Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kalekie społeczeństwa Zachodu – w drodze ku przeznaczeniu

Posted by Marucha w dniu 2017-03-20 (Poniedziałek)

W normalnych czasach, nawet najgłupszy, nie zainteresowany prawdą człowiek, miał jasno wytyczone granice absurdu, które zmuszały manipulantów okresu Goebbelsa czy Stalina do konstruowania prawdopodobnych kłamstw.

Cywilizacyjna, moralna i kulturowa degradacją Zachodu osiąga coraz to nowe rekordy, nie usiłując już nawet maskować swej prawdziwie szatańskiej natury.

Media korporacyjne stały się w stu procentach producentami propagandowej wirtualnej rzeczywistości, nie mającej nawet minimalnego związku z realiami. Obecnie można by je traktować jako nowy gatunek sztuki wizualnej i przejść nad tym zjawiskiem do porządku dziennego. Problem tkwi w tym, że praktycznie całe zachodnie społeczeństwo żyje w tym przedstawieniu, traktując je jak realną rzeczywistość.

W tym kontekście symbolicznego znaczenia nabiera, wyemitowany niedawno program CNN pod tytułem „Wyznawca” [i], którego autor zjada przed kamerami mózg człowieka [ii] , w symbolicznym geście ilustrującym autentyczną misję współczesnych zachodnich mediów głównego nurtu. Rzeczywiście, w przenośni zjadają one mózgi odbiorców, przekształcając ich w bezmyślne istoty zdalnie sterowane przez rządzącą światem oligarchię.

W normalnych czasach, nawet najgłupszy, nie zainteresowany prawdą człowiek, miał jasno wytyczone granice absurdu, które zmuszały manipulantów okresu Goebbelsa [iii] czy Stalina do konstruowania prawdopodobnych kłamstw.

Dziś wymóżdżony osobnik bez sprzeciwu „łyka” każde nawet najobłędniejsze kłamstwo.

Nie dziwi się, że Rosja wybrała mu nowego prezydenta USA, że III RP znajduje się dziś pod niewidzialną sowiecką okupacją i historyczny fakt likwidacji ZSRR w 1991 roku nie ma tu nic do rzeczy. Wierzy bez zastrzeżeń, że dzisiejsi Ukraińcy, czy Niemcy to polscy przyjaciele i nie ma co rozpamiętywać ich zbrodni sprzed 70 lat, bo praktycznie żaden ich bezpośredni sprawca nie został przy życiu, itd., itd..

Wymóżdżone jednostki można przyrównać do pojazdów z uszkodzoną kierownicą poruszających się chaotycznie po drodze i niszczących w tym procesie siebie, oraz otoczenie. Przeżywające końcową fazę swej agonii, społeczeństwo III RP, nie zauważa dramatyzmu zdarzeń, ba nie widzi nawet nic patologicznego w swej obecnej sytuacji.

Jednakowoż dobry Stwórca dał człowiekowi dwa „systemy sterujące” – rozum i sumienie (serce). Zwykle niedostatki jednego kompensował nadmiar drugiego, co dawało każdemu szansę na ratunek.

Dziś mamy jednak do czynienia z dwoma „kanibalami”, obok mediów zżerających ludzkie mózgi funkcjonuje też hierarchia kościelna pożerające serca swych owieczek. W czasach Chrystusa starozakonni Żydzi podlegali ponad trzystu przepisom od których rzekomo zależało ich zbawienie.

W nowym faryzejskim zakonie mafii watykańskiej, która zawłaszczyła nasz Kościół Katolicki, mamy dziś tysiące przepisów, rytuałów i innych „wymogów”, a na dodatek podwójne, czy nawet potrójne standardy. W tym nie wyzna się nawet człowiek ze zdrowym sercem i rozsądkiem. I w tym tkwi kwintesencja następującej zagłady „chrześcijańskiego” Zachodu w ogólności, a „katolickiej” III RP w szczególności.

[Nie należy mylić „tysięcy przepisów i rytuałów” z tym, co jest człowiekowi niezbędne do zbawienia. Wbrew pozorom nie jest tego aż tak wiele i wyłożone jest jasno. – admin]

[i]http://www.foxnews.com/entertainment/2017/03/10/reza-aslan-eats-human-brain-on-new-cnn-show-believer.html
[ii]http://media.breitbart.com/media/2017/03/CNN-Aslan-Eating-Brain-640×480.jpg
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Goebbels

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 30 to “Kalekie społeczeństwa Zachodu – w drodze ku przeznaczeniu”

 1. Siekiera_Motyka said

  Ta Pani daje nadzieje.

  .https://www.youtube.com/watch?v=4ZB-YdwaByM

 2. RomanK said

  Panie Ignacy..za pana sie powoli robi sakramencki manipulant!

  Wroc pan do zrodel!:-))))
  O jakim Zachodzie pan bredzi..za bredzacymi:-)))
  I dziwi sie pan, ze sie nie dziwia najglupsi??????
  Oni sa od roboty i tylko od roboty….a dziwic moze tylko niski koszt ich sustainable development,,, …
  A pozatym chcial pan cos przekazac tzw. myslacym:-)))
  Niech pan przkaze na migi:-))))

 3. Isreal said

  ad1 przepraszam, na co?

 4. ADELE zwariowała - ona WSPIERA zboczenia seksualne! BOJKOTOWAĆ ją ! said

  W sobotę 18 marca 2017 roku znana tłusta i OBLEŚNA piosenkarka brytyjska ADELE, która zrobiła NIESAMOWITĄ karierę w bardzo krótkim czasie, była i jest WSPIERANA medialnie przez międzynarodowe lobby HOSEKSUALISTÓW i środowiska LGBT !

  W sobotę 18 marca ADELE miała ona koncert w Melbourne’s Ethiad Stadium w Australii, gdzie było 77 tysięcy widzów.
  W pewnym momencie przed samą estradą sformował się tłum tańczących osób.
  W pewnym momencie sama ADELE wskazała rękę na dwóch „wyzywająco tańczących w objęciach HOSEKSUALISTÓW i ich ZAPROSIŁA na estradę, którzy weszli na estradę i zaczeli dalej LUBIEŻNIE wyzywajaco tanczyć w bezpośredniej bliskości śpewającej ADELE.

  W tym momencie na estradę wkroczyła ochrona osobista ADELE, która usiłowała usunąć dwóch „tańczących homusi” i nakazali im usiąśc swoich miejscach, twierdzac, że WEJŚCIE na ESTRADĘ kogo-kolwiek ADELE wcześniej NIE ustalała z ochroniarzami występu.

  W tym momencie ADELE przerwała śpiewanie i powiedziała przez mikrofon do jej ochroniarzy, cytuję:

  „Excuse me sir? I know you work here but could you stop telling people to sit down. This is a music show”
  „If people can’t see then they can stand up.”
  „If you’re moaning about people dancing, what the FACKING have you come to a show for ?”

  TŁUMACZENIE na język Polski publicznej wypowiedzi ADELE na koncercie język polski w Melbourne’s Ethiad Stadium w Australii w sobotę 18 marca 2017r:

  „Przepraszam panów ochroniarzy. Wiem, że przyszliście tu pracować, ale musicie przestać mówić ludziom aby usiedli” – krzyknęła ADELE.
  ” To jest show muzyczny”
  „Jeśli ludzie mnie nie widzą wtedy mogą wstać”
  Jeśli narzekacie na tańczących ludzi, to po co oni PIERDOLONA mać przyszli na ten muzyczny show ?”

  Świadkami tego SKANADALU wywołanego przez ADELE jest 77 tysięczny tłum ludzi, którzy to wszystko wiedzieli.

  Ten moment występu z ZAPRASZANIEM pedałów na estradę przez obleśną ADELE, możecie zobaczyć tutaj, nagrany chyba telefonem komórkowym przez jakiegoś amatora:

  Tłustą mózgownice ADELE już zlała woda sodowa pod wpływem jej sukcesu medialnego i finansowego, dlatego zaczęła OGRANICZAĆ pracę ochroniarzy, którzy też zostali zatrudnieni, aby ją tą ochraniali i NIE powtórzyły się jakiś zamach na nią samą jaki rok temu miał miejsce w Paryżu w czasie koncertu rokowego.

  Na internecie krążą różne wersje wypowiedzi tej stukniętej wariatki ADELE w trakcie swojego koncertu w jak na estrade w Melbourne Etihad Stadium w Australii ona ZAROSŁA na estradę dwóch HOMUSI aby ich WYRÓANIĆ, gdyż to oni ją wspierają ją medialnie, tak samo jak wspierali na wybór prezydenta USA tą zbutwiałą lewacką ZŁODZEJKĘ i OSZUSTKE Hillary Clinton, która wspierała lewacki globalizm.

  Adele Melbourne: Surprise proposal at second Etihad Stadium show
  Ryan Tennison, Herald Sun
  March 19, 2017 7:13am

  http://www.heraldsun.com.au/news/victoria/adele-melbourne-surprise-proposal-at-second-etihad-stadium-show/news-story/e8276ddfd15d6fa4ff540359c3e1056f

 5. NICK said

  Wydaje mi się, że Pan RomanK chce dzisiaj dość dużo i mądrego zapodać.
  A dlaczego wychodzi odwrotnie?
  Romanie Panie… .
  Nie ma Pan ‚licencji’.
  Po raz kolejny proszę pisać wedle wykształcenia, wiedzy, doświadczenia. Czy chce je Pan zapuścić na umór???

 6. Maverick said

  Poprzez kontrolowanie tego co jemy, globaliści futrują nas truciznami, fluorem, GMO i jego półproduktami, aspartamem aby nas potem duraczyć i mglić mózgi.

  Tak więc jedz masło a nie margarynę.

  Warzywa i zboża niewyprodukowane z nasion GMO ale z organicznej farmy.

  Mały eksperyment z mrówkami masłem i margaryną.

  Czyżby mrówki wiedziały lepiej co dla nich lepsze i zdrowsze, ponieważ nie oglądają fake news i nie słuchają fake narracji globalistów, a lemingi ich słuchają i święcie wierzą w ich zniewalające bzdury.

 7. Miet said

  Dzisiaj chyba mamy przesilenie w wojnie Trump – świat demokracji i politycznego poprawniactwa.
  Jak zwykle CNN dominuje i głosi „demokratycznie” prawdę i tylko prawdę. Nie wiem jak długo jeszcze Trump wytrzyma.
  Za jedno, na pewno mu będę wdzięczny – otworzył oczy dużej części amerykańskiego społeczeństwa.
  Większość moich kolegów mówi: – on wali prawdą między oczy i tym zaskakuje swoich przeciwników, którzy już byli pewni że cały świat mają w garści.

  Ciężko będzie Trumpowi walczyć ze wszystkimi służbami USA – dzisiaj, jak jeden mąż, służby orzekły, że nie ma żadnych podstaw aby twierdzić (co Trump twierdzi), że były jakieś podsłuchy zainstalowane w jego Trump Tower przed wyborami.

  No oczywiście, trudno się spodziewać aby ci co sami to wszystko instalowali, przyznali się do tego.:-)))

  W zamian, natomiast dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że FBI wszczyna dochodzenie, czy Trump miał powiązania z Rosją przed i w czasie wyborów.
  Uważam, że to taka zemsta – no bo jeżeli stwierdzą, że tak – kto udowodni, że nie???
  No a wtedy zdetronizowanie, to już małe piwo. Prezydent w powiązaniach z wrogiem #1???

  Może pożyjemy, może zobaczymy….

 8. RomanK said

  Powoli panie Mieciu…. my dopiero zaczynami ogldac co sie wlasciwie dzieje….:-))))
  Jak wielokrotnie pisalem i mowie ..Prawda…jest bronia absolutna….jej oparciem Tak-Tak i Nie – Nie…z Prawda sie nei dyskutuje …bo i o czym…
  To ze odetkalo zatkanych wlasnym klamstwem -nie znaczey ze moga podjac dyskusje z Prawda:_)))
  I ONI o tym doskonle wiedza.
  Jak nei bylo podsluchow skoro podsluchali gen. Flynn?????
  Polecialo na zbity pysk VII pietro SD…moga poleciec i cale Agencje…to tylko kwestia czasu…a nie brak ci na prerrii expertow….
  CI zastapia kazdego z wlasciwym credentials:-))))
  Niech pan sam zobaczy jakie to wazne:-)))

  https://www.bing.com/news/search?q=march+madness&FORM=NSBABR
  Swoja droga to wie pan, ze coraz wiecej ludzi uznaje, ze ten gosciu na wozku to bezczelny hoax?????
  To ze wykorzystuja w ten sposob kaleke…tylko poptwierdza kim sa.

 9. Miet said

  Oczywiście, Panie Romanie.
  Zgadzam się bez żadnego ale.:-)))

 10. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – לזיין את ישראל

 11. Isia said

  … (5) Panie Maverick …

  … proszę sobie wyobrazić, że są ludzie, którzy nie wiedzą o szkodliwości margaryny … sama byłam zdumiona, kiedy to usłyszałam, parę dni temu, w sklepie, z ust pewnej bardzo starszej pani … a jeśli nawet coś tam wiedzą o szkodliwości jedzenia margaryny, to … albo bagatelizują jej niezdrowe oddziaływanie na organizm człowieka, albo kupują, z biedy, margarynę zamiast masła, bo tańsza … no i lekko się smaruje, jak powiedziała inna pani …

 12. RomanK said

  Mozna i tak panie S_ Motyka..ale trzeba wiedziec kiedy i jak:-()))

  DOdam jeszcze panie Mieciu ,ze to co powiedzial wlasnei Prezydent spowodowalo takie mishunge:-)))

  https://www.rt.com/news/366647-trump-syria-isis-russia-relations/

  Zmienic zdanie prezydenta:-))) licza uda sie przez …..uprawianie Chutzpah???:_)))))
  Irak to droga do Iranu..a Iran to Persja..odwieczny i zapiekly wrog Israela….
  3000 tys lat….i jak nie uda sie rozbic Persji i zabic Hamana..i zezrec jego uszy w kwawym barszczu z chrzanem….TERAZ….. jadac na Lysym Orle.. to kiedy??????
  To kiedy????
  Jak Wzgorza Golan obsadzila Hezbollah i …Iranczycy…..

 13. revers said

  Francuzi przegrali z Islamem, czekamy na deklaracje odpowednikow polskiej purpurowo-teczowej demokracji …
  http://www.fronda.pl/a/francuzi-przyznaja-przegralismy-z-islamem,89476.html

 14. bardzo said

  Margaryna była szkodliwa, gdy sporządzano ją z utwardzanych chemicznie olejów.
  Aktualnie twarde frakcje margaryny to oleje tropikalne, utwardzane na palmie, nie zawierające izomerów konfiguracji trans.
  Współczesna margaryna nie jest szkodliwa, a co najmniej o wiele, wiele mniej szkodliwa niż margaryny sprzed piętnastu lat.
  Szkodzić może głównie na wątrobę, która nie lubi za dużo tłuszczu. Szkodliwe, uważałbym, sa frakcje płynne, zawierające potencjalnie tłuszcze wielonienasycone, podatne na jełczenie.

  Osobiście wolę masło, bo smaczniejsze.

 15. Maverick said

  Polecam rangera z TX. http://www.naturalnews.com/2017-03-20-the-real-goal-of-the-mainstream-media-is-to-suppress-and-destroy-human-knowledge.html

 16. ojojoj said

  bo latwiej jest wypelnic miliony malostkowych przepisow, np. w jakich talerzach jesc rybe a w jakich krowe, anizeli jeden wazny przepis – kochac swojego Stworce, bo bez Niego jeden z drugim nawet by nie zaistnial

  Chcialbym tez zauwazyc, ze nawet w 10-ciu przykazaniach, nie ma nic o milosci do Stworcy – bo zyd ma wychwalac Boga (co nie jest rownoznaczne z prawdziwa miloscia – np. oddaniem zycia) w zamian za spelnione zyczenia. Inaczej zyd bedzie wychwalac innych bogow. Taki biznes.

  ——
  Jest, i to bardzo jest, o miłości do Boga…
  Admin

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Panie Romanie, te mendy Anglo-Syjonistyczne idą na chama bo nie mają inne drogi. Informacja płynie zbyt szybko i łatwo prze Internet i oni do końca nie mają kontroli nad tym. Mogę się mylić bo nie mam kontaktu z Generation-X, ale nasze pokolenie i pokolenie tej Pani w filmiku pod kom. 1 rozumie jak dziko zrobiło się na tej planecie, a wyjątkowo w Europie i Stanach. Tak że mam nadziej że Pan pod kom. 3 użyje Angielski kiedy tłumaczy Hebrajski mojego komentarza.

 18. revers said

  kochajmy sie inaczej, jak to na portalach spolecznosciowych propaguja bardzo aktywni gejowie islamscy.
  .https://s29.postimg.org/fdpevbeon/kor1.jpg
  Alach jest Wielki a do uchodzcow przekonuja swieccy jak i duchowni z zachodu.

 19. Stan said

  Ad: 11 Isia
  Ad: 14 Bardzo
  Ogólne zasady zdrowego wyżywienia są proste.
  Im mniej przerobiony przemysłowy produkt jest spożywany, tym lepiej i zdrowiej.
  Może wydawać się nieco dziwne, ale ilość lat życia związana jest nie tylko co ludzie mają w portfelu,
  ale głównie z tym, co jedzą. I tak w Europie najdłużej żyją Hiszpanie i Włosi.
  W krajach Południowej Europy ludzie prawie wcale nie jedzą masła ani margaryny,
  a używają głównie oleju z oliwek „ACEITE DE OLIVA” najlepiej używać ” VIRGEN EXTRA”.

  Oliwa z oliwek posiada dużo kwasów nienasyconych, które są łatwiej przyswajalne przez organizm
  (niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w procesach metabolicznych) niż kwasy nasycone.

  Kwasy nasycone znajdują się głównie w tłuszczach zwierzęcych i są bardzo niezdrowe dla organizmu powodując blokowanie naczyń krwionośnych i tym samym zmniejszenie dostępu tlenu do komorek organizmu, co powoduje wiele chorób
  między innymi zawały i inne.

  Najlepszym i najbardziej przyswajalnym tłuszczem zwierzęcym jest jogurt grecki posiadający do 10% tłuszczu.
  Poprzez działalność odpowiednich bakterii tłuszcze te są rozkładane i dlatego dobrze przyswajane.

  Spożywanie zaś mięsa świńskiego i jego produkty (jak kiełbasy, balerony i inne) zawierającego
  puryny i pirymidyny prowadzi do chorób stawów i ich bólów zwłaszcza w starszym wieku.

  Jeśli chodzi o margarynę, to proszę przeczytać:
  „Utwardzanie tłuszczów ciekłych lub uwodornienie tłuszczów ciekłych jest to przemiana tłuszczów ciekłych
  (olejów roślinnych) w tłuszcze stałe, poprzez ich katalityczne uwodornienie, które prowadzi do częściowego
  lub całkowitego wysycenia wiązań podwójnych pomiędzy atomami węgla w cząsteczkach tłuszczów ciekłych.
  Najczęściej stosowanymi katalizatorami są:
  nikiel, platyna, miedź, pallad.
  Utwardzanie tłuszczów ciekłych prowadzi się w podwyższonej temperaturze i ciśnieniu.”

  Katalizatory, jakie są używane (w małych ilościach) do produkcji margaryny są bardzo szkodliwe dla zdrowia.
  Tyle ogólnie, służę informacjami, jeśli są pytania na temat zdrowego wyżywienia.

 20. Boydar said

  Panie Stan, o ile pamiętam z lat bardzo wcześniejszych, proces utwardzania tłuszczów roślinnych do postaci margaryny realizowany był swego czasu z użyciem kwasu azotowego. Czy wie Pan coś na ten temat ?

 21. Stan said

  Panie Bpydar
  Gratuluje Panie Boydar, dobrze Pan pamięta.
  Rzeczywiście na początku używano kwasu azotowego jako składnika do nitrowania związków organicznych
  między innymi do tłuszczów roślinnych zmieniając go ze stanu ciekłego w stan stały.

 22. Isreal said

  ad 10 wiosna i seks w głowie…

  ta Pani to żadna nadzieja …..

 23. Boydar said

  @ Pan Stan

  Zaczynamy rozmawiać jak w maglu albo jak z Panem Macka, co zresztą na jedno wychodzi. Mnie nie rozchodzi się o związki organiczne ogólnie, bo je się i dzisiaj nitruje kwasem azotowym tylko o margarynę. No chyba że w Pańskich kręgach „margaryna” to umowna nazwa na TNT. Margaryny (oleju do produkcji) nie nitrowano tylko uwodorniano, jakieś bajdy Pan opowiada.

 24. Stan said

  Ad:23 Boydar
  Całkowitą ma Pan racje.
  Mój wpis nr 19:
  „uwodornienie tłuszczów ciekłych jest to przemiana tłuszczów ciekłych
  (olejów roślinnych) w tłuszcze stałe, poprzez ich katalityczne uwodornienie”.

  Było późno napisałem błąd i głupotę i przyznaje się do tego całkowicie, a Panu Boydar przyznaje całkowitą racje.

  O ile mi wiadomo kwasu azotowego w przemysle spożywczym nie wolno używać,
  a do dzisiaj używa się go jak Pan Boydar pisze:
  „związki organiczne ogólnie dzisiaj nitruje się kwasem azotowym”.

 25. Boydar said

  Uznaję, że wyszliśmy z magla. I bardzo słusznie.

 26. ojojoj said

  do 16 Admin

  Ale w ktorym z 10-ciu przykazan jest mowa o milosci do Stworcy?

  Przykazania odnoszace sie do Boga:

  1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.
  3. Pamiętaj , abyś dzień świety święcił.

  One niczym nie roznia sie od przykazan pogan, np. Rzymian czy Egipcjan z wyjatkiem, ze w jednej religi jest mowa o jednym Bogu, w innych o wielu. Nawet wsrod tych wielu, zawsze jest ten najwiekszy.
  Poza tym jest to biznes. Wychwalanie kogos nie wiaze sie z miloscia, a jedynie z korzyscia. Jedni wychwalali zeby zebrac dobre plony z pola, zydzi zeby im podboj narodow szedl pomyslnie, a jeszcze inni za muzyke (takie lejdi gagy i majkely dzejsony to tez „bogowie” dla wielu).

  Tylko Jezus dal przykazanie o milosci czlowieka do Stworcy – i to nas chrzescijan rozni od wszystkich innych religi, w tym od judaizmu.

  Caly czas mowa o przykazaniach, ktorych „parafianie” w danej religi sa zobowiazani wypelniac – nie prywatnych psalmach, objawieniach, czy innych. To ze Krol Dawid kochal swojego Stworce, to nie znaczy ze caly jego narod powinien robic to samo. Natomiast w naszej religi, Jezus dal tylko jedno przykazanie, inaczej wypad. Przynajmniej ja to tak widze.

 27. Już sam smak margaryny, albo tych innych tłuszczy paramaślanych typu Rama, Delma, Masmix zniechęca do jedzenia.

 28. gnago said

  Maverick said

  2017-03-20 (poniedziałek) @ 21:38:17
  Polecam rangera z TX. http://www.naturalnews.com/2017-03-20-the-real-goal-of-the-mainstream-media-is-to-suppress-and-destroy-human-knowledge.html
  Eee tam przegral…i zwyczajnie brakuje im kurdupla ongis mieli Pepina krótkiego czy jego ojca Karolka Młotem zwanego. Może naszego wypożyczyć?

 29. bardzo said

  Spokojnie, Panowie.

  Istota rozmaitych kwasw tuszcowych opisana była półtora tysiąca lat temu na zaprzyjażnionym portalu Kulinarne Fantazje. Cała sztuczka polega na tym, że nikt nie udowodnił, że nasycone kwasy na pewno ułatwiają osadzanie masy cholesterolowo wapniowej w naczyniach krwionośnych, ale że mogą to robić, a przeprowadzane badania były na zasadzie statystycznej (wg. prof. Oughta a Ohio State University).

  Olej oliwkowy (nie musi być dziewiczy – nota bene co to są te dziewice?) jest dobry do spożywania na surowo i do delikatnej obróbki termicznej potraw, a rzepakowy niskoerukowy (canola) jeszcze lepszy bo tańszy, przy czym z podobnym profilem kwasów tłuszczowych jak oliwkowy.

  W nowoczesnej margarynie naturalne oleje tropikalne zastępują te uwodorniane chemicznie, dlatego margaryna nie jest już produktem wysoko przetworzonym.

  Wielonienasycone tłuszcze są na pewno rakotwórcze, choć pośrednio.

  Cholesterol dietetyczny nie ma wiele wspólnego z cholesterolem fizjologicznym. Ponadto, pod czym jeszcze się nie będę podpisywać, cholesterol jakoby chroni przed nowotworami.

  Do uwodorniania tłuszczów służyły katalizatory platynowe.

  To wszystko powyższe juz było, więc nie będziemy rozwijać wątku.

  Do nitrowania związków organicznych służy mieszanina nitrująca (kwas azotowy i siarkowy). Nitrogliceryna nie jest nitrozwiązkiem z punktu widzenia chemii organicznej, ale trójazotanem gliceryny (może przepisik?)

 30. Isia said

  … Pan Bardzo …

  … jeśli mogę zapytać … czy taka mieszanka tj. oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (extra virgin) i masło, do krótkiego smażenia na patelni np. jajek, może być stosowana ? … czy to zły pomysł kulinarny ? … z góry dziękuję za odpowiedź …

Sorry, the comment form is closed at this time.