Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Julia Samojłowa – winna bycia Rosjanką?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-02 (Niedziela)

Julia Samojłowa nie zostanie dopuszczona do konkursu Eurowizji w Kijowie, ukraińskie władze zdecydowały się na ograniczenie jej prawa do występu. Pani Samojłowa była na Krymie, a dzisiaj na Ukrainie to przestępstwo. W ten sposób rzekomo wyraża się politycznie, a to się organizatorom nie podoba.

Ta sytuacja jest absolutnym skandalem. Jest czymś niesamowitym, że cenzoruje się artystkę, ze względu na jej przynależność państwową, to zaprzeczenie samej istoty Eurowizji, która w tej edycji promuje różnorodność. Jest to parszywe i ohydne uderzenie we wszystko to, co jest dobre, sprawiedliwe i stanowi o humanizmie w uniwersalnym odniesieniu. Ukraińcy pobłądzili, wielki wstyd i hańba.

Pani Julia Samojłowa to bardzo utalentowana artystka, która została zauważona w jednym z popularnych programów służących do wyszukiwania młodych talentów muzycznych. Na jej zdolności wokalne zwróciła uwagę sama pani Ałla Pugaczowa – czy w ogóle można sobie wyobrazić lepszą rekomendację?

Młoda i wybitna wokalistka, miała zaśpiewać utwór „Flame is Burning”, dodajmy – po angielsku, zgodnie z zasadami Eurowizji. Jednak i to okazało się zbyt wiele dla organizatorów, skala nienawiści z jaką zaatakowano tą młodą utalentowaną osobę jest porażająca.

W ogóle sama idea, żeby piosenkarkę i jej wystąpienie publiczne na ogólnoeuropejskim konkursie, oskarżać o konotacje polityczne jest po prostu poroniona i wywodzi się wprost z ukraińskiego nacjonalizmu i chorobliwej rusofobii. Niektórzy ukraińscy artyści, politycy i inni liderzy opinii nazwali panią Samojłową – żołnierzem Putina lub kimś podobnym, w kontekście rzekomej wojny informacyjnej. Jest to naprawdę coś niesamowitego.

[Co w tym niesamowitego? Dokładnie takie same poglądy wyraża polska, przepraszam za wyrażenie, „klasa polityczna”, z Kaczyńskim, Macierewiczem i Waszczykowskim na czele, plus indywidua pomniejszego płazu, jak na przykład Targalski czy Sakiewicz – admin]

Jak Rosjanie wysyłają pomoc humanitarną do Donbasu, to są oskarżani o to, że wysyłają tam broń i wywożą wyposażenie zakładów przemysłowych. Jeżeli chcą dać szansę na prezentowanie swojego kraju pięknej młodej kobiecie, to nazywa się to wojną propagandową.

W tym kontekście o rozmiarze ukraińskiej podłości świadczy fakt, że mówimy o osobie o ograniczonej zdolności do samodzielnego poruszania się, pani Samojłowa porusza się od dziecka na wózku inwalidzkim.

Parszywe i chamskie „żarty” w ukraińskich mediach społecznościowych, że to Putin kazał złamać jej kręgosłup i posadzić na wózku, żeby wzbudzała litość i lepiej reprezentowała kraj – to coś więcej niż obelgi. To dowód na dehumanizację ludzi, którzy to artykułują i się z tego śmieją. Nie da się tego w ogóle nawet skrytykować, to poziom zasługujący na anihilację ze sfery publicznej.

Jakoś nikt się nie ośmielił krytykować, jak w jednej z edycji konkursów Austria wystawiła osobę z brodą, której tożsamość płciowa jest trudna do jednoznacznej identyfikacji. Jeżeli jednak Rosjanie, dając dowód swojej wielkiej szlachetności, umiłowaniu piękna i szacunku dla profesjonalizmu – chcieli dać szansę wspaniałej dziewczynie, która przez całe życie zmagając się z niepełnosprawnością – pokazała swój talent, to mówi się o propagandzie i polityce.

Co więcej, obraża się niewinną osobę w sposób tak parszywy i ohydny, że to nie ma niczego wspólnego z deklarowaną różnorodnością, tolerancją dla mniejszości i szacunkiem dla cudzego talentu.

Niestety na Zachodzie nie jesteśmy w stanie wychwycić delikatności kontekstu tych zdarzeń, ponieważ jest on bardzo perfidnie przemilczany przez media, w których elity milczą. Władze Ukrainy negują rosyjskość, język rosyjski i rosyjską kulturę z wszelkich przejawów życia publicznego, a nawet ze sfery prywatnej. Dzieje się to wbrew woli dużej części społeczeństwa, dla którego ukraińska tożsamość narodowa, jest tożsamością rosyjską.

Ponieważ jak wiadomo Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy, to jeden Naród, którego podzielnie było jednym z największych nieszczęść od końca II Wojny Światowej. Negowanie ukraińskiej rosyjskości odbywa się na chyba już wszystkich możliwych płaszczyznach. W tych warunkach występ przyciągającej uwagę, wybitnej wokalistki, to byłby poważny cios w modę na ukrainizację wszystkiego. W wymiarze symbolicznym jest to nic innego, jak gdyby ręka trzymając nóż, sama chciała się odciąć od ciała matki.

W praktyce mamy do czynienia z wojną kulturową, w której pani Julia Samojłowa jest kolejną ofiarą ukraińskiego faszyzującego szowinizmu. W ten sposób, ci wszyscy wrogowie prawdy, talentu i piękna, którzy obawiają się osoby z niepełnosprawnością, śpiewającej z wózka potwierdzają starą prawdę. Doskonale znaną w ZSRR od czasów Obronnej Operacji Moskiewskiej (Московская Oборонительная Oперация), jest ona zaprawdę zawsze prawdziwa – naziści to tchórze. PRAWDZIWI BOHATEROWIE ZAWSZE PRZYCHODZĄ Z PÓŁNOCNEGO WSCHODU.

Jeżeli Ukraińcy boją się drobnej niepełnosprawnej Rosjanki na wózku, to o co chodzi w ich poczuciu siły? Boją się niepełnosprawnej Kobiety?

Sprawa jest naprawdę przykra. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy mieszkańcy Ukrainy są w tak negatywny sposób nastawieni do młodych utalentowanych Kobiet na wózkach, jak się okazuje – winnych bycia Rosjanką?

Wyładowanie nacjonalistycznego triumfu na drobnej niepełnosprawnej Kobiecie pokazuje prawdziwą twarz reżimu z Kijowa! Wielki wstyd i hańba! Jeszcze większy wstyd i hańba – dla tych wszystkich mediów, które kłamią na temat pani Julii Samojłowej. Nie jest dzisiaj łatwo być Rosjanką!

Pani Julia Samojłowa już wygrała Eurowizję, już wygrała w naszych sercach – niewinna młoda Kobieta symbolizuje wszystko co dobre, piękne i sprawiedliwe. Swoją ciężką pracą i walką z ograniczeniami zasłużyła na poznanie jej talentu. Na pewno ma przed sobą wspaniałą karierę.

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 18 to “Julia Samojłowa – winna bycia Rosjanką?”

 1. Kojak said

  A czego mozna sie spodziewac po ordynarnych i odrazajacych pogrobowcach zbroodniarzy i bandziorow z UPA rzadzacych uKRAINA i jawnie wychwalajacych pedala i ultra zbrodniarza Bandera i super bydlaka i kanalie ludzka ,zbira z piekla i superskurwysyna Suchewycza ?! Tylko wszelkich kryminalnych i bandyckich ekscesow ! Trudno zeby i odrazajacy i cuchnacy zgnilizna bandzior i gnoj byl salonowcem ! Bandyta zawsze bedzie bandziorem i kanalia ! Jest rzecza wykluczona ze bandziory sie ucywilizuja ! Tak musimy to rozumiec i absolutnie niczego dobrego ze strony badziorow oczekiwac !

 2. Rafal C. said

  Zwiazek Radziecki przestal istniec. Przestaly istniec polityczne bariery wobec historycznych zadraznien
  i powrocila nienawisc, zatruwajac krew pobratymcza.Dokladnie wedlug scenariusza wykoncypowanego
  przez „starszych braci”. Zwiazek Radziecki jako jedyny w dziejach historii wyzwal na pojedynek dotychczasowy porzadek swiata i zaplacil cene najwyzsza.Zmuszony do potwornego wysilku
  ekonomicznego kosztem wlasnych obywateli zbudowal przemysl militarny ktory owocowal w postaci
  ktora docenil Colin Powell:”weapon for weapon”.
  Teraz juz ZSRR nie istnieje.. Istnieje Rosja.Jej celem nadrzednym jest utrzymanie niezaleznosci
  politycznej a tej sie nie da prowadzic bez potegi militarnej zdolnej do obrony interesow Rosji w kazdej
  czesci swiata i w kazdych warunkach. A to kosztuje i o tym wiedza wrogowie Rosji i licza na „niezadowolenie rosjan” . Licza na to ze rosjanie utraca dume ze zdobytej olbrzymim kosztem
  niezaleznosci. Tak sie jednak nie stanie.Duma z bycia silnym niezaleznym panstwem
  to wlasnie Rosja.

 3. Grace said

  Slow brak na takie parszywe zachowania, ale czegoz mozna sie spodziewac po tych faszystach

 4. Carlos said

  Z calym szacunkiem dla tej Pani, za niepoddawanie sie, za charyzme, za urode, jednak glos i piosenka nie powala z powodu wyjatkowosci i melodyki. Jakkolwiek wiemy, ze to polityka ukrow wtraca sie we wszystkie aspekty ludzkie.Mowie tak, bo osluchany jestem jednak na lepszych wykonawcach: Elena Wajenga i inni.

  ——
  Ale akurat o co innego chodzi.
  Admin

 5. Carlos said

 6. Carlos said

  Pelagja jest ukrainka ale co to ma do rzeczy…

 7. ŻYDOBANDERYZM rządzi się swoimi prawami.

 8. revers said

  re1

  unia europejska to sowiety w lingwinistyce stosowanej? na tym to polega zeby jeden twor nauczyc nienawidzic, drugi twor sowiecki kochac tylko inaczej i ku niemu dazyc..

 9. lopek said

  Do podjudzania narodów na siebie przez dzieci szatana może nawet posłużyć piosenkarka na wózku inwalidzkim.

 10. Carlos said

  Slusznie Adminie- nie doczytalem dokladnie.

 11. Władek said

  Jestem pewien, że gdyby w Polsce odbywał się konkurs Eurowizji, probanderowski reżim PiS postąpiłby tak samo.

  Pochodzący z upadliny „naczelnik” czci pedała Banderę w równym stopniu co reszta tego pedalsko-chazarskiego towarzystwa.

 12. Pinxit said

  Eurowizja, podobnie jak WADA (Agencja antydopingowa, ktora zakazala rosyjskim paralimpijczykom udzialu w olimpiadzie w Rio) – zachowuja sie jak pogany w starozytnej Sparcie gdzie zrzucano kaleki ze skal do przepasci.
  Poganskie barbarzynstwo.
  Organizatorzy zas w obu przypadkach nie potrafia odczytac statutu wlasnych organizacji: przeciez nie chodzi o parade modelek, tylko o sportowe/artystyczne osiagniecia. I nie jest to forum polityczne.
  Komus sie kryteria po…po .. krecily.

  I nie kazdy zawodnik sportowy czy artystyczny musi byc naj, naj naj- lepszy w swiecie. Gdzie to pisze?
  To dopiero ocenia publika i ostateczne wyniki zawodow.

  ——
  Panie Pinxit,
  Tu nie chodzi o niepełnosprawność piosenkarki, czy o jej poziom artystyczny.
  Tu chodzi o to, że odwiedziła Krym.
  Admin

 13. Władek said

  Za rosyjską piosenkarką wstawiła się Europejska Unia Nadawców, ale żydobanderia pozostała nieugięta, co może spowodować wykluczenie Ukrainy z Eurowizji.

  http://teleshow.wp.pl/ukraina-zostanie-wykluczona-z-eurowizji-wszystko-przez-blokowanie-reprezentantki-rosji-6107971988661889a

 14. maniek said

 15. Ta cała Eurowizja to jeden wielki ściek nieczystości i teatrum wyreżyserowane przez wolnomularzy. Wyraźnie to dało się zauważyć, kiedy kilka lat temu ten odrażający spektakl pseudomuzyczny wygrał niejaki Thomas Neuwirth, żydowski zboczeniec niemieckojęzyczny przebierający się za kobietę.
  Zasady Eurowizji nakazujące śpiewać w języku Brytoli i co w tym dziwnego? Masoneria właśnie u nich powstała. Narzucanie ich mowy to jedno z elementów zniewolenia i wypierania pozostałych języków. czyli element wynaradawiania społeczeństw.

 16. stach said

  Wojenka Rosyjsko – Ukraińska kogo to obchodzi ?

  Jaka znowu wojenka? Gdzie?
  Admin

 17. Marek said

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZYwm4xnb20A

 18. peacelover said

  …te i inne pseudo – kulturowe cyrki sa generowane tylko przez czlonkow jednej nacji.
  Dokladnie to samo dotyczy wszelkich oszczerstw i kalumni przeciwko rzadowi i ludziom w Syrii,
  ktorych sie oskarza o uzywanie broni chemicznej (ktorej nie maja !!!).

  W momencie, gdy usunie sie to scierwo ze wszystkich rzadow panstw europejskich i USA,
  to ludzkosc odetchnie w uldze i,,, nastanie wzgledny pokoj !

Sorry, the comment form is closed at this time.