Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Piętka: Trump „skorygowany”

Posted by Marucha w dniu 2017-04-08 (sobota)

W przeciwieństwie do nielicznych w Polsce środowisk realizmu politycznego – wiążących z osobą Donalda Trumpa ogromne nadzieje na odprężenie w stosunkach międzynarodowych i powstanie świata wielobiegunowego, a co za tym idzie również zmianę samobójczej polityki Warszawy wobec Rosji – ja od początku byłem sceptyczny.

Mój sceptycyzm stał się jeszcze większy, kiedy kilka dni po wyborze Trumpa na prezydenta USA pani Madeleine Albright zapowiedziała „skorygowanie” jego „pozycji”.

„Korygowanie” Trumpa przybrało na sile po objęciu przez niego władzy w styczniu 2017 roku. Najpierw – po histerycznej kampanii z ujawnieniem rzekomej ingerencji Rosji w amerykańskie wybory – z jego otoczenia zniknęli wszyscy doradcy i współpracownicy, którzy mieli być twarzą zapowiadanego odprężenia z Rosją. Potem była jednoznaczna deklaracja w sprawie Krymu, w której sformułowano żądanie oddania Ukrainie Półwyspu przez Rosję. Następnie administracja Trumpa posunęła się tak daleko jak nie posunęły się nawet administracje Busha-juniora i Obamy.

Po prowokacjach w Palmirze (atak lotnictwa izraelskiego na pozycje syryjskie) i Chan Szejkun (zbrodnia wojenna z użyciem gazu bojowego, przypisana przez USA armii syryjskiej), w nocy z 6 na 7 kwietnia marynarka wojenna USA zbombardowała rakietami Tomahawk syryjskie lotnisko Shayrat, co spowodowało po stronie syryjskiej poważne straty w sprzęcie lotniczym i ludziach.

Amerykański atak na Syrię natychmiast poparły Turcja, Izrael i Arabia Saudyjska – a więc główni, dotąd pierwszoplanowi, aktorzy dramatu syryjskiego.

„Skorygowanie” pozycji Trumpa mnie nie dziwi. Biorąc pod uwagę jego skrajnie filosemickie i proizraelskie deklaracje z okresu kampanii wyborczej – składane zarówno przed największymi organizacjami żydowskimi w USA (w tym AIPAC), jak i wobec władz Izraela – miałem od początku wątpliwości co do realizacji programu wyborczego Trumpa. Te wątpliwości były właśnie przyczyną mojego sceptycyzmu odnośnie zapowiadanej przez Trumpa rewizji dotychczasowej – dyktowanej Białemu Domowi przez neokonserwatystów – agresywnej polityki zagranicznej USA.

Od co najmniej lat 80. XX wieku o polityce zagranicznej, a nawet wewnętrznej USA nie decyduje wola takiego czy innego prezydenta, czy jednej z dwóch partii reprezentowanych w Kongresie. Decydują AIPAC (The American Israel Public Affairs Committee) i neokonserwatyści oraz pośrednio Izrael.

Wszystkie „wojny o demokrację” i „kolorowe rewolucje” ostatniego ćwierćwiecza były podejmowane przez USA z inspiracji lobby proizraelskiego w USA i przeważnie w interesie Izraela. Nie inaczej jest z „wojną domową” w Syrii, w której Izrael formalnie nie bierze udziału, ale której jednym z najważniejszych, rzeczywistych celów – o czym wszyscy wiedzą, ale głośno o tym nie mówią – jest stworzenie Wielkiego Izraela od Morza Śródziemnego po Eufrat i Tygrys.

Fakt, że Trump posunął się w tej sprawie znacznie dalej, niż ośmieliła się to zrobić administracja Busha-juniora i Obamy świadczy tylko o tym, iż zapowiedziany w listopadzie 2016 roku przez Madeleine Albright proces jego „korygowania” zakończył się pełnym sukcesem.

Z tym co napisałem na temat rzeczywistego celu „wojny domowej” w Syrii jest zbieżne to, co na ten temat powiedział prezydent Baszszar al-Asad, komentując atak USA na Syrię[1].

Bohdan Piętka

[1] A. Wiejak, „Assad: Rozlew krwi w Syrii ma zabezpieczyć interesy Izraela i jego partnerów”, http://www.prawy.pl, 6.04.2017.

Facebook
http://konserwatyzm.pl/

Komentarze 23 to “Piętka: Trump „skorygowany””

 1. revers said

  Decydują AIPAC (The American Israel Public Affairs Committee) .. ? czyzby, a inne podmioty syjonizmu? niektore juz na dobre zadomowily sie w Polin.

 2. terin said

  To ze to była szopka wyborcza to juz jasne. On jest reprezentantem wielkiego zydowskiego kapitalu, w ktorego sam jest posiadaniu. Izrael ma teraz oficjalnie swojego przedstawiciela w USA – One tą kadencja zostana jeszcze bardziej zniszczone, a on sam jest tym „NWO”. Atak ten byl odpowiedzia W. Brytanii na zestrzelenie ich Izraelskich samolotow IAF. przez syryjsko-rosyjskie wojska. Minister spraw zagranicznych chazarów pow. ze zniszczy te baterie jesli Ci jeszcze raz ich uzyja, a oczywistym jest ze by uzyli bo izrael bandycko dozbraja terrorystow i niszczy w nalotach Syrie. wiec zrobili to jako pierwsi zapobiegajac sytuacji. Na Izrael widac nawet Rosja jest bezsilna, a to nie dziwne bo oni rzeczywiscie dysponują Hi-Tech w dziedzinie wojskowej. Poza tym Izrael to całe NATO, a kto wie czy i nie Rosja wiec to by zmierzało ku koncowi konfliktu, a tu nie o to chodzi bo to ma trwac jak najdluzej.

 3. Władek said

  Nie będzie POLIN dopóki nie będzie katarskiego gazu który miał zastąpić rosyjski.

  https://syriathetruth.wordpress.com/2017/01/01/why-saudi-arabia-qatar-turkey-the-west-support-terroristes-in-syria-it-is-all-about-a-gas-pipeline/

 4. Maverick said

  Trump bardzo szybko dał się spacyfikować neoconom, Bannom został odstawiony na margines, i zamiast stawiania Ameryki pierwszej, znowu interesy kabały są na pierwszym miejscu.
  Fake newsy na temat Syrii królują w żydo-mediach.

 5. Kojak said

  Po tym gnoju Trampku od samego poczatku nie nalezalo sie niczego dobrego spodziwac ! Wszystkie jego nominacje i plugawe peany na czesc Izraela i zydowstwa mowily wszystko ! Ta drazajaca gnida i smiec jest bardzo niebezpieczny ! Jesli Putin nie okzae zdecydowanie w stosunku do tego jawnego bandziora i nieokrzesanego bydlaka i oszusta moze byc bardzo zle !

 6. K.Konar said

  Wątek „Chrzest bojowy bandyty” został oflagowany jako 404. Ciekawe.

  Nic w tym ciekawego. Jutro Pan się przekona 🙂
  Admin

 7. AlexSailor said

  @Marucha

  Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
  Uwaga!
  Oglądanie grozi zniszczeniem sprzętu przez oglądającego.

  .https://www.youtube.com/watch?v=S8Sg2FzNfIY

  Proszęporównać obie wypowiedzi.
  Ta druga jest też z punktu widzenia interesów Stanów Zjednoczonych, a wypowiada się również fan ameryki.
  Jaka różnica!

  Takiego s-syństwa gospodarz jeszcze chyba nie widział.

 8. revers said

  Ale teraz Trump siedzi na piedestale i ooddaje wszysko wyborcom, zbiera pochlebstwa od niedawnych wrogow jego zagranicznej polityki od McCainow, Clintonow

 9. Maverick said

  Alex Ten Chojecki i Kowalski to kundelki kabały uprawiające ich narrację.
  Lucyferianie z NWO tylko udają miłosiernych poprzez ich chazarską żądzę, już miliony opłaciło życiem, Od Iraku, do Libii, Syrii, komunistyczna rewolucja to też ich dzieło, Teraz ci trockiści zamiast Sowietów używają USA do zbudowania swojego imperium złą, a polskie kundle kabały uprawiają ich narracje. Słowianie muszą stworzyć swoją Unię i odizolować się od badziewia jak te charakterki i nie pozwolić się skolonizować , a co więcej nie dać z siebie robić mięsa armatniego dla globalistów z NWO.
  Olewam kundli kabały.

 10. Maverick said

 11. witek said

  Po co wklejać kretynów i robić im reklamę?

 12. jowram said

  Przeciekły e-maile udowodniły, że Biały Dom dał zielone światło do ataku broni chemicznej w Syrii, którą można by zarzucić reżimowi Assad, a tym samym pobudzić międzynarodowe działania wojenne w zdewastowanym kraju.

  Opublikowany w poniedziałek raport zawiera wymianę e-mailową między dwoma wyższymi urzędnikami brytyjskiego kontrahenta Britam Defense, w którym nakreślono plan „zatwierdzony przez Waszyngton”, który wyjaśnia, że ​​Katar będzie finansował siły zbuntowe w Syrii w celu użycia broni chemicznej.

  W ubiegłym miesiącu prezydent Syrii, Baszar al-Assad, wyjaśnił, że USA nie tolerują Syrii używania broni chemicznej przeciwko swoim własnym ludziom.

  Przeczytaj więcej: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2270219/U-S-planned-launch-chemical-weapon-attack-Syria-blame-Assad.html#ixzz4dhJIYNzD
  Śledź nas: @MailOnline na Twitterze DailyMail na Facebooku

 13. Marcin said

  Wystrzelone Tomahawki kosztowały amerykańskiego podatnika 120 mln zielonych, które zniszczyły cele za 9 mln. Poza tym walono głównie w betonowe hangary a pasy startowe się ostały. Gdzie tu sens i logika? Czy to może mala rozgrzewka przed czymś większym? Zawsze kiedy skurwysyny większych skurwysynow dostają baty mamy do czynienia z takim gownem. Niech ich piekło pochłonie.

 14. revers said

  -BBC rowniez przylapana na klamstwie gazowym

  .https://www.youtube.com/watch?v=TZvAK7-oLgg

  Telwizja wloska o ussmankim gazie ..

  http://wiadomosci.wp.pl/telewizja-wloska-usa-uzyly-w-iraku-broni-chemicznej-6031539188155009a?kat=1356&wid=8083372&rfbawp=1131460538.464&ticaid=1820

 15. VA said

  Zydowscy Rabini wzywaja Trumpa do „zdecydowanego dzialania” w Syrii
  Napisali list do prezydenta Trumpa. Rabini chca wojny.
  http://forward.com/scribe/368405/rabbis-urge-president-trump-to-act-decisively-in-syria/

 16. […] Tekst wzięty  z  https://marucha.wordpress.com/2017/04/08/pietka-trump-skorygowany/ […]

 17. Maverick said

  Amerykanie którzy głosowali na Trumpa są wkurwieni, ale neocony szczekają jak najęte.

 18. La Reine Toronto said

  Juz przed wyborami Trumpek palcami pokazywal masonskie symbole; prosze zobaczyc jak on to wybornie opanowal; koleczka kciukami i wskazujacym etc.
  Przeto to jeden z nich? moze sie myle i on to robi (bombardowania) jako kompromis zeby wdrozyc swoj zaplanowany ruch obalenia FEDERAL RESERVE?

  Nie miejmy złudzeń.
  Admin

 19. Władek said

  Ad. 10

  Żydowskie arcyqoorwy, które niepotrzebnie Pan tu wkleił.

  Do takich się strzela a nie ogląda.

  Mam nadzieję, że już niedługo…

 20. Władek said

  Ad. 18.

  To nie Trump jest problemem, tylko chazarskie qoorwy, na których pasku chodzi,

  Zbyt mocne walenie w Trumpa, to zapominanie komu naprawdę należy się kula w łeb.

 21. NyndrO said

  Panie Władek, nie „komu naprawdę”, tylko „komu również” .

 22. revers said

  No to 65 bilinow szukac na pojednanie, i kolejne zwroty dla gminy …
  http://isidorium.blogspot.com/2017/04/andrzej-duda-z-radoscia-wita-propozycje.html

 23. Pinxit said

  Lubie takie „Polakow rozmowy”: komu kula w leb.
  Naturalnie, ze pan Chojeckii i Kowalski to wyjatkowe debile razem z ta nierozgarnieta panienka.

  Ja sie Polakom coraz bardziej dziwie.
  To znaczy Rosja nie ma prawa przyjac z powrotem do kraju mieszkancow Krymu po DWOCH referendach i po przeglosowaniu w Dumie, natomiast prezydent USA ma prawo napasc na kraj bez uzgodnienia z Kongresem, bez wysluchania co ma do powiedzenia sztab generalny, wojskowi, wywiad amerykanski, ONZ.
  I Rosjan wyzywa sie od kacapow, mimo, ze UZGODNILI wczesniej i potwierdzili w ONZ., ze zgodnie z karta ONZ rzad kazdego panstwa ma prawo poprosic o inne panstwo o pomoc. Rzad Asada poprosil Rosje o pomoc nie o obrone Syrii ale o pomoc w walce grupami terrorystycznymi, ktore uznane sa przez tzw. international community jako grupy terrorystyczne i oficjalnie Stany Zjednoczone oglosily wszem i wobec, ze z tymi grupami walcza.
  Rosjanie uwierzyli im na slowo i obiecali pomoc nie tylko Syrii ale i USA.
  Czy Polacy tego nie wiedza? Nie pamietaja? Telewizorow i komputerow nie dowiezli?
  Amerykanie nie robili przeciez z tego tajemnicy.
  Wiec Rosjanie wyslali pomoc ( nie tylko militarna ) do Syrii za zgoda i w porozumieniu z USA.
  Nieporozumienie nastapilo wtedy jak sie okazalo, ze Rosjanie bardzo dokladnie wykonuja to, do czego sie zobowiazali. A ze przy okazji urzadzili sobie manewry wojskowe ( duzo tanszym kosztem bo w warunkach naturalnych ) to troszke zaskoczyli Jankesow swoja gorliwoscia i … bronia.
  I tu sie zaczelo nieporozumienie gdy Izrael prosil na wszystkie strony, zeby nie atakowac ISIS bo jest Izraelowi potrzebny do zwalczania Hezbolah. Bylo o tym na gajowce i chyba byly te artykuly z Hareetza. (Na zyczenie moge jeszcze raz dostarczyc)
  Wiec Amerykanie postanowili pomoc Izraelowi i probowali wymusic na Rosjanach, zeby nie zwalczali ISIS bo to… moderate oposition, czyli bardzo lagodna ale i bardzo uzbrojona opozycja. (Moze przydalaby sie taka w Warszawie)
  To wwszytko jest in public record bo bylo publikowane i dyskutowane publicznie.
  I tu nastapil niejako rozdzwiek miedzy zaprzyjaznionym armiami Rosji i USA, bo Amerykanie nie chcieli podac listy tych grup, ktore sa podobne lagodnymi terrorystami, I Rosjanie nie wiedzieli do kogo maja NIE strzelac.
  Poniewaz Rosjanie przybyli do Syrii na zaproszenie Asada, to wypadalo im sie konsultowac z Asadem odnosnie tych terrorystycznych grup.

  No okazuje sie ze pan Kowalski i pan Chojecki opowiadaja z czapy niesprawdzone androny, nazywajac Rosjan kacapami.
  Wobec tego pozwole sobie zauwazyc, ze zachowanie Trumpa przypomina jako zywo buszmenskiego kacyka, ktory zlowil w pulapke Chinczyka ( o naiwnosci! Chinczyka zlapac w pulapke!).
  Trump nawet nie mogl wiedziec ( o ile nie byl w zmowie) co tak naprawde sie stalo. W minute po otrzymaniu wiadomosci kazal napasc na suwerenny kraj? Kto to tak robi?
  Kacyk.
  Zupa sie teraz wylala. Amerykanie wypuscili 59 pociskow z ktorych 34 bylo zniszczonych przez zolnierzy syryjskich.
  Lotnisko nie zostalo w ogole uszkodzone, i juz na drugi dzien bylo czynne dla samolotow.
  Kowalski i Chojecki klamia.
  Albo nie umieja czytac:

  Trump Humilated: Syria Shoots Down 34 of 59 Cruise Missiles, Russia to Upgrade System Soon | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/09/trump-humilated-syria-shoots-down-34-of-59-cruise-missiles-russia-to-upgrade-system-soon/

  Chyba amerykanski wywiad i specjalisci lepiej wiedza od Chjeckiego co sie stalo a co powinno sie stac:

  Trump Lied: Fmr. Ambassador Peter Ford Busts False Flag Gas Attack | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/07/trump-lied-fmr-ambassador-peter-ford-busts-false-flag-gas-attack/

Sorry, the comment form is closed at this time.