Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kreml reaguje na ustalenia podkomisji smoleńskiej

Posted by Marucha w dniu 2017-04-11 (wtorek)

Kreml nie rozumie, na czym opiera się wersja przedstawiona przez polską podkomisję rządową dotycząca wybuchu na pokładzie samolotu prezydenckiego Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku; nagrania rozmów nie potwierdzają tego – powiedział we wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

W poniedziałek, w siódmą rocznicę tragedii pod Smoleńskiem, kolejna podkomisja [która to już? – admin] przedstawiła rezultaty swojej pracy.

Podkomisja uznała za najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy Tu-154 błędne naprowadzanie pilotów tupolewa przez rosyjskich kontrolerów lotu, a także eksplozje ładunków wybuchowych na pokładzie maszyny do uderzenia w ziemię.

— Nie, nie możemy tego komentować. Nie wiemy, czym kierowała się podkomisja, na czym opierają się jej wnioski. Śledczy posiadają określone dane i nagrania rozmów na pokładzie, nagrania pilotów i kontrolerów lotów, które nie zawierają podobnych dowodów. W tym przypadku nie wiemy, czym kierowała się podkomisja – powiedział Pieskow, pytany o wersję katastrofy smoleńskiej podkomisji Wacława Berczyńskiego.

Więcej na ten temat można posłuchać w audycji radiowej Sputnik Polska.

https://pl.sputniknews.com

Pewien psychopata reprezentujący najwyższe władze III Rzeczpospolitej Żydopolskiej nie tak dawno uważał jeszcze, że wina Rosjan polegała na tym, iż nie „odpędzili” [sic!!!] polskiego samolotu, gdy schodził do lądowania. Teraz twierdzi, że Rosjanie „zmusili” go do lądowania (magnesami?). A za nim 80% mieszkańców Polski.
Admin

Komentarzy 16 to “Kreml reaguje na ustalenia podkomisji smoleńskiej”

 1. Vladimir said

  Przyznam ze, ja tez nie rozumiem ! Po diabla zwolywac kolejne komisje skoro wiadomo ze, prawda nie moze byc ujawniona bo jest ona zbyt niebezpieczna dla grona osob ktore zajmuja dzis odpowiedzialne stanowiska. Jest rzecza ewidentna ze, Rosjanie maja w tej sprawie swoj udzial, w jakim stopniu byc moze kiedys sie dowiemy. Ale, zlecenie przyszlo z zewnatrz. I to wlasnie jest przyczyna dla ktorej byc moze nie dowiemy sie nigdy co sia wydarzylo nad Smolenskiem tak jak nie dowiemy sie kto stal za zabojstwem JFK i wielu innych, np. Generala Petelickiego. Sa sprawy objete tajemnica i to wszystko. Po co wiec ten caly komisyjny cyrk ?

 2. Carlos said

  vladimir ohujal ty czy szto?

 3. Damastes87 said

  Wydawałoby się że nie ma w Polsce większego psychopaty rusofoba niż Macierewicz, a jednak udało mi się niedawno odnaleźć takiego osobnika, którym jest niejaki pastor Chojecki, który prezentuje swe kretynizmy na kanale idzpodprad.

 4. Józef Piotr said

  Jeśli się nie mylę to Pan Gajowy jest byłym nauczycielem przedmiotów technicznych (mechanika , elektrorechnika ?? ) w szkole średniej.Jeśli się mylę to proszę mnie sprostować.

  Nauczałem elektrotechniki teoretycznej i teorii informacji na Politechnice Warszawskiej.
  Potem miałem stosunkowo niedługi epizod z kursami informatyki dla dorosłych…
  Admin

 5. Listwa said

 6. Zbyszko said

  Tupolew ściął jedną brzozę, potem drugą, odbił się od ziemi i bezpiecznie wzbił się w powietrze. Więc w związku z tym, że nie pomogły te specjalnie zasadzone tam brzozy, został zestrzelony przez Rosjan

 7. Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ i RZEZI WOŁYŃSKIEJ mamy ZBRODNIĘ PRZEMILCZENIA SMOLEŃSK.
  Samolot TU 154M był na stanie Wojska Polskiego,a Polska jest w ponadnarodowych strukturach UE i NATO.Obowiązywała umowa wojskowa między Polską a FR.
  Na tym tle powinien powstać pomnik : POLSKIEJ WAŚNI NARODOWEJ.

 8. Boydar said

  Coś Panu Powiem, Panie Kazimierzak; gdyby w 1917 (’18 i dalej) tzw. kierownictwo latało samolotami, historia Polski mogła by potoczyć się zupełnie inaczej a na pewno szybciej, jak to samolotem. Niestety, nie latało; a nawet do największego wszyscy by się nie zmieścili. Dlatego historia wybrała inną drogę.

 9. Głos Prawdy said

  najwyżej można by było rosjanom zarzucić niewtrącanie się (kiedy już i tak prawdpopdobnie nie było możliwości pomóc). Ale i tego nie wiemy. Rosjanie swoje samoloty tracą, nikomu to oficjalnie nie zarzucają, choć informację posiadają o tym kto trzyma na celowniku rosyjskie Tu

 10. Boydar said

  Pani GP, trochę wysiłku; ‚Rosjanie’, podobnie jak ‚Białorusini’ czy ‚Polacy’ (a nawet ‚Indianie’ lub ‚Eskimosi’) piszemy z dużej litery, w języku polskim. I nie tylko ma początku zdania ale ZAWSZE.

 11. jakub dolec said

  A mi sie wydaje, ze kiedys jakis stary ruski wysokiej rangi, przed smiercia jak bedzie dychal ostatnie tchnienia, oczywiscie chlapnie flaszeczke i wygada wszystko co wie.. Wszystko jest kwestia czasu! Ale podjudzanie polakow o zamachu i calej tej szopce wspiera pisowskich… Oni tym zyja i wykorzystuja tragedie do bycia przy stolku!! A precz z obludnikami!! Klamcami i zydokukielkami!! Szczerze?? Powinni wysadzic caly nasz rzad w pizdu!! I jak to sie mowi, zbudowac na zgliszczach nowy dom! W rzadzie powinen byc „kowalski” w 100% rodu Polskiego! Zaden zaklamany i zachlanny zyduch… Precz z zyduchami!! Precz z propagandom i klamstwami ktorymi oszukuja Polakow! Ale z kolei Polacy powinni sie przebudzic! Przejrzec na oczy kto jest kim i dla kogo.. Po co i dlaczego tak a nie inaczej… Masakra!
  Pytanie..
  Czy to kiedys w ogole nastapi??? Te cale tak potrzebne nam do zycia przebudzenie??

 12. Czolgista said

  Poparcie dla bajek Macierewicza jest niewielkie w społeczeństwie, Panie Gajowy. Ok. 14% wierzy w zamach smoleński, ponad 50% uważa, że to była katastrofa spowodowana złymi warunkami i błędem pilota, a oficjalne śledztwo było dobrze przeprowadzone. 1/3 jest niezdecydowanych.

  Nie za bardzo wierzę w te liczby,
  Admin

 13. ojojoj said

  Dowodow kto zawinil lub kto sie do tego przylozyl nalezy szukac w Warszawie:

  – zapakawanie prezydentow i szefow polskiego wojska do jednego samolotu
  – nie domaganie sie sprowadzenia wraka (nie tylko za rzadow Tuska, ale i dzisiaj – nie ma oficjalnie nic, ani listu, ani formularzy, itp.)
  – trumny polski rzad zakazal otwierac
  – wlamanie Bronka do kancelari prezydenta zaraz po katastrofie
  – obsadzenie Buzka szefem NBP i pobranie kolejnej pozyczki z IMF (szef NBP ktory nie chcial brac kolejnych porzyczek zginal w katastrofie)

  Dowody sa w Warszawie, nie w Smolensku.

 14. jowram said

  10 kwietnia TU 154 M lądował bez podwozia na betonowym lotnisku LNX Jużnyj jest to drugie lotnisko na południe od Smoleńska.

  http://albatros.salon24.pl/618270,tu-154m-10-kwietnia-2010-roku-ladowal-na-lnx-juznyj

 15. Wimar said

  Jeśli tezy M. Koprowskiego zawarte w artykule „Żydzi Putina” . https://marucha.wordpress.com/2017/04/09/zydzi-putina/ są prawdziwe to po co w odniesieniu do tzw. ”katastrofy smoleńskiej” używać jakichś eufemizmów co do do potencjalnych sprawców typu – Rosja, Rosjanie, Kreml, Putin. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Dość tych kłamstw!!

  Co się tyczy najnowszych rewelacji Antoniego M. jakoby „ Rosjanie „zmusili” go [Tu 154M] do lądowania magnesami” to warto mu uzmysłowić, że większość materiałów z których zrobiony jest samolot to metale lekkie i tworzywa sztuczne, a nie ferromagnetyki.

 16. Czolgista said

  Panie Gajowy, a jakie inne liczby mamy do dyspozycji? Taka tendencja jest już od kilku lat w sondażach. Po prostu Macierewicz jest dość powszechnie uważany za czubka. Tylko beton PiS wierzy w zamach i niestety przy małej frekwencji to wystarcza, aby utrzymywać się przy korycie.
  Ja też widzę, co się dzieje na większych portalach. Wątki o niekompetencji Macierewicza i krytyce zespołu Berczyńskiego zyskują wielką popularność, a pozytywne komentarze są nieliczne – najczęściej od osób zaangażowanych w PiS.
  W mojej pracy też nikt Macierewiczowi nie wierzy i traktuje go jak głupka.

Sorry, the comment form is closed at this time.