Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MSZ Niemiec: Nasi obywatele nie powinni jeździć na Krym

Posted by Marucha w dniu 2017-03-30 (czwartek)

Szef niemieckiej autonomii narodowo-kulturowej Krymu Jurij Hempel ocenia wezwanie władz Niemiec, aby nie odwiedzać półwyspu, za naruszenie praw człowieka.

Delegacja z Niemiec przebywa na Krymie z siedmiodniową wizytą. Przy tym rzecznik MSZ kraju Martin Schaefer oświadczył, że ministerstwo nadal wzywa niemieckich obywateli, aby nie podróżowali na Krym. Ostrzeżenia, jego zdaniem, są związane „z oczywistą sytuacją w prawie międzynarodowym”.

„Jest to po prostu pogwałcenie praw człowieka i naruszenie wszystkich międzynarodowych przepisów. Znam ustawodawstwo Niemiec, które gwarantuje swoim obywatelom przyjazd do dowolnego kraju. Nikt nie ma prawa ograniczać ich w swoich działaniach” — powiedział Hempel.

Według niego podobne ostrzeżenia, a także groźby ukraińskich władz, nie powstrzymają ludzi, którzy chcą zwiedzić Krym i dowiedzieć się prawdy o sytuacji na półwyspie.

Zaznaczył, że pod koniec kwietnia oczekuje przyjazdu kolejnej niemieckiej delegacji. Jej skład jest już znany: będą to politycy regionalnego szczebla, dziennikarze, a także jeden znany w Niemczech człowiek, który rozpoczął swoją karierę u Helmuta Kohla i przez długi czas był sekretarzem stanu.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “MSZ Niemiec: Nasi obywatele nie powinni jeździć na Krym”

  1. revers said

    Rosjanie, Tatrzy, Grecy, Ukraincy na Krymie ale skad Niemcy? rownie dobrze lepiej Grecy mogli by sie wypowiedziec o prawach czlowieka na Krymie i w Grecji niszczone przez niemiecka finansjere.

    Efektem tego niszczenia praw czlekow w Grecji i Europie byly listy do Scheubla z substancjami chemicznymi, nie wybuchowymi ale zawsze z protestem przeciwko nowym panom europy i ich morderczych fiskalizmow regionalnych w europie.

  2. Dziadzius said

    No na Krym to Niemcom nie wypada ale do Kuby to az ciagnie- Chyba ten Kubanski leczniczy rum.

Sorry, the comment form is closed at this time.