Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o City of London
  Listwa o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Bartosz Bekier: Pamiętajcie o Jugosławii! Amerykańskie bombowce nad Europą

Posted by Marucha w dniu 2017-03-25 (Sobota)

Dnia 24 marca 1999 roku siły NATO pod dowództwem amerykańskim rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę bombardowania Jugosławii, które obecnie uznawane są za „pierwszą w historii wojnę o prawa człowieka”.

Celem operacji było zmuszenie rządu w Belgradzie do wycofania sił wojskowych i policyjnych z jego własnej prowincji w Kosowie, gdzie pod pozorami albańsko-kosowskiej walki niepodległościowej zbrojne bandy największego kartelu narkotykowego w Europie od kilku lat wzniecały antyserbskie niepokoje.

Wskutek euroatlantyckiej napaści śmierć poniosło 5 tys. jugosłowiańskich żołnierzy i ponad pół tysiąca serbskich cywilów, kolejnych 800 zginęło w masakrach dokonywanych przez kosowskich Albańczyków już po wkroczeniu wojsk lądowych NATO, a 164 tys. Serbów zostało wypędzonych.

Bomby Sojuszu Północnoatlantyckiego spadały na jugosłowiańskie cele wojskowe, infrastrukturalne i przemysłowe, lecz także na szpitale, przedszkola, szkoły, obozy uchodźców, autobusy z uciekinierami, pociągi pasażerskie, a nawet ambasadę ChRLu.

Skala zniszczeń przypieczętowała ostateczny upadek Jugosławii, zaś jej prezydent, Slobodan Milošević został więźniem „międzynarodowego trybunału” w Hadze, gdzie zmarł w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach [już po śmierci został uniewinniony, co starannie przemilczano w żydomediach – admin].

Jak mogło dojść do tak jawnego wystąpienia przeciwko zasadom suwerenności państwowej, prawu międzynarodowemu i sprawiedliwości?

Armia Wyzwolenia Kosowa?

Gdy w 1995 roku w amerykańskim Dayton wynegocjowano powstanie „niepodległej” Bośni i Hercegowiny, sztucznego państwa pod międzynarodowym protektoratem Wysokiego Komisarza dla Bośni i Hercegowiny, działacze polityczni w Kosowie powołali własną formację zbrojną, której celem stało się destabilizowanie i tak już upokorzonej, odartej z większości terytoriów Jugosławii.

Polityczni dysydenci z Prisztiny połączyli swe siły z lokalnym światkiem kryminalnym tworząc Armię Wyzwolenia Kosowa (UÇK). Jedną z pierwszych akcji nowej formacji było zastrzelenie w kwietniu 1996 roku sześciu serbskich gimnazjalistów w miejscowości Peć. Niedługo potem doszło do masakry pod miejscowością Klečka, gdzie w dole posypanym wapnem odnaleziono zmasakrowane ciała prawosławnych mieszkańców.

W ciągu zaledwie roku partyzanckie oddziały w Kosowie przejęły kontrolę nad największym szlakiem przemytu heroiny do Europy Zachodniej i Środkowej. Na czele bojowników stał wówczas Hashim Thaçi (pseud. „Wąż”), obecny premier Republiki Kosowa.

Działania UÇK były wspierane finansowo, logistycznie i wywiadowczo nie tylko z Tirany, ale również z Waszyngtonu i Londynu, zaś sam Thaçi, tak jak jego najbliżsi współpracownicy, był wykonawcą instrukcji płynących wprost od CIA.

W dozbrajanie i szkolenie band UÇK zaangażowały się również Niemcy, co było wyraźnym zwrotem w polityce międzynarodowej Berlina. Jednocześnie ONZ zaostrzyła sankcje dotyczące dostaw broni do Federalnej Republiki Jugosławii.

Gdy dowództwo UÇK ogłosiło wojnę przeciwko „okupantom”, wszyscy kosowscy Albańczycy w wieku od 18 do 55 lat zostali wezwani do włączenia się do walki. Oddziały kryminalistów podające się za wojsko wcielały przymusowo do swoich oddziałów wszystkich złapanych Albańczyków, zaś jedynym sposobem uniknięcia „poboru” było wykupienie się.

Pod koniec 1997 roku w oddziałach UÇK znalazło się 30 tys. bojowników – konflikt przerodził się w regularną wojnę między Kosowem opanowanym przez albańską irredentę, a jednostkami jugosłowiańskimi zmobilizowanymi do przeprowadzenia zbrojnej akcji policyjno-pacyfikacyjnej.

W czerwcu 1998 roku pierwsze duże sukcesy w krwawych walkach odniosła strona albańska, która przełamała linię Studenca-Ratkovac na flance armii jugosłowiańskiej. W ręce UÇK wpadł Orahovac wraz z dużymi przyległościami i oddalonym o parę kilometrów prawosławnym monasterem znanym z przechowywania wielu świętych dla chrześcijan relikwii. Przebywający w klasztorze mnisi zostali deportowani do ciężkiego obozu koncentracyjnego UÇK, wnętrza klasztoru zbezczeszczone i zrabowane, a gmach wysadzony w powietrze.

Podobnie bojownicy postępowali na pozostałych opanowanych obszarach, zaś ich ofiarami byli nie tylko Serbowie, lecz także Albańczycy uznani za „zbyt umiarkowanych”.

Wkrótce wojna przybrała jednak mniej korzystny dla UÇK przebieg. Wojska jugosłowiańskie odbiły Orahovac, a 17 sierpnia po 20 dniach oblężenia armia federalna zdobyła Junik, który z racji swojego położenia na granicy kosowsko-albańskiej pełnił funkcję głównego kanału przerzutowego broni dla UÇK i zarazem kluczowego bastionu bojowników.

Jesienią stało się jasne, że stłumienie powstania albańskiej irredenty jest tylko kwestią czasu. Belgrad pragnąc natychmiastowego zakończenia konfliktu zaproponował porozumienie tymczasowe, które miało nadać kosowskiej prowincji pewien zakres autonomii – na warunki przystał prezydent Kosowa Ibrahim Rugova.

Wynegocjowany rozejm został jednak naruszony skutkiem licznych prowokacji podejmowanych przez UÇK, która wcale nie zamierzała składać broni. Tym razem na pomoc pozornie przegranym bojownikom pośpieszyła euroatlantycka „wspólnota międzynarodowa”.

W październiku NATO wydało ultimatum, w którym wezwało Belgrad do wycofania swoich wojsk i rozpoczęcia rozmów pokojowych z terrorystami. Władze jugosłowiańskie ugięły się pod presją żądań wycofując część regularnych oddziałów, lecz wciąż podejmowane były akcje o charakterze policyjnym.

Rozpoczęto negocjacje pokojowe nad którymi patronat objęła grupa kontaktowa ds. byłej Jugosławii, jednak w wyniku akcji policji federalnej, która zlokalizowała i zneutralizowała jedną z kryjówek UÇK, Rada Północnoatlantycka upoważniła sekretarza generalnego NATO Javiera Solanę do podjęcia ewentualnej decyzji dotyczącej interwencji w razie niepowodzenia „planu pokojowego”.

Dnia 20 marca 1999 roku siły UÇK podjęły zbrojne wypady na północy i w centrum prowincji, wypędzając tysiące prawosławnych mieszkańców. Obserwatorzy OBWE postanowili opuścić prowincję. Dzień później czterech funkcjonariuszy jugosłowiańskiej policji zostało zabitych podczas służby, co doprowadziło do eskalacji konfliktu.

Nad ranem 23 marca rozpoczęła się ewakuacja personelu ambasad państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, zaś w nocy sekretarz generalny NATO ogłosił zlecenie naczelnemu dowódcy połączonych sił NATO w Europie amerykańskiemu generałowi Wesleyowi Clarkowi zainicjowanie nalotów bombowych przeciwko Federalnej Republice Jugosławii.

Operacja Allied Force

W ataku na Jugosławię uczestniczyło ponad tysiąc samolotów NATO, z czego większość należała do Stanów Zjednoczonych. Podczas Operacji Allied Force przeprowadzono ok. 30 tys. nalotów, głównie z baz wojskowych we Włoszech i z amerykańskich lotniskowców, które pojawiły się na Morzu Adriatyckim i Jońskim.

Prócz sił powietrznych i morskich rozlokowanych przez USA, w operacji wzięły udział samoloty Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec[i], Włoch, Turcji, Belgii, Danii, Norwegii, Holandii, Hiszpanii i Portugalii.

Z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego wzięcia udziału w operacji stanowczo odmówiła jedynie sąsiednia, prawosławna Grecja, choć protesty przeciwko interwencji miały miejsce również w Paryżu, Pradze i w Budapeszcie. Na arenie międzynarodowej atakowi na Jugosławię sprzeciwiały się głównie Rosja i Chiny, choć nie były w stanie udzielić żadnej pomocy osamotnionemu Belgradowi.

W pierwszej fazie operacji celem sił euroatlantyckich było unieszkodliwienie jugosłowiańskiej obrony przeciwlotniczej. Rakiety typu Tomahawk były wystrzeliwane z samolotów, niszczycieli i okrętów podwodnych, co według oficjalnych komunikatów NATO miało unieszkodliwić „system nerwowy” Federalnej Republiki Jugosławii.

Złe warunki atmosferyczne panujące przez prawie cały okres trwania operacji obniżyły precyzję ataków, zaś dodatkowym utrudnieniem przy okazji nalotów Sojuszu na jednostki armii jugosłowiańskiej była umiejętna taktyka stosowana przez te ostatnie, polegająca na dużym rozpraszaniu formacji zmechanizowanych i pancernych.

Można powiedzieć, że serbscy dowódcy wykazywali się również słowiańską, niekonwencjonalną pomysłowością – większość rakiet sił euroatlantyckich uderzała w plastikowe modele czołgów ze słupami telegraficznymi imitującymi lufy, oraz w czołgi z okresu II wojny światowej, które były holowane na „pozycje bojowe” i na polu walki pełniły funkcję makiet.

Pierwsze oficjalne szacunki Sojuszu określały jugosłowiańskie straty na 93-120 czołgów, 132-200 wozów opancerzonych, 200-300 zestawów artyleryjskich. Po wojnie okazało się, że kosztująca ponad 8 mld dolarów operacja NATO przyczyniła się do zniszczenia 14 czołgów, 18 wozów pancernych i 20 zestawów artyleryjskich.

Znacznie mniej korzystnie dla Federalnej Republiki Jugosławii wypada bilans strat poniesionych w wyniku nalotów na cele nieruchome, takie jak bazy wojskowe, lotniska i obiekty przemysłowe. Większość z 5 tys. poległych żołnierzy chroniła strategicznej infrastruktury państwa.

Tragiczny bilans dotyczy również jugosłowiańskiego lotnictwa, które pomimo wstrząsającej dysproporcji sił podjęło próbę ochrony przestrzeni powietrznej. Symbolem tej nierównej walki stał się ppłk Miłosz Pavlović, pilot jugosłowiańskiego MiGa-29, który zaatakował zgrupowanie NATO liczące 16 samolotów, by odciągnąć je od nalotu na fabrykę amunicji „Krusznik”. Amerykańskie samoloty F-16 wdały się w pościg i zestrzeliły jugosłowiańskiego pilota nad jego rodzinną miejscowością, gdzie znaleziono wrak samolotu i ciało Pavlovića.

Federalna Republika Jugosławii straciła większość swojego lotnictwa – znaczna część maszyn (G-4 Super Galeb) została zniszczona w bazach wojsk lotniczych oraz w zlokalizowanych przez NATO schronach, ale większość eskadry MiG-29 poległa w powietrzu. Siły Sojuszu straciły kilkanaście maszyn, w tym dwa „niewykrywalne” dla radarów F-117A, co było pierwszym i jak na razie jedynym takim przypadkiem w historii.

Prawa człowieka, czyli bombami kasetowymi w szpitale

W drugiej fazie Operacji Allied Force naloty Sojuszu Północnoatlantyckiego skupiły się na unicestwianiu infrastruktury cywilnej, motywując ataki możliwością wykorzystywania tychże obiektów do celów wojskowych.

Rozpoczęto bombardowania szpitali, elektrowni, szkół, przedszkoli, domów prywatnych i osiedli mieszkalnych, mostów, torów kolejowych, siedzib partii politycznych, gmachów radia i telewizji.

NATO, które wszczęło wojnę w imieniu „przywrócenia pokoju” i ochrony praw człowieka łamanych w Kosowie, jest winne dziesiątek zbrodni wojennych, które nigdy nie zostały ukarane. Już 12 kwietnia, w drugi dzień Wielkanocy obchodzonej przez serbskich prawosławnych, amerykański myśliwiec F-15 odpalił dwie rakiety w kierunku pociągu pasażerskiego relacji Belgrad-Saloniki przejeżdżającego przez most nad Południową Morawą. W ataku zginęło kilkadziesiąt osób, w tym wiele dzieci i kilka kobiet w ciąży.

W tym samym miesiącu doszło do zbombardowania siedziby radia i telewizji w Belgradzie (16 ofiar, drugie tyle rannych) oraz osiedli mieszkalnych, m. in. w miejscowości Surdulica, gdzie zginęło kilkudziesięciu cywili.

W dniu 7 maja bomby kasetowe Sojuszu spadły na szpital i rynek miasta Niš, zabijając i raniąc kilkudziesięciu mieszkańców.

Niecałe dwa tygodnie później rakieta uderzyła w szpital w Belgradzie uśmiercając jego pacjentów.

Dnia 30 maja w odległej o 200 km od Kosowa miejscowości Varvarin zbombardowano most po którym mieszkańcy zmierzali na rynek miejski w niedzielne południe. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejscowości nie były zlokalizowane żadne obiekty wojskowe. W następstwie ataku kilka prywatnych samochodów spadło do rzeki, a grupy cywili wykrwawiały się na uszkodzonej konstrukcji. Gdy inni cywile rzucili się na pomoc rannym, nastąpił drugi atak, który zakończył się masakrą mieszkańców.

Tego samego dnia bomby spadły na dom starców w miejscowości Surdulica, zabijając kilkanaście osób. W dniu następnym rakiety uderzyły w bloki mieszkalne w mieście Novi Pazar zabijając dziesiątki serbskich rodzin.

Od krwawego pokoju do państwa mafijnego

Bezlitosne naloty zmusiły prezydenta Jugosławii Slobodana Miloševića do podjęcia w dniu 3 czerwca 1999 roku decyzji o wycofaniu wojsk federalnych z Kosowa i przyjęciu międzynarodowego „planu pokojowego”.

Do Prizrenia pod flagami albańskimi i amerykańskimi triumfalnie wmaszerowały oddziały Armii Wyzwolenia Kosowa. Granicę jugosłowiańską przekroczyły oddziały amerykańskie i siły rozjemcze KFOR, które zajęły pozycje w Kosowie.

O ile międzynarodowa społeczność euroatlantycka potrafiła zrujnować Jugosławię, to nie była jednak w stanie powstrzymać fali czystek etnicznych, które nastąpiły już po wkroczeniu „wojsk rozjemczych” do zapalnego regionu. Zgodnie z instrukcją wydaną przez dowódcę UÇK Hashima Thaçiego, doszło do brutalnego rozprawienia się z ludnością prawosławną, obejmującego wypędzenie dziesiątek tysięcy serbskich rodzin, zniszczenie prawosławnych cerkwi i symboli religijnych, a nawet masakry ludności serbskiej.

Zaginięcie setek rodzin związane było również z handlem organami prowadzonym przez albański świat kryminalny przenikający się z Armią Wyzwolenia Kosowa. Pod kuratelą wspólnoty międzynarodowej rozpoczęto budowę mafijnego quasi-państwa, które w dniu 17 lutego 2008 roku ogłosiło niepodległość.

Terytorium Republiki Kosowa znajdujące się w samym sercu historycznej kolebki serbskiej państwowości zostało uznane za suwerenne państwo przez znaczną część wspólnoty euroatlantyckiej, w tym Polskę.

Podczas gdy były prezydent Jugosławii Slobodan Milošević został pojmany i zmarł w celi „międzynarodowego trybunału” w Hadze, wszyscy zbrodniarze albańscy zostali pozostawieni w spokoju, zaś ich przywódca Hashim Thaçi został premierem drugiego na świecie „państwa” albańskiego znajdującego się de facto pod zarządem wojskowym NATO.

Tuż po zakończeniu działań wojennych Amerykanie przystąpili do budowy w Kosowie swojej największej bazy zamorskiej, w której przebywa obecnie ponad 7 tys. żołnierzy amerykańskich. Camp Bondsteel usytuowany nieopodal granicy z Macedonią posiada kluczowe znaczenie dla Waszyngtonu w wymiarze strategicznej kontroli nad południowo-wschodnią Europą, będącą pomostem prowadzącym do roponośnych pól Bliskiego Wschodu. Ponadto Kosowo jest wykorzystywane do szkolenia grup terrorystycznych mających wspierać „syryjską opozycję”, która wykorzystywana jest do ustanowienia kolejnego obszaru amerykańskiej dominacji w regionie.

Polska, która dobrowolnie godzi się na powstawanie amerykańskich baz i więzień CIA na swoim terytorium, stawia się w jednym szeregu z failed states, państwami upadłymi, które są nie tylko pionkiem w amerykańskiej grze interesów, ale i najbardziej żałosnym poletkiem szachownicy.

Centrum Belgradu w ogniu. Płonie najwyższy budynek miasta Ušće Tower.

Camp Bondsteel – jeden z największych amerykańskich kompleksów wojskowych rozlokowany na powierzchni 955 akrów na terenie Kosowa.

Bartosz Bekier

[i] Była to druga operacja wojskowa niemieckiej Luftwaffe od czasów zakończenia II wojny światowej. Pierwsza nastąpiła zaledwie 4 lata wcześniej, w 1995 roku podczas Operacji Deliberate Force, gdy niemieckie samoloty typu Tornado bombardowały pozycje bośniackich Serbów w rejonie Sarajewa.

http://xportal.pl
Więcej zdjęć w oryginale – admin.

Komentarzy 31 do “Bartosz Bekier: Pamiętajcie o Jugosławii! Amerykańskie bombowce nad Europą”

 1. revers said

  Serbowie z Rosjanami potrafia nawet po bombardowaniach zaspiewac jeszcze w Belgradzie Katiusze.
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201703252049-u45v.htm

 2. Regina said

  Porażający artykuł. Czytając włosy stają dęba. Człowiek zadaje sobie pytanie, jak to się stało, że Polska znalazła się w takim towarzystwie: zbrodniarzy i bandziorów. Czytałam kiedyś w wikipedi, że UCK z początkiem lat 90-tych, było niewiele znaczącym ugrupowaniem terorystycznym. Znalazło się nawet na czarnej liście USA. UE i USA postanowili wykorzystać tych zbrodniarzy w celu rozwalenia Jugosławi. Udział UE był taki sam, w tej zbrodni,jak USA. To niewiele znaczące, bandyckie ugrupowanie było ustawicznie faszerowane forsą: Niemiec, USA, W.Brytanii, Belgii i………Szwajcarii. I kto by pomyślał? Szwajcaria,niby neutralny kraj,a też widziała w tym rozboju swój interesik.

 3. Kojak said

  Jugoslawia w calej krasie odslania odrazajaca kryminalnA gebe zbrodniarzy z USA ! Te bezczelne zdegenerowane i odrazajace bydlo mowi o prawach czlowieka ! Te prawa wedlug amerykskich zbirow i zbrodniarzy przysluguja tylko ich bezwolnym kukielkom ! Innym proponuja stosy trupow i morze krwi ! Taka gebe bandziory z USA mialy zawsze i beda mialy zawsze Niestety Polaska jest teraz ich przybocznym bandyta od mokrej roboty !

 4. EyWey said

  (2) Szwajca ryja jest Europejskim centrum dowodzenia i chowania żydów `arystokratycznych` oraz pomagierów rożnego sortu a cala reszta `Hermenegildy`- [ Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Turcji, Belgii, Danii, Norwegii, Holandii, Hiszpanii i Portugalii.USA…] – posłużę jeżykiem komuszym, bardziej zrozumiałym, została przejęta przez masonerie żydowska, dawno dawno temu…
  W związku z tym ignoranci oraz słudzy tejże wypisują takie quasi sensowne rzeczy w celu prowadzenie ciżby na smyczy do jej zagłady i własnego samospełnienia.

  Korzeniem każdego zła na świecie są żydzi aszkenazyjscy i sefardyjscy oraz ich płatne pachołki w formie ich za rządów.

  Powtórz dziew ściec razy !

 5. bardzo said

  Jedno jest pewne. Wielusetletnia bliskość narodów Polski i Serbii poszło z dymem w jednej chwili na gwizdek Europy.
  Gorzej niż wstyd, bo to nie tylko chodzi o polski tak zwany rząd, ale ludziska dali się zindoktrynować i poszli się bić z niedawnymi przyjaciółmi, z którymi kilka dekad wcześniej razem tłukli szkopów w kaczą tego.

  Zasrany świat.

 6. Re: 2 Regina…
  Od razu widac, ze zyla Pani w rzeczywistosci „podstawionej” przez syjonistyczny establiszment umocowany na terenie RP.
  Trzeba wrocic na „ziemie” I trzezwo spojrzec na rzeczywistosc poki jeszcze jest jeszcze chwila…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Rafal C. said

  Pracowalem w USA, mieszkalem tam i wiem ze amerykanie w wiekszosci to porzadni i ciezko pracujacy
  ludzie.Klopot w tym ze media glownego nurtu nie informuja a uprawiaja propagande. I oni tej propagandzie
  ulegaja.Po prostu po kazdym dniu ciezkiej pracy wracaja do domu i nie glowie im poszukiwanie prawdy.
  Wlaczaja tv a tam sieczka.Putin i Putin i straszny Castro……
  W Ameryce tak na prawde nie ma mediow powaznej informacji. Powiem wiecej: Ameryka przestala byc
  amerykanska. Zostala perfidnie wykorzystana. Jesli amerykanie wreszcie sie zorientuja no to jest
  skrawek nadziei, a jesli nie to szykujcie sie na Armagedon.

 8. Re: 7 Rafal C.
  Ameryka od 1914 roku ma zydowskiego „alfonsa” kontrolujacego „osrodki masowego razenia”, system finansowego I systemu (talmudycznego) politycznego, wiec jesli juz o ta kwestie chodzi, to my Polacy jestesmy jeszcze w gorszej sytuacji na chwile obecna…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Serbowie zapracowali solennie na wojnę z USA o Kosowo. Jak MIELI W RĘKU amerykański protektorat nad Australia, w postaci amerykańskich obligacji 2 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim, i 6 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH na IV Front antyniemiecki na Bałkanach, to powinni mnie traktować z Szacunkiem jako Komisarza tych Obligacji po ZAPROTESTOWANIU Wyroku Sądu w Londynie Anulującego te obligacje. Obligacje zaskarżył rząd Australii a Wyrok zaprotestowałem TYLKO JA więc Serbowie powinni mi się nisko kłaniać za URATOWANIE im 8 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH.
  A tymczasem nie dość, że Ambasada Jugosławii w Warszawie nie odpisywała mi na pytania, czy Pisma, które woził BOLESŁAW PIASECKI z Belgradu do Moskwy były pisane w Belgradzie czy preparowane w Warszawie? co jest sprawą Światową, to jeszcze dopuściła, że WYMUSZONY przeze mnie przyjazd Ambasadora Jugosławii do Wrocławia doprowadził do spotkania z Postkomunistami, którzy zamknęli mi przed nosem drzwi – bo jestem WARIAT.
  Na takie dictum Mój Komisariat Obligacji Amerykańskich 8 Tysięcy Miliardów Dolarów ZŁOTYCH uznali Kosowarzy, którzy ZMUSILI tym US Army do wojny o Kosowo, pytając Amerykanów: CHCECIE MIEĆ TAKIEGO REWIZORA? – A UCHOWAJ BOŻE…

 10. Carlos said

  https://www.youtube.com/watch?v=Vzw8T1ZU4tU 4 czesci dobrego filmu. Potwierdzam opinie Rafal C- w stanach ludzie ciezko pracuja i mozna nimi manipulowac- gorzej z Polonia, bo tam przeciez wszyscy sie znaja na polityce. Oczywiscie Slobodan Milosevic to byl bandyta, a Clinton wybawiciel Jugoslawii.Fuck…

 11. hulsz said

  ad.6 Czekamy wiec z niecierpliwoscia na prawde objawiona z Kanady.

 12. piotr said

 13. hulsz said

  ad.7 Hitler bez udzialu porzadnych i zapracowanych Niemcow niestety niebylby w stanie wymordowac tylu ludzi.(pomijam udzial zydow w armii niemieckiej )

 14. Isreal said

  ad13 jeszcze większe znaczenie miała kreacja hitlera przez rzydoski biznes, bez ich poparcia i kasy nie zaistniał by tak jak zsrr …..

 15. Plausi said

  Znaki polskiej hańby :

  „Terytorium Republiki Kosowa … zostało uznane za suwerenne państwo przez znaczną część wspólnoty euroatlantyckiej, w tym Polskę. ”

  Za ten haniebny czyn są odpowiedzialne bandy, nazywane też partiami, wyznaczone przez okupanta do pełnienia zadań administrowania Polakami. Parę przykładów przedstawicieli band nas hańbiących można znaleźć na tej liście hańby.

  UCK, czyli „zbrojne bandy … kartelu narkotykowego” zostały, podobnie jak i znane nam z sąsiedniej krainy bandy banderowców, wykorzystane do przeprowadzenia operacji opanowania terenu Kosowa i założenia tam przyczółka dla wywiadu i armii USA. Baza Bondsteel stała się ważnym węzłem na tzw. „szlaku bałkańskim” przerzutu narkotyków z Afganistanu do UE. Link przypomina także inne podobieństwa tej operacji z operacją wywiadu USA na tzw. Majdanie.

  Bandy, wyznaczone do zarządzania Polakami, okazały się równie haniebne zarówno w przypadku zbrodni USRAela w Jugosławii jak i w krainie U, współudział tych band w czynach wobec ludności serbskiej, polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej okrył hańbą ten PO.PiS agentury, z którą współdziałały i współdziałają obecnie mniejsze bandy jak SLD, PSL, SP, …. a nawet kreacje na potrzeby etapu, jak Palikokokoty, Kukizki czy najnowsze zjawisko Nowocześni Petru.

  Jeden z przywódców bandy UCK, Hashim Thaçi, poszukiwany za mord przez władze Jugosławii, pseudonim w półświatku „Wąż”, został przez władze okupacyjne Kosowo wyznaczony do pełnienia funkcji premiera, później prezydenta, jest odpowiedzialny, we współpracy z wyznaczonym na nadzorcę Kosowy znanym dobrze Bernardem Kouchnerem za organizację zaopatrzenia w organy klinik transplantacji w Izraelu i innych krajach, w tym celu pozyskania narządów bandy Kosowy dokonywały zabójstw głównie ale nie tylko Serbów. Ważna była kompetencja fachowa Kouchnera, który jako lekarz i z doświadczeniem tzw. „Lekarzy bez granic”, operujących głównie w krajach, gdzie pozyskiwanie organów jest łatwe i tanie, potrafił znakomicie ocenić możliwości nowo otwartego zagłębia organów do celów transplantacji w Kosowej.

  „Polska, która dobrowolnie godzi się na powstawanie amerykańskich baz i więzień CIA na swoim terytorium, stawia się w jednym szeregu z failed states”, Polska stała się krajem hańby, w obecnej sytuacji prawnej w UE trudno jest utrzymywać, że Polska jest nadal państwem, bowiem brakują jej liczne atrybuty, jest raczej prowincją.

  Wyznaczeni przez okupanta bandy do zarządzania Polakami pokrywają nas nie tylko hańbą, ale jednocześnie niszczą stopniowo podstawy egzystencji narodu, z krainy U docierają do nas złowróżbne wieści. Polska młodzież masowo opuszcza kraj, gdyż warunki egzystencji w kraju zmuszają ją do tego, a nam wpajają gadzinówki, że „zagraniczni inwestorzy” zapewnią nam dobrobyt, bez ziem ornych, zadłużeni po uszy, to dzieło tych inwestorów, nie po raz pierwszy w naszej historii: na początku rozpadu polskiej państwowości.

  Linki zawierają materiał uzupełniający, godny zastanowienia.

 16. Pinxit said

  Pinxit
  Kompletne bzdury.
  W Krajinie zamordowano 200 tysiecy Serbow. Srebrenice wymyslono (na tydzien przed masakra Krajiny) po to, zeby o Krajinie nie dyskutowac.
  Napad na Jugoslawie byl z powodu rurociagu naftowego z Basenu Morza Kaspijskiego.
  Wszystkie wojny sa z powodu gazociagow albo ropy.

  Autor dziwnie nie wspomina grupy Otpor i Sorosa w oplacaniu bojowek w Belgradzie i Kosowie.
  Ciekawe, dlaczego?

  ——
  Niech Pan poda swoją wersję wypadków.
  A swoja drogą – nie wszystkie.
  Admin

 17. markglogg said

  Patrz https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalistyczna_Federacyjna_Republika_Jugos%C5%82awii

  A w największym skrócie, te całe 10 lat wojny domowej w Jugosławii zostało zorganizowane w celu LIKWIDACJI SOCJALIZMU w tym bałkańskim, multi-religijnym, multi-kulturowym i multi-języcznym, bardzo interesującym (pamiętam z młodości) kraju: tak zwane „reformy Balcerowicza-Sachsa” wystartowały w tym samym dniu co i w PRL-u, czyli 1 stycznia 1990 roku. Ale już w kwietniu 1990 prezydent tego kraju, Slobodan Miloszewic (który przez pewien czas pracował w bankach USA i wiedział, co zostało przygotowane dla Jugosławii) wycofał jego kraj z „Planu MFW”. Nastąpiło zatem „1 uderzenie” przygotowane przez Niemcy oraz Watykan – w kilkanaście miesięcy później zdecydowała się oderwać od Jugosławii Słowenia, a później Chorwacja. I tak dalej, aż do pełnej likwidacji socjalizmu na Bałkanach. (Surowy reżym komunistyczny w Albanii padł zdaje się w 1992, zastąpiono go mafijnym.) Według tego samego schematu rozwalono socjalistyczny Irak (bunt Kurdów po pierwszej Wojnie w Zatoce), a następnie Socjalistyczną Jamahurdiję Arabską w Libii, bombardowaną przez 5 miesiecy w 2011, i od tego czasu, już przez 5 lat WALCZYMY O LIKWIDACJĘ RESZTEK SOCJALIZMU w Syrii.

 18. JerzyS said

  http://www.sww.w.szu.pl/index.php?id=artykuly_ustasze_plama_na_honorze_kosciola

  Ustasze – plama na honorze Kościoła
  Artykuły serwisu „II wojna światowa”

  Chorwacja w cieniu Jugosławii

  Historia Półwyspu Bałkańskiego to jedno wielkie pasmo tragedii. Ten piękny rejon pogrążył się w chaosie dziesiątki lat temu. Wojny, ludobójstwa, przetasowania na mapach – wszystko to złożyło się na dramat wielu krajów i narodów. Ustalony w Wersalu powojenny ład wcale nie przyniósł rozwiązania problemów. Utworzone 1 grudnia 1918 roku Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców (SHS) było sztucznym tworem, który nie szans przetrwania próby czasu. Zbyt wiele różniło nacje wtłoczone w wykreowane przez oderwanych od rzeczywistości polityków granice. Już od pierwszych dni istnienia królestwa toczyły się zażarte spory między Serbami i Chorwatami. Obie nacje aspirowały do reprezentowania młodego państwa i żadna nie chciała się zgodzić na ustępstwa. Pozycja Belgradu była jednak zdecydowanie lepsza, nie tylko ze względu na osobę korowanego w 1921 roku Aleksandra I Karadziordziewicia wywodzącego się z serbskiej dynastii królewskiej. Jego ojciec Piotr I w 1903 roku koronował się na króla Serbii. Aleksander starał się prowadzić wyważoną politykę, choć sprzeciwiał się autonomii Chorwatów. Miał jednak na uwadze ich odrębność, także kulturową. W parlamencie Królestwa SHS Skupsztinie przewagę mieli zwolennicy dominacji Serbów, co w oczywisty sposób prowadziło do zaognienia stosunków z Chorwatami domagającymi się ustępstw i daleko idącej samodzielności. Młodym królestwem targały wewnętrzne konflikty, które w 1929 roku nieomal przerodziły się w regularną wojnę domową. Król Aleksander I zdecydował się na interwencję. Zawiesił konstytucję, zdelegalizował partie polityczne, rozwiązał parlament i wprowadził rządy dyktatorskie, przemianowując państwo na Jugosławię. Chorwaci nie wyrzekli się jednak niepodległościowych aspiracji.

  [Źródło zdjęcia: http://latinamericanhistory.about.com/od/Nazis/fl/Ante-Pavelic-Croatian-War-Criminal.htm%5D

  Bałkański rzeźnik

  Motorem napędowym, jeśli można użyć tego sformułowania, był wówczas Ante Pavelić. W 1927 roku został posłem do Skupsztiny, gdzie bardzo aktywnie działał na rzecz odłączenia Chorwacji od królestwa. W 1928 roku grupował wokół siebie nacjonalistyczne bojówki, planując rozpoczęcie antyserbskiej rewolucji. Nie zebrał jednak wystarczających sił do otwartej walki z silnym przeciwnikiem. Po zamachu stanu z 1929 roku został zmuszony do ucieczki z kraju i udał się do Włoch, gdzie otrzymał azyl od faszystów. Pavelicia sporo łączyło z ruchem kierowanym przez Benito Mussoliniego, a jeszcze więcej wspólnego miał z niemieckimi nazistami, którzy w tym czasie rozpoczęli marsz po władzę. Antysemityzm, daleko posunięty rasizm, hasła odnowy społecznej – wszystko to zjednało mu silnych politycznych przyjaciół. Otwarcie głoszona wizja stworzenia katolickiej dyktatury ściągnęła na Pavelicia uwagę Kościoła. Katoliccy hierarchowie zrazu widzieli w Chorwacie zapalczywego obrońcę wiary, nie zważając na jego radykalizm i opowiadanie się po stronie przemocy. Wprost mówił on o konieczności usunięcia prawosławnych Serbów, przy czym wtedy nie zdawano sobie jeszcze sprawy, iż Pavelić przeprowadzi eksterminację ludności na skalę masową. Mimo wszystko już wtedy Pavelicia można było zaklasyfikować jako człowieka groźnego, owładniętego wizją czystek etnicznych umożliwiających utworzenie homogenicznego państwa zarządzanego wyłącznie przez Chorwatów. Z jego inicjatywy utworzona została nacjonalistyczna, skrajnie prawicowa organizacja Ustaszy. W późniejszym czasie przerodziła się w ruch polityczno-militarny, który ostatecznie przejął władzę w Chorwację. W początkach działalności ustasze ograniczali się do terroryzowania przeciwników politycznych. Odpowiadali za serię zamachów, których zwieńczeniem było zamordowanie króla Aleksandra I oraz francuskiego ministra spraw zagranicznych Louisa Barthou w 1934 roku. Pavelić, inspirator zamachu, został zaocznie skazany na karę śmierci – zarówno we Francji, jak i w Jugosławii. Pozostawał jednak bezpieczny we Włoszech. Sytuacja zmieniła się dopiero w kwietniu 1941 roku, kiedy to hitlerowskie Niemcy najechały Jugosławię. Ante Pavelić mógł tryumfalnie powrócić do Zagrzebia i, za zgodą III Rzeszy, proklamować utworzenie Niezależnego Państwa Chorwackiego. Latem Pavelić odwiedził w Berghofie Adolfa Hitlera, otrzymując błogosławieństwo do rozprawy z ideologicznymi, rasowymi i religijnymi przeciwnikami. Mimo iż naziści formalnie odcinali się od Kościoła Katolickiego, wsparli Pavelicia w przypływie pragmatyzmu – jego program w dużej mierze pokrywał się z tym, co proponowało NSDAP. Kilka tygodni wcześniej chorwacki arcybiskup Alojze Stepinac pobłogosławił nowe władze z Paveliciem na czele. Zaraportował też do Watykanu, informując o korzystnych dla Kościoła rozstrzygnięciach. 18 maja 1941 roku przywódcę ustaszy podjął na audiencji papież Pius XII, udzielając mu błogosławieństwa. Nie wiedział jeszcze, że błogosławi mordercę.

  [Źródło zdjęcia: http://www.jpost.com/Features/In-Thespotlight/Mass-grave-of-history-Vaticans-WWII-identity-crisis%5D

  W imieniu Kościoła

  Ustasze z miejsca przystąpili do rozprawy z przeciwnikami, za szczególny cel obierając prawosławnych Serbów. Zakazano posługiwania się cyrylicą, zabroniono sprawowania ceremonii religijnych, wprowadzono antysemickie ograniczenia. Wszystko to za Cichem przyzwoleniem Kościoła Katolickiego, dla którego była to okazania do konwertowania znacznej części prześladowanych mieszkańców. Głównie z tego względu chorwaccy hierarchowie nie potępiali nowego reżimu, a biskup Mostaru stwierdził nawet: „Nigdy nie mieliśmy tak dobrej okazji, aby pomóc Chorwacji ocalić niezliczone dusze”. Tyle że część z nich wysyłano wprost do Boga, dokonując niezliczonych mordów, często w bestialski sposób. Wysłany z Watykanu do Chorwacji nuncjusz Giuseppe Ramiro Marcone nie interweniował. Raportował nawet do swoich przełożonych, iż sytuacja ta sprzyja konwersji i może być przejawem „cichego działania łaski Bożej”. Odpowiadający mu we wrześniu 1941 roku sekretarz stanu Luigi Maglione zalecał jedynie umiarkowanie w stosunku do Żydów znajdujących się na terytorium Chorwacji. Watykan przez cały okres trwania wojny nie potępił polityki chorwackich ustaszy, a często wydatnie wspierał ich w zbrodniczych działaniach. Świadkowie eksterminacji Serbów i Żydów wspominali o zaangażowaniu franciszkańskich księży, którzy mogli nawet kierować niektórymi mordami (Saul Friedländer, „Czas eksterminacji”). Dziwi to tym bardziej, że już w lipcu 1941 roku Stepinac próbował interweniować u Pavelicia, domagając się ograniczenia antychrześcijańskich represji. Dopiero w listopadzie zdecydowanie zerwał w reżimem i od tego momentu stał się krytykiem faszyzmu. Wezwał ustaszy do respektowania prawa do konwersji, z którego korzystali Serbowie i Żydzi. W wielu wypadkach nie mieli jednak możliwości przejścia na katolicyzm, a często ustasze nie zwracali uwagi na deklarowaną wiarę i mordowali ofiary według klucza narodowościowego. Nie pociągnęło to jednak za sobą niemal żadnych konsekwencji we wzajemnych stosunkach na linii Chorwacja-Watykan. Stolica Apostolska wciąż sympatyzowała z Paveliciem, widząc w nim przede wszystkim gorliwego katolika.

  W czerwcu 1941 roku ustasze rozpoczęli eksterminację ludności na niewyobrażalną skalę. Michael Phayer („Kościół Katolicki wobec Holocaustu 1930-1965”) cytuje wypowiedź Jonathana Steinberga, który opisywał rzezie:

  „Mężczyzn, kobiety i dzieci pochodzenia serbskiego i żydowskiego dosłownie pocięto. Całe wsie równano z ziemią, a mieszkańców ustasze zapędzali do stodół, które później podpalali.
  W archiwum włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest zbiór zdjęć, na których ukazano noże rzeźnickie, jaki i siekiery używane do rąbania Serbów.
  Są zdjęcia Serbek, którym scyzorykami odcięto piersi, mężczyzn pozbawionych oczu, wykastrowanych i okaleczonych”.

  [Źródło zdjęcia: http://holocausto-doc.blogspot.com/2010/11/ustasha-silencio-do-vaticano-parte-1.html%5D

  To ledwie wierzchołek góry lodowej. Ustasze byli bowiem niezwykle kreatywnie w torturowaniu pojmanych. Po ich działalności zostały plastyczne opisy zbrodni. Łączna liczba ofiar waha się od 100 tys. do nawet 600 tys. Dane te są jednak szacunkowe. Nie wiadomo, ile ludzi łącznie zostało zamordowanych na terytorium Chorwacji w czasie rządów ustaszy. Nie ulega natomiast wątpliwości, iż było to ludobójstwo na ogromną skalę, nawet jak na warunki II wojny światowej i nazistowską politykę eksterminacji. W Jasenovac założono chorwacki obóz koncentracyjny prowadzony przez franciszkanina Miroslava Filipovicia-Majstorovicia. W samej placówce zamordowano ponad 50 tys. ludzi. Konkretne dane, wobec skali zbrodni i prób jej zacierania przez ustaszy, nie są możliwe do ustalenia.

  W maju 1943 roku Pavelić raz jeszcze odwiedził Piusa XII. I tym razem został zapewniony o wsparciu Watykanu w dziejowej misji budowania katolickiego państwa chorwackiego. Do tego czasu ustasze zdążyli już wymordować setki tysięcy ludzi i jest mało prawdopodobne, by do Stolicy Apostolskiej nie przenikały szczegółowe informacje na temat okropieństw popełnianych przez reżim. W tym okresie włoskie granice przekraczały setki ludzi szukających schronienia przed rzezią. Wielu z nich udzielono schronienia i pomocy, co szczególnie mocno rozsierdziło Niemców, którzy domagali się od Włochów zaostrzenia polityki represji względem ludności żydowskiej. W 1943 roku na terytorium Chorwacji pojawiły się niemieckie jednostki obsadzające Półwysep Bałkański. Wpłynęło to na decyzję deportacji uwięzionych siedmiu tysięcy Żydów do Auschwitz.

  [Źródło zdjęcia: http://kamenjar.com/spomendan-blazenog-alojzija-stepinca/%5D

  Rozliczenie z przeszłością?

  Mimo iż w 1943 roku zagraniczni politycy zawali sobie sprawę z tego, co dzieje się na terytorium Chorwacji, pogłoskom często nie dawano wiary. Nie wierzyli, lub nie chcieli wierzyć, watykańscy hierarchowie. W 1942 roku monitorujący sytuację podsekretarz stanu Giovanni Batista Montini zrzucał ewentualne wypaczenia na karby „młodości Chorwacji” i tworzących ją młodych ludzi, którzy często błądzą. Wypowiedź ta podkreślała tylko, jak bardzo Watykan był w tym czasie oderwany od rzeczywistości. Mogła również świadczyć o próbie rozgrzeszania samego Pavelicia, który rzekomo miał nie wiedzieć o zbrodniach swoich podkomendnych. Argumentacja ta jest jednak z góry skazana na porażkę. Co do winy katolickich księży nie miały wątpliwości powojenne jugosłowiańskie władze, które sformowały specjalny trybunał do spraw sądzenia chorwackich zbrodni wojennych. Stepinac został skazany na szesnaście lat ciężkich robót. Wyszedł na wolność w 1951 roku i objął posadę w parafii w Krašiciu. Rok później został podniesiony do rangi kardynalskiej. W 1998 roku papież Jan Paweł II, mimo ogromnych kontrowersji i protestów, dokonał aktu beatyfikacji chorwackiego duchownego, argumentując to jego pełną wiary postawą wskazującą drogę katolikom.

  Po zakończeniu działań wojennych ustasze zaczęli szukać schronienia przed spodziewanymi procesami. Wielu z nich opuścił Chorwację dzięki zaangażowaniu duchownych katolickich, którzy udzielili im wydatnej pomocy. Brylował w tym biskup Alois Hudal, który nadzorował bezpieczeństwo szlaków przerzutowych do Ameryki Południowej. Wspierał go franciszkanin Krunoslav Draganović dysponujący znacznymi środkami finansowymi pochodzącymi z grabieży mienia żydowskiego i serbskiego. Ante Pavelić najpierw wyruszył do Austrii, gdzie schronił się w miejscowym klasztorze. Wkrótce trafił do Watykanu, korzystając z gościny papieża Piusa XII. Zaopatrzony w fałszywe dokumenty został ewakuowany do Argentyny w 1948 roku. Watykan odmówił pomocy najpierw w schwytaniu, a później w odnalezieniu zbrodniarza. Był to jeden z ostatnich aktów hańbiącej współpracy z ustaszami. Pomimo prób rozgrzeszenia Kościoła Katolickiego, wsparcie dla Pavelicia i zbrodni jego ugrupowania do dzisiaj nie znajduje wytłumaczenia.

 19. bardzo said

  tamo daleko, daleko ot mora, tamo je selo moje, tamo je Serbija…

  .https://www.youtube.com/watch?v=6_aIUVsKEmY

 20. JerzyS said


  \
  Rządź i dziel

 21. Plausi said

  Czerpiąc ze źródła demokracji

  „UCK, czyli „zbrojne bandy … kartelu narkotykowego” zostały … wykorzystane do przeprowadzenia operacji opanowania terenu Kosowa ”

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/putin-w-siedzibie-onz-polityka-swiatowa-jest-zdomi,0,2079306,184792242,czytaj.html

  Nieocenione są, jak widać, zasługi organizacji przestępczych dla demokratyzacji, wspomniane wyżej (Plausi,15 lista hańby) elementy przestępcze jako wodzowie narodu Polskiego

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 22. Pinxit said

  16
  @Marucha -re: ‚wersja wypadkow”

  Ja mam swoja osobista wersje wypadkow w Serbii i osobista tragedie, z ktora nie bede sie obnosic po blogach, bo to zbyt bolesne. Una rondine …

  Natomiast moge polecic zeznania duzo wazniejszych swiadkow, ktorzy patrzyli ‚ z gory’ na wydarzenia ; podaje w polskiej wersji i podaje link.

  Wywiad z Holendrem na temat wojny w Jugoslawii

  Holender Willem Felderhof byl pilotem holenderskich samolotow transportowych , kiedy wybuchla wojna w Jugoslawii.
  Twierdzi, ze wojna w Jugoslawii byla schematem/wzorcem przygotowanym na inne wojny, ktore nastapily po zniszczeniu Jugoslawii. W Jugoslawii sprawdzano czy schemat wojenny dziala. Ten sam schemat zastosowano na Ukrainie, w Syrii, W Libii i w Iraku: konflikt etniczny, religijny demonizowanie przywodcy oraz polityka zmiany rezimu.
  Wilhelm byl naocznym swiadkiem zdarzen w Jugoslawii bo latal z dostawa zolnierzy holenderskich i sprzetu do Bosni.

  Pytanie: W Jugoslawii byla interwencja zewnetrzna ale konflikt zostal przechwycony przez wewnetrze zatargi religijne, muzulmanie przeciwko nie- muzulmanom, moze pan wyjasnic?

  Willem : No to, tak bylo przedstawiane, oczywiscie. Ale bylo duzo wiecej powodow i elementow konfliktu; wystarczy sie przygladnac armii chorwackiej, ktora sklada sie glownie z Ustaszy – to nie muzulmanie tylko neonazisci, pozostalosci po II wojnie swiatowej, ktorzy w czasie wojny walczyli po stronie Hitlera. Wiec to nie tylko muzulmanie.. ale naturalnie tak jest to przedstawiane jako konflikt z muzulmanami. A przeciez przed ta wojna muzulmanie i Serbowie zyli razem i nie bylo konfliktow ani etnicznych ani religijnych. W Jugoslawii ludzie zyli w spolecznej harmonii, Serbia – to bylo wieloetniczne panstwo gdzie 60 % bylo Serbow, 40 % bylo muzulmanow i innych ..
  Na przyklad Izbiegowicz zostal prezydentem Bosni – on nie wygral tych wyborow w 1990 roku – wlasciwie elekcja zostala skradziona, Abdicz, ktory byl muzulmaninem i sprzymierzencem Serbow wygral wybory. Ale zostal przez Izbiegowicza w okrutny sposob odsuniety. On nie chcial tej wojny. Zaden muzulmanin nie chcial wojny; Serbowie nie chcieli tej wojny. Wszyscy chcieli zyc razem tak jak zyli od wiekow.
  Ale byly plany balkanizacji Jugoslawii, poniewaz Jugoslawia stala na przeszkodzie globalizmu; po to byla ta wojna. Ale ja oczywiscie przedstawiono jako wojne sekt religijnych

  Pytanie:
  Ja nie bardzo wiem, bo pokazywali serbskie obozy, Serbowie blokowali, otoczyli Bosniakow.. pamietam, ze opowiadali o tym, ze Iran popieral Bosnie finansowo, Arabia Saudyjska dostarczala bron i pieniadze na zakup broni. . czy to znaczy, ze mamy wierzyc, ze Serbowie nienawidzili muzulmanow?

  Willelm:
  Wcale nie, Miloszewicz probowal trzymac to wszystko razem, byly takie zmyslone historie, ze byl projekt Wielkiej Serbii, taka byla propaganda – a Miloszewicz byl przedstawiony jako Hitler, ktoremu marzyla sie Wielka Serbia, co bylo wierutnym klamstwem.
  Wlasciwie to byl Izbiegowicz, prezydent Bosni i Herzegowiny, ktory w roku 1970 wydal swoja ksiazke w ktorej dokladnie opisal swoje wielkie plany utworzenia panstwa islamskiego na terenie Bosni i Herzegowiny.
  Najwazniejsze, ze opowiadamy caly czas o tej wojnie a trzeba popatrzyc na przyczyny; wiadomo, ze za ta wojna staly Stany Zjednoczone, globalisci, ktorym bardzo zalezalo na tej wojnie, bo Jugoslawia przeszkadzala im w planach globalizacji. Serbia, Miloszewicz nie chcial byc czescia NATO, Unii Europejskiej i nie chcial banku miedzynarodowego.. Przeciez wszyscy wiemy, co sie stalo na Bliskim Wschodzie gdy kraje nie zgadzaja sie z polityka Zachodu.
  W tej wojnie, to prawda, ze Iran i Arabia Saudyjska popieraly muzulmanow Izbiegowicza, tysiace mudzahedinow, tych wojownikow swietej wojny sciagnieto z Afganistanu; to ci, ktorzy kiedys walczyli przeciwko Rosji, a potem jako Al Kaida mieli walczyc w armii bosniackiej. Takich to ekstremistow – dzihadistow sprowadzono do Jugoslawii

  Pytanie;
  Tito musial byz znakomitym przywodca skoro jak tylko umarl, to zaczely sie klopoty i caly ten problem sie zaczal..wlasciwie juz nie mamy takich przywodcow..

  Willem:
  Nie , nie mamy, bo jesli sie tacy pojawia to Zachod zaraz stara sie ich pozbyc
  Co jest szalenie wazne, to ze dokladnie ta sama procedura wojenna sie powtarza w innych krajach co w Serbii: te same bandy NGO, przeciez ta rewolucja w Belgradzie przeciwko Mloszewiczowi byla ufundowana przez Sorosa.. to zawsze jest to samo: US i kraje zachodnie popieraly i oplacaly ekstremistow w Chorwacji, ktorzy byli neonazistami.. wlasciwie trudno ich nazwac „neo” bo to ciagle byl ci sami nazisci… wiekszosc ludzi nie ma pojecia, ze Ustasze, ktorzy walczyli po stronie Hitlera byli caly czas w chorwackiej armii, a z kolei te muzulmany bosniackie w czasie II- ej wojny swiatowej tez walczyli w dywizji SS podobno okolo 20 tysiecy Bosniakow walczylo po stronie Hitlera.

  Pytanie;
  Czy wie pan, o tym, ze zydzi tez walczyli w armii nazistwowskiej?

  Wiliam: Tak, ludzie na ogol o tym nie wiedza…

  Pytanie:
  Nikt specjalnie tego nie publikuje..

  Willem: Nie, a to przeciez zydzi i muzulmanie brali udzial w tej strategii podboju…
  To co bylo w Jugoslawii bylo prototypem, przygotowanym planem strategicznaym i dla innych panstw.
  Dla mnie osobiscie mialo to duze znaczenie, bo mialo duzy wplyw na moje prywatne zycie, poniewaz pracowalem jako pilot samolotow transportowych i ja przewozilem zolnierzy tam i z powrotem, a linie dla ktorych pracowalem byly wynajmowane przez ministerstwo obrony.. i przewozilismy zolnierzy holenderskich, do i z Jugoslawii, w Chorwacji i Splicie: wiec oczywiscie mialem kontakt z oficerami holenderskimi; spalismy w tych samych hotelach wiec oczywiscie mialem zupelnie inny obraz tej wojny, niz to bylo przedstawiane w mediach; wtedy jeszcze nie bylo alternatywnych mediow, i wsrod tych oficerow panowalo wspolne poczucie tego, ze wlasciwie nie mieli zielonego pojecia po co tam sa, a mieli wiedziec, ze wlasciwie walczyli ” ze zlymi ludzmi”, z agresorami w tej wojnie.
  Dla mnie to nie mialo sensu, bo nas karmiono ta falszywa narracja – tak jak wszystkie wojny sa przedstawiane w falszywym swietle w mediach; Serbowie to byli zli ludzie, diably wcielone, ktorzy mieli w planie Wielka Serbie, i te obozy gdzie podobno gwalcili, wszystkie te rozne rzeczy, ktore okazaly sie w koncu okropnym klamstwem i cala dynamika tej wojny jest bardzo skomplikowana, i pokrecona i okropnie zagmatwana, zeby nikt nie wiedzial o co chodzi.
  Oczywiscie przedstawianie Serbow jako tych wyjatkowo podlych i zlych, ludzi jest calkowicie bledne i mija sie z rzeczywistoscia, zwlaszcza gdy sie patrzy na historie narodu serbskiego: wydaje mi sie, ze nie ma drugiego takiego narodu, cywilizacji, plemienia czy grupy etnicznej, ktora by cierpiala wiecej od Serbow: i w czasie II-ej wojny swiatowej , w czasie I-ej wojny i w czasach imperium ottomanskiego, Serbowie jako grupa narodowsiowa stawali zawsze w obronie swojej tozsamosci ii zawsze autonomicznie zwalczali imperializm.
  I to stanowi wielka przeszkode dla globalnej ekonomii i globalnej dominacji – ten plemienny aspekt autonomiczny u roznych narodow , zawsze bedzie przeszkadzac w utworzeniu jednej swiatowej wladzy..

  Pytanie:
  Wydaje mi sie, ze wiekszosc wojen jest na osnowie sekciarskiej, religijnej, rasowej a amerykanskie wojny celowo adresuja rase; czy widzi pan jakies rozwiazanie? Przeciez caly czas jestesmy swiadkami zorganizowanej prowokacji, czy jest jakas sposob na zahamowanie..?

  Willem:
  My nie mozemy zatrzymac calkiem wojen, ale wiele rzeczy mozna zrobic , mozemy wiele rzeczy zrobic, przede wszystkim musimy sami sie zmienic; bo przeciez my na to pozwalamy, wszystko to sie dzieje za nasza wiedza i zgoda – ta zewnetrzna rzeczywistosc jest manifestacja indywidualnej rzeczywistosci i indywidualnej swiadomosci – zupelnie nieodlaczna od nas; my musimy indywidualnie sie zmienic od srodka, miec odwage ujawniac prowokacje, dowiadywac sie prawdy, analizowac zajscia i zdarzenia. Przekazywanie tego, co sie naprawde wydarzylo jest szalenie wazne; sa naturalnie warunki i kryteria towarzyszace ale musimy rozumiec koncept tego co sie dzieje to jest bardzo wazne, zeby miec ogolne pojecie co sie naprawde wydarzylo. My nie reagujemy na zdarzenia , tylko na to co nam sie opowiada o zdarzeniach, a przeciez mamy obowiazek dostrzegac zaleznosci miedzy tym co sie dzieje a tym co sie nam przedstawia; ja sie zgadzam z tym co pan mowi, ze to ciagle trwa proces zniewolenia ludzkosci; ale tez i ciagle wlecze sie za nami stary proces kolonializmu, ktory nigdy sie nie zakonczyl: ta cala kabala o kolonializmie jest scisle zwiazana z satanistyczna ( jak mowia niektorzy) koncepcja zniewolenia i kontroli swiata . Wiec wszystkie te wojny sluza tym planom i niszcza plemienny aspekt ludzkosci – bo ta plemiennosc i autonomia jest najwiekszym zagrozeniem dla imperializmu.. dla globalizmu.
  A Serbowie sa bardzo dzielni i uparci – tak jak normalnie wszelkie plemiona.
  Irlandczycy, Szkodzi, Ormianie, Palestynczycy – sa wielka przeszkoda dla imperialistow, bo potrafia bronic swojej tozsamoaci i autonomii; my zas na Zachodzie , idziemy za ciosem, jestesmy zepsuci i bezrozumni, posluszni..zbyt leniwi , zeby samodzielnie myslec.
  Oni bronia swojej wolnosci, swoich praw, i ta wojna w Jugoslawii to jest taki sam schemat jak jak np. na Ukrainie: to sa ci sami ludzie, te same NGO, te same operacje finansowane przez Sorosa,
  i to samo postepowanie wedlug wzoru i te same operacje militarne..naloty
  Dokladnie niemal to samo, co sie stalo w Jugoslawii, dzieje sie na Ukrainie; walka z elementami neonazistowskimi i faszystowskimi, zamach, i to samo sie dzialo w Jugoslawii,

  My, NATO, USA- tak zwani wyzwoliciele wprowadzajacy demokracje uzywajac Ustaszow razem z bojownikami mudzahedinu pozniej Al Kaida i uzywajac te same grupy proxy- najemnikow..
  To jest szalenie wazne, zeby probowac zrozumiec, co sie tak naprawde dzieje, a mnie, obywatela Holandii szczegolnie zlosci , bo my sluzylismy jako Holandia… my mielismy informacje o tych wydarzeniah w Srebrenicy, co podawano oficjalnie oczywiscie bylo wielkim klamstwem, poniewaz tego incydentu uzyto jako wielkiej ustawki i pokrywki dla duzo wazniejszych wydarzen, chodzilo o to, zeby odwrocic uwage od ludobojstwa i czystki etnicznej Serbow, o czym wiekszosc ludzi nie wie, ze celem operacji Storm, bylo w 1995 roku bylo wymordowanie Serbow.
  W dwa tygodnie po Srebrenicy zorganizowano okropna czystke etniczna w Krajinie w Bosni gdzie 200 tysiecy Serbow , ktorzy mieszkali tam od setek lat byli etnicznie zmieciono z powierzchni ziemi „wyczyszczono” Krajine z serbskiej ludnosci. NATO przeprowadzilo te czystke nalotami bombowymi, kontrolowana z Waszyngtonu – wiekszosc ludzi o tym nie wie, ze to bylo najwieksze ludobojstwo po II-ej wojnie swiatowej – przeciwko Serbom, a jednak Serbowie zostali oskarzeni o masowe morderstwo, ktore w ogole nie mialo miejsca. A przeciez przeprowadzono wiele badan i udokumentowano klamstwo Srebrenicy – mozemy o tym dlugo opowiadac ..ale dla mnie, obywatela Holandii to straszne uczucie.. ja mieszlam w Holandii bardzo blisko Miedzynarodowego Sadu Kryminalnego, ktory jest calkowicie nielegalny, jest nieformalny – atrapa- nieprawdziwy, i jest zakala ludzkosci , poniewaz wielu ludzi wiele ludzi zupelnie niewinnych i nieslusznie oskarzonych bylo zamordowanych w wiezieniu w Hadze, tak, jak Miloszewicz. W tamtym roku odbywal sie proces Ratko Mladicza, i byl glowny swiadek w obrony Mladicza – Mladicz byl generalem w serbskiej armii i byl odpowiedzialny za oddzialy serbskie w czasie przejmowania Srebrenicy- ten glowny swiadek obrony , ktory potwierdzil, ze badania medycyny sadowej znalazly tylko 400 grobow w Srebrenicy i to nawet nie byli ludzie, ktorzy umarli w tym omawianym okresie … i ten bardzo wazny swiadek obrony, ktory mial cala dokumentacje i dowody w sprawie zajscia w Srebrenicy – ten swiadek zostal zamordowany w Hadze tuz przed rozprawa.

  To sie dzieje w Hadze, w Holandii i ludziom to nie przeszkadza, i wlasciwie akceptuja taki stan rzeczy.
  A ten Miedzynarodowy Sad Kryminalny jest tez imperialistyczny i istnieje tylko i wylacznie po to, zeby prawnie ukrywac zbrodnie wojenne NATO i bronic przestepcow wojennych, poniewaz my wiemy, ze dokonano zbrodni wojennych, dokonane przez NATO w Serbii… 78 dni bezustannego bombardowania cywilnych zabudowan obiektow – prosze sobie tylko wyobrazic 78 dni non stop bombardowan obiektow cywilnych szkol, roznych szkol, kosciolow, szpitali, zabytkowych cerkwi, pomnikow kultury..
  To byla rowniez wojna nuklearna i biologiczna, poniewaz zaklady chemiczne byly zbombardowane, spowodowaly ogromne zanieczyszczenie chemiczne, i uzyto zubozony uran – cala ta wojna oparta na klamstwach na wierutnych klamstwach, rytualne wrecz bombardowania cywilnej ludnosci , niszczace serbskiego ducha i ludzi – i w tym samym czasie przedstawiano Serbow – ofiary zbrodni ludobojstwa- jako przestepcow!
  To jest dokladnie to samo, co robia teraz: demonizuja Asada, Kadafiego, Putina, – to jest idiotyczne, nie o to chodzi czy to sa anielskie charaktery, ale wzorzec jest ten sam: oczernianie przywodcow panstw i zmiana rezimu. Te zbrodnie rozwalenia narodu przetestowano na Jugoslawii z dobrym skutkiem i mozna bylo powielac gdzie indziej: Jugoslawia posluzyla jako model wzorcowy i dokladnie wiadomo co sie stalo w innych krajach w ktorych ten model zastosowano.
  My, jako obywatele nie powinnismy pozwolic na to i na te zbrodnie i na to co sie dzieje w naszym imieniu

  Yugoslavia NATO Blueprint For More Wars – juanmatus.com William – YouTube

 23. revers said

  Milujace pokoj NATO, …

  http://sanocki.neon24.pl/post/133496,milujace-pokoj-nato-i-bomby-niosace-pokoj

  traz stoi pod Bialorusia i demonizuje rezimami Lukaszenke i Minsk, scenariusze podobne.

 24. Dywanowe naloty” humanitarne,sluszne i zbawienne” 🙂 jugoslawi mialy tylko jeden stary siegajacy roku 966 ..!.cel !! zniszczyc doszczetnie! odwiecznych autochtonow tych ziem i wrogow Ziemi Swietej Rzymu!!! to znaczy : Scytow,wandali,Hunow,Sarmatow,Lechitow jednym slowem…. obecnych Slowian. I wlasnie dlatego Glowne Media w UE i hameryce:) widzac wszedzie uciekajacego Putina miedzy oplotkami 🙂 i innych rosyjskich Politykow z napisem na plecach KGB:)

 25. obecnie w polsce od wygranej przez PIS ! odbywa sie gigantyczny chandel dzieciecymi organami !! . ( chodzi o przemyt setki tysiecy dzieci z polski) Droga przezutowa prowadzi do Wloch ! .O tej super zbrodni wiedza wszyscy lokatorzy z tak zwanego Polskiego Sejmu a szczegolnie i dokladnie wie o tym Generalny propkurator Zbigniew Ziobro Wiadomosc,Prezydent DUDA i kaczynski o tym gigantycznym chandlu dziecmi mozna znalesc na Youtube Pawel bednarz na: https://youtu.be/6TcVwSVnvHE … pawel bednarz rozmawial ze wszystkimi i …….tylko gopo plecach poklepywano !!

 26. NICK said

  To zapewne mało ważne ale… .
  Zwykłe świadectwo.
  Nad polem moim polskim latały w piątek i we sobotę F16. Wielokrotnie i nisko. Kierunek wschód/zachód. I z powrotem. Właściwie to jeden, sądząc po częstotliwości..
  Bory Tucholskie.
  Czy były to „muskuły” pięte na Jannigera?
  Lub tego drugiego?

  Ja płacę, Pan płaci, Pani płaci… .
  Za możliwość komentowania.
  Faktów.
  Paliwa.
  Jakby nie było.
  Napisałem to puszczę. Od puszczy.
  Zwykle większość kasuje.
  Kasuje.

 27. marek13 said

  To te same popkornowe łby zbombardowały pozycje wojsk Assada pod Dejr-ez-Zaur, we wrześniu 2016. Kity, że to przez pomylkę, może sobie prezydent usa, ktokolwiek by to nie był, w dupę wsadzić.
  Wzbiera fala obrzydzenia do tego kraju bez kultury i historii. Przyjdzie taki czas, że wyciągną ręce po pomoc, ale wtedy każdy z nas splunie pamiętając krzywdy zadane Naszym Braciom – Serbom.

 28. Plausi said

  Wzorce

  @ Pinxit, 22

  „wojna w Jugosławii byla schematem/wzorcem przygotowanym na inne wojny ”
  „Ten sam schemat zastosowano na Ukrainie, w Syrii, W Libii i w Iraku: konflikt etniczny, religijny demonizowanie przywodcy oraz polityka zmiany rezimu”

  wg tego schematu to odbywają się prawie wszystkie wojny w historii ludzkości, ten sam schemat zastosowano w Niemczech, kiedy to dokonano „zmiany reżymu”, konflikt etniczny był też wówczas znakomicie rozegrany, tzw. „rasa panów”, znana z biblii w wersji „ludu wybranego”. Niestety brakuje nam głęboko polskiego przekonania, że za wybuch II Wojny są odpowiedzialni tylko naziści, bowiem sojusznicy Polski Francja i W.Brytania

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#drole

  znakomicie im w tym pomogli, zresztą podobnie jak naziści, działając na polecenie ośrodków finansowych świata. My obarczamy bowiem odpowiedzialnością za wojny MWF, zgodnie zresztą z doświadczeniem małżonki pana Amszela.

  Przykładów można by mnożyć, że wspomniany wyżej wzorzec uniwersalny jest powszechnie stosowany, napad na Jugosławię nie był wzorcem ale jednym z niezliczonych przypadków jego zastosowania.

  Elementy tego klasycznego wzorca zastosowano także w operacji podboju PRL, chociaż niektórym bohaterom NSZZ się wydaje, że to oni tak wszystko wspaniale obmyślili.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  A niech im będzie, przynajmniej mają powód do dumy i mogą o swym bohaterstwie opowiadać wnukom i przekazywać im wzorce, które od trzech wieków zepchnęły nasz naród do roli społeczności niewolników.

  Takich wzorców, to mamy daleko więcej, „siły szybkiego reagowania” nazywały się w czasach rzymskich „legiony”, a skoro jesteśmy już przy imperium rzymskim, to służy ono też dziś za wzorzec. I nie jest od rzeczy się tym wzorcom nieco dokładniej przyjrzeć, uczynilibyśmy to w latach 70-tych, to być może bylibyśmy nieco rozważniejsi z NSZZ, a tak to „temi naszemi rencami” pomogliśmy podbić i opanować nasz kraj okupantom, tułającym się wiecznie.

 29. Pinxit said

  28
  Plausi
  Akurat to „nie moja wersja zdarzen” tylko holenderskiego pilota.
  Moja wersja zdarzen to Traktat w Rambouillet, ktorego Miloszewicz nie podpisal, co bylo bezposrednia przyczyna ataku bombowego na Jugoslawie.
  Inne wersje podaja zagrozenie Clintona za skandal z Monika Lewinsky. Clintonowi grozil impeachment i jakos tak sie „zbieglo”, ze bombardowanie Jugoslawii jakos wyciszylo i skandal i impeachment. Moim zdaniem awantury milosne Clintona tylko przyspieszyly zaplanowane bombardowanie.
  Na Jugoslawie zakusy byly od dawna. Przyznal sie Soros do finansowania grupyOtpor. Ta sama grupa urzadzila arabska wiosne ludow i majdan (Udar- Kliczko)
  Ale chodzilo tez o AMBO Project -(rurociag naftowy), do budowy ktorego USA (Haliburton) potrzebowal przejac calkowita kontrole nad wszystkimi srodkami transportu w Jugoslawii.
  Na podobny gazociag przez Aleppo nie zgodzil sie Asad.

  Moje osobiste wrazenie jest takie, ze wszystkie wojny wspolczesne sa o kontrole nad zrodlami energii. W Syrii do tej pory trwa wojna nie tylko o tzw. Wielki Izrael ale i o rurociag, ktory przechodzil akurat przez Aleppo.

  Pretekstow do wojen i prowokacji jest wiele. Pani Clinton razem z pania Madeline Albright doszly razem do wniosku, ze „po co Rosji Syberia?”.
  Ta sama pani Albright doszla do wniosku, ze Serbom nie jest potrzebna najwieksza w Europie kopalnia diamentow, bo Serbowie sa za glupi, zeby wiedziec co mozna zrobic z diamentami.
  Wojna Izraela przeciwko wszystkim na Bliskim Wschodzie jest nie tylko terytorialna ale i gazowo-naftowa.
  A jeszcze bardziej : „wodna”.
  Izrael zaswinil rzeke Jordan, pomogl zniszczyc zasoby wodne i w Libii i w Iraku i teraz bardzo mu jest potrzebna rzeka Litani i zapora wodna w Syrii.
  Obojetnie, czy Izrael bedzie dyskutowac jedno panstwo czy osobno Palestyne- Izrael, wode musza czerpac z Litani na Wzgorzach Golan.
  I ten podzial wodny w tej chwili jest wazniejszy prawie niz wyznaczenie granic Izraela czy Palestyny.

  W Europie, coraz wiecej ludzi podejrzewa a nawet twierdzi, ze (zupelnie nieprzypadkowo) obie wojny swiatowe, ktore byly przygotowane przez syjon, byly skierowane przeciwko Rosji celem zdobycia WSZYSTKICH skarbow i zrodel energii Rosji.
  O ile malpoludy amerykanskie do tej pory pyskuja na Rosje, za to, ze im tak sprytnie wybrala prezydenta metoda ‚klawiatury’, o tyle wiadomo, ze wlasnie teraz jankesy sie zabraly za kampanie wyborcza w Rosji – bo im to wolno wybierac prezydentow w innych krajach – choc im na to ich wlasna konstytucja nie pozwala. .

  Niejaki Nawalny w Rosjii dostal na razie dwa tygodnie aresztu za to, ze pobil policjanta, ale wyjdzie z kibla i bedzie probowal urzadzac demonstracje bez zezwolenia rady miejskiej. Mieli wyznaczony teren na demonstracje, zeby nie blokowac ruchu ulicznego – to wymyslili w samym centrum Moskwy wszystkim mieszkancom na zlosc..
  Niechby sprobowali takiej demokracji w USA albo Anglii. Kazda demonstracja musi byc zarejestrowana chocby ze wzgledu na porzadek i bezpieczenstwo.
  Nasz Mateusz Piskorski siedzi bez oskarzenia o cokolwiek juz ponad pol roku i jakos Zachod sie ta polska „demokracja’ nie przejmuje. Polacy tez sa bardziej przejeci ‚prawami humanitarnymi” w Rosji niz w Polsce
  .
  A wracajac do wojen, to wybuchaja „spontanicznie” po wieloletnim przygotowaniu.
  Majdan na Ukrainie przygotowywano od samego poczatku tworzenia bachorka administracyjnego jakim jest Ukraina, czyli od 1991 roku a znany uczony pan Soros chwalil sie, ze nawet jeszcze wczesniej, gdy Amerykanie przygotowywali rozwalke ZSRR..

  Najlepiej rzeczywiscie sie sprawdza metoda konfliktow etnicznych.
  Wiadomo, ze wszystkie niemal grupy etniczne sa „wybrancami”.
  Grzech pychy jest pierwszym powodem do bitki.

 30. Pinxit said

  Po Jugoslawii Syria, a teraz juz USA bierze czynny udzial w kampanii wyborczej w Rosji – w przyszlym roku maja byc wybory prezydenckie. Wiec Soros ma zajecie. U zatrzymanych „demonstrantow w Moskwie znaleziono dolary. Demonstracje w Moskwie stale sie jakies odbywaja, ale kazda musi miec zezwolenie rady miejskiej. nawalny mial proponowane kilka miejsc na demondtracje; chodzi o to, zeby nie blokowac ruchu drogowego i w ogole nie paralizowac miasta bo przeciez nie wszyscy popieraja demonstrantow. Nawalny sie uparl, zeby zrobic demonstracje tam gdzie nie wolno.
  Wszystko wskazuje na to, ze to demonstracje Sorosa, bo maja te same zolte kaczorki jako „maskotki” protestow, ktore byly w Brazylii. (Rewolucja Zoltej Kaczki). Demonstracje ofocjalnie glosza, ze protestuja przeciwko korupcji – stare haslo Sorosa, bo Amerykanie o nic sie tak nie denerwuja jak o korupcje – zwlaszcza w czasie kampanii wyborczej.

  Yale prepares Russian Colour Revolution – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/03/yale-prepares-russian-colour-revolution.html

  Medvedev banned Navalny from instagram – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/03/medvedev-banned-navalny-from-instagram.html

  ‚Yellow Duck’ at Russia’s protests – Soros footprint? – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/03/yellow-duck-at-russias-protests-soros.html

  Soros attacks Putin’s Party: Media Smear campaign in Duma Elections – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/08/splitting-united-russia-soros-website.html
  Hundreds detained at unsanctioned opposition rally in central Moscow (VIDEOS, PHOTOS) — RT News

  https://www.rt.com/news/382342-opposition-protest-russia-police/

 31. Plausi said

  Nieco globalniej

  @ Pinxit, 29
  Ta interpretacja jest daleko pełniejsza. Jest Pan/Pani nieźle zorientowany/-a, przeczytaliśmy z zainteresowaniem.

  Zwraca uwagę takie spostrzeżenie: „Polacy tez sa bardziej przejeci ‚prawami humanitarnymi” w Rosji niz w Polsce”, gadzinówki dają jak widać skutecznie Polakom złudę, że ich znaczenie jest przecie globalne, a nic nie podnieca tak rodaków, jak to, że mają globalne znaczenie, to nawet są w stanie zapomnieć o sobie.

  „Wojna Izraela przeciwko wszystkim na Bliskim Wschodzie” wynika z jego funkcji twierdzy kontrolującej BW w globalnym imperium, w poprzednim tekście zamieściliśmy link do omówienia kwestii globalnego imperium.

  O ile nieznana, aby łatwiej interpretować posunięcia tzw. USARela, pomocną jest książka naszego „rodaka” Z. Brzezińskiego – „The Grand Chessboard”, wyjaśnia jak „Pani Clinton razem z pania Madeline Albright doszly razem do wniosku …”.

  @ Pinxit, 30
  „Po Jugoslawii Syria, ”, w gruncie rzeczy chodzi o więcej, o podbój Europy, Brzeziński wyjaśnia to wprost, że USA prowadzą wojnę zaborczą w Europie, przeto nic dziwnego, że ciosy są w pierwszym rzędzie wymierzone przeciw Rosji i może to zaskoczy, także RFN, n.p. inwazja migrantów w 2015. Atak finansowy na Grecję w 2009. był również wymierzony przeciwko UE, Grecja była zaledwie narzędziem do drenowania finansów krajów UE za pośrednictwem EBC i tzw. mechanizmu ESM.

  My nie jesteśmy wcale zdania, że USA, a nawet USRAel są główną siłą globalnego imperium, za tę siłę imperiotwórczą uważamy międzynarodową wspólnotę finansową (MWF), USRAel jest wykonawcą tego imperium, ostatnio głównie funkcji policyjnych. Brzeziński szacował, tak zrozumieliśmy jego wykład, że USA będą musiały oddać swe funkcje około roku 2020., istotnie Trump przejął prezydenturę USA w stanie faktycznego bankructwa tego państwa. Ten fakt jest na razie retuszowany przez MWF, ale upadek USA jest nieuchronny. W tej chwili meldują się do schedy po USA Chiny Ludowe, UE i ew. Rosja. Ostatnie ataki USARela na UE i operacje w celu jej destabilizacji mogą proces upadku USA jako funkcjonariusza imperium nieco wydłużyć, ale nie zatrzymać.

  Ciekawe jest zjawisko Soros. My rozumiemy to zjawisko, jako oddziały bojowe do specjalnych poruczeń MWF, n.p. w zakresie finansów ale także w zakresie ruchów populacji ludzkich, rodzaj inżynierii socjalnej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: