Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Walczył dla ISIS. Dziś dostaje wysoki zasiłek, wzywa do dżihadu i jest gwiazdą CNN

Posted by Marucha w dniu 2017-04-13 (czwartek)

Jak bronić Europę przed islamską zagładą, skoro same media ją promują, a władze płacą ekstremistom?

Belg Michael Delefortrie walczył w szeregach Państwa Islamskiego. Teraz wrócił do kraju i dostał wysoki zasiłek społeczny. Nie pracuje tylko nadal wzywa do dżihadu, zniszczenia Europy i stworzenia w niej kalifatu. Pomaga mu w tym amerykańska telewizja CNN pozwalając mu to głosić na cały świat.

Stacja wyemitowała rozmowę z Delefortrie, w której radykalny 29-letni islamista, który zmienił nazwisko na Younnes, przekonuje jak to „piękno islamu” pozwoliło mu wyzwolić się od narkotyków. W Syrii walczył kilka lat, ale unika odpowiedzi na pytanie, czy brał udział w makabrycznych egzekucjach. To jasne – gdyby się przyznał belgijskie władze musiałyby go w końcu wsadzić. [Nie musiałyby. – admin]

Jednak Delefortrie otwarcie wzywa do rewolty muzułmańskiej. „Pragnę kalifatu, tutaj, w Belgii. Nie jestem Belgiem, jestem muzułmaninem. A kalifat jest tym o czym marzy każdy muzułmanin. Nawet jeżeli nie wypowiada tego na głos” – mówi islamista.

Przyznaje też, że wie o innych radykałach z jego grupy, którzy również przebywają już w Belgii. Belgijskie służby o nim wiedzą, słyszą to i nadal nic nie robią, najwyraźniej czekając aż on albo któryś z jego kolesi znowu podłoży gdzieś bombę albo wjedzie w tłum ciężarówką.

Sam Delefortrie w zabijaniu „niewiernych” nie widzi nic złego. „Takie jest prawo islamu. Nie jest dobre chwalenie się tym. Jeśli kogoś zabijasz, to nie robisz tego, by być sławnym, ale robisz to w imię Allaha. To jednak wojna, więc normalne, że ktoś ginie. W USA zabijają zastrzykami czy na krześle elektrycznym. To także egzekucje” – podkreśla.

Jednego ze swoich synów nazwał na cześć Osamy bin Ladena i przyznaje, że żałuje, iż wrócił do Belgii – chciałby nadal walczyć za islam. Materiał CNN zaszokował wielu widzów. Wielu z nich nie potrafi pojąć dlaczego w ogóle chodzi on na wolności.

Ich reakcji trudno się dziwić. Pokazywanie radykalnego islamisty w charakterze telewizyjnej gwiazdy sugeruje, że jego postawa – choć skrajna – mieści się w jakiejś szeroko pojętej normie. Innymi słowy, śmiertelny wróg – zamiast zostać aresztowany i potępiony – jest pokazywany jako coś w rodzaju dopuszczalnej alternatywy lub ciekawostki.

To tak jakby tuż po II wojnie zrobić wywiad z niemieckim esesmanem z Oświęcimia, który wprawdzie nie odpowiadałby na pytanie, czy on sam kogoś zabijał, ale przekonywałby, że Holokaust był słuszny i chciałby to powtórzyć, a on sam zamierza o to walczyć.

Ma to w dodatku miejsce nie w jakimś niszowym medium, ale w stacji telewizyjnej o największym światowym zasięgu. Jeśli opinia publiczna będzie masowo kształtowana przez tego rodzaju przekaz to cywilizację zachodnią czeka psychologiczna zagłada, po której prędzej czy później nastąpi zagłada fizyczna.

http://reporters.pl

 

Komentarzy 9 to “Walczył dla ISIS. Dziś dostaje wysoki zasiłek, wzywa do dżihadu i jest gwiazdą CNN”

 1. Maćko said

  Tym gorzej dla CNN!
  Sabotaz?
  😉

 2. Władek said

  Czy ktoś ma ołowianą tabletkę dla tego pana?

 3. Dziadzius said

  to jest nie do obalenia dowod ze ta immigracja to nie jest samowladna/samowolna hydra ale hydra stworzona i POPIERANA przez pieniadze i polityczne sily upatre na zniszczenie Kultury Zachodu. Pytanie wiec – Komu jest taki cel zniszczenia Zachodu na reke? – no nie niemcom czy anglii czy francji to KOMU? a chyba jest tylko jeden kandydat ktorego Libijski Khadafi nazwal po imieniu i za to zaplacil zyciem z reki USA (poslusznych i bezmyslnych pupilkow tej pienieznej maszyny) – a kata imie bylo hilarry clinton — co prawda te imiona katow sa dowolnie zmieniane ( wedlug rozkazu wlasciciela hydry) i pochodza z roznych kraji – dzis ten kat to Donald z tomahawkami .

 4. Moher49 said

  Europejskim rządom i KK już Bozia rozum odebrała. Wkrótce do nieba czwórkami będziem szli.

 5. piotr said

  ad.3 USA to tylko miecz ktory trzyma koszerna dlon

 6. NyndrO said

  Jeszcze zatańczy z Breivik’iem w tańcu z gwiazdami.

 7. Grace said

  Widziałam go na innych zdjęciach z Syrii. Mordowali na 100% . Ma to wypisane na twarzy. Od razu takich pod mur…zadnej litosci

 8. Racjonalista said

  Taki z niego Belg, jak z Michnika Polak.

 9. VA said

  ORGANIZATIONS FUNDED BY GEORGE SOROS
  http://www.discoverthenetworks.org/viewSubCategory.asp?id=1237

Sorry, the comment form is closed at this time.