Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gdyby nie ci żołnierze, to dzisiaj by była tam Generalna Gubernia

Posted by Marucha w dniu 2017-03-22 (środa)

Kompozycja rzeźbiarska na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politykiem i redaktorem naczelnym miesięcznika „Aspekt Polski” Mirosławem Orzechowskim.

Rozmowę z Panem redaktorem zmuszony jestem rozpocząć od wiadomości dla mnie bardzo smutnej. 21 marca ustalono, że w Warszawie na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Żwirki i Wigury popełniono akt wandalizmu. Zbezczeszczono pamięć tych, co walczyli o wyzwolenie polskiej stolicy. Wiadomość tę udostępnili ambasadzie rosyjskiej mieszkańcy Warszawy. Ambasador, rzecz jasna, wysłał pod adresem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i MSZ odpowiednią notę. Jaki jest stosunek Pana redaktora do podobnych czynów, które niestety nie stanowią wyjątku?

— Każdy czyn popełniony przeciwko miejscu spoczynku człowieka jest czynem haniebnym. On już nie tylko odnosi się do jakichkolwiek historycznych uwarunkowań i upodobań w interpretacji historii. Jest to czyn niegodny człowieka, tym bardziej chrześcijanina. A już wypada, żeby każdy dorosły człowiek przeczytał chociażby „Antygonę”. To jest coś, na co brakuje słów krytyki. Nie wolno bezcześcić miejsc przez pamięć dla historii, w której ci żołnierze tracili życie, wyzwalając Polskę.

Jestem, powiem szczerze, zbulwersowany takim faktem. Absolutnie potępiam podobne czyny. Są one niegodne człowieka, chrześcijanina. Są niegodne Polaka, bo w polskiej kulturze szacunek dla miejsc pochówku jest fundamentem naszej kultury. Jeśli ktoś sprzeniewierza się temu fundamentowi, zasługuje na potępienie.

Wiadomość o tym ukazała się na portalu naszej agencji „Sputnik”. Oto niektóre wpisy internautów: Eugeniusz Jędrzejczak. Właściciel w firmie Własna Firma Budowlana napisał: „Czemu tu się dziwić, wszak dewastacja pomników i cmentarzy żołnierzy ZSSR to polska specjalność.”; Zbigniew Kwiatkowski. Brighton pyta: „Potwierdzenie wyższości polskiej kultury? Czy smutna rzeczywistość?; Grzegorz Świnder. Międzychód: „Jakby nie ci żołnierze, to dzisiaj by była tam Generalna Gubernia!!!Wstyd, po prostu wstyd.”

— Można powiedzieć, że niestety szereg tych wydarzeń, które miały miejsce, których następnym elementem jest to zdarzenie, wygląda niemalże na prowokację. To jest naprawdę sprzeczne z polską tradycją, gdzie cmentarz otaczany jest czcią. Gdzie Wszystkich Świętych, 1 listopada, Dzień Zaduszny jest w polskiej kulturze bardzo głęboko naznaczony i stanowi część naszej polskiej tożsamości. Nie chce się w to wierzyć.

Na polskiej ziemi leżą przecież i Niemcy, i Ukraińcy, a tutaj komuś wyjątkowo zależy, żeby zniszczyć możliwość zbliżenia między narodami Polski i Rosji. Inaczej nie potrafię tego odczytać, zinterpretować. Nie jest to właściwość Polaków.

Autorem jest abnegat, człowiek, który nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, z chrześcijaństwem, i mało co z polskością [za to ma chyba wiele wspólnego z judaizmem- admin]. Jest to cyniczny, odrażający akt, który zasługuje wyłącznie na potępienie.

Bardzo dziękuję Panu, że Pan zareagował na ten ból, który czuję, i który Pan podziela.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 35 to “Gdyby nie ci żołnierze, to dzisiaj by była tam Generalna Gubernia”

 1. panMarek said

  „tych, co walczyli o wyzwolenie polskiej stolicy” – to jakiś żart?

  ——
  Czyżby walczyli o nie-wyzwolenie?
  Admin

 2. Bo-bola said

  Co wlasciwie zrobiono? Pomazano obelisk faliczny?
  Nie moge sie niestety wzruszyc bo ciagle pamietam, ze zolnierze z tym samym symbolem na czapkach zamordowali 20 tys. polskich jencow wojennych w Katyniu czy Ostaszkowie.
  Moze pora aby usunac ten pomnik sowieckiej dominacji i wyrepatriowac resztki do bylego kraju Rad.

  ——
  A kto zamordował młodych junkrów rosyjskich?
  Admin

 3. Bogaty Miś said

  Tylko ignorant nie rozumie różnicy między rosyjskością a enkawudeowskością. Choć zdarzają sie też ignoranci – erudyci.

 4. Kocur said

  Chyba Generalne Gubernatorstwo….

 5. Dariusz said

  Od pewnego czasu rosjanie zmieniają narracje czyszcząc swoje „sumienie narodowe” obarczją za zbrodnie enkawudzistow ??
  Niemcy mają swoich „nazistow ” a Rosja „enkawudzistow” .
  Jaka cisza panuje nad tematem ; przyjazn pomiedzy nazistami i enkawudzistami do 22.06.1941. ,Totalny brak poglebiania wiedzy na portalu pl.sputniknews.com .

 6. La Reine Toronto said

  ad 2: ej Bo Bola jakaz to smutna i przklamana/niedouczona dola?
  Jak mozna nie rozumiec tej najnowszej historii? niewspolczucie Rosjanom poleglym na polskiej ziemi to tylko prozaiczne nieuczlowieczenie.
  Straszne…tylu tu polelgo braci, synow, mezow a wyraz pamieci jest brukowany i Ty to popierasz jako czlowiek? jakiego formatu? eh? glowa mnie boli jak czytam takiw wypociny.
  a kysz a kysz

 7. Rafal C. said

  Ad 1.
  Zazartowali sobie i lezy ich na polskiej ziemi 600.000.

 8. Filomena said

  Niestety bezczeszczenie cmentarzy jest rzecza skandaliczna i swiadczy o bardzo niskim poziomie kultury i etyki niektorych ludzi. Na to nie ma zadnego usprawiedliwienia. Takie rzeczy robily tylko najdziksze barbarzynskie narody, ale i te czesto sie baly ruszac zmarlych, bo w przeciwienstwie do wpolczesnego nihilisty-degenerata dawny czlowiek – nawet ten dziki – wierzyl w istnienie wyzszych sil, w duchy i inne nadprzyrodzone zjawiska i to czesto powstrzymywalo jego od pewnych niewlasciwych czynow. Wlasnie dzieki temu zachowalo sie tyle starych nekropolii, kurhanow i innych miejsc pochowku.

 9. Marta1973 said

  @3

  Znam bardzo dobrze Mazury i odwiedziłam kilka razy Rapę. I cóż się okazało?
  Ano to, że kiedy nie było jeszcze NKWD, to w ruskich sołdatach z I wojny światowej już drzemała owa „enkawudeowskość”.
  Grania w piłkę ludzkimi czaszkami nie wymyślił nawet Czyngis-chan.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piramida_w_Rapie

 10. Alina said

  Gdyby nie układ Ribbentrop-Mołotow, czyli Hitler-Stalin, ci wszyscy młodzi Rosjanie żyliby sobie w swoich wsiach i miastach, mieli żony i dzieci, a Warszawa nie musiała być „wyzwalana”. Polska zaś byłaby wolnym i szczęśliwym państwem w środku Europy, z dobrze rozwiniętym przemysłem, nauką, teraz z ludnością ok 60 mln.
  Nie byłoby cmentarzy żołnierzy radzieckich, nie byłoby „polskich”, czyli niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłady. Nie byłoby żołnierzy wyklętych, bo stanowiliby oni trzon legalnej polskiej armii, a miejsce takich kanalii jak Berman, Humery, Wolińska, Bierut, Brystygierowa, Fejgin, czy wszyscy, którzy stanowili zbrodnicze jadro nowej radzieckiej władzy w „wyzwolonej” Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej po 1944 roku byłoby na szubienicach.

  Gdyby nie ci żołnierze, nie byłoby bezimiennych grobów polskich bohaterów na „łączkach” czy innych wysypiskach śmieci, gdyby nie ci żołnierze i ich władcy…..

 11. Filomena said

  @ 10

  Ma Pani bardzo waskie pojecie historii. Druga wojna bylaby tak czy inaczej, bo o tej wojnie zadecydowali juz wczesniej pewni ludzie zza oceanu. Ci sami ludzie nieco wczesniej zrobili wszystko zeby wywolac Pierwsza Wojne Swiatowa i Bolszewicka Rewolucje po to zeby zniszczyc dawny konserwatywny, tradycyjny i w duzej mierze chrzescijanski uklad swiata i ostatecznie wybudowac globalistyczny system oparty na judeo-masonskich ideach. Nim byl uklad Ribbentrop-Molotow to tzw demokratyczne rzady Zachodu zdemontowaly czesciowo Czechoslowacje i daly Sudety pod wladanie Adolfowi. To bylo bardzo silne uderzeni w sloiwanski kraj. Mowili, ze ratuja pokoj. No liczne banki i korporacje nie po to wykreowaly Hitlera zeby ratowac pokoj a po to zeby byla wojna na wschodzie. Wojna na wschodzie miala dwa glowne cele: zniszczyc Slowian (w niektorych przypadkach rowniez rekoma samych Slowian: banderowcy przeciw Polakom, chorwaccy Ustasze przeciw Serbom itp); i potem zagarnac ich terytoria wlacznie z cala Rosja.

  Pakt Ribbentrop-Molotow ani wojny nie wywolal ani i jej ostatecznie nie zapobiegl. Nie mogl zapobiec.Swiatowy oligarchat z bankierska mafia na czele stawial na Hitlera, bo wczesniejszy projekt nie wyszedl. Rewolucja Bolszewicka i wynikajaca z niej wojna domowa miedzy Bialymi Czerwonymi mialy doprowadzic do kompletnego zniszczenia Rosji i przede wszystkim jej slowianskiej populacji. Ten plan realizowal tzw. Lucyfer Rewolucji, agent bankierow z Nowego Jorku i najwiekszy wrog Slowian Lew Bronsztejn czyli Trocki. Plan nie wyszedl, bo wladze przejal Stalin. W latach 1937 i 1938 Stalin rozsprawia sie z trockistami z ktorych prawie wszyscy sa narodowosci zydowskiej. Swiatowy oligarchat nie ma wyboru. Musi byc wojna inaczej Rosja z jej bogactwami znajdzie sie poza ich zasiegiem.

  Hitler wojne przegral, ale Slowian zginely miliony o czym dzis na Zachodzie nikt nie lubi pamietac. A po co maja pamietac skoro wlasnie o to chodzilo zeby jak najwiecej Slowian zginelo. Oligarchat stracil najmniej. Plan zagarniecia Rosji nie wyszedl za to podporzadkowal sobie spora czesc Europy zakladajac tam swoje bazy i zarazajac ja na dobre neo-trockistowskimi fantazjami typu multi-kulti, prawa czlowieka i kosmopolityzm. A co do Drugiej Wojny to na Zachodzie pamieta sie tylko, ze glowna jej ofiara byli wylacznie Zydzi a wszyscy goje a szczegolnie slowianskie goje czyli Polacy, Rosjanie, Slowacy itd itd sa wspolwinni ich smierci, bo rzekomo nie zrobili niz zeby ich ratowac. Wrecz przeciwnie, uwaza sie ze byli glownymi ich przesladowcami, ze az samych Niemcow to szokowalo. Ze po czesci zydowski oligarchat, ktory wykreowal Adolfa Hitlera nic nie zrobil zeby uratowac swoich wspolwyznawcow milczy sie na dobre.

  O taka, moja droga Pani, jest prwadziwa wersja historii. Szkoda tylko, ze tak malo ludzi ja zna.

 12. Filomena said

  @ 9

  Droga Pani, to co Pani mowi podane jest w sekcji odnoszacej sie do legend i podan, i dotyczy to sie Drugiej Wojny nie Pierwszej. Nie sa to wiec konkretne fakty. Sa to pogloski. O czerwonoarmiejcach powstalo wiele poglosek i legend, ktore nierzadko okazuja sie nie do konca prawdziwe. W okolicy Lubiaza na Dolnym Slasku od konca wojny krazyla pogloska, ze rzekomo Ruscy skradli kolekcje sztuki z klasztoru. Jak sie jednak okazuje ta kolekcja znajduje sie w Warszawie w muzeum i tak dokladnie jest.

  Wlasnie na takich pogloskach oparta jest czesc zydowskiej literatury o holokauscie. Rozni autorzy, ktorzy uwazaja sie albo za swiadkow albo za same ofiary albo za tych co znali ofiary pisze rozne bzdury o polskim okrucienstwie wzgledem Zydow, o patologicznej nienawisci Polakow do Zydow i na Zachodzie bierze sie to za fakty. Nie kto inny a pan Gross napisal, ze w Jedwabnem Polacy obcieli glowe Zydowce i grali nia w pilke. Fajna historia, co nie?

  Co do Rosjan to radze Pani przeczytac liczne pamietniki roznych ludzi opisujacych zachowanie wojsk rosyjskich na terytorium Europy po porazce Napoleona i porownac z zachowaniem wojsk napoleonskich na terytoriach Hiszpanii, Wloch, Niemiec, Rosji i tak dalej. Wojska Napoleona rabowaly i bezczescily wszystkie koscioly napotkane po drodze. Malo tego – gwalcili wszystkie mniszki, ktore dostaly sie w ich rece. Dla nich nie bylo nic swietego. Zupelnie inaczej zachowywaly sie wojska carskie. Ekscesy nalezaly do rzadkosci i byly surowo i bezwzglednie karane.

 13. Alina said

  11 Filomena
  .. i w związku z tym ma Pani do mnie pretensje, że sprowadziłam sputnikowców na ziemię?! Niech Pani ich nauczy historii!
  Bez paktu diabłów – Hitlera i Stalina – nie byłoby 1.IX.1939. Koniec.

  E tam.
  Admin

 14. La Reine Toronto said

  ad 13: alez Pani Alino Pani nie uczy Pani dywaguje i czy pakt byl czy nie byl by i tak wojna swiatowa druga musiala byc bo byla zaplanowana przez banksterow…czyz Pani az taka ….pozbawiona intelektu? a moze Pan Bog rozum odbiera?
  Kubel zimnej wody na potylice kochana Pani!

 15. Marucha said

  Re 9:
  Proszę czerpać bajki z innych źródeł, Pani Marto.

  Re 10, 13:
  Pani Alino, zarówno I jak i II Wojna Światowa miały wybuchnąć, bo zostały zaplanowane przez tych, których nie widać na pierwszych stronach gazet i którzy nie muszą pchać się do rządów.
  Nie znalazłby się Hitler – to byłby inny.
  To była „nieubłagana konieczność dziejowa”.

  Co do paktów, to nie tylko Stalin zawarł pakt z Hitlerem. Polska również. Wszystkie pakty były bez znaczenia dla wybuchu II Wojny.

 16. Alina said

  Nie chodzi o moja znajomość historii, lecz kolejne publiczne szkalowanie Polaków i pretensje, że znowu jesteśmy niewdzięczni wobec braci radzieckich. Dość mam tego radzieckiego lamentu i obwiniania nas o wszystko.
  Kiedy powstawał ten cmentarz mauzoleum w centrum Warszawy, w całej Polsce trwała rzeź w męczarniach żołnierzy wyklętych, którzy do tej pory nie mają żadnego cmentarza mauzoleum, nie ma muzeum historii Polski, a WY MNIE USIŁUJECIE UCZYĆ HISTORII!?

  Tak, Pani Alino.
  Pani myli żołnierzy z NKWD. Nie wiem, czy celowo – lecz czyni to uparcie.
  Admin

 17. Zdziwiony said

  Austro–Węgry, pewne niemieckiego poparcia, wypowiedziały 28 lipca w 1914 r. Serbii wojnę.

  Wypowiedzenie 1 sierpnia wojny Rosji było niczym nieuzasadnioną, histeryczną reakcją Wilhelma II. W ten sposób ściągnął on na siebie niepodważalną odpowiedzialność za wybuch Wielkiej Wojny.

  Ludzie nie rozumieli, dlaczego mieli w tej wojnie walczyć i umierać. Po ogłoszeniu wojny w rosyjskich wioskach zapanowała wstrząsająca cisza, przerywana szlochaniem matek, żon i córek.

  Opływający w luksusy, uważali, że mają prawo do podejmowania decyzji
  o życiu i śmierci milionów obywateli w imię swoich uprzedzeń, osobistych interesów.

 18. Zdziwiony said

  @ 16. …jesteśmy niewdzięczni wobec braci radzieckich.

  Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego (26 czerwca 2007)

 19. Alina said

  18 Zdziwiony
  To właśnie zawdzięczamy braciom radzieckim. A ponieważ większości Polaków ten stan się wciąż nie podoba, nawet kilkadziesiąt lat po wojnie, więc przypominają o tym radzieckim braciom, żeby wreszcie douczyli się historii, że ich ojczyźniana wojna i ofiary, to ich wina …
  Dobrze byłoby im wystawić rachunek za dzierżawę tych hektarów, najdroższych w Polsce.
  W dodatku siłą i terrorem wcisnęli nam jako władzę rosyjskojęzyczną hołotę i zbrodniarzy, których nie możemy pozbyć się do dziś.

  ——
  A którzy to? Śmiało, po nazwiskach…
  Admin

 20. Zdziwiony said

  @19. …że ich ojczyźniana wojna i ofiary, to ich wina …,

  ale dodam, że to błogosławiona ich wina, skutkiem której ocalono mi i moim rodzicom życie spod buta niewoli niemieckiej (wyspa Rugia).

 21. Ad. 16

  Droga pani. Proszę przyjąć do wiadomości, że w Rosji była dwu-władza. Stalin i Kaganowicz*. Z tym, że ten drugi był ważniejszy. Pierwszy dał nam państwo jednolite narodowościowo, a drugi dał nam NKWD i UB.

  * – o Kaganowiczu się nie mówi. I ma się nie mówić o nim w ogóle. Do tego stopnia, że nawet słownik w komputerze podkreśla nazwisko Kaganowicz, jako nieistniejące w słowniku. Proszę sobie napisać „Stalin”, zrobić odstęp i napisać „Kaganowicz”. To drugie nazwisko będzie podkreślone.

 22. Alina said

  20 Zdziwiony
  wróć wyżej
  https://marucha.wordpress.com/2017/03/22/gdyby-nie-ci-zolnierze-to-dzisiaj-by-byla-tam-generalna-gubernia/#comment-663605

 23. Kazik said

  ad 22 Doskonale się pani kompromituje .

 24. Zdziwiony said

  .https://www.youtube.com/watch?v=skkpy0lzVj8

 25. Rokitnik said

  Well, pani Alina opisuje SKUTKI najścia ze wschodu jajczejki NKWD / absolutnie zbrodniczej dla wszystkich Słowian, o czym w kontekście polskim p.Alina wykrzyczała / /, Pan gospodarz przywołuje do opamiętania podkreślając wkład ZOŁNIERSKI Czerwono Armistów / zaś Pani z Toronto podaje PRZYCZYNY – takiego a nie innego scenariusza wydarzeń, które tak czy siak, MUSIAŁTY się wydarzyć !Niepotrzebnie p. Alino dodała Pani w zacietrzewieniu, ” sami sobie winni (Rosjanie) ”…Macie więc naoczną syntezę JAK można interpretować okropność, patrząć fragmentarycznie.
  MY w naszej Gajówce stramy się dotrzec do PRZYCZYN stanu rzeczy i dlatego, tak ważną role spełniamyw zahukanym propagandą społeczeństwie. Kto CHCE to jednak nas znajdzie !
  WOJNA – straszna rzecz !!! Ci co ją planują za nic mają CIERPIENIA MILIONÓW, unicestwić 50 czy 75 % populację ludzi to dla ONYCH zwyczajny ” pikuś ”, bo oni ( za kazdym razem ) pod tym źle zaprojektowanym MOSTEM, wcale nie zamierzają stać…

 26. Alina said

  23 Kazik
  Kazik potrafi przeprowadzić samodzielnie jakiś logiczny wywód dłuższy niż 3 kroki? Podać przyczyny i skutki? czy jak wszyscy uczestnicy marszów KOD-u ma wyobraźnię i logikę pantofelka?

 27. NICK said

  Kazik. (23).
  To może być ALE trzeba to wykazać.

 28. Alina said

  19 Admin

 29. Alina said

 30. Filomena said

  @ 21

  Bardzo dobpre spostrzezenie, panie Krzysztofie M. Wladza w Rosji Sowieckeij przypominala wladze w dawnym Kaganacie Chazarskim. Byla to
  dwu-wladza. Niby rzadzil Stalin, ale niezupelnie do konca, bo najwieksza wladze najprawdopodobniej mial Lazar Kaganowicz. Raczej nie Beria, jakby sie niektorym wydawalo. Warto zwrocic uwage, ze prawie wszystkie znane nam wazne bolszewickie czy komunistyczne postacie na rosyjskiej arenie zmarly w wiekszosci nie wlasna smiercia. Cala gwardia Lenina z wyjatkiem wlasnie Kaganowicza zostala oskarzona przez Stalina o kosmopolityzm i rozstrzelana w ciagu lat 1937 i 1938. Jankiel Swierdlow, ktory odegral kluczowa role w organizowaniu morderstwa cara, jego rodziny i ich sluzby zostal zlinczowany na smierc przez rosyjskich robotnikow jeszcze w latach dwudziestych. Trockiego-Bronsztejna zabili ludzie Stalina w dalekim Meksyku. Sam Stalin zostal przwdopodobnie czyms otruty. I co ciekawe mialo to miejsce w czasie zydowskiego swieta Purym. Beria zostal zabity przez gen Zukowa. A Kaganowicz niczym boja unosil sie na wodzie i rzadne burzliwe wydarzenia go nie zmiotly. Dozyl sedziwego wieku i umarl w 1991 czyli w tym roku w ktorym rozpadl sie Zwiazek Radziecki.

  O roli Kaganowicz pisze duzo i ciekawie bulgarski historyk Todor Diczew w swojej ksiazce: Zlowrogi spisek. Jest ona dostepna na internecie w rosyjskim jezyku pod tytulem: Зловещий заговор. Polecam

 31. […] 2017-03-23 (czwartek) @ 09:40:03 […]

 32. […] 2017-03-23 (czwartek) @ 09:40:03 […]

 33. Zdziwiony said

  Kaganowicz kontra Gomułka.

  Kaganowicz: Głos Ameryki przekazuje szczegółowe komunikaty na ten temat i woła „oto Gomułka – bohater narodowy”.

  Notatka z rozmów delegacji Prezydium KC KPZR i członków Biura Politycznego KC PZPR w Warszawie, 19 października 1956 roku.

  http://studioopinii.pl/wp-content/uploads/2013/09/wizyta.pdf
  Tow. Chruszczow: Związek Radziecki pomagał i pomaga Polsce. W 1946 r.
  mieliśmy na Ukrainie głód, był kanibalizm (zapytajcie Wandę Wasilewską), a
  myśmy wam dawali zboże.

  Lazar Kaganowicz, który dziesięć laty przed zbrodniami Hitlera, przeprowadzał kolektywizację w Sowietach i używając głodu jako narzędzia, zamordował ponad dwa razy więcej ludzi niż Hitler zamordował Żydów dziesięć lat póżniej. W czasie kolektywizacji Żydzi na Ukrainie chwalili się, że ani jeden Żyd nie był głodny, kiedy goje masowo umierali z głodu.

 34. […] 2017-03-24 (piątek) @ 06:27:36 […]

 35. WI42 said

  @7 Rafał
  Swietna riposta – gratulacje:
  „Ad 1.
  Zazartowali sobie i lezy ich na polskiej ziemi 600.000.”

Sorry, the comment form is closed at this time.