Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (34 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-04-06 (czwartek)

Unia Europejska zniosła wizy dla obywateli Ukrainy. Wejście w życie decyzji zależy jednak nadal od krajów członkowskich. Dwużydzian Polaka martwi się, że Ukraińcy zamiast do Polski zaczną wyjeżdżać gdzie indziej i w Polsce zabraknie rąk do pracy, albowiem nasz kraj pracą Ukraińców stoi.

Poniżej wpisujemy komentarze na wolne tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/04/03/wolne-tematy-33-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/04/08/wolne-tematy-35-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 268 to “Wolne tematy (34 – 2017)”

 1. Zbyszko said

  Handel Polskimi dziećmi…

  Tematu boją się dotykać w Polsce WSZYSCY. Jest tylko paru śmiałków, którzy tym mówią, zachęcam do zagłębienia się w ten temat

 2. snag said

  Przeszło w Parlamencie w try miga, zaklepane – Orban zalatwil sprawe, Soros w sina dal … Kiedy u was?

  http://www.jta.org/2017/04/05/news-opinion/world/hungary-passes-law-in-apparent-bid-to-shut-down-george-soros-founded-university

 3. denuo said

  Niemcy będą pracować do 70 roku życia aby wystarczyło na zasiłki
  .https://www.youtube.com/watch?v=Rn7t9otnigY

 4. osoba prywatna said

  AUTO Z KONOPI MOCNIEJSZE NIŻ ZE STALI!
  http://wolnekonopie.org/2013/12/28/auto-z-konopi-mocniejsze-niz-ze-stali/

 5. osoba prywatna said

  K I M   S Ą   N I E M C Y ?
  http://prusowie.pl/

 6. snag said

  W zio-grajdołku okupowany autochton który zabił żołnierza okupanta to TERRORYSTA a żołnierz to ZAMORDOWANA ofiara, w tym samym grajdołku żołnierz okupanta NEUTRALIZUJE (nie morduje) okupowanego autochtona ,…
  ————————————————
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4946163,00.html

  ‚Sgt. Elchai Teharlev, 20, of the West Bank settlement of Talmon was killed by a Palestinian terrorist’
  ‚Twenty-year-old Sgt. Elchai Teharlev of the Golani Brigade’s 13th Battalion was murdered in the vehicular attack’

 7. osoba prywatna said

  Jacek Kaczmarski – Oddział chorych na raka a’la polonaise 2002
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qw-5TF2G0bg

 8. Maciuś said

  Czytelnicy, to o czym napiszę nie pomieści Wam się w głowach.
  21 lipca 1993 roku holownik o nazwie „Arctic Taglu” – pchacz, połączony z barką „Link 100” uderzył małą łódkę rybacką „Bona Vista”. Skutkiem zderzenia łódź przewróciła się wraz z uwięzionymi wewnątrz sześcioma osobami. „Bona Vista” była własnością Polaka, obywatela Kanady – Henryka Kajata, zawodowego nurka zajmującego się połowem małży, ogórków morskich i innych jadalnych stworzeń żyjących na dnie morskim.
  W momencie zderzenia, właściciel łodzi nie zajmował się polowami, miał na burcie gości, również Polaków, w tym dwoje dzieci. Kolizja nastąpiła w dość trudnym nawigacyjnie wąskim przesmyku, zwanym Active Pass. Stało się to w nocy, przy dobrej widoczności, a pierwszą informację o kolizji CCG (Canadian Coast Guard) Co-ordination Centre otrzymało o godz. 0251.
  O 0352 na miejsce kolizji przypłynęła jednostka CCG „Skua”. Raport TSB (Transportation Safety Board) zaznacza że nikt z załogi „Skua” nie był ‘upoważniony’ do nurkowania. Na burcie byli jednak nurkowie zawodowi (commercial divers), czyli parający się takim samym zawodem jak Henryk Kajat. Muszę tu wyjawić coś bardzo dziwnego, otóż nurkowie Coast Guard są członkami własnego związku zawodowego, a przepisy tego związku zabraniają im nurkować między zanurzonymi w wodzie konstrukcjami, zapewne żeby żaden ze związkowych nurków się przypadkiem o coś nie zadrapał. Nurkowie komercjalni zaś, nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwo, oni wiedzą że jeżeli ratuje się ludzkie życie, to należy ponieść skalkulowane ryzyko. Muszę też dodać że do momentu przybycia „Skua” i jeszcze dłużej, słyszano ludzi uwięzionych wewnątrz kadłuba „Bona Vista”. Akcję ratunkową więc rozpoczęli nurkowie komercjalni, dopiero potem o godz. 0514 przybyli nurkowie ze stacji Search and Rescue w Comox BC, a o 0553 przybyli helikopterem nurkowie z Navy Diving Centre (czyli nurkowie Marynarki Wojennej) z bazy w Esquimalt BC, i wtedy wyciągnięto ostatnio ostatnią osobę. Jeszcze żyła, lecz była nieprzytomna. Była to, jak później się dowiedziałem, kobietą obywatelką Polski i Niemiec. Potem podano że zmarła po trzech dniach w szpitalu. I to jest bardzo zastanawiające, jak ktoś tonie to ginie od razu, to dlaczego ostatnia osoba wyciągnięta z pół zatopionego kadłuba „Bona Vista” jeszcze żyła, i dlaczego zmarła dopiero po trzech dniach. Tu musze się posłużyć informacją, której nie potwierdza raport; otóż nurek który miał kontakt z żywą jeszcze kobietą usiłował namówić ją na przyjęcie przewodu do oddychania i wypłynięcia z jego pomocą na powierzchnię. Nie znała jednak angielskiego, była przerażona i w szoku po ponad trzygodzinnym przebywaniu w zatopionym kadłubie, nic nie rozumiała co nurek do niej mówi. Ten nie widział innego wyjścia przywiązał do jej ciała linkę i za jej pomocą wyciągnięto Polkę na zewnątrz. Niefortunnie nieprzytomną. Zmarła skutkiem fizycznych obrażeń, na które w czasie wyciągania była narażona.
  Tyle o samej awarii i akcji ratunkowej, afera „Bona Vista”, była szeroko komentowana, winą obarczono po połowie załogę holownika i Henryka Kajata, gdyż był on jedynym osobnikiem na burcie, który potrafił kierować łodzią. Nie posiadał żadnych papierów pozwalających na kierowanie jednostką pływającą, ale przez Active Pass przepływał wiele razy. Dziwną sprawą jest oświetlenia nawigacyjne holownika i barki. Prawo morskie uznaje holownik sztywno powiązany z barką, pchający ją od strony rufy, która jest specjalnie skonstruowana dla sztywnego połączenia holownika z barką, jako tzw. „composite unit” i takie połączenie musi być oświetlone jako zwykła jednostka, czyli posiadać światła pozycyjne masztowe i burtowe, czerwone po lewej i zielone po prawej. „Arctic Taglu” wraz z barką były oświetlone identycznie jak holownik ciągnący barkę i być może tak to oświetlenie zinterpretował Henryk Kajat. Zachodzi pytanie dlaczego „Arctic Taglu” był tak oświetlony? Ano, bo gdyby był uznany za „composite unit” to musiałby mieć 4 osoby załogi zamiast dwóch. Powinien na burcie być Kapitan, Oficer, Mechanik i wykwalifikowany Marynarz. Ile to by kosztowało armatora? Ponad 1,000 dolarów dziennie. A wiecie kto był armatorem? Ten sam który był właścicielem barki na której zginęły 4 osoby – Peter B. Cheers.

 9. revers said

  Awanse w MON-ie, troche rozpedalowania niesie sie w szeregach niezwyciezonejk armi swiata, choc w tle MON-u i lesby daja sobie rade z Misiami.
  .https://img.wprost.pl/_thumb/e9/57/bc7c687455dec8b341a7adbdce83.jpeg

 10. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłoński o Judeopolonii w Radiu Maryja MOCNE
  .https://www.youtube.com/watch?v=OU8F93D_41A

 11. Maciuś said

  Lubię oglądać na BBC Earth program pt. „W okowach mrozu”. Jest on o ludziach, którzy dobrowolnie zrezygnowali z „osiągnięć” naszej upadającej cywilizacji pełnej monitoringu, nakazów/zakazów/pozwoleń/zezwoleń/koncesji/podsłuchów/kart zbliżeniowych/numerów ubezpieczenia itd…na rzecz życia w WOLNOŚCI na łonie natury. Żyją oni na Alasce, której powierzchnia wynosi ponad 1 mln. 700 tys. km. kw.
  Tam im nikt nie nakazuje jak mają żyć, co pić, jeść i ćpać. Z racji tej, że żyją oni w dziczy, wszyscy mają broń palną. Potrafią się sami utrzymać, a często między nimi jest handel wymienny. Urząd skarbowy nie ma do tych szczęśliwych ludzi żadnego dostępu. Żadna kontrola skarbowa ich nie dosięgnie chociażby z tego powodu, że podróż na Alaskę kontrolerów z ichniego IRS jest po prostu nieopłacalna. To są szczęśliwi ludzie!
  Zazdroszczę im troszkę. 😉

 12. Maciuś said

  Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi

  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.

  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 13. Siggi said

  Nakręcana jest propaganda dla operacji militarnej USA w Syrii przeciwko Damaszkowi.Jeżeli do tego dojdzie-bez wyjaśnienia sprawy gazu-to należy się liczyć z wojną na pęłną skale.
  Czy Trump podejmie ryzyko?To nie Irak z wymyślonym gazem/trucizną.Przy okazji wychodzi ponownie fałsz Turcji.

 14. revers said

  „Unia Europejska zniosła wizy dla obywateli Ukrainy. „?
  bez wizy mozna wwiezc juz cale arsenaly broni banderowcow …
  xportal.pl/?p=28975

 15. Maćko said

  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/prezydent-podpisal-specustawe-o-budowie-kanalu-przez-mierzeje-wislana_976353.html

  Budowa kanału łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym, poprzez wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną, staje się faktem. Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę, która zakłada otwarcie szlaku wodnego w 2022 roku.
  Przygotowana przez rząd ustawa o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską zakłada, że początek prac budowlanych w przyszłym roku i ich zakończenie w 2022 r. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 880 mln zł.
  ….

 16. Jacek2 said

  Re.9
  Ja nie troszkę ale bardzo zazdroszczę.

 17. revers said

  re13
  Zegnaj ekologio, niech zeje mysl hydrotechniczna na miare zwiazku radzieckiego okresu zawracania biegu rzek wokol jeziora Bajkal i nawadniania pustyni Gobii. ze zginie wiele gatunow ptakow, znikna lowiska ryb, powstana inne prady morskie kogo to obchodzi.

  A i skok na Kaliningrad stanie sie blizszy , co za przebieglosc polityczno-strategiczna, godna prezydenta Tutsi i Hutu w Rawandzie z u.w. .

 18. Marucha said

  Przed pół godziną pochowaliśmy naszą kochaną kociczkę, Tixi. Cierpiała na niewydolność nerek, ale dzięki dobrym lekarstwom jej życie przedłużyło się o jakieś trzy lata.
  Bardzo nam smutno.
  I trzeba będzie o tym powiedzieć wnukom…

 19. snag said

  Revers @ 17 ,…

  Ty koorwa rasisto ty, ty, czy jakos tam ,…

  I tego ,…

 20. Terebesz said

  Współczuję.

 21. Alina said

  15 Revers
  Piszesz człowieku bzdury.
  Mierzeja to nie pustynia. Każda bałtycka mierzeja była kiedyś sznureczkiem małych wysepek, które połączył piasek nanoszony przez dość szybki prąd wodny z zachodu na wschód. Każdy, kto miał okazję wylegiwać sie nad Bałtykiem wie, że woda tuż przy plaży niezależnie od falowania prostopadle do linii brzegowej przesuwa sie na wschód. Wystarczy pozostawić w wodzie butelkę częściowo napełnioną, żeby po chwili szukać jej kilka metrów dalej na wschód.
  To, że musimy przekopać mierzeję wynika z „przyjaznych” stosunków z Federacją Rosyjską, z którą ponoć rząd PO miał stosunki dobre, tak twierdził (chyba chodziło im o stosunki tego typu, że tow.Putin mógł w każdej chwili pie…lić PO). Niestety z tych dobrych stosunków nie wynikało udostępnienie cieśniny Pilawskiej dla polskich statków w tym łodzi podwodnych.
  Kanał powinien być wybudowany w latach pierwszych rządów PiS-Samoobrona-LPR, bo wówczas podjęto pierwsze decyzje w tym kierunku, nawet powstało specjalnie ministerstwo gospodarki morskiej.
  Nie należy się za bardzo przejmować hasłami ekologów, bo ci sami sprzedawczycy są gotowi mordować ludzi za to, że ci wydalają CO2

 22. snag said

  W Wenezueli kościół katolicki wzywa do pokojowej rewolty przeciwko ichniemu reżimowi a w Polinie hierarchia kościoła w jednym łóżku z reżimem … nie wspominając że bzyka swoje stado owieczek nie gorzej od zażydzonego reżimu

  Venezuela: Catholic Church Calls for Resistance Against Socialist ‘Self-Coup’
  ——————————————————————–
  http://www.breitbart.com/national-security/2017/04/05/venezuela-catholic-church-calls-for-resistance-against-socialist-self-coup/

 23. Siggi said

  15/Revers said
  ———-
  Panie Revers,proszę mnię nie wprowadzać w błąd z tym zawracaniem rzek,głowy.doopy itd.itd.itd.
  Bo ,faktycznie zawrócili Amu-Darię i Syr-Darię, ale nie w miarę czysty Bajkał a chyba w jezioro-morze aralskie przy Kaspii.I się zaczęło…
  Przy kopaniu zawsze wychodzi ludowa mądrość:…kto pod kim dołki kopie ….itd.
  Okiej?

 24. snag said

  Senor admin, pan też do tego ‚dorzuca’, znaczy finansuje – Autochtoni już wiedzą a uchodźców’ trzeba poduczyć 😉 ,…

  Swedish LGBT Group Releases Graphic Sex Brochure for Asylum Seekers
  —————————————–
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/06/swedish-lgbt-group-releases-overtly-graphic-sex-brochure-asylum-seekers/

  ——
  Niech Pan także napisze, do czego PAN dopłaca.
  Do jakich wojen, napaści, masowych mordów…
  Admin

 25. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/trump-krytycznie-o-ataku-w-syrii-zmiana-nastawienia-czy-efekt-presji

 26. Siggi said

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gazeta-wyborcza-laczy-male-lokalne-wkladki-z-duzymi-tworzac-dodatki-regionalne

 27. Maciuś said

  W Polsce nie trzeba być świnią, aby pchać się do koryta.

 28. snag said

  P. Miet ,…

  … parę detali na temat właściciela Tesla, Inc. ,…

  Steele: Elon Musk Doesn’t Want Government Subsidies; Let’s Give Him His Wish
  ——————————-
  http://www.breitbart.com/tech/2017/04/04/steele-elon-musk-doesnt-want-government-subsidies-lets-give-him-his-wish/

  Consider Elon Musk, the owner of SolarCity – which recently merged into his other company, Tesla – is the largest provider of residential solar panels in the nation. Musk is the 87th richest man in the world and someone worth admiring for his financial successes that have created thousands of jobs. However, I am not supportive of tax policies like the ITC that put more money in the pockets of billionaires.

  Another government incentive that Elon Musk benefits from is the Zero Emissions Vehicle (ZEV) tax credit. This policy allows people who purchase electronic/plug in vehicles to deduct $7,500 from their federal taxes. This credit phases out after any manufacturer sells 20,000 qualified vehicles. The only automaker even coming close to this 20,000 threshold is Tesla and Elon Musk.

  Now, Musk has publicly said he does not support the ZEV, stating on a recent earnings call: “the reality actually is that, if electric vehicle incentives went away tomorrow, Tesla’s competitive position would improve.” If Musk can’t have the tax credit much longer, he doesn’t want his competitors to have it either. So Musk uses the tax credit to get a leg up and then wants to eliminate it to punish his competitors when he can’t get it anymore? Oddly enough, the only profitable quarter Tesla has seen in a long time was selling $139 million in pollution tax credits to other automakers.

  To me, the lesson of Elon Musk – who, according to a report by the Los Angeles Times in May of 2015, has been the beneficiary of almost $5 billion dollars in government subsidies – is that these green tax credits allow businesses to subvert the free-market to their own advantage. I don’t blame Musk, nor is this piece meant to be a critique of him. The business world is a tough place, and competitors need to seek out any advantage they can get. I just don’t think the American tax code should be a tool used by corporate titans to gain leverage or advantage over each other. Success should be determined by the quality and price of their products and services in the free market.

  More importantly, if Congress eliminates these “green” energy tax credits, we pay down the debt and put badly needed funds into education, infrastructure, and other important priorities that help to improve the lives of regular people and allow them to pursue the American dream. Elon Musk has said multiple times in recent months that he doesn’t want government subsidies. The Trump Administration and the Congress should give him his wish in the upcoming tax reform debate.

 29. konik said

  *Zmiana*

  Mieszkańcom Przemyśla i okolic polecamy udział w I Rajdzie Pamięci poległych w walkach z UPA

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/pb.350858821772625.-2207520000.1491512344./674907092701128/?type=3

 30. konik said

  Solidarność z prezydentem oraz z całym narodem syryjskim.

 31. revers said

  Gotowi do wzbogacenia sie Multi – Kultowego? Brukselka stawia Polsce i Wegrom ultimatum, albo przyjmiecie po 160 tys. uchodzcow, albo zegnacie sie z unia.

  http://www.wykop.pl/link/3681007/eu-ultimatum-brussels-tells-poland-amp-hungary-to-accept-more-migrants/

  160 tys to akurat miasto wielkosci Slupska, do zasiedlenia, moze Biedron przyjmie dzihadzistow, afrosierotki ktore zrobia z jego 4 literek lepszy uzytek, jak ci somalijczycy w niemczech na dwoch kalekach i starszej kobiecie, jesli nie zjedza.

 32. konik said

  Czwartek, 6 kwietnia 2017
  ACTA DIURNA (1020)
  http://jeznach.neon24.pl/post/137867,czwartek-6-kwietnia-2017

 33. Yah said

  Ad 18

  „Niestety z tych dobrych stosunków nie wynikało udostępnienie cieśniny Pilawskiej dla polskich statków w tym łodzi podwodnych.”

  Panie Boże Wszechmogący spraw by ludziom wrócił rozum. ……….. aha, za karę, za co ? No tak rozumiem.

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_okr%C4%99ty_podwodne#Okr.C4.99ty_podwodne_po_roku_1989

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Okr%C4%99ty_podwodne_typu_207

  Wymiary okrętów podwodnych typu Kobben używanych aktualnie w Polsce

  długość: 47,40 m
  szerokość: 4,60 m
  zanurzenie: 4,30 m

  No ale dobrze, w takim razie flota handlowa:

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_%C5%BBegluga_Morska

  „Według planów przedsiębiorstwa, do 2015 roku flota firmy ma się powiększyć o 38 nowych masowców typu handysize i panamax (…)

  Weźmy mniejszy handysize:

  „The most common industry-standard specification handysize bulker is now about 32,000 metric tons of deadweight on a summer draft of about 10 metres”

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Wi%C5%9Blany

  Zalew Wiślany charakteryzuje się bardzo szybkimi zmianami poziomu wody, dochodzącymi w ciągu dnia do 1,5 m, co ma związek z silnie wiejącymi wiatrami.

  https://www.google.pl/search?q=batymetria+zalewu+wi%C5%9Blanego&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=AHcWSJOAha4BEM%253A%253B4SC2WTineFMWjM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.kulinski.zagle.pl%25252Fzw%25252F02_zalew_wislany_charakterystyka_akwenu.htm&source=iu&pf=m&fir=AHcWSJOAha4BEM%253A%252C4SC2WTineFMWjM%252C_&usg=__8kQCN39A1Dz3Eg1RWAbg-_aPCtI%3D&biw=1360&bih=608&ved=0ahUKEwjN59uH1pDTAhVDBiwKHcxCDooQyjcIMA&ei=YKXmWM23K8OMsAHMhbnQCA#imgrc=AHcWSJOAha4BEM:

  Dla porównania Zalew Szczeciński. Tam tor wodny około 5 m, ale użytkowany przez statki częściowo rozładowane w avanporcie Świnoujściu, dla zmniejszenia zanurzenia.

  .http://www.kulinski.navsim.pl/att/Image/201601/ZALEW_SZCZECINSKI.jpg

  Przepraszam ale co my na tym zyskamy z wyjątkiem tego, że jako kraj stracimy 880 mln złotych na g…no wartą inwestycję robiona tylko na złość Rosji. No chyba, że znów jakaś firma ma na tym zarobić grube miliony, tylko trzeba było znaleźć uzasadnienie zapłacenia tej firmie za przekopanie rowy za 880 mln złotych.

  Tu nie chodzi o ekologie tu chodzi o zwykłą głupotę

  Tor wodny do portu w Bałtijsku przy Cieśninie Pilawskiej „obecnie ma 2 km długości, od 450 do 750 m szerokości (sam tor żeglugowy 400 m), ponad 12 m głębokości” co umożliwia wpływanie handysizów i łodzi podwodnych.

  Port w Elblągu jest w stanie przyjmować statki o maksymalnym zanurzeniu 2 m. ( .https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_morski_Elbl%C4%85g).

  Z syrenki nie zrobi się porsche, z idioty męża stanu, a z głupka inżyniera i ekonomisty, który przeanalizuje potrzebę i opłacalność tej „inwestycji”.

  Z yadowitym pozdrowieniem, by nie którzy już już się nie napinali.

  I czego by się człowiek nie tknął, wszędzie to samo – bezmyślność, naiwności i niemowlęcy optymizm. A będzie jeszcze gorzej bo nowe pokolenie nie można nawet za głupotę skrytykować – bo to zdrada stanu ( znaczy się głupoty)

 34. revers said

  re17

  Sang smieciu jeden, grzeb dalej w swoim smietniku internetowym i twoim smietniku mozgowym, i odpierdol sie, co wczesniej pisalem. Na pierwszym komercyjny ourworld.com i pierwszej przegladarce netscape nie spotkalem ciebie ani rasisty. Naucz co to rasa i co to genetyka, przede wszystkim twoich rabinow.

 35. revers said

  re23

  p.Siggi przreciez pisze ze wokool Bajkalu, co w warunakch Rosyjskich moze byc pare tysecy kilometrow.

 36. revers said

  Ty koorwa rasisto ty, ty, czy jakos tam ,…

  I tego ,… ty od rabiego? tak sobie piszesz?odwal sie.

 37. Maverick said

  W Syrii kolejna prowokacja lucyferianów z NWO, poprzez ISIS użyli broni chemicznej aby znowu zwalać na Assada i prowokować Rosjan oraz wysłać naiwnych na wojnę w ich imieniu.

  Dokładnie w rocznicę poprzedniej prowokacji, a głupi leming wierzący w globalistyczną propagandę kupi to jako prawdę objawioną.

  Nawet nie zada sobie pytania dlaczego miałby to zrobić jak ma bandytów muzułmańskich na linach i punktuje ich, i padają jak muchy.

  Lucyferianie idą na całość izolują tych doradców Trumpa mówiących ze zdrowym rozsądkiem i chcą wpętać w kolejną zawieruchę wojenną.

 38. Maciuś said

  Panie Lenin, proszę spocząć? 🙂
  „Nowy prezydent Ekwadoru jest dwojga imion: Lenín Boltaire (czyli Lenin Wolter). Jak trzeba mieć na…..e ideolo w głowie, żeby dać dziecku takie imiona? Lepszy był już chyba tylko osławiony gubernator meksykańskiego Tabasco – „wróg Boga i alkoholu” T. Garrido Canabal, który synom dał na imiona: Lenin i Szatan, córce Zoja Libertad, a siostrzenicy – Luzbel.
  Ekwadorski prezydent – męczennik, G. García Moreno musi przewracać się w grobie.”*
  * prof. Jacek Bartyzel

 39. snag said

  Revers @ 23 ,…

  Rzeczywiscie tępy jak zardzewiały kozik 😉 ,…

 40. snag said

  Revers

  … ile razy mam ci przypominać ze conspiracy freaks tępieją 3 razy szybciej od reszty dwunogich? ,…

 41. snag said

  Macius ,…

  Gdyby twój tata pochodził z jednego z krajów latynoskich gdzie 90% ziemi agrarnej należało do kilku obszarników to nazywał bys się Lew ,…

 42. snag said

  Hmm ,…

  Revers masz temat … tu to nawet wysilać się nie musisz ,…

 43. gosc said

  A w Zamku Ujazdowskim-ni/jaka Nie/znalska-i koledzy-promocja lewakow-za kase MKiDN=dobra za/miana +pis- w Kulturze &Sztuce

 44. snag said

  Revers @ 31 ,…

  Opuść ciut, jest z czego … Słupsk to 90 tys z hakiem z czego 1/4 na saxach ,…

 45. revers said

  heh, dorob hamerykaninie do emerytury ale na innym portalu, o stanie umyslu lepiej nie opisywac tu rabich, i innych swiezych chamow.
  http://dailywesterner.com/news/2017-03-30/the-ticking-time-bomb-that-will-wipe-out-virtually-every-pension-fund-in-america/

 46. revers said

  hehe, twoja stara jeszcze nie otepiala ..
  http://theduran.com/was-hillary-clinton-behind-the-chemical-weapons-attack-in-syria/

 47. Maciuś said

  Czy jest jeszcze ktoś, kto pamięta dyskusje toczone na początku lat 90-tych, dotyczące kierunków polskiej polityki zagranicznej i powiązanej z nią polityki gospodarczej? W tym czasie wielu polityków, ekonomistów i praktyków biznesu, największą szansę dla polskiej gospodarki upatrywało w byciu pomostem pomiędzy „zachodem” i Rosją oraz innymi krajami WNP. Rozwój eksportu na rynki wschodnie, inwestycje na tym terenie, transfer technologii i tranzyt, miały stać się kołem zamachowym naszej gospodarki i impulsem dla rozwoju polskich firm. Co dziś pozostało z tych planów? Można stwierdzić, że polityka i politycy pogrzebali te plany oraz szanse dla tysięcy firm i przedsiębiorców…
  Dodam więcej. W tym okresie tliła się również idea aby Polska była także pośrednikiem w dialogu politycznym pomiędzy Rosją i „zachodem”. Czy w świetle tego czego doświadczamy obecnie, nie wywołuje to paroksyzmów szyderczego a zarazem gorzkiego śmiechu?…

 48. Maciuś said

  BUZEK I AWS OBROBILI POLSKĘ?
  Prof. Orenstein wykazał, że na wdrożenia systemu OFE zdecydowało się jedynie 30 państw na świecie. Były to kraje o średnim poziomie dochodu w Afryce, Ameryce Łacińskiej i Europie Środkowo-Wschodniej. Na wprowadzenie OFE nie zdecydowała się żadna rozwinięta gospodarka świata.

 49. Maciuś said

  BANSKTERZY CELOWO ROBIĄ POLAKOM PROPAGANDOWĄ SIECZKĘ W GŁOWACH!

  Wyjaśnienie, jak to działa, wartości i procenty są przykładowe. Dla normalnego obywatela znaczenia nie ma czy za mieszkanie ma zapłacić 400 000 zł czy 100 000 Euro… Tyle samo kasy potrzebuje.

  Dla banku ma znaczenie – ponieważ na 400 000 zł mogą oprocentować to na 10% i zarobią 40 000 zł czyli 10 000 Euro, a w Euro mogą oprocentować 3 % czyli zarobią 3 000 Euro.

  Normalny człowiek traci na tym, że nie ma Euro. Ten przykład działa w każdej branży we współczesnym świecie. Z powodu złotówki zyskują jedynie banki (nie polskie), które od lat mają w Polsce hiper zyski, a Polacy tracą.

 50. Maciuś said

  PLN – czyli POLSKI NOWY – a nie PLZ – czyli Polski Złoty, przed 1 szą wymianą waluty, nie ma znaczenia, jaki skrót literek, czy wzorek graficzny jest na środkach płatniczych dla normalnego obywatela. Tak samo nie ma znaczenia która drukarnia wykonuje nadruk i jaki kolorek. Kluczowe jest, by punkty wartości danej waluty służyły dobru gospodarki a co za tym idzie obywatelom. Tego nie zapewnia złotóweczka, która podlega spekulantom, banksterom i partyjniactwu… w większym stopniu niż Euro.
  Euro daje nam większą samodzielność, stabilność, spadek cen i wzrost płac, bezpieczeństwo gospodarcze i strategiczne.

  ——
  Czy Pan zwariował, czy oszalał?
  Admin

 51. denuo said

  cz. 2 .+ 18 !! Banderland dawniej i DZISIAJ ukrzyżowanie CZŁOWIEKA
  .https://www.youtube.com/watch?v=okBLnDy46NM

 52. denuo said

  DONBAS ANTYPOLSKA PROWOKACJA WISI W POWIETRZU
  .https://www.youtube.com/watch?v=n7MUE8AURfA

 53. revers said

  Milego splitowo nocnego hamerykanskiego trolingu i smiecenia, admin widze ze lubi smietnik
  Cos swiezego od od nie nowo hamerykanizowanego amerykanina Williama I.

  Od NASA jutro, po +6h GMT.

 54. piwowar said

  Euro daje nam większą samodzielność, stabilność, spadek cen i wzrost płac, bezpieczeństwo gospodarcze i strategiczne.

  Przepraszam?

 55. Tajna HISTORIA świata finansów i polityki, z twarzą Angeli Merkel jako LUCYFERA okładce i transparentem: JAK RZĄDY MANIPULUJĄ KLIMATEM, SZATAŃSKIE SALONY EUROPY, Przeczytaj; jak elity urządzają satanistyczne orgie; Luty-Marzec 2017.

  1956, 12 marca, POJECHAŁ DUMNIE, WRÓCIŁ W TRUMNIE: Namiestnik Stalina na Polskę, I sekretarz KC PZPR Bolesław Bierut zmarł w Moskwie, dokąd udał się na XX Zjazd KPZR. Na temat jego nagłego zgonu krążyły liczne spekulacje, mówiące o zawale serca, samobójstwie i otruciu. Domniemanym przyczynom śmierci towarzyszyły żarciki: pojechał w futerku, wrócił w kuferku, zjadł ciasto z Kremlem, pojechał w salonce a wrócił w jesionce. Wartę honorową pełnili m.in. J. Cyrankiewicz, A. Zawadzki, E. Ochab i K. Rokossowski.

  Za ten artykuł Jugosławia powinna być ZLIKWIDOWANA – za SRANIE na głowy Europejczykom. Togliatti BOLAŁ nad Renesansowymi Praktykami Włoskimi w XX-wiecznej Moskwie, która pobiła Na Głowę Biblijny Polityczny Kapitał Kryminalny.
  Bierut, który zabrał do Moskwy swą nadworną trucicielkę Kuratowską, urządził Ucztę z kołdunów litewskich, na którą sprosił cały Obóz Antystalinowski. Marszałek Żukow krzyknął jednak NIE JEŚĆ i kazał dwóm znanym z nazwiska generałom nakarmić tymi kołdunami Bieruta, którzy wpychali mu je do gardła, aż WYKITOWAŁ.
  Powstał TUMULT, w którym generałowie Żukowa PISTOLETAMI torowali drogę dla Marszałka Broz-Tito, który zabrał samolotem do Berlina Wilhelma Picka, który POMAGAŁ Bierutowi łykać kołduny, gdzie go ODRATOWANO – skąd wersja, że to ŻUKOW OTRUŁ BIERUTA kołdunami litewskimi.
  Zawodowy pokerzysta Michał Wiśniewski miał włosy CZERWONE a córka Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda czerwone oczy.

 56. denuo said

  Musisz to wiedzieć!(206) Szwecja: jeden ochroniarz i 3 policjantki vs jeden imigrant – kto wygrał?:)
  .https://www.youtube.com/watch?v=7VzamITwcMs

 57. matirani said

  53 Piwowarze, ten wpis 49 Maciusia to na pewno ironia. Nikt tu nie moze byc az tak glupi, zeby powaznie cos takiego napisac.

 58. piwowar said

  Takie czasy ze już nie wiadomo, kiedy na poważnie a kiedy na jajca i kiedy się śmiac i kiedy płakać (no, chyba, że na odpowiednia komendę).

  Konfuzja na maksa. Finis coronat opus.

 59. matirani said

  Do 22 Sangu – stawiac Polski z Wenezuela na jednym poziomie sie nie da. Zupelnie inne sytuacje, mentalnosci, struktury spoleczne i idiosynkrazje.

  33. Yadzie – co ten wpis ma wspólnego z kotem???? Referencja do 18? Pan do czego i do kogo sie odnosi? 😦

  Piwowarze – co tu sie porobilo? O tempora, o mores!

 60. Siggi said

  Tutaj podają,że USA atakują skrzydlatymi rakietami wojska rządowe Syrii.

  https://russian.rt.com/world/news/375993-ssha-rakety-siriya

 61. snag said

  Revers ,…

  No widzisz my friend nie zawiodłeś i tym razem – Te NASA-owce psubraty szukają tej X od ponad 55 lat, wypieprzyli miliardy i co? i nic, zero, zilch … Zadzwonię do nich żeby zadzwonili do ciebie albo do twojego fachury od planet to im powie gdzie szukać a może nawet zawiezie … yes sir zawiezie, a co? 😉 ,…

  Spytaj się czy jest tam budka z piwem po drodze to może i ja się zabiorę i p. Piwowara namówię ,…

  Deal? ,…

 62. Siggi said

  03:22 – STANY ZJEDNOCZONE WYSTRZELIŁY CO NAJMNIEJ 60 RAKIET NA LOTNISKO WOJSKOWE W POBLIŻU HOMS W SYRII.

  WKRÓTCE OŚWIADCZENIE TRUMPA.

 63. snag said

  Ad. do 41 ,…

  … znaczy Trocki ,…

 64. Siggi said

  „Nie wierzę, że to Asad”: Kongresmen wprawił w osłupienie prezenterkę CNN (wideo)
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704065193816-asad-usa-atak-bron-chemiczna-rosja-sputnik-cnn/

 65. VA said

  Coraz więcej ludzi MEDYCYNY – doktorów zaczyna mówić PRAWDĘ o szczepionkach. BRAWO dla odważnych lekarzy, którzy przerywają milczenie!

 66. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/03/16/to-orban-wmanewrowal-merkel-w-uchodzcow-i-doprowadzil-do-rozpadu-systemu-politycznego-niemiec-sensacyjna-ksiazka-o-kulisach-kryzysu-imigracyjnego/

 67. Bronisław said

  Re: 63. „Nasz pryncypał i figurant” A. Duda, prowadzi Panie VA, jednak politykę zgubną dla Naszego Narodu, a jego żydowska żona nadzoruje go, aby był wierny nakreślonemu przez nią programowi?!!! Pozdrawiam Pana gorąco!

  Króluj Nam Chryste!!!

 68. snag said

  Bez komentarza ,…

 69. Siggi said

  W okresie ZSRR 1/3 przemysłu rakietowo-kosmicznego była ulokowana na Ukrainie .Była to potężna gałęż przemysłu ulokowana głównie w Dniepropietrowsku”Jużmasz”.Po zamachu 2014r wszystko się wali a kadra konstruktorów,rakietczyków,którym zalegaja w wypłacanych pensjach wyjeżdzają na stałe do pracy w Rosyjskiej Federacji.Wcześniej wyjechali inż.tech. z fabryki silników do helikopterów,którzy uruchomili produkcje w zakładzie niedaleko Petersburga.

  http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4155508?utm_campaign=Finam

 70. Carlos said

  no to Trump okazal sie zarozumialym wiejskim dupkiem…a mialem nadzieje ze bedzie inaczej

 71. Rokitnik said

  nooooo fakt ! Wysokiej rangi Chińczyk na wieść o stanowisku Trumpa, pośpiesznie przerwał wizyte w jego prywatnej rezydencji na Florydzie w Palm Beach !
  W amerykńskiej TV Fax przemiennie oskarżają p. Assada o wytrucie Sarinem własnych obywateli / dzieci / oraz Rosje jako sojuszniczkę REŻIMU tegoż barbażyńcy…Dosłownie ręce opadają – a III w.ojna swiatowa szczerzy neokańskie kły starego McCajna !!

 72. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/atak-usa-na-baze-lotnicza-w-syrii/7jlrrdq

 73. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137867,czwartek-6-kwietnia-2017

 74. AlexSailor said

  No i po JE Trumpie.
  Nadziej poszły się przewietrzyć.

  Nawiasem, stoimy na skraju wojny.
  W każdej chwili Iran może zniszczyć amerykańską flotę w Zatoce.
  Rosja w każdej chwili może wystosować ultimatum.
  I zrobić pokaz fajerwerków w Polsce dla amerykanów.
  Jest źle, bardzo źle.

  Rosja może również dostarczyć systemy broni manewrującej Syrii.
  Z całą pewnością za Syrią staną Chiny.

  Ciekawe, czy Rosja i Chiny spróbują przynajmniej w ONZ przedstawić
  rezolucje potępiającą napaść bez wypowiedzenia wojny.

  Przypomnę, że Syria pozbyła się swojej broni chemicznej już dawno.

 75. Trump PODEPTAŁ Konstytucje USA - bez zgody Kongresu i Senatu SAM prywatnie nakazał ZABIĆ 1000-e Syryjczyków? said

  Prezydent USA tak na swoje „widzi mi się” lub w zależności od tego jaki ma humor NIE może bez konsultowania się Kongresem i Senatem USA wydawać polecenia ZAATAKOWANIA kogo kolwiek tak jak dzisiaj wydał polecenie ZRZUCENIA ok. 100 skrzydlatych rakiet „Tomahawk missile”(waga 1300kg, koszt $1.3 miliona za sztukę).

  PODPUSZCZONY głuptas Trump usiłował ZASZPANOWAĆ przed całym Światem i motłochem amerykańskim identycznie jak ci LUDOBUJCY B.Clinton, CIA Bush-e, B.Obama, ltórzy uważali się za BEZKARNYCH żandarmów całego Świata …
  Ci LUDOBUJCY waszyngtońscy swoim AWANTURNICTWEM za pomocą tych morderców US Army po 2001 roku do dzisiaj zakatowali ponad 5 milionów ludzi na Bliskim Wschodzie, a wcześniej ten LUDOBUJCA B.Clinton w 1999 roku nakazał zrzucić tysiące ton bomb na Jugosławie zabijając bezkarnie 50 tysięcy ludzi.

  Teraz CO ?

  Aby PATRZEĆ, jak ten psychopata Trump teraz wyda polecenie ZBOMBARDOWAĆ Moskwę lub inną aglomerację Rosji ale już 1000 sztukami „Tomahawk missile” ale już głowicami JĄDRYWYMI, aby zaszpanować swoją PIĘŚCIĄ ?

  Nie bądzcie zaskoczeni jak pewnego dnia jak Trump będzie miał zły wisielczy humor to właśnie wyda POLECENIE zaatakowania Moskwy z terytorium Polski tym swoim żołnierzykom sprowadzonych na polskie terytorium przez tych skrajnych RUSOFOBÓW żydoskich psychopatów Macierewicza, Dudę, Kaczyńskiego i Schetynę ???

  Atak neconów waszyngtońskich na Syrię jest oparty na bezczelnych KŁAMSTWACH w interesie izraela !!!

  Palestyna została BEZKARNIE połknięta przez żydów, a teraz żydy usiłują ZBUŻYĆ Liban i Syrię aby sobie tą ziemę PRZYWŁASZCZYĆ !

 76. Siggi said

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/-ukrainskie-zagrozenie-zrodla-i-skutki-imigracji-zarobkowej

 77. Głos Prawdy said

  Exclusive infomaxx.ru: Trzecia wojna Światowa rozpocznie się po 16 kwietnia?

  Dla znajdujących się w temacie czytelników, nie jest wojskową tajemnicą, że USA masowo przerzucają wojska. Co najmniej od kwietnia ubiegłego roku. Co najwyżej — w ciągu ostatnich trzech lat.
  Wszystko zaczęło się od wiadomości tajnego amerykańskiego blogera, który jeszcze w marcu 2015 roku studiując karty (mapy) Google był bardzo zaskoczony, widząc, że magazyny sprzętu wojskowego USA nagle lub były puste, lub przygotowywane są do transportu sprzętu wojskowego.
  W odróżnieniu od ZSRR, gdzie niepotrzebną technikę prosto zaganiali gnić w tajdze, Amerykanie podchodzili do pytania więcej praktycznie, składając czołgi i samochody pancerne w pustyniach. Klimat dla żelaza jest całkiem odpowiedni i tam za dziesięciolecia dużo czego nagromadziło się. I raptem Google rejestruje że na magazynach praktycznie nic nie ma.
  Człowiek podzielił się w sieci swoim odkryciem, za co został podniesiony na śmiech. Niektórzy radzili mu kupić okulary z dużymi dioptrii, inni mówili, że czołgi udali się do przetopienia.
  Jednak tak nagle zaskakująco okazało się, że już latem 2015 roku po Ameryce pojechali pierwsze pociągi. Całe składy pełne sprzętu wojskowego. Ludzie zdejmowali to na telefony komórkowe i wklejali to przerażające dla amerykańskich rolników wideo. Potem inni ludzie to wideo składali w jedno i zadawali pytania — dokąd to jedzie?
  W odpowiedzi autorów zazwyczaj przychodzili komentarzy, że źródło wideo niezrozumiałe. Należy kiedy zdejmujesz skład z wojskową techniką wskoczyć na platformę i machać gazetą za odpowiednią liczbę. I tak żeby data do kadru utrafiła. Wtedy być może zaczna wierzyć, że to nie photoshop.
  Jednak zimą 2016 roku już zaczęły pojawiać się dość oficjalne wideo z telewizora, któremu ludzie więcej wierzą, niż własnym oczom. Na przykład wideo z portów w Niemczech i w Polsce, gdzie od amerykańskiej artylerii lokalnym ładowaczom (tragarzom) pluć nie ma gdzie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=79-jy2zLOdM
  .https://www.youtube.com/watch?v=6D2tpY0_3tM
  Amerykanami wielokrotnie było oficjalnie ogłoszono o ćwiczeniach wojskowych w Europie, o wzmocnieniu kontyngentu w Polsce, Niemczech, Rumunii i krajach Bałtyckich, tak, że transporty latem-jesienią 2016 roku jakby wyjasnione. Lecz rzecz w tym, że nie zważając na dużą ilość amerykańskiego żelaza w centrum Europy zebrali go znacznie więcej w samej Ameryce. Ono stoi w układzie i czeka załadunku w amerykańskich portach.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=17&v=nfZ7fdEjfq4
  Przystanie pełne wojskowej techniki (są prosto zabite techniką), przy czym to powoduje zdziwienie wszystkich ekspertów — sytuacja jest taka sama i na Zachodnim wybrzeżu USA i na Wschodnim.
  Cytat:
  “Właśnie dostałem wiadomość po WhatsApp od przyjaciela młodości, pracującego od 25 lat w zachodnio-europejskiej okrętowej kampanii, z portu w Houston, Teksas.
  Przez cały tydzień nie dawali im załadowywać się technicznymi olejami — wypędzali od cumy na środek Missisipi, dopóki nie załadowali drugi amerowski statek czołgami i opancerzonymi jednostkami. I tak przez pięć dni. Załadunek jeszcze trwa. Na statkach flagi Panamy, Sejszell i Dominikany. Infa dokładna teraz czekam uściśleń. Wyjaśnienia zrzucę tu w komentarzach.
  Technicznie taki komunikat może napisać nawet uczeń z Hondurasu. Ale praktycznie zdjęcia z portów widzimy. Więc o Mississippi wygląda na prawdę. I to samo na Zachodnim wybrzeżu. Statki kursują w oba oceany, więc jeśli jeden cel Afryka lub Europa, drugi — to Azja, jakby amerykanie zebrali się walczyć na dwa fronty. I z tym wszystkim w centrum kontynentu czołgi nadal gdzieś jadą:
  .https://www.youtube.com/watch?v=09zBsiR4E9I
  .https://www.youtube.com/watch?v=AS3d6srDo3I
  Jeszcze raz powtarzam, że wszystko powyższe objawieniem nie jest — wszyscy, kto chciał już dawno w temacie. Wszyscy widzieli te wideo, wszyscy wiedzą o przerzucie USA uderzeniowych samolotów bezzałogowych do Korei Południowej,
  .http://img.pichold.ru/s/2bb3e37c269f79f0855303584916ed3e/931660.jpg
  o modyfikacji przybyłych do Europy Аbramsow do poziomu TUSK (dla miejskich walk)
  .https://www.youtube.com/watch?v=MN7EAG-7Pj0
  I inn.
  Rosja też nie śpi i pan Szojgu prawie co tydzień ogłasza gdzieś cwiczenia, coś gdzieś przerzuca i wdraża.
  Na przykład systemy walki radioelektronicznej na Krymie:
  .http://img.pichold.ru/s/735e9861387f909a0f04c78845e2901c/931664.jpg
  Czołgi w Rostówskim obwodzie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=DBrsXAZHFgk
  które okazały się znacznie bliżej niz do Rostowa, do Маriupola (strzelanie w miejscowości Pokrovskoye).
  I przy tym wszystko powyżej to nawet nie strategiczne wdrożenie, a coś w rodzaju ostatniego zamiatania placu gdy już wszystko zbudowane i krawężniki pomalowane. Ostateczne szlify.
  Innymi słowy wszyscy zdają sobie sprawę, że sprawa idzie do wojny, do której przez ostatni rok trwało intensywne przygotowanie wszystkimi potencjalnymi uczestnikami konfliktu. Wszyscy napięcie śledzą za rozwojem wydarzeń . Ale nikt nie wie, kto z kim i kiedy?
  Wiele osób uważa, że NATO będzie walczyć z Rosją, Ameryka będzie walczyć z Chinami, Korea Południowa z Północnej, a Turcja i Arabia Saudyjska wprowadzą wojska do Syrii.
  Jeśli oceniać sytuację na podstawie politycznej retoryki to wszystko jak by na to wygląda: gdzie NATO krok postawi, jeśli nie na Moskwę? A Chiny otwarcie zapowiadają USA zatopić wszystkie ich lotniskowce jeśli tylko wejdą w morze południowochińskie.
  http://vseneobichnoe.livejournal.com/4243263.html

 78. Intrygant Trump "WYROLOWAŁ" chinskiego prezydenta Xi Jinping 6-IV-2017 ?? said

  Akurat na zaplanowany dzień OBRZUCENIA Syrii setkami Tomahawk missile przez waszyngtońskich ludobójców czyli czwartek 6 kwietnia 2017 roku Tramp zawołał chińskiego prezydenta Xi Jinpinga wraz jego małożonką do Palm Beach na Florydę na „obiad”.
  Jest to GŁUPOTĄ tego chińskiego naiwnego balona Xi Jinpinga prezydenta Chin, że zgodził się na przyjazd na jakiś tam „obiad” w jakimś lokalu o nazwie „Mar-a-Lago”. Ten obiad intryganta Trampa i podpuszczonego FRAJERA Xi Jinpinga w Palm Beach z ZAFAŁSZOWANYCH telewizorniach żydo-korporacyjnych nazywają „Summit USA – China” co jest BZDURĄ ! („summit” = po polsku: „szczyt”)

  Dokładnie w tym samym czasie jak był ten „szczyt” tzn. obiad Xi Jinpinga z Trumpem to leciały SETKI tych skrzydlatych Tomahawk missile na Syrię !

  Przecież całą jesień 2016 roku i na początku 2017 roku ten intrygant Trump BLUŹNIŁ i opluwał Chiny nieomal każdego dnia, a teraz ten chiński fiut BEZ honoru Xi Jinpinga przybiegł tak od razu bez przeprosin Chin i usiadł gdzieś na PROWINCJI w Palm Beach, a nie w Waszyngtonie z honorami do tego samego stołu z tym intrygantem Trampem, który BLUZGAŁ na Chiny ???

  Ten NAIWNY podpuszczony chiński balon Xi Jinpinga niech się zarzyga lub dostanie „sraczki” tym obiadem podanym przez Trumpa.
  Nieźle Trump WYREŻYSEROWAŁ tą wstrętną INTRYGĘ zapraszając akurat DOKŁADNIE w tym samym czasie na „obiad” NIE w „Białym Domu” w Waszyngtonie lecz w jakimś tam złodzejo-korporacyjnym „nowobogackim” Palm Beach na Florydzie.

  https://www.washingtonpost.com/politics/at-mar-a-lago-trump-to-welcome-chinas-xi-for-high-stakes-inaugural-summit/2017/04/06/0235cdd0-1ac2-11e7-bcc2-7d1a0973e7b2_story.html?utm_term=.c4e5ccc25871

  Zwórcie uwagę, że na zdieciu z tego „szczytu obiadowego” USA -Chiny obok żony Xi Jinpinga(z lewj strony) siedzi ten żydowski kapuś Jared Kushner + Ivana Trump(córka Trumpa” a faktycznie jeśli by to miał być „szczyt obiadowy USA-Chiny” to według OBOWIĄŻUJACYCH procedur dyplomatycznych zamiast tego żydowskiego DUPKA Jared Kushner powinien siedzieć vice prezydent USA czyli Mike Pence z żoną …

  Celem tej INTRYGI jak było widać że chiński prezydent Xi Jinpinga pobiegł jak głupi baran za sianem na kiwniecie paluszkiem tego intryganta Trumpa, który tym to sposobem WYROLOWAŁ tego naiwniaka Xi Jinpinga, pokazując całemu Światu, że JAKOBY Chiny „wspierają” kolejny atak zabijaków waszyngtońskich na Syrie i JAKOBY Chiny wypinają się dupą ze swoich sojuszników czyli Rosję i Syrię.

  Przecież ta INTRYGA Trumpa z tym „szczytem obiadem” w Palm Beach wobec Chin i samego tego NAIWNEGO balona Xi Jinpinga NIE była i NIE jest przypadkowa akurat w momencie atakowania Syrii, którą Chiny traktują jako swojego przyjaciela !

  Ciekawe czy naiwny chiński podpuszczony CHŁYSTEK Xi Jinpinga ZRZYGAŁ się tym „szczytowym obiadem” w Palm Beach lub czy dostał „sraczki” ???

  Nie zapominać, że DOKŁADNIE w tym samym czasie kiedy odbywało się OFICJALNE otwarcie letniej olimpiady w Pekinie 8 sierpnia 2008 roku, to akurat DOKŁADNIE w tym samym czasie PODPUSZCZENI gruzini przez amerykańskich awanturników ZATAKOWALI terytorium Rosji na pograniczu Gruzji i Rosji.

  Nie można wykluczyć, że na przykład intrygant Trump „zaprosi” na „szczytowy obiad” do jakiejś knajpy na za-żydzonej Florydzie, a DOKŁADNIE w tym samym czasie zabijaki US Army zrzucą bombe atomowa na Moskwę ?

 79. Siggi said

  Relacje chińsko-amerykańskie to nigdy nie było, nie jest i nie będzie win-win!
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46962

 80. Ola said

  i macie w deche pozeracze zydkow . Teraz pora na post , otrzyjcie pyski z zydowskiej krwi i modlcie sie .

 81. Boydar said

  „… oraz więcej ludzi MEDYCYNY – doktorów zaczyna mówić PRAWDĘ o szczepionkach. BRAWO dla odważnych lekarzy, którzy przerywają milczenie! …” – VA (65)

  Oni nie są odważni tylko wqurwieni, bo czują że za chwilę im się obrywy skończą, a kredyty trzeba spłacić. No to wypada się czym prędzej załapać na „nowe”. Niczym się nie różnią od innych, np. polityków, którzy też „przerywają milczenie”. Każdy by przerwał, jak sponsor nie odpowiada na maile i telefony. A bank dzwoni, bo na na razie tylko dzwoni.

 82. Yah said

  Ad 80

  Panie Boydar oni są wq…ni bo większość nie potrafi leczyć. Wypisują lekarstwa koncernowe, które nie działają, ale szkodzą. Szczepionki to tylko wierzchołek góry lodowej. Zmieniają ustawienia na dowietrzną, żeby ich g…no z farmaceutycznej góry nie obryzgało po zawietrznej. Później powiedzą …. no zawsze mówiliśmy. To zawsze to będzie 2 lata w stosunku do 30 lat kłamstw.

 83. Yah said

  Ad 79

  Szanowna Pani Olu menu u nas trochę inne, jak można zauważyć na foto u góry. Jeśli już zechciała Pani wejść do naszej jadłodajni to wartowałoby przetrzeć buzię ze słowiańskiej krwi, umyć rączki z tejże i poprawić makijaż.

  Pozdrawiam – niektórzy tutaj nazywają mnie Yahve. Może Pan Mosiek miał rację …….

 84. Maciuś said

  Kierowniku, weź pan skasuj ten wpis o tym Euro. Niepotrzebnie zamieszałem, jak naćpany.

 85. Maciuś said

  Wywołałem tym gów…nem niepotrzebne zamieszanie. Dziękuję za czujność Adminie, pomimo straty waszej Kotki.

 86. TRUMP NIE POWSTRZYMA EROZJI USA

  Dlaczego Kaczyński Nie Może oskarżyć o Zlecenie zamachu w SMOLEŃSKU Tuska ??? Otóż dlatego, że w Denuncjacji rosyjskiej jest kazus, iż Zamach był FINANSOWANY przez tajne konta izraelskie na Ukrainie. Przez Ujawnienie tego Rosja pozbyła się protektoratu izraelskiego, gdyż to implikuje polsko-rosyjską akcję przeciw tajnym kontom izraelskim, czego Izrael NIE ZDZIERŻY. – Z tej racji Kaczyński musiał ZMILCZEĆ Denuncjację, skutkiem czego jest Suwerenność Putina.
  Ja zadałem zaraz Pytanie, SKĄD pochodziły pieniądze na zamach w Smoleńsku? i zawnoskowałem, że ALBO od Merkelowej, ALBO ze Skarbu Włastów, który – DZIĘKI zamachowi Smoleńskiemu – pojechał do USA. Jest więc MOTYW Pierwotnej Wersji SMOLEŃSKA, że Zamach Zlecili MERKEL Z OBAMĄ, z czego wycofano się, ale co POWRÓCIŁO z Denuncjacją rosyjską.
  INCYDENT na autostradzie jerozolimskiej, 48 godzin po ujawnieniu przeze mnie Adresu Skarbca Łowczego Siedmiogrodu, można tłumaczyć TYLKO niemiecko-izraelsko-amerykańskim porozumieniem w/s Skarbca Hitlera w Wałbrzychu. W Izraelu wybuchła PANIKA więc kazano Kaczyńskiemu wysłać Szydło i Macierewicza do Jerozolimy, żeby ich Załatwić rosyjską rakietą Przeciwpancerną. Ta trafiła w NIEOZNACZONY samochód Premiera, ale Szydło i Macierewicza w nim NIE BYŁO.
  Merkel i Obama uzgodnili UWOLNIENIE MNIE w roku 2019, co Trumpf w uzgodnieniu z Merkel skrócił do roku 2018. To suponuje, że do tego czasu Skarb Hitlera będzie WYWIEZIONY do Niemiec, Izraela i USA metrem fortecznym, jak w 2007 r. archiwum Prowincji Śląskiej dzięki KNEBLOWANIU MNIE.
  ROSJA I FRANCJA ZOSTAŁY OTRUTE FEKALIAMI PRUSKIMI A USA FEKALIAMI HITLEROWSKIMI.

 87. Maciuś said

  Stefan Kosiewski
  II. 3. Wnoszę o wszczęcie dochodzenia przeciwko posłowi Jarosławowi Kaczyńskiemu z podejrzenia przestępstwa zaniechania, nie podjęcia żadnych działań, które zmierzały by do ujawnienia nazwisk agentów żydoubeckich, którzy mogą obecnie (po przejęciu ich przez USA i po tzw. stypendiach z ich udziałem w Stanach Ujednoczonych) być wykorzystywani przez administrację Trumpa (jako jako przejęci i przekierowani agenci antypolscy) do działań wojennych przeciwko Syrii oraz Federacji Rosyjskiej. http://sowa.quicksnake.cz/Protestbewegung/O-kasacje-wyroku-nakazowego-z-01-08-2008-i-likwidacje-sitwy-nie-tylko-w-Tomaszowie-Maz-PDO465-FO-von-Stefan-Kosiewski-Studia-Slavica-et-Khazarica-ZECh

  HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski Pidgin Art PDO234 …
  Film dla zapytania Pidgin Art, kosiewski▶ 4:12 https://vimeo.com › SOWA › Videos 25 lis 2016 HERODY Herodenspiel von Stefan Kosiewski Pidgin_Art PDO234 Scena bitwy pod Maciejowicami … onet.pl:

  DonaldTrump: „coś powinno się stać” z syryjskim prezydentem
  Wczoraj, 6 kwietnia 2017 prezydent USA Donald Trump oświadczył dzisiaj na pokładzie Air Force One, że „coś powinno się stać” z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem.
  http://sowamagazyn.blogspot.de/2017/04/na-ujechanie-modego-ujazdowskiego-w.html

  Dzisiaj, 7 kwietnia 2017 USA zaatakowały bazę lotniczą wojsk Asada w Syrii onet.pl:
  7 kwietnia 2017 ponad 59 pocisków typu Tomahawk wystrzelono z dwóch amerykańskich niszczycieli na Morzu Śródziemnym. Ataku dokonano na rozkaz prezydenta Donalda Trumpa…
  Syryjska telewizja państwowa potwierdziła atak na bazę lotniczą okreśłając go jako „amerykańską agresję”. Według telewizji CNN, Waszyngton poinformował o planowanym ataku wiele krajów, z wyjątkiem Rosji…

 88. Maciuś said

  Trump w nocy zagrał swój Imagine na własnym fortepianie… kredki też jakby nieco inne niż w Paryżu.

 89. Yah said

  Ad 1

  Tak na koniec dziś te filmiki to humbug medialny mający w społeczeństwie zrobić dobra atmosferę do likwidacji domów dziecka i specjalnych ośrodków szkolno wychowawczych. Użyto chwytające za serce uzasadnienie, że to miejsca handlu żywym towarem.

  .http://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/co-dalej-z-sow-ami-przeksztalcenie-czy-likwidacja,62775.html
  .http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/6002283,panstwowe-domy-dziecka-do-likwidacji,id,t.html

  Po co to wszystko ? Instytucje te stanowią ogromne obciążenie dla samorządów, tym bardziej, że opiekunowie i nauczyciele osiągają zw nich znacznie wyższe dochody niż nauczyciele w zwykłych szkołach .

  Lepszym rozwiązaniem dla samorządów są rodziny zastępcze. Nie ma problemu, gdy rodzina zastępcza jest babcia lub ciotka. Problem pojawia się wtedy, gdy rodzina zastępcza są osoby, którym zależy nie na dzieciach tylko na pieniądzach.

  Pytanie zasadnicze. Gdzie bezpieczniejsze są dzieci. W instytucji publicznej, gdzie pracuje wielu ludzi, która może być w każdej chwili skontrolowana, czy w rodzinie zastępczej, gdzie tak prawdę mówiąc nikt nie wie co się dzieje.

  Nie potępiam w czambuł rodzin zastępczych- bo znam i dobrych kochających dzieci ludzi. Nie mniej większa szansa na wykorzystywanie dzieci jest jednak w rodzinach zastępczych.

  Jeśli to wszystko co Pan Bednarz mówi jest prawda, to powinien to zgłosić pisemnie do prokuratury. Nie zgłasza jest winny współudziału, albo nie boi się tego mówić, bo ma świadomość, że to element dezinformacji na zamówienie.

 90. Yah said

  Ad 1
  „Jest tylko paru śmiałków,(…)

  Śmiałkowie czy może raczej Die Rattenfängern von Hameln, którzy mają nas z Polski wyprowadzić. On miał flet, oni mają Youtube.

  Zastanówmy się tylko dlaczego traktują nas jak szczury i dlaczego chcą się nas z naszej Polski pozbyć.

  Krzyżyk w nazwie telewizji, wojskowy mundur, polskie dzieci – oj musieli się natrudzić ci spece od PR. I na tym filmie – podziemia, ściemnione światło, nastrój złowrogiej tajemnicy ujawnianej przez śmiałków.

  O i jeszcze jedno w tradycyjnej rogatywce nie wyglądał dość dobrze, w efekcie podjęto decyzję o zmianie na furażerkę, w której wygląda bardziej twarzowo 🙂

 91. Maciuś said

  We wrześniu ‚2o16 r sam się (podałem sobie głęboko podskórnie w rękę) zaszczepiłem szczepionką holenderską przeciw grypie – Invfluvac”. Niestety dwukrotnie zachorowałem na… Grypę – stwierdzoną przez doktora rodzinnego w grudniu 2o16 i drugi raz w marcu 2017. Świadczy to, że gów…no one chronią człowieka przed zakażeniem. A i sprawdza się wszystko co ludzie piszą o tym w necie. Negatywnie. Albo mam słabą odporność organizmu na choróbska zakaźne.

 92. revers said

  Toamahawki dobrze leciec po Syrii …
  http://thefreethoughtproject.com/breaking-begun-us-just-fired-50-tomahawk-missiles-syrian-govt/

  Dla lotnych chamerykanow z gajowki, pejsbooka, Kenntucky dodatek z piosenka Bartka Kalinowskiego …
  ..https://www.youtube.com/watch?v=mCkbR4qAezs
  jak to sie kocha te twory.

 93. Maciuś said

  Zmieniają się czasy i prezydenci, niezmienne są tylko interesy producentów broni palnej.

  ——
  Raczej nie tyle producentów, ile handlarzy bronią.
  Admin

 94. Maciuś said

  Srodze zawiodłem się na Trumpie, który okazał się taką samą marionetką NWO jak Obama.

 95. Władek said

  Trump to zwykła żydowska qoorwa i trzba było być ślepcem by widzieć w nim człowieka.

 96. Czolgista said

  @93
  Taki Snag/Split cały czas go tutaj reklamował, a każdego, kto wypomniał antypalestyńskie i antyirańskie wypowiedzi Trumpa, wyzywał od żydków. 🙂

  Ja się pytam, gdzie teraz ta poprawa w stosunkach z Rosjanami za Trumpa? Rosjanie twierdzą, że w obecnym momencie, po tym zdradzieckim ataku, ich relacje z USA są najgorsze od lat.
  Zresztą nie oszukujmy się. Bombardując pas startowy w Homs bez mandatu ONZ USA w jawny sposób pomaga swoim zielonym ludzikom z FSA, Al kaidy czy ISIS, którzy prowadzą z Syrią wojnę hybrydową w ich imieniu.

 97. Maciuś said

  To prawda Władek. Wizy się poszły je…bać. Choć i tak były małe szanse że ta ruda kur…. Wa je zniesie nam Polakom

 98. Czolgista said

  @90 Ciekawe kiedy zaczną śmigać atomówki? Dzięki chamstwu USA jesteśmy bliżej niż dalej do bezpośredniej eskalacji z użyciem broni jądrowej.

 99. revers said

  Nalot wojsk USA na Syrię „cyrk” pod publikę

  USA wystrzeliło 59 pocisków manewrujących BGM-109 Tomahawk, z czego cel dosięgło ok. 40 pocisków.
  Lotnisko Asz Szajarat to baza 658 i 67 eskadr latających na samolotach SU-22M4 wspierających wojska syryjskie i rosyjskie walczące z ISIS pod Palmirą i Al-Kaidą pod Hamą.
  Na lotnisku będącym tzw. „aerodromem podskoka” stacjonują żołnierze rosyjscy z kompanii zabezpieczenia oraz kontroli lotów wraz kompanią piechoty morskiej zabezpieczajacej bazę.
  Żołnierze rosyjscy przed nalotem opuścili bazę. Straty w sprawnej technice lotniczej są niewielkie. 14 SU-22M4 w trybie alarmowym Syryjczycy podnieśli w powietrze i ewakuowali na inne lotniska. Amerykanie zniszczyli hangary oraz magazyny wraz z niesprawnymi samolotami oraz 6 remontowanych MIG-23. 1 transportowy AN-26, kilka samolotów kurierskich, transportowych awionetek różnej produkcji zachodniej. Baza paliwowa jest cała. Zniszczono dwie cysterny kilka cięzarówek i pojazdów osobowych.
  Pożary ugaszono a pas startowy jest
  Nie ma strat pośród personelu rosyjskiego i rosyjskich śmigłowców.
  Szczegółowe informacje o twórcach prowokacji z atakiem chemicznym w Ildib, wiarygodności „białych hełmów” i jednoosobowym „Centrum Ochrony Praw Człowieka w Syrii” z siedzibą w Londynie opisuję w dzisiejszym numerze „Dziennik Trybuna” – polecam.
  Straty w ludziach Syryjczyków 6 zabitych ok. 30 rannych.
  Co ciekawe, część amerykańskich rakiet, „przypadkiem” spadła na koszary libańskiego Hezbolachu, śmiertelnego wroga Izraela. Bojownicy Hezbollachu aktualnie walczą z ISIS ramie w ramie z armią syryjską pod Palmirą.
  Kreml potępił akcję USA jako akt agresji sprzeczny z Kartą Narodów Zjednoczonych ONZ oraz normami prawa międzynarodowego. Prezydent Putin uważa, że działania Donalda Trumpa mają na celu odwlec uwagę opinii światowej od strat ludności cywilnej podczas amerykańskiego szturmu Mosulu.
  Wydaje się, że USA zrobiły „pokazówkę” , która Rosjanie traktują z przymrużeniem oka, drwiąc z kosztów operacji względem efektu.

 100. Czolgista said

  http://landdestroyer.blogspot.com/2017/04/us-missiles-strike-syrian-forces.html

  Trump kontynuuje agendę zapoczątkowaną za Busha (7 krajów w 7 lat). Prowokacyjny ostrzał z użyciem Tomahawków po rozpuszczeniu plotki o ataku chemicznym był planowany już 4 lata temu za rządów Obamy. Dowód w artykule powyżej. Należy też przypomnieć, że przygotowanie takiego ataku nie zajmuje jeden dzień. Byli przygotowani do ostrzału rakietowego od dłuższego czasu i czekali na jakikolwiek pretekst.

 101. Czolgista said

  @97
  Radary wykryły nadlatujące pociski. Ewakuowała się większość żołnierzy rosyjskich, syryjskich i samolotów. USA po prostu nie osiągnęły zamierzonego celu dzięki systemom wczesnego ostrzegania i sprawnej ewakuacji.
  To nie była pokazówka jeśli większość rakiet trafia w wybrane cele. Widać też, że ta akcja była koordynowana z władzami Izraela.

 102. Yah said

  Ad 94

  Panie Czołgisto ,bo świat po zachodniej stronie jest jaki jest ( zły, bezwzględny, zepsuty, interesowny), a na pewno nie jest takim jakim chcielibyśmy, naiwnie po słowiańsku, widzieć ( dobry, empatyczny, szlachetny, bezinteresowny).

  I dlatego trzeba cały czas te informację, do tych naszych dobrych słowiańskich łbów ładować. Ze Słowianami jest tak, gdy maja dobrą władzę są w stanie góry przenosić, pod obcą, wykorzystująca ich dobroć i naiwność giną.

  Chcąc zniszczyć Polskę kształtuje się niechęć do władzy. Bo obca i tak zrobi z nami co chce, a gdyby się pojawiła nasz słowiańska to obcy napuszcza na nią ludzi opowiadając bajki, w które ludzie uwierzą.

  Cały ten opiewany i chwalony polski patriotyzm ( jak by był dobry dla Polaków, nikt by go nie opiewał i nie chwalił – już nawet mały Jasiu po dużym piwie to zauważa) to historia nie walki o niepodległość, tylko walki o zniszczenie samych siebie z poduszczenia obcych.

  No ale cóż zrobić ludzie na całym świecie , uwierzywszy w masoński twór – demokrację, uwierzyli , że wybór tego Donalda lub innego Pluto spowoduje jakieś kolosalne zmiany w geopolityce. Tymczasem to tylko marionetki politycznego teatru demokracji, a sznurki dzierży stale ta sama grupa osób dbająca o swoje, a nie interesy narodów.

 103. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nauka-i-technika/boeing-inwestuje-w-hybrydowy-samolot-ju%C5%BC-w-2020-roku-loty-mog%C4%85-by%C4%87-ta%C5%84sze-o-40-80-proc/ar-BBztupU?li=AA4ZoG&ocid=spartandhp//

  BOEING INWESTUJE W HYBRYDOWY SAMOLOT. JUŻ W 2020 ROKU LOTY MOGĄ BYĆ TAŃSZE O 40-80 PROC.

  Dziwne to, gdyż jedyną udaną HYBRYDĄ Helikoptera z samolotem Śmigłowym jest mój AEROBUS, którym Skontrowałem Airbusa-MAMUTA i Boeinga-MASTODONTA.
  Tym razem projekt pilotuje RÓWNIEŻ były pracownik NASA Kiruba Haran – chyba Arab? a jeśli tak to widocznie Taki czy Inny przedstawiciel kapitału Saddama Husajna, który postawił sto miliardów $ na mego Aerobusa dla reformy Biskowschodniego Rynku Lotniczego, co zlecił Swissairowi.
  Swissair zlecił opracowanie mego Aerobusa dla ANTONOWA w Dniepropietrowsku, ale nie powiadomił mnie o tym, z której to może racji Lufthansa WYSADZIŁA 2 Swissairy nad Atlantykiem z 450 ludźmi, co Zbankrutowało Swissaira – II co do wielkości przewoźnika lotniczego i właściciela LOTU. Po SKATOWANIU mego pełnomocnika w NASA kanclerz Gerhard Schroeder i Jasir Arafat przenieśli Aerobusa-SADDAM z Ukrainy do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWYCH Chin.
  Nazwisko KIRUBA HARAN może sugerować, że jest to POWRÓT do Bliskowschodniego Rynku Lotniczego – NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE. Mój Aerobus faktycznie obniżał koszty lotu o 3/4 i zwiększał Bezpieczeństwo MILIONKROTNIE, podnosząc znacznie komfort lotu.

 104. Władek said

  Trump to żydowska fałszywka i kolejny podstęp żeby oszukać świat. Zanim świat się zorientuje, żydki za pomocą Trumpa osiągną wszystkie swoje cele.

  Pamiętajcie Państwo, ze żyd nigdy się nie poddaje i nie rezygnuje z zemsty. Czeka tylko kiedy człowiek się odwróci żeby wbić mu nóż w plecy lub kiedy będzie sam żeby zaatakować go żydowską watahą.

 105. Yah said

  Ad 98

  No cóż już 150 lat temu Indianie mówili, że biali ( amerykanie ) mają podwójne języki. Jak widzimy mentalność wszystkich, którzy stali się Amerykanami nie zmienia się

 106. Czolgista said

  @103
  Udawane ocieplenie z Rosjanami było jedynie potrzebne do zwycięstwa w kampanii prezydenckiej, aby tacy frajerzy jak Snag/Split poszli głosować. A w rzeczywistości USA dokłada kolejne sankcje przeciwko Rosji i dąży do bezpośredniej konfrontacji. To była taka sama akcja pod publiczkę jaka Jarosław Kaczyński odwalił z Odezwą do Braci Rosjan niedługo po katastrofie w Smoleńsku. Wojenka propagandowa z Clinton to też tylko podręcznikowe „dziel i rządź”. Już po wygranej obiecał, że jej włos z głowy nie spadnie.

 107. Czolgista said

  @89
  Szczepionka przeciwko wirusowi, który tak szybko mutuje nie ma sensu. Nie warto w coś takiego inwestować.

 108. Yah said

  Ad 104

  Mówiąc prawdę, w każdym z przypadków musimy mówić, że będzie źle lub gorzej. Nasi przeciwnicy usiłują za wszelką cenę sprawić, byśmy uwierzyli , że będzie lepiej. Człowiek, który uwierzy, że będzie lepiej podświadomie przestaje zauważać zła i łatwiej nim manipulować.

  Przerobili to w tzw. systemach demokratycznych zachodu, a nawet w KRK.

 109. pawel said

  ad 80. Boydar.

  Ma Pan pojęcie o zarobkach lekarzy?

  Niczym się nie różnią od innych, np. polityków – Prosze się zapoznać z programem i materiałem studiów medycznych.

 110. Czolgista said

  Syria i możliwość zarobku dla producentów broni to tylko przystawka. Warta dziesiątki miliardów, ale tylko przystawka. USA chcą pociągnąć gazociągi i ropociągi z Kataru przez Syrię, dzięki czemu znacząco osłabią pozycję Rosji, która ma monopol na przesył tych paliw w tej części Europy. Assad to blokuje. Po wyeliminowaniu Syrii (jeśli im się to uda) z gry wezmą się za Iran, co sami przyznają, a potem za Rosję i Chiny, czyli jedyne większe przeszkody, które im uniemożliwiają światową hegemonię znaną, którą oni nazywają NWO. W 7 lat chcieli zaatakować 7 krajów, ponieważ wiedzą, że ich imperium chyli się ku upadkowi, a obok wyrasta potęga chińska i jeśli nie zdążą wcielić swoich planów w życie wystarczająco szybko, to wtedy przegrają z kretesem i już nigdy tej samej pozycji nie osiągną.

 111. Czolgista said

  @106
  Ma Pan rację, ale ja jeszcze mam cień nadziei, że sobie USA połamią zęby na Syrii i upadną z wielkim hukiem. Im czas się kończy i dobrze o tym wiedzą. Wiecznie na krechę nie będą funkcjonować.

 112. revers said

  Koszerna mafia jak zawsze w gescheafcie …
  http://www.veteranstoday.com/2017/04/05/syrian-gas-attack-the-kosher-nostra-moves-on-putin/

 113. Czolgista said

  Jeden się przynajmniej przyznał, że zawalił sprawę.

 114. Alina said

  http://3obieg.pl/krolowo-oddaj-nasze-pieniadze

 115. revers said

  Szwedzka korporacja piekarnicza Lantmann Unibake wykosi polskich piekarzy z rynku pieczywa i wyrobow piekarniczych ..
  http://natemat.pl/159935,to-nie-fabryka-ale-piekarnia-szwedzkiego-koncernu-polscy-piekarze-moga-pakowac-manatki

  Gdzie ja teraz kupie moj genialny chlebek staropolski na zakwasie? przecie nie w gajowce lub na pejsbooku, lub innym cymes geszefcie.

 116. Czolgista said

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,183,oswiadczenie-prezydenta-rp-w-sprawie-amerykanskiej-operacji-w-syrii.html

  Tutaj kolejna nowa „jakość w polityce”. W przerwie pomiędzy podpisywanie ustaw na akord jak prezes Jarosław przykazał, Duda popiera bezprawny ostrzał Syrii i bez żadnych dowodów oskarża państwo, które oficjalnie pozbyło się broni chemicznej, o użycie tej broni.

 117. Alina said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19963&Itemid=100
  http://prawy.pl/48766-skandal-na-procesie-piotra-rybaka-zydzi-weszli-na-sale-polacy-nie

 118. Czolgista said

  Hipokryzja Trumpa utrwalona na obrazku.

 119. Alina said

 120. Pinxit said

  UWAGA UWAGA
  Handel Polakami?

  Mnie sie pomysl bardzo podoba, bo nam troche brak brydzystow i wodki za bardzo nie ma z kim wypic, ale zastanawiam sie, co na tym zyska UK i Polska?.
  I nie chodzi o karty ani alkohol.
  Polacy, ktorzy czegokolwiek sie dorobili w Anglii, maja teraz wszystko sprzedac ( z 30% strata) i przeniesc i konta i caly majatek do Australii.
  Australii pewnie tez sie pomysl podoba, aczkolwiek wladze zazyczyly sobie, jako jedyny warunek ze strony Anglii czy jakichkolwiek innych panstw – nie wtracania sie do australijskiej polityki emigracyjnej gdy chodzi o tzw. nie-bialych emigrantow z Afryki, poniewaz Australia zastrzega sobie prawo sprowadzania wszystkie kolory skory i wyznania.
  Mimo, ze Australia nie jest idealnym panstwem, to w Australii nie ma konfliktow rasowo-etnicznych.

  Plan rządu U.K nawet 1 MILION POLAKÓW PRZYJMIE AUSTRALIA ! – YouTube

 121. Czolgista said

  Jeszcze taka moja ostatnia myśl na okoliczność tego ataku. [b]USA nic nie osiągnęło tym atakiem po za pokazaniem nieskuteczności swojej strategicznej broni i ujawnieniem swojej prawdziwej twarzy w tym konflikcie. Albo dali się podpuścić jak dzieci, albo cała ta machina wojenna USA jest wielką wydmuszką.[/b] Ostrzeliwują ogromny cel z kilkudziesięciu bardzo precyzyjnych rakiet, które trafiają w cel z dokładnością do kilku metrów, a jedyne co zniszczyli to kilka przestarzałych i uziemionych samolotów. Oraz zabili paru cywilów. Składy paliwa, pas startowy i wszystkie nowsze samoloty pozostały nietknięte. Żaden cel strategiczny nie został osiągnięty. Lotnisko można dalej użytkować, a siła syryjskich wojsk w tym rejonie nie została pomniejszona. Jedyne co zyskali Jankesi to potwierdzenie, że USA łamią prawo międzynarodowe, a Trump ośmieszył się przed swoim wyborcami.

  Oklaski dla nich!

 122. revers said

  WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI Z ROSJI
  7 kwietnia 2017
  Prezydent Rosji, Władimir Putin wygłosił przemówienie, w sprawie amerykańskiego ataku w Syrii
  Prezydent Rosji, Władimir Putin powiedział: ,,​​amerykański atak rakietowy na bazę armii syryjskiej w Szajrat, naruszył prawo międzynarodowe i uniemożliwił porozumienie rosyjsko-amerykańskie.
  Uważam amerykański atak za akt agresji przeciwko suwerennemu narodowi syryjskiemu. Amerykanie brutalnie mieszają się do wewnętrznych spraw Syrii.
  W związku z powyższą sytuacją, Rosja ze zdwojoną siłą będzie wspierać prezydenta Bashara Al-Assad.
  Rosja żąda natychmiastowego zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych”

 123. La Reine Toronto said

  Trump to idiota a ja wierzylam w niego..ego maniack

 124. Władek said

  Ad. 117.

  Wystarczyłoby teraz jakby Putin przekazał Asadowi zestawy S-400 i żydki nie polatają sobie nad Syrią, Libanem i Irakiem. Czy przekaże?

 125. Władek said

  Tylko wsparcie i jeszcze większa pomoc Rosji dla Asada ma sens.

  Nie może być tak że tylko żydki i jankesi zabijają słabszych Syryjczyków.

  Czas żeby Syryjczycy mogli zacząć się bronić i zabijać żydowskich i jankeskich agresorów.

 126. Boydar said

  „… to nie była pokazówka …”

  Ależ właśnie była; droga, śmieszna i precyzyjnie umówiona ze strategicznymi partnerami. Nikomu specjalnej krzywdy nie wyrządziła za wyjątkiem amerykańskiego podatnika. I o to chodziło, bo kiedy mówi się do kieszeni to praktycznie każdy rozumie. Prawie 60 milionów dolarów poszło się pieprzyć, to niby dużo. Ale pytanie – za co. Za pozbycie się pewnej ekipy to nie są wielkie pieniądze. Poczekajmy z osądami.

  Ja nie uważam Trumpa. Ale jestem przekonany że konieczność zasadniczej zmiany polityki globalnej wypłynęła od samych żydów, jak zawsze zresztą w najnowszej historii. I Trump tą zmianę ma obowiązek zrealizować. Tak jak PiS u nas, w Polsce. Proweniencja nie ma tu nic do rzeczy; w pewnym sensie im gorsza tym lepsza.

 127. Czolgista said

  Już wiadomo, czemu skuteczność tego ataku była niewielka.
  Amerykańska machina wojenna w akcji. Mniej niż połowa wystrzelonych pocisków manewrujących dotarła do celu. 🙂 🙂 Amerykański sprzęt wojskowy prezentuje się ładnie, ale jedynie na kanale Discovery w propagandowych filmikach. 🙂 🙂

 128. Czolgista said

  @122
  Ja tej zmiany w Polsce w stosunku do Rosji nie widzę. Ostatnio poszli dalej w antyrosyjskiej retoryce i nawet próbują oskarżać rosyjskich kontrolerów.
  Podobnie w sprawie zmiany postawy w stosunku do Rosji. Kolejne sankcje są nakładane, a wojna w Syrii, zagrażająca strategicznym interesom Rosji, nadal jest kontynuowana.

 129. Czolgista said

  @120
  Rosyjskie MON mówi o wprowadzeniu wielu środków na terenie Syrii, które mają zapobiec tego typu atakom. Co to będzie, to nie powiedzieli, ale nie sądzę, aby pomimo nieskuteczności amerykańskiego ataku rakietowego, zlekceważyli zagrożenie.

 130. Marek said

  Dzień dobry. Chciałbym zapytać knury z żydomediów, którzy zapewne tu zaglądają. Jak się ma wasza teoria o ingerencji Rosji w wybory w USA? Putin ma swojego człowieka w osobie Trumpa na stolcu Białego Domu, tak? Zapewne agent Putina – Trump – wykonał rozkaz swojego wodza i kazał zbombardować bazę w Syrii.

  ps
  na marginesie, już wiemy kim jest Trump i komu służy i liże stopy.
  kolejna syjonistyczna gnida, wielka nadzieja ogłoopiałych amerykanów.

 131. Pinxit said

  119
  La Reine Toronto
  Moj wpis powyzej , troche przydlugi, wiec czeka na moderatora, ale doloze jeszcze te wiadomosc, ktora podano w styczniu 2013 roku:
  Brytyjski Daily Mail podal, ze USA przygotowuja atak z bronia chemiczna na Syrie o ktory oskarza rezim Asada: A rtykul szybko wymazano. Ale slady widac zostaly.

  In January 29, 2013, Britain’s most popular Daily Newspaper, in its online version Dailymail.co.uk published an article titled:

  U.S. ‘backed plan to launch chemical weapon attack on Syria and blame it on Assad’s regime’

  Deleted Daily Mail Online Article: “US Backed Plan for Chemical Weapon Attack in Syria to Be Blamed on Assad” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/deleted-daily-mail-online-article-us-backed-plan-for-chemical-weapon-attack-in-syria-to-be-blamed-on-assad/5339178

 132. Czolgista said

  Chyba, że to sami Rosjanie skutecznie zagłuszyli systemy naprowadzania tych rakiet. W każdym razie ja bym na miejscu USA zaczął panikować.

 133. Marek said

  czego spodziewać się po człowieku, który cieszy się z nawrócenia córeczki na judaizm?

 134. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/atak-usa-w-syrii-i-atak-chemiczny/72s7cke

  Ciekawy wydźwięk wypowiedzi; aż sam się dziwię. Idzie nowe 🙂

 135. Władek said

  Właśnie, właśnie, dajmy Syryjczykom bronić się tymi samymi środkami którymi są atakowani to wtedy świat zobaczy kto jest lepszy.

  Mały Hezbollah już nie raz pokazał, że żydków w ogóle nie należy się bać i można ich zabijać tak jak i oni zabijają innych. Teraz Syryjczycy mogliby pokazać światu jak się rozwala jankesów. Niech tylko Rosja zaproponuje Asadowi lepsze środki walki i wkrótce będziemy się cieszyć ze zwycięstwa Syryjczyków nad żydowskimi siłami ciemności.

 136. Pinxit said

  130
  Marek
  Coreczka przechrzta- to malo. Ziec prezydenta, Jared Kushner, ortodoksyjny syjonista zydowski zostal doradca samego prezydenta USA. Jest to zlamanie konstytucji, bo go nikt z wyborcow do rzadu nie wybieral a ma dostep do wszystkich tajnych dokumentow panstwowych . Zlamal te konstytucje juz pijok Clinton, mianujac wlasna babe za doradce do Medicaru.
  Ten Kushner i Trump to biznesmeny od nieruchomosci w Nowym Jorku.
  A tuz przed obecnym atakiem na Syrie Kushner z generalem polecieli do Izraela jako oficjalni doradcy z USA.
  Tak jakby Izraelowi trzeba bylo cokolwiek doradzac. Raczej zatwierdzic kolejne ‚plany’ na BW.

  Wsciekli sie o Palmire?

  Palmyra liberated USA Angry – YouTube

  Ciekawy jest tzw. przebieg pracy zawodowej obecnego prezydenta:

  Trump, Israel & 9/11 – YouTube

 137. Pinxit said

  18
  Marucha
  Bardzo nam sie przechorowala sznaucerka. Mysia taka mala ale charakterna.
  Po pierwszej wizycie u weterynarza, kazali nam ja „obserwowac” bo dostala jakies glupawe tabletki na uspokojenie.
  Nie spalismy calutka noc, bo nosilismy ja na zmiane na rekach.
  Nasz weterynarz wyjechal na urlop i musielismy polegac na innym weterynarzu.
  W niedziele rano zadzwonilismy znow do kliniki i kazali nam natychmiast przyjechac (no charge – mimo, ze niedziela).
  Sunia dostala antybiotyk i po kilku doslownie godzinach jej „przeszlo” i ozyla.
  Doskonale rozumiem co sie przezywa jak takie stworzonko, ktoremu ma byc z nami dobrze – nagle bardzo cierpi i nie mozemy mu pomoc.
  Szczere wyrazy wspolczucia.

 138. Darien said

  Marny kłamca z tego Trumpa.
  Podczas całego przemówienia w sprawie nalotu na Syrię cały czas ucieka oczami na boki, nie patrzy wprost do kamery. Muszą go jeszcze podszkolić.

 139. konfuzjusz said

  I teraz warto zauważyc jak entuzjastycznie w sprawie tych tomahawków wypowiada się główny rynsztok po polsku. Na przykład wirtualna Polska. Że Putin dostał wreszcie po nosie.

  Wiecie co? Coś czuje przez majtki, że Wladymir wreszcie sie odwinie i przypierniczy. Chyba trzeba sobie już powiedzieć wzajemnie praszczaj, póki jeszcze jest taka mozliwość.

  To tak na wszelki wypadek: Żegnam się z Wami i co złego to nie ja… Fajnie było. Piękny był ten świat.

 140. osoba prywatna said

  Od 2010 roku Rosja musi nas napaść i po co?
  .https://www.youtube.com/watch?v=qGNKozjTDaI

 141. konfuzjusz said

  Nie nas napadnie. Wystarczy że walnie w to Śledzikowo czy jak mu tam, gdzie amerykańska baza. Reszta to będzie collateral damage, czyli zniszczenia uboczne i niekonieczne choć nieuniknione. Ani za nasza wolnośc, ani za waszą, tylko ot, tak sobie.

 142. Czolgista said

  @135
  Najlepsze jest to, że Władek Putin nie musi nigdzie przypierniczyć. USA została złapana na gorącym uczynku przy łamaniu prawa międzynarodowego, a Trump na swoich łgarstwach przedwyborczych. USA są zdesperowane, żeby osiągnąć jakikolwiek postęp w wojnie w Syrii, a każdy widzi, że tak nieskuteczny atak nic nie daje, bo czymże jest zniszczenie paru starych samolotów kosztem kilkudziesięciu milionów dolarów. Omsknął się im paluszek na spuście. To już nie jest Irak i Libia, gdzie mogli sobie robić, co im się żywnie podobało. Rosjanie cały czas są na miejscu i nigdzie się nie wybierają.

  Kiedyś pisałem, że Trump to prostak, cham i łgarz przy sprawie jego nieudanego wykupu ziemi w Szkocji. To się właśnie na dniach po raz kolejny potwierdza.

 143. Czolgista said

  I jeszcze trzeba zobaczyć całą sprawę w szerszym kontekście. USA swoim bezmyślnym atakiem podbiło cenę ropy. Rubel skacze do góry. 🙂

 144. konfuzjusz said

  Wypisy:

  Prezydent Andrzej Duda: obok tego aktu barbarzyństwa świat nie mógł przejść obojętnie
  Prezydent Andrzej Duda wyraził pełne poparcie dla operacji militarnej USA w Syrii.

  SYRIA+2OPRAC. VIOLETTA BARAN3h temu
  Prezydent Andrzej Duda: obok tego aktu barbarzyństwa świat nie mógł przejść obojętnie
  Prezydent Andrzej Duda wyraził pełne poparcie dla operacji militarnej USA w Syrii. – Zleciłem szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego – poinformował w specjalnym oświadczeniu.
  343
  275
  29
  228
  Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Leszek Szymański)
  „Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy” – podkreślił Duda.

  „Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie” – napisał prezydent.

  Prezydent podkreślił, że Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.

  Poparcie dla decyzji prezydenta Trumpa wyraził też minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. „Wyrażamy solidarność z rządem USA w działaniach na rzecz całkowitej eliminacji broni chemicznej” – napisała mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzeczniczka resortu. „Ta szybka i skuteczna decyzja Prezydenta Donalda Trumpa dała jasny sygnał wszystkim terrorystom, którzy dokonują ataku na ludność cywilną z użyciem broni chemicznej, że nie ma i nie będzie na to zgody” – podkreślono.

  I teraz wisienka na torcie:

  Była to odpowiedź na atak chemiczny na opanowaną przez rebeliantów miejscowość Chan Szajchun w prowincji Idlib.

  Znaczy sie stajemy po stronie rebeliantów, nieprawdaż.

  I to by było na tyle.

  (gwoli rzetelności źródło poniżej:
  http://wiadomosci.wp.pl/prezydent-andrzej-duda-obok-tego-aktu-barbarzynstwa-swiat-nie-mogl-przejsc-obojetnie-6109423204337281a)

  Dobranoc, Panstwu.

 145. konfuzjusz said

  Panie Czołgisto, oni zupełnie nic sobie nie robia z tego złapania na uczynku. Im wolno wszystko. I tu jest doskonała ilustracja konfliktu różnych etyk. Każdy ma swoją i każdy ma rację. Widze to czarno.

 146. Czolgista said

  @140 Od początku jesteśmy w tym konflikcie po stronie USA. Tusk zresztą też to poparł.

  Errata. Pomyliłem się. Mowa o planie zaatakowania 7 państw w 5 lat, o którym mówił gen. Wesley Clark.

 147. Yah said

  Jednak Zbawiciel mówi nam również w Ewangelii: jeśli sól smak utraci, czymże ją posolić? (Mt 5,13). A potem dodaje: Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Tego właśnie jesteśmy świadkami obecnie, drodzy przyjaciele. Nawet w czasach wielkich prześladowań, takich jakich byliście świadkami jeszcze nie tak dawno w waszym kraju, Kościół był znienawidzony, lecz szanowany. Dziś Kościół jest ośmieszany, mieszany z błotem, deptany pod stopami – i rzeczywiście utracił on swój smak. Usiłuje przyjąć zasady, które są mu całkowicie obce. Utracił swój smak, ponieważ uważa, że sól jest zbyt pikantna dla naszych czasów. Przyjął nowy smak, zgodny – wedle słów soboru – z aspiracjami współczesnego świata. Jednak świat współczesny jest od dawna chory. Jego aspiracje nie doprowadziły do jego uzdrowienia, ale do niezliczonych wojen prowadzonych w imię utopii opartej na zasadzie ludzkiej godności.

  .http://www.bibula.com/?p=50229

 148. revers said

  ad147
  co chwila z usraelskiego smietnika internetowego wyplywaja nowe fake ksiegi hebrajskie, w ostatnim takim znalezisku wyjawiono tajemnice slubu Chrystusa i porzuceniu zony i dwoch dzieci. gawiedz szybko lapie takie newsy.

  Amerykanska NASA to objawienie potwierdzi swymi lotami balonowymi w zwiazku z obcieciem przez Obame programu kosmicznego, trzeba bylo przejsc na kosmiczne loty balonowe..

 149. Boydar said

  „… Według kancelarii /Assada/ uderzenie świadczy o tym, że Waszyngton „został naiwnie wciągnięty w kampanię fałszywej propagandy” …”

  A to oświadczenie świadczy, że rację mam ja 🙂

  Nie do końca wiadomo co rozumieć pod „Waszyngton” ale niech tam już będzie. Sprostował bym także, że wcale nie naiwnie, tylko wręcz z premedytacją, ale taki np. Al Capone zdechł formalnie za niedopatrzenia w PIT a nie nie za morderstwa i różne takie inne. Jeżeli nie można z prawa to trzeba z lewa.

  cytat za http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kancelaria-asada-atak-usa-lekkomyslny-i-nieodpowiedzialny/0cwd9fg

 150. Boydar said

  @ Pan Paweł (109)

  Nie, nie mam, a dlaczego miałbym mieć, nie pracuję w skarbówce ani w CBA. Ale mam pojęcie czym jeżdżą i gdzie mieszkają. Także ich dzieci. Program nie ma tu nic do rzeczy. Pierwszy milion i tak trzeba ukraść.

  A wyjątki potwierdzają tylko regułę. Największe kolejki są do tych, co wyglądają jak bida z nędzą i sami ledwie żyją. Program mieli inny ?

 151. Czolgista said

  @149
  To tylko świadczy, że Asad jest prawdziwym dyplomatą i zawsze zostawia sobie furtkę do negocjacji. W języku ulicy Trump to w najlepszym przypadku frajer i odpowiednik naszego rodzimego Człowieka-długopisu.

  „Al Capone zdechł formalnie za niedopatrzenia w PIT a nie nie za morderstwa i różne takie inne.”
  Tylko tyle mu zdołali udowodnić. W tamtych czasach praktycznie nikt nie łamał Omerty i nie przyznawał się do, kto mu zlecał morderstwa i jak wyglądała struktura grup przestępczych. Później się to zmieniło. Na amerykańskim podwórku pierwszy złamał przysięgę milczenia Joe Valachi.


  Przypominam słowa gen. Wesleya Clarka.

 152. osoba prywatna said

  Szwecja: ciężarówka wjechała w ludzi. Są ranni
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075201947-sputnik-szwecja-ciezarowka/

 153. Yah said

  Ad 151

  A Pan jak zwykle celnie 🙂
  „Program mieli inny ?”

  Nie tyle inny program studiów ile prawidłowo odczytali program wgrany do łepetyn przez Pana Boga, a przeznaczony przez Niego dla doktorów.
  Zaraz dostanę po łbie, ale leczyć się powinno za co łaska ( i nie pisze tego ironicznie). Jeden da wiele, drugi da mniej, trzeci nic nie da, czwarty by dał, ale nie weźmiemy, bo nie wygląda na takiego co się mu przelewa.
  A pi….lenie o programie studiów i ciężkiej nauce to takie samo usprawiedliwianie się, ….. za nic.

  Jak przychodzi co do czego , to się okazuje, że nikt nie potrafi pomóc, że chcą pomóc ale są totalnymi dyletantami albo, że Pan Bóg zsyła anioła w postaci takiego bidy-lekarza, który jakimś sposobem przywraca zdrowie.

  Miałem takiego chirurga w rodzinie, kuzyna babki, operował w erze przedantybiotykowej. Miał przysłowiową „rękę” – żadnych powikłań pooperacyjnych, żadnych paprzących się ran. No cóż, nie był to syn dochtora tylko chłopski syn ze wsi zabitej dechami. Dożył w zdrowiu 90 tki.
  Syn niestety poszedł w dochtorska kasę – umarł, stosunkowo młodo. O Panie Boydar, on nawet leczył w Lublinie 🙂 Syn …. nie ojciec.

  Mam nadzieje, że Pan Nick nie czyta bo sie na mnie obrazi 😉

 154. Marucha said

  Re 80:
  Pani Olu, nie pożeramy żydków, bo się brzydzimy. Takimi osóbkami, jak Pani – również.

  A poza tym – niestety, spełniły się moje negatywne oczekiwania odnośnie polityki zagranicznej Trumpa, choć na początku nie chciałem go osądzać. Teraz już chcę.

 155. Boydar said

  Jeśli żyd jest koszer to można („… bo się brzydzimy …”)

  „… Złodziej żydowski jest czysty, gojowski nieczysty.
  Jeżeli złodzieje wtargnęli do piwnicy żyda, w której stoi
  wino, to gdy owi złodzieje byli w większości żydami, wino
  jest koszer, gdy odwrotnie, jest trefa (czyli trefne, niczyste,
  niedobre do picia – autor ) (Jore Dea par. 123) …”

  za Kazimierzem Gajewskim (1937)

 156. Joannus said

  Ad 70 Carlos
  Nie wiejskim dupkiem rotwailerem na łańcuchu pejsa.
  Unas tak jest, aby byle kto powiedział coś sensownego, a motłoszek zobaczy wcielenie mesjasza.

 157. Głos Prawdy said

  Putin nazwał сiosy USA po Syrii „agresją pod wymyślonym pretekstem”

  Według rzecznika Putin widzi również w uderzeniach pragnienie odwrócić uwagę „od licznych ofiar wśród ludności cywilnej w Iraku”.
  Atak USA na obiekty w Syrii jest agresją, ktora szkodzi jak rosyjsko-amerykańskim stosunkom, tak i wspólnej walce z terroryzmem. Taką opinię prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina ogłosił jego rzecznik Dmitrij Pieskow, przekazuje TASS. „Prezydent Putin uważa, że amerykańskie ciosy po Syrii jest agresja wobec suwerennego państwa z naruszeniem norm prawa międzynarodowego pod wymyślonym pretekstem”, – powiedział Pieskow. Zaznaczył, że „syryjska armia nie dysponuje zapasami broni chemicznej”. „Fakt zniszczenia wszystkich zapasów broni chemicznej sił zbrojnych Syrii był odnotowany i potwierdzony OPCW – wyspecjalizowanym oddziałem ONZ”, – oświadczył on. „Przy tym, zdaniem Putina, całkowite ignorowanie faktów użycia broni chemicznej przez terrorystów tylko znacznie pogarsza sytuację – powiedział rzecznik. – Putin widzi również w uderzeniach po Syrii ze strony USA ponownie odwrócenie uwagi światowej społeczności od wielu ofiar wśród ludności cywilnej w Iraku”. „Ten krok Waszyngtonu zadaje poważne obrażenia rosyjsko-amerykańskim stosunkom, i bez tego znajdujących się w opłakanym stanie” – podkreślił Pieskow. „A co najważniejsze, jak twierdzi Putin, ten krok nie przybliża nas do ostatecznego celu w walce z międzynarodowym terroryzmem, a wręcz przeciwnie tworzy poważną przeszkodę dla stworzenia międzynarodowej koalicji do walki z nim i skutecznego przeciwdziałania temu światowemu złu, co przy okazji prezydent USA Donald Trump ogłosił jako jedno z głównych zadań jeszcze w czasie kampanii wyborczej” – powiedział Pieskow. Jak donosi UNIAN, 7 kwietnia, siły Zbrojne USA przeprowadziły atak rakietowy na terenie bazy lotniczej wojsk rządowych prezydenta Baszara el-Asada. Dwa okręty wojenne USA, położone w basenie morza śródziemnego, wydali co najmniej 59 rakiet „Tomahawk”. Przed tym Trump powiedział, że rząd prezydenta Syrii Baszara el-Asada ” przekroczyl granicę ” po ataku chemicznym w prowincji Idlib, której ofiarami stali się cywile. Trump powiedział, że atak chemiczny wyprowadził konflikt w Syrii „na zupełnie nowy poziom”, a jego stosunek do prezydenta Syrii Asada „bardzo mocno się zmienił”.
  W tym samym czasie, w Syrii nazwali aktem agresji atak rakietowy USA.
  https://www.unian.net/world/1864569-putin-nazval-udaryi-ssha-po-sirii-agressiey-pod-nadumannyim-predlogom.html

 158. Głos Prawdy said

  JEZUS RZECZYWIŚCIE UMARŁ W PIĄTEK 7 KWIETNIA.
  Conchiglia otrzymała pierwsze Przesłanie od Trójcy Przenajświętszej 7 kwietnia 2000 r. i był to pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, kilka dni przed Wielkanocą. Rok Świętego Jubileuszu 2000.
  Jezus rzeczywiście umarł w piątek 7 kwietnia
  Conchiglia rozpoczyna swoją drogę po tym, jak ujrzała Jezusa w Marotta di Fano (Pesaro-Urbino) 14 stycznia 1986 r. Po jej « tak » Bogu, wypowiedzianym w Świętym Domu w Loreto, rozbłysnął Plan Boży, ukazany Ludzkości poprzez Conchiglię. Było to 7 kwietnia 2000 r., Roku Świętego Jubileuszu, w pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa,
  http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_masjd/PO_masjd.htm

  Naukowcy potwierdzili datę śmierci Jezusa Chrystusa

  Wydarzenie to miało miejsce w piątek 14/15 nisan (wg kalendarza Żydów). Na tej podstawie można wyznaczyć tę datę na 7 kwietnia 30 roku (14 nisan 3790 AM dla Żydów) lub na 3 kwietnia 33 roku. Tę właśnie datę, pomimo kilku nieścisłości, uznał Watykan. Zgadzała się ona bowiem ze starotestamentowym zapisem z Księgi Daniela, w której śmierć Syna Bożego została zapowiedziana właśnie na 33 rok n.e
  http://www.paranormalne.pl/topic/25490-naukowcy-potwierdzili-date-smierci-jezusa-chrystusa/

 159. Głos Prawdy said

  ” Krzyzu Swiety ” /Antonina Krzyszton/
  .https://www.youtube.com/watch?v=yA8oXk94c-s

 160. Głos Prawdy said

  Przebacz, o Panie, przebacz ludowi Twojemu i nie bądź na nas zagniewany na wieki.

 161. Głos Prawdy said

  Ani przez chwilę nie wątpiłam, że III wojna światowa będzie, na podstawie licznych proroctw i dlatego, że jasno widać, jak komuś zależy na unicestwieniu większej części ludzkości. I dlatego modlę się i zachęcam wszystkich do modlitwy i spowiedzi generalnej ( kto jeszcze jej nie miał)

 162. osoba prywatna said

  Kartacze – Białoruskie Smaki Podlasia
  .https://www.youtube.com/watch?v=H50DhxcwqGE

 163. Czolgista said

  @154
  Trump kontynuuje plan narzucony wiele lat temu przez oligarchów:
  http://landdestroyer.blogspot.com/2017/03/us-predictably-turns-iran-deal-into.html
  http://landdestroyer.blogspot.com/2017/02/trumps-migrant-policy-exposes.html

 164. Głos Prawdy said

  Samochód ciężarowy uderzył z dużą prędkością w ludzi w Sztokholmie.
  Co się z ludźmi dzieje?taka nienawiść. Świat zaczął przypominać piekło.

  Nienawiść była zawsze, ale przedtem oddzielały nas granice, a wojsko było nie tylko od paradowania.
  Admin

 165. snag said

  Pajac @ 75 ,…

  „The War Powers Resolution requires the President to notify Congress within 48 hours of committing armed forces to military action and forbids armed forces from remaining for more than 60 days, with a further 30-day withdrawal period, without a Congressional authorization for use of military force (AUMF) or a declaration of war by the United States. The resolution was passed by two-thirds of Congress, overriding a presidential veto?

 166. Ad. 103: Nie mogę zamieścić tego postu na http://www.wandaluzja.com, gdzie pojawia się plansza: Forbidden

  You don’t have permission to access /posting.php on this server.

  Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 167. Głos Prawdy said

  USA przygotowywały cios po bazie Syrii dawno – Ministerstwo obrony FR

  Dla zadania takiego ciosu po bazie Szajrat w Syrii należy było przeprowadzić ogromną pracę, która obejmuje poszukiwanie (zwiad), planowanie i przygotowanie do startu rakiet, powiedział generał-major Igor Коnaszenkow.
  Waszyngton od dawna planował zaatakować bazę „Szajrat” wojsk rządowych Syrii w prowincji Homs.

  Oficjalny przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji, generał-major Igor Konaszenkow zaznaczył, że jest to jasne dla każdego specjalisty. Jeszcze za długo przed tragicznymi wydarzeniami w miejscowości Khan-Szejchun, w których oskarżają armię rządu Syrii, strona amerykańska zaczęła planować wydanie swoich rakiet.
  US strikes in Syria launched from USS Ross 1 of 5
  .https://www.youtube.com/watch?v=Jtfng4fmDUA
  USA i pozostali członkowie koalicji oskarżyli Baszara el-Asada w ataku chemicznym, w wyniku którego zginęli cywile. Syryjski rząd temu zaprzeczył, zarzucając w użyciu zakazanej broni chemicznej przez terrorystów.
  https://nation-news.ru/256356-ssha-gotovili-udar-po-baze-sirii-davno-minoborony-rf

 168. Piszę to niecałe dwie godziny po ataku.

  Wiadomo obecnie, iż w ataku terrorystycznym zginęły trzy osoby i jest wiele więcej rannych.

  Ponownie użyto ciężarówki. Znamy ten scenariusz z Berlina i Nicei.

  Dochodzą pogłoski o strzelaninie. Brak oficjalnych doniesień w tej sprawie.

  Centrum miasta jest zamknięte. Metro na polecenie policji zatrzymano. Komunikacja miejska jest sparaliżowana. Po mieście krążą tylko radiowozy

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/07/atak-terrorystyczny-na-sztokholm/

 169. revers said

  27 tys. donbassowcow gotowych do walki o Nowarosje.
  .https://www.youtube.com/watch?v=E4BYZd9uWuE&feature=youtu.be

 170. Alina said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19965&Itemid=100

 171. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fsyria-pro-rebeliancki-reporter-informowal-o-uzyciu-gazu-bojowego-na-dzien-przed-atakiem

 172. Alina said

  Dlaczego zginął Prezydent Lech Kaczyński?
  http://www.blogmedia24.pl/node/77361

 173. Boydar said

  Z artykułu wynika konkluzja, że to ubecja stworzyła mafię sędziowską dla swego ubezpieczeństwa. Ciekawa koncepcja, Pani Alino (167). Bo mnie się zawsze wydawało, że to dwa łby tej samej hydry. I co na, ta hydra, teraz bidna zrobi, jak jej dwa najważniejsze obtną wezmom ?

 174. Boydar said

  A może one wcale najważniejsze nie są, znaczy się teraz, bo przecież tak zgrabnie by ich się nie pozbywała 🙂

 175. Czolgista said

  @169
  Kaczyński zginął nie z powodu terminala, ale kompletnego olewania procedur podczas lądowania w trudnych warunkach pogodowych. Kontroler rosyjski wydał też komendę „Gorizont 101”, co oznaczało, że pilot ma przejść do lotu poziomego i zatrzymać opadanie. Gdyby tylko pilot zareagował na tę komendę…
  Ale wy, sekciarze smoleńscy, dalej będziecie kłamać, bo jakoś trzeba utrzymać poparcie „ciemnego ludu” jak nazwał was Kurski i dalej żerować przy korycie z resztą Misiewiczów.

 176. revers said

  W Sztolchomie ciezarowka wjechala w tlum ….sa ofiary smiertelne. Naszczescie nie dotyczy gajowych.
  https://lenta.ru/news/2017/04/07/new_video/?utm_source=lentavk&utm_medium=social

 177. Ad.174

  No wypraszam sobie 😀

 178. Stale uaktualniam sytuację. Jestem na paru grupach na FB, więc czytam doniesienia, ale ciężko odsiać plotki od prawdziwych wydarzeń.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/07/atak-terrorystyczny-na-sztokholm/

 179. Proszę, znalazłem w ogólnych tematach z września zeszłego roku informację nt. imienia Matki Bożej:
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/02/wolne-tematy-75-2016/

  Pierwszy komentarz, bardzo obszerny. Zawiera wiele wiadomości, dlatego wątku o imieniu trzeba poszukać.
  I pytanie: czy ten Pan doszedł do złych wniosków?

 180. Siggi said

  127/ Czołgista…
  Rosyjski MON: tylko 23 Tomahawki dotarły do celu z wystrzelonych 59.
  —-
  W innym miejscu w Sieci czytałem o tym tym,ale inne proporcje podawano.Kto się zna na artylerii,mógłby przeanalizować foto lotniska i policzyć uderzenia na ziemi,może to by potwierdzało. liczby.
  Ten kontekst ataku nasuwa mi pewne dane dot.rozwoju techniki w ogóle w Rosji ,Chinach,Iranie.Kilka lat temu czytałem obszerną analizę dot.rozwoju Iranu i ku miłemu zaskoczeniu Iran wymieniany jest na 11 miejscu w świecie w zakresie innowacji i wynalazszości.To takie ogóle stwierdzenie,ale należało by wejść w szczegóły,których niewiele znamy.Ta analiza, zachodniego autorstwa,pojawiła się w związku ze sprowadzeniem na ziemię przez Iran amerykańskiego aparatu wywiadowczego,bezpilotowowego ,najnowszego pokolenia.Sprowadzenie na pas startowy tego bezpilotnika nie miało prawa się zdarzyć,powinny zadziałać ładunki wybuchowe,które zapobiegły by dostaniu się aparatu w ręce…wroga.
  Ale stało się.USA kategorycznie zażądały zwrotu aparatu,co Uran uczynił ,tzn.wykonano model z precyzyjną dokładnością pomniejszony aparat włożyli do dużego kartonu i pocztą wysłali do Ameryki.Przechwycony aparat trafił do badań w jakieś placówce naukowo-badawczej w Rosji.
  Wspominam o tym,ponieważ samo przechwycenie zszokowało Pentagon,że Iran ,sam czy z pomocą sojuszników posiadał technikę ,która pozwoliła wejść w system sterowania aparatu ,bardzo drogiego,który posłusznie
  „siadł ” na ziemi w …Iranie.
  Jeżeli inne żródła potwierdzą,że ileś rakiet chybiło celu,to można domniemać,że koalicja Rosja-Chiny-Iran-Syria od dawna byla przygotowana na tego typu atak I być może dysponują techniką,która pozwala w locie zaburzyć lot rakiety,a może nawet na … zawrócenie z trasy na pokład okrętu,który ją wystrzelił.
  Rosja swoje skrzydlate rakiety wypuszczała na PI i wszystkie trafiały celu z dokładnościa chyba 5m.
  Na świecie trwa morderczy wyścig najnowszej techniki wojennej.Okazuje się,że Chiny wyprodukowały najdoskonalszą broń hipersoniczną.dla której wszelkie systemy obrony nie mają szans.Po okresie jelcowszczyzny,kiedy naiwny i pijany Borys Nikołajewicz spowodował jednostrone rozbrojenie Rosji(na żyletki poszły np.nowoczesne ,jeszcze niezwodowane łodzie podwodne o napędzie nuklearnym)bo liczył,że stanie się równym partnerem Zachodu i zacznie się ogólne …kochamy się ,okazało się,że nie uzyskał w zamian nic.Po 2000roku zasadniczo zmieniła się polityka obronna Rosji i od tamtej pory podjąto gigantyczny wysiłek,aby bezpieczeństwo państwa nie było wystawione na zewnętrze ryzyko .W 2007 roku W.Putin jasno wyłożył karty w Monachium na Konferecji w/s Bezpieczeństwa,gdzie widać na filmie ,jak opadały żuchwy co niektórym zachodnim słuchaczom.

 181. Boydar said

  Ośmioletnia dziewczynka w Indiach najwyraźniej od małego wychowywała się z małpami. Okazuje się, że nie umie pisać. Uważam że dziecko słusznie odebrano tym małpom, w jej wieku dzieci nie tylko umieją (pisać) ale nawet potrafią mieć dysleksję, dysortografię, dyskalkulię i różne inne cechy cywilizowanego świata. Podałbym rzeczone małpy do sądu rodzinnego o zaniedbanie właściwej opieki.

  Ale to Indie, dziki kraj, zapewne znów wszystko rozejdzie się po kościach.

  http://podroze.onet.pl/aktualnosci/historia-jak-z-ksiegi-dzungli-odnaleziono-dziecko-ktore-zylo-ze-stadem-malp/m1yyz1

 182. Maciuś said

  Polska z powrotem staje się krajem rolniczym. Dochodzę do takiego wniosku po przeczytaniu komentarzy w internecie o dzisiejszej sejmowej dyskusji w sprawie odwołania rządu. I zwolennicy, i przeciwnicy rządu piszą, że ten tego, a ów tamtego zaorał. Orka kojarzy mi się z ciężką i efektywną pracą. To, co dzisiaj działo się w Sejmie według mnie nie było ani ciężką, ani tym bardziej efektywną pracą. Rozumiem, że pewne procedury, czy rytuały parlamentarne muszą się odbywać, bo taka natura naszego parlamentaryzmu. Nie rozumiem jednak po co się tym emocjonować? Przecież to w ogromnej części zapasy udawane. Coś jak amerykański wrestling, gdzie muskularne chłopy – ku dzikiej radości gawiedzi – krzyczą na siebie, efektownie się przewracają, ale tylko gamoń myśli, że na prawdę te muskularne chłopy chcą sobie zrobić krzywdę. Z góry wiadomo jaki będzie wynik tych zapasów. W gruncie rzeczy dwie główne strony dzisiejszego sporu, czyli PO i PiS odgrywają spektakl dla lokalnej, naiwnej publiczności mając jedynie nadzieję, że po tym sondażowe słupki polecą w górę i w dół. To, co rzeczywiście ważnego, dzieje się na Bliskim Wschodzie, a konsekwencje tego dotkną również Polskę. Po amerykańskim ataku na Syrię pryska balonik z nadziejami związanymi z Donaldem Trumpem. Okazało się, że amerykańska polityka tkwi w tych samych koleinach jak za Baraka Obamy i wcześniej, a Polska będzie musiała się temu grzecznie podporządkować. Na straży tej zgubnej dla Polski polityki będą wiernie stały PiS i PO. Niestety polska gawiedź wierzy, że w dzisiejszych sejmowych pyskówkach chodzi o jakąś suwerenną politykę.
  A Państwo wierzycie, że w Sejmie chodzi o suwerenną politykę?

 183. Boydar said

  On nie doszedł do żadnych wniosków. On postawił wiotką tezę, że ktoś gdzieś coś próbuje. Tylko z Polską i naszym językiem nie ma to nic wspólnego.

  Proszę zauważyć, mówimy np. „przyjdź Panie Jezu”, albo „Jezu zmiłuj się”. Żadna deklinacja na taką formę nie wskazuje. Czy jest poprawna ? A względem czego ? A zgodnie z tradycją – jest. I tego Pan nie raczy kwestionować. Niech Pan nie będzie świętszy od papieża, bo aktualnie to żaden wyczyn.

 184. NyndrO said

  Kapciowy Jarasa oraz rude popychadło wyraziły zachwyt nad działaniami pachołków zwanych usa. Jak patrzę na Trumpa, to zaczynam mieć ten sam odruch, jaki niedawno odczuwałem na widok tej uszatej małpy przywiezionej z kenijskiego drzewa. O Tusku nie wspominam, bo szkoda czasu na tego patafianka.

 185. Paweł Łepkowski, POWRÓT NA WZGÓRZE MORIA: Zdjęcie z podpisem: REPLIKA ŚWIĄTYNI JEROZOLIMSKIEJ Z CZASÓW HERODA WIELKIEGO; Rzeczpospolita, 07 IV 2017, s. J6.

  Paweł Łepkowski, redaktor naczelny Uważam Rze… HISTORIA, co jest godne ubolewania, bo jeśli Pan Redaktor Łepkowski chce jeść fekalia żydowskie to jego sprawa, ale jeśli KARMI tymi fekaliami Polaków to już Trucicielstwo Polityczne.
  W Starożytnej Jerozolimie były Dwa dominujące wzgórza: MORIA i SALEM. Moria była wyższa i była tam Świątynia Salomona, I. Salomona i II. Heroda Wielkiego. Ponieważ Świątynia Salomona była CYTADELĄ więc była rekwirowana przez kolejnych zdobywców i okupantów, aż Herod Wlk uzyskał ją do Rzymian budując dla nich Cezareę Palestyńską a Świątynię Heroda PRZEBUDOWAŁ w stylu rzymskim, wobec czego zaczęto zwać ją Drugą Świątynią lub JEROZOLIMSKĄ.
  Flawiusz zamieszcza opis ZDOBYCIA Świątyni Jerozolimskiej przez Tytusa: W murze było Złote Okienka Arcykapłana. Podczas nieznośnego upału nocnego Okienko OTWORZYŁO SIĘ a wówczas obserwujący je komandos wspiął się po murze megalitycznym i wrzucił Arcykapłanowi bombę ZAPALAJĄCĄ…
  Tytus kazał gasić Świątynię, ale nie było sposobu. Świątynię jednak odbudowano na sanktuarium Jowisza Zwycięskiego i Pałac Flawiuszów. Gdy Senat kazał Zburzyć Świątynię to Trajan wyłgał się oddając ją Żydówkom, od których przejął ją Bar Kohba, po którym Hadrian urządził tam znowu świątynie JOWISZA, którą cesarzowa Helena adaptowała na Sanktuarium Maryjne.
  Omajadowie upatrzyli sobie Morię na Pałac Imperialny więc rozebrali Sanktuarium Maryjne, ale zbudować tam nic nie zdążyli, gdyż zostali wygnani przez marszałka Abbasydów Ibn Muslima – z której to racji Jasir Arafat odpowiedział na Konsekrację świątyni Salomona na Wzgórzu Świątynnym, że ZE ŚWIĄTYNI SALOMONA NIE POZOSTAŁ ANI JEDEN KAMIEŃ, co odnosiło się NIE do Wzgórza Świątynnego SALEM, ale do Sanktuarium Maryjnego MORIA.
  Ponieważ GAMOŃ Łepkowski pisze o Wzgórzu Świątynnym SALEM, gdzie był Pałac Salomona z Pałacem 300 Nałożnic zwany Stajnią Salomona to trzeba mu wytłumaczyć, że Pałac Salomona nic wspólnego ze Świątynią Salomona nie miał: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow//.
  W Pałacu Salomona był Sąd Rzymski czyli PRETORIUM – skąd Ściana Płaczu, gdyż ze ściany tej ogłaszano WYROKI. Gamoń Łepkowski przedstawia więc Pretorium PO PRZEBUDOWIE przez prefekta Gratusa, kilkanaście lat po śmierci Heroda Wlk
  Będąc nad Renem proponowałem Niemcom nabycie u mnie Świątyni Salomona za małe pieniądze, ale Kanclerz Kohl ZABRAŁ tylko Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, bo ogierki żydowskie chciały tam zbudować ŚWIĄTYNIĘ HOLOKAUSTU.

 186. Siggi said

  Trump przegrywa z War Party
  Prezydent Donald Trump właśnie stracił mocno już nadszarpniętą wiarygodność. Współcześni barbarzyńcy – Stany Zjednoczone – przebierając już od dawna nogami, żeby tylko dokonać kolejnej agresji, wykonały atak 59 rakietami Tomahawk na bazę lotniczą Syrii na terenie tego kraju.
  dalej…………….
  http://www.mysl-polska.pl/1206

 187. Siggi said

  Trump „skorygowany”
  W przeciwieństwie do nielicznych w Polsce środowisk realizmu politycznego – wiążących z osobą Donalda Trumpa ogromne nadzieje na odprężenie w stosunkach międzynarodowych i powstanie świata wielobiegunowego, a co za tym idzie również zmianę samobójczej polityki Warszawy wobec Rosji – ja od początku byłem sceptyczny.
  Mój sceptycyzm stał się jeszcze większy, kiedy kilka dni po wyborze Trumpa na prezydenta USA pani Madeleine Albright zapowiedziała „skorygowanie” jego „pozycji”. „Korygowanie” Trumpa przybrało na sile po objęciu przez niego władzy w styczniu 2017 roku. Najpierw – po histerycznej kampanii z ujawnieniem rzekomej ingerencji Rosji w amerykańskie wybory – z jego otoczenia zniknęli wszyscy doradcy i współpracownicy, którzy mieli być twarzą zapowiadanego odprężenia z Rosją. Potem była jednoznaczna deklaracja w sprawie Krymu, w której sformułowano żądanie oddania Ukrainie Półwyspu przez Rosję. Następnie administracja Trumpa posunęła się tak daleko jak nie posunęły się nawet administracje Busha-juniora i Obamy.
  Po prowokacjach w Palmirze (atak lotnictwa izraelskiego na pozycje syryjskie) i Chan Szejkun (zbrodnia wojenna z użyciem gazu bojowego, przypisana przez USA armii syryjskiej), w nocy z 6 na 7 kwietnia marynarka wojenna USA zbombardowała rakietami Tomahawk syryjskie lotnisko Shayrat, co spowodowało po stronie syryjskiej poważne straty w sprzęcie lotniczym i ludziach. Amerykański atak na Syrię natychmiast poparły Turcja, Izrael i Arabia Saudyjska – a więc główni, dotąd pierwszoplanowi, aktorzy dramatu syryjskiego. „Skorygowanie” pozycji Trumpa mnie nie dziwi. Biorąc pod uwagę jego skrajnie filosemickie i proizraelskie deklaracje z okresu kampanii wyborczej – składane zarówno przed największymi organizacjami żydowskimi w USA (w tym AIPAC), jak i wobec władz Izraela – miałem od początku wątpliwości co do realizacji programu wyborczego Trumpa. Te wątpliwości były właśnie przyczyną mojego sceptycyzmu odnośnie zapowiadanej przez Trumpa rewizji dotychczasowej – dyktowanej Białemu Domowi przez neokonserwatystów – agresywnej polityki zagranicznej USA.
  Od co najmniej lat 80. XX wieku o polityce zagranicznej, a nawet wewnętrznej USA nie decyduje wola takiego czy innego prezydenta, czy jednej z dwóch partii reprezentowanych w Kongresie. Decydują AIPAC (The American Israel Public Affairs Committee) i neokonserwatyści oraz pośrednio Izrael. Wszystkie „wojny o demokrację” i „kolorowe rewolucje” ostatniego ćwierćwiecza były podejmowane przez USA z inspiracji lobby proizraelskiego w USA i przeważnie w interesie Izraela.
  Nie inaczej jest z „wojną domową” w Syrii, w której Izrael formalnie nie bierze udziału, ale której jednym z najważniejszych, rzeczywistych celów – o czym wszyscy wiedzą, ale głośno o tym nie mówią – jest stworzenie Wielkiego Izraela od Morza Śródziemnego po Eufrat i Tygrys. Fakt, że Trump posunął się w tej sprawie znacznie dalej niż ośmieliła się to zrobić administracja Busha-juniora i Obamy świadczy tylko o tym, iż zapowiedziany w listopadzie 2016 roku przez Madeleine Albright proces jego „korygowania” zakończył się pełnym sukcesem.
  Z tym co napisałem na temat rzeczywistego celu „wojny domowej” w Syrii jest zbieżne to, co na ten temat powiedział prezydent Baszszar al-Asad, komentując atak USA na Syrię: „Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów”.
  Bohdan Piętka
  http://www.mysl-polska.pl/1207

 188. NICK said

  Po pierwsze to podziękowania dla Wandaluzji.

  Secundo: Grisza???

  Trzecie: Panie Yah, mnie to lotto.
  Kto czyta Gajówkę lat kilka ten mnie zna.
  Prawdą jest, że hochsztaplerzy w medycynie tłuką fortuny.
  Nie za bardzo lubię dr Jaśkowskiego ale:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19955&Itemid=119

 189. Marek said

  Zauważyli Państwo, jak przycichli nasi ulubieńcy gajówkowi, co widzieli mesjasza w Trumpie?
  Bardzo jest mi ich żal. Zawód miłosny, to straszny cios.
  A wielu już dawno pokazywało Trumpa, jak wchodzi żydkom do doopy, choćby na kongresie aipac, były filmiki nawet i takie tam. Wyjdźcie z nory, każdy może się pomylić.
  Nie udawajcie, że nic się nie stało:)
  Nie wymienię imion, bo mnie zagryzą w swoim czasie.

 190. Marek said

  Bohdan Piętka
  http://www.mysl-polska.pl/1207
  W zasadzie, krótko i na temat.

 191. revers said

  9 cywilow zabitych, w tym 4-ro dzieci od us navy tomahawki , takie sa humanitrane reakcje na numery swoich humanitarnych terrorystow z zachodu, czasami tez zwanych bialymi helmami, etc. przez dzsiejszy ostrzal Syrii tomahawkami.
  http://sana.sy/en/?p=103759_1491573456

  Tomahawki wystrzelone z us navy
  .https://www.youtube.com/watch?v=wl3Y4Gsf34Q

 192. NICK said

  Panie Marku.
  Oni już nie mają czym gryźć i nie o zęby chodzi.
  Takowoż nie tylko o Trumpka bo od dawna „coś” przemycają.

  Jest z nimi dużo gorzej.

 193. Dzisiaj dwa wpisy:

  Najpierw relacja z dzisiejszego ataku terrorystycznego i kilka przemyśleń na gorąco.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/07/atak-terrorystyczny-na-sztokholm/

  Potem ,,antysystemowcy”, Trump i prawdziwe powody zamachów:

  ,,Media zrobią wszystko, by zohydzić Szwedom alternatywę. Co ciekawe: jedyną alternatywę. Czy to przypadek, że można głosować na sześć systemowych partii i tylko na jedną antysystemową? Nie, to nie przypadek. Media zohydzą Szwedom jedyną alternatywę tylko po to, by na nią właśnie oddali swój głos. Pozostali do parlamentu nie wejdą, gdyż tak skonstruowany jest szwedzki system wyborczy.

  Wszystko zostanie w rodzinie. Tymczasem Trump okazuje się być tym, kim jest każdy republikański kandydat. Nie bez powodu Ameryka posiada system dwupartyjny, jak i chory sposób wyboru prezydenta przez elektorów. Posiada go właśnie po to, by prezydentem został odpowiedni człowiek… na odpowiednie czasy.

  Wszystko inne jest tylko ułudą.”

  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/07/efekta-terroryzmow-roznorakich/

 194. revers said

  `185 a kto udaje? gdzie jak gdzie ale w stanach to trzeba miec bezgraniczne poparcie zydostwa z gornej polki, tej finansowej zeby dojsc do szczytow wladzy.

  A PL lepiej jest? tez juz ten sam model demokracji zydowskiej zaszczepia sie na dobre. kazdy kandydat musi odbyc pierwsza pilegrzymke do tel Avivu, po B´B´ doszlo AJC do oceny kadydata, lub inne krakowskie i warszawskie sanhedryny.

 195. pawel said

  ad 150 Boydar.

  Chodzi mi tylko o Pańską ocenę lekarzy i naukowców ryzykujących utratą pracy i nie wiadomo czego jeszcze mówiąc o NOP-ach.

  „Oni nie są odważni tylko wqurwieni, bo czują że za chwilę im się obrywy skończą” – Twierdzi Pan, że mówią bo nie pojechali na Bahamy? I to takie przekomarzanie?

  „Każdy by przerwał, jak sponsor nie odpowiada na maile i telefony. A bank dzwoni, bo na na razie tylko dzwoni.” – Widząc jak lekarze żyją twierdzi Pan że to kredyt. Ja płącąc za wizyty – licząc pacjentów, czas i kwoty – śmiem wątpić.

  Co do programu – nie są to łatwe studia i trzeba być trochę ponad aby je ukończyć, lub nawet się na nie dostać. Więc porównywanie lekarzy do polityków, którzy w dzisiejszych czasach muszą mieć inne jakieś zalety jeszcze niż wiedza i kompetencja wydało mi sie trochę dla lekarzy krzywdzące.

  Mam Pana za osobę uczciwą – wiec sądze że takie zdanie o profesor Majewskiej np., czy lekarzu który opowie o możliwych powikłaniach, lub zdobędzie się na zgłoszenie NOP do sanepidu może być nie do końca uczciwe. Wiele osób z dziećmi u których wystąpiły dość duże ubytki zdrowia bez takich lekarzy i naukowców była by w czarnej d.

  Co do milonów do ukradzenia nie wypowiadam się bo nie wiem.

 196. snag said

  Wow, look who’s here ,…

  Ty ponoć angolo-języczny … podrzucam ci forum z prawie 45 tys wpisów w ciągu kilku godzin … 3.4 potępiające, 10% wstrzymujących się od opinii czekając na wyjaśnienia prezydenta (ponoć ma) 10 % pro-warmongers ‚za’ a pozostali to Armageddon freaks i hasbara peddlers a ci zawsze ‚za’ … masz okazję dorzucic pare jeńców, pokaż co potrafisz zamiast mielić językiem ,…

  http://www.breitbart.com/national-security/2017/04/06/trump-orders-strikes-syrian-regime-airbase-response-chemical-attack/

  Osobiscie uwazam ze jest to zręcznie wykorzystana okazja, False flag … Assad zbombardował skład broni a ISIS, Al-Qaeda czy ‚rebelianci’ podrzucili gaz i zamoczyli Assad’a

  Trump wykorzystał okazję żeby pozbyć się podejrzeń ze w łóżku z Putinem i naprawić image w EU i zio-gadolku i zneutralizowac dywersantów w obu partiach ,…

  Na marginesie, nie masz nic ważniejszego pod nosem niż Trump i Syria? Zajmij się sytuacja w kraju bo Polacy w przeciwieństwie do ‚ostruganych’ nie mają wstępu na sale sądową zeby sledzic process gdzie Polak który broni polskiej sprawy jest oskarżonym i skazanym z wyrokiem kangaroo sądu pierwszej instancji ,…

  Spocznij ,…

  ——
  Zobaczymy. Na razie wygląda to cholernie źle dla Trumpa.
  A sprawa Syrii jest dla świata BARDZO ważna. Nie muszę wyjaśniać, dlaczego.
  Admi
  n

 197. snag said

  Boydar @ 171 ,…

  E U R E K A !!! Ubecja rulez* ,…

  *Urban dictionary – rulez: the same like RULES changing the ‚s’ by a ‚z’

 198. Siggi said

  Syria: Jednoczesny atak ISIS i Stanów Zjednoczonych
  http://xportal.pl/?p=28991

  Wpis internauty w komentarzach:………
  Moze niezupełnie – raczej wspólna zagrywka Trumpa i Putina
  McCain i waszyngtońskie rusofoby są załamani – nici wyszły z ich planów i jak go teraz mają oskarżać że to ruski agent- Trump zaatakował Syrię czego bał się zrobić antyrosyjski Obama – tylko że nie tak jak oni by chcieli.
  Kilka faktów:
  Amerykańskie niszczyciele na bazę Shirat wystrzeliły w sumie 72 rakiety- dwie zaraz spadły same do M.Śródziemnego , siedem co zbytnio odbiły na połnoc zestrzeliły rakiety z S-300W Wariaga, cztery sami jankesi gdy skręciły im na południe – sukces że im się udało – syjoniści mogli by być troszę zaskoczeni w Hajfie.
  Baza była używana tylko przez lotnictwo Rosji jako obiekt logistyczny do dotankowanie i dozbrajanie swoich maszyn żeby nie musiały latac po wszystko 600 km do Hmeiminu – pas startowy bazy Shirat po uderzeniu 59 rakiet Tomahawk nawet nie uszkodzony – faktycznie zniszczone zostały betonowe hangary tzn. wszystkie 9 razem z maszynami w nich które od lat były tylko magazynami części zamiennych.
  Rosjanie oczywiście zostali poinformowaniu o planowanym ataku przez jankesów – bazę od kilku miesięcy obsługiwali tylko rosyjscy technicy- sami oczywiście zaraz poinformowali Syryjsczyków, żadne z systemów plot nie tylko bazy ale również na trasie lotu Tomahawków od Libanu do Shirat nie zostały zaatakowane – po prostu tam gdzie były wieczorem nie było ich w nocy – podobnie jak wszystko co miało wyjechać z bazy to z niej wyjechalo, tak samo w drugą stronę żadne jankeskie rakiety lecące tam gdzie miały dolecieć nad lądem nie zostały nawet ostrzelane.

 199. Marek said

  A PL lepiej jest?
  ===
  Nie jest lepiej, może nawet jest gorzej.
  Na pociechę* we Francji, Niemczech, Szwecji, UK, itd, podobnie.
  Mój apel był to tych zachwalaczy, bałwochwalców tramka, by wyszli z nor i przejrzeli na oczy.
  Przecież nie muszą przepraszać. Dajcie znak, że żyjecie:)

 200. snag said

  Oops! ,…

  Zamiast ‚jeńców’ mialo być parę jebców – Tłumacz przekręca ,…

  Sorry ,…

 201. snag said

  Kończę z tłumaczeniem ,…

  Zamiast 3.4 powinno być 3/4 ,…

  I tego

 202. snag said

  Marek @ 194 ,…

  W Stanach muszą mieszkać co najmniej 3 lata w dystrykcie z którego kandydują a kraju zauważyłem że jak zamoczy w jednym to krótko potem kandyduje w innym ,…

 203. pawel said

  Jako Prezydent RP chciałbym wyrazić swoje pełne poparcie dla operacji militarnej przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii.

  Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie.

  Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy.

  Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.

  Staramy się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ również po to, by głośno, w sposób bezkompromisowy, mówić o naruszeniach prawa międzynarodowego i o cierpieniach ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi w różnych częściach świata.

  Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego.

  jsl/prezydent.pl

 204. revers said

  U Trumpa na dworze byla cala smietanka politykow, anty globalistow, m.in Nigel Farage z UKIP, Marine Le Pen a teraz odcinaja sie od polityki Trumpa

  nie tylko bywalcow gajowki Trump wykiwal, czec wyborcow amerykanskich na pewno tez.

  A to juz syndrom stockholmski po nowemu.

 205. snag said

  Przepchneli … Nowy sedzia/konserwatysta w Sadzie Najwyzszym – Black Friday dla femi-nazis i abortion industry ,…

  Justice Gorsuch: Senate Confirms Trump’s First SCOTUS Pick
  ———————————————
  http://www.breitbart.com/big-government/2017/04/07/justice-gorsuch-senate-confirms-trumps-first-scotus-pick/

 206. Siggi said

  Najemnik Holocaust Industry (4)
  Zdaniem J.T. Grossa źródłem antysemityzmu w Polsce oraz wynikającej z nich przemocy wobec Żydów są religia katolicka, tradycja i patriotyzm. W swojej książce p.t. „Strach” kreśli po raz kolejny ponury obraz Polaków. Nadal z przekonaniem twierdzi, że Polacy byli pomocnikami Niemców w eksterminacji Żydów.
  dalej………………..
  http://www.mysl-polska.pl/1208

 207. snag said

  Ciezarowka, strzelanina 4 zabitych, wielu rannych – Nastepny zamach? Tym razem w Szwecji ,…

  Truck crashes into Stockholm store, 4 dead
  ————————————————-
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4946660,00.html

  A truck rams into passers-by on a main shopping street in Sweden’s capital and then slams into a department store; circumstances are still being investigated; 4 are killed, and many others injured.

 208. Rutek said

  Zachod „robi swoje” czy „robi pod siebie”?

  Po ataku w Szwecji wszystko ma wrocic do siebie jak mowi jeden z reporterow „Szwedzi „robia swoje”

  Wlasnie widzimy jak ten Zachod „robi swoje” Promowanie tzw. cywilizacji smierci” poprzez masowa aborcje, przymierzanie sie do eutanazji ludzi starych, psychicznie chorych, nieuleczalnie chorych,itp. w „imie rozumu.” W dodatku mamy ideologie multi-kulti, ktora zachecila zachodnie elity do zaproszenia setek tysiecy muzulmanow, ktorzy beda sie plodzic jak kroliki, uzupelniajac braki ludnosciowe powstale w wyniku aborcji bialych dzieci.
  Jak kiedys powiedziala pani profesor jednego z amerykanskich uniwersytetow Susan Sontag:
  „biala rasa to rak na ciele ludzkosci.”
  https://wirtualnapolonia.com/2013/04/23/czy-biala-…(link zewnętrzny)
  Jak widac „idee” ktorych realizacje dzisiaj obserwujemy na zachodzie juz dawno zrodzily sie na czolowych uniwersytetach wsrod uczonych elit.

 209. snag said

  Se myślę senor admin,

  … 5 lat murowane w szwedzkim ‚więzieniu’ po dwóch wypuszczą a moze wcześniej za dobre sprawowanie, bo że środowiska lumpenprekariuszy czy jakoś tak, znaczy marginesu senor admin, z tych co to warunków jak rósł i dojrzewał 😉 ,…

  .https://www.google.com/search?q=swedish+prisons&espv=2&tbm=isch&imgil=SrrCpylng-8jlM%253A%253Bfdyhq8A3zA7RTM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fmic.com%25252Farticles%25252F109138%25252Fsweden-has-done-for-its-prisoners-what-the-u-s-won-t&source=iu&pf=m&fir=SrrCpylng-8jlM%253A%252Cfdyhq8A3zA7RTM%252C_&usg=__Mi3J5BZRGe68Z3ITXPVCnzq7IUI%3D&biw=1455&bih=700&ved=0ahUKEwjU7Nnpk5PTAhVEyWMKHXayAisQyjcIMA&ei=lPLnWNTSDsSSjwP25IrYAg#imgrc=SrrCpylng-8jlM:

  Nie dałbym sobie nic obciąć, że tak się nie stanie…
  Admin

 210. revers said

  Instrukcja wideo jak krotkim impulsem z kuchenki indukcyjej unieruchomic chip RFID z danymi biometrycznymi w nowych paszportach, dowodach osobistych, karty bankowe etc.

  [video src="https://ccc.de/system/uploads/224/original/Reisepass-zappen.mp4" /]

  Po wprowdzeniu nowych paszportow kazdy podrozny bedzie traktowany jak kriminalista, obojetnie czy jpochodzi ze strefy Schengen, czy z poza Schengen bedzie kontrolowany w centralnych rejestrach. Po to te przedstawienia z terrorystami Paryz, London,Berlin, Stockholm, .

 211. Maciuś said

  Czy zamach w Szwecji to robota służb, których celem było odwrócenie uwagi od zbrodni wojennej USA?
  Jak wiemy, islamscy radykałowie walczący przeciwko prezydentowi Syrii (ISIS, An-Nusra i inne) są finansowani między innymi przez USA.
  A kto finansuje tak zwanych „uchodźców- nachodźców”?
  A kim jest George Soros? Jakie ma on powiązania z tak zwanym „deep state” w USA?
  Wiemy również, że miedzy innymi Ameryka wspierała banderowski przewrót na Ukrainie. Czy to zbieg okoliczności, że właśnie stamtąd idzie przemyt broni do krajów Europy Zachodniej? A jeśli Ukraińcy wspierani przez USA/Izrael/III RP/Arabię Saudyjską wysyłają tę broń islamistom mieszkającym w Szwecji, Niemczech, Belgii czy też Francji?
  Za dużo tu jest „zbiegów okoliczności.
  Zatem ponowię: zbyt wiele osób dziś jest świadomych co do sytuacji w Syrii. Być może, ażeby odwrócić uwagę opinii publicznej od zbrodni wojennych popełnionych przez Amerykanów w Syrii oraz w Iraku, akurat po tym co zaszło tej nocy w Syrii, nastąpił „zamach terrorystyczny”…
  Co Wy na to? 😉

 212. Maciuś said

  Póki co, Trump zrobił to, co zrobiłaby Killary. Idzie na udry z Rosją. Piszę dokładnie to, co wyczytałem w komentarzach samych Amerykanów pod ostatnim postem Alex Jones dotyczącym Syrii. Zatem, ktoś już dawno pisał, że to nie prezydenci rządzą Ameryką. Są oni jedynie marionetkami w rękach satanistów – „Illuminatów”. Gdyby, jak ktoś dziś napisał pod jednym z moich postów, Trump zrobił to, co obiecał w kampanii wyborczej (między innymi zakopanie toporu wojennego z Rosją), to by zginął.

 213. Maciuś said

  Jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA łudziłem się, że Trump zerwie się z illuminackiej i syjonistycznej smyczy. Niestety, wszystko poszło po złej myśli.
  Oto wpis jednego z internautów, z którym niestety muszę się zgodzić:

  „Trump skorygowany
  W przeciwieństwie do nielicznych w Polsce środowisk realizmu politycznego – wiążących z osobą Donalda Trumpa ogromne nadzieje na odprężenie w stosunkach międzynarodowych i powstanie świata wielobiegunowego, a co za tym idzie również zmianę samobójczej polityki Warszawy wobec Rosji – ja od początku byłem sceptyczny. Mój sceptycyzm stał się jeszcze większy, kiedy kilka dni po wyborze Trumpa na prezydenta USA pani Madeleine Albright zapowiedziała „skorygowanie” jego „pozycji”. „Korygowanie” Trumpa przybrało na sile po objęciu przez niego władzy w styczniu 2017 roku. Najpierw – po histerycznej kampanii z ujawnieniem rzekomej ingerencji Rosji w amerykańskie wybory – z jego otoczenia zniknęli wszyscy doradcy i współpracownicy, którzy mieli być twarzą zapowiadanego odprężenia z Rosją. Potem była jednoznaczna deklaracja w sprawie Krymu, w której sformułowano żądanie oddania Ukrainie Półwyspu przez Rosję. Następnie administracja Trumpa posunęła się tak daleko jak nie posunęły się nawet administracje Busha-juniora i Obamy. Po prowokacjach w Palmirze (atak lotnictwa izraelskiego na pozycje syryjskie) i Chan Szejkun (zbrodnia wojenna z użyciem gazu bojowego, przypisana przez USA armii syryjskiej), dziś w nocy marynarka wojenna USA zbombardowała rakietami Tomahawk syryjskie lotnisko Shayrat, co spowodowało po stronie syryjskiej poważne straty w sprzęcie lotniczym i ludziach. Amerykański atak na Syrię natychmiast poparły Turcja, Izrael i Arabia Saudyjska – a więc główni, dotąd pierwszoplanowi, aktorzy dramatu syryjskiego. „Skorygowanie” pozycji Trumpa mnie nie dziwi. Biorąc pod uwagę jego skrajnie filosemickie i proizraelskie deklaracje z okresu kampanii wyborczej – składane zarówno przed największymi organizacjami żydowskimi w USA (w tym AIPAC), jak i wobec władz Izraela – miałem od początku wątpliwości co do realizacji programu wyborczego Trumpa. Te wątpliwości były właśnie przyczyną mojego sceptycyzmu odnośnie zapowiadanej przez Trumpa rewizji dotychczasowej – dyktowanej Białemu Domowi przez neokonserwatystów – agresywnej polityki zagranicznej USA. Od co najmniej lat 80. XX wieku o polityce zagranicznej, a nawet wewnętrznej USA nie decyduje wola takiego czy innego prezydenta, czy jednej z dwóch partii reprezentowanych w Kongresie. Decydują AIPAC (The American Israel Public Affairs Committee) i neokonserwatyści oraz pośrednio Izrael. Wszystkie „wojny o demokrację” i „kolorowe rewolucje” ostatniego ćwierćwiecza były podejmowane przez USA z inspiracji lobby proizraelskiego w USA i przeważnie w interesie Izraela. Nie inaczej jest z „wojną domową” w Syrii, w której Izrael formalnie nie bierze udziału, ale której jednym z najważniejszych rzeczywistych celów – o czym wszyscy wiedzą, ale głośno o tym nie mówią – jest stworzenie Wielkiego Izraela od Morza Śródziemnego po Eufrat i Tygrys. Fakt, że Trump posunął się w tej sprawie znacznie dalej niż ośmieliła się to zrobić administracja Busha-juniora i Obamy świadczy tylko o tym, iż zapowiedziany w listopadzie 2016 roku przez Madeleine Albright proces jego „korygowania” zakończył się pełnym sukcesem.
  Z tym co napisałem na temat rzeczywistego celu „wojny domowej” w Syrii jest zbieżne to, co na ten temat powiedział prezydent Baszszar al-Asad, komentując atak USA na Syrię”.

 214. Maciuś said

  Uśmiech wymuszony
  Wśród nabytych manier
  Zabił śmiech szczery
  Tylko nocą się zdaje
  Że słychać skowyt
  Stęsknionej duszy
  Za wolnością, miłością
  A lód się nie kruszy…

  Ewa Gutek 7 kwietnia 2017 🙂

 215. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137877,syryjskie-zagranie-trumpa

 216. Archer said

  Ukraińcy nie wyjadą niestety z Polski do innych krajów, więc się nie „obawiajcie” że ich zabraknie. Jakaś część wyjedzie, ale większość pozostanie w Polsce, bo jest blisko w razie czego do Ukrainy, i łatwo jest im wrócić w razie niepowodzeń. Poza tym, w takich Niemczech (nie to co w safandulskiej Polsce), jak złapią Ukraińca który pracuje na czarno, to zaraz jest deportacja i zakaz wjazdu przez 5 lat na teren UE. W Polsce, gdzie (nie)rządy polskojęzyczne (jakie by nie były) są filoukraińskie, takie rzeczy jak w Niemczech im nie grożą, i mogą robić Ukraińcy co chcą.

 217. Marucha said

  Re 137:
  Niestety, dla mojej kocinki nie było lekarstwa, które by ją postawiło na nogi. Udało nam się tylko o parę lat odwlec moment jej śmierci….
  Dziś pod wieczór zasiałem na grobie Tixi łąkowe kwiatki.
  Po spełnieniu tej ostatniej posługi dla czworołapego przyjaciela zrobiło mi się trochę lżej… trochę…

 218. SAP said

  The Choirboys – Tears In Heaven
  .https://www.youtube.com/watch?v=zj57wkcqAtU

 219. La Reine Toronto said

  ,https://www.youtube.com/watch?v=YgPbFjUL3dk

  dziennikarke CNN zamurowala wypowiedz kongresmena kwestionujacego wine Asada w zagazowaniu dzieci; warto zobaczyc! kobita nie wiedziela co powiedziec!
  Sa Amerykanie co nie wierza Trumpowi i sa szczegolnie ci rozczarowani ta zdrada!
  Kongres i Rada Bezpieczenstwa beda sie domagac dowodow na wine Asada; dlaczego Trump zaatakowal niezalezne panstwo? he?

 220. revers said

  re42
  https://nexusnewsfeed.com/article/geopolitics/swedish-medical-associations-says-white-helmets-murdered-kids-for-fake-gas-attack-videos/#.WOfwZMihuoQ.facebook

 221. Rokitnik said

  p.Marek 189
  To wcale nie jest tak jak Pan pisze. Jeśli mieliśmy do ” wyboru ” Hilarzycę która umocowana była po uszy w narzucenie Lucyferyzmu temu olbrzmiemu Krajowi i w dodatku w nagrodę za zbrodnie miałaby zostać PREZESICĄ, a z drugiej strony mieliśmy nie znanego w POLITYCE ale za to dynamicznego biznesmana, który PUBLICZNIE wtykał jej błędy – to opcja była tylko jedna….Wygraną p.Trumpa przyjołem więc z wyraźną satysfakcją,
  Nie kryłem przed PT.czytelnikami Gajówki iż p. Trump jest otoczony wewnątrz i na zewnątrz pasożydami ( co się mi nie podobało od poczatku ) ale – przecież i wśrod nich powinni znależć się tacy, którzy zatrważali się STANEM ( kondycją ) tego Państwa. Ostatecznie WSZYSCY jedziemy na tym samym wozie !! W ciągu pierwszych 100 dni Prezydentury, w sprawach wewnętrznych ten facet uczynil więcej, jak pp. Buschowie z Clintonem i Obamą razem wzięci !! Ale żeby nie zejść z sceny w charakterze trupa ( patrz JFKennedy ) i kontynuować reformy ”coś musiało się stać,- by wilk był syty, a owca cała ”.
  Uważam, że to TU p. Tramp odpuścił neo-konom, bo przecież musiał WIEDZIEĆ, że jego przyjaciele z Israela, TYCH USTEPSTW – WŁASNIE DOMAGAJA SIĘ ! I teraz… albo f a k t y c z n i e wojskowa machina US jest do przysłowiowej d..y, – albo ktoś jednak uprzedził Syryjczyków za neo-konów plecami i….efekt ŻADEN ale za to, najadła sie Ameryka WSTYDU na cały świat. Wszystko zależy teraz od różnych wektorów ścierających się wewnąrz USA. Albo p.Trump jak obiecał zostawi POLITYKE o ktorej ma mgliste pojęcie i zajmie się sprawami wewnętrznymi Ameryki albo…powtórzy ” styl ” prezydentury swoich nieslawnych poprzedników !!!!

 222. matirani said

  89 Yadzie – dzieci sa najbezpieczniejsze u swoich rodziców, którym trzeba pomagac, zamiast placic fortuny na „zastepcze” albo dostarczac towaru pedofilom – jakze czesto z wyzszych sfer.

  102 Yad pisze „…Chcąc zniszczyć Polskę kształtuje się niechęć do władzy…” No panie Yad – do wladz okupacyjnych to trzeba miec niechec wyssana z mlekiem matki! Nieprawdaz? Jakie inne stanowisko moze miec do okupanta Polak Patriota?

  115 Revers – robie chleb na zakwasie co tydzien w domu. Pomóc? Latwo i szybko, zdrowo i smacznie.

  144 Konfu – wszak US zafundowaly Dudzie wybory i stanowisko. Z kieszonkowego nie wygral. Wiec musi sie odplacac. Slowami i pewna ulegloscia. Ale… Mierzeje przekopuja, rzeki reguluja, Lucznik uratowany, Romet ma prace, gospodarka rosnie nedznie ale rosnie… ja bym tam jeszcze poczekal 2 lata na ocene Dudka.

  180 Siggi – to samo od rana mi sie narzuca.. Tomahy na pewno maja celnosc w 5m, wiec albo nie chcieli walnac w kazdy cel, albo walneli , tylko nam sie nie mówi jakie byly te cele albo… nie mogli trafic bo im zdezorientowano nawigacje. Co prawda taka nawigaja moze byc inercyjna-pamieciowa, bez radaru nawet, ale… wyglada to wysoce podejrzanie. No a 4 opcja jest chec pozbycia sie starego sprzetu aby kupic nowy. Czyli $$$.

  189 Marek – Trampek ma zbawic USmenów a nie Swiat… jak im da prace i kase to spelni oczekiwania swoich wyborców.

 223. matirani said

  Szanownie i Szanowni:

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 224. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/07/zlote-dziecko-pis-sie-rozchorowalo-zrzucili-go-ze-stolka-to-pobiegl-do-mamusi-po-zwolnienie-lekarskie-i-nadal-ciagnie-gruba-kase-bo-nie-mozna-go-zwolnic/

 225. Siggi said

  Moskwa podjęła brutalną próbę zderzenia Polski z Ukrainą?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46975

 226. pawel said

  Do czego służy w Polsce wymiar sprawiedliwości:

  Pozwolenie na budowę dla przyczepy kempingowej?
  http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/pozwolenie-na-budowe-dla-przyczepy-kempingowej,2499242,4206

 227. Boydar said

  Panie Pawle, próbuje Pan ustawić mnie w opozycji do lekarzy. Zupełnie niepotrzebnie. Ta banda squrwysynów, morderców i złodziei o której piszę ja, sama i dawno w takiej opozycji się ustawiła z premedytacją. I akurat jeszcze jeden Boydar nic tu nie zmienia, szkoda nafty i Pańskiego czasu. Ja odróżniam lekarza od hochsztaplera i dyletanta, Pan najwyraźniej słabo.

  „… uczyńcie z waszych synów lekarzy i aptekarzy, aby i oni mogli odbierać życie chrześcijanom …”

  odnośny fragment zalecenia Sanhedrynu z Konstantynopola (rok 1492)

  I nic się w tej kwestii nie zmieniło od pięciu wieków, ewentualnie narzędzia lub chałaty.

 228. Siggi said

  .https://scontent-lax3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17795902_1390234397768872_3780859989264859246_n.png?oh=d2b9a6ce15d08da129c7ecbe914a7c53&oe=598A3EFE

 229. revers said

  115 Revers – robie chleb na zakwasie co tydzien w domu. Pomóc? Latwo i szybko, zdrowo i smacznie.

  a dziekuje mam takiego znajomego co robi chleb na zakwasie, ale odprawiwlem go waz z podrzuconym mi automazycznym piecem do dopieczenia chleba, ktory wg. mnie nie spelnia warunkow piecyka do chleba, choc by mial (O)^N klasa algorytmow i programow bez wlaciwych piecom kamionkowym fizycznych wlasciwosci.

 230. Czolgista said

  Trump stawiając podpis pod tym atakiem zabił syryjskich cywilów i uwiarygodnił propagandę o ataku chemicznym w świecie zachodnim, ale jak widać troll Snag/Split dalej łże i broni Trumpa.

  Snag/Split: „Ty ponoć angolo-języczny … podrzucam ci forum z prawie 45 tys wpisów w ciągu kilku godzin … 3.4 potępiające, 10% wstrzymujących się od opinii czekając na wyjaśnienia prezydenta”

  A co mnie obchodzą wyjaśnienia jakichś anonimowych Joe w sekcji komentarzy? To są twoje argumenty? Toż to kolejna zwykła manipulacja w twoim wykonaniu. Ośmieszaj się dalej. 🙂 Gdzie jest tutaj stanowisko zainteresowanej strony? Ludzi, którzy grają pierwsze skrzypce w tym konflikcie? Nie ma, bo ich stanowiska są jednoznaczne w tej sprawie, więc trzeba czymś wypełnić kolejny bzdurny wpis w twoim wykonaniu.
  Premier Rosji mówi wprost na swoim profilu na FB:
  https://www.rt.com/news/383972-medvedev-syria-usa-trump/
  W skrócie. Administracja udowodniła, że zamiast walczyć z ISIS, walczy z legalnym rządem syryjskim bez mandatu ONZ i bez zgody własnego Kongresu. (sic!) Rosja niemal na krawędzi wojny z USA.
  Wyborcy zostali przez Trumpa oszukani. itd.

  That’s it. The last remaining election fog has lifted. Instead of an overworked statement about a joint fight against the biggest enemy, ISIS (the Islamic State), the Trump administration proved that it will fiercely fight the legitimate Syrian government, in a tough contradiction with international law and without UN approval, in violation of its own procedures stipulating that the Congress must first be notified of any military operation unrelated to aggression against the US. On the verge of a military clash with Russia.
  Nobody is overestimating the value of pre-election promises but there must be limits of decency.
  Beyond that is absolute mistrust. Which is really sad for our now completely ruined relations. And which is good news for terrorists.
  One more thing. This military action is a clear indication of the US President’s extreme dependency on the opinion of the Washington establishment, the one that the new president strongly criticised in his inauguration speech. Soon after his victory, I noted that everything would depend on how soon Trump’s election promises would be broken by the existing power machine. It took only two and a half months.

  Może pomóc z tłumaczeniem, bo się obawiam, że znowu się zgubisz, tak jak nie umiałeś przeczytać ze zrozumieniem prostej notki na temat SUVa w Wikipedii? 🙂

  Snag/Spilt: „Trump wykorzystał okazję żeby pozbyć się podejrzeń ze w łóżku z Putinem i naprawić image w EU i zio-gadolku i zneutralizowac dywersantów w obu partiach ,”

  A Premier Rosji twierdzi, że Trump został już wciągnięty w maszynę administracyjną. I komu tutaj wierzyć? Anonimowemu Snagowi/Splitowi czy Premierowi Rosji? 🙂 Jak na razie zneutralizowano skutecznie dwóch doradców Trumpa, którzy mieli poglądy prorosyjskie, głównie chodzi o Michaela Flynna, i tyle jeśli chodzi o zderzenie z rzeczywistością. Bajki „neutralizacji dywersantów” to może opowiadać frajerom, którzy nie śledzą mediów.

  „Na marginesie, nie masz nic ważniejszego pod nosem niż Trump i Syria? Zajmij się sytuacja w kraju bo Polacy w przeciwieństwie do ‚ostruganych’ nie mają wstępu na sale sądową zeby sledzic process gdzie Polak który broni polskiej sprawy jest oskarżonym i skazanym z wyrokiem kangaroo sądu pierwszej instancji ,”

  A kto umocnił pozycję Izraela na świecie, że teraz może rzucać komukolwiek wyzwanie, że wszelka krytyka Żydów od razu jest równoznaczna z oskarżeniami o antysemityzm? Te same USA, do którego spierdzieliłeś niczym szczur, gdy uciekałeś z Polski. Do opluwania Polski jesteś w pierwszym szeregu zaraz za wspomnianą grupą starozakonnych. A gdy ktoś poruszy temat, że z twoich podatków i za pomocą twoich głosów na proizraelskich polityków, do Izraela szerokim strumieniem płynie broń ofensywna i dziesiątki miliardów dolarów to już zaczynasz pluć w kierunku Polski. Ekscesy na jednej sali sądowej to pikuś w porównaniu do regularnych mordów na Palestyńczykach za pomocą amerykańskiej broni. To sobie kutafonie skomentuj. Co zrobiłeś w sprawie dozbrajania Izraela? Poszedłeś zagłosować na najbardziej proizraelskiego polityka, który wyraźnie przed kampanią zapowiedział pomoc wojskową dla Izraela i nazwał Palestyńczyków terrorystami. Czyli Snag wsparł Izrael swoim głosem i za jego kasę jest kupowana broń dla tego kraju. Ale innych poucza, co mają robić. Hipokryta przefarbowany na Jankesa w d.pę kopany.
  Na marginesie, to jest polskie forum katolickie i takie antyklerykalne protestanckie mośki po zawodówce, które głosują na przyjaciela Izraela takiego jak Trump, który wspiera Izrael militarnie i finansowo, jak ty nie mają tutaj nic do gadania i wydawania rozkazów.

  Usłużny Trump prawie wywołuje III wojnę światową, teraz w każdej chwili może nastąpić dalsza eskalacja i atak bronią strategiczną, ale nie interesuj się Polaku, co robi mój żydowski ulubieniec Trump. Tak bezczelnie odpowiada zadaniowy troll Snag/Split.:)

  ————-
  @Revers
  Le Pen, Farage są na tyle inteligentni, że rozumieją, co taki atak oznacza i już stawiają kreskę na Trumpie. To samo odnośnie ostatnich wypowiedzi władz rosyjskich. Dla nich Trump już jest skreślony. Władze rosyjskie nazwały wprost zachowania Trump oszukał swoich wyborców, które mogło stanowić zarzewie bezpośredniej konfrontacji z Rosją.

 231. pawel said

  ad 227 Boydar

  Sam się Pan szanowny ustawił. W pierwszym Pana wpisie nie zauważyłem rozróżnienia i to uogulnienie tak mnie troszkę ruszyło, gdyż może i nie rozróżniam, ale paru przedstawicielom tej branży co nieco zawdzięczam, a i pewnie nie tylko ja.

  A co do zaleceń sachedrynu – może by i chcieli. Na dzień dzisiejszy jest w Polsce około 170 tys. lekarzy, i jeszcze nie wszystkie miejsca opanowali. I dlatego nie sądzę aby stratą czasu było ujęcie się za lekarzami którym jeszcze się chce.

 232. Czolgista said

  Panie Gajowy. Wie Pan. Ja też mam rodzinę w USA i znajomych. Też nie przepadają za pewnym narodem wybranym, ale nigdy nie usłyszałem, aby z ich ust padały tak bezczelne teksty jak te wypisywane prze kutafona przefarbowanego na Jankesa, jakim jest troll Snag/Split, którego jedynym osiągnięciem w USA jest stara mazda i dom z dykty oraz anonimowe podlizywanie się staremu multimiliarderowi na forach i jego żydowskiej rodzinie. Może dlatego, że oni nie biorą udziału w wyborach, nie nabierają się na te same puste frazesy o wizach, o nie wywoływaniu kolejnych wojen i nie głosują jak bezmyślne barany za opcjami proizraelskimi i potem nie muszą rżnąć głupa.

  Takie przemyślenia odnośnie poniższego cytatu:
  „Na marginesie, nie masz nic ważniejszego pod nosem niż Trump i Syria? Zajmij się sytuacja w kraju bo Polacy w przeciwieństwie do ‚ostruganych’ nie mają wstępu na sale sądową zeby sledzic process gdzie Polak który broni polskiej sprawy jest oskarżonym i skazanym z wyrokiem kangaroo sądu pierwszej instancji ,”

  Ja sobie dzisiaj czytam w mediach, że za protesty w Nowym Jorku przeciwko agresji zatwierdzonej przez Trumpa bez zgody Kongresu, demonstracje poparcia wobec Syrii, ludziom policja grozi aresztowaniami. Ale jak widać to tylko w Polsce jest źle i nie ma wolności słowa.

 233. Czolgista said

  @NICK
  Tak to ja, Panie NICK. Pozdrawiam.

 234. Po ogłoszeniu przez Prezydenta Trumpfa: JEROZOLIMA STOLICĄ ŻYDÓW PO WSZE CZASY: http://www.forum.wandaluzja.com/viewtopic.php?p=8659&sid=11dfdbef2f1aa450a74c1b44e5a24d5b#8659: Wieprz Żydowski ZANEGOWAŁ mój kataster jerozolimski dezawuując Darowiznę Kanclerza Kohla: Paweł Łepkowski, POWRÓT NA WZGÓRZE MORIA: Zdjęcie z podpisem: REPLIKA ŚWIĄTYNI JEROZOLIMSKIEJ Z CZASÓW HERODA WIELKIEGO; Rzeczpospolita, 07 IV 2017, s. J6//, który UZNAŁ Wzgórze Świątynne ze Ścianą Płaczu za Pretorium Rzymskie. Palestyńczycy przyjęli darowiznę Kanclerza Kohla, ale nie rozliczyli się ze mną a teraz Wieprz Żydowski Kwiczy: WSADŹ SOBIE DO D. SWÓJ KATASTER JEROZOLIMSKI, BO MY MAMY JUDENKNECHTA DONANLDA TRUMPA.
  Wszyscy, którzy NIE UZNAJĄ Wzgórza Świątynnego SALEM za Pałac Salomona i Pretorium Rzymskie są Przeciwnikami mego katastru jerozolimskiego, co dotyczy też Prezydenta USA, który miał Prawo ogłosić Jerozolimę ODWIECZNĄ I WIECZNĄ STOLICĄ ŻYDÓW po kupieniu mego katastru jerozolimskiego jako precedensu MURZYŃSKIEJ hipoteki Rzymu, żeby czarnuchy wyniosły się ze Stonehenge: https://marucha.wordpress.com/2017/04/03/wolne-tematy-33-2017 – 248//

 235. Pinxit said

  Nie wiem czemu caly moj wpis juz dwa razy zginal. Do trzech razy sztuka.
  A mnie chodzi tylko o to, co podaje prasa zachodnia i amerykanscy politycy:

  I Narody Zjednoczone ONZ jak i eksperci i komisje podaly juz dwa lata temu, ze Syria zniszczyla wszystkie zapasy broni chemicznej. Zniszczenie odbywalo sie pod kontrola USA.
  Teraz, od kilku dni USA straszyly, ze trzeba napasc na SYrie. Secjalny doradca Trumpa, Kushner, ziec Trumpa i ortodoksyjny zyd- syjonista, ktory funduje nielegalna zabudowe West Banku, razem z jakims generalem polecieli na Bliski Wschod czyli do Izraela w ramach „konsultacji”.

  Jakos tak sie ‚zbieglo’., ze w tym samym czasie, co nastapil ostrzal ambasady rosyjskiej w Damaszku, nastapil tez zamach w Petersburgu i w dwa dni pozniej Amerykanie zaatakowali oficjalnie (po raz pierwszy) terytorium Syrii.
  Pretekstem byla taka kolejna prowokacja anty- rosyjska i antysyryjska .
  Amerykanie, zupelnie bezpodstawnie oskarzyli syryjskie wojska rzadowe o atak na dzieci syryjskie … gazem smiertelnie trujacym w Idlib, ktore znajduje sie pod kontrola terrorystow.
  Oskarzenie jest bzdurne jeszcze i dlatego, ze Syria wlasnie przegonila ISIS, wyzwolila Aleppo i Palmire, co sie bardzo nie podoba Izraelowi i USA. Dlaczego mialaby teraz armia syryjska napadac na wlasne dzieci, gdy zblizalo sie kompletne zwyciestwo nad ISIS i ISIL? Przeciez to chyba jasne.

  Oskarzenie jest wyjatkow glupie, bo dlaczego rzad syryjski mialby zaatakowac dzieci syryjskie w Idlib – zamiast … terrorystow?.

  Syria nie ma broni chemicznej i Komisja ONZ na czele ze szwedzkim specjalista od broni chemicznej i nigdy nie uzyla broni chemicznej – co potwierdzily i miedzynarodowe komisje oraz specjalna komisja ONZ w oficjalnym raporcie.
  Zeby bylo dziwniej i glupiej, to prasa zachodnia tez potwierdzila zarowno raport jak i sam fakt zniszczenia zapasow.

  Sami poczytajcie.
  BBC:

  Syria conflict: Sarin gas chemicals destroyed – BBC News

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28770793

  Jeszcze dziwniejsze bylo oswiadczenie Trumpa, ktory w czasie kampanii wyborczej opowiadal co chcial, a zwlaszcza o tym, ze napad na SYrie bylby idiotyzmem.
  Przypomnial mu o tym senator Rand Paul wyswietlajac tweeter Trumpa”

  Donald J. Trump ✔@realDonaldTrump
  What will we get for bombing Syria besides more debt and a possible long term conflict? Obama needs Congressional approval.
  3:44 AM – 30 Aug 2013

  No wiec Trump nie tylko nie potrzebuje zezwolenia Kongresu – mimo, ze Syria nie napadla na USA i USA nie ma prawa napadac na obce panstwa- ale tez nie zgadza sie na zadne dochodzenie co sie tak naprawde stalo w Idlib.
  (Wiadomo, ze byly tam sklady, caly arsenal broni chemicznej, ktora terrorysci wysylaja do Mosulu.). Armia syryjska przywalila akurat w ten arsenal – i tej krzywdy wyrzadzonej terrorystom, Trump nie moze darowac!.).

  OUR GUY! RAND PAUL RETWEETS TRUMP TWEET FROM 2013 REGARDING INTERVENTION IN SYRIA – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/our-guy-rand-paul-retweets-trump-tweet-from-2013-regarding-intervention-in-syria/

  Najdziwniejsze z tego wszystkiego sa zdjecia tych podobno pomordowanych gazem dzieci. A „biale helmety”, ktore „probuja” ratowac te zagazowane dzieci – ale jeszcze zywe- nie maja zadnej odziezy ochronnej – nawet rekawiczek.
  Wszystko to zakrawa na jakis holywoodzki horror i wytwor chorej wyobrazni.

  Oczywiscie, co powazniejsi ludzie otwarcie i publicznie krytykuja gangsterstwo tzw. koalicji.

  Ex-UK Ambassador: Assad wasn’t behind the chemical attack | The Ugly Trut

  https://theuglytruth.wordpress.com/2017/04/06/ex-uk-ambassador-assad-wasnt-behind-the-chemical-attack/

  Zobaczie tylko zdjecia tych ratownikow z White Helmets: maja maski ale nie maja nawet rekawiczek. Amazing. Podobno przeciez Biale Helmy to organizacja ratunkowa dla ofiar wojny w Syrii!!
  A moze tylko samobojcy.
  To wlasnie Biale helmy jako jedyne zrodlo informacji USA- „doniosly” raport o ataku Syrii na syryjskie dzieci. Ale tylko na dzieci?

  The Long Stench of Syria’s “Gas Attack” Fake News | ANC REPORT

  https://anc.report/the-long-stench-of-syrias-gas-attack-fake-news-2/

  Global Reasearch z Kanady:

  Cos sie tu nie zgadza: ciagle przybywaja nowe dzieci do szpitala i pan doktor caly czas siedzi przy komputrze i „tweetuje” – widac ma duuuuzo czasu.:

  Jumping to Conclusions; Something is Not Adding Up in Idlib Chemical Weapons Attack | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/jumping-to-conclusions-something-is-not-adding-up-in-idlib-chemical-weapons-attack/5583500?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Dr Ron Paul, Republikanin z Teksasu – byly kandydat na prezydenta USA.
  ‘False Flag’ — Ron Paul Says Syrian Chemical Attack ‘Makes No Sense’ | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/false-flag-ron-paul-says-syrian-chemical-attack-makes-no-sense/5583844

  Okret blaznow: zobaczcie jaka obecnie banda jest przy wladzy w USA:
  The Trump Administration: “Ship of Fools” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/the-trump-administration-ship-of-fools/5583824

  W Radzie Bezpieczenstwa ONZ, kompletna idiotka Nikki Haley wyrazila kolejne lobuzerstwo: Jesli ONZ cos z ta Syria nie zrobi, to USA bedzie zmuszone podjac samodzielna akcje przeciwko Syrii”. (Bardzo szybko „podjeli’)
  Ciekawe po w ogole istnieje Rada Bezpieczenstwa i Kongres USA?

  Nikki Haley Watch: Trump’s Disaster UN Ambassador Loses it Over Syria Sanctions Vote | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/nikki-haley-watch-trumps-disaster-un-ambassador-loses-it-over-syria-sanctions-vote/5577432?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  A ta cala awantura jest naturalnie skierowana przeciwko Rosji, czego juz nikt w USa nie ukrywa!

 236. Pinxit said

  Zobaczymy czy ten moj wpis tez zginie

 237. Czolgista said

  System wyłapuje niektóre wpisy automatycznie. Dodanie więcej niż jednego linka, też może zablokować wpis.

 238. Maciuś said

  Rząd PiS wciąż szuka pieniędzy.
  Mówi się, że wkrótce nastąpi wzrost cen leków o kilkadziesiąt procent.
  Moje gratulacje wyborcom PiSu.
  Nie ma to jak ciemniakom, wszystko łykną – nawet własną durnotę

 239. osoba prywatna said

  Niemieckie fundacje na straży ładu i porządku w Polsce
  Fundacja Adenauera
  W dziele pracy nad właściwą świadomością Polaków, prym wiedzie fundacja Adenauera, czyli nurt chadecki w niemieckiej polityce. Adenauerowcy w Polsce głoszą teorię, wedle której Władysław Bartoszewski jest zaraz po Janie Pawle II najwybitniejszym wśród Polaków. W kwietniu podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, na rzecz rozwoju Katedry im. Tadeusza Mazowieckiego.
  http://www.mysl-polska.pl/1171

 240. Czolgista said

  Przedstawiciel Boliwii przy ONZ podczas debaty w sprawie bezprawnego ataku USA na Syrię wyciągnął grafikę z Colinem Powellem i przypomniał, że kiedy ostatnio Jankesi kłamali w podobnej sprawie zginęło milion Irakijczyków. Zdjęcie pochodzi z pamiętnego posiedzenia ONZ z 2003 roku, na którym Powell nałgał o posiadaniu broni masowego rażenia przez Irak.

 241. Maciuś said

  […] Nie ma dziś innego równie ważnego podziału żywności. Jest to podział najważniejszy i najbardziej logiczny, bo decydujący o naszym zdrowiu lub jego braku. Jest to podział, który konsekwentnie i metodycznie wskazuje na prawdziwą przyczynę tysięcy chorób, które nas trapią i wyniszczają.

 242. Maciuś said

  ****
  piękna dziś
  jesienna pogoda
  jak głaskanie po głowie
  zanim wiatr i deszcz
  zwiastuny zmagania się z losem
  zanim zaparowane okna
  zmarznięte kartki i dłonie

  niepotrzebne mi cztery pory roku

  zawsze mam jedną
  właśnie nadeszła

  pora na wiersz

 243. Maciuś said

  Na Łąckiego bez zmian….
  Dalej w tym muzeum we Lwowie (Тюрма на Лонцького) przeczytamy o „polskiej okupacji” i o „polskim , nazistowskim i sowieckim reżimach okupacyjnych” .
  „Polski reżim okupacyjny” w przeciwieństwie do „rządów austriackich” .
  Austriacy wg. kierownictwa tego muzeum nie okupowali Lwowa , choć było ich tam 0,5% .
  Natomiast Polacy okupowali Lwów , choć żyło ich we Lwowie 60% .
  A wszystkie muzealne przewodniczki to prawdziwy banderowski beton , chyba starannie dobrany przez dyrektora Rusłana Zabiłego pod kątem ideowym .
  Czas na dobrą zmianę !

 244. Lily said

  Re 238;Macius
  „Gorszy sort”,trzeba gnebic.
  Nie dosc,ze „gorszy sort” w Polsce pracuja za
  przyslowiowa”czapke gruszek”,a rencisci otrzymuja glodowe renty,sa rowniez i tacy,ktorzy nie maja zadnych dochodow.
  Po okraglostolowa III.R.P,to ELDO-RADO,dla
  „lepszego sortu”,”my jestesmy panami”,oraz
  „we the people”.
  „Drzewo poznaje sie po owocach,a ludzi po Ich
  czynach”.
  Pozdrawiam goraco wszystkich moich rodakow.

 245. konfuzjusz said

  Panie Czołgisto. Nie, żebym bronił Snaga, choć czasami pisze prawdę, której nie potrafi przekazać (oddzielny temat), ale taka refleksja. Na całym tak zwanym cywilizowanym swiecie jest tak samo dla szarego człowieczyny. W US of A są na przykład dwie ustawy (jest takich wiecej, ale przytoczmy tylko te dwie). Otóż jedna to NDAA, która w uproszczeniu stwierdza całkiem oficjalnie, że Amerykanin nie ma żadnych praw osobistych, a druga to zasada Equitable Sharing, według której człowiek nie ma prawa własności do niczego i właściwie wszystko mu można w każdej chwili odebrać bez uzasadnienia. Pierwszą podpisał obama w noc sylwestrową kilka lat temu, druga nie wiem, skąd się wzięła, ale chyba skądś, skoro jest.

  W Polin jest podobnie, z tym, ze tam musi być jeszcze więcej ameryki niz w US of A. Na ten przykład, prezydent podpisał, że pańskie częsci ciała nie sa juz pańskie, ale należą do państwa.

  Niewielu z nas uciekło, panie Czołgisto. Niektórych, a nawet wielu, Polska wywaliła z Kraju na zbity ryj, inni wyjechali za chlebem, inni z zagrożenia, a jeszcze inni z innych powodów. Na przykład szukali guza. A wyjedzie jeszcze więcej, bo ustawodawstwo czyni życie w Kraju coraz mniej mozliwym. Ostatni posprząta i zapali światło dla nowych kolonizatorów.

 246. Czolgista said

  @245
  Ja tu mówię o szczególnym przypadku Snaga/Splita. Trolla, który opluwa Polskę i Kościół katolicki. Za to ostatnie nawet dostał bana w tym serwisie. Z pogardą wyraża się o Polsce, czyli uciekł jak szczur. To jest w jednym przypadku. Ja sam mam znajomych i rodzinę w USA, która wyjechała w PRL, i nie zauważyłem tam takiej pogardy w stosunku Polski, co u tego typka.

  ——
  Chodzi ewidentnie o dowartościowywanie swej decyzji i samego siebie.
  Admin

 247. Lam said

  ATAK NA SYRIĘ: NIE! – TAK!
  Wasale się głośno cieszą, radują,
  Choć nie wiadomo, co tam w głębi czują.
  Trump wszystko wszystkim obiecywał
  I jeszcze szybciej odwoływał.
  Teraz wielu swą opinię waży –
  Błąd? Czy po prostu odsłonięcie twarzy?
  08-04-2017

 248. Maciuś said

  Twierdzenie, że islam to religia pokoju, jest po prostu błędem – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir SJ, islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego. Zastrzegł on, że oczywiście w wielu muzułmanach jest wola pokoju. „Nie mogę jednak czytać Koranu i twierdzić, że jest to księga ukierunkowana na pokój. Tak samo Sunna, księga opowieści z życia Mahometa” – powiedział ks. Samir.
  Ujawnił on, że osobiście rozmawiał o tym z papieżem, który nie odniósł się do jego zastrzeżeń, lecz wyjaśnił, że jego stosunek do islamu opiera się na pozytywnych doświadczeniach zdobytych w Argentynie w kontaktach z tamtejszymi muzułmanami, a także wynika z celu, jaki stawia. Chce on bowiem budować mosty i nawiązywać przyjaźnie, dlatego nie zwraca uwagi na aspekty negatywne – powiedział egipski islamoznawca. Zapewnił, że Franciszek ma jak najlepsze intencje i musi robić to, co robi. „Dialog jest bowiem jedyną możliwą drogą” – dodał jezuicki naukowiec.
  (KAI/RV) / Watykan
  Ale co z tej informacji wynika? Że islam prowadzi wojnę, a my nie zważamy na to, ale dialogujemy.

 249. Maciuś said

  To jest niesamowite pissdzielstwo żeby na chorych Polakach szukać oszczędności popodnosząceny na leki. A i szykują powrót poboru przymusowego do wojska w 2018r. Sqooo…. rweseny pisdzielskie z „dobrej zmiany”.

 250. konfuzjusz said

  Nas wszystkich łączy ze Starym Krajem przynajmniej sentyment. Niektórych juz tylko sentyment. Nawet tych, co wyjechali za PRL i zapomnieli wrócić.

  Niektórzy czują sie winni swojej decyzji wyjazdu. Niektórych Stary Kraj szczególnie nie kocha, ponieważ wyrwali się spod kontroli władz. A to rodzi niechęć, a nawet agresję.

  Kto mniej odporny mentalnie, ten irracjonalnie reaguje. Artyści bywają szczególnie emocjonalni. Inżyniery nie. Im nie wolno.

  Jeszcze raz: nie usiłuje usprawiedliwiac Snaga, tylko powiadam, że szkoda własnych nerw.

  Potępiam natomiast tych, którzy na spokojnie i perfidnie dążą do wkuwrienia innych, a potem sie cieszą że im się udało (vide przepychanki smoleńskie).

 251. konfuzjusz said

  Panie Maciusiu. Oni dużo nie zaoszczędzą na lekach. Nie chodzi o oszczędności To jest postępujące gnojenie Polaka poprzez dążenie do jak największego zubożenia. Oni, te kislingi, sami sobie mogą nadrukować tego koksu ile chcą. To ludzie muszą być biedni. Dawniej okupant ustawiał ludzi pod murem, teraz też, tylko rozstrzeliwanie odbywa się inną amunicja.

 252. Czolgista said

  @250
  Mi nie szkoda nerwów. Szkoda jedynie ludzi, którzy giną w konflikcie rozpętanym przez amerykańskich oligarchów. Nazywam pewne rzeczy po imieniu i ludzi, którzy ten burdel na różne sposoby wspierają. A pytanie czy z tego nie urodzi się kolejna wojna światowa przed czym na dniach przestrzegli Chińczycy.

 253. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/179705
  Pseudodemokracja żeruje na obywatelach
  Sobota, 8 kwietnia 2017 (12:25)

  Z gen. dyw. Romanem Polko, byłym dowódcą Jednostki Specjalnej GROM, w latach 2006-2008 zastępcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Mariusz Kamieniecki…

 254. Maciuś said

  Na trzeźwo:
  Oceniając amerykańską agresję na Syrię w sumie nie do końca jasny jest 1 problem: czy Rosjanie (a więc i Syryjczycy) wiedzieli, że nastąpi atak lotniczy na bazę lotniczą czy nie wiedzieli? Amerykanie twierdzą, że uprzedzali Rosjan, Rosjanie, że nic nie wiedzieli. Są 2 możliwości:
  1/ Jeśli Rosjanie (a więc i Syryjczycy) zostali uprzedzeni, to była to tylko pokazówka dla uspokojenia neokonów i koncernów zbrojeniowych w USA. Stąd tak nikłe straty w ludziach i sprzęcie po stronie syryjskiej, gdyż wszystko co cenne zostało uprzątnięte przed atakiem.
  2/ Jeśli Rosjanie (a więc i Syryjczycy) nie zostali uprzedzeni, to mamy powrót do koszmaru zimno-wojennego w postaci neokoństwa, Bushów, Obamy. To by znaczyło, że Hilarzyca Clinton faktycznie wygrała wybory prezydenckie, formalnie je przegrywając.
  Oczywiście, nie zmienia to faktu podstawowego, jakim jest zbrojna napaść na suwerenne państwo, bez wypowiedzenia wojny i ze złamaniem prawa międzynarodowego, bez zgody RB ONZ.

 255. Isia said

  … Panu Gajowemu serdeczne wyrazy współczucia z powodu utraty ukochanej kotki … na zdjęciu widać, jaka to była śliczna kocinka … wiem, jak jest ciężko na duszy, gdy odchodzi przyjaciel, w Pana przypadku koci przyjaciel, a właściwie członek rodziny, wychowany od maleńkości … wnukom (nie wiem ile mają lat), trzeba będzie delikatnie przekazać tę smutną wiadomość, ale i tak będą płakały i przeżywały mocno, jak to dzieci, bardzo wrażliwe przecież …

 256. Czolgista said

  @254
  Po reakcji chińskich władz widać, że to był atak na poważnie.

 257. Pinxit said

  254
  Macius
  z tego co podali wczesniej, Amerykanie WIEDZIELI, ze w Idlib nie ma Rosjan.
  Rosjanie sa w Syrii nie po to, zeby bronic Syrii.

  Obiecali Amerykanom, ze pomoga USA zwalczac ISIS. (Obojetnie co Jankesy o tym mysla).
  Rzad Syrii poprosil Rosje o pomoc w zwalczaniu ISIS. Koniec. Kropka.
  Rosja sie nie wychyli ponad to, do czego sie zobowiazala.
  Putin ma hopla na punkcie prawa.
  Gdyby zginal choc jeden rosyjski zolnierz zamordowany przez armie USA – to jest juz atak na Rosje. I to zmienia przede wszystkim porozumienie Rosja – USA o nie atakaowaniu sie nawzajem w przestrzeni powietrznej.
  I tego Jankesy unikaja jak ognia, bo niestety, wbrew przeroznej propagandzie i hasbara Rosjanie w Syrii wyprobowali swoje mozliwosci militarne.
  Dla Rosji – to byly tanie manewry wojskowe.
  Niestety, nawet najglupszy jankes o tym wie. A wiele madrych ludzi w Pentagonie (sa tacy) doskonale o tym wiedza.
  .

 258. matirani said

  Reversie – oraz zainteresowani chlebem domowym – maszyna do chleba, która tez mam, sluzy tylko do pieczywa z duza zawartoscia glutenu ( pszennego ) i robionego na drozdzach. Chleb na zakwasie, razowy, zytnio-przenny rosnie duzo wolniej, wiec trzeba robic cyrki z wlaczaniem-wylaczaniem-programowaniem maszyny. Poza tym piecze kiepsko. Jesli pan juz ja ma to moze jej uzyc do mieszania masy ( trzeba popychac szpatulka caly czas ale mniej rece pracuaja ) a potem do ew. pierwszego rosniecia. Potem jescze pomieszac i do formy na koncowe rosniecie, które moze trwac od 3 do 16 godzin.
  Tak wiec w takiej maszynie róbmy slodkie ciasta drozdzowe czy buleczki.

  Chleb porzadny to 2 rosniecia, naprzód 1/3 masy wymieszana z zakwasem rosnie 2 razy a potem sie dodaje reszte maki mieszanej ulubionej i sie pracuje mase na chleb. Ja dodaje lyzeczke soli morskiej oraz tylez miodu lub melasy, rózne ziarna, np dyni. Dól formy wysypuje ziarnami slonecznika i dyni, przekladam chleb i sypie czarnuszka lub makiem po wierzchu. Bywa ze i zurawina suszona wpadnie do srodka albo orzechy wloskie.

  Teraz chleb rosnie, az podwoi lub i potroi objetosc i wtedy do nagrzanego piekarnika na 250+ª na 10 minut i jeszcze 25-35 minut na 180-200º jak kto lubi. Najtrudniej jest pohamowac rodzine od zjedzenia calej skórki zaraz po wyjeciu chleba z formy. A jak zjedza no to trudno. 😉 nie bedzie skórki … :-))))

  Milego piekarskiego.

 259. Czolgista said

  @257
  „I to zmienia przede wszystkim porozumienie Rosja – USA o nie atakaowaniu sie nawzajem w przestrzeni powietrznej.”
  Po ostatnim ataku porozumienie przestało obowiązywać.

  „Rzad Syrii poprosil Rosje o pomoc w zwalczaniu ISIS. Koniec. Kropka.
  Czyli Rosja robi to co powinna. Walczy z najemnymi żołnierzami nasyłanymi tam przez USA i ich sojuszników w regionie. Czyli wytrąca im zabawki z rąk. To oni stanowią tam trzon sił niszczących Syrię. A ostatni atak rakietowy udowodnił, że bezpośredni udział USA jest nieskuteczny i kosztowny, a ma jedynie wymiar propagandowy.
  Władze USA w pewnym momencie powiedziały, że odejście Asada nie jest już opcją. To oznaczało, że Rosja wykonała swoje zadanie i przetrzebiła znaczną liczbę najemników w tamtym rejonie. USA została zmuszona do zmiany planów.

  „Rosja sie nie wychyli ponad to, do czego sie zobowiazala.”
  Człowieku! Bezpośredni atak na wojska USA to byłby początek wojny nuklearnej. Jeśli Rosja skorzysta z opcji Samsona to będziesz potem marudził, że ci niewygodnie w tej piwnicy, a przez tych przeklętych Ruskich za chwilę umrzesz z głodu, bo zapasy się kończą.

 260. Lam said

  Wielka Brytania, Francja i USA zablokowały podjęcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji o przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie incydentu z gazem bojowym w Syrii „do czasu przeprowadzenia konsultacji z Rosją”. Minister Boris Johnson odwołał swą dzisiejszą wizytę w Moskwie oświadczając, że udający się tam kilka dni później amerykański sekretarz stanu „lepiej wyjaśni sytuację”.
  Daily Mail, London: A UN vote on investigating a suspected sarin gas attack in Syria has been put on hold by Britain, France and the US… http://dailym.ai/2oLIPUl#i-572344cabb59ef55

 261. matirani said

  236 Pinxit – wordpress Gajówki jest tak ustawiony, ze toleruje tylko 2 linki i filtruje pewne slowa…

 262. Czolgista said

  @260
  Nie chcą śledztwa. To było do przewidzenia i jest wielce wymowne.
  Ciekawe, że z tego grona wyłamały się Niemcy. Jeszcze władze naszego zachodniego sąsiada mają jakieś resztki godności.

 263. Siggi said

  http://opinie.wp.pl/marcin-makowski-polskie-elity-nie-pomagaly-zydom-historii-nie-da-sie-opowiadac-bez-kontekstu-6109111559554689a

 264. Pinxit said

  259
  Czolgista
  Bardzo lubie sie z toba przekomarzac.
  Szkoda, ze dzieli nas doswiadczenie.
  Mnie juz wygrzebywali z gruzow ( 3 razy) po amerykanskich bombardowaniach. To troche zmienia perspektywe myslenia.
  Ja juz marudzic nie bede.
  Jetem za stary i poza zasiegiem awantur jankesowskich.
  Poki co i na razie.

 265. Czolgista said

  @264
  Moje ostatnie zdanie to jest tak naprawdę cytat z wypowiedzi generała Dimitrija Jazow. Kim był gen. Jazow to można sobie wyszukać. Ja uważam, że nie trzeba prezentować jego osoby.
  Jazow został niedawno zapytany, czemu Rosja nie odpowiada na prowokacje USA bezpośrednim atakiem to przypomniał dociekliwym, że skończy się to kontratakiem nuklearnym. Takie są obecnie relacje na linii Waszyngton-Moskwa. On jest dobrze poinformowany, co się dzieje. Najgłupsze, co może zrobić Rosja to dać się wciągnąć w tą pułapkę. To niepotrzebne ryzyko na tym etapie.

 266. Czolgista said

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/07/po-stronie-rosyjskich-kontrolerow-stoja-fakty/#comment-667096

  Znowu orędzie-fałszywka podyktowane przez strategów z Nowogrodzkiej. Nawiedzony Jan nie odpuszcza.

 267. Siggi said

  265/Czolgista said
  —-
  Bardzo dobry przykład wykładni stanowiska RF.Pierwsi nie zaczną ,ale oddadzą z podwójną siłą.
  Jakoś uchodzi nam analiza stosunku:…59:23,a gdzie reszta? W różnych tok show na kanałach rosyjskich dochodzi nawet do kpin.Wiedzą więcej niż my I dlatego nie zauważa się u nich strachu w oczach ,a po drugiej stronie Oder-Nisa i dalej wyrażnie to widać.
  Jakieś dwa „toporki” jak tylko wyleciały wpadły do morza,inne trzeba było zniszczyć w drodze ,bo zmieniły kurs na Hajfe,a w ogóle to pasy startowe prawie nie tknięte,tylko stare Migi 23 zniszczone,stołówka i jeszcze pare baraczków.Redaktor Jewgiennij Podubnyj pokazuje to w swoim reportażu.
  Coś to wygląda na bdb okazję na wypróbowanie pewnych możliwości w autentyku.Gdzie reszta „toporków”,tak pytają w TiVi tam?

 268. osoba prywatna said

  Zwierzęcy jasnowidze – naprawdę potrafią przewidywać przyszłość?
  http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/zwierzecy-jasnowidze-naprawde-potrafia-przewidywac-przyszlosc/8ew1jt

Sorry, the comment form is closed at this time.