Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Euro w Polsce. Stanowcza odpowiedź premier Szydło.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-22 (środa)

Premier Beata Szydło stawia sprawę jasno. Nie ma planów wprowadzenia euro. – Dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce – podkreśliła we wtorek premier Szydło w rozmowie z internautami.

Podczas czatu współorganizowanego przez Polsat News jeden z użytkowników zapytał premier, czy podpisuje się pod pomysłem 10-procentowego progu wyborczego oraz wprowadzenia kadencyjności władz samorządowych.

„Na pewno jestem za kadencyjnością wójtów i burmistrzów” – odpisała premier. „Mówię o tym od dawna, mówię o tym z własnego doświadczenia bycia samorządowcem. Uważam, że ta zmiana jest bardzo potrzebna” – wskazała. Dodała, że nie słyszała o pomyśle 10-procentowego progu wyborczego.

Na pytanie o to, kiedy zostanie wprowadzone euro w Polsce, szefowa rządu odparła, że „nie ma takich planów”. „Dla Polski korzystne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotówce” – przekonywała.

Przeciw „pchaniu się” do strefy euro jest również wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił m.in. w październiku 2016 r., dla Polski lepiej byłoby nie wchodzić do strefy euro na obecnym etapie konwergencji. Ale jeśli wszystko pójdzie „fantastycznie”, nastąpi to w ciągu 5-10 lat – powiedział.

– Wciąż jesteśmy do tego zobligowani i to rozumiemy. Ale brak konwergencji wskazuje na ogromne ryzyka w kontekście tzw. optymalnego obszaru walutowego – dodał. Ocenił przy tym, że strefa euro nie jest optymalnym obszarem walutowym.
[Zobligowani? Wobec kogo? Wobec oszustów, którzy za nic mają własne zobligowania i reguły? – admin]

– Niektórzy twierdzą, że powinniśmy wejść do strefy euro, ale z drugiej strony jest pytanie, czy strefa euro to część rozwiązania czy część problemu? Gdy się ogląda strefę euro, coraz więcej ekonomistów – wbrew temu, co się mówiło kilka lat temu – mówi, że nie jest to optymalna strefa, że to część problemu, a nie rozwiązania – mówił.

http://finanse.wp.pl

Nie należy do powyższego przywiązywać żadnej wagi. Kto inny zdecyduje.
Admin

Komentarzy 16 to “Euro w Polsce. Stanowcza odpowiedź premier Szydło.”

 1. revers said

  euro to akturattemat zastepczy, nie w zasiegu p. premier jest, kto inny decyduje z trojek i ezb o euro dla jakies rowincji unijnej.

  Wazene jest wrzucenie pod debate „10-procentowego progu wyborczego” i zapewnienie sobie do konca swiata demokracji w tym wypadku chodzi dwu partyjnej,z koncesjonowana opozycja i kropka, pelnia demokracji zapewniona, czy sie stoi, czy lezy w lozy partyjnej lub masonskiej fotel posla dozywotnio sie nalezy.

 2. Boydar said

  Ależ Panie Gajowy, p. premierzyca nic nie mówiła o planach swoich czy rządu, który teoretycznie reprezentuje; powiedziała tylko że „nie ma”, nie wiadomo gdzie. Taktykę ma opanowaną.

 3. revers said

  Nie ma to jak mapka osiagow strefy eruro, kto profituje najbardziej jak nie ci blsko siedziby ECB Frankfurt-M, co drukuja euro i dystrybuja pieniadz z dodatkami unijnymi.

  A reszta jak kto chce, im starsza demokracja blizej Paryza lub Rzymu tym gorzej.

  .https://f100-res.cloudinary.com/image/upload/s–nxW9edDc–/w_1200/v1/a/public/kuachwnw24v7yfc3nwyf.jpg

 4. guła said

  Ewentualnie po osiągnięciu 75% PKB Niemiec, możliwe jest wejście do strefy euro. Takie jest stanowisko prezesa. A do osiągnięcia 75% PKB Niemiec przez Polskę potrzebny jest polski przemysł.
  Alternatywą jest traktat rzymski na który powołuje się były prezydent – ten od latania na wrotach stodoły. Inny natomiast stwierdza, że właściwie jest już spakowany – co należy zaliczyć do alternatywy rzymskiej.
  Wybór należy do bezpośrednio zainteresowanych. Znaczy tubylców.

 5. Moher49 said

  Pani premier ma tyle do gadania co żyd za okupacji. FED drukuje dolarów ile chce, EBC drukuje euro ile chce. Biedne kraje muszą te papierki pożyczać, ale papierków nie mogą oddawać tylko realne, nie papierkowe dobra, w dodatku z lichwiarskimi odsetkami.

 6. NICK said

  Jakżeby inaczej.
  Proste jak konstrukcja cepa.
  Projekt Międzymorza/tutejszej chazarii.
  NIE przewiduje obcej waluty.
  Mają swoją.
  Nazywa się PoLiN. PLN.
  TU, Gospodarzu, się powtarzam po raz ?-nty.
  Bo TO ważne.

  Mają.

 7. Archer said

  Euro byłoby może dobre z jednego powodu. Wycofano by banknoty na których są fatalni jagiellonowie, których nieudolne rządy doprowadziły po kilkuset latach do rozbiorów Polski. Durne polaczki umieszczając swego czasu litewskich królików na swoich banknotach pewnie się chcieli przypodobać „mocarstwowej” Litwie, która powstała po rozpadzie Związku Radzieckiego i poczynia sobie z Polską i polskojęzycznymi politykierami tak, jakby proporcje i potencjał były odwrotne. Teraz też, na banknocie 500 złotowym powinien być „król” Michał Korybut Wiśniowiecki, który był z pochodzenia Ukraińcem. Wszak obecnie polak i ukrainiec to „dwa bratanki”.

 8. revers said

  j.w. i idzie leb w leb w kursie na gieldzie walutowej w szeklach, tak ze co jest w Polin jest nasze w Tel-Avivie, ze juz tam rejestruja polskie id karty, i co kto co ma w Polin w krajowych rejestrach dlugow i zydobankach, bo spodzielczych juz nie ma, lub zostaly przejete po lichwiarsku.

 9. Jack Ravenno said

  @6 NICK – no właśnie – nie mogłem tego zrozumieć bo zgodnie z normalną logiką kodem naszej waluty powinien być PZL a nie jakaś qrwa enigma w stylu PLN…

 10. Piskorz said

  re 8..”bo spodzielczych juz nie ma, lub zostaly przejete po lichwiarsku. NO KUŹWA NIE MOGĘ..!! A KTO CI CZŁOWIEKU TAKIE GÓWNO POWIEDZIAŁ O BANKSPÓŁDZ. ?1 JEST ICH W KRAJU OKOŁO 400 !! PO CO PISAĆ takie bzdety…Ponadto są SKOKI /nie są spóldzielcze/..Znam osoby, które chwalą je sobie..!! PODOBNO
  DOBIERAJĄ SIĘ DO SKOKÓW W WIELKOPOLSCE..Wiadomo dlaczego..

 11. Piskorz said

  re 10 Gwoli ścisłości…ŚCIERWA DOBIERAŁY SIĘ DO BANKÓW SPÓŁDZ. JUŻ W POŁOWIE LAT „90 /SIC!!/ Już wtedy planowali ICH CAŁKOWITĄ LIKWIDACJĘ..!! Nie wiem tylko jak to się stało , że się ostały..PO DZIEŃ DZISIEJSZY..

 12. NICK said

  Sam Pan sobie odpowiedział, Piskorzu.

  Dodam. BS są własnością części PRL-owskiej nomenklatury. Są pod swoistą ochroną [nie udowodnię; to wniosek z dawnych i wielu obserwacji]

  SKOKi . Hm. We większości pisowskie a pojedyncze? Pojedynczych tuzów.

  Szewczak świadkiem! (żartuję)

  Czyli i tak nie nasze.

  To takie trochę tylko tezy są.
  Z narażeniem piszę albowiem wielu tu było apologetów.
  SKOKów.
  A to tylko na kasę… .

  ——
  SKOKi to była świetna inicjatywa.
  Dowodem na to są próby ich niszczenia i utrudniania im pracy.
  A une potrafią każdą inicjatywę zniszczyć.
  Admin

 13. NICK said

  Inicjatywa inicjowana przez inicjatora, Adminie.

  Inicjator?
  Sam Pan pisał któż zacz.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Panie NICK,
  SKOKi były wznowieniem idei Stefczyka, którą zaczął wprowadzać w życie jeszcze pod koniec XIX wieku.
  Co Pan ma przeciwko Stefczykowi i jego naśladowcom?
  Co Pan ma przeciwko samej idei?

  Kto jeszcze, Pana zdaniem, nie jest agentem NWO, oszustem, dwulicowcem? Zadałem to pytanie już wcześniej, ale Pan nie odpowiedział.

 15. NICK said

  Idea.
  Ech, Panie.
  Marucho. (14).
  Pan mnie tu bierze pod włos.
  Idea dawno upadła.
  Stefczyk. Hm.

  Dwulicowów, oszustów, nie kumatych i podobnych. Jest we necie 99,5%.
  A we Gajówce?
  Circa about?
  90 per cent.

  Nie WIDZI Pan?

 16. NICK said

  SKOKi są Szewczakowskie. Od Janusza Sz.
  Znaczy, generalnie, Pana Naczelnika.

  Tak.
  Lat wiele ufałem. Szewczakowi.

Sorry, the comment form is closed at this time.