Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pierwsze „osiągnięcia” handlowo-transportowej blokady Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2017-03-27 (Poniedziałek)

Lider ruchu społecznego „Ukraiński wybór – Prawo Narodu” Wiktor Medwedczuk oświadczył: w rezultacie blokady Donbasu Ukraina po raz pierwszy od 25 lat niepodległości opuściła top-10 wiodących światowych producentów stali.

Stowarzyszenie World Steel informuje, że pod względem wskaźników za luty 2017 roku Ukraina po raz pierwszy od 25 lat niepodległości opuściła top-10 wiodących światowych producentów stali. Stop stali przez ukraińskich producentów w lutym spadł o 3,6 %, do 1,9 milionów ton.

W tym samym czasie przedsiębiorstwa metalurgiczne Włoch zwiększyły swoje dostawy o 1,2 % (do 1,973 milionów ton) wypychając Ukrainę z top-10 – pisze portal ukraina.ru.

W rezultacie blokady Donbasu cena na nośniki energetyczne gwałtownie rośnie. Według danych NKREKU, ceny za węgiel antracytowy wzrosły z 1757 do 2222 hrywien za tonę, a za węgiel gazowy z 1641 do 2071 hrywien za tonę. W ten sposób, ogólny wzrost cen węgla na Ukrainie wynosi 26,5%.

Taki poziom cen określa się średnimi rynkowymi cenami węgla na rynku europejskim, a biorąc pod uwagę dostawy i przeładunek na Ukrainie, średnia cena wynosi 87,51 dolara za tonę.

I to dopiero początek. Główne skutki ekonomiczne blokady handlowo-transportowej Donbasu przed nami. Niemiecka grupa doradców przy gabinecie ministrów już oceniła straty ukraińskiej gospodarki z powodu blokady Donbasu na 1,6% PKB. „Obliczyliśmy, że w niekontrolowanych rejonach w tej chwili produkuje się 1,6% PKB Ukrainy” – powiedział kierownik grupy doradców Ricardo Gucci dając komentarz dla Deutsche Welle.

Zdaniem niemieckich doradców, problemy Ukrainy w większej części przejawiają się w metalurgii i energetyce. Ogólna ocena brzmi: „Z makroekonomicznego punktu widzenia to bez wątpienia szok dla państwa”.

Inni niezależni eksperci uważają, że spadek PKB Ukrainy w rezultacie blokady Donbasu będzie poważny i doprowadzi do ogólnego spadku PKB państwa w porównaniu ze wskaźnikami za 2016 rok.

https://pl.sputniknews.com

Ukraina to jak ten facet, co na złość teściowej obciął sobie nabiał.
Admin

Jedna odpowiedź to “Pierwsze „osiągnięcia” handlowo-transportowej blokady Donbasu”

  1. Co do tych, co są teraz u nas, to jak rozróżnić chachła od Rusina?

    Może spytać go o Wołyń?
    Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.