Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin ostrzega Ukrainę [Prima Aprilis, niestety]

Posted by Marucha w dniu 2017-04-01 (sobota)

Podczas konferencji prasowej w dniu 31.03 w Moskwie,  przemilczanej przez światowe media, rzecznik prasowy prezydenta Rosji, Dimitrij Pieskow, powiedział:

– Prezydent Putin w kwestii ukraińskiej wykazywał się wielką cierpliwością, którą tłumaczono jako słabość lub brak zdecydowania. Jednak czas jego ustępstw dobiega końca.

– Jeżeli do dnia 1.06.2017 Ukraina nie zaprzestanie działań wojennych wobec republik Ługańska i Donbasu, w tym ostrzeliwania obiektów cywilnych, prezydent wyda rozkaz wmaszerowania wojsk Federacji Rosyjskiej na tereny Noworosji celem zapobieżenia ludobójstwu rosyjskojęzycznej ludności – powiedział Pieskow.

– Nie można bez końca iść na ustępstwa wobec agresywnego i łamiącego wszelkie prawa sąsiada, który zamiast docenić naszą wstrzemięźliwość, uznaje to za przejaw słabości i eskaluje agresję militarną i werbalną – dodał Pieskow.

Oczekuje się w najbliższych dniach zajęcia oficjalnego stanowiska przez Kreml.

Za http://kremlin.ru/, tłum. / skrót: gajowy Marucha

 

Komentarzy 25 to “Putin ostrzega Ukrainę [Prima Aprilis, niestety]”

 1. maasteer said

  W końcu! Rosyjska misja stabilizacyjna jest nieunikniona.

 2. maasteer said

  Siły samoobrony Donbasu nie są w stanie sami zwalczać ukraińskich pacyfikatorów wspieranych przez „zachód”.

 3. yuit said

  Ad1. To oznacza kilka milionów Ukraińców na granicy z Polską.

 4. Tomek said

  Pewnie rebe Macierewicz dostał erekcji.

 5. Zerohero said

  @Tomek

  Macierewicz dostaje erekcji gdy wszystko jest na niby. W razie czego pierwszy ucieknie do Tel Awiwu.
  A info to chyba prima aprilis. Niestety.

 6. Głos Prawdy said

  To wiadomość. kilka dni bez wiadomości zostanę, a potem jak grom przywali. W Wielkim Poście chcę pomodlić się więcej, a tu ciągle coś się dzieje.
  I niech zwrócą wszystkie długi ponad 3 mld Ukraina winna Rosji za gaz.

 7. […] Marucha: Putin ostrzega Ukrainę […]

 8. Głos Prawdy said

  Poroszenko bardzo mocno pije, dla prezydenta to jest niedopuszczalne, tym bardziej z takimi problemami w kraju. Potwierdzają to ukraińscy ministrowie i Zachodnie źródła.
  W Kijowie ciągle kogoś zabijają, a potem winę zwalają na Rosję. Oczywiście nie we wszystkich zabójstwach obwiniają rosjan, bo to byłby nonsens i nieprawdopodobne. Ale w większości. Za 3 lata na Ukrainie zginęło według najnowszych szacunków około 29 osób, mam na myśli polityczne zabójstwa znanych osób. Śledztwo albo przestaje, albo wstrzymuje się.. Nie wiem, czy tu na forum była wiadomość o zamordowanym 23 marca w Kijowie byłego deputatowanego Federacji Rosyjskiej Woronienkowie, który uciekł wraz z żoną – operowa śpiewaczką – do Kijowa. Tam. w centrum Kijowa go zastrzelono. Przez pół godziny lub nawet wcześniej Poroszenko wystąpił z oficjalnym oświadczeniem, że to zrobiła Rosja. Jeszcze trup nie ostygł, a już oskarżył rosjan. SBU Ukrainy, gdy przygotowuję morderstwa bardzo niepraktyczne działa, zwłaszcza gdy śpieszy się, uważa rosjan za głupich. To przestępstwo szyte białą nicią. Zapoznałam się ze wszystkimi informacjami, we wszystkich mediach i zrozumiała, że Ukraina zrobiła kolejną sakralną ofiarę z niepotrzebnego jej złodzieja i przestępcy, który uciekł, bo kończył się u niego termin immunitetu poselskiego. Na zaproszenie Łucenko. On nie miał żadnego dostępu do rządowych informacji tajnych, a przed tym, kiedy u niego wszystko sprawne było wychwalał działania Rosji na Krymie i deklarował się jako patriota. Zabił go radykał ukraiński, to oficjalne dane. Kiedy oskarżaja FSB Rosji o użyciu sprytnych metod KGB, to mam ochotę zapytać. A czy Ukraina nie była w składzie ZSRR, a Gruzja? Przecież przedstawicieli tych republik nie brakowało we władzy KGB ZSRR. SBU ma naprawdę demoniczne, chazarskie metody dotyczące niszczenia ludzi, które niczym w swej podłości nie różnią się od metod żydów w czasach Chrystusa.

 9. Głos Prawdy said

  Szanowni, przygotowujcie się na wszelki przypadek do wojny, do śmierci, bo na tym wszystko się nie skończy.

 10. RomanK said

  Juz wiadomo..zabili go na zlecenie jego partnerowe z Israela i oligarchow miejscowej Parchatii…bo winien byl im kilka milionowe dollarow….porachunki dintojry kosher.
  Okazuje sie, ze nie ochroniarz zastrzelil zabojcie..ale „ktos”, kto na niego czekal za rogiem ulicy.

 11. RomanK said

  Gotuj sie ..Glosie Prawdy..idz sie wysikaj…. i wyproznij ..by na wojnie nie smierdzialo:-)))

  ——
  Panie Romanie… Tak nie uchodzi do kobiety.
  Admin

 12. Re 9: Więcej nadzei. W Krystusie Panie zwycięstwo.

  Re 11: A Ty Kafelsteinie zanim zaczniesz coś bełkotać, to się wyucz kultury, zwłaszcza do polskich kobiet.

 13. NICK said

  Ponieważ wiemy, że P. RomanK wypróżnia Nam się notorycznie.
  Tedy życzymy znalezienia szamba. Odpowiedniejszego.

 14. leo69 said

  Dzisiaj… Prima Aprilis.

 15. 123 said

  I jeszcze na koniec, a propos ew. przemycania dziewczyn do Niemiec, z udziałem konsula. Nie wiem jak było, ale „za poprzedniej ekipy” ruch odbywał się też w drugą stronę, niekoniecznie poprzez konsulat, bo Polacy wiz na Ukrainę nie potrzebują i w 2013 też nie potrzebowali. Czyli Romeo i Julia AD 2013, albo Psy III:
  tvn24.pl/poznan,43/to-nie-byl-ich-pierwszy-wyjazd-ukrainskie-media-o-tajemniczej-smierci-mlodej-polki,301891.html

  …Konsulat … handlowal wizami jeszcze jak …

  Wygląda na to, że handel wizami ma pewną dłuższą tradycję bowiem zanim Polska weszła do klubu obracającego tego rodzaju papierami wartościowymi to w Niemczech o zbytnią lekkomyślność w wydawaniu wiz na owej Ukrainie omal nie potknął się w 2005 Joschka Fischer. Po maratonie śledczym w komisji parlamentarnej przyjął na klatę ‚całkowitą odpowiedzialność polityczną’ i ostał się na stanowisku ministra spraw zagranicznych.

  Ale głośniejsza i zarazem weselsza była afera, w roku 2003, ze znanym politykiem partii CDU, Michel Friedmanem, który został obciążony przez przesłuchiwane, nielegalnie przebywające w D, prostytutki z Ukrainy

  valser
  31 marca 2017 o 07:38

  Konsulat w Lucku handlowal jeszcze wizami do Schengen. Jesli wymienili obsade to na innych towarzyszy. W polskiej dyplomacji pracuja same dzieci i wnuki roznych pulkownikow Schnepffow i Mellerow. W nich trzeba napieprzac z granatnikow, tylko troche lepiej celowac.

  Strzal z granatnika w placowke dyplomatyczna to jest zamach i nie trzeby chyba nikomu tlumaczyc co w takiej sytuacji zrobiliby Amerykanie. To jest chyba jasne. W takiej sytuacji odwoluje sie obsade placowki, stosuje note dyplomatyczna i czeka na wyniki sledztwa. No, ale nie z ta ekipa harcerzy w ministerstwie. Oni po prostu bede mieli trudniejsze warunki do handlu dziewczynami i wizami Schengen.

  Tropiciel → @Michał (08:15 31.03.2017)
  31 marca 2017 o 09:18

  No właśnie. Tu jest więcej informacji: http://www.luck.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiadczenie_msz_w_sprawie_ostrzelania_konsulatu_generalnego_rp_w_lucku

  Konsula generalnego w Łucku od jakiegoś czasu (nie wiem od kiedy) nie ma. W czerwcu 2013 r. została mianowana na to stanowisko Beata Brzywczy: http://www.kuriergalicyjski.com/spolechenstwo/rozmowy-kg/2216-nowy-konsul-w-ucku?showall= Jak widać, albo zrezygnowała (na znak solidarności z PO?), albo została odwołana. Obecnie konsula generalnego nie ma, a jego obowiązki pełni Krzysztof Sawicki, kiedyś odpowiedzialny za kontakty z Polakami na Ukrainie oraz za opiekę konsularną:http://www.luck.msz.gov.pl/pl/konsulat/konsul_generalny/

  https://coryllus.pl/wspomnienia-ksiedza-blizinskiego-ciag-dalszy/

 16. markglogg said

  A to już nie prima aprilis. Po rosyjsku dokumentacja, przygotowana przez profesora Andrieja Forusowa o tym, jak Gorbaczow (żyd z pochodzenia), przy pomocy żydowskiej organizacji CHABAD z Brooklynu w Nowym Jorku, rozwalił ZSRR aby, jak to przypomniał naczelny rabin Rosji Beryl Lazar przemawiając z okazji 85 urodzin Gorbaczowa:

  Kiedy Wy rządziliście krajem, rozpoczął się proces powrotu Rosji do tradycji, religii oraz duchowości”

  Na wszelki przypadek przytaczam zdjęcie jak prezydent Putin dekoruje Lazara (orderem bodajże św. Jerzego) za jego zasługi dla ZMARTWYCHWSTANIA DUCHOWEGO ROSJI. Pochodzący z Italii Beryl Lazar lubi mówić po angielsku, jak to zauważyłem na konferencji WPFDC na wyspie Rodos w roku 2006.

 17. WI42 said

  @5 Z, @14 Leo
  Dobry żart prima aprelisowy Maruchy…..- udał się.

 18. RomanK said

  Co jest zart ..ze Glos Prawdy zmienil plec????
  Czy, ze glupie buce probuja uczyc kultury???? o ktorej nie maja pojecia!
  Skad mam wiedzic .jakiego rodzaju jest nickt….
  Ja nickom pod ogon nie zagladam…nie szukam z nimi znajomosci. bo i z jakiej racji…..a glupota nie dyskryminuje zadnej plci. NIcki rozrozniam jedynie po pisaniu, albo glupi , albo madry….

  A ty kurduplu ad 13…rozmnozyles sie w koncu..ze przemawiasz w imieniu:-))))NAS:-))))))
  Recznie????:-))))) czy dowtylnie:-)))))

 19. matirani said

  11 i 17 – Panie Romanie – GlosP podal otwartym tekstem, ze jest chlopem.
  Duperele to wielu pamieta, ale pozyteczne info nie.

  PAnie Gajowy, podaj Pan, prosze, link do tej konferencji prasowej, bo nie znajduje cos… ok? ZGD

 20. Marucha said

  Re 17:
  Pisałem nie raz, że „Głos Prawdy” jest Białorusinką, która sympatyzuje z Polską i nawet nauczyła się języka polskiego. Jej poglądy są zdrowsze, niż u 80% polactwa. Zamieściła wiele interesujących komentarzy, tłumaczeń, a kilka ukazało się w gajówce na głównej stronie.

  Nie wiem, co Pan tak wzburzyło – czyżby figuratywne użycie słowa „my”? – że tak ordynarnie bluznął pod jej adresem.
  Jako mężczyzna wie Pan, co powinien zrobić…

  Re 18:
  Niestety, cały artykuł to fikcja zrodzona w głowie gajowego z okazji 1. kwietnia.
  Szkoda.

 21. Der Spiegel w transparencie: ŻADNEMU POLSKIEMU, CZESKIEMU CZY WĘGIERSKIEMU NACJONALIŚCIE DO GŁOWY BY NIE PRZYSZŁO WYWŁASZCZANIE, WYPĘDZANIE CZY MORDOWANIE OBCOPLEMIEŃCÓW, ALE ZOSTALI DO TEGO PRZYMUSZENI PRZEZ HITLERA, KTÓRY POWOŁYWAŁ SIĘ NA DOBRY PRZYKŁAD TURKÓW W ARMENII. Stalin i Hitler wynaleźli nacjonalizm NOŻOWNICZY czyli żydowski.

  Hrabia Kurowski mówił, Jak Piłsudski mógł DOPUŚCIĆ, żeby w Żytomierzu i Kijowie Nacjonaliści Ukraińscy defilowali ZA POLAKAMI. Odpowiedziałem, że Inaczej Być Nie Mogło: Żytmomierz był miastem polskim a Kijów polsko-żydowsko-rosyjskim – a poza tym historyczną Stolicą LECHII, DUMĄ RZECZYPOSPOLITEJ jak Gdańsk i Stolicą Hetmanatu Rzeczypospolitej niczym Monachium w Niemczech. Dopiero Hitlerowcy zrobili w Kijowie z Żydami to, co Żydzi z Polakami. Polak, żeby przeżyć w Kijowie, musiał się deklarować jako ROSJANIN – skąd Cud Mniemany, że miasto ROSYJSKIE stało się w Jedną Noc UKRAIŃSKIM ???
  Ukrainę AUSTRIACKĄ wymyślili Niemcy, jak Litwę Żmudzką, aby podjąć z Polakami wojnę o Mińsk Litewski. Polacy – po pobiciu Ukrainy Austriackiej we LWOWIE – wysłali wodza Ukrainy Nacjonalnej Petlurę, na Kijów, skąd wypędził Austriaków. Nie mógł jednak obronić Kijowa przed Bolszewikami więc wycofał się Do Polski.
  W Wojnie Domowej DECYDOWAŁA utworzona przez Niemców Ukraina Kozacka między Dnieprem a Donem, gdzie Nestor Machno realizował z powodzeniem Reformy SZWAJCARSKIE, co nazywno Anarchizmem. Samorządowe komuny wywłaszczyły wielką własność dzieląc ziemię sprawiedliwie między Kozaków i administrując Kapitałem. Tak utworzył Armię Kozacką Nie Do Pokonania.
  Gdy napadli nań Biali z Kubania to Machno wycofał się z Jekatierinosławia do Nacjonalisty Petlury, aby podczas ofensywy Denikina na Moskwę, zaatakować Białych OD TYŁU, co zadecydowało o zwycięstwie Lenina. Lenin zdobył pociągi z nierozładowaną bronią aliancką a Machno Skarbiec Denikina. Machno nie ufał Piłsudskiemu, uważając, że ten zwróci skonfiskowaną ziemię obszarnikom i cofnie Reformy a Bolszewików LEKCEWAŻYŁ.
  W Rosji powstały układy: Bolszewicy – Niemcy, Eserzy – Polacy; Biali – Ententa. Eserzy władali Syberią i Powołżem, wobec czego Lenin po pokonaniu Białych Denikina zwrócił się przeciw Polakom, którzy weszli w sojusz z Nacjonalistami Ukraińskimi, ale chcieli też sojuszu z Machno, co LIKWIDOWAŁO Rewolucję Bolszewicką. Machno zdradził jednak Petlurę, co umożliwiło Bolszewikom odzyskanie Kijowa i podjęcie ofensywy przeciw Petlurze, który wycofał armię DO POLSKI, ale rabini kijowscy Zaprosili Piłsudskiego, który prowadził Za Sobą Nacjonalistów Ukraińskich, którym DAŁ Polski Żytomierz i Polsko-Żydowsko-Rosyjski KIJÓW, według Doktryny Piłsudskiego: NIE MA WOLNEJ UKRAINY BEZ WOLNEJ POLSKI I WOLNEJ POLSKI BEZ WOLNEJ UKRAINY.
  Machno jednak znowu odmówił współdziałania z Nacjonalistą Petlura, co umożliwiło Stalinowi odzyskanie Kijowa i ofensywę na HALICZ jako Drogę na Komunistyczne Węgry, a Trocki aresztował Dzierżyńskiego i Marchlewskiego i podjął ofensywę na Warszawę.
  Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Fanny Kapłan dokonała z Rozkazu Sawinkowa zamachu na Lenina, co Uruchomiło Syfilis. Wobec Eserowskiego powstania chłopskiego w Guberni Tambowskiej Trocki musiał uwolnić Dzierżyńskiego, żeby ze Stalinem spacyfikował Carycyn, co było RZEZIĄ. Dzierżyński i Stalin poszli dalej, bo SPRZEDALI Chińczykom Południową Mongolię a Japończykom Północną Mandżurię za rozgromienie państwa eserów na Syberii i wypędzenie Polaków z Odessy, co było MAKABRĄ, jak stłumienie powstania Tambowskiego gazami bojowymi Reichswehry.
  Lenin wysyłając armię na Warszawę PRZYRZEKŁ Kozakom NIENARUSZALNOŚĆ Ich Ziemi, ale Machno oświadczył, że z RZECZYPOSPOLITĄ WALCZYĆ NIE BĘDZIE, co OCALIŁO Warszawę. Zgodził się jednak na udział Armii Kozackiej w operacji przeciw Wranglowi, którzy zastąpił skompromitowanego Denikina, ale zaraz po podboju Krymu Armia Czerwona uderzyła na Kozaków, którzy przedarli się jednak przez ufortyfikowany Perekop i wycofali w ordynku do Rumunii.
  Tu Machno popełnił kolejny błąd, bo Rumuni zabrali mu Skarb Denikina, Kozaków internowali a jego wydali Polakom jako Obywatela Rzeczypospolitej. Przed sądem w Warszawie Machno oświadczył, że NIE PODNIÓSŁ RĘKI NA RZECZYPOSPOLITĄ więc pozwolono mu wyjechać na leczenie do Gdańska a potem do Paryża.

 22. revers said

  Tylko 700 km do Moskwy czolgom us army
  .http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/by_text/public/tanki_ssha_blizko_moskva_rossiya_karta.jpg?itok=_4vm6GTP

  a od granic Ukrainy do Moskwy tylko 435 km. kleszcze usraela zaciskaja sie

  http://rusvesna.su/news/1491117289

 23. cymbał said

  Tylko 700 km ruskim czołgom do US army.
  A od Moskwy do granic Ukrainy tylko 435 km. Żabi skok.

  Kij ma dwa końce, panie Revers.

 24. matirani said

  Wandaluzjo, „Turcy” w Armenii to byli koczownicy zdalnie-telepotycznie sterowani z Londynowa. Young blood, young Turcs czy inni mordercy zawsze w soboty maja klopoty 😉

 25. matirani said

  Szanowni, Czolgi to jak lotniskowce.

  Ich przydatnosc zalezy od ilosci i jakosci rakiet samonaprowadzajacych posiadanych przez ta druga strone.

Sorry, the comment form is closed at this time.