Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bazar w MSZ. Za co Ławrow postawił do pionu amerykańskich dziennikarzy?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-12 (środa)

Obecna wizyta w Moskwie szefa Departamentu Stanu USA Rexa Tillersona jest bardzo ważna. Zarówno dla wzajemnych stosunków obu państw, jak i dla całego świata. Ale nie wszyscy pracownicy amerykańskich mediów się nad tym zastanawiają. Niektórzy po prostu krzyczą.

Kto was wychował? Od tego zaczęło się protokolarne przywitanie ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa i szefa Departamentu Stanu USA Rexa Tillersona.

Słowa rosyjskiego ministra były oczywiście skierowane nie do gościa, ale do towarzyszących mu dziennikarzy z USA. A to dlatego, że gdy tylko Ławrow i Tillerson pojawili się w drzwiach Sali Przyjęć MSZ, Amerykanie zaczęli bezceremonialnie wykrzykiwać swoje pytania: „Czy to prawda, że popiera Pan rząd Syrii? Jak skomentuje Pan wczorajsze oświadczenie Białego Domu?”.

Minister był i tak dość wstrzemięźliwy, a mógł odpowiedzieć ostrzej. Jak powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, stuletnie ściany budynku nie widziały jeszcze takiego „bazaru”.

Pytania i odpowiedzi przewidziane są na konferencji prasowej, tymczasem to jest zupełnie inny format. Zresztą, kończąc swoje przemówienie Siergiej Ławrow zwrócił się do dziennikarzy ze słowami: „teraz możecie krzyczeć”. A oni przyjęli to dosłownie. Ogólnie rzecz biorąc, zachowywali się niemożliwie. Ciekawe, czy udało im się usłyszeć poza własnym krzykiem również to, o czym mówili ci, dla których się tam zebrali.

A mówili oni o tym, że to aktualna i ważna wizyta, ponieważ wreszcie przyszedł czas, aby wyjaśnić swoje stanowiska [Co tu jeszcze wyjaśniać? Ile razy bandzior ma zabić, żeby w końcu uznano go za bandziora? – admin]. Siergiej Ławrow zauważył, że chce się już zrozumieć realne nastroje amerykańskiej administracji, biorąc pod uwagę wiele różnych oświadczeń z Białego Domu i atak przeciwko Syrii, który miał miejsce po nich.

Jego amerykański odpowiednik był zwięzły. No bo i cóż powiedzieć: trzeba wyjaśnić, na czym polegają różnice naszych stanowisk, sprzyjać otwartemu dialogowi. I może choć te słowa znajdą potwierdzenie w działaniu. [Na pewno – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Bazar w MSZ. Za co Ławrow postawił do pionu amerykańskich dziennikarzy?”

 1. RomanK said

  Uffff….musieli sie dogadac. Inaczej nie doszloby dospotkania Tillersona z Putinem..a doszlo .
  PO powsciagliwosci Rosjan wiadoma ,ze Rosjanie zgozili sie na cos co Amerykanie beda musieli przelknac. A najblizsi sojusznicy byc moze nie bed mogli strawic:-)))

 2. RomanK said

  Bahzaar…..to inaczej po polsku „rejwach”…. kto wie co to jest to dobrze:-)))

 3. peacelover said

  …cala tzw prasa w USraelu jest w rekach pejsatych !!! … stad ten rejwach !!!!
  to bydlo chce narzuc swoje chamsko-beszczelne zachowanie calemu swiatu
  i nie tylko… bo przeciez talmud tez !!!!!

  To bardzo dobrze !!! niech sie lepiej dadza poznac calemu swiatu !!!!!
  wtedy nikt juz nie bedzie mial watpliwosci od kogo

  LUDZKOSC TRZEBA UWOLNIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Czolgista said

  Bydło weszło na pokoje.

 5. Władek said

  Chazarskie bydło do neutralizacji.

 6. RomanK said

  Tak… weszlo na pokoje na zaproszenie polskiej szlachty w XVI wieku….i zostalo.( Ustawy o Arendzie i Propinacji 1566-68)

  CO sie tyczy ataku chemicznego- jak informuja prwdziwe sluzby USA..byl wynikiem operacji Sluzp Izraela i Saud Arabii z bazy w Jordanii…

  https://www.infowars.com/u-s-intelligence-source-syria-chemical-weapons-attack-launched-from-saudi-base/

 7. gosc po raz pierwszy said

  — Do utylizacji

Sorry, the comment form is closed at this time.