Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy szykowali kolorową rewolucję na Białorusi?

Posted by Marucha w dniu 2017-03-21 (wtorek)

Białoruskie organy zatrzymały kilkadziesiąt osób szykujących zbrojną prowokację na Białorusi – powiedział w Mogiliewie białoruski lider Aleksandr Łukaszenka.

„Zatrzymaliśmy już kilkadziesiąt osób… które ćwiczyły z bronią w obozach treningowych. Jeden z obozów znajdował się w okolicy miast Bobrujsk i Osipowicze. Pozostałe obozy znajdowały się na Ukrainie. Sądzę, że jeszcze na Litwie albo w Polsce — powiedział Łukaszenka w rozmowie z agencją Sputnik Białoruś.

Białoruski prezydent zaznaczył, że bardziej szczegółowej informacji udzieli później. Łukaszenka opowiedział, jak organom porządkowym udało się uzyskać podobne informacje.

„Chwała Bogu znaleźli się prawdziwi Białorusini, którzy będąc za granicą, w Unii Europejskiej, uprzedzili nas. Pewna Białorusinka przyszła do ambasady i napisała oficjalne pismo, w którym ostrzegła przed szykującą się prowokacją. Zaczęliśmy dochodzenie. I, rzeczywiście, dotarliśmy do wielce interesujących rzeczy” — powiedział Łukaszenka.

Teraz białoruskie władze muszą dociec, skąd przychodziły pieniądze, kto zajmował się szkoleniem i z jakich krajów przyjechali zatrzymani — powiedział Łukaszenka.

https://pl.sputniknews.com

Uprzejmie informujemy, że pieniądze pochodziły stamtąd, co zawsze i szkoleniem zajmowali się ci sami, co zawsze.
Admin

Komentarzy 11 to “Polacy szykowali kolorową rewolucję na Białorusi?”

 1. Polacy niczego nie szykowali. Szykowali owszem – ale nie Polacy.

 2. Zerohero said

  Zaraz będzie jazgot reżimowych mediów III RP, że to pomówienia i propaganda. Tak jak zarzuty o maczanie paluchów przez III RP w Majdanie było komentowane świętym oburzeniem. No jakże to! Na Majdanie był spontan, a my tylko kibicowaliśmy tym dobrym!!!

  Tylko jest pewien problem. III RP całą swoją polityką i aparatem propagandowym przyznaje się do winy. Na TV Biełsat i podobne inicjatywy Polska wydała jak dotychczas 800 milionów złotych. SŁOWNIE: OSIEMSET MILIONÓW ZŁOTYCH. Jeśli ktoś wydał prawie miliard na wrogą sąsiadowi propagandę, to na bandy zbrojne też mógł wydać. To bardzo prawdopodobne.
  Uważam, że nasi wschodni sąsiedzi nie powinni zostać dłużni i w końcu powinni przystąpić do realnych działań, tzn. wesprzeć opozycję na Zachodzie. Na razie Rosja i Białoruś zachowują się pasywnie, jedynie walczą na własnym terenie a i tak są oskarżane o ofensywę. Rosja miała nawet zhackować wybory w USA. Jeśli więc Rosjanie i spotykają się z oskarżeniami, to niech to będą oskarżenia zasłużone.

 3. witek said

  Polecam doskonały wywiad Łukaszenki ze znaną dziennikarką z Waszyngton Post, wyjątkową arogantką.
  Ale pan Łukaszenka, jak widać z wariatkami nie zwykł rozmawiać na kolanach 🙂

  ——
  Nasi mężykowie stanu całowali by tę żydowską ropuchę w dupę.
  Admin

 4. rafal said

  NIE POLACY TYLKO ŻYDZI POLSCY ! ! ! ! ! !

 5. markglogg said

  W ubiegły piątek 17 bm byłem w Warszawie na spotkaniu „Polska-Białoruś: wspólne dziedzictwo” zorganizowany przez marszałka-seniora Sejmu, Kornela Morawieckiego. Na spotkaniu było kilka referatów wychwalających „reżym” łukaszenkowski, zwłaszcza dr Henryka Siodmoka, prezesa firmy ATLAS sp. z o.o., wychwalającego nie tylko o wiele znaczniejsze niż w Polsce ułatwienia dla biznesu w tym kraju, ale i elegancję białoruskich miast, brak konieczności dawania łapówek, itd.

  Ale na tej konferencji (na żądanie MSZ przeniesionej, w ostatniej chwili, z Sali Kolumnowej Sejmu do Sali Odczytowej GBR na Krakowskim Przedmieściu) pojawiła się i grupa młodych „bojowców o wolność Białorusi”, którzy zaczęli opowiadać, ilu to mieszkańców Białorusi (prawie 200) wsadzono w ostatnich dniach do więzienia (na co najwyżej 2 tygodnie) za burdy robione w ramach zwalczania „podatku (na ubezpieczenia społeczne) od „tuniejadców”, żyjących bez wykonywania jakiejkolwiek pracy.

  Tak jak wystąpienia innych uczestników tej konferencji były nagradzane oklaskami, tak po wystąpieniu „bojowców o wolność od Łukaszenki” na sali nagle zapanowała cisza. A ja przypomniałem, że mojego młodszego kolegę, posła na Sejm IV kadencji dra Mateusza Piskorskiego władze polskie już prawie rok trzymają w więzieniu, przy czym nie przedstawiono mu, jak dotąd, formalnie jakichkolwiek zarzutów. Za które to przypomnienie dostałem oklaski. Gdy zaś jest mowa o burdach wszczynanych przez białoruskich „tuniejadców”, to warto przypomnieć, że polskie MSZ na swych oficjalnych listach płac już 10 lat temu miało około 40 „organizacji pozarządowych” (czyli ponad tysiąc „tuniejadców” zwanych NGO) na Białorusi, na których utrzymanie rocznie wydawano wtedy ponad 20 mln złotych (plus drugie 20 mln na telewizję Biełsat).

 6. mgrabas said

  do 4. (Rafal)

  „polscy” Żydzi czy syjoniści? – a to jest wielka Różnica…
  http://7777777blog.wordpress.com/2017/03/21/manifestacja-stop-bankokracji-25-marca-2017-r/#comment-66000

 7. markglogg said

  Jest i reportaż filmowy z powyższej konferencji w Sali Odczytowej Centralnej Bibliotece Rolniczej. PROSZĘ ZAUWAŻYĆ TEN REPORTAŻ JEST Z CZASÓW FILMU NIEMEGO!

 8. Fist said

  Idiotyczne tłumaczenie, to Badźka nie ma swoich służb, że baba go informuje?, oczywiście, że ma. Przesadził z ustawą o nierobach i ludzie się wkurzyli. Nikt poważnie myślący nie życzy mu kłopotów przed wiadomymi manewrami wojskowymi. Paradoksalnie obecnie tylko ekscelencja, pan Łukaszenko może gwarantować białoruską państwowość.

  „Chwała Bogu znaleźli się prawdziwi Białorusini, którzy będąc za granicą, w Unii Europejskiej, uprzedzili nas. Pewna Białorusinka przyszła do ambasady i napisała oficjalne pismo, w którym ostrzegła przed szykującą się prowokacją. Zaczęliśmy dochodzenie. I, rzeczywiście, dotarliśmy do wielce interesujących rzeczy” — powiedział Łukaszenka.

 9. Zerohero said

  „przed wiadomymi manewrami wojskowymi”

  Nie mam telewizora, na Onety nie wchodzę. Wiem, że odbywają się cykliczne ćwiczenia Zapad. Wiem, że na ich punkcie propaganda II RP dostaje regularnego amoku. Skąd wiem? Za każdym razem jak są te ćwiczenia, to czytam komentarze: „coś ma się stać”, „Rosja grozi”, „a po co te ćwiczenia” itd. Echa tego pierdolca propagandowego widzę w wypowiedziach osób prywatnych, również w Pańskim komentarzu. Po prostu używacie nieświadomie kalek propagandowych.
  Cała Polska teraz żyje WIADOMYMI manewrami.

 10. Zbyszko said

  Fist @8 Jestem przekonany, że chciałbyś mieć taki dług na Twój łeb jaki mają Białorusini( na głowę) i pewnie także chciałbyś, by cały potencjał gospodarczy państwa pracował na naród a nie na zachodnie korporacje, tak jak to jest w kraju Badżki, jak pogardliwie nazwałeś Aleksandra Łukaszenkę. Więc trochę pokory i uniżenia przed Prezydentem Białorusi Panem Aleksandrem Łukaszenką, wielkim białoruskim Patriotą.

 11. markglogg said

  Jest i kompletny, dźwiękowy zapis konferencji „Polska-Białoruś” 17 marca br:

Sorry, the comment form is closed at this time.