Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kompromitacja prokuratora Pasionka

Posted by Marucha w dniu 2017-04-08 (sobota)

Nie wiem, czy Państwo zdają sobie do końca sprawę, że PiS żyje dzięki quasi-religii smoleńskiej. Gdyby nie Smoleńsk, byłaby to partia na poziomie poparcia Lecha Kaczyńskiego przed jego tragiczną śmiercią. No, powiedzmy, na poziomie 15%.

Co za tym idzie, nie zdominowałaby tak sceny politycznej, jak to się stało po katastrofie i po histerii przepoczwarzonej w rzeczywisty kult.

PiS tym żyje, PiS się tym karmi. Dlatego trzeba co jakiś czas podsycać ów kult, podgrzewać emocje. Naczelny druid kultu – Antoni Macierewicz robi to doskonale. Ale robią też inni. W poniedziałek 3 kwietnia br. prokuratura postawiła „nowe” zarzuty rosyjskim kontrolerom.

Oto zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek oświadczył, że:

„Analiza materiału dowodowego – w oparciu o już zebrane dowody, a także nowo pozyskane w toku śledztwa – pozwoliła prokuratorom na sformułowanie nowych zarzutów wobec kontrolerów lotów, obywateli Federacji Rosyjskiej, a także trzeciej osoby, będącej wówczas w wieży kontroli lotów, i przypisanie tymże przestępstwa umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym, którego konsekwencją była śmierć wielu osób”.

Jest to oskarżenie Rosji o celowe zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP. Przypominam, co oznacza „wina umyślna” w polskim prawie:

Zgodnie z art. 9 § 1 k.k. Czyn zabroniony popełniony jest umyślnie, jeżeli sprawca ma zamiar jego popełnienia, to jest chce go popełnić albo – przewidując możliwość jego popełnienia – na to się godzi.

Prokurator nie pozostawił więc pola do innej interpretacji. Oczywiście, nie chodzi tu o jakiekolwiek ustalenia. Już w dniu katastrofy stwierdzono w PiS, że Rosjanie zamordowali prezydenta i przez 7 lat WSZYSTKO dostosowuje się do tej tezy. Nie chodzi o rzeczywiste zbadanie, stwierdzenie, sformułowanie hipotez. Ma się zgadzać z tezą ostateczną ogłoszoną 10 kwietnia 2010 r. Koniec. Kropka.

Na chwilę obecną mamy więc do czynienia z czterema głównymi przyczynami katastrofy (formami dokonania zamachu wg PiS):

1. Eksplozja bomb umieszczonych na pokładzie Tu-154. Tu zakłada się współdziałanie strony polskiej.
2. Celowe rozpylenie mgły nad rejonem lotniska.
3. Ściągnięcie samolotu na ziemię (w sensie spowodowania katastrofy) poprzez użycie wielkiego magnesu.
4. Umyślne doprowadzenie do katastrofy przez kontrolerów.

W każdym wypadku oznacza to oficjalne oskarżenie Rosji przez Polskę o celowe zamordowanie ludzi na pokładzie Tu-154.

Jeżeli PiS chce zachować konsekwencję, w wyniku takich „ustaleń” powinien:
– primo – zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją
– secundo – wypowiedzieć wojnę Rosji

Nie zrobi tego, gdyż Smoleńsk, jak wskazałem wyżej, jest pożywką dla kultu quasi-religijnego, który musi trwać; ponieważ stosunki są już de facto zerwane, zaś na wojnę zabraknie im po prostu męskiego ducha, tak jak brakuje im go, kiedy chodzi przyznanie się do przyczynienia się strony polskiej i samego Jarosława Kaczyńskiego do zaistnienia warunków, w których katastrofa mogła mieć miejsce.

Wg najbardziej prawdopodobnej hipotezy – którą można postawić ostrożnie, mając na uwadze niedoskonałość materiału dowodowego i celowe pomijanie pewnych wątków – Tu-154 rozbił się na skutek błędu pilotów wywołanego szeregiem pozostających w związku przyczyn, przede wszystkim, w postaci nacisku psychicznego ważnych osób przebywających na pokładzie samolotu, tj. przede wszystkim prezydenta Lecha Kaczyńskiego i gen. Andrzeja Błasika.

Część odpowiedzialności, w postaci niewystarczającej stanowczości i braku kategorycznego zakazu lądowania dla samolotu prezydenckiego, wynikającego z obawy przed skandalem politycznym, ponoszą owi kontrolerzy.
[Mieli zestrzelić samolot? – admin]

Nikomu ze wskazanych osób nie można postawić zarzutu umyślności. Bazując na dostępnych danych trzeba stwierdzić, że wszyscy ponoszą winę nieumyślną za katastrofę, która wydarzyła się nie na skutek celowego działania którejś z tych osób, ale na skutek splotu okoliczności związanych z decyzjami tych osób i obiektywnych warunków zewnętrznych, takich jak zła pogoda.

Pragnąłbym, aby kiedyś Polska w sposób prawdziwie godny podeszła do tej tragedii. Bez aksjomatu znalezienia winnych po stronie rosyjskiej i polskiej, bez miotania oskarżeniami o zdradę, bez patologicznego kultu, bez projektów 120-metrowych pomników, i bez zwykłego cyrku, którym cwani gracze polityczni karmią nas od siedmiu lat. Pragnąłbym…

Adam Śmiech
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 to “Kompromitacja prokuratora Pasionka”

 1. RomanK said

  „Pragnąłbym, aby kiedyś Polska w sposób prawdziwie godny podeszła do tej tragedii. ”

  QAaaaaaaaaaa…”do tego potrzeba by wziac ludzi godnych:
  Expertow zagranicznych, wyjasniaczy modnych..”
  chcialoby sie powtorzyc za bpem Krasickim….
  Gdyz wlasnie mniej wiecej od niego, TO…. powtarza sie raz po raz…
  Ja sie ni dziwie panu Macierowiczowi, gdyz od pacholecia zanurzony w sprawy Wielkie Swietej Geometrii, krzywych kol i szukania sprzecznosci..wie – ze najwazniejsze jest ” poszukiwanie prawdy”…o wiele wazniejsze niz sama……. Prawda.
  Szukaj…szukaj…szukaj……..

 2. Czolgista said

  Kontroler wydał pozwolenia na próbne podejście (w ich żargonie – lądowanie warunkowe), ale nie dał zezwolenia na lądowanie.
  Ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej trwa w najlepsze. Kto podejmuje decyzję o próbnym podejściu w trudnych warunkach? Dowódca samolotu.

 3. Adam Ryglowski said

  Sto tysiecy , tych , co JESZCZE MYsLa. PYTA :
  Gdzie JEST KOKPIT ???
  😈
  .😤.
  .😷

  Putin z Miedwiediewem go ukradli.
  Admin

 4. Adam Ryglowski said

  P. Admin
  PO Xuja Im kokpit , jak reszty nielzja
  😂
  A to , co piszom i gadajom
  To i jeden , i drugi kupi se co tydzien TAKIE cudo techniki
  bez wysilenia (takie to som miliardery)
  😅

 5. awkzim said

  Tak naprawdę, tak mi się wydaje, jest kalendarz wyborczy. Wyjazdy do Katynia były tylko w latach wyborczych. To jedno a drugie to a lont do katastrofy został odpalony w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego. Ktoś tam musiał wpaść na pomysł zagrania na uczuciach części Polaków.

 6. awkzim said

  Ad 5
  przepraszam winno być winowajcą.

 7. jazmig said

  Decyzję o lądowaniu podejmuje kapitan samolotu, a nie wieża. Wieża może wydać zgodę na lądowanie na prośbę kapitana, ale nie może nakazać lądowania.

  W omawianym przypadku nikt wieży nie pytał o zgodę na lądowanie. Ponadto wieża dała zgodę na zejscie do wysokości 100 m, a samolot zszedł niżej bez pytania samolotu o zgodę na tę operację.

  Reasumując: Pilot nie pytał wieży o zgodę ani na zejście poniżej 100 m, ani na lądowanie. Dlatego nie ma żadnej winy wieży w związku z tą katastrofą.

  ——
  Co więcej, wieża powiedziała „Warunków do lądowania nie ma”.
  Ale według ch… Antoniego, ruscy ZMUSILI polski samolot do lądowania. Pewnie dużymi magnesami.
  Admin

 8. panMarek said

  Adam Śmiech – starszy Informatyk (Urząd Skarbowy Warszawa-Bemowo a więc na państwowej posadzie) nie ma ani wykształcenia ani wiedzy pozwalającej ocenić zdarzenie zwane „zamachem warszawskim”.
  Ośmiesza się jakimiś „magnesami” o których nigdy nikt poważny nie mówił a temat ten wymyśliło środowisko TVN i GW nie wiedząc, że magnes „działa” na kilka/kilkanaście centymetrów, nawet ten najlepszy, neodymowy.

  ——
  Z p. Śmiechem wolę zgubić, niż z takimi krytykami (nie rozumiejącymi ironii) znaleźć.
  Admin

 9. Alina said

  Znowu Śmiech.
  Nie ma żadnej kompromitacji Pasionka. Jest kompromitacja Śmichu warta.

  Dopóki nie ma UDOWODNIONEJ winy PiS nie ma podstaw do zrywania stosunków z Rosją. Jeśli przyczyny katastrofy zostaną ostatecznie ustalone i wina udowodniona WSZYSTKIM organizatorom i wykonawcom ZAMACHU w Smoleńsku, wówczas nie tylko PiS, Polska, ale i wszystkie państwa UE będą musiały zerwać stosunki z Rosją i np z panem Tuskiem. Ponieważ jednak jest to zupełnie nie w interesie tych wszystkich innych państw, można z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że nikomu nie zależy na zerwaniu stosunków z Rosją, ani zdemaskowaniem Tuska, a tym samym na wyjaśnieniu prawdziwych przyczyn katastrofy i prawdziwych wykonawców. To może być prawdziwy powód zorganizowanego zakłamywania przyczyn śmierci 96 osobowej delegacji prezydenckiej do Katynia.

  Autor należy do tej samej kasty mikrocefali, których jedynym celem życiowym jest przetrwać bez kopania się z koniem, bo dla niego samo wystąpienie na arenie międzynarodowej przeciwko większym od Polski samo w sobie jest wielką myślozbrodnią. Prawda zaś nie ma znaczenia, bo pan Śmiech ma przyziemną świadomość, że jeśli prawda wyzwala, to jedynie niesfornych z życia doczesnego.

  ——
  Pani Alino, bredzi Pani. Co to znaczy, że Unia ma zerwać stosunki z Tuskiem?
  Poza tym Pani jednak nie dojrzała do tego, aby kałamarz z atramentem za p. Śmiechem nosić.
  Admin

 10. Zerohero said

  Alina, ty to jesteś typowa inteligentka pisowska. Mówiąc krótko: masz nas….ne w łepetynie.
  Sorki, że po chamsku, ale 1000 raz zpsiowskiemu g-wnu ludzkiemu nie będę tłumaczyć braku motywów Rosjan, tego że WY musicie udowodnić swoje tezy i tym podobnych. Jesteście niereformowalna hołota.

  „Polska, ale i wszystkie państwa UE będą musiały zerwać stosunki z Rosją i np z panem Tuskiem”

  UE ma zerwać stosunki z Tuskiem? Poyebało cię kobito? Piszesz jakbyś miała 10 lat.

 11. Alina said

  http://forsal.pl/artykuly/1033777,poczatek-dyplomatycznej-wojny-swiatowej-szef-brytyjskiego-msz-odwolal-wizyte-w-rosji.html

 12. Alina said

  9
  To ciebie człowieku „poyebało”, skoro nie jesteś w stanie pojąć skrótu logicznego.
  Jesteś jak wszyscy PO-srańcy zaprogramowany na jedną wersję wydarzeń i nie masz potrzeby poznawania prawdy. Ja jeszcze taką potrzebę mam. Proszę mi tu nie wyjeżdżać z PiS, bo moje poglądy nie mają z PiS nic wspólnego, tak jak logika podstawowa nie ma nic wspólnego z układem dwupartyjnym w twoim „poyebanym” rozumku.

 13. jowram said

  Tworzy się sejmową komisję ds. wyjaśnienia afery Amber Gold, a odmawia się utworzenia sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia największej tragedii od czasu drugiej wojny światowej, tragedii 96 Polaków, w tym nomen omen parlamentarzystów. Cóż za paradoks? Brak zgody Jarosława Kaczyńskiego na powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie Smoleńska demaskuje Kaczyńskiego. Dlaczego Jarosław Kaczyński nie chciał, by publicznie, tak jak było a aferze Rywina, „przyciśnięto do muru” dziesiątki, a nawet setki polskich świadków, w tym ludzi rządu Tuska, których sam obwiniał w sprawie katastrofy? Jeśli nie wierzy w skuteczność komisji sejmowej, dlaczego zgodził się na komisję ds. Amber Gold? Tylko sejmowa komisja śledcza, której obrady byłyby na żywo transmitowane, przesłuchując na oczach milionów Polaków wszystkich świadków, mogłaby po nitce do kłębka obnażyć tę mroczną tajemnicę. Niepowołanie jej tak naprawdę obnaża prawdziwe intencje PiS-u.

 14. Józef Piotr said

  DOSSIER Adama Śmiech’a
  https://ludzie.uni.lodz.pl/index.php/Adam_Smiech

  Imie i nazwisko..
  Adam Śmiech
  mgr

  Jednostki Ogólnouczelniane
  + Biblioteka Wydziału Filologicznego

  starszy bibliotekarz
  pracownicy tej jednostki oraz jednostek podległych

  Pomorska 171/173
  90-236 Łódź
  pokój: 1.46

  asmiech@uni.lodz.pl

  http://biblfilolog.uni.lodz.pl
  tel.: +48 42 665-53-02

  ]Jeśli to ten ? To sobie Gajowy znalazł AUTORYTET ?

  ——-
  No kuźwa, rzeczywiście, informacje o p. Śmiechu są porażające i kompromitujące. Słyszał to kto, żeby jakiś bibliotekarz się mądrzył o polityce…?
  Admin

 15. Wimar said

  W omawianej sprawie wszyscy kłamią. Jedni ze względów koniunkturalnych inni z głupoty.
  Wydarzenie z 9-10.04.2010r. ma o wiele szerszy aspekt niż się niejednemu wydaje, ale na razie nie przyszedł jeszcze właściwy czas na poznanie prawdy. Ja osobiście jestem przekonany do tez stawianych przez Pana inż.K.Cierpisza .www.zamach.eu

 16. Alina said

  14 Józef Piotr
  Dossier nie kompromituje, po prostu człowiek pracy, etatowiec = niewolnik/najemnik żyjący z pieniędzy budżetowych, niezdolny do istnienia samodzielnego. Po niewolniku trudno sie spodziewać samodzielnego myślenia. To tacy ludzie są targetem TVN.
  On nawet sobie nie zdaje sprawy, że ma poglądy zaprogramowane przez TVN. Sam pewnie niczego nie musiał wymyślać, robi co mu każą. Prac w US jest raczej ogłupiająca niż twórcza – nikt mi nie powie, ze w US-ach pracują geniusze – tam pracują przeważnie idioci do realizacji kretyńskich przepisów.

 17. Marucha said

  Re 16:

  Wredna i głupia kobieto, chlapiąca ozorem bez ładu i składu…

  Od kiedy to życie z własnej pracy na etacie oznacza „niezdolność” do samodzielnego myślenia czy niewolniczą mentalność? Co ty wiesz o człowieku? Gówno wiesz, bo nawet nie rozumiesz, co pisze i co chce przekazać.

  Jesteś taką kretynką (zwłaszcza odnośnie związków autora z TVN!!!), że ja już dłużej nie chcę cię mieć w gajówce. Idź sobie stąd sama, zanim cię nie wyrzucę.

 18. Zerohero said

  @Alina

  „zerwać stosunki z Rosją i np z panem Tuskiem”

  Nieporadność językowa i niewyrobienie intelektualne biją po oczach. Tak piszą 10 letnie dzieci. Jak widać sekta smoleńska skupia ludzi ociężałych umysłowo.

 19. Alina said

  Ociężali umysłowo to komentują ….

Sorry, the comment form is closed at this time.