Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zamach terrorystyczny w Sztokholmie

Posted by Marucha w dniu 2017-04-07 (piątek)

Według Szwedzkiego Radia 15 osób jest rannych, w tym 9 ciężko, zaś cztery zginęły w rezultacie wjechania ciężarówką w tłum ludzi w centrum Sztokholmu.

Wśród rannych jest dwoje dzieci,  jedno dziecko jest w stanie ciężkim.

Policja schwytała jednego podejrzanego, ale chwilowo nie wypowiada się w jego sprawie. Dwie inne osoby przesłuchano i wypuszczono.

Zdjęcie podejrzanego

W centralnych dzielnicach miasta zapanował chaos komunikacyjny z powodu działań policyjnych. Metro przestało jeździć (obecnie wznowiło działalność). Pociągi wahadłowe, dalekobieżne i autobusy do centrum nie kursują. Władze nawołują mieszkańców do pozostawania w domach, a przynajmniej trzymania się z dala od centrum miasta, w szpitalach ogłoszono stan alarmowy. Dworzec Centralny i duże centra handlowe zostały opróżnione z ludzi. W wielu miejscach kręcą się samochody policyjne bądź firm ochroniarskich.

Ponieważ wiele osób ma problemy z dotarciem do domów, zgłaszają się ochotnicy do odwiezienia ich samochodem bądź przenocowania u siebie w domu.

Premier Szwecji uważa atak za akt terroryzmu.

Wg. różnych źródeł
Gajowy Marucha

 

Komentarzy 13 to “Zamach terrorystyczny w Sztokholmie”

 1. Maciejasz said

  Niech zgadnę: w oficjalnym stanowisku władz Sztokholmu będą nam wciskać kit, że nie powinniśmy łączyć tego ataku z rosnącą liczbą przybyszów wyznających religię muzułmańską, bo to by było krzywdzące uogólnienie dla tej szwedzkiej „mniejszości”.

 2. Dziadzius said

  To chyba porzyczono te dzieci z Syrii bo w Szwecji juz bialych dzieci kobiety nie rodza

 3. osoba prywatna said

  A kto im co zrobi. Policja?
  Tutaj przykład, gdy 1 smotruch poradził sobie z trójką policjantów, ściślej policjantek + 1 ochroniarz.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7VzamITwcMs

 4. Ofiar na szczęście niewiele. Panika ogarnęła jednak milion ludzi i sparaliżowała całe miasto. To im niewątpliwie wyszło.

 5. Marucha said

  Re 1:
  Niewątpliwie taka narracja się pojawi.

  Oraz paru szwedzkojęzycznych troglodytów zapoda, że wszystkiemu winien jest szwedzki rasizm, brak demokracji oraz nierówne szanse ciapatych analfabetów w porównaniu z absolwentami Chalmers w Goteborgu.

 6. Kar said

  ..metoda „wjechania” zaczyna byc stereotypowo oklepana i nudna..czekamy na diabla w pelnej krasie..na Atom ..cos co ma zydlackie obnazone jaja..druga Hiroszyma..albo surogat ubogiego Auschwitz….

 7. konfuzjusz said

  Tylko milion spanikowanych. Co to jest milion.

  Bazylika św.Piotra praktycznie zamknięta z powodu groźby zamachu. Do rewizji przed wejściem czeka się cztery godziny w skwarze. Ciapate triumfują. Tu panika dotyczy wielu milionów wiernych.

  .https://kulinarnefantazje.files.wordpress.com/2017/04/img_20170310_0629232371.jpg?w=500&h=281

 8. Trak said

  Szwecja to suwerenny i demokratyczny kraj. Szwecja ma to co lubi i niech tak ma. Ci, którym się to nie podoba powinni się stamtąd wynieść.
  Szwecja jest w trakcie wymiany obywateli na tych, których sobie upatrzyła i tak ma być, bo to co tam dotychczas było, mdliło każdego aż do wymiotów.

 9. Nemo said

  „Eliminując tę najbardziej prawdopodobną możliwość jakoby politycy byli tylko naiwnymi głupcami, którzy w większości przypadków zupełnie nie wiedzą co czynią, pozostajemy tak naprawdę z niczym. Pozostałych wyjaśnień jest wiele, jednak jest ich tyle, ilu jest ludzi zagłębionych w drugim dnie polityki. Ja pozwolę sobie w tym krótkim wpisie zejść na trzecie, a może i na czwarte dno.

  Powtórzę się w tym miejscu, ale nie wierzę w teorie powtarzane przez większość. Nie przekonuje mnie sprowadzanie do Europy milionów uchodźców tylko po to, by dawna Europa zniknęła. W tym celu wystarczy jedynie zaczekać, gdyż Europejczycy prędzej czy później i tak wymrą, a przybysze zastąpią ich miejsce. Przyspieszanie tego procesu nie pasuje do charakteru naszych wszechwładnych oligarchów, jak do tej pory wykazujących się nadludzką cierpliwością. Większą mają chyba tylko Chińczycy.”
  https://rgrunholz.wordpress.com/2017/04/07/efekta-terroryzmow-roznorakich/

 10. Pinxit said

  Czy izrael to tez „ciapate’?

 11. W ciężarówce była bomba. Coś nie wyszło.

 12. osoba prywatna said

  Szwedzka policja wszczęła śledztwo.

 13. osoba prywatna said

Sorry, the comment form is closed at this time.