Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Twórcy „Wołynia” protestują u szefa MSZ ws. odwołania projekcji filmu na Węgrzech.

Posted by Marucha w dniu 2017-04-11 (wtorek)

Witoldowi Waszczykowskiemu podlega Instytut Polski w Budapeszcie, który odwołał pokazy filmu.

Reżyser filmu „Wołyń” Wojciech Smarzowski, producenci filmu Dariusz Pietrykowski, Andrzej Połeć i Feliks Pastusiak oraz konsultant filmu, znany historyk prof. Grzegorz Motyka, zaprotestowali przeciwko odwołaniu dwóch pokazów filmu na Węgrzech.

Protesty zostały wysłane do szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, któremu podlega Instytut Polski w Budapeszcie, który odwołał pokazy. [Równie dobrze można je było wysłać do składu węgla – admin]

Jak informowaliśmy dwa dni temu, odwołane pokazy miały odbyć się 23. i 24. kwietnia w ramach 23. Polskiej Wiosny Filmowej. Oficjalnym powodem skasowania projekcji był brak możliwości przeprowadzenia przed pokazami dyskusji panelowej z udziałem prof. Grzegorza Motyki.

Jesteśmy zdziwieni, że planowane od kilku miesięcy i będące już w programie pokazy filmu zostały nagle odwołane. – napisali producenci filmu wraz z reżyserem.

Zdaniem twórców „Wołynia” takie postępowanie nosi znamiona ograniczania swobody wypowiedzi artystycznej. Ich zdziwienie budzi uzależnianie prezentacji filmu od konieczności przeprowadzenia dyskusji z historykiem. Zaapelowali do szefa MSZ o jak najszybsze zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Do listu producentów i reżysera dołączono także protest prof. Grzegorza Motyki. Historyk wyraził „głęboki niesmak i sprzeciw” z powodu posłużenia się jego nazwiskiem dla odwołania pokazów filmu na Węgrzech.

Poniżej zamieszczamy skany obu oświadczeń. [Kliknij, aby je  powiększyć – admin]


Kresy.pl
http://nowe.kresy.pl

Komentarzy 12 to “Twórcy „Wołynia” protestują u szefa MSZ ws. odwołania projekcji filmu na Węgrzech.”

 1. La Reine Toronto said

  Waszczykofsky wyglada na glaba do n’tej potegi. Dowodzie ten wystepek antypolskosci imc ‚speca’. A kysz a kysz !

 2. Moher49 said

  Ukraińcy są we wszystkich władzach współczesnej Polski. Spełniają testament zmarłych przywódców UPA.

 3. goła.dupa.tuska folksdojcza said

  Ja pierdoooooolę, nie wiedziałem, że mini-ster spraw zagranicznych jest taki wrażliwy kulturalnie…..

 4. goła.dupa.tuska folksdojcza said

  ….i w dodatku dba o wrażliwych kulturalnie Węgrów. To czyim on kurwa jest ministrem…..chyba żydów.

 5. NIE WOLNO głosować w wolnych wyborach na ANTY-polskie gangi neo-banderowskie PiS-PO ! said

  „polski” MSZ przedkłada interesy MNIEJSZOŚCI zamieszkałe na terenie Polski z jednoczesnym DEPTANIEM interesów etnicznych Polaków zamieszkałych w Polsce lub za granicą, a w tym przypadku BLOKUJE pokazanie filmu z pokazaniem FAKTÓW dotyczących LUDOBUJSTWA banderowców ukraińskich, którzy beztialsko zamordowali ponad 250 tysięcy Polaków w celu PRZEWŁASZCZENIA sobie majątku i ziemi tych zabitych Polaków przez ukrainców.

  „polski” MSZ usiłuje UKRYĆ fakty o tym, ze ukraincy wymordowali ponad 250 tysięcy Polaków co miało charakter RABUNKOWY w celu PRZYWŁASZCZENIA sobie właśności zamodowach Polaków.
  Obecnie na IDENTYCZNEJ zasadzie ukraińcy beztaialsko mordują Ruskich na tzw. „ukrainie” w celu też RABUNKOWYM, przywłaszczenia sobie własności tych zabitych Ruskich na tzw. „ukranie” przez rozwydrzonych bezkarnych ukraińców.

  Neo-banderowiec syjonistyczny Waszczykowski absolutnie NIE reprezentuje polskich interesów tak jak ten cały „polski” MSZ obskoczony przez polskich obywateli ale NIE polskiej narodowości, którzy absolutnie NIE maja polskiej AFIRMACJI !

  „polski” MSZ jest WROGEM polskości , Polski i Polaków, działa z pełnym cynicznym wyrachowaniem na SZKODĘ etnicznych Polaków, organizuje medialne i polityczne NAGONKI na Polonie Światową, celowo organizacje INTRYGI polityczne w celu dogłębnego skonfliktowania środowisk polonijnych w największych środowiskach polonijnych na Świecie.
  MSZ wykonuje brudną podła robotę ROZBIJANIA Poloni, aby w ten sposób osłabina nie była w stanie bronić Polaków zamieszkałych w III RP rabowanyxch w Polsce przez anty-polskie gangi polityczne typu PO-PiS-PSL-SLD które są partiami na użytek ZAGRANICZNYCH państw , koncernów rabujących Polaków z ich owoców codziennej pracy w Polsce.

  „polski” MSZ jedynie wspiera za granicą interesy MNIEJSZOŚCI narodowych, kiedyś zamieszkałych w Polsce, które wyemigrowały z Polski czyli np. żydów pochodzenia polskiego tzw. „judeopolonie” która wyemigrowała za granicę i jedynie UDAJE „polaków”.

  Od 1989 roku do dzisiaj ministrem „polskiego” MSZ jest zawsze ŻYD z polskim obywatelstwem, 95% pracowników „polskiego” MSZ-u rekrutuje się MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w Polsce, którzy absolutnie nie reprezentują polskich interesów na arenie mędzynarodowej.

  „polski” MSZ od 1994 roku do dzisiaj organizował za pieniądze polskiego podatnika otwarte SZKALOWANIE i OCZERNIANIE Polaków po przez umieszczenie na witrynach interenetowych MSZ treści paszkwilanckich książek ŻYDA Grossa i jemu podobnych paszkwilantów oczerniających Polaków, przez co na Polonię Światową były spuszczane lawiny OSZCZERSTW przez kregi żydowskie w Kanadzie, USA i Australii.

  „polski” MSZ obskoczony przez WROGÓW Polski i Polskosci od 1989 roku do dzisiaj jest OBOJETNY i nie czuły, a wręcz działa na SZKODĘ Polski i Polaków zamieszkałych za granicą !!!

 6. Dziadzius said

  Przy takim POLSKIM rzadzie to nam nie trzeba ani Grossa ani „upa” ani niemiec ani zadnych innych wrogow Polskiego Imienia – nasz rzad zadba bysmy zawsze byli na szaro posmarowani i publiczna opinia o nas na swiecie byla zgodna a manifestem ogloszonym przez fabrykantow pieniedzy przez dojenie w klamstwa holocaust.

 7. Bronisław said

  Re: 5. Szanowny(a) Pan(i) przestrzegający(a) Nas: że: „NIE WOLNO głosować w wolnych wyborach na ANTY-polskie gangi neo-banderowskie PiS-PO !”!!! W jednej z fraz dobitnie i trafnie to dookreśla: „MSZ wykonuje brudną podła robotę ROZBIJANIA Poloni, aby w ten sposób osłabina nie była w stanie bronić Polaków zamieszkałych w III RP rabowanyxch w Polsce przez anty-polskie gangi polityczne typu PO-PiS-PSL-SLD które są partiami na użytek ZAGRANICZNYCH państw , koncernów rabujących Polaków z ich owoców codziennej pracy w Polsce.”!!!

  Przydarzyło się Zacne(j)mu Pan(i)u jednak (co zresztą, stało się na Nasze nieszczęście powszechne), fałszywe(y) sformułowanie (zwrot) w kolejnym ustępie, który w całści brzmi: „„polski” MSZ jedynie wspiera za granicą interesy MNIEJSZOŚCI narodowych, kiedyś zamieszkałych w Polsce, które wyemigrowały z Polski czyli np. żydów pochodzenia polskiego tzw. „judeopolonie” która wyemigrowała za granicę i jedynie UDAJE „polaków”.”!!!

  Nie powinno się używać (jestem o tym przekonany) zwrotu: „żydów pochodzenia polskiego” – a zwrot ten udało się już naszym nieprzyjaciołom, jak „perzu” zasiać i rozkrzewić w Naszym Polskim Języku, i dlatego zwrot ten należy nieustannie tępić, bowiem skoro mieliby być Żydzi „polskiego pochodzenia” to z definicji winni należeć do jednej grupy etnicznej z Polakami, a tak przecież nie jest. Nie słychać, aby mówiono „Polacy żydowskiego pochodzenia”, trzeba więc mówić poprawnie „Żyd obywatel Państwa Polskiego”!!!

  Wyrażając wdzięczność Szanowne(j)mu Pan(i)u za cenny wpis & 5, gorąco pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 8. Ma swoje konsekwencje proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.Wspólnym mianownikiem jest ANTYPOLONIZM,jak wynika popierany przez MSZ RP?!

 9. aa said

  1 panie Bronku-8- nie ma PAN racji: nie ma zydowskiego narodu-to tylko jakas odmiana wiary dlatego moze byc polski , izraelski lub amerykanski Zyd. To tak jakby mowic protestant zamiast Niemiec. Slynny obecnie przyklad corka Trampa z pochodzenia po matce czeszka a obecnie amerykanska zydowka-wg wiary.
  nawet w tzw panstwie zydowskim Izraelu zydow wg wiary jest moze z 40%, a chrzescijanin czy muzulmanin tez ma obywatelstwo izraelskie wiec jest izraelczykiem.
  2- kto polskim obywatelom nie pozwala wybrac sobie od 25 lat rzadu, ktory bedzie dbal o polskie interesy? Np. Kukiz-chyba pochodzenie ukrainskie- weszli do sejmu no ico-pstro. Dlaczego filmu „Wolyn” nie ma na YT-przeciez chyba nie niemcy blokuja polskie filmy. Niedawno u Maruchy bylo cos dobrego-polakami mozna rzadzic ale nie mozna rzadzic z polakami-tu chyba tkwi polski problem
  3- dlaczego tzw diaspora ukrainska, czy niemiecka dba o interesy kraju pochodzenia a polska praktycznie nie istnieje?

 10. Władek said

  Ktoś chciałby znać odpowiedź dlaczego żydo-banderowski reżim PiS nie chciał projekcji Wołynia na Węgrzech? Oto odpowiedź udzielona a raczej wykrzyczana przez kluczową dla polskojęzycznego banderyzmu postać:

  Pamiętajmy, że jak z usta Kalksteina padną słowa „Śmieć Lachom”, to może być za późno na zorganizowanie obrony…

 11. peacelover said

  Przeciez jest jakias organizacja rozprowadzajaca filmy pelnometrazowe na Wegrzech !!!!?
  Po co producent WOLYNIA pyta takiego Wyjszczykowskiego o „zezwolenie” ???
  Zrobic wersje angielska, wegierska (i inne !) i rozprowdzac (sprzedawac!) po swiecie „ku chwale ojczyzny” !!!!!!
  Ignorowc bandziorow jak sie da !!!

 12. Nana said

  Moim skromnym zdaniem decyzja Waszczykowskiego jest związana z mającą się odbyć już niebawem w Polsce hucpą z udziałem Poroszenki o czym informuje użytkownik na YT –
  „Poroszenko CHCE W POLSCE POLAKOM UDOWADNIAĆ że KRZYWDZILI UKRAIŃCÓW !! ” – aż ciarki przechodzą, co zaczyna wyrabiać PiS!!!!

  .https://www.youtube.com/watch?v=LQOMY66YG_I

  Przy okazji ten sam jack caleib przekazuje ważne informacje o wizycie w USA jednego z najniebezpieczniejszych ludzi w Polsce, historyka o wszechwładzy, niejakiego M. Morawieckiego – aż nie do uwierzenia!
  „POLSKA POŻYCZA 4 mld. zł SPŁATĘ OTRZYMA W HRYWNACH !! ”

  .https://www.youtube.com/watch?v=8sPxLxqNgcA

Sorry, the comment form is closed at this time.