Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja odpowie USA na rozmieszczenie systemów antybalistycznych

Posted by Marucha w dniu 2017-03-28 (wtorek)

Adekwatne działania Rosji w odpowiedzi na rozmieszczenie amerykańskich systemów antybalistycznych są wymuszone i mają na celu zapobiegnięcie zaburzeniu równowagi i minimalizację szkód dla bezpieczeństwa kraju w wyniku rozmieszczenia amerykańskich systemów antybalistycznych.

Na konferencji na temat rozbrojenia oświadczył to wiceszef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Rosyjskich Sił Zbrojnych Wiktor Poznichir.

„Po wyjściu USA z traktatu ABM (Anti-Ballistic Missile Treaty) rosyjscy przedstawiciele wielokrotnie podkreślali negatywny wpływ zakłócenia stabilności strategicznej związanego z budową i rozmieszczeniem globalnego systemu antybalistycznego. Jednocześnie były podejmowane wysiłki na rzecz rozwiązania problemów związanych z rozmieszczeniem amerykańskiego systemu obrony antybalistycznej” — powiedział.

Poznichir podkreślił, że Rosja proponowała między innymi przeprowadzenie wspólnej analizy ryzyka i zagrożeń, „by ocenić, jaki system obrony anybalistycznej byłby odpowiedni i nie stwarzałby przesłanek do wyścigu broni w sferze strategicznej”. Ponadto proponowano rozwinięcie wspólnej rosyjsko-amerykańskiej obrony antybalistycznej w Europie. Jednak wszystkie rosyjskie inicjatywy zostały odrzucone.

W związku z tym Rosja musi podejmować adekwatne działania w odpowiedzi mające na celu zapobiegnięcie zakłóceniu istniejącej równowagi sił w sferze broni strategicznej i minimalizację prawdopodobnych szkód dla bezpieczeństwa państwa w wyniku dalszego rozwoju amerykańskiej obrony antybalistycznej. Jednak nie zapewni to światu większego bezpieczeństwa — podkreślił Poznichir.

Podkreślił, że Rosja „wzywa do równoprawnego i konstruktywnego dialogu na temat obrony antybalistycznej nakierowanego na poszukiwanie rozwiązań, uwzględniających interesy wszystkich zainteresowanych stron”.

https://pl.sputniknews.com

Wiktor Poznichir pozwolił sobie oczywiście na żart, mówiąc o „równoprawnym dialogu” z USA. Żartu nie będę wyjaśniał.
Admin

Komentarzy 7 to “Rosja odpowie USA na rozmieszczenie systemów antybalistycznych”

 1. Vladimir said

  Tak, co znaczy „rownoprawny dialog” z USA Rosjanie mieli okazje przekonac sie juz nie raz … !

 2. Kojak said

  Jaki moze byc dialog z bandyta ? Tak nalezy nazwac , aktualne zachowania zwyrodnialcow i kanali z Usraela ! Nalezy robic swoje i ignorowac belkot bandziorow i tyle !

 3. NyndrO said

  Panie Kierowniku, gdyby Pan wyjaśniał, to przynajmniej ja poczułbym się spoliczkowany. 😉

  He he…
  Admin

 4. rafal said

  USA TO ŚWIATOWY BANDYTA ! ! ! ! !

 5. Boryna said

  USA naruszyły równowagę w Europie a kiedy rozwiązywano ZSRR mieli nie wchodzić na teren Paktu Warszawskiego. Chyba nie obejdzie się bez odpalenia superrakiet jądrowych.

  Nie, to Rosja naruszyła równowagę.
  Miała się nie bronić przed bandytami, pozwolić się rozgrabić i zmienić w kupę gnoju, jak Ukraina.
  A Putin bezczelnie się na to nie zgodził.
  I czas pracuje na jego korzyść.
  Admin

 6. Re: 4 Rafal.
  Jest Pan w totalnym bledzie. USA nie jest bandyta. Podobna sytuacja (podobny stan) byl(a) w Imperium Rzymu, gdzie Rzymianie byli w dokladnej sytuacji w jakiej znalezli sie Amerykanie, ktorzy wogole nie wiedzieli (nie zdawali sobie sprawy) Kogo chlostali I Ukrzyzowali I dzisiaj Amerykanie nie wiedza w czyim imieniu wystepuja w roznorakich „misjach stabilizacyjnych”, „misjach pokojowych” czy „w obronie demokracji”.. (itd., itd., itd..).

  Kto wiec kontrolowal (sprawowal wladze I wiedze) nad Rzymianami mimo ze Rzymianie posiadali bron I wladze, a dzisiaj Amerykanie posiadaja bron I wladze, gdzie w obu przypadkach nie posiadaja wiedzy, ze uzywani sa jako swego rodzaju narzedzie w dokladnie tych samych zydowskich lapach…

  Mozna rowniez wspomniec o III Rzeszy niemieckiej – jako 1000 letniego imperium…(byl podobny proces I kalkulacja zydo-syjonistycznego – talmudycznego – bolszewickiego zydostwa)…

  -======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Pinxit said

  Amerykanie to rzeczywiscie nie orly.
  Prima-aprilisowy zart rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych wywolal wielkie oburzenie w amerykanskich mediach.
  Niektore stacje USA sie po prostu wsciekly.
  A Rosjanie nasmiewali sie z amerykanskich idiotycznych oskarzen, ze Rosja , a konkretnie Putin, wybrali Stanom Zjednoczonym obecnego prezydenta. (Rezim change – Russian style).

  No wiec w sluchawce odzywa sie nagrana oferta dla zainteresowanych osob, ktore chca wynajac rosyjskich hakerow i szukaja pomocy rosyjskiej interwencji w czasie kampanii wyborczej w USA.:
  „Nacisnij nr. 1 jesli chcesz zaaranzowac rozmowe rosyjskiego dyplomaty z amerykanskim politycznym przedstawicielem opozycji.
  „Press” 2 – jesli chcesz skorzystac z uslug naszych hakerow
  Press 3 jesli potrzebujesz pomocy w zaklocaniu kampanii wyborczej”

  Nagranie jest w jezyku rosyjskimi w angielskim.

  Z drugiej jednak strony mozna niekoniecznie posadzac amerykanskie media o syndrom „tempus-tempi- temporis”.
  Zdaje sie, ze jednak niektorzy w USA „paniali tonkuju aluzju”.

  Zartu natomiast nie pojeli, bo poprawnosc polityczna rozciaga sie na poprawnosc satyryczna: nie wolno smiac sie z pedalow, murzynow, tesciowych, zwierzatek domowych, kaktusow itp.
  A napewno nie wolno nasmiewac sie z amerykanskiej polityki; zwlaszcza Rosjanom.

  ‘Press 2 if hackers needed’: Russian FM April Fools voicemail leaves US media unamused — RT News

  https://www.rt.com/news/383098-russia-foreign-ministry-spoof-hackers/

Sorry, the comment form is closed at this time.