Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (32 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-03-30 (czwartek)

Cztery jednopłciowe pary skierowały do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu skargi na to, że nie mogą w Polsce zawrzeć związku partnerskiego. Prawa człowieka są zatem łamane, a godność deptana.

Szczęśliwi, że młoda polska demokracja nie ma większych problemów, wpisujmy poniżej różne, wolne komentarze.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/03/27/wolne-tematy-31-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/04/03/wolne-tematy-33-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 246 to “Wolne tematy (32 – 2017)”

 1. Boydar said

 2. snag said

  229 @ 235 w poprzednich ,…

  Zostawiłem was na dzień bez nadzoru … i masz babo placek 😉 ,…

  Dziś podlizują się szukając wsparcia tam gdzie nie znajdą bo senor Boydar jaki jest taki jest ale winda to mu jeszcze dochodzi na strycha i podejrzewam ze potrafi ziarno od plew. chociaż głowy bym nie dal ,…

 3. osoba prywatna said

  Ten człowiek nikogo już nie zabije. Szkoda tylko, że ma godnych siebie następców.
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/137636,caly-swiat-zaplakal-zmarl-david-rockefeller

 4. Nemo said

  @ Zdjęcie.

  Nie wiem co dokładnie znajduje się się na talerzu, ale wygląda tak pysznie, że aż mi ślinka pociekła.

 5. NICK said

  To jest dość dobry moment aby PRZESTAĆ pisać, że zmarłych świeżo oceniać nie należy.
  Należy!

 6. NICK said

  Wyważonym sposobem.

 7. NyndrO said

  Panie NICK, ja nigdy nie rozumiałem tej ” zasady ” i nie stosowałem się do niej, o czym zresztą wielokrotnie pisałem.

 8. snag said

  Zdobycze prawne, uprawnienia LGBT i preferencje wyłudzone za kadencji Obamy płowieją z powodu unieważnienia powyższych przez cięcie grantów/funduszy na pranie mozgów gawiedzi i szantaż polityków ,…

  ‚Death by a thousand cuts’: LGBT rights fading under Trump, advocates say
  ————————————————————–
  https://www.theguardian.com/us-news/2017/mar/30/lgbt-rights-under-trump

  Pierwsza jaskółka – Prawnie nielegalne w N. Carolina, a tak dobrze żarło ,…

  .http://images.dailykos.com/images/242333/story_image/gender-neutral-restroom-sign.jpg?1461282284

 9. NICK said

  Prawda. Zasadnicza. Panie NyndrO.

 10. snag said

  @ 2 powinno być ‚Zostawiłem ich’ na dzień bez nadzoru …

 11. Siggi said

  Przed rozpoczęciem uważnego czytania,bezwzględnie przygotować pampers ewentualnie nocnik-kaczkę,może być szklana.
  Analitycznie skoncentrować się na tekście i podtekście.Podać dalej bliżnim.
  ——
  List do Ministra Antoniego Macierewicza

  Panie Antoni, drogi Ministrze Obrony,
  planowałem wysłać Panu ten ważny list dopiero 10 kwietnia, bo wiadomo, szczególna data, natomiast chaos informacyjny dotyczący wyprowadzenia Polski z Eurokorpusu, spowodował, że zmuszony jestem zrobić to jak najprędzej.
  Mam taką niecierpiącą zwłoki sprawę.
  Od jakiegoś czasu nie mogę się dogadać z babcią.
  Uparła się, że był zamach. Sam Pan jest dziadkiem, więc mnie Pan świetnie rozumie.
  Muszę coś zrobić, żeby uratować tę relację, bo jest coraz gorzej.
  Ja nie twierdzę, że zamachu nie było, ale gdy pytam babcię o dowody, mówi, że Pan ma.
  Minęło 219891600 sekund, 3664860 minut, 61081 godzin, 2545 dni, 363 tygodnie, 83 miesiące, 7 lat.
  Postanowiłem z okazji tak ważnej sekundnicy, minutnicy, godzinnicy, dnicy, tygodnicy, miesięcznicy i rocznicy, pomóc Panu te dowody ujawnić. Dlaczego teraz? A nie na przykład za 10 lat? Chodzi o babcię. Chciałbym, żeby tego ujawnienia dożyła, a dziś sama nie może się zdecydować, która wersja jest prawdziwa?
  Było o mgle, trotylu, brzozie, falach elektromagnetycznych, o trzech osobach, które przeżyły, a ostatnio poparzonych ciałach i pilotach, którzy chcieli ratować pasażerów.
  Jakiś czas temu fama niosła, że postanowił Pan kupić tupolewa z Czech, żeby zderzyć go z przyczepioną do samochodu, rozpędzoną brzozą. Od samego początku nie mówiłem nie tej famie i pomysł uważałem za fenomenalny. Nawet swoją podatniczą złotówkę na ten górnolotny cel chciałem dołożyć, wszak tylko prawda może nas ocalić.
  Pomyślałem sobie nieśmiało, że skoro zależy nam obu na zakończeniu tej ciągnącej się jak flaki z olejem historii o katastrofie, owy eksperyment należałoby odwzorować jeden do jednego.
  Lubi Pan młodych doradców płci męskiej, więc ja chętnie doradzę. Za darmo. W czynie społecznym. Mianować na ministra mnie nie trzeba, wystarczy Pański szczery i rozbrajający uśmiech. Dyskretny jestem, więc nawet gdybym zobaczył coś, czego nie powinienem widzieć, to odzobaczę. Obiecuję.
  Kierowcy z limuzyną nie potrzebuję. Chorobę lokomocyjną miewam i obrzygałbym Panu fotele.
  W wokalistach disco-polo też jakoś specjalnie nie gustuję, więc wyjazdy do Białegostoku i koszty związane z imprezami Panu odpadają.
  Poza tym, przez te Pańskie jasne, pełne miłości, spokoju i zrównoważenia oczy prawie zielone, oszalałem. Takie gorąco mnie w środku oblewa, że aż mi się słabo robi.
  Nieskromnie powiem, że kryteria spełniam aż zanadto.
  Można powiedzieć, że w pewnych sprawach lepszy jestem od niejednego Pańskiego młodego doradcy.
  Nie mam żadnych kompetencji, nie przeszedłem szkoleń. Nie posiadam dyplomów. Na samolotach się w ogóle nie znam. Nawet do matury nie podchodziłem, więc na Pańskiego asystenta nadaję się jak mało kto.
  Pan od dawna twierdzi, że brzoza nie była pancerna, a samolot po zderzeniu z nią wyszedłby bez szwanku, gdyby nie ten wybuch i te fale elektromagnetyczne. Ja myślę, że może mieć Pan rację, ale żebyśmy udowodnili wszystkim niedowiarkom, którzy w zamach nie wierzą, że rację Pan ma, moim zdaniem powinien Pan wsiąść do tego czeskiego tupolewa, zabrać ze sobą 95 ochotników z prezesem na czele, żeby ciężar się zgadzał. Proponuję wszystkich tych z partii, którzy wierzą w zamach. Kwiat polskiej inteligencji.
  Sztuczną mgłę jakoś się zrobi. Jak Rosjanie mogli, my nie będziemy gorsi. A jeśli nie, to stertę liści się podpali. Będzie siwy dym. Brzoza koniecznie wrośnięta w ziemię. Jakaś niezbyt duża i niezbyt gruba. Najlepiej rosyjska, bo po co niszczyć polskie?
  Zresztą nawet nie wiem, czy my jeszcze mamy jakieś polskie. Ostatnio przez kraj przeszło tornado o najwyższej skali f6 i zmiotło prawie wszystkie drzewa. Chodzą pogłoski, że to też jakieś fale elektromagnetyczne wypuszczone przez Rosjan. Zrobili to, żebyśmy nie mieli czym oddychać. Chcą nas udusić. Ja tam nie wiem, pewnie jakiś świr takie plotki rozsiewa.
  W każdym razie osobiście dopilnuję, żeby nikt nie podmienił rosyjskiej brzozy na pancerną.
  W tej kwestii może Pan na mnie liczyć.
  Na drzewach trochę się znam. Kiedyś spadłem z jednego.
  Pilotów ekspertów Pan ma, Ci chętnie wsiądą za stery. Doświadczeni przecież.
  Poderwiecie samolot, rozpędzicie i podczas lądowania gruchniecie w tę eksperymentalną, niepancerną brzozę. Jeżeli eksperyment się uda i będzie po Waszemu, czyli przeżyjecie, no wtedy zamach był jak nic. Trzeba będzie wypowiedzieć wojnę Rosji, ale jeżeli jakimś cudem Pański eksperyment się nie powiedzie, życzy Pan sobie Wawel, czy Powązki?
  Pytam, bo wie Pan, później protesty na ulicach, po co to komu?
  Co do wojny jeszcze, no, bo jeśli się faktycznie okaże, że babcia ma rację, był ten zamach i tę nieszczęsną wojnę Rosji trzeba będzie w końcu wypowiedzieć, słyszałem, że Pan i inni dygnitarze macie już przygotowany plan ucieczki z kraju. Doszły mnie słuchy, że każdy wysoko postawiony urzędnik w państwie, będzie mógł zabrać ze sobą cztery osoby i zwiać w trymiga dbając o własne cztery litery. Prawda to?
  Ja wiem, że to pewna niezręczność z mojej strony i potwornie mi głupio, że w ogóle mam czelność pytać. Zwykła, ludzka pazerność ze mnie teraz wychodzi. Cały ja, ale czy mógłby Pan zabrać mnie i moją rodzinę ze sobą?
  Mam świadomość jak absurdalne i niepatriotyczne jest moje pytanie, ale pomyślałem, że skoro w miarę młody jestem, to bym sobie jeszcze trochę pożył. Tak w sumie nie za długo. Aż tak stary jak Pan nie chcę być. Ludzie szacunku później do człowieka nie mają. Za wariata biorą, wyśmiewają bezlitośnie, od rosyjskich agentów wyzywają, ale tak parę latek jeszcze chciałbym. Da radę?
  Na koniec mojego szczerego i serdecznego listu do Pana przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy. Jako, że jak wspominałem wcześniej, na samolotach się w ogóle nie znam, kwalifikacji żadnych nie posiadam. O sprawach technicznych tym bardziej nic, a nic, tak na mój chłopski, prosty i niewykwalifikowany rozum, ja na Pańskim miejscu Panie Antoni, przed eksperymentem, na wszelki wypadek utwardziłbym skrzydło, żeby wtopy żadnej nie było. Jak coś się stanie, samolot straci sterowność, uderzy w ziemię, będzie po eksperymencie. Znajdzie się jakiś oszołom jeszcze i powie, że Czesi zamach na Polaków przygotowali, sprzedając trefnego tupolewa do eksperymentu. Czesi się wściekną i przez kilka lat będziemy się z szaleńcem użerali.
  Głupi dziad będzie jątrzył przeciwko Czechom, a potem jeszcze Polaków ze sobą skłóci.
  Ta niebieska, lewacka telewizja ( ptfu! Na psa urok, brzydzę się wypowiedzieć nazwę) znowu będzie miała pożywkę. Po co to komu? Poza tym lepiej żyć. Co Pan o tym myśli?
  Ja tak od wczoraj myślę i myślę, że jeśli to prawda, że coś tam Pan majstrował przy tym Eurokorpusie, coś ograniczył i jak nikt inny wzorowo rozmontowuje polską armię, szczerze Panu powiem, że spokojniejszy jestem, bo to chyba znaczy, że wojny nie będzie?
  Dla mnie to logiczne. Nie będziemy mieli armii i wsparcia z zewnątrz, to nie będzie wojny.
  Czyli tak jak ja, jest Pan pacyfistą.
  Jednocześnie chciałbym w imieniu swoim, ale i wielu milionów prawdziwych, polskich patriotów przeprosić Pana za te wszystkie medialno-internetowe kalumnie potworne, sugerujące, że mógłby Pan być tym rosyjskim agentem i rzekomo przygotowywać Polskę do przekazania Putinowi. W głowie mi się to nie mieści. Powiem Panu, że czasem tak mi przykro, że aż mnie zatyka. Ludzie nie mają litości.

  Babcia jedną wojnę przeżyła. Mówi, że teraz wojny nie będzie. A nawet jeśli będzie, to mnie na pewno na front nie wezmą. Muszę zadać to pytanie -Jesteście w stałym kontakcie?
  Z wyrazami szacunku
  Damian Maliszewski
  Wnuczek, obywatel.

  Ps. O przystojnego Romana chciałem jeszcze zapytać. Co on tak te listy do Pana pisze? Było coś?
  Nie żebym był zazdrosny, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Młodszy jestem…
  Także gdyby miał Pan ochotę, mogę od teraz do Pana bardzo dużo listów pisać.
  Nie oczekuję niczego w zamian. Niech to będzie platoniczne uczucie.
  Mam też nadzieję, że nie gniewa się Pan, że zestawiłem nasze zdjęcia (wybrałem najlepsze) Chciałem po prostu zobaczyć jak byśmy razem wyglądali, bo może jak Pan zobaczy, to mnie jednak weźmie na tego swojego asystenta?
  Jakby co, czerwone oprawki mogę zmienić na czarne, klasyczne, żeby nikt niczego nie podejrzewał. Już wystarczy, że Bartek za bardzo podpada i plotkują.
  Damian Maliszewski
  29 marca 2017
  http://damianmaliszewski.natemat.pl/204797,list-do-ministra-antoniego-macierewicza

 12. Isia said

  … solidny posiłek … wygląda na smaczną, upieczoną wątróbkę z cebulką i i innymi warzywnymi dodatkami … ale głowy nie dam, bo Pan Gajowy potrafi zaskoczyć kulinarnymi potrawami … no i to żółtko w skorupce, sos … w sumie pełnowartościowe danie na obiad …

 13. Rubaszny Rubens said

  Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję zamek w Lidzbarku Warmińskim zbudowali Słowianie z kultury amfor kulistych:

  .https://www.youtube.com/watch?v=4wzWg_6e3Ws

  Wnętrze gotyckiego kościoła w Zawichoście:

  .http://www.deviantart.com/art/Interior-St-John-the-Baptist-church-in-Zawichost-560037009

  Zabytki sakralne Sieradza:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_Wszystkich_%C5%9Awi%C4%99tych_w_Sieradzu#/media/File:Kolegiata_wszystkich_swietych_-_Sieradz,_Poland-2.jpg

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Sieradz#/media/File:Klasztor_w_Sieradzu.jpg

  Ruiny zamku biskupiego w Bodzentynie oraz tamtejszy kościół:

  .http://www.deviantart.com/art/bodzentyn-I-73160278

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_i_%C5%9Bw._Stanis%C5%82awa_w_Bodzentynie#/media/File:Bodzentyn_kosciol_20080701_3760.jpg

  Klasztor bernardynów w Kazimierzu Biskupim:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Biskupi#/media/File:SM_Kazimierz_Biskupi_Klasztor_Bernardyn%C3%B3w_-_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_(2)_ID_651782.jpg

  Hitlerowcy zbudowali bazy na Księżycu i Marsie?

  https://kosmiczne-ujawnienie.blogspot.com/2017/01/podboj-ukadu-sonecznego.html

  Zamek Kamieniec w okolicach Krosna:

  .http://marrciano.deviantart.com/art/Ruins-388881815

  Neolityczna lub średniowieczna wieża w Bieczu:

  .http://marrciano.deviantart.com/art/Biecz-Castle-372412637
  .http://marrciano.deviantart.com/art/Fortalice-372999971

  Gotycki zamek w Dębnie:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_D%C4%99bnie#/media/File:Debno_(js).jpg

  Zamek Piastowski w Rybniku:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Rybniku

  Starożytne skarby z mazurskiego jeziora:

  https://histmag.org/Starozytne-skarby-z-mazurskiego-jeziora-14961

  Czy to największy sekret Watykanu?

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/1097-watykan-i-podroze-w-czasie

  To ludzie zniszczyli Saharę?

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/1101-to-ludzie-zniszczyli-sachare

  Figurka sprzed 25 000 lat:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/1095-venus-z-brassempouy

  Jak wyglądał Jezus?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/brytyjski-historyk-ujawnil-prawdziwy-wizerunek-jezusa-chrystusa

  W Kanadzie znaleziono meteoryt z pozaziemskimi hieroglifami:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/w-kanadzie-znaleziono-meteoryt-z-pozaziemskimi-hieroglifami

 14. NICK said

  Nie ma to jak kobieta oceni „po kuchni”.
  A i dżentelmenowi zapoda.

  Pani Isiu.
  Ma Pani jakiś przepis w zanadrzu?
  Poproszę. Ze zdjęciem.

 15. snag said

  Próbowali podpieprzyć pare artefaktów z Auschwitz, zapłacą grzywnę … se mysle gdyby podprowadzili cały majdan to byłby spokój.

  2 British teens fined by Polish court for stealing Auschwitz artifacts
  ——————————————————————
  http://www.jta.org/2017/03/30/news-opinion/world/2-british-teens-fined-by-polish-court-for-stealing-auschwitz-artifacts

 16. Isia said

  … (10) … ależ kuchnia to wszak nasza, Pań, domena, nieprawdaż ? … czy Pan Nick ma jakieś swoje ulubione potrawy ? … z przyjemnością zaproszę Pana na doskonałe danie z najlepszej na świecie, polskiej kuchni … zdjęcie, oczywiście, tylko za zgodą Pana Gospodarza … 🙂 …

  Ależ zgoda!
  Admin

 17. GonDar said

  Warto rozmawiac. Jewish Defence Leafue.
  Polska-ich kraj. Prosze obejrzec!
  Wazne!

 18. Marucha said

  Na obrazku: ziemniaki, cielęcina, strączki groszku, surowe żółtko (gajowy dodał trochę przyprawy) oraz sos z chrzanu, śmietany i jabłek plus przyprawy.

 19. NyndrO said

  „Ja się nie boję takiego zlecenia,
  Mogę ci służyć takimi skarbami.
  Lecz i rozerwać trzeba się czasami,
  Pomyśleć o rozkoszach podniebienia ”
  🙂

 20. snag said

  Jewish Defense League nie leafue (JDL) na wszeki wypadek jesli listwa byl ciekawy ) ,…

 21. revers said

  No to Junkers oderwie Arizone i Ohio od federacji
  .https://www.youtube.com/watch?v=uYC0pDt3I0g
  Dawno zawalu serca nie bylo na szczycie uni.

 22. PISKORZ said

  re 1. P. Boydar…PAN SIĘ NUDZI..?! A MOŻE MA PAN GORĄCZKĘ..?! Po kiego beja takie gówna dawać.? CZEMU MA TO SŁUŻYĆ.?!

 23. PISKORZ said

  re 3..”Bez wątpienia piekło zyskało kolejnego mieszkańca. BEŻ WĄTPIENIA..

 24. snag said

  Nick @ 232 w poprzednich ,…

  Ta ‚polityka’ to scam, a rip-off business i pretext Brukseli do ‚odwadniania’ podatnika. Thanks God że w końcu ktoś tym się zajął i (Trump) szkoda że nie prokurator.

 25. revers said

  re11
  To te wyjscie p.Siggii?
  https://de.news-front.info/2017/03/30/absage-an-eu-armee-polen-tritt-aus-dem-eurokorps-aus/
  raptem 120 lbtqowego wojska, czy przeformowanie w inna dywizje szturmowa, skoro juz jest w Orzyszu dowodctwo wileonarodowej dywizji natossmanow

 26. Maciuś said

  Re 2: snag
  Ty szkopuł liżesz dupę byle komu, tutaj…

 27. Siggi said

  O tym tu dawno nie było. Machnig zająka się ze zgryzoty.
  http://wolnosc24.pl/2017/03/30/juz-wiemy-kto-wykonczy-gazete-wyborcza-zobacz-jakie-premie-wyplacil-sobie-zarzad-za-spadajaca-sprzedaz-a-michnik-jezdzi-po-austrii-i-skarzy-sie-na-swoj-ciezki-los/

 28. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/03/30/co-sie-dzieje-ludzi-do-pracy-brakuje-a-place-nie-rosna-eksperci-to-przez-ukraincow-i-500-plus/

 29. Siggi said

  A może by Admin.zaserwował coś z tego gatunku …żarcia,choć na foto.Może ślina poleci?

  https://xebola.wordpress.com/2017/02/19/z-oceanu-prosto-na-nasze-talerze-trafia-plastik/

 30. Siggi said

  Może Północ ją podje……ba..ła?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/aresztowano-usunieta-z-urzedu-prezydent-korei-poludniowej

 31. Siggi said

  Trochu luzu…
  http://wiemy.to/post-3685-m-rzuci-j-dla-jej-siostry-a-na-odchodne-zostawi-tylko-list-jej-odpowied-zrujnowa-a-jego-rado-.html?utm_content=buffer366fa&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 32. Boydar said

  „… Ależ zgoda! …”

  A ja tyle czasu nie chciałem wypisać recepty, no i Pan Gajowy mnie ubiegł; z tysiąca pięciuset metrów. Ale na kacu to człek na skrupułach traci 🙂

  Wy się Piskorz nie interesujcie, rzyczliwie radzę.

 33. revers said

  Pan Stasiu M. jak zawsze w formie tym razem o bezprawnych rozszczenich AJC, na ktore otwarcie o dziwo przbiegaja nie tylko swieccy dygnitarze z najwyzszej polki, ale arcybiskupni purpurowi na koniec panstwa Polskiego. Kosciol z Pejso-Masonami to nie kosciol.
  .https://www.youtube.com/watch?v=Xx9v8F1U1T0&feature=share

 34. Yah said

  Ad 84 z poprzednich Wolnych tematów

  Czy naprawde tym obcym pali się grunt pod nogami, żeby tak grubymi nićmi …… brakuje tam tylko Brauna

 35. Siggi said

  10 milionów lat świetlnych w sekundę
  http://www.focus.pl/czlowiek/10-milionw-lat-wietlnych-w-sekund-14011

 36. Zby said

  Czy jak Kurdupel mamrotał o Sławie Ukrainy i Jej Bojcom Sławie, to czy mam prawo protestować, jak to usłyszę, czy podwinąć ogon??

 37. Boydar said

  Masz Pan zasrany obowiązek. Jego konto jest jego; a Pańskie – Pańskie. Panu mu płacisz żeby sterował tak, żeby dopłynąć. Nie trzeba w majtki zanadto zaglądać.

  Gdyby on nie mamrotał, Pan nie miałbyś okazji okazać się Człowiekiem.

 38. Boydar said

  Czyżby niemieckie owczarki miały przewagę nad mammografami Siemensa ? Też bardzo niemieckimi ?

  http://lublin.onet.pl/nik-niska-skutecznosc-programow-wykrywania-raka-piersi-i-szyjki-macicy/8w7e4w5

 39. Bronisław said

  Re: 23. Pisze Pan, Panie Piskorz, iż „”Bez wątpienia piekło zyskało kolejnego mieszkańca. BEŻ WĄTPIENIA..”?!!!

  Nasz Pan i Mistrz Jezus Chrystus przestrzegał Nas jednak, abyśmy nie ferowali wyroków na innych ludzi; według zasady: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni”, chociaż największym i piekielnym oskarżycielem podczas sądu indywidualnego jest sam szatan i jak „ryczący lew walczy o każdą duszę”?!!! My mamy owszem obowiązek krytycznego oceniania, ale czynów ludzkich!

  Jestem przekonany, że człowiek ten z własnej woli wszedł do lucyferycznej „elity” Iluminatów i niewątpliwie wyrządził ludzkości trudne do wyobrażenia szkody. Nasze nieszczęścia w Polsce również nabrały wyraźnego tempa po wizycie u niego w Nowym Jorku (1985 r.) W. Jaruzelskiego!!! Pozdrawiam Pana ciepło oraz życzę dobrego zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 40. Zby said

  @37Bodyar, Pan trochę na wesoło :-). Tak, to ja sobie mogę na grillu z kolegami. Czy UPA ogłoszona była organizacją zbrodniczą?, Czy wychwalanie Bandery zostało zakazane?, Czy ktokolwiek mrugnął okiem na ich obecne świętowanie udziału w SS „Galizien (Halychyna)? Mi chodziło o „zgodne z przepisami / prawem obowiązującym” podejście, a nie o nauki o zasranych obowiązkach.
  A przy okazji, ja mu nie płacę, a i moje „człowieczeństwo” nie zależy od mamrotów na takim, czy innym szczeblu. A wie Pan, ja też kielicha trzasnę, będziemy na równi :-))

 41. NyndrO said

  Panie Boydar, niech Pan nie ściemnia. Pan od kilku lat kaca nie dopuścił do głosu. Wyprzedza go Pan klinem. Podobno, kiedy Pan próbował wytrzeźwieć, wyszedł Pan z białą szorstkowłosą myszą na spacer, po czym trafił Pan na OIOM, skąd porzewieziono Pana na dołek, gdyż myszą okazał się być listonosz. Cały Lublin o tym do dziś wspomina.

 42. Boydar said

  Ona nie była szorstkowłosa, z szorstkowłosą nigdzie bym nie poszedł.

 43. osoba prywatna said

  125 lat temu urodził się Stanisław Maczek.
  Gen. Stanisław Maczek „ojciec” polskiej broni pancernej
  http://www.nowastrategia.org.pl/gen-stanislaw-maczek-ojciec-polskiej-broni-pancernej/

 44. osoba prywatna said

  Brudzewo: Kolejny wypadek amerykańskich żołnierz
  http://www.fakt.pl/facet/militaria/kolejny-wypadek-amerykanskich-zolnierzy-cysterna-w-rowie-w-okolicach-brudzewa/y43v86r

 45. Maciuś said

  Ojcze nasz co zrobić, by modlitwy dotarły dziś do Ciebie? ——>

 46. Boydar said

  Po pierwsze nie obrażać ani nie testować Pana Boga, wszystko co zanosimy dociera zawsze i bez chwili opóźnienia.
  Po drugie modlić się o to co dobre na każdą metę i zgodne z Bożym Planem, nie ze swoimi aktualnymi wyobrażeniami.
  Po trzecie nie modlić się o to, co możemy osiągnąć sami bez szczególnej interwencji. Wyjątek stanowi rozum.

  A w ogóle to zastanowić się, czy Pan Bóg nas „zna”; bo czasem jest tak, że spotykając Go przechodzimy na drugą stronę ulicy. To być może może nie znać 🙂

 47. Lam said

  II BITWA O ANGLIĘ
  Pierwszą już bitwę Niemcy przegrali –
  Do tej się dobrze przygotowali.
  Na wodza Herr Tuska wystawili;
  Oby się tylko znów nie zdziwili…
  31-03-2017

 48. osoba prywatna said

  9 faktów o drzewach. Dlaczego warto je sadzić?
  http://www.focus.pl/przyroda/9-faktw-o-drzewach-dlaczego-warto-je-sadzi-14370

 49. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski i Paweł Bednarz – Handel dziećmi w Polsce!
  .https://www.youtube.com/watch?v=QmNm6WE1meo

 50. Maciuś said

  U mnie jest ta często, ostatnio, że przechodzę na drugą stronę ulicy, panie Boydarze. I nie potrafię się temu oprzeć 😮 żeby nie przechodzić, na …. drugą stronę ulicy 😮

 51. Boydar said

  To już wyłącznie Pańska sprawa, Panie Maciusiu. Pańska wola i skrzypce.

 52. osoba prywatna said

  Zamach w Łucku. Banderowcy, Rosjanie…a może mafia?
  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/137768,zamach-w-lucku-banderowcy-rosjanie-a-moze-mafia

 53. Boydar said

  No nie wiem, chodzi za mną od rana

  .https://www.youtube.com/watch?v=kKE6kupQyFk

 54. denuo said

  Pilne! Sztab POL-LIT-UKR BRYGADY PRZERZUCONY NA UKRAINĘ !
  .https://www.youtube.com/watch?v=MId5C14wFv4

 55. osoba prywatna said

  Marszałka Rokossowskiego pozbawiono tytułu honorowego obywatela Szczecina
  https://pl.sputniknews.com/polska/201703285137279-sputnik-polska-zsrr-rokossowski-szczecin-honorowy-obywatel/

 56. Isia said

  … piękna „Podróż w krainę baśni”, w wykonaniu M. Ostrowskiej …

  W pochmurny dzień, gdy szary cień
  Przesłoni barwy świata nam
  Odezwij się, przywołaj mnie
  Tak bardzo nie chcę zostać sam

  W bezgwiezdną noc, gdy ciemna moc
  Odbiera każdą radość nam
  Odezwij się, przywołaj mnie
  Tak bardzo nie chcę zostać sam

  Widzę już piękne złote przestrzenie
  Oblane słońcem korony drzew
  Łąki niebieskie, gdzie kwitnie marzenie
  Różowej muszli syreni śpiew

  Widzę okręty, morską głębinę
  Perły ukryte na samym dnie
  Świetliste kręgi, po których płynę
  Aby odnaleźć przeszłości cień

  Tajemne przejścia, sezamu bramy
  Dzielnych rycerzy, zaklęty czas
  Wszystko jak dawniej, jak w bajkach mamy
  Gdy wielki spokój otaczał nas

  Weź mnie ze sobą do kraju baśni
  Pójdę za tobą, gdy szepniesz „zaśnij”

  .https://www.youtube.com/watch?v=WElEYSatdcM

 57. Siggi said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03686-Zamykali-szkoly-masowo-ale-ZNP-nie-strajkowal.htm

 58. Boydar said

  Jakie to dla nas szczęście, że to w Chinach; daleko …

  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/ludzkie-zycie-mniej-warte-od-pieniedzy/8g7l9zy

 59. Isia said

  … (56) … druga zwrotka mi umknęła …

  Tańczące słonie, beztroskie maje
  Czułe potwory, piękne rusałki
  Wszystko to widzę, wszystko poznaję
  Żywe obrazy z dziecięcej bajki

 60. Boydar said

  Oceniam, że strzelnica i szkoła zostały „ruszone”, trudno jeszcze powiedzieć jak skutecznie. Pozostało najtrudniejsze; będzie jazda ! 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/raport-nik-o-polskiej-szkole-krytyczna-ocena/8319sje

 61. snag said

  Maciuś @ 45 ,…

  Dziękuj za to co masz i bądź wdzięczny – Jeśli nie potrafisz to zajrzyj do poczekalni np. kliniki onkologii, albo zwróć uwagę na kogoś z białą laską na ulicy czy na wózku inwalidzkim i przejdzie.

 62. snag said

  A mnie to, tez od rana ,…

 63. osoba prywatna said

  Krym jako część Rosji w… niemieckim podręczniku
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703315156798-Sputnik-Niemcy-Rosja-Krym-podrecznik/

 64. osoba prywatna said

  Genetyczne hybrydy
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ym7all30IL8

 65. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski Maciej Poręba – Wojna to nic dobrego
  .https://www.youtube.com/watch?v=aWdVl0h_d7o

 66. osoba prywatna said

  Nokautujący telefon widza do TVP! Mężczyzna podważył narrację utrzymującą, że za atakiem na polski konsulat stoją Rosjanie [WIDEO]
  http://wmeritum.pl/nokautujacy-telefon-widza-tvp-mezczyzna-podwazyl-narracje-utrzymujaca-ze-atakiem-polski-konsulat-stoja-rosjanie-wideo/178531

 67. osoba prywatna said

  Przewodniczący Episkopatu — abp Gądecki — wziął udział w otwarciu biura Komitetu Żydów Amerykańskich — (American Jewish Committee) w Europie Środkowej.
  — Wygłosił z tej okazji okolicznościowe przemówienie.
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/03/29/przewodniczacy-kep-abp-gadecki-na-otwarciu-biura-komitetu-zydow-amerykanskich-w-europie-srodkowej/#more-43987

  Abp. Gądecki powinien odprawić Mszę przebłagalną…
  Admin

 68. snag said

  A w Szwecji po staremu ,…

  Łaciate rządzą i dyktuja. Exodus autochtonów z miast i dzielnic (gdzie się wychowali) ‚no go’ zones (stref) sytuacja nie do zniesienia dla kobiet i dziewcząt i dziewczynek, a senor admin (ktory tam mieszka) i rebiata gajówki zajęci USraelską cysterną co to z wsiowego gościńca zjechała do rowa.

  O sytuacji szwedzkich femi-nazis nie wspomnę ,…

  Swedish Feminists Flee Suburbs Due to Islamic Fundamentalists
  —————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/03/31/swedish-feminists-flee-suburbs-due-islamic-fundamentalists/

  ——
  Po pierwsze, ta cysterna nie powinna tam w ogóle być, o czym Amerykanie dobrze wiedzą.
  Admin

 69. osoba prywatna said

  Szokujące badania z Argentyny trafiły na czołówki gazet. Naukowcy odkryli glifosat w 85 procentach produktów do higieny intymnej. Jest to podstawowy składnik chemicznego produktu Monsanto, Roundup. Wyniki są w szczególności ważne, ponieważ glifosat został nazwany „prawdopodobnie rakotwórczym” przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).
  https://onalubi.pl/rak/rakotworczy-glifosat-w-wacikach-tamponach-podpaskach/

 70. snag said

  Jeszcze ze Szwecji ,…

  Nijakiego Sanandaji, irańskiego imigranta pochodzenia kurdyjskiego ktory napisal ksiazke ‚Mass Challenge’ na temat problemów Szwecji z powodu masowej migracji ‚uchodźców’ zgnojono w mediach a biblioteki odmówiły przyjęcia książki bo (sic) rasistowska i rzekomo flancuje nienawiść w głowach autochtonów ,…

  Nie daj Bog żeby przypomnieli sobie ze sa potomstwem Wikingów, co to to nie … no sir

  ——
  Panie Snag, Pana krytyczne (i przeważnie słuszne) uwagi na temat Szwecji niespecjalnie mnie bolą, bo Szwedem nie jestem.
  Admin

 71. snag said

  Osoba Prywatna @ 69 ,…

  A listwa to liże i nic mu … musi odporny jak te nowe prątki gruźlicy 😉 ,…

 72. snag said

  … a może to Maciuś bo z nim go kojarze … hmm 😉 ,…

 73. osoba prywatna said

  Działające na terytorium Polski banki przez ostatnie 10 lat zarobiły ponad 120 miliardów złotych na czysto. Udało im się to osiągnąć, mimo spadających z roku na rok stóp procentowych. Gdzie zatem tkwi tajemnica ich sukcesu? Otóż banki nieustannie podnoszą nam różnego rodzaju opłaty i prowizje. Efekt tego jest taki, że rzeczywisty koszt kredytu jest naszym kraju wyraźnie wyższy niż na zachodzie Europy, a Polacy muszą płacić instytucjom finansowym znacznie więcej niż obywatele innych państw należących do UE.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03665-Banki-zmuszaja-Polakow-do-kolejnych-oplat.htm
  Przeglądając otrzymywaną fakturę za zużycie prądu można się załamać:
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03679-Osma-oplata-doliczana-do-rachunku-za-prad.htm
  Niemcy chcą wydobywać węgiel i spalać go w swoich elektrowniach. Merkel właśnie wysyła niemieckich ekologów na drzewo (albo do Polski)
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03676-Niemcy-posylaja-ekologow-na-drzewo.htm
  Francja przeznaczy 4,5 mld euro (!) na ratowanie jednego, trwale nierentownego przedsiębiorstwa. To nie polskie stocznie, więc Unia nie widzi problemu
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03682-Pomoc-publiczna-pomocy-publicznej-nierowna.htm
  Mało znany fakt: Na Węgrzech obowiązują surowe kary finansowe dla mediów rozpowszechniających fake-wiadomości
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03683-Dotkliwe-kary-za-fake-wiadomosci.htm
  W latach 2008-2014 z mapy Polski zniknęło 1146 szkół. Pracę straciło kilkanaście tysięcy nauczycieli, ale dopiero dziś ZNP organizuje strajk
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03686-Zamykali-szkoly-masowo-ale-ZNP-nie-strajkowal.htm
  Był już fake o ataku na placówkę NATO, potem wrzutka o 10 sierotach z Aleppo i obrazkowa afera „wiewiórkowa”. Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Teraz wymyślili news o tym, że „Macierewicz wyprowadza Polskę z Eurokorpusu”. Schemat zawsze taki sam – jedno medium (przeważnie kontrolowane przez zagraniczny kapitał) wypuszcza fake-ową informację, reszta mediów salonowych to powiela, zaczyna się ostra dyskusja, na TVN24 żółty pasek, Wyborcza szczuje, totalna opozycja bije na alarm.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03681-Eurokorpus-kolejnym-przykladem-fake-newsa.htm

 74. NICK said

  Dziękuję Panie Pawle.
  Poprzednie „wolne”. (240).

 75. Maćko said

  CZY DO WZROSTU POZIOMU NAUKOWEGO W POLSCE POWINNO „PROWADZIĆ” KSZTAŁCENIE ZASOBÓW LUDZKICH?
  Fundacja Po.Int. w dniu 27 marca 2017 roku na swojej stronie internetowej zamieściła nie-zwykle interesujący artykuł pana prof. dr hab. inż. Tomasza J. Bajerowskiego.
  https://www.facebook.com/drhabjolantawilsz/
  Tematyka tego artykułu dotyczy zagadnień, które poruszałam w wielu swoich publikacjach.
  Polecam wszystkim Państwu udostępniony przez Fundację post zawierający artykuł pana prof. T.J. Bajerowskiego.
  Poniżej zamieszczam KOMENTARZ, który napisałam pod zamieszczonym przez Fundację Po.Int. poście.
  Pan prof. dr hab. inż. Tomasz J. Bajerowski w artykule zaprezentował całościowe ujęcie bardzo szerokiego wachlarza problemów (KSZTAŁCENIE, NAUKA, GOSPODARKA i oczywiście, czy naukowcom się to podoba, czy nie POLITYKA, zawsze znajdująca się w tle, która niestety w niektórych państwach częściej hamuje rozwój, niż go stymuluje).
  Niejeden z Czytelników zastanawia się Co pozwoliło panu profesorowi na dostrzeżenie wzajemnych związków pomiędzy wymienionymi problemami? – w sytuacji, kiedy ci, którzy po-winni zauważać te związki z racji stanowisk, nie widzą ich.
  Na powyższe pytanie odpowiedziałbym następująco: pragnę podkreślić, że prof. Bojarowski jest inżynierem, a warunkiem funkcjonowania w dziedzinie nauk ścisłych są zdolności matematyczne i ściśle powiązana z nimi (wynikająca z nich) logika – w tym co napisałam nie ma cienia złośliwości w stosunku do „utytulonych” i „nieutytulonych” nie inżynierów, wiele z tych osób nie jest świadomych swych predyspozycji do ścisłego myślenia, bo nie uświadomiła im tego szkoła.
  Tekst pana profesora nasuwa mi pytanie: Czy do wzrostu poziomu naukowego w Polsce po-winno „prowadzić” kształcenie zasobów ludzkich? – oczywiście, że powinno, ale pod warunkiem, że:
  • kształcenie będzie szczególnie skoncentrowane na osobach mających wysoki poziom „kapitału intelektualnego”, tzn. predyspozycje pozwalające na efektywne operowanie informacjami (zapamiętywanie, kojarzenie, tworzenie nowych informacji itd.);
  • kształcenie to będzie realizowane „od żłobka” – jak słusznie zauważa pan Bajerowski – WE WŁAŚCIWY SPOSÓB (tzn. jeśli będzie zindywidualizowane ze względu na predyspozycje człowieka nie tylko te, które decydują o jego kapitale intelektualnym (tzn. ze względu na stałe indywidualne cechy w dziedzinie funkcji intelektualnych), ale również ze względu na jego stałe indywidualne cechy w dziedzinie stosunków interpersonalnych.
  Zacytuję moje wypowiedzi opublikowane w 1989 roku na temat procesu kształcenia, mające ścisły związek z tematyką artykułu pana Bajerowskiego:
  • Ponieważ problemy szkolnictwa są multidyscyplinarne, rozwiązywanie ich wymaga podejścia systemowego, opierającego się na najnowszych osiągnięciach interdyscyplinarnych. Wymaga tego również stale zwiększająca się multidyscyplinarność rzeczywistości, która jednak funkcjonuje jako samodzielna całość, oraz struktura nauki jutra, w której obok problematyki mono- i multidyscyplinarnej na plan pierwszy wysuwa się problematyka interdyscyplinarna”.
  • „Szkolnictwo powinno być rozpatrywane w kontekście aktualnej rzeczywistości, która wymaga przechodzenia od ekstensywnego do intensywnego rozwoju społeczno-gospodarczego”.
  • „W dzisiejszym świecie procesy informacyjne decydują o wynikach współzawodnictwa międzynarodowego. Umiejętność panowania nad nieustannie powiększającym się strumieniem informacji naukowej to jedno z najważniejszych zadań. Wynika więc potrzeba przystosowania szkolnictwa do stale narastającej fali informacji przez reformę procesów informacyjnych – będącą podstawowym elementem wszystkich reform oraz warunkiem zwiększenia stopnia wykorzystania marnotrawionego dziś bezpowrotnie ogromnego potencjału twórczego, jakim dysponuje społeczeństwo”.
  • „Aby szkolnictwo mogło temu sprostać, nie może pozostać w oderwaniu od nowoczesnej nauki – nauki „jutra”. Nauka decyduje o szkolnictwie, a ono z kolei wpływa na rozwój nauki, gdyż dziedziny te są ze sobą ściśle powiązane, oddziałują na siebie wzajemnie, a oddziaływania te opierają się na sprzężeniu zwrotnym”.
  • „Panujące powszechnie przekonanie (również w nauce) o podziale rzeczywistości na od-dzielne fragmenty, a nauki na odrębne monodyscypliny jest konsekwencją tradycyjnej szkoły, która wyrabia w uczniach przekonanie o podziale wiedzy na przedmioty, a rzeczywistości na fragmenty”.
  • „Uczniem preferowanym przez szkołę powinien być przede wszystkim uczeń utalentowany w jakiejś dziedzinie, ponieważ dziedzina ta – to przecież przyszły jego zawód. A nie należy zapominać, że celem procesu kształcenia jest przygotowanie do przyszłego zawodu, a nie wytwarzanie wątpliwych «inteligentów» umiejących wszystko na co najmniej dostatecznie”.
  • „Jeśli ucznia zachęci się do zajmowania się tym co lubi, do czego ma talent, będzie to już dalej czynił samorzutnie i dobrowolnie, a efekty jego pracy będą nadspodziewanie korzystne. Zakres wiedzy takiego ucznia «hobbysty» może nawet przekroczyć zakres wiedzy nauczyciela, co – jak sądzę – nie wywoła entuzjazmu u większości nauczycieli o dzisiejszej mentalności”.
  • „Uczeń powinien kształcić się zgodnie ze swoimi zamiłowaniami w wyniku decyzji własnej, a nie nakazu. Powinien mieć więcej swobody w podejmowaniu samodzielnie wszystkich decyzji odnośnie do swojej osoby. Szkoła powinna odejść od systemu nakazów, zrezygnować z nauczyciela «dyktatora», z nieudolnych prób indywidualizowania uczniów czyjąś decyzją, a prymitywną umiejętność decydowania zdobywaną przez uczniów metodą «uczenia się na własnych błędach» uzupełnić wiedzą o decydowaniu, gdyż prawidłowe podejmowanie decyzji niezbędne w życiu na każdym kroku, powinno być podstawową umiejętnością człowieka. W dzisiejszej szkole nauczyciel jest zwierzchnikiem, uczeń natomiast występuje w roli wykonawcy (realizatora). Model ten jest nie-prawidłowy. Uczeń już w szkole powinien być przygotowany do pełnienie funkcji, w których znajdzie się w niezliczonych sytuacjach życiowych, tzn. funkcji: postulatora, optymalizatora i realizatora, by mógł reprezentować postawę: «wiem co i jak osiągnąć i mogę to zrobić». Jeśli jeszcze będzie umiał po trzykroć odpowiedzieć na pytanie «dlaczego», czyli uzasadnić ten wybór, świadczyć to będzie o jego przygotowaniu do dorosłego życia”.
  Przepraszam za zbyt długi komentarz, ale problematyka poruszona przez pana prof. T.J. Bajerowskiego spędzała mi sen z oczu od zawsze.
  Na pytanie: Czy zlikwidować habilitacje? odpowiem z całym przekonaniem: TAK – wówczas, gdy właściwa będzie struktura systemu kształcenia i nauki w Polsce.
  Dziękuję Panu Profesorowi za poruszenie problemów, które – jeśli będą prawidłowo rozwiązane – spowodują, że nasz kraj znajdzie się w czołówce światowej państw najszybciej rozwijających się.
  https://fundacjapoint.pl/2017/03/no-to-mamy/

 76. K.Konar said

  Wielkanoc tuż tuż. Przyjdzie więc jajka malować, z imami uzgodnienia poczynić aby Allaha nie urazić. Najprzewielebniejszy już się o to postara.

  .https://ndie.pl/papiez-franciszek-przyjmie-watykanie-czterech-imamow/

 77. NICK said

  Pani Isiu. (16).
  Dietę mam urozmaiconą, jadając wszystko jadalne.
  Drogich i niepotrzebnych suplementów?
  Nie polecam.
  Ostatnio lubię salceson. Z dużą domieszką głowizny. Naturalnie. A i chrząstek usznych musi być dostatek.
  Chrup. Chrup.

  Snag. M.innymi we (24) w nawiązaniu do poprzednich.
  Dobrze. Spoko.

 78. snag said

  Dzis google do Ausis 😉 ,…

  .https://cdn20.patchcdn.com/users/22791208/20170224/061252/styles/T800x600/public/article_images/sh2-1487977837-2291.jpg

 79. snag said

  Admin @ 68 i nizej ,…

  O ile pamiętam to wasze naczalstwo ich zaprosiło i nie tak całkiem bez woli i pozwolenia ludu – Ja nie po to żeby sprawiać ból szanownemu, no sir … ja o priorytetach ,…

  ——
  Takie nasze naczalstwo, jak i wasze.
  Nasze jednakowoż mniej szkód wyrządza światu.
  Admin

 80. Boydar said

  Moja Prababka powtarzała że wszystko jest jadalne. A przecież była tylko lekko żółtawa.

 81. NICK said

  Dobre. (78). Pan Boydar.
  Chacheł. Chińczyk i pra-Indoińczyk.
  A ta pra, pra, pra, pra???
  Adam i Ewa.
  Znów.
  Bić się trzeba?
  I. Wieża Babel.
  Nasz??? To jest Wawel?
  NIE.
  Lubelaku wybacz; korzystam z okazji.

 82. Boydar said

  I słusznie, druga się może nie przytrafić 🙂

 83. Boydar said

  Przecież zeznawałem, jak na spowiedzi świętej, że we mnie Polaka jest góra dwadzieścia pięć procent. Ale Polska jest zaje.bista, reszta świata nie ma startu, no to jestem Polakiem; wedle teorii Pana Gajowego mam do tego pełne prawo.

 84. Tolek said

  “Mein Kampf” nie powstala w prózni

  Niemieccy eugenicy bardzo szybko nawiązali kontakt ze swoimi amerykańskimi kolegami. Alfred Ploetz, utopijny socjalista i zarazem lekarz, praktykujący w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, utrzymywał je również po powrocie do Niemiec. Erwin Baur, Fritz Lenz i Eugen Fischer korespondowali z Karolem Davenportem, który jak pamiętacie stał na czele ruchu eugenicznego w USA. Po pierwszej wojnie światowej przegranej przez Niemcy dzięki interwencji Stanów Zjednoczonych, eugenicy amerykańscy i niemieccy szybko wznowili wzajemne kontakty. Fundacja Rockefellera wspierała finansowo środowisko niemieckich eugeników. Było ono bardzo zróżnicowane ideowo. Oprócz wymienionych już powyżej osób do ważnych jego postaci należał Alfred Grotjahn, profesor Uniwersytetu w Berlinie i socjalista. Reprezentował pozbawiony elementów rasistowskich i antysemickich nurt eugeniki egalitarnej, która jego zdaniem, powinna promować wielodzietność rodzin robotniczych. Jednak to nie Grotjahn ani nawet Ploetz, będący co prawda antysemitą, lecz zarazem uznający niemieckich Żydów za najcenniejszy z biologicznych atutów swojego kraju, skierowali niemiecką eugenikę ku jej złowrogiemu przeznaczeniu. Baur, Lenż i Fischer – teoretycy rasy, opublikowali książkę pt. „Zarys ludzkiej dziedziczności i higieny rasowej”. Była to jedna z bardziej ulubionych książek Adolfa Hitlera
  Kiedy Bernard Shaw snuł swoje proroctwa na temat przyszłego przeznaczenia komór gazowych, które zostały wynalezione w Anglii do uśmiercania bezpańskich zwierząt, mniej więcej w tym samym czasie syn pastora John Davenport przygotowywał USA do eugenicznej rewolucji. I choć jej prawne podstawy już zostały uchwalone przez Kalifornię, to jednak światła dziennego nie ujrzały jeszcze najbardziej złowieszcze „szatańskie wersety”, czyli „Mein Kampf”. Adolf Hitler autoryzujący później największą zbrodnię w historii ludzkości, rozczytywał się dopiero w książkach Madisona Granta, Baura, Lenza i Fischera.

  http://www.dwr.org.pl/eugenika/index.php?optio=com_content&view=article&id=7

 85. NICK said

  „jak na spowiedzi świętej”.
  Hm. To jest tylko porównanie.
  „Ale Polska jest zaje.bista, ”
  No, jest.
  „wedle teorii Pana Gajowego mam do tego pełne prawo.”
  Ma Pan.

  P.s. Też jestem.
  Kim?

 86. Rutek said

  Fundacja Rockefellera a nazizm

  Kilka miesięcy później, Hitler przejął dla Niemiec wzorce Rockefeller-Rudin i ta idea stała się nieodłączną częścią hitlerowskiego Państwa. Faszyści wyznaczyli Rudina na szefa Towarzystwa Higieny Rasowej. Rudin i jego personel, w ramach Grupy Roboczej Ekspertów od dziedziczności pod przewodnictwem szefa SS Heinricha Himmlera, przygotowali ustawę „O sterylizacji”. Opisaną i porównaną jako wziętą z modelu prawa amerykańskiego, które to prawo zostało przyjęte w lipcu 1933 r. i dumnie drukowane od wrzesień 1933 roku w Aktualnościach Eugenicznych (USA) z podpisem Hitlera. Grupa Rockefellera sporządziła inne ustawy rasowe, również oparte na istniejących statutach z Virginii. Otmar Verschuer i jego pomocnik wraz z Josefem Mengele pisali raporty dla specjalnych sądów, które egzekwowały „Rudina Prawo Czystości Rasowej” przeciwko współżyciu Aryjczyków i nie-Aryjczyków.

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/21/fundacja-rockefellera-a-nazizm-i-wspolczesne-formy-eugeniki/

  Rockefeller a “kultura smierci”

  Zadne nazwisko nie jest bardziej zwiazane z tymi elitami niz Rockefeller, ktory od poczatku wspieral finansowo amerykanski ruch aborcyjny. John D. Rockefeller 3-ci oraz jego rodzina utworzyli fundacje, ktorej celem bylo wspieranie ruchu na rzecz eugeniki. Dziadek Rockefellera i jego syn John D.Jr rowniez byli czlonkami Amerykanskiego Stowarzyszenia Eugenicznego. Pieniadze Rockefellerow pomogly przetrwac Stowarzyszeniu czas kryzysu.
  Socjalistka i agitatorka przeciwko chrzescijanstwu, Margaret Sanger, fundatorka Ligi Kontroli Urodzen (pozniej zmieniono nazwe na Planowanie Rodziny) rowniez nalezala do Amerykanskiego Stowarzyszenia Eugenicznego (ASE) i w znacznym stopniu korzystala ze wsparcia finansowego Rockefellerow. Sanger nie tylko byla ogniwem laczacym amerykanskie elity wladzy z agitatorami ulicznymi, ale rowniez posredniczyla w kontaktach ASE z jej odpowiednikami w nazistowskich Niemczech. W wydaniu Birth Control Review z kwietnia 1933r., pismie Sanger propagujacym idée sterylizacji eugenicznej, ukazal sie artykul na ten temat napisany przez nazistowskiego dygnitarza dr Ernsta Rudina .Wedlug Meehan, Hitler otwarcie podziwial program ASE.

  http://www.polishclub.org/2012/11/06/stan-sas-korowod-smierci/

 87. Boydar said

  „Kim jestem”; a co to Panu za różnica. Podobno nie ma już Greka ani tego tam, no …; bądź Pan Człowiekiem i to będzie to co trzeba. A jak mało to jeszcze Polakiem tradycjonalistą; mówiłem Panu, Polska jest z …

 88. osoba prywatna said

  Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby (?) „Polacy” manifestowali pod Lwowem
  http://www.bibula.com/?p=94819

 89. osoba prywatna said

  Czeski rząd prowadzi świadomą politykę ograniczania napływu gastarbeiterów ze Wschodu po to, aby podnieść poziom płac, szczególnie na stanowiskach najgorzej płatnych. Sprawa zatrudniania cudzoziemców stała się jednym z głównych tematów nadchodzącej kampanii wyborczej.
  http://www.bibula.com/?p=94787

 90. Siggi said

  Dostałem na pcztę z apelem o przesłanie dalej…
  ——–
  Norwegia zabije prawie tysiąc wielorybów: rząd zwiększa limity połowów płetwali, chociaż ludzie nie chcą ich jeść

  http://www.mojanorwegia.pl/polityka/norwegia-zabije-prawie-tysiac-wielorybow-rzad-zwieksza-limity-polowow-pletwali-chociaz-ludzie-nie-chca-ich-jesc-12421.htmlThe Guardian: Tego lata

  Islandia nie złowi ani jednego płetwala (tekst w j. angielskim)
  ..https://www.theguardian.com/environment/2016/feb/25/no-fin-whales-to-be-hunted-in-iceland-this-summer

  EcoWatch: 90% wielorybów poławianych w Norwegii to ciężarne samice (tekst w j. angielskim)
  http://www.ecowatch.com/minke-whales-killed-pregnant-2312849367.html

  National Geographic: Norweskie wielorybnictwo bardziej kontrowersyjne, niż sądziliśmy (tekst w j. angielskim)
  http://news.nationalgeographic.com/2016/03/160331-norway-minke-whaling-fur-farms/

  Ocean Care: Norwegia: nowoczesny kraj, archaiczne wielorybnictwo (tekst w j. angielskim)
  https://oceancare.org/wp-content/uploads/2016/07/Report_Walfang_OC_AWI_PW_Frozen-in-time_EN_2016.pdf

 91. Siggi said

  Że ten wrzód jest jeszcze trzymany na naszym polskim tyłku?Spece od prawdy?
  Interwencja milicji w biurze polskiej stacji telewizyjnej „Biełsat”
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201703315154590-sputnik-polska-bialorus-bielsat/

 92. snag said

  Na niemieckich ulicach Allah Akbar rozróby – Video ,…

  .https://youtu.be/QtFtct2fbh0

 93. snag said

  Boeing’s 787-10 – Pierwszy lot ,…

 94. snag said

  Japonce ubili 333 wielorybów rzekomo na (sic) research, znaczy badania naukowe – W ten pic to nawet listwa nie uwierzy … Na Maciusia nie stawiam bo niepewny, no sir ,…

  Japan kills 333 whales for ‚research purposes’ despite intl criticism
  ——————————————————-
  https://www.rt.com/news/383012-japan-kills-whales-research-purposes/

 95. revers said

  Jest nas tak duzo ze AJC, B´B´ to nie wszystko …
  https://dzieje.pl/aktualnosci/komitet-zydow-amerykanskich-ajc-otwiera-biuro-w-warszawie

 96. Siggi said

  Czy podają faktyczną prawdę?Ciężko się dać przekonać.Ale to się kiedyś rypnie i będzie bardzo bolało.
  http://wolnosc24.pl/2017/03/31/dlug-sektora-publicznego-osiagnal-niebotyczne-rozmiary-a-resort-morawieckiego-uwaza-ze-wszystko-jest-pod-kontrola-polska-stale-sie-rozwija/

 97. revers said

  Wojna na wlosku, choc Poroszenko zaklina sie na troojzub ze na Prima Aprilis wstrzyma dzialania wojenne …

  https://miziaforum.wordpress.com/2017/03/31/pilne-ukraina-sztab-polsko-litewsko-ukrainskiej-brygady-przerzucony-na-ukraine-rozpoczyna-cwiczenia-31-03-2017-r-wojna-wisi-na-wlosku/

 98. matirani said

  Ciekawostka pouczajaca:
  http://polacy.eu.org/#/5929/-przemowienia-sadowe-andrieja-wyszynskiego-czesc-pierwsza/

  ….Książka ta, była podręcznikiem, na którym kształciły się kadry systemu represji sądowych, a więc sędziów i prokuratorów PRL; stanowiła także materiał instruktażowy dla oficerów i podoficerów milicji, bezpieki i wojska

  Zgodnie z zapowiedzią, publikuję w odcinkach zapomnianą dziś, gdyż planowo niszczoną książkę sowieckiego prokuratura generalnego Andrieja Wyszynskiego (Вышинский, Андрей Януарьевич), pt. „Przemówienia Sądowe”, będącej – bezcennym z punktu widzenia bolszewickiego aparatu terroru i zbrodni – zbiorem mów oskarżycielskich, które stanowiły podręcznik dla twórców podobnie zbrodniczego systemu w powojennej Polsce.

  Książka ta, była podręcznikiem, na którym kształciły się kadry systemu represji sądowych, a więc sędziów i prokuratorów PRL; stanowiła także materiał instruktażowy dla oficerów i podoficerów milicji, bezpieki i wojska – patrz pieczątka Biblioteki Szkoły Podoficerów M.O. w Pile – i na niej „szlifowali” swe umiejętności tacy, wybitni zbrodniarze komunistyczni, jak Michnik, Wolińska, Baumann, czy Cimoszewicz (http://www.antyk.org.pl/ojczyzna/cimoszewicz.htm) i cała reszta bolszewickiej swołoczy, przywleczonej siłą czołgów i hord Stalina na stanowiska prokuratorów, sędziów, czy oficerów LWP i Informacji Wojskowej, a także „luminarzy kultury” i sadzących drzewka „społeczników”…..

 99. Listwa said

  @ 71 Snag

  Nie każdy jest z hameryki:

  .https://www.youtube.com/watch?v=vWojKV3r6RU

  A o tym co sądzisz?
  .https://www.youtube.com/watch?v=JZogPIvnk44

 100. Isia said

  … (77) Pan Nick …

  … jak salceson i chrup chrup … to może przepis na chrupiący pieczony boczek albo pieczoną roladę z boczku … taki upieczony(chudy) boczek, odpowiednio przyprawiony, najlepiej według własnego smaku, to prawdziwy specjał, który Panowie bardzo lubią … w wydaniu świątecznym, na Wielkanoc, można przyrządzić pieczoną roladę z boczku z pieczarkami lub kaparami bądź innym smacznym farszem … i podać na ciepło lub na zimno z chrzanem … przygotowanie jest proste i, jak sadzę, dobrze Panu znane … ale podam, dla porządku …

  … najprostszy sposób wykonania rolady z boczku, bez zbędnych ceregieli, sprowadza się do posypania (natarcia) przyprawami, tj. solą, pieprzem, czosnkiem, majerankiem (niektórzy dodają papryki, kminku, bazylii, oregano etc.), 1 – 2 kg chudego płata boczku bez kości, o grubości 2 – 3 cm, później zrolowania go, obwiązania sznurkiem a następnie odstawienia, na co najmniej kilka godzin, w chłodne miejsce (lepiej marynować dłużej, dzień, nawet dwa dni – dla lepszego smaku) … reszta to już tylko pieczenie w temperaturze około 180 stopni, praktyczne, do tego celu, jest naczynie żaroodporne … czas pieczenia zależy od średnicy rolady: 1,5 do 2,5 godziny … po wystygnięciu (w piekarniku) wkładamy roladę do lodówki …

  … załączam przykład (video):
  .https://youtube.com/watch?v=_lZMTY89Nww

 101. snag said

  Listwa ,…

  Na pierwszym video Golonko wie co mówi (choć dla mnie za szybko) bo w Seatac Airport (akurat blisko mieszkam) rzeczywiście mają $15 na godzinę a w miasteczku bodajże $12 i stopniowo podnoszą żeby zachęcić do pracy, a co do drugiego to narazie tutaj jak są to zachowują się poprawnie bo w Stanie po zachodniej stronie (gdzie mieszkam) co czwarty nosi pukawkę i nierzadko kobiety a z drugiej strony gór połowa* i masz prawo użyć jeśli widzisz że twoje życie czy zdrowie jest zagrożone – Tu takie bydło jak ci na tym video skończyli by z dziurą w brzuchu jeśli nie stopę wyżej żeby się nie męczyli i nie ciągali po sądach ,…

  * Nie wiesz kto nosi ukrytą a kto nie i jak masz pecha to nie zdążysz mrugnąć i po ptokach 😉 ,…

 102. Siggi said

  98/Matirani said
  —–
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andriej_Wyszynski

  W dawnych czasach l.70-te,przeczytałem Wyszyńskiego Andreja Januarowicza po rosyjsku.
  Trudno nazwać to podręcznikiem.raczej zbeletryzowana wersja jego przemówień w słynnych procesach moskiewskich:…Bucharina,Zinowiewa,Kamieniewa,Radka,Jagody i innych.
  Wyszyński był obrusiewszym Polakiem,a to grożne zjawisko w odniesieniu do osób,które urodziły się nie jako Rosjanie ,ale przesiąkli nacjonalizmem wielkoruskim.Tu iluś Polaków ma także swój niechlubny udział,zarówno w czasach carskich po parcelacji Polski,a nawet przed upadkiem państwa,jak i w czasch porewolucyjnych radzieckich.Można spotkać przypadki porażające i do takich należy Wyszyński.
  Zagłębianie się w tą problematykę może bardzo popsuć nastrój.

 103. Siggi said

  Ale mu się trafiło.
  Jestem bez szans,ale na sytuację odwrotną ja i 18-stka to i owszem.
  Gajowy niech nie robi z tego zaraz …zoofilii..
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16508602_1353552001369105_5655729658187465538_n.jpg?oh=7212cc4200d648de1591ce8418d7b33a&oe=595EB658

 104. snag said

  Siggi @ 103 ,…

  Obviously 😉 ,…

  Jak przyjechałem do Stanów to znałem krótko ‚turystę’ z Moniek który ożenił się z ciut młodsza żeby tu zostać … po roku nie wyrobił i uciekł a nie wiedział że prawo do pobytu nabywa się po dwóch latach małżeństwa i wracał w weekendy nadrabiać bo jurna ,…

 105. matirani said

  Siggi – Wyszysnki to mial równiez, a moze przede wszystkim, podrecznik „prawa”…. te jego spicze to folklor wyluskany przez masonów, którzy, jak wiadomo, madrzy to nie sa…

  Có´s inszego: https://rafzen.wordpress.com/2017/03/29/savchenko-2-of-the-jews-who-reside-in-ukraine-about-80-of-the-jews-are-in-power/
  The Ukrainian MP Nadiya Savchenko has created yet another scandal. Speaking with the News One TV Channel she claimed that the Jewish yoke, which is evidenced in Ukraine today, should be fought against.

  The case is that a Russian-speaking woman posed her a question during live broadcast: ‘Nadya, why doesn’t anyone speak about what is discussed among people? Being at a bus station, I heard a man and an old woman talking: the Bible says that Tatar-Mongol, Polish yokes were in Ukraine, now a Jewish one is in place. Why do you silence that?’

  Savchenko thanked her for a good question, and said, ‘Our authorities really have non-Ukrainian blood. One can speak about this, but what can be done with this? We should think and act!’ the MP claimed.

  Then Savchenko explained that ‘under 2% of the Jews who reside in Ukraine, about 80% of the Jews are in power’.

 106. Siggi said

  http://slepamanka.neon24.pl/post/137777,zamach-w-lucku-widziane-z-usa

 107. snag said

  Matirani @ 105 ,…

  Nie powiesz ze nie ma racji ,…

 108. Rafal C. said

  Jak zwykle, malo ktory komentarz sensowny.
  Odwolywanie sie do Boga jakby komentujacy mieli bezposrednie polaczenie z Stworca.
  A ja prosze o rade jak to wszystko zaczac prostowac tak, zeby zeby gorzkich komentarzy bylo mniej
  a wiecej pracy organicznej na podstawowym szczeblu ktora to praca wyda owoce nie tylko w postaci naturalnych liderow ale i wychowaniu przyzwoitych ludzi co jest podstawowym warunkiem
  zdrowego spoleczenstwa w dazeniu do demokracji.
  Co to jest przyzwoity czlowiek? Na to pytanie kazdy z nas musi odpowiedziec sobie sam.

 109. Boydar said

  I czemu się Rafał tak dziwi, jak kto ochrzczony a nie psychol, to ma. Też niech się Rafał ochrzci, to zobaczy, jak to jest.

 110. EyWey said

  żydy są w posiadaniu wielu koncernów produkcyjnych, od zbrojeniowych, spożywczych, po farmaceutyczne.
  Lichwa, zawłaszczanie banków centralnych umożliwia im przejmowanie wszelkiej własności.
  Ich pozycja jest wypadkową złodziejskiej, niczym nieskrępowanej etyki wybrańców oraz głupotą i spolegliwością gojów.

 111. Boydar said

  Niezły prolog. „… kto „umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny …”. A więc promocja pedałów i wszelkich innych zboczeń jest według „wysokiej sprawiedliwości” świadczeniem obowiązkowym; ciekawe, jak to się skończy. Dali się wpuścić jak dzieci; choć ja myślę, że to celowe 🙂

  http://wiadomosci.wp.pl/nie-wydrukowal-plakatu-lgbt-sad-jest-winny-6107003649923201a

  Poza tym, tytuł w WP jest jak ten słynny rozkaz z przecinkami (lub bez) – sąd jest winny !

 112. NyndrO said

  Panie Kochany Boydar. Niech mnie Pan nie wyprowadza z błędu. To z chrztem to trochę o mnię. Proszę mi nie odpowiadać.

 113. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/137776,postep-czyli-od-siekiery-do-granatnika

 114. Boydar said

  Tomasz też musiał wetknąć. Wtedy mu głupota dopiero odeszła.

 115. osoba prywatna said

  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa skomentowała atak z granatnika na polski konsulat w Łucku i przy okazji zaorała ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczycę.
  http://prawy.pl/48500-rzeczniczka-maria-zacharowa-zaorala-andrija-deszczyce-w-sprawie-lucka/

 116. NyndrO said

  No dobrze. Niech mi Pan wierzy, że KAŻDEGO dnia myślę.

 117. osoba prywatna said

  Napięta sytuacja polsko-ukraińska
  30 marca 2017 13:30/w Aktualności dnia, Audio, Multimedia
  Prof. Włodzimierz Osadczy, historyk / Radio Maryja
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/napieta-sytuacja-polsko-ukrainska/

 118. osoba prywatna said

  Postęp czyli od siekiery do granatnika.
  http://macgregor.neon24.pl/post/137776,postep-czyli-od-siekiery-do-granatnika

 119. NyndrO said

  Ja z Panem mam zbyt koleżeński „układ”. Ja tęsknię za Naukami Pana Listwy. Może za tego „wasza wysokość”. Ego pracuje- po*eb.

 120. osoba prywatna said

  Szałecki: Europa wspiera faszyzm na Ukrainie
  .https://www.youtube.com/watch?v=WJRAqHzbVqk&feature=youtu.be

 121. mironik said

  Gigantyczny skandal w wymiarze sprawiedliwości i dowód na to, że kasta sędziowska przez lata czuła się bezkarnie! Dziś rano, w ramach gigantycznej operacji CBA i Prokuratury Krajowej zatrzymano całe kierownictwo Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Zarzuca się im łapownictwo w monstrualnych rozmiarach! Wśród zatrzymanych znalazł się także Dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa Marcin B. Tymczasem Krajowa Rada Sądownictwa podnosi jazgot o niszczeniu niezależności administracyjnej sądów. Ta rzekoma „niezależność” miała w Krakowie swoją cenę. Nawet 10 milionów złotych łapówki

  http://wdolnymslasku.com/2016/12/14/szok-kierownictwo-sadu-w-kajdankach-za-lapowki-a-kasta-sedziowska-wrzeszczy-o-niezawislosci-kulisy-wielkiej-operacji-cba-i-prokuratury-krajowej/

 122. NyndrO said

  Znaczy ja i moje ego jest pojeb. Pan Listwa to zupełnie inna hstoria. On jest tylko w porządku.

 123. osoba prywatna said

  Co sądzimy o: Węgrach
  .https://www.youtube.com/watch?v=K7oZWlFzJmc

 124. osoba prywatna said

  „Katastrofa lotnicza pojawia się jako zupełnie nowe narządzie wojny – staje się spektakularnym i niepokojącym odwetem, którego establishment atlantycki może użyć wobec jakiegokolwiek kraju…
  http://ram.neon24.pl/post/137781,katastrofy-lotnicze-potworny-jezyk-wojny-hybrydowej

 125. osoba prywatna said

  Żydowski syndrom psychiatryczny i dobrodziejstwa wojny w USA
  Żydzi oskarżają innych o dyskryminację i traktowanie ich jako „różniących się” od reszty społeczeństwa, jednakże jeżeli istnieje rzecz, której boją się oni naprawdę, to jest nią możliwość traktowania ich jak zwykłych obywateli.

  W tego rodzaju podejściu widzą największe – dla ich rzekomej kwintesencji istnienia – zagrożenie, a mianowicie możliwość bycia „zasymilowanymi”. Ich włączenie do zwyczajnej ludzkości, zasymilowanie się z nią, czy też małżeństwa mieszane – widzą jako „zgrożenie wymarciem”.

  Krótko mówiąc: jeżeli ich nie znosisz – knujesz na rzecz ich zagłady; natomiast jeżeli ich kochasz – chcesz ich wyginięcia poprzez asymilację.
  http://ram.neon24.pl/post/137715,zydowski-syndrom-psychiatryczny-i-dobrodziejstwa-wojny-w-usa

 126. Maciuś said

  61. „Szkopuł” – Nic nie muszę dziękować, za to co mam, a już na pewno innym ludziom. I być im wdzięczny – tym bardziej. Na pewno ty tu moim mentorem nie musisz być, bo może i jesteś trochę starszy ode mnie – ja 05.01.1962r. Mi mój nick „Maciuś” nie przeszkadza; tak jest, i tak niech się ostanie.

  Cytat „szkopuł”, ze 61: – „Jeśli nie potrafisz to zajrzyj do poczekalni np. kliniki onkologii, albo zwróć uwagę na kogoś z białą laską na ulicy czy na wózku inwalidzkim i przejdzie.”. Tak? ja przez 13 lat miałem gorszą poczekalnię non stop 24 h/dobę, przy sparaliżowanym całkowicie ojcu.

  Ale ty „szkopuł” nie zrozumiesz tego, bo nie przeszedłeś tego na swojej dup…ie. Więc ostrożnie z takimi sądami od siebie… jeżeli pijesz je do kogoś, w tym wypadku do mnie.

 127. revers said

  40 mld w plecy, ale co to jest dla bogatych i bogobojnych Polakow …

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1031695,koplania-krupinski-likwidacja-reportaz.html

 128. osoba prywatna said

  Na czym stoimy. Ostre słowa A. Jabłonowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=7dF8GZcX7pA

 129. osoba prywatna said

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg
  http://www.dw.com/pl/berlin-z%C5%82odzieje-ukradli-monet%C4%99-ze-szczerego-z%C5%82ota-o-wadze-100-kg/a-38144416

 130. osoba prywatna said

  Czy mam boreliozę?
  http://bejka.neon24.pl/post/137203,czy-mam-borelioze

 131. osoba prywatna said

  „Opinia publiczna otrzyma wkrótce dokładne i całościowe wyjaśnienie mechanizmów, które doprowadziły do katastrofy.
  Będzie to wyjaśnienie przyczyn technicznych tragedii oraz wskazanie odpowiedzialności za działania i zaniechania w związku ze śledztwem smoleńskim. Tak jak w pierwszej kwestii sprawstwo Rosjan, tak w drugiej – Donalda Tuska są przesądzone”
  http://macgregor.neon24.pl/post/137762,pis-czyli-dzialania-pozorowane-i-przeciwskuteczne

 132. Siggi said

  Na foto ,wiem która nie ma w poprzek.
  —-
  Judaizm i Żydzi
  http://cygnus.neon24.pl/post/137785,judaizm-i-zydzi

 133. Siggi said

  Nie banderowska Ukraina (12)
  http://si.neon24.pl/post/137786,nie-banderowska-ukraina-12

 134. Siggi said

  Profesor KUL Włodzimierz Osadczy nawiązał w ten sposób do komentarzy po ostrzelaniu z granatnika polskiego konsulatu w Łucku.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prof-osadczy-powstala-sekta-wyznawcow-trzeciej-sily-ambasador-polski-w-kijowie-jest-jej-guru

 135. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wolyn-katolikom-w-rownem-odmowiono-zwrotu-kosciola-niech-sie-zwroca-do-rosji

 136. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dr-kawecki-jezeli-ukraina-nie-wykryje-sprawcow-ataku-w-lucku-to-moze-byc-panstwem-upadlym

 137. osoba prywatna said

  Felieton pochodzi z 2008 roku i jest bardziej aktualny teraz, niż 9 lat temu.
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/137788,pawel-zarzeczny-przeciwko-przyjmowaniu-tzw-uchodzcow

 138. matirani said

  107 Sangu – jasne ze ma racje, pasozydzi matke wysla na smierc a co dopiero jakiegos Ukra czy Polinoka.

  111 Radyobie – ciekaw jestem kto i gdzie napisal, ze przedsiebiorca jest zobowiazany do swiadczenia danych uslug drukarskich? Ratowanie zycia ok, ale drukowanie czy golenie?

 139. NICK said

  ‚Islamskie akty terroryzmu’ contra ‚antyfaszyści’.
  Coraz gorzej.
  http://wiadomosci.wp.pl/starcia-w-centrum-londynu-interweniowala-policja-6107358495061633a

 140. osoba prywatna said

  Rosjanie o Polakach/Polacy o Rosjanach odcinek #6A Co Polacy robią dobrze?
  .https://www.youtube.com/watch?v=d7jsV45hk_E

 141. Siggi said

  130/Osoba Prywatna said
  Czy mam boreliozę?
  ———-
  Swego czasu znana polska śpiewaczka operowa pani Małgorzata Walewska,(mezzosopran) w rozmowie z red.ujawniła swój problem zdrowotny i powiedziała ,że po serii różnych badań a także leczenia i niepotrzebnej operacji na końcu doszli do …kleszcza,który artystkę „załatwił”.Jak stwierdziła było bardzo żle.Przypadek prawie zburzył Jej świetnie rozwijające się karierę artystyczną.Pani M.Walewska bardzo utalentowana,elegancka,przystojna,o wyjatkowym uroku osobistym mocno straciła także zewnętrznie.zauważa sie umęczoną buzię,swego czasu była sztucznie puszysta na buzi.
  Ja,jako zatracony miłośnik sztuki operowej,baletu,muzyki klasycznej od czasów baroku,szybko zwracam swoją uwagę na artystów ,którzy wywarli na mnie wrażenie pod kazdym względem.Pani Małgorzata jest w mojej „kolekcji’osób ,które podziwiam,uwielbiam,z przyjemnością słucham.Np.znam się z p.Renee Fleming-sopran (USA),Anną Netrebko-sopran(Rosja),bo osobiście wręczałem bukiety kwiatów.No i znamy sie…
  Pani Małgorzata Walewska -to co zauważam na YouTubu-wróciła do śpiewania ,występuje z koncertami solowymi ,a także śpiewa w operach.
  Dużo zdrowia …

 142. snag said

  Wybieraj ,…

 143. Siggi said

  130/ …
  Małgorzata Walewska śpiewa:

  ………https://www.youtube.com/watch?v=9g40dWyWSxo.

  ………https://www.youtube.com/watch?v=oEuAZ8JbkWc

  Rozmowa z M.Walewską…gdzieś po godzinie opowiada o tym kleszczu.
  https://www.youtube.com/watch?v=DKWHbUojAvA

 144. revers said

  Lord Rotszild o powstaniu Izraela i jego udziale …

  .https://www.youtube.com/watch?v=sIA4EkvpLtc

 145. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/irving-skompromitowany-falszerz-historii/htzr526

 146. snag said

  Siggi @ 145 ,…

  Autor M. Zimmerman, czegoś się spodziewał – Na marginesie, namnożyło wam się tych Zimmermanów, a szczególnie w mediach.

 147. Siggi said

  Bóg,sześć dni pracował znojnie a na siódmy odpoczywał spokojnie,ale w sobotę nie w niedzielę,która rozpoczyna następny tydzieñ i tego trza się trzymać,to biblijna świętość.Okiej?
  ———
  Niedziele wolne od handlu jeszcze w tym roku, rząd pozytywnie zaopiniował projekt NSZZ Solidarność
  Mateusz Marzec
  22 marca 2017
  Jak napisano w komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu rządu, “Rada Ministrów rekomenduje prowadzenie dalszych prac nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, przy uwzględnieniu i wnikliwym rozważeniu wszystkich uwag zawartych w stanowisku rządu oraz wyrażanych przez środowiska i podmioty zainteresowane projektem ustawy”.
  Rząd opowiada się za całkowitym zakazem handlu we wszystkie niedziele w roku. Jest natomiast przeciwko karaniu więzieniem za otwieranie sklepów pomimo zakazu.
  22 września projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele złożył w Sejmie NSZZ Solidarność. Pod projektem zostało zebranych 100tys. podpisów, zbiórka trwała 3 miesiące. W zgłoszonym przez związkowców projekcie otwieranie sklepów ma być możliwe tylko w 7 niedziel w roku – niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocnymi oraz po jednej w styczniu, czerwcu, lipcu i sierpniu.
  Wyłączone z zakazu miałyby być stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów oraz te usytuowane na dworcach i lotniskach. Spod zakazu wyłączone byłyby również szpitale i hotele. Odstępstwo dotyczyłoby też sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów). Zakaz miałby też nie obowiązywać platform ani portali internetowych sprzedających towary, które nie powstały w wyniku działalności produkcyjnej.
  Odstępstwo od zakazu dotyczyłoby stacji benzynowych nieprzekraczających powierzchni 150 m kw., to zapobiegłoby powstawaniu marketów na stacjach benzynowych.
  Pora skończyć z tą nową świecką tradycją, że w niedziele rodziny chodzą do supermarketu – mówił Piotr Duda, przewodniczący Solidarności podczas prezentacji projektu, która miała miejsce 28 kwietnia w Centrum Dialogu Społecznego „Dialog” w Warszawie. – Polacy powinni w tym czasie spędzać czas ze swoimi rodzinami, chodzić do teatru czy do kina.
  Jak czytamy w projekcie, nieprzestrzeganie zakazu handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele, wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę “podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”.
  Całkowity zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Norwegii. Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę było jedną z obietnic wyborczych PiS. Rząd nie zgadza się na to aby karać osoby łamiące zakaz handlu w niedzielę.
  Sejmowa komisja do spraw petycji nie uwzględniła wniosku o zaprzestanie prac nad obywatelskim projektem ustawy ograniczającej pracę w handlu w niedzielę. Podpisaną przez 75 tys. osób petycję przesłało do Sejmu stowarzyszenie Polska Rada Centrów Handlowych.
  źródło: wpolityce.pl
  fot. wpolityce.pl
  https://www.prawastronamedalu.pl/2017/03/22/niedziele-wolne-od-handlu-jeszcze-w-tym-roku-rzad-pozytywnie-zaopiniowal-projekt-nszz-solidarnosc/

  ——
  Niedziela kończy tydzień, a poniedziałek zaczyna następny.
  Admin

 148. snag said

  Znowu ze Szwecji ,…

  Hmm. nie wiem dlaczego ‚Szwecja’ zaczynam z dużej litery? Ciapate rodzice znaczy on i ona dostaną po £14,000 odszkodowania bo prokuratorzy nie mogli udowodnić kto z nich zabił ich dziecko. Pobite dziecko zmarło w szpitalu.

  Asylum Seekers Suspected of Killing Child To Receive Cash Payouts from Swedish Government
  —————————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/01/asylum-seeker-suspected-killing-child-receive-cash-payout-swedish-government/

  A pair of asylum seekers are expected to receive over £14,000 each after both being acquitted of killing their infant daughter because prosecutors couldn’t decide which parent committed the act.

 149. snag said

  Teraz z Niemiec ,…

  Merkel: Nowoprzybyli powinni uczyć się niemieckich zwyczajów i norm a Niemcy uczyć od nowo przybyłych jak żyć razem 😉 ,…

  Merkel: Migrants and Germans Can Learn from Each Other
  ———————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/01/merkel-migrants-germans-can-learn/

  BERLIN (AP) — Chancellor Angela Merkel says newcomers to Germany must learn the country’s values and customs, but that Germans can also learn from them.

 150. osoba prywatna said

  Julia Bernard – Urocza Polka w Japońskim programie telewizyjnym.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rt815c4K2MY

 151. osoba prywatna said

  Śmierć bezbożnika
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6810

 152. Siggi said

  http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/Elblag/1,30,44620,Koncert–Przeboje-opery–operetki-i-musicali-.html

 153. Siggi said

  http://www.prawdaobiektywna.pl/swiat/eksplozja-pod-paryzem-1571.html

 154. snag said

  Smutne ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=LsNMi7mJlks

 155. konfuzjusz said

  Niedziela kończy tydzień, a poniedziałek zaczyna następny.
  Admin

  Tak myśmy zadecydowali, ludzie, chcą święcić najważniejszy dzień tygodnia w czasach Nowego Przymierza.

  A dla mnie i tak zawsze jest środa. Robię w słuzbie publicznej. Jeden weekend mam we wtorek i środę, następny we czwartek i piątek, a kolejny od piątku do poniedziałku włącznie. To kiedy mam robić zakupy, skoro moje ślubne Szczęście przebywa w Starym Kraju za rodzinną powinnością?

  (odp. w nocy oczywiście i chwalę sobie to, bo ani ludzi, ani kolejek i dużo przecen).

  Pozdrawiam z roboty.

  ——
  Tak jest logicznie. Po całym tygodniu pracy odpoczywa się w niedzielę.
  A nie zaczyna się tygodnia pracy od odpoczynku.
  Admin

 156. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34197

 157. konfuzjusz said

  Totez ludzie wprowadzili że niedziela kończy tydzień. A niektórzy i tak twierdzą, że celebrujemy pierwszy dzień (rest before activity).

 158. Siggi said

  Czy to było?
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1096134/cud-ekonomiczny-stalina

 159. snag said

  Siggi @ 158 ,…

  Myslalem ze to fools day zart ale ty i autor artykułu serio – Zastanówcie się obaj ile ten ‚cud’ pochłonął ofiar – Start od kanału białomorskiego i dnieprowskiej zapory i elektrowni bo od tego trzeba zacząć ,…

 160. Siggi said

  http://niezlomni.com/mocna-wypowiedz-tvp-aktywista-zydowski-zacheca-polske-aby-niezwlocznie-podjela-dzialania-sprawie-sorosa-jesli-ktos-wypowiada-wojne-panstwu-polskiemu-wideo/

 161. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/zmarl-poeta-jewgienij-jewtuszenko-mial-84-lata-6107445030250625a

 162. Siggi said

  Strajk nauczycieli będzie miał swoje konsekwencje polityczne
  Strajk nauczycieli będzie miał swoje konsekwencje polityczne, to bardzo ważne wydarzenie o niesłychanie istotnej wymowie społecznej. Są w Polsce trzy grupy społeczno-zawodowe z którymi nie można zadzierać. Pierwszą są Górnicy, wiadomo dlaczego i nie trzeba tego tłumaczyć. Drugą są pielęgniarki – dzisiaj już zawód niszowy i poszukiwany. Trzecią są właśnie nauczyciele. Nauczyciele to grupa zawodowa mająca fantastyczne przełożenie na społeczeństwo, oddziałują na dzieci oraz przez nie pośrednio i bezpośrednio (spotkania klasowe – wywiadówki) na rodziców. Nauczyciele to druga siła oprócz Kościoła dominującego, która w naszym kraju może docierać z przekazem do olbrzymiej części społeczeństwa – równolegle i symultanicznie, bez pośrednictwa mediów.
  O znaczeniu strajku i jego powodach wiele razy wypowiadał się pan Sławomir Broniarz – zasłużony, powszechnie szanowany i wybitny rzecznik interesu całego środowiska. Warto się wsłuchać w jego słowa, ponieważ jest to zarazem doskonały fachowiec, który bardzo jasno i w sposób jednoznacznie wyrazisty przedstawił kwestie związane z reformą edukacji. Jeżeli rzeczywiście 37 tyś., nauczycieli może stracić pracę, to znaczy że sprawa jest bardzo, ale to naprawdę bardzo poważna. Sytuacja nie może być zlekceważona przez rządzących, ponieważ jest w interesie opinii publicznej, nie będzie przesadą stwierdzenie że dotyczy chyba całego społeczeństwa. Nawet jak ktoś nie ma dzieci, to prawie na pewno ma w rodzinie.
  Zaskakujące jest to, że w tak delikatnej sprawie rządzący chcą się przeciwstawić środowisku, mającemu tak wyjątkowo wrażliwe przełożenie na społeczeństwo. Przecież już sama korporacja zawodowa wraz z najbliższymi rodzinami to jest prawie milion ludzi! Nie robi się reform uderzających w podstawy bytu, tak dużej grupy ludzi, bez odpowiednich konsultacji i zabezpieczeń, w tym solidnych studiów merytorycznych nad problemem i wielu dyskusji publicznych. tego ewidentnie zabrakło, jak również media przedstawiały problem na pół gwizdka, albo krytykując totalnie, albo w ogóle nie odnosząc się do kwestii merytorycznych, lansując zagadnienia emocjonalne.
  Bezwzględnie reforma edukacji, w tym sieci szkół jest potrzebna, jednak najważniejsza jest reforma lub jak ktoś woli – zmiana podejścia do oświaty i edukacji w ogóle. Nikt nie mówi o jakości edukacji, jak tą jakość spowodować – może wymusić? Niestety kolejne rządy nie zrobiły wiele dla problemu jakości. Być może to kogoś urazi, ale czy to jest właściwy kierunek rozwoju edukacji, jeżeli w szkole publicznej jest więcej godzin poświęconych metafizycznemu obrazowi pewnej ideologii i jego społecznego wpływu, niż informatyki? Chociaż problemów oczywiście jest więcej. Najlepiej w tej mierze słuchać rodziców, nauczycieli i profilowanych psychologów, którzy badają rozwój intelektualny populacji, na bazie doświadczeń oświatowo-edukacyjnych.
  W interesie nas wszystkich jest spokój społeczny i dobro najmłodszych! Przecież, to od nich zależy nasza przyszłość. W ujęciu systemowym mówimy o inwestycji w kapitał ludzki. Jeżeli to nie będzie nastawione na efektywność w funkcji jakości, to w ogóle nie można oczekiwać, że w naszym kraju będzie lepiej. Ponieważ sami sobie kształcimy ludzi, których aparat percepcyjny jest ograniczony do aksjomatów i sposobów wnioskowania – przeważnie inkluzywnych. Nie można potem się dziwić, że ludzie postrzegają sprawy publiczne w taki, a nie inny sposób. W pewnym sensie ograniczenie rozwoju intelektualnego Polaków jest na rękę klasie politycznej. Może więc to jest celowy zabieg?
  Nie można się jednak zgodzić na sytuację, w której nauczyciele to święte krowy i nie można ich tknąć. Gdyby o szkołach bardziej decydowali rodzice, a system motywowania i nagradzania nauczycieli był nieco bardziej elastyczny, to na pewno by bardziej sprzyjało poprawie efektywności edukacji. Nie można wykluczyć, że z czasem do takiej ewolucji modelu tutaj dojdzie. Jednak póki co, nasza szkoła to ciągle zderzenie modelu odziedziczonego po PRL-u, który był prawie doskonały z różnymi koncepcjami reform, które nigdy nie były przeprowadzone do końca i w sposób systemowy. Odwrót od gimnazjów po takim czasie, jest trudny. Naprawdę nie wiadomo o co chodzi tej reformie i w prezentowanym podejściu.
  Wiele tutaj zależy od samorządów, to aspekt o którym się publicznie nie mówi, ale rządzący generalnie podrzucili gorącego ziemniaka samorządowcom, a tym zwalnianie nauczycieli nie pomoże przed kampanią wyborczą.
  Wnioski napisze życie i rozwój tego niepotrzebnego konfliktu, do tego nie musiało dojść, rząd mógł się porozumieć z nauczycielami. Na pewno są potrzebne zmiany, jednak nie powinno się ich robić wbrew środowisku.
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46865

 163. Siggi said

  Przypominam,że Romek to 100% Żyd.
  Ja go mam w dużym poważaniu ,na które u mnie w pełni zasługuje.
  Tak trzymać – Romek!

  http://romannacht.blogspot.com/2017/03/chemtrails-wadimir-putin-geboko.html?spref=fb

 164. Siggi said

  http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/1030332,kornel-morawiecki-w-demokracji-liberalnej-bardzo-nieliczna-grupa-zawlaszcza-olbrzymi-majatek-kosztem-pozostalych-wywiad.html

 165. matirani said

  162 Siggi – http://www.worldlifeexpectancy.com/country-health-profile/poland

 166. snag said

  Siggi @ 160

  Sprawdzaj do jasnej co podrzucasz bo rzygać się chce ,…

  Coraz lepiej – W Polinie ‚niezłomni’ zapraszają jew terrorystów żeby upychali zio bullshit i dezinformacje. JDL jest odpowiedzialne za zamachy terrorystyczne w Stanach w wyniku których 7 osób straciło życie, 22 osoby okaleczyli a ilu zranionych statystyki nie podają … 39% ich ofiar to Ruscy, 9% Palestyńczycy, 7% Libańczycy, 6% Egipcjanie, 4% to obywatele Francji, 4% Iranu i 4% Iraku 2% Polacy i 2% Niemcy, pomniejszych nie nie podają ,…

  Ich nieżyjący już naczalny Meir Kahane to jeden z największych sookinsynów jakich nosiła ziemia, jeden z tych co to Isroel über alles a jeśli nie to Samson Option dla którego żydowski paznokieć był więcej warty niż życie Goja, słowem mega szuja i są dowody że polakożerca ,…

  Jeden z jego organizacji zamordował 30 Palestyńczyków podczas modlitwy w jaskini patriarchów i cholera wie ilu zranił.

  Dwa dni temu zmaltretowali 47 letniego nauczyciela, amerykańskiego Palestyńczyka … Tuzin na jednego to ich specjalność ,…
  ————————————-
  .https://www.youtube.com/watch?v=ycCHb4meZkA&feature=youtu.be

  Co zauważyłem* zaglądając od czasu do czasu na ich stronę to że nie pierwszy raz upychają zawoalowaną jew-agendę równolegle z Michalkiewiczem czy Kolonką rzekomo promując polski interes.

  * Mogę się mylić albo ktoś z nich nie odrabia lekcji ,…

 167. matirani said

  http://www.tysol.pl/a5925-Wedlug-niemieckiego-FAZ-typowymi-Polakami-w-Niemczech-sa-prostytutka-i-pani-sprzatajaca

 168. matirani said


  Przestępstwa w Niemczech w wykonaniu imigrantów.

  czarny kolor – morderstwa
  fioletowy – gwałty
  niebieski/zielony – inne przestępstwa

 169. maskarada said

  Śmieci spolaczone robiące za patriotów i bogobojnych, jelita na patyku, poszli by do domu swego `Izraelem` zwanym i tam się zakopali, Zuz amen do kupy.

 170. matirani said

  http://niezlomni.com/szewach-weiss-czytam-nazwiska-zydowskich-sedziow-prokuratorow-ubekow-ktorzy-mordowali-polakow-ja-prawo-krytykowac-polakow/

 171. matirani said

  W rozmowie zostaje również poruszony temat tego, jak po wojnie część Żydów zamieniła się w katów z UB. Weiss podkreśla, że to ,,niesłychanie gorzka historia”.

  Czasami myślę sobie tak: „Może ja mam zbyt dobre podejście do Polaków, bo mnie uratowali? A co z tymi, których nie tylko nie uratowali, lecz których wydali na śmierć, co z ofiarami szmalcowników?”. I wtedy się miarkuję, staram się być obiektywny. Ale zaraz potem włączam telewizor i oglądam film dokumentalny o wojnie i przypominam sobie, jak wielką tragedią była ona dla Polaków. A później czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków, którzy mordowali Polaków w czasach stalinowskich. Myślę wtedy: „Czy ja mam prawo krytykować Polaków? A jak Żydzi zachowali się wobec nich?”

 172. Gmez said

  (…)
  Wywalone. Następnym razem autor również będzie wywalony.
  Admin

 173. snag said

  A’propos ,…

  Założe się że ten ‚aktywista’ ma podwójne obywatelstwo, że ma dwa paszporty i nie służył w polskim wojsku i nie dałbym głowy że nie w IDF, mimo że Polin dał mu wykształcenie, że rzekomo ma tu w wielu przyjaciół, mimo że mówi i myśli po polsku, kocha ten kraj i jest z niego dumny to siedzi po uszy w żydowskiej terror organizacji JDL która wyrosła bazując na programie BETAR z której w większości pochodzili członkowie IRGUN … banda rzeźników i terrorystów i wielu naczalnych w reżimu zio-grajdolka ,…

 174. EyWey said

  Marucha dlaczego banujecie EyWeya po napisaniu prawdy o pochowku zyda ? Solidarnosc ? Pozdrowka ajentom.

 175. snag said

  Matirani @ 170 ,…

  Znowu ‚niezłomni’ o których wspominam wyżej … tym razem pozytywnie o polsko-żydowskich więzach i lizaniu ran ,…

  Nie rozczulaj się zbytnio bo ten sam rzekomo kochający Polaków Szejwach Wajs po emigracji do zio-grajdolka szybko zmienił imię i nazwisko na Shevah Weiss i wygodnie zapomina dodać ze ta żydowska inteligencja, która przyjechała z Polski do Izraela, która rzekomo była rozkochana w polskiej kulturze, rzekomo tęskniła do swoich profesorów, sprzedała potomstwu wizerunek zezwierzęconej bandy szmalcowników który pokutuje do dzisiaj ,…

  Fuck it !!! ,…

 176. kpi said

  (169) Ilu tu takich Chechle żydów Polaków? Może cala zgraja bydła się wyrzyguje na te biedna Polskę pod jej lampa. Bezczelne myślą, że na nich nie ma bata.

 177. snag said

  I beg your pardon reb Weiss ,…

  Do zmiany imienia i nazwiska niepotrzebnie się przyczepiłem bo prawdę mówiąc sam to zrobiłem dla wygody tych którzy często slinili i pluli próbując wypowiedzieć moje ,…

  Sorry ,…

 178. Siggi said

  Jeszcze raz wrócę do audycji Radia Katowice n/t zdrowotne,21.03.2017r ,w której udział wzięło pięcioosobowe grono lekarzy śląskich w tym dwóch profesorów i troje dr n.med. różnych specjalności.Jeden z prof.to śląski konsultant chorób wew.,drugi prof.to dyr.Instytutu Onkologii.W audycji udział wziął mgr inż.Jerzy Zięba,który b.często apelował o dialog medycyny akademickiej z medycyną alternatywną.
  Zięba wypada beznadziejnie,plącze mu się język,wygłasza brednie ,nie mając argumentów do wypowiedzi profesora,kwituje…to bzdura.Odbieram takie zachowanie jak wyjątkowo chamskie.Wypowiedzi przedstawicieli lecznictwa są jasne,kompetentne .Zięba czerwieniał aż do purpury.Niby nie leczy ,ale w zasadzie włazi w tą sferę.Jego wypowiedzi irytują lekarzy ,którzy nie podejmowali z nim merytorycznej dyskusji ,bo nie ma z kim.
  Całość audycji w pierwszym linku.
  Zięba po audycji wpuszcza na YouTubu własne komentarze do tej audycji,w swoim specyficznym stylu interpretuje ukraszając głupawym uśmieszkiem..To jest w drugim linku.
  1-2 kwietnia ma być w Katowicach „Wiosna Zdrowia”i w linku trzecim mowa jest o zmianie program.Związane to jest z planowaną emisją przez kanałTVN filmu o dr Andrew Wakefield 3 kwietnia.
  Czwarty link dot.przeniesienia emisji tego filmu na maj i warto przeczytać list środowiska lekarskiego w tej sprawie.
  Przygotowałem jedynie okolicznościowa papkę.Sprawą indywidualną jest mieć własny stosunek do tego.

  …..https://www.youtube.com/watch?v=DdFCjdUL6V4 …audycja w Radio Katowice,

  …..https://www.youtube.com/watch?v=OAfYdS9H_MM … komentarze jego,

  ….https://www.youtube.com/watch?v=61xWjlH0ows … zmiana program,

  http://wolnosc24.pl/2017/04/01/emisja-kontrowersyjnego-filmu-o-szczepieniach-przesunieta-na-maj/

 179. Siggi said

  Julia Samojłowa – winna bycia Rosjanką?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46882

 180. Wieś Rządzi Światem said

  „Nie opowiadałem wcześniej publicznie o moim homoseksualizmie, gdyż taki akt uczciwości zmniejszyłby mój wpływ jako krytycznego teologa” – stwierdził kanadyjski profesor. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że swoją aktywność homoseksualną Baum rozpoczął w 1963 roku, kiedy to trwały w najlepsze prace Soboru i Baum przygotowywał tekst „Nostra aetate”. „Miałem 40 lat (1963 r.) kiedy doszło do mojego pierwszego stosunku seksualnego z mężczyzną. Spotkałem go w restauracji w Londynie. To było podniecające i jednocześnie rozczarowujące, bo wiedziałem czym jest miłość i tym co naprawdę chciałem to dzielenie życia z partnerem”. https://dorzeczy.pl/codzienne-felietony/22258/Dziwaczna-opowiesc-o-soborowym-ekspercie.html

  Żydodylematy, żydowyznawców żydomitów.

 181. Der Spiegel w transparencie: ŻADNEMU POLSKIEMU, CZESKIEMU CZY WĘGIERSKIEMU NACJONALIŚCIE DO GŁOWY BY NIE PRZYSZŁO WYWŁASZCZANIE, WYPĘDZANIE CZY MORDOWANIE OBCOPLEMIEŃCÓW, ALE ZOSTALI DO TEGO PRZYMUSZENI PRZEZ HITLERA, KTÓRY POWOŁYWAŁ SIĘ NA DOBRY PRZYKŁAD TURKÓW W ARMENII. Stalin i Hitler wynaleźli nacjonalizm NOŻOWNICZY czyli żydowski.

  Hrabia Kurowski mówił, Jak Piłsudski mógł DOPUŚCIĆ, żeby w Żytomierzu i Kijowie Nacjonaliści Ukraińscy defilowali ZA POLAKAMI. Odpowiedziałem, że Inaczej Być Nie Mogło: Żytmomierz był miastem polskim a Kijów polsko-żydowsko-rosyjskim – a poza tym historyczną Stolicą LECHII, DUMĄ RZECZYPOSPOLITEJ jak Gdańsk i Stolicą Hetmanatu Rzeczypospolitej niczym Monachium w Niemczech. Dopiero Hitlerowcy zrobili w Kijowie z Żydami to, co Żydzi z Polakami. Polak, żeby przeżyć w Kijowie, musiał się deklarować jako ROSJANIN – skąd Cud Mniemany, że miasto ROSYJSKIE stało się w Jedną Noc UKRAIŃSKIM ???
  Ukrainę AUSTRIACKĄ wymyślili Niemcy, jak Litwę Żmudzką, aby podjąć z Polakami wojnę o Mińsk Litewski. Polacy – po pobiciu Ukrainy Austriackiej we LWOWIE – wysłali wodza Ukrainy Nacjonalnej Petlurę, na Kijów, skąd wypędził Austriaków. Nie mógł jednak obronić Kijowa przed Bolszewikami więc wycofał się Do Polski.
  W Wojnie Domowej DECYDOWAŁA utworzona przez Niemców Ukraina Kozacka między Dnieprem a Donem, gdzie Nestor Machno realizował z powodzeniem Reformy SZWAJCARSKIE, co nazywno Anarchizmem. Samorządowe komuny wywłaszczyły wielką własność dzieląc ziemię sprawiedliwie między Kozaków i administrując Kapitałem. Tak utworzył Armię Kozacką Nie Do Pokonania.
  Gdy napadli nań Biali z Kubania to Machno wycofał się z Jekatierinosławia do Nacjonalisty Petlury, aby podczas ofensywy Denikina na Moskwę, zaatakować Białych OD TYŁU, co zadecydowało o zwycięstwie Lenina. Lenin zdobył pociągi z nierozładowaną bronią aliancką a Machno Skarbiec Denikina. Machno nie ufał Piłsudskiemu, uważając, że ten zwróci skonfiskowaną ziemię obszarnikom i cofnie Reformy a Bolszewików LEKCEWAŻYŁ.
  W Rosji powstały układy: Bolszewicy – Niemcy, Eserzy – Polacy; Biali – Ententa. Eserzy władali Syberią i Powołżem, wobec czego Lenin po pokonaniu Białych Denikina zwrócił się przeciw Polakom, którzy weszli w sojusz z Nacjonalistami Ukraińskimi, ale chcieli też sojuszu z Machno, co LIKWIDOWAŁO Rewolucję Bolszewicką. Machno zdradził jednak Petlurę, co umożliwiło Bolszewikom odzyskanie Kijowa i podjęcie ofensywy przeciw Petlurze, który wycofał armię DO POLSKI, ale rabini kijowscy Zaprosili Piłsudskiego, który prowadził Za Sobą Nacjonalistów Ukraińskich, którym DAŁ Polski Żytomierz i Polsko-Żydowsko-Rosyjski KIJÓW, według Doktryny Piłsudskiego: NIE MA WOLNEJ UKRAINY BEZ WOLNEJ POLSKI I WOLNEJ POLSKI BEZ WOLNEJ UKRAINY.
  Machno jednak znowu odmówił współdziałania z Nacjonalistą Petlura, co umożliwiło Stalinowi odzyskanie Kijowa i ofensywę na HALICZ jako Drogę na Komunistyczne Węgry, a Trocki aresztował Dzierżyńskiego i Marchlewskiego i podjął ofensywę na Warszawę.
  Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Fanny Kapłan dokonała z Rozkazu Sawinkowa zamachu na Lenina, co Uruchomiło Syfilis. Wobec Eserowskiego powstania chłopskiego w Guberni Tambowskiej Trocki musiał uwolnić Dzierżyńskiego, żeby ze Stalinem spacyfikował Carycyn, co było RZEZIĄ. Dzierżyński i Stalin poszli jeszcze dalej, bo SPRZEDALI Chińczykom Południową Mongolię a Japończykom Północną Mandżurię za rozgromienie państwa eserów na Syberii i wypędzenie Polaków z Odessy, co było MAKABRĄ, jak stłumienie powstania Tambowskiego gazami bojowymi Reichswehry.
  Lenin wysyłając armię na Warszawę PRZYRZEKŁ Kozakom NIENARUSZALNOŚĆ Ich Ziemi, ale Machno oświadczył, że z RZECZYPOSPOLITĄ WALCZYĆ NIE BĘDZIE, co OCALIŁO Warszawę. Zgodził się jednak na udział Armii Kozackiej w operacji przeciw Wranglowi, którzy zastąpił skompromitowanego Denikina, ale zaraz po podboju Krymu Armia Czerwona uderzyła na Kozaków, którzy przedarli się jednak przez ufortyfikowany Perekop i wycofali w ordynku do Rumunii.
  Tu Machno popełnił kolejny błąd, bo Rumuni zabrali mu Skarb Denikina, Kozaków internowali a jego wydali Polakom jako Obywatela Rzeczypospolitej. Przed sądem w Warszawie Machno oświadczył, że NIE PODNIÓSŁ RĘKI NA RZECZYPOSPOLITĄ więc pozwolono mu wyjechać na leczenie do Gdańska a potem do Paryża.

 182. Marta1973 said

  Rewelacyjny tekst pana redaktora Michalkiewicza „Paź nadymany na Zygfryda”, a w nim cenne informacje o tym, gdzie PZPR lokowała walory (dewizowe oczywiście!) kradzione z PEWEX-u.
  Czekamy na szybką publikację!

 183. revers said

  Znowu bogatsi o 40 mld.
  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/546424,kopalnie-zamkniecie-slask-wegiel-finanse.html

 184. revers said

 185. Nemo said

  „Nienawidził biurokracji i nie był zainteresowany formalnym wykształceniem, dlatego nigdy nie ukończył studiów. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu kolejnych stopni naukowych – na obronę doktoratu zwabiono go podstępem. Niekonwencjonalne zachowania szybko przejęli naukowcy z cieszącej się światową sławą lwowskiej szkoły matematycznej, która powstała wokół Stefana Banacha. Zapisywali rozwiązania problemów matematycznych na stoliku w kawiarni i na serwetkach, nagradzając się za kolejne osiągnięcia alkoholem. Jeden z najwybitniejszych polskich naukowców przetrwał II wojnę światową pracując w laboratorium – karmił wszy na własnym ciele – pisze dr Konrad Morawski w artykule dla WP.

  Znakomity polski uczony Stefan Banach był cenionym na świecie matematykiem, który do tej dziedziny nauki w pierwszej połowie XX wieku wprowadził grupę prac o fundamentalnym znaczeniu. Matematyka była największą pasją i sposobem na życie Banacha – ona ubarwiła też jego biografię, będącą dziś materiałem na opowieść w iście hollywoodzkim stylu.”

  „Być może kariera Banacha nabrałaby jeszcze większego blasku, gdyby przed wybuchem II wojny światowej przyjął intratną propozycję emigracji naukowej do USA. Polski matematyk odmówił jednak wysłannikowi słynnego twórcy cybernetyki Norberta Wienera, twierdząc, że nie ma takiej sumy pieniędzy, która skłoniłaby go do opuszczenia Polski, przyjaciół i ukochanego Lwowa. Spoczął właśnie we Lwowie na Cmentarzu Łyczakowskim w rodzinnym grobowców Riedlów.”
  http://historia.wp.pl/title,Stefan-Banach-piekny-umysl-po-polsku,wid,17845951,wiadomosc.html?ticaid=118e67

 186. osoba prywatna said

  Caritas uruchomiła aplikację mobilną dla uchodźców w Polsce
  http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/

 187. revers said

  Talony zywnosciwe w usraelu i chzarii, jako nie komunistyczny cymes, a tak walczyli z ta komuna w PL ze nowa wprowadzili na juz nie papierowe kartki zywnosciowe a platikowe karty zywnosciowe lub na Ukrainie gdzie tez walcza wojska Singera o kartkowy cymes.

  .https://www.youtube.com/watch?v=pj_PfW3O99o

 188. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137802,500-lat-lutra

 189. snag said

  Cos na wesolo ,…

  Profesor matematyki wykrecil numer na Prima Aprilis ,…

  .https://youtu.be/Z9NQatne0xg

 190. revers said

  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/produktovye_talony_ssha.jpg?itok=rIPi7CVu
  Zycie za talony
  http://rusvesna.su/news/1491139388

 191. ALI BABA said

  https://youtu.be/6XjFfcqiwzI NIEMIEC O SYTUACJI W SWOIM KRAJU /MOCNE!!/..napisy polskie..

 192. Ad. 13:

  Jeśli dobrze zrozumiałem pana Wandaluzję zamek w Lidzbarku Warmińskim zbudowali Słowianie z kultury amfor kulistych:
  .https://www.youtube.com/watch?v=4wzWg_6e3Ws
  Faktycznie jest to kultura amfor kulistych na kapitale Bursztynu Kopalnego jako KADZIDLE Świątynnym, które zlikwidowała Saba z Salomonem Mirą Arabską. To jednak nie byli Słowianie, ale ich bliscy kuzyni SARMACI, którzy zbudowali w Moskwie kilkanaście Kremlinów, z których większość zachowała się. Do bitwy pod Międzyrzeczem, w której Węgrzy i Brandenbury pobili Polaków, Moskwa była miastem Polskim a potem Tureckim.

  Wnętrze gotyckiego kościoła w Zawichoście:
  .http://www.deviantart.com/art/Interior-St-John-the-Baptist-church-in-Zawichost-560037009
  To jest kościół ROMAŃSKI – Targowy Posejdona z Poznania.

  Zabytki sakralne Sieradza:
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_Wszystkich_%C5%9Awi%C4%99tych_w_Sieradzu#/media/File:Kolegiata_wszystkich_swietych_-_Sieradz,_Poland-2.jpg
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Sieradz#/media/File:Klasztor_w_Sieradzu.jpg
  Rynek Praski w Sieradzu to ZAMEK Króla Polski Henryka III Prawego, który w r. 1288 rozgromił pod Sandomierzem Wielką Ordę, zabijając 4 Królów Tatarskich, 8 biorąc do niewoli i 4 przepędzając.

  Ruiny zamku biskupiego w Bodzentynie oraz tamtejszy kościół:
  .http://www.deviantart.com/art/bodzentyn-I-73160278
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_i_%C5%9Bw._Stanis%C5%82awa_w_Bodzentynie#/media/File:Bodzentyn_kosciol_20080701_3760.jpg
  Po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego zamku Królewskiego GARGAMELL Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel, wobec czego Biskup musiał budować BODZENTYN.

  Klasztor bernardynów w Kazimierzu Biskupim:

  Zamek Kamieniec w okolicach Krosna:
  .http://marrciano.deviantart.com/art/Ruins-388881815//
  Zamek ODRZYKOŃ k. Krosna musi być odbudowany na FREDREUM. Był to plac Rozdzielczy handlu węgierskiego przez przełęcz Dukielską, gdzie stada bydła i tabuny koni odchodziły 3 drogami. Nazwa Kamieniec jest archaiczna – gdy budownictwo kamienne było rzadkością, a nazwa ODRZYKOŃ znaczyła Koń Wołżański, bo nazwa Wołgi jest Polska od WODY – WOŁDRY czyli Wielkiej Wody – jakby to tu zaczęto w Europie hodować BIELEJĄCE na zimę konie Nadwołżańskie.

  Neolityczna lub średniowieczna wieża w Bieczu:
  .http://marrciano.deviantart.com/art/Biecz-Castle-372412637
  .http://marrciano.deviantart.com/art/Fortalice-372999971//
  Wieża jest faktycznie w Manierze Kremlinów Kieleckich, które były budowane jako Stalownie dla obsługi konwencji z Iberią i Berberią, na której wyrosła Cywilizacje Olmeków w Ameryce.

  Gotycki zamek w Dębnie:
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_D%C4%99bnie#/media/File:Debno_(js).jpg//
  OT SOBIE ZAMECZEK na Drodze Podkarpackiej – chyba Łowiecki, ale raczej Pocztowy na drodze Kraków-Lwów.

  To ludzie zniszczyli Saharę?
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/1101-to-ludzie-zniszczyli-sachare
  Ponieważ las tworzy MIKROKLIMAT to niektóre obszary mogą być ALBO LASEM, ALBO PUSTYNIĄ. Tak było z Saharą, która stała się Pustynią, gdy Arabowie WYPALILI lasy dla Taktycznej i Operacyjnej przewagi Dromadnicy nad Konnicą. W bitwie nad Seretem w 760 r. Leszek, który przybył do Polski z konnicą czeską, złamał tą przewagę każąc Czechom rozsypywać żelazne JEŻE przed ścigającą ich dromadnicą. Wielbłądy zaczęły RYCZEĆ a specjalnie Okute Konie mogła Zawrócić by Wyrżnąć Arabów.

  Figurka sprzed 25 000 lat:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/1095-venus-z-brassempouy//
  To jest stara KROMANIONKA czyli Rasa Olbrzymów Paleolitycznych. Rumuni sprzedali Amerykanom stanowisko archeologiczne w Siedmiogrodzie z CZYNNĄ kromianiońską Techniką Elektryczną i Nuklearną. Wcześniej sprzedali Amerykanom Lodówkę GRYFICY, w Alpach Transylwańskich. Gryfica porwała Rycerza, którego broń odatowano na początek XV wieku. W Lodówce Rycerz odzyskał świadomość i śmiertelnie zranił Gryficę, po czym też umarł. – Do Gryficy przylatywał Gryf z Atlasu.

  Jak wyglądał Jezus?
  http://innemedium.pl/wiadomosc/brytyjski-historyk-ujawnil-prawdziwy-wizerunek-jezusa-chrystusa
  Jezus Chrystus mógł bić monety, ale tylko BRĄZOWE Po Ukrzyżowaniu jako Emin Rzymski-Partyjskiej Mezopotamii. Stanowisko to załatwił mu Zięć NERON, mąż Sabiny Poppei. Jezus miał umrzeć w wieku 97 lat na Wylew Krwi do Mózgu i być pochowanym w ISTNIEJĄCYM sarmackim grobowcu w kaszmirskim Sirringarze, klucz do którego ma Policja indyjska. – Eminat zlikwidował Trajan NIE BIORĄC JEŃCÓW w II wojny Żydowskiej, w której CHRZEŚCIJANIE wymordowali setki tysięcy Rzymian i Greków w Rzymskiej Afryce i Azji. – Talibowie chrześcijańscy byli GORSI OD ŻYDÓW.

  W Kanadzie znaleziono meteoryt z pozaziemskimi hieroglifami:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/w-kanadzie-znaleziono-meteoryt-z-pozaziemskimi-hieroglifami

 193. PISKORZ said

  re 191 Tylko 7 minut ..warto posłuchać..

 194. snag said

  Tak trzymaj Europo ,…

  W Londonistanie 423 nowych meczetów … 500 kościołów mniej … Podobna sytuacja w Europie w krajach z polityka ‚otwartych drzwi’

  Londonistan: 423 New Mosques, 500 Closed Churches
  —————————————————–
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/02/gatestone-institute-423-new-mosques-500-closed-churches-london/

  The Gatestone Institute reports Sunday on the striking rate of closures of churches in the United Kingdom’s capital city, a trend mirrored elsewhere in Europe, and the blooming number of mosques that have been established in their stead. Reporting on the

 195. snag said

  Zaloze sie ze wiekszosc tych meczetów zbudowano ze składek ciapatych nierobów na garnuszku podatnika i utrzymywane po części dzięki rządowym subsydiom i grantom finansujących bullshit programy socjalne ,…

 196. Alina said

  http://niezalezna.pl/96411-kto-wydal-wyrok-na-jana-pawla-ii-podpis-gorbaczowa-pod-nieformalnym-zleceniem

 197. snag said

  Alina @ 196 ,…

  Ona? ,…

  .http://image.venusswimwear.com/is/image/Venus/V1162-SEW_V2352-SEW.13?$ProductPage527x738$

 198. Boydar said

  Teraz mamy kwiecień. Po świętach Bożego Narodzenia wracałem do Lublina przez Radzyń. W przyfabrycznym sklepie kupiłem trzydzieści (słownie trzydzieści) kostek masła. Leżą na półce w średnio chłodnym miejscu, nie w lodówce. Do dzisiaj są BEZ ZARZUTU ! Pachną i smakują jak prawdziwe masło. Chwała tym ludziom.

  http://lublin.onet.pl/rewolucja-na-rynku-mleczarskim-spoldzielnia-eliminuje-pasze-gmo/tkp9lzx

  Jedyna wada to cena; wtedy prawie pięć złotych za kostkę; no i trudno kupić nie w Radzyniu, ale zdarza się. Polecam wszystkim szczerze.

 199. Siggi said

  Znam się z Jacholem od 15 lat,nawet stosunkowo niedaleko siebie mieszkamy w Zielonej Górze.Jemu pewne sprawy osobisto-rodzinne nie wyszły w życiu i czuł się mocno zagubiomy.Zaskoczony jestem ,że trafił do Domu Opieki Społecznej „Kombatant”.Mój rocznik .Z uwagi na mój łeb łysy i dwa atrybuty(starorzymski nos o cechach judeiskich i bardzo ładne uszy) oraz moje lużne zachowanie tudzież pewne odzywki on uważał mnie zawsze za Żyda z pełnym przekonaniem.Czasem chciał,żeby razem z nim śpiewał piosenki żydowskie i ich świetlicy judeiskiej modlitewnej w Żarach,ale zawsze się wykręcałęm,że dziś nie mam głosu i potrzebuję jakieś nuty najlepiej w butelce.On nigdy nie pił,to nie wyczuwał problemu ,no i rozchodziło się po …kościach.W czerwcu odwiedzę go ,postawię koshernego „Żywca”,pocieszę.Zrobimy wspólną foto i tu zamieszczę.Żle wygląda na tej fotografii w publikacji.

  http://religie.wiara.pl/doc/2926041.Tozsamosc-odzyskal-po-latach

 200. Zerohero said

  tow. Macierewicz błogosławi Amerykę i junajted nato forses

  .http://i1.jbzdy.pl/contents/2017/03/1ab3410d16eba5dc25a9b53c29a25e19.mp4

 201. Zerohero said

  A cóż to WP zrobił? Adres URL na plik video zamienił mi na jakieś niedorobione tagi.

  ——
  Poprawiłem. Kropka wystarczyła.
  Admin

 202. Marucha said

  Re 200:
  Czasami szkoda, że Bogu nie chce się natychmiast zareagować na te bluźnierstwa…

 203. VA said

  Skorumpowany przemysł szczepionek ma środki i motywy, aby zrobić masową fałszywą flagę, aby zażądać ogólnokrajowych przymusów w zakresie szczepień.
  http://www.naturalnews.com/2017-04-02-vaccine-industry-has-the-means-and-motive-to-stage-a-massive-false-flag-outbreak-vaccine-mandates.html

 204. Zerohero said

  @202.
  Dziękuję. Myślałem, że nie trzeba stawiać kropki przed linkami innymi niż obraz i youtube.

  Przy okazji…. Nazwałem raz tutaj zwolenniczkę PiS ludzkim g..wnem. Tą panią która kpiła z problemu trzymania polskiego złota w Londynie jako „wydumanego”. Po czasie stwierdzam, że dla postronnej osoby to mogło wydawać się zbyt mocne. Ja jednak widzę:

  – Mateusza Piskorskiego marnującego życie w więzieniu
  – skutki wojny w Iraku, Ukrainie itp.
  – ekonomiczne afery, nonsensy i sabotaże PiS – godne PO. Same Możejki to ponad 10 miliardów złotych. Bagsik i Gąsiorowski – przecież to PC.
  – judeocentryzm PiS
  – zakłamanie PiS
  – podmienianie Polaków na Ukraińców
  – prowadzenie do wojny z Rosją

  ….to mnie jasny szlag trafia na aktywnych agitatorów tej bandy. G..wno ludzkie i już. Przyjmuję taryfę ulgową dla ludzi w wieku podeszłym. Ale oni mnie też wnerwiają. Też sobie znaleźli na starość hobby….. Lizanie d antypolskim kmiotom.
  Poza tym miałem do czynienia już z takimi agitatorami i wiem, że to psychopaci i fanatycy odporni na wszelką argumentację.

 205. matirani said

  http://nczas.com/publicystyka/pis-nie-przejal-kontroli-nad-sluzbami-razwiedka-caly-czas-rzadzi-polska/
  Gdy 19 listopada 2015 roku 42-letni profesor Piotr Pogonowski obejmował władzę w ABW, miała to być zapowiedź wielkich zmian. Dość szybko jednak trzon „starych” funkcjonariuszy Agencji, sam siebie nazywający w żartach „Mordorem” („kraina zła” w słynnych powieściach J. R. R. Tolkiena), przejął kontrolę nad szefem.

  – Latali do niego z flaszkami, zapraszali na imprezy i tłumaczyli, jak się cieszą, że wreszcie rządzi nimi uczciwy zawodowiec – opowiada funkcjonariusz ABW. Pogonowski kupił tę bajkę i oparł swoje rządy o kluczowych ludzi… Krzysztofa Bondaryka i Dariusza Łuczaka. Tych samych, którzy rządzili ABW za rządów PO.

 206. La Reine Toronto said

  ad 198 a czy Pan uwierzy Szanony Panie ze ja w Toronto kupuje polskie maslo w polskim sklepie na Roncesvalles Oselka i jest ono znakomite. Pachnie i nie mam zadnego uczulenia.
  My Polacy popieramy Polskie poprzez zakup produktow z Ojczyzny .
  Ku chwale Ojczyzny!
  Super wisnie w syropie od Rolnika, Sery zolte itd. itp.
  Nie lubie tylko produktow z Wedla bo smak nie ten sam: za duzo archaidow….i chemii.

 207. matirani said

  http://nczas.com/publicystyka/michalkiewicz-o-nieustajacych-roszczeniach-organizacji-zydowskich/
  Potępiło mnie całe stado autorytetów moralnych, pan marszałek Marek Jurek nakazał mi „przeprosić” – ale nie wiadomo kogo ani nie wiadomo za co – a urzędnik Kancelarii Premiera interpelowany w tej sprawie zaprzeczył, jakoby rozmowa na te tematy miała miejsce.

  Okazało się jednak, że mój honorable correspondant był godny zaufania, bo dwa tygodnie później na żydowskim portalu ukazała się informacja w stu procentach potwierdzająca rewelacje przedstawione przeze mnie w radiowym felietonie.

  Te „roszczenia” to tak zwane mienie bezspadkowe, a więc nieruchomości pozostałe po Żydach wymordowanych przez Niemców w okresie okupacji.

  Zgodnie z prawem polskim, mienie takie dziedziczy skarb państwa, jako spadkobierca ustawowy. Identyczne zasady obowiązują również w Stanach Zjednoczonych – ale co pewien czas jakaś mniejsza albo większa grupa tamtejszych kongresmanów występuje z żądaniem wzmocnienia nacisków na Polskę, żeby te żydowskie roszczenia zaspokoiła

 208. matirani said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Where_to_Invade_Next
  Czemu nie ma po polsku???????
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%83%D0%B4%D0%B0_%D0%B1%D1%8B_%D0%B5%D1%89%D1%91_%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F

 209. matirani said

  cd do 208:
  https://www.vice.com/pl/article/michael-moore-o-inwazjach-rewolucjach-i-o-tym-dlaczego-jego-najnowszy-film-jest-tym-najweselszym

  Jak wpadłeś na tytuł Where to Invade Next? Czy to pewien rodzaj taktyki, aby zwrócić na siebie uwagę?
  Michael Moore: Gdy ludzie pytali, nad czym teraz pracuję i mówiłem im tytuł, to najzabawniejsza była ich reakcja – porozumiewawcze spojrzenia i nerwowy śmiech. To zabawny tytuł, zresztą też przez to, że może okazać się jak najbardziej proroczy. „Niewiedza jest najważniejszym składnikiem strachu. A strach jest najważniejszym składnikiem nienawiści. To równanie.” Po upadku muru berlińskiego, gdy nastał kres zimnej wojny, miałem prawdziwe poczucie ulgi, że te wszystkie składy broni i ogromne budżety wydatków na Pentagon odejdą w zapomnienie, a my będziemy sobie żyć dalej w spokojnym świecie. Ale nie, musieliśmy sobie znaleźć nowego wroga. A ponieważ tak wiele z naszej gospodarki i tak wiele z naszej struktury władzy jest nierozerwalnie połączone z potrzebą posiadania wroga – właśnie przed takim militarno-przemysłowym kompleksem ostrzegał nas Eisenhower – to było coś w stylu „Aha ok, będziemy w stanie nieustającej wojny”. Zawsze znajdzie się jakieś nowe zagrożenie, nowe straszydło. A więc tytuł to, na swój sposób, satyryczny atak na to, co wydaje się być rzeczywiste, realne. I rzeczywiście, gdy jedno się kończy, zaczynają mówić o Iranie lub musimy się szykować na kogoś, kogoś innego, kto chce nas zabić, i wie, jak łatwo wywołać panikę, zwłaszcza wśród Amerykanów. Izolacja i brak wiedzy o innych kulturach to dwa najważniejsze składniki strachu. A strach jest najważniejszym składnikiem nienawiści. To równanie. Zaczynasz od niewiedzy, co prowadzi do strachu, co prowadzi do nienawiści, która z kolei prowadzi do przemocy. Ale musisz musisz utrzymać społeczeństwo w niewiedzy, i w ten sposób możesz im wmówić, że Iran czycha na twoje życie.

 210. snag said

  Nie samym chlebem …

  .https://www.youtube.com/watch?v=j4MrXndXheI
  .https://www.youtube.com/watch?v=8kJ5iRzT8Cs
  .https://www.youtube.com/watch?v=sTLVSUj3_UM
  .https://www.youtube.com/watch?v=E-RbaA3gJfE

 211. Siggi said

  Musim zebrać nasze siły,zobligować Antka – Stratega do natarcia-walki i przywrócić te kształty RP Obojga Narodów.

 212. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/spoleczenstwo/2017/04/myslenie-religijne-zabilo-w-swiebodzinie-miescie-chrystusa-001592751.html

 213. KARA said

  (60-8-3) Boydar psi albo kozi synu, czarnojadzie, z dzikich pól mieszańcu. Jak znalazł się pełnokrwisty zaraz stawał na czele orszaku. PO PISU Matrioszka PO PISU..

 214. Boydar said

  A cóż to za wysublimowane pretensje ?!?!? Czy ja sobie przodków wybierałem ? I dlaczego matrioszka, przecież ja się nie ukrywam z poglądami, a jak zapytać, to zaraz odpowiadam, z najlepszą wiedzą.

  Panie Mustafa (212), proszę jaśniej, bo zaczynam mieć podejrzenia, że chce mnie Pan oczernić; ale być może to tylko nieporozumienie towarzyskie.

 215. Siekiera_Motyka said

  No, pomału ludziom będzie się żyło coraz lepiej ,

  „Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce zamiast podwyżek dla pracowników? Dyskontom to się opłaci

  Poniedziałek, 3 kwietnia

  Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce. To przyszłość, która niedługo może stać się rzeczywistością. Sieci dyskontowe dochodzą do wniosku, że bardziej opłaca się zainwestować w nową technologię, niż ulegać presji pracowników żądających podwyżek, by ich zatrzymać.”

  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kasy-samoobslugowe-w-lidlu-i-biedronce-zamiast-podwyzek-dla,2498714,4199

 216. SKĄD POCHODZIŁY SKARBY ŚPIEWAKA MARSYLIANKI?

  Pisze się, że ze Złupienia Odessy, w co ja nie wierzę, gdyż Nestor Machno NIE ZŁUPIŁ ODESSY, bo Nie Mógł. Na stolicę Kozaków w Jekatierinosławiu-Dniepropietrowsku napadł Denikin z Rostowa więc Machno wycofał się do Petlury, który przy wsparciu Polaków wypędził Austriaków z Kijowa. Gdy Denikin ruszył na Moskwę to Machno pod Orłem zaatakował go OD TYŁU, co Zadecydowało o zwycięstwie Lenina, który to Atak komuniści przypisywali Budionnemu, który Błaznował Machno.
  Machno dał Leninowi pociągi z Nierozładowaną bronią aliancką, ale Skarb Denikina, w którym było SETKI skarbów arystokratycznych rodów rosyjskich, kazał wywieść do Jekatierinosławia. Tam załadowano je na Czajki, żeby wywieść od okupowanej przez Polaków Odessy – z której to racji Machno MUSIAŁ oświadczyć Bolszewikom, że z POLAKAMI WALCZYĆ NIE BĘDZIE.
  Machno zdobył Perekop i OKUPOWAŁ go, a gdy Bolszewicy po zdobyciu Sewastopola NAPADLI GO to przedarł się do swej floty na Dnieprze i podążył w ciężkich walkach do Odessy. Gdy jednak flotylla kozacka przypłynęła do Odessy to okazało się, że Polaków wypędzili Chińczycy i Japończycy, wobec czego Machno kazał flocie płynąć do Białogrodu i w górę Dniestru.
  Na Dniestrze flota Machno została jednak zaatakowana przez Rumunów i Bolszewików, wobec czego skapitulował przed Rumunami, którzy internowali Kozaków a jego wysłali do Polski jako Obywatela Rzeczypospolitej.
  Matka mego kolegi uniwersyteckiego mówiła, że NIE BYŁO NA ŚWIECIE GORSZEJ RZECZY OD PACYFIKACJI ODESSY. Flota francuska, która przybyła do Odessy Po Skarby Machno, spóźniła się.

 217. revers said

  re214
  takie kasy juz sa w Niemczech w Poco, dawniej Domenna sieci sklepow dla wystroju domow, umeblowania.

  Co nie oznacza ze przy kasie dyskontowej nie siadza 2 panienki ale juz o mniejszych kwalifikacjach i wymaganiach placowych by zapakowac towar, poinstruowac klienta gdzie wrzucic monete, gdzie odebrac monete lub gdzie wlozyc wazna karte platnicza.

 218. osoba prywatna said

  Górnictwo kosmiczne. Wyścig po surowce z kosmosu właśnie się zaczyna
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornictwo-kosmiczne-polskie-firmy,229,0,2290661.html

 219. revers said

  zbliza sie miesiaczka smolenska, pdobno we wloskiej armi z okazji periodow jeszcze kobiecych, nie transzenskich tamtejszszy parlament zajmie sie 3 dniami wolnymi dla periodujacych.

  Jak to wyglada przed 10 kwietniem w PL, wszyscy namaszczeni od sw. Antoniego patrioci, lacznie z nowymi komisjami i dyspozycyjnymi prokuratorami murem za bombowym wyburzeniem TU154 prez Kremlowskich namiestnikow.

  rusvesna.su/news/1491212502

 220. konfuzjusz said

  Bomby w petersburgu zawierały odlamki i byly domowej roboty. smierdzi to ciapatymi albo pozowaniem na ciapatych byc moze wielki swiat podlozyl i chce sugerowac jakies rzeczy. to pierwsza impresja, jeszcze niewiele wiadomo. Wolodia, trzymaj sie.

 221. revers said

  Potezny wybuch w metrze w petersburgu, sa zabici i ranni, wojna trwa
  http://pikio.pl/pilne-zamach-w-metrze-w-sankt-petersburgu/

  Modlmy sie za ofiary zamachu.

 222. Siggi said

  221/Revers said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704035168750-wybuch-metro-petersburg-sputnik/

 223. Boydar said

  A ja bym tam żadnego śledztwa nie prowadził. Tego samego wieczora dziesięciu pierwszych alfabetycznie rabinów wyszłoby po gazetę i do tej pory nie powróciło. Następnego wieczora to samo. Pomór jakiś, normalnie. Kiedy doszli by w końcu do rozumu, sprawcy zgłosiliby się sami na najbliższy komisariat. Jeśli by zaś się nie zgłosili do końca alfabetu, to problem rozwiązałby się z urzędu, w dodatku na znacznie dłużej.

 224. Boydar said

  15:13 za https://pl.sputniknews.com/swiat/201704035168750-wybuch-metro-petersburg-sputnik/

  „Ambasada USA w Rosji złożyła kondolencje krewnym i bliskim ofiar i rannych w wybuchach w metrze w Petersburgu”

  Nigdzie nie podano godziny zdarzenia ale pierwsze zdjęcia na Sputniku z 13:59.

  Jakie jest przesunięcie czasowe Petersburg – Waszyngton ? Bo pamiętam jakiś smętny kawał ze składaniem życzeń, chyba Breżniewowi. I ciągle albo było za wcześnie albo za późno.

  Świeć Panie nad Ich duszami, niewinni ludzie znów zginęli złożeni w ofierze Szatanowi.

 225. snag said

 226. denuo said

  Aleksander Jabłonowski x Paweł Bednarz : Handel Polskimi dziećmi na zachód
  .https://www.youtube.com/watch?v=ttE4iyVL2HU

 227. snag said

  Żydowskie centrum w Umea w Szwecji zakonczylo działalność – Powód? Szwedy ich nie znoszą … znaczy, dokuczali, wyzywali, ktoś nawet groził, a ktoś posprejowal budynek antysemi graffiti, no to czuli się zagrożeni, a co? ,…

  Jewish center in Sweden decides to close after anti-Semitic threats
  ——————————-
  http://www.jta.org/2017/04/03/news-opinion/world/jewish-center-in-sweden-decides-to-close-after-anti-semitic-threats

  Bo tam mieszkają Norrläningi. Takie chłopstwo. Przyzwyczajone do ciężkich warunków i ciężkiej pracy.
  Admin

 228. NICK said

  Petersburg.
  Każde działanie wojenne potrzebuję swej przeciwwagi.
  Niestety.
  Bo wojna trwa.

  Jest to złe, zapewne.
  Tak jak wojny.

  Przestaje mieć znaczenie czy to „false flag” czy fakt.

  My tego nie dojdziemy
  Niestety.

 229. Mam pytanie do Pana Maruchy z zakresu kotoznawstwa.
  Wczoraj przez okno z domu zauważyłem kocura sąsiada, który się na mnie bez przerwy gapił rozszerzonymi oczyma. Nie wydawał się nieprzyjazny, chociaż uczucie było co najmniej dziwne. Jakby chciał mnie zahipnotyzować wzrokiem, bo patrzył cały czas nieruchomo. Możne Pan wie, o co w takiej sytuacji kocurom chodzi?

 230. Boydar said

  Proszę zeznać pod przysięgą, że nie posiada Pan wiatrówki ! I to natentychmiast !!!

  A może jest Pan podobny do jego byłej narzeczonej ?

 231. konfuzjusz said

  Panie Boydar, ja mam trzy wiatrówki, ale nie mam kota.
  To znaczy mam kota, ale….

  Ech, co tam będę się tłumaczył.

 232. Marucha said

  Re 229:
  To może oznaczać dwie przeciwstawne rzeczy:
  1. Groźbę. Zwłaszcza gdy oczy wyglądają jak wąskie szparki.
  2. Przyjazną chęć zwrócenia na siebie uwagi.

 233. osoba prywatna said

  Paweł Bednarz – „Paweł Kukiz to chory psychicznie oszust i kłamca”
  .https://www.youtube.com/watch?v=NmnvMNcMqVA
  Paweł Bednarz – „Janusz Korwin-Mikke to zwykły oszust…”
  .https://www.youtube.com/watch?v=S55U9ixM97M

 234. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski x Paweł Bednarz : Handel Polskimi dziećmi na zachód
  .https://www.youtube.com/watch?v=ttE4iyVL2HU

 235. revers said

  222,228

  dziwne ze w tym samy dniu, niejako polska prokuratura wyprzedzila dzialania w Petersburgu i oficjalnie oskarzyla Moskwe o zamach na TU154

  http://ren.tv/novosti/2017-04-03/polsha-obvinila-rossiyskih-dispetcherov-v-provocirovanii-krusheniya-samoleta-leha

  Do tego mozna dodac rozne wpsisane w tutka agresje Macierewicza i akty terroru Poroszenki wide lot MH17.

  Na tym sie nie konczy w Damaszku dzichadzisci zatakowali rosysjka Amabasade, jak by seryjny terrorysta po globie przebiegl.

  https://mobile.almasdarnews.com/article/jihadists-attack-russian-embassy-damascus/

 236. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137812,kerry-zeznania-przestepcy

 237. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137811,linia-krowiego-ozora

 238. snag said

  Na Węgrzech biorą się za Sorosa, znaczy kończą z bezowocnym narzekaniem a ustawa w Parlamencie która pogrzebie Central European University fundowany przez Sorosa. US Departament Stanu, lewicowi akademicy i ‚cywilizowana’ Jewropa, krytykują, psy ujadają a karawana olewa …

  I tego ,…

  Hungary: Parliament to Fast-Track Bill Targeting Soros University
  ———————————————————————————————————————-
  żwww.breitbart.com/london/2017/04/03/hungary-parliament-fast-track-bill-targeting-soros-university/

  BUDAPEST, Hungary (AP) — Hungary’s parliament decided on Monday to rush through a draft bill on higher education seen as targeting a university founded by billionaire philanthropist George Soros.

 239. revers said

  Prukuratura RP w dzialaniu … , lektura na 1000 stron akt sprawy. Szkoda ze w inynch przekretach stulecia na grube miliardy prokuratorzy sa tak nie aktywni. Chocby ostatnia likwidacja kopalni Krupinski, 40 mld.
  http://pk.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-krajowej/konferencja-o-stanie-sledztwa-dot-katastrofy-samolotu-tu154m.html#.WOJv_rjXkwE

 240. Siggi said

  http://miksa.neon24.pl/post/137805,barszcz-ukrainski

 241. Głos Prawdy said

  Prokuratura w Polsce wysunęła oskarżenia rosyjskim dyspozytorom w sprawie o katastrofie Tu-154 w Smolenskie
  https://russian.rt.com/world/news/374634-polsha-obvineniya-krushenie-tu

 242. Cyber said

  http://content.directadvert.ru/news/?id=37693&a_id=6881263&utm_term=48822&tag=darecommend_48822 – Умер Виктор Янукович.
  Na szczęście nie był honorowym obywatelem Szczecina, bo też był Polakiem

 243. NICK said

  Pani Isiu; póki co to Pani nawracać nie należy. (100). Pani wie, że chodzi o relacje damsko-męskie.

  TO jest WAŻNY czynnik.
  Nawet nie próbuję wracać do tego co stanowił Sakrament Małżeństwa na początku wieku XX-tego. Dobrowolny i udzielany wzajemnie.

  No ale, dzięki za odzew i przepis. 🙂 .

  A tak ogólnie?

  Ogół pytam.

  Czy kobiety współczesne SĄ???

  Bardziej spełnione a nawet szczęśliwsze od tych sprzed lat stu, czy pięćdziesięciu?
  Pytanie jest generalne.
  Ewangeliczne.

  Poczynając od świata Stworzenia.

 244. Siggi said

  Polska: Dziki kapitalizm w korporacji Michnika
  http://xportal.pl/?p=28951

 245. Dziękuję za odpowiedź.

  Jak zwykle Pan od kalesonów musiał wtrącić swoje trzy grosze. Czy oduczył się Pan obrzydzających docinków nt. jedzenia?

 246. Boydar said

  Ależ skąd, to moje ulubione 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.