Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Psychopaci są potrzebni w społeczeństwie. Sprawdzają się w biznesie.

Posted by Marucha w dniu 2017-04-10 (Poniedziałek)

Artykuł jest wkurwiający. Tyle mojego komentarza.
Admin

Psychopaci… Są w rodzinach, w pracy, wśród znajomych. Psychiatra i neurobiolog James Fallon twierdzi, że psychopaci nie są wybrykiem natury, ale reprezentują pożądane w społeczeństwie cechy. Dlatego ewolucja ich nie wyeliminowała.

Sam Fallon zdiagnozował u siebie wiele cech psychopatycznych. W książce „Mózg psychopaty” powołuje się na statystyki mówiące o tym, że w każdej populacji – niezależnie od rasy – około 2 proc. ludzi można uznać za psychopatów.

Przywołuje dwa nurty w badaniach neurobehawiorystów – jedni twierdzą, że to spokój i harmonia są naturalnym stanem interakcji między ludźmi, drudzy – że ludzie są z natury chciwi, samolubni i agresywni, ale zakładają społecznie akceptowalne maski:

U wielu osób, które mają sumienie, pojawiają się sygnały zdradzające ich myśli i emocje. To dlatego większość ludzi kiepsko gra w pokera. Psychopaci jednak są mistrzami w ukrywaniu swych prawdziwych intencji.

Psychopata odczuwa emocje w inny sposób

To dlatego, że psychopaci nie odczuwają emocji w taki sam sposób, jak inni ludzie. Są bardziej odporni na stres i lęk, potrafią kłamać w żywe oczy. Dobrze manipulują, bo – jak pisze Fallon – wiedzą, co robić, by inni ludzie czuli się przy nich wyjątkowo.

Jak przetrwać w towarzystwie, np. szefa-psychopaty? Fallon radzi nie pokazywać w żaden sposób, że można zostać zranionym. Trzeba też obserwować, zwracać uwagę na każde dziwne zachowanie.

Psychopaci sprawnie funkcjonują w grupie pracowników i znajomych, zawsze szukając sprzymierzeńców.

Nie jest bowiem wykluczone, że rzeczywiście w pracy spotkamy osobę, którą można scharakteryzować jako psychopatę, zwłaszcza na wyższym stanowisku. Zdaniem Fallona, mogą być bowiem silnymi przywódcami. Mogą także podejmować lepsze decyzje finansowe w warunkach ryzyka. Podobnie jak osoby z tzw. genem wojownika, zachowują zimną krew w sytuacjach, gdy wielu doznaje paraliżu decyzyjnego wskutek stresu.

Inną przydatną cechą u psychopatów, według Fallona, jest narcyzm.

Aby mieć energię do bycia liderem, trzeba mieć przekonanie o własnej wyjątkowości. (…) Trzeba egotyzmu, mnóstwa swobody w stylu bycia i trochę bajeranctwa, żeby aspirować do tego typu pracy i dobrze ją wykonywać.

Uważa też, że sprawdzają się na polu walki – nie angażują się emocjonalnie w działania wojenne, nie ulegają strachowi, są mniej podatni na stres pourazowy.

Problem z wysyłaniem psychopatów na wojnę polega jednak na tym, że wojsko oczekuje od żołnierzy gry zespołowej, więzi z jednostką, w której służą, i walki nie tylko przeciwko wrogowi, ale także dla własnego dobra.

http://businessinsider.com.pl

Zob. też:
>http://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/co-zrobic-gdy-wspolpracownik-jest-psychopata/s79lzc7
>http://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/jak-radzic-sobie-ze-stresem-i-negatywnymi-ludzmi-porady/4wnnb31

Również idioci reprezentują cechy pożądane w społeczeństwie, gdyż w przeciwnym razie ewolucja by ich wyeliminowała.
Admin

Komentarzy 26 to “Psychopaci są potrzebni w społeczeństwie. Sprawdzają się w biznesie.”

 1. Grace said

  Nawet gdyby nie przyznal sie na poczatku artykulu, to i tak mozna sie domyslec ze nim jest..

 2. witek said

  O psychopatach odrobinę:

  http://www.ngopole.pl/2017/04/11/adam-slomka-russia-czyli-czyli-czy-zapadnie-nowa-zalazna-kurtyna/#comment-94121

 3. Moher49 said

  Miałem „szczęście” pracować dla psychopatów z polskiego biznesu. Są mi winni ponad 50 tys zł. Zatrzymanie zapłaty sługom i najemnikom to dla nich nie jest grzech wołający o pomstę do nieba.

 4. Ola said

  a co tu wqrwiajacego , Panie Marucho? Artykul krotki i zasadniczy , oparty na faktach, czy inaczej – ewidentnie udokumentowany naukowo, he he . Taki jeden czy drugi menager , taki na fotkach w mediach , taki co to zdrowy duch w zdrowym ciele . Ci wszyscy w ciuchach od Armani , z Rolexami , pieknie opaleni zima grajacy w golfa i polo i zarabiajacy 170 razy wiecej niz przecietny jego niewolnik – to na ogol psychopata , czyli narcyz bez skrupolow . Taki to ma zawsze spokojny sen i zadnych zmartwien . jego nie mecza uczucia . Taki prze do przodu i sie nie oglada w tyl na tych wioslujacych , on steruje. Powiesz pan, ze pewno zydek?

 5. #3 p. Witku…Adas Slomka od dosc dawna popadl w schizofrenie wiec spokojnie jego wypociny mozna wrzucic do smieci.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Wqrwia mnie twierdzenie, że psychopaci są „potrzebni”.
  Może dlatego, że psychopatia jest najbardziej powszechna właśnie wśród żydów, których Pani stara się wybielać.
  W związku z tym trudno znaleźć nie-żyda, który zrobił naprawdę duże pieniądze

 7. peacelover said

  …brawo !!!…brawo !!!

  o to chodzi !…o to chodzi !!!!

 8. Boydar said

  Oj tam, oj tam. Wychodzi na to, że Szatan też niepotrzebny, w społeczeństwie. To na jakim polu chcecie zwyciężać żeby się do Nieba dostać ? A kto komu broni psychopatów napierdalać ? Idzie się wykazać, słowo harcerza.

 9. Zbyszko said

  Tak, tak psychopaci są bardzo potrzebni w społeczeństwie. Szczególnie ci których ofiarami są dzieci:

  Szkoda, że jakoś na drodze ewolucji (czy jakiejkolwiek innej), nie pojawiają się psychopaci, których ofiarami są politycy-psychopaci i autorzy takich tekstów z jakim tutaj mamy do czynienia.

 10. Boydar said

  A Wy, Zbyszko, gdzie jesteście i co robicie, gdy wokół Was źle się dzieje ? Stuk puk w klawiaturkę ? I rychtyk ? Śmiało, weźmiemy może przykład.

 11. Zbyszko said

  Bodyar @10… robię, robię. Zachęcam każdego przynajmniej przesłania znajomym np tego (chociaż materiałów na ten temat jest już coraz więcej):

  Można a nawet trzeba wspomóc fundację Pana Bednarza : http://fundacjadobregopasterza.pl/

 12. Boydar said

  „… celem Fundacji jest wybudzenie społeczeństwa Polskiego z letargu egocentryzmu abyśmy wszyscy zrozumieli, że naszym podstawowym obowiązkiem względem bliźnich jest nasza troska o nich. Są Oni szansą dla nas na drodze do piękniejszego człowieczeństwa, rozwoju lub zadośćuczynienia za nasze życiowe błędy …”

  Żaden Chrystus do zbawienia świata, tej pięknej fundacji potrzebny nie jest. Rozsyłaj Pan dalej. Mogę im przekazać nieodpłatnie 25 tomów dzieł Lenina, stoją i czekają na poważniejsze mrozy.

 13. Bendin said

  Marksizm ( a właściwie talmudzym o mniejszym stopniu bełkotu) to właśnie apologi społeczności psychopatów.
  „Każdemu wg. potrzeb od każdego wg. jego możliwości” – pamiętacie? Tłumacząc na język normalnych ludzi: „Moje!!! moje!!!”
  Nikt z tych debili (doskonale wykształconych i opłacanych debili) nie widzi, że nowe rzeczy powstają dzięki wspólnemu wysiłkowi, którego efekty są wyższe, niż włożona praca (jeśli nie byłyby wyższe, to do tej pory stukalibyśmy kamienne toporki z krzemienia).

  Artykuł zresztą nie jest nowatorski: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ayn_Rand

 14. Zbyszko said

  Boydar @12 Panie Boydar, gdzie Pan widzi w moim komentarzu wzmiankę o naszym Zbawicielu? Ale widzę, że ma Pan jakiś sposób na zbawienie, bez Jezusa Chrystusa. A kto to niby mógłby nam to zbawienie zapewnić wg Pana? Bo tego że jesteśmy nieśmiertelni, to chyba już Panu tłumaczyć nie muszę. Jeden taki z tych którzy myśleli, że są nieśmiertelni już tutaj na Ziemi, niedawno się dowiedział, że rzeczywiście jest nieśmiertelny. Podobno przeszczepił sobie 6 razy serce (o innych przeszczepianych organach tego Frankensteina na razie mi nie wiadomo. Ale z całą pewnością był regularnie serwisowany). Możemy przypuszczać, że jest teraz przybity na samy dnie piekła, obok Mahometa i jest tam… nieśmiertelny.
  Otóż Panie Boydar, nie zane są ludzkości inne sposoby Zbawienia jak tylko i wyłącznie przez Jezusa Chrystusa, który 2tyś lat temu (czyli stosunkowo niedawno) umarł za nas na krzyżu.
  Życzę Panu, by Pan na swoim Sądzie Ostatecznym (jest coś takiego) nie usłyszał: „nie umarłem za niego a mi służył. Jest mój!”…

 15. Boydar said

  Ja myślę, Panie Zbyszko, że to wszystko jest dla Pana zbyt skomplikowane.

  Promuje Pan w Gajówce określony podmiot. To rozumiem. Więc ja wchodzę na stronę tego podmiotu i czytam, co ten podmiot sam o sobie napisał. A co napisał, między innymi oczywiście, właśnie pozwoliłem sobie zacytować.

 16. Zbyszko said

  Boydar @15 a kto mówił, że to wszystko ma być proste? Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od tego co tam jest napisane (na stronie Fundacji dobrego Pasterza), to sama idea, jest BEZDYSKUSYJNA. Zachęcam do zagłębienia się w te sprawy, bo nie jest to wszystko tak proste jakby to mogło z naszego tutaj poziomu wydawać. Wiem, że piekło w powszechnym odczuciu uznawane jest tylko w poezji, ale praktyka, ta zwykła codzienna praktyka wskazuje, że nie jest to poezja.
  Zachęcam do obejrzenia na YouTube np filmu „Demony seksu”. Zresztą jest tych filmów już sporo.

 17. Pinxit said

  Psychopaci sa bardzo potrzebni w spoleczenstwie, bo zapobiegaja anarchii.
  Cobysmy robili bez psychopatow w rzadzie? Bylaby anarchia bo nie mozna byloby w ogole uformowac zadnego gabinetu an ministerstwa bo nie byloby kwalifikowanych sil do rzadzenia krajem. Bez psychopatow nie byloby wyborow. Ani mediow, ani administracji;
  Psychopaci nakrecaja ekonomie i pomagaja w zapewnieniu miejsc pracy dla calej plejady uslug : od szpitali, osrodkow konsultacyjnych, silowni, uslug w zakresie dietetycznego zywienia , i rozmaitych biznesow: przemyslu dietetycznego dla jaroszow, weganow, uniseksow i multiseksow i obojnakow a takze ochronnej odziezy (kaftaniki z dlugimi rekawami) stolkow prezesow i roznych atrybutow psycho, i bizuteri tatuowanej.
  Bez psychopatow nie byloby przemyslu zbrojeniowego wiec nasze zycie doczesne bylo szalenie monotonne i jednoznaczne.
  Po prostu nie wyobrazam sobie wspolczesnego spoleczenstwa Bez psychopatow: na ulicy, w pracy, w rzadzie i na stadionach sportowych.
  Bez psychopatow nie byloby Stanow Zjednoczonych. Pewnie podcielibysmy sobie zyly z rozpaczy.
  Az strach pomyslec jakby swiat wygladal bez Napoleonow.

 18. Zerohero said

  W pierwszej chwili odniosłem wrażenie, że to wartościowy artykuł. Wszak pewne cechy psychopaty mogą okazać się przydane. Jednak autor zagalopował się w sposób faktycznie wk…jący.

  Na przykład gdy przypisuje psychopatom takie cechy jak odwaga, heroizm…. Heroizm bierze się z poświęcenia, miłości, oddania. Bywa że i z głupoty, bo miłość bywa ślepa. Natomiast psychopata może się znęcać nad jeńcami, a gdy naprawdę robi się gorąco, to przyłączy się do wroga.
  Psychopaci mogą się ewentualnie przydać gdy trzyma się ich na smyczy. Tylko po co? Każde ich zadanie potrafią wykonać Normalny. Koszty pilnowania psychopatów są ogromne, a straty jakie zadają społeczeństwu przewyższają potencjalny zysk. Państwo które potrzebuje psychopatów to państwo
  – służb specjalnych (idealne miejsce)
  – propagandy (aby cynicznie nasr….ć ludziom do głow trzeba być jednak psychopatą).

 19. Lily said

  Re 8;Marucha
  Panie Marucha,w Polsce tez ich pod dostatkiem,
  dlatego mamy to co mamy.
  Psychopata /psychopatka to TYP pozbawiony calkowicie wstydu,honoru,empatii.To ktos,kto
  niesie wszelkie ZLO.

 20. Damastes87 said

  Tutaj też przykład skrajnych idiotów psychopatów, są o tyle groźni że oddziałują na innych i zarażają swym kretynizmem:

 21. Trak said

  A jakie cechy powinien mieć policjant? Umiłowanie prawa, służba bliźniemu w potrzebie? Czy normalny zdrowy człowiek idzie do tego zawodu z takimi pragnieniami, bo nie może być np. jakimś rzemieślnikiem?
  To najczęściej takie same konstrukcje psychiczne, jak ci, których ścigają ale tamci działają na swój rachunek i ponoszą przy tym ryzyko, że wpadną. Policjanci tymczasem wolą mniejszy zarobek, w zamian za to, że są kryci i mogą działać w tzw. świetle. Reszta przyjemności jakich zaznają jest identyczna i mentalność także mają identyczną.
  Straszna byłaby okupacja niemiecka, gdyby Stalin nie zajął się ich częścią.
  Mieli najlepsze rozeznanie w terenie, kto jest kim, co może i czego się można po kimś spodziewać. Oni, to skarb dla okupanta kimkolwiek by on nie był. W momencie agresji powinno się społeczność policyjną na wszelki wypadek………., bo przeciwnik będzie potrafił wydobyć potrzebne informacje i odpowiednio je zagospodarować.

 22. zadziwiony said

  Coś o psychopatach – efekt wieloletnich badań. Po przeanalizowaniu juz nic w polityce dziwić nie będzie. Będziecie też wiedzieli, dlaczego nie sposób znaleźć wśród polityków techników, a są prawie sami humaniści.ci..

  „Po przeczytaniu pracy Łobaczewskiego łatwo zrozumieć, dlaczego Brzeziński zablokował jej publikację.
  Demaskuje ona neokonserwatystów i patokratów tak gruntownie, że nie
  mogli dopuścić do jej rozpowszechniania! Bardzo możliwe, że używali jej jako
  podręcznika, w celu jeszcze skuteczniejszego “mydlenia oczu” masom.
  A. Łobaczewski ” Ponerologia Polityczna.””
  Opis
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/A.M.%C5%81obaczewski.-Ponerologia-polityczna-Nauka-o-naturze-z%C5%82a-w-adaptacji-do-cel%C3%B3w-politycznych.pdf

 23. Kowalski said

  Gonic POLACY ten pseudo rzad.Gonic zydostwo POLACY.

 24. konfuzjusz said

  Tak. Jeszcze tylko psychopatów nam potrzeba. Do kompletu. Dajcie spokój, ludziska.

 25. Rick said

  @ Zadziwiony

  (Ważne)
  Przejrzałem materiał. Jest już cała książka w języku polskim „Ponerologia polityczna” Andrzej Łobaczewski, którą zamierzam kupić.
  Prawdopodobnie jest to JEDYNY DOWÓD naukowy, że rządzący w przeważającej części to psychopaci, jednostki niebezpieczne dla Narodu.

  Ta zaraza jest dalej przez środki, którymi dysponuje władza – zaszczepiana społeczeństwom i Narodom.

  Posiadamy wiele wystarczających dowodów na niemoralność rządzących i wyznawanie przez nich doktryny Zła. Narzędziem oceny są tutaj zasady Prawa Naturalnego i katolickie.
  Natomiast nie ma żadnych dowodów NAUKOWYCH na mechanizmy tkwiące w psychice rządzących, które ułatwiają im stosowanie doktryny Zła.

  Zdaje się, że jest to bardzo ważna i przełomowa pozycja dla każdego, kto chce poznać te mechanizmy chorób psychicznych na które chorują całe Narody.

  Na rzecz tej książki świadczy to, że autor jest POLAKIEM. A prawie nie ma Polaków piszących książki WAŻNE i PRZEŁOMOWE . Wszystko bierzemy z zagranicy – a to nie nasza mentalność.
  Ponadto był PRZEŚLADOWANY przez SB ale również w USA za swoje przekonania.

  Dziękuję Zadziwiony

  ——
  Książka jest w gajówce.
  Admin

 26. revers said

  re21

  psychopaci w policji to 80% sukcesu utrzymaniu jako takiego ladu prawnego i porzadku publicznego, jak na 10 blacharzy znajdzie sie 2 normalnych to jest dobrze.

  poza tym obszarem dzialalnosci psychopatow sa znane gieldy kapitalowe jak na Wall Street gdzie psychoapci moga wykazac sie 100% skutecznoscia i wcale nie musza manipulowac ludzmi lub poddawac emocjom paniki, inne emocje wygranej, przegranej czy bycia liderem jak pisze autor artykulu, wystarczy ze psychopaci an gieldzie kapitalowej sa odporni na wszelkeigo rodzaju manipulacje.

  ——
  Nie wiem, skąd Pan wziął te 80%. I nie wiem, na jakiej podstawie Pan sądzi, iż psychopaci są odporni na manipulacje.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.