Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska i Ukraina chcą sprowadzić Białoruś na drogę demokracji

Posted by Marucha w dniu 2017-03-27 (Poniedziałek)

„Sprawa Białorusi będzie głównym tematem trójstronnego zgromadzenia parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina” – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W Warszawie trwa VIII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy. Jednym z przedmiotów dyskusji ma być sprawa Białorusi.

„Będziemy rozmawiać także o Białorusi w związku z wydarzeniami, które mają tam miejsce” — powiedział Karczewski.

Sprawa Białorusi znajdzie swoje odzwierciedlenie w deklaracji końcowej sesji.

„W naszej deklaracji, którą podpiszemy na koniec naszego spotkania, jest poruszana sprawa Białorusi, nasza troska, by Białoruś jednak zeszła z tej drogi, na którą wróciła, zeszła na drogę kontaktów z Unią Europejską… To będzie głównym tematem naszych rozmów” — powiedział Karczewski.

W Mińsku i niektórych miastach obwodowych Białorusi doszło w sobotę do akcji protestu „Dzień Woli” (Dzień Wolności — red.). W Mińsku połączono ją z „Marszem rozgniewanych Białorusinów”. Do obydwu akcji doszło bez zgody władz. Milicja nie pozwoliła uczestnikom na organizację pochodu centralną ulicą miasta. Według danych obrońców praw człowieka zatrzymano 700 osób

https://pl.sputniknews.com

Unia Europejska powinna mieć w sobie taką moc przyciągającą, żeby różne kraje wręcz błagały o przyjęcie do niej… a tymczasem trzeba się o nie „troszczyć”, żeby przypadkiem nie zeszły ze słusznej drogi.
Jest rzeczą niedopuszczalną, gdy USA w bandycki sposób wtrąca się do spraw wewnętrznych innych krajów. Sieje to nienawiść. 
Wtrącanie się takich państw, jak Polska, Ukraina czy Litwa, budzi tylko politowanie.
Admin

Komentarzy 20 to “Polska i Ukraina chcą sprowadzić Białoruś na drogę demokracji”

 1. assasello said

  Polska jest zbyt słaba by stanowić o samej sobie, jednak na tyle silna by skutecznie zaszkodzić Białorusi. Tak oto najżyczliwsi nam wschodnioeuropejscy sąsiedzi, będą zmuszeni nas znienawidzić. Dobra zmiana. Kurwa.

 2. witek said

  W dzisiejszej audycji Aktualności Dnia w mediach o. Rydzyka wystapił jakiś pokręcony poseł z PIS i wraz z ojcem Grzegorzem Mojem utyskiwali na
  ” łamanie praw człowieka” na Białorusi i że Polska + Litwa + Ukraina powinny coś z tym fantem zrobić 🙂
  Proponuję wysłać tam samoloty NATO, podobnie jak do Serbii i koniecznie całą szanowną redakcję toruńskich mediów za kapelanów bohaterskich pilotów amerykańskich.
  W dobijaniu rannych lepszych od Ukraińców nie widzę!
  A Litwini już na zgliszczach wprowadzą tam nowe demokratyczne prawa.
  Bo w tym ci są najlepsi, potwierdzą to Wilniucy.

  Matko!
  Ojcowie kościoła zamartwiają się prawami człowieka
  O prawach Boga jakoś zapomnieli!
  Zduraczeli zupełnie.

 3. Marcin said

  Właściciele obrabywanych mieszkan zebrali sie na klatce schodowej i radzą jak przekonać sąsiada spod czwórki aby na noc nie zamykał drzwi.

 4. Siggi said

  http://prawy.pl/48313-kto-stoi-za-minskim-majdanem/

 5. peacelover said

  np coz ! odwrocone prawa talmudyczne :

  Najpierw byl export rewolucji z ZSSR na zachod ,
  a teraz jest dokladnie na odwrot !!!!!!!!

  az narod wybrakowany wyslemy na Marsa !
  beda wtedy robic rewolucje Marsjan przeciwko ….a cha (???!!!).

  ale to juz chyba nie bedzie nas dotyczyc (!!!)

 6. Bronisław said

  Re: 1. Pisze Pan, Panie Witku w zakończeniu: „Matko! Ojcowie kościoła zamartwiają się prawami człowieka O prawach Boga jakoś zapomnieli! Zduraczeli zupełnie.”!!!

  A, jak mieli nie „zduraczeć” Owi Ojczulkowie, jak Pan to określa Panie Witku, skoro ulegli „chyba” herezji tak zwanej: „Nowej Ewangelizacji”?!!! Wydaje się, że Im bardziej zależy na ludziach biednych, zwłaszcza tym przesyłających im dary, aniżeli na ich zbawieniu!!! Czyż nie należałoby Im odejść od lucyferycznego antropocentryzmu, a powrócić do Chrystocentryzmu, i głosić Ewangelię o tym, że Człowiek mając Godność Bożego Dziecka ma nie tylko przywilej, ale wręcz obowiązek wszystkimi swoimi oraz dostępnymi Mu siłami zmierzać do Swojego Zbawiciela i Pana!!! Łączę dla Pana, Panie Witku gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 7. Grace said

  Białoruś powinna teraz powrócić na łono matuszki Rosiji. Niech sie odwaza wejsc i zrobic kolorowa rewolucje!

  Tak się stanie.
  Admin

 8. anonim said

  Białorusini powinni się cieszyć. „Troska” Polin i Banderlandu o stan ich demokracji pozwoli im jasno zobaczyć kto jest kim w ich establiszmencie.
  Niczym wolne rodniki napędzające rozrost niezbyt potrzebnych komórek jednocześnie pomagają organizmowi je zidentyfikować i…zlikwidować.

  Nie na darmo mówią że najlepszy rzyd to rzyd zakonspirowany.

 9. maasteer said

  „Unia Europejska powinna mieć w sobie taką moc przyciągającą, żeby różne kraje wręcz błagały o przyjęcie do niej… a tymczasem trzeba się o nie „troszczyć”, żeby przypadkiem nie zeszły ze słusznej drogi.” – Ukraina za Janukowycza własnie chciała zejść z tej dróżki do „raju” i wówczas wybuchły spontaniczne protesty …, a afekt to eksterminacja własnych obywateli.

  Ad 3 Marcin
  Dokładnie tak.

  Zbrodniarze z Odessy i pacyfikatorzy Donbasu będą zajmowali się prawami człowieka i obroną demonokracji, ups demokracji.

  Putin powinien tych Nawalonych i spółkę potraktować nie armatkami wodnymi tylko miotaczami ognia (po odesku).
  Ukry mogli przecież spalić żywcem opozycjonistów i demonstrantów.

 10. Władek said

  Takie działania mogą oznaczać tylko jedno – agresję reżimu POLIN oraz Banderlandu na Białoruś jako element wojny z Rosją.

 11. Głos Prawdy said

  Ja chcę powiedzieć, szanowni, że nie należy mieszać i mylić niezadowolonych długim problematycznym ekonomicznym stanem w kraju obywateli z białoruską opozycją. która w pewnym stopniu też życzy dobra naszemu krajowi i jest szczera w swej pozycji przeciw reżimowi Łukaszenka. Przede wszystkim ideą Białoruskiego Ludowego Frontu -БНФ – BLF – jest oddzielenie od Rosji, zupełna suwerennosć (a to możliwe?), albo przyłączenie do Zachodu – Europy, a walka z Łukaszenka to tylko przyczyna. Przywódcy opozycji bardzo dobrze są opłacani, w każdy moment mogą uciec jako polityczni uciekinierzy i jeśli nawet im i ich wychowańcom wybiją zęby i czy jak to po innemu okaleczą – a oni starają się na silne kopniaki nie narażać – całe to może być wykorzystano przeciwko prezydentowi, co on poza wątpliwością zna i trochę boi się teraz długo trzymać za kratą i mocno bić opozycjonistów. Ja go nie usprawiedliwiam, posiedział na posadzie 23 lata – daj drugiemu pokierować, wszystko jedno kiedyś to trzeba będzie odejsć. Po prostu białorusini to taki naród, co cierpi do ostatniego, do kraju możliwości, trzymamy się za to, co on dla kraju dobrego zrobił;. na rynkach i w sklepach nie brakuje żywności, nie ma dużej ilości zarejestrowanych śmierci od głodu czy braku pieniędzy – właściwie o tym wcale nie słyszałam, choć nędznych ludzi nie brakuje; urodzaj zbiera się w porę, po ulicach spokojnie chodzić – no i dzięki Bogu, za to dziękujemy mu.
  Też to samo teraz w Rosji z akcjami protestu. Wrogowie Rosji wykorzystują zmęczonych od korupcji obywateli, żeby zmieścić Putina, który przecież bardzo dużo koropcjonistów wsadził do więzienia, nie wszystko od razu. Nawalnyj – przedstawiciel Zachodu i daleko nie biedny człowiek, tym bardziej nie patriota.

 12. Boydar said

  Pani GP, proszę nie być aż taką „obiektywną’. Dobra, ciul z Bat’ką, władze przejmuje „opozycja” która jak sama Pani napisała – „… w pewnym stopniu też życzy dobra naszemu krajowi i jest szczera w swej pozycji przeciw reżimowi Łukaszenka …”. I co ona robi w pierwszej kolejności, ta „opozycja’ ? To ja Pani powiem co, w pierwszej kolejności, mianowicie otwiera rynek i przepisy dla „”zachodnich inwestorów””. A potem jest już z górki.

  Czy Pani jest aby na pewno szczera w swym białoruskim patriotyzmie ? Bo mnie tu coś zaczyna waniać.

 13. konfuzjusz said

  Droga Pani. Moja rada dla Białorusi jak od bliskiego kuzyna do bliskiego kuzyna jest nastepująca. Prosze Was, popatrzcie przez Bug, a najlepiej przyjedźcie z wizytą i rozejrzyjcie się. A potem zastanówcie się, czy warto. Bo zawsze jest tak że coś za coś. Jeszcze teraz wybór nalezy do Was. Nawet jesli wybieramy mniej złą opcję. A gdy już miliardy zostana zainwestowane (bynajmniej nie w Wasz dobrobyt), to juz Rubikon bedzie za plecami. W tej chwili trzeba mysleć o sobie i nie powtarzać błędów innych członków rodziny.

 14. Pinxit said

  Zas, pomagamy jak tylko mozemy Ukrainie dostac sie do Unii (pomozemy i do NATO) – to i mozna sprobowac zaprowadzic prawdziwa demokracje na Bialorusi. Bedzie nam weselej jak zaczna do nas sie zjezdzac uchodzcy z Bialorusi.
  I jakos musza sie zwrocic te pieniadze, ktore wydajemy na opozycje w Bialorusi.
  A juz pomoglismy ekonomicznie przemycajac polskie jablka do Rosji przez Minsk bo nam Rosjanie wstawili embargo.
  Teraz przemycimy troche kalachow i mamy teraz zaplecze na granicy: niemieckie czolgi i amerykanskich zolnierzy. Damy rade.

  Soros juz nam pomaga:

  Belarus under the threat of another Soros/EU sponsored color revolution, protests in the capital, armed rioters detained – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/belarus-under-the-threat-of-another-soroseu-sponsored-color-revolution-protests-in-the-capital-armed-rioters-detained/

 15. Joannus said

  Ad 12
  Panie Boydar, to samo chciałem odpowiedzieć na komentarz GP.

  Co to za mentalność, aby swój kraj oddawać rabusiom i bandytom za gruszki na wierzbie, motywując sprzeciwem wobec ”reżimu”.

  ”…życzy dobra naszemu krajowi i jest szczera w swej pozycji przeciw reżimowi Łukaszenka.” – brednie agentury i otumanionych baranów patriodytów.

  U nas była też ”szczera” opozycja, czyli dzielni bojcy za USD i DM też musieli obalilć ”reżim”.
  Czyż nie jest prawidłem, że państwo – ofiara przeznaczona na łup uzyskuje miano ”reżimu”.
  Z drugiej strony patrząc widać pozytyw, kiedy durne barany wyginą po obaleniu u siebie tzw ”reżimu”.

 16. NICK said

  „otwiera rynek i przepisy dla „”zachodnich inwestorów””. Lubelak.

  Z całym szacunkiem ale to Łukaszenka właśnie czyni. Od lat z górą dwóch a po przygotowaniach i rozmowach z „inwestorami” wieloletnich.
  Zawiera umowy z tzw. MFW i bierze pożyczki.
  Działa w rozkroku.
  Nie to jest meritum jak i nie są tym meritum sponsorowane pro-testy.

  Są ważniejsze i dalej idące Sprawy.
  A może powstaje Chazaria Super/Per Magna?
  A może Rosja będzie okrajana ze wszech stron i parta we Arktykę?

  A co dziś powiecie o projekcie BRICS?
  A tak niektórzy dyskutowali… .

  Rosja jest pod niewyobrażalnym pręgierzem. Wszystkich.

 17. Boydar said

  Panie NICK’u, zapytam, ile dochodu (zysku z produkcji) transferowane jest „na zachód” ? Najpierw „ile jesteśmy okradani” a potem koszty akcji ratunkowej. W MFW Białoruś ma 7-8%; my w „rozwoju dzięki ‚zachodnim inwestorom’ również maksimum osiem. To znaczy tyle zostaje nam. Procent od długu i sam dług to sprawa odrębna. Uczciwe długi daje się spłacić i powinno; a nieuczciwych się okaże. Białoruś inwestuje w społeczeństwo i gospodarkę, to musi kosztować.

 18. NICK said

  „a nieuczciwych się okaże.”
  Dokładnie to obserwuję jak spłacamy długi „uczciwe”, których nie ma lub być nie powinno.

  A nieuczciwe? Boję się myśleć!
  Myśleć czym i kim tą lichwę spłacimy.
  Nieważne.

  Dlaczego kumamy się z MFW?
  A raczej dlaczego MFW nas do kumania zmusza.
  Dobroczynnie?
  Też nieważne.

  Ważne KTO za tym stoi i co uzyskuje. Do kogo idzie choćby promil a nie procent osiem.

  Truizm to najpowszedniejszy a kwestia retoryczna.

 19. Boydar said

  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/137710,nieudany-zamach-stanu-na-bialorisi

 20. EyWey said

  Od czasu do czasu mały prysznic na orzeźwienie nie powinien nikomu zaszkodzić. Szachownica światowa stale się zmienia z nazwy i z lidera. W rzeczywistości jest to ścisłe wykonywany plan żydostwa zapisany przez jajogłowych, a to co widzimy, to zaledwie śmiertelne starcia wewnątrz plemienne. Jak choćby na Polin podwórku `Smoleńsk` i 100 żydów co to się rozbiło o brzozę lub wyleciało w powietrze lub nie wyleciało a zaginęło, prawdopodobnie zamordowane na starcie. Każdy ma do wyboru i do koloru. Żydzi są w niszczeniu i zacieraniu śladów mistrzami i nieodgadnione są ich bandyckie drogi i zamysły.

  Mega rodziny Sefardow i Aszkenazi Rockefellerów i Rot szyldów z pomnej mieszanymi `arystokracjami` [ jak to bandyci wykleci mogą być tęcza narodów ] walczy miedzy sobą o ostatnie ułożenie kart i ilość skradzionego dobra oraz niewolników, nie przebierając w środkach, mając złudne marzenia, jak ich ojciec diabeł, panowania nad ziemia oddana w arendę dla naszego zbawienia. Spieszą się , bo wiedza ze Pan i Władca wróci a szczęśliwi zobaczą jego władczą rękę i ryk zła i jego potomstwa, które nie znajdzie dziury w ziemi wystarczającej na ich własny pogrzeb.

  Dla pocieszenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.