Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ławrow: Rosja nie zostawi w potrzebie mieszkańców Donbasu

Posted by Marucha w dniu 2017-03-28 (wtorek)

Rosja w żadnym wypadku nie zostawi w potrzebie mieszkańców Donbasu. Moskwa skieruje swoje wysiłki na to, żeby nie dopuścić do nowej fali przemocy na południowym wschodzie Ukrainy – oświadczył szef ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

„Odtąd nasze wysiłki będą skierowane na to, żeby nie pozwolić „gorącym głowom” w Kijowie na wywołanie na południowym wschodzie kraju kolejnej fali przemocy. W żadnym wypadku nie zostawimy w potrzebie mieszkańców Donbasu” — powiedział Ławrow w wywiadzie dla gazety „Argumenty i Fakty”.

Jak powiedział rosyjski minister, proces uregulowania konfliktu na południowym wschodzie Ukrainy utkwił w martwym punkcie z powodu uporczywej niechęci ukraińskiego kierownictwa do wypełnienia swoich zobowiązań przewidzianych porozumieniami z Mińska.

„Będziemy nadal pracować nad tym, żeby Kijów przerwał blokadę Donbasu i przystąpił do ich (porozumień z Mińska — red.) realizacji. Liczymy na analogiczne podejście ze strony zachodnich krajów, które niejednokrotnie mówiły o braku alternatywy wobec porozumień z Mińska i konieczności jak najszybszej ich realizacji” — podkreślił Ławrow.

Zdaniem rosyjskiego polityka, najważniejsze znaczenie ma to, co przewidują mińskie porozumienia: bezpośredni dialog Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem.

„Ani Rosja, ani nowy prezydent USA, ani nikt inny nie zdoła zrobić tego, od czego zależy uregulowanie konfliktu: porozumieć się bezpośrednio w kwestii wzajemnych gwarancji bezpieczeństwa i zasadach, na których budowana będzie ich (stron konfliktu — red.) wspólna przyszłość” — podkreślił Ławrow.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “Ławrow: Rosja nie zostawi w potrzebie mieszkańców Donbasu”

 1. Adam Ryglowski said

  I to jest KANCLERZ. Mistrz w klubie. SZACHISToW .
  ……

  Po co ta draka???
  😦😯😈
  A Prezydent , to nie jakis prezio .
  On wie co robi ,
  a nie robi , to ,co wie.
  Na razie .
  Relax

 2. Isia said

  … nie wdając się w szczegóły, skądinąd znane wszystkim zainteresowanym stronom, powiem krótko : minister S. Ławrow, niewątpliwie, dyplomatą jest … mądrej głowie dość dwie słowie …

 3. NyndrO said

  W moich oczach oblicze Pana Ławrowa odzwierciedla potęgę Rosji. Po prostu. Rosja zdaje się być na bardzo dobrej drodze. Trzymam kciuki.

 4. Rokitnik said

  A ja chciałbym wreszcie SPOKOJU w Ługańsku i Donbasie !!
  Niech to będzie POKÓJ na tyle rozsądny, by żaden Kijowski ciul nie przypisywał sobie owoców tegoż ! To tak po ludzku sobie dywaguję; ale mam jakiś głęboki żal do Rosji, że nie NACISKA na urzeczywistnienie rozejmu…czekając najwyrażniej na …( Bóg i Putin tylko wie dlaczego ) na jakiś przełom… Rownocześnie ta sama wielka ROSJA handluje z UPA-iną technologią kosmiczną, pozwala p.Patroszence na sprzdaż wyrbów cukierniczych jego firmy i w sumie zachowuje się tak, jak gdyby OFIARY bestialstwa Kijowa miały by trwać az do (czego) bo chyba nie do OTRZEŹWIENIA chachałów.!! Mało tego, a t a k o w a n e / ostrzeliwane / rebelianckie powiaty, jak gdyby nic odbierały STAL i węgiel od… UPA-iny !!
  Zrozumie to ktoś, —- bo ja się po prostu dziwię ” ruskim szachistom ” dla ktorych widocznie takiabsolutnie Ługąńsk czy Donbas, to pikuś – mały pikuś. Absolutnie nie przyjmuję do wiadomości, że sytuacja międzynarodowa z a b r a n i a IM skończyć z prywatnym biznesem p. Patroszenki, czy wspierać U-ińską gospodarkę w jakikolwiek sposób.

 5. Rokitnik said

  ups. wysylały STAL i węgiel U- Inie !!

 6. EyWey said

  Putin doskonale wie o co chodzi i chwała mu jak na razie za powstrzymanie Czarnego luda w Syrii. Niemniej to hydra wielogłowa i jak się nie da po korzeniach zdecydowanie, to odrośnie to np. w Iranie.

 7. maniek II said

  …chłe!…chłe!…chłe!…zaśmiał sie hrabia po francuzku…
  …w Rosji zabraknie czekolady na takie dictum…
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701204652637-roshen-poroszenko-rosja/
  jak wazne są symbole …

  masonskie usciski…

  i deklaracje…:))
  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4840-zyd-rosyjski-dmitrij-miedwiediew-premierem-rosji
  orginalny link w tekscie
  …ja sie licze…
  https://www.google.co.uk/search?q=dom+putina+za+miliard&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj7-5fx1frSAhXlJsAKHd7GAVgQsAQIKA&biw=1280&bih=640
  …donbas?…a gdzie to jest?…niewazne…jahwe bedzie zadowolony…
  https://www.google.co.uk/search?q=ofiary+w+donbasie&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjFv5SP1_rSAhWiJsAKHQx_BQUQsAQIPg&biw=1280&bih=640

 8. revers said

  Mam nadzieje ze Lawrow zaoszczedzi troche Rosjanom w Nowejrosji biomaterialu ktory wysyla sie na zachod, juz nie chodzi o organy wewnetrzne, ale rowniez konczyny ludzkie. Jka wiadomo po intensywnej migracji na zachodzie bialego materialu genetycznego bedzie coraz mniej do transpaltacyjnych opercaji bialego nie z czarnym , bo wyjda osobniki laciate.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/07/02/polegli-zolnierze-ukrainscy-wysylani-na-zachod-jako-biomaterial/

Sorry, the comment form is closed at this time.