Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Łukaszenka do Putina: Jesteśmy braćmi

Posted by Marucha w dniu 2017-03-29 (środa)

Przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenka oznajmił, że ma znakomite stosunki z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Mińsk nie potrzebuje pośredników w rozmowach z Moskwą.

Wcześniej Łukaszenka oskarżył Moskwę o utrudnienie stosunków rosyjsko-białoruskich, powiedział o rzekomym naruszeniu przez Rosję umowy w sferze gospodarczej.

Kreml uznał to za niepoprawne, dodając, że sporne kwestie, w tym komercyjne Moskwa i Mińsk powinny rozwiązywać spokojnie, w drodze rozmów.

„Nienawidzę pośredników. Ponieważ odkąd jestem prezydentem chodzą wokół Białorusi — raz negocjatorzy pokojowi, raz pośrednicy z UE lub z kimś jeszcze. Przecież bez pośredników porozumiemy się z UE, z innymi państwami i tak dalej. Dzisiaj już o Rosji mówią, że są potrzebni pośrednicy między Putinem i Łukaszenką. Uspokójcie się — mamy z Władimirem Putinem znakomite stosunki” — oznajmił Łukaszenka we wtorek w Mińsku podczas spotkania z ambasadorem Armenii Armenem Chaczatrianem.

Słowa prezydenta Białorusi cytuje jego biuro prasowe:

„Wybierzemy czas, spotkamy się. Jeśli są jakieś problemy, rozwiążemy je. Bez pośredników, rozwiążemy we dwóch, nie potrzebujemy żadnego pośrednictwa. Jesteśmy braćmi, nie mamy co dzielić. Kiedyś publicznie powiedziałem mu — być może nadejdzie czas, kiedy będziemy musieli stanąć ramię w ramię i odstrzeliwać się. Jak to mówią wojskowi” — oznajmił przywódca państwa białoruskiego.

https://pl.sputniknews.com

Co to znaczy, do ciężkiej cholery, że Łukaszenka „nie potrzebuje pośredników”?! Pośredników – dużego i małego Izraela – potrzebuje każde demokratyczne państwo! Pośredniczenie to odwieczna specjalność tego plemienia i jeden z ważnych sposobów na życie.
Łukaszenko swoją wypowiedzią promuje antysemityzm, ksenofobię i gruźlicę.
Admin

Komentarze 23 to “Łukaszenka do Putina: Jesteśmy braćmi”

 1. Lily said

  Brawo,Panie Lukaszenka. Tak trzymac.

 2. Nana said

  Widzę na zdjęciu dwóch przywódców swoich państw – normalnych państw, choć wmawia się nam zupełnie co innego, państw będących poza szatańską UE. UE – to anty-humanistyczny twór niszczący Europę i jej kulturę, to nowotworowa, narośl pasożytująca na organizmie narodów Europy

  Co nas czeka jeszcze ze strony zdegenerowanych komisarzy?

  Polecam inne materiały na YT tego autora

 3. Władek said

  Świat nie powinien dłużej milczeć i czekać aż Łukaszenka pójdzie w ślady Asada i zacznie mordować białoruskie dzieci przy użyciu broni chemicznej.

 4. Marucha said

  Re 3:
  … i wyrzucać niemowlęta z inkubatorów na mróz, jak Irakijczycy w Kuwejcie…

 5. Moher49 said

  Dobrze Łukaszenka mówi i rządzi. Białoruski KOD spałował i w tiurmu. „Polskie” rządy do pięt mu nie dorastają. Zresztą, jak mówi były szef trybunału Konstytucyjnego, „suwerenem dla polskiego rządu nie jest polski Naród”.

 6. jazmig said

  Rura mu zmiękła, gdy zachód pokazał swoje rogi i próbował urządzić u niego Majdan. Wcześniej umizgiwał się do zachodu i fukał na Rosję.

 7. ojojoj said

  Zydzi wlasnie tak kontroluja spoleczenstwa chrzescijanskie lokujac sie pomiedzy chrzescijanska fabryka produkcyjna a chrzescijanskimi odbiorcami produkow – w ten sposob kontrolujac rynek, a wiec obie strony przez co decydujac kto ma istniec a kto nie.

 8. Marek said

  Panie Ojojoj, to już się mocno zmieniło, żydy są w posiadaniu wielu koncernów produkcyjnych, od zbrojeniowych, spożywczych, po farmaceutyczne.
  Lichwa, zawłaszczanie banków centralnych umożliwia im przejmowanie wszelkiej własności.
  Ich pozycja jest wypadkową złodziejskiej, niczym nie skrępowanej etyki wybrańców oraz głupotą i spolegliwością gojów.

 9. Jakie pośredniczenie? Pasożytowanie raczej.

 10. Jabo said

  ad.6 Łukaszenko głupi nie jest. Doskonale wie czego może się po Zachodzie spodziewać. Jego zachowanie wynika z tego. że chce jak najwięcej wytargować od Putina. Robił to już w przeszłości. Problem polega na tym, aby nie przeciągnąć struny. to znaczy uzyskać co możliwe i nie wkurzyć za mocno Kremla. Jak bardzo go to różni od polskich „rządzicieli”, którzy robią „laskę” Amerykanom za darmo.

 11. Franz said

 12. Re: Artykul…
  Jesli zydostwo zawlaszczylo sobie „posredniczenie” miedzy Bogiem a czlowiekiem, to czemuz ma sobie nie zawlaszczyc „posredniczenie” miedzy czlowiekiem i czlowiekiem???… (zwlaszcza ze oba „posredniczenia” sa bardzo lukratywne, bo zyc przeciez z kogos trzeba…)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Głos Prawdy said

  Polityka – to duże i zmętniałe błoto, jej nazywają przekupną dziewczyną, tak samo jak i władze, jedną z jej składowych. Wierzyć we władzy nikomu nie można, bo nie są wiadome motywy, podwodne kamyki, na ile prezydenci są niezależni w podjęciu swych decyzji i za ich plecami nikt nie stoi. Władza daje pieniądze, pieniądze dają władzę, to prawie jedno i to samo. coraz więcej pojawia się pokus zadowalać własne ambicje, bezkarnie wzbogacać się. A należy służyć narodowi. Chyba więcej przeżywam za Rosję. czym za Ojczyznę. Na żal w Rosji bardzo dużo jest jeszcze zła na poziomie władzy, oni nie chcą służyć narodowi, z wielkim trudem Rosją zaczęła obracać się do dobra. Bardzo spodziewam się, że Putin weźmie się za oligarchów, doprowadzi szeroko zakrojoną akcję w celu wykrywania i ukarania koropcjonistów do końca, potrafi podjąć kraj z kolan, trzymać jak najdalej od rozpętania wojny i zrobi coś z tymi. kto przeszkadza przyjęciu ustawy o zakazie aborcji i koniecznej dla usunięcia tego nieszczęścia edukacji na wszystkich poziomach. Na razie na horyzoncie nie widać jego zmiany, kto nie dopuści, aby zburzyli Rosję i rozebrali jej po częściach.
  Bardzo się cieszę, że na tym blogu wierzą w Rosję mimo wszystko, co jest szczególnie dziwne i zaskakujące dla polaków. Gospodarza błoga i niektórych tubylców mogą obwiniać w tym, że są agentami Kremla, ale agenci Kremla bardzo dobrze są poinformowani, a tu o wielu rzeczach dowiadują się ode mnie lub kogoś innego.
  Nie wierzę ani za grosz Łukaszenki, wszystkie jego wypowiedzi w stronę Putina po tym wszystkim, co już nagadał, wyglądają delikatnie mówiąc kpiną. Jest takie wyrażenie rosyjskie – czułe ciele dwóch macic ssie . Oto on czyni też to samo. I Zachód chcę przyciągnąć, ratując gospodarkę i z Rosją w dobrych stosunkach pozostać i otrzymywać pomoc.A dlatego przynajmniej trzeba nauczyć się dyplomacji elementarnej, a nie stosować wyrazy niegodne jego stanowiska. Wykręca się, żeby zachować władzę. Teraz on wprowadził bezwizowy reżim omal nie dla wszystkich krajów, popatrzymy co z tego wyjdzie, tak oblizuje przedstawicieli zachodu, i nie tylko, że aż brzydko. A co on wcześniej robił…

 14. NICK said

  P. GP.
  (13).
  Od lat zapodaję TU. Świadectwa z różnych rąk. W tym pierwszych.
  O Rusi Białej.
  Około 20 lat temu ludzie białoruscy, Słowianie i, często Polacy, bardzo się utożsamiali ze swą Ojczyzną ówczesną – Rusią Białą. Tamten czas oceniają dobrze.

  Od lat pięciu, około, dzieje się coraz gorzej i gorzej.
  Zauważam to od lat dwóch.
  Ruś Biała wprowadza jewropejskie standardy i bierze pożyczki.

  Czas najwyższy by zmienić postrzeganie Rusi Białej we Gajówce.
  A i postrzeganie prezydenta, co to z kosą łaził z aktorzyną francuskim (?).

  Dalszych wniosków nie zapodam.

 15. Boydar said

  Wniosek wydaje się prosty, zastrzelić drania; najlepiej z wiatrówki.

 16. NICK said

  Wpis kpiący i bez odniesienia.
  Zero meritum.
  Dobrze nie mieć własnej oceny.
  Wygodne.
  Memłanie.

 17. Boydar said

  Że kpiący to i dziecko zauważy, a czy niemerytoryczny ? A to zależy, co miałem na myśli ja a co zrozumiał Pan NICK. Merytoryczne jest za to „… tamten czas oceniają dobrze …”, albo „… Ruś Biała wprowadza jewropejskie standardy i bierze pożyczki …”. Że o „… postrzeganie prezydenta, co to z kosą łaził z aktorzyną francuskim …”. To jest dopiero meritum !

  Panie NICK’u, ja już wyraziłem opinię o Pańskim charakterze. Jesteś Pan narwany i dla Pana „tu i teraz” albo „odłamkowym ładuj”. Tak można w podwórkowej bandzie, ale nie przy odpowiedzialności za dziesięć milionów luda, w dodatku nieźle ze sobą pożartych. Jakie Pan ma doświadczenie w kierowaniu ludźmi, tak na serio, bo tu w Gajówce czy i nawet gdzie indziej to sobie można różne rzeczy wypisywać, Pon Jasiek wie jak zbawić świat na ten przykład, a Pan Macka chętnie Go wesprze, byleby tylko dorwał się do władzy. I jeszcze takich innych parę kwiatków, pszczółek czy też ewentualnie motylków.

  A tak w ogóle, to dlaczego „aktorzyną”, Depardieu jest (ew. był) zarąbisty, i jako aktor nigdy żadnej plamy nie dał, wręcz przeciwnie; Jego kreacje weszły do kanonu dziesiątej muzy, nawet jeśli en masse jest obecnie na wskroś żydowska. To z jakiej niby racji „aktorzyna” ? Jeżeli Bat’ka się z Nim „pokazał”, to pewnie wiedział co robi i po co. A nam nic do tego, na chorobę filipińską jakoś nie choruje, ani na pomroczność jasną czy ciemną; pilnujmy u siebie, Białoruś sobie poradzi i bez naszych dobrych rad.

 18. Boydar said

  … Pan Jasiek … literówka, przepraszam.

 19. NICK said

  Memłanie.

 20. Boydar said

  Memłu – memłu, dobranoc 🙂

 21. NICK said

  Pchły.
  Na noc. (…)

 22. markglogg said

  @13 „Głos prawdy” (nomen omen) said, czyli po polsku powiedział (a po prawdzie napisał):
  Chyba więcej przeżywam za Rosję. czym za Ojczyznę.

  A ja napisałem coś takiego:

  Dlaczego nagle upadł komunizm w ZSRR?

  Na to pytane daje krótką odpowiedź profesor Igor Ostrecow (interesujący z nim „futurystyczny” wywiad!), specjalista od energii atomowej, który zajmował się, miedzy innymi, likwidacją szkód po awarii atomowej w Czarnobylu w roku 1986: Деградация элит. Я вырос в этой среде, видел многих соответствующих деток, видел, насколько они хуже своих родителей. Всем же хочется иметь личный самолет и дачу в Ницце…

  Читать полностью: http://www.km.ru/v-rossii/2017/03/24/798483-katastrofa-v-chernobyle-byla-organizovana-chtoby-udarit-po-sssr

  czyli po polsku: (Chodzi o) DEGRADACJĘ ELIT. Ja wyrosłem w tym środowisku, widziałem rzeszę odpowiedzialnych za to dzieci, widziałem o ileż one są gorsze, niż ich rodzice. Wszystkim chce się posiadać prywatny samolot oraz daczę w Nicei…

  (Czytając tę uwagę, pomyślałem sobie o przywódcy „Nowoczesnej”, lubiącym podróżować na Maderę Ryszardzie Petru, który jest dzieckiem właśnie tej „elity” fizyków pracujących w Dubnej pod Moskwą; w Dubnej też pracował mój starszy kolega, zażarty antykomunista Mirek Dakowski – stąd i różnica ideologiczna między mną i nim, jako że ja byłem wychowany „na komunistę” na U.C. Berkeley, USA)

  O tym, że awaria w Elektrowni Atomowej w Czarnobylu była ZAINSCENIZOWANA, przekonywał mnie już z 10 lat temu inny polski fizyk Mirosław Zabierowski z Wrocławia. Podówczas dla mnie – też w końcu fizyka – było dziwnym, że za „głupi eksperyment”, który doprowadził do przegrzania i stopienia się stosu atomowego, nikt nie poniósł odpowiedzialności. Profesor Ostrecow dopiero obecnie odważa się przypomnieć fakty przez 31 już lat ukrywane przed publicznością: otóż w wypadku zbyt szybkiego wyłączenia pomp tłoczących wodę chłodzącą reaktor, może nastąpić zablokowanie spadania prętów grafitowych ten reaktor wyłączających, przekonano się już w 1975 roku w Leningradzkiej Elektrowni Atomowej – ale awaria wtedy wystąpiła na skalę o wiele mniejszą. I obsługa CzEA była dokładnie poinformowana o możliwości takiej awarii:

  (cовершенно аналогичная вещь ведь уже случалась в СССР в 1975 году на Ленинградской АЭС. Физика процессов тогда была один в один, как в Чернобыле, хотя масштаб оказался намного меньше. Уже тогда в 1975 году проблему поняли полностью и написали целый перечень мероприятий по доработке станции.)

  A jak to powtarzał, towarzysz Michaił Gorbaczow, niewydolność industrii ZSRR, udokumentowana W SZCZEGÓLNOŚCI katastrofą w Czarnobylu, była podstawową przyczyną likwidacji tego zbrodniczego ustroju
  („zbrodniczego” – to wg. mego kolegi z młodości, geologa, i filmowca Piotra Wojciechowskiego, przez jedną kadencję prezesa Zrzeszenia Pisarzy Polskich). Ostrecow zauważa: „Dyskredytować ideę społecznej równości było trudno, ale można był uderzyć (w ZSRR) finansowo. Myśmy stracili na likwidację skutków katastrofy Czarnobylskiej sumę pieniędzy, odpowiadającą rocznemu budżetowi ZSRR”.

  (Дискредитировать идею социального равенства трудно, а вот нанести громадный финансовый удар – можно. Мы потратили на ликвидацию последствий Чернобыльской катастрофы сумму, сопоставимую с годовым бюджетом СССР.)

  Skądinąd o tym, że po awarii w Czarnobylu wystarczało przesiedlić tylko 30 tysięcy mieszkańców leżącego o kilka kilometrów od CzEA miasta Prypeć – a nie 300 tysięcy ludzi – jak tego dokonano, po wielokroć pisał mój starszy kolega, przez kilka dekad szef Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej, profesor Zbigniew Jaworowski. (Przypomina on, w pisanym po angielsku artykule „Radiation hormesis – a remedy for fear”, że nieuzasadnioną panikę antyradiacyjną w ZSRR szczególnie nakręcał współtwórca Bomby Wodorowej, Andriej Sacharow, planujący – już w 1951 roku – skryte umieszczanie bomb wodorowych pod wodą u wybrzeży miast amerykańskich!) Na pociechę wszystkim Beinom-srainom, panicznie bojącym się napromieniowań oraz innych „szczepień”, pozwolę sobie przypomnieć, że taki UMIARKOWANE NAPROMIENIOWANIE znacznie zmniejszają podatność ludności na raka – a nawet i podnosi płodność populacji:

  I dalej NAPISAŁEM (ale nie said, czyli powiedziałem) coś takiego:

  Jest i jedna ciekawa rzecz, o której mówi w swych wywiadach ten Igor Skworcow. Że JEST RZECZĄ KONIECZNĄ BY ZNIKŁY STANY ZJEDNOCZONE. Przyczyna jest prosta: w tym „super” kraju w ciągu roku zużywa się, na głowo-dupę mieszkańca, energię równoważną spaleniu aż 16-20 ton węgla. Czyli około 30 procent zużywanej przez ludzkość energii. W super-zindustrializowanych Niemczech jest to tylko 4 tony, w Polsce chyba z 4 razy mniej.
  Jak pamiętam, opublikowany przed ponad 40 laty w paryskiej „Kulturze” artykuł ”Kuracja anty-szokowa” (nr 7-8, 1973) zakończyłem profetycznym stwierdzeniem tego typu” : „to wszystko, co się dzisiaj obserwuje, zwłaszcza w USA, wygląda na przebudzenie się jakiegoś GIGANTYCZNEGO MATOŁA-ROBOTA. Matoł ten ciągle coś burzy, buduje i znowu burzy by znowu budować. Co pewien czas Naukowy Matoł wydaje z siebie ryk „EWOLUCJA!”. I na tę komendę wszyscy wskakują do „klatek do wynajęcia” i sprawdzają się nawzajem, czy się dobrze zaadoptowali”.

  A tak przy okazji. Właśnie otrzymałem sms od mego kolegi z partii „Zmiana”. Brzmi on: „Jestem na Slowacji (w Bratysławie) na demonstracji pod ambasada PL w obronie Mateusza…(Piskorskiego)”

  Wot i globalizm. Wczoraj TVP podała, że parlamenty Polski, Litwy oraz Ukrainy mają zamiar się spotkać, by wypracować metodę „wymuszenia Praw Człowieka” na gwałcącej te „prawa boże” Białorusi.

  czytać więcej: https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/03/30/dlaczego-nagle-upadl-komunizm-w-zsrr/

 23. Re: Artykul…
  Warto dodac, ze zydowska szarancze bardzo „gryzie” bezposredni uklad, ale jeszcze bardziej wymiana bezposrednia – towar za towar, by ten „wirus” rosyjsko-bialoruski nie rozprzestrznil sie na inne panstwa…a zwlaszcza w zydowskiej gubernii (pod zydowska jurysdykcja)…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.