Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ola o Wolne tematy (51 – …
  Ola o Wolne tematy (51 – …
  Boydar o Mane tekel fares
  Joung o Wołynia nie pomścimy!
  NICK o Wolne tematy (51 – …
  Marucha o Albo durnie, albo tchórze
  Boydar o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Nie taki wilk straszny…
  Marucha o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Nie taki wilk straszny…
  guła o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Wołynia nie pomścimy!
  AlexSailor o Nie taki wilk straszny…
  revers o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Juncker o Trumpie: Nie rozumie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 427 obserwujących.

Rosja czeka, aż Warszawa potępi zbezczeszczenie pamięci żołnierzy radzieckich

Posted by Marucha w dniu 2017-03-23 (czwartek)

Rosja czeka, aż Warszawa oficjalnie potępi zbezczeszczenie Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie Polski spod nazistowskiej okupacji – czytamy w oświadczeniu MSZ Rosji.

„Źródła kolejnego zbrodniczego wyskoku są dobrze znane. Warszawa dokonuje gruntownej rewizji ocen kluczowych wydarzeń historycznych XX wieku, przede wszystkim II wojny światowej. Negowana jest rola Armii Czerwonej w wyzwoleniu Europy i samej Polski od faszyzmu, przypuszczono prawdziwy szturm na nasze dziedzictwo wojskowo-pomnikowe, władze otwarcie przyzwalają na demontaż radzieckich/rosyjskich pomników.

W taki właśnie niecywilizowany sposób prowadzona jest tzw. „walka z symbolami komunizmu”, która nie przeszkadza (polskim władzom — red.) zapewniać o trosce wobec mogił” — czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

W ocenie MSZ, zbezczeszczenie warszawskiego Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich „po raz kolejny dobitnie ukazuje wadliwość takiej polityki, której nie da się usprawiedliwić żadnymi ideologicznymi postulatami”.

„Jak tylko zbrodniarze wyczują antyrosyjskie nastawienie, przestają rozróżniać pomniki i miejsca pochówku, szydzą z naszych bohaterów i, jak widzimy, czują się zupełnie bezkarnie” — odnotowuje MSZ.

„Jesteśmy oburzeni trwającą w Polsce „walką” z naszymi pomnikami. Oczekujemy, że władze w Warszawie oficjalnie potępią incydent, do którego doszło na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. W przeciwnym razie sytuacja w danej sferze nie przestanie się pogarszać, kładąc się cieniem na stosunkach między Moskwą i Warszawą” — czytamy w oświadczeniu rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

Ambasada Rosji w Warszawie przedstawiła protest polskim władzom w związku z incydentem, żądając likwidacji następstw chuligańskiego wybryku, znalezienia i ukarania winowajców” — przekazał rosyjski resort spraw zagranicznych.

https://pl.sputniknews.com

Rządom po 1989 roku niewątpliwie udała się jedna rzecz: zrobienie z Polaków tępego bydła. Bydła, które w przeważającej większości akceptuje barbarzyństwo nieznane nawet poganom: wyżywanie się na grobach.
Admin

Komentarzy 9 to “Rosja czeka, aż Warszawa potępi zbezczeszczenie pamięci żołnierzy radzieckich”

 1. Dziadzius said

  sytuacja jest delikatna i jak miecz wisi nad Polska. Ja nie mam milosci do Rosji bo spedzilem tam swoj czas w 1940+++ ale… Jezeli bedziemy bezczescic groby zolnierzy USSR to w zamian nie mozemy wymagac uszanowania grobow Polskich zolnierzy (np.w Katyniu -Buzuluku- Kirmine i innych miejscach) bez wzgledu kto kogo mordowal. USSR musi sila faktu dbac o „honor” swoich bajcow i musi publicznie pokazac oburzenie tylko teraz zalezy od Polski jak daleko to oburzenie bedzie siegac politycznie i faktycznie.

  ——
  Słuszne podejście.
  Nasza etyka musi mieć pierwszeństwo przed ewentualną niechęcią do tego czy innego narodu.
  PS. Rosjanie też „spędzali czas” w różnych północnych rejonach Rosji…
  Admin

 2. revers said

  A ochrony cmentarza mie ma? lub monitoring? w koncu jakies umowy byly podpisane, skoro kazda kasa w byle jakim markecie lub pipidówie ma swój monitoring to dlaczego nie wiekszy cmentarz.

  Ostanio byłem w Berline w dzielnicy Schoenholz gdzie miescil sie oboz dla pracownikow przymusowych z calej europy na ktorego terenie czesciowo powstal
  cmentarz zolnierzy radzieckich.

  Tylko wszedlem na obrzeze cmentarza wojennego i zaraz wyskoczylo 2 ochroniarzy mimo zimowej pogody. takze kamery przemyslowe były zauważalne wzdłóż płotu cmentarza.

  Można się zabezpieczyć? można a dewastacji rówwnież mogli dokonać banderowcy tak licznie przebywający w Polsce na naukach i prackach lub zryci poropagadą polscy naziole.

  Obóz w Berlinskim Schoenholz wyzwolili jednak rosjanie, a bylo tam duzo polakow, w tym warszawiakow po powstaniu warszawskim ktorym grozila smierc wieksza od aliantow przez nieustane naloty bombowe jak przez samych niemcow, ktorzy kwalifikowali wiezniow z europy wschodniej nizej bez prawa np. ogladania przedstawien kulturalnych zarezerwownych dla Belgow, Francuzow.

  Tak to jest jak historie werfikuja media i politycy chistorii bez samo h niepisane.

 3. EyWey said

  Polacy tego nie zrobili, to musi być robota żydowska a poza tym jest to granie na uczuciach Narodu Polskiego, będącego pod okupacja przez tych żołnierzy spowodowana, przez parę dziesiątków lat, pozostawiając po sobie społeczeństwo bez własnej głowy z wszczepionym nowotworem, okaleczone ze swej racji bytu !

 4. Alina said

  Warszawa czeka, aż jej własność, czyli wrak TU-154M zostanie oddana
  http://naszeblogi.pl/45967-dochodzenie-prawdy-w-tragedii-smolenskiej

  …i wtedy w Judeopolonii zapanuje wiekuiste szczęście i dobrobyt.
  Admin

 5. Zdzisław Jankowski said

  Kto odda godność 600tyś żołnierzom Radzieckim, tym co zginęli za wyzwolenie Polski. Beszczenie pomników i cmentarzy żołnierzy Radzieckich Polacy tego nie robią, bo nam kultura słowiańska nie pozwala. Mogła to zrobić przy pozwoleniu judo-banderowska swoł.

 6. Bo--bola said

  Mysle, ze juz najwyzszy czas usunac te pomniki rosyjskiej dominacji w krajach przez Rosjan badz Sowietow podbijanych. Cmentarz na Zwirki i Wigury nie jest jedynym cmentarzem zolnierzy poleglych podczas II WS. Gdzies zapewne leza zolnierze niemieccy (chyba ze zostali wykopani a ich resztki zwrocone Niemcom) . Mamy tez znane i nieznane groby masowe (np z oblawy Augustowskiej) „zolnierzy wykletych „. Czas skonczyc z monopolizacja sowieckich truchel jako marzedziem rosyjskiego nacisku na kraje, ktore Rosja usiluje sobie podporzdkowac.
  Najlepiej byloby resztki wykopac i odeslac do bylego kraju rad. Tak robia Amerykanie ze swoimi poleglymi i dzieki temu unikaja zbednych zadraznien z ludnoscia wroga.

  ——
  Barbarzyństwo plus brednie.
  1. Dla przykładu – w Tajlandii, w Kanchanaburi, znajduje się cmentarz wojenny 7000 alianckich żołnierzy. Nikt ich zwłok nie sprowadzał do krajów pochodzenia.
  2. Amerykanie nie ginęli setkami tysięcy i mogli sobie sprowadzać ciała żołnierzy do domu.
  3. W jaki sposób Rosja „usiłuje sobie podporządkować Polskę”? Czym to się przejawia? Instalowaniem baz amerykańskich?
  4. Rosja nie jest naszym wrogiem. Wrogami Rosji jest żydostwo i ich oduraczeni szabesgoje.

  Admin

 7. lolek said

  Nieporozumienia biorą się z niedoinformowania, ale też z innego postrzegania historii.
  Młody Polak wędrując autostopem przez Rosję spotyka wielu ludzi, zwiedza mijane miasta i wsie.

  W każdej rosyjskiej miejscowości czy większej wsi jest pomnik Wielkiej Wojny Ojczyźnianej upamiętniający poległych mieszkańców danej wsi na frontach II w.ś. Takie pomniki są wszędzie i to jet bardzo ważne i obecne w świadomości Rosjan.

  (podczas wielotygodniowego przejazdu przez Rosję autor często wspomina o podobnych pomnikach)

  W jednym z filmów pokazane jest też inne postrzeganie historii przez zwykłych Rosjan. Oto przykład jednej z przeprowadzonych rozmów na tematy historyczne.

 8. lolek said

 9. z sieci said

  Polecam:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czlowiek-ktory-dal-swiatu-protokoly-syjonu-texe-marrs-2017-02

Sorry, the comment form is closed at this time.