Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kto się nie zgadza z Tomaszem Sakiewiczem – ten nie jest godzien miana Polaka

Posted by Marucha w dniu 2017-04-03 (Poniedziałek)

Tomasz Sakiewicz nie tylko walczy o prawdę o Wołyniu wbrew ks. Isakowiczowi, nie tylko piętnuje morderców z krwią na rękach, ale też mocuje się z rosyjskimi „paradygmatami”, rozgrywając strategicznie ważną partię szachów na geopolitycznej szachownicy z rosyjskim imperializmem.

Swoją publicystyką Tomasz Sakiewicz przyprawia polskich patriotów o niemały ból głowy. Dzięki niej naczelny „Gazety Polskiej” nie tylko zbudował pomnik trwalszy niż ze spiżu, ale stał się też uniwersalną miarą patriotyzmu niczym wzorzec metra z Sevres. Pozostaje trzymać kciuki za redaktora Sakiewicza, by sprostał wszystkim tym zadaniom, jakie stawia przed nim Bóg i Historia.

W trudnych i burzliwych czasach Tomasz Sakiewicz musi dzielić swój napięty grafik już nie tylko między byciem pomnikiem i wzorcem, ale i jednocześnie sumieniem narodu polskiego. W momentach największego napięcia bywał także zmuszany nawet do napominania błądzących księży:

„Jesteś jednym z niewielu Polaków, którzy może nieświadomie, ale jednak stanęli po stronie Moskwy. Obydwaj wiemy, że to co pisałeś nie było prawdą. Bo to nie banderowcy zrobili tę rewolucje, ale ludzie, którzy nie chcą być pod butem Kremla […] Dzisiaj putinowska propaganda służy agresji i zabijaniu. Kto ją szerzy ma tak samo krew na rękach jak snajperzy, czy skrytobójcy” – pisał Tomasz Sakiewicz do księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który uroił sobie banderyzm rzekomo występujący na Ukrainie.

Apel do sumienia duchownego Tomasz Sakiewicz wygłosił na szczęście w samą porę, bo już w marcu 2014, dzięki czemu ksiądz Isakowicz-Zaleski dostał przynajmniej szansę na zmycie krwi niewinnych ludzi ze swych rąk.

Nie wiadomo jednak, czy kapłan wykorzystał możliwość nawrócenia, jaką dał mu Tomasz Sakiewicz. Naczelny „Gazety Polskiej” pisze bowiem innym razem:

„Sprawę Wołynia trzeba było dawno wyjaśnić i potępić zbrodniarzy. To, iż robimy to dokładnie wtedy, kiedy jest to wygodne dla Rosjan, świadczy o słabości polskiej i ukraińskiej polityki” – czytamy na związanym z „GP” portalu Niezalezna.pl.

I doprawdy nie trzeba wielkiego umysłu, którego natura Tomaszowi Sakiewiczowi przecież nie poskąpiła, by nie domyślać się, że wspomniani „zbrodniarze” to właśnie takie postacie jak mający krew na rękach ks. Isakowicz-Zaleski. Bo przecież nie może chodzić o potępienie zbrodniarzy z UPA, o co apelował w trakcie zamieszek na Majdanie duchowny. To właśnie te nierozsądne apele księdza sprawiły, że „ma krew na rękach”, a więc: jest zbrodniarzem.

Czyste sumienie w tej sprawie zachował wyłącznie Tomasz Sakiewicz i ewentualnie ci, którzy się z nim zgadzali. Jeśli bowiem Majdan z Tomaszem Sakiewiczem, to któż przeciwko niemu?

Tomasz Sakiewicz nie ogranicza się jednak tylko do napominania żyjących, ale zabiega też o pamięć i cześć zmarłych. Przekonajmy się sami:

„Tu wyraźnie chcę zaznaczyć, że jestem największym zwolennikiem wyjaśnienia i potępienia ludobójstwa na Wołyniu” – wyznaje naczelny „Gazety Polskiej”. W razie gdyby ktoś mu jednak ośmielił się nie wierzyć, Tomasz Sakiewicz nie pozostawia miejsca dla jakichkolwiek wątpliwości:

„Moja rodzina należała do ofiar ukraińskich nacjonalistów. Wystarczy choćby zapoznać się z historią męczeńskiej śmierci brata mojej babci, ks. Waleriana Raby” – zaznacza. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że Tomasz Sakiewicz wspomina o tym fakcie dla własnych korzyści. Nic z tego – bowiem wyraźnie podkreśla on, iż strażnikiem pamięci o ofiarach jest właśnie po to, by nikomu nie przyszło do głowy poświęcanie ich na ołtarzu „geopolityki” (słowo-klucz w publicystyce Tomasza Sakiewicza):

„Nie życzę sobie jednak, by ich ofiara była obecnie wykorzystywana do szkodzenia Polsce. Ogromna aktywizacja środowisk podających się za patriotyczne ma na celu, używając sprawy walki z ukraińskim nacjonalizmem, zablokowanie realizacji najważniejszych geopolitycznych celów Polski” – dodaje Tomasz Sakiewicz, stawiając ostatecznie kropkę nad „i”.

A więc walka z ukraińskim nacjonalizmem, który ma krew na rękach Polaków, powoduje, że samemu ma się krew na rękach, czego dowodem jest ks. Isakowicz-Zaleski. A może i sam duchowny ma ręce unurzane także we krwi ofiar ukraińskich nacjonalistów, jeśli obca jest mu „geopolityka”?

Bo skoro to Tomasz Sakiewicz jest „największym zwolennikiem wyjaśnienia i potępienia ludobójstwa na Wołyniu”, to siłą rzeczy nie może nim być jego oponent, czyli Tadeusz Isakowicz-Zaleski. A kto nie chce wyjaśnić i potępić Wołynia, ten – wiadomo – tak jakby sam zabijał ofiary UPA.

Podziękujmy więc Tomaszowi Sakiewiczowi za to, że właśnie zdemaskował kolejnego fałszywego Kresowiaka.

Tomasz Sakiewicz cierpi jednak za miliony, tak jak ongiś Józef Piłsudski. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zauważył, to niech przeczyta:

„Za chwilę jakakolwiek próba porozumienia się z jedynym narodem, który realnie stawia opór Rosji, będzie jeszcze większym obciachem niż pięć lat temu popieranie PiS czy zajmowanie się Smoleńskiem. Zmieniła się sytuacja, zmieniły się paradygmaty Łubianki. I tak to razem z Piłsudskim zostałem naraz Żydem, banderowcem i masonem. Co zrobić – Polskę nie tak łatwo kochać” – woła naczelny „GP” ze swym mesjanistycznym przesłaniem do narodu polskiego.

[To jej nie kochaj, psychopato. Obejdzie się. – admin]

Tomasz Sakiewicz nie tylko więc walczy o prawdę o Wołyniu wbrew ks. Isakowiczowi, nie tylko piętnuje morderców z krwią na rękach, ale też mocuje się z rosyjskimi „paradygmatami”, rozgrywając strategicznie ważną partię szachów na geopolitycznej szachownicy z rosyjskim imperializmem. Niech ludzi o kamiennych sercach rozmiękczy i ten fragment publicystyki Tomasza Sakiewicza:

„Drugim wielkim zagrożeniem jest rosyjska polityka imperialna. Jeżeli od lat nawołuję do porozumienia z narodami Europy Środkowej, to nie dlatego, że przestałem widzieć problemy czy nawet zbrodnie, jakie podzieliły nasze narody, lecz dlatego, że nie mamy innego wyjścia” – wyjaśnia motywy swojego postępowania.

Łatwo się też domyślić, że jedynie przez skromność i niechęć do patosu Tomasz Sakiewicz zawsze odpierał pokusę dopisywania na końcu swoich tekstów znanej maksymy:

„Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować, jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć”.

Ale Tomasz Sakiewicz prostuje ścieżki, które kręte są tylko pozornie. Skoro pisze: „Jeżeli od lat nawołuję do porozumienia z narodami Europy Środkowej, to nie dlatego, że przestałem widzieć problemy czy nawet zbrodnie, jakie podzieliły nasze narody, lecz dlatego, że nie mamy innego wyjścia” – to na pewno tak jest. Nie ma najmniejszego powodu, by nie dawać mu wiary.

Tomasz Sakiewicz nigdy bowiem nie zapomina o zbrodniach dzielących narody. O tych, które narodów nie dzielą, być może nie zapomina również. Bo Tomasz Sakiewicz nie zapomina nigdy, ale na szczęście łatwo wybacza. Chyba, że ktoś ma krew na rękach.

Tomasz Jasiński
http://www.kresy.pl

Komentarze 33 to “Kto się nie zgadza z Tomaszem Sakiewiczem – ten nie jest godzien miana Polaka”

 1. Inkwizytor said

  Spotkam kurwe, zajeb*ę

 2. Jazzik said

  fajny ironiczny artykuł.

 3. Cadyk z Radomska said

  Zwykła pluskwa

 4. RomanK said

  Z „kawalerem” odznaczen otrzymanych od Obcych i Wrogich Sluzb Specjalnych..sie nie dyskutuje. Nie rozmawia z nim wcale, nie wspomne o podaniu reki.
  CI co to robia, sami sobie wystawiaja swiadectwo.
  W USA tacy musza sie rejestrowqac, -jako Agenci Obcych Panstw…i sa obserwowani i sprawdzani.
  To, ze taki osobnik bryluje na salonach wladzy, automatycznie swiadczy I O WLADZY …..I O ICH SALONACH!

 5. Kowalski said

  Ot takie K…y rzadza umyslami POLAKOW.O Boze o ZGROZO.
  KONIEC TEGO.KONIEC PANOWANIA smieci w POLSCE.

 6. Władek said

  Arcygnida chazarska która resztę życia powinna spędzić ciężko pracując w kamieniołomach.

 7. Rafal C. said

  Ot durnenki on, a ma rzesze wyznawcow.Na durniow jest sposob: Dopoki nie siegna po wladze
  ignorowac albo wysmiac.Nic ich tak nie boli jak bezsilnosc.

 8. VA said

  Parchaty Zyd.

 9. Re: Artykul…
  Normalnie zydowska k…rwa dopomina sie „koktailu molotowa” w swojej „rech-dacji”…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. RomanK said

  No..no no no ..tiu tiu tiu:-))))

  Posluchajcie o Zydowskich Suzbach Wojskowych:

 11. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to est FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie kalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

 12. Zbyszko said

  Wiele o Sakiewiczu mogliby powiedzieć kierownicy klubów Gazety Polskiej. Np od czego zaczyna jego u nich pobyt. Czego szuka po okolicznych sklepach.

 13. Maro said

  Niewątpliwie wartościowy artykuł.

  Czyżby Tomasz Sakiewicz zastępował Adama Michnika jako głównego przewodnika moralnego polskich dziennikarzy?

 14. Władek said

  Ad. 13.

  Michnik to zwykły parch, a Sakiewicz to parch i zdrajca jednocześnie. Tylko CZAPA.

 15. Władek said

  Dobrze zorientowani ludzie mówią, że facet mam mocno pedofilską i dewiancką gębę, więc należałoby dokładnie sprawdzić, czy czasem nie miał i nie ma do czynienia z dziećmi.

 16. Ustk said

  Gudlajskie klakiernie tzw. Kluby GazPol (na pewno nie polskiej szmaty) zakladane sa wszedzie i b. popularne wsrod Polonii.

 17. A co ten rezun będzie nam tu stawiał warunki?! Pogonić dziadygę na Dzikie Pola, tam jego miejsce razem z jego koliszczyzną, hajmadakami i mołojcami.

 18. witek said

  Wypociny kolegi Sakiewicza.
  Ten jest jeszcze lepszy 🙂

  Trwa wojna z Rosją. Tę wojnę Rosja nam wypowiedziała, to znaczy Polsce i innym krajom Europy, i albo się poddamy albo podejmiemy walkę. Tak, to jest wyzwanie. I oczywiście bez działalności państwa polskiego tu się nie obejdzie. Widocznie jednak urzędnicy państwowi zajęci są czymś innym. A problem polega na tym, że nacisk rosyjskiej agentury na opinię publiczną jest taki, że ludzie boją się temu przeciwdziałać.

  To jest wojna. A najlepszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest jego ujawnienie, ośmieszenie, pokazanie, że tak naprawdę służy Putinowi. Musimy przede wszystkim wiedzieć kto jest kim. Proszę zwrócić uwagę, że taki Olszański, który jest „przekaźnikiem” w rosyjskiej wojnie informacyjnej, ma zapewne około miliona odwiedzin swoich filmików na YouTube. Niech z tego miliona zostanie zatrutych jego bredniami powiedzmy 10% odbiorców. To jest 100 tysięcy. I to jest „armia”, która czeka tylko, żeby połknąć następną dawkę dezinformacji, o tym, że „trzeba wyjść z NATO”, albo, że „Rosja wcale nam nie zagraża, tylko zagraża nam Ukraina, bo przygotowuje się do podboju Polski”, itd

  http://www.fronda.pl/a/dr-jerzy-targalski-dla-frondy-potrzebny-jeden-black-hawk-na-wojne-informacyjna,90247.html

 19. ordon said

  Judasz nie mial dzieci….

 20. Lily said

  Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  B.sZydlo,czlowiekiem roku.
  newsbook.pl/2017/01/31/beata-szydlo-laureatka-
  nagrody-czlowieka-roku-klubu-gazety-polskiej

 21. Boydar said

  Nie miał ? To skąd tylu sprzedawczyków wokół, przez indukcję ?

 22. RomanK said

 23. Władek said

  Ad. 22.

  Morawiecki to typowo chazarsko-frankijskie nazwisko. Należy zadać pytanie kto w PiS nie jest polskojęzycznym chazarem, przechrztą frankijskiego pochodzenia czy agentem banderowskim? Długo patrzyłem i nie widzę ani jednego Polaka z krwi i kości.

 24. witek said

  …no jeden się przyznał 🙂

  Życie prywatne
  Pochodzi z rodziny frankistów ochrzczonej w katedrze lwowskiej w 1759, co przedstawił w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” przed wyborami parlamentarnymi w 1997

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Naimski

 25. revers said

  W sadzie wroclawskim to juz dziala
  http://prawy.pl/48766-skandal-na-procesie-piotra-rybaka-zydzi-weszli-na-sale-polacy-nie/

 26. Zenon K. said

  „Sakiewiecz, kat cię czeka. Nie może inaczej być!” 🙂

 27. Maniek said

  ad Revers 25, rodzina może wejść

 28. stach said

  Co za durne porównanie Sakiewicza do Piłsudskiego ,,Piłsudski nie cierpiał za miliony,,

 29. Władek said

  Artykuł o tym jak banderowskie parchy z Sakiewiczem na czele wypompowują pieniądze polskiego podatnika:

  http://wiadomosci.wp.pl/6-mln-zl-na-portal-o-puszczy-bialowieskiej-do-kogo-trafia-pieniadze-6109072394975361a

  I co Polaku zrobisz chazarowi?

 30. NICK said

  Dr Kękuś myli się lub „myli” zbyt często.
  Dość długo obserwowałem.

  Nie polecam!

  Nie odnoszę się niniejszym do (22).

 31. Trwa wojna z Rosją??. Tę wojnę Rosja nam wypowiedziała,? to znaczy Polsce i innym krajom Europy,:) i albo się poddamy albo podejmiemy walkę. Tak, to jest wyzwanie. I oczywiście bez działalności państwa polskiego tu się nie obejdzie:) Braaawo panie ..witek:). czytam miedzy innymi gazety New york times i wshington post i …coraz czesciej znajduje wiadomosci 🙂 jak to widuje sie czesto na ulicach NY i innych miast w ameryce, uciekajacych ruskich agentow z napisami kgb pod polami marynarki:).Ja rowniez tez uwazam ze rosja ma az!!! trzy bazy wojskowe poza granicami rosji .natomiast wlasciciele Ameryki i Europy maj ponad 2000 Tysiace baz poza Ich krajami ,ale to sa bazy …….chumanitarne!, niosace milosc ,pojednanie ,i braterstwo miedzynarodowe:):)Sluszne i . zbawienne ..obronne!! Widze Pana jako doradce u Macierewicza i Kaczynskiego!!

 32. Władek said

  Ad. 30.

  Ten cały Kekuś ma lekko chazarski ryj i takie samo zachowanie. Również nie polecam! Chazarski ślepy zaułek…

 33. Czolgista said

  Sakiewicz to ten sam, który pisał o dotacjach unijnych jak o „wódce, którą się podaje alkoholikowi” i jak to nie wypada takie pieniądze brać, a teraz sam sięgnął po kilka milionów z EU na jakiś śmieszny portal o lasach.

Sorry, the comment form is closed at this time.