Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Próba przed atakiem na Wschód? Niemcy rekrutują statystów.

Posted by Marucha w dniu 2017-03-30 (czwartek)

W Niemczech poszukiwani są statyści do udziału w grach fabularnych podczas manewrów szkoleniowych amerykańskiej armii.

Kandydat powinien mieć „dobrą znajomość języka rosyjskiego”, aby grać rolnika lub sklepikarza. Jest także wymagana dobra znajomość języka angielskiego i niemieckiego, donosi Sputnik Deutschland.

Opis stanowiska „Poszukujemy odtwórcy roli podczas szkoleń NATO” został opublikowany na oficjalnym portalu stolicy Niemiec berlin.de. „Szukamy statystów do gier fabularnych podczas manewrów szkoleniowych amerykańskiej armii” — czytamy na stronie. Data rozpoczęcia pracy — 26.04.2017.

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać dobrą znajomość języka angielskiego i niemieckiego. „Dużą zaletą” będzie znajomość języka polskiego lub czeskiego.

„Statyści będą grać rolę ludności cywilnej w strefach konfliktu. W ten sposób uzyskuje się zbliżony do rzeczywistości scenariusz szkoleniowy dla wojskowych i ich optymalne przygotowanie do misji zagranicznych” — czytamy w opisie oferty pracy.

Szkolenia będą odbywały się w sposób ciągły, również w weekendy, na terenie poligonu szkoleniowego Hohenfels pomiędzy Norymbergą a Regensburgiem. Zostanie tam wybudowanych około dziesięciu wiosek po 30 domów w każdej.

„Statyści będą odgrywać niewielkie role hodowców zwierząt, sklepikarzy czy przywódców wsi w Afganistanie, który ciągle prowadzi pertraktacje z amerykańskimi wojskowymi i bierze w tych negocjacjach pośredni udział”. Wynagrodzenie waha się od 88,4 do 120 euro za dzień pracy.

https://pl.sputniknews.com/

To wszystko to grubymi nićmi szyta prowokacja Putina.
Admin

Komentarzy 10 to “Próba przed atakiem na Wschód? Niemcy rekrutują statystów.”

 1. Dziadzius said

  To bez klopotu – bo teraz kiedy Trump obcina darmozjadom pieniazki w tej pienieznej „nirwanie” klamsta o klimato-kontroli to bedzie nadbor bezrobotnych statystykow i napewno oni juz przeszkoleni na masowaniu faktow dla ONZ beda pomoca w tym masowaniu faktow dla NATO

 2. u said

  No to szykuje nam sie hollywodzka wojna, ktora wyrezyseruje NATO i hollywodzkie oparte na oscarach zwyciestwo.

 3. Tomek said

  Będą strzelać do statystów z ostrej amunicji?

 4. revers said

  Nie Niemcy tylko NATO szuka rosyjskojezycznych statystow na terenie Niemic, taka praca za 80-120 EUR za godzine. Napewno chetni znajda sie „Haende Hoch” przecwicza lub wezma udzial w jakiej popisowej prowokacji blisko Gliwickiej, ale wtedy ryzykuja zyciem bo swiadkow zdarzenia najczesciej pozbywa sie.

  NATO zainstalowalo sie juz na stale w Moldawii , mimo socjalistycznego prezydenta kraju.

  Co na to Gorbaczow i Kohl zyjacy jeszcze podpisywacze ukladow o nie rozprzesztrzenianiu sie NATO na wschod

 5. Pinxit said

  To juz Zyrynowski przepowiedzial, ze w maju bojowkarze poprzebieraja sie w rosyjskie mundury i rozwala .. Eurowizje na Ukrainie, zeby bylo na ruskich chuliganow. Ukrainskie sluzby bezpieczenstwa znajda porzucona balalajke jako dowod rosyjskiej prowokacji.

 6. Władek said

  Czy Niemcy uzbroją tych „statystów” w siekiery, widły, noże i piły?

 7. revers said

  Cyz Wladzie beda biegac z amerykankimi siekierami, widlami, nozami, pilami? nie tylko jezyk rosyjski, ale jezyk polski i jezyk czeski jest mile widziane, gdyz bedzie sie pacyfikowalo w cwiczeniach wioski na wschodzie w jwzyku ruki wier, rece do gory, polskiego plebsu i wladkow to tez dotyczy , scenaria jak w afganistanie bo dla jankesow to obojetne czy Wladek to talib w Afganistanie , czy Katolik od swieta w Polsce lub na Ukrainie..
  wiecej …
  .https://www.youtube.com/watch?v=L6lpNayh7lc

 8. Zerohero said

  Gdyby rosyjska armia wynajmowała statystów mówiących np. po polsku, to byłaby histeria na całe NATO. Natomiast USraelici wynajmują statystów mówiących po rosyjsku. No i jest spoko.

 9. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703315154390-Pentagon-wyjasnil-po-co-rekrutuje-rosyjskojezycznych-statystow/

 10. NICK said

  Acha.
  Statystów.

Sorry, the comment form is closed at this time.