Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czesi odrestaurowali pomnik żołnierzy radzieckich

Posted by Marucha w dniu 2017-04-01 (sobota)

Uście nad Łaba

W Czechach odsłonięto odrestaurowany pomnik żołnierzy radzieckich. Restaurację przeprowadzono z inicjatywy i na pieniądze społeczności lokalnej.

Mieszkańcy Uścia nad Łabą wspominali wyczyn żołnierzy radzieckich, uczestników Operacji praskiej.

Pomnik odrestaurowano z inicjatywy czeskich aktywistów, którzy nie tylko przykuli doń uwagę władz kraju usteckiego, ale też zebrali własnymi siłami środki na remont pomnika.

„Najzwyczajniej w świecie przejeżdżali obok i zobaczyli ścianę pamiątkową i zarośla, i stwierdzili, że to niegodne tych ludzi, którzy tutaj ginęli po to, abyśmy my mogli żyć” — mówią mieszkańcy czeskiego Uścia nad Łabą.

„To byli ludzie, którzy mieli przed sobą całe życie. A oni je poświęcili w zamian za naszą wolność. Myślę, że naszym obowiązkiem jest okazanie im naszej wdzięczności za to, że żyjemy” — dodał senator Republiki Czeskiej Jaroslav Doubrava.

https://pl.sputniknews.com/

Czesi również mają swoją trudną historię powiązaną z ZSRR, ale potrafią zachować się jak ludzie, a nie jak barbarzyńcy.
Admin

Komentarzy 61 to “Czesi odrestaurowali pomnik żołnierzy radzieckich”

 1. Lach said

  Ale nam drób kalksteinowy nie pozwoli. A trzeba by było też tak zrobić. Żeby nie Ruskie to Polski by dzisiaj nie było. I niech ktoś wykwakwa, że to nieprawda!

 2. La Reine Toronto said

  Czesi maja poziom IQ o wiele wiekszy niz wiekszosc Polakow? Polacy zapodziali moc krytycznego myslenia i moc szarych komorek, przeto biernie zezwalaja na odebranie sobie mozliwosci logicznego rozumowania i czlowieczenstwa.

  Tylko duren burzy pomniki zolnierzy poleglych za wyzwolenie spod jarzma niemieckiego.
  Mlodzi Rosjanie to bracia, synowie mezowie co stracili zycie bo wykonywali rozkazy . Front albo kula w leb !

  Dlaczegoz Polakom Pan Bog milosciwy odebral rozum a Czechom nie?

 3. witek said

  A nasi katolicy toruńscy ustami ” niepokornego” red. Gadowskiego twierdzą, że

  trop ataków na polskie placówki dyplomatyczne wiedzie do Rosji 🙂
  ( i co idiotom zrobimy)?

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/gadowski-trop-atakow-polskie-placowki-ukrainie-wiedzie-rosji/

 4. Dziadzius said

  @2 La Reine—Toronto–
  Pan Bog nikomu nic nie odebral a szczegolnie Polakom ROZUM. Polacy jak sroki za swiecidelkami dla zdobycia pochlebiajacej i niby dobrej? opinii innych oddali jaki rozum mieli zeby miec uznanie od obcych durni tak jak od francuzow – a jak wiemy ( a la General Wellington ?- Waterloo) „Tylko wloch jest durniejszy od francuza”.
  Niech ‚Wasz Majestat’ popatrzy na Polska emigracje w Toronto to zobaczy prawdziwosc tego faktu tej „dobrowolnej wymiany rozumu” za byle jakie podle pochlebstwo– I tu nie ma roznicy miedzy ( co ja nazywam) stara emigracja (1947) i nowa ( tak chyba ta przedwczorajsza) –
  Nasze Pierwsze Polskie Przykazanie Obywatelskie jest-** A co ty wszystkie rozumy zjadl** ktore to przykazanie i Wasza Krolewskosc musiala chyba nie raz slyszec ( at least I sincerely hope so!!)

 5. konfuzjusz said

  Sami nie oddali, Dziadziusiu. To efekt mozolnej roboty nad mentalnościa narodu przez kilka stuleci w wykonaniu przede wszystkim Prus a po cichu wiadomo, kogo, tyle że cudzymi rękami.

  Stoimy na drodze włascicielom tego swiata.

  Kto „wszystkie rozumy zjad”, albo choćby dużo tych rozumów, ten siedzi cicho i sie tylko patrzy. Bo co innego może zrobić? Zawrzeszczą, zaplują zasrają i wdepczą w błoto. Swoi. Po co się narażać?

 6. konfuzjusz said

  Wasza Krolewskosc musiala chyba nie raz slyszec ( at least I sincerely hope so!!)

  Mam szczerą nadzieję, że szanowna pani Sąsiadka nie miała okazji nic takiego słyszeć.

  Byłem kiedyś w Toronto a właściwie w mieście węża Missisauga i jechałem sobie windą w apartamentowcu. Z nami podróżowała para z dzieckiem i gaworzyli sobie w języku Mickiewiczów. My broń panie Boże bynajmniej nie wyglądaliśmy na swoich, więc nie krępowali się za bardzo. Moje Ślubne w pewnym mommencie nie wytrzymało i zagadnęło tę pania o coś po polsku. Trzeba było widzieć efekt. Wszyscy troje nagle się zatrzaśli, jakby mieli w gębach chałwę. Połknąć się od razu nie da, a wypluć szkoda. Myśmy się zaczeli chichrać, a oni sie zrobili nabuzowani i czerwoni i wysiedli na najbliższym przystanku.

  I co tu dużo gadać, a zwłaszcza robić? Do kościoła toto uczęszcza i przekazuje sobie wzajemnie znak pokoju…

  Pozdrawiam Rodaków.

 7. provincjal said

  W Bernau koło Berlina, w miejskim parku obok pomnika jakiegoś cesarza stoi pomnik z rooską gwiazdą i groby rooskich żołnierzy, w niemczech !

 8. Dziadzius said

  @5 &6 Konfuzjusz,..
  Logika dlugoletniego prania Polski i Polakow z ich „rozumu” jest historycznie mozliwa ale uwazam ze rozum jest taka prywatna posiadloscia ze nie mozna by go tak latwo odebrac chyba ze wlasciciel musial by sam swoj czerep otworzyc i ta szara masc oddac?.a na dobrowolne ponizanie siebie tak jak na glupote lekarstwa nie ma.
  A wlasnie uslyszenie takiego zwrotu o ‚zjedzeniu rozumow’ powinno byc godlem/celem kazdego Polaka bo to znaczy ze jakis cep co takie opinie wydaje zrozumial ze ktos cos wie i ze on ( cep) od tej wiadomosci jest odizolowany swoja nieprzenikniona glupota.
  Podziele sie tez z panem podobnym wypadkiem tu z Calgary. Otoz bylem nie chetnym pacjentem [ fizyczne wytlumaczenie slowa ‚pacjencja’= czekac cierpliwie i bezczynnie ] w jednej z tych masowych klatek lekarskich [Medical Center]. Obok mnie siedziala mama i taki 7/8 lat chlopak. Przyszlismy prawie razem. Ja mam wyglad slowianski ktorego nie chowam. Ta mama to zauwazyla i po szwabsku do chlopaka powiedziala „pamietaj my jestesmy niemcy” i zaczela do niego po niemiecku szwargotac. To OK – moj emigracyjny slowolap jest na tyle dziurawy ze lapie slowa nawet i niemieckie. Ale po czasie chlopiec chyba sie znudzil ta szarada i cicho po Polsku szepta do mamy-„To jak jeszcze dlugo bedziemy niemcami” a jakis mezczyzna o bardzo typowym anglosaskim wygladzie [ biala cera,piegi i rudy leb] co tez siedzial obok tych fu*kdojczow powiedzial po Polsku „do not worry -my wszyscy rozumiemy po niemiecku” Mama az sie zakrztusila poczerwieniala i z poczekalni wyszla. Szkoda bo napewno potrzebowala porady moze nawet i lekarskiej.

  Una salus victis nullam sperare salutem

 9. konfuzjusz said

  Tak, to jest możliwe. Drugi rozdział Spotwarzonej Przeszłości wyjaśnia to zjawisko lepiej niż moje skromne ja mogło by to zrobić. Jakoś ostatnio wygodnie misie powołuje na to opracowanie, bo niesie wiele prostych wytłumaczeń. Całe wsie wykazywały kompletny brak człowieczego rozumu, a skutkiem czego, to nie będziemy uprzedzać faktów. Naprawdę warto przeczytać.

 10. Ot.to ta.m gdzie od.krylem skarb

 11. Maniek said

  Niezmienną sympatię Czechów do Rosjan można wyjaśnić jednym prostym faktem: Praga leży ok. 1000 km dalej od Moskwy na zachód, niż Warszawa.
  A tego samego powodu Polacy bardziej kochają Chińczyków niż Tybetańczycy.

 12. Nie mac ManieQ bo praw.da jest tylko jedna.

 13. Rick said

  Chyba należy rozróżnić pojęcie pomnika UPAMIĘTNIAJĄCEGO od pomnika GROBOWEGO czyli mogiły.

  Ja bym wszystkie sowieckie pomniki UPAMIĘTNIAJĄCE zaorał.
  Bo czego to pomnik ?
  Ano przeklętego komunizmu stworzonego przez zydobolszewików w celu wyniszczenia fizycznego i duchowego Słowian, w celu pogrzebania na zawsze wiary w Boga.

  Ci polegli żołnierze przeklętej sprawie służyli. Jaką oni wolność dla Czechów zdobyli ? – Parodia jakaś, bo z jednej okupacji pod drugą wpadli.
  I oni pomnik takiej niewoli stawiają? Do reszty się więc Czesi skomunizowali. Okupanci odeszli ale owoc ich pracy -cześć dla komunizmu -została.

  Ale przecież ludzie zginęli -ktoś zaoponuje. Tak, dlatego tym ludziom POMNIK GROBOWY- MOGIŁA jak najbardziej się należy. Zmanipulowanym, zastraszonym Rosjanom. Nawet tym którzy świadomie komunizmowi się zaprzedali.

  Ale w żadnym stopniu cześć nie może być oddana słowu „radzieckiemu”, bo istota radzieckości to istota komunizmu.

  A jesli juz chcemy postawic jakis pomnik UPAMIĘTNIAJĄCY HIZTORIĘ dla PAMIĘCI potomnych to napis na tym pomniku powinien mniej więcej wyglądać tak:

  ” W tym miejscu poległo np. ok.5.000 żołnierzy narodowości rosyjskiej.
  Zostali skazani na śmierć przez zydobolszewię, która z pomocą Międzynarodowego Żyda oraz masonerii stworzyła najbardziej zbrodniczy system w dziejach świata -komunizm radziecki.

  Rosjanie ci zmuszeni drogą manipulacji psychologicznej, propagandy oraz strachu przed prześladowaniami – wzięli udział w tej niecnej walce, której celem nie było uwolnienie Narodu Czeskiego od jarzma niemieckiej i Międzynarodowego Żyda – niewoli.
  Prawdziwym celem tej wojny było wprowadzenie przeklętego antybozego prawa zwanego komunizmem i rozpowszechnienie go po świecie, ale również stworzenie podwalin pod Nowy Komunistyczny Porządek Świata. Ten Porządek, którego zasięg nie kończy się na granicach państw, ale jest wszechświat owy.

  Wobec takiego celu walki prowadzonej przez zolnierzy rosyjskich Naród Czeski ubolewać jedynie może nad ludzkim upadkiem Narodu Rosyjskiego, który nie znalazł w sobie tyle sił aby sam przed zydobolszewią się obronić. Mało tego nie dość, że sam się nie obronił to w jeszcze większą ruinę moralną popadł, stając się bezwolnym narzędziem wprowadzania komunizmu do innych państw Europy i świata.

  Niech pomnik ten będzie swiadectwem czynu daremnego i szkodliwego, za który odpowiedzialni są nie tyle sami Rosjanie, co Żydobolszewia i Międzynarodowy Żyd wraz z masonerią, których dotąd sprawiedliwość ludzka nie dosięgła.

  Naród Czeski z miłosierdziem spogląda w stronę nieszczęsnych ofiar rosyjskich i postanawia do końca swego istnienia dbać o mogiły żołnierzy rosyjskich. A przynajmniej do tego momentu, w którym sprawiedliwości stanie się zadość. To jest kiedy pewni będziemy, że główny wróg ludzkości ostatecznie został na wieki pokonany a cały świat Prawu Bożemu podporządkowany.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Pan tak na poważnie o tej sympatii Czechów do Rosjan?

  Re 13:
  Mąci Pan i miesza. Z ignorancji?

  To nie żołnierze sowieccy wprowadzili komunizm (którego nigdy do końca w Polsce nie było).
  To było żydowskie NKWD.
  Żołnierze sowieccy ginęli na polskiej ziemi. Niech Pan nie chrzani, że za to, by wprowadzić komunizm.w Polsce.
  Przez ten czas Żydy z NKWD dekowały się na tyłach.

  Poza tym – czy uważa Pan, że lepsza byłaby eksterminacja narodu polskiego, niż okupacja sowiecka, która skończyła się w roku 1956?

 15. (…)
  Spieprzaj stąd.
  Admin

 16. Stary Warszawiak said

  Za czasów młodości starego Warszawiaka była w Polsce taka pieśń masowa: „I z pieśniami walcząc zwyciężając za Stalinem
  idzie naród nasz”. Nie pamiętam kto słowa napisał chyba jakiś żyd ???

 17. matirani said

  Do 2. Pani Rejna jest Polka? Podobno jest. No wiec kto tej pani rozum zabral?

  Którym Polakom i kto niby „rozum zabral”?

  Którzy Czesi sa rozumni? Wszyscy? Polowa? Niektórzy?

  ——
  Czesi są bardziej pragmatyczni i rozsądniejsi, niż Polacy. A ile to wyniesie procentowo? Nie wiem, nie mierzyłem.
  Obserwuję skutki.
  Admin

 18. matirani said

  Pytania pomocnicze:

  Ilu Czechów wymordowali Rosjanie?
  Jak sie bronili Czesi przed atakiem III Reichu?
  Ile lat Czesi byli katowani, zsylani na Syberie czy likwidowani przez UB-SB-KGB?

  Oraz pytanie dowcipne:
  Jaka jest róznica miedzy Praga a Telavivem?

  W Pradze wszyscy mówi po hebrajsku a w Telawiwie malo kto mówi po czesku.

 19. sredni said

  Każdy Polak powinien to przeczytac
  https://www.docdroid.net/LdgBs6f/judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl.pdf.html#page=8

 20. Gdyby Armia Radziecka nie wyzwoliła Polski to ta "polska" by pozostała Generalną GUBERNIĄ !!! said

  Gdyby to Armia Radziecka nie wyzwoliła Polski z pod okupacji niemiecko-hitlerowskiej to dzisiaj Polski i Polaków by prawie NIE było, a z BYŁEJ II RP z 1938 roku by jedynie coś pozostało, co by się nazywało „Generalną Gubernią” czy coś w tym rodzaju …

  Na tym terenie „Generalnej Guberni” ci co by się podawali za „Polaków” jako naród by zostali WYRŻNIĘCI przez Niemców, a tym ludobójstwie by dalej POMOGLI ci WYNAJĘCI podpuszczeni-podpłaceni NAZIŚCI „ukraińcy banderowcy wyhodowani na SĘPÓW jedzących padlinę na ideologii A.Hitlera, „ukrainców” MORDERCÓW Bandery, Doncowa i Szuchewicza itp. padalców jak rozwydrzony żydowski ukrainiec bandyta Poroszenko lub banderowiec Tyma zamieszkały w III RP przed którym KUCAJĄ polskie sprzedajne żydy jak A.Duda, B.Szydło, Macierewicz, Waszczykowski czy też ukrainiec banderowiec Kuchciński itp. żmije z polskim obywatelstwem zamieszkali w III RP.

  NIE zapominajcie wy wykołowane LEMINGI z III RP i ZAPAMĘTAJCIE to sobie do grobowej dechy, że ci MORDERCY ukraińcy byli i są hodowani jak bydło w duchu SKRAJNIE anty-polskim na ludobujczym banderyźmie i dlatego te wynajmowane sztucznie spreparowane „ukry” ludobujcy na ZAMÓWIENIE niemców przyłączyli się do tych niemców hitlerowskich i z pełnym WYRACHOWANIEM razem z Niemcami mordowali Polaków w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku, a potem przyklaskiwali żydami-sovietami po 1945 roku, aż do momentu SŁUSZNEJ polskiej akcji „Wisła” w 1947 roku.

  Ci kupieni, przekupni „ukraińcy” to było, jest i ZAWSZE będzie zdradzieckie bydło, które ZAWSZE przyłączy się do tych, kto tym PRZEKUPNYM ukrom lepiej ktoś w danej chwili ZAPŁACI.
  „Ukry” przyłączą się ZAWSZE do kogoś kto im WIECEJ zapłaci i oni zawsze usiłują podstępnie zabijać Polaków, gdyż cała tz tzw. „ukraina” z tymi obecnymi „ukrami” żyje też teraz z autentycznego ZŁODZEJSTWA innych, kiedyś Ruskich, potem Polaków, a teraz tym ukrom udeje się „dymać” finansowo nawet amerykańców wykołowanych propagandą żydo-masońską grasującą w zdemoralizowanym moralnie USA oraz Brukseli UE opanowanej w 100% przez pogrobowców Hitlera i też żydo-masonów.

  Ukrainiec to taki SĘP wzorujący się na bezkarnych bandytach żydach, którzy żyją JEDYNIE z podstępnej GRABIERZY innych narodów. Ultra nacjonaliści „ukry” w 2014 roku zaczęli identycznie WYRZYNAĆ Ruskich, jak wcześniej wyrzynali Polaków na Wołyniu, pragnąc bezkarnie PRZYWAŁASZCZYĆ sobie dosłownie każdy ZRABOWANY majątek z zimną krwią po tych ludziach, których „ukry” zadziabali lub zadźgali widłami, lub teraz BEZKARNIE zbombardowali w Dombasie czy Republice Ługańskiej … itp.
  Te obecne mordercy „ukry” tak się ROZWYDŻYLI, gdyż do tej pory nigdy nie zostali ROZLICZENI ze swoje obecne LUDOBUJSTWA i te LUDOBUJSTWA z przeszłości na 500 tysiącach Polaków.

  Do puki współczesny Świat nie rozliczy identycznie „ukrów” za ich współczesne LUDOBUJSTWA na Ruskich i Polakach tak jak rozliczono niemców, to te ukraincy kijowskie dalej będą tak bezczelnie „fikać” i mordować każdego na tle rabunkowym jak Niemcy hitlerowskie za czasów panowania MORDERCY Hitlera.

  Te obecne anty-polskie qurwy ZŁODZEJE i ZBRODNIARZE obecnie rządzącej „warszawki” PO-PiS-PSL+Npetru cynicznie z pełnym wyrachowaniem szykują etnicznym Polakom zamieszkałym w Polsce identyczne krwawe piekło jakie ukry zgotowali Polakom na Wołyniu w latach 1942-1947, dlatego tak na siłę ci bandyci PiS SPROWADZAJĄ miliony „ukrów” do Polski, aby gangsterzy złodzeje mordercy PO-PiS-PSL+Npetry się razem skrzyknęli z tymi „ukrami” i za zapłatę w US dolarach i razem WYRŻNELI wszystkich krnąbrnych Polaków, którzy opierają się RABUNKOWI tych „ukrów” i imperialistów zagranicznych:

  Obecna wykołowana głupota lemingów polskich w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby wyzwolić Polskę i Wschodnią Europę z zajęciem Berlina w celu 100% OBALENIA bezkarnej ludobujczej hydry niemieckiej oraz wyzwolenia Polski z pod okupacji niemieckiej, to była KONIECZNIA potrzeba WALKI ręcznej z okrutnymi Niemcami i bez tej OFIARY życia ludzkiego właśnie tych Ruskich w liczbie co najmniej 3 milionów jakiegoś zwykłych żołnierzy było KONIECZNOŚCIĄ, aby siłą PRZEGNAĆ siłą z użyciem żelaza niemców z Polski przez jakąś armię.

  Przecież sama w pojedynkę jakaś tam „Polska Armia” której faktycznie NIKT NIE chciał finansować z zewnątrz, przecież by ta „polska samotna armia” NIE dała by rady przegnać z polski tych uzbrojonych po zęby Niemców, którzy napadli na Polskę, aby ją WYKONCZYĆ i metodycznie rabować.

  Gdyby nie OFIARA życia ZAPŁACONA przez tych co najmniej 3 milionów żołnierzy Armii Radzieckiej w przegnaniu Niemców z Polski w latach 1944 – 1946 to Polski by dzisiaj po prostu NIE BYŁO !!!
  Dalej by była do dzisiaj Generalną Gubernią pod zarządem Niemców nazioli z którymi by się „dogadali” żydo-masoni finansiści z New Yorku i Waszyngtonu.

  Ten kto dzisiaj dalej w Polsce myśli, że MOŻE by przyszła wyzwalać Polskę w 1945 roku jakaś MITYCZNA „amerykańska armia wyzwoleńcza” i jakoby by MITYCZNA US Army by wyzwalała „Polaków” od ludobujców hitlerowców, to jest autentycznym IMBECYLEM bez rozumu, który nic do tej pory się NICZEGO nie uczył z przeszłej historii Świata.

  W III RP polski MOTŁOCH jest tak ogłupiony żydo-masońska i niemiecką propagandą i do dzisiaj NIE kapuje, nie zna faktów historycznych, że tzw. „armia amerykańska” to wynajęta zgraja wyrachowanych ZABIJAKÓW najemników, która JEDYNIE bije się za pieniądze ale w INTERESIE wszelkiej maści MILARDERÓW zamieszkałych w tym obecnie upodlonym moralnie, zdruzgotanym finansowo biednym USA, gdzie 70% przeciętnych obywateli ameryki NIE ma jakich kolwiek ubespieczeń zdrowotnych, umiera POWOLNĄ śmiercią.

  Faktycznie to też 25% całego społeczeństwa „amerykańskiego” GŁODUJE, na co dzień zjada jakieś tanie PRZETERMINOWANE śmiecie nazywane „żywnością” chorując masowo na RAKA, mieszka „na kupie”, czyli żyją po 2 rodziny lub więcej w jednym mieszkaniu tak jak to było w PRL-u!
  Na dodatek tego wszystkiego ta obecna zdemoralizowana demokratyczna „policja amerykańska” jest zwykła zgrają przekupionych POPYCHADEŁ przez mała grupke NIE tykalnych zlegalizowanych złodzeji-bandytów miliarderów, którym ta „policja” faktycznie jedynie służy w strzeżeniu NAKRADZIONEGO mienia przez tych miliarderów lub powstałej nowej warstwy kolorowych WYZYSKIWACZY oszustów celybrytów „nowobogackich” wylansowanych w kłamliwych anty-amerykańskich żydowskich telewizorniach jak CNN, MSN, ABC lub CBS … itp., a do przeciętnych amerykanów ta policja często i gęsto strzela bez powodu jak na polowaniu na kaczeki …

  Wizja obecnego NIBY „bogatego” USA, który NIBY będzie „bronić” polskich interesów to zwykła wymyślona BZDURA, jakiś kolejny zmyślony MIT w rozumowaniu przeciętnych ociemniałych emerytów czy rencistów zamieszkałych w III RP, czyli starych wykołowanych ZWAPNIALCÓW, czyli zestarzały motłoch OGŁUPIONY przez żydoskie telewizornie typu TVN … itp. lub inne żydo-masońskie lub NIEMIECKIE polsko-języczne brukowce lub szczekaczki.

  Dzisiaj polscy obywateli zamieszkali w III RP dalej myślą sobie w tych swoich ZAKUTYCH łepetynach, wyobrażając sobie, że już jutro będą żyli jak przeciętny „amerykanin” w USA ten wydziany na filmie z żydowskiego kłamliwego Hollywoodu, tylko dlatego, że ZABIJAKI z USA czyli Armia USA będzie stacjonować w III RP.

  Przeciętni obywatele zamieszkali w III RP słuchający tych głupich bredni o „demokratycznej armii” tych zabijaków US Army sprowadzonych do III RP przez tych żydo-ukrainskich KRĘTACZY jak Macierewicz, Kaczyński lub Duda czy tego łajdaka mordercę Tusk z gangu PO, lub zdradzieckiego żyda Schetyne. Oni WMÓWILI temu głupiemu motłochowi w III RP, że ta US Army stacjonująca w III RP to jakaś gwarancja na zapewnionie szczęście i bezpieczeństwa … dla polskich lemingów, tego wykołowanego motłochu … SIĆ!

  Faktycznie, ta US Army sprowadzona do III RP przez mafiozów PiS to jedynie „dupochron” i asekuracja tych SPRZEDWACZYKÓW „warszawki” bojacych się aby etniczny Polski Naród nie dobrał sie do dupy tym sprzedwaczykom PO-PiS w pełni oddanych zewnętrznym siłom RABUSIÓW żydo-neoconów złodzeji waszyngtonskich dla których ta obecna władza „warszawki” PiS ram z mafiozami gangsterami PO dalej DOŁUJE ekonomicznie i gospodarczo etnicznych Polaków, a ten anty-polski przestepczy PO-PiS stały się jeszcze większa MARINETKĄ pod lufami czołgów tych żydo-amerykańskich SIEPACZY skmany z żydo-masonami grasującymi w Niemczech.

  Był taki pokazywany KŁAMLIWY serial sfabrykowany przez zydów amerykanskich dla „urobienia propagandowego” przeciętnych obywateli polskich w PRL-wskiej telewizorni TVP pod tytułem „Pogoda dla bogaczy”.
  To sfabrykowane filmidło i jemu PODOBNE kłamliwe żydo-amerykanskie filmidła były celowo sfabrykowane w latach 1980-tych dla PODPUSZCZENIA ciemnej gawiedzi Europy Wschodniej, aby uwierzyli w tą BZDURĘ, że jak ZGODZĄ się wejść pod polityczną imperialną KURATELĘ żydo-masinskich OSZUSTÓW waszyngtońskich z USA, po obaleniu „bloku sovieckiego” to zaraz to PRL-u zostanie zamienione przy żydowskim „okrągłym stole” 1989 na III RP zaraz ta Polska stanie się automatycznie kraina SZCZĘŚCIA i modem płynąca … SIĆ !

  Ta WYJĄTKOWO głupia NAIWNA nacjonalistyczna hołota w Związkowej Republiki Ukrainskiej ZSRR zamienionej w tzw. „ukrainę” przez KOLEJNĄ MUTACJĘ żydowskich cwaniaków OSZUSTÓW awanturników-złodzeji podpłaconych przez żydoskie „fundacje” z Kanady i dokształcie „waszyngtońskim” tzw. „desydentów żydowskich ukrainskich”, którzy skrzyknęli się na pijackim spotkaniu przy wódce w polskiej Białowierzy, różnych kryminalistów udających władze rosyjską i „ukraińców”(faktycznie ŻYDÓW ukraińskich) w 1991 roku.
  Te oszukańcze cwaniaczki wykożystując REBELIĘ żydowskich złodzieji grasujących w Moskwie pod przywódctwem żydowskiego szefa KGB zjechali się cichaczem do w Białowieży i wytrzasnęli z rękawa w jedną noc tzw. „ukrainę”, która spadła jak z piekła na POLSKIM, RUSKIM i wegierskim terytorium z przyjęciem NAZISTOWSKIEJ ideologii ludobójców Bandery-Doncowa jako OBOWIĄZUJĄCEJ dla wszystkich tam zamieszkałych w tej gównianej „ukrainie” żydowskiej sfabrykowanej na ZAMÓWIENIE żydo-niemieckie i imperialistów żydo-masonskich waszyngtońskich … SIĆ!

  Inni też ponownie podpłaceni podpuszczeni SS-mcy wataszkowie z Estońskiej Republki Związkowej ZSRR zaraz po wyrzeknięciu się przez nich KURATELI ówczesnego Kremla ZSRR, coś sobie ubzdurali, ze zaraz na drugi dzień po zorganizowaniu REBELII w Rydze tych nowych gównianych kraikach i sprowadzeniu zabijaków z USA na miejsce Armii Radzieckiej, że za miesiąc lub rok ci wszyscy „estończycy” też tacy NACJONALIŚCI gołodupcy jak Litwini, a faktycznie ŻYDY rebelianci udający „litwinów” w Wilnie lub udających „estończyków” zaczną NATYCHMIAST żyć tak bogato w nowej „wolnej Estonii” wyzwolonej przez żydo-amerykańską propagandę jak „amerykancy” których to zobaczyli na zmyślonych ZAKŁAMANYCH filmidłach żydo-amerykańskich, jak z tego żydoskiego zakłamanego serialu „Pogoda dla Bogaczy” … i innych zabijackich filmidłach z żydowskiego zakłamanego Hollywoodu … SIĆ !

  I co DZISIAJ mają w tej „wolnej” Estonii ci zniszczyli wszystkie pomniki Armii Radzieckiej w Estonii?
  Ta obecna tzw. „wolna” Estonia to kompletny BANKRUT ekonomiczny i totalitarną złodzejską mafią rządzących łapówkaży, którzy PRZEKUPCZYLI i okradli tych przecietnych estonczyków. Ci rządzcy AGENCI imperialistów niemieckich i żydowskich UDAJACYCH „estonczyków” całkowicie zniszczyli i ROZKRADLI majątek poprzenich pokoleń estonczyków, na rzecz CHCIWCÓW złodzieji Niemieckich i ŻYDÓW amerykańskich !

  Kiedyś RADZIECKA republika estońska produkowała wysoko zawansowana elektronikę na potrzeby całego ZSRR.
  Pamiętacie radiodbiorniki typu „Riga” , VEF i inne oraz pierwsze telewizory do odbioru telewizji kolorowej o nazwie „Rubin” i innych produkowane w RADZIECKIEJ Republice Estonii.
  Z tych RADIOODBIORNIKÓW wyprodukowanych w RADZIECKIEJ Estonii się najlepiej było słuchac na krótkich falach tej KŁAMLIWEJ propagandy „Głosu Ameryki” i „wolnej Europy” w którą to żydo-propagdę my Polacy KIEDYŚ rzeczyuwiscie wierzyliśmy. Odbór z tego radiodbiornika Riga lub VEF był o wiele LEPSZY niż z radioodborników produkowanych przez firme SONY, Grundiga lub zakłady radiowe im. Kasprzaka w PRLu.

  USSR transistor radio RIGA 104 1975 (było lepsze od niemieckiego Grunduga!)

  A oto inne „radzieckie” super „Radio VEF 206 Riga” z Estoni z ZSRR:

  Kiedyś Radziecka Republika Estonii była jedną z najbogatszych republik ZSRR i całkowicie SAMOWYSTARCZALANYM we wszystkim regionem ZSRR !
  Ludzie na ulicach w Rydze w czasach ZSRR byli o wiele bardziej szczęślwści i zadowoleni w tej „zniewolonej” Republice Radzieckiej Estońskiej niż to jest teraz w „wolnej” GÓWNIANEJ zbankrutowanej Estonii, gdzie też rządzą żydy ZŁODZEJE udający „estończyków”.

  Z tej obecnej „wolnej” Estoni pod PROTEKTORATEM Niemców w której teraz stacjonuje autentycznie OKUPACYJNA US Army, z której to Estonii masowo UCEKLI jej najmłodsi obywatele do różnych krajów imperialnych w poszukiwaniu chleba i pracy, gdyż obecna Estonia jest UPADŁĄ krainą bez perspektywy na godne życie, a 60% emerytów i rencistów w tej „wolnej” Estonii autentycznie GŁODUJE i błąka się po śmietnikach wyszukując jedzenia !

  Byłam tam nie dawno w tej „wolnej” Estonii i widziałam te ROZSYPUJACE się RUINY porzuconych hal fabrycznych i zakładów pracy za czasów „niewoli radzieckiej” , które im ZLIKWODOWALI Niemcy i żydo-imperialiści z żydowskiego New Yorku lub złodzeje pedały z Brukseli z pod zakłamanego szyldu UE.
  Faktycznie to 40% estonczyków zdolnych do pracy jest teraz BEZROBOTNYCH i żyje na garnuszku swoich rodziców tzn. tych co jeszcze NIE wyjechali z tej „wolnej” Estonii:

  „Witek Muzyk Ulicy na Wilczej 29a śpiewa „Serce wolności” – w Estonii jest o wiele GORSZA sytuacja materialna niż to było za czasów ZSRR, gdzie własnie po to pojechałam z PRL-u aby tam na miejscu kupic dobre radio do słuchania „Głosu Ameryki” która się okazała zwykła kłamliwą PROPAGANADĄ gorsza od tej za czasów J.Stalina w ZSRR !!!

  Obecni Estończycy to tacy sami wykołowani GŁUPCY jak te wykołowane barany autentyczne PROSTAKI „ukry” z Kijowa !

  ZAPAMETAJCIE to sobie do grobowej dechy wy LEMINGI z III RP, że do dzisiaj już prawie by NIC z „polaków” NIE pozostało, prawie by NIC nie pozostało z Narodu Polskiego, Polaków by prawie już NIE było na Świecie, a jedynie by pozostała do DZISIAJ ta właśnie jakaś tam „Generalna Gubernia” gdyby by nie przyszło wyzwolenie przez tą Armie Radziecką tak ZNENAWIDZONĄ przez anty-polskich tzw. „desydentów żydowskich” i przez Niemców na BYŁYM polskim terytorium.
  Gdyby nie było by wyzwolenia Polski przez Armie Radziecką, to być może by pozostała ta „Generalna Gubernia” niemiecka z 5 milionami lokalnymi BYŁYMI tubylcami szwargotającymi jakąś GWARĄ niemiecko-polską zmajstrowana przez „fundacje niemieckie” z imperialnego NAZI Berlina …

  Cały intelektualny trzon Narodu Polskiego, by został na 100% metodycznie WYRŻNIĘTY lub fizycznie ZNISZCZONY, celowo eksterminowany dla „użyźnienia” lokalnej gleby, tak aby NIEMCY mogli zbierać większe plony siana dla swoich NIEMIECKICH hodowli krów … Tak by było …

  Gdyby nie było wyzwolenia Polski przez Armie Radziecką, to z tej Polski by pozostało JEDYNIE coś w rodzaju obecnej „palestyny” wyżynanej przez ruskich żydów, którzy najechali tą Palestynę w 1948-1970 i ZRABOWALI beduinom palestenskim tą „palestynę”, która była palestynska przez kilka tysięcy lat.

  Dzisiaj POZOSTAŁOŚCI po tej „palestynie” krwawo WYRZYNAJĄ żydy wspierani przez żydo-masonów waszyngtońskich i całą żydoską międzynarodową mafię, która czynnie WSPERA też takich ZBRODNIARZY ZDRAJCÓW Polski jak ci MORDRCY zdrajcy to gówno Tuska, Schetyna, Petru lub tych AGENTÓW żydowskiej mędzynarodowej MAFII na której USŁUGI są takie przekupne ŁAJDAKI jak to A.Duda, Kaczyński, Szydło, Kuchcinski, … którzy teraz NAŚLADUJĄ takie nie rozliczone anty-polskie SUPER prze-qurwy jak TW bolek wałesa, Komorowski, Kwaśniewski i WIELU im podobnych dalej bezkarnych SQURWYSYNÓW podszywających się za „polaków” którzy zawsze GARDZILI i gardzą dosłownie wszystkim co jest związne z polskim interesem …

  Czy wy GŁUPIE wykołowane lemingi zamieszkali w tej złodzejsko-mafijnej żydo-niemieckiej III RP dalej do DZISIAJ tego NIE rozumiecie co się faktycznie dzieje w tej GÓWNIANEJ dymanej ze wszystkich stron w tej III RP.
  Czy wy na prawdę nic NIE „kumacie” jak jesteście tam bezczelnie RABOWANI z owoców WASZEJ ciężkiej codziennej pracy, tyrając na Niemca i ŻYDA po 16 godzin na dobę ???!

  Taki właśnie RABUNKOWY system organizują wam ULEGŁYM lemingom Polakom te anty-polskie przekupione ŚCIERWA zbrodniarze ZDRAJCY z politycznych anty-polskich gangów PO-PiS-PSL+Npetru+SLD, których należy ZNISZCZYĆ i wdeptać w ziemię bez skrupułów.

  Przecież ta AGENTURA PO-PiS grasująca w tej III RP to autentyczna ULEGŁA przekupiona zgraja oprawców całkowicie ODDANA żydo-masońskiej międzynarodowej mafii bankrutującej to obecne zrujnowane moralnie USA lub w interesie tej masońskiej mafii rządzącej w Anglii-UK, która NIE pozwoliła Polakom wziąć udział w paradzie ZWYCIĘŚTWA zachodniej koalicji w Londynie w 1945r, gdyż oni uważali Polaków za najbardziej PRZEGRANYCH !

  Wy wykołowane GŁUPKI gównozjady bez sensu z tej III RP jesteście do szpiku kostnego zupełnie WYKOŁOWANI tą propagandą brukowców żydo-niemieckich GRASUJĄCYCH w mafijnej żydowskiej III RP robiących Wam wodę z mózgu !!!
  PALICIE te obiekty propagandy anty-polskiej czyli żydo-niemieckich dzienników „springera” w Polsce – NATYCHMIAST !
  Czy wy zamieszkali wykołowani lemingi w III RP nie macie już DOSYĆ tej oczywistej OSZUKAŃCZEJ rabunkowej „zabawy” w UE na waszym naiwnym garbie Polaków ?!

  Czy to do Was wy MOTŁOCHU zamieszkały w III RP dalej to nie dociera, że ci FAŁSZYWCY żydo-masony „waszyngtońscy” rządzący w USA czy UK oni NIE mieli nawet najmniejszego zamiaru UMIERAĆ w milionach ich żołnierzy za wyzwolenie JAKIEJŚ tam „polski” w czasie 2 Wojny Światowej po 1949 roku do dzisiaj ?!!!
  Oni mieli i mają Polskę z Polakami głęboko w DUPIE!

  Na froncie zachodnim w latach 1942-1945 zgineło ok. 150 tysięcy tzw. „żołnierzy amerykańskich” i te ówczesne żydo-masońskie ZAWSZE egoistyczne rządy „waszyngtońskie” celowo OPÓŹNIALI swoje bezpośrednie zaangażowanie się w 2-ą Wojnę Światową, aby NIE-POTRZENIE NIE ginęli żołnierze US Army.

  $ $ $ $ $ $ $
  Tymczasem 2 miliony Radzieckich żołnierzy ZAPŁACIŁO swoim życiem za WYZWOLENIE Polski z pod jażma ludobójców niemieckich !
  $ $ $ $ $ $ $

  Amerykańcy NIE angażowali się właśnie dlatego w 2ą WŚ i NIE mieli najmniejszego zamiaru walczyć w zdobyciu nawet Berlina, wiedząc że ta walka uliczna będzie kosztować przypłaceniem SETEK tysięcy zabitych żołnierzy!

  Ówczesna władza waszyngtońska z okresu 2-j Wojny światowej celowo NIE chciała, aby poświęcać na ŚMIERĆ tysiecy swoich „żołnierze amerykańskich”. Oni wg. opinii władzy waszyngtońskiej ta Polska NIE stanowiła dla nich jakiej kolwiek wartości. Gdyby nie było by wyzwolenia Polski przez Radziecka Czerwoną Armię, to amerykancy by się jakoś DOGADALI z Niemcami hitlerowskimi w podobny sposób jak „dogadali” się ze J.Stalinem w Teheranie i Jałcie.

  JEDYNIE te rządzące KASTY żydów-masonów finansistów waszyngtońskich i tych trockistów finansistów żydowskich bolszewików, którzy wcześniej sfinansowali Rewolucje Komunistyczno-żydowską żyda W.Lenina w 1917 roku w Rosji za „pożyczkę” daną w złocie od żydów z New Yorku tylko dlatego, że te żydy amerykanskie wiedzieli, że to ŻYDY z obywatelstwem Rosji organizują tą Rewolucje komunistyczna w Rosji.
  Żydom zamieszkałym w New Yorku chodziło o to, aby aby te „ruskie ŻYDY” zamieszkali w Rosji przęjęli władze w Rosji bo to gwarantowało już ZYSK dla żydów nowo-yorskich/waszyngtońskich.!

  To też ŻYDOWSKIE mafie prosperujące w USA zorganizowali też ZABICIE 4-ch prezydentów USA, którzy opierali się zachciankom tych żydowskich mafii grasujących do dzisiaj w USA. Zawłszowana „oficjalna historia” w USA KŁAMLIWIE twierdzi, że każdy z tych 4-ch prezydentów USA został zabity przez jakiegoś SAMODZIENEGO „pschopatę” która działał w „pojedynkę” … SIĆ ! … a faktycznie to ci WSZYSCY zabójcy Prezydentów USA byli aktywistami organizacji KOMUNISTYCZNYCH żydowskich, mających POWĄZANIA z organizacjami żydowskimi-masońskimi KOMUNISTYCZNYMI w Rosji i Zachodniej Europie !

  JEDYNIE co oferowali kiedyś i też teraz „oferują” tą sama JEDYNĄ „pomoc” w postaci POŻYCZEK z banków ŻYDOWSKICH dla przybitego do muru klęski ZSRR przez Niemców hitlerowskich. W tym samym czasie żydoska mafia finansowała w ukryciu A.Hitlera !
  Rządzące żydo-masońskie KASTY lewackiego estabłyszmentu waszyngtońskiego ZAWSZE jedynie myślą TYLKO o JEDNYM i tym samym:

  JAK to by PODPUŚCIĆ lub wygenerować WOJNĘ gdzieś na Świecie, ale zawsze jak NAJDALEJ od granic USA, a następnie tą wojnę BRUTALNIE WYKOŻYSTAĆ finansowo tych bijących się wzajemnie stron konfliktu, gdzieś podpuszczonych podpłaconych wcześniej tzw. „polityków” kacyków w tych gównianych państewkach, gdzie jest taka MASOWA korupcja/ZDRADZIECKOŚĆ jaka jest w obecnej III RP.
  Tak się zawsze dzieje w kraikach, gdzie NIC a NIC NIE ma do powiedzenia WIĘKSZOŚĆ etniczna jak etniczni Polacy w Polsce WGONIENI do NIE-bytu politycznego za pomocą żydowskiej przekupnej MAMONY po przez ich POSREDNIKÓW z tzw. żydowskich „fundacji charytatywnych” jak np. „fundacja Batorego” w III RP i jej podobne AGENTURY wyzysku bitych-kołowanych i RABOWANYCH ordynarnie lokalnych tubylców.

  To przecież nie kto inny jak żydo-masońska mafia z New Yorku sfinansowała „wybór” A.Hitlera na kanclerza Niemiec w 1932 roku za obietnicę Hitlera zabrania Palestyny, która była kolonią Anglii i zrobienia z tej Palestyny tego gównianego państewka Izrael …
  W 1933 roku ogólno-światowa mafia żydowska wypowiedziała WOJNĘ Hitlerowi i Niemcom za nie zrealizowanie płatnej obietnicy przez Hitlera po jego wygranej batalii wyborczej OPŁACONEJ przez żydów!
  Żydoska finansiera z całego świta ogłosili TOTALNY BOJKOT Niemiec na arenie mędzynarodowej za brak wywiązania się Hitlera z jego NIE możliwego do zrealizowania zobowiązania na rzecz międzynarodowej mafii żydowskiej

  „JUDEA DECLARES WAR on Germany” :

  Niemcy i Hitler bardzo cierpieli wskutek tego zorganizowanego BIJKOTU Niemiec i tej wypowiedzianej WOJNY żydów dla państwa Niemiec z dnia 24 marca 1933 roku i DLATEGO później Niemcy się ZEMŚCILI na żydach po przez zorganizowanie żydom ich zmasakrowania nazywanego „holocoustem” w ZAPŁACIE za to organizowanie IZOLACJI ekonomicznej i gospodarczej Niemiec z 1933 roku.

  Tak zwani „naukowcy” żydowscy, którzy mają kontrole nad 100% uniwersytetów w USA, Polsce i Niemczech i na pozostałych 70% uniwersytetów na Świecie i NIE pozwalają wyjaśnić co było i jest PRZYCZYNĄ faktycznie tej zjadłej nienawiść Hitlera i Niemców do żydów.
  Do dzisiaj jest nałożona CENZURA żydowska i NIE wolno OFICJALNIE mówiąc NIKOMU, że to żydy w 1933 roku WYPOWIEDZIELI jako PIERWSI totalny BOJKOT i WOJNĘ przeciwko Niemcom, czyli:

  „Jewish War on Germany 1933” którą to wojne żydy przegrali czy WYGRALI ?

  W ostatnich 3 latach to żydy organizują NAJAZD islamistów na Niemcy, jako DODAKOWĄ zemstę żydowską na Niemcy i całą skurwioną z trockistwską komunistyczną UE, URZYWAJAC do tego celu tą wynajętą „niemiecką żydówkę LEWACZKĘ Makrelę ?

  Teraz w XXI wieku ta sama żydo-masońska mafia – KASTA rządząca żydowskich-neoconów waszyngtońska, będąca na garnuszku zalegalizowanych ZŁODZEJI z New Yorku jak np. żyda Sorosa i innych jemu bardziej zakamuflowanych złodzeji żydowskich … ostatnio sfinansowali awnaturę majdanową w „NAZI ukrainskim kijowską” w 2014 roku na czelę z tym LUDOBUJCĄ żydem Poroszenką vel Walcmanem(udającym ukraińca), żyda złodzeja ZABIJAKĘ Kołomyjskiego … itp innych zalegalizowanch bandytów złodzeji na tej tzw. „ukrainie”.

  W 2014 roku żydowska szarogęsząca się mafia żydo-nekonów waszyngtońskich WYPOWIEDZIAŁA wojnę W.Putinowi i Rosji organizując Światowy SABOTAŻ finansowo-gospodarczy WYMIERZONY w potężnym ZASZKODZENIU całej Rosji, czyli to jest IDENTYCZNY powielony SCHEMAT żydowski z 1933 roku przeciwko Niemcom, że nie chcieli pojechać do Palestyny i ODEBRAĆ ją UK i potem ja dać w prezencie żydoskiej mafii.

  Żydowska mafia rządząca na Kremlu nie przerwanie od 1917 do 1984 roku jedynie WYMUSIŁA na J.Stalinie zorganizowanie Izreala w 1948 roku na terytorium angielskiej kolonii o nazwie Palestyna.

  Stalin sobie wtedy MYŚLAŁ, że jak zorganizuje Izrael na terytorium Palestyny, to większość żydów zamieszkałych w ZSRR wyjedzie do tego Izraela i te najbardziej RZADNE WAŁDZY żydy zamieszkali w ZSRR przestaną w końcu deptać po piętach Stalinowi.
  Niestety, Stalin się PRZELICZYŁ i jego żydy UKATRUPILI za jego OPÓR otwartego finansowania tego Izraela, tak jak to robi od 1948 roku do DZISIAJ ten zbankrutowany Waszyngton UDAJĄCY „wolna demokratyczną amerykę” pod FAKTYCZNYM zniewoleniem żydo-masońskim.

  Żydowska bandycka KASTA waszyngtońska rządząca w USA jest bardzo wkurwiona na Moskwe i cała Rosję, że stracili 100% władzę na Kremlu oraz kontrolę nad Rosją po śmierci tego PIJACZYNY Jelcyna i od tego czasu ZAJADLE atakują Kreml, gdyż te $500 miliardów jest im za MAŁO, które UKRADLI Rosji po 1990 roku w ciągu urzędowania żydoskiej mafii Jelcyna na Kremlu.
  Z tąd właśnie to OBUŻENIE zalegalizowanej żydo-masonskiej KASTY żydo-neoconów złodzeji żydowskich waszyngtonskich, którzy już tak WYDYMALI ekonomicznie to USA, z którego już dalej NIE można NIC więcej wycisnać, czyli RABOWAĆ w nieskończoność tak jak ULEGŁYCH „polaczków” warszawki”, gdyż ten dalszy bezkarny RABUNEK zamieni to USA w beczkę prochu, która w pewnym momencie WYBUCHNIE, a wtedy oburzony już ROŚWCIECZONY tłum uzbrojonych milionów biedaków przeciętnych „amerykanów” dobierze się „skóry” lub „dupy” , tej żydo-masońskiej KAŚCIE żydowskich skrzykniętych żydów tak jak to zrobili Niemcy po 1933 roku, grasujących RABUJĄCYCH to wykołowane USA, które już rozumie w czym jest problem w tym zniewolonym USA.

  Zobacz „Fuck Israel! :

  ZAWSZE w całej historii Świat te żydo-finansowe rządy waszyngtońskie USA traktowało KOGO kolwiek w Europie czy gdzie kolwiek, że każda spreparowana WOJNA przez cynicznych żydo-masońskich CHCIWCÓW była poważne ŹRÓDŁO „dymania finansowego” jaką jest WOJNA dla każdego gównianego państewka z takim SPRZEDAJNYMI „rządmi” jak takich np w anty-polskich squrwysynów PO-PiS-PSL+Npetru czy tych LUDOBUJCÓW banderowców ukraińskich „Prawy Sektor” Kijowski KUPIONYCH przez KASTĘ imperialistów żydo-neoconów waszyngtońskich i tych tych żydoskich CHCIWCÓW finansowych z żydowskiego śmierdzącego z zaszurzonego złodzejskiego New Yorku oblazłego przez karaluchy i pluskwy, do których teraz dołączyły rozwydrzeni CHCIWCY żydy z Izraela !

  Żydo-masony z Niemiec czy USA mają jak zawsze „chrapkę” na Polskę i wykołowanych Polaków, widząc w nich jako bydło do SKOLONIZOWANIA i bogacenia się przez nich na polskim głupim oszukanym RABOWANYM garbie !

  USA, UK czy Niemcy lub Francja zawsze w całej historii jedynie UŻYWALI „polaczków” jako NAIWNE męso armatnie w ich RABUNKOWYCH potyczkach imperialistycznych na całym Świcie!
  Oni mieli, mają i mieć zawsze będą Polaków za NIC. Oni traktują Polaków za SKRAJNYCH przekupnych naiwnych ŁATWYCH do PODPUSZCZENIA i „użycia” jako głupków !
  To sobie ZAPAMĘTAJCIE do grobowej dechy wy głupki zamieszkali w obecnej RABOWANEJ programowo tej żydo-gangsterskiej złodzejskiej III RP republice żydo-niemieckiej, dymanej przez te ANTY-polskie przestępcze KUPIONE gangi złodzejo-bandytów PO-PiS+N Petru + sprzedajnych ŁAJDAKÓW PSL+SLD !!!

  Złapcie i powieście takich SKRAJNCH bandytów SUPER ZDRAJCÓW anty-polskich łajdaków jak tego dalej ROZWYDŻONEGO Pawalaka, Cimosiewicza, Balcerowicza czy tego bezkarnego SUPER złodzeja żydowskiego SPRZEDWACZYKA Janusza Lewandowskiego … itp. sprzedawczyków ZDRAJCÓW teraz kupczących Polakami w Brukseli za autentyczne KUPCZENIE majątkiem waszych polskich ojców i dziadów.

  Oni MUSZĄ być ROZLICZENI na przestrogę im podobnych śmiałków, tak aby tacy NASTĘPNI złodzieje oprawcy ich NAŚLADUJACY wiedzieli jaka ich czeka KARA-zapłata od Narodu Polskiego, za NAŚLADOWANIE, dalej bezkarnych ZDRAJCÓW SUPER-złodzeji jak te anty-polskie sprzedajne super-qurwy Schetyna czy Petru, tak aby nie myśleli, że im się też „UPEKĄ” te ich ZBRODNIE ZDRADY na tak potężną SZKODĘ bitego i RABOWANEGO wepchniętego w kompleks nihilizmu zakompleksionego obecnego kopanego Narodu Polskiego.

  To żydo-masońska imperialistyczna „władza waszyngtońska” USA zawsze było, jest i będzie SKRAJNIE egoistyczne(jakiś tam „Polaków” miało i ma głęboko w DUPIE!) która JEDYNIE dba, ale o interes 5% swoich specjalnie UPRZYWILIJOWANYCH obywateli „NOWOBOGACKICH” to znaczy tych, co jako żydowska zorganizowana przestępcza mafia najwięcej się NAKRADLI na garbie pozostałych 95% obywatelach, których nazywa się przeciętnymi „amerykanami”.

  Ta rządząca krwawa totalitarna imperialistyczna żydo-masońska mafia waszyngtońska miała i ma za NIC, traktuje jak glebę po której oni mogą sobie deptać tych 95% pozostałych przeciętnych „amerykanów”.

  Te mafie rządzących złodzijo-morderców waszyngtońskich tzn. estabłyszment, który teraz usiłuje zabić D.Trumpa jako Prezydenta w sposób wyjątkowo cyniczny KOŁUJE za pomocą różnych oszustów, podpuszcza tych 95% wykołowanych „amerykanów” za pomocą takich wytartych SLOGANÓW jakim jest tzw. „amerykańska demokracja” … SIĆ ! … czyli faktycznie … „żydo-kracji”, gdzie JEDYNĄ kastą rządzącą w tym USA jest bezkarna zalegalizowana przestępcza MAFIA żydowska grasująca w USA, która jedynie udaje „amerykanów” mając tą OBOWIĄZUJACĄ do dzisiaj instytucje państwa USA opisanego w Deklaracji Niepodległości 1776r oraz Konstytucji USA mając to głęboko w DUPIE.

 21. Pinxit said

  13
  Rick
  Pan Rick sie zagalopowal. I to jak!!
  Albo za mlody i nie wie, albo za stary ze skleroza i nie pamieta.
  Dzis w polskich wiadomosciach „Wydarzenia” – opowiadali Polacy, a glownie Polki o tej wspanialej jalmuznie 500+ na drugie dziecko (bo pierwsze sie nie liczy – jakos tak podobnie bylo w Chinach- tyle, ze odwrotnie).
  Byli i tacy, ktorzy te jalmuzne chwalili.

  Zastanawiala opinia niektorych matek, ze wolalyby, zeby dzieci mialy bezplatne obiady w szkole i bezplatne leczenie; i zeby podreczniki tyle nie kosztowaly. I zeby dzieci mogly same chodzic do szkoly
  . Jakas kobita jeszcze wzdychala do darmowych lekcji muzyki w szkole i stypendiach dla dobrych uczniow.

  A ja pamietam, ze mielismy wiecej „slowianszczyzny” w PRL niz teraz. Na Uniwersytecie byl zespol „Slowianki”, w szkole nas uczyli obowiazkowo tancow staropolskich i piosenek ludowych.
  Niedawno jakis cymbal twierdzil, ze zespol „Mazowsze” to byla komunistyczna propaganda.
  W Krakowie zawsze obchodzilismy Emaus czy Rekawke. i zawsze byly Wianki w Kupale.
  Teraz mlodziez slucha (bo nie spiewa) piosenek tylko po angielsku bo kazdy udaje, ze jest z „wielkiego mondu” i wiejskich husia -dyna nie bedzie spiewac, bo to wstyd.
  Z przerazeniem ogladam Eurowizje. (Juz wiecej nie bede!)
  Ostatnio z cala rodzina czekalismy na polska piosenke…

  Zbyt czesto wstydzimy sie byc Polakami i to tez zwalamy na zydokomune. Taka zabawa w gluchy telefon.

  Teraz bedziemy za to miec 70 pomnikow Kaczynskiego. Juz sie nie moge doczekac, kiedy beda zaorane – i to zanim postawia.

 22. Marta1973 said

  Jałmużnę, powiada pan?

  Ale przynajmniej jest to „jałmużna” uchwalona ustawowo, przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej.
  W odróżnieniu od, na przykład, przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym weteranów z UB, SB, WSI i diabli jeszcze wiedzą której sowieckiej jaczejki.

  Kiedy przyszły premier Petru uchwali 10 000+ (za okazaniem resortowej legitymacji), wtedy nareszcie będzie mógł pan mieć wesołą minkę 🙂

 23. Swarożyc said

  Czesi również mają swoją trudną historię powiązaną z ZSRR, ale potrafią zachować się jak ludzie, a nie jak barbarzyńcy.
  Admin
  ———————————————————————————————–
  Jak czasami czytam twoje komentarze, to mam wrazenie ze to „opcja rosyjska” pisze…
  Porownujesz jablka z gruszkami; Czesi mieli calkowicie inne stosunki z Rosja niz Polska!

  ——
  Tak jest, tu pisze „opcja rosyjska”, bo opcji polskiej nie ma od conajmniej kilkudziesięciu lat.
  Admin

 24. cymbał said

  Nie komunistyczna propaganda tylko przesłodzony fałszywy wizerunek polskiej wsi.
  Prosze mi nie wkładać słow których żem nie wypowiedział.

  A który z nas jest większy cymbał, tego sie powiedzieć bym bał…

 25. Władek said

  Przede wszystkim w Czechach nie ma tylu chazarów i banderowców co w Polsce,

  Poza tym w Polsce porządki należałoby rozpocząć od likwidacji chazarskiego (frankijskiego) pseudo-patriotyzmu, który jest główną siłą napędową destrukcyjnego PiS. Ta siła niszczy nie tylko państwo polskie ale też relacje z naszymi słowiańskimi braćmi i sąsiadami. Poruszany tu problem nie istniałby, gdyby suweren nie popełnił błędu oddając władze pisowskiej agenturze służącej syjonizmowi i banderyzmowi.

 26. cymbał said

  Trzeba. Należałoby. Musimy. Weźmy się. Działajmy. Wyrzućmy. Powieśmy. Odbierzmy…
  Kto da więcej?

  Ech, Rodacy…

 27. Pinxit said

  21
  @Cymbal

  Uderz w stol.. a noga odleci.

  Ja mam na mysli faceta, ktory powiedzial o komunistycznej propagandzie a nie o ‚przeslodzonym, falszywym obrazie wsi” bo to czytam po raz pierwszy .
  Wiec to chyba jednak chodzi o kogos innego.
  Mozna sie spierac o Mazowsze ale ladnie spiewali po polsku i ladnie tancowali.
  Nigdy mi sie nie kojarzyli z zadna wsia.
  I chyba nie o to chodzilo.

  W wielu krajach wizytowka niejako dla przybysza sa tance ludowe i w ogole lokalny folklor. A i ludnosc tubylcza jest dumna ze swoich tradycji. W wielu takich folklorystycznych wystepach biora udzial i dzieci. Widzialem na Kaukazie i na Hawajach.
  I pelno w telewizji.

  Zastanawiam sie z czym ma sie nam kojarzyc Eurowizja i np. Taniec z gwiazdami..nie smiem zgadywac.

 28. Pinxit said

  20
  Marta
  Ustawa uchwalona niesprawiedliwie jest tym czym jest: drwina z podatnika i oszustwem.

  Nasza mama byla wdowa. Ojciec dlugo chorowal. Sama wychowywala nas jak juz bylismy w liceum. Cala trojka.
  Nie wyobrazam sobie, ze moglaby nas teraz wychowac i posylac do szkoly … i na studia.
  I trudno mi sobie wyobrazic samotna matke, ktora ma np. dwoje dzieci.
  Jedno jest rozpoznane przez panstwo – a drugie – nie bardzo.
  Ja nie spec od sprawiedliwosci spolecznej ale cosik mi sie widzi, ze na te walke z terroryzmem w Afganistanie i paru innych krajach wydajemy dosc pieniedzy; popieramy zamach na Bialorusi i podpieramy finansowo oligarchow na Ukrainie – naszym dzieciom przydaloby sie troszke wiecej niz jalmuzna.
  Jakies sa priorytety?

  Macierewicz planuje wielkie zakupy zbrojeniowe. Policzyliśmy: nie wystarczy mu budżetu

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1691294,2,macierewicz-planuje-wielkie-zakupy-zbrojeniowe-policzylismy-nie-wystarczy-mu-budzetu.read

 29. cymbał said

  Wydawało misie, że o mnie chodzi. Nogę można przykleić z powrotem i stół jak nowy.
  Pięknie tańczą i śpiewają. W Kraju i za granicą. ale to nie jest wieś. To jest miasto (pojęcie umowne).

  Folklor jest propagowany wszędzie, tylko nie u nas. Nasza tradycja ma nie istnieć.

  Źle mówię. Polski folklor jest propagowany w USA ale nie przez Polaków. Przez obcych, a w taki sposób, aby nas osmieszyć w oczach całego świata.

  Nie, nie będzie przykładów, chyba że na wyraźne życzenie.

 30. Pinxit said

  @Marta

  Dramat pani Marty: Komornik zajął mi pieniądze z 500 plus

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/6514-dramat-pani-marty-komornik-zajal-mi-pieniadze-z-500-plus#comments

 31. La Reine Toronto said

  ad 25 Macierewicz bedzie nabijal kabze jakim koncernom zbrojeniowym kosztem polskich dzieci i kosztem swiadczen socjalnych dla ludzi zyjacych ponizej sredniej krajowej albo jak to sie mowi ‚below poverty line’? Czy jest to sluszne ? nie czy to dobrze swiadczy o IQ wiekszosci ludzi miedzy Odra i Bugiem?
  Polska musi odejsc z EU jak najszybciej i ponownie nawiazac wspolprace gospodarcza z Fedracja Rosji i Bialorusia, a ponadto Polska ma pole do popisu jako Leader ktory byly przeciwko matactwom w czasie ‚nominacji’ Tuska na szefa Unii Europejskiej; nb. z tego ‚glosowania’ nawet nie ma fotki naszej odwaznej pani Premier Szydlo jak sprzeciwia sie podnoszac reke w gore !

  Dlaczego utrudnia sie Polakom zakup prastarej polskiej ziemii? nie ma wsi? polska wies byla ostoja polskosci i tradycji a komu zalezy na tym zeby wyrugowac chlopow tak jak jak w przeszlosci robili to zaborcy?

  Dobrze ze sa jeszcze skanseny o ile mi wiadomo ale dlaczego etnografii juz nie wykladaja a antropologie kulturowa?

  W Rosji etnografia nadal jest kierunkiem akadaemickim. Rosjanie nadal kultywuja swoja tradycje i nie zamierzaja jej sie pozbyc i pozwolic na wymarcie i wyparcie kultem zachodu.

  Slowianie laczmy sie! Nie dajmy sie wynarodowic i kultywujmy nasze tradcycje.

 32. Pinxit said

  28

  La Reine Toronto

  O rany!
  To ja nie wiedzialem, ze w Polsce juz nie ma wydzialu etnografii!
  Teraz dopiero zaczynam pewne rzeczy rozumiec.
  A ile jeszcze nie wiem!.

  Taki na przyklad historyk, zamiast doksztalcac siebie i innych z historii – odpowiedzialny jest za polska armie, ktora dziesiatkuje. Zajmuje sie lotnictwem, katastrofami i zakupem szmelcu bo sie na samolotach nie zna.
  Napewno wiem, ze kupujemy amerykanski szmelc, ktory Stany Zjednoczone wszystkim wciskaja.
  Takim przykladem sa np. samoloty F-35, ktore Polska wlasnie ma zamiar kupic. Inne kraje juz sie naciely.
  No to chcemy zakupic taki samolot, ktory od nowosci nie dziala, nie nadaje sie do oslony zolnierzy na ziemi bo ma za male zbiorniki paliwa, paliwo nie moze byc cieple, samolot nie lata, nie strzela i juz wydano juz trylion dolarow, zeby go uruchomic … i nic nie pomaga. I w ogole system radarowy musi byc recznie kontrolowany. i jeszcze do tego samolot jest bardzo wrazliwy na… grzmoty i blyskawice.
  A ze samolot nie moze zniesc cieplego paliwa bo jest wrazliwy, to specjalisci postanowili pomalowac te zbiorniki na bialo!
  Saga F-35 ciagnie sie od lat. Na poprawki zabraklo pieniedzy. No to jak sie uda sprzedac Polsce, to troszke podratuja straty poniesione.
  Pytanie: Po co nam taki szmelc, skoro sie wybieramy na wojne z Rosja?

  Smiglowiec za trylion dolarow nie dziala i nie moze byc uzyty w kombacie.:

  Kto kontroluje wydatki na ten zlom?

  F-35: Trillion Dollar Warplane’s Radar Doesn’t Work

  http://www.blacklistednews.com/_F-35:_Trillion_Dollar_Warplane’s_Radar_Doesn’t_Work/49654/0/38/38/Y/M.html

  A po polsku:

  Jeździec bez głowy. Jakie jeszcze problemy ma F-35?

  https://pl.sputniknews.com/wideoklub/201701304721594-jezdziec-bez-glowa-jakie-jeszcze-problemy-ma-f-35/

  Z nowoczesnych helikopterow tez nici. Za to Polska bedzie uzywac starych migow radzieckich, ktore nam Ukraincy wyremontuja za drobna oplata. A te Ukraincy, ktorzy remontuja te helikoptery to wspolpracuja z Rosja. Wiec bedziemy uzywac takie helikoptery radzieckie, ktore nam Rosjanie z Ukraincami wyremontuja a my bedziemy mogli nimi podbijac Moskwe.

  Helikopter Macierewicza w ogniu. Nici z kolejnego pomysłu szefa MON

  http://wyborcza.pl/7,75398,21223466,helikopter-macierewicza-w-ogniu-nici-z-kolejnego-pomyslu-szefa.html

 33. Lily said

  Re 20;Pinxit
  Zeby tylko pomniki, Ale KULT.
  Co miesiec (10.04) PROCESJA ulicami W-wy
  z portretem „najwiekszego” z Polakow,
  z modlitwa i spiewem na ustach uczestnikow.
  Msza w Kosciele nie wystarczy, jeszcze musi
  byc procesja,i zamieszanie/krzyki jak ostatnio
  sie dzieje.A,ile to kosztuje biednego podatnika.
  Jak widac,takie rzeczy tylko w III.R.P
  Wiem,ze z okazji Bozego Ciala,sa procesje
  z obrazami wokol kosciola,albo po ulicach.
  Panie Boze,widzisz to wszystko,a nie grzmisz.

 34. La Reine Toronto said

  ad 32 Panie Pinxit: troszke sprostowania: chodzi o Katedre Etnografii ktora byla czescia Wydzialu Filozoficzno – Historycznego na uniwersytetach w PRL’u.
  Byly to raczej kierunki elitarne i miejsc bylo kilkanascie np. na moim roku 15 .
  Studia byly bardzo ciekawe i program wszechstronny; np. Filozfia; ekonomia; czy historia gospodarcza; nauka 2 jezykow obcych; oczywiscie i specjalistyczne kierunki: etnografia Polski; etnologia; antropologia fizyczna (b.ciekawa i przydatna bo moge bez trudu rozpoznac osobinikow z roznych czesci swiata….); muzealnictwo; czy rysunek i film, co bylo onegdaj przydatne w terenie….w czasie wakacji praca i praktyka w terenie: inwentaryzacja zasciankow szlacheckich w okolicach Rudki; wszystko do skatalogowania i to odrecznie…
  To bylo za PRL’u gdzie dbano o nasze dziedzictwo kulturowe i gdzie ocalano to co mozliwe do ocalenia.
  Dziekuje.

 35. konfuzjusz said

  antropologia fizyczna (b.ciekawa i przydatna bo moge bez trudu rozpoznac osobinikow z roznych czesci swiata….);

  Ja też. Po zapachu nieprzetrawionego czosnku.

 36. Rick said

  Re.14

  Pewnie piszę niejasno. Moja wina.

  Przecież napisałem ze żołnierze rosyjscy byli jedynie BEZWOLNYM narzędziem w rękach żydobolszewii, czyli m.inn. NKWD.
  Żydobolszewia sama by tego komunizmu do Polski nie wprowadziła.

  Chcieli czy nie chcieli,żołnierze rosyjscy komunizm zgodnie z rozkazem NKWD wprowadzali.

  Jesli chodzi o odpowiedź na pytanie czy Lepsza eksterminacja czy okupacja.
  Jakoś nie mam wiedzy, czy do tej eksterminacji by doszło, gdyby komunizm radziecki przegrał. Skąd ta pewność ? Dopóki jakieś zdarzenie nie nastąpiło nigdy pewni nie będziemy, że nastąpi. Zawsze mogą pojawić się inne okoliczności.

  Twierdzi Pan też okupacja sowiecka skończyła się w 1956r. A potem to jaką okupację mieliśmy ? Bo przecież żadnej suwerenności państwowej nie było.
  Pan S.Krajski mówi na przykład o SAMOOKUPACJI. Bo stworzono mentalność niewolniczą która nie dopuszcza myślenia o wolności.

  Obecnie na pewno możemy mówić o SAMOOKUPACJI wspoldzialającej z siłami niepolskimi będących wewnątrz Narodu pod nadzorem Rządu Światowego.

  Re.20
  Jeśli Armia Radziecka wyzwoliła Polskę, to znaczy, że dala Polsce wolność. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś może pisać to na poważnie.

  Natomiast można powiedzieć, że Armia Radziecka usunęła okupację niemiecko-ćwierćżydowską finansowaną przez Międzynarodowego Żyda; zamieniając jedną okupację na drugą , tę komunistyczną.

  A teraz spierajmy się, co typowe dla mentalności niewolnika: która okupacja byłaby dla nas lepsza ? Ja odpowiem: żadna. Zarówno żołnierz niemiecki pod nadzorem ćwierćzyda jak i radziecki pod nadzorem Żyda -byli WROGAMI Polski.

  Armia Radziecka była zawsze wrogiem Polski.A ze Polska stała na drodze do Berlina wmowiono Polakom, że Armia Radziecka ich „wyzwalała”.Typowa hucpa, czyli jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (walczyć z Niemcami i stać się zasłużonym dla wolności Polaków)

  A może by tak w szkołach gimnazjalistom postawić to zadanie, np. o treści: „napisz, jakie argumenty przemawiają za okupacją sowiecką a jakie za niemiecką. (Uwzględnij zagrożenie eksterminacją ze strony Niemcòw)”

  Do jasnej cholery, ja takich zadań nie zamierzam rozwiązywać. Mnie interesuje, co zrobić aby wszystkie okupacje, w tym samookupację wygnac z naszego kraju razem z ich pomnikami ( groby mogą zostać, ale niech sami je utrzymują).

  Chyba jedynie Polacy walczyli o wolność nasza i waszą. Walczyli o wolną Anglię, o wolne Włochy, Belgię i Holandię, o żadnej okupacji nie myśląc.Ale jedynie o tym, aby dać wolność tym Narodom, dadzą tez i Polsce. Co niestety nie sprawdziło się. Sowieci walczyli o Polskę myśląc o jej OKUPACJI oraz zwycięstwie nad Niemcami.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Pisze Pan bardzo jasno. Nie ma możliwości, by Pana nie zrozumieć.
  I nie chce mi się z Panem gadać – skoro uważa Pan, iż Polska po 1956 nie miała ŻADNEJ suwerenności, choć miała jej więcej, niż obecnie.
  Zresztą ciekawa to niewola, gdy kraj zniewolony ma wyższą stopę życiową i większy zakres swobód obywatelskich, niż ten, który go zniewolił.

 38. La Reine Toronto said

  ad 37: Panie Gajowy doskonala riposta.
  Zauwazam ze w Gajowce szarogesi sie nowe pokolenie ktore absolutnie nie ma pojecia o historii Polski od 1944 do 1989. Szkoda bo wtedy Polska byla preznym panstwem i w oczach Rosjan byla rajem prawie. Rosjan boli bardzo ze Polacy darza ich taka niechecia i wrogoscia. Kto teraz obroni Polske w razie wojny, no kto? Gdziez ta Armia Wojska Polskiego ? Gdzie sztab dowodzenia? i gdzie palny obrony? no gdzie? a wyposazenie? no dlaczego tego nie ma ? pare starego zlomu zza oceanu bez amunicji? Rick co Pan na to?
  Czy Rosjanie przeleja krew za Polske ? NIE.
  Historia Polski zafalszowana i juz po nas?

 39. Marucha said

  Re 38:
  To są rzeczy oczywiste, a przynajmniej powinny być oczywiste dla ludzi myślących.

  Nie chodzi tu o idealizowanie czasów PRL, ale gdy tak patrzę z perspektywy lat, to myślę, że stosunkowo niewiele trzeba było w tamtym systemie zmienić, aby uczynić z Polski całkiem dobre państwo, podobne do ówczesnej Jugosławii.

  Kto będzie bronił Polski? Nikt. Czeka ją marny los. Rozszarpanie między sąsiadów.

 40. matirani said

  Gdyby Polski nie wyzwolili Rosjanie to by ja wyzwolili Amerykanie. Od wejscia USA do IIWS przegrana Niemiec byla tylko kwestia czasu.

  Sowieci bez pomocy USA i GB by nie poszli do przodu tak szybko. Wystarczy wziac pod uwage ilosc dostarczonego sprzetu i technologii. Naprzód pomozono Hitlerowi dojsc do wladzy i rozbudowac niemiecka maszyne wojenna a potem podbnie potraktowano CCCP. Nie zapominajac, ze Schiff od konca XIX wieku zbroil Japonie udzielajac kredytów i tresujac kadry militarne.

  IIWS to wojna sprzetu, produkcji stali, chemii, wynalazków. Caly sowiecki sprzet byl oparty na technologiach albo niemieckich albo amerykanskich albo brytyjskich.

  To sa po prostu fakty, które trzeba brac pod uwage. Rosjanie to porzadni ludzie ale polityka Stalina, Roosevelta i Churchila, a raczej banków i korporacji które za tymi ostatnimi staly, miala inne cele i raczej wyglada, ze je osiagnieto.

 41. Pinxit said

  O biedaki zapatrzone w Ameryke jak pol-slepa sroka w swiecidelka.

  Ja sie troche dziwie osobom, ktore nie tylko, ze nie znaja wspolczesnej historii ale i nie pamietaja, kto wymordowal Serbow i Bosniakow, kto rozwalil Poludniowych Slowian, kto przygotowuje kolejna baze na Balkanach, mianowicie w Czarnogorze. Niemcy juz sie nawet buntuja, bo obecny prezydent USA kaze Unii Europejskiej za pieniadze europejskie budowac baze amerykanska w malenkim, calkowicie bezbronnym panstwie. I to mimo protestow mieszkancow Czarnogory (krwawo tlumionych)
  Niech nam Matirani i Rick przypomna, ktore to miasta w Polsce czy w ogole w Europie zbombardowali Rosjanie. A jaki przemysl nam pomogli wybudowac jankesi?
  I kto nas okradl w 1989 roku?

  Mit PRL- u jest tak glupi jak obecne media zachodnie.
  Nie broniac Stalina, to chce jednak przypomniec, ze Stalin nie tylko rozbudowal Rosje i postawil kraj na nogi.

  Zydzi nie moga Stalinowi zapomniec, ze postanowil pozbyc sie dolara a takze ANGLOSASKIEJ KOLONIZACJI Syberii i wywalil stamtad zlodziei angielskich.
  Dziwne, ze tylu Polakow powtarza propagande zydowska o lagrach Stalina, ktory walczyl z amerykanska dywersja.

  Guantanamo, Baghram czy ABu Graib i prywatne wiezienia dla zysku po calym swiecie widac nie robia na rusofobach zadnego wrazenia.
  Miliony pomordowanych dzieci na Bliskim Wschodzie nie wzruszaja milosnikow zydowskiej propagandy.

  Polska PRL-owska potrzebowala reform, poniewaz postep bogacenia sie obywateli nie nadazal za dynamicznie rozwijajacym sie przemyslem: mielismy potezny przemysl ale nie mielismy blyskotek, silikonowych biustow i botoxow; marzyl nam sie Holywood i kowbojskie awantury.
  No i mamy: w ilu krajach obecnie polscy zolnierze i polska armia na posylki morduja cudze dzieci?? I zaniedbuja wlasne.
  Za Sowietow nikt by zadnego Polaka nie zmusil do wojny w Afganistanie.
  Ale mielismy polskich, dumnych zolnierzy. Z ktorymi sie liczyli sowieccy „okupanci”.
  W Pakcie Warszawskim mielismy bardzo wysoka pozycje. W NATO jestesmy zupakami i ciurami na posylki a nasze generaly do odstrzalu.

  Teraz wybieramy sie na podboj kolejnych Slowian na zyczenie zydow ??

  Jak czytam o zachwytach nad kultura starozytnych Slowian to mi sie robi dziwnie: Przeciez juz caryca Katarzyna nam wykrzyczala, ze Polacy sie skundlili z zydami.
  I z uporem zaprogramowanego mechanizmu powtarzamy bzdety o historii, bo nam pan i wladca zza oceanu kaze stawiac pomniki Churchillowi- zydowi a burzyc slowianskie.

  Panie Matirani
  Czy slyszal pan o Churchillu?
  W porownaniu z Churchillem – to Stalin byl bohaterem i obronca kraju przed zachodnimi gangsterami, ktorzy wywiezli cale zloto z Rosji. Obrabowali kraj zanim ich przepedzono.
  Najbardziej nienawidza Stalina zydzi; no i Polacy napuszczeni przez zydow, ktorym Stalin bardzo pomieszal szyki: wywalil zydowskie banki, wypedzil ich z Krymu i smial zlikwidowac dolara. (najwiekszy z grzechow lichwiarskiego swiata)

  Po Stalinie najwiekszym przestepca byl Husejn, ktory zlekcewazyl dolara i Kadafi, ktory tez chcial wprowadzic pieniadze wlasne oparte na parytecie zlota i wywalic lichwiarskie, szatanskie dolary.
  Zadne panstwo nie moze umknac zydowskiej kontroli.

  A zydowka Nikki Haley, kolejna idiotka – ambasador USA w Radzie Bezpieczenstwa ONZ, wlasnie obiecala, ze prezydentowi Syrii Asadowi nalezy wymierzyc sprawiedliwosc.
  Bo Syria dalej sie upiera, ze nie chce zydowskich bankow w Syrii.

  Ja rozumiem, ze mozna miec rozne sympatie polityczne.
  Ale dlaczego tak znienawidzilismy Polske, ktorej zyczymy wszystkiego najgorszego: zydowskiej okupacji.
  Nie ma samodzielnych panstw obecnie na swiecie. Dlatego tworza sie unie i bloki do obrony przeciwko zachodniej agresji. Te z kolei sa infiltrowane przez globalistow.
  I maja duze poparcie wsrod roznych nieswiadomych i swiadomych typkow.

  Dlatego Filipiny zaprzyjaznily sie z Chinami i z Rosja, bo maja juz dosc okupacji amerykanskiej, Korea Poludniowa wsadzila do wiezienia kolezanke USA, pania Park, ktora za pieniadze podpisala zezwolenie na zainstalowanie THAAD, a Korea Polnocna z Poludniowa probuja sie dogadac. Bo ten THAAD to przede wszystkim potezne stacje radarowe, ktore beda kontrolowac polowe terytorium Chin. I Chinczykom sie to tez nie podoba. My oczywiscie mamy jak nagorsze zdanie o Korei Polnocnej. Zwlaszcz ci, ktorzy nic o niej nie wiedza.
  Podobno poteznej Ameryce zagraza male panstewko na polwyspie koreanskim!
  Takie panstewko wcisniete miedzy Rosje i Chiny!!!

  Potega amerykanska wszystkiego sie boi: od lat potezna armia USA ‚zwalcza” nieistniejace Panstwo Islamskie, ktore nie ma stolicy, siedziby, rzadu, administracji, armii, lotnictwa, generalow, wywiadu itp – i…. Jankesi sie ich boja???!! To jakis chory dowcip.

  Wietnam tradycyjnie anty-chinski zaprzyjaznia sie z Chinami: Azja buduje blok przeciwko wrednej agresii USA, ktora nie uznaje wspolpracy z nikim; panstwa azjatyckie nie bombarduja nikogo. USA bombarduje wszedzie, glownie ludnosc cywilna.

  Dla takich srok od swiecidelek Holywoodzkich mam takie pytanie:
  Czy z zydowskiej perspektywy mozna zobaczyc roznice w stopie zyciowej panstw sasiadujacych z Rosja na poludniu kraju i panstw sasiadujacych z USA na poludniu?
  Ktorych to poludniowych sasiadow zbombardowala Rosja a ilu swoich sasiadow zbombardowalo USA? (oprocz tego, ze okradli Meksyk z ziemi, przywlaszczyli Hawaje, a teraz za pieniadze Meksyku chca wybudowac mur przeciwko Meksykanom)
  Go figure.

  Wszystkim tym obroncom Krymu przed „aneksja” rosyjska i wszystkim tym, ktorzy popieraja krwawe, nieludzkie, bestialskie oderwanie Kosowa od Serbii, serdecznie polecam w ramach doksztalcenia:

  Hawaje nie sa legalnie stanem USA: ( i media nie protestuja??)

  Hawaii is not legally a state! | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/HAWAII/hawaii.php#axzz4d3WHff9V

 42. matirani said

  Pinxit.
  1. Pan rzuci okiem na https://www.vice.com/pl/article/michael-moore-o-inwazjach-rewolucjach-i-o-tym-dlaczego-jego-najnowszy-film-jest-tym-najweselszym
  2. Pan pamieta, co to byl stalinizm i stalinowski zamordyzm? Wie Pan, ja naprawde duzo wiem i patrze na sprawy pod wieloma katami i widze je wielopietrowo. Stalin, po zboczencach typu Bronstein, rzeczywiscie byl poprawa, ale jak po wyleczonym tradzie zlapie pan raka, to poprawa jest i tak po stronie kiepskiej dla pana zdrowia. Jak nie urok to sraczka. A stalinizmu ogon i mnie poharatal i moich bliskich.
  3. Z reszta pana wpisu, czytajac po przekatnej, latwo sie zgodzic, nie ma sprawy, choc z czasem zobaczy pan glebiej.
  4. Churchil – pan powaznie mysli, ze facet zaczynajacy dzien od szklanki whisky cos sam z siebie dobrego dla Brytyjczyków uczynil?
  pozdr.

 43. La Reine Toronto said

  ad 41: Panie Szanowny Pinxit o dziekuje Panu prawie na kolanach za to co Pan tu wyjasnil dup kom takim jak ten spod 40; madrala a ciagle tylko dywaguje i bzdety bezmylsne wypisuje.

  Ten weekend dzieki tej wypowiedzi poprawil mi humor i daj nadzieje na to ze Polacy sa wsrod nas rozumni i jest szansa ze lud polski sie obudzi z tego marazmu.

  Z szacunkiem pozdrawiam z Toronto!
  Jeszcze Polska nie zginela poki my zyjemy!

 44. Pinxit said

  43
  La Reine Toronto
  Serdecznie pozdrawiam z antypodow.

  Klopoty z obecna propaganda maja tacy jak Pani, ja, Marucha itp, wychowani i wyksztalceni w PRLu, ktorym nie broniono myslec, a nauka byla sprawa prestizowa. I ktorzy w PRL-u nie mieli zatargow z prawem.
  Nie mielismy zatargow z prawem. To zle?

  Nikt w Polsce nie mogl byc dyrektorem przedsiebiorstwa, jesli nie mial wyksztalcenia zwiazanego z wymaganiami firmy. Szefem budowlanym mogl byc tylko inzynier budowlany, kierownikiem zakladu chemicznego czy laboratorium musial byc chemik z wyksztalcenia. Zaden amator seksu nie mial prawa nauczac o wychowaniu seksualnym. Do tej pory nikt w Polsce nie ma kwalifikacji do takiego przedmiotu – a wykladowcow jest wielu..

  Mieszkalismy w blokach i bawilismy sie na podworku z dziecmi dyrektorow, poslow na sejm i palaczy piecow hutniczych. Nikt nam podworka nie zabral na parkingi dla samochodow.
  Gomulka mieszkal w normalnym mieszkaniu.
  Takiej bezdusznej, skorumpowanej elity jak teraz – w PRL-u nie bylo.
  Do szkoly chodzilismy razem z innymi dziecmi, bez wzgledu na stanowisko rodzicow. Nie mielismy kompleksow, ze jestesmy gorszymi Polakami i nikt mojej mamie nie dokuczal, ze jej ‚nie stac” na wychowywanie trojki dorastajacych dzieci. Mama sama pracowala, dwojka z nas otrzymywala stypendium w szkole i moglismy jezdzic na obozy i kolonie. Nikt nie glodowal a jak brakowalo pieniedzy to dostawalismy zapomoge z Rady Zakladowej. Nikt sie nie musial zadluzac u zydow.

  Mielismy okropnie duzo szczescia, ze otrzymalismy nauke w PRL.
  A Matirani niech nie opowiada, ze gdyby nie Rosjanie – to Amerykanie by nas wyzwolili.
  Akurat.
  Wyladowali w Normandii jak Sowieci byli juz w Berlinie. Troche za pozno.
  Zreszta, kto te wojne tak naprawde przygotowal?

  I chyba dziecinstwo dla przecietnego polskiego dziecka bylo jednak bezpieczniejsze i szczesliwsze niz obecnie. Rodzice nie musieli myc zlewakow w Anglii, bo kazdy mial prace zgodnie ze swoim wyksztalceniem.
  Bylo ubogo, to prawda, ale bezpiecznie i duzo ciekawiej. Kazdy mogl sobie planowac wlasna przyszlosc.
  Jak teraz czytam rozne opinie to mysle sobie, ze nie tylko w PRL ale i we wszystkich szalenie demokratycznych panstwach jest wielu niezadowolonych i z systemu i z wladzy.
  Chyba w kapitalizmie nie moze byc demokracji.
  Codziennie ogladam wiadomosci z awantur ulicznych w Paryzu, Londynie, Indian Dakota, straszenia ludzi w Berlinie, Paryzu, Brukseli.
  Strasza kolejna wojna cale narody.
  Mysle sobie: Gdzie te czasy gdzie kochalismy wszystkie kraje i nie latalismy po swiecie zeby mordowac kobiety i dzieci.
  Co polskie wojska robia w Syrii? Co robili w Mali? W Libii? W Iraku?
  Polskie wojska od 16 lat walcza w Afganistanie! Z kim? I o co? O opium i mineraly dla USA?

  I ciagle sa entuzjasci USA, w ktorym to kraju obowiazuje kara smierci i ktory to kraj ma najwieksza na swiecie ilosc wiezniow gnijacych w wiezieniach latami czesto nawet bez udowodnienia winy. To tylko USA morduje nie tylko swoich prezydentow ale i cudzych.

  Over 55k Americans injured, killed by US police in just 1 yr – study — RT America

  https://www.rt.com/usa/353501-report-us-police-killings/

  Top 30 Highest Murder Rate Cities in the U.S. 2017 – NeighborhoodScout

  https://www.neighborhoodscout.com/top-lists/highest-murder-rate-cities/

  FBI: Murders and other violent crimes increased last year – The Washington Post

  https://www.washingtonpost.com/news/post-nation/wp/2016/01/19/fbi-murders-and-other-violent-crimes-increased-last-year/?utm_term=.16f07a65c03a

 45. Marucha said

  Re 40:
  „Wyzwolili by Amerykanie”…

  1. Amerykański wkład w II Wojnę był nie tak duży. Przyszli, zażydzone syny na gotowe, żeby bogacić się na krwi, którą przelewali inni. Wielcy mi, kurwa, bohaterowie… gdy można zrzucać bomby na ludność cywilną, a kraj jest słaby. Na Koreę Północną nie napadną.

  2. Dzięki Bogu, że to nie Amerykanie wyzwolili Polskę. Dziś już by jej nie było, a może i w ogóle nie byłoby Słowian. A tak to wyrok został odroczony o te 60 lat.

 46. Pinxit said

  45
  Marucha
  Czekam jeszcze na moderatora (powyzej) ale sprobuje jeszcze dodac:
  To nie rosyjska propaganda, tylko znany publicysta i filmowiec amerykanski odznaczony w USA i w Europie wszystkimi mozliwymi nagrodami – Oliver Stone, na podstawie dokumentacji z brytyjskich odtajnionych archiwow przedstawia historie II wojny swiatowej nie tylko na History Chanel.

  W skrocie: Kiedy Niemcy napadly na Rosje w 1941 roku , Amerykanie obiecali przyjsc Zwiazkowi Radzieckiemu z pomoca zarowno finansowa jak i materialna: w sprzecie jak i broni. Pomoc ta miala osiagnac 200 miliardow dolarow. A takze obiecali przyslac armie. To bylo w 1942 roku.
  Rosjanie nie tyle z obiecanej pomocy, co z obowiazku ratowania kraju przyjeli na siebie caly ciezar walk z armia hitlerowska. Poniesli straszliwe straty nie tylko w Kursku i pod Stalingradem. Walczyli na Dolnym Slasku i na terenie Polski. To troche wstyd i brak wyobrazni nie wiedziec co to jest wojna i komu zawdzieczamy przetrwanie.
  Amerykanie z obietnica pomocy spoznili sie, bagatela, tylko o dwa lata.
  A w czasie Konferencji w Jalcie powiedzieli Stalinowi wrecz: „My nie mamy pieniedzy”. Ale za to wezcie sobie w sfere swoich wplywow pol Europy”.
  Stalin sie ucieszyl.

  Nie wiem jak to sie dzieje, ze wielu Polakow dalej nie ma pretensji ani do Churchilla ani do Amerykanow. Ale maja okrutny zal do Sowietow, ktorzy jakby na to nie patrzec zboczonym okiem, pomagali nam odbudowac kraj. I nie tylko nam.
  Kwitla Ukraina, Litwa, Kazachstan, Armenia, Gruzja. Tylko chyba jeszcze nieliczni nie chca przyjac tego do wiadomosci.
  Polska stala sie samodzielnym panstwem, bo tak Stalinowi pasowalo. Silna Polska to najlepszy bufor przeciwko zachodniej inwazji.
  Slaba Polska zawsze lezala w interesie Anglii i USA bo to latwy wjazd do Rosji.
  Wystarczy przypatrzyc sie polityce Pilsudskiego. I PiSu.

  A wracajac do ‚wyzwolenia Europy’ przez Amerykanow to przypomne, ze juz po kapitulacji Niemiec, w 1945 roku Amerykanie ( i w ogole tzw. Alianci) BOMBARDOWALI cywilne osrodki w Niemczech, ale tylko tam, gdzie rodzina np. Bushow nie miala swoich fabryk. Nie zbombardowano Sahry.
  Ale udalo sie wymordowac nalotami dywanowymi 1.6 miliona cywilnych Niemcow. Bo armia juz nie istniala.

  Ale bombardowano tylko fabryki niemieckie – razem z wiezniami – polskimi tez- ktorzy tam pracowali.

  Podobno nigdy nie jest za pozno, zeby uczyc sie historii.
  Ja mam watpliwosci.
  Polska znowu kuma sie z Niemcami.

 47. Zdziwiony said

  Z historii transatlantyka „Batorego”.

  5 lipca 1950 rok.

  Jeszcze na morzu do polskiego statku „Batory” podpłynął kuter Straży Wybrzeża, na pokład weszła mała armia – ponad pięćdziesięciu celników i strażników. Kazali kapitanowi rzucić kotwicę, po godzinie puścili statek w dalszą podróż, która jednak odbyła się w asyście. Po obu stronach „Batorego” płynęły niszczyciele US Navy z działami wycelowanymi w pokład, przed dziobem i za rufą konwojowały Polaków jednostki Straży Wybrzeża, a nad konwojem krążyły awionetki. Całą operację filmowano z powietrza. Zgodnie z zapowiedzią doszło do niezwykle dokładnej rewizji. Do nabrzeża 88, przy którym zawsze cumował „Batory”, Amerykanie przybyli wczesnym popołudniem. Najechali statek w kilkadziesiąt osób, tym razem postanowili przesłuchać każdego pasażera, a członków załogi urzędnicy emigracyjni i agenci FBI maglowali po kilka razy. Inni poszukiwali na pokładzie bomby atomowej przy użyciu aparatów Geigera.
  – W kabinie nawigacyjnej przez długi czas rozkręcali… kompas, bo igła aparatu Geigera drgnęła, gdy przybliżyli się do jego magnesów – opowiadał po powrocie do Gdyni marynarz Emil Piechowicz. Agenci nie przepuścili i bagażom pasażerskim. Pracownik Straży Wybrzeża zbliżył się do dużego pakunku znajdującego się w bagażowni i… odskoczył jak oparzony.
  Open it, open it – krzyczał, trzęsąc się ze strachu.
  – Ależ proszę otworzyć samemu – zachęcali uprzejmie asystujący członkowie załogi.
  No, no, you open – nerwowo powtarzał stróż amerykańskiego bezpieczeństwa.
  Pakunek ostatecznie otworzył oficer bagażowy, po czym starannie przeszukał bagaż
  i z uśmiechem podał agentowi Straży Wybrzeża budzik amerykańskiej produkcji, własność duńskiego pasażera.

  1 marca 1951 rok – odmowa Amerykanów na cumowanie „Batorego” w stałym miejscu, statek zostaje uznany za niepożądaną jednostkę morską w porcie nowojorskim.

  15 kwietnia 1951 roku transatlantyk wrócił do Gdyni z podróży numer 85. Mimo wielkiej
  popularności i nadkompletu pasażerów do Nowego Jorku już więcej nie zawinął.

  26 sierpnia 1957 rok – powrót na Atlantyk, podróż numer 111 jest pierwszą na trasie Gdynia – Montreal.

  5 lutego 1963 – liniowiec podczas wycieczki na Karaiby odwiedza Nowy Orlean, to pierwszy amerykański port, do którego zawija od 1951 roku.

  1947 – 5 kwietnia – pierwszy powojenny rejs do Nowego Jorku. 30 kwietnia – pierwsze od sierpnia 1939 roku zawinięcie do Gdyni.

  Do 1950 roku był jedynym statkiem zza żelaznej kurtyny, który zawijał do amerykańskich portów.

 48. Marucha said

  Re 46:
  Co tu dodać…

 49. Boydar said

  To nie magnesy drygnęły Geigera tylko dodatek substancji promieniotwórczej do farby na igle. Zbieg pozwala na „świecenie” igły także bez długiego kontaktu ze światłem słonecznym. Głąby jakieś nieuczone.

 50. La Reine Toronto said

  Bardzo dobra ta wymiana zdan. Hurra Jeszcze Polska Nie Zginela! jest szansa? !

 51. Filomena said

  Wszelkie pomniki, munumenty czy nekropolie to cenne historyczne pamiatki i nie ma znaczenia czy odnosza sie one do ludzi dobrych czy zlych, do wydarzen pozytywnych czy negatywnych. Co wiecej – wszystkie te obiekty to rowniez cenny materialny dowod, ze mialo miejsce takie czy inne wydarzenie. Niszczac takie obiekty podwaza sie wlasna historie.

  Ludzie, ktorzy niszcza takie obiekty sa albo prymitywni i glupi i nie zdaja sobie sprawy jak wazna role takie obiekty odgrywaja albo po prostu robia to celowo azeby zamazac czesc historii lub ja znieksztalcic.

  Usuwanie pamiatek zwiazanych z walka Armii Czerwonej, ktora w wiekszosci skladala sie ze Slowian sluzy interesom wrogow Polski. Anglo-Syjon od dwana probuje sobie przypisac role glownych walczacych i glownych zwyciezcow w Drugiej Wojnie. I nie tylko to. Anglo-Syjon na caly swiat trabi, ze najwieksza ofiara Drugiej Wojny byli Zydzi. Ze zginely miliony Slowian ogolnie sie milczy. Hitlerowski rezim zostal po to stworzony przez bankierska mafie i korporacje zeby w pierwszym rzedzie unicestwic jak najwiecej Slowian. Zeby robota szla lepiej zaangazowano Slowian-kolaborantow typu banderowcy i ustasze azeby ci robili robote tam, gdzie Niemcom nie chcialo sie angazowac. Lepiej bylo robic robote cudzymi rekoma.

  Czerwona Armia to byli glownie Slowianie. Byli w niej nie tylko Rosjanie, ale rowniez Polacy, Bialorusini, Ukraincy. I nie nalezy jej mylic z NKWD. W NKWD etnicznych Rosjan czy w ogole Slowian bylo bardzo malo.

 52. Maćko said

  do 49 Radyob – zwanej popularnie fosforem…. 😉

  Co do zwiazkow Zwiazku Radzieckiego ze Zwiazkiem USAnskim, to dopiero po poznaniu paru ksiazek Suttona mozna miec jako tako poprawna opinie.
  http://alexjones.pl/aj/aj-filmy/aj-krotko-na-temat/item/15285-wall-street-i-rewolucja-bolszewicka-profesor-antony-sutton

  Sa tlumaczone na polski, wiec do roboty, dostac i czytac.
  http://allegro.pl/wall-street-i-rewolucja-bolszewicka-a-c-sutton-i6686726254.html

 53. konfuzjusz said

  Kto w sposób wyartuykułowany wyjaśni różnicę między fluorescencja i fosforescencją?

  Bo misie nie chce.

 54. Marucha said

  Re 53:
  W zasadzie granica między fluorescencją a fosforescencją jest nieostra.
  Ale mówiąc ogólnie:
  – fosforescencja występuje wtedy, gdy ciało przez dłuższy czas emituje światło po uprzednim napromieniowaniu (np. światłem)
  – fluorescencja – emisja światła zanika natychmiast lub niemal natychmiast po ustaniu czynnika pobudzającego.

 55. Boydar said

  Wytłumaczenie Pana Gajowego w żadnym stopniu nie wskazuje na brednię jaką zapodał Pan Macka. Fosfor, obojętnie w jakiej postaci (rodzaju związku chemicznego) nie pobudzi licznika Geigera a także nie będzie intensywnie świecił w nieskończoność. Natomiast specjalna „farba” pobudzana nieustannie dodatkiem soli promieniotwórczych, świeciła będzie wiecznie, przynajmniej z punktu widzenia życia człowieka czy nawet statku (kompasu). Świecenie związków fosforu wynika z powolnego utleniania, wyzwala się niewielka ilość energii emitowanej w postaci zielonkawej poświaty. W wielu przypadkach to za mało aby prawidłowo odczytać wskazania przyrządów. Dlatego dodaje się substancje podlegające powolnemu naturalnemu rozpadowi promieniotwórczemu stanowiącemu dodatkowe a praktycznie niewyczerpalne pobudzenie do silniejszego świecenia.
  W tym konkretnym przypadku wskazywałbym raczej właśnie na luminescencję, a nie fosforescencję. I fosfor wcale nie musi tam występować.
  Delbana jaką odziedziczyłem po śp. Dziadku do dzisiaj daje wskazania licznika.

 56. Sybirak said

  1.Re.”…Bo co innego może zrobić? Zawrzeszczą, zaplują, zasrają i wdepczą w błoto. Swoi….”,

  2.Re.”… ubolewać jedynie może nad ludzkim upadkiem Narodu Rosyjskiego, który nie znalazł w sobie tyle sił aby sam przed zydobolszewią się obronić.”

  Ad.1 Proszę nie zapominać, że Stalin ostrożnie zwalczając żydów część z nich skierował do Polski pod ochrona NKWD.
  Żydzi błyskawicznie opanowali władzę w Polsce i rękami lumpen-proletariatu robotniczego oraz małorolnej ciemnoty chłopskiej, którym zapewnili „awans społeczny”, rozpoczęli „Holokaust” Polaków, mordując i wyniszczając mądrych, wykształconych, a szczególnie patriotów w tym powracających z wojsk polskich na Zachodzie.
  Ażeby odwrócić uwagę od żydów zakazano na początku PRL używania słowa „żyd” pod groźbą osadzenia w więzieniu.

  Tak więc część „awansowanych” rodaków była związana z władzą i dokonywała terroru na rozkaz władz i działając w UB.

  Tak było do 1968 r., do czasów Gomółki, który nazwał działalność żydów „piątą kolumną” w Polsce. W obawie przed odpowiedzialnością i o swoja przyszłość znakomita cześć żydokomunistów wyemigrowała do Izraela.
  Ale pozostały element żydowski typu prof. Gieremka, Balcerowicza, kierowcy MPK Frasyniuka, niedouczonych Mazowieckiego, Kwaśniewskiego, Kuronia i wielu innych – pozostał w Polsce.
  Wkrótce ten element ogłosił się „obrońcą ludu polskiego” tworząc Komitet Obrony Robotników (KOR)… i tak do „Okrągłego Stołu” gdzie zabezpieczono interesy rządzących i gdzie królował Michnik, tworzący żydowska Gazetę Wyborczą na maszynach do pisania otrzymanych od Polonii zagranicznej.

  Żydowski element w Polsce nie działał sam, miał i ma „przyjaciół” Polaków-szabesgoi związanych z władzą, którym wszelka zmiana groziła i grozi utratą przywilejów, stanowisk, apanaży, nadanych przez władzę żydowska, groziła też wizją rozliczenia uwłaszczonych majątkiem narodowym.
  Gdy tylko Polacy próbowali dążyć do zmian, to właśnie wymieniony element, „swoi”, „wrzeszczeli, zakrzykiwali, zapluwali, zasrywali i wdeptywali w błoto” wszystkich tych, którzy mieli odwagę upomnieć się o sprawiedliwy podział dóbr wypracowanych w Polsce.

  Wiec nie mówmy o powszechnym skundleniu lecz o walce interesów, gdzie uboga mniejszość (obciążona często lichwiarskimi kredytami na pierwsze potrzeby) nie mając szans na przebicie siedziała i siedzi cicho w obawie o przetrwanie.
  Cwana władza żydowska dbała i dba o to by nie „dokręcać śruby” ponad miarę w obawie przed rewolucją mas. Ale wcześniej czy później to się zmieni … !

  Ad 2. Nie ma co ubolewać nad upadkiem Narodu Rosyjskiego, który rzekomo pozwolił żydom „skomunizować” swój kraj.
  To była napaść międzynarodowej mafii żydowskiej, która zainwestowała w Rewolucję i trockizm, bestialsko rozprawiała się z Rosjanami, wymordowała wiele milionów Rosjan. Po Rewolucji Październikowej pociągami wywozili na Zachód bogactwa Rosji od drogocennych kamieni i złota począwszy aż po dobra mineralne (Sołżenicyn).
  Co by tu nie powiedzieć to właśnie Stalin przeciwstawił się Żydom panującym w Rosji. Odsuwał ich od władzy i mordował masowo napuszczając jednych na drugich, pretekstem obrony Rewolucji.

  Gdy w końcu udało się mafii żydowskiej uśmiercić Stalina nie odzyskali już władzy. Teraz staje się jasne czemu żydzi nienawidza Stalina.
  Po wieloletnich zmaganiach i ponownej próbie skolonizowania Rosji za Jelcyna (Chodorkowski i inni oligarchowie), Putun z trudem przywraca władzę Rosjanom.

  Czując, że tracą władzę, już za Stalina, żydzi emigrowali do Izraela, a za Putina zaczęli uciekać z Rosji „świeżo upieczeni” oligarchowie, którzy uwłaszczyli się rosyjskim majątkiem narodowym.

  Można powiedzieć, że dopiero po około 80 latach Rosjanie w znaczącym stopniu odzyskali władzę w swoim kraju.

  Nie można więc mówić o upadku Narodu Rosyjskiego, który w walce z potężną międzynarodowa mafią żydowska jednak wygrał odzyskując wolność i niezależność.

  Niestety o naszym biednym kraju tego powiedzieć nie można.

 57. Maćko said

  Radyobie, „popularnie” pisze przeca…

  http://rolexpassionreport.com/15606/the-evolution-of-rolex-luminous/

 58. Boydar said

  Tiaaaa ???

 59. konfuzjusz said

  Dziekuje, panie Gajowy.

  I polecam niesamowitą (jak wszystkie tego autora) powieść Stephena Huntera „Black Light” o pierwszych noktowizorach. Tam jest o zjawisku fosforescencji.

  P.S. Książek Huntera nie da się odłożyć żeby na ten przykład zjeśc obiad. To się czyta aż do tylnej okładki jednym ciurkiem.

 60. Maćko said

  Do 59 – Nie konfuzjuj Panie Konfuzjusz z tym Mysliwym bo Slowianki nie skoñcze! 😦 Ani Wypraw Krzyzowych ani Narodzin Kapitalizmu w Sredniowieczu ani… etc…

 61. Boydar said

  Dawajcie Konfuzjusz, dawajcie, nasze dzieci Panu podziękują !

Sorry, the comment form is closed at this time.