Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (36 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-04-11 (wtorek)

Coraz bliżej do realizacji olbrzymiego pomnika poświęconemu katastrofie smoleńskiej w Olsztynie – 12-metrowego monumentu z 2,5-metrowymi postaciami Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy mają wychodzić z krzyża.

My się pytamy: dlaczego tylko 12-metrowy, a nie 15-metrowy? A poniżej wpisujemy komentarze na rozmaite tematy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/04/08/wolne-tematy-35-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/04/14/wolne-tematy-37-2017/

Gajowy Marucha

Komentarzy 217 to “Wolne tematy (36 – 2017)”

 1. osoba prywatna said

  Mały prezent dla kociarzy.
  .https://www.youtube.com/watch?v=2fv2eu7m7u8

  🙂
  Admin

 2. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski przeciwko dyskryminacji Polaków zaprotestujmy w obronie Piotra Rybaka
  .https://www.youtube.com/watch?v=idc-joQ-o48

 3. Maciuś said

  Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów
  http://kielce.onet.pl/w-kielcach-powstala-loza-masonska-wolnomularstwo-nie-jest-sekta/fm5q9f8?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie
  żydomasoneria Londynu zainicjowała mistrza 33. stopnia Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza do pobudzenia w okupowanej przez Hitlera Polsce, zaufanych i wtajemniczonych wolnomularzy do założenia masońskiej i konspiracyjnej struktury Służby Zwycięstwu Polski, która kolejnymi przeistoczeniami strukturalnymi: ZWZ/ AK objęła dużą część polskiej partyzantki, która m.in. przyjęła w okupowanym Kraju desant agenta brytyjskiego agenta Józefa Retingera, https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Retinger
  żydomasona 33. stopnia wtajemniczenia, który wywołał zaplanowane z .:Góry jako skazane na porażkę tzw. Powstanie Warszawskie, w którym uległa zagładzie inteligencja stołeczna przedwojennej Polski; ogółem zabitych zostało ok. 250 tys. ludzi. Mason Retinger nie był sekciarzem, założył potem, w czasach tzw. zimniej wojny Grupę Bilderberg, jak Jarosław Kaczyński po Magdalence założył z innymi Grupę Windsor, żydomasonerię w obediencji Loży Wielkiego Londynu. https://pl.scribd.com/doc/238001548/Antypolskie-Powstanie-Warszawskie-20140828-SOWA-Magazyn-Europejski-pdf Nigdy więcej żydomasońskich powstań, w których mordowany jest Naród Polski; Józef Retinger Posted on 4. Oktober 2012 …nie mieli na to przyzwolenia ani społecznego, ani władz zwierzchnich. Generał Anders orzekł, że to była zbrodnia. Zaplanowana klęska, “krzyk protestu”, nie poruszyła sumienia świata, nie powstrzymała biegu historii rozgrywanej przez potęgi polityczne i militarne II Wojny Swiatowej, gdyż podział polityczny Europy był wcześniej przesądzony przez wielkie mocarstwa Ksiazka_KULISY_KATASTROFY_POWSTANIA_WARSZAWSKIEGO.pdf http://sowa.quicksnake.cz/NAROD-MA-PRAVO-SE-BRANIT/nigdy-wicej-ydomasoskich-powsta-w-ktorych-mordowany-jest-Narod-Polski-Jozef-Retinger Copyright: © All Rights Reserved
  Download as PDF, TXT or read online from Scribd https://issuu.com/kulturzentrum/docs/ksiazka_kulisy_katastrofy_powstania_warszawskiego

 4. konfuzjusz said

  Panie Mati, pisałem właśnie o glifosfacie i AMPie ale w tym momencie Gajowy zwinął temat i odpowiedź poszła w siną dallll.

  A teraz nie mam czasu, napisze o tym pokrótce troche później, choć nie jest to przedmiotem mojej ekspertyzy Chemia to jest bardzo szeroka nauka i potrzeba raczej toksykologa, żeby się tu autorytatywnie wypowiedział. I musi to być rzetelny toksykolog.

  W każdym razie wkrótce napiszę, czego żem się naprędce dowiedział ot ej AMpie.

 5. NICK said

  http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/MP_5-2013_M_Kwiatkowska.pdf

 6. Boydar said

  No, to ja wszystko prawidłowo o tym gów.nie napisałem, chociem nie ucuny.

 7. NICK said

  http://agrofarm.pl/karty/MSDS%20Agrofarm%20Glyfosat%20360%20SL.pdf

 8. osoba prywatna said

  Najstarszy człowiek na świecie nie je ani warzyw, ani owoców.
  Najdłużej żyjąca na świecie osoba, Emma Morano, obchodziła swoje 117. urodziny 29 listopada 2016 r.1 To ostatnia jeszcze żyjąca na świecie osoba urodzona w XIX w. Jej dieta? Je tylko…
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/najstarszy-czlowiek-na-swiecie-nie-je-ani-warzyw-ani-owocow © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 9. NICK said

  Mowa o receptorze, żeby nie było.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Receptor_AMPA

 10. Boydar said

  „… Environmental Protection Agency – USA klasyfikuje glifosat w kategori E (udowodniony brak karcerogenności dla człowieka). Badania prowadzone na 3 pokoleniach szczurów nie wykazały zahamowania rozrodczości. Nie zanotowano uszkodzeń płodu u szczurów i królików, którym podawano glifosat po zapłodnieniu. Glifosat nie wywołuje zmian genetycznych w różnych
  standardowych testach z udziałem zwierząt i bakterii …”

  „… Glifosat ulega szybkiemu (ok. 14 dni) rozkładowi pod wpływem mikroflory, która używa go jako Źródła fosforu; W ziemi ulega wiązaniu w addukty z minerałami wielowartościowymi co wprowadza go w stan niemobilny; ulega również rozkładowi pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Glifosat nie uszkadza dżdżownic (Allolobophora Caliginosa; -przy poziomie 100 ppm i w porównaniu z trifluraliną, która zabija 100% dżdżownic przy tym stężeniu). Wpływ na faunę gleby jest znikomy lub żaden. …”

  to z (7)

 11. Boydar said

  „… Dojrzałość płciową szczur osiąga w wieku 5 tygodni, a co za tym idzie zdolność do rozrodu osiąga w tym samym czasie. /…/ Ciąża szczurzycy trwa 21–23 dni …”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczur_w%C4%99drowny

 12. NICK said

  No właśnie. A tu:
  https://www.foeeurope.org/sites/default/files/press_releases/foee_4_human_contamination_glyphosate.pdf.

  No to macie zajęcie.
  Zwłaszcza ze (5).

  Nawiasem. Mamy wieleset gorszych substancyj w moczu, kroczu i osoczu.
  A i wpływ no to większy.

  Glifosat jest „przyklepany”. Od lat 77-iu.
  No bo dwa (i więcej) w jednym.
  Kasa dla Bayer/Monsanto niewyobrażalna a i goje trute.
  Same za to płacą.

 13. karlik said

  http://gazetaolsztynska.pl/224486,Pomnik-ofiar-katastrofy-smolenskiej-stanie-na-rondzie-w-Olsztynie.html#axzz4dxuX9Npb
  „Elementy samolotu, które przecinają krzyż — tak ma wyglądać pomnik Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie. Wokół metalowej konstrukcji będą biegły dwa kręgi płyt z wyrytymi nazwiskami wszystkich 96 ofiar katastrofy.”
  Skąd są inne informacje proszę o źródło….

  Der Onet – admin

 14. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/137943,plakac-sie-chce-czyli-jankes-z-koralikami-wsrod-ewokow

 15. Siggi said

  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/137945,iii-rp-na-tle-globalnych-przemian-geopolitycznych

 16. Siggi said

  Do Seula z KRLD jest 25 km i tam konwencjonalnie się ustosunkują.Korea Płd.i Japonia nie chcą żadnych amerykańskich wybryków.Wiadomo czym to się może skończyć.To nie Syria.
  Jednak atom jest argumentem w „dyskusji”.Jak mówią w Azji na ulicach większych miast broń atom.KRLD,to skutek bdb kontaktów z Pakistanem i tak się gwarantuje suwerenność w tych czasach.

  http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/korea-polnocna-zagrozila-usa-uzyciem-broni-atomowej/

 17. Siggi said

  Sroczna nowość,nie kojarzyć ze sr…..niem.A może ich tam wzieło w Białym na s….wygląda,że…rura mięknie.Putin nie przyjmie Tillersona,który jest już w Moskwie.Chyba do domu wróci z niczym.Takie są skutki jak córusia namówiła tatusia na …toporki przeciw Syrii.

  https://russian.rt.com/world/news/377673-ssha-rossiya-sotrudnichestvo

 18. Rutek said

  Antypolski rasizm

  Trwa nieustanna swiatowa antypolska propaganda, oskarzajaca nas o wspoludzial w Holocauscie, ktora wykorzystuje fikcje literacka jako „dowod” na wyjatkowe okrucienstwo Polakow.
  Pamietamy wszyscy „dziela” Grossa czy Kosinskiego. ktorego klamstwa opisala Joanna Siedlecka w ksiazce pt. „Czarny ptasior”
  http://www.rp.pl/artykul/671939-Ksiazka-demaskujaca-klamstwa-Kosinskiego-stala-sie-aktualna-.html#ap-3

  Niestety. w tej nierownej walce nie mamy szans. Szczegolnie, ze w tej akcji szkalowania Polski i Polakow biora udzial rowniez przedstawiciele polskiej literatury oraz sztuki filmowej.
  Juz nie wystarcza im „Poklosie” lub „Ida.” Jak sie ostatnio dowiadujemu, biora sie teraz za krecenie filmu na podstawie „Malowanego ptaka” Kosinskiego.
  http://film.wp.pl/wielkie-nazwiska-w-malowanym-ptaku-na-motywach-prozy-jerzego-kosinskiego-jak-przyjma-film-przeciwnicy-idy-6103007390892673a
  http://niepoprawni.pl/blog/2218/poklosie-malowanego-ptaka

  Zdaniem autorow pomnizszego opracowania may do czynienia z antypolskim rasizmem:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/11/rasizm-antypolonizmu-rewizjonizm-odwracanie-rol-i-restytucje-kazus-polsko-zydowski/

 19. Siggi said

  Czy USA powie „sprawdzam”?
  Wspólny komunikat Rosji i Iranu jest jednoznaczny: jakakolwiek próba ataku na Syrię, skądkolwiek by pochodziła, spowoduje militarną ripostę ze strony Rosji i Iranu i ich sojuszników.
  „Operacja zrealizowana przez Stany Zjednoczone Ameryki była aktem agresji przeciwko Syrii: przekroczona została czerwona linia. Od tej chwili każda agresja spotka się z odpowiedzią siłową, a Stany Zjednoczone znają środki, którymi dysponujemy by tego dokonać”.
  Zagranie pokerowe, ale przynajmniej sprawy są jasne.
  Chiny milczą zwracając jedynie uwagę na fakt, że ostatnie działania USA powodują ryzyko bezpośredniej konfrontacji Waszyngtonu z Moskwą.
  Wygląda na to, że Trump uległ presji, którą wywierają na niego ci, którzy faktycznie rządzą światem. Interesy, o które tu chodzi są ważniejsze, niż tylko kwestie dominacji nad ropą naftową czy gazem. Ludzie rządzący światem chcą za wszelką cenę obronić i utrzymać system, który powstał po drugiej wojnie światowej, a który na trochę ponad jedną dekadę zdominował cały świat po upadku ZSRR.
  Jaka jest cena, którą są gotowi za to zapłacić? (Pamiętajmy, że nie bez podstaw oni spodziewają się, że sami za nic płacić nie będą musieli, że to MY tę cenę, jakakolwiek by ona była, będziemy musieli zapłacić. MY, czyli zwyczajni ludzie, 99,99% mieszkańców Ziemi.)
  10 kwietnia 2017 r.
  http://pietrasiewicz.salon24.pl/770147,czy-usa-powie-sprawdzam

 20. snag said

  Senor Listwa szanowny ,…

  Buzia śliczna a reszta?… Szczupłe jak najbardziej ale nie takie co to kości klekoczą … ta to ja pass, senor … odłóż na dolnej półce dla ‚zakutego’ bo na górną nie trafi ze swoim IQ ,…

  Z grzeczności daruję ci jej fotkę w bikini ,…

  .https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/11/14/14/111414ae6dcf8771d0731eef6bccd7b5.jpg

 21. snag said

  To i ja dorzuce ,…

  .http://jimwarren.com/wp-content/uploads/2013/11/allcatsgotoheaven.jpg

  ——
  Jutro pokażę to wnukowi, który bardzo płakał po odejściu naszej Tixi…
  Dziękuję.
  Admin

 22. snag said

  Konfuzjusz @ 4 ,..

  W takim wypadku kliknij na strzałkę (revers) na komputerze i wróci ,…

 23. La Reine Toronto said

  Prophetically foreshadowing the current crisis (and apparent action plan), leaked CIA documents from the reign of Bashar al-Assad’s father in the 1980s show a Washington Deep State plan coalescing to „bring real muscle to bear against Syria,” toppling its leader (in favor of one amenable to US demands) , severing ties with Russia (its primary arms dealer), and paving the way for an oil and gas pipeline of Washington’s choosing.

  As ActivistPost.com’s Brandon Turbeville detailed (just a day before Trump unleashed his Tomahawks), as the Syrian crisis enters its sixth year, the Donald Trump administration is looking more and more like the Obama administration every day. With the Trump regime refusing to open useful dialogue with Russia regarding Syria, its obvious anti-Iran and pro-Israel positioning, and support for a very questionable “safe zone” plan for Syria, the odds of a rational U.S. policy in regards to Syria has lower and lower odds of existence as time progresses.

  Yet, despite the fact that the Trump administration is apparently poised to continue the Obama regime’s proxy war of aggression against the people of Syria, an example of seamless transition, it should also be remembered that the plan to destroy Syria did not begin with Obama but with the Bush administration.

  Powyzszy tekst obrazuje iz juz od 1980 roku planowano zniszczenie Syrii.Mapka nie moze byc pokazana bo nie mozna skopiowac; otoz przez Syrie ma byc pociagnieta jedna z nitek gazociagu do Europy Zach z Qataru i z Iranu. I tu widac ze ta z Iranu jest sponsorowana przez Rosje a ta z Qataru/Turcja przez USA .
  No to teraz wiadomo. A co Trump z tym fantem zrobi? to zobaczymy.

  dobry material.polecam.

 24. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/radio_w_polu_widzenia/201704115227481-sputnik-radio-samojlowa-eurowizja/

 25. snag said

  No good senor ,…

  Stany wysłały lotniskowiec z flota uderzeniowa w okolice Półwyspu Koreańskiego a Chińczycy w odpowiedzi 150 tys. wojska na granicę z Polnocna Korea ,…

  Report: China Stations 150,000 Troops On North Korean Border
  —————————————–
  http://www.westernjournalism.com/report-china-stations-150000-troops-north-korean-border/

 26. osoba prywatna said

  Po co – komu służy – jest wojna w Syrii
  http://sanocki.neon24.pl/post/137935,po-co-komu-sluzy-jest-wojna-w-syrii

 27. Maciuś said

  Prof. Jadwiga Staniszkis prorokuje szybką klęskę PiSdy. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że jeśli Pani Profesor coś zapowiada w polityce, to zawsze dzieje się odwrotnie.

 28. Maciuś said

  Nieznany film ze Smoleńska w sieci Najbardziej drastyczny Wiadomości …
  http://jociekawychzdarzen.blogspot.com/2012/10/

 29. La Reine Toronto said

  ad winietka: ciekawe to ciasto a na wierzchu cukinia i baklazany zapiekane? i szalwia czy jakies inne zioleczko?
  wyglada wegetariansko Panie Gajowy?

  a co na stol wielkanocny Pan proponuje?

 30. Marucha said

  Re 29:
  To jeden z wariantów włoskiej potrawy „frittata”. Rodzaj omletu, który wzbogaca się dodatkami z jarzyn, sera lub mięsa.

 31. snag said

  Potępiona na cacy za wypowiedź ze nie przyznaje się do odpowiedzialności za wywóz francuskich żydów do obozów bo przeciez francuska kolej dostarczyła pociągi żeby ich wywieźć a mogli wypowiedzieć III Wojnę Rzeszy i ratować gudłajów ,…

  Israel condemns Marine Le Pen for denying French responsibility for deporting Jews
  ——————————————————–
  http://www.jta.org/2017/04/10/news-opinion/israel-middle-east/israel-condemns-marine-le-pen-for-denying-french-responsibility-for-deporting-jews

 32. gosc said

  Pomniki;konkursy-artysci profesjonalni.;rzezbiarze, Ten pomnik to kolejna tragedia ;,olsztynska.

 33. gosc said

  Krzyz ze zniczy bialo/czerwonych-pod palacem Prezydenckim -w miesiecznice rozdzielony/rozerwany na dwie dziwne formy;pomiedzy; sciezka!

 34. snag said

  Stroszenie piór ,…

  Dzis Sekretarz Obrony Mattis zapewnił ze napięta sytuacja z Rosja nie wymknie się spod kontroli i ze obie strony znajdą wspólny język.

  U.S – Russia tensions over Syria will not ‚spiral out of control’: Mattis
  ————————————————–
  http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-russia-mattis-idUSKBN17D2L1

 35. PISKORZ said

  re 31..” żeby ich wywieźć a mogli wypowiedzieć III Wojnę Rzeszy i ratować gudłajów ,… I URATOWAĆ EUROPĘ PRZED II śWIATOWĄ..UMOWA Z FRANCJĄ BYŁA /Z ANGLIĄ TEŻ/..I NA WSCHODZIE FRANCJI BYŁO OKOŁO 90/100 DYWIZJI…NIEMCY MIELI W TYM REJONIE /TZN NA ZACHODZIE KRAJU OKOŁO 20/23…W 1939.. ŻABOJADY NIE CHCIAŁY MOURIR POUR DANZING..!! A GDYBY CHCIELI..4/5 TYGODNI I BYLI BY W BERLINIE.!! PS O MOŻLIWOŚCIACH MILITARNYCH CZECHÓW NAWET NIE WSPOMINAM,,PS” NAWET GENERAŁOWIE WEHRMACHTU B. DZIWILI SIĘ, ŻE FRANCUZI NIE UDERZYLI..!!

 36. revers said

  „Chcemy Stalina … ”

  http://natemat.pl/97563,chcemy-rosji-i-stalina-separatysci-wdarli-sie-do-siedziby-wladz-w-doniecku-i-wywiesili-rosyjskie-flagi

  Jak to bylo p. Siggi z kursem rubla za Stalina opartym na parcie zlota 0,22 Rubla za Dollara, czy za uncje?. Pociagi Przyjazni lat 60 tych tonely rowniez w rosyjskim zlocie , podczas wyjazdu z kraju rad do priwislannego kraju.

 37. revers said

  On this basis, the Council of Ministers of the USSR decided:

  To terminate on March 1, 1950 the definition of the ruble against foreign currencies based on the dollar and move to a more stable gold basis, in accordance with the gold content of the ruble.
  Set the gold content of the ruble in 0 222 168 grams of pure gold.
  Set on 1 March 1950 the purchase price of the state Bank on gold to 4 rubles 45 kopecks for 1 gram of pure gold.
  Define to 1 March 1950, the rate against foreign currencies based on the gold content of the ruble, as provided in subsection 2:
  4 rubles per one U.S. dollar instead of the existing 5 p. 30 kopecks. 11 RUB. 20 COP. per pound instead of the existing 14 R 84 COP.

  http://csef.ru/en/politica-i-geopolitica/direction-topics/za-chto-ubili-stalina-6288

  Za co ubili Stalina !

 38. Ola z Podola said

  https://www.monitor-polski.pl/sejm-chce-zalegalizowac-bron-biologiczna-w-celu-wymordowania-polakow/

 39. Siggi said

  35/Revers said
  „Chcemy Stalina … ”
  ——
  Panie Revers,odgrzewasz Pan stare,śmierdzące,z robakami,niekosherne,przeterminowane na 60 lat conajmniej kotlety.Nie tylko tego nie bierze się do pyska,ale nawet ciężko na nie patrzeć.Aczkolwiek osoba Josifa Wissarionowicza już od wielu lat odzyskuje w Rosji swoją bardziej wyważoną,pozytywną opinię i są to już nieodosobnione przypadki a zjawisko,gdzie widać przedstawicieli różnych środowisk,którzy ciepło,pozytywnie wypowiadają się o nim.Na Youtubu jest sporo materiałow historycznych rzeczowo uargumentowanych,w których porównuje się rozwój Związku Radzieckiego w poszczególnych okresach władzy Stalina.Jest on postrzegany życzliwie i jemu przypisuje się główne zasługi.
  Gdyby Dżugashwilli stanął w najbliższą sobotę do wyborów prezydenta RF mógłby conajmniej zagrozić a może i wygrać z WW.Jego akcje rosna w RF i różne wcześniejsze wersje opracowań historii okresu stalinizmu trafiaja do kosza.Pojawia się wiele głosów,które wskazują,że należało by powtórzyć rok 1937,aby pozbyć się bandy zdrajców,korupcjonerów,złodziei,którzy grabią dorobek pokoleń i zagrażają istnieniu Federacji.
  Co do kursów walut.to chyba w 1974r byłem świadkiem jak pewien dysponent $$ wymieniał na wróble w recepcji hotelu Inturistu „Sputnik”przy ul.M.Gorkiego,obecnie Twierskaja. i jaka towarzyszyła jemu mina przy tym.Wtedy kurs -jak mnię nie myli moja demencja- wynosił 1$=78 kopijek,0,78rubla.Mina była wyrażnie kwaśna.Polscy pracownicy naszej Ambasady ,Biura Radcy Handlowego i Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej zaoszczędzone środki z tytułu zatrudnienia w tych jednostkach mieli możliwość w NBP wymieniali w relacji 3 ruble 1$ tzn 1 bon Polskiej Kasy Opieki.Relacja złotówki do rubla wtedy wynosiła gdzieś 1 rubel-16zł.
  Na złocie się specjalnie nie znam.Raz w życiu widziałem słoik z czerwońcami,były to Mikołaje 10-tki z końca 1899r,próby 900.Gdybym wtedy pomyslał nad tym jak je pod….pi’dolić,to bym pare lat nie musiał robić.Ale człowiek był młody ,wychowany na Dekalogu,na zebraniach Zwiazku Młodzieży Wiejskiej,POP,gdzie zawsze nam wmawiali,że…kradzione nie tuczy.Dlatego nie mam za sobą żadnego wyroku skazującego.
  Frajer,nieprawdaż? Pozdr.

 40. La Reine Toronto said

  https://media.foodnetwork.ca/uploadedimages/pages/guides/easter/gall

  cos na deser wielkanocny

 41. La Reine Toronto said

 42. snag said

  Piskorz at 35 ,…

  Spróbuj pisać na temat trzymając się faktów.

  Co ma wspólnego twoja ‚lista’ z wywózką francuskich żydów która miała miejsce 2 lata po kapitulacji Francji? Tylko durni Polacy nadstawiali łba w czasie okupacji za pasożyta który judził, doił i zdradzał ich przy każdej okazji od dnia kiedy nieproszony pojawił się na polskiej ziemi.

  Francuzi nie po to pozbywali z kraju skazując na wygnanie kilkanaście razy w swojej historii żeby ich ratować kiedy nadarzyła się okazja żeby pozbyć się ich na zawsze.

  Na marginesie we Francji bylo ćwierć miliona żydów przed wojna w grupie najbogatszych, na upartego mogli stworzyć własną armię i podziemie ale woleli skorzystać z usług szwajcarskich banków zamiast się zbroić i liczyć ze ktoś ich przechowa i przeczekają ,…

  Popularne powiedzonko w Stanach z tego okresu które praktycznie odnosiło się do żydów w każdym kraju

  First man to sink an enemy battleship – Colin Kelly
  First man to set foot on enemy territory – Robert O’Hara
  First woman to lose five sons – Mrs. Sullivan
  First son of a bitch to get four new tires from the rationing board – Nathan Goldstein

  PS. Podkreślanie tekstu capitol literami nie przekonuje nikogo chyba ze ‚zakutego’ pustaka z zakładu z pikowanymi ścianami który zagląda tu czasem na przepustce ,…

  Sprawdź kiedy Francja skapitulowała i porównaj z okresem deportacji.
  —————————————-
  https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_deportations_of_French_Jews_to_death_camps

 43. konfuzjusz said

  Co to za kiczydło, pani Sąsiadko przez Jezioro?

  Niech Wielkanoc znaczy dla nas to, co ma znaczyc, a nie jakieś zajaczki i jajeczka.

  Pozdrawiam i życzę doniosłych Świąt Wielkanocnych.
  Dobro zwyciężylo.

 44. snag said

  Pierwsza pocalunek ,…

  .https://www.instagram.com/p/BSe7FBUjZlM/

 45. Bronisław said

  RE: 38. Pani Olu, tak właśnie, GMO należy także do pakietu „dobrej zmiany”, którą zamierzają Nam zafundować „dobroczyńcy” pod „batutą” niejakiego osobnika – „beka” Kaczyńskiego, coraz częściej określanego dodatkowo per „vel Kalksteina”!!! Łączę dla Pani gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 46. Dictum said

  Odszedł do Pana wielki rycerz Kościoła i obrońca Wiary – John Vennari – R.I.P

  W dniu 4 kwietnia 2017 roku, o godzinie 10:46 rano zasnął w Panu, opatrzony w najświętsze sakramenty, wielki sługa Kościoła i orędownik niezmiennej Nauki katolickiej, Joseph J. “John” Vennari (February 24, 1958 – April 4, 2017). Pozostawił w smutku żonę Susan oraz dzieci — Elizabeth, Philomenę i Benedicta.

  Długa i ciężka choroba nowotworowa, o której ostatnich etapach sam oznajmił niedawno na łamach redagowanego przez siebie pisma Catholic Family News, nie przeszkodziła Mu w wielkiej posłudze ewangelizacyjnej, prowadzonej we wszelkich dostępnych mediach.

  John Vennari był autorem wielu książek i setek opracowań na najważniejsze tematy dotyczące kontynuacji Tradycji katolickiej, ukazujące rewolucyjne aspekty Soboru Watykańskiego II i “ducha soborowego” dewastującego Kościół na całym świecie oraz wskazujące na masońskie i żydowskie źródła tych katastrofalnych zmian. Był wielkim propagatorem Przesłania Fatimskiego, z koniecznością ujawnienia Trzeciej Tajemnicy oraz wzywając kolejnych Papieży do dokonania konsekracji Rosji, jako wypełnienia żądań Matki Bożej. Przez kilkadziesiąt lat organizował i uczestniczył w licznych konferencjach i sympozjach na całym świecie, omawiających najważniejsze zagadnienia współczesnego Kościoła. Prowadził jako redaktor naczelny i płodny dziennikarz pismo Catholic Family News, będące jedym z dwóch najważniejszych pism tradycji katolickiej wydawanych w angielskojęzycznym świecie. Wspierał apostolat Bractwa św. Piusa X.

  Polski czytelnik może znać Johna Vennari z wielu tłumaczeń, zamieszczanych od lat na łamach „Zawsze Wierni”, a także pamiętać z konferencji pt. „Duch Asyżu”: na drodze do fałszywego pokoju, które w grudniu 2011 r. głosił w Gdyni, Krakowie i Warszawie.

  Zgodnie ze swoją nieugiętą działalnością i jasną katolicką postawą, jego pismo zostało zaliczone przez wpływową żydowską instytucję Southern Povery Law Center, prowadzącą ranking “wrogich, groźnych i terrorystycznych podmiotów”, do najważniejszych pism “grupy nienawiści”, rozpowszechniających “antysemickie i homofobiczne” materiały.

  Świat tradycji katolikiej poniósł niepowetowaną stratę i ze smutkiem żegna Johna Vennari. Jak informuje rodzina, 2 kwietnia była odprawiona w jego szpitalnym pokoju Msza święta. Otrzymał on Sakrament Ostatniego Namaszczenia i zmarł po odmówieniu 15 dziesiątek Różańca świętego, nosząc brązowy Szkaplerz karmelitański i sznur św. Filomeny.

  Doczesne szczątki spoczęły 8 kwietnia br. na cmentarzu Mount Calvary Cemetery w Buffalo, NY.

  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,
  a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Amen

  (Bibuła)

 47. Boydar said

  http://plejada.pl/newsy/lourdes-leon-corka-madonny-ma-nieogolone-pachy-zdjecia/39bfet

  Brzydactwo, do tego głupactwo.
  Admin

 48. Proponuję nazwę : POMNIK WAŚNI NARODOWEJ w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.

 49. revers said

  re39

  Mam p.Siggi mlynek do kawy sdielany w CCCP z wybita cena na masywnej plastykowej obudowie w rublach i kopiejkach i nie narzekam, do dzis chodzi nie gorzej niz Krupsy, Mielle, Silverstony, choc czasami trzeba podoliwic zeby ruszyl z miejsca i zakrecil nozyk jak okazuje sie bezceny. A zlote roblowki faktycznie, bylo by raz byc numizmatykiem monet i przyleic sie jakosc.

  Amerykanie w Korei w roku 1950 na archiwalnych filmach
  http://chomikuj.pl/tatanka.com/film+dokumentalny/PA*c5*83STWA/USA/Zabic+Wszystkich+Amerykanskie+Zbrodnie+Wojenne+W+Korei,1999209368.rmvb

  zabijali wszystko co zywe, dlaczego ich nie zabic?.

 50. osoba prywatna said

  .http://img5.dmty.pl//uploads/201609/1472847287_nyq0u3_600.jpg

 51. revers said

  Syria Hoax

  http://www.smh.com.au/federal-politics/political-news/syria-hoax-sydney-university-at-centre-of-proassad-push-20170410-gvi5kq.html

  oraz „lekarz” z Lidlib

 52. Boydar said

  Na moim, Panie Revers, wybite jest 1987 i 15 rubli 🙂

 53. Czolgista said

  http://faktypofaktach.tvn24.pl/wybuch-termobaryczny-w-tu-154-kompletne-fantasy,731006.html

  Jeśli kogoś interesuje jak kontrolerzy rosyjscy w Smoleńsku wywiązali się ze swojego zadania i jak bardzo są niepoważne próby ich oskarżenia to proponuje przejrzeć ten materiał. Tak. Wiem, że to TVN, ale polecam posłuchać prof. Artymowicza, bo nigdzie indziej tej kwestii nie poruszał.
  W drugiej części jest rozmowa z Paweł Kowalem, także pomimo obecności Wojciecha Olejniczaka nie oglądałem dalej. Drugą część radzę pominąć.

 54. Boydar said

  Mnie interesuje Panie Grisza, czy ten złom który Ruscy eksponują jako konsekwencję zdarzenia smoleńskiego” ma coś wspólnego ze sprawą. Bo nikt do tej pory żadnych dowodów nie przedstawił. Na tym wraku może być wszystko, łącznie ze śladami wybuchu termojądrowego czy siekier banderowców. I to wszystko może być autentycznie prawdziwe. I można to sobie badać do usranej śmierci. Tylko po co.

  I dla tego Rosja się z nas śmieje. Z nas, nie z tych „ekspertów”, bo „eksperci” badają prawdziwe ślady, tylko niekoniecznie tego zdarzenia. Ale to już nie jest ich sprawa; oni mają zbadać to co do zbadania jest dane. A my się podniecamy jak stonka na wykopki zamiast zadać pytania podstawowe tym, którzy z pewnością znają odpowiedzi.

 55. Czolgista said

  https://www.rt.com/news/384419-us-russia-damascus-chemical-narratives/

  USA nadal przeciskają kłamliwą narrację na temat Syrii i sarinu.
  Najśmieszniejsze w tym wszystkim, że w oficjalnych dokumentach powołują się na dowody… z mediów społecznościowych. Tak. Taka jest oficjalna narracja. Atak został przeprowadzony bez zgody Kongresu, bo ktoś machnął parę twitów. Naprawdę administracja Trumpa wciska ludziom, że prawie doprowadzili do wojny przez jakieś obrazki, które można łatwo zmanipulować w programie do obróbki grafiki. Śledztwa nie będzie, bo USA już obsrało zbroję. Na łgarstwo się nikt nie nabrał po za ich wasalami i użytecznymi idiotami, którzy wierzą Trumpowi na słowo.

  Rzecznik rosyjskiego MON, generał Konaszenkow, śmieje się, że atak amerykański był tak nieefektywny, że skuteczniej byłoby już zrzucać te rakiety, zaczepione na balonach, bezpośrednio nad lotniskiem. 🙂 Amerykańska armia albo nie ma pojęcia jak używać pocisków manewrujących – używa się ich przeciwko celom rozproszonym na dużym obszarze. Chyba, że są świadomi jak beznadziejne są Tomahawki i dlatego wykorzystują je do zmasowanych ostrzałów na relatywnie niewielkim obszarze jakim było to syryjskie lotnisko. Oczywiście i tu się USA nie przyzna, że ich machina wojenna to pusta wydmuszka, pomimo że już wczoraj opublikowano nagrania z przygotowania i startów syryjskich samolotów ze zbombardowanego wcześniej lotniska.
  Cóż, okazało się, że Tomahawki skuteczne są jedynie na propagandowych filmikach emitowanych na kanale Discovery.

 56. Czolgista said

  @54
  A co Panie Boydarze? Mają ten wrak zmielić? Elementy były oglądane i ich odkształcenia oceniane. Tego nie da się sfałszować. Nie stwierdzono wybuchu przestrzennego od bomby termobarycznej, bo nie było m.in. charakterystycznego odkształcenia podłogi samolotu. Nie można też sfałszować sekcji zwłok. Ciała ofiar, które nadawały się do sekcji, nie miały popękanych bębenków w uszach, co jest charakterystycznym skutkiem wybuchu tego typu bomby (nagły i wysoki skok ciśnienia powietrza), ani rozerwanych pęcherzyków płucnych. Tego nie da się zatuszować, dlatego pseudokomisja Macierewicza, nie pokazała na konferencji dowodów z sekcji zwłok.
  Inna sprawa, że przy bombie termobarycznej opowiadanie, że nie ma głośnego wybuchu i błysku, to jest to ośmieszanie się na całego.

  A eksperci Macierewicza są niekompetentni i gotowi do fałszerstw:
  – blef Rońdy, którym próbował nieudolnie ograć Artymowicza dobrze przygotowanego do dyskusji w telewizji,
  – celowe i świadome manipulowanie danymi przy pseudosymulacji Biniendy, tj. zmiana plastyczności drzewa na nierzeczywistą wbrew zaleceniom twórców LS-DYNA, 3 krotne pogrubienie blach tupolewa;
  – Binienda posługiwał się zmanipulowanym przez rosyjskiego blogera zdjęciem skrzydła samolotu. Rosyjski bloger je zmanipulował tak, aby wyglądało na wybuch skrzydła, ale było podpisane i zestawione obok z prawdziwym zdjęciem. Bloger to zrobił, aby pokazać jak wyglądałoby skrzydło, gdyby tam rzeczywiście nastąpił wybuch. Binienda albo nie umie czytać podpisów pod obrazkami albo jest tandetnym manipulatorem.
  – Berczyński nie potrafił dobrze policzyć powierzchni pierścienia – zadanie na poziomie klas gimnazjanych,
  – Jorgesen najpierw próbował w swoich nieudolnych obliczeniach dowodzić, że samolot nie wykonał półbeczki, a gdy prof. Kowaleczko wykazał szereg błędów to nagle się okazało, że jednak samolot wykonał półbeczkę i jeszcze Jorgensen PUBLICZNIE podziękował za pomoc Kowaleczce. Prof. Kowaleczka wykonywał wiele obliczeń dla zespołu rządowego.

  Itd. itd. Przykłady niekompetencji można mnożyć.

  „I dla tego Rosja się z nas śmieje.”

  Rosjanie jedynie się śmieją z tych pseudoekspertów i Macierewicza, którego wprost nazywają idiotą.

 57. Czolgista said

  Zabrakło n w nazwisku Jorgensena.

 58. Czolgista said

  Jeszcze zapomniałem wymienić w manipulacjach. Testy tunelowe prowadzono z odciętą końcówką skrzydła, ale przy dużych prędkościach rzędu 500km/h – 600km/h przy niewielkich kątach natarcia (czyli prostym językiem – w locie poziomym), a w rzeczywistej katastrofie prędkość na tej wysokości była połowę niższa, a kąt natarcia bardzo duży. Samolot nie mógł już zachować stabilności w takich warunkach. Właściwie zmarnowano publiczne pieniądze na badania, które już dawno przeprowadzono i opisano w pracach naukowych.

  Na takie i inne manipulacje nabierają się różne Alinki i jej podobni. Będą straszyli innych przymiotnikiem „ruski”, bo trzeba jakoś utrzymać się na kilkanaście lat przy korycie.
  Teksty „nigdy nie poznamy prawdy”, „może tak było”, „jesteśmy coraz bliżej”, to zwykłe gonienie króliczka do następnych wyborów.

 59. Boydar said

  Nie zrozumieliśmy się, ale niech tak na razie zostanie.

 60. Czolgista said

  Ja wiem, o co Panu Boydarze chodzi, ale naprawdę nie chcę już rozwodzić się nad manipulacjami czubka FYMa. FYM powstał, bo pewne grupy przestraszyły się, że to Macierewicz będzie miał monopol na wersję zamachową i gryzienie Rosjan po kostkach, a jest o co walczyć. Klikalność, reklamy, sprzedaż pseudonaukowych książek, czyli $.

 61. Boydar said

  Rosjan i Rosję to można co najwyżej w dupę pocałować, przez chusteczkę, a nie gryźć po kostkach. To Rosja rozdaje karty i we właściwym momencie powie „sprawdzam”.

  A Macierewicz bierze spora kasę za nazywanie siebie idiotą, obojętnie przez kogo, hurtem. Zawód jak każdy inny; tylko po gazetę większy strach wyjść wieczorem w piątek.

 62. osoba prywatna said

  Przykład kolejnego (którego to już z kolei?) konowała.
  Ludzie się już nie dają nabierać. Komentarze są bezlitosne.
  CHOROBA WIEŃCOWA – CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ?
  http://pytanienasniadanie.tvp.pl/29881877/choroba-wiencowa-co-warto-o-niej-wiedziec?utm_source=Ukryte+Terapie&utm_campaign=1be195d39e-EMAIL_CAMPAIGN_2017_04_11&utm_medium=email&utm_term=0_9bae9bf934-1be195d39e-232308761&mc_cid=1be195d39e&mc_eid=07d6d3f576

 63. osoba prywatna said

  A niektórzy łączą to jeszcze z gołdą w formie drinków.
  http://www.zdrowieiswiadomosc.com/2015/08/jak-coca-cola-i-pepsi-szkodza-zdrowiu.html

 64. revers said

  Bedzie pomnik ofiar nalotow NATO
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704115223112-sputnik-serbia-pomnik-ofiar-agresji-nato/

  a nie jak w PL przestawia sie z miejsca na miejsce pomnik Lecha K. jak ostanio z przed kosciola garnizonowego w w -wie.

 65. Czolgista said

  @64
  Nie załatwili pozwolenia na pomnik to teraz kombinują.

 66. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704115227238-sputnik-ukraina-hrojsman-tymoszenko-rosja-dlug/

  Czy aby faktycznie to taka kwota ? Bo jeśli tak …

 67. pawel said

  ad 62. Osoba prywatna

  Facet nie jest na bieżąco:

  Nowa szczepionka może zapobiegać wysokiemu cholesterolowi
  Za:https://portal.abczdrowie.pl/nowa-szczepionka-moze-zapobiegac-wysokiemu-cholesterolowi

 68. Boydar said

  http://slask.onet.pl/miedlary-na-placu-zabaw-zmija-ukasila-7-latka/f07j2kh

  „Było cicho i spokojnie; a tu nagle …” Czyżby ostrzeżenie dla „siedmiolatków” ? 🙂

 69. denuo said

  Stanisław Michalkiewicz i Aleksander Jabłonowski Polska pod bezwarunkową kuratelą USA
  .https://www.youtube.com/watch?v=pD4hUaNY1Ew

 70. Yah said

  Ad 68

  Jak to się ładnie wszystko układa …….

 71. Lily said

  Re 33 Gosc
  Ten „rozdzielony,rozerwany krzyz,a pomiedzy
  sciezka”, mysle,ze tak ma wygladac ten krzyz
  w Olsztynie.A,ze srodku tego rozdzielonego
  krzyza ma wychodzic Leszek z Marylka.
  Takie mam przeczucie. Rozerwany krzyz,czy
  to nie bluznierstwo ?,ktore ma cos oznaczac/przekazywac.
  Domyslam sie,ze Olsztyn,tak jak i Torun stanie
  sie miejscem pielgrzymek.

 72. awkzim said

  Ad 56
  Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda wybuch termobaryczny – roszę znaleźć w Necie działanie TOS- 1 lub TOS – 1A. Te zestawy mają głowice termobaryczne lub jak kto woli paliwowo-powietrzne. Goście po ich wybuchu pracują na bezdechu. Bardzo gorącym bezdechu.

 73. Boydar said

  Tak sobie właśnie skojarzyłem, że kolega Mogielnicki nie mógł znaleźć rymu do „która ma w poprzek”. I wyszło na wieki bulwersująco; ale w sumie ładnie

  .https://www.youtube.com/watch?v=W2nWne3l4ws

 74. pawel said

  Szczepionki – tiomersal – autyzm.
  Śladowe ilości. Film dokumentalny, którego motywem przewodnim jest tiomersal, antyseptyczny konserwant oparty na rtęci, opracowany przez naukowców z firmy farmaceutycznej Eli Lilly w 1927 roku, który nie ma wpływu na skuteczność szczepionek.
  Firma Eli Lilly przeprowadziła eksperyment na ludziach, w trakcie epidemii zapalenia opon mózgowych w Indianapolis w stanie Indiana. Wybrano podgrupę 22 osób i podano im jednoprocentowy roztwór tiomersalu. Jest to dawka, która zabijała zwierzęta w laboratorium. Podano go dożylnie. Wszystkie 22 osoby zmarły. Nie zauważono toksycznego działania, jednak stwierdzono, że chorzy zmarli na zapalenie opon mózgowych oraz to, że tiomersal ma bardzo niski poziom toksyczności dla ludzi. Jest to jedyne badanie bezpieczeństwa tiomersalu, jakie przeprowadzono.

  .https://www.youtube.com/watch?v=T3rfW30AOZE

 75. Głos Prawdy said

  Pilnie! Chiny mobilizują więcej wojsk i podejmuja po alarmie swoje łodzie podwodne!
  “Według postępujacych na superstation95.com zawiadomien, korei północnej z Chinami zauważono dużą ilość przybywających pociągów z techniką wojskową i kadrą armii CHRL Poza tym, Chiny podjęły po bojowym alarmie swoja flota łodzi podwodnych prawie wszystkie wychodzą w morze w kierunku północnokoreańskich wód….
  To tylko zaczęło historie na 11: 50 po wschodnim czasie USA. Śledźcie za odnowami!
  UPDATE 2:49 PM EDT — APRIL 11, 2017”
  http://infomaxx.ru/perevodika/srochno-kitay-mobilizuet-bolshe-voysk-i-podnimaet-po-trevoge-svoi-submarinyi.html

 76. Boydar said

  W najbliższym czasie północne Koreańce z pewnością zaatakują radiostację w Gliwicach. Ciekawe jak po koreańsku jest Dolas.

 77. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to est FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

 78. Listwa said

  Wielkanoc 2017r.

  Istnieją postawy obojętności i lekceważenia Świąt Wielkanocy, jest sporo osób, które sprowadzają je do kilku wolnych dni i okazji do rekreacyjnego wyjazdu. Lekceważenie towarzyszy też całej wierze katolickiej. Jeśli Pan Bóg nie istnieje, a Chrystus jest tylko człowiekiem, tacy ludzie mają rację. Wtedy nie miałoby większego znaczenia, czy przywiązujemy należytą uwagę do świąt, czy też nie. Wtedy żadna Msza św. nie miałaby doniosłego znaczenia, a uczestnictwo w niej miałoby co najwyżej znaczenie estetyczne i kulturotwórcze. Dotyczy to również Wielkanocy, gdyż obchody tych świąt są rozwiniętą i pogłębioną formą kontemplacji tych wydarzeń, które upamiętniane są podczas każdej Mszy św.

  Pan Jezus podczas ostatniej wieczerzy powiedział: oto jest ciało i krew moja, bierzecie i jedźcie, bierzcie i pijcie, oraz czyńcie to na moją pamiątkę. Katolicy tzw. soborowia mają silną tendencję, sprowokowaną również mizerną soborową edukacją, do udawania się na NOM z jej odmiennym porządkiem i czynienia pamiątki wieczerzy i pamiątki spożywania. We Mszy św. nie chodzi o wieczerze, udawanie radości, emocje, wspólnotę, śpiewy przy gitarze, branie się za ręce, uniesienia, modlenie się za zwierzęta i rowery. Nie chodzi też o to, aby udać się na prawdziwą Mszę św. Trydencką i doznawać tylko wzruszeń, przeżyć, doświadczać jej piękna: ciszy, śpiewu, światła, ceremonii, gestów, harmonii, kadzidła, właściwego porządku.

  Chodzi o uczestnictwo w najlepszej z możliwych form, czyli sprawowanej od wieków Mszy św. Trydenckiej i towarzyszenie Chrystusowi podczas bezkrwawej drogi krzyżowej i jego męce jaka ma miejsce podczas każdej Mszy oraz przyjęcie Chrystusa z Jego ciałem i krwią, bo to jest treścią i sednem każdej Mszy i obchodów Wielkanocnych. Liturgiczne obchody nie są pustą ceremonią, czy symbolicznym przedstawieniem w formie teatralnej, lecz pozwalają na uczestnictwo w tych samych wydarzeniach, które miały miejsce fizycznie 2000 lat temu, pozwalają na towarzyszenie Chrystusowi w tym, przez co On przeszedł i czego doświadczył. Podczas tych ceremonii jest realnie obecny ten sam Chrystus, który został 2000 lat temu ukrzyżowany i złożył samego siebie jako baranka, czym wypełnił starotestamentalne prawo, proroctwo i ofiarę. Każdy gest i czynność we Mszy odnosi się w jakiś sposób do męki i drogi krzyżowej. I tak samo jak wtedy, można rzucić kamieniem i obelgą, a można otrzeć twarz Chrystusowi i pocieszyć go swą obecnością. Padre Pio mawiał: nie wyobrażacie sobie co dzieje się podczas każdej Mszy św. Do niedawna istniał spór co do tłumaczenia mszału, niektórzy upierali się przy błędnym zapisie „Krew jego została wylana za wszystkich”, gdy prawidłowo jest „Krew jego została wylana za wielu”, a jeden ze świętych mawiał „nie łudźmy się, nie wszyscy będą zbawieni”.

  Nie jest prawdą, że Chrystus zbawił ludzkość. Chrystus zdecydował, ze pójdzie na mękę i nieopisane cierpienie, abyś Ty mógł być zbawiony. Zrobił to ze względu na ciebie indywidualnie. Rzecz niebywała i niepojęta, Chrystus Bóg Wszechmogący osobiście przyjął mękę i cierpienie ze względu na mnie i dla mnie, aby mnie wybawić. Musimy mieć też świadomość, że męka Chrystusa była wstrząsająca, a cierpiąc za wszystkie grzechy, cierpiał także za nasze, przyczyniliśmy się do tak bardzo nieludzkiego potraktowania Chrystusa.

  A czy Bóg to tylko kwestia wiary i poglądów? Historyczności Jezusa Chrystusa nikt nie neguje. Wrogowie Chrystusa robili co mogli, aby podważyć ten fakt, nie dali rady. Ci co są skłonni lekceważyć Wielkanoc i nie chcą się zatrzymać ze współczuciem przy męce Chrystusa, powinni odpowiedzieć na pytanie i wyjaśnić skąd są, w jaki sposób zaistniał człowiek i materia, bo istnienie tej rzeczywistości to nie jest już kwestia wiary. Kiedyś dla badaczy, którzy nie dysponowali nowoczesną aparaturą, choćby czerwona krwinka krwi była jednolitą kropką. Teraz wiemy, że każda komórka organizmu jest wyjątkowym i skomplikowanym „urządzeniem”.

  Jest zbudowana z wielu złożonych elementów, ściśle uporządkowanych co do swych funkcji i położenia oraz współpracujących ze sobą w bardzo precyzyjny sposób. Przy badaniu komórki wyłania się idea jej budowy oraz idea jej działania, istotny jest nie tylko materiał z którego jest wykonana, sposób budowy z tego materiału, istniejąca miniaturyzacja, ale ważna jest też złożona struktura genetyczna i informacyjna – przechowywanie informacji, sposoby jej wykorzystania, zwłaszcza podczas podziałów i samokopiowania (DNA), nie mniej ważne są zachodzące procesy chemiczne, fizyczne, elektryczne, całość można określić jako mikro inżynierię. Pojedyńcza komórka to złożony, precyzyjny i dobrze pomyślany układ o dobrze sformułowanym celu i sposobie działania. Najpierw była idea działania komórki, potem powstały mechanizmy i elementy komórki realizujące tę ideę. Żadne czynniki środowiskowe nie ukształtowały sposobu funkcjonowania komórki i jej budowy i nie zmieniły nic w miarę upływu czasu. Każda komórka w swej złożoności pracuje identycznie według przewidzianej wcześniej idei, realizując te same cele, gdzie jednym z zadań jest skomplikowane pod względem chemicznym i informacyjnym samokopiowanie się komórki, dzięki czemu powstają nowe i identyczne, o takich samych funkcjach niezmiennych od tysiącleci.

  Dzisiejsza nauka stara się odkryć i opisać jak funkcjonuje komórka, jest bardzo daleka od opisania jak pojedyncza komórka mogła powstać, nie mówiąc o tym, że człowiek nie jest w stanie przy posiadanym poziomie wiedzy i aparaturze zbudować komórkę i pobudzić ją do działania, a raczej do życia. Twierdzenia, że komórka powstała samoistnie jako skutek enigmatycznych przemian pod wpływem czynników zewnętrznych środowiska z nieożywionej i nieświadomej materii jest absurdem. A to tylko pojedyncza komórka, a co z narządami, w tym z mózgiem, który wszystkim steruje i co ze świadomością? A co ze złożonymi strukturami jak np. białka? Do powstania komórki i powstania życia musiał przyczynić się niezwykle inteligentny umysł.

  Z drugiej strony mamy Całun Turyński, dzisiejsza nauka i rzesze specjalistów nie jest w stanie wykonać identycznego Całunu, jedynie co robi to z mozołem wydobywa jego tajemnice. Nawet nie jest w stanie określić jakiego rodzaju energia przyczyniła się do wypalenia włókien całunu na bardzo niewielkiej głębokości, w taki sposób, że owa energia nie zniszczyła słabej tkaniny, a pozostawiła trójwymiarowy, negatywowy obraz, którego trójwymiarowość można odczytać dopiero za pomocą techniki komputerowej i który jest zgodny z opisem ewangelicznym. Są też na Całunie obrazy i znaki niewidoczne gołym okiem. Tajemnicą dla materialistycznej nauki pozostaje kwestia wygenerowania tak dużej ilości energii. Więc w jaki sposób Całun powstał przed wiekami, zwłaszcza przed tzw. rewolucją przemysłową?

  Uwzględniając jedynie fakt istnienia Całunu Turyńskiego i współczesną wiedzę odnośnie komórki biologicznego organizmu, przejście obojętne obok wydarzeń Wielkanocnych można określić jako głupotę i ciemnotę oraz wyraz niepojętej niewdzięczności i zatwardziałości, skazującej takiego człowieka na ciemność, strach, śmierć, wieczne cierpienie oraz potępienie bez końca.
  Z ziemi można dostrzec ok. 400 mld galaktyk, każda z nich posiada mld gwiazd. Masy i odległości są niewyobrażalne – mld lat świetlnych, a przecież przestrzeń kosmiczna nie kończy się tam, gdzie sięga ludzki wzrok. Skąd to wszystko? Ponadto sama materia ma też uporządkowaną i określoną strukturę i właściwości, niezmienne przez wieki i niezależne od odległości.

  Pismo św. uczy, że to wszystko pochodzi z aktu stwórczego Pana Boga. Jeśli ktokolwiek chce to zanegować musi wyjaśnić skąd pochodzi uporządkowana materia, żywe organizmy w swej złożoności, jak doszło do ukształtowania idei funkcjonowania komórek, organów, całych organizmów. Jak na razie naukowcy mają problem z odkryciem i zrozumieniem tej rzeczywistości. Sam świat genów jest odkryty w niewielkim procencie, do całkowitego poznania i zrozumienia funkcjonowania całego systemu genów jest bardzo długa droga.

  Jeśli nie ma Boga i nie on jest stwórcą, to skąd to wszystko? Jak to wszystko zaistniało? Ci co nie zdołali odkryć jak funkcjonuje system genowy i nie poznali jego tajemnic, niech nie przekonują jak on powstał, a mogąc doświadczyć istniejącego świata niech nie zaprzeczają, że nie ma Boga. Jak trudno jest pojąc nieskończoność kosmosu i jego rozległość, tak jeszcze trudniej zrozumieć istnienie Boga bez początku istnienia. Gdyby nie było Boga i ludzi, nie byłoby nikogo, kto mógłby stwierdzić, że nie ma nic. Byłaby nicość totalna w nieograniczonym czasie i nieograniczonej przestrzeni. Jednak jest materia i życie, świadomość i Stwórca, człowiek i dobroć i mądrość Boga ponad wszystkim.

  Dzieło stworzenia świadomego i żyjącego człowieka stoi ponad aktem stwórczym materii nieożywionej i ożywionej. A ponad tym wszystkim jest wyrwanie człowieka z mocy zła i śmierci oraz powstanie ze zmarłych Jezusa Chrystusa dzięki własnej mocy.
  Jest to jak rozproszenie ciemności przez niosące kolory światło słoneczne, gdzie ciemność nie jest kolorem czarnym, a śmierć jest czymś znacznie głębszym w znaczeniu, niż ustanie biologicznego funkcjonowania organizmu, jest to strata człowieka i człowieczeństwa na wieki.

  Pan Jezus zdecydował się na opuszczenie swego królewskiego tronu, zszedł na ziemię, przyjął ciało ludzkie z dziewicy Maryi, stał się człowiekiem, pozwolił się znieważać, bić, opluwać, katować, poniżać, nieludzko poniewierać, aby tylko otworzyć zatrzaśnięte bramy Raju i uwolnić stworzonego przez siebie człowieka od panowania śmierci i diabła. W urodzeniu w ubogiej stajni, nie chodzi o ubóstwo, lecz o pokorę. Wielki Bóg rodzi się w ubogiej stajni jako bezbronne dziecko i umiera zamęczony jak najgorszy zbrodniarz przez ludzi. Były to akty przeciwstawne dla diabelskiej pychy i nieposłuszeństwa. Poprzez swą mękę i cierpienie Chrystus zapłacił i odkupił sprawiedliwie wszystkie grzechy. Bez tej wspaniałomyślności zmuszeni bylibyśmy do wiecznego panowania nad nami inteligentnego i niezwykle nienawidzącego nas sadysty-diabła, przebywając wiecznie w okowach zła w trwodze śmiertelnej i ogniu przeraźliwym, bez żadnej nadziei na poprawę losu.

  „Do Boga powrócić może każdy człowiek,
  nawet z bardzo krętej drogi widać światło Boże,
  nawet z bardzo krętej drogi widzę światło Boże.”

  Pomimo takiego sponiewierania myliłby się każdy, kto patrząc na tę mękę uznałby Chrystusa za słabego i nieznaczącego człowieka. Jezus Chrystus niezmiennie jest Bogiem i Królem, pełnym chwały, męstwa, piękna, mocy, mądrości, wolności. Jest wielki i niezwyciężony, jest Panem panów i Królem królów, jest Alfą i Omegą. Zna odpowiedz na każde pytanie i potrafi rozwiązać każdy problem. I takiego Chrystusa umęczyli na śmierć. To było autentyczne i realne wydarzenie. A było tak, bo On sam na to się zgodził, co zostało wcześniej zapowiedziane. W Starym Testamencie, już na początku księgi Genesis zapisano słowa Pana Boga skierowane do diabła: „Na brzuchu będziesz się czołgał, wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej, ono zmiażdży ci głowę, a ty będziesz czyhał na jej piętę”. Jezus Chrystus jest najważniejszy w pokoleniu niewiasty, która jest jego matką.

  Każdy z nas powinien pojąć w jakim trudnym położeniu znajdujemy się. Jesteśmy wygnańcami poza mury szczęścia, radości i obfitości. Dopóki nie wstąpimy na drogę zbawienia i nie dotrzemy do celu, jesteśmy w mocy zła osobowego. Przed każdym z nas stoi zadanie podjęcia wysiłku powrotu, bo inaczej, przy bierności czeka nas wieczne potępienie.
  To nie tak, jak się niektórym wydaje – postoje, poczekam, popatrzę, zobaczę, może uwierzę, może porzucę grzech, a może nie, bo jestem przemądrzały. To nie jest tak, że mamy zbawienie w garści, a przez grzech i głupotę możemy go stracić. Jest tak, że jesteśmy w pozycji przegranych i naszym obowiązkiem jest pokornie podjąć trud i wielkie staranie, aby zbawienie zdobyć, a ciasna jest brama i kręta droga która prowadzi do zbawienia i mało jest takich, którzy ją znajdują. Temu służą także Święta Wielkanocne, a możność uczestnictwa w nich jest przejawem łaski Bożej i możliwością powrotu. Mamy sposobność zrozumienia czym jesteśmy, co utraciliśmy, a rozważanie okrutnej męki Jezusa Chrystusa i towarzyszenie mu, bez nagrody z jego strony nie pozostaje.

  Jeśli zatem chcemy odwrócić się od zła i ciemności i złowrogich skutków, aby w tym i przyszłym życiu doświadczać szczęścia i radości, to musimy zrobić to w taki sposób, jaki wynika z woli i ustanowienia Pana Boga. To Bóg określa sposób i warunki powrotu do Niego, czyli zbawienia, a nie człowiek, ani żadna ludzka władza. Chrystus jest nadal dobrym pasterzem i wie czego najlepiej potrzeba. Musimy poznać, przyjąć i zrealizować te wymagania. A one nie są trudne, początkowy trud staje się potem ozdobą, gdyż stają się brzemieniem mądrości, a ona jest piękna. Nie podważajmy też prostych środków zbawienia, ze względu na ich prostotę.

  Nie mają sensu żadne inne wiary, kościoły, wyznania, sekty, ekumenizmy, nawet bardzo podobne, modlitwy, jeśli ktoś nie chce spełnić warunków i wymagań postawionych przez Pana Boga. To wszystko jest błądzeniem po manowcach.
  Liczy się tylko „Depositum Fidei” pozostawione przez Jezusa Chrystusa, opisane i przedstawione w autentycznej nauce dogmatycznej, doktrynalnej i moralnej Kościoła katolickiego oraz Piśmie św. i Tradycji i przynależność do Rzymskiego Kościoła katolickiego do którego wchodzimy poprzez chrzest oraz łączność z papiestwem i papieżem, bo to jest skała na której zbudowany jest Kościół. Przyjęcie nauki z wiarą wraz z sakramentami, prowadzi do wiary w Boga i wiary Bogu.

  A dlatego Kościół katolicki, ponieważ chodzi o przynależność do tego Kościoła, który powołał do istnienia Pan Bóg i żadnego innego oraz o taką przynależność jaką określił Pan Bóg, a nie człowiek. Bez względu na to jak postępuje hierarchia, to Kościół katolicki jest arką zbawienia i pośrednikiem zbawczych mocy. Hierarchia ma obowiązek sądzić, rządzić, nauczać i kierować Kościołem tak jak chce tego Chrystus, groźnie brzmią słowa Chrystusa „mieliście klucze królestwa, sami nie weszliście i nie daliście wejść tym, którzy wejść chcieli”. Tym bardziej staje się niezbędny wzmożony wysiłek i wnikliwość oraz prawidłowe czerpanie z 2000 -letniej spuścizny katolickiej sięgającej początków chrześcijaństwa i osoby Jezusa Chrystusa i czerpanie z skarbów łask złożonych w Kościele katolickim dzięki męce i zmartwychwstaniu Chrystusa. Matka Boża w swych objawieniach zawsze troszczy się o Kościół katolicki i zawsze jest gotowa pomóc, wystarczy się zwrócić. Matka Boża jako nowa Ewa postąpiła przeciwnie do błędów Ewy, wykazała doskonałość czynów i myśli.

  Bez wiary nie można podobać się Bogu, Ewangelia kilkakrotnie wspomina, że Pan Jezus czynił cuda tam i dla tych ludzi, gdzie napotykał wiarę. Wszystko zmierza do miłości Pana Boga i więzi z nim, która jest celem wiary i Kościoła katolickiego, tak aby Pan Bóg stał na czele wszystkiego czym jesteśmy i co cenimy, abyśmy mogli łaskawie dla nas umacniać przyjazną więź i relację z Panem Bogiem na wieki. Pan Bóg jako genialny mocarz siły i intelektu, ma wszystko i wszystko stworzyć może. Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało co przygotował Bóg swoim wybranym. Pomimo tego, zawsze i niezmiennie sam Pan Bóg będzie najbardziej fascynujący – łagodny i cierpliwy, pogodny miłośnik prawdy, dobra, sprawiedliwości, porządku, piękna, wolności, dogłębnego sensu we wszystkim, atrakcyjności istnienia i nieśmiertelności życia.

  Jezus Chrystus swą męką i drogą krzyżową wysłużył nam możliwość zbawienia, a poznanie i wdzięczność za to jest naszym obowiązkiem, bo Chrystus cierpiał dla nas, aby nas wyrwać z mocy zła i śmierci.

  Nikt mający więzi ze złem nie osiągnie zbawienia i nie skazi sobą Raju i do Raju zła nie wprowadzi. Pod tym względem nie będzie miłosierdzia, a zastąpi go sprawiedliwość, nawet jeśli oznaczać to będzie wieczne potępienie i wieczny bezmiar cierpienia dla potępionych.
  Jesteśmy zobowiązani do zdobycia stanu tzw. łaski uświęcającej, życia w niej i odejścia z nią z tego świata. Łaskę uświęcającą osiągamy poprzez dobrze odbyty i sprawowany sakrament spowiedzi. Sakrament chrztu zmywa także wszystkie grzechy, łącznie z pierworodnym.
  Dzięki spowiedzi odrzucamy osobiście wszelkie zło, wyrzekamy się teraz i na przyszłość zła i złych czynów, przyjmujemy dzięki sakramentalnej posłudze kapłana Boże przebaczenie, Bożą miłość i odnawiamy zniszczoną lub całkowicie zerwaną więź z Panem Bogiem, aby ponownie stanąć na drodze zbawienia i być chroniony Bożą mocą i mądrością, by ostatecznie zmierzać do osobowej, jak najmocniejszej relacji z Panem Bogiem, źródłem szczęścia i dawcą szczęścia. Innego dawcy nie ma i to jest sednem spowiedzi. Staje się tak z chwilą, gdy kapłan wypowie słowa: W imię Boga Wszechmogącego wybaczam ci wszystkie wyznane grzechy i rozgrzeszam cię w Imię Ojca i Syna i Ducha św. W jakim stanie człowiek umiera, w takim istnieje przez wieki. Tylko stan łaski uświęcającej gwarantuje zbawienie wieczne. Po śmierci jest piekło albo niebo, czas wyboru i nawrócenia kończy się z chwilą śmierci. Potępieńcy sami umykają do piekła, wiecznej śmiertelnej ciemności przed gniewem Boga.

  „Przyrzekam, że cię więcej nie obrażę, że się wprzód na śmierć niż na grzech odważę”

  Bez stanu łaski uświęcającej nawet uczestnictwo w najpiękniejszych Mszach Trydenckich, czy najdłuższych obchodach Wielkanocnych pozostanie bez sensu. Bo cóż to da, jeśli Pan Bóg ma powody, aby gniewać się na nas, jeśli nie zmywamy swych grzechów i swoich win jego Krwią i poprzez to nie odnawiamy zerwanych relacji i pozostajemy chorzy i wstrętni. Cóż to nam może dać, jeśli nie jesteśmy posłuszni Chrystusowi i należy nam się słuszny gniew i słuszne odrzucenie na wieki? Nawet najlepsza znajomość doktryny, prawa, nauki, dociekania sedevakante, siostrzane wiary i zbliżone praktyki, nic nie pomoże. Nawet przynależność do Kościoła katolickiego nie pomoże. Tylko posłuszeństwo i pokora przy wypełnianiu tego co ustanowił Chrystus.

  Ale jeśli zdobędziemy odpowiednie wykształcenie, czyli właściwą wiedzę i właściwy kształt, zdobędziemy świadomość kim jesteśmy i w jakim marnym położeniu znajdujemy się, pojmiemy co powinniśmy zrobić i jak, i wykonamy to świadomie i dobrowolnie, tak jak wykonać powinniśmy, wtedy możemy udać się na spotkanie z Panem Bogiem na Mszy św. Trydenckiej, także podczas obchodów Wielkanocnych, wszystko w otoczeniu czystej doktryny katolickiej i zdrowej nauki, by przyjąć w sakramencie Eucharystii samego Chrystusa, który w sposób nadprzyrodzony przybędzie do nas osobiście wraz z Ojcem i Duchem św. i będą u nas przebywać. Dopiero po śmierci będziemy w stanie lepiej pojąć, co to oznacza i jakim jest wyróżnieniem i szczęściem. Sakrament Eucharystii niezmierne wywyższa człowieka do poziomu boskości. Będziemy wtedy godni Matki Bożej i wszystkich, którzy zbawienie już osiągnęli. Wtedy już tu na ziemi doświadczymy pozytywną różnicę i nasze życie się zmieni. Tylko wtedy – bo zło i grzech niszczy szczęście doczesne i wieczne.

  Zacząć trzeba od przyswojenia słów Chrystusa, styku świata doczesnego i nadprzyrodzonego „Kto do mnie przychodzi, tego precz nie odrzucę”.

  Warunki ważnej spowiedzi też nie są przypadkowe i zakorzenione są w ludzkiej rzeczywistości.
  Rachunek sumienia – to przegląd swojego życia i odszukanie wszystkich czynów złych i grzesznych, bo ich Pan Bóg nigdy nie zaakceptuje, oraz ustalenie złych konsekwencji tych czynów.
  Wyznanie grzechów – to konieczność określenia i nazwania tego co było złe, to zdystansowanie się i oddzielenie naszej woli i rozumu od aktu czynu złego i grzechu oraz przyznanie się do winy.
  Żal za grzechy – to przeproszenie i ubolewanie oraz zrozumienie istoty naszych błędów, żal pozwala zerwać z grzeszną przeszłością i samym grzechem. Spowiedź znosi winę, poprzez głęboki i szczery żal Pan Bóg może usunąć też należne kary, jeśli zechce. Należne kary, ale tylko za przebaczone grzechy w spowiedzi sakramentalnej, usuwa też odpust.
  Postanowienie poprawy – to wybór i zabezpieczenie, aby nie powtarzać czynów złych w przyszłości, szczerym postanowieniom Pan Bóg daje pomoc dla unikania zła.
  Zadośćuczynienie – to rekompensata i odpłata za złe skutki naszych czynów zdefiniowanych w rachunku sumienia, jeśli to możliwe także bezpośrednie usuwanie skutków naszych grzechów. Za każdy grzech musi być sprawiedliwa zapłata, czasami Chrystus płaci sam, nie żądając zwrotu.

  Dopiero, gdy wypełnione są wszystkie warunki spowiedzi, zaistnieje ważny sakrament, wtedy też stajemy się wolni i rozrywamy zgubne dla nas uwikłania.

  Przebaczonych grzechów Pan Bóg więcej nie wspomina i przenosi je do niebytu, także szatan tych grzechów nie może przywoływać do swych celów. Ale jako wrogi i inteligentny oskarżyciel człowieka, obciąży i przywoła każdy grzech nie wyznany i nie przebaczony sakramentalnie oraz każde odstępstwo od ustalonego przez pana Boga porządku. Ważny sakrament sprawia, że ponownie Pan Bóg zwraca się do nas życzliwie i z łagodnością, aby uleczyć więzi i naprawić relacje, leczyć nas i rozwijać, abyśmy byli w stanie przyjąć Jego miłość, zbawienie, dary, żywot wieczny w nieograniczonym szczęściu – uzdalnia nas do życia i uwalnia od śmierci i szatana.

  Może znowu odtworzy w nas pełnię życia i porządek, podaruje dobrą przyszłość i uczyni nas godnymi siebie samego. Wtedy może siłę Pan Bóg da zwycięstwo i ratunek, jeśli Go o to pokornie poprosimy.

  Pismo św. uczy, Panu Bogu nie sprawia różnicy, czy wygra dużą czy małą ilością wojska, bo jego prawica zawsze zwycięża. Jak mówili nasi przodkowie: Terminy przyszły na nas trudne, wróg silny, a przegrać nie można.
  Oby tylko katolicy chcieli poznać gdzie jest siła i moc.

  Reguły zostały określone i podane:

  2 Nic nie dodacie do tego, co ja wam nakazuję, i nic z tego nie odejmiecie, zachowując nakazy Pana, Boga waszego, które na was nakładam. 3 Widzieliście na własne oczy, co uczynił Pan w Baal-Peor, jak każdego człowieka, który poszedł za Baalem z Peor, wyniszczył Pan spośród was; 4 a wy, coście przylgnęli do Pana, Boga waszego, dzisiaj wszyscy żyjecie. 5 Patrzcie, nauczałem was praw i nakazów, jak mi rozkazał czynić Pan, Bóg mój, abyście je wypełniali w ziemi, do której idziecie, by objąć ją w posiadanie. 6 Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: «Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny». 7 Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich1, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy?

  Przeto starajcie się wypełniać wszystko, co wam nakazał Pan, Bóg wasz: Nie odstępujcie od tego ani na prawo, ani na lewo. 33 Idźcie dokładnie drogą wyznaczoną wam przez Pana, Boga waszego, byście mogli żyć, by dobrze wam się wiodło i byście długo przebywali w ziemi, którą macie posiąść.

  Będziecie pilnie strzec polecenia Pana, Boga waszego, Jego świadectwa i praw, które wam zlecił. 18 Czyń, co jest prawe i dobre w oczach Pana, aby ci się dobrze powodziło i abyś wreszcie wziął w posiadanie piękną ziemię, którą poprzysiągł Pan przodkom twoim, 19 wypędzając przed tobą wszystkich wrogów twoich. Tak zapowiedział Pan.

  Jeśli pilnie strzec będziecie wszystkich tych poleceń, które ja wam dziś nakazuję pełnić, miłując Pana, waszego Boga, postępując według wszystkich Jego dróg i Jego się trzymając – 23 wypędzi Pan wszystkie te narody przed wami i usuniecie narody większe i mocniejsze od was. 24 Każde miejsce, po którym będzie chodzić stopa waszej nogi, będzie wasze.

  26 Widzicie, ja kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo. 27 Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga, które ja wam dzisiaj daję – 28 przekleństwo, jeśli nie usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga, jeśli odstąpicie od drogi, którą ja wam dzisiaj wskazuję, a pójdziecie za bogami obcymi, których nie znacie.

  20 Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś. 21 Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść. 22 Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz. 23 Niebiosa, które masz nad głową, będą z brązu1, a ziemia pod tobą – żelazna. 24 Pan ześle na twą ziemię zamiast deszczu – pył2 i piasek; będzie na ciebie padał z nieba, aż cię wyniszczy. 25 Pan sprawi, że poniesiesz klęskę od swych wrogów. Jedną drogą przeciw nim pójdziesz, a siedmioma będziesz przed nimi uciekał i wzbudzisz grozę we wszystkich królestwach ziemi. 26 Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał. 49 Wzbudzi Pan przeciw tobie lud z daleka, z krańców ziemi, podobny do szybko lecącego orła, naród, którego języka nie rozumiesz, A kiedy zostaniesz sprzedany twoim wrogom jako niewolnik i niewolnica, nikt cię nie wykupi.

  15 Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. 16 Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. 17 Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – 18 oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. 19 Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, 20 miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi,

  Księga Deuteronomium (Powtórzonego Prawa, Stary Testament, fragment) – słowa lapidarne, stanowcze, pryncypialne, wyważone, kompletne, Tego który ma władzę.
  Opis postaci Jezusa Chrystusa jaki pozostawił Publiusz Lentulus, rzymski setnik cesarza Imperium Rzymskiego Tyberiusza Cezara,
  ”W tym czasie w Judei mieszka człowiek o szczególnych zaletach. Jego imię to Jezus Chrystus, którego poganie uważają za proroka a jego wyznawcy kochają i uwielbiają go jako potomka Nieśmiertelnego Boga. On wskrzesza zmarłych z grobu i leczy wszystkie choroby słowem lub dotykiem.
  On jest wysokim i dobrze zbudowanym mężczyzną o czcigodnym i miłym obliczu; jego włosy koloru dojrzałego kasztana pofalowane są do ramion. Wysokie, duże, imponujące czoło, jego policzki bez zmarszczek czy innej skazy, pięknie rumiane. Jego nos i usta ukształtowane z wyśmienitą symetrią. Jego broda jest gęsta, koloru pasującego do włosów, długości poniżej podbródka. Jego oczy jasno-niebieskie, wyraźne i spokojne. Wzrok niewinny, dostojny, męski i dojrzały. Proporcje ciała perfekcyjne i urzekające. Jego ręce i dłonie najbardziej wspaniałe do oglądania.
  Gani dostojnie, doradza łagodnie, jego przemowy lub czyny są wymowne i poważne. Nikt nie widział go śmiejącego lecz jego maniery są niezwykle uprzejme, ale ronił łzy w obecności ludzi. Jest powściągliwy, skromny, i mądry. Człowiek z niezwykłym pięknem i boską doskonałością, przewyższający wszystkich w każdym aspekcie.”
  Całun Turyński w zasadzie zaczął być dopiero odkrywany, gdy odkryto i zaczęto używać negatywu w fotografii. Tradycja zawsze czciła Całun jako płótno grobowe Chrystusa.

  Obchody Wielkanocne rozpoczynają się w Wielki Czwartek.

 79. Głos Prawdy said

  Phenian ewakuował (teraz to robi) 600 000 osób. Nadchodzi wojna.

  Przywódca Korei Północnej wydał rozkaz, zgodnie z którym 25% mieszkańców stolicy korei północnej muszą pilnie opuścić Phenian. To 600 000 osób!
  Rząd KRLD wyjaśnia swoje nowe rozporządzenie demograficzna kontrolą”, jednak wszyscy zdają sobie sprawę: to jest związane z tym, że napięcie w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi zaostrzyło się do najwyższego stopnia i jest oczekiwanie na prawdziwa wojne
  http://infomaxx.ru/perevodika/phenyan-evakuiruet-600-000-chelovek-gryadyot-voyna.html
  ————————-
  Łodzi podwodne KRLD są przygotowane do ataku na USA. Rosja podjęła po alarmie Północną flotę..
  W niepokojącym biuletynie o nadzwyczajnych działaniach, co omawia się dziś w Ministerstwie obrony, mówi się, że prezydent Putin rozkazał Północnej flocie być na najwyższym poziomie gotowości do boju. Ten nakaz postąpił od razu potem tego, jak było otrzymano zawiadomienie o łodzi podwodnej korei północnej w Pacyfiku, bezpośrednio koło zachodnich brzegów USA. Przypuszcza się, że przechwycone Pentagonem zakodowane zawiadomienia Phenianu radia mniej 24 godzin temu przeznaczały się właśnie dla tej łodzi podwodnej.
  http://infomaxx.ru/perevodika/submarinyi-kndr-gotovyi-k-atake-na-ssha-rossiya-podnyala-po-trevoge-severnyiy-flot.html
  ———————-
  Szojgu: w stałej gotowości do natychmiastowego startu znajdują się 96% rakiet SRF

  Według szefa resortu, obecnie w wojskach rakietowych strategicznego przeznaczenia w stanie gotowości bojowej znajduje się 99% ustawień (wyrzutnie)
  „Z nich 96% — w stałej gotowości do natychmiastowego startu”, — podkreślił siergiej Szojgu.
  Wcześniej informowaliśmy, że Szojgu poinformował o wzmocnienie siły bojowej nuklearnej triady.
  https://news.rambler.ru/weapon/36597515-poryadka-96-rossiyskih-raket-nahodyatsya-v-postoyannoy-gotovnosti-k-zapusku/

 80. NICK said

  Medyczna marycha a dr Bachański.
  Serialu c.dalszy.

  http://wiadomosci.wp.pl/dr-bachanski-leczyl-dzieci-medyczna-marihuana-mimo-wyroku-sadu-nie-moze-wykonywac-obowiazkow-6110859977320065a

 81. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137954,azyl-dla-rezunow

 82. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137955,fillon-pardon-macron

 83. Listwa said

  Ad. 76

  nieprawidłowo wyświetlone linki, miał być :

  link 1. A. Krzysztoń-Ogrodzie Oliwny
  .https://www.youtube.com/watch?v=PA-arcsG3mo&list=PLcfFulBitGRR0wNvWK3TTiKjW3pnb5K4s&index=15

  link 4. Drabina do nieba
  .http://www.youtube.com/watch?v=G33AVEzH_kE&feature=youtu.be&list=PLAMGAkFVTc76llGwjeG8LbE2cf2k0hYjS

  link 5. Zbliżam się k’Tobie – mel. tradycyjna
  .http://youtu.be/XiuaRXm1TN4?list=PLAMGAkFVTc76llGwjeG8LbE2cf2k0hYjS

  pozostałe poprawne.

 84. denuo said

  Poroszenko CHCE W POLSCE POLAKOM UDOWADNIAĆ że KRZYWDZILI UKRAIŃCÓW !!
  .https://www.youtube.com/watch?v=LQOMY66YG_I

 85. Boydar said

  http://krakow.onet.pl/co-brunon-k-wie-o-oskorowaniu-studentki-19-lat-temu-nieoczekiwany-zwrot-w-sprawie/hqqqje3

 86. revers said

  re52
  u mnie to samo p.Boydar , ta sama cena 15 rub wg. przelicznika p. zygi 78 kopiejek za 1 baks to daje rownowartosc 20 $ najlepiej w zlotej konfederackiej 20 dolarowce rownowartosc lub placone , zgadza sie data produkcji , ale sort na normy GOST nie sprawdzalem pana? czyli gniotsja, nie lamiotsja a mieli dalej.

 87. snag said

  Na schabowego z dobermana czy birmana już nie do Tajwanu – Od wczoraj obowiązuje tam zakaz sprzedaży i konsumpcji mięsa z psów i kotów.

  Taiwan Bans Sale, Eating of Dog and Cat Meat
  ———————————-
  http://ktla.com/2017/04/12/taiwan-bans-sale-eating-of-dog-and-cat-meat/

 88. Alfacentauri said

  Przeciez zgineli ludzie,nie wazne po jakiej strony politycznej, zapusc sie w ten ogrom tragedii, moze przyjdzie jakis reset i czacha sie otworzy?

 89. NICK said

  Denuo/Yah.
  (68/69)

  Spodziewałem się konfrontacji/ wywiadu/koligacji.
  Michalkiewicz z Olszańskim.

  Ponieważ Michalkiewicz i Jabłonowski często występują we Gajówce. A to za cytowaniem Panów owych przez wielu tutejszych… .

  Długo tam jest ale wysłuchajcie. (68).

  „Stasiów” w historii kilkoro znamy.
  Ten wywiad może być przełomowy ‚in plus’.
  Choć oglądając zrobiłem notatek negatywnych kilkanaście to zauważam przełom.

  Ciągle nie wiedząc KTO.
  Kieruje tym wszystkim.

 90. PISKORZ said

  re 42 Spróbuj pisać na temat trzymając się faktów. PROPONUJĘ czytać mój wpis x jeszcze..To są fakty..A może nie..?! Interesowało mnie to o czym pisałem…a nie żydach wywożonych z Francji.. Wojny MOGŁO NIE BYĆ…Czytaj x jeszcze..

 91. Boydar said

  „… brzydactwo, do tego głupactwo …” – Pan Gajowy

  Oczywiście, ale przecież nie dla tego zainteresowała mnie ta wzmianka. Musi zostać odbudowana normalność, na każdym polu, bo każde jest ważne. Jestem o tym głęboko przekonany. I ktoś próbuje delikatnie tym procesem posterować, nawet przy użyciu „takiego czegoś” jak córka Madonny.

  @ Pan NICK (84)

  Skomentowałbym, ale znowu mnie Pan utemperuje za pośpiech 🙂

 92. snag said

  Idiotów to u was nie brak senor ,…

  Poczytna gazeta Aftonbladet ma genialną receptę na terrorystów – Żeby zapobiec zamachom trzeba odebrać im ‚broń’, znaczy zlikwidować auta, ciężarówki i voila, po kłopocie 😉 ,…

  Zadzwoń waść do tej Einstein od terroru i przekaż że w USraelu ponad dwa miliony mustangów obija się na prerii a mogły by walczyć z terroryzmem. Założę się że bizony by za nimi nie tęskniły bo mustang to żarłoczne i terytorialne bydło.

  Admin na hulajnodze na zakupy … cymes widok ,…

  ‘Ban Cars to Stop Terror’ Says Sweden’s Best-Selling Newspaper After Stockholm Attack
  —————————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/11/ban-cars-newspaper-stockholm-attack/

  Cars and other vehicles “have turned into deadly weapons”, and should be banished from cities to stop attacks like the one in Stockholm from happening in future, according to Aftonbladet editorialist Eva Franchell.

  ——
  Panie Snag, ja tam tylko mieszkam z powodu różnych zaszłości.
  Nie jestem żadne „my” z mieszkańcami tej ziemi.
  Admin

 93. snag said

  Piskorz ,…

  To nie ten adres bo ja o wywożonych żydach a ty o doopie Maryny ,…

 94. Siggi said

  55/Czołgista
  USA nadal przeciskają kłamliwą narrację na temat Syrii i sarinu.
  ——
  Te żółtawe „obłoczki”sarinu w TV,to bzdura na resorach.Jak stwierdził Jakov Kedmi,sarin jest bezbarwny i bezzapachowy,przy tym ostro krytycznie wypowiedział sie o tej mistifikacji.”Fałszywa flaga”,wszystko jasne.
  Coś w krajowych mendy’jach nic n/t tej proporcji 23 na 36 razem 59 toporków.Całkowicie sprawa otwarta dokąd oni polecieli dalej?W Moskwie zaczynają dopwcipy opowiadać o tem.

 95. Boydar said

  Jakby nie były przynajmniej „żółtawe” to by nie mogła ich CNN pokazać 🙂

 96. revers said

  re55,87
  Ex Agenci usej zgrupowani w konsorcium Veteran Intelligence Professionals für Sanity (V.I.P.S.) o chemicznych rewelecjach i broni chemicznej Trumpa, ktorzy brali udzial w latach 2013-2014 w od chemizowaniu i demilitaryazcji wojsk i skladow amunicji Assada o chemicznej broni assada na bujanych fotelach i resorach, raporty w jezyku angielskim i niemieckim

  https://consortiumnews.com/2017/04/11/trump-should-rethink-syria-escalation/
  http://worldbeyondwar.org/11839-2/
  https://deutsch.rt.com/international/49078-ehemalige-offiziere-us-geheimdienste-trump/

 97. Boydar said

  Słyszałem (czytałem) gdzieś sugestię, że une miały manko na te 36 sztuk, znaczy się pokwitowali od producenta ale nigdy nie dostali. Dostali indywidulane wsparcie finansowe za to. A teraz pozamiatane, cały świat potwierdzi, że było 59, a nawet jedna więcej, tylko że wypadła za burtę. No zdarza się. Pewnie głęboko i nie znajdą.

 98. Boydar said

  Spomlek forever !!!

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201704125233344-Rossielchoznadzor-restrykcje-Zaklady-Tluszczone-w-Bodaczowie-GMO/

  Jak banalnie można wyr…chać Monsanto, BASF czy innego Bayer’a, wcale się do nich nawet nie zbliżając 🙂

 99. Boydar said

  Pojebów nie sieją … wszędzie rosną

  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/slowacja-kary-wielka-brytania,61,0,2298685.html

 100. NICK said

  Wiem, wiem, Panie Boydar’ze.
  Lecz w rzeczy samej zauważam przełom.
  Powiedzmy. 🙂 .
  [Między nami? to ‚in minus’; to jest na serio]

  Poczekajmy.
  A co do ‚Stasiów’?
  Stan T.
  Oni są jedno.

  I ordery podobne. Wzajemne.

 101. konfuzjusz said

  Dolas, panie Boydar, to po koreańsku sup-e. Pisze się: 숲에

  Własnoręcznie żem to dla pana wyszperał. Ciekawe czy mój trud zostanie doceniony.

 102. revers said

  re55,87 lub moderacja 89
  https://consortiumnews.com/2017/04/11/trump-should-rethink-syria-escalation/

 103. denuo said

  U.E ! OGŁOSIŁA SIĘ W INTERNECIE PAŃSTWEM !! DOWÓD !!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=FkVniHmqEDw

 104. snag said

  Prezydent Trump z rodziną olali tradycyjną passover kolację w Białym Domu – A w Belwederze? ,…

  Donald Trump passes over Seder
  —————————
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4947985,00.html

 105. roszondas said

  Odnośnie zbliżających się Świąt:
  Czy Chrystus musiał zginąć na krzyżu skoro jest wszechmocny? Czy było to zaplanowane, zdeterminowane skoro jest wszechwiedzący? Czy Bóg miał w planach zabicie swojego Syna?

  ——
  Idź Pan do przedszkola, a nie zawracaj nam dupy swymi żałosnymi pytaniami.
  Admin

 106. denuo said

  Niemcy kaput !!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=jFVZG8_7OX4

 107. konfuzjusz said

  kontredans.

  Bez upoważnienia Gospodarza, powiadam zjeżdżaj pan.

 108. NICK said

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,wilki,dokad_zmierzamy.html

 109. Siggi said

  89/Boydar said
  —-
  Panie Boydar,dlaczego Pan razem z nimi mataczysz?Miast napisać wręcz,po ludzku ,tak jak było,jest i będzie zapewne,że to najzwyklejsza korupcja z tymi toporkami.Pan piszesz ,że remanent sie nie zgadza,że żle rachowali,to ich problem.Mnię najbardziej zaciekawiły skutki tegoż eksperymentu.
  Stworzyli koalicji proassadowskiej świętną okazje do pokazania sprawności pelot.Wyszło ,że :..wilk syty i koza cała.Donaldowi coś drgnęło w sondażach , pokazał „potęgę” i koalicja nieamerykańska dała odczuć,że nie ma żąrtów i szkody nie za wiele.No i …przełykają ślinę.

 110. Siggi said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704125237796-Lawrow-media-dziennikarze/

 111. NICK said

  Obcy.
  Który?

 112. NICK said

  OMEGA.
  Bracia Węgrzy.

 113. NICK said

 114. NICK said

  Brakuje nam Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego (…)
  Np.

 115. snag said

  Tillerson: Nie mamy pewności/dowodu ze Ruscy maczali palce w incydencie z gazem w Syrii … Ruscy: Usunięcie Sadata umocni ISIS … Trump: Nie mamy zamiaru pogłębiać kryzysu w Syrii … Obie strony zobowiązały się do niezależnego dochodzenia w tej sprawie ,…

  Tillerson Says U.S. Has No Firm Evidence of Russian Role in Syria Chemical Attack
  —————————————————
  http://www.haaretz.com/us-news/1.783113

  Top U.S. diplomat: Ties with Russia at ‚low point’ ■ Russia: Assad’s removal only benefits ISIS ■ Sides agree on chemical attack probe ■ UN envoy: U.S. ready to end conflict in Syria.

 116. NICK said

  Nawet SŁOWA.

  [Będą zakazane.
  Nawet najprościej pisane.

  Słów zaś znaczenie będzie obce.
  Przeinaczone.

  NIC wiedział nie będziesz. Mężczyzno były.]

  Nawet MYŚL.

 117. konfuzjusz said

  Nawet SŁOWA.

  [Będą zakazane.

  są.

 118. NICK said

  No toż są. Jak świat światem.
  Ja tu z weną próbuję a Pan mnie konfuzjujesz.

  Pozdrawiam Konfuzjuszu Panie. 🙂 .
  Ulaboga?

 119. NICK said

  Miast Modlitwy wieczornej.
  Wielki Tydzień jest.

 120. Siggi said

  Wcześniejsze doniesienia mówiły,ze W.Putin nie przyjmie Tillerson.Z pewnością zaistniały jakieś wyższe racje,że do tego doszło.Tillerson,kawaler medalu RF za …całokształt,napewno dowiedział sie wszystkiego z pierwszych ust n/t całokształtu stosunków I to jest główny pożytek,inaczej „pieje”.Gdzieś się podziało ultimatum,a pojawiają się słowa umiaru.że rozmowy produktywne,powstrzymać degradację itd.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201704125239753-sputnik-usa-rosja-tillerson-lawrow-wizyta/

 121. konik said

  Kulisy syjonistycznej prowokacji w syryjskim Chan Szajchun
  Analiza nagrań dokonana przez specjalistów medycznych dowodzi, iż atak chemiczny w syryjskim Chan Szajchun jest inscenizacją.

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/12/kulisy-syjonistycznej-prowokacji-w-syryjskim-chan-szajchun/

 122. konik said

  Wojenne przestępstwa USA w ciągu 400 lat. Żeby nie zapominali.

  ” Zawsze myślałem, że demokracja, to władza narodu, a tu towarzysz Roosevelt mnie jaskrawo wyjaśnił, że demokracja, to władza amerykańskiego narodu”

  J.W.Stalin

  «Я всегда думал что демократия – это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия – это власть американского народа.»
  И.В.Сталин

  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/12/wojenne-przestpstwa-usa-w-ciagu-400-lat-zeby-nie-zapominali/

 123. Zdzicho said

  Europa miejscem narodzin Jezusa Chrystusa- film na Youtube po rosyjsku z możliwymi opisami po polsku. Ciekawa alternatywa miejsc akcji Ewangelii, wg Nowej Chronologii, oraz analizy porównawczej w nazewnictwie miejscowości.

 124. Nóżka said

  Wyświetlili przed chwilą film pt. „Master Plan” na TVP1: jak to Rosja strasznie nas tu atakuje propagandą w Polsce, że Mateusz Piskorski to agent ruski (nawet nie wspomnieli o tym, że jegomość bez wyroku siedzi w więzieniu). Zdąrzyli nawet stwierdzić, że zamordowanie Rosjan w Odessie to nie tak jak RF twierdzi, po czym nie pokazali żadnych dowodów na to. Zero uzasadnienia swej tezy o fałszowaniu przez Rosję całej historii. Pustosłowie.

  Powiedzieli również, że faszyzmu na Ukrainie brak, a jeśli nawet jest, to należy to do swobody wypowiedzi obywateli. Oczywiście pokazano prowokacje rosyjskich „agentów” w krajach bałtyckich. Wszystko zwieńczone wypowiedzią byłego urzędnika struktur NATO. Wspomniany ogłosił, że Rosja ma owy Master Plan i nie zatrzyma się na Ukrainie. Pochłonie WSZYSTKICH!!!

  Te bzdurne „filmy dokumentalne” rozsadzają mi już głowę. Ta propaganda już nawet nie dba o wykazywanie dowodów na swe tezy.

  Dziękuję za uwagę.

  ——
  Propaganda NIGDY nie przedstawia dowodów. Wystarczy powtarzać to samo wielokrotnie, a masy przyjmą wszystko do wiadomości.
  Admin

 125. Siggi said

  Kompetentna ocena przebiegu rozmów Tillersona w Moskwie,wyrażona przez Aleksieja Puszkowa przewodniczącego Komitetu d/s Informacji Rady Federacji.To jeszcze nie przełom ale próba szukania wzajemnego zaufania po okresie silnego wzrostu napięcia.Tillerson nie skorzystał ze „scenariusza konfliktującego”tj języka sankcji I ultimatum,jakim posługuje się szef MSZ W.Brytanii Boris Johnson.
  Angielski minister ze swoim świńskim,nieuczesanym łbem,robi wrażenie wariata,to tak subiektywnie patrząc.
  https://russian.rt.com/world/news/378217-pushkov-konflikt-dzhonson-tillerson

 126. Nóżka said

  Panie Adminie, propaganda może chociaż dbać o prawdopodobieństwo stawianych przez siebie tez. Obecna to totalny kosmos wręcz niestrawny. Pewien specjalista od Korei Płn. kiedyś stwierdził, że wszystko, o czym mówi tamtejszy rząd nie jest jakimś niewiarygodnym stekiem bzdur. Szanuje jeszcze jakieś resztki rozsądku odbiorcy a tu tego nawet nie ma.

 127. snag said

  Ad do 115 ,…

  ‚Ruscy: Usunięcie Sadata umocni ISIS – Zawoalowane dyplomatyczna odpowiedź/sugestia „nie Assad, bo nic nie korzysta i dużo traci gdyby to zrobił”

 128. snag said

  Nóżka @ @ 124 ,…

  „nie pokazali żadnych dowodów na to” – Po kiego, a został tam jeszcze ktoś kto myśli czy ktoś kto nie dal doopy jewrejem? ,…

 129. Marucha said

  Re 126:
  Oczywiście, że dawniej dbano przynajmniej o jakieś pozory.

  Obecnie mamy do czynienia z tragiczną wręcz niezdolnością tzw. szerokich mas do rozumienia otaczającego świata, na co składa się m.in. coraz bardziej obniżający się poziom edukacji oraz negatywny wpływ mediów.
  Dlatego nie potrzeba już niczego uprawdopodobniać. Tworzy się totalnie bzdurne dezinformacje i podaje się ludziom do wierzenia.
  Działa? Ależ działa.

 130. snag said

  Łapanka i deportacja nielegalnych somalijczyków … 4000 na oko ,…

  Report: Trump Deporting 4K Somali Migrants
  ————————————
  http://www.breitbart.com/texas/2017/04/12/report-trump-deporting-4k-somali-migrants/

  An estimated 4,000 Somali migrants in the U.S. are expected to be deported by President Donald Trump’s Immigration and Customs Enforcement (ICE) agency.

 131. snag said

  Druga fotka od gory ,…

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,149,drugi-dzien-wizyty-w-izraelu-i-palestynie.html

  Wiem ze nie godzi się wytykać komuś jego fizyczna aparycję ale nie wyrobiłem bo mamy lustra i gyms których właściciele też musza z czegos zyc, pozatym reprezentacja za granica i przykład dla maluczkich.

  Pierwsza dama, 45 lat? Niektórych charakterystycznych temu plemieniu fizycznych cech nie da się ukryć ,…

 132. snag said

  Sorry, trzecia fotka od gory ,…

 133. La Reine Toronto said

  ,http://www.dailymail.co.uk/femail/article-4404338/The-retro-pin-girls-WWII-troops-pulses-racing.html
  cos dla Panow !

 134. La Reine Toronto said

  ad 130 Hey Nick, nie sadzilam ze podziekuje Panu! Mile to i lzawe, czasy studneckie…piekne lata 70…
  Pozdrawiam!

 135. Siggi said

  http://pikio.pl/pilne-korea-polnocna-przygotowuje-pocisk-nuklearny-i-wydala-wszystkich-obcokrajowcow/#

 136. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/12/swiat-na-krawedzi-wojny-ewakuacja-ponad-pol-miliona-osob-szykuje-sie-wspolne-uderzenie-dwoch-mocarstw/

 137. Siggi said

  http://kresywekrwi.neon24.pl/post/137961,szokujace-opracowanie

 138. Siggi said

  http://reporters.pl/6782/chiny-zbombardujemy-koree-polnocna/

 139. Siggi said

  Zmierzch amerykańskiej potęgi jest faktem – decentralizacja w globalizacji to nowy paradygmat relacji
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47057

 140. Siggi said

  http://slepamanka.neon24.pl/post/137960,atak-na-syrie-prawie-wszyscy-zadowoleni-widziane-z-usa

 141. Maciuś said

  ****

  zapytajcie emerytów
  – czym jest życie ?
  potem ciężko chorych
  ludzi różnych profesji
  i panów podłej konduity

  w odpowiedzi usłyszycie
  jąkanie lub wybałuszone oczy
  w najlepszym wypadku wskażą na ładny dom
  lub pochwalą się cerą

  zapytajcie dzieci
  na huśtawkach i podskakujące na jednej nodze
  – czym jest życie ?

  usłyszycie mnóstwo odpowiedzi
  także tańcem i śpiewem

  zapytajcie siebie

  usłyszycie prośbę o jak najszybsze zapomnienie

  boimy się tego wiedzieć

 142. revers said

  Muzulmanska sedzine wylowiono z wod rzeki Hudson naprzeciwko Matthatanu …

  http://thehill.com/blogs/blog-briefing-room/news/328591-report-body-of-countrys-first-female-muslim-judge-found-in#.WO7LTyVdRyw.twitter

 143. Maciuś said

  Chrystus umarł aby Bach mógł skomponować Pasję 😉

 144. Osam said

  A w Bogatyni będą dni Lecha…

 145. Czolgista said

  Po spotkaniu Tillersona z Ławrowem, USA nadal przeciska kłamliwą narrację o uzasadnionym bandyckim ataku we własnym wykonaniu. Nie chcą śledztwa. To oczywiście było do przewidzenia, bo czego oczekiwać po administracji Trumpa-maniaka.
  Jedynym efektem tego spotkania było porozumienie o utrzymywaniu wzajemnej komunikacji i tylko tyle.

 146. Czolgista said

  Jest duża szansa, że Macierewicz z Misiewiczem pójdą na dno, Kaczyński „szeregowy poseł” przełożył wajchę i już w mediach przestano bronić byłego młodego działacza PiS. Przeszli do ataku.
  Oczywiście nawet jeśli jakimś cudem Macierewicz wypadnie z kolejki to i tak kłamstwo o zamachu smoleńskim dalej będzie rozpowszechniane przez PiS.

 147. Czolgista said

  Wygląda no to, że mamy do czynienia z walką frakcji Macierewicza z frakcją Kaczyńskiego. Dobrze by było jakby się wzajemnie zagryźli. Może przy okazji jakieś teczki wypłyną.

 148. Maciuś said

  Dorn: rozpoczął się etap zatapiania Macierewicza

  – Skończyliśmy etap podtapiania w związku z zachowaniami ministra Macierewicza, przeszliśmy do etapu zatapiania – uważa Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu. Zdaniem gościa „Rozmowy Poranka” w TVN24 BiS, wewnątrzpartyjna komisja, która spotka się w czwartek, „nie jest w sprawie Misiewicza, tylko w sprawie Macierewicza”.
  Przypomnijmy, że w środę za porozumieniem stron została rozwiązana umowa o pracę między Polską Grupą Zbrojeniową SA i Bartłomiejem Misiewiczem.
  Wcześniej, „Rzeczpospolita” oraz „Fakt” podały informację, ze Misiewicz miał tam zarabiać 50 tys. zł miesięcznie za pracę na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji.
  Specjalna komisja
  50 tysięcy złotych pensji w państwowej spółce? „Prawo tego nie zabrania
  – Nie wierzę w to wynagrodzenie, ale ono nie podlega pod ustawę kominową – mówi… Po tej informacji podano, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka PiS, a jego sprawę w czwartek ma wyjaśniać specjalna komisja.
  – Jeżeli formalnie w sprawie Misiewicza odbywa się spotkanie prezydenta, premiera i szefa MON-u, jeżeli zostaje powołana komisja, w której biorą udział dwaj wiceprezesi PiS-u, to nie jest komisja w sprawie Misiewicza, tylko w sprawie Macierewicza – uważa Ludwik Dorn.
  Pytany o to jak może skończyć się praca specjalnej komisji, wskazał, że „nie sądzi, by skończyło się na kolejnych wytykach i naganach, bo to już za długo trwa”.
  – Myślę, że Macierewicz zostanie wicepremierem bez teki do spraw wykrycia prawdy o Smoleńsku. Zostanie odcięty od decyzji kadrowych i finansowych, które budują rzeczywistą pozycję w strukturze rządowej i partii – dodał komentator TVN24 BiS.
  Prawdziwe nazwisko Dorna to Dornbaum…

 149. Listwa said

  @ 105 roszondas

  Niektórzy nie wiedzą, niektórzy szukają, są tez tacy, co sądzą, że zadając pytania ich zdaniem genialne i trudne, podważą tym naukę katolicką, a poprzez to wiarę.

  Wszechmoc Boża nie stoi w kolizji, aby ponieść śmierć krzyżową, jeśli Bóg Wszechmogący taką drogę obierze. Również wszechwiedza nie stanie na przeszkodzie, aby ponieść śmierć krzyżową, jeśli Bóg Wszechwiedzący zdecyduje się na taki wybór drogi.

  To wszechmoc i wszechwiedza sprawia, że Pan Bóg wiedział kto jest w stanie zamordować Syna Bożego i był świadomy swoich zamierzeń.
  To wszechmoc i wszechwiedza gwarantuje przejście drogą swojego wyboru, aż do jej końca w pełni doskonale i w pełni zgodnie z planem, aby okazać się we wszystkim zwycięzcą. Bóg nie zabił swojego syna, zrobili to ci, co chcieli to zrobić, ci co byli przeświadczeni, że na tym skorzystają.

  Pan Bóg nie miał na celu zabicie swojego Syna, Pan Bóg miał cel zbawić człowieka i posłał swego Syna do ludu wybranego i do ich przywódców.
  Ale posłał tez do tzw. goim.

  Chrystus umarł na krzyżu nie dlatego, że musiał, a dlatego, że podjął, bo chciał podjąć plan zbawienia i dlatego, że na to pozwolił. Nikt i nic nie jest w stanie zdeterminować Boga i używać Go do swoich planów, także w sposób o którym Pan Bo mógłby nie wiedzieć. Pan Bóg wiedział czym skończy się misja Chrystusa, i Chrystus to wiedział, a pomino tego podjął zadanie zgodne w wolą Ojca.

  Jezus Chrystus przybył na ziemię, aby głosić konieczność zbawienia i nawrócenia. Pokazał swą wszechmoc i wszechwiedzę, pokazał też i uczył jak się zbawić i co jest ważne w życiu człowieka, pokazał tez zagrożenia i przestrzegał którędy chodzić nie należy. Potwierdził wielkość człowieka, jego wybranie, istnienie życia wiecznego i szczęści wieczne. Pokazał, że jest diabeł, że należy wyrzec się jego i czynów jego, pouczył, że jest wieczne piekło.

  Należało się nawrócić, ochrzcić i podążać za Chrystusem jak za dobrym pasterzem we wszystkim, a nie Go krzyżować. Ale uczeni w piśmie i faryzeusze woleli ukrzyżować Chrystusa. Wszechmoc Boga i jego Wszechwiedza pozwoliła wykorzystać to w planie zbawienia.

  Jeśli roszondas nie szukasz wiedzy, a szukasz sposobności zadawać „genialne pytania”, to wal.
  Ale radzę szukać wiedzy, a nie pytań.

 150. Maciuś said

  Następnej rocznicy „zamachu smoleńskiego” już nie będzie, więc Antoni M.Singer przestał być potrzebny. Może nawet Jarosław K. Kalkstein zauważył, jak słaby był występ kabaretu pod nazwą „podkomisja Smoleńska”.

 151. Maciuś said

  Wystawiono na odstrzał bogu ducha winnego ociężałego umysłowo Misiewicza, czyli ciąg dalszy kpin z suwerena (na pewno tym suwerenem nie jest naród polski). Chowają się dwaj sprawcy (Macierewicz? i Kaczyński – na 100%) za plecami 27 – letniego, nierozgarniętego umysłowo, zmanipulowanego oligofrenika.

 152. Czolgista said

  @147
  Następne rocznice i miesięcznice dalej będą, przecież jakoś musza mobilizować najbardziej zabetonowaną cześć swojego elektoratu.
  Misiewicz nie był święty, to był człowiek Macierewicza. Macierewicz przepychając go na kolejne posadki grał Kaczyńskiemu i reszcie na nosie oraz pokazywał, że jest nietykalny.

 153. osoba prywatna said

  Janusz Zagórski w rozmowie z prof. Walentyną Nikołajewną Burkową, która od 40 lat mieszka na Syberii i tam w Tomsku w Rosyjskiej Akademii prowadzi badania naukowe. Ta audycja omawia florę bakteryjną jelit i jej istotna rolę w utrzymaniu zdrowia i zdrowego przyswajania pokarmów i ich trawienia.
  .https://www.youtube.com/watch?v=lzWcAELa4Ww

 154. osoba prywatna said

  http://reporters.pl/6663/walczyl-dla-isis-dzis-dostaje-wysoki-zasilek-wzywa-do-dzihadu-i-jest-gwiazda-cnn-foto/

 155. Maćko said

  http://www.anti-defamation.org/rdiplad/aktualnosci/rzadowe-reformy-w-polsce-czesc-spoleczna-podsumowanie/

  Szanowni Państwo,

  uważnie śledzimy wydarzenia w naszym kraju. Przygotowaliśmy opracowanie systematyzujące wiedzę na temat reform.

  Wiosną 2017 r. mija półtora roku od wyborów parlamentarnych i powstania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno minął pierwszy rok funkcjonowania sztandarowej rządowej reformy – Programu Rodzina 500+. Widoczne są też pierwsze efekty uszczelnienia systemu podatkowego. W lutym – niemal dokładnie rok po ogłoszeniu Planu Odpowiedzialnego Rozwoju – rząd przyjął Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Inne reformy – np. reforma edukacji, służby zdrowia czy wymiaru sprawiedliwości – znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie przygotowań. To dobry moment, aby podsumować stopień realizacji planowanych przez rząd reform, a także ich perspektywy. Warto również odnieść się do opinii społeczeństwa, a także zarzutów opozycji dotyczących rządowych reform.

  Pierwsza część, opisuje rządowe reformy społeczne. Kolejne będą dotyczyły gospodarki i finansów oraz bezpieczeństwa i reform społecznych. Sukcesywnie będziemy także udostępniać tłumaczenia tych dokumentów, tak aby mogli Państwo posługiwać się nimi w swoich środowiskach i rozsyłać rodzinie i znajomym.

 156. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137970,prowokacja-w-chan-szajchun

 157. Siggi said

  Sztab Generalny Syrii: koalicja zbombardowała magazyny PI z bronią chemiczną

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704135242034-sputnik-syria-bombardowanie/

 158. Maćko said

  Konfuzjuszu.

  Monsanto – glifosfat – Roundup

  Warto by miec konkluzje jasna, czy glifosfat sie rozklada, po jakim czasie i czy skladniki tego rozkladu sa szkodliwe czy nie, a jesli szkodliwe to trwale czy przejsciowo, a jesli przejsciowo to jak dlugo… itd…

  W sieci sa obie wersje i nie bedac specjalista nie jestem w stanie ocenic która jest prawdziwa.
  ZGD – ZP – MR

  ****

  Panie Radyobie – pan tez jest chemikiem?

 159. Siggi said

  Bolesławiec-Szok!Pijani ameryk.żołnierze brutalnie pobili Polaka(foto)!
  Nietrzezwi ameryk.żołnierze z Grupy Boj.3 Bryg.Panc. stacjonującej w Żaganiu nocą 9 kwietnia byli aresztowani za pobicie…

  —–
  Anons nie można odtworzyć na Facebooku … C E N Z U R A !!!

 160. snag said

  Listwa @ 149 ,…

  W jednym zdaniu przyznajesz że Bóg jest wszechmocny a w drugim że musiał skazać syna na śmierć krzyżu żeby zbawić człowieka to ja se myślę że jeśli wszechmocny (z czym też się zgadzam) to po kiego miałby poświęcić syna skoro mógł to załatwić kiwnięciem palca … dalej odpuszczę bo mnie admin zdołuje ,…

  ——
  Bóg dał człowiekowi wolną wolę i choć mógłby każdego zmusić do zbawienia, postanowił uczynić to kwestią wyboru.
  A w ogóle odgadywanie co Bóg miał na myśli, to tak jak próby zrozumienia rachunku całkowego przez kota.
  Admin

 161. Siggi said

  USA: Strzelaj dalej, Rodrigo!
  http://xportal.pl/?p=28046&

 162. NICK said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/335557-farsa-na-calego-chca-spiewac-sto-lat-i-witac-kwiatami-na-powitanie-tuska-internauci-tworza-memy

 163. Siggi said

  159 c.d. …

  http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/pijani-amerykanscy-zolnierze-pobili-polaka-zaganiu-prokuratura-zaprzecza-dziennikarze-podejrzewaja-cyber-wlamanie/

 164. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6647-ukraina-rok-2017-rokiem-upa-na-wolyniu

 165. snag said

  Admin ,…

  Skoro Bóg dał człowiekowi wolną wolę i szansę wyboru to dlaczego miałby go jej pozbawiać? Każdy z nas mając świadomość (koncept) dobra i zła wybiera własną drogę wiedząc która jest tą właściwą … na końcu są konsekwencje.

  .https://arthur337.files.wordpress.com/2008/12/3kings.jpg?w=500&h=375

  Nie rozumiem, o co chodzi.
  Admin

 166. snag said

  Osoba Prywatna @ 153 ,…

  Ta rzekoma profesor zamiast uczyć i prowadzić badania jeździ z ‚odczytami’ … Nie wiem dlaczego nie byłem zdziwiony kiedy na koncu zobaczylem nie jedno a dwa konta gdzie frajerzy powinni wysyłać pieniądze.

  Scam !!! ,…

  Powielasz szajs hochsztaplerów żerujących na zdesperowanych chorych ,…

  Na marginesie, w Tomsku ma Rosyjskiej Akademii ,…

 167. matirani said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704135242490-Pozar-pod-Charkowem-amunicja/

  Się spaliło za miliard dolarów …

 168. snag said

  Admin ,…

  Chodzi o koncept odkupiciela i odkupienia grzechów – Fotka na dole to układ słońca (narodziny) i planet w święto Trzech Króli na którym bazuje wiara Chrześcijańska, nie jedyna i nie pierwsza w historii.

 169. Siggi said

  Zdumiony świat na progu wojny. USA rozpoczęły III wojnę globalną
  Wymykający się międzynarodowym standardom bezpardonowy atak USA na Syrię, przeprowadzony podczas wizyty prezydenta Chin, Xi Jinpinga, w USA – jest wyraźnym szantażem wobec gościa.
  dalej…………………
  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/113072-zdumiony-swiat-na-progu-wojny-usa-rozpoczely-iii-wojne-globalna

 170. Siggi said

  Z pyska przygłup…
  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/113001-rzecznik-bialego-domu-porownuje-asada-z-hitlerem-a-jego-dzialania-z-holocaustem

 171. snag said

  In the Orthodox and Eastern Catholic Churches, Easter eggs are dyed red to represent the blood of Christ, with further symbolism being found in the hard shell of the egg symbolizing the sealed Tomb of Christ — the cracking of which symbolized his resurrection from the dead.

 172. Siggi said

  Dzięki czemu mniej ludzi zginie od junty kievskiej.
  http://nowe.kresy.pl/wydarzenia/wskutek-eksplozji-balakliji-ukraina-stracila-zapasy-amunicji-warte-1-mld-dolarow/

 173. osoba prywatna said

  Czy rolnik nie będzie musiał „spowiadać” się Agencji Nasiennej z wykorzystania do siewu ziarna wyprodukowanego w gospodarstwie? Od wielu lat niektórzy rolnicy* mają obowiązek sporządzania sprawozdań oraz uiszczania opłat za ponowne użycie materiału siewnego, czyli. tzw. odstępstwo rolne. Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 26 czerwca 2003 r. o ochronie prawnej odmian roślin, opłatę trzeba wnieść w ciągu 30 dni od daty siewu, bez oczekiwania na wezwanie ze strony hodowcy lub Agencji Nasiennej z Leszna. Siew odmiany prawnie chronionej ze zbioru bez uiszczenia opłaty dla hodowcy stanowi naruszenie wyłącznego prawa i podlega sankcjom cywilnoprawnym. Hodowca, którego wyłączne prawo zostało naruszone, może też obciążyć rolnika odszkodowaniem za poniesione straty.
  http://wiescirolnicze.pl/prawo-i-finanse/wlasne-nasiona-zamiast-materialu-siewnego/

 174. osoba prywatna said

  Co kryją -Monsanto Papers- ? Część 1. Na początku było kłamstwo…
  Środki chwastobójcze oparte na glifosacie są najczęściej stosowanymi herbicydami. Najpopularniejszy to Roundup, flagowy produkt firmy Monsanto. Użycie herbicydów opartych na glifosacie gwałtownie wzrosło w latach 90-tych, po wprowadzeniu na rynki roślin GMO. Aż 85% z nich jest odporna na działanie glifosatu, co oznacza, że dzięki ich genetycznej modyfikacji opryski tą substancją są dla nich nieszkodliwe w przeciwieństwie do innych roślin.
  Glifosat stosowany jest nie tylko przy uprawach GMO. W rolnictwie wykorzystuje się go także do wysuszania roślin przed ich zbiorem. Jest to popularny zabieg stosowany m.in. przez polskich rolników na polach rzepaku. Środki oparte na glifosacie pomagają również usuwać chwasty w ogrodach, parkach, przy drogach, a także boiskach szkolnych czy placach zabaw dla dzieci. Jego powszechne użycie sprawia, że można go znaleźć niemalże wszędzie: w wodzie, w powietrzu, ludzkiej krwi i moczu, co potwierdziły wyniki badań naukowych.
  https://xebola.wordpress.com/2017/04/09/co-kryja-monsanto-papers-czesc-1-na-poczatku-bylo-klamstwo/

 175. osoba prywatna said

  Amerykanie pracują nad szczepionką dla… pszczół
  https://xebola.wordpress.com/2017/03/27/amerykanie-bede-mieli-szczepionke-dla-pszczol/

 176. snag said

  Siggi @ 170 ,…

  Gdyby nie chodziło o żydów nie bylo by sprawy – Hitler jeśli użył (chodzi o Zyklon B) to produkt wynaleziony przez żyda Fritza Habera zbrodniarza, ojca broni chemicznej który po raz pierwszy użył (chlor) i osobiście nadzorował implementacje obserwując efekty podczas drugiej bitwy o Ypres (I Wojna Światowa) gdzie z powodu użycia gazu w ciągu kilku godzin zginęło 67 tys. żołnierzy w okopach.

  Gdyby wynalazł lekarstwo na raka to byłby Żydem z dużej litery a ze Zyklon B i inny szajs to jest Niemcem albo pomija go się jego pochodzenie lub przemilcza jakby nigdy nie istniał jeśli dyskusja na ten temat ,…

  Wypomniałem ten szczegół w dyskusji na Breitbart ,…

  snag01 • 2 days ago

  If he did it was the product invented by Fritz Haber a Jewish chemist in pre WWI in Germany known and remembered in history as the „father” of chemical warfare and Zyklon B. allegedly used in Auschwitz- Birkenau, also known and remembered for having personally overseen and supervising the first successful use of chlorine poison gas during the Second Battle of Ypres, resulting in over 67,000 casualties.

  2 • Edit• Reply•Share ›

  https://disqus.com/home/inbox/

 177. denuo said

  Fajna laska o MULTI-KULTI w Niemczech – multilkulti to ZAGŁADA narodów
  .https://www.youtube.com/watch?v=mBqQ_OQMBJw

 178. denuo said

  MSZA PO UKRAIŃSKU W POLSKICH KOŚCIOŁACH K.R.K CO NIEDZIELE !
  .https://www.youtube.com/watch?v=vPMaJiXI0fA

 179. NICK said

  Może by ktoś mądry popełnił artykuł?
  Albo przywołał odpowiednie?

  Co do wojny informacyjnej, takowoż propagandy.

  Dzisiaj robiłem krótki przegląd doniesień mendialnych, tylko i wyłącznie pod kątem akapit drugi.
  To się w pale nie mieści.
  Właściwie to zero PRAWDY. Prostej, ewangelicznej PRAWDY.
  Szczególnie widziałem to w tematach okołosyryjskich, amerykańsko-rosyjskich, watykańskich… .

  Dotyczy to także dzisiejszych linków we Gajówce.
  Co najwyżej ktoś się potrącił o Prawdę [fakt], ktoś zapodał Prawdy ćwierć, ktoś Prawdę zawoalował, ktoś ją przeinaczył, ktoś (…) … .

  Jakie zatem wnioski wyciągać?
  Jak być futurologiem?
  W tej wojnie propagandowej. Jakiej świat nie znał?

  P.S.
  Oczywiście, że PRAWDA jest jedna. Polecam. We Wielki Czwartek.

 180. snag said

  Osoba Prywatna @ 175 m,,,

  Coś tu nie gra – Autor twojego źródła pisze o szczepionkach a powodem wymierania pszczół jest miniaturowy pasożyt zwany Varroa mite a nie wirus czy bakteria – Naukowcy pracują nad preparatem który zabije pasożyta i nie zaszkodzi pszczołom a żeby do tego dojść muszą mieć więcej informacji niż mają dzisiaj ,….

  Autor tego artykułu to conspiracy freak który tłumaczy material anglojęzycznych Monsanto conspiracy freaks aktywistów (sprawdź pierwszy link) i sieje zamęt wśród polskojęzycznych którzy z racji że nie znają angielskiego nie mają dostępu do informacji innych źródeł.

  W drugim linku który autor tłumaczy nie ma mowy o żadnych szczepionkach natomiat informuje o badaniach wpływu środków chwasto i grzybobójczych na pszczoły jak również na temat psychologii i zachowania … jak znajdują pokarm, jak informują inne pszczoły gdzie i co, etc.

 181. snag said

  A w USraelu komputer któryś z kolei wygrał turniej pokera z najlepszymi w biznesie ,…

  A.I. Takes $290,000 Prize In Poker Tournament
  ———————————–
  http://www.breitbart.com/tech/2017/04/13/ai-takes-290000-prize-in-poker-tournament/

  Over the course of a five-day competition, the “Lengpudashi” artificial intelligence managed to rake in more than a quarter-million dollars in poker chips from a crack team designed specifically to defeat it.

 182. Jack Ravenno said

  160 SNAG – to bardzo proste.

  Karą za grzech jest śmierć. Tę karę mógł odbyć tylko człowiek doskonały – nie grzesznik. Dlatego Bóg stał się człowiekiem aby po odbyciu tej kary uwolnić ludzi od grzechu (pierworodnego) aby nie musieli umrzeć.Gdyby tego nie uczynił – wszyscy ludzie musieli by umrzeć bez żadnej nadziei na życie wieczne w Domu Ojca. JEGO śmierć to nasze życie! Po śmierci – Bóg zmartwychwstał co dowodzi wprost jego wszechmocy. Tak stało się zadość Bożej Sprawiedliwości…

 183. Ola said

  Zyc wiecznie? chyba najgorsze co czlowieka mogloby spotkac. I jeszcze wiecznie pracowac za coraz marniejszy grosz u kapitalisty psychopaty? Tylko nie to, Panie Boze.

  Podobno Trumpek wystrzelil najwieksza bombke, jaka mial w NATO . Osiem ton trotylu! Ale na Afganistan, y tam…..
  Moze to jakas proba generalna?

  ——
  Niech się Pani nie martwi o życie wieczne. Ani o żadne inne sprawy, których Pani nie ogarnia.
  Admin

 184. snag said

  Brak slow ,…

  Facebook Rapists Will Not Be Deported from Sweden
  ———————————–
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/13/facebook-rapists-will-not-deported-sweden/

 185. NICK said

 186. Ola said

  ad 183.
  dziekus Nickus
  ty zagrasz nawet lepiej niz powiesz , napiszesz znaczy
  dobry kawalek
  wiecej
  takich
  nie zaszkodzi
  a moze
  po
  moze

 187. PISKORZ said

  Według zestawienia Banku Światowego „Doing Business 2011” w zakresie zakładania nowych przedsiębiorstw Białoruś była na 7 miejscu, Polska – na 68 miejscu. Ziemia pod inwestycje jest za darmo, prezydent Łukaszenka powołał wirtualną strefę ekonomiczną dla biznesów informatycznych. Ci, którzy tam pracują nie płacą podatku dochodowego od osób fizycznych. Największa gra komputerowa na świecie, która ma 145 mln użytkowników jest grą białoruską. Białoruś, z którą dzielimy 500 lat udanej wspólnej historii, to powinien być nasz pierwszy kierunek zainteresowania politycznego i gospodarczego. To jest nasz najbardziej bratni kraj..!!

 188. NICK said

 189. Ola said

  Nickus, obysmy tylko mieli w zyciu wiecznym jutuba! Bo jak nie? to ja nie wiem, czy ja sie na to pisze

 190. PISKORZ said

  Wybierając świadomie towary, których kod kreskowy zaczyna się od liczby 590 wspieramy miejsca pracy w Polsce.

  W obliczu rosnącego bezrobocia i zapaści ekonomicznej naszej ojczyzny możemy choć trochę pomóc zachować miejsca pracy.

  Zdając sobie sprawę, że firma, która produkuje w Polsce nie zawsze musi być firmą polską, a zyski z jej dochodu nie koniecznie zostają w Polsce, możemy jednak wesprzeć jej pracowników, aby nie tracili możliwości zatrudnienia, a zarobione przez nich pieniądze zostawały w naszym kraju. Nie wszystko jeszcze zostało sprzedane. Jest jeszcze trochę polskich firm, płacących podatki w Polsce. Pomagając im, pomagamy sobie..!!! ps A BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH, /TAK PRZY OKAZJI PONAD 400/..

 191. NICK said

  Ola.
  Wstań. Jutro. Poczytaj co dzisiaj było.
  Sromem się zakrywając.
  Tak nie wolno. Nie.

 192. Alina said

  Ugięcie czasoprzestrzenie Czołgisty

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19991&Itemid=100

 193. Siggi said

  http://macgregor.neon24.pl/post/137976,polska-spiacy-olbrzym

 194. SAP said

  G.B. Bononcini „Frondi tenere…Ombra mai fu”. Simone Kermes – Soprano
  .https://www.youtube.com/watch?v=1dvUueo-8xQ

  Karl Jenkins – Stabat Mater – Ave Verum
  .https://www.youtube.com/watch?v=PsAWIeNH3nA

 195. Alina said

  Ciekawe, czy jest jakiś ciąg dalszy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa:

 196. snag said

  Wodoszczelni na logiczne argumenty 😉 ,…

 197. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=7ys1a9ebDiI
  ciekawy punkt widzenia naszych chronometrow? jak przestawic wskazowki do tylu?

 198. Siggi said

  Aby zatriumfowało zło, wystarczy, aby dobrzy nic nie robili.
  http://zorion.neon24.pl/post/137977,drapieznik-sie-wyrywa

 199. Siggi said

  http://zorion.neon24.pl/post/137963,w-piaskownicy-cuchnie-gazem-i-prochem

 200. konfuzjusz said

  Sam Siebie poświęcił, panie Snagu.

  A co Nim powodowało, to jesteśmy za mali, żeby zrozumieć.

  Wie pan, my o wiele więcej nie wiemy, niż wiemy, generally speaking.

  (dał sie pan sprowokować jakiemuś kontredansowi czy jak mu tam…)

  Doniosłych Świąt panu życzę.

  Konf.

 201. Siggi said

  http://www.popularne.pl/slon-i-lwice/

 202. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6648-terrorysci-sa-juz-na-litwie-ostrzega-wilenski-departament-bezpieczenstwa-panstwa

 203. snag said

  Otis Taylor Band: Hey Joe

  .https://www.youtube.com/watch?v=1ghxckWVzkI

 204. snag said

  Otis Taylor – Blues Festiwal w Suwałkach

  .https://www.youtube.com/watch?v=ukVxDsCVmtE

 205. krzysiek4 said

  Wniosek o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem złożony w ministerstwie sprawiedliwości!

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielki-sukces-dr-ewy-kurek-wniosek-o-wznowienie-ekshumacji-jedwabnem-zlozony-ministerstwie-sprawiedliwosci-2017-04

  ——
  Po jaką jasną cholerę?
  Ekshumacja? Żeby znowu jakiś zasrany parch nakazał ją przerwać, a „rząd polski” się go w te pędy posłuchał?
  Wszystko jest jasne. Gross i jego poplecznicy – do dołów z wapnem niegaszonym.
  Nie ma we mnie nic z nastroju Wielkanocy.
  Admin

 206. http://csef.ru/en/politica-i-geopolitica/direction-topics/za-chto-ubili-stalina-6288
  Arsen MARTIROSYAN, ZA CO ZABITO STALINA?
  Source: https://cont.ws/post/122853?_utl_t=fb
  Center for Strategic Assessment and forecasts. Autonomous non-profit organization
  Home / Politics and Geopolitics / Direction materials
  For that Stalin killed.

  Arsen Matirosyan POMIJA najlepszą i najważniejszą książkę tego tematu: Abdurrahman Awtorchanow, ZAGADKA ŚMIECI STALINA – Spisek Berii. Opiera się właściwie tylko na SŁYNNYM Juriju Ignatiewiczu Mukhinie, ZAMORDOWANIE STALINA I BERII. https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.politforums.net/eng/historypages/1274289163_1.html&prev=search// CI, KTÓRZY PRZECZYTALI KSIĄŻKĘ JURIJ MUKHIN „ZAMORDOWANIE STALINA I BERII”?
  JIM Zaszokował Świat Domysłem, który stał się Tezą, że Stalina i Berię zamordowała TA SAMA REKA. W Te Pędy idzie AM, dorabiając do tego Logikę: Skoro Beria został zamordowany we własnym domu, czego dokonać mogła tylko Armia podczas Puczu Żukowa, to Stalina też POWINIEN zamordować Żukow ???
  Najpierw musimy jednak powiedzieć, że żadnego Puczu Żukowa NIE BYŁO, a to czym pisze IM nazywało się zawsze Puczem NKWD, stłumionym przez Żukowa. Pucz ten był jednak SKUTKIEM Zamordowania Berii, który miał w Moskwie 2 dywizje NKWD, które kontrolowały WSZYSTKO.
  AM pisze, że tak jak Stalin prowadził śledztwo w/s KLĘSKI Latem 1941, tak Beria prowadził śledztwo w/s Zamordowania Stalina, bo w Bogobojną tezę, że Stalin Umarł we Własnym Łóżku na Wylew Krwi do Mózgu nikt nie wierzył. AM pisze, że Beria został ZASTRZELONY nazajutrz po aresztowaniu Ignatiewa – wojskowego inspektora Ochrony Stalina, co było SZACHEM DLA ŻUKOWA. Z tego Wynika, że Przestraszony Żukow NAPADŁ na Pałac Berii w Moskwie i ZABIŁ BERIĘ?
  Taką wersję mogą jednak traktować poważnie tylko kompletni ignoranci, gdyż sprawa ta została wyjaśniona dawno: http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-i// http://www.wandaluzja.com/?p=p_322&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii//.
  WINĘ za ten galimatias ponosiła Jugosławia, gdyż pisałem niejednokrotnie do ambasady jugosłowiańskiej, czy Listy, które woził Bolesław Piasecki były pisane w Belgradzie, czy preparowane w Warszawie? To, że Beria został Zastrzelony 24 godziny po aresztowaniu Ignatiewa, wskazuje, że list został spreparowany w Warszawie w sztabie Marszałka Rokossowskiego, który PRZESTRASZYŁ się, że Ignatiew wyjawi w śledztwie Zamordowanie Stalina. List ten dano memu stryjowi, który jako Kurier Dyplomatyczny BOLESŁAW PIASECKI zawiózł go do Moskwy jako Posłanie KC Komunistycznej Partii Jugosławii do KC Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii bolszewików.
  Ponieważ list był SUZERENITEM Związku Sowieckiego więc Beria chciał go Przejąć od swego Agenta Bolesława Piaseckiego, który Zastrzelił Berię, ale miast przekazać pistolet i LIST Łazarowi Kaganowiczowi kazał przywołać Chruszczowa, który był Prowodyrem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie mego ojca, za co Bierut WYGNAŁ ZIĘCIA.
  Tezą AM jest, że STALINA ZAMORDOWALI AMERYKANIE, jednak Nie z powodu Militarnego zagrożenia, jakim był Stalinowski ZSRS, ale FINANSOWEGO, czym był Zamach Stalina na Dolara Numerycznego, na którym PASOŻYTUJĄ Stany Zjednoczone, będąc dzięki temu Największym Konsumentem Złota. Tu AM podaje przykład przywiezienia do USA przez niejakiego Wittego 23 statków PEŁNYCH ZŁOTA.
  Tym Wittem był prawdopodobnie Donald Tusk, który po likwidacji armii polskiej i zamordowaniu STU patriotycznych polityków w SMOLEŃSKU wywiózł do USA Skarb Włastów z twierdzy Modlin, który był rabowany przez Niemców TRZYKROTNIE, ale został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota. To zostało zaś wykorzystane przez Izbę Lordów dla rewindykacji Anglosaskich USA, Odpuszczonych z powodu Dolara Numerycznego Stadnickiego. Lordowie uznali bowiem, że nie ma co walczyć z ZAJOBEM – i mieli rację, bo Zajob najadł się złota, że może PĘKNĄĆ.
  Generałowie Wehrmachtu chcieli ustanowić Skarbem Włastów granicę niemiecko-żydowska na Missisipi, ale plan ten upadł Nad Bzurą a potem Anglia groziła za wywiezienia Skarbu Włastów do Berlina zbombardowaniem go CZECHOSŁOWACKĄ bombą atomową. Windston Churchill odpowiedział zaś kongresmenom amerykańskim na Preliminarz pokojowy z Zakopanego po wypiciu pół butelki Szkockiej: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO. CHODZI O POTĘGĘ NARODU NIEMIECKIEGO I JEGO CELE czyli granicę niemiecko-żydowską na Missisipi, której żaden kongresmen Nie Zaakceptował. Urszula Sipińska była leczona CIĘŻKIMI psychotropami, ale Donald Tusk uleczył ją Szkocką.
  Po odrzuceniu przez kongresmenów Preliminarza z Zakopanego generałowie Wehrmachtu chcieli wypędzić Żyda-Hitlera do Palestyny, któremu jednak jako Naczelnemu Wodzowi przysługiwał Wybór dzieł sztuki i całe złoto zdobyczne, a więc i Skarb Włastów, za który Anglicy grozili zniszczeniem Berlina czechosłowacką bomba atomową.
  Hitlera uratowali mnisi bułgarscy, którzy wobec Aneksji przez Stalina Konstantynopola sprzedali Imperialny Skarb Bułgarski Hitlerowi na podstawie spekulacji, że będzie musiał ukryć go w Landach Wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę. – Wobec tego, że Hitler BRAŁ Skarbem Bułgarskim Cały Świat to generałowie Wehrmachtu musieli go Przeprosić.
  Plan Stalina likwidacji Dolara Numerycznego i zastąpienia go Rublem na parytecie złota, został ogłoszony przez prasę 1 III 1950.Jest pytanie, w JAKI sposób Stalin chciał wprowadzić Światowego Rubla na parytecie Złota skoro Złoto, które wiózł do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA, zabrał mu w Kijowie mój ojciec i wysłał do Szwajcarii przez marszałków: Żukowa, Rolę-Żymierskiego i Broz-Titę ???
  Otóż Plan Stalina był powtórzeniem Planu Hitlera ze złotem bułgarskim. Stalin zdecydował się na operację Wykupienia USA złotem sowieckim, gdy dowiedział się o złocie bułgarskim w Wałbrzychu, które STARCZAŁO na Światowy System Finansowy na opartej na ZŁOCIE Reichsmarce dla Ibermenszów i inflacyjnej Rentenmarce dla Untermenszów. To było podziałem ludzkości na Kasty: ZŁOCI-jezuici i niemający spermy jezuickiej Niewolnicy. Probierzem tego były angielskie sklepy, które przyjmowały Tylko gwineje.
  Tak jak operacja Złota Praga, która sczezła w Kijowie, była efektem Wiadomości o złocie bułgarskim w Wałbrzychu, tak Ogłoszenie Planu Stalina 1 III 1950 zostało spowodowane PEWNOŚCIĄ, że Skarbiec Hitlera zostanie przez Armię Czerwoną OTWARTY.
  Armia Czerwona napotkała jednak przy Skarbcu Hitlera wielkie trudności, a gdy zdecydowano się zatrudnić przy Skarbcu Hitlera Czechów to AMERYKANIE ZAMORDOWALI STALINA I BERIĘ a Polacy Wyprosili Armię Sowiecką z Wałbrzycha. Gdy zaś Armia Sowiecka próbowała do Wałbrzycha wrócić to zafundowano jej POZNAŃ, WĘGRY i TURCJĘ.
  Plan Hitlera i Stalina podjął d’Gaulle, który krzycząc: NIECH ŻYJE ZABRZE, NAJBARDZIEJ POLSKIE ZE WSZYSTKICH ŚLĄSKICH MIAST wysłał grenadierów górnośląskich na Wałbrzych. Francja – nie mając szans z Nadrenią – myślała o utworzeniu Górnośląskiej Szwajcarii na francuskich papierach wartościowych, a sprzedażą Reaktora Francuskiego Moskwie uzyskiwała pewność, że Sowieci do Wałbrzycha nie wrócą.
  Książka ZAMORDOWANIE STALINA I BERII implikuje, że Amerykanie zapłacili Żukowowi za zamordowanie Stalina za ZAMACH Stalina na Dolara złotem bułgarskim, a gdy okazało się, że plan ten będzie kontynuował Beria to kazali też Zamordować Berię. Gdy okazało się, że teza o zamordowaniu Berii przez Żukowa jest Nie Do Utrzymania to złagodzono to artykułem ZA CO ZABITO STALINA, w którym Utrzymano zamordowanie Stalina przez USA za ZAMACH NA DOLARA Numerycznego, którym Waszyngton POŻERA ŚWIAT.
  Plan zamordowania Stalina i Berii opracował największy polski sowietolog Jerzy Szaniawski – najbardziej prześladowany pisarz PRLu, u którego bywał mój stryj jako Siostrzeniec. Plan został zrealizowany przez stryja OSKALPOWANIEM Stalina i zastrzeleniem Berii – może z powodu Skarbca Hitlera w Wałbrzychu? Skarbca tego broni obecnie Antoni Macierewicz z Misiewiczem, więc oby nie podzielił on losu olbrzymiego archiwum Prowincji Śląskiej, wywiezionego metrem fortecznym przez Jerzego Millera do Niemiec.
  Wczoraj w TV była mowa o aktywacji metra fortecznego Szczecin-Świnoujście, o co dopraszałem się od r. 1970, gdy o użytkowane przez Armię Sowiecką forteczne metro Dolnośląskie od r. 1958.

 207. Bronisław said

  Re: 202. Wielka wdzięczność dla Pani dr Ewy Kurek za jej odwagę i działanie w sprawie ekshumacji w Jedwabnem!!! Nie mogę jednak zrozumieć wielkiej egzaltacji Pani dr Ewy Kurek dla zdeklarowanego nieprzyjaciela Narodu Polskiego, niejakiego cynika W. Bartoszewskiego?!!! Pozdrawiam Pana, Panie Krzysiek4 oraz życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

  Króluj Nam Chryste!!!

 208. revers said

  JUz po akcie nie agresji i ataku na Korea Pln.?
  http://pikio.pl/z-ostatniej-chwili-usa-przeprowadzi-atak-prewencyjny-na-koree-polnocna/

 209. Jarek said

  BOSKA WIARA przekaz Anastazji według książki Władimira Megre Dzwoniące Cedry Rosji.

 210. Jarek said

 211. Listwa said

  @ 182 Jack Ravenno

  Bardzo poprawny kierunek.

  @ 200 konfuzjusz

  Również.

  @ 189 Ola

  Za to Ola jak fircyk w gumofilcach.

  @ 183 Ola

  Takim jak Ola wydaje się, że wieczne istnienie w piekle bądź wieczne istnienie w niebie, to taka zbliżona forma istnienia jak życie ziemskie.

  Raj i piekło to kwestia wiary na obecnym etapie życia. Chrystus powiedział, że jest wiecznie szczęśliwe niebo i wiecznie nieszczęśliwe piekło. Warto mu uwierzyć, choć przez pryzmat wolności wyboru można mu nie uwierzyć.

  Ale jeśli jesteś i masz możliwość wyboru , to lepiej mu uwierzyć, bo przez Chrystusa jest stworzony człowiek.
  No chyba, że udowodnisz , że ciebie jednak nie ma, wtedy byłby argument, aby nie uwierzyć Chrystusowi nie tylko w kwestii aktu stworzenia.

  To jesteś? Czy nie jesteś?

  Wierzyć będziesz mógł tylko do czasu śmierci ziemskiej, potem zobaczysz na własne oczy. Obyś nie musiał wiecznie oglądać ohydy piekła, także przez zbyt długie flrcykowanie przy youtubie.

 212. http://tech.wp.pl/sikorsky-i-boeing-prezentuja-szturmowy-smiglowiec-przyszlosci-6111222629803649a//

  Plansza z transparentem: ARMIA USA SZYKUJE SIĘ NA WYMIANĘ ŚMIGŁOWCÓW. ZOBACZ CZYM ZASTĄPI APACHE.
  Sikorsky i Boeing prezentują szturmowy śmigłowiec przyszłości. SB>1 Defiant to projekt śmigłowca, który w przyszłości może zastąpić zarówno transportowe Black Hawki, jak i śmigłowce szturmowe Apache. Sikorski i Boeing zaprezentowały transportową wersję maszyny już jakiś czas temu, teraz przyszedł czas na jej wersję szturmową.
  *****
  Z KILKUNASTU przekładni dla Przedniego agregatu śmigłowego mego Aerobusa nie brałem pod uwagę Ślizgowo-Zawiasowej, która może się okazać Zbyt Skomplikowana. Jednak jeśli okaże się Zbyt Skomplikowaną dla śmigłowców Bojowych to można eksperymentować z nią dla śmigłowców Cywilnych.

  To jest tak, jak z Polskim Bobrem Kasztelańskim, którego po skaperowaniu przez Amerykanów dla nawodnienia Zachodu USA nazwano Bobrem Ekologicznym IDAHO. Ja lansowałem nazwę Bóbr Gminnym, co kojarzyło się z Anarchizmem czyli Szwajcarską Suwerennością Gminy.
  Przypominam, że w bitwie pod Orłem skarby utraciło SETKI arystokratycznych rodów rosyjskich. Pociągi z tymi skarbami zagarnął Nestor Machno jako wolny strzelec rewolucji rosyjskiej. Skarby te zostały mu odebrane przez armię rumuńską, gdy jego flotylla napotkała w Odessie MIAST Polaków Chińczyków i Japończyków.
  Uważam, że Skarb Śpiewaka Marsylianki został wywieziony przed zbliżającą się Armią Stalina do Szwajcarii, wobec czego wszyscy co utracili skarby w bitwie pod Orłem muszą zarejestrować to internetowo u mnie, gdyż inaczej przejdą na własność Ukrainy.
  Kozak Nestor Machno z Jekatierinosławia-Dniepropotrowska zadeklarował się politycznie jako OBYWATEL RZECZYPOSPOLITEJ.

 213. Listwa said

  @ 160 Snag

  Wcale nie napisałem, że musiał „skazać syna na śmierć krzyżu żeby zbawić człowieka”. Musisz uważniej czytać.

  Pan Bóg nic nie musi i nikt go przymusić nie zdoła. Chrystusa skazali żydowscy faryzeusze i uczeni w piśmie, bo chcieli. Pan Bóg na to dozwolił i przyjął to na siebie, bo chciał. Bali się że Chrystus odbierze im władze nad Izraelem, zburzy ich ład. Do tego Chrystus nie chciał realizować ich koncepcji i być im posłuszny, wyrzucił bankierów ze świątyni, nazwał ich grobami pobielanymi i synami diabelskimi. Nie chcieli być posłusznymi Chrystusowi i chcieli nad nim górować, nie podobało im się , że Chrystus mówił o sobie „Jestem Synem Bożym”. Byli bezsilni wobec jego cudów, jego piękna i mocy. Bez wątpienia za męką Chrystusa stał szatan i jego walka o swoje wpływy i władzę. Ostatnią próbą dokuczenia Chrystusowi i ośmieszenia go było żądanie do Piłata: Nie pisz „Król żydowski”, a napisz „Jestem królem żydowskim”.

  Widzisz Snag jaka cwana subtelność? A widzisz ile jest kwestii do zrozumienia?

  „to po kiego miałby poświęcić syna skoro mógł to załatwić kiwnięciem palca ”

  – po kiego to musisz najpierw zrozumieć że te sprawy to sacrum i misterium. Nie da się pojąć prymitywnym i obraźliwym po kiego. Zawsze pamiętaj w takich sytuacjach, że nie odkryłeś absurd w postępowaniu Pana Boga, tylko napotkałeś swą niewiedzę i swe ograniczenia w pojmowaniu. Ale pytanie jest sensowne, raczej dylemat, bo poziom pytania to murki.

  Trzeba wrócic do kuszenia Ewy i Adama w Raju. Szatan powiedział, wie Bóg że jest inaczej, zjedzcie będziecie jako bogowie.
  Adam i Ewa poszli za ideą szatana. Czym : zachowali sie jakby Bóg był kłamcą, nie wierzyli w prawdomówność i dobroć Boga, byli nieposłuszni zakazowi chroniącemu ich, a wiedzieli czym to grozi. Przyjęli pychę i przeswiadcznie ze głos szatana jest słuszny, a oni sami moga ocenic co jest dobre. Ostatecznie ocenili ze zakaz Boży jest zbyteczny, a oni mogą siegnąć po owoc i uznali go za piękny i dobry, wbrew temu co powiedział Bóg.

  Skończyło sie tragicznie. Obrazili nieskończonego Boga, zerwali z nim więzi miłości, skazili swoją naturę, utracili piękno i harmonię, zło zaczęło mieć do nich dostęp i stali sie zdolni zło czynić, zburzyli istniejący ład, dokonali degradacji siebie, czyli zniszczyli swą pochopnością dzieło Boże i pozwolili wrogowi Boga triumfować i mieć wpływy. Musieli byc wygnani z Raju i musieli umrzeć.

  Rozpoczęły sie dzieje człowieka na wygnaniu. Ale Pan Bóg w swej dobroci postanowił uratowac człowieka, przez złem i wiecznym piekłem.

  Ale było zniszczenie ludzkiej natury, skażenie jej złem oraz cały ogrom zła, grzechu , przestępstwa, ohydy, jakiej człowiek dokonał po wypędzeniu go z Raju, aż do końca czasów. Ponadto nieskończony Pan Bóg został obrażony, a piekło i szatan uzyskali władzę nad upadłym człowiekiem. Sprawiedliwość domagała się też kary za przestępstwa i czynione zło, a Pan Bóg jest nieprzejednanym przeciwnikiem zła.

  Jak uczy Stary Testament, Chrystus powiedział: ofiary z kozłów i wołów nie podobały sie tobie, uczyniłes mi ciało, więc idę pełnic wolę twoją.
  Jezus Chrystus podjął się naprawienia tego wszystkiego, co zostało skażone, zniszczone, chore i zohydzone.

  Wziął wszystkie kary za przestępstwa i grzechy wszystkich ludzi na siebie i poniósł wszystkie choroby, choć sam był doskonały i grzechu nigdy nie popełnił. Sam będąc nieskończonym Bogiem, przebłagał zagniewanego Boga swoją pokorną postawą i posłuszeństwem i wyprosił przebaczenie dla upadłych ludzi. Bo tylko nieskończony Syn mógł przebłagać swoją ofiarą nieskończonego Ojca i Ducha i uwolnić człowieka z mocy diabła – a jest on tak mocny, ze aż planował zająć miejsce Boga. W skrajnych warunkach męki Chrystus wykazał sie pokojem i miłością i do końca przeprowadził podjęte dzieło.

  Przyjął należne karanie na siebie, czym uśmierzył gniew i sprawiedliwość, bo Ojciec widząc jak Syn cierpi z miłości dla ludzi i prosi o litość nad nimi, sam się zlitował i zaprzestał gniewu i należnego karania. Chrystus cierpiąc za ludzi, rozciągając ponownie Bożą moc, zniszczył tez władze diabła i śmierci nad człowiekiem oraz umożliwił ponownie nawiązanie życzliwych relacji człowieka z Bogiem, gniew, sprawiedliwość i diabelska niewola przestały być przeszkodą. W ten sposób Chrystus dokonał odkupienia człowieka z niewoli diabła i grzechu, odtąd los człowieka nie jest zdeterminowany jego niewolą, lecz wyborem ludzkiej woli. Chrystus wysłużył też wszystkie niezbędne łaski, aby człowiek zbawienie mógł osiągnąć.

  Jeśli człowiek wybierze zbawienie i Raj , to wypełni Boże wymagania i przykazania, jeśli zignoruje daną mu szansę, bądź świadomie wybierze piekło, to tam sie znajdzie.

  Jeśli zdobędzie stan łaski uświęcającej i w tym stanie umrze, osiągnie zbawienie, a po przekroczeniu bram śmierci ziemskiej otrzyma potem wspaniałe uwielbione ciało i jego ludzka natura zostanie naprawiona i podniesiona, jak podarowane nowe ciało do doskonałości.
  Chrystus przyjął kary na siebie, odkupił i uwolnił, umożliwił poprzez wolę i czyn otrzymanie zbawienia. Ludzkim wyborem pozostaje czy czlowiek z tego daru i szansy skorzysta i zechce wziąć z rąk Chrystusa zbawienie, czy nie. Tak jest róznica miedzy odkupieniem i zbawieniem.

  Zatem Chrystus w swej wszechmocy i wszechwiedzy podjął się naprawy , uleczenia i uwolnienia, tam i w taki sposób jaki był do tego niezbędny i adekwatny do chorób, niewoli i zniszczeń. Dlatego taki a nie inny sposób. Bo jest walka między Bogiem i szatanem o człowieka, są reguły i zasady tej walki. I w ramach reguł i zasad musiał przyjść ratunek i zwycięstwo i w tych miejscach gdzie tkwiło zniszczenie i zniewolenie – Chrystus zapłacił rachunek za ludzi, oni sami nie byliby w stanie i dokonał tego, czego oni sami nie byliby w stanie wykonać. Pan Bóg jest tak bardzo święty i wielki, że użycie przez niego siły wbrew sprawiedliwości nie jest możliwe. Również czlowieka nie wybawił wbrew sprawiedliwości. Sam zapłacił i poniósł kare.

  Na wszystkich płaszczyznach akt Bozy będzie doskonały. Nawet gdy potępieńcy cierpiąc strasznie, zarzucą Bogu z nienawiścią – przez Ciebie tu jesteśmy i dzięki Tobie tu cierpieć będziemy przez wieki w beznadziejności wiecznej nie do wytrzymania, gdybyś nas nie stworzył, nie byłoby nas tu. Wtedy aniołowie Boga udowodnią im, co zrobił Bóg zeby przed piekłem ich uchronić, jak pozwolił sobą w okrutny sposób poniewierać i zamęczyć, aby mieli Raj, udowodnią im , że pobyt potępieńców w piekle jest ich własną zasługą i wyborem, bo Chrystus zrobił co było możliwe, aby oni w swej wolnej woli odrzucili piekło i szatana, a wybrali Raj i Boga. Aniołowie wykażą im ze ich potępienie jest zgodne ze sprawiedliwościa i ich wyborami, za które tylko oni sami ponoszą odpowiedzialność, a nie Bóg. Wszystko co czyni Bóg ma cel i sens. Piekło to chaos i bezład.

 214. Jack Ravenno said

  @213 LISTWA – no i za błądzących trzeba się modlić aby odnaleźli drogę do Boga choć wiadomo, że jedyną jest Pan Jezus…Tylko, że tak trudno im to przyznać. No bo trzeba uwierzyć i w ofiarę, i w obietnicę i w Boga samego także.

  Trudna sprawa…

  Wesołych Świąt i odnalezienia jedynej słusznej drogi. Z Panem Bogiem.

 215. Siggi said

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1683912,1,tajne-akta-ministra-obrony-narodowej.read

 216. matirani said

  Placówki prywatne najczęściej specjalizują się w jakiejś wąskiej grupie usług medycznych, często tych, które są wysoko wycenione przez NFZ, ich kontrakty z roku na rok rosną, natomiast szpitale publiczne przyjmujące wszystkich pacjentów, którzy się do nich zgłoszą, mają kontrakty na tym samym poziomie, ale też coraz niższe i coroczne tzw. nadwykonania, za które Fundusz płaci tylko po wygranych wieloletnich procesach sądowych…….

  Reforma w Służbie Zdrowia
  .. http://m.naszdziennik.pl/artykul/180095

 217. Siggi said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-kaczynski-o-katastrofie-smolenskiej-wyznania-bylej-poslanki-pis/ckj6pj9

Sorry, the comment form is closed at this time.