Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nieznani sprawcy ostrzelali Konsulat Generalny RP w ukraińskim Łucku

Posted by Marucha w dniu 2017-03-29 (środa)

Nieznani sprawcy w nocy z wtorku na środę ostrzelali budynek Konsulatu Generalnego RP w ukraińskim mieście Łuck, poinformowała lokalna gazeta „Wołyń 24”.„W nocy nieznani sprawcy strzelali do pomieszczeń Konsulatu Generalnego RP w Łucku przy ul. Dubieńskiej 22b” — czytamy w oświadczeniu.

Według gazety wicekonsul Krzysztof Sawicki potwierdził tę informację.

Jak donosi gazeta, atak miał miejsce około godziny 23:30 czasu polskiego. Terytorium konsulatu otoczone jest patrolami policji. Wewnątrz pracują oficerowie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i grupa dochodzeniowa policji, dodaje gazeta.

Według stacji telewizyjnej „112 Ukraina” policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, zebrali odłamki RPG-22. Według nich była to tylna pokrywa. Strzelano z podwórka i trafiono w okno ostatniego piętra. W momencie wybuchu w pomieszczeniu nikogo nie było, dlatego nikt nie został ranny, dodaje stacja.

„Według policji teraz podejmowana jest decyzja w kwestii wszczęcia sprawy karnej na podstawie artykułu «atak terrorystyczny». Konsulat nie pracuje, mimo że ludzie przychodzą tutaj, aby złożyć dokumenty o wizę” — czytamy w oświadczeniu.

https://pl.sputniknews.com

Wiadomo, że nie żadni „nieznani sprawcy”, bo to była prowokacja Putina.
Admin

Komentarzy 45 to “Nieznani sprawcy ostrzelali Konsulat Generalny RP w ukraińskim Łucku”

 1. Dziadzius said

  musimy ustalic jakies kontakty z tymi zielonymi Marsjanami [[ „W nocy nieznani sprawcy strzelali….]] bo inaczej nigdy nie dojdziemy do prawdy.

 2. Leks said

  Nieszkodzi, ze tak sie stalo.
  Przeciez Polska i U_kraina są zaprzyjaznione. Kalksztajn i Duduś są zakochani w kraju bandytow i mordercow spod znaku Bandery. Nasze pieniązki im dają pelną garscią.
  Polacy!!!!! Nic sie nie stalo!

 3. Władek said

  Czy na pewno nieznani? Może należałoby zapytać naczelnika?

 4. revers said

  Zeby to nie byli swoji w operacji falszywka pod flage, z medialnym dymiacym naganem z Kremla jak zawsze kto inny naciskal na spust broni.

 5. Jasiu PUKWATEREK said

  Widziano że strzelał Miedwiediew a Putin stał i pilnował czy nikt nie idzie. A wszystko to po to żeby nas skłócic z naszymi przyjaciółmi banderowcami.

 6. Władek said

  Zresztą co tam polski konsulat na upadlinie… Najważniejsze, że prezydentowi Dudzie udaje się realizować polityczny testament Lecha Kaczyńskiego i zamieniać Polskę w POLIN. Za chwilę nikt nie będzie płakał nad polskim konsulatem ani nad czymkolwiek polskim…

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz%2Fprezydent-duda-z-radoscia-i-satysfakcja-przywital-w-polsce-lewacka-organizacje-amerykanskich-zydow-niegdys-finansujaca-dzialalnosc-szkoly-frankfurckiej

 7. adsenior said

  Już podaję wynik „rzetelnego, dokładnego” śledztwa prowadzonego przez UPAdlinę: PROWOKACJA PUTINA!!!/perskie oko/

 8. wert said

  Oczywiście, że to ostrzelanie to była prowokacja Putina. Natomiast za zabójstwo skompromitowanego Niemcowa w żadnym wypadku nie odpowiada nikt inny jak również Putin, chociaż Niemcow nic nie znaczył w Rosji, a teraz ruch wolnościowy w Rosji ma przynajmniej swego męczennika.

 9. Nana said

  Ostrzelano z granatnika jakiś barak, zwany ambasadą, w którym pracowali ci, którzy na pęczki wydawali Ukraińcom wizy do Polski.

  Ichnia gazeta donosi: „Według policji teraz podejmowana jest decyzja w kwestii wszczęcia sprawy karnej na podstawie artykułu «atak terrorystyczny»”.

  Jak można podjąć jakakolwiek decyzję przeciwko „nieznanemu sprawcy”?

 10. Zby said

  To był tylko taki, ostrzegawczy strzał w potylicę.
  „zebrali odłamki RPG-22. Według nich była to tylna pokrywa”
  Jak przyjdzie czas, to walną przednią pokrywą …

 11. revers said

  Deszczyca znal sprawcow juz przed atakiem …
  http://fakty.interia.pl/polska/news-deszczyca-za-atakiem-na-polski-konsulat-stoi-rosja,nId,2375117

 12. Wimar said

  Ten zuchwały incydent podobnie jak odcinanie głowy byłego p-rezydenta,rozbicie jajka , niszczenie pomników itp. potwierdza tylko słowa min.Sienkiewicza ,że państwo polskie od roku 1926 istnieje tylko teoretycznie.

  Trzeba było im dać 8 mld zł to przypieprzyliby z Pershinga!

 13. jowram said

  U nas też nieznani sprawcy dokonali skoku na bankomat,

  https://pl-pl.facebook.com/gminaskarszewy/posts/1512756748769040

 14. Inkwizytor said

  To z pewnością Putin zlecił albo sam wykonał ten akt agresji. Ukraińcy, nasi bracia nie mogli tego zrobić, za barzo szanują nas Polaków. Putn to samo ZŁO

 15. Siggi said

  W miarę jak sytuacja na Ukrainie pogarsza się z każdym dniem,należy się liczyć z takimi,o ile nie gorszymi wypadkami jak ten akt terror w Łucku.Faktycznie na Ukrainie panuje trójwładza(bataliony neonazistów,oligarchia i beznadziejnie słaby prezydent i rząd).Zabójcze dla gospodarki Ukrainy blokady z Donbasem i Rosją przyspieszają upadłość tego państwa.Zanim co, to poleje się jeszcze wiele krwi.Polacy ,mieszkańcy d.Kresów są zagrożeni,a o powtórce Wołynia z 1943-44 bez ogródek wypowiadali się dwaj Führerzy-nazi…Tehnibuk i Jarosz,gdyby Polacy podnosili głowy.Sytuacja na Ukrainie roztrzygnie się w tym roku.Możliwy jest wew.scenariusz,w którym oswobodzicielską od nazi misję podejmą obrońcy Donbasu i odbędzie się historyczny marsz na Kijów.Wojsko Donbasu jest wystarczająco uzbrojone i ludzi do tego nie zabraknie.Nie będzie wojskowej interwencji RF,choć w innej formie udzieli pomocy.
  Jeden z dowódców Donbasu powiedział wręcz o wyczyszczeniu Ukrainy z baderowskiech nazistów,dając do zrozumienia,że nie będzie brania jeńców.Element nazistowski będzie wyjęty spod prawa.Niewiadomy los czeka Czekoladowego.Dużo zależy od stanowiska Egzekutywy zaoceanicznego KW-obkomu.Mogą go spisać na straty i nie zdąży zwiać z Kieva.

 16. gość said

  100 mln euro na remonty dróg. Polski rząd po raz kolejny pożyczył pieniądze Ukrainie

  Data publikacji: 2017-03-22 10:00
  Data aktualizacji: 2017-03-22 10:33:00

  „Polska ratuje ukraińskie drogi” – poinformowała we wtorek po południu kijowska telewizja „24 Kanał”. Informację tę powieliły inne media ukraińskie, podając że polski rząd przeznaczył na modernizację infrastruktury transportowej na Ukrainie 100 mln euro.

  http://www.pch24.pl/100-mln-euro-na-remonty-drog–polski-rzad-po-raz-kolejny-pozyczyl-pieniadze-ukrainie,50349,i.html

 17. witek said

  Targalski pupil PZPRu już wi i wam powi… :_

  „W wypowiedzi dla portalu Telewizji Republika, dr Jerzy Targalski powiedział – Jest to seria prowokacji, którą urządza Putin – oczywiście – nie osobiście, a poprzez FSB. Ponieważ poprzednie – nazwijmy to „lekkie” – prowokacje w postaci niszczenia pomników, nic nie dały, to musiał przejść do działań poważniejszych. Myślę, że Putin dalej będzie eskalował tego typu akcje, tym bardziej, że w Polsce jest wiele osób, które tylko na te akcje czeka, żeby na propagandzie antyukraińskiej, prorosyjskiej, zbić kapitał polityczny, to chyba oczywiste.”

 18. NICK said

  Panie Siggi. (15).
  Tekst warty zastanowienia ale to nie jest Pana tekst i nie Pana narracja; zwłaszcza.
  I co Pan na to?
  Chyba nie „okiej”?
  Okiej?
  No bo, jeżeli, jest to, powołanie się na czyjąś opinię to należy powołać tzw. źródło.
  A i dodać link.

  To nie jest Pana narracja.

 19. Joannus said

  Durnie lubo najemnicy chazarii muszą wiedzieć iż zwalanie win za banderowskie wyczyny, na ”ruskich” wraz z równoległym wspomaganiem upadliny, rozzuchwalają czerń banderowską do dalszych ‚akcji ”nieznanych sprawców”.
  To już się dzieje. Żaden tuman nie pojmuje iż dopóty pomiot banderowski będzie istniał, będzie nienawidził Lachów.

 20. Siggi said

  Polacy reagują na atak terrorystyczny w Łucku.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2871642&tid=105474

 21. hulsz said

  ad.5 Inne zrodla podaja ze to Putin strzelal z rpg7 a Miedwiediew stal na czatach.Cos w tym chyba jest na rzeczy.

 22. Boydar said

  Miedwiediew się do niczego innego nie nadaje, więc pewnie prawda. I tak dobrze że nikt się nie napatoczył bo by się jeszcze posikał z wrażenia.

 23. ojojoj said

  „..Konsulat nie pracuje, mimo że ludzie przychodzą tutaj, aby złożyć dokumenty o wizę..”

  W takim razie to chyba dobrze ze wala po tych polskich ambasadach rakietami przeciwczolgowymi.

  Jak zrobil to Putin, to w podziece chcialbym mu wyslac jakis dobry trunek. Ma ktos adres?

 24. .Zanim co, to poleje się jeszcze wiele krwi.Polacy ,mieszkańcy d.Kresów są zagrożeni,a o powtórce Wołynia z 1943-44 bez ogródek wypowiadali się dwaj Führerzy-nazi…Tehnibuk i Jarosz,gdyby Polacy podnosili głowy.

  Śmiało, niech próbują chazarskie brudasy. Tylko żeby się nie zdziwili, jak tym razem ich łby potoczą się wcześniej po szafocie.

 25. bób said

  Niekatolicki głos w twoim domu też ma przypuszczenia że zrobił to P.

 26. Maverick said

  Konsulat jest eksterytorialny i jest częścią Polski.

  Jego ostrzelanie to napad na Polskę.

  Jak najszybciej trzeba przeprowadzić demokratyczne referenda na Ukrainie, i oddać to co ukradł Rosji, Polsce, Czechom, Węgrom, Rumuni sam wujek Stalin którego naśladują dzisiaj kodziarze.

  Aby banderyzm się nie odrodził jako nowa forma faszyzmu trzeba już teraz wszystkich go wspierających zarzuty o aktywne wspieranie faszyzmu w tym polskim kundelkom kabały, Obamie, McCain-nowi, Nulland i zachodnim lewakom z bezbożnego zachodu.

 27. leo69 said

  Nastepnym krokiem może będzie zabójstwo polskiego pracownika konsulatu RP.

 28. pkosd said

  zasponsorowac lepsza bron to przywala mocniej ! do boju Polsko!

  zrzucmy kajdany mentalnego zniewolenia! 1000 lat niewolnictwa tysiac lat na kolanach!

  .https://www.youtube.com/watch?v=5WWrbAW4FWU

  ——
  Rzeczywiście… 1000 lat „na kolanach” z kilkusetletnią przerwą na bycie najpotężniejszym mocarstwem w Europie.
  Zamiast pisać brednie, lepiej się douczyć.
  Admin

 29. peacelover said

  POLIN + ZYDOBANDERA = JUDALAND (2gi israel) …taki maja plan !!!

  ale…

  to nie pasuje Putinowi….

  …i….on

  sie „zaopiekuje” upadlina .

  juz nie dlugo !!!

 30. Re: Artykul…
  Z racji tego, ze Ukraina zaczyna coraz bardziej „grac na nerwach” Rosji, to obawiam sie, ze sami zydzi na Ukrainie wydali juz wyrok…, a Putin przyjedzie I szybko „posprzata”…no I sprawiedliwie rozdzieli co do kogo nalezy…(co jest czyja wlasnoscia)…
  I „po herbacie”…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http;//polskawalczaca.com

 31. konfuzjusz said

  Nie przyjdzie. On ma w dupie Ukrainę. On po cichu pomoże Opołczencom, ale Kijów pozostawi samomu sobie aż sam zdechnie i niech go Lachy biorą, ten wrzód na żopie. A jak sie junia rozleci, to Polin będzie buforem.

  Historia to bladź.

 32. Boydar said

  Bladź to polityka qurwów, Panie Konfuzjuszu. A historia to tylko nastajaszcze pasmo konsekwencji tej polityki; przynajmniej jak do tej pory. Proszę zauważyć, że historii się boją jak Diabeł wody święconej.

 33. revers said

  A co na to banderowskie banery pod polskimi konsulatami i w ukrainskich urzedach?
  .https://s23.postimg.org/8s5ua0paj/lwowskibaner.jpg

  ze polacy gorsi byli od SS manow, i sowieciarzy w masowych ludobojstwach zabili 600 tys ukraincow, glodomur tez ich spawa.

 34. Filomena said

  Bardzo ciekawie cala sytuacje opisuje Wiktoria Szilowa. Wiktoria Shilowa jest prorosyjska Ukrainka dobrze orientujaca sie w tym co sie dzieje na Ukrainie. Jest zarowno dziennikarka jak i dzialaczem politycznym mocno krytykujacym oligarchow i ich banderowskich wychowankow.
  Oto co pisze w swoim wpisie internetowym Jeden krok do pogromow: .

  Tylko czekac co bedzie dalej. Wyglada na to, ze skorpion ktorego syjono-chabad karmil po to zeby ukasic nim Rosje moze ostatecznie ukasic swego pejsatego dobrodzieja.

 35. Filomena said

  Przepraszam, ale czesc wspisu mi znikla. Nie wiem co sie stalo. Uzupelniam.

  Dobrze nam wiadomo, ze banderowcy typu Tiahnibok i Jarosz od dawna wystepuja pod haslem „Smierc Moskalom, Lachom i Zydom”. Z Moskalami probuja dojsc do ladu juz trzeci rok. Nic im z tego nie wychodzi. Poniesli wielka porazke na Donbasie i stracili juz ochote do dalszej walki z „kljatymi moskaljami”. Zostali wiec Lachy i Zydy. Stad ich coraz czestsze wrogie gesty w kierunku Polakow. Jeszcze troche i dobiora sie do Zydow. Wlasnie ostatnio Nadia Sawczenko oficjalnie powiedziala w telewizji, ze Ukraina znajduje sie pod zydowskim jarzmem i czas z tym skonczyc.

 36. Isia said

  … tego typu prowokacje, „grubymi nićmi szyte”, wskazują na prymitywizm myślenia ich sprawców, czyli, moim zdaniem, na żydobanderowców … a dorabianie do nich (tj. do tych prowokacji) ex post ideologii antyrosyjskiej (przypisywanie rzekomej winy Putinowi), przez wiadomej maści „polityków”, jest prostackim manipulowaniem, w ten sposób, poczuciem bezpieczeństwa, nastrojami społecznymi w Polsce, w istocie, nawoływaniem do wojny …

  … rządzący żydzi chwytają się różnych „sztuczek”, aby skłócić narody słowiańskie i doprowadzić do wyniszczającej wojny między nimi … rdzenni Polacy, w żadnym razie, nie powinni nadstawiać głowy, poświęcać własnego życia, za realizację żydowskich interesów …

 37. RomanK said

  A dlaczego nie zwinac wszelkich polskich misji dyplomatycznych na Ukrainie??? Zamknac Ambasade i konsulaty..ewakuowac pracownikow???
  Na co czekac ???…..na to, ze upieka pracownikow misji- jak w Odessie???
  Owszem malo wsrod duplpmatow Polakow …..prawie wcale..ale tez szkoda ludzi….

 38. Boydar said

  Już tam Wołodia wie, na co, Panie Romanie. Tu musi być absolutna synchronizacja akcji. Tam jest ponad milion polskich dusz, nie wolno dopuścić do drugiego Wołynia, wszystkimi dostępnymi metodami. Łącznie z „pożyczkami”, ze „sława herojam”, przybijaniem piątki, waszczykowaniem, i dudowaniem. Bo to wszystko ch.uj; a dla tamtych życie.

 39. Siggi said

  34/Filomena said
  ———–
  Krasnoludki pilnują jak piszemy tekst.Mnię się też tak zdarzało.Szczególnie w pewnych tematach,ciężkich tematach,gdzie z prawdą jedziemy po bandzie.
  Faktycznie na antenie Internetu jest spore grono madrych ludzi z Ukrainy,przede wszystkim odważnych,którzy wręcz nie zostawiają suchej nitki na juncie,bandziorach neonazi.Część z nich musiała schronić się w Rosji ,ale jak np.moja faworytka mec.Tatiana Montian okłada wszystkich swoim ciętym językiem bez litości.Elena Bondarenko może na tele-szoł nic nie mówić,żebym tylko mógł na Nią patrzeć.Ona jest nie tylko mądra ,ale i piękna,zniewala.Czuję sie zakochany,mimo,że wiek mój już nie do tego,ale skoro u mnie „pika” pod sercem znaczy sie ,żem jeszcze wystarczająco młody,żeby szaleć.Nieprawdaż?

 40. Siggi said

  Rola granatnika w polsko-ukraińskich stosunkach
  https://pl.sputniknews.com/polska/201703305148940-sputnik-polska-ukraina-granatnik/

 41. Siggi said

  http://chart.neon24.pl/post/137759,to-ruscy-i-co-z-tego-wynika

 42. Siggi said

  Było?
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201703265098551-Neonazistowska-Ukraina-Arkadiusz-Miksa/

 43. Lily said

  Re 6;Wladek
  Jedyna rzecz,o ktore nie ma sporow w Sejmie,
  sa to sprawy dotyczace Zydow.

 44. ojojoj said

  do Boydar

  „..Proszę zauważyć, że historii się boją jak Diabeł wody święconej..”

  tak jak kryminalista boi sie histori i w niesmak mu kiedy policja probuje odtworzyc historyczne fakty badajac takie rzeczy jak teren przestepstwa czy przesluchiwanie swiadkow

 45. Boydar said

  „To oczywiste, Watsonie !” 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.