Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Aktywistów „Białych Hełmów” przyłapano na montowaniu fałszywych nagrań o Syrii

Posted by Marucha w dniu 2017-04-10 (Poniedziałek)

Organizacja non-profit „Szwedzcy lekarze dla praw człowieka” (Swedish Doctors for Human Rights, SWEDHR) oskarżyła aktywistów z organizacji „Białe Hełmy” o tworzenie „fejków” nt. swojej działalności w Syrii.

Zdaniem obrońców praw człowieka nagrane na wideo akcje „ratownicze” były udawane i prowadzone na martwym dziecku.

SWEDHR pisze, że 13 lutego organizacja Human Rights Watch opublikowała raport, w którym zwróciła uwagę na „wątpliwe” przypadki ataków chemicznych w syryjskim Aleppo. Znalazły się w nim także szczegóły incydentu, do którego doszło w mieście Sarmin (muhafaza Idlib) 15 kwietnia 2015 roku.

Nagranie konsekwencji ataku gazowego zostało przekazane przez „Białe Hełmy” — o których film otrzymał Oskara w 2017 roku — pisze przewodniczący SWEDHR profesor Marcello Ferrada de Noli. Aby zasięgnąć profesjonalnej opinii, wysłał nagranie specjalistom.

„Strzykawka wykorzystana do «zastrzyku dosercowego» pokazanego na ciele martwego chłopca była pusta albo jej roztworu nigdy nie wstrzyknięto dziecku” — głosi wniosek ekspertów.

Specjaliści doszli do wniosku, że dziecko mogłoby umrzeć podczas akcji „ratowniczych” pokazanych na nagraniu. Autor artykułu podkreśla, że te informacje nie oznaczają wcale, że personel spowodował śmierć dziecka.

Jednocześnie organizacja dementuje informacje z artykułu strony Veterans Today pt. „Szwedzkie towarzystwa medyczne twierdzą, że «Białe Hełmy» zabijały dzieci dla «fejkowych» nagrań o atakach gazowych”.

SWEDHR pisze, że sformułowanie tytułu jest błędne, ponieważ organizacja nie jest towarzystwem medycznym Szwecji, a organizacją społeczną, powstałą przy uczestnictwie szwedzkich profesorów, lekarzy i badaczy instytutów, które zajmują się naukami medycznymi. Członkostwo w SWEDHR jest dobrowolne, a autorami jej konkluzji są wyłącznie członkowie, a nie wszyscy lekarze czy inne instytucje, z którymi organizacja jest związana.

Sam artykuł o „Białych Hełmach” — to wnioski, do których doszedł Marcello Ferrada de Noli.

SWEDHR podkreśla również, że nigdy nie oskarżała organizacji „Białe Hełmy” o „zabijanie dzieci”, starannie wybierając sformułowania przy publikacji swoich wniosków, do których doszła na podstawie nagrań wideo.

Kim są „Białe Hełmy”

Przedstawiciele organizacji „Białe Hełmy” twierdzą, że jej celem jest obrona ludności cywilnej Syrii przy zachowaniu neutralności politycznej i nieangażowaniu się w działania zbrojne.

W ostatnich latach w internecie coraz częściej pojawiają się nagrania, na których ludzie w białych hełmach wyciągają dzieci spod gruzów.

Jednak równolegle pojawiały się także nagrania wideo, na których widać, jak te same „Białe Hełmy” montują nagrania „pokazowe”, odpowiednio charakteryzując „ofiary”, a także dyktując im, co mają mówić. Co więcej, syryjscy dziennikarze pokazali szereg materiałów, na których „ratownicy” zostali nagrani z bronią i w mundurze wojskowym.

W Moskwie niejednokrotnie krytykowano działalność organizacji „Białe Hełmy”.

„Nie możemy rozpatrywać dowodów różnych przedstawicieli, jak „Białe Hełmy” itp., za rzetelne i godne zaufania. Ta organizacja czy ugrupowanie niejednokrotnie kompromitowała się, przekazując niesprawdzone informacje lub informacje, które od samego początku fałszowały istotę wydarzeń” — powiedział rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, komentując ostatni incydent w Idlibie.

https://pl.sputniknews.com

To i cóż, że oszukują? Ale za to w jakim dobrym celu!
Admin

Komentarzy 21 to “Aktywistów „Białych Hełmów” przyłapano na montowaniu fałszywych nagrań o Syrii”

 1. snag said

  Snag o tym już 4 dni temu na gajówce pod 42 w poprzednich wolnych z dedykacja dla Reversa bo ja go mucha me gusta senor bo spec od szajsu do wglądu z przymrużonym okiem i czubkiem języka w policzku ,… znaczy to lengua en la mejilla senor, czy jakoś tak … znaczy jak widzą conspiracy freaks … to ja se tez, a co ,…

  Z tym językiem w policzku to musisz potrenować ‚zakuty’ bo o wypadek nietrudno z twoim IQ.

  .http://images.dpchallenge.com/images_portfolio/25000-29999/28742/800/Copyrighted_Image_Reuse_Prohibited_625496.jpg

  Wiecej ,…

  http://theindicter.com/analysis-of-evidence-contradicts-allegations-on-syrian-gas-attacks/

 2. snag said

  Ano w takim celu senor że żyją z międzynarodowych dotacji i grantów, znaczy im gorzej wygląda tym więcej dla nich no bo z czegoś trza żyć i odłożyć na czarną godzinę … a że wrabiają Sadata to dlatego że money talks and bullshit walks – Follow the money trail, albo po nitce do kłębka, jak rodaki nad Wisłą …

  Paniał? …

  Git !

 3. Grace said

  Białe Hełmy w Syrii to organizacja sponsorowana przez Sorosa aby pokazać jak najwięcej rzekomych zbrodni wojennych Prezydenta Assada. Wspaniale i niezależne dziennikarki , Angielka Vanessa Baylee i Kanadyjka Eva Barlett, rozpracowaly tych monsters dawno temu. To jedno wielkie propagandowe gówno. Najbardziej zwięźle i krótko wypowiadali się mieszkańcy Aleppo po wyzwoleniu, „nigdy ich tu nie widzieliśmy”

 4. Z „Przedwczesnego Świtu” :
  W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
  Aby w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie,to i o PIENIĄDZ trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

 5. Pinxit said

  Zdaje sie, ze to kolejne odkrycie flaszerstwa nie robi najmniejszego wrazenia na amerykanskiej hasbarze. Wlasnie kombinuja jak nalozyc kolejne sankcje na Rosje za .. Syrie. I jak wyslac 150 tys. zolnierzy do Syrii.
  Kompletne i absolutnie lajdackie swinstwo gangsterskiej bandy z USA polega na tym, ze przeciez caly swiat wiedzial, ze:

  1. Rosja zostala zaproszona do Syrii w ramach pomocy Syrii I USA w zwalczaniu grup terrorystycznych. Cala prasa o tym pisala i wszyscy o tym wiedzieli.
  Jakos tak sie stalo, ze USA zaczelo protestowac przeciwko atakowaniu grup terrorystycznych – uznanych przez USA za grupy terrorystyczne – ale zaprzyjaznione i utrzymywane przez USA.
  Okazalo, sie, ze Rosjanie bardzo sie przejeli dotrzymaniem obietnicy pomocy Stanom Zjednoczonym.
  Ale USA nie chcialo podac listy umiarkowanych, uzbrojonych po zeby opozycjonistow.
  Nie wiem jak sie po koscielnemu nazywa „uzbrojona po zeby opozycja” – czy to czlonkowie parlamentu?

  2. Rosjanie potwierdzili w ONZ – Karte ONZ, ktora wyraznie podaje, ze kazde panstwo suwerenne, ktore jest zagrozone, ma prawo prosi inne panstwo o pomoc.
  Chyba kazdy nawet debilowaty glupek wie, ze zarowno Syria jak i Rosja sa czlonkami ONZ.

  3.Rosjanie nie sa Syrii po to, zeby bronic Syrie przed USA.
  Dlatego nie interweniuja i nie reaguja na ataki USA na Syrie.
  Wystarczy jeden amerykanski zolnierz zabity przez Rosjan…zeby byla straszna draka.

  Jest okropnym skandalem, ze prawdziwym powodem ataku na Syrie – – co podaje dzis cala prasa- bylo zlamane serce corki Trumpa, ktora zobaczyla obrazki z ‚zagazowanymi’ dziecmi.
  Jak na nielegalna i ale oficjalna doradczynie prezydenta USA to zupelnie niezle apogeum nepotyzmu i korupcji w USA: Rozpacz coreczki jest wazniejsza od Kongresu, generalow, konsultacji ze sztabem, wywiadem itp.

  Tatus nie mogl zniesc widoku zrozpaczonej coreczki. Trzeba mu teraz podeslac (prawdziwe) zdjecia dzieci z Donbasu i Iraku:

  PressTV-‘Ivanka’s broken heart sparks US attack on Syria’

  http://www.presstv.ir/Detail/2017/04/08/517272/US-politics-Syria-war-Ivanka-Trump

  Pamietacie wynajeta aktorke, ktora falszywie oskarzala Irakijczykow mordujacych dzieci? Opinia publiczna byla tak wzruszona, ze poparla mordowanie dzieci ale przez wojska amerykanskie:
  Atak na Irak byl w pelni usprawiedliwiony. Historia sie powtarza:

  http://investmentwatchblog.com/remember-when-an-actress-was-hired-to-give-a-fake-testimony-about-iraqis-killing-babies-and-this-was-spread-throughout-msn-to-sway-public-opinion-into-supporting-an-iraq-intervention-history-repeatin/

 6. Pinxit said

  Jak to sie dzieje, ze media jakos nie sa oburzone tym, co sie stalo w Egipcie?
  Dwa chrzescijanskie koscioly zostaly zaatakowane przez ISIS.
  ISIS sie do tego przzynalo. Ponad 40 wiernych zamordowanych i jakos nie robi to wzruszenia ani na coreczce Trumpa ani na mediach potepiajacych Rosje i Syrie.

  Church attacks in Egypt: Who are Coptic Christians, why and how they are targeted, Middle East News & Top Stories – The Straits Times

  http://www.straitstimes.com/world/middle-east/church-attacks-in-egypt-who-are-coptic-christians-why-and-how-they-are-targeted

  Egypt: Isis claims responsibility for Coptic church bombings | World news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/world/2017/apr/09/egypt-coptic-church-bombing-death-toll-rises-tanta-cairo

  Media Hides Dead After 44+ Killed In Egypt Church Bombings On Palm Sunday

  http://www.informationliberation.com/?id=56561

 7. peacelover said

  Niektore publikatory wyraznie wskazuja,
  ze te i podobne akcje, organizacje czy cale wydarzenia „FAKE”
  sa organizowane i oplacane w skali swiatowej !!!!

  w celu udowodnienia swiatu rzekomego barbazynstwa sil rzadowych i prezydenta Asada w Syrii !!!
  Celem rownoczesnym jest odwrocenie uwagi od agresji, zbrodni, niszczenia infrastruktury i…
  zwyklego ludobojstwa dokonywanego przez sily tzw. koalicji pod wodza USA !!!

  Robi sie to w celu ulatwienia akcji oproznienia tych terenow z elementow arabskich (obcych !!),
  dla przyszlego wielkiego panstwa Narodu Wybranego od Nilu do Eufratu !!!!!!!

  Po prostu : TO JEST SYJONISTYCZNA WOJNA !!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Pinxit said

  I tu jeszcze taki rodzynek:
  Przypomne tylko, ze auto, Gilad Atzmon jest znanym zydem w Anglii ( i muzykiem) a wiec nie mozna go posadzac o antysemityzm.

  Passover Special – Yahweh and WMD | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2017/04/10/passover-special-yahweh-and-wmd/

 9. Marcin said

  Taki mały, mobilny Jewishood. Nic dziwnego ze role grają oskarowo. Łajt Helmets specjalizują się w uwalnianiu ofiar od biżuterii.

 10. Władek said

  „Białe hełmy” to najemnicy, którzy są pracownikami etatowymi izraelskich, saudyjskich, katarskich lub tureckich służb. Od niedzieli do piątku są terrorystami z ISIS lub popłuczyn po al-Kaidzie i wymordowują Syryjczyków, a w soboty występują w żydowskiej TV jako „białe hełmy”. Syryjczycy nie raz o tym mówili, ale kto by ich słuchał…

  Stare chazarskie patenty, które świat może łykać jak świeże bagietki, ale nie Polacy czy Słowianie bardzo dobrze znający chazarskich bandytów już od średniowiecza.

 11. ? said

  Re 6: „Ponad 40 wiernych zamordowanych i jakos nie robi to wzruszenia ani na coreczce Trumpa ani na mediach potepiajacych Rosje i Syrie.”

  Pan tak poważnie? Talmudystka ma współczuć chrześcijanom? Wolne żarty!

 12. snag said

  Pixit powielasz bullshit ,…

  Cytowane źródło nie wie ze nie aktorka a córka ambasadora/szejka? To sugeruje ze jest warte tyle samo warte co jej zeznania ,…

  Nayirah (testimony) – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nayirah_(testimony)
  It was later revealed that she was the daughter of the Kuwaiti ambassador to the United States and that her testimony could not be verified. The Nayirah testimony was a false testimony given before the Congressional Human Rights …. On September 29, in a meeting between Kuwaiti leader Sheik Jabbar al Ahmed al Sabah …

 13. snag said

  Ad do 12 ,…

  Jeszcze jedno, co Gilad Atzmon na z tym tematem wspólnego?

 14. snag said

  Władek

  Amen !!! Krótko i zwięźle ,…,…

 15. Pinxit said

  To jest chore. To jest bardzo chore.
  Zwiazki zawodowe szwedzkich lekarzy stwierdzili, ze te nieszczesne dzieci byly mordowane przez ISIS i pokazanae jako zagazowane przez armie syryjska. Co ewidentnie zdradza wampirow to umundurowanie AL Nusra i ISIS – bo sobie zapomnieli zdjac naszywki na mundurach (albo przebrac sie w inne mundury)
  Zyjemy w epoce wampirow i ludobojcow popieranych przez rzady panstw?? Nie tylko USA ale i Europy!.
  Czy to juz Apokalipsa czy totalne zbydlecenie ludzkiego gatunku?

  Swedish Medical Associations Says White Helmets Murder in Syria for Fake Gas Attack Videos – YouTube

  Przypatrzcie sie na te naszywki na mundurach. I ye zdjecia z tymi mundurami i naszywkami pokazywalo CNN

  Fact-Sheet on Syria’s “White Helmets” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  http://www.globalresearch.ca/fact-sheet-on-syrias-white-helmets/5549760

  A senator McCain, mniej wiecej w tym samym czasie odwiedzil przyjaciol z ISIS w Syrii. Wpadl z przyjacielska wizyta … i porada,

 16. Pinxit said

  Jak ktos jest zainteresowany jak to sie ta awantura zaczela od poczatku, to moze sobie poczytac o kolejnej tragedii narodow Bliskiego Wschodu:

  https://www.newsbud.com/2016/12/27/the-real-syria-story-no-one-wants-you-to-know-about/

  Syria and the city of Deraa: How the CIA engineered the civil war in Syria
  Comment la guerre a éclaté en Syrie – La véritable histoire – Le jour avant Deraa
  The day before Deraa: How the war broke out in Syria
  Daraa: The spark that lit the Syrian flame
  Unseen Snipers in the Syrian Conflict
  U.S. secretly backed Syrian opposition groups, cables released by WikiLeaks show
  Syria Fairy Tales
  Talk With American-Syrians in Latakia, part 1, Eva K Bartlett

 17. Dinozaur said

  Kilka tygodni temu po ataku Rosjan na kalifat policja egipska aresztowała grupę „dziennikarzy” którzy w jakichś ruinach koło Port Saidu charakteryzowali wynajętych miejscowych gówniarzy na ofiary rosyjskich nalotów .

 18. maasteer said

  Przy obecnej technice wszelkie „fakty” medialne można bez problemu wytworzyć. Ale że też ludzie jeszcze nabierają się na te amerykańskie herezje powielane po raz już któryś wg sprawdzonych schematów. A gdzie te kilkadziesiąt tysięcy syryjskich chrześcijan wyciętych w pień w sposób umiarkowany? Nad nimi „zachód” łez nie ronił.
  ——-
  I nawet nie padło przypuszczenie, że te gazowanie to była prowokacja i fals flag prozachodnich terrorystów demokratycznych.

 19. revers said

  splitowy tepak do nieskonczonnosci znowu zczyna swoje tralala amerkanskie w rytmie 440 Hz,wysokie C nie C# 432 Hz, bo nie widzial trupa z odwoconmi galkami ocznymi, czy sinicy na ciele lub opadow krwi.

  IQ to ma sie w dooopie, a do lekarza tobie daleko lub nie ta kasa chorych.

  Czekamy na pln. koreanskie EMP nad ameryka wtedy snag nie bedzie walil shitami po forach, jak mu transmisje tepi kosmici odlacza i transoceniczny swiatlowod zerwie pod oceaniczny robot.

  http://glitch.news/2016-01-12-north-korea-is-orbiting-a-satellite-over-the-usa-in-the-precise-position-to-launch-a-nation-killing-emp-weapon-from-space.html

 20. revers said

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/grupa_powiazana_z_sorosem,p342957705

  aktywisci w podrzucaniu zwlok z nie tego podworka.

 21. WI42 said

  Szczegółowe badanie – jak preparowano kłamstwa

  Большое расследование фальсификации „химатаки по Хан-Шейхуну”

  Источник: http://politikus.ru/events/93173-bolshoe-rassledovanie-falsifikacii-himataki-po-han-sheyhunu.html

  Kto zna rosyjski – warto przeczytać

Sorry, the comment form is closed at this time.