Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Kijowowi sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli”

Posted by Marucha w dniu 2017-03-20 (Poniedziałek)

Kijów wprowadził sankcje wobec europejskich polityków, którzy przebywają z wizytą na Krymie.

Deputowany Dumy Państwowej z ramienia Sprawiedliwej Rosji, wiceprzewodniczący Komitetu do spraw Międzynarodowych niższej izby rosyjskiego parlamentu Aleksiej Czepa powiedział, że celem tej wizyty jest pokazanie światu, że dążenie mieszkańców Krymu do powrotu w skład Federacji Rosyjskiej było naprawdę szczere, „a nie, jak informowało wiele zachodnich mediów, odbywało się pod lufami karabinów”.

«Europejscy parlamentarzyści będą mieli doskonałą możliwość sformowania swojego obiektywnego punktu widzenia. Niech wracają do swoich krajów, rozmawiają ze swoimi politykami, opowiadają prawdę, przekazują do wiadomości ludzi prawdziwy obraz» — powiedział Czepa.

Politolog Władimir Kiriejew w wywiadzie dla radia Sputnik wyraził opinię, że Kijów usiłuje wywierać moralną presję na polityków odwiedzających Krym:

„Kijów nie posiada żadnych innych dźwigni dla wywierania nacisków. W jaki sposób oni mogą ograniczyć działania polityków europejskich czy latynoamerykańskich — wprowadzą zakaz ich wjazdu na teren Ukrainy, ograniczą ich działalność gospodarczą na Ukrainie, której i bez tego tam nie prowadzą? Jest to po prostu presja moralna” — powiedział politolog. Ponadto, jego zdaniem, Kijów w swej sankcyjnej konfrontacji z Rosją już nie może liczyć na poparcie Zachodu.

„Te sankcje już nie mogą posiadać tej mocy, jaką miały w 2014 roku, gdy Unia Europejska i Stany Zjednoczone miały sympatie dla Ukrainy, traktując, w wyniku propagandy, jej poczynania jako pozytywne.

Obecnie atmosfera ideologiczna jest inna. Europejczycy już ocenili sankcje przeciwko Rosji jako nieskuteczne, chociaż nadal się ich trzymają. Ukraina pod tym względem nie może obecnie liczyć ani na pomoc ze strony Unii Europejskiej, ani też ze strony Stanów Zjednoczonych.

Kijów zajmuje się swoimi sprawami wewnętrznymi: Ukraina boryka się z dużymi problemami w gospodarce, w dziedzinie politycznej, nacjonaliści przechwytują władzę. Obecnie ukraińska władza musi działać w tym właśnie nurcie — czyli wykazywać pobłażliwość wobec nastrojów nacjonalistycznych — z tego jedynie względu, że nie potrafi kontrolować całokształtu sytuacji” — podkreślił Władimir Kiriejew.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 4 to “„Kijowowi sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli””

 1. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że kilka Osób z gajówki też by trza wciągnąć na listę sankcji i ostrzec Je,że jak pojadą tam ,to mogą dostać tam suplement pod nazwą…wpierdólu,a nawet głowę mogą obciąć,bo oni mają w tym praktykę.Nie warto się publicznie chwalić,że było się na Krymie,bo to już wystarczy żeby być wciągniętym na listę.Nawet wystarczy sztucznie podjeb…ać np.gajowego,że był na Krymie,co wcale nie musi polegać na prawdzie i już Go …mają w SBU na liste.
  Widziałem ostatnio show -tele z Moskwy,gdzie uczestniczący Ukrainiec ujawnił,że specagenci śledzą różne informacje o Krymie(…Jest w Kievie specjalne Ministerstwo d/sPowrotu Krymu do Ukrainy) i jak ktoś w gazecie,czy w TiVi pochwali się,że był na Krymie ,wjechał tam od str.RF ,to już go na listę i jak go kiedyś dupną na Ukrainie minimum 5 lat za …nielegalne przekroczenie granicy.Podjebawszy kogoś w tym stylu możemy nieszczęśnika wsadzić do ukraińskiej tiurmy,a tam litości nie mają.

  ——
  Już chyba niedługo, Panie Siggi…
  Admin

 2. szczupak said

  To jeszcze pikuś, panie Siggi. Ja mam czarniejsza wizję. Otóż władze polskie (okreslenie umowne), jako bratni rząd w stosunku do wypaproszenkiego, mogą solidarnie represjonować tych, którzy byli na Krymie.

 3. Władek said

  Ad. 2

  „Władze polskie” niedługo zaczną represjonować wszystkich tych, którzy kiedykolwiek uczyli się w szkołach języka rosyjskiego.

 4. peacelover said

  …a ja mysle, ze to juz nie dlugo potrwa !!!!
  Putin „zaopiekuje sie” tymi kundelkami, a szczegolnie
  panem patroszenka…..
  „Opieka” bedzie bardzo troskliwa !!??

Sorry, the comment form is closed at this time.