Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trump przegrywa z War Party

Posted by Marucha w dniu 2017-04-09 (Niedziela)

Prezydent Donald Trump właśnie stracił mocno już nadszarpniętą wiarygodność. Współcześni barbarzyńcy – Stany Zjednoczone – przebierając już od dawna nogami, żeby tylko dokonać kolejnej agresji, wykonały atak 59 rakietami Tomahawk na bazę lotniczą Syrii na terenie tego kraju.

Pod najbardziej ordynarnym pretekstem – dzień pierwszy – atak gazowy i natychmiastowe oskarżenie Asada i Syrii, dzień drugi – zdjęcia martwych dzieci i medialna hucpa antysyryjska i antyrosyjska (z ambasador USA przy ONZ wymachującą zdjęciami zabitych dzieci, na czele), dzień trzeci – atak przeprowadzony jak zwykle – bez wypowiedzenia wojny, ale i bez przedstawienia choć cienia dowodu na odpowiedzialność państwa syryjskiego za atak gazowy.

Sztandar amerykański, niegdyś, słusznie czy nie, uważany za symbol walki o wolność i symbol wolności jako takiej, stał się dziś symbolem niczym nie ograniczonego bandytyzmu międzynarodowego w wykonaniu samozwańczego żandarma/hegemona, który nie podlega nikomu i żadnym prawom boskim ani ludzkim.

Jest to wielka prowokacja skierowana przeciwko Rosji. Widać wyraźnie, że zapowiedzi pozytywnej zmiany w stosunkach z Rosją, składane wielokrotnie przez Trumpa w czasie kampanii wyborczej, zostały wyrzucone do kosza.

Rozbudowuje się przyczółek polski, dalej nakręca się sytuację na Ukrainie, Czarnogóra ma zostać przyjęta do NATO, teraz nastąpił atak na Syrię. Co dalej? Czy dawno zapowiadane strefy zakazu lotów? Znamy ten scenariusz z Iraku. Końcowym etapem będzie usunięcie Asada. Chyba że? No, właśnie. Chyba że Rosja.

Ale czy nie przeceniamy jej siły i zdolności polityczno-dyplomatycznych? Rosja została podobno poinformowana o ataku amerykańskim, dlaczego więc jej reakcja była w pierwszej chwili żadna? Otóż, jestem przekonany, że zniszczenie jednego, czy kilku Tomahawków przez Rosjan uspokoiłoby wojowniczość USA.

Wbrew pozorom, nie byłaby to sytuacja grożąca eskalacją konfliktu, bo przecież atak miał charakter typowo bandycki. Oburzenie, zawieszenie memorandum o zapobieganiu incydentom, mówienie o agresji na suwerenne państwo, to wszystko prawda, ale reakcja powinna być natychmiastowa po otrzymaniu informacji. A tak, USA dokonały kolejnego sondowania wartości Rosji i nie wyszło to dla Rosji najlepiej, mówiąc oględnie… A nie są to żarty i nic nie znaczący region dla Rosji.

W sytuacji ciągłego otaczania i planów gazociągów pomijających Rosję i jej złoża, sprawa jest jasna – Rosja nie może odpuścić Syrii. I to w sytuacji niepewności co do Turcji (jak ktoś raz zmienił front, może zmienić i drugi; zresztą Turcja już pochwaliła atak amerykański), i Iranu stojącego w kolejce do likwidacji. Rosja nie jest w łatwym położeniu. Nie dość, że jej jedyną siłą, której boi się Ameryka jest arsenał atomowy, w Rosji cały czas agentura prowokuje fermenty społeczne, na zewnątrz, bez mrugnięcia okiem dokonuje się prowokacji militarnych na granicach Rosji (kolejne ściąganie oddziałów NATO).

I najważniejsze – zakłamane media Zachodu całą tą antyrosyjską działalność przedstawiają jako rosnącą agresję Rosji! Nikt przy zdrowych zmysłach nie może brać pod uwagę rozwiązania atomowego, ale może czas już, aby Rosja straciła złudzenia co do dobrej woli Zachodu i zweryfikowała swoje oczekiwania, nie mówiąc już o konieczności porzucenia tej dziwnej pozycji, jakby łaszenia się do Zachodu, oczekiwania uznania, docenienia, pragnienia wspólnoty z Zachodem itd.

Polscy wasale USA już ogłosili swoje poparcie dla akcji swego pana. Rzecznik rządu Rafał Bochenek w TVP Info: „Chcemy być na bieżąco z tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. To sytuacja oczywiście niecodzienna, nadzwyczajna i chcemy mieć nad tym kontrolę. W ostatnim czasie pan Baszszar al-Asad przekroczył pewną granicę, użył broni chemicznej w stosunku do ludności”.

„Po tych obrazkach, które obiegły świat, po tych dzieciach zabitych bronią chemiczną, Trump nie mógł nie zareagować” – ocenił Tomasz Siemoniak (PO), b. minister obrony narodowej.

Tymczasem Marine Le Pen powiedziała, że prezydent USA Donald Trump próbuje być „policjantem świata” i zasugerowała, że jego plany mogą się nie udać. Jak dodała, była „zaskoczona” nagłą decyzją Trumpa. Ostrzegła, że wcześniejsze międzynarodowe interwencje w Iraku i Libii doprowadziły do wzrostu islamskiego ekstremizmu.

W 2013 r. Trump tak pisał do Obamy: „I znów, do naszego bardzo głupiego lidera, nie atakuj Syrii – jeśli to zrobisz, bardzo złe rzeczy się zdarzą, a USA nic nie na tym nie uzyska”.

Czy Donald Trump oszukał swoich wyborców i to wszystko, co mówił było li tylko zagraniem pod publiczkę?

Jednak mimo wszystko uważam, że nie. Ufam, że był szczery. Ale w czasie kampanii i zaraz po zwycięstwie wskazywałem w kolejnych tekstach na siłę oporu wobec jego planów, siłę potężną, składającą się z czterech filarów – neokonserwatystów-mesjanistów dążących do panowania nad światem, zimnowojennego Pentagonu, przemysłu zbrojeniowego i wszechpotężnych mediów. Widzimy właśnie, jak Trump przegrywa z frontem War Party.

Czy to już jego koniec, czy też próba kontrolowanego wycofania się i okopania na pozycjach? Jak zwykle – czas pokaże.

Adam Śmiech
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 48 to “Trump przegrywa z War Party”

 1. Bronisław said

  Można odnieść wrażenie, że tak jak biskup Rzymu Franciszek, wszystkimi siłami dąży do zniszczenia Watykanu, podobnie Trump
  bez opamiętania chce zamienić „Usrael” w pogorzelisko?!!! Nam pozostaje modlitwa o opamiętanie dla nich i im podobnych!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 2. RomanK said

  Emmmpstremmmbzdremmmmm:-))))))))))
  Jaja sobie pan- robi panie Adamie…z pogrzebu….nie wiedzac, ze to zaden pogrzeb, ale proba generalna odsloniecia nagrobka:-)))
  Od kiedy to sztandar amerykanski byl flaga wolnosci i dla kogo?????
  Pan slucha co mowia zamiast patrzec co robia…..
  Jesli wlasciciele nikewolnikow wlacza o wolnosc….to normalnemu czlowiekowi od razu cus nie pasuje:-)))))
  Obudzcie sie panowie w kolebusi zwanej „Mysl Polska”..czas otworzyc slipki i przestac gaworzyc gaaagaaa guuuguuuuu….
  WY panowie chcecie udawac, ze suszycie sianko….kiedy wlasnie zabieramy sie za wyworzenie gnojownika….zdziwieni i oburzeni- ze nie pachnie ziolkami:-))))
  Niech pan zapamieta raz na zawsze:
  Polityka to wojna bez rozlewu krwi…..Wojna to polityka ociekajaca krwia ….ludzka krwia…
  I nigdy nie bylo inaczej…
  A co sie tyczy sojusznikow..ci zawsze zapoominaja ze suverenowie wlacza zawsze do ostatnie kropli krwi..najwierniejszego sojusznika….po czym koncza woje przechodzac na polityke….
  Dlatego- gdzie kuja konie, zaba nie powinna podsuwac nozki…
  a jak podsunie…to lepiej od razu leb:-))))))pryncypialnych dziennikarzy zwlaszcza:-))))

 3. USA zawsze było państwem bandyckim, bo to twór masonerii na fundamentach byłych kolonii, stworzonych po wymordowaniu Amerykanów przez protestantów angielskich. Walka o wolność to mit i kłamliwa propaganda w wykonaniu wujka Sama, która przez wiele czasu ogłupiała nas i nadal ogłupia.

 4. Siggi said

  Pewien-ceniony przeze mnie – analityk, rakietowy atak USA na Syrię rozpatruje w kategoriach wew.problemów pozycji Trumpa już jako prezydenta.Jest faktem,że D.T. ma fatalne notowania w sondażach,które przdstawiają go jako b.słabego prezydenta.On „zderzył” się z całą wrogością yelit ,on nie ma poparcia także u republikanów.Niektórzy twierdzą,że uruchomiono mechanizmy wysadzenia go z fotela nr.1.wszelkimi sposobami.Media ujadają jak mogą.
  Atakiem na Syrię chciał udowodnić,że nie jest mięczakiem i stać go na odważne decyzje.I zaraz zaczęli „piać” inaczej.
  Analityk przywołał inne,podobne sytuacje z historii USA.Podał przykład H.Trumana,który także cieszył się beznadziejnymi notowaniami jako b.słaby prezydent.Aby poprawić sobie pozycję w kilka miesięcy od zajęcia fotela nr1(… i samolotu nr1 też),miała miejsce Hiroshima i Nagasaki.Potem musieli dorabiać propagande,że to przyspieszyło klęskę Japonii.Większe zniszczenia poniosło Tokio niż H.i N. z powodu nalotów bombowych konwencjonalnych.Ale akcje Trumana ostro wzrosły.Jeszcze jeden przykład słabego prezydenta w poczatkach kadencji podaje J.Kennedy’ego,który akceptował inwazję w Zatoce Świn z wiadomymi skutkami,ale pokazal,że stać go na odważne decyzje.
  Trump może przeholować,gdyby cokolwiek zaczął przy Korei,co zakończy się katastrofą dla świata.

  O tym mówi Kozakow Jakov Josifowicz(Kedmi) tu..
  Nie przeszkadza mi to,że on Żyd i do tego z Izraela.
  https://www.youtube.com/watch?v=fZpK5m1v_ek&feature=youtu.be

 5. VA said

  Ktos z Pentagonu mowi jak naprawde jest:
  http://victuruslibertas.com/2017/04/exclusive-exclusive-pentagon-insider-reaches-out-to-vl-about-bombings/

 6. Siggi said

  USA za wszelką cenę chcą pokazać że jeszcze liczą się na Bliskim Wschodzie
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=46990

 7. Vladimir said

  Czegoz mozna sie bylo spodziewac po tym „nowym” prezydencie i „stara” polityka USA jak nie takiej wlasnie agresji ktora jest uwienczeniem ale z pewnoscia nie zakonczeniem polityki woejnnej USA/NATO …

 8. Adam Ryglowski said

  W grze w szachy na pozycji 1d jest KRoL PERSJI .
  Hetman z. e1 wyszedl w pole
  Tygrys , ktory dotychczas. Kibicowal z. f1 i h1 (i pionami) zajarzyl ,
  ze nie chodzi o ubicie Hetmana/Krolowej.

  On pierwszy moze zostac uwiklany w drake
  .
  A doktora okuliste z UK , tymczasowo chroni KRoL z poz. 1d
  BO POTEM BEDZIE. KONIEC. P E R S J I.
  …jak. Ktos tam nie posprzata PLATNYCH ZBOKoW i..mordercow
  takich , albo. Lepszych , niz. SS Gruppe i. UPA
  😞

 9. Lam said

  ŻENADA?
  Sojusznicy chyba niedobrze się czują –
  Rezolucję ONZ twardo blokują. (*)
  Donald chciał pokazać co potrafi
  I swą kulą na ślepo w płot trafił…
  08-04-2017
  (*) Wielka Brytania, Francja i USA zablokowały podjęcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji o przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie incydentu z gazem bojowym w Syrii „do czasu przeprowadzenia konsultacji z Rosją”. Minister Boris Johnson odwołał poniedziałkową wizytę w Moskwie oświadczając, że udający się tam kilka dni później amerykański sekretarz stanu „lepiej wyjaśni sytuację”.
  Daily Mail, London: A UN vote on investigating a suspected sarin gas attack in Syria has been put on hold by Britain, France and the US… http://dailym.ai/2oLIPUl#i-572344cabb59ef55

 10. osoba prywatna said

  Protesty we wszystkich dużych miastach USA, przeciwko decyzji Trumpa o atakowaniu Syrii

 11. osoba prywatna said

  Demonkracja w hameryce.

 12. osoba prywatna said

  „Zachodnie wartości”? Europa pochwaliła działania Trumpa dopiero, kiedy złamał prawo
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704085207540-Trump-wartosci-polityka/

 13. Moher49 said

  Trump ma wielu żydów wśród członków rodziny, podobnie jak pan Komorowski, Kwaśniewski i Duda, który radośnie wita kolejną żydowską bandę w Polsce. Nie widzę innej rady, jak tylko się modlić do Świętego Michała Archanioła, może w końcu nas wysłucha. Sami nie mamy żadnych szans.

 14. osoba prywatna said

  Grupa powiązana z Sorosem stoi za atakiem chemicznym w Syrii.
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/grupa_powiazana_z_sorosem,p342957705

 15. osoba prywatna said

  Kreml ostrzegł USA, że jest „o jeden krok od wojny”. Trump ostrzega, że uderzy ponownie na Syrię.
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/kreml_ostrzegl_usa_ze,p1628628298

 16. osoba prywatna said

  C-400 zestrzelił niemal wszystkie amerykańskie tomahawki.
  .https://youtu.be/Rxo6mhTmLpI

 17. osoba prywatna said

 18. NICK said

  Trumpek.
  Przegrywa?
  Wygrywa?

  Jest Nasz?
  Czy obcy.

 19. VA said

  https://therealdeal.com/2017/01/27/george-soros-is-the-secret-financier-behind-kushner-backed-startup-cadre/

 20. konfuzjusz said

  Tylko czas pokaże. My jesteśmy niczym.

  Panie Romanie, na śmierdzącym gnojowisku wyrastają najpiękniej pachnące róże. Ale nas już nie będzie.

 21. Pinxit said

  Wazny jest biznes:

  Trump owns shares in company firing missiles into Syria, making $1.5b in one day for Raytheon

  http://www.hangthebankers.com/trump-owns-shares-company-syria-raytheon/

 22. Yah said

  Ad 20

  Bo ta wielka , silna Polska z przepowiedni to …….. z przepowiedni nie Polaków tylko frankistów i nie Polska tylko Polin, ale ….. to tylko drobny szczegół. My i tak się nie liczymy, o czym Pan Mosiek od czasu do czasu przypomina. Liczą się ich plany. A gdy nieśmiało zauważamy, że to nie dla nas, że my na tym nie zyskamy,, że znów dołożymy do nie naszego interesu. Wtedy ola boga, jak śmiemy wątpi w przyszłość Polski. Bo to nie Polska, tylko Polin. Nie nasza, tylko ich …….

 23. Marek said

  Powtórzę. Trump to kolejny na stolcu Białego Domu – zbrodniarz wojenny.
  Dodatkowo, podły oszczerca, który winę za atak chemiczny zwalił na Asada.
  Słowem, zabójca i kłamca w jednym. Jak znany wróg i przeciwnik.
  Trump, który cieszy się, że córeczka konwertuje na judaizm.
  Religię przeciwną Chrystusowi, chrześcijanom, od zawsze. W talmudzie Jezus jest oskarżany o najgorsze zbrodnie przeciwko Bogu i żydom. Jest poniżany, wyzywany od bękartów po matce prostytutce, który obecnie smaży się w piekle w ekstrementach. Ale durny trampek jest zadowolony z wyboru córeczki i koszernego zięcia.
  Zaś nasz* andrju doopa, jak stolcman onegdaj – popiera publicznie zbrodniarza.

 24. Adam Ryglowski said

  Ad 17
  To nie Pornografia ????¿
  😈
  .
  😂.
  Takie zzycie

  😂.

  ,……

 25. matirani said

  do 17 OP – uspokojta sie.. co za duzo to niezdrowo, panial?

 26. matirani said

  22 – znów jad Yada… nie fanzol tylko powalcz zaczynajac od siebie. Piensa positivo, carrajo! Careraja también. 😉

 27. matirani said

  20 Konfuzjuszu – no nie widzialem róz na gnojowisku…. ale jak mielismy konia, to mialem zainteresowanych hodowców róz mojego konia konskimi plackami… ale to nie to samo.

  Dla czytatych: http://www.voltairenet.org/article195914.html

  Дональд Трамп завоёвывает доверие у своих противников
  Тьерри Мейсан

  Тому, что говорят политики, а за ними повторяют СМИ, верить нельзя. И то, что сегодня говорится и пишется о том, что произошло в Сирии этим утром, к действительности тоже не имеет никакого отношения.

  I dla bardziej czytatych: http://www.voltairenet.org/article195897.html

  Donald Trump affirme son autorité sur ses alliés
  par Thierry Meyssan

  Ne vous laissez pas illusionner par les jeux diplomatiques et le suivisme des grands médias. Ce qui s’est passé ce matin en Syrie n’a aucun rapport ni avec la présentation qui vous en est faite, ni avec les conclusions qui en sont tirées.

  … milego

 28. Birton said

  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych, PO=Partia Ogólnożydowska SLD=Syjonisci Lewico-Demokratyczni i wszystko jasne
  probanderowski , antypolski, żydowski rząd w Warszawie z premier Żydło na czele i prezesem Kalksteinem w tle , prezydent Juda błogosławi Szatany Zjednoczone i Agendę Polin
  Trumpstein to ŻYDOWSKI sługa pryncypała Netanyahu i wszystko jasne , chociaż może się i ugiął, aby nie zostać zabitym jak Kennedy, który się nie ugiął przed amerykańskim żydostwem; podobnie Lepper, który też został zabity
  Izrael i USA odpowiadają za ludobójstwo na Bliskim Wschodzie w szczególności chrześcijan. Netanyahu i Obama to ŻYDOWSCY ludobójcy i powinni być sądzeni, Norymberga II. Teraz dołączył do nich ŻYDOWSKI sługus Trumpstein, może ze strachu

 29. VA said

 30. Przemko said

  a/ nie można bronić trumpa. ależ rozczarowanie!!!! opozycja opozycją, nawet wewnętrzna – ale to ON wydał ten zbrodniczy rozkaz. z punktu widzenia prawa m-narodowego dokonał zbrojnej agresji na obce państwo. jest ZBRODNIARZEM!
  b/ powód tego ataku przykrytego brudną i prymitywną ‚fałszywą flagą’? taki jeden mały, żółty z czarnymi włosami… olał trumpa w sprawie wywarcia nacisków na Kima – więc trzeba było mu pokazać, że jankesi dalej bezkarnie mogą napaść (prawie) każdy kraj na świecie i nie chowają arsenałów do lamusa (osłabienie anty-chazarskiego prez. Assada i powkurzanie (wybadanie??) Ruskich to kolejne powody)
  c/ na ogłaszanie pogrzebu Iranu jest jeszcze o wiele za wcześnie. z całych sił trzymam kciuki za wspaniałych Persów. dacie radę!

 31. Dziadzius said

  Tak tylko dla tych co lubia statystyki —
  OD roku 1776 Ameryka przez te 241 lat swego istnienia jako niezalazne panstwo brala udzial w wojnach przez 224 lata – to nie najgorzej na panstwo ktore glosi POKOJ i DEMOKRACJE tylko nie mowi komu i gdzie

 32. revers said

  Trump rozkreca sie …
  http://www.zerohedge.com/news/2017-04-08/us-sends-aircraft-carrier-toward-north-korea-response-recent-provocations

  czyli juz ma w portfelu pare papierow firm zbrojeniowych, i robi bizeness jak nie na tomahawkach wystrzelonych w kierunku Syrii, to moze powtorzyc tomahawki w kierunku nord korei.

 33. konfuzjusz said

  Skrót myślowy, panie Mati. Guwno potrzebne jest do uprawy na ten przykład pieczarek, które niektórzy ją na surowo. Smacznego.

  A tych cytatów dla całkowicie kumatych, to ja sawsiem nie kąprędeże wu. Niewystarczająco żabuff żem zjadł żeby kumać. Sorry. Pardą.

 34. revers said

  Rosja zawiesza goraco linie z USA …
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075204846-Rosja-zatrzymuje-goraca-linie-z-USA/

 35. Siggi said

  http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/amerykanski-dziennikarz-doradca-ds-bezpieczenstwa-trumpa-manipuluje-raportami-wywiadu-aby-usa-wyslalo-do-syrii-150-tys-zolnierzy/

 36. matirani said

  33. Konfu – po rosyjsku tez nie? No to znajdz po angielsku! Proste. Albo po szkopsku. Jest wybór. Ino po polsku paka nietu

 37. konfuzjusz said

  Po russku może być. Troche na skutek starości te bukwy skaczą przed oczami, ale to da sie opanować. Wolniej sie czyta i tyle.

 38. Yah said

  Że tez ten Mosiek taki głupi. Wytłumaczone zostało wszystkim jak działa, kogo atakuje ( przy czym krąg atakowanych powiększa się) , a ten w kółko , bezczelnie , tak samo.

  Jak by jeszcze ktoś nie zrozumiał, to mośkopodobni mają monopol na wszystko. Tylko oni mogą być polskimi patriotami. A polski goj ma się ich słuchać i na tym ma polegać polski patriotyzm. Kto nie słucha to nie patriota tylko defetysta.
  Oj Mosiek , Mosiek – taki stary i taki głupi

 39. Yah said

  Maćko said
  2017-01-11 (środa) @ 01:48:26

  Panie Romanie, w kazdym kraju, który obserwuje i który sie psuje, to znaczy w którym normalnym ludziom zyje sie coraz gorzej, zastanawia mnie bezczynnosc patriotów a szczególnie uleglosc patriotów z wojska czy policji.

  Tez mam nadzieje, ze Trump bedzie patriota, dobrym czlowiekiem i ze dozyje, tzn. stworzy dookola siebie mur, aby nie skonczyc jak paru innych prezydentów USA zamordowanych oficjalnie i nieoficjalnie.

  Piensa positivo, carrajo! He, he, he ….

 40. provincjal said

  W jakim stopniu zażydzona rosja wpływa na politykę israela i usa, czy nie jest tak, że te trzy państwa w formie trójkąta równoramiennego to podstawa gwiazdy davida, a dla nas tylko spektakle ?

 41. Siggi said

  „Zachodnie wartości”? Europa pochwaliła działania Trumpa dopiero, kiedy złamał prawo
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704085207540-Trump-wartosci-polityka/

 42. piotr said

  Ad.40 Trafil Pan w dziesiatke.Teatrzyk w Syrii dla naiwnych trwa w najlepsze.

 43. Pinxit said

  40
  Prowincjal

  Powinni prowincjala i Piotra wynajac Amerykanie jako rzecznikow Dept. Stanu w charakterze specjalistow od Bliskiego Wschodu.
  Tam juz siedzi dwoch blaznow. Potrzeba im kompanow do gry w zechcyka..

  Dla niektorych, przepedzenie z Bliskiego Wschodu 9 milionow chrzescijan, wymordowanie miliona dzieci , zrujnowanie i kompletnie zniszczenie Iraku, Libii a teraz Syrii, mordowanie Palestynczykow i grzebanie dzieci zywcem w ziemi – jest teatrzykiem.
  Taki smieszny teatrzyk to fala uchodzcza w Europie i tonace dzieci w morzu.
  Soros bedzie wami zachwycony. Moze uda sie wam zalapac na intratna posadke bajarzy o tragedii Bliskiego Wschodu. Moze do CNN?

 44. NICK said

  OP. (17).
  Prawda. Obrazowa. Tak czasem trzeba.

  (26). Mać-qa.
  „22 – znów jad Yada… nie fanzol tylko powalcz zaczynajac od siebie. Piensa positivo, carrajo! Careraja también. 😉”
  Czymże przyfanzolił???

  (33) Kon-fu-z-jusz.
  „Guwno potrzebne jest do uprawy na ten przykład pieczarek, które niektórzy ją na surowo. Smacznego.”
  Niekoszerne? Aliboż „guwno” ubiera się we pieczarkę? Czy też, może jedzenie macy, wg znanego przepisu, odmładza za sprawą dodatków?

  [nawiasem to wiele grzybów je się; na surowo; przypomnę młodą purchawkę, orzechową]

  (39). Pan Yah.
  „zastanawia mnie bezczynnosc patriotów a szczególnie uleglosc patriotów z wojska czy policji.” Cytata z maćqa = beznarodowca i bezwyznaniowca. Tyle by było gdyby nie TO, że tacy niszczą świat normalny.
  Nawet ten wedle naturalnego pojmowania.

 45. revers said

  Trump przegral tez z glebokim panstwem, grozil mu impenczment, pewnie nazbierali o nim fbi, cia falszywki pod rosyjskiego agenta i tak sie zaczelo …

  https://pracownia4.wordpress.com/2017/04/09/zamach-bombowy-w-petersburskim-metro-atak-chemiczny-w-syrii-czy-trump-ugina-sie-pod-presja-glebokiego-panstwa/#more-10006

 46. piotr said

  ad.43 To ze napisalem teatrzyk nie chodzilo mi o to ze bomby i pociski leca na niby.Leca naprawde i zabijaja.Ale dalej uwazam ze to gra na rozpetanie konfliktu swiatowego.Swiatowe konflikty zawsze rozpoczynaly sie od tzw,sciemy.Zawsze trzeba bylo podzielic aktorow na dobrych i zlych.A glupia gawiedz zawsze to kupi.

 47. konfuzjusz said

  Guwno potrzebne jest do uprawy na ten przykład pieczarek, które niektórzy ją na surowo. Smacznego.”
  Niekoszerne? Aliboż „guwno” ubiera się we pieczarkę? Czy też, może jedzenie macy, wg znanego przepisu, odmładza za sprawą dodatków?

  metafora, uolaboga.

 48. Yah said

  Ad 44

  Panie Nick nawet mi się nie chce czytać jego wpisów dotyczących moich wypowiedzi. Nudny jest, choć trzeba przyznać, że się stara. Czasami odpowiem, dla jaj.

Sorry, the comment form is closed at this time.