Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tusk: Europa będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale

Posted by Marucha w dniu 2017-03-25 (sobota)

Europa jako podmiot polityczny będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas uroczystości z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

— Dzisiaj w Rzymie odnawiamy wyjątkowy sojusz wolnych narodów zapoczątkowany 60 lat temu przez naszych wielkich poprzedników. Wówczas nie dyskutowali oni o wielu prędkościach, nie planowali „exitu”, ale mimo niedawnych tragicznych wydarzeń naszej historii w pełni wierzyli w jedność Europy. Mieli odwagę Kolumba, by wypłynąć na nieznane wody i odkryć Nowy Świat – powiedział szef Rady Europejskiej.

— Dlaczego dziś mamy utracić wiarę w jedność? Czy dlatego że stała się naszą rzeczywistością? Czy też dlatego, że znudziliśmy albo zmęczyliśmy się nią? – zastanawiał się.

Jego zdaniem dla milionów ludzi „Unia Europejska to nie slogany, procedury ani przepisy”, tylko gwarancja, że „wolność, godność, demokracja i niepodległość nie są już tylko marzeniami, ale naszą codziennością”.

Jak dodał, prawdziwym fundamentem europejskiej jedności jest poszanowanie wspólnych zasad, takich jak prawa człowieka, wolności obywatelskie, wolność słowa i zgromadzeń oraz rządy prawa.

— Udowodnijcie dzisiaj, że jesteście przywódcami Europy, że potraficie zadbać o to wspaniałe dziedzictwo, które pozostawili nam bohaterowie integracji europejskiej 60 lat temu – apelował Tusk.

Jego zdaniem „Europa jako podmiot polityczny będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale”. — Tylko zjednoczona Europa może być Europą suwerenną w relacjach ze światem zewnętrznym. A tylko suwerenna Europa gwarantuje niepodległość swoim państwom członkowskim i wolność swoim obywatelom. Jedność Europy nie jest modelem biurokratycznym. Jest zbiorem wspólnych wartości i demokratycznych standardów – podkreślił.

https://pl.sputniknews.com

Kto przeczytał powyższe i ani raz, choćby w myślach, nie rzucił paroma k..ami, niech się pochwali.
Admin

Komentarze 43 to “Tusk: Europa będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale”

 1. GonDar said

  Co by nie mowic, cwany Rudy. Nie mówi MY a mówi WY. Istny „krul jewropy”.

 2. ERROR 404 NSZ said

  Można by się było wstydzić za tego , tego z okienka w artykule , gdyby reprezentował Polaków i był Polakiem…
  Skromny jestem i chwalić się nie lubię ale parę kurwwiosnków posłałem , dla zasady…

  Pozdrawiam tych którym poczucie godności jest nieobce….

 3. Siekiera_Motyka said

  Po to Germania go potrzebowała.

 4. Kowalski said

  I nie dosc ze scierwo zyje.To jeszcze CI pluje w twarz.

 5. Re: Artykul…
  Nie widze zadnego powodu, aby Polska utrzymywala „jewRopejskiego” alfonsa, ktory „wydziela” jej wlasne zarobione pieniadze…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Wieś Rządzi Światem said

 7. Rokitnik said

  też mi nowość…jak nie będzie wszawej Uni grmanskiej, – to w jej miejsce powstaną wreszcie NPN (Niezależne Państwa Narodowe) albo inne podmioty gospodarcze, nie dające sie ”cyckać” cfanym rudym przydupasom !

 8. PISKORZ said

  re 6 „to w jej miejsce powstaną wreszcie NPN (Niezależne Państwa Narodowe) albo inne podmioty gospodarcze, ANO ZOBACZYMY, ALE…CZAS POKAŻE, CO BYDLAKI PRZYGOTUJĄ..! WYSTARCZY POCZYTAĆ D. ESTULINA
  O GRUPIE BILDERBERG..

 9. PISKORZ said

  re art ” Jedność Europy nie jest modelem biurokratycznym. Jest zbiorem wspólnych wartości i demokratycznych standardów – HA HA HA TY DURNIU ZAKŁAMANY..TE SWOJE GÓWNIANE SRALIS MENTALIS TO SWOJEJ RODZINCE OPOWIADAJ..SZPENIO OD ZJEDNOCZONEJ EUROPY.

 10. Jakiś podpis said

  „też mi nowość…jak nie będzie wszawej Uni grmanskiej, – to w jej miejsce powstaną wreszcie”
  Stany Zjednoczone Europy Company ltd. z głównym zarządem Washington DC
  CHiba o to chodzi

 11. RomanK said

  Ja ..panie Gajowy!
  Dlaczego mam rzucac..skoro wiem doskonale kto to mowi…do kogo i dlaczego.
  Europa byla , jest i bedzie…moze zniknac z tej Europy kilka panstw w tym Polska …i zniknie.
  Jesli Polacy beda sluchac tego podnozka Swiatowego Kahalu..ktory stoi w dlugiej linii polskich zdrajcow i zaprzancow.
  Przypomnijcie sobie Pana Tadeusza…. wsi spokojna , wsi wesola. staropolska ,przasna, gola…sarmaci pija po sarmacku tzn ..nie swoja wodke…ale” zajechanego”- boc to Zajazd, w polskiej ziemi miedzy swemi…..zajedz blizniego wraz z jego bliskiemi……tancza chodzonego…az nagle …..znienacka..:

  -Wchodzi patrol wzmocniony jegrow z kap.Rykowem….

  A zobaczcie sobie…ile juz w Polsce patroli wzmocnionych roznych jegrow ze swoimi sztabami , sztabskapitanami…bazami i nie podlegajacych polskiemu prawu….
  Wszystkich zaprosili, same swoje Sedzie, Podkomorze, Starosty Podhujasze….wybrani w wolnych demokratycznych sarmackich wyborach…:-))) w ktorych udzial biora tylko patryjaci waryjaci,kumaci sarmaci:-))) bo gupi niekumaty motloch juz dawno wypial dupe na System i jak moze wieje,….gdzie moze, nawet za morze. Zeby wyzywic sie i swoje dzieciska sam, za swoje i bez podladania zaqmiast jedzenia- co i jak jedza w imieniu narodu , wlasnymi ustami najlepsi przedstawiciele ustroju w Polsce.
  W czasach pokoju i dobrobytu, Wielkiej Unii Eurpejskiej ..znika Polska…juz zniknelo 8 mln Polakow….tj 1/5 narodu w ciagu pokolenia….
  Zasluchanym w mowy Tuska
  wszystkim sie wydaje-
  Ze to cudotfurca zlotousty
  A on robi….jajeeeeee:-))))

 12. Marucha said

  Re 11:
  Oczywiście, Panie Romanie.
  Ja tylko podziwiam bezczelność, tupet i absolutny brak wstydu ze strony kogoś, kto wciska publiczności gówno (nawet bez opakowania) i sam wie (bo durniem nie jest), że to gówno.
  Ja bym tak nie potrafił.

 13. ERROR 404 NSZ said

  To się nazywa empatia Panie Gajowy…
  Rozumie Pan i poczuwa się do tych którzy są niemiłosiernie krzywdzeni i zmanipulowani…
  Chciałoby się rzecz „taki świat” , ale ja się też na to nie zgadzam….

 14. Wlodzimierz said

  No to mamy kolejnego proroka w osobie tego naszego wroga i zdrajcy ….

 15. ERROR 404 NSZ said

  Tak , tylko , że to prorok najlepszejszy, bo ich…

 16. Kowalski said

  Ale te bydlo na gorze Nie zrozumie ;suwerena czyli (spoleczenstwa).Mysle ze jednak suweren bedzie musial pomyslec .O specjalnych nazedziach ktore pomoga zejsc temu ;bydlu na ziemie. Co to jest ?Ano ;;;Totalne mowienie prawdy I to po imieniu Radykalizacja zycia w panstwach Narodowych .I maszynki musza przemowic do ;;swiatowych masonow.
  Mg-42 Kriss Super vector At-4 H&K-416 itp.akcesorja przywolujace do porzadku rzadzacych.you tub patrz

 17. hulsz said

  Europa będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale,Czyli Europa bedzie zydowska albo nie bedzie jej wcale>

 18. RomanK said

  Panie Kowalski…a skad pan wezmie 6000 chlopow z jajami?????
  Tych wybrali z gniazda 36 lat temu..i do tego czasu nic innego nei wysiedzialo…a jak juz z jakiego jaja wylazlo to …albo czarno czerwono sine… albo bzydkie kaczatka:-))))
  Pan patrzy na elity….normalnie narodom rodzi sie ok 2-3% elity… u nas w Polsce po rzeziach elit od 1914 roku….w latach 80 uroslo..zaledwie 0, 02 %…..i to wygarneli i wytlukli badz pognali….
  z czym do czynu?????
  Dane biore z najlepszych danych- jakie posiadal W. Jaruzelski..na dzien 13 grudnia 1981 roku…
  Od tego czasu Polska nie ma zadnego przyrostu, ale zapasc przy poteznej emigracji… zaczyna sie zapasc kulturowo-cywilizacyjna.
  Procesy tzw europeizacji, czyli wynaradawiania.

 19. Re: 18 RomanK
  Alez Panie Romku, urodzili sie nam „elity” I nawet podrozuja od miasta do miasta, a nawet maja telewizje jak „Idz pod prond”…
  Ostatnio szanowny pan Marian Kowalski w Gliwicach m.in. powiedzial: „…ze wszystkiemu sa winni zydzi, a jesli juz sa, to powinnismy brac z nich przyklad…” – pomijam belkot n/t Chin I Rosji czy polityki swiatowej I uwielbienia amerykanskich wojsk na terenie Polski…
  Ciekawi mnie, jaki mial powod Stanislaw Tyminski, aby udzielic temu „elitarnemu” czlowiekowi poparcia???…
  Wie Pan cos wiecej na ten temat???…

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem „nasiego” pastora Chojeckiego, ktory od zawsze pluje na Rosje I Putina (kacapow), ktorych jest pelno w sejmie I w wywiadzie…
  Napisalem do niego ze dwa miesiace temu, by podal jakies „kacapskie” nazwiska z sejmu… Nie doczekalem sie jeszcze…

 20. Bronisław said

  Re: 18. Spustoszenie w Polsce, Panie Romanie, jakie nastąpiło po 1981 roku, mnie przypomina czas po „Potopie Szwedzkim”, a Nam wmawiają „okupanci”, iż cieszymy się „niepodległością i suwerennością”!!! Wtórują im w tym wszelakiego rodzaju mniej lub bardziej nieprzyjacielskie Nam instytucje, w tym wielu hierarchów, a zwłaszcza OTR w Toruniu?!!! Łączę gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 21. NC said

  Ryży że, wiedząc, że więksość skutecznie zidoktrynowanych postepowych „europejczyków” nawet tego nie zauważy.
  60 lat temu podpisano dwie umowy miedzynarodowe pomiedzy Niemcami, Belgia, Holandia. Luxemburgiem, Francja i Włochami ustanawiające Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG) i Europejską Wspólnotę Energii Atomowej (EWEA).

  Pierwsza umowa ułatwiała handel miedzy 6 krajami, ustanwiając unię celna, druga koordynowała wysiłki i wydatki na rozwój energetyki atomowej.

  Nie utworzono żadnych instytucji ponadnarodowych, a jedynie Europejskie Zgromadzenie Parlamentarne, którego członkowie byli delegowani przez poszczególne parlamenty krajowe,

  Po 60 latach ten ograniczony projekt współpracy gospodarczej zmutował w ponadnarodowego, biurokratycznego molocha dyktujacego narodom, jak maja żyć.

  Tusk czuje, że nadchodzi czas demontażu, i wie, że UE wkrótce nie bedzie.

 22. Bronisław said

  Re: 19. Samozwańczy Pastor chwali natomiast coraz bardziej, Panie Jaśku, postawę o.Rydzyka, a zwłaszcza, iż w TV Trwam emituje filmy o treściach protestanckich, a w ogóle, że nadają na podobnych falach!!! Łączę dla Pana ciepłe pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 23. lopek said

  „Tusk: Europa będzie albo zjednoczona, albo nie będzie jej wcale
  Koniec cytatu.
  Albo eurokołchoz albo śmierć – w sumie nic nowego.

 24. RomanK said

  Panie Jasiu…ja pisze o elitach pan o Kowalskim i Chojeckim:-0))
  No i ma pan po sasiedzku pana Tyminskiego w Toronto, bedziemy sie przekrzykiwac…znad Zatoki do Huron????niech pan go sam zapyta….
  Jak pan mysli?- Ile zlego wyrzadzil Polsce pan Kowalski ….porownujac go do np ..pierwszegfo z brzegu …pana Kaczynskiego???czy Kwasniewskiego , czy innego aktywnego polityka?..oczywiscie :polskiego:-))))

 25. Re: 24 RomanK
  Alez Panie Romeczku, zaproponowalem p. Tyminiskiemu wyjaz na ryby (dwu-osobowy) aby sobie spokojnie pogadac, by nie dochodzilo do takich kowalskich czy chojeckich „przypadkow”, lecz p. Tyminski wolal zostac przy swoim „stawiku” (ma na swojej posiadlosci) I przy swoich „rybkach”… No to jest tak jak jest…No to niech dalej sobie „hoduje” rybki I sadzi ziolka…
  Nawet nie wspomnial, ze szanowny pan Kowalski gosicil w jego wlosciach.. Cicho sza..
  Wiec mialem nadzieje, ze od Pana cos wiecej moglbym sie dowiedziec…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. konfuzjusz said

  Nie potepiam tuska. On robi co do niego należy. Natomiast trzeba przeciwstawiać się jemu i jego komandzie jak to tylo mozliwe w aktualnych warunkach. On jest obcy i oni sa obcy.

  Ksiądz Dominik Salezjanin powiada, że trzeba sie za nich modlić (podobnie jak za innych wrogów, ale to jest dopisek mój).

  Na początek, łuski z oczu. Kiedykolwiek widzę lub słysze słowo demokracja, to mi sie zapala czerwona flaga. (prosze mi udowodnić że to jest przejęzyczenie).

  Lepiej umrzeć w świadomości.

 27. revers said

  no to ukraincy wiza frei, jebut ku hawale herojom
  http://smo333.com/politika/triumf-ukrainy-kotoryj-pridyotsya-priznat/

  Mnie tylko interesuje realna inflacja bo patrzac na szalenstwa cenowe na rynkach wtornych np. uzywanych samochodow to mozna mowic o szalejacej inflacji.

 28. RomanK said

  Panei Jasiu…to podobnie, jak ze mna….zaprosilem Trumpa na piwo..nawet mi nie odpisal:-))))0

 29. #21 p.NC pelny szacun za dajaca wiele do myslenia rekapitulacje panskiego wpisu …” Tusk czuje, że nadchodzi czas demontażu, i wie, że UE wkrótce nie bedzie..”. .. Tusk jest psychopata ale nie idiota..fakt ktory w wiekszosci dyskusji jest pomijany i dlatego jest idealnym wykonawca planow swiatowego sanhedrynu..Jest oczywistym ze zgodnie z tym planem EU ma sie rozsypac by mozna bylo dokonac na jej „zgliszczach” powstania nowej ugody „Jaltanskiej”… z restytucja Wielkiego „Cesarstwa” Narodu Niemieckiego …oraz Judeopolonii z ukrami jako lojalnymi „pretorianami miedzymorza”. A Tusk…?? nie ma sie co martwic, sanhedryn wynagrodzi go dostojnym stanowiskiem Gauleitera Pruss i Pomeranii…Nieprawdopodobne??? Czyzby????

 30. revers said

  Na razie uchodzcy sa zlotem dla brukselki i uni Tuskow, faktycznie duzo tzw uchodzcow z afryki sluzy za zywy przemyt drogich kamieni, diamentow ktory maja zdeponowany w odbytach i zeladkach, dlatego te sorty uchodzcow sa wyjatkowo pieczelowicie dostarczani na suchy lad europejski prez zawodowych przemytnikow.

  dalej wiadomo co diamenty jada do beneluksow gdzie beda szlifowane w Roterdammie czy Anwerpii u gudlajow i przynosic wileocyfrowe korzysci wybranym, z reszta po ekstarkcji diamentow z doopy niech sie martwia biali goje.

  Wlasnie w Niemczech w jednym z biur migracyjnych przylapano urzednika migracyjnego ktory za jedyne 5-6 tysiecy EUro zalatwial papiery migracyjne a bylo tego okolo 20, a takich biur migracyjnych jest setki.

  Jak biznes to biznes, wszyscy musza zarobic od przemytnika po urzednika migracyjnego, grubo a frajerom i gojom smierc lub utrzymania z podatkow.

  Pytanie jest skad migranci maja taka kase? jesli ci od wozenia drogich kamieni to wyjasnialo by cala sprawe, plus najnowsze komorki w uni.

  Tuska bardzej dba sowja emeryturke 80 tysieczna niz o europe, europa da rade sobie i bez Tuskow nie ginac.

 31. VA said

  Zyd niemeicki Tusk powinien byc powieszony za agenture na rzecz zydoNiemiec.

 32. Re: 28 RomanK.
  Panie Romku, bardzo duzo mi Pan powiedzial. (az za duzo)…

  Re: 30 Revers.
  Szmuglowaniem kamieni (nieoszlifowanych) zajmuja sie fachowcy od przemytu, a nie czarne dupki co zeszly z palmy I banany probuja prostowac…
  Skad takie „informacje” raczyl Pan wyskrobac???. To co Pan pisze, to jest wrecz absurdalne… Zaden szanujacy sie przemytnik nie powierzy towaru osobie z „ksiezyca” wzietej tylko dlatego, ze kanclerz niemiec obiecala mu social I „miodowe” zycie na rachunek niemieckich podatnikow…
  I jeszcze jedno: wartosc (handlowa) czarnego imigranta szacuje (zydzi tak na „szybko” szacuja jako „towar” („zasob ludzki” do calkowitego wykorzystania) sie na ok. 3000-5000 „jewro” pod warunkiem, ze dotrze do celu… (prosze sobie wyciagnac wnioski)…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. EyWey said

  „Jedność Europy nie jest modelem biurokratycznym. Jest zbiorem wspólnych wartości i demokratycznych standardów – podkreślił.„ kukułcze jaja żydowskie `DONALDOWO` wysypały na Rosz ha-Szana.

  Ostatnią wspólnotą wartości i demokracji była Libia, czy `Donaldowie` nie wiedza co z nią zrobili ? a jeśli tak, to o czym on pieprzy ? w świetle jupiterów i czeladzi tvizyjnej ! UEgląda na to, iż chorych umysłowo nie sieją, bez demona żądzy – brać to wilcza.

  A propos Trampka, dla mniej wiedzących, on ze złotego pieca nagle nie spadł, on w tym barłogu siedzi od dawna.

 34. revers said

  „Szmuglowaniem kamieni (nieoszlifowanych) zajmuja sie fachowcy od przemytu, a nie czarne dupki co zeszly z palmy I banany probuja prostowac…
  Skad takie „informacje” raczyl Pan wyskrobac???. ”

  z internetowej prasy a jesli nie diamentow to przemyt narkotykow to skad murzyn od banana ma 5000-6000 EUR na migracyjne papiery i bezstresowy pobyt?

 35. Maciejasz said

  A po co rzucać wulgaryzmami, skoro wiadomo jak ten podlec będzie śpiewał? Ostatnio do wielu rzeczy się zdystansowałem, po kiego grzyba mam się wściekać z takich deklaracji jeśli wiem, że tego nie zmienię? Pozostaje tylko modlitwa… Za nas i za naszych wrogów, jak Pan Bóg przykaazał.

 36. Wojtek said

  „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.” Stanisław Staszic Zaprzeczają sami sobie. Czemu Urban, Michnik itp siedzą w Polsce? Ponieważ wiedzą że tu im włos z głowy nie spadnie

 37. Głos Prawdy said

  Pani Beata Szydło pomyślała jakiś czas, nie zgadzając się, ale podpisała. Euronews pokazał.

 38. EyWey said

  (34) .000$ dostają od naganiaczy żyda – w zamian za przeszkolenie [ mniejsze lub wieksze ] i najazd na białasów – sprawnie to idzie a żydki z Brooklyn maja pewniejsze środki na szmugel-kugel.

  (37) nie wolno zapomniec, ze to Przedstawienie, czasami smiertelne ale to wciaz – parchaty Teatr !

 39. Maciuś said

  A pies ci mordę lizał Tusku vel Oscarze. Twoje strachy na lachy mam w pompie.
  I tak Polska ma gówno co z tej Unii. Czy ta qooorwa będzie istnieć czy nie!

 40. La Reine Toronto said

  ad 32 Panie Janie, a na ile oszacowano kazdego imigranta do Kanady oczywiscie z PRL’u? czy sa jakies dane?
  A Tyminski lekcewazac Pana wykazal KIM JEST ! To nie nasz czlowiek . Mial swoje 5 minutek i role do spelnienia. Kropka.

 41. La Reine Toronto said

  ad 37 to tak jak Lechu K. wyglupial sie z tym ‚dlugopisem’ i w koncu podpisal wyrok na Polske i Polakow!
  Modus Operandi taki sam, a Polacy daja sie uwodzic jak tradycja nakazuje.

 42. NICK said

  Tytuł i cytata z ‚tuska’.
  Odwrotnie raczej.
  Tylko Państwa Narodowe, jełopie.
  A. najlepiej, zjednoczone wg genów i Chrystusa.

 43. EyWey said

  ONE przelały rzekę krwi polskiej, broczyli w niej po kostki, robili rzeczy które samego szatana, by zaskoczyły, na Słowianach, na Germanach i na reszcie białych narodów. Polski jak sami mówią nigdy nie oddadzą. Tak bardzo poprzez mordy na tym narodzie dokonane związały się, z tym mlekiem i miodem czyli naiwnością płynącym narodem.

Sorry, the comment form is closed at this time.