Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Po stronie rosyjskich kontrolerów stoją fakty”

Posted by Marucha w dniu 2017-04-07 (piątek)

Prokuratura Krajowa oznajmiła dziś na konferencji prasowej, dotyczącej śledztwa smoleńskiego, że analiza materiału dowodowego pozwoliła na sformułowanie nowych zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów lotów oraz trzeciej osoby w wieży i przypisanie im umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym.

O dzisiejszej konferencji korespondent radia Sputnik Leonid Sigan rozmawiał z politykiem i publicystą Andrzejem Rozenkiem.

Czy to nowy zwrot w śledztwie smoleńskim?

— Nie, bez przesady. To jest, jak by to powiedzieć delikatnie? Antoni Macierewicz, który zapowiedział, że ma dowody na to, że na pokładzie nastąpił wybuch, że to był zamach, że doszło do zamordowania pasażerów Tupolewa, stanął przed takim faktem, że nawet powołana przez niego komisja śledcza, opłacana sowicie z budżetu MON, nie potrafi tego udowodnić. Cóż można w takim momencie zrobić? Trzeba znaleźć jakiś winnych, najlepiej nie Polaków, którzy będą odpowiadali za tę katastrofę. Wybór padł akurat na kontrolerów rosyjskich…

Po pierwsze nikt tam nie kazał polskiej delegacji lądować. Po drugie, była dokładnie znana sytuacja, w jakiej znajduje się to lotnisko. Było wiadomo, że to lotnisko było wyłączone z ruchu, nieużywane od kilku lat, w związku z tym dosyć niebezpieczne. Nasza delegacja podjęła świadomie decyzję o lądowaniu w takim miejscu, a piloci popełnili serię błędów, co zakończyło się katastrofą.

Oczywiście, można mieć również zastrzeżenia do pracy kontrolerów. Mówi o tym raport MAK i mówi o tym raport Millera. Ale między popełnieniem błędów, a celowym sprowadzeniem katastrofy jest zasadnicza różnica. Ja nie dostrzegam żadnych dowodów na to, że rzeczywiście kontrolerzy celowo spowodowali katastrofę.
Antoni Macierewicz

Czyli wątek polityczny jest główną przyczyną nowych poczynań obecnych władz i prokuratury?

— Tak, chociaż wydaje mi się, że trzeba szerzej popatrzeć na ten wątek polityczny. Nie kierować się wyłącznie taką bieżącą oceną sytuacji, jaką przedstawia Antoni Macierewicz dlatego, że jemu to się zmienia. Ja przypominam, że były różne teorie o rozprowadzonym w powietrzu helu, o tym, że trzy osoby przeżyły i zostały dobite na miejscu wypadku, o trotylu, który miał się znajdować w skrzydłach samolotu i został zdalnie odpalony.

Ilość tych różnych teorii, które za każdym razem miały być prawdziwe i ostateczne i wyjaśniające katastrofę, wskazuje na to, że Antoni Macierewicz nie dąży do ujawnienia czy wyjaśnienia przyczyn tego wypadku. Tylko traktuje katastrofę smoleńską jako pewnego rodzaju oręż do wewnętrznej politycznej walki, ale zaczyna to być też oręż do walki zewnętrznej.

Ale przecież pan Macierewicz sam powiedział jednemu wysokiej rangi wojskowemu, że nie wierzy w katastrofę lotniczą.

— No tak, to, w co wierzy, lub w co nie wierzy Antoni Macierewicz jest dla mnie nieistotne. Moim zdaniem, nie należy się tym zbytnio przejmować. Ważne jest to, co mówią zapisy czarnych skrzynek, co mówią dokumenty i eksperci. Zarówno zapisy czarnych skrzynek, jak i dokumenty oraz eksperci potwierdzają, że doszło do wypadku. Wypadku komunikacyjnego, gdzie zawiniło wiele różnych osób na różnym etapie — przygotowywania tego lotu, samej procedury, potem lotu i lądowania. Wśród tych osób, które zawiniły są też kontrolerzy. Ale ich wina jest częściowa i w żadnym wypadku nie można mówić o zamierzonym działaniu.

Jest już reakcja Kremla. Rzecznik prezydenta Putina Dmitrij Pieskow oświadczył, że Moskwa nie zgadza się z wnioskami polskiej prokuratury. Przyczyny tej katastrofy, tej tragedii są już bardzo poważnie zbadane i pogodzić się z nowymi ustaleniami jest niemożliwe.

— Trudno się dziwić takiemu stanowisku. Niezależnie od wszystkiego — to oczywiście jest zrozumiałe, że strona rosyjska broni swoich kontrolerów — po stronie kontrolerów stoją fakty i ustalenia raportu Millera i raportu MAK. Takie oświadczenie jest oczywiste i zupełnie naturalne.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 66 to “„Po stronie rosyjskich kontrolerów stoją fakty””

 1. Grace said

  No już dosyć o tym Smoleńsku bo jeśli faktycznie Rosjanie pewnego dnia udostępnia całą dokumentacje to wyjdzie szydlo z worka, jak to naprawde bylo. Bron Boze nie umniejsza znaczenia tej ogromnej tragedii, ale szczekanie na Rosjan nic nie da. Za katastrofa stoją polscy piloci i rozkaz generała na pokładzie, z zapisu w czarnej skrzynce, ” no laduj k…a, mowie ci laduj” W sumie byłoby dobrze gdyby Rosjanie wszystko to ujawnili, wtedy od razu karetkę na syrenie do MON a stamtąd do Tworek z jednym bardzo znanym pacjentem. Zamknąć i nigdy nie wypuścić.

 2. vis said

  @1
  Ja już też mam dość tej hucpy z tym Smoleńskiem.Kuźwa ile można ten temat wałkować,wina jest ewidentnie po naszej stronie i basta.Może ciut winy jest po stronie tych biednych kontrolerów.Mały rewers dał wcześniej pokaz swojej butności w Gruzji.Nosił wilk razy kilka aż ponieśli wilka.Żeby leciał sam to nie ma sprawy ale pociągnął za sobą tyle ludzi.Tu pewnie chodzi o to żeby obarczyć winą Rosjan co by to oni może wypłacili odszkodowania,nie wiem rzygać się chce.A pacjent to niech się już pomału pakuje na wycieczkę w jedną stronę do Tworek.

 3. Wełna said

  W katastrofie zginęli najwyżsi urzędnicy i dlatego jest tyle różnych teorii dotyczących wypadku. Każdy tworzy swój obraz, ponieważ wydaje mu się, że w takiej sytuacji z takimi pasażerami, to ten samolot nie mógł tak po prostu ulec wypadkowi.
  Politycy wykorzystują to cynicznie dla swoich potrzeb – różnych w zależność od aktualnych potrzeb – dlatego powstało tak wiele wersji.
  Prawda jest brutalna, gdyby ten samolot wylądował w tych warunkach na tym lotnisku można by mówić o cudzie.

 4. Czolgista said

  Zainicjował to ten sam prokurator, który poleciał po instrukcje do FBI za plecami swojego przełożonego, który za ten afront go zwolnił.

  @Grace
  no laduj k…a, mowie ci laduj”
  Nie ma takiego sformułowania na stenogramach. Przekleństwa padają jednie kilka sekund przed uderzeniem.

 5. Pinxit said

  1
  Grace
  Udowodnil to juz Polak: Dariusz Szpineta, ktorego zamordowano w Indiach. Dariusz Szpineta byl zawodowym pilotem i inzynierem od samolotow. Mial wlasne linie lotnicze w Polsce. Wozil VIP-ow.
  Zostal zamordowany zaraz po tym, jak oficjalnie wyglosil wyklad na temat tej katastrofy.
  Zdaniem Szpinety, ten wrak nie jest wrakiem pasazerskiego samolou tylko wojskowego i nigdy nie bylby w stanie pomiescic tylu pasazerow. Dlatego „zniknela” kabina pilota, bo kazdy by sie zorientowal.
  O tym bylo na gajowce i caly wyklad Szpinety byl przedstawiony na gajowce.
  Dziwnym trafem, w Polsce „zginely” zapisy na tasmie, inne sa podobno niewyrazne i nieczytelne.
  Polacy powinni przeprowadzic rzetelne sledztwo i domagac sie od NATO wyjasnien, dlaczego nie podjeto zadnego dochodzenia miedzynarodowego. Zginelo tam przeciez 7 generalow NATO.

  Krecimy sie co roku wobec tej tragedii jak za przeproszeniem g.. w betoniarce.
  I dalej tak naprawde nie wiemy co sie stalo.

 6. Czolgista said

  @5
  Ale to nie pierwszy raz kiedy czyjąś naturalną śmierć, w tym wypadku Dariusza Szpinety, przekręcacie na „mord smoleński”. Wcześniej takie same bujdy opowiadano o śmierci dziennikarza.
  Jedyny dowód to sensacyjne artykuły w prasie podlegającą pod spółki należące do kuzyna Jarosława Kaczyńskiego.

  „Zdaniem Szpinety, ten wrak nie jest wrakiem pasazerskiego samolou tylko wojskowego i nigdy nie bylby w stanie pomiescic tylu pasazerow. Dlatego „zniknela” kabina pilota, bo kazdy by sie zorientowal.
  O tym bylo na gajowce i caly wyklad Szpinety byl przedstawiony na gajowce.
  Dziwnym trafem, w Polsce „zginely” zapisy na tasmie, inne sa podobno niewyrazne i nieczytelne.”

  Stek bzdur powtarzanych tak często, aby się utrwaliły. Podobno. Zdaniem. Każdą bajkę można wcisnąć w ten sposób. W Gajówce była też przedstawiona odpowiedź ludzi kompetentnych, polskich naukowców, którzy zajmowali się to sprawą i doradzali zespołowi rządowemu.

 7. Władek said

  Pisdzielcy chcieli uprawiać swoją żydo-banderowską nekropolitykę na grobach Polaków, to Pan Bóg ich ukarał jak mógł.

  Nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków…

 8. Czolgista said

  Szpineta popełnił śmierć samobójczą. Zaraz ruszyły zaprzyjaźnione dzienniki i w oparach sensacji przerobiły na „mord smoleński”.

 9. Czolgista said

  @7
  Ja pamiętam jeszcze jak Binienda specjalnie zmienił parametry swojej „symulacji” materiału nr 143, która miała odpowiadać feralnej brzozie. W oficjalnym poradniku producent oprogramowania LS-DYNA zaznacza, że należy ustawić parametr G hard na 1, aby drzewo nie zachowywało się jak z plasteliny? Co zrobił Binienda? Ustawił na ten parametr na 0, aby wyszło, że drzewo nie przetnie skrzydła. Wyszła kompletnie nierealistyczna pseudosymulacja, co zauważy nawet laik po jej obejrzeniu, a oszustwo w tej materii publicznej zarzucił mu dr Jaworski i powiedział wprost, że czeka na pozew od Biniendy, jeśli nie ma racji.
  Na dodatek cwany „ekspert smoleński” pogrubił grubość dźwigarów skrzydła. Oszustwo na oszustwie, ale wystarczy podać w zaprzyjaźnionym dzienniku partyjnym i już jest sensacyjnie, a „ciemny lud” jak nazwał wyborców PiS Kurski, wszystko kupuje.

 10. Czolgista said  Fragment listu prof. Czachora, który opisuje przeinaczenia w symulacji Biniendy. Na ostatnim screen’ie jest pokazana pseudosymulacja Biniendy i prawdziwa symulacja zderzenia brzozy ze skrzydłem, którą przez przypadek pokazał Macierewicz. Macierewicz nigdy więcej jej nie pokazał, po za tym przypadkowym urywkiem. To doskonale pokazuje jak przez lata ekipa Macierewicza kłamała w tej sprawie.

 11. kiriki said

  Najciekawsze jest to, że kiedy mam sposobność rozmowy z różnymi osobami lub czytam pewne blogi, to rzecz jasna, wszyscy powtarzają jak mantrę, że winna jest wyłącznie Rosja. Jakby nie było innych wywiadów chcących wmanewrować głupich Polaków w konflikt z Rosją. A cały ten smoleński spektakl jest absurdalny, jak skecz MontyPythona o hiszpańskiej inkwizycji. Z tym, że u nas „nikt nie spodziewał się Putina i FSB”.

 12. Joannus said

  Lemingom wdrukowano nieusuwalnego wirusa,że Rosjanie nagminnie zestrzeliwują samoloty, na Siwiernym i i nad Noworosją,planują zająć Polskę i całą Europę, napadli na pokojową opozycję w Syrii, wywołali II Wojnę Światową, pognębili naszych sojuszników i partnerów zza Odry, wreszczie zajmując Polskę doprowadzili przed opuszczeniem ruinę gospodarczą.
  Zero prawdy do nich nie dotrze, bo ich przybranym ojcem praktycznie stał się kłamca, ten u którego prawdy nie było od początku – szatan.
  Chociaż jak rozumiem tego nie uświadamiają sobie, bo słuchają pomieszania z poplątaniem z dzieł toruńskich, bo karmią się strawą duchową na novusach.

 13. Władek said

  Jedyni sprawcy katastrofy smoleńskiej o jakich słyszałem:

 14. Pinxit said

  8
  Czolgista
  „Szpineta popelnil smierc samobojcza.

  To tak jak Leper i gen. Petelicki.

  Moze jednak czolgista wie, dlaczego NATO nie prowadzi zadnego dochodzenia?

  Ten „stek bzdur” tez nalezaloby udowodnic, ze to bzdury.
  Moze nawet rozpoczac sledztwo?

  Co czolgista wie na temat wykladu Szpinety, ktory w calosci byl przedstawiony na gajowce.
  Szpineta to tez stek bzdur?

  W sprawie katastrofy smolenskiej nie bylo jak dotad zadnego sledztwa ze strony polskiej.
  I dalej, zaden polski ekspert nie moze sie zgodzic z drugim polskim „ekspertem” czy byl wybuch na pokladzie, czy tylko galazka brzozy.
  I zaden polski ekspert nie chce nam wyjasnic, dlaczego przy ogromnej predkosci, dwa amerykanskie samoloty, ktore zamienily w proch i pyl 3 potezne wiezowce w Nowym Jorku, ogole sie nie roztrzaskaly o zelazobetony skonstruowane przeciwko uderzeniom samolotu; a tymczasem rzadowy samolot z Polski, przy bardzo malej wysokosci bo ladowal, i bardzo malej predkosci nie zostawil nawet sladu po pasazerach?.

  Panie czolgista
  W kazdej ciemnej sprawie, gdy rzad cos ukrywa, co jest widoczne golym i nieuzbrojonym okiem – naturalna jest rzecza, ze powstaja rozne interpretacje i teorie.

  Rzad na ten przyklad nie chce nam wyjasnic, dlaczego polski prezydent nie ma prawa byc pochowany w Alei Zasluzonych w stolicy panstwa, ktorego byl prezydentem i dlaczego na pokladzie samolotu znajdowali sie ludzie wyraznie przedstawieni do „odstrzalu”: polscy generalowie NATO, Slawomir Skrzypek, ktory odmowil dwukrotnie pozyczki z MFW (Banku Swiatowego) Janusz Kurtyka, pani minister, ktora odmowila zakupu dranskich szczepionek przeciwko swinskiej grypie oraz para prezydencka.

  Rzad tez nie chce nam sie przyznac, z jakiego prawa polskiego i miedzynarodowego skorzystal pakujac tyle waznych osob do jednego samolotu? Kto wpadl na taki szatanski i nielegalny pomysl?

  Kiedy ktokolwiek w Polsce, zacznie sie domagac rozpoczecia dochodzenia w sprawie katastrofy pod Miroslawcem, w ktorej zginelo przypadkowo(?) cale dowodztwo polskiego lotnictwa?. Pod Smolenskiem zgineli generalowie polskiej armii.
  Zostalismy bez dowodztwa.

  No i gdzie sa pochowani ci generalowie, zeby mlodziez szkolna mogla skladac kwiaty na grobach kazdego roku w czasie obchodow rocznicy katastrofy pod Smolenskiem.

  Czy to generalowie wykleci?
  Przypadek czy stek bzdur?

  Moze czolgista nam objasni bo ja nie znam odpowiedzi.

 15. SAP said

  Cierpisz o Pasionku
  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/zamach-warszawski/5562-oszust-smolenski-prokurator-pasionek

 16. Czolgista said

  Mam fragment wideo z tej konferencji Macierewicza z 2013 roku, na której pokazał przez przypadek prawdziwą symulację zderzenia skrzydła tupolewa z brzozą. Nie wiem czy zdołam wrzucić na Youtube, bo blokują nawet tak krótki fragment. Chyba, że ktoś może polecić inny serwis.

  Facebook (?), Vimeo.
  Admin

 17. Lily said

  Re 13;Wladek
  Ja nie moge,ani patrzec na nich,ani ich sluchac.
  Od nich wszystko zaczelo sie,nastepni tylko dalej to kontynuuja.”Po owocach,ich poznacie”.

 18. Franz said

 19. Jan said

  Orędzie Jezusa Chrystusa 24 X 2016. Smoleńsk. Delegacja wylądowała (awaryjnie) na lotnisku Smoleńsk Jużnyj

  http://www.cyprianpolakwiara.blogspot.se

  (Poniedziałek. Około 12.30) 24 X 2016

  Około 23-ciej.

  – Tak dziecko, nie chcesz zmarnować swego dorobku. I pisałeś i mówiłeś o tym ludziom.
  Uznałeś, że Rosja jest tu mniejszym złem niż Izrael, Niemcy, USA.
  Czyż Bóg jest od tego aby rozplątywać to co splątały służby, które nazywacie specjalnymi, inspirowane szatańskim duchem?
  Rosja, taka jaka jest teraz, jest nadal wielkim złem, zagrożeniem. Tak, jak powiedziała moja matka przefarbowali się, ale nadal chcą roznosić swoje błędy i podporządkować sobie Europę Zachodnią.

  Panie, jednakże to nie Rosja nas wykupiła za bezcen.

  – Podporządkowują was jednak poprzez dostarczanie energii. Tak, jak miałeś znak od „jaszczurki”. Wszystkim w Polsce dotyczącym Smoleńska kierował rezydent GRU w Polsce. To ten starszy, reprezentacyjny mężczyzna, którego opisała jasnowidzka.
  On też przygotowywał inscenizację na Siewiernym przy współpracy z Polakami i Rosjanami. Przecież rezydent ma ludzi z kraju, których zwerbował.

  Ale to Amerykanie rozpoczęli Majdan i żydzi, chazarzy chcą rozbicia Ukrainy, aby utworzyć jedno państwo?
  – Rosjanie i w Ameryce mają swoich agentów, na pewno w większym stopniu niż Amerykanie w Rosji. Ukraina i Europa Środkowa to rosyjska strefa wpływów i Rosjanie nie pozwoliliby aby Amerykanie bez ich woli mogli tworzyć ten Majdan, czy Ukraińcy za amerykańskie pieniądze. Pozwolili na to bo to robili ich agenci amerykańskimi rękoma, aby w ten sposób zająć Krym i opanować Wschodnią Ukrainę. To działanie jest przeciw Polsce, bo pozbawiona wschodnich ziem Ukraina domaga się coraz bardziej wschodniej Polski. Tak, mają tu swój udział także Żydzi, jednak destabilizacja Polski najpierw przez Smoleńsk, co się nie udało, a tylko częściowo, a teraz przez napływ niechętnych Polsce Ukraińców jest na rękę Rosji.

  A żydzi nie pchają nas w wojnę z Rosją?

  – Oni często są agenturą rosyjską. Będąc przeciw niej podgrzewają atmosferę na rozkaz swoich zwierzchników.
  Rosja nie potrzebowała kraść polskich fabryk. Jej plany były bardziej dalekosiężne.

  Czy Niemcy słuchają Rosjan?

  – Wbrew pozorom to Rosja chciała zjednoczenia Niemiec. Jej potężna wschodnioniemiecka agentura mogła połączyć się ze słabszą zachodnioniemiecką.
  Niemcy realizują, oczywiście, po części swoje interesy, ale w znacznej mierze rosyjskie. Rosja pragnie je bardziej uzależnić od swojego gazu niż Polskę.

  Zatem udział Niemiec (o ile) w tzw. Smoleńsku to udział rosyjski?

  – W znacznej mierze.
  Rządzą największe państwa.
  To nie Niemcy chcą tworzyć Euroazję ze stolicą w Astana (Satana) tylko Rosja.

  Rosja nie jest państwem rządzonym przez rodowitych Rosjan?

  – Nie jest tak do końca. Rosja przyjęła masonerię i nikt jej do tego nie zmuszał. Wytworzyła własny, osobny rodzaj masonerii od nikogo niezależny. Nie tyle rządzą nią żydzi, ile masoneria.

  To rdzenni Rosjanie mordowali Rosjan tak okrutnie i w takiej ilości? W Radach Delegatów Robotniczych i Żołnierskich było 90 procent żydów z tego co wiadomo.

  – Nie oni jednak decydowali tak naprawdę. Decydowała masoneria rosyjska. Ludzie chcą rządzić i z tego powodu są skłonni oddać się szatanowi niezależnie od narodowości.
  Tak, Żydzi to naród, który niejako (nie wszyscy) oddał się szatanowi, dlatego można się nimi wysługiwać.
  Podobnie to nie z poduszczenia żydowskiego zostali wymordowani lechiccy wojewodowie za króla Popiela (Pompiliusza), ale niemieckiego. Świeżo powstającego drapieżnego państwa.

  Żydzi nas jednak okrutnie mordowali, męczyli po wojnie.

  – Tak, ale byli z nadania Rosji.
  Ich satanistyczna nienawiść jest oczywista, ale to postawa sług silniejszego. Byli pod władzą Babilonu, Rzymu i jak wiesz wysługiwali się polskiej szlachcie. Byli wzgardzeni, ale i potrzebni do nieuczciwych zamiarów.

  Zatem wylądował samolot z delegatami (jakimiś) w Rosji?

  – Tak, na lotnisku Smoleńsk Jużnyj.
  Zrobiono awarię podwozia jeszcze w Polsce rękami państwa Izrael, z którym podpisany jest specjalny układ dotyczący Okęcia. Zrobiła to Rosja rękami państwa Izrael, czy jak wolisz Żydów. Izrael ma specjalne prerogatywy w Polsce, po to między innymi, aby Rosja mogła wykonywać taką dywersję. Dlatego Miedwiediew nie bał się przylecieć, bo to oni byli twórcami wszystkiego. Rękami swoich ludzi chcieli dokonać niesłychanego zamachu na przywódców, o ile by się to udało, wszystkich państw, by w atmosferze chaosu narzucić Europie swoją władzę.

  Matka Boska jednak do Adama – Człowieka {objawienia uznane przez Kościół, nihil obstat i imprimatur} powiedziała, że to żydzi kontrolują rządy na świecie i oni wprowadzają „Nowy Porządek Świata”.

  – To prawda. Jednak nie kontrolują Rosji. Rosyjska masoneria chce wprowadzić Nowy Porządek Świata na własną rękę.

  To USA są lepsze niż Rosja?

  – Poznajemy po owocach. USA nie stworzyły ateistycznego obozu, nie mordowały swoich obywateli w nieludzki sposób.

  Ameryka jednak wywołuje wojny i konflikty na całym świecie.

  – Czyż wiele ważnych postaci USA nie jest agentami Rosji? M. in. podłożonych jak kukułcze jaja już jako dzieci.

  Ale Matka Boża mówi, że zmiana rządów w krajach jak Libia (domyślnie) inne, została już zaplanowana dawno przez Izrael [Orędzie Adama Człowieka luty 2012}.

  – Jedno nie przeszkadza drugiemu. Rosja, rosyjska masoneria również pragnie chaosu. Prowokuje USA do wielu działań.

  Ale to żydzi przy Roosevelcie chcieli by USA wkroczyły do II wojny.

  – Byli rosyjskimi agentami. Tak, mieli nadzieję na państwo Izrael, ale Rosji to nie przeszkadzało. Chciała by takie państwo było.
  Rosja nie mogła sama połknąć całego zachodniego świata. Zobaczyła to i pragnęła by włączyły się Stany Zjednoczone.

  Ale Stany Zjednoczone są też masońskie.

  – Prezentują, a raczej prezentowały cywilizację opartą na chrześcijaństwie. Przenikniętej mocno duchem masońskim, ale jednak chrześcijanie.
  Rosja od czasów Tatarów, którzy ją podbili była państwem należącym do osobnej cywilizacji, jak opisał to Twój rodak Koneczny.
  Do osobnej należą też Niemcy. A USA jednak, jak Polska, należą, czy raczej należały do łacińskiej.

  A hangar na Okęciu?

  – Służby Rosji są dobrze zakamuflowane, gdy idzie o wojskowe polskie sprawy. Zakulisowo trzymają tutaj duży nadzór. Owe szokujące rzeczy, o których ty i inni słyszą, o mafii w wojsku, to jest to przestępcza organizacja pod nadzorem GRU.
  To GRU nie pozwala rozwijać się polskim wynalazkom i nie pozwalało. Jak wiesz o przypadku z lat 80- tych.
  Tak, pomaga Izrael, inni. Ale to są ludzie Rosji. Rosja zasiedlała Polskę swoimi żydami by was ujarzmić {zapisane nieczytelnie słowo, prawdopodobnie „kontrolować”, „kontrować”?} , a przede wszystkim Zachód. Niech Cię nie zwiedzie antyrosyjskość Kaczyńskiego czy Macierewicza. Oni są głęboko zakamuflowanymi rosyjskimi agentami. Macierewicz podlega masońskiemu GRU, sam będąc masonem, Jarosław Kaczyński FSB, czyli dawnej KGB, NKWD.
  W Rosji dlatego jest taki tygiel narodowy w elitach, by móc rządzić światem i by taki Żyd mógł czuć się jak u siebie w masonerii rosyjskiej. Gdyby byli tam sami Rosjanie byłoby to niemożliwe.

  Czy taki Lech Kaczyński był też agentem GRU, czy FSB, a może go w ogóle nie było?

  – Te sfałszowane zdjęcia, które oglądasz, to dzieło masońskiego GRU.

  Jakże rodziny mogą nie protestować oglądając swoich bliskich na sfałszowanych zdjęciach i same dają je do albumów?

  – W ten sposób pokazują swoją władzę innym służbom, a równocześnie w sposób niezauważalny dla Polaków, na sposób masoński, psują przestrzeń publiczną, jej ducha, wprowadzają podświadomie strach i zamęt.

  W jaki sposób mogło być, że pasażerowie mogli mieć problem z nogami.

  – Pomyśl. Jeśli samolot ląduje, uderza o podłoże bez podwozia, to ucierpią najbardziej nogi, nie chroni ich fotel.

  A WTC?

  – To zrobiła masoneria amerykańska i żydowscy sataniści z Izraela.

  A Rosja nie maczała tam swoich palców?

  – Rosjanie mieli nad tym kontrolę, ale nie ingerowali.

  Wybacz Panie jeśli te zapiski nie pochodzą od Ciebie. Wiesz, że ja ich nie pragnę i chodzi mi tylko o to czy są Chrystusa.

  – Biegną przez Twój umysł, ale są moje.
  To, że miałeś sen ostrzegający cię przed pobytem w Rosji to było ostrzeżenie senne. To się może ziścić gdybyś pojechał do Rosji, także do dawnych Prus, które są obecnie pod władzą Rosji.

  Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu.

  Nie grzeszysz przecież teraz dziecko.
  W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Idź spać, a przedtem odmów III część różańca.

  ( czwarta nad ranem).

  – Tak mój synu. Delegacja wleciała do Rosji i wylądowała na lotnisku Jużnyj, w Smoleńsku. Bez wypuszczonego podwozia. Na samym lotnisku, na betonie.

  Czy cała Delegacja, te 96 osób zaginionych, łącznie z załogą?

  Zamordowanych.
  To wielkie tajemnice, sprawy (mój synu), które Ci zdradzam.
  Tak, liczba to okultystyczna i syn generała GRU Dugin, szef masonerii rosyjskiej prawdę mówi, że GRU to zakon okultystyczny.

  Czy był tylko jeden samolot bliźniak?

  – Jak Ci kiedyś powiedziałem, że nie zawsze rozumowe, słuszne z pozoru dociekania, pokazują stan rzeczywisty.

  A wizyta Petreusa i ludzi ( z nim) po co?

  – To też wojskowa masoneria. Innego formatu, ale także. Im też zależy na ukryciu prawdy przed Polakami. Wiedzieli o 10. 04 tak jak Rosjanie wcześniej o WTC, ale nie zamierzali temu przeciwdziałać. To była manifestacja wobec Rosji, ich służb i ludzi w Polsce. Drugą rzeczą było to, że wykonywali konkretne działania.

  Jakie Panie?

  – Oglądali to co robią Rosjanie w Polsce, monitorowali.
  Podobnie jak Rosjanie obserwowali WTC i potem zastosowali to w innym wariancie 10. 04. 2010. Znana Ci jest historia z CIA działającym w Polsce, które zabiło młodego działacza Solidarności, który odkrył prawdę. Po prostu starali się być na miejscu, wewnątrz wydarzeń. A Rosji to nie przeszkadzało.
  Wywiady tolerują się w pewnym zakresie i mogą być obok siebie, o ile to nie zagraża całościowemu planowi jednego z nich. Wtedy zaczyna się wojna, często niewidoczna przez postronnych, czasami przeradzająca się w prawdziwą wojnę.

  A co z Lechem Kaczyńskim?

  – Lech Kaczyński był agentem Izraela i USA i po to aby go uratować wymyślono nagłą wizytę na Litwę.

  Czy go uratowano?

  – Przyśnił Ci się jako zmarły, czyż nie?

  Był w ogóle Lech Kaczyński?

  – To że są sfałszowane zdjęcia od dzieciństwa nie oznacza, że był tylko jeden brat bliźniak. To wydaje się logiczne, prawda, ale wcale nie musi tak być.

  Nie rozumiem. A prawdziwe zdjęcia? Dlaczego Amerykanie na przykład nie pokażą tego cyrku?

  – Wywiady, jak zauważyłeś, nie pokazują zwykle swoich metod opinii publicznej, do tego bezinteresownie. A już masoneria w nich zwłaszcza.
  Masoneria anglosaska nie będzie więc tego demaskować.
  Rosja robi takie rzeczy dla wywiadów innych państw po to by pokazać swoje wpływy w Polsce i jak Ci powiedziałem dla podstępnego trucia ducha w Polsce.
  Ludzie nie zauważają, Ty zauważyłeś, zresztą ktoś Cię naprowadził.

  (…)

 20. Czolgista said

  @Jan od pseudo-objawień
  Wie Pan, że te pseudo-objawienia są zmyślone i Bóg, ani Aniołowie, ani Matka Boska w ten sposób nie przekazują wiadomości, że można w każdej chwili, niemal jak na gorącej linii Ich wezwać i zadawać głupie pytania ze skraju polityki pełne technicznych detali? Te wasz pseudo-objawienia to albo okultystyczny bełkot o podłożu narkotycznym, albo brednie polityczne podyktowane na Nowogrodzkiej.
  Widać nie dociera to do Pana i nadal Pan spamuje ten serwis. Ten serwis Pan traktuje jak ściek, do którego można spuścić swoje szambo.

  To będzie piękny dzień, kiedy wreszcie przestaniesz Pan pewnego dnia rozsiewać ten smród sekty smoleńskiej w Internecie.

 21. Czolgista said

  Dziękuje Panie Gajowy. Na Vimeo poszło sprawnie:

  Wypadek Macierewicz przy pracy.

  @Pinxit
  „Moze nawet rozpoczac sledztwo?”

  Najlepiej niech od razu rozpocznie śledztwo prokuratura pod auspicjami takich jak Ziobro. 🙂 Od razu po niewielkim retuszu dowodów można przypisać winę Rosjanom. 🙂 Dla zasady.

  „Co czolgista wie na temat wykladu Szpinety, ktory w calosci byl przedstawiony na gajowce.
  Szpineta to tez stek bzdur?”

  Tak. Nie boję się tego powiedzieć. To stek bzdur i półprawd od początku nastawiony na stworzenie „religii smoleńskiej”, która pozwoliła przetrwać PiS, wytworzyła im trwały żelazny elektorat i pomogła im dorwać się do władzy, a teraz razem z reszta kolesiów czerpią i będą czerpali przez lata wymierne korzyści materialne dzięki tej katastrofie i spekulacjom, których byli współautorami. Jedyny, kto skorzystał na tej katastrofie to była jak na razie partia Populizm i Smoleńsk, która rozkrada budżet państw w tempie szybszym niż nawet ekipa PO.
  A samobójstwo tych bzdur nie uwiarygadnia w żaden sposób.

 22. Czolgista said

  Radzę ten materiał szybko pobrać, bo osoba, która wcześniej go wstawiła powiedziała mi, że jest często usuwany za rzekome naruszenie praw autorskich. Wiadomo, kto ma możliwość dokonywania takich zgłoszeń i kto chce ukryć ten materiał przed ludźmi.

 23. revers said

  re16
  https://rutube.ru/
  lub vk.com

 24. Joannus said

  Ad 19
  Czy Pan jest zdrowy na umyśle, bo wiara w takowe ”objawienie” wskazuje na wątpliwość.

 25. panMarek said

  Być może nigdy nie dowiemy się, co się stało z prezydencką delegacją w dniu 10-04 A.D. 2010 podobnie jak nie wiemy, co wydarzyło się na Gibraltarze w dniu 04-07 A.D. 1943.
  Wiemy jednak, co się wydarzyło po godz. 9:00 dnia 10-04 A.D. 2010. To co się wtedy stało i ciągle się dzieje na naszych oczach, jednoznacznie, w sposób pewny, niezbity i niepodważalny, potwierdza, że został na nią przeprowadzony skuteczny zamach.
  Wszystko, co się wydarzyło w Polsce po godzinie 9:00 rano dnia 10-04 A.D. 2010, nie było i nie jest normalne. Nic!
  Co do wraku to Anglicy nie oddali do dzisiaj teczki gen. Sikorskiego wraz z dokumentami Państwa polskiego mimo, że wyłowiono ją jako pierwszą, w całości a od tego czasu minęło już 73 lata. Ruscy trzymają wrak dopiero 6 lat. 12x krócej od Anglików. Nie jest tak źle. I tak są jakieś 12x lepsi od kochanych Angoli. A tak bardziej serio, to właśnie w tej teczce gen. Sikorskiego jest zapisane to co się stało dnia 10-04 A.D. 2010. W pewnym skrócie rzecz jasna.

 26. Czolgista said

  @25
  Miesza Pan kompletnie wątki, aby tylko wykazać, że niedorzeczne teorie i manipulacje pseudekspertów potwierdzają zamach. O katastrofie smoleńskiej wiemy już praktycznie wszystko, a jedyną niewiadomą jest to, ile jeszcze manipulacji wymyślą ludzie wrodzy Rosji i polskim ekspertom lotnictwa, aby tylko coś się do nich przykleiło. Wersje o zamachu są jedynie na rękę PiS, bo dzięki temu skutecznie otumania i mobilizuje swój żelazny elektorat. To tylko oni skorzystali na tym zamachu i zrobili z niego trampolinę, na której się wybili na szczyty władzy.
  Kto został złapany na manipulacjach to pokazałem chociażby na załączonym obrazku.
  W ogóle co mają przewinienia Wielkiej Brytanii do obecnej Rosji?

 27. Alina said

  Nie wiem jak można w polskich komentarzach sprawę katastrofy polskiego samolotu rozpatrywać z punku widzenia interesów Rosji nie Polski. Czołgista ciężko pracuje żeby utrzymywać te dziwną narrację, zapewne siedzi sobie w w jakimś большом российском городе, i nadaje jak J23.
  Ilość oczywistych kłamstw w oficjalnych przekazach przekracza nawet standardy sowieckiej „правды”.
  Mnie interesuje prawda wg definicji starożytnych Greków: prawda to jest to co jest.
  Niech sobie dyskutanci prześledzą publikacje Anity Gargas, dokumenty, które się pojawiają.

  Po wpisach widać kto ma dostęp do nowych informacji, a kto pisze z jakiegoś dalekiego zagranicznego zadoopia, paplając wciąż o winie polskich pilotów, tych samych – w domyśle – nieuków słuchających bezwiednie Kaczora, żeby lądowali na siłę. Nikt oczywiście nie podaje, że 3 dni wcześniej CI SAMI PILOCI LĄDOWALI Z TUSKIEM I KOMOROWSKIM NA TYM SAMYM LOTNISKU.

  Ostatnio pojawiają się opinie, że samolot nie zderzył się z brzozą (ściętą natychmiast po wypadku, bo uszkodzenia nie pasowały do narracji), lecz zaczął się rozpadać daleko przed brzozą. Tylko kogo to obchodzi, skoro większość z dyskutantów, szczególnie tych zaczadzonych przez Tuska, Kopacz, Komorowskiego, Sikorskiego, Arabskiego, Klicha i innych z tej mafii, ma UGRUNTOWANE ZDANIE NT SMOLEŃSKA i odda życie, a zdania nie zmieni, żeby nie wiem jakie nowe fakty i dokumenty się pojawiły, bo wierzy Tuskowi i TVN.
  Nie wiem skąd się bierze takie zaburzenie psychiatryczne.

  ——
  Niech Pani zajmie się łaskawie własnymi zaburzeniami.
  Admin

 28. Alina said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19976&Itemid=100

  fragment:

  Według wersji oficjalnej, podanej i promowanej przez zarówno rząd Platformy Obywatelskiej, jak i obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości – uzasadnianej jedynie podaną MEDIALNIE informacją, taki odlot TU-154M # 101 (z 96 osobami/ofiarami na pokładzie) nastąpił 10 kwietnia 2010 r. około godz. 7.27.

  Spróbujmy zatem dokonać weryfikacji, czy podana informacja ma podłoże w jakiekolwiek formie “dokumentacji” – takiej jak zdjęcia ,filmy, monitoring, zeznania świadków widzących wszystkich 96 osób (późniejsze ofiary) wsiadające/będące na pokładzie jednego samolotu.

  Jedyna możliwa do zaakceptowania i przyjęcia odpowiedz, na tak postawione pytanie, jest po 7 latach jednoznaczna. NIE!

  Po 7 latach od zaistnienia tej Narodowej Tragedii – po zadaniu tego fundamentalnego i zasadniczego dla „wyjaśnienia” pytania, natychmiast wkraczamy w krainę fantazji, rządzonej politycznie sterowanymi manipulacjami.

  Przypomnijmy zatem teraz, o bardzo dziwnej awarii monitoringu – w części wojskowej lotniska Okęcie. Części przeznaczonej dla pasażerów o statusie VIP. Pamiętajmy jednak o fakcie, że o zaistnieniu tej „awarii” poinformowały nas jedynie media. Jest to oczywiste medialne kłamstwo i celowa dezinformacja.

  Niepodważalnym dowodem na prawdziwość tego twierdzenia, są te oto fakty.

  W państwowym raporcie komisji Millera, wielokrotnie podawane są informacje o przeglądaniu kamer wspomnianego monitoringu. Kamer skierowanych na schody umożliwiające wejście pasażerów na pokład samolotu. Przeglądając pełen zapis z tego monitoringu, z łatwością można-by stworzyć kompletną (trudną do zaprzeczenia-kwestionowania) listę pasażerów TU-154 o numerze bocznym 101.

  Nie dokonanie tak prostej operacji i NIEDOKUMENTOWANIE odlotu wszystkich 96 osób (późniejszych ofiar) świadczy jednoznacznie o jednym.

  ŚWIADCZY O NIEZAISTNIENIU ODLOTU WSZYSTKICH PÓŹNIEJSZYCH OFIAR NA POKŁADZIE JEDNEGO SAMOLOTU TU-154 (#101)

  To zasadnicze dla obrazu smoleńskich zdarzeń KŁAMSTWO – nie jest jednak do dnia dzisiejszego w żaden sposób badane i kwestionowane przez PiS = przez obecnie rządzących. Dezinformacja medialna dotycząca „awarii monitoringu” części wojskowej przeznaczonej dla pasażerów o statusie VIP – jest zatem i PiS absolutnie konieczna.

  Do tego, aby nadal można-było skupiać się, jedynie na dalszym pozorowaniu Smoleńskiego śledztwa/dochodzenia. Dodatkowo, świadomie manipulowanego w ten sposób, aby dotyczyło jedynie końcówki lotu jednego samolotu TU-154.

  Czy po odczytaniu tej notki, skonfrontowani z tymi informacjami i bezsprzecznymi faktami, nadal dziwicie się, że zadałem to tytułowe pytanie.

  Czy Jarosław Kaczyński chce wyjaśnienia Smoleńska?

 29. Czolgista said

  @27
  Zaś Alina pod numerem 27 nadaje najpewniej z polecenia Nowogrodzkiej, gdzie Szefernaker trzyma swoją armię trolli internetowych, za pomocą której wygrywano wybory i jak przyznał jeden z ludzi prezydenta Dudy „pilnowano internetu”. 60 groszy dostaje od wpisu i jest zadowolona. Od czasu do czasu pójdzie sobie pokrzyczeć z przedstawicielami obecnego reżimu na Krakowskim Przedmieściu w rytuale przypominającym orwelloweskie Dwie Minuty Nienawiści. 🙂 Dowodów nie mam, ale skoro Alina była skłonna się podzielić swoimi fantazjami… Jeszcze zabrakło do kompletu chamskich bzdur o ruskich serwerach. Na szczęście teraz PiS wygrał, więc cudownie serwery przestały być ruskie. 🙂

  „Niech sobie dyskutanci prześledzą publikacje Anity Gargas, dokumenty, które się pojawiają.”
  Pełne kłamstw i półprawd. Nawet nie zapytała właściciela feralnej działki dokładnie, co widział tylko ucięła jego wypowiedź w połowie, żeby nie wyszło, że tupolew uderzył w feralną brzozę i urwał sobie na niej skrzydło. To jedna z szeregu manipulacji, które dokonała w tym samym pseudo-dokumencie.

  „Nikt oczywiście nie podaje, że 3 dni wcześniej CI SAMI PILOCI LĄDOWALI Z TUSKIEM I KOMOROWSKIM NA TYM SAMYM LOTNISKU.”

  Przy dobrych warunkach pogodowych, ale jak widać – pokłady farta się wyczerpały. Pilot po usłyszeniu komunikatu od białoruskich kontrolerów jak fatalne są warunki pogodowe chciał zawrócić w połowie z powrotem do Warszawy. Wiedział na co się tym razem pisał.

  „Po wpisach widać kto ma dostęp do nowych informacji, a kto pisze z jakiegoś dalekiego zagranicznego zadoopia,”

  Piszę z Polski. Gajowy ma podgląd na moje IP. Możesz go sama spytać, chyba że boisz się, bo twoja płaczliwa historyjka przepisana z instrukcji partyjnej może się momentalnie rypnąć.

  „Ostatnio pojawiają się opinie, że samolot nie zderzył się z brzozą (ściętą natychmiast po wypadku, bo uszkodzenia nie pasowały do narracji), lecz zaczął się rozpadać daleko przed brzozą. Tylko kogo to obchodzi,”

  Zaczął się rozpadać wcześniej, bo zahaczał o inne drzewa. Ale przed brzozą są niewielkie fragmenty poszycia.
  Mnie zaś zastanawia jak można tak łgać, że kadłub rozpadł się w powietrzu, gdy przecież rejestratory znajdujące się na ogonie tupolewa cały czas zapisywały dane, włącznie z dźwiękami w kabinie pilotów, do momentu uderzenia z ziemią. Czyli kadłub, włącznie z wiązkami elektrycznymi, był cały do ostatniego momentu.
  I w tym momencie cała ta bajka o bombie w kadłubie pęka z wielkim hukiem.

  „Tuska, Kopacz, Komorowskiego, Sikorskiego, Arabskiego, Klicha i innych z tej mafii, ma UGRUNTOWANE ZDANIE NT SMOLEŃSKA i odda życie, a zdania nie zmieni, żeby nie wiem jakie nowe fakty i dokumenty się pojawiły, bo wierzy Tuskowi i TVN.”

  Wypowiedziała się osoba, która wierzy okrągłostołowej mafii postkomunistów z Nowogrodzkiej, którzy karmią ciemny lud (słowa Kurskiego o Was samych) pustymi patriotycznymi frazesami byle by dorwać się do koryta.
  Ja wierzę polskim ekspertom lotniczym. M.in. Prof Kowaleczce, który musiał poprawiać tego nieuka Jorgensena, za co mu sam Jorgensen publicznie podziękował. 🙂
  Tusk i reszta po prostu cytują ten raport.

 30. Czolgista said

  @28
  Oho. Alina to widać wyznawca Wielkiej Maskirowki Smoleńskiej.
  Jesteś tutaj nowa to sobie poczytaj drwiny administratora z wyznawców zamachu smoleńskiego:
  https://marucha.wordpress.com/2012/05/14/katastrofa-smolenska-raport-z-hipoteza-wybuchu/
  https://marucha.wordpress.com/2016/09/14/emerytowany-pilot-o-katastrofie-smolenskiej-politycy-karmia-nas-klamstwami-a-pomaga-kler-i-episkopat/

  Ja tutaj nie dowodzę.

 31. Czolgista said

  @28
  A jednak udokumentowano wejście na pokład pasażerów i kołowanie samolotu:

 32. Czolgista said

  Jeszcze jedna taka myśl na koniec. Dla takich jak Alina wypominanie ewidentnych błędów przy szkoleniu pilotów, błędów pilota i jawnego łamania procedur musi być przemilczane, bo to jest w rosyjskim, a nie polskim interesie!
  Dla mnie, cytując polskich ekspertów lotnictwa, w polskim interesie jest wyciągnąć lekcje z tych błędów i wprowadzić poprawki do szkolenia pilotów, aby więcej nie dochodziło do śmierci polskich polityków i dowódców. Tak się robi wszędzie na świecie. Nie zrobiliśmy tego po katastrofie CASY, gdzie lądowano w trudnych warunkach – wydarzyła się kolejna w Smoleńsku.
  Ale nie. Bądźmy w swoim uporze zaparci. Należy łamać procedury dalej, lądować w jak najgorszych warunkach poniżej minimów i olewać szkolenia pilotów! Ostatnio mieliśmy już kolejną próbkę głupoty polskich polityków – chcieli znacznie przeciążyć cywilnego Embraera podczas wylotu z Wielkiej Brytanii. Na szczęście przytomny pilot LOT odmówił wylotu w takich warunkach, które mogły doprowadzić do katastrofy.

  Jeszcze przypomnę to co się dzieje przy przejazdach VIPów rządowymi limuzynami. To samo zlewanie procedur przy jednoczesnym narażeniu życia zwykłych obywateli, żołnierzy z ŻW i ochrony BOR. Ale nasza klasa polityczna jest zawsze niewinna, tak bardzo niewinna…

 33. Lily said

  Osobnik z inicjalami J.K.M,jest pro-Amerykanski,
  jest rowniez za T.T.A.P.i G.M.O.
  Nie ma co sie dziwic,osobnicy pelniacy obowiazki Tubylcow,popieraja /trzymaja ze swoimi.
  „Po owocach,Ich poznacie”,Eg,wg.Sw. Mateusza.
  Dlugi czas,trzymano Go z dala od kortya,az wreszcie zostal dopuszczony,kiedy stara wladza
  stala sie dla „gorszego sortu”,niewiarygodna.

 34. Alina said

  Jutro, dokładnie w 7 rocznicę ma być konferencja prasowa zespołu zajmującego się katastrofą smoleńską. Zobaczymy

 35. SAP said

  Gamonie siedem lat męczyli się nad cudownym „odnalezieniem” zapisów.
  A przecież jest taki prosty tutorial:

 36. Alina said

  Czołgista widać rozumek też ma malutki. Szkoda dyskutować, ale zadam mu trudne zadanie do wyjaśnienia: jak to się stało, że tuż po katastrofie podawane były 3 – słownie trzy – czasy katastrofy? I nie chodzi tu o 2 godziny różnicy stefowej, tylko o kilka do 20 minut różnicy w dobie telefonii komórkowej i kosmicznie dokładnego pomiaru czasu na całym cywilizowanym świecie?
  Czołgista takich faktów nie pamięta, bo te 7 lat temu zapewne chodził w pampersach ….

  ——-
  Pani Alino, wersji katastrofy było pięćdziesiąt osiem, albo i więcej.
  Rzucano ciemnemu ludowi zlepki ewidentnych fałszywek (np. ta o Andrieju Mendiereju) w dużych ilościach po to, aby przeciętny człowiek miał zerowe szanse na wyłowienie prawdy w morzu kłamstw.
  Dlatego przywiązywanie wagi do takich rzeczy, jak różne czasy, zupełnie mnie nie interesuje.
  Niech Pani już zamilknie.
  Admin

 37. Czolgista said

  @34
  Zobaczymy ten sam zestaw manipulacji i łgarstw. 🙂

  @35
  Mieli te zapisy cały czas, były wcześniej prezentowane w telewizji. Komisja Millera je analizowała i opisała w raporcie. Nic nie zwykłego. Chyba, że jest się zamachofilem z sekty FYMa. Wtedy trzeba węszyć ogólnonarodowy spisek.

 38. Czolgista said

  @36
  „Czołgista widać rozumek też ma malutki.”
  „Czołgista takich faktów nie pamięta, bo te 7 lat temu zapewne chodził w pampersach ….”

  Argumenty rodem z piaskownicy. Taki poziom reprezentuje troll PiSowski o ksywce Alina, który nieudolnie próbował przepchać parę kłamstw. Ja podałem kontrargumenty, ale Alinka poszła po łopatkę do obrzucania piaskiem.
  To jest poziom dyskusji z waszą sektą. 🙂
  Ja nie dziwie się, że Pan Gajowy się z was i waszego sekciarstwa śmieje. 🙂

  „I nie chodzi tu o 2 godziny różnicy stefowej, tylko o kilka do 20 minut różnicy w dobie telefonii komórkowej i kosmicznie dokładnego pomiaru czasu na całym cywilizowanym świecie?”

  Kolejne spekulacje wymyślane przez was na poczekaniu. Czyjś błąd lub różnice w ustawieniach zegarów, różnice stref czasowych urastają do rangi spisku z rosyjskiego. Jedne kłamstwa obalone, te o rozpadzie kadłuba samolotu w powietrzu, teraz dokładane są kolejne, bo przecież o tamtych nikt już nie będzie dyskutował. Najlepiej przykryć je propagandową pianą.

 39. Czolgista said

  Może Alina jest zbyt mała i już nie widziała relacji na żywo, że najpierw podano godzinę, w której uruchomiły się systemy alarmowe na lotnisku świadczące o zagrożeniu i wysłano jednostki ratunkowe. Na tej podstawie przyjęto wstępny czas katastrofy, a później poprawiono ją o parę minut, gdy Rosjanie powiedzieli, o której godzinie zniknął samolot z ich radarów. Dopiero potem można było ustalić dokładną godzinę katastrofy po odczytaniu m.in. danych ze skrzynki.
  I nie jest to różnica 20 minut. To kolejne łgarstwo w waszym, czyli trollów, wykonaniu.

 40. SAP said

  Jak mamę kocham, Elvis żyje!

 41. Czolgista said

  @40
  Widzę, że równasz poziom sekty smoleńskiej jeszcze bardziej w dół. Tak trzymać. Pozdrów tego czubka FYMa. 🙂

 42. Alina said

  8
  Czołgista
  A Kopernik była kobieta ….
  Puknij się człowieczku w ten swój mały rozumek.

  Annę Walentynowicz podmieniły w trumnie krasnoludki i zerwały jej twarz na pamiątkę zamachu smoleńskiego, który udało im się publice wcisnąć jako błąd polskich pilotów.
  Wszyscy odpowiedzialni za katastrofę awansowali, najwyżej Tusk, bo na samego Qróla Europy

  Zdrowia!

  ——
  Bełkot.
  Co mają wspólnego jakieś rzekome „podmiany” ciał z powodem katastrofy?
  Poyebani jesteście, smoleńszczyki…
  Admin

 43. Czolgista said

  @42
  Czyli kolejne twoje pisiackie łgarstwa Aliny zostały obalone. Na merytoryczne argumenty zareagowałaś obelgami, bo takie są fakty:
  6:58 czasu UTC – alarm syren na lotnisku, ekipy ratunkowe wyjeżdżają do miejsca katastrofy. Pierwsza podana oficjalnie godzina.
  6:50 czasu UTC – Rosjanie informują, że w tym momencie stracili z ekranów radarów polskiego tupolewa. Nawet nowoczesne radary nie są dokładne i na pewnej wysokości nie wykryją samolotu . Na niskiej wysokości, w terenie zalesionym, radar zgubił nasz samolot na kilka minut przed uderzeniem.
  6:41 czasu UTC – dokładny odczyt z czarnej skrzynki czasu katastrofy

  Ot, cała tajemnica. A gdzie merytoryczna polemika? Nigdzie. Zamiast tego kopiuj-wklej, obelgi i próba przylepienia g.wna do polskich ekspertów lotnictwa i standardowo już do Rosjan.
  To jest norma przy każdej katastrofie, która wydarzy się z dala od lotniska. Są rozbieżności przy ustalaniu godziny, ale niewielkie. Nigdzie nie ma rozbieżności 20 minut. Po prostu wymyśliłaś to.

  „Annę Walentynowicz podmieniły w trumnie krasnoludki”

  Nie. Rodzina błędnie rozpoznała ciało. A media w posiadaniu kuzyna Jarosława Kaczyńskiego przekłamały całą sprawę.

  „i zerwały jej twarz na pamiątkę zamachu smoleńskiego”

  Chore wizje w twojej głowie. A jak ma wyglądać ciało osoby, które znajduje się w obiekcie lecącym ok. 500 km/h i spada z 200 metrów? Ma być w całości? Ośmieszaj się dalej ze swoją histerią zmieszaną z urojeniami.

  Cześć ciał była rozkawałkowana i przy katastrofach lotniczych stosuje się metodę o opartą o rachunek prawdopodobieństwa, przyjmując, że części ciał nie da się zidentyfikować ze 100% dokładnością. Jest przyjęty margines błędu, że może zdarzyć się pomyłka. Rodziny ofiar to zaakceptowały jak wszędzie na świecie, a to teraz PiS łże i kłamie, a takie Alinki powielają te kłamstwa, dzięki czemu może rozkopywać groby w oparach sensacji i politycznego zysku.

  Od początku pomyliłaś serwisy. Ten nie jest związany z PiS, że możesz sobie tutaj pluć do woli.

 44. Alina said

  Kazde forum jak widać musi mieć swojego czubka. To ma Czubka-Czołgistę

  ——-
  Pani Alino… Pani się uparła, by się ośmieszyć. W odróżnieniu od Pani, Czołgista argumentuje. A Pani obrzuca inwektywami.
  Admin

 45. NICK said

  To wszystko huj. (44).
  Ma ALINĘ. Czubaszek jak gdyby ktoś pytał.
  Dawno winnaś wylecieć.

 46. SAP said

  Jak frajerowi sprzedać Most Poniatowskiego.
  Mielenie zezorrem odlot SKW (audio)
  https://zezorro.blogspot.com/2017/04/odlot-skw.html

 47. Czolgista said

  @44
  Alinka, a ty widzę nadal w piaskownicy i z łopatką w ręku, bo po do merytorycznej dyskusji jesteś niezdolna. 🙂
  Na dodatek pomyliłaś adresy. To nie jest serwis zaprzyjaźniony z Nowogrodzką. Pozwolę sobie zacytować, bo szkoda dalej strzępić jęzor:

  Gajowy Marucha o waszym środowisku we wstępie do wywiadu z szanowanym tutaj prof. Artymowiczem.
  Z wielką niechęcią zamieszczam jakiekolwiek materiały na temat Smoleńska. Rzygać mi się chce, w szczególności na kretynów porównujących Smoleńsk z Katyniem, na całą świtę maniaka Macierewicza, na całe środowisko „Gazety Polskiej”, na domorosłych śledczych, gdzie paranoja bije się o lepsze z psychopatią.

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/19/wiemy-niemal-wszystko-smolensk-klamstwo-i-mit/

  Jeśli ktoś jest tutaj na tym portalu w mniejszości, to są to jedynie miłośnicy czubka Macierewicza i mu podobnych.

 48. Czolgista said

  @46
  Na Salonie24 jest blog dla czubków od maskirowki smoleńskiej. Adres: FYM.

 49. re1truth2 said

  Re 31

  I nie zapominać o ‚kapelusiku’ w centrum nagrania. Dowodzik, proszę…

 50. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/kapitan-nemo/zamach-pod-smolenskiem-kolejna-rocznica

  Zamach – sramach.
  Admin

 51. panMarek said

  Czemu Admin wspomaga „Czołgistę”?
  To jakieś dziecko specjalnej troski?

  Typowy atak „ad personam”. Do tego zero argumentów.
  Czy ja muszę na to odpowiadać?
  Admin

 52. Alina said

  Specjalnie dla Admina i Czołgisty ….

  Studnia świadomości, czyli katastrofa smoleńska
  http://blogpress.pl/node/23871
  (….)
  Konferencje Smoleńskie
  W kategoriach mechaniki na hipotezę podaną przez MAK i Komisję Millera składa się 5 wydarzeń – etapów, z których każdy może być badany odrębnie i zweryfikowany metodami naukowymi:

  1) lot samolotu według podanej trajektorii przed uderzeniem w brzozę na działce Bodina,
  2) uderzenie w brzozę,
  3) lot samolotu między brzozą, a uderzeniem w ziemię,
  4) uderzenie samolotu w ziemię i jego dezintegracja,
  5) lot poszczególnych fragmentów samolotu do miejsca ich końcowego położenia.

  Badania i naukowe analizy wykonane przez niezależnych badaczy wykazały, że każdy z etapów hipotezy MAK/Millera jest sprzeczny z prawami fizyki i ogólnie dostępnymi dowodami. Wyniki tych badań zostały przedstawione w trakcie czterech Konferencji Smoleńskich, jakie odbyły się w Warszawie w latach 2012 – 2015 [7]. Ich podsumowaniem jest opracowanie zatytułowane „Co wiemy o przebiegu Katastrofy Smoleńskiej” [8], w którym przedstawiono zasadniczy przebieg Katastrofy Smoleńskiej. Dalsze badania są oczywiście konieczne, w szczególności dla ustalenia przyczyn, ale nie zmienią już one wiedzy o przebiegu Katastrofy. Przebieg ten został bowiem odtworzony na podstawie tysięcy zdjęć i filmów ukazujących deformację i dyslokację szczątków samolotu i jest on całkowicie sprzeczny z hipotezą MAK/Millera. Ponieważ każdy uważny obserwator dojdzie do tego samego wniosku, informacje o położeniu szczątków na wrakowisku w Smoleńsku są skrzętnie ukrywane.

  Wśród wielu dowodów wskazujących na rzeczywisty przebieg Katastrofy Smoleńskiej są takie, które mają charakter dowodów rozstrzygających. Z praw mechaniki wynika bowiem, że znane z licznych zdjęć podłużne rozerwanie kadłuba mogło nastąpić wyłącznie na skutek wewnętrznej eksplozji. Innym takim dowodem jest położenie szczątków z wnętrza kadłuba wcześniejsze niż ślad pierwszego jego uderzenia w ziemię. Dowodzi to, że rozerwanie kadłuba nastąpiło w powietrzu, jeszcze zanim dotknął on ziemi.

  Wnioski płynące z przedstawionych na Konferencjach Smoleńskich badań z różnych dziedzin nauki są zgodne i potwierdzają się wzajemnie. Badania geodezyjne i geotechniczne, archeologiczne i medyczne, fizyczne i chemiczne, mechaniczne i aerodynamiczne, elektrotechniczne i akustyczne – wszystkie przedstawione na Konferencjach referaty układają się w spójny obraz i pozwalają na sformułowanie następujących wniosków.

  1. Katastrofa Smoleńska stanowiła to, co w literaturze światowej określa się jako controlled demolition (kontrolowana rozbiórka) i została zrealizowana przez serię eksplozji materiałów wybuchowych, jakie miały miejsce w zamkniętych profilach samolotu, a tym samym były niedostępne dla inspekcji pirotechnicznych.
  2. Rosyjska ekipa kontrolująca miejsce Katastrofy dołożyła starań, aby uwiarygodnić hipotezę MAK/Millera. Temu celowi służyło przenoszenie szczątków w wyznaczone miejsca oraz zatajanie i niszczenie dowodów przeczących hipotezie.

  (…..)
  Zbadaniem miejsca katastrofy musi się zająć zespół złożony z archeologów, geodetów i specjalistów od dochodzeń kryminalnych. Cel – przebadanie archeologiczne terenu do tej pory nie zbadanego. Zbadaniem szczątków samolotu musi się zająć zespół złożony ze specjalistów od mechaniki, konstrukcji lotniczych, chemii, pirotechniki i innych. Cel – rekonstrukcja Tu-154 ze szczątków. Podobnie jak w Lockerbie i przy MH17 zestrzelonego nad Ukrainą. Szczególnie ważne jest ustalenie:

  a) jakich szczątków brakuje,
  b) jak pasują do siebie szczątki pozostałe,
  c) jak wyglądają krawędzie szczątków celem ustalenia przyczyny rozdzielającej.

  Niezbędnych jest szereg innych badań – chemicznych, pirotechnicznych, analiza poszczególnych instalacji – elektrycznych, klimatyzacyjnych, odlodzeniowych i analiza szczątków włącznie z kompleksowymi badaniami obecności materiałów wybuchowych. Jeśli wrak samolotu nie zostanie zwrócony Polsce, to dla wykonania tych badań niezbędne będzie stworzenie w Smoleńsku kompleksowego laboratorium polowego.

  Piotr Witakowski
  ==========================================

  Dziś w TVP Info członek komisji smoleńskiej prof Bereczyński stwierdził, że komisja wykonała wiele badań, m.in kontrolowanego wybuchu kadłuba, które dowodzą, że samolot w Smoleńsku został rozerwany przed (ową najsłynniejszą na świecie, obciętą – mój koment.) brzozą, że na te badania komisja wydała ok 1,5 miliona zł, podczas gdy praca komisji Millera kosztowała 4 mln zł, niczego nie badała, niczego konkretnego nie ustaliła, jedyne czym się zajmowała, to dopoasowanie swojego raportu do raportu Anodiny.

  http://www.tvp.info/29880974/berczynski-samolot-zaczal-rozpadac-sie-w-powietrzu-gubil-czesci

 53. panMarek said

  „Podwójne dno” tajemnicy smoleńskiej.

  Władze PiS-u same zablokowały dostęp do wiedzy na temat katastrofy w Smoleńsku.
  Smoleńska zmowa milczenia – wersja PEŁNA
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19967&Itemid=100

  Czy Jarosław Kaczyński chce wyjaśnienia Smoleńska?
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19976&Itemid=100

  Pic na wodę i fotomontaż z tym monitoringiem z Okęcia.
  Metoda poklatkowa z kamery monitoringu a nie ma daty i godziny na klatkach co jest obowiązkowe. Jest zawsze bo taka jest metoda.
  Proszę nie wierzyć w te bzdury.
  Zamach był „warszawski” a nie „smoleński”.
  Dalej ani słowa o brzozie rozpracowanej przez prof. Krisa Cieszewskiego ani o białych planach „uczynionych ludzką ręką” w miejscu składowania szczątków do wysadzenia również rozpracowane przez tegoż profesora-rodaka z USA.
  Sprawa jest bardziej poważna niż może się wydawać.

 54. Alina said

  Dziś sekta popieraczy Anodiny została dokumentnie skompromitowana. Pewnie dlatego cicho siedzi i nie komentuje rewelacji i symulacji komputerowych podanych w TVP

  ——-
  Zamilcz, kobieto nierozsądna.
  Co mamy komentować? Jakieś brednie psychopatów? Można je tylko oszczać.
  Admin

 55. NICK said

  PanMarek. (51).
  Każdy ma swoje za pazuchą.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/pazucha

  Proszę zrozumieć ranking, staż, wyrażane autentycznie poglądy [to widać] (…)
  Czołgista?
  Ma fory.
  Skoro zasłużył wedle Gospodarza.
  Więcej niż Pan?

  TO jest blog. Autorski.

 56. Boydar said

  Panie NICK’u, zwracam Panu uwagę, że ch. się pisze przez ce-cha. Przeczytają to jakieś dzieci i potem nie wiadomo skąd dysortografia, albo inne dewiacje. Miej Pan sumienie.

 57. NICK said

  CH.
  Baczność.
  Dzieci od lat piszą na murach… .

  Dys. Dys.
  Pan JO. Dobry Człowiek. Gdyby tylko więcej słuchał?
  Trza było Wiliamson’a by zrozumiał.

  Panie JO!
  Kolejny apel o odzew.

  „dysleksję” teksańczyka pomijam.

  Może mieć Pan rację. Kij i marchewka.

 58. Czolgista said

  Ja tutaj nie mam forów. Pan Gajowy administruje to forum i już nie raz usuwał ataki ad personam pod adresem różnych osób. Nie raz też dostałem słuszny ochrzan od Niego za zbytnie podkręcanie dyskusji. PanMarek manipuluje jak cała reszta tej sekty. Zresztą, co miała sekta w odpowiedzi na merytoryczne uwagi? Wyzwiska rodem z piaskownicy.

  Jestem też ciekaw, kto niby siedział cicho? Przecież Lasek komentował na gorąco w TOK FM te odgrzewane kotlety (http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,21619463,eksperci-macierewicza-byl-wybuch-na-pokladzie-tupolewa.html). Dr Jaworski darł łacha z Macierewicza na żywo na Twiterze i wskazywał łgarstwa. itd.
  Nie wiem o co tej dwójce oszołomów chodzi. Ja osobiście dzisiaj pracowałem cały dzień na zas***ne 500+ dla sierot po PiS pokroju Alinki i PanaMarka. Mówiąc szczerze bardzo żałuję, że nie mogłeś się dzisiaj pośmiać z klauna Macierewicza i jemu podobnych. Ale przecież się nie rozdwoję. 🙂

 59. Alina said

  http://3obieg.pl/pytania-na-ktore-nie-odpowiedzial-nikt

 60. Czolgista said

  Ja już odpowiedziałem na rozbieżności co do trzech różnych godzin katastrofy. Przereklamowane te pytania. 🙂
  Zresztą ciężko czegoś innego się spodziewać po zadaniowej Alince. Kopiuj-wklej i do przodu, czasem rzuci obelgą, w nadziei, że może kiedyś Macierewicz doceni i da ciepłą posadkę jak pomocnikowi aptekarza, Misiewiczowi.
  🙂

 61. Czolgista said


  Zagrajmy to jeszcze raz. Jak potrafią łgać „eksperci” powoływani przez Macierewicza.

 62. Alina said

  Czołgisto! Kompromitujesz się odgrzewanymi kotletami
  http://www.tvp.info/29885132/byl-wybuch-filmowa-prezentacja-ustalen-sejmowej-podkomisji-ds-katastrofy-smolenskiej

  ——
  Od tej pory Pani wpisy na temat katastrofy pod Smoleńskiem będą wyrzucane.
  Ostrzegałem.
  Admin

 63. Czolgista said

  Berczyński o wybuchu ładunku termobarycznego. „Mogło tak być, ale nie z całą pewnością”.
  🙂
  Jedyne, kto się skompromitował to Berczyński takimi wypowiedziami. 🙂 Sami nie są pewni bzdur, które powtarzają. Polskie laboratoria także badały na obecność wszystkich typów bomb, od materiałów punktowych typu Sentex, C4 do bomby paliwo-powietrznej. Niczego takie nie znaleziono.

 64. Listwa said

  @ 54 Alina

  Tych pani wierzeń to nawet jako nawóz nie chciałbym użyć. Szkoda roślin i gleby.

  Teraz wersja jest taka, winnymi katastrofy są ci co naprowadzali na lotnisko, czyli Rosja i Putin w osobie generała w Moskwie, króry sterował, a tak w ogóle to utrata skrzydła nie była ważna, bo skrzydło niewiedziec czemu zaczeło sie rozpadać przed brzozą, a jeszcze wcześniej był wybuch najprawdopodobniej. Dowodów na to nie ma bo tego typu wybuch termobaryczny śladów nie zostawia.

  Tragedia.

 65. Listwa said

  @ 63 Czolgista

  Powiedział prawdę Berczyński.
  Jak chce forse brać to musi dobrze gadać żeby sie pracodawc podobało.

 66. Czolgista said

  @65
  Mnie śmieszy to asekuranctwo, że „mogło tak być”. Berczyński jest po prostu świadomy, że ma mieszać w głowach pisiackiemu betonowi. Albo przeprowadzić badania naukowe, które dowodzą jego racji, albo guzik z tego wyszło.
  Zresztą nie rozumiem, co tutaj robią tacy jak Alina, skoro większość artykułów powielanych w Gajówce jest krytyczna wobec PiS. Co ona takiego chce tutaj osiągnąć? Od początku przyszła robić tu bajzel i rzucać wyzwiskami.
  Na odgrzany wczoraj kotlet o bombie termobarycznej w Gajówce wielokrotnie już odpowiedziano. Były już publikowane na głównej artykuły na ten temat.

Sorry, the comment form is closed at this time.