Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Atak bombowy w metrze w Petersburgu

Posted by Marucha w dniu 2017-04-03 (Poniedziałek)

Wybuch w metrze w Petersburgu na stacji Sennaja. Są ofiary: 10 zabitych, ok. 50 rannych.
O wybuchu poinformowali naoczni świadkowie. Informacje potwierdziła służba prasowa metra.

Kurwy dziennikarskie – wśród nich posługujące się językiem polskim – już snują w TV swe teorie. A to sfingowanie zamachu celem odwrócenia uwagi od tragicznej korupcji i nędzy w Rosji i rozpadu państwa. A to prowokacja dla umocnienia władzy Putina. A to że Rosja jest WSZĘDZIE wmieszana w handel narkotykami z państwami islamskimi. A to że Putin jest na tyle cynicznym graczem, że gotów jest poświęcić życie swych współobywateli dla osiągnięcia doraźnego zysku.

Podobne kurewstwo rzadko się widzi i słyszy.

Marzy mi się scena z „Pana Wołodyjowskiego”. Ja w roli wachmistrza Luśni, dziennikarskie kurwy w roli Azji Tuhajbejowicza.

Żeby te skurwysyny w męczarniach konały i skonać nie mogły.

Gajowy Marucha.

Komentarzy 86 to “Atak bombowy w metrze w Petersburgu”

 1. NyndrO said

  To się już na serio chce rzygać Pan zrobił prima aprilis, ale Niedźwiedź ruszy łapą.. Mówię Panu. To nie chodzi o Pana Putina. To się Rosjanie wkur*ią.Nawet Ci ludzie mają cierpliwość, która jest wyczerpywalna. I Pan Putin będzie musiał przestać być dyplomatą.

 2. Dziadzius said

  iwreje potrzebuja wojny, potrzebuja rozgardiaszu na swiecie, potrzebuja zamieszki w Syrii i Iraku, zeby taki swiat zajety innymi glupstwami nie patrzyl im w rece jak kradna majatki europy i tak podjudzaja zacmionych szwabow i Clintonowych hamerykanow i sarosowych ukraincow ze Rosja stoii za kazdym krzakiem i ze to Rosji wina ze znika dzien i nadchodzi noc.

 3. Boydar said

  Jewreje potrzebują wojny !

  Tak, Dziadku.

 4. konfuzjusz said

  Tak, wydaje sie że to sfingowanie zamachu. Przez elity wielkiego swiata, nie wiadomo, czyimi rękami. Chodzi byc może o to, żeby w Rosji wprowadzono mniej więcej takie środki jak w US of A i wtedy cąły swiat by mogl powiedzieć ze w Rosji jest zamordyzm i satrapa demonstruje absolutna władze. Równocześnie elity tego świata być może liczą na to, że Wołodia w końcu nie wyrobi i przypieprzy. Czas pokaże, po co to było. Czas przestać grac w szachy a zacząć w kurwamać.

 5. konfuzjusz said

  Jeszcze raz, bo instytucja na ulicy Mysiej 3 nie spi. Szyk liter przestawiony celowo.

  Tak, wydaje sie że to sfingowanie zamachu. Przez elity wielkiego swiata, nie wiadomo, czyimi rękami. Chodzi byc może o to, żeby w Rosji wprowadzono mniej więcej takie środki jak w US of A i wtedy cąły swiat by mogl powiedzieć ze w Rosji jest zamordyzm i satrapa demonstruje absolutna władze. Równocześnie elity tego świata być może liczą na to, że Wołodia w końcu nie wyrobi i przypieprzy. Czas pokaże, po co to było. Czas przestać grac w szachy a zacząć w kuwramać.

 6. Boydar said

  Panie Konfuzjuszu, albo są nieżywi ludzie albo nie; jeśli są, to nie był sfingowany. Bez względu na to kto za tym stoi.

 7. Pinxit said

  Nie wiem, czy to ma jakies znaczenie ale w Petersburgu jest Putin, ktory mial sie spotkac z Lukaszenko.

  Blast in St. Petersburg metro station kills 9: authorities | Reuters

  http://www.reuters.com/article/us-russia-blast-metro-idUSKBN17519G

 8. NyndrO said

  Jedyna nadzieja, że Pan Putin uzna Polskę za część Rosji. Inaczej biada nam.

 9. Władek said

  Zamach najbardziej uderza w Putina, a w całej Europie nie ma ludzi bardziej nienawidzących prezydenta Rosji niż Kaczyński, Macierewicz oraz ich banderowscy sojusznicy.

 10. Siggi said

  Rosjanie ! Z sercem z Wami !Bardzo współczujemy!

 11. markglogg said

  @1 NyndrO said, czyli napisał:

  Niedźwiedź ruszy łapą.. Mówię Panu. To nie chodzi o Pana Putina. To się Rosjanie … I Pan Putin będzie musiał przestać być dyplomatą.

  Korzystając z okazji, wkleję tutaj kilka ujęć z poniższego filmiku, historyka Andrieja Forsova, bardzo dokładnie wskazujących dlaczego prezydent Putin tak bardzo OSPALE porusza swą „niby niedźwiedzią” łapą:

  Otóż Michaił Gorbaczow, by wypełnić swą „mesjańską misję” likwidatora BEZBOŻNEGO KOMUNIZMU, zaprosił do późnego ZSRR ultraortodoksyjną sektę Chabad Lubwawicz, mającą swą Światową Siedzibę na Brooklynie w Nowym Jorku. Oto nagrody, którymi światowe związki żydowskie (oraz masońskie) obsypały Gorbaczowa, za jego „zasługi dla narodu żydowskiego”:

  A z okazji 85 urodzin Michaiła Gorbaczowa, naczelny rabin Rosji Berl Lazar, pochodzący z Włoch i lubiący się wysławiać po angielsku, wygłosił laudację ostatniego prezydenta ZSRR, „podkreślając jego wkład w proces powrotu Rosijan do religii, tradycji i duchowości„:

  A w podzięce za pomoc w „procesie powrotu Rosijan do religii, tradycji oraz duchowości” prezydent Rosji Władymir Putin odznaczył odpowiednim (zapewne religijnym, prawosławnym) orderem, swego kolegę, naczelnego rabina Rosji Berla Lazara:

  Co nie powinno nikogo dziwić, bo po matce „jewrejce” (na czerwono zakreślone /eвp./) także i prezydent Putin jest przedstawicielem narodu powołanego by nawracać – i to nie tylko Rosijan – na drogę tradycyjnej religii oraz duchowości:

  Czytać więcej: https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/03/30/dlaczego-nagle-upadl-komunizm-w-zsrr/

 12. Pinxit said

  Wyglada na to, ze przygotowany byl jeszcze jeden zamach bombowyw metro w centrum St. Petersburga, na Placu Vosstania – ale udalo sie zapobiec wybuchowi.

  Explosive device made safe in central St. Petersburg: security services | Reuters

  http://www.reuters.com/article/us-russia-blast-metro-committee-idUSKBN1751LW?mod=related&channelName=worldNews

 13. Adam Ryglowski said

  Ad 8 P. NyndrO
  Czas cudow poza nami.
  PO CO NORMALNY POLITYK NORMALNEGO. KRAJU
  MA NA SWOJA I. ROSJAN. GLOWY Sciagac. taki badziew , co mu NIC nie
  i. Zyje tylko wypominkami krzywd ,
  w wiekszosci. urojonymi.
  😒
  😢

 14. revers said

  Zamach bombowy dzichadzistow na rosyjska ambasade w damaszku, miej wiecej w tym samym czasie jak Petersburgu ok 14 godziny, chyba tze o 2 godziny przesuniete na czas wschodnioeuropejski wzgledem czasu Greenich.
  https://mobile.almasdarnews.com/article/jihadists-attack-russian-embassy-damascus/

 15. Głos Prawdy said

  Dziś w Petersburgu odbył się Media forum z udziałem prezydenta Władimira Putina, również spotkanie Władimira Putina z naszym białoruskim prezydentem. Kto wie, może to też zwiazane.

 16. Głos Prawdy said

  Jestem bardzo wdzięczna właścicielowi bloga za współczucie, sympatię i szacunek do Rosji i narodow Rosji i po prostu za elementarne ludzkie cechy. Bóg to wynagrodzi, Panie Marucha, to bardzo dobry przykład dla Polaków. Niestety zawsze będą ci, którzy będą znęcać się, ujadać nawet nad tragedią, na Ukrainie takich wiele. Na razie nie ma wersji konkretnej..Ale istnieją różne przypuszczenia, że jest to związane z protestami, które miały miejsce w ostatnich dniach, z ISIS. A ja myślę, że może i radykałami.

 17. Boydar said

  Radykał to jestem ja; a tamto to są […] bandyci.

 18. Głos Prawdy said

  Niemożliwie postawić policjantów na każdy metr kwadratowy, terroryści zawsze wymyślą wyrafinowane metody. Jedno wyjście – prosić Boga, Matke Bożą o obronie, żyć sumiennie, nie popełniać śmiertelnych grzechów.

 19. Grace said

  W dwie godziny po wybuchu w St. Petersburskim metrze w Kanadyjskiej CBC cisza o tym, sprawdzam dwa kanaly w US, to samo, ani slowa…Dopiero po dwoch godzinach podano informacje w dole ekranu na przesuwajacym sie pasku informacynnym…co za…slow mi brak. Jesli sa tu jacys Rosjanie to zapewniam was ze ja i inni z wami w tym kraju pozbawionym rzetelnej informacji. Niech Bog ochrania i blogoslawi wielkiej Rosji!

 20. konfuzjusz said

  Nie przyczepiajmy się do słówek zwłaszcza jak się stuka impromptu.Pan wie, panie Boydar, o co chodzi i ja tez wiem. Nieznane są tylko na razie kulisy.
  Jedno wiemy. Rosjanie nie potrzebują kredek. Ktoś tu mocno beknie i tak trzeba.

 21. revers said

  zamchowiec z Petersburga, replitan Obamy?

 22. Andrzej.Ski said

  Panie „Marucha”, właśnie przekroczył pan granicę pomiędzy „niezależnym komentatorem”, a zdrajcą Polski. Nawet pobyt w Szwecji nie uchroni pana przed odpowiedzialnością przed polskim sądem za zdradę ojczyzny!

  Tolerowanie i pochwalanie między innymi takich wpisów to jawna zdrada! Za okupacji za coś takiego była kula w łeb!!!

  NyndrO said
  2017-04-03 (poniedziałek) @ 15:26:12

  Jedyna nadzieja, że Pan Putin uzna Polskę za część Rosji. Inaczej biada nam.

  ——
  Pierdol się, baranie.
  A jak Pan nie wiesz, to Panu powiem, że według tutejszego prawa nie odpowiadam za niczyje wpisy. I nie mam żadnego obowiązku ich cenzurowania.
  Lecz żeby Pana jeszcze bardziej wkurwić powiem, że wolałbym być Rosjaninem, niż zażydzonym, obsranym, skundlonym „Polakiem”.
  Admin

 23. witek said

  O rebe Sakiewiczu na portalu Kresy.pl

  „Za chwilę jakakolwiek próba porozumienia się z jedynym narodem, który realnie stawia opór Rosji, będzie jeszcze większym obciachem niż pięć lat temu popieranie PiS czy zajmowanie się Smoleńskiem. Zmieniła się sytuacja, zmieniły się paradygmaty Łubianki. I tak to razem z Piłsudskim zostałem naraz Żydem, banderowcem i masonem. Co zrobić – Polskę nie tak łatwo kochać” – woła naczelny „GP” ze swym mesjanistycznym przesłaniem do narodu polskiego.”

  🙂

  http://www.kresy.pl/publicystyka,felietony?zobacz/kto-sie-nie-zgadza-z-tomaszem-sakiewiczem-ten-nie-jest-godzien-miana-polaka-

 24. revers said

  W TVN powiedzieli ze to robota Putina i rosyjskich sluzb specjalnych, to Polacy juz wiedza co powinni wiedziec … . Zadnego wspolczucia ofiarom i ich rodzin.

  http://ren.tv/novosti/2017-04-03/kamera-zapechatlela-predpolagaemogo-vinovnika-posle-vzryva-v-metro-peterburga

 25. konfuzjusz said

  .http://wiadomosci.wp.pl/eksplozja-w-petersburskim-metrze-msz-kondolencje-i-wyrazy-solidarnosci-dla-rodzin-ofiar-6108066666801281a

  reakcja polskiego msz

 26. Boydar said

  Podpadł mi Waszczu – „… Mogę wyrazić współczucie i kondolencje, współczucie dla rodzin, które straciły swoich bliskich. Natomiast kto i dlaczego to zrobił, oczywiście nie wiemy …”.

  Po pierwsze co to znaczy „mogę”; to qurwa złóż ! Pewnie że możesz, nawet powinieneś, za to ci między innymi płacimy.

  Natomiast co do braku pewności kto winawat, to już jakiś zgrzyt; przecież zawsze wiedzieli, czasami nawet jeszcze zanim. Choć te „oczywiście” to takie dwuznaczne jakby nieco …

 27. Jacek2 said

  Współczuję i bardzo żal mi Bogu ducha winnych ludzi.
  Czekam ale pewnie się nie doczekam kiedy taka choćby Francja powie: „jesteśmy Rosjanami”.
  Rosja przez wiele lat potrafiła sobie radzić z tego rodzaju zagrożeniami, szkoda że tym razem nie wyszło.
  Jak znam życie to pewnie jakiś ” muslim” się przyzna i nawet wyśle swoją fotkę do pierwszego lepszego szmatławca. Może nie do końca dopieszczoną w Photoshopie i jakieś ślady pejsów będzie widać.

 28. Jacek2 said

  Re.17
  Przypomniały mi się sienkiewiczowskie „Listy z podróży do Ameryki”.
  Przykład może nie jest dobry ale wystarczy spuścić łomot całemu bandyckiemu środowisku żeby wydało winowajców (z którymi na pal jak proponuje Gajowy albo jeszcze lepiej na bambus).
  Tu naprawdę nie trzeba policjanta co metr.

 29. Adam Ryglowski said

  Ad 26
  A co powie nieboszczyk. ???
  Chiba tylko ,ze w trumnie denko. odpada
  😂

 30. AlexSailor said

  @markglogg

  Żydujemy, no nie??
  Każda okazja dobra.

 31. Władek said

  Ad. 11.

  Panie Markglogg, ten historyk, którego Pan wkleił, tego Andrieja Forsova – toż to z gęby stupropcentowy jewrejski chazar, że aż się nie chce oglądać tego filmiku. Chazarskich gęb widzę zbyt dużo w polskiej TV, żeby jeszcze oglądać tych rosyjskojęzycznych. Tfu!

  A co do Putina, to poprzez swoje działania w Syrii udowodnił, że z ISISraelem patyczkował się nie będzie. Powinien tylko dać jeszcze Syryjczykom zestawy S-400, to jewreje spadałyby na ziemię jak ulęgałki. 🙂

 32. markglogg said

  No ciekawe, o czym mówi ten facet na filmiku powyżej. W Jaworowie (między Lwowem a polską granicą) już urzęduje (z językiem angielskim oczywiście jako „sojuszniczym”) sztab litewsko-polsko-ukraińskiej Brygady przy wsparciu US Army USA. A w „Pitrze” (tj. Petersburgu) obradują dziś Putin z Łukaszenką przy akompaniamencie wybuchu(ów) w tamtejszym metrze. O czym oni konferują? Wyraźnie wszystko zgodnie z planem przedstawionym tutaj przez Żyrynowskiego i Głogoczowskiego.

  (Przypominam, co napisałem zaledwie wczoraj:

  Ukraińcy mówią, że atak przy pomocy granatnika na polski konsulat w Łucku – a na drugi dzień „polska” blokada drogi ze Lwowa do Warszawy (wyraźnie dla zwrócenia uwagi, na niedolę Polaków na Wołyniu) – to były zsynchronizowane prowokacje, zapewne przygotowane przez zagraniczne ośrodki (w domyśle rosyjskie). A zatem jest bardzo prawdopodobnym, że były one przeprowadzone wspólnym wysiłkiem CIA-SBU, z cichym poparciem zarówno ukraińskich jak i polskich władz.

  Dlaczego? O tym powiedział Władymir Żyrynowski uczestniczący w tym spektaklu: gdy na Ukrainie zaczną się polsko-ukraińskie zamieszki, to zarówno oficjalna Polska jak i Ukraina znajdą pretekst by ZAPROSIĆ wojska NATO dla wprowadzenia porządku na Zachodniej Ukrainie. Jak utrzymywał Żyrynowski, w pierwszym rzędzie przyjadą żołnierze z Niemiec – a zapewnie także Amerykanie: otóż jak gdyby przygotowując się na taką sytuację Amerykanie w Niemczech publikują w gazetach ogłoszenia, że poszukują cywilnych statystów, znających język polski, rosyjski, czeski itd., do wojskowych ćwiczeń z zachowaniem się swych żołnierzy przy spotkaniach z lokalną ludnością, tymi językami się posługującą.)

 33. Adam Ryglowski said

  Ad 22 polski. Sa.d ???
  Ski , WAL SIE B U C U !!!
  😁
  😂😬😂
  😈

 34. Ryszard said

  Dlaczego Panie Marucha używa Pan wulgarnych słów przestrzegając jednak innych że zostaną zbanowani gdy będą używać wulgaryzmów?

  ——
  Jeszcze chyba nikt nie został zbanowany za samo używanie wulgaryzmów.
  Wszystko zależy, w jakim kontekście.
  Admin

 35. Jacek2 said

  Władku: w pełni popieram.

 36. Boydar said

  „Pier.dol się, baranie” to nie żaden wulgaryzm tylko najlepsza rada z możliwych w takim klinicznym przypadku.

 37. Ryszard said

  Panie Marucha chowa się Pan za kontekstem. Cóż szkoda że coraz tu więcej wulgaryzmów mi to nie odpowiada.

  ——
  Nigdzie się nie chowam.
  Neguję Pańską opinię, jakobym wyrzucał ludzi za wulgaryzmy.
  Bo wyrzucam, ale nie za same wulgaryzmy.
  Admin

 38. Boydar said

  Aż mnie klawisze swędzą … 🙂

 39. Siggi said

  11/Markglogg said
  ———
  Ta metryka mocno śmierdzi podróbka w kilku miejscach.Wystarczy nieco się wysilić ,aby to zauważyć.
  Pies im mordę lizał…tym co to wykombinowali.Świadczy to o ich bezsilności.

 40. Jacek2 said

  Re.36
  To nie tylko rada, do niektórych inaczej nie da się dotrzeć.

 41. anonim said

  Tureckie albo może bardziej jewrejskie „ostrzeżenie” bo i bomba „mała” i zabitych „mało”…problem napakować jakąś ładę i odpalić pod marketem?
  Dwa dni temu Rosyjskie Lotnictwo zbombardowało po chyba kilkumiesięcznej przerwie przejście graniczne z Turcja Bab Al Hawa w Syrii a tamże zgrupowania i magazyny pro tureckich/zachodnich/jewrejskich moderowanych dżihadistów.
  ładnie musiało się palić

  I nagle mała bombka w Ulubionym mieście Putina wybuchła.

 42. Adam Ryglowski said

  A do yom kippur 2017
  5778
  Zostalo AZ POL ROKU ( 6 miechow)
  😈

 43. revers said

  Dym z Colta CIA …
  http://www.pravdareport.com/hotspots/terror/03-04-2017/137333-hoerstel-0/

 44. AlexSailor said

  @Anonim

  Erdogan tego nie zrobił.
  W końcu zawdzięcza rosyjskim ss życie najprawdopodobniej.

  Przypomnę Panu, że parę lat temu ktoś groził JE Putinowi zamachami twarzą w twarz niemal.
  A ładunek mały, żeby nie spowodować łatwego i potężnego odwetu wysadzającego przeciwnika z siodła na zawsze.

 45. Jacek2 said

  Re.34
  Po co wulgaryzmy człowiekowi który potrafi istotę rzeczy zawrzeć w dwóch słowach? Tak jak Pan Panie Gajowy.
  Dziękuję za uwagę.

 46. Boydar said

  Weźmy takiego Pana Mackę, On wziął, wziął naukę z Lutra i wcale nie klnie. I tym się pięknie różni.

  Nie srajcie żarem, Panie Jacku.

 47. Regina said

  Bardzo współczuję naszym kuzynom Rosjanom i całym sercem jestem z nimi. O tym nieszczęściu dowiedziałam się dopiero dwie godziny temu i postanowiłam,że już nigdy nie zagłosuję na te ścierwa poprzedniej władzy i tej obecnej. Wszystko co Slowiańskie musi się zjednoczyć i trzymać razem.Tylko tak możemy przeciwstawić się tym pazernym,dobrze zorganizowanym bandziorom Zachodu.Nie ma dla Polski innej alternatywy, chyba że pełzająca zagłada.

 48. Jacek2 said

  Re.46
  A co tu jakiś Macka ma do rzeczy?
  ???

 49. Adam Ryglowski said

  Gra w szachy dopiero jest po oczyszczeniu przedpola
  Zdechlych pionow i laufrow juz nie ma

  TYLKO NIKT NIE WIDZI , ze w bialych KROLEM jest Wezyr PERSOW ,
  A. Hetmanem. KROLOWA. jest Putin – Prezydent. ,
  …..😈
  A na plemie morlokow , i ich wielbicieli nadchodzi. OSTATNIE LATO

  NASTEPNA ZIMA , nie bedzie taka kiepska. dla nich
  😇
  14 km ponizej poziomu morza jest cieplo
  😈
  C I E P L U S I O !!!

 50. Boydar said

  Nie do rzeczy tylko właśnie od rzeczy. I bez rzucenia chu.jem albo innym mięsem się normalnie nie da. Ale ponieważ Pan Macka jest wysoko kurtularnym osobnikiem, to żeby nawet, to nie uchodzi. I z tego się tylko hemoroidy robią.

 51. markglogg said

  ad mój wpis @11. Jeśli chodzi o załączoną kopię wniosku Putina o paszport, DATOWANEGO na 31 grudzień 2000 (na blankiecie z wydrukowanym początkiem roku 200…) to w istocie chyba lipa. Jak mógł W. Putin, wtedy już od dokładnie roku prezydent FR, mieszkać wciąż w LENINGRADZIE?

 52. Jacek2 said

  Przecież ja tylko o Gajowym, co Macka czy inna Sracka ma do rzeczy?

 53. Boydar said

  Panie Jacku, jak się któregoś dnia porządnie napiję to wytłumaczę Panu literalnie, jak półliterat literatowi. Na dzisiaj mam dosyć a wódka się skończyła trzy dni temu, dobrej nocy.

 54. Jacek2 said

  Re.53
  Trzymam za słowo!

 55. Władek said

  Niezależnie czyja to sprawka, odpowiedzią Rosji powinno być przekazanie Hezbollahowi, Syrii, Irakowi i Iranowi zestawów S-400. Z pewnością zabolałoby to sprawców zamachu.

 56. RomanK said

  PIeknie zchowala sie Europa..Wieza Eiffla oswietlona w kolorach Rosji…na Bundestagiem powiewa Rosyjska Flaga w gescie wspolczucia i solidarnosci z ofiarmi terroru……:-))))

  Rada Europy zatwierdzila druga nitke North Stream 2…
  caly swiat liczy sie z Polska….
  A swoja droga …. dlaczego sie nie podpiszesz „stary kolego”???tylko plujesz na Gajowego spoza winkla???? Cykor???? czy wstydzisz sie????

 57. matirani said

  Do 46 Radyobie – rzeczywiscie bez przeklinania nauczylem Pana zachowywac sie przyzwoicie w stosunku do Polaków i do Slug Bozych. Nawet stara sie pan juz nie pisac jak dostawca piwa do budek. Milo, nieprawdaz?
  😉

  Teraz czas na Admina – co Pan tu wypisuje? Jak bym Pana zbanowal za takie slowa:
  „…powiem, że wolałbym być Rosjaninem, niż zażydzonym, obsranym, skundlonym „Polakiem” ”

  Raz, ze to nieladnie, a dwa, ze naiwnoscia jest myslec, ze nie ma „zażydzonych, obsranych, skundlonych” Rosjan, Niemców, S+wedów czy USmenów.

 58. konfuzjusz said

  Panie Maćko, zechce pan zauważyć ten cudzysłup.

 59. Re: Marucha.
  Panie Gajowy, czy nie jestesmy tutaj po to, aby odzydzic, odkundlic (od-kurwic od zydowskiego diabelstwa) wiekszosc Polakow (no powiedzmy „wyksztalconych z wielkich miast” z dypomami bez elementarnej o wlasnym Narodzie wiedzy)???…
  Wlasnie jestesmy tutaj po to…by prostowac krete drogi I eliminowac szabesgojstwo (wazeliniarstwo I dupowlazistwo), bo skoro Bog dal nam dobre rzeczy, to rowniez musimy przyjmowac I zle rzeczy (nie mam na mysli akceptowac czy tolerowac)…ktore naszym obowiazkiem jest je pietnowac bez wzgledu na okolicznosci I forme.
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ostatnio Jerzy Ulicki zapodal:

  Postprzez Jerzy Ulicki-Rek » Cz mar 30, 2017 6:55 am

  Jerzy Ulicki-Rek
  2 hrs ·

  Witam bohaterskich zolnerzy Bitwy pod Klawiatura!
  W przerwie pomiedzy walka chcialbym wam przypomniec ,ze ciagle czekam na chetnych ,ktorzy pomoga nam zdobyc tysiac podpisow potrzebnych do zalozenia nowej partii w kraju: Wolnosc i NIepodleglosc. WiN.
  Zdaje sobie sobie sprawe z tego ,ze porowaniu z waszymi bohaterskimi czynami na polu pejs-zbukowej walki moja prosba brzmi prawie smiesznie ale …
  Gdyby ,ktorys a was kto poswieca tutaj godziny na „walke” chcial poswiecic pare minut na kontakt ze znajomymi,sasiadem etc prosze dac mi znac.

  https://www.facebook.com/jerzy.ulickirek?pnref=story

 60. Siggi said

  Rosjanie się nie przestraszą
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46918

 61. anonim said

  Panie Alexie myśląc Turcja nie mam na myśli Erdogana. Po za tym Turcja przecież przez kilka lat wąchała się z Izraelem i snuła plany podziału BW między siebie…czymże innym jest wojna w Syrii jak nie tym.
  Kończąc skoro już wiemy że to mityczny Kalifat Kirgistanu dokonał tego zamachu znaczy że to ktoś „nietykalny” do kogo ślady prowadzić nie powinny.
  Jewreje albo jakieś turki…

  ps. Panie Romanie zapomniał Pan wspomnieć o City Hall w Tel Avivie w kolorach Rosji.
  To jest dopiero zdrada i cios w plecy największego z mniejszych sojusznika Polin…

 62. WI42 said

  @39S „Ta metryka mocno śmierdzi podróbka w kilku miejscach.Wystarczy nieco się wysilić ,aby to zauważyć.
  Pies im mordę lizał…tym co to wykombinowali.Świadczy to o ich bezsilności.”
  KONKRETNIE : W rubryce o rodzicach jest pytanie o Nazwisko, Imię, Imię ojca (Nie o NARODYOWOść). „Nadgorliwy” Putin dopisuje narodowość rodziców – prymitywna podróbka.

  #52 M „… to w istocie chyba lipa. „.
  Jeżeli Pan podejrzewa, że to lipa, to po co Pan idzie na łatwiznę ogłaszając „rewelelacje”. Panu G. nie wypada tego robić – klasa zobowiązuje.

 63. revers said

  Zadnych flag oprocz City Hall w Tel Avivie …
  https://www.rt.com/viral/383372-petersburg-metro-attack-solidarity-flag/

  Na palacu kultury w Wa-wie tylko banderowska flaga moze przyswietalc i powiewac.

 64. Boydar said

  Rzeczywiście, wiele Panu zawdzięczam, Panie Macka.

 65. Władek said

  Ad. 22.

  Nie strasz pisdzielcu, nie strasz, bo się zesrasz. Gdyby to od Polaków zależało to wy pisdzielcy skończylibyście z wyrokami śmierci za współpracę z banderowcami i sprowadzenie do Polski okupacyjnych wojsk.

  Przyjdzie czas, że zapłacicie wszystkie rachunki…

 66. Siekiera_Motyka said

  Więcej informacji tutaj

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4375518/Explosion-metro-St-Petersburg.html

 67. markglogg said

  Ad @61 i jego potwierdzenie podejrzeń że „formularz wniosku o odnowienie paszportu” W. Putina to podróbka.

  Na mą uwagę, że to „chyba lipa”, Adm portalu „wiernipolsce”, który dostarczył tego obrazka, odpowiedział dość długą – i według mnie zasadną – frazą.

  Ale najpierw pozwolę sobie przypomnieć, wciąż z wpisu https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/03/30/dlaczego-nagle-upadl-komunizm-w-zsrr/#comment-115525 informację innego uczestnika tego „mini kółka różańcowego”

  julius 3 Kwiecień 2017 o 7:06 PM Edytuj
  In the first addition of Putins book: First Person: An Astonishingly Frank Self-Portrait by Russia’s President it says his mothers maiden name was Shalomovitch – which apparently is a Jewish name
  . Yet in the second addition, it conveniently changes to Shelomova. A cover up??

  A oto co Adm 4 Kwiecień 2017 o 8:34 AM napisał

  markglogg
  Ale nie miał wszak obowiązku sprzedać swojego mieszkania w Petersburgu, podobnie nie musiał się wymeldowywać z tego miasta.
  Natomiast mnie zastanawiało czy była możliwość sporządzenia takiej fałszywki jak zamieszczony paszport Putina?
  Otóż właściwie to można było zeskanować taki paszport, lub skopiować odpowiedni dokument z archiwum Biura paszportowego i korzystając z dowolnego programu graficznego ( Photoshop, corelpainting) wstawić we właściwe miejsce słowo jewrej.
  Cała reszta mogła pozostać nietknięta.
  Taka operacja na ekranie komputera trwa jedną minutę i świadectwo, że matka była żydówką gotowe.
  Zatem Putin może jest synkiem żydówki, może nim nie jest.
  Jedno jest pewne, nie walczy on ze światowym syjonizmem jak to twierdzą czy twierdzili koledzy z WPS a wręcz przeciwnie, na wszelkie sposoby chce tej walki uniknąć, szczególnie z miejscowymi żydkami. I tu być może ma rację, bo czy można z nimi walkę wygrać skoro tak naprawdę nigdy nie wie się do końca kto jest żydem a kto nie.
  Według mnie Putin na wszelkie sposoby stara się chronić głównie własną d….
  Stąd musi mieć silną dobrze wyposażoną armię, bo inaczej skończy jak Husein czy Kadafi. Musi mieć poparcie społeczne i to wszystkich grup społecznych Rosjan, żydów, muzułmanów, wojska i milicji, co ma go chronić przed przewrotem pałacowym bądź rewolucją typu majdan.
  Taka i nie inna jest polityka Putina.
  Jego interes i bezpieczeństwo w pierwszym rzędzie.
  Dla tego rosyjskie wojska nie wkroczyły do Tbilisi, dla tego leje się krew w Donbasie, dla tego musiał przyłączyć Krym bo gdyby tego nie zrobił Rosjanie by mu tego nie darowali. I dla tego wdepnął w syryjskie gówno, by rosyjska ropa miała dla Europy to znaczenie jakie ma i te pieniądze które płyną do Rosji były w jego dyspozycji.

  Rzecz jasna wojny z zachodem nie chce, bo zdaje sobie sprawę, raz z ryzyka, kosztów i zniszczeń jakie mogłyby z takiej wojny wyniknąć.
  I dwa, bo jednak gospodarczo i militarnie Rosja jest słabsza od USA.
  Czy taką wojnę zachód może z Rosją wygrać?
  Nie koniecznie, wszak Rosja jest na swoim terenie, ma obecnie doskonałe systemy obrony przeciwrakietowej i ma łodzie podwodne z bronią atomową kursujące tuż przy wybrzeżu Ameryki, a tam główne i największe miasta zlokalizowane są na brzegu oceanu. Więc ich zniszczenie jest gwarantowane, łącznie ze stolicą.

 68. Alina said

  Dziennikarze zastanawiają się, sugerują, że miejsce zamachu i czas nie były przypadkowe, dokładnie w dniu pobytu w Petersburgu samego Putina. Był nawet w TVP odważny, który nie wyklucza możliwości, że to służby specjalne mogły przejąć kontakty zamachowców i skierować ich do Petersburga. Jest to równie prawdopodobne jak ISIS, czy Czeczeńcy, ale w przypadku służb nigdy nie będzie dowodów.

  Jeśli zamach został zorganizowany w związku z wizytą Putina, to komuś bardzo zależy, żeby Putin kojarzył się z trupami i niebezpieczeństwem, czyli zamach może być elementem krwawej antyputinowskiej kampanii wyborczej.
  Można znaleźć w sieci dementi nt. przedterminowych wyborów w Rosji (w naszych mediach nie słyszałam), czyli, że ktoś rozważa taki wariant, ale nie wiadomo dlaczego:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ckw-twierdzi-ze-wybory-prezydenckie-w-2017-roku-sa-technicznie-niemozliwe/6kp99r

  Ciekawe, czy mają związek z tym protesty, o których też specjalnie nie było słychać.
  https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2017-03-27/antyrzadowe-protesty-w-rosji

 69. revers said

  Juz Petersburg przebity jest newsem, w Idlib Syria cos zagazowalo, po tym jak Putin Isis odgrozul sie, zachod przeciwko Assadowi

  https://www.theguardian.com/world/2017/apr/04/syria-chemical-attack-idlib-province

  Francja zwoluje rade bezpieczenstwa ONZ z racji gazownia , nie podkladania ladunkow wybuchowych w metrach.

 70. Pinxit said

  67
  Markglogg

  Moze zwrocmy uwage na historie Rosji.
  To nie tylko Putin ‚kunktuje”.
  Rosja na ogol nie odpowiada na prowokacje dopoki nie zostanie napadnieta. Tak bylo i za Napoleona i Hitlera, a nawet wczesniej. Jest cos w charakterze Rosji, ze nie porywa sie za pierwszym wstrzasem. I moze dlatego na ogol wygrywa.
  Jest kolosalna roznica miedzy USA i Rosja. Rosja wystepuje zawsze w obronie swego kraju. Dlatego i morale zolnierzy jest inne. I Rosja dba o swoich weteranow.

 71. Alina said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2773&Itemid=111

  „Jak kłamie RZEPA: „Rosjanin z Kirgistanu sprawcą zamachu”. A tymczasem niżej precyzują, że to „Akabarżon Dżaliłow”. Aj, jaki Rosjanin!!”

 72. Pinxit said

  69
  Revers
  re: gaz sarin w Idlib

  Zachodnie media dalej sie wyglupiaja z tym gazem sarin. Okazuje sie, ze to Syryjczycy zbombardowali jakas fabryke jihadistow w Idlib.
  Nie wiedzieli, ze to fabryka broni chemicznej: z tej fabryki terrorysci wysylali bron chemiczna do Mosulu..
  (Niektorzy czlonkowie Rady Bezpieczenstwa mieli swieta racje przypominajac, ze Rade Bezpieczenstwa zwoluje Zachod tylko wtedy jak terrorystom sie dzieje krzywda – w sprawie ludobojstwa w Mosulu nie ma zadnych zwolan Rady Bezpieczenstwa a Amerykanie twierdza, ze nie maja tam swoich dziennikarzy!!)

  Zadziwiajaca hipokryzja USA. Zydowka Nikki Haley – nowy przedstawiciel USA do Rady Bezpieczenstwa a takze zachodnie media opowiadaja, ze Asad zagazowal sarinem cywilow syryjskich .Gdzie byla ta malpa, jak Asad ratowal Aleppo i przy pomocy Rosji ratowal mieszkancow Aleppo, Pamiry i Homs? A Rosja i Chiny zablokowaly w Radzie Bezpieczenstwa pomysl amerykanski na „no fly zone” nad Damaszkiem.

  Wyjatkowa perfidia.

  Armia syryjska zbombardowala dzihadistom arsenal broni chemicznej produkowanej dla terrorystow w Iraku.

  https://www.almasdarnews.com/article/syrian-army-strikes-jihadist-gas-depot-southern-idlib-report/

 73. revers said

  re71
  Rosjanin z Kirgistanu, tak jak urgowie niedlugo beda chinczykami.

  Tymczasem rosjnin analityk Popow pisze ze zamach w Petersburgu jest czescia programu zachodu odsuniecia Putina od wladzy …
  http://www.fort-russ.com/2017/04/popov-st-petersburg-terror-is-part-of.html

 74. VA said

  Parchy przestaly mordowac ambasadorow Rosji, a teraz robia zamachy bombowe na niewinnych Rosjanach.

 75. wastocznyj said

  39, 51, 67 (Siggi i pan M.G.): wedlug mnie kopia dokumentu jest wiarygodna. Nierozeznanych infiormuje, ze chodzi o wniiosek o wydanie dowodu osobistego, nazywanego wnutriennym pasortem, czyli paszportem wewnetrznym, wydawanym w miejscu pierwszego podstawowego zamieszkania (zameldowania) Putina,
  czyli w Leningradzie, w zwiazku z ukonczeneim przez niego 45 roku zycia (zasada) w roku 1997. Transparentne falszerstwo dokionane w kserokopii to zamiana daty wniosku na 1968, by dokument spalic. Paradoksalnie zamiar ten potwierdza nic innego a autentycznosc dokumentu. Wpisywanie w takich wnioskach narodowosci rodzicow bylo wtedy standardem, zreszta tak, jak kiedys w Polsce.

  ——
  Sraty taty dupa w kraty.
  Admin

 76. Re: 75 Wastocznyj…
  Czy mam rozumiec, ze W.Putin jest z matki zydowki? (I ojca NKWD-zisty???)…
  Czy nalezy oczekiwac na jeszcze „lepsze wiarygodne” dokumenty???…

  Obawiam sie, ze wkrotce dowiem sie, ze D.Trump mial babcie zydowke, ojca zyda I matke z Niemiec…:)))

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wypadaloby postawic zasadnicze pytanie: „Czy W.Putin reprezentuje interes Rosjan, czy zydow???”..

 77. Alina said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-zamach-w-petersburgu-w-mieszkaniu-dzalilowa-znaleziono-fragm,nId,2378568

 78. revers said

  Kogo obchodzi Petersburg?
  .https://www.youtube.com/watch?v=aC0AKDu7zxs&feature=share
  Jak Trump po przygotowanym raporcie unych o uzyciu gazow bojowych w Syrii przez chce Assada powiesic jak Sadama i z Syrii zrobic Irak.

 79. Pinxit said

  73
  Revers
  Dzisiejsze wiesci sa bardzo niepokojace. Przedstawiciel rzadu Trumpa w Radzie Bezpieczenstwa, Nikki Haley wyraznie sie odgraza, ze jak ONZ „nie zrobi porzadku z Syria” to Amerykanie beda musieli podjac militarna akcje bez zgody ONZ.

  No tak, ale kiedy Jankesy sie pytaly o czyjakolwiek zgode?.
  Nikt juz nie ukrywa, ze zamach w Petersburgu to zemsta za Syrie, w ktorej to „Rosjanie pomieszali plany USA wobec Syrii” – jak powiedzial rzecznik rzadu USA.

  Juz za czasow administracji Obamy , wsciekle amerykanskie psy wojny ostrzegaly, ze Rosjanie beda wracac do Rosji w „body bags”.
  Senator McCain obiecywal, ze ‚Rosjanom samoloty beda spadaly”.
  Polowanie na Rosjan juz sie oficjalnie rozpoczelo.

  Po dzisiejszym wystapieniu Trumpa, juz nikt nie ma najmniejszej watpliwosci, ze polityka zagraniczna USA pozostaje bez zmian od czasow…. Hiroszimy i Nagasaki, a nawet jeszcze wczesniej.
  Mimo, ze nie przeprowadzono zadnego dochodzenia i nie podano ostatecznej oceny zdarzej w Idlib, Trump osobiscie dzis sie odgrazal Asadowi.
  Jakos tak sie Amerykanom zapomina co wyprawiaja w Jemenie i Mosulu.

  Wlasnie angielski diabel wcielony pani Teresa May poleciala wczoraj z wizyta przyjazni do Arabii Saudyjskiej.
  Ambasador UK w Rijadzie opowiada o tym, jak wazna dla Anglii jest przyjazn narodu angielskiego z bardzo religijnym i milujacym pokoj narodem Arabii Saudyjskiej. (Anglia sprzedala Arabii Saudyjskiej bron za ponad 3 i pol miliarda funtow.)

  Polecam bardzo poczytac – tekst polski. (klamstwa anglosaskie)
  04.04.2017 – Syria: 551 dzień sprzątania świata… | KODŁUCH

  https://kodluch.wordpress.com/2017/04/04/04-04-2017-syria-551-dzien-sprzatania-swiata/

 80. Pinxit said

  11
  Markglogg

  Mysle, ze to troche niepowazne wklejac niesprawdzone dokumenty Putina i grzebac komus po cmentarzach doszukujac sie „korzeni.
  Troche nie na miejscu. Zwlaszcza, ze na Putina tez jest „otwarty sezon” na polowanie.
  Moze nie wszyscy wiedza czy pamietaja, ze za czasow Josipa Broz Tito, kiedy banki zydowskie sie wsciekly na Jugoslawie, prasa zachodnia i WolnaEuropa a takze zaprzyjaznione z Zachodem zrodla podawaly rozne wiesci o zydowskim pochodzeniu J.B. Tito. Podawano tez o sobowtorach, chorwacko-zydowskim pochodzeniu, a takze o ‚podrzuceniu Jugoslawii rosyjskiego zyda ze Zwiazku Radzieckiego”.
  Kadafi tez podobno byl „zydem z pustyni”.

  Widac, ze intelektualnie, to ludzkosc jeszcze nie zeszla z drzewa palmowego. Od lat te same tricki dzialaja na swiadomosc, podswiadomosc i zapas niewiedzy odbiorcow najbardziej nowoczesnych mediow w historii naszego swiata.

  A Putin?
  Nie wazne, ze broni Rosje, jak tylko moze, przed konfliktem i wojna. Nie wazne, ze pomaga przezyc ofiarom wojen anglosaskich: w Syrii i na Ukrainie. Tysiace dzieci ukrainskich leczy sie w rosyjskich szpitalach. Rosjanie zamontowali wiele szpitali polowych w Syrii, choc Amerykanie twierdza, ze Rosjanie bombarduja szpitale.
  I niewazne, ze Putin probuje odciagac widmo wojny jak tylko dlugo potrafi, postepujac zgodnie z rosyjska tradycja Kutuzowa i sowieckich generalow: nie zaczynamy wojny ale bedziemy sie bronic.
  Putin wyratowal Krym od losu Ukrainy i Donbasu, rozbudowal szpitale i pomaga innym przezyc.
  To wszystko jest niewazne.
  Wazne, ze a nuz jest pochodzenia zydowskiego.

  Posluchajcie:
  Генералам Гражданской Войны – YouTube

 81. Siggi said

  Panowie,z gazem w Syrii spokojniej.Jest wspólne stanowisko Rosji i USA co do dochodzenia w tej sprawie.
  Jakakolwiek akcja odwetowa w ciemno tzn w Assada nie wiadomo czym się może zakończyć.
  Najprawdopodbne było zbombardowanie przez samoloty rządowe składu broni chemicznej islamistów.
  Ponieważ kłamstwo,kłamanie w mediach zachodnich jest standardem,to i tak przdstawiają sytuację,że to Assad.

 82. wastocznyj said

  76, Jasiek
  Mysle, ze reprezentuje interes mieszany: swoj, Rosji, zydowstwa tam zamieszkalego, ktore ma bardzo duzy udzial we wladzy i zewnetrznego, zapewne od Jelcyna silnego wspolwlasciciela rosyjskich bankow i podmiotow gospodarczych.
  Dlatego nie ma jednoznacznosci w postepowaniu Putina, ktory lawiruje jak moze, by utrzymac sie u wladzy a atakowany jest na wielu frontach.
  Jednoznacznie wmieszal sie do przepychanek w Syrii i powinien sprawe dokonczyc a odnosze wrazenie, ze poszedl na deal. Byc moze czuje sie
  jeszcze za slabym a Rosji z Chinami jakos nie calkiem po drodze, by stworzyc miazdzaca przeciwwage dla zapedow tych od NWO a szkoda.

  ——
  Atakowany przez kogo? Bo o ile pamiętam, to ma chyba 90% wśród narodu.
  Admin

 83. Pinxit said

  82
  Wostoczny
  Niestety, bardzo wielu ludzi, nawet jesli bardzo krytykuje zydow i zydostwo – przesiaknietych jest do szpiku kosci hasbara.
  Zazydzili nam syjonisci mozgi tym, ze najwazniejsze jest aby cala swoja uwage skupiac na „wodzu”, jakby ten jeden tylko czlowiek stanowil wladze i panstwo.
  Dlaczego tym zacmionym, do glowy nie przychodzi, ze gdy chodzi o losy Miloszewicza, Husejna, Marcosa, Kadafiego, Asada – kazda decyzja psychopatow swiata dotyczy calego narodu. Przeciez za kazdym politykiem i glowa panstwa czy szefem rzadu – kryja sie ludzie!!! Cale rodziny i grupy spoleczne.
  Czy to tak trudno zauwazyc??
  Kiedy radosnie popieralismy mordowanie Husejna – myslelilsmy tylko o zemscie. Za co? Co nam zrobili Arabowie w Iraku? Husejn przedstawial rzad, ktory miedzy innymi dal kontrakty Polakom i polskim firmom. Od Amerykanow nie dostalismy pol kontraktu choc mielismy obiecane.
  W momencie kiedy na glowie niezaleznego panstwa dokonywano politycznego mordu – wszystkie zydowskie stacje telewizyjne kazaly nam sie cieszyc jak debilom w cyrku dla wariatow.
  Kiedy zamordowano w rownie bestialski sposob Kadafiego- wszyscy odetchneli z ulga!
  Do Miloszewicza wielu Polakow, ktorych spotykam, ma ogromne pretensje, ze to zbrodniarz.
  TaaaaK? A kogo zamordowal?

  Caly anglosaski syjon zwraca nam uwage na … Putina: a to, ze tyran i dyktator, ze jezdzi konno a nie stac go na koszule, a to, ze ma armie do niczego i Ameryce nie dorowna. To ma matke zydowke, miliardy zadekowane w bankach; dupek Putin juz dawno powinien napasc na Kijow i metoda zydowska urzadzic drugie Jerycho.
  Sral pies dzieci, kobiety i starcow.
  Putin powinien juz dawno pojsc w slady starozakonnej Ameryki i mordowac…. mordowac … mordowac.

  Caly swiat byl oburzony, jak coreczka dyplomaty z Kuwejtu odstawila wyrezyserowana scene ze szpitala, w ktorym rzekomo Sadam Husejn kazal wyrzucac noworodki z inkubatorow. Pokazano dwa inkubatory.
  Zaden debil sie nie zastanawial co robila bogata 12 latka w irackim szpitalu.
  Cay swiat byl oburzony, ze Husejn morduje dzieci.

  NIKT NIKT NIKT na swiecie, ani w Polsce nie oburzyl sie tym co powiedziala minister spraw zagranicznych USA – czyli sekretarz Stanu: ” Warto bylo wymordowac pol miliona irackich dzieci”.
  Nikt sie nawet nie oburzyl, jak debil Bush powiedzial, ze kazal mordowac Irak bo … Husejn sie odgrazal jego tatusiowi.
  Jak dobry synus – narkoman?

  Takie mamy poczucie przyzwoitosci i etyke: i na calym swiecie i w Polsce.
  Co poniektory Polak moze i ma polskie geny, ale calkowicie zazydzony mozg. Przegladam polskie gazety i dziwie sie, co Polacy czytaja.

  Odczepcie sie od Putina. Choc przez chwile pomyslcie o Rosjanach. Ja sie czuja i co przezywaja.

  Amerykanie oburzeni stosowaniem broni chemicznej??
  Od kiedy?
  Becwal Trump oburzony?

  Ofiary amerykanskiej broni chemicznej w Iraku:
  Children Horribly Deformed by US Chemical Weapons in Iraq (NSFW) – YouTube

 84. Marucha said

  Re 57:
  Widzę, że muszę to jeszcze raz wyłożyć, powoli i zrozumiale.
  Otóż oczywiście chcę być Polakiem, choć, prawdę mówiąc, obecna Polska nie daje mi żadnych powodów do dumy.
  Gdybym miał jednak wybierać między dwużydzianem Polaka, a Rosjaninem, wybiorę Rosjanina, o ile nie jest jakimś skończonym degeneratem.
  Bo Rosjanie ze swego kraju mogą być dumni.

 85. NICK said

  A mówiłem, prosiłem, ostrzegałem by nie kontaktować się. Nie przyjmować apanaży, orderów maści wątpliwej.
  Nie zmieniać zdania. Trwać.
  Opuścić układ. Oni już nic nie zrobią.

  Jeżeli ktoś w Pana Boga nie wierzy? Niech nie wierzy.
  Są i pozostaną prawa naturalne. Nieboskie?

  Na koniec zostanie „cześć jego pamięci” a niech i będzie oraz chwała Jego Duszy.
  Najlepiej jedno i drugie.

 86. Adam Ryglowski said

  Ad 84 )
  Panie. Marucha
  Dzisiaj w Europie. powiedz ,
  Jestem Polakiem !
  ( TRAGICZNE)
  Wstyd i poruta
  W ’90 PRL zostal. kolonia.
  😢😤

Sorry, the comment form is closed at this time.