Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Marny aktor i „Tereska” – komentarze do wizyty Kaczyńskiego w Londynie

Posted by Marucha w dniu 2017-03-23 (czwartek)

Znany z niechęci do rządu reżyser Andrzej Saramonowicz skwitował wizytę Jarosława Kaczyńskiego w Londynie jednym zdaniem: „Popularny aktor, który grał w »O dwóch takich, co ukradli księżyc«, od dwóch dni usiłuje się w Londynie dobić na casting do remake’u: »Cześć, Tereska«”

Zdanie Saramonowicza nie jest odosobnione. Wielu komentatorów ma za złe partii rządzącej, że właściwie skrzętnie ukrywała do ostatniej chwili wyjazd Kaczyńskiego na spotkanie z Theresą May. Bardzo krytycznie odniósł się do sprawy między innymi były premier Kazimierz Marcinkiewicz, który powiedział na antenie TVN24, że to „osłabia Polskę”.

Jeśli decyzje podejmuje „pierwszy sekretarz” Jarosław Kaczyński i z nim trzeba się spotykać, żeby negocjować najważniejsze sprawy, to jest jak czekoladopodobny produkt w okresie komunizmu, to jest premieropodobny produkt, prezydentopodobny produkt — stwierdził nie bez racji Marcinkiewicz.

Zauważył też, że wizyta Kaczyńskiego ma być kolejnym prztyczkiem wymierzonym w nos Unii Europejskiej po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. PiS konsekwentnie realizuje antyunijną strategię [sic! – admin], dlatego kiedy Tusk zapowiada ważny szczyt, na którym przywódcy mają rozmawiać o przyszłości Europy, Kaczyński w tym czasie jedzie na Wyspy, aby rozmawiać z May o Brexicie.

Saramonowicz swoim jednozdaniowym wpisem na Facebooku celnie podsumował wszystkie absurdy tej wizyty.

Kaczyński wydaje się bardzo zdeterminowany, aby dobić się do drzwi May. Pomimo wczorajszego niespodziewanego ataku w pobliżu parlamentu, nie wrócił do Polski, lecz został w stolicy Wielkiej Brytanii, mając wciąż nadzieję, że premier znajdzie czas. Chce rozmawiać z nią o skutkach wyjścia z UE, które odczują mieszkający na Wyspach Polacy i ich prawach.

Komentatorzy „Gazety Wyborczej” zauważają, że jest to również gest antyeuropejski, ponieważ z Londynem powinna rozmawiać o tym Bruksela z poziomu administracji unijnej. A jeśli już — w imieniu Polski wystąpić powinien szef dyplomacji. Jednak w kraju, w którym rządzi się z biura na Nowogrodzkiej to przewodniczący partii podejmuje decyzje za ministrów.

Antonina Świst
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Marny aktor i „Tereska” – komentarze do wizyty Kaczyńskiego w Londynie”

 1. NC said

  „…usiłuje się w Londynie dobić na casting do remake’u…”

  Zdziwiło mnie przez chwilę, dlaczego jest to napisane w jidisz, a nie po polsku, ale nazwisko autora wszystko wyjaśniło.

 2. Rokitnik said

  Idiotyczne posunęcie po WIELOKROĆ !!!

 3. EyWey said

  Bolek Lejba Khone co to się przy wałęsał do Lechistanu dostał od braci scyzorykowej Nobla za pomoc w prywatyzacji I uwłaszczeniu Judejczyków na Narodzie Polskim. [ po 25 latach rabunku 3/4 to żydowski interes włącznie z własnością pomijając resztkę wielkopłytowa i `warzywa i owoce` ] Parch kołtun idiota z prowincji, złodziej I bandyta oraz donosiciel, co ma trudności z wymowa, został w odnowionej Polsce jej p rezydentem ! W jakim cywilizowanym kraju z wiekowa tradycja to jest możliwe ?

  Pomijając sam fakt obcości I wrogości tego sortu zapytam gdzie jest polski kościół gdzie polscy kapłani, już w piekle ?!

  Dopóki ten fakt się nie zmieni nie ma co afiszować się z polskością narodowa czy katolicka, wygląda to dość żałośnie.

  I pomyśleć, ze tylu dobrych ludzi oddało życie lub było blisko tego a dziś za to Polacy są niewolnikami we `własnym` kraju, bez perspektywy, zdani na współprace z oprawca dla `lepszego` jutra.

  Tęczowy wstyd na sile przykrywany Pisem i resztka polskości. Anglicy w tym nie pomogą. Sami jako mocarstwo skurdupieli i zaprowadzili na świecie Żydów nieporządek. Żydo Pachołki łączcie się – Lon dym Paryż Berlin..

  =============

  „Jednym z przekleństw naszego życia, jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków.” Józef Piłsudski.

  Marszalek musiał być liberałem skoro o tej pladze mówi tak oględnie i miłosiernie.

  Skąd w nas to wielkie miłosierdzie dla zdrajców i wrogów?. Myślę, ze z fałszywego jego rozumienia. Miłosierdzie dla kanalii – nie jest chrześcijańską cnotą – lecz oznaka słabości charakteru i głupoty. Takie miłosierdzie wypływa z ludzkiej obojętności wręcz pobłażliwości dla złodziei i przestępców. Jak to świadczy o nas !

 4. Re: 3 Ey Wey

  Nalezaloby przypomniec, ze Syn Boga Najwyzszego rowniez nie tolerowal dzialalnosci falszerzy, zlodzieji czy oszustow, ale probowal ich nawrocic na droge Prawdy I Zycia…
  A wiec jesli my Polacy tolerujemy dzialalnosc falszerzy, zlodzieji czy oszustow sila rzeczy dzialamy przeciwko Samemu Bogu, wiec skutek jest taki jaki widzimy…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Marta1973 said

  Zaiste, Andrzej „ten ch….j” Saramonowicz i „Komentatorzy „Gazety Wyborczej”, to znakomite towarzystwo dla P.T Dyskutantów 🙂

  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/andrzej-saramonowicz-o-kaczynskim-ten-chj/cqhqn4b

  Zachodzim w um (z Podgornym Kolą), kiedy zacytowany zostanie Seweryn „pier…lę, nie rodzę” Blumsztajn?

  Owszem, możemy udawać, że jesteśmy sami na świecie…
  Admin

 6. Moher49 said

  Polskie rządy od lat działają dla „dobra” Polaków. Kaczyński zabiega, aby broń Boże zza granicy nie wracali.
  Ci co w Ameryce, mają harować w Ameryce i przysyłać dolary.
  Ci co w UE, mają harować w UE i przysyłać EUR.
  USD i EUR umieszczone w bankach procentują i zapewniają polskim rządom dobrobyt.
  Ci co w Kazachstanie są Polsce niepotrzebni bo biedni.

 7. Marta1973 said

  Pochlebiam sobie, panie Gajowy, ale tylko my oboje potrafimy niekiedy napisać coś w stylu pana redaktora Michalkiewicza 🙂
  Oczywiście, daleko mi do niedoścignionego wzoru, panu lepiej się to udaje, ale zawszeć to coś!

  Pozdrawiam, Marta.

Sorry, the comment form is closed at this time.