Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Robert Winnicki do PiS: Dlaczego uważacie, że Izraelowi wolno łamać prawo międzynarodowe, a Rosji nie wolno?

Posted by Marucha w dniu 2017-03-22 (środa)

Poseł Robert Winnicki zwrócił się do premier Beaty Szydło z zapytaniem o podwójne standardy stosowane wobec Izraela i Rosji przez polski rząd.

Według posła, rząd PiS ignoruje łamanie prawa międzynarodowego przez państwo żydowskie, a stawia na ostrzu noża tę kwestię w stosunkach z Federacją Rosyjską.

 

Lider Ruchu Narodowego zauważa, że stosunki Polski z Izraelem są intensywne, a rząd RP ocenia je pozytywnie. Ma to miejsce mimo tego, iż Izrael łamie prawo międzynarodowe, naruszając przestrzeń powietrzną Syryjskiej Republiki Arabskiej, jak i rozbudowując nielegalne osiedla na terytoriach palestyńskich.

Te ostatnie, jak na przykład Zachodni Brzeg Jordanu, nie wchodzą formalnie w skład państwa Izrael. Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła w specjalnej rezolucji rozbudowę osadnictwa żydowskiego na ziemiach Palestyńczyków.

Winnicki podkreśla, że zarazem zarzuty wobec Rosji o łamanie prawa międzynarodowego pojawiają się ze strony rządu za każdym razem, gdy ten zabiera głos o stosunkach polsko-rosyjskich – zarzut ten mają potwierdzać działania Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Według Winnickiego, te podwójne standardy stosowane przez rząd PiS wobec Izraela i Rosji świadczą o tym, że to nie przestrzeganie prawa międzynarodowego jest prawdziwym kryterium oceny stosunków Polski z danym państwem.

W związku z powyższym, lider Ruchu Narodowego złożył interpelację, której treść brzmi następująco:

Interpelacja w sprawie wybiórczego traktowania prawa międzynarodowego przez rząd RP

Szanowna Pani Premier,

rząd Rzeczypospolitej wychodzi z założenia, że Federacja Rosyjska łamie prawo międzynarodowe, w związku z czym utrzymywanie z nią poprawnych stosunków nie jest możliwe. Jednocześnie jednak Pani rząd deklaruje utrzymywanie co najmniej dobrych stosunków z Izraelem, który łamie prawo międzynarodowe poprzez osadnictwo żydowskie na terenach zamieszkiwanych przez autochtoniczną ludność Palestyny. W związku z tym proszę o odpowiedź na pytanie:

Czy przestrzeganie prawa międzynarodowego jest rzeczywistym kryterium oceny stosunków dwustronnych Polski z innymi państwami?

Z poważaniem,
Robert Winnicki,
poseł na Sejm RP

http://www.kresy.pl

Wszystko pięknie, tylko nie wiemy, jakie to prawo międzynarodowe jest łamane przez Rosję.
Admin

Komentarze 34 to “Robert Winnicki do PiS: Dlaczego uważacie, że Izraelowi wolno łamać prawo międzynarodowe, a Rosji nie wolno?”

 1. Yagiel said

  Jakie? Prawo do samostanowienia, narodów/państw, zasadniczo, oraz do bytu państwa przyjętego za fakt przez większość państw powiedzmy w ONZ. Oczywiście oskarżanie Rosji o Krym jest cacy, a nieoskarżanie Izraela o Zachodni Brzeg jest… też cacy! Schozofrenia polityczna ta obejmuje także Kosowo oderwane od Jugosławii/Serbii, itd.
  Ma rację poseł Winnicki – jasne. Ale: czy Ukraina bez Krymu, za to z Lwowem jest dla niego cacy? Bo np. Roman Dmowski…

 2. Władek said

  Oto odpowiedź Panie Winnicki i przy okazji wielkie brawa za honorową i polską postawę!!!

 3. snag said

  Admin ,..

  😉 ,…

  Zamierzone czy nieprzemyslane do konca ? ,…

  ??? – admin

 4. Zerohero said

  Mordercy z PiS mają przecież takich sojsuszników jak opisano tu:

  http://tworczosc.org/holokaust-serbow-prawdziwe-oblicze-masakry-w-srebrenicy/
  http://www.prawica.net/2192

  A Macierewicz był łaskaw powiedzieć, że w Kosowie NATO zaprowadziło wolność i demokrację. Równie dobrze ten bydlak mógł sam rozwalać ludziom głowy toporem. PiS to są seryjni mordercy (PO też, ale tu do rządu PiS pytania). Z mordercami nie dyskutuje się, nie negocjuje, nie resocjalizuje. Można najwyżej publicznie napiętnować, choć to niewiele da, bo oni nie mają wstydu a ich wyborcy (wyznawcy) poprą każde bestialstwo. Zezwierzęcenie mas.

 5. Vladimir said

  Pytanie Pana Winnickiego nie jest pozbawione ani racji ani barw jako ze Izrael wypial sie na kilkanascie rezolucji ONZ jednoczesnie wymagajac energicznie, wrecz histerycznie i agresywnie wykonywania innych zobowiazan z ktorych pewna czesc jest co najmniej pozbawiona racji. Inaczeje mowiac te ktore emanuja z Izraela musza byc poszanowane bezwzglednie i konsekwetnie, wszystkie inne traktowane sa przez to panstwo z duza doza samowoli i dobrowolnosci.

 6. Mafiozi PiS i PO podpisali TAJNE umowy anty-polske w Izraelu ??? said

  Oto pozostawiony TESTAMENT wyrażony w Izraelu we wrześniu 2006 roku przez żydo-banderowca SPRZEDWACZYKA Lecha Kaczyńskiego dla KONIUNKTURALNYCH przewrotnych gangsterów PiS oraz ZAWSZE anty-polskich izraelitów ZAWSZE zwalczających polskość:

  „I mogę państwa zapewnić,
  że chociaż rządy w Polsce się zmieniają,
  jak w każdym demokratycznym państwie,
  to polityka wobec Izraela się nie zmieni”
  – Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 roku … o ZGROZO !

  Podobne równoznaczne oświadczenia w Izraeli też składali ta anty-polskie QURWY jak krwawy mafiozo D.Tusk, ten ZŁODZEJ B.Komorowski, a wcześniej żydo-komunista A.Kwaśniewski , … lista takich „polskich obywateli” z NIE polską narodowością jak oni jest DŁUGA.

  Teraz zmianę pokoleniową na samym szczycie władzy dla REALIZACJI celów i interesów Izraela w Polsce przejoł 43 letni A.Duda ze swoją żoną żydówką i B.Szydło po „dokształcie” żydo-masonskim w USA.

  A. Duda jako młody osobnik GWARANTUJE na długie lata realizację tych celów celów żydowskich w Polsce, które realizował zydo-banderowiec Lech Kaczynski, czy A.Duda razem J.Kaczynskim, B.Szydło i UKRAINCAMI Kuchcinskim, Terleckim i Błaszczakiem też NIE dopuszczą do ponownej ekshumacji w Jedwabnem aby NIE obalić kłamstw żydowskich ZAJADLE atakujących Polaków.

  Przecież popychadło żydowskie A.Duda i B.Szydło z twarzą „sfinksa” i wypranym łbem „dokształtem” w żydo-masońskim Waszyngtonie, publicznie podkreślali WIELOKROTNIE, że oni BEDĄ zawsze realizowali politykę prezydenta KAPITULANTA Lecha Kaczyńskiego.

  Gang PiS istotne i żywotne REALIZUJE cele w interesie Izraela, z POMINIECIEM polskich interesów. Takie są FAKTY !
  A.Duda też oficjalnie OBIECYWAŁ żydom w Izraelu, że bedzie raelizował doktryny L.Kaczynskiego.
  To znaczy, że też zapowiedzią wywołania WOJNY z Rosją, gdzie CAŁE polskie społeczeństwo stanie się mięsem armatnim ale w interesie żydów waszyngtonskich.
  Ten rusofobiczny psychopata A.Maciarewicz w funkcji Ministra Obrony wyraźnie podkręcają werbalną agresję w stosunku do Rosji i szczuje „polskie wojsko” na Ruskich.

  Rozpętanie bezsensownej WOJNY na polskim terytorium przeciw Rosji w interesie ŻYDOWSKIM ma coraz lepszą prasę na świecie i w Polsce, którą to ATMOSFERĘ wojny podkręca PiS, ze swim organem prasowym żydo-UKRAIŃCA T.Sakiewicza z UZURPATORSKĄ nazwą: „gazeta polska” …. SIĆ!… Ten brukowiec nie jest polski, lecz żydo-UKRAIŃSKI, który razem z gangiem PiS + PO są partiami gangami WOJNY anty-polskiej !

  Emeryci i renciści z Polski, czyli wykołowany MOTŁOCH przez żydowskie i niemieckie media będzie identycznie PO raz DRUGI głosować na POPYCHADŁO żydowskie A.Dudę, tak jak przed tem po raz DRUGI głosowali na swojego oczywistego WROGA sprzedawczyka żydo-komunistę Kwaśniewskiego, gdyż emerytom i rencistom w wykołowanej III podobała się żydoska żona Kawaśniewskiego.

  Emeryci, renciści to najbardziej wykołowany, NAGŁUPSZY elektorat głosujący w III RP, który ZAWSZE wsłuchuje się w anty-polską propagandę TVN i brukowców niemieckich, głosując w wyborach PRZECIW sobie, czyli na anty-polskich wieprzów wylansowanych przez TVN itp.

  Po 2-ch kadencjach A. Duda będzie miał dopiero lat 53. W międzyczasie przy A. Dudzie ZAGRANICZNE służby grasujące w III RP wygenerują podobną swoją anty-polską WYDMUSZKĘ, jak „nowoczesna” petru, po dogłebnym skłuceniu Ruchy Narodowego.
  Jeśli teraz POLSCY narodowcy NIE przejma władzy w III RP to dzieci i wnuki Polaków już się NIE urodzą, gdyż mafie WOJNY – PiS & PO spalą tą Polskę w WIJNIE z Rosją lub te dzieci i wnuki urodzą się już w Generalnej Guberni lub Judeopoloni za sprawą FOLKSDOJCZA Tuska i żyda Schetyny
  Żegnaj Polsko !

 7. RomanK said

  Panie Gajowy….czepia sie pan tak drobnych detali..tak odwaznego posla..w tak pryncypialnej sprawie….ze …..az wstyd:-))))))
  Zamiast skamieniec spralizowny- tak patriotycznym i heroicznym pytaniem:-)))))))

 8. Piskorz said

  re 4 A ci zafajdańcy z Holandii byli tam i nic nie zrobili aby tej masakrze zapobiec.!! Tylko tym holenderskim żołdakom w pyski napluć.PS Jak to się stało, że NIKT TYCH BYDLAKÓW Z TEGO NIE ROZLICZYŁ..?!

 9. Trak said

  Też pytanie a wydawałoby się, że dorosły człowiek z tego Winnickiego, przecież tak nie można. Pani premier wie, wiedzą posłowie, wszyscy wiedzą na świecie a Winnicki, jak dziecko.

 10. Rick said

  Słusznie Pan Gajowy podchodzi ostrożnie do patriotycznych „odkryć” Winnickiego, które są oczywistością dla średnio inteligentnego i wykształconego obywatela.
  Po co zatem poseł takie zwykłe logiczne obserwacje podnosi do rangi patriotycznego zrywu narodowego w postaci interpelacji do samej premier RP ?

  Czyżby pani Szydło nie wiedziała o tym, że Izrael łamie prawo ?
  Ależ oczywiście, że ona wie. O tym piszą media od samego początku powstania tego państwa.

  Dlaczego więc Winnicki robi nas w balona, sugerując, że pani Szydło nie umie posługiwać się elementarną logiką ?
  Odpowiedź na pytanie Winnickiego jest przecież jasna: Kierunek naszej polityki wyznacza Izrael i USA.

  Ja bym zadał inne pytanie, idąc krok dalej: W jaki sposób zmuszono panią uznania, że interes USA i Izraela jest nadrzędny w stosunku do polskiego ? W jaki sposób przebiegało pani „szkolenie” w USA przed objęciem stanowiska premiera? Czy była pani szantażowana ?

  Ale – nie łudźmy się – złodziej rzadko przyznaje się do kradzieży. Zatem dlaczego Winnicki – wiedząc to wszystko, co napisałem – dlaczego Winnicki nie wnosi tej sprawy do Prokuratury ?
  Przecież jasno wynika z obecnej postawy rządu oraz niewytłumaczonych szkoleń w USA, że istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że pani Szydło dopuściła się zdrady stanu.

  Oczywiście, że Prokuratura umorzyłaby to śledztwo. Ale sprawa nabrałaby rozgłosu a Polacy dowiedzieliby się, że sprawa jest poważna.

  W historii Polski mieliśmy wielu takich, którzy zakładali maskę troski o państwo wyłącznie dla ich własnych a Polakom nieujawnianych interesów.

  Ostatnio los zrządził a ja mu pomogłem moimi pieniędzmi i zakupiłem książkę „Żydzi ochrzczeni” Kowalskiego (rok wydania 1935)
  Poniżej jeden z wielu opisanych przypadków „nawróceń”. POLECAM !

  „….Pismo żydowskie „Archives Israelites” w pierwszej połowie XIX wieku przypomina wypadek nawrócenia się uczonego Żyda w XIII wieku. Został ów neofita kapłanem, kanonikiem. Był przedmiotem zbudowania bliźnich. Ale w chwili śmierci odmówił przyjęcia Sakramentów Świętych. Przyjaciołom zasmuconym takiem postanowieniem oświadczył ów kapłan:

  „Nie gorszcie się, wy którzy łoże moje otaczacie. W swej łatwowierności zdawało się wam, że odgadniecie tajemnice serca. Nie gańcie mi tego, że nie wierzę w Jezusa Chrystusa, lub że nigdy w Niego nie wierzyłem; nasza wiary a daje tylko szczęście wieczne, ja zaś mniej szukałem dóbr niebieskich, aniżeli ziemskich; lecz po cóż tyle słów, skoro wystarczyłby jeden przykład z na tury !…..

  Potem kazał przynieść swego ulubionego psa i kota; każde zwierzę było zamknięte w klatce od dziesięciu lat.
  Umierający kazał je wypuścić, poszczuwszy psem zająca, a kotowi pokazawszy mysz. Pies pogonił za zającem, kot wrzucił się za myszą. Kapłan oświadczył po tem doświadczeniu, że natura jest silniejszą od wszystkiego. Obydwa zwierzęta zamknięte w klatce od dziesięciu lat – nic ze swych instynktów nie utraciły.

  „Podobnież jest – zakonkludował ów kapłan – z prawdziwym Żydem; jak niemożliwem jest, aby zając ścigał psa lub mysz kota, tak niemożliwem jest dla Żyda przyjąć szczerze religię katolicką.”

 11. janetatanka said

  Panie Ricky
  z pana wypowiedzi wynika, ze pan WIE LEPIEJ niz pan Winicki, to dlaczego pan nie zglosi sprawy do Prokuratury?

 12. RomanK said

  Pani Janetatatnka pan Ricki zglaszal to do prokuratury wtedy , kidy pan Winnicki na stojaco pod lozko wlazil…i na koguta wolal tata.
  Panu prokuratowowi to bowiel lata , tak jak pani Szydlo co raz po raz wylazi z worka:-)))

 13. Zerohero said

  Interpelacja jest tylko metodą publicznego podniesienia tematu którego nie śmie np. poruszyć żaden dziennikarz. Niestety większość obywateli nie potrafi dochodzić do wniosków i potrzebuje usłyszeć przykładową opinie. Jeśli danego spojrzenia na sprawę nie ma w publicznej debacie, to oni nie wpadną sami.
  Nie chodzi tu więc o oryginalność albo ostrość opinii, ale odwagę poruszenia tematu. Ktoś musi krzyknąć, że król jest nagi.

  Niewybaczalnym błedem R.Winnickiego jest fakt, że dostał się do sejmu i niewygodne pytanie zadaje pblicznie, a powinien ograniczyć się do anonimowego komentarza, np. w Gajówce. Wówczas zdobyłby szacunek tutejszego Ruchu Oporu. A tak….marność. można teraz popastwić się nad Winnickim, zarzucić brak kompleksowego planu obalenia Rothschildów, brak podkreślenia przewrotnej natury żyda itp.

  Wszak my wymagamy!
  A jak Winnicki pójdzie siedzieć, to olejemy go jak olaliśmy Piskorskiego.

 14. hulsz said

  ad.11 No to teraz juz wszyscy wiemy.Wiec kto zglasza sprawe do prokuratury?

 15. hulsz said

  ad.13 Niech Pan nie pisze bzdur.Dobrze wiemy ze Winnicki nie pojdzie siedziec.Ma pochodzenie i to wystarczy.

 16. hulsz said

  Ad.2 Niech Pan sie nie obawia.Gdyby Winnicki wiedzial ze cos mu za to bedzie grozic nie pisnal by nawet slowkiem na ten temat.Ta nacja tak ma.Swoja droga czemu sp.Ratajczak nie mial przyzwolenia na krytyke judaszow.

 17. Aguirre said

  ad 16) Bo głupku jeden i defetysto jest różnica pomiędzy tak sformułowanym pytaniem przez posła Winnickiego a wpuszczaniem w naukowe opracowanie teorii ludzi, którzy zaprzeczali mordowaniu przez niemieckich nazistów ludzi w obozach koncentracyjnych za pomocą komór gazowych. Abstrahując od tego czy pracownik naukowy może podać takie teorie w swoim opracowaniu nie popierając ich czy nawet popierając (choć zaprzeczanie temu stawia również znak zapytania wobec nie-żydów którzy ginęli w obozach, bo skoro nie gazowano Żydów to znaczy, że również nie gazowano Polaków i Rosjan, dlatego negacjonistyczne teorie są wymyślane przez Niemców bo przecież im zależy na tym aby złagodzić obraz nazistów niemieckich), znaj różnicę. Poza tym to ciągłe oskarżanie o żydowskie pochodzenie każdego, a może to pan ma takie pochodzenie i sieje zamęt? Doceńcie działanie młodego posła bo nikt takich pytań jako poseł nie zadawał przez ostatnie 30 lat. Może my to wszystko wiemy ale dzięki tak postawionemu pytaniu więcej Polaków otworzy oczy na działania pisiactwa.

 18. Moher49 said

  Czepiacie się młodego Winnickiego. Takie pytania też trzeba zadawać, bo całkiem Naród uśnie. Wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt słowa nie piśnie. Rośnie nowe pokolenie, które dziadków nie słucha, ale młodego Winnickiego owszem. I nie kombinujcie oskarżeń, że jest on z narodu”wybranego”.

 19. Jazzik said

  Wszyscy wiedzą… wszyscy to znaczy kto? TY i ja to nie WSZYSCY. Jak coś jest WSZYSTKICH to jest nikogo, więc jak wiedzą WSZYSCY to nie wie nikt. Dlatego pytanie dobre. Z niego, po odpowiedzi oczywiście, można wystartować z pytaniem: Dlaczego interes USRaela i IZRAELa są ważniejsze od POLSKIEJ racji stanu…

 20. […] Tekst wzięty z  https://marucha.wordpress.com/2017/03/22/robert-winnicki-do-pis-dlaczego-uwazacie-ze-izraelowi-wo… […]

 21. hulsz said

  ad.17 Niestety nie jestem zydem mam korzenie francuskie jak to pana interesuje.Widzee ze nie czytal Pan wogole tego co napisal Ratajczak.A swoja droga czy to byl powod zeby go zamordowac .Na przyszlosc prosze uzywac formy grzecznosciowej na Pan .Brudzia z panem nie pilem.

 22. Marucha said

  Re 13:
  Zgadzam się z wymową wpisu p. ZeroHero.
  My to wiemy, co Winnicki napisał.
  Pozostałe 90% obywateli wie dokładnie tyle, co im zaserwuje TVN, GaPol, czy jakieś kolorowe gówienko. Czyli nic.
  Taka interpelacja może zwrócić (niektórym) uwagę na to, co dla nas jest oczywiste.

  Jakiekolwiek zapodanie sprawy do prokuratury nie ma sensu.
  Bo niby co powiemy? Że Izrael i Rosja nie są równo traktowane w mediach? Śmiech na sali i kpiny.

  Niepotrzebnie tylko Winnicki wyjeżdżał z jakimś łamaniem praw przez Rosję. Może dla asekuracji?

 23. witek said

  Dobry artykuł wraz ze zdjęciami:

  Jonny Daniels, uznany przez magazyn „Algemeiner” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie, jest mistrzem strategicznego zarządzania percepcją – odciągania lub przyciągania uwagi opinii publicznej do zdarzeń, osób, idei. Dla swoich projektów potrafi w krótkim czasie pozyskać odpowiednich decydentów politycznych i liderów opinii.

  http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2017/03/22/58985_zydowski-mistrz-pijaru-oczarowal-serca-i-umysly-politykow-pis.html

 24. Marta1973 said

  Strach tutaj zaglądać, panie Gospodarzu. 🙂
  Właśnie pan „Zerohero” ogłosił, że znajduje się tutaj ośrodek „Ruchu Oporu”.
  Nie to mnie przeraziło, ale fakt, że zostaliście Państwo zdekonspirowani 🙂 🙂

 25. Joannus said

  Ad 13 i 17
  Bardzo rozsądnie napisali Panowie.

 26. Jurek said

  re 23 – Pan Marucha
  Winnicki nie sugeruje, że Rosja łamie prawo. Wg niego, taki pogląd wyraża Szydło i jej żont. Wyraził się był w zapytaniu:
  „rząd Rzeczypospolitej wychodzi z założenia, że Federacja Rosyjska łamie prawo międzynarodowe”

 27. Ola z Podola said

  Wymieńcie kilku Polaków na poziomie którzy mają wiedzę godną sprawy, są odważni by ją propagować,mają możliwości by to robić i których jakaś menda nie opluje. Jak się słucha lub czyta analfabetów na blogach, zwykłych śmierdzieli lub agentów to można zwątpić czy mamy szansę na przetrwanie. A jednak mamy bo jak uczciwych i prawych Polaków zabraknie to „kamienie wołać bedą”. A tymi kamieniami będą cudzoziemcy może Niemcy, może Żydzi czy Anglicy z pochodzenia którzy Polskę pokochali… a było ich w naszej historii tysiące i jest tysiące….Matejko, Koneczny pedagog Karol Foerster i td…Wstyd, wstyd czytać niektóre wypowiedzi.Okupanci uczyli plucia i uczą zawiści, a brak wychowania i kultury osobistej wylewa się na każdym blogu.Strach być Polakiem.

 28. Winnicki inteligenty jest, na tle różnych pp. Kowalskich, Bosaków, Zawiszów etc. prezentuje się korzystnie, co do pochodzenia nie będę się wypowiadał z braku rzeczowej wiedzy.

 29. Marucha said

  Re 27:
  Hmmmm….
  Przy odrobinie dobrej woli można uznać Pana punkt widzenia i interpretację.

  Nb. rząd polski niewiele uwagi zwraca na łamanie prawa również przez USA.

 30. Lily said

  Re 2;Wladek
  Od Kaczynskich wszystko sie zaczelo,nastepni
  tylko dalej kontynuuja TESTAMENT Lecha.
  Nikt,tyle nie zrobil dla”swojakow”,jak blizniaki.

 31. Re: Artykul
  Alez oczywiscie, ze wiemy jakie jest „miedzynarodowe prawo (zydowskie)”, ktore Rosja nie przestrzega wobec „miedzynarodowej spolecznosci (zydowskiej)” ustalonej (I sila rzeczy przeglosowanej) w ONZ-cie w wersji „Prawa Czlowiekow”… (a nie gojow)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. Aguirre said

  Do Pana Hulsz przepraszam w nerwach człowiek czasem zapomina o kulturze, nie powinienem się do Pana zwracać per głupek.

 33. Re 4:
  Typowe metody mordowania przez Chazarów. Czy ci „Albańczycy”, to aby na pewno czyści Arabowie?

Sorry, the comment form is closed at this time.