Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tillerson proponuje Rosji wybór: USA lub Asad

Posted by Marucha w dniu 2017-04-11 (wtorek)

Rosja powinna dokonać wyboru: dobre stosunki z USA i ich sojusznikami lub udzielanie wsparcia Iranowi, Hezbollah i prezydentowi Syrii Baszarowi Asadowi – oznajmił sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

„Chcemy złagodzić cierpienie narodu syryjskiego. Rosja może być częścią tej przyszłości i odegrać w niej ważną rolę. Albo Rosja może dalej popierać tę grupę, która, jak uważamy, nie odpowiada jej interesom w dalszej perspektywie” — cytuje Associated Press amerykańskiego polityka.

Tillerson złoży wizytę w Rosji w dniach 11-12 kwietnia. Rosyjski resort polityki zagranicznej wcześniej wyraził nadzieję na owocne rozmowy z nowym sekretarzem stanu USA.

https://pl.sputniknews.com

Tillerson chce „złagodzić cierpienie narodu syryjskiego”. My chętnie byśmy złagodzili cierpienia związane z życiem doczesnym Tillersona na tym padole łez. Przy pomocy paru gramów ołowiu.
Admin

*                        *                         *

MSZ Rosji nie odbiera wypowiedzi Tillersona nt. Syrii jako ultimatum

Moskwa nie odbiera wypowiedzi sekretarza stanu USA Rexa Tillersona na temat Syrii, która padła przed wizytą w Rosji, jako ultimatum – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

— Nie jako ultimatum. Odbieram ją jako oświadczenie polityczne, jako prężenie muskułów przed rozpoczęciem rozmów. Wpisuje się to w stanowisko Waszyngtonu – powiedziała przedstawicielka rosyjskiego resortu polityki zagranicznej, komentując oświadczenie szefa amerykańskiej dyplomacji przed wylotem do Moskwy.

[Prężenie muskułów często kończy się puszczeniem mokrego bąka, czyli tzw. kleksa w kalesony – admin]

Tillerson przyleciał do Rosji we wtorek. Jutro spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Na poprzedzającym wizytę szczycie szefów MSZ-ów krajów G7 amerykański dyplomata, jak poinformowała agencja Reutera, powiedział, że USA będą szukać „strategicznych” rozwiązań w celu deeskalacji przemocy w Syrii. Jak dodał, w interesach Rosji leży współpraca ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie Syrii.

– Mamy nadzieję, że rząd Rosji zrozumie, że wspiera nierzetelnego partnera – powiedział Tillerson. Jego zdaniem „rządy rodziny (prezydenta Syrii Baszara) al-Asada zbliżają się do końca”.

Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że „recytacja mantr” o konieczności odejścia al-Asada nie dorowadzi do politycznego rozwiązania syryjskiego konfliktu. W tym celu uruchomiono proces genewski i astański. Właśnie w ich ramach, zdaniem Pieskowa, należy szukać rozwiązania, bo nie ma dla nich alternatywy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 25 to “Tillerson proponuje Rosji wybór: USA lub Asad”

 1. Wieś Rządzi Światem said

  Jest już tylko jedna ciekawa rzecz dotycząca Trumpa: dlaczego mimo wszystko część żydowskich środowisk jest ciągle przeciwko niemu.

 2. Józef Piotr said

  Rosja ma rozpisać i przeprowadzić referendum o przyłączeniu się do USA. Wynik ma być 90 % za.
  Zrozumieli ?
  A wtedy USA założą swoja bazę wojenną w okolicach Moskwy.

 3. Dziadzius said

  Na wojennej szachownicy swiata stoi madrosc Putina i zachlannosc Narodu Wybranego i jego fajtlapy Ameryki .
  Tak Ameryka [ no w prawdzie jewreje – bo oni beda walczyc do ostatniego jankesa] chce wojny ale czy naprawde wojny z Rosja jako rowny z rownym [ i z Chinami ktore beda czakac tak za rogiem] czy tylko wojny z malym panstewkiem ktore mozna juz pustymi luskam z Tomahawkow [ a juz chyba 36 pustych? lusek gdzies po Syrii lezy] zasypac.?

 4. NICK said

  „dlaczego mimo wszystko część żydowskich środowisk jest ciągle przeciwko niemu.”
  Dla zasady?
  Policjant gorszy policjant lepszy.
  Dwóch przesłuchuje.
  Ten pierwszy szczuje.
  Drugi zapoda herbatkę.

  Świadek?
  Sprzedaje Matkę.

 5. Dinozaur said

  Pierwszą rezolucją syberyjskiego Sowietu ( w Tomsku ) było wystosowanie do prez. Wilsona prośby o przyjęcie Syberii do USA w charakterze stanu .

 6. Dziadzius said

  — cytat z artykulu— „Jego zdaniem „rządy rodziny (prezydenta Syrii Baszara) al-Asada zbliżają się do końca”.–
  — tak jak po niektorych pismach i opiniach w USA widac to moze Trump juz jest blizej swego konca niz al-Asad – choc co prawda zydzi potrzebuja takich patalachow jak Trump–no bo ktos musi byc lalka brzuchomowcy(zyda) bo inaczej teatr sie nie uda.

 7. Vladimir said

  To nie jest propozycja, to jest bezczelny szantaż !

 8. Trump i Tillerson GOSPODARZE całego Świata? ZWARIOWALI ! said

  Trump i Tillerson na ZAMÓWIENIE żydowskich GLOBALISTÓW zachowują się jak 100% gospodarze CAŁEGO Świata.
  Coś im się UBZDURAŁO, że to oni ostaecznie ustalają jakie kraj lub naród ZNIKNIE z mapy Świata lub będzie istniał …

  To ta też ci LUDOBUJCY żydo-neokoni waszynktońscy też OSTATECZNIE decydują o tym KTO będzie lub NIE będzie wybranym przywódcą w jakimś państwe…

  Jeśli coś nie idzie w INTERESIE żydów w jakimś państwie, czyli jak sobie tego życzy ŻYDOWSKA miedzynarodowa mafia to żydowska siłowa AGENTURA czyli żydo-nekonski Waszyngton organizuje BEZKARNY niszczący NAPAD na to państwo tak jak teraz na Syrię.

  Ty bandy zdziczałych LUDOBUJCÓW rządzacych w Waszyngtonie uważają od ostatnich 30 lat, że ich żadne podpisane UMOWY międzynardowe odnośnie współżycia światowego NIE obowiązują – DEPCZĄ te umowy, gdyż ci UZURPATORZY coś sobie UBZDURALI, że to oni są kierownikami CAŁEGO Świata i oni mogą przystawić pistolet do skroni i tak sobie ZABIĆ każdego bo im się tak to UBZDURAŁO !

  NIE zapominać, że wg. umów międzynarodowych SKRZYDLATE rakiety typu „Tomahawk Missile” są uważane za bon STRATEGICZNĄ, której NIE wolno używać bez uzgodnienia tego użycia w Radzie Bezpieczenstwa ONZ, a tym czsem używanie tej broni MASOWEJ zagłady zaczęły być urzywane CODZIENIE przeciwko CYWILNEJ LUDNOŚĆI przez tych LUDOBUJCÓW żydo-nekonskich waszyngtońskich.
  30 „Tomahawk Missile” z 59 które zostały wystrzelone przez zabijaków waszyngtoskich w ostania sobotę na Syrię uderzyły w CYWILNE obiekty !

  Sytuacja jest bardzo poważna, gdyż widać jak na dłoni, że ten PODPUSZCZANY Trump kompletnie ZWARIOWAŁ, zupełnie co innego obiecał amerykańskim wyborcom i dlatego na niego głosowali w ostatnich krwawych wyborach w USA, a teraz ten Trump został WEPCHNIĘTY do kąta przez estabłyszmentowe bagno, które nim manipuluje jak naiwnego chłopczyka i który NAGLE zmienił swoje poglądy o 180 stopni w wielu bardzo ważnych sprawach, stał się AGENTEM globalistów.
  Najpoważniejszy network informacyjnego 2-o obiegu „InfoWar”(ma 40 milinów stałych odbiorców) DZIEKI któremu Trump wygrał wybory prezydenckie wczoraj zrobiło sondę internetową na temat Trampa gdzie uzyskał jedynie 19% poparcie wśród SWOICH zwolenników !

  Właśnie po to była uknuta ta INTRYGA z bronią chemiczną w Syrii, a potem zrobienie międzynarodowej awantury przez żydoskie media na całym Świecie, pokazanie Trumpowi podejmującemu decyzje na bazie jego EMOCJI ze sfingowanymi zdięciami sfabrykowanymi przez CNN na temat Syrii oraz zrobienie z żydowskiego zięcia Jared Kushner, oficjalnego doradcy Trampa, który teściowi Trumpowi PLUJE jakieś bzdury do uszu.

  Eric Trump: Decision to Bomb Syria Was Influenced by Ivanka’s ‘Heartbreak and Outrage’:

  https://www.infowars.com/eric-trump-decision-to-bomb-syria-was-influenced-by-ivankas-heartbreak-and-outrage/

  Żydoska mafia gangsterów, która obskoczyła Biały Dom jak karaluchy już PRZYDEPNELI tę dwie MARIONETKI popychadzła Trumpa i Tillersona, którzy interes awanturniczego Izraela postawili PONAD interes USA, gdyż zamordowanie Syrii jest JEDYNIE w interesie Izraela, który w 1967 roku PRZYWŁASZCZYŁ sobie Syryjskie Wzgórz Golan, a teraz Izrael usiłuje sobie PRZYWŁASZCZYĆ pół państwa Syria.

  Moskwa zapowiedziała maksymalne dozbrojenie Syrii w SKRZYDLATE rosyjskie rakiety najnowszych generacji, aby się miała czym bronić, a sama Rosja zapowiedziała, że z całą pewnością ODEGRA się militarnie na USA za nie przestrzeganie umów mędzynarodowych przez rzady USA i będzie się domagać w ONZ zorganizowanie TRYBUNAŁU medzynarodowego w celu ROZLICZENIA rzadów waszyngtońskich za ZBRODNIE LUDOBUJSTWA przeciw ludzkości.

  Właśnie w tej chwili lotnicze patrole USA wykryły w bardzo bliskiej odległości zachodniego wybrzeża USA: Californi , stanu Oregon , Washington i Alaski OBECNOŚĆ kilkudziesiecu łodzi podwodnych z bronia ATOMOWĄ na pokładzie !

 9. snag said

  Polityczny trial balloon … Kto pierwszy mrugnie ,…

  ——-
  Balloon, czy nie balloon…
  W towarzystwie nie pierdzi się. Nawet dla żartów, panie Tillerson.
  Admin

 10. revers said

  Raczej BRICS zobowiazuje, a po Syrii, przyjdzie ulzenie Ukrainie, Czeczeni, Jakucji lub skarbiec Iranu i iranskie pola naftowe.

 11. Lam said

  Dziś (11-04-2017) londyńskie stacje radiowe nadały nagranie słów Putina, że „wywiad rosyjski zdobył informacje o szykowaniu nowych operacji fałszywej flagi z gazami bojowymi i obciążania odpowiedzialnością prezydenta Syrii”.
  Z kolei, londyński dziennik The Daily Telegraph (tego samego dnia): „Donald Trump’s decision to launch a cruise missile attack on Syria proved he is not in league with Russia and will not be “pushed around” by Vladimir Putin, the US President’s son has told The Daily Telegraph.
  Eric Trump said his father was not intimidated by President Putin’s talk of war, and there would be “no-one harder” than President Trump if they “cross us”.
  He also confirmed that President Trump’s decision to bomb a Syrian airbase to punish President Bashar al-Assad for a nerve gas attack last week was influenced by the reaction of his sister Ivanka, who said she was “heartbroken and outraged” by the atrocity”.
  I jeszcze RT:
  https://www.rt.com/news/384408-syria-no-chemical-weapons-russia/

 12. revers said

  Syria podzielona miedzy Rotszildy i marionetki …

  https://worldtruth.tv/cheney-rothschild-and-fox-news-murdoch-begin-drilling-for-oil-in-syria-a-violation-of-intl-law/

 13. jaja said

  After His Fool’s Errand in Moscow, Rex Tillerson Should Resign –
  If he has any sense of honor, Rex Tillerson will resign upon returning home from Moscow and leave Trump holding the bag of filth

  http://russia-insider.com/en/rex-tillerson-should-resign/ri19568

 14. Rosja umacnia swoją pozycję „obrotowego” w konflikcie USA – Chiny w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.

 15. witek said

  Putin odmówił spotkania się z gnojkiem szantażystą.

 16. Czolgista said

  @15
  Oby. Putin powinien mu dać kopniaka na rozpęd.

 17. Czolgista said

  Można sobie dowcipkować o jakiś próbach, ale tym podpisem Trump wydał wyrok na wielu cywilów. Nie tylko tych, którzy mieszkali w wioskach obok bazy lotniczej, ale i tych, którzy nadal są trzymani w szponach Daesh jako żywe tarcze. Trumpa to po prostu gnida pierwszego sortu.
  Już było to wiadomo w momencie, gdy rzucał bezpodstawne oskarżenia pod adresem Iranu o terroryzm, a ani razu się nie zająknął na temat Arabii Saudyjskiej, która teraz prowadzi wojnę w Jemenie ignorowaną przez mass media, czy Kataru. To są główne ośrodki rekrutacji Daeshu*

  *Będę pisał Daesh, bo mnie już mierzi ta gadka o Państwie Islamskim, Al Nusrze, FSA, opozycji. To jest jedna siatka terrorystów salafickich, która wzajemnie się wymienia między sobą uzbrojeniem.

 18. Władek said

  Żydowski bandzior i psychopata Tillerson pełnił w latach 2006–2016 funkcję prezesa i dyrektora generalnego w spółce ExxonMobil, więc najbardziej interesuje go kradzież syryjskich i irańskich surowców, a raczej zrobienie wszystkiego co można, by nie skorzystali na nich Chińczycy.

  Odpowiedzią Putina powinno być przekazanie Syrii, Hezbollahowi oraz Iranowi nowiutkich zestawów S-400 wraz z instruktorami a w przyszłości także S-500, tak by umęczona syryjska ziemia mogła w końcu zostać zostać odpowiednio użyźniona żydowskimi i jankeskimi trupami.

 19. peacelover said

  …no i fajnie !!

  popatrzcie na tego polglowka Borysa Jonsona z UK , bo to przeciez on „nakazywal” Rosji zaprzestac wspierania Syrii !!!
  A czoskowce mszcza sie na Syrii za zestrzelony ich F16 …to jasne !!! ….bo tu nie chodzi o zadne polityczne motywy !!!

  Zemsta !!! zwykla zydowska zemsta !! …ale ci psychopaci w swojej megalomani nawet nie przypuszczaja, ze caly ich
  „great ISRAEL” moze zostac ODPAROWANY w ciagu kilku minut !!!

  …moze wreszcie ktos o tym pomysli dla dobra ludzkosci ?!

 20. Władek said

  Przypuszczam, że przypadku jeszcze większej agresji żydowskiej na Syrię, czosnki będą atakowane na całym świecie, a nie tylko na Bliskim Wschodzie.

  Tam gdzie będą Syryjczycy lub ich sojusznicy i sympatycy, tam żydowski trup będzie się ścielił gęsto.

  Chyba bardzo tego pragną…

 21. Bogaty Miś said

  ad 19: „Zemsta !!! zwykla zydowska zemsta !! …ale ci psychopaci w swojej megalomani nawet nie przypuszczaja, ze caly ich
  „great ISRAEL” moze zostac ODPAROWANY w ciagu kilku minut !!!”

  No własnie Izrael tego nie chce, panie Peacelover. A Rosjanie wiedzą, że to jedyny hak na utrzymanie pokoju i dlatego nigdy nie opuszczą Syrii.

 22. Głęboooki dół w solidnej glinie wymoszczony wapnem i tam do tego dołu wszystko, co sparszywiałe genetycznie i wszystko, co przez to parszywstwo skażone. Potem na to soda kaustyczna, siarka i płyny z szamba. Na koniec polać to ścierwo kwasem solnem i zabetonować na wieki wieków. Amen.

 23. RomanK said

  Emmmpstremmmbzdremmmmm…..:-)))
  Tillerson..Rex Tilllrson jest z pochodzenia Texanem..skandynawskiego pochodzenia z Wichita Falls Texas.
  I doskonale zna wielu Rosjan w tym Prez Putina…Cale zycie przepracowal w nafcie…. i lata byl CEO Exxon pozniej Exxon Mobil…
  Coz przyszla mu w udziale paskudna robota..zalatwienia czegos co praktycznie juz nie jest do zalatwienia…
  TO……. to utrzymaie dollara..w obecnym statusie….jako valuty obslugujacycej handel energia, o parytecie dlugu..w bankowosci ulamkowej. Czyli podstawy potegi USA.. bazujacej na …DLUGU>
  Najgorsze to ,ze probuje zalatwic to z kolesiami , z ktorymi wychlali morze wody…. i wlasnie tylko dlatego przydala mu ta misja…. reszta to puszczanie dymkow..dla dupkow….

 24. RomanK said

  O jak ktos nie wie odznaczony Orderem Przyjazni przez prez Putina…w roku 2013…mieszka w Bartonville kolo Denton..chociaz ma dom tez w Fort Worth…Maja Tillersonowie wsrod sasiadow opinie normalnych, spokojnych, milych ludzi….a ceny domow w sasiedztwie nie przekraczaja 500tys dollarow mimo ze bez wyjatku wieloacrowe posesje…
  Jesli ktos ma zalatwiac z Rosjanami…to tylko on…. jest z wyznania Episkopalianem..i do takiego kosciola w Denton chodza z zona,…

 25. Władek said

  Bardzo nie lubią i boją się żydki libańskiego Hezbollahu, więc módlmy się za tę wspaniałą organizację, która ramię w ramię z syryjskimi i irackimi chrześcijanami walczy z żydowskim terroryzmem.

  http://russia-insider.com/en/come-and-get-them-us-calls-hezbollah-immediately-withdraw-syria/ri19575

Sorry, the comment form is closed at this time.