Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Focus: niemiecki ekspert powiedział, dlaczego USA prowokują Rosję

Posted by Marucha w dniu 2017-04-02 (Niedziela)

Wiosna w stosunkach między Waszyngtonem i Moskwą pozostała za nami, a ogólny ton uległ zaostrzeniu, powiedział ekspert Stefan Meister w wywiadzie dla niemieckiego pisma „Focus”.

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Rex Tillerson wezwał NATO do omówienia, jaką odpowiedź można dać na „rosyjską agresję”, pisze niemieckie pismo „Focus”.

Ekspert ds. Rosji Stefan Meister widzi w tym przełomowy moment w stosunkach między Waszyngtonem i Moskwą.

Jego zdaniem, ton pomiędzy obydwoma państwami zaostrzył się. Administracja Stanów Zjednoczonych nie ma na celu dobrych stosunków z Rosją: z powodu nacisku wewnętrznego najważniejsze dla niej jest teraz zademonstrowanie zdecydowania i znalezienie konkretnych słów dla Moskwy – powiedział Stefan Meister w wywiadzie. [Innymi słowy Donald Trump musi się popisać przed żydostwem – admin]

Według prognozy eksperta, Kreml najpierw będzie zdecydowanie odrzucać wszystkie oskarżenia, a w przyszłości będzie ostrzej odpowiadać na wypowiedzi amerykańskiej administracji i mocniej akcentować własną pozycję.

„Ale Putin nie będzie przedsiębrać żadnych wojskowych kroków. W Moskwie wiedzą, że w tym, co dotyczy Rosji, Trump znajduje się pod silnym naciskiem wewnętrznym i jego retoryka musi być ostrzejsza” – powiedział Meister. [Dziękujmy Bogu za cierpliwość i rozsądek rządu rosyjskiego – admin]

Z jego punktu widzenia, Kreml do tej pory reagował na oskarżenia o cyberataki dość spokojnie i wstrzemięźliwie, dlatego, że miał nadzieję na polepszenie stosunków. Oświadczenia Tillersona mogą stać się momentem zwrotnym, jeśli spotkają się z ostrzejszą odpowiedzią, uważa ekspert.

Jednocześnie podkreślił, że czas dla znacznego zwiększenia kontyngentu i umocnienia NATO na granicach z Rosją jeszcze nie nadszedł: Trump nie chce inwestować w wojskowość w Europie, chce skoncentrować się na Chinach. Demonstrować siłę będzie musiał wyłącznie, jeśli napięcie będzie nadal rosło, uważa Meister.

Według jego słów, wiosna w stosunkach Moskwy i Waszyngtonu pozostała w tyle, a nadzieje na zbliżenie były płonne. Władimir Putin w tej chwili zetknął się z tym, że Trump być może będzie ostrzejszy niż Obama, toteż obniżył poziom oczekiwań w polityce zagranicznej. Tymczasem zagrożenie dla Rosji ze strony Trumpa jest dość niskie, jak długo amerykański prezydent nie zatroszczy się o demokratyzację i koncentruje się na Chinach, przekonany jest niemiecki ekspert.

Zauważył on także, że Trump nie reaguje na zwyczajową retorykę w kwestii broni jądrowej i kontroli nad uzbrojeniem, a to budzi zaniepokojenie, także na Kremlu. Nikt nie wie, czym to się może zakończyć, podkreślił Meister w wywiadzie dla pisma „Focus”.

https://pl.sputniknews.com

Czyli była хуйня, jest хуйня i prawdopodobnie będzie хуйня.
Admin

Komentarzy 41 to “Focus: niemiecki ekspert powiedział, dlaczego USA prowokują Rosję”

 1. Władek said

  Czyli byłoby dobrze na świecie gdyby nie „naciski wewnętrzne” w Stanach Zjednoczonych, które łatwo możemy powiązać z żydostwem.

  W Polsce też byłoby dobrze, gdyby nie istniał ten sam „wewnętrzny” problem.

  Pozostawiamy w tyle Stany Zjednoczone i Rosję, przez co zostaje nam samo żydostwo i jego próba konfrontacji z Chinami, o czym przekonujemy się z przedostatniego akapitu artykułu.

  Kiedy swego czasu Ormianie stanowili dla międzynarodowego żydostwa zbyt wielką konkurencję handlową zostali po prostu powyrzynani jak barany. Czy z Chińczykami będzie podobnie?

 2. Vladimir said

  Oczywiscie (!) jest konieczna jakas ekspertyza bo bez niej, my tumany, nie mieli bysmy zielonego pojecia dlaczego USA napadaja, od czasu do czasu, na ten czy inny kraj ! Tak jak nie wiemy dlaczego w ostanim okresie wzrosla do rozmiarow dotychczas nie osiaganych medialna nagonka na Rosje i jej prezydenta skrzetnie wykorzystujac wszelkie anty-rosyjskie nastroje, szczegolnie w Polsce, gdzie az sie roi od ich wrogow szczegolnie tych wywodzacych sie z mniejszosci narodowych.

 3. Sybirak said

  Chińczycy nie dadzą się wyrżnąć, mają wyższa kulturę miecza od żydów.

 4. Władek said

  Wydaje się, że nagonka na Rosję będzie na porządku dziennym dopóki Rosjanie nie zrezygnują ze swojej neutralności w zbliżającej się konfrontacji anglo-syjonu z Chinami. W tym samym celu hodowana jest w Polsce i na upadlinie ekipa chazarsko-banderowskiej zmiany.

 5. NyndrO said

  Duży pies nie musi szczekać. Myślę, że przyszły czasy, że usrahell może Rosji golnąć na pukiel.

 6. Władek said

  Ad. 3.

  Jest tylko jedna siła zdolna do ujarzmienia Chińczyków. To islam w wersji wahabickiej odpowiednio zaszczepiony na chiński grunt poprzez region Xinjiang, Dlatego też na wojnie syryjskiej abnglo-syjon hoduje całe zastępy ujgurskich terrorystów, których wykorzysta przeciwko Chinom w odpowiednim momencie.

 7. revers said

  Szkoda ze niemiecki Focus nie napisal jak zdobywa sie Polin przez pejsaty bank europejskiego rozwoju, kolejne 0,5 mld taniego kredytu na Inwestyce Lidla i Kauflandu w PL.
  http://prawicowyinternet.pl/lidl-i-kaufland-otrzymaly-wlasnie-425-mln-zl-na-ekspansje-na-polskim-rynku/

  Tak dalej po polakach zostanie konsumpcyjna volks-kupa.

 8. pawel said

  ad 7. Revers

  Szkoda że o tym żadna Polska gazeta nie napisała.

 9. Kowalski said

  Ten caly bajzel na swiecie nie w Europie Wschodniej.Jest wynikiem unicestwienia Polskich Prawdziwych Elit Politycznych.A kto to zrobil.Ja caly czas uwazam I mysle ze to Rodzina Rothildowska zrobila to.To ta rodzina rzadzi do dzis STANAMI ZJEDNOCZONYMI I calymi Finansami swiata zachodu oczywiscie.
  I UMYSLOWE ZADZUMIENIE SPOLECZENSTW zachodu jak I Europy wschodniej.
  To ta Rodzine trzeba unicestwic To byla by PRAWDZIWA MIJSJA STABILIZACYJNA NA SWIECIE.
  Ale kto to zrobi JAK GOIOM MUZGI PRZESTALY PRACOWAC.
  No co moze nie prawda OBUDZ SIE POLSKO .ICH POPROSTU TRZEBA unicestwic.I to FIZYCZNIE.Gdyz to ONI FINANSUJA ;kryzysy WOJNY WSZELKIEGO RODZAJU..
  LUDZIE BOUDZCIE SIE Z TEGO LETARGU konsumcji I wyimaginowanego;PSEUDO BOGACTWA.

 10. Plausi said

  Parę danych

  Najpierw o pochodzeniu DPAG, dla której ekspert pracuje, założona przez CRF (ważny organ globalnej MWF) i przywódców niemieckich banków (n.p. Abs był pierwszym managerem Deutsche Bank po II Wojnie) i gospodarki. Z uwagi na okupację RFN przez USA, DPAG ma silne więzy atlantyckie.

  „Kreml najpierw będzie zdecydowanie odrzucać wszystkie oskarżenia, a w przyszłości będzie ostrzej odpowiadać na wypowiedzi amerykańskiej administracji i mocniej akcentować własną pozycję.”, bowiem ”Putin i jego ekipa dobrze pojęli zasady gry”, przy tym nie uszło ich uwadze w jak mizernym stanie znajduje się ustępujące z areny dziejów mocarstwo. Kolejne prezydentury Busha, Obamy doprowadziły USA na granicę bankructwa, bodajże pierwsza niewypłacalność rządu federalnego miała miejsce w czasach Clintona, jedynie podwyższenie limitu zadłużenia pozwoliło na kontynuację fikcji finansowej, jaką są USA jako państwo.

  „Kreml do tej pory reagował na oskarżenia o cyberataki dość spokojnie i wstrzemięźliwie, dlatego, że miał nadzieję na polepszenie stosunków.” Jeśli uwzględnić powyższe, to zarówno Rosja jak też Chiny Ludowe czy UE czekają cierpliwie, aż MWF zdecyduje ogłosić upadłość USA, a wtedy będzie można swobodniej działać, jest wszakże pewien problem. Wojskowi USA dysponują niebywałą siłą uderzeniową, naturalnie nie będzie tak łatwo jak z Rosjanami, wstawić ich do kurników na jakiś czas, im trzeba zapewnić nieco lepszy byt, jeśli MWF nie chce spowodować niszczącej katastrofy. Jak przypominaliśmy, sprawa nie jest łatwa, aby wycofać W.Brytanię z funkcji globalnego imperium potrzebowała MWF dwie wojny światowe. Co prawda wielu w UE liczy na to, że wojny w przypadku rozpadu USA odbędą się na obcym terenie, najlepiej w rejonie Pacyfiku, ale USA świadome tego jak na razie chcą sprowokować kolejną katastrofę w Europie, w końcu dwie poprzednie wydźwignęły je do funkcji globalnego imperium, prowadzę od dziesięcioleci już wojnę przeciwko UE. W tym kontekście można dopiero zrozumieć jak zbrodnicze i zdradzieckie jest działanie band (tzw. partii) wstawionych do warszawskiej centrali zarządzania krajem, ale tak działa ta tzw. „elita” już od dziesięcioleci, komentarz do rysunku w linku: „rolnik chce sprzedać” .

 11. revers said

  Niedlugo polacy dostana jak amerykanskie goje lub ukrainskie goje po talonie zywnosciowym u amerykanow to rownowartosc 188 baksow, w PL te 100 baksow i beda mogli wybierac resztki z hpermarketow na talon bogactwa.

  .https://www.youtube.com/watch?v=pj_PfW3O99o

 12. Marek said

  Kowalski.
  Weź się Pan sam obudź i zrób sam do czego nawołuje.
  Osłabiają mnie bzdurne apele nie wiadomo do kogo i po co.

 13. Bronisław said

  Re: 8. Kończy Pan, Panie Kowalski Swoją wypowiedź ostrzeżeniem: „LUDZIE BOUDZCIE SIE Z TEGO LETARGU konsumcji I wyimaginowanego;PSEUDO BOGACTWA.”!!!

  Wiele na to wskazuje, iż przebudzenie i to bardzo bolesne oraz powszechne nastąpi dopiero po wydarzeniach zapowiedzianych przez Matkę Bożą w La Salette, Fatimie i wielu innych miejscowościach?!!! Wtedy też „Złamana siła mącicieli świata, tym razem będzie na wieki?!!! Pozdrawiam Pana bardzo ciepło!

  Króluj Nam Chryste!!!

 14. POLAK said

  ten wewnętrzny problem można zlikwidować na dwa sposoby. 1. zabrać drukarki rotszyldom. 2. wynająć ISIS. Najlepiej jedno i drugie łącznie.

 15. ERROR 404 NSZ said

  ISIS jest już wynajęty…

 16. Isreal said

  ad 13 przez rotszyldy )

 17. snag said

  Luuudzie !!! ,…

  … nauczcie się odrabiać lekcje i odsiewać ziarno od plew, sprawdźcie kim jest ten Meister i jaką ma agendę – Facet jest szefem Robert Bosch Center, niemieckiego Council on Foreign Relations którego centrum zainteresowania jest Centralna i Wschodnia Europa, Rosja and Centralna Azja a celem jest niedopuszczenie do polepszenia stosunków między Stanami i Rosją – Organizacja establishmentu której narzędziem jest dezinformacja, mącenie i judzenie ,…

  Ta banda robi wszystko żeby odwrócić uwagę pomówieniami, śledztwami i uniemożliwić koncentrację na priorytetach żeby Trump z ataku przeszedł na obronę w rezultacie zamoczył i powrót Status Quo ,…

  W tej chwili priorytetem Trump’a jest robienie porządku w domu … finansowo dostępna opieka zdrowotna społeczeństwa, przegląd i poprawki umów handlowych z zagranicą dzięki którym tracimy miejsca pracy … likwidacja durnych zarządzeń dzięki którym przemysł ucieka za granice … zaniedbana infrastruktura … niedofinansowane siły zbrojne … nielegalną imigracja a jak z tym się upora i zapracuje na zaufanie i poparcie wyborców* będzie mógł zająć się innymi sprawami.

  * tylko tym utrze nosa establishmentowi i zażydzonym mediom … Bez POPARCIA SPOŁECZEŃSTWA nie zrobi nic ,…

 18. RomanK said

  Rosja zrobila cos , co wyciska lzy:-)))
  W odpowiedzi na HARRP na Alasce postroila sakramencka baze na Ziemi Franciszka Jozefa… i wieksza i w bardziej dogodnym miejscu i lepsza, ktora czyni wszystko inne malo waznym :-)))) Rozpiela swoj system bankowy ze swiatrowym, i odrzucila parytet dlugu tzn dollara.
  Rosja ma dobre stosunki z Chinami..a naprawic z nimi Amerykanie nie beda mogli nawet na spotkaniu na Florydzie…
  Kontyngent w Europie pokazywany w TiVi dla naiwnych Polaczkow to pokaz raczej pragnien i zyczen niz mozliwosci..co wyraznie demonstruje pani ambadsador USA w UN:-))))
  3000 policjantow obstawia coroczna Parade Pulaskiego w Chicago:-)))) a tu takie sily maja bronic Polski:-)_))))
  Mowiac krotko..Amerykanie zwyczajem swych think tankow od Clintona poczawszy uprawiaja polityczna chutzpe..tzn mowia twardo lapiac miekko raczka… za twarde piesci mowiacyh miekko i slodko…Rosjan i Chinczykow i Persow.
  Ta postawa doprowadzila do sojuszy, jakie staly sie factem sojuszy biblijnych Gogga z Magoggiem… I teraz to….kiedy rozpoczna Bitwe Armagedon..zalezy tylko od Israela…Wojska Gogga stoja na Wzgorzach Golan ..reszta dolaczy do nich w ciagu ulamkow sekundy….za pomoca dalekosieznych rakiet.
  Prez Trump..ma niesamowicie ciezka sytuacje….nie moze liczyc na lojalnosc wlasnego wewnetrznego kregu..wlacznie z v-ce prez Pence…a to wskazue ,ze mozna spodziewac sie bardzo przykrych niespodzianek.
  Patrzac na Polske..obecny rzad, powtarza z przyjemnoscia wszystkie bledy II Rzeczypospolitej pozujac na ich spadkobiercow i osiagnie dokladnie to samo co ich wzorzec!

  To ze powtarzajac te same doswiadczenia w taki sam sposob, i spodziewaja sie odmniennych wynikow..swiadczy tylko o stanie ich umyslow i poziomie intelektualanym.

 19. Bronisław said

  Re: 18. Chętnie czytam i podzielam opinie Pana, Panie Romanie oraz podobnie uważam, że tak, jak Związek Sowiecki rozłożony został na rozkaz Iluminatów, taki sam los czeka „Usrael”, tylko tym razem nie obejdzie się „chyba” bez „potężnych fajerwerków”!!!
  A, co do Naszego Kraju to możemy mieć jedynie Nadzieję, że podobnie, jak po I wojnie światowej, także i podczas tych wydarzeń Pan Bóg będzie dla nas Łaskawy?!!! Pozdrawiam Pana bardzo serdecznie oraz życzę stalowych sił dla dalszej owocnej pracy!

  Króluj Nam Chryste!!!

 20. Losw said

  # 18 Nie bardzo widze tem hamerykanski poziom intelektualny, ale to nie wazne.

  Wczoraj Rosja zaoferowala nowe uslugi co hamerykanom sie nie spodobalo. Warto sie posmiac: https://sputniknews.com/russia/201704011052191899-russia-hackers-meddling-elections-us-trump/

 21. markglogg said

  Czy „incydenty”, w ostatnich dniach, z ostrzelaniem konsulatu RP w Łucku, oraz blokada, przez „ukraińskich Polaków” szosy ze Lwowa do Warszawy, to nie „podgotowka” do wprowadzenia „sił porządkowych NATO” na Zachodnią Ukrainę?

  Wysłuchałem całej, godzinnej dyskusji na poniższym filmiku:

  I oto co nasunęło się mi na myśl, integrując wypowiedzi poszczególnych dyskutantów:

  W trakcie tego telewizyjnego „spektaklu (azjatycko wyglądajacego) Artema Szejnina” Ukraińcy mówią, że atak przy pomocy granatnika na polski konsulat w Łucku – a na drugi dzień „polska” blokada drogi ze Lwowa do Warszawy (blokada ponoć dla zwrócenia uwagi na niedolę Polaków na Wołyniu) – to były zsynchronizowane prowokacje, zapewne przygotowane przez zagraniczne ośrodki (w domyśle rosyjskie). A zatem jest bardzo prawdopodobnym, że oba incydenty były przeprowadzone wspólnym wysiłkiem CIA-SBU, z cichym poparciem zarówno ukraińskich jak i polskich władz.

  Dlaczego? O tym powiedział Władymir Żyrynowski uczestniczący w tym spektaklu: gdy na Ukrainie zaczną się polsko-ukraińskie zamieszki, to zarówno oficjalna Polska jak i Ukraina znajdą pretekst by ZAPROSIĆ wojska NATO dla wprowadzenia porządku na Zachodniej Ukrainie. Jak utrzymywał Żyrynowski, w pierwszym rzędzie przyjadą żołnierze z Niemiec – a zapewnie także Amerykanie: otóż jak gdyby przygotowując się na taki rozwój wypadków Amerykanie w Niemczech publikują w gazetach ogłoszenia, że poszukują cywilnych statystów, znających język polski, rosyjski, czeski itd., do wojskowych ćwiczeń z zachowaniem się swych żołnierzy przy spotkaniach z lokalną ludnością, tymi językami się posługującą.

  Pozwolę sobie zauważyć, że jeśli takie incydenty, jak ten w Łucku, będą się powtarzać, to być może jeszcze w 2017 roku US Army zawita, W SPOSÓB POKOJOWY, na Zachodnią Ukrainę. (W Polsce jesteśmy obecnie świadkami przerzucania znacznych sił wojskowych RP i USA na naszą wschodnią granicę.)

 22. revers said

  ad18

  a w szelfie arktycznym od groma gazu i ropy, drugi Kuwejt, co kreci Norwegie,Danie, Kanade i Amerykanska Alaske najbardziej. Dlatego us army cwiczy i prowokuje tak blisko Rosji od Strony Norwegi, Estoni, Lotwy.

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russia-in-biggest-arctic-military-push-since-fall-of-the-soviet-union-a7554111.html

 23. NyndrO said

  Panie wielmożny Romuś ( z „Zakazanych rewirów” ), to zadziwiające, jak czasem niknie Pańska dysleksja.Tylko.proszę się nie wku*wiać i nie wyzywać od Nicków 🙂 Mam jeszcze takie pytanie, ale Pan nie ma czasu, lecz znajdzie. Pan wierzy w dokonania tego Jezusa Chrystusa, czy nie. Bo czasem Pan dziwnie ( nawet dla takiego łajdaka, jak ja) mówi o tym. Coś czuje, że Pan mi odpowie, ale mogę się mylić.

 24. WOJNA O PIENIĄDZ,opisana przez Hong Binga trwa,a Rosja umacnia się na pozycji „obrotowego” w pojedynku USA-Chiny.

 25. Boydar said

  Nie tyle wierzy czy nie wierzy, bo nie ma to najmniejszego znaczenia dla zrozumienia problemu. Jako „stary łajdak” powinien Pan zdawać sobie z tego sprawozdanie lepiej niż inni. Problem polega bowiem na tym, że to wiara innych rozpieprzyła taki piękny interes. Jeżeli tylko by się dało, usłyszelibyśmy ponownie gromkie i szczere „ukrzyżuj Go!”. Jestem łajdakiem znacznie starszym, rzekłbym nawet – genetycznym; musi mi Pan uwierzyć na słowo.

 26. revers said

  Polska nie lepsza z sekta smolenska
  http://ren.tv/novosti/2017-04-03/polsha-obvinila-rossiyskih-dispetcherov-v-provocirovanii-krusheniya-samoleta-leha

 27. NyndrO said

  Wie Pan, że ja z grubsza kumam. Ale ” interes”? Tu chodzi o życie. Więc proszę se nie żartować. Proszę.

 28. Boydar said

  Przykro mi Panie Nyndr0, wydaje mi się, że jednak Pan nie kuma. Ja na takie tematy nigdy nie żartuje; bo tu faktycznie chodzi o życie. I te i tamte.

  Ja zawsze jestem skłonny udzielić wyjaśnień jeżeli moja wypowiedź okazuje się być niejasna, jest w tym jednak pewne ryzyko usłyszenia czegoś, co taktownie lub taktycznie celowo owinąłem w bawełnę. Tym razem rzecz dotyczy niektórych prezentowanych postaw Pana Romana, nie akurat Pańskich, w dodatku zupełnie nie pod tym artykułem, więc dalsza kontynuacja tego wątku musi poczekać na stosowniejszą okazję. Na pewno się trafi, trzeba wykazać tylko trochę cierpliwości.

 29. NyndrO said

  Nie docenia mnie Pan. Ma Pan prawo i lewo.

 30. NyndrO said

  Trochę szkoda, ale z drugiej strony mam to.w nosie. Można jakoś Panu pomóc?

 31. NyndrO said

  Np. zamiast „Septuaginty” mogę wysłać wapno. Nie gaszone. Ja mam to za darmo.

 32. Boydar said

  Gdybyśmy byli tylko we dwóch na świecie, pewnie nasze rozmowy wyglądały by inaczej. Ale na szczęście nie jesteśmy i w dodatku nas podsłuchu.ją 🙂

  Mnie może pomóc tylko doktor Piasecki. Pętla okoliczności mi się zaciska coraz bardziej, spróbuję dać radę; żywcem mnie niedola nie weźmie. Wapno mam, na potrzeby bieżące starcza, ale za wsparcie moralne dziękuję.

 33. Pinxit said

  20
  Losw
  Kiedy wlasnie Putin sie wszystkiego wyparl, krotkim: NO!

  Na Forum Arktycznym, zupelnie niezlosliwie, amerykanski publicysta zapytal Putina, czy moze zapewnic, ze nie ma zadnego dowodu na to, ze Rosja wtracala sie do wynikow wyborow w USA.
  Na co prezydent Putin odpowiedzial szczerze i krotko:

  „Watch my lips: NO!!”

  Read my lips – NO!’ Putin slams allegations of Russian meddling in US election – YouTub

 34. NICK said

  Cicho!
  Wiecie, którzy.
  Dźgać, ewangelicznie.
  Ewangelicznie!

  Sam się wyłożył tutaj.
  Po stokroć.

  Wobec Gospodarza też śmiał się. Śmieć.
  Śmieć to od śmiania, „dysleksowania”.
  Remisji i zaostrzania.

  Mi to lotto.
  Dalej ma wielkie „ambicje”.
  Parcie na władzę.

  Wykolegowali?

  Cóż.

  Zapewne się nieco zdziwi, że życia i apanaży to ja się nie trzymam.

 35. NyndrO said

  Pan Nick znowu o mnie? Przepraszam, że pytam, ale Pan ma z deklem.

 36. NICK said

  Raczej odwrotnie. Co do dekla. Toż o „RomanieK” było. Yełopie.
  Przepraszam za jełopa.
  Przepraszam innych za niski poziom.

 37. Boydar said

  Se pogadali 🙂

 38. NyndrO said

  Słucha „Kultu”, także yełopa zaakceptuję. Niech muuu będzie.

 39. Boydar said

  A spacyi nie wewtło ?

 40. NICK said

  A mówiłem „cicho”?

 41. Boydar said

  No coś tam może i wspominał …

Sorry, the comment form is closed at this time.