Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Syria: Koalicja pod wodzą USA oskarżona o celowe niszczenie infrastruktury cywilnej

Posted by Marucha w dniu 2017-03-29 (środa)

W środę 23 marca szef rosyjskiego Sztabu Generalnego, generał-major Iwan Konaszenkow wystąpił z krytyką działań sił tzw. Koalicji (pod dowództwem USA) na terytorium Syrii, oskarżając ich o świadome, nieuzasadnione względami bojowymi niszczenie infrastruktury cywilnej, trwające systematycznie od 2012 roku.

Równocześnie zwrócił on uwagę na wielką liczbę ofiar cywilnych w tych bombardowaniach, których śmierć również nie była niczym uzasadniona.

Wypowiedź rosyjskiego generała padła w odpowiedzi na oskarżenia szefa CIA Johna Brennana, który kilka godzin wcześniej stwierdził na konferencji prasowej, że Rosja „stosuje taktykę spalonej ziemi” w Syrii.

– Brennan zdaje sobie sprawę z faktu, że na długo przed rozpoczęciem rosyjskiej kampanii […] Koalicja systematycznie niszczyła infrastrukturę gospodarczą Syrii, osłabiając legalny rząd […] nie zważając na sytuację ludności cywilnej, skutkując milionami uchodźców – powiedział Konaszenkow.

Ponadto oskarżył amerykańską koalicję, że nie kieruje bombardowań na pola naftowe pod kontrolą ISIS.

– Koalicja nie zaatakowała obiektów naftowych, które zdobyło Daesz, co pozwoliło terrorystom zarabiać dziesiątki milionów dolarów miesięcznie na nielegalnym handlu ropą naftową i zatrudniać najemników z całego świata – dodał.

Rosyjski urzędnik podkreślił również, że Waszyngton „prędzej czy później” zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje zachowania w Syrii. Po raz kolejny swój protest wyraził także Baszar Dżafari, syryjski ambasador przy ONZ.

Problem nie jest nowy, bowiem od lat wskazywano na przykłady działań zbrojnych Koalicji, które nie przynosiły jednoznacznych korzyści bojowych w walce przeciwko dżihadystom, ale za to przyczyniały się do pogorszenia sytuacji ludności cywilnej. [No co, Usraelici mieli niszczyć to, co sami stworzyli? – admin]

W zeszłym roku głośnym echem odbiło się zniszczenie mostów na Eufracie, które miało miejsce wkrótce po „omyłkowym” zbombardowaniu pozycji syryjskiej armii w położonym nieopodal Deir Ezzor.

Jednak to wszystko blednie w obliczu zbombardowania tamy koło miejscowości Tabka, do którego doszło w ostatnich dniach. Biorąc pod uwagę, jak wielkie masy wody nagromadzone są w sztucznym jeziorze Al-Asad, zagrożone jest życie i zdrowie około 2 milionów mieszkańców Syrii, także tych żyjących dziesiątki kilometrów dalej.

Amerykańskie bomby trafiły w turbiny oraz centrum sterowania tamy, nadto na głównej konstrukcji pojawiły się pierwsze pęknięcia. Były główny inżynier tamy powiedział w wywiadzie, że jeżeli Turcja nie ograniczy przepływu w górnym odcinku Eufratu, to za około 30 dni tama zostanie przerwana pod naciskiem mas wody.

Dlatego właśnie kurdyjskie SDF, które zajęło ten obszar w ostatnich dniach, dziś około godz. 13 zapowiedziało jednostronnie wstrzymanie działań zbrojnych na kilka godzin, by zespoły techniczne mogły ocenić szkody i dokonać prowizorycznych napraw, próbując także ręcznie zrzucić pewną ilość wody.

Tak wyglądało centrum sterowania tamy, na kilka godzin przed opuszczeniem tego obiektu przez ISIS. Zdjęcia opublikowała Al-Amaq, uważana za „agencję prasową” tzw. Państwa Islamskiego.

Natomiast 22 marca w syryjskim miasteczku Ad-Dahilija (15 km od miasta Tabka) amerykańskie lotnictwo zbombardowało tamtejszą szkołę, w której wg wywiadu USA odbywała się narada dowódców ISIS. Tymczasem schroniło się w niej ok. 50 rodzin uchodźców z Rakki.

Według niezależnych dziennikarzy, na miejscu zginęły 33 osoby, kilkadziesiąt zostało rannych. Ofiary to w większości kobiety i dzieci. Amerykańskie dowództwo międzynarodowej operacji „Inherent Resolve” odmówiło komentarza w tej sprawie.

(Na podst. Al-Masdar News, PressTV, Twitter)
http://xportal.pl/

Komentarzy 39 to “Syria: Koalicja pod wodzą USA oskarżona o celowe niszczenie infrastruktury cywilnej”

 1. Kojak said

  USRAEL JUZ W TEJ CHWILI W KLAMSTWIE ZDECYDOWANIE BIJE NA GLOWE HITLEROWCOW ! TYCH ICH RZYGOWIN JUZ ZADEN NORMALNY CZLOWIEK NIE JEST W STANIE SLUCHAC ! NIE MA TAKIE KRYMINALNEGO ZWYDRODNIENIA PRZED KTORYM AMERYKANSCY ZBRODNIARZE I BANDYCKI COFNELI 1 SA JUZ WSPOLCZENSYM SYMBOLEM ZBRODNIA ZDEGENROWANIA BUDZACYM ODRAZE I WSTRET NORMALNYCH LUDZI !NIESTETY POLSKA JEST ICH PRZYBOCZNYM BANDYTA OD MOKREJ ROBOTY ! CZESI JUZ MAJA WIECEJ HONORU I GODNOSCI NIZ POLSKIE BYDLO

 2. Dziadzius said

  Celem USraela nigdy nie byla walka z arabskimi terorystami [no bo USrael tych terorystow na rozkaz jewrejow sam stworzyl a nigdy sie nie katrupi wlasnych dzieci nawet i wstretnych] ale zniszczenie opozycji arabskiej przeciw jewrejom wiec niszczenie infrastruktury to jedyny cel walki jaki pozostal bo terrorystow juz niema poszli do Saudi Arabii na wiosenny wypoczynek az puki Rosja sie z Syrii nie wycofa.. no bo Rosja terorystow zabija i nie pyta o paszport.

 3. Władek said

  Biedni Syryjczycy muszą się wycierpieć od żmijowego plemienia tyle samo co Polacy…

 4. witek said

  Pan Antoni modli się ” o pokój” podczas rekolekcji dla rzondu:

 5. Maciek said

  Po polsku nie ma, ale…

  Мировой лидер по производству стройматериалов Lafarge-Holcim и терроризм
  Тьерри Мейсан

  Мы начинаем публикацию серии статей по вопросам из недавно вышедшей книги Тьерри Мейсана «От 11 сентября до Дональда Трампа».

  Жан-Люк Меланшон во время предвыборных дебатов упомянул компанию Lafarge-Holcim, поэтому мы начнём с рассказа о том, чем на самом деле занималась эта компания в Сирии.
  http://www.voltairenet.org/article195776.html

  W oryginale:
  http://www.voltairenet.org/article195719.html
  …..
  On 2 March 2017, the company Lafarge-Holcim admitted that its Syrian subsidiary, in violation of UNO resolutions, had «paid sums of money to third parties, including certain third parties who are under sanction, in order to facilitate arrangements with a number of armed groups with a view to maintaining the company’s activity and ensuring safe passage for its employees and supplies to and from the factory» [1].

  The cement company has already been the object of two enquiries. The first was initiated by the associations Sherpa and ECCHR, on 15 November 2016, while the second was launched by the French Minister of the Economy. Both were reacting to the alleged revelations in Le Monde, according to which Lafarge paid money to Daesh, in violation of UNO resolutions.

  Krótko – francuzka firma robiace cement od poczatku brala udzial w budowie umocnien dla Isis…

 6. Kowalski said

  macierewiczowa I tak bedziesz gnil.Ta twoja diabelska midlitwa I tak ci nie pomoze

 7. Re: 4 Witek…
  O co chodzi??? maciar-k..wa-rawicz jest przeciez u siebie, a pobory za oddelegowanie do Polski pobiera z kieszeni polskich podatnikow… A malo jest takich „wierzacych katolikow???”…(na peczki…).
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. AlexSailor said

  „o pozwoliło terrorystom zarabiać dziesiątki milionów dolarów miesięcznie na nielegalnym handlu ropą naftową i zatrudniać najemników z całego świata ”

  Ropa to nie złoto, narkotyki czy biżuteria.
  Żeby sprzedać i dostać pieniądze potrzebne są tankowce, cysterny, odbiorcy.
  Tego handlu nie da się ukryć, a kupowanie takiej ropy jest współudziałem w kradzieży, pośrednictwo w sprzedaży i udzielanie infrastruktury – paserstwem.
  Zatem JAK oni to sprzedają.
  JAK otrzymują i wprowadzają do obiegu pieniądze, które można przecież skonfiskować, skoro 5000 złotych nie można niemal nigdzie wypłacić czy wpłacić bez zwrócenia uwagi, jak omijają macki kontroli i zbierania informacji, skoro zdecydowana większość państw przesyła dane do Stanów lub sama bada pod kątem podatkowym każdego dolara, euro czy złotówkę.
  JAK oni to robią?
  Skoro płatności gotówką są tak drastycznie ograniczone.

 9. Kowalski said

  Terorysci on this planet.ONZ NATO telaviv waszyngton.Spasorami tego spektaklu sa I jest .Rodzina Rothildow I reszta pomniejszych kundelkow.

 10. Władek said

  Chazarska świnia Singer modli się o to, kiedy „naczelnik” Kalkstein wyrzuci z siebie w końcu okrzyk „Śmierć Lachom!!!”.

  Sam zrobił wszystko co można, żeby rozbroić Lachów i uczynić z nich łatwą ofiarę swoich chazarskich braci z OUN-UPA. Kiedy siekiery, noże, widły, piły pójdą w ruch, mieszkańcy Israela będą mogli nareszcie pakować walizki by niedługo z radością zawitać w nowej ziemi obiecanej – POLIN.

 11. Żydoamerykańscy zbrodniarze, faszyści i imperialiści to samo robili już w II Wojnie Światowej we Włoszech, m.in. rozwalając klasztor benedyktyński na Monte Cassino.

 12. Marek said

  witek said
  2017-03-29 (środa) @ 21:22:45

  Pan Antoni modli się ” o pokój” podczas rekolekcji dla rzondu:
  ===
  Zazdrośnik.
  Trotyl podąża za starszym.
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1083152,Jan-Pawel-II-pod-Sciana-Placzu

 13. Re: 12 Marek…
  Nastepny (JPII) chcial „ewangelizowac” (diabielska) jewRope rekami zidiocialych polskich gojow…
  a sam calowal ksiege koranu…
  To sie w „pale nie miesci”, co syjonizm wyprawia z nasza swiadomoscia…
  ===================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Pinxit said

  @ 4
  Witek

  Ta sciana placzu to stare mury rzymskiego fortu Antonia. Skad syjonisci wzieli te ‚swietosc’, ze to niby czesc palacu Heroda ( tez slicznie) i kaza ludziom klaniac sie do kupy poganskich kamieni – to nawet wielu zydow wierzacych sie z tego nasmiewa.
  Widac zniewolenie slugusow syjonu musi miec odpowiednia symbolike: w Polsce wszystkich turystow i delegacje zapedza sie do obozu w Auschwitz a w Izraelu pod kupe kamieni.
  Kiedys, w obozie w Auschwitz wszystkich „przybyszow” zapedzano do lazni i potem rozdawali … pasiaki.

  Tymczasem, wojna na Bliskim Wschodzie toczy sie glownie z powodu planow Wielkiego izraela: od Synaju po Eufrat.
  Dlatego trzeba calkowicie zniszczyc jakiekolwiek dowody kolebki chrzescijanskiej.
  Potem beda opowiada, ze to zawsze byly teren starozakonnych.
  Podobnie jak w Kosowie zburzono chrzescijanskie koscioly, zeby wygladalo, ze tam zawsze byli muzulmanie, tak na Bliskim Wschodzie samo ludobojstwo nie wystarcza. Trzeba jeszcze zrownac z ziemia zabytkowe miasta, te pod opieka UNESCO (ladna opieka).
  Od Abisynii po Syrie koalicja diabla zniszczyla wiele kosciolow – w tym katolickich- i przepedzila z BW 9 milionow chrzescijan.
  Do niedawna bylo jeszcze 10 milionow.
  Morduja tez na Synaju. pewnie beda chcieli zburzyc Kair.
  Powtorka z Biblii?
  Nie do konca. Bo w Biblii Izrael jako osobne panstwo nie istnial. Zydzi nie wybudowali ani jednego miasta w calej swojej historii. Ale wiele zburzyli. I dalej burza. Wiec ludobojstwo biblijne sie powtarza.
  W Starym Testamencie Bog ukaral zydow i przegonil z Bliskiego Wschodu.
  Czy powtorzy sie biblijne zakonczenie awantur na Bliskim Wschodzie?

  America Seeks to Destroy Syrian Civilization, Replace it With Terrorism and Ignorance | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/america-seeks-to-destroy-syrian-civilization-replace-it-with-terrorism-and-ignorance/5581148

 15. RomanK said

  Panie Mciek.. a kiedy bylo inaczej…lata 70 te..firmy polskie pracowly na Bliskim Wschodzie..Iraq, Jordania, Syria, Egipt etc…w kadej firmie pod przykrywkmi etatow inzynierow, ksiegowych tlumaczy..byli oficerowie II Wydzialu, czyli chlopcy ze WSI…materialy szly niby na budowy wozili to poslcy kierowcy..a po drodze pewne ladunki znikaly i wracali pusto…I kazdy jadacy na kontrakt podpisywal..co mu kazali:-)))
  Kto nie podpisal nie jechal:-))) To taka slodzitka tajemniczka..wsrod fachowcow..a jak nei jechal ..zegnaj fiacie, mieszkanko, domeczku..i ciosanie kolkow na lbie….co za cymbal co ci zalezalo podpisac….:-))))
  W pismiennym kraju, wielu podpisalo….i do dzis nei zaluja:-)()))
  CO mowiec o takich graczach- jak USA.l czy Rosja…
  Inetres robi sie na wojnie,…bron kosztuje i przynosi twarda gotowke.
  Jak..osiol wyladowany zlotem wejdzie i wyjdzie z kazdej twierdzy..zauwazyli juz to starozytni Babilonczycy.
  I tez podpisuja i tez jak nie podpisza nie…jedza:-)))

 16. ojojoj said

  W planie stoi jasno:

  1) zniszczyc
  2) pozyczyc kase na odbudowe
  3) po odbudowie przejac wszystko krok po kroku w ramach splaty pozyczki

  Wynik: panstwo nalezy do banku

 17. ojojoj said

  do 14 Pinxit
  Podobno te 2 niebieskie paski na fladze izraela to wlasnie Nil i Eufrat.

 18. ojojoj said

  Jak sie przekreci izraelska flage pionowo to jasno widac, gdzie Nil, gdzie Eufrat i gdzie ma byc izrael.

 19. Vladimir said

  Re 4
  Czy to na pewno Macierewicz ? No bo jesli tak to pewne jego decyzje wydaja sie byc oczywiste ….. w swietle jego pochodzenia ….

 20. zsieci said

  Ad.13 Chłop żywemu nie przepuści. Tak Pana widzę w odniesieniu do JP II. Odnośnie pomówień o dialog to cytuję fragment z https://justice4poland.com/2015/06/23/o-dialogu-z-zydami-calosc-ks-prof-waldemar-chrostowski/
  „Otóż, w ciągu ostatnich piętnastu lat, tzn. po 13 kwietnia 1986 roku ogromną karierę zrobiła powiedzenie, że Żydzi są starszymi braćmi w wierze Chrześcijan. Jest to nieporozumienie. Ktoś powie: “ale przecież Jan Paweł II tak powiedział”. Wszyscy powołują się na Jana Pawła II. Na szczęście, Jan Paweł II tak nie powiedział. Jan Paweł II w synagodze, w Rzymie, powiedział tak – zwracając się do rabinów – “jesteście naszymi braćmi umiłowanymi”. A więc dał poznać nasze odczucia, naszą wrażliwość, nasze emocje. To, że w gruncie rzeczy Żydzi – czy wyznawcy judaizmu – nie są postawieni poza nawiasem chrześcijańskiego przykazania miłości Boga i bliźniego. Miłujemy Żydów tak, jak miłujemy wszystkie inne narody, i miłujemy każdego Żyda tak, jak miłujemy każdego innego człowieka. A dalej Ojciec Święty powiedział tak: “i – można powiedzieć – naszymi starszymi braćmi”.

  Już księża wiedzą, po egzegecie Pisma Świętego, że liczy się każde słowo. A nawet, jak mówią rabini, puste przestrzenie pomiędzy literami. I tutaj liczą się te puste przestrzenie między literami oraz słowa “można powiedzieć”. Otóż mamy tutaj do czynienia z pewną, z pewnym myśleniem analogicznym. Skąd wzięła się ta formuła? Tę formułę Jan Paweł zapożyczył – to nie jest formuła teologiczna ściśle – zapożyczył od Adama Mickiewicza, który to Adam Mickiewicz pod koniec lat 40. XIX wieku w swoich odezwach o charakterze, o profilu wyraźnie politycznym i patriotycznym mówił o “Izraelu – naszym starszym bracie”. Nie była to formuła teologiczna w znaczeniu takim, powiedzmy sobie, jak używa to teologia katolicka. I Ojciec Święty użył to też ze słowami “można powiedzieć”.
  Odnośniecałowania Koranu to też było podane Panu już do wiadomości.Powtórze zatem jeszcze raz:
  Jan Paweł Drugibył wprowadzany w tymczasową umysłową hibernację
  i w ten sposób jego sobowtór mógł działać bez przeszkód…
  aby podpisywać dokumenty i pozwolenia… a nawet całować koran…
  ale w tym przypadku…to prawdziwego Piotra w ostatnich czasach widzieliście cierpiącego…ale jego….byli spokojni…znaleźli sposób… aby nie dać mu mówić… ani niczego więcej nie pisać.
  Przecięli mu struny głosowe i uczynili jego ręce drżącymi.
  Uroczysty pogrzeb w tym przypadku został urządzony prawdziwemu Piotrowi.
  Benedykt Szesnasty był przeciwny Ekumenizmowi…
  tak bardzo przeciwny… że zarzucał to Janowi Pawłowi Drugiemu…
  nie zdał sobie sprawy Benedykt…
  że w czasie… kiedy był Prefektem miał często u boku fałszywego Piotra.
  Chyba Pan wie,że pomówienie jest równoznaczne z oskarżeniem.Czy tak oświeconemu jak Pan się reklamuje wypada to robić?

 21. zsieci said

  Ad.13 Dla uzupełnienia lub pogłebienia wiedzy polecam Panu

 22. Marucha said

  Re 20:
  Ambitna próba (nie pierwsza) obrony tego, co powiedział Jan Paweł II – odrzucona.

 23. Re: 21 Zsieci…
  A tak konkretnie: z czego ci „ortodoksi” zyja??? (kto ich finansuje???)
  (wygladaja jak groby pobielane, a w srodku zgnilizna I plesn..)..
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. zsieci said

  Ad.22 Czy Pan Gajowy przeczytał uwaznie tekst ks, prof Chrostowskiego?Jaki jest cel Pana dot. JP II. Do BXVI miał Pan tez zastrzezenia.Przykre dla kogoś kto zna blizej wydarzenia.
  Ad. 23 Niestety Pan w ripoście do mnie skompromitował się.Opinie dziwnie agresywne.
  Ludzie często reagują jak byk na czerwoną płachtę .Tylko…że byki mają tylko mają mózg, nie mają rozumu.

 25. Marucha said

  Re 20:
  Nie uznaję naciąganych tłumaczeń ks. prof. Chrostowskiego.

  Pierwszym człowiekiem, który w czasach nam współczesnych wypowiedział się o talmudycznych żydach jako o „starszych braciach” chrześcijan, był Jan Paweł II. Stało się to 13 kwietnia 1986 r. podczas papieskiej wizyty w synagodze rzymskiej , w której papieża przyjął ówczesny naczelny rabin Rzymu Eliasz Toaff.
  Wówczas Jan Paweł II czuł się jeszcze niepewnie, dlatego obwarował swoje zdumiewające twierdzenie o „starszych braciach” słowami- podpórkami: „w pewnym sensie” i „można tak powiedzieć”.
  Oto oryginał:
  „Siete i nostri fratelli prediletti e, in un certo modo, si potrebbe dire,1nostri fratelli maggiori”

  Sam papież, pobudzony aplauzem mediów, pozbył się początkowego zażenowania i gdy później wprost nawiązywał do własnej wypowiedzi, czynił to już w przerobionej postaci, zatem bez tych usprawiedliwiających słówek, którymi przedtem ją opatrzył.

  Podczas wizyty w Ziemi Świętej w marcu 2000 r. (tak, chodzi o tę słynną wizytę w Jerozolimie, gdy Jan Paweł II z drżeniem wtykał kartki w szczeliny ściany świątyni Heroda…), podczas spotkania z naczelnym rabinem Izraela, które odbyło się 23 marca 2000 r., już niezupełnie w zgodzie z prawdą stwierdził, że wówczas, do żydów zgromadzonych w rzymskiej synagodze, powiedział jednoznacznie: „Siete i nostri fratelii maggiori”.

  Historyjki o hibernacji Jana Pawła etc, nie nadają się do dyskusji.

 26. Re: 24 Zsieci…
  Konkretnie: Kto zydow ortodoksow FINANSUJE????
  (Jak szanowny pan(I) nie wie o co chodzi, to NAPEWNO chodzi o pieniadze…I nie zamierzam wskazywac zrodla ich fiansowania…
  Jesli chodzi o kompromitacje, to zawsze pseudonim „Zsieci” moze zmienic skompromitowany pseudonim na jakis inny jeszcze nie skompromitowany…I po herbacie… Nowy „nick” nowa twarz…I nowe „bulgotanie”…)…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. zsieci said

  Ad,25.26.Panie Gajowy.Moja wypowiedż nt JP II z Placu Św Piotra ukazała się w The New York Time i International Herald Tribune.To było dla mnie wielkie zaskoczenie i znak , bo wśród tłumu dziennikarka wybrała mnie.
  Tu nie chodzi o obronę JP II, Jemu Pan nie zaszkodzi ani nie pomoże. Chodzi o ludzi słabej wiary, to im albo Pan szkodzi albo pomaga.Myślę ,że Ks.Natanek ma lepsze teologiczne przygotowanie i swoje przeżycia do przedstawienia osoby JP II.https://www.youtube.com/watch?v=HP-3l-Beibs.

  Panie Jasku. Z autopsji znam okoliczności tego filmu i patrotów https://www.youtube.com/watch?v=5v-hs5HGQC8. Jak to dobrze ,ze internet ma pamięć, może te doktory płona ze wstydu o ile takowy jeszce posiadają.

  ——
  New York Times jest dla mnie i dla każdego normalnego człowieka żydowską, parszywą, zakłamaną szczekaczką. A więc ukazanie się Pani wypowiedzi w tym g… nie jest akurat w moich oczach żadnym plusem.
  O ile ks. Natanka obowiązuje jakieś posłuszeństwo wobec hierarchii i lojalność wobec Watykanu – o tyle mnie obowiązuje wyłącznie posłuszeństwo Bogu i przedsoborowemu Magisterium Kościoła. Nikomu się nie muszę przypochlebiać, udawać, że wszystko czarownie się dzieje i oszukiwać samego siebie naciąganymi tłumaczeniami.

  Dlatego w całej pełni podtrzymuję swą opinię na temat paranoidalnego ekumaniactwa Jana Pawła II (którego przebił dopiero Franciszek), na temat obrzydliwego podlizywania się żydom, muzułmanom, voodooistom i innym. I nie pomoże tu Pani autorytet New York Times.
  Admin

 28. zsieci said

  „Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!

  Ostateczna przejrzystość i światło.
  Przejrzystość dziejów —
  Przejrzystość sumień — „JP II osobiście do Pana.

 29. Boydar said

  Panie Gajowy, on tego nie mówił do nas. To była tylko taka figura retoryczna. Nam nie miał nic do powiedzenia; wiedział dobrze, że tym którzy umieją słuchać wszystko zostało już powiedziane. Choć to nie zmienia faktów.

 30. Marucha said

  Re 29:
  Ma Pan na myśli Jana Pawła II?
  Może i nie do nas mówił, ale myśmy to jednak słyszeli i było to dla nas zgorszeniem.
  Bratanie się z potomstwem diabła.

 31. Adam Ryglowski said

  Pozdowienia dla J.W.Pana Gajowego
  Jestes. Wielki , ale nie wiem , po co dyskutujesz Pan z z takim morlokiem
  Zsieci.???
  Egzemplarz. w drodze do rzezni ,
  Nie wiadomo tylko , czy towar , czy rzeznik ?????
  ,,😈
  A o swietym wadowickim , nie mowmy. Panie NIC
  😢

 32. Re: 27 Zsieci…

  A co mnie obchodzi debata z bolkiem w Chicago z 1996 roku, skoro temat poruszany byl: KTO FINANSUJE ZYDOW-ORTODOKSOW???..
  Czy w sposob zamierzony „zsieci” zmienia temat czy tylko z lemingowej durnoty???.
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. (Znam doskonale ten filmik I wiem kto konkretnie zaaranzowal spotkanie z Bolkiem, bowiem znam osobiscie te osoby)

 33. Maćko said

  Do 32 – Panie Jasiek, przyslowie ludowe powiada; nie bierz za perfidie co zwykla durnota da sie wytlumaczyc.
  😉
  Z „anonimami” takie gadanie…. sa i gorsi od Sieci. Anonimy.

 34. Boydar said

  I Ci, dla których to było zgorszeniem, wygrali. A ci którzy wzięli „to” za dobrą monetę, niech spróbują ja wcisnąć Charonowi.

 35. Adam Ryglowski said

  Oj P Boydar
  Sprobuj ten. WZIATEK zaoferowac
  Sw. Piotrowi
  😂.
  …..
  😈

 36. NICK said

  Dla mnie to już spalony.
  Zagadka.
  Kto?

 37. Boydar said

  Św. Piotrowi ? Żeby mnie śmiechem zabił ? Byłbym pierwszy co dwa razy umarł.

  Pewnie Charon, któż by inny 🙂

 38. zsieci said

  Ad,32 Film był jakims intuicyjnym skojarzeniem . (Znam doskonale ten filmik I wiem kto konkretnie zaaranzowal spotkanie z Bolkiem, bowiem znam osobiscie te osoby) Jak widać i tu mnie nie zawiodło mnie wyczucie..
  Panie Gajowy mówią ,że wszytkie mass media sa kosherne ,oczywiście z wyjątkiem Pana przestrzeni.

  ——
  Miła Pani, co o mnie mówią, to się nie nadaje do publikacji 🙂
  Admin

 39. NICK said

  Jaka jest tzw. sieć?

  Każdy widzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.