Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA wycofują się z kosztownej polityki klimatycznej. Bruksela chce być eko-liderem

Posted by Marucha w dniu 2017-03-30 (czwartek)

[Ta polityka jest nie tylko kosztowna. Jest przede wszystkim bezsensowna, gdyż oparta na fałszerstwach danych naukowych i indoktrynacji mas – admin]

Prezydent USA Donald Trump wydał rozporządzenie, mające unieważnić szereg inicjatyw podjętych przez jego poprzednika dotyczących polityki klimatycznej.

Wcześniej Trump zaproponował projekt budżetu, który znacznie redukuje fundusze dla agend realizujących programy związane z tzw. zmianami klimatycznymi. Tymczasem UE zobowiązała się dalej dążyć do osiągnięcia celów porozumienia klimatycznego podpisanego w Paryżu w 2015 roku.

W Deklaracji Rzymskiej kraje UE potwierdziły zobowiązanie do realizacji niezwykle kosztownych dla podatników europejskich celów porozumienia klimatycznego. Do 2030 roku w Europie mają być zlikwidowane wszystkie kopalnie węglowe i przestarzałe elektrownie.

W 2010 roku amerykańska administracja powołała międzyresortową grupę roboczą konsultującą się z naukowcami i innymi rządami, która miała oszacować m.in. koszt wpływu zanieczyszczenia wód, działalności rolniczej, infrastruktury na zdrowie publiczne. Administracja Obamy planowała wprowadzić podatek węglowy w wysokości 40 USD za tonę węgla. Pozyskane środki miały pozwolić na realizację ambitnego programu zwalczania rzekomych zmian klimatycznych.

Agencja ds. Ochrony Środowiska (EPA) twierdziła, że wprowadzenie pewnych regulacji dotyczących sektora energetycznego, rolnego itp. pozwoli zaoszczędzić miliardy dolarów, które musiałby być wydane później na likwidację ewentualnych szkód klimatycznych.

Ekipa Obamy jeszcze przed odejściem z Białego Domu zainicjowała szereg zmian prawnych, w tym Program Czystego Powietrza, który zabraniał władzom federalnym sprzedawać lub wydzierżawiać ziemię na działalność kopalń węglowych itp. Program ten właśnie został zakwestionowany przez obecną administrację.

Koncepcja stworzenia Programu Czystego Powietrza wzbudziła liczne kontrowersje od samego początku. Krytycy twierdzili, że nie można poważnie potraktować szacunków dotyczących kosztów społecznych powodowanych produkcją węgla. Ten koszt jest niemożliwy do określenia.

Thomas Pyle z branży energetycznej stwierdził, że tzw. społeczny koszt węgla jest arbitralnym i spekulatywnym wskaźnikiem, którego nigdy nie powinno się używać do kształtowania federalnej polityki energetycznej.

– Działania, które dziś podjąłem (…) przywrócą wolność gospodarczą i pozwolą firmom, i naszym pracownikom dobrze się rozwijać, konkurować i odnosić sukcesy na równych szansach po raz pierwszy od dłuższego czasu – mówił prezydent Trump po ogłoszeniu dekretu znoszącego politykę Obamy. Wiceprezydent Mike Pence oświadczył z kolei: Wojna z węglem się skończyła.

Demokraci w kongresie podnieśli alarm. Ostrzegali, że działania prezydenta zagrażają zdrowiu publicznemu i zahamują większość postępów dokonanych w ciągu ostatnich ośmiu lat w walce ze „zmianami klimatycznymi”.

Republikański senator James Inhofe z Oklahomy z kolei tłumaczył, że tzw. społeczny koszt węgla od lat opierał się na błędnych danych i służył do uzasadnienia regulacji, które nie przynosiły korzyści.

– Wycofanie tego rozporządzenia przyniesie natychmiastowe korzyści gospodarcze i uniemożliwi agencjom uzasadnianie kosztownych regulacji w oparciu o fałszywe analizy kosztów i korzyści – mówił.

Plan działań w zakresie czystego powietrza ogłoszony w sierpniu 2015 roku zmuszał Stany do wypracowania sposobów redukcji emisji dwutlenku węgla z elektrowni o 870 mln ton do 2030 roku. Polityka miała mieć taki sam skutek, jak usunięcie 80 mln samochodów.

W sytuacji, gdy Stany Zjednoczone odchodzą od drogiej polityki klimatycznej, Europa zamierza z żelazną konsekwencją realizować postanowienia porozumienia klimatycznego z Paryża. To nawet priorytet UE. Najnowszy raport dwóch europejskich think tanków wskazuje, że na razie jednak tylko trzy kraje europejskie są na drodze prowadzącej do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego.

Transport and Environment (T&E) oraz Carbon Market przeprowadziły wspólne badania dotyczące postępu każdego państwa UE w zakresie realizacji polityki klimatycznej i przyjęcia nowej dyrektywy ESR. Dyrektywa ESR wyznacza wiążące cele w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla w latach 2021-2030 dla sektorów nieobjętych systemem handlu uprawnieniami do emisji (ETS), to jest: transportu, budownictwa, rolnictwa i odpadów.

Największe postępy w tym zakresie czyni Szwecja, która planuje obniżyć emisję „gazów cieplarnianych” o więcej niż planowane przez KE 40 proc. Niemcy i Francja to dwa pozostałe kraje, które zmierzają w kierunku realizacji założonych celów klimatycznych.

Dyrektor ds. polityki węglowej UE Femke De Jong stwierdziła, że politycy UE powinni być znacznie bardziej zdeterminowani i przeznaczyć jeszcze więcej środków na realizację celów klimatycznych. Tłumaczyła, że „wspieranie paliw kopalnych jest ekonomicznie i politycznie nieodpowiedzialne”.

Aby osiągnąć cel porozumienia paryskiego, oba think tanki sugerują, iż konieczne jest całkowite odejście od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Polska, Włochy, Hiszpania i Czechy są oskarżane o blokowanie nowej dyrektywy ESR, zobowiązującej do wyłożenia jeszcze większych środków na politykę klimatyczną.

Obecnie dyrektywa ESR jest negocjowana przez państwa członkowskie UE i ma być ostatecznie przyjęta do końca tego roku. Wg analityka ds. transportu Carlosa Calvo Ambel, „to będzie najważniejsze prawo klimatyczne, które umożliwi Europie realizację porozumienia paryskiego”.

Dyrektywa ta oznaczać będzie całkowitą likwidację kopalń węglowych i starych elektrowni oraz inwestowanie ogromnych środków z budżetu państwa w nową infrastrukturę tzw. energii odnawialnej np. wiatrowej i słonecznej.

Nowe projekty infrastrukturalne realizować będą firmy posiadające licencje na „zieloną technologię”. Będą one zgodnie z programem „zrównoważonego rozwoju” uprzywilejowane w dostępie do środków publicznych (partnerstwa publiczno-prywatne). Takie uprawnienia ma wiele firm niemieckich.

Źródło: washingtontimes.com, economist.com, euractiv.com,
AS
http://www.pch24.pl

Komentarzy 16 to “USA wycofują się z kosztownej polityki klimatycznej. Bruksela chce być eko-liderem”

 1. snag said

  Bo scam, a rip-off business i pretext Brukseli do ‚odwadniania’ podatnika. Thanks God że w końcu ktoś tym się zajął (Trump) i szkoda że nie prokurator ,…

 2. Miet said

  Widać coraz wyraźniej za co nasz Prezydent Trump jest tak nienawidzony i flekowany przez rozmaitej maści liberałów.
  „Już był w ogródku, już witał się z gąską….” a tu niespodzianka Prezydent wydaje dekrety i pozbawia darmozjadów tak pięknie zapowiadających się sposobów na życie.
  Al Gore obwieścił Swiatu katastroficzne ocieplenie klimatu. Tysiące się przyłączyło do tej idei i już robiło na tym niezły szmal. Teraz się wszystko rypło.
  Ale Al Gore wyszedł z tego nienajgorzej. Teraz przestawił się na produkcję wina w Kalifornii, jego wino już jest we wszystkich super marketach. Jestem smakoszem wina – gdyby nawet mi oferowano jego wino za $1 za butelkę, to nie kupię.:-)))

 3. Dziadzius said

  Jezeli jeszcze jest ktos umyslowo zyjacy ktoren dalej mysli ze kontrola klimatu tak jak jest obecnie falszywie i bez poparcia proponawana przez ONZ nie jest ostatecznym oszustwem to niech mi wytlumaczy w jaki sposob „Carbon Tax” w n.p. Kanadzie ( najbardziej zadrzewionemu panstwu na swiecie- oprucz chyba Rosji) pomoze w zmniejszeniu dwutlenku wegla na swiecie ?????? Ciekawe ze w Kanadzie cieplarnie KUPUJA dwutlenek do swoich cieplarn bo w powietrzu w Kanadzie jest go za malo??? a rosliny potrzebuja dwutlenek zeby robic synteze chlorofilu.
  W propozycji ONZ mial byc ustalony swiatowy bank w Brukseli [ pod dyrekcja Rockyfeller- no albo kto inny ??] do ktorego wszystkie udzielajace sie narody beda [ przymusowo pod kara sankcji] wplacaly jakas skladke [arbitralnie i bez apelacyjnie ustalona przez Carbon Tax Bank/rockyfeller] i ze w ten sposob zmniejszy sie dwutlenek na swiecie –
  Logika jest prosta —
  Francja n.p. zaplaci do banku miljon $$– to zgraja uczonych stworzy [ angielskie slowo jest * zgotoje = cook* ] nowe dowody ze raptem we Francji gestosc dwutlenku spadla i Bank postawi takie siatki dookola Francji zeby dwutlenek z n.p. Niemiec nie mogl po cichu wplynac zpowrotem do Francji.
  Brawo – to chyba [ oprucz holocaust] jest najpomyslniejszy zydowski sposob wyluskania od durnych goim [ z poparciem placzek wspolnikow feminazi] ostatni grosz

 4. u said

  No to Pekinczykom moze tym razem nie uda sie wykiwac oglupialych oredownikow globalizmu. Bo jak wszystko o0becnie wskazuje to to wsadzaja im szpony w nocnik.

 5. AlexSailor said

  Jednej, najważniejszej rzeczy JE Trump nie zrobił.
  Powinien sfinansować badania naukowe udowadniające absurdalność antropomorficznego ocieplenia klimatu i szkodliwości emisji CO2.

  Jasno, czarno na białym i bez wątpliwości.

  W drugim etapie powinien postawić przed sądem tych, którzy okłamywali ludzkość dla osobistych korzyści.
  Naukowców i polityków.
  A sądy powinny ich skazać według prawa amerykańskiego.

  Inaczej jego działania będą tylko epizodem.

 6. Miet said

  Panie Alexsie, to zadanie jakie Pan stawia przed Trumpem, to nie jest na jeden dzień, czy tydzień. To musi potrwać – a z drugiej strony, to prezydent nie jest w stanie naukowcom nic nakazać – nawet za duże pieniądze.
  Natomiast za duże pieniądze to można tę całą hucpę ośmieszyć w mediach – problem tylko, kto te media posiada. Wiemy kto.

 7. Aby osiągnąć cel porozumienia paryskiego, think tanki sugerują, iż konieczne jest całkowite odejście od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Polska, Włochy, Hiszpania i Czechy są oskarżane o blokowanie nowej dyrektywy ESR, zobowiązującej do wyłożenia jeszcze większych środków na politykę klimatyczną.
  Al Gore obwieścił Światu katastroficzne ocieplenie klimatu. Tysiące się przyłączyło do tej idei i już robiło na tym niezły szmal. Teraz się wszystko rypło.
  *****
  Al Gore reprezentował w USA doktrynę KOWALSKIEGO I MOJĄ, która w Europie zyskała rozłos jako Doktryna Haidera.
  Uważa się, że są DWA źródła energii: Paliwa Kopalne i Odnawialne Źródła Energii, co jest SZALBIERSTWEM, bo istnieje jeszcze system Kowalskiego-Prawdzica czyli HAIDERA jako Żydowskiego Konspiratora Seksualnego Adolfa Hitlera.
  Doktryna Haidera wzięła się stąd, że po powrocie z RFN do Wrocławia zacząłem realizować silnik spalinowo-parowy VDTW na Politechnice Wrocławskiej, który został storpedowany przez agenta Rotszyldów Buska w sposób TERRORYSTYCZNY.
  Jednak okazało się, że mój VDTW zostało opracowany w Austrii jako Austriacki Silnik SUPEREKOLOGICZNY, na podstawie którego Ministrowie Transportu WSZYSTKICH PAŃSTW EUROPEJSKICH podpisali w Wiedniu Europejską Konwencję Transportu Ekologicznego, w obecności Ministrów Transportu USA, Kanady, Japonii i Rosji. Konwencja miała wejść w życie 1 I 1997 r, do którego to czasu wszyscy sygnatariusze Konwencji Wiedeńskiej mieli uruchomić produkcję ASSE samodzielnie lub przy pomocy fachowców z Austrii czy zaimportować te silniki z Austrii lub innych producentów.
  Ja OPROTESTOWAŁEM Austriacki Silnik SUPEREKOLOGICZNY jako moją własność intelektualną, godząc się jednak nań za uznanie mych Praw Autorskich na podstawie Prawa Niemieckiego i SPŁACENIA aktywistów Narodowego Ruchu Turbinki Kowalskiego, z tym, że za Aktywistę miał być uznany KAŻDY użytkownik Turbinki a we Wrocławiu montowane były w 3 dużych zakładach nie licząc Chałupniczych.
  Wywołało to FURIĘ Rotszyldów, ale Konwencja Wiedeńska UPADŁA dopiero po pobiciu we Wrocławiu konsula austriackiego z okrzykami TU JEST POLSKA, o co prasa wrocławska i wiedeńska oskarżyła Polskich Nacjonalistów, a następczyni Pana Konsula zachowywała się tak, jakbym To Ja nasłał bojówkarzy.
  Z tego powstała Doktryna Haidera, którą w USA reprezentował Al Gore: Mówiła ona, że ROLNICTWO BĘDZIE PRODUKOWAĆ OLEJ DLA AUSTRIACKIEGO SILNIKA SUPEREKOLOGICZNEGO, co będzie TAŃSZE od benzyny i oleju doslowskiego, a przy tym powiterze będzie CZYSTE. Dzięki tej doktrynie Haider wygrywał wybory w Austrii a Gore został Wiceprezydentem USA, a zostałby też Prezydentem, gdyby nie Kurwy Kalifornijskie, które dogadały się z Bushem Skurwysynkiem, że zniesie Przywileje Ekologiczne Kalifornii – wobec czego Kalifornia Będzie Musiała przejść na Austriacki Silnik SUPEREKOLOGICZNY i one będą Rządzić Światem VDTW.
  Po załatwieniu Zwycięstwa nad Gorem zniósł on faktycznie przywileje ekologiczne Kalifornii, ale wprowadził ZERO EMISYJNOŚCI, co spełniał tylko Volkswegen-SZALBIERZ. Mnie do Kioto liberałowie nie wpuścili, choć tylko ja miałem wnioski STRATEGICZNE do Efektu Cieplarnianego, ale przyjęto Protokół Kioto cherubina Hitlera dla Wykupienia przez haremy holokaustyczne USA, co prolongował w Paryżu Hollande Na Pohybel chłopom francuskim i europejskim oraz dla SMOGÓW miejskich.
  Na Polsko-Niemiecko-Amerykańskiej konferencji w Gdańskim NEPTUNIE 30 VI 1999 r. Niemcy zrezygnowali z Volkswagena-LUPO za koncesję dla niemieckiego kapitału asekuracyjnego w USA, co stało się powodem WTC, bo przed kapitałem NIEKRYMINALNYM mógł uratować USA tylko Zarkawi.
  WYMUSIŁEM w tej sprawie śledztwo Bundestagu, które miało być opublikowane w kobiecym magazynie politycznym CICERO, ale publikacje przerwała Bardzo Brutalna interwencja Policji – jeszcze brutalniejsza niż podczas druku w Der Spiegel niezależnego śledztwa w sprawie mordu w Poecking pod Monachium, gdy Niemcy obudzili się w NIE SWOIM PAŃSTWIE. Mordu dokonał Gerhard Schroeder dla przejęcia przez Franza J. Straussa Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich, za co został Kanclerzem.
  RYKI Rotszyldów, którzy siedzą Na Kopalniach, na ASSE pamiętam do dziś.

 8. Boryna said

  Ograbiają nas pod pozorem nadmiaru dwutlenku węgla.

 9. lopek said

  Re 4:
  „Powinien sfinansować badania naukowe udowadniające absurdalność antropomorficznego ocieplenia klimatu i szkodliwości emisji CO2.”
  Koniec cytatu.
  Głównym celem lansowania ocieplenia klimatu na skutek bezczelnego bytowania człowieka na Ziemi – jest pozyskanie argumentu do depopulacji. Dlatego żadnych badań (jak wyżej) nie będzie.

 10. Siekiera_Motyka said

  „Bruksela chce być eko-liderem”

  Bo świetnie na tym zarabia. Nic więcej.

 11. Bronisław said

  Re: 9. W pełni podzielam Pański wniosek, Panie Lopek, że: „Głównym celem lansowania ocieplenia klimatu na skutek bezczelnego bytowania człowieka na Ziemi – jest pozyskanie argumentu do depopulacji.”!!! Łączę gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 12. Maćko said

  – Odchodzimy od tradycyjnych bloków energetycznych, które mogły działać bez konieczności wyłączania przez 7-8 tys. godzin w ciągu roku. Dochodzimy do sytuacji, kiedy nasze bloki energetyczne funkcjonują przez 4-5 tys. godzin rocznie. Jest to związane m.in. z rosnącą ilością źródeł odnawialnych. W grudniu 2016 r. był taki moment, kiedy energia ze źródeł OZE pokrywała nawet 40 proc. polskiego zapotrzebowania na energię
  http://energetyka.wnp.pl/minister-kurtyka-oze-wypieraja-tradycyjne-bloki-energetyczne,295164_1_0_0.html

 13. snag said

  AlexSailor @ 5 ,…

  Powoli, senor, naukowcy z których PC freaks zgnoili i pozbyli bo nie tańczyli jak wymagano, wrócą i zaczną od nowa ,…

 14. ZIEMIA OBIECANA

  Energetyka Rzepakowa jest MOJA jako modyfikacja VDTW. Austriacki Silnik SUPEREKOLOGICZNY VDTW jest 4 razy sprawniejszy energetycznie w mieście i 5 razy na autostradzie od konwencjonalnego silnika Otta czy Diesla, który Ukradł patent pruski Nadrowskiemu z Poznania.
  Pół wieku temu był film ZIEMIA OBIECANA, którego cenzura nie puściła jako RASIZM. Włoski admirał każe topić łodzie z uchodźcami KLIMATYCZNYMI z Afryki, ale zostaje zaatakowany przez Papieża: JAK MOŻNA TAK TRAKTOWAĆ DZIECI BOŻE? bo Admirał nie był widocznie Synem Jezusa Chrystusa. Dzięki temu do Włoch płyną największe w historii flotylle inwazyjne, jak do Hiszpanii czy Grecji, dzięki którym Francja ROZWIĄŻĘ kryzys demograficzny, bo Francuzka urodzi Jedno dziecko a Arabka 13. Książę Demidow pytał mnie, Dlaczego Każdy Hiszpański Żyd jest Jezuitą ??? i odpowiedział: BO KAŻDY HISZPAŃSKI ŻYD MIAŁ ZAWODOWEGO KOPULANTA Z HAREMU OMAJADÓW, KTÓRY GO KOPULOWAŁ.
  Profesor Wolniewicz chce być Admirałem Włoskim, bo krzyczy TOPIĆ !!! – więc zostanie NAPADNIĘTY przez Papieża. Ja jednak znalazłem INNĄ metodę walki z onymi Flotyllami Inwazyjnymi, przy których Niezwyciężona Armada Się Chowa. WYMYŚLIŁEM Imperializm Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, który był KONIECZNY dla Energetyki Saharyskiej. Sahara ma WIĘCEJ wody gruntowej i atmosferycznej od Europy. Kadafi uruchomił Podziemne Morze Słodkiej Wody we wschodniej Libii, ale można też pozyskiwać wodę atmosferyczną zasilaną górną warstwą atmosfery z Niżu Irlandzkiego WŁOSKIM skraplaczem mgły nocnej z lustra fotoelektrycznego Siemensa: w Nocy WODA a w Dzień PRĄD. – Mój wniosek uznali za poważny jednak tylko Anglicy, gdyż zaczęli wykupywać w Tunezji tereny na baterie słoneczne.
  Prezydent Roosevelt podczas pobytu w Magrebie mówił o Francuskim planie Zalesienia Sahary, który USA winny Wesprzeć. Zalesienie Sahary, która jest ANTROPOMORFICZNA, jest jednak możliwe tylko jako efekt Energetyki Saharyjskiej, czyli dostarczania energii z Sahary do Europy. – Wówczas nie byłby nawet potrzebny import owoców Koleją Bagdadzką z Indii, gdyż byłyby produkowane w Afryce Północnej jako ZIEMI OBIECANEJ.
  Twórca Niemieckiego Cudu Gospodarczego Kanclerz Erhard pieklił się na amerykańskie banany, twierdząc, że Niemców na nie NIE STAĆ. Gdy pytano, To SKĄD – z Indii? to odpowiadał z AFRYKI. Myślano, że upadł Na Głowę, ale Nie Upadł, bo teraz NIEMIECKIE banany afrykańskie mogą konkurować z amerykańskimi.
  Hrabia Kurowski, który przepracował kilka lat w Jugosławii, mówił mi DLACZEGO mój wniosek Energetyki Saharyjskiej jest nie do realizacji, czy byłby możliwy w warunkach francuskiego kolonializmu: Chrześcijaństwo to MIĘKKI judaizm a islam TWARDY. Ponieważ to jest religia ZDOBYWCÓW to nie może Dopuścić, aby muzułmanie zajęli się Twórczą Pracą miast ŻOŁNIERKĄ. Uważał, że Europę mogą uratować TYLKO SERBOWIE, bo Tylko Oni potrafili stosować metody muzułmańskie wobec Muzułmanów.

 15. Pinxit said

  Biznes „ekologiczny sie nie oplaca amerykanskiej mafii. Na programy klimatyczne Ameryka nie ma pieniedzy bo musi oplacac banki i firmy zbrojeniowe.
  Te programy ekologiczne byly i tak szczytem korupcji i miliony dolarow poszly w bloto. A miliardy – na Kajmany.
  USA to straszliwie skorumpowany kraj. To nie ma znaczenia, ktora partia rzadzi.

  Ten Donald Trump juz sobie cala rodzine ‚zainstalowal” w Bialym Domu i jego coreczka, niewybrana przez wyborcow, bedzie rzadzic Ameryka jako glowny doradca tatusia. Drugim glownym doradca jest malzonek coreczki, oligarcha i potentat nowojorski od handlu nieruchomosciami.
  Wiadomo: rodzinny biznes. Powtorka z dynastii Bushow i Clintonow.
  A wojenki trwaja.

  O czym pisza amerykanscy weterani na temat np. Trump Tower:

  How Trump became the Russian Mafia’s bitch (Updated) | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/03/31/how-trump-became-the-russian-mafias-bitch/

 16. Racjonalista said

  Redukcja CO2 w atmosferze ma na celu obniżenie plonów, czyli wywołanie głodu. W Polsce ponoć CO2 w powietrzu jest za mało i lasy nasze po prostu głodują.

Sorry, the comment form is closed at this time.