Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (37 – 2017)

Posted by Marucha w dniu 2017-04-14 (piątek)

Szkoda, że nie ma dziś żadnego marszałka Żukowa, który wydał by rozkaz zlikwidowania elit politycznych USA i Unii Europejskiej… „Strzelać do wszystkiego, co się rusza – tam nie ma istot ludzkich…”.

Poniżej – wolne komentarze. I proszę, nie zaśmiecajcie Wolnych Tematów bzdetami. Choć na okres Świąt.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2017/04/11/wolne-tematy-36-2017/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2017/04/19/wolne-tematy-38-2017/

Gajowy Marucha

Komentarze 272 to “Wolne tematy (37 – 2017)”

 1. Komitet Obrony Gojów said

  Ciekawy tekst o PiS i jego wodzu:
  http://miksa.neon24.pl/post/137903,jak-opisalbym-partie-prezesa

 2. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137988,tillerson-bez-sukcesu

 3. denuo said

  O UKRAIŃCACH DO UKRAIŃCÓW W POLSCE OSTRO I BEZ CENZURY !
  .https://www.youtube.com/watch?v=0vQ9TtOc52E

 4. Siggi said

  Ja,jak wpadałem czasem w te stany,to tylko głębszy …normalizował sytuację.Raz z pieprzem ,raz bez pieprzu,raz na lewą nogę,raz na prawą i robiło się …dobrze.
  Jak trzeba długofalowo,to ubocznym skutkiem może być,ale nie musi …nałóg,który potem trza znów czemś leczyć łeb.
  To co robić ? Marycha ratuje sytuację a jak przestanie działać i znów wrócą stany ,no to znów kielicha i tak .. w koło Macieju.
  Jakoś się żyje,ale co to za życie?

  http://jeznach.neon24.pl/post/137980,nowe-leczenie-depresji

 5. snag said

  A panu co, nocka na kanapie? A gdzie nastrój, ten świąteczny ?

 6. Bogaty Miś said

  „Strzelać do wszystkiego, co się rusza – tam nie ma istot ludzkich…”
  Panie Marucha, ten cytat słów Żukowa przekazany od Kulikowa przez Albina Siwaka ma wielkie znaczenie. I dlatego, moim zdaniem, niezbędne jest sprawdzenie, czy wydarzenie, o którym opowiedział Siwakowi Kulikow, rzeczywiście miało miejsce. Tego wymaga rzetelność i profesjonalizm historyczne. Wiemy co prawda ze zródel całkiem wiarygodnych (oficjalnych sowieckich), że całe najbliższe grono współpracowników Berii zostało skazanych i powieszonych, co w polsce nie miało miejsca (Fejginy, Rózańskie i Brystygierowe dostali tylko 15 lat), ale nie mamy potwierdzenia z innych zródeł, że garnizon NKWD w Moskwie (ok. 4tys) został wycięty w pień przez Kulikowa. A takiej imprezy nie dałoby się ukryć w państwie nawet totalitarnym, bo to stolica, gdzie są ambasady i korespondenci zagranicznych gazet. Sprawdziłem Newsweeka z 1 lipca 1953, ale żadnej wzmianki o czymkolwiek w Moskwie 27 czerwca 1953, nie było. Pewnie jest wiele innych miejsc do sprawdzenia, ale ja nie miałem czasu. Czy zna Pan inne zródła potwierdzające wycięcie NKWD w Moskwie 27 czerca 53 ?
  Zgodzi się Pan ze mną, że to wydarzenie jest kluczem do wyjaśnienia wielu słabo myślącym ludziom co się dzieje i dlaczego (cali idioci i tak nie zrozumieją).
  Co Pan o tym sądzi?

 7. snag said

  Listwa my friend ,…

  Mącisz i plączesz ,…

  Uprzedziłem twój post znacznie krótszym, przeplatając odrobiną logiki, niestety admin zdołował – Please nie powołuj się na zdezelowane bajki Starego Testamentu próbując przekonać bo jeśli chodzi o ścisłość to w/g good book świat/cywilizacja ma ok. 6.000 lat as a dowody ze znacznie starszy. Reszta jest warta tyle samo co biblijna wersja początku wszechświata.

  Np. te ruiny są 6.000 lat starsze od biblijnego ‚początku’ ,…

  http://gobeklitepe.info/

  Pogodnych Świąt

  ——
  A jakie są te dowody?
  Admin

 8. Marucha said

  Re 6:
  Nie ma chyba możliwości innego sprawdzenia danej informacji, niż danie wiary Kulikowowi i Siwakowi.

  A swoją drogą… nie jest niemożliwe ukrywanie takich zdarzeń, jeśli ludzie trzymają mordy na kłódkę.

 9. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie kalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

 10. Dictum said

  Ach, jakże wzniosłą chrześcijańską myśl Gospodarz umieszcza w takim dniu – dniu, wg katolików, przeznaczonym raczej na rozpamiętywanie Męki Pańskiej niż myślenie o zemście na naszych wrogach.
  Już Pan Jezus Zmartwychwstały będzie wiedział, co z nimi zrobić, i na pewno rozprawi się lepiej niż marszałek Żukow.

 11. Bogaty Miś said

  ad8. ” jeżeli ludzie trzymają mordy na kłódkę”

  Myślałem właśnie, że korespondenci i dyplomaci zostawią jakiś ślad w łatwo dostepnych zródłąch. Bardzo wielu żyjąjących jeszcze napewno wie, czy to się zdarzyło, czy nie. Trochę mnie niepokoi, że Sołżenicyn o tym się nie zająknął, a on by to raczej wiedział…

 12. Siggi said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21638667,sejm-przyjal-uchwale-fatimska-teraz-prymas-polski-dobitnie.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 13. snag said

  ROZMOWA Z IZRAELEM SZAMIREM – DECEMBER 3, 2016

  Piotr Orlicki:Jak Pan ocenia sprawę Piskorskiego i jego partii ?.

  Izrael Szamir: Mam wielką sympatię dla Piskorskiego i jego partii Zmiana. Mam nadzieję, że zostanie on uwolniony i że Polacy będą go wspierać i jego partię.

  Piotr Orlicki:Andrzej Duda powiedziała w Estonii to cytat (że o NATO można powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest to sojuszem agresywnym).Co Pan sądzi o tym stwierdzeniu?.

  Izrael Szamir: Myślę, że NATO jest pasożytniczą kałamarnicą, że ssie pieniądze i krew z ludzi. Urządzenie do kradzieży chleba. Problemem Dudy jest to, USA nie chcą płacić za NATO już tak umrze tak szybko jak to zrobił Układ Warszawski bez Rosji.

  Piotr Orlicki: Przywódca głównej partii PIS głównej partii rządzącej koalicji Jarosław Kaczyński, powiedział że Izrael jest przyczółkiem naszej kultur, a anty-syjonizm jest antysemityzmem.

  Izrael Szamir: To, co wszyscy mają do powiedzenia: mają przysiądz posłuszeństwo wobec Żydów.

  Piotr Orlicki: Ale ten człowiek jest pro amerykańskiej partii i pro-syjonistycznej a posłanka z PIS do Parlamentu Europejskiego Anna Fotyga zaproponowała rezolucję zwalczającą propagandę Rosji.

  Izrael Szamir: Tak, to smutne!

  Piotr Orlicki:Co Pan powie o ludziach deklarujących się jako nacjonaliści a promują liberalizm?.

  Izrael Szamir: Nacjonalizm nie pasuje do liberalizmu są przeciwieństwami.

  https://piotrorlickiblog.wordpress.com/author/piotrorlickiblog/

 14. osoba prywatna said

  Polska – śpiący olbrzym.
  http://macgregor.neon24.pl/post/137976,polska-spiacy-olbrzym

 15. snag said

  Admin @ 7 ,…

  Cała gama zaczynając od datowania radiowęglowego (carbon 14) po ewolucję architektury czy produktów pierwszej potrzeby, etc.

  Panie Snag, nie ma nic bardziej zawodnego, niż datowanie metodą C14
  Admin

 16. snag said

  Brak slów ,…

  African Migrants Brutally Rape Swedish Teen, Leave Male Friend with Brain Damage
  ———————————————
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/14/african-migrants-brutally-rape-swedish-teen-leave-male-friend-brain-damage/

  Two migrants have been given sentences of three and two-and-a-half years for beating a young Swede almost to death before violently raping his female friend. The government will try to deport only one of them, temporarily.

 17. osoba prywatna said

  Kiedy przyjdą po Misiewicza…
  http://siukumbalala.salon24.pl/771231,kiedy-przyjda-po-misiewicza

 18. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski i Maciej Poręba – Katyń tajniki zbrodni i tragedia Polaków
  .https://www.youtube.com/watch?v=jRljjuFKEOU

 19. walthemar said

  Do Bogaty Miś
  Poprosze o lin w pdf.ie ksiazek A.Siwaka. Bez strachu i Trwale slady polknelem.
  A Pan Albin powinien zrezygnowac z eskimoskich praw autorskich [ do starszych publikacji]
  U Gospodarz tez nic nowego do pobrania.Wiekszosc ‚zaliczylem”
  Dziekuje i za to co jest

  powinienem zamiescic fotke z ukrzyzowania na Filipinach [dzis znowu bylo ] ale tego jest pelno na internecje a moje z lat poprzednich

  ALELUJA

  Podrzucajcie mi książki elektroniczne!
  Admin

 20. NICK said

  Wolę druk. Poproszę.

 21. Ona said

  Ad. Najlepszym lekarstwem na depresję i kaca jest praca. Depresja jest wywołana przez beznadzieję wywołaną nieporadnością , lenistwem i chęcią posiadania. Wszystko ma być już, zaraz, natychmiast. Jaszczury znalazły sposób na zniszczenie ludzi, Kiedyś człowiek kończył szkołę wiedział, że musi się ożenić , zapewnić zonie i dzieciom dom , utrzymanie , męską i ojcowska opiekę i bezpieczeństwo. teraz po ukończeniu zaledwie szkoły podstawowej, chłopak marzy o super furze, którą będzie woził tuzin panienek.Życie ma być miłe lekkie i przyjemne. Żaden z tych młodych ludzi nie myśli o życiu jak o ciężkiej pracy i walce. Walce o byt, prace i utrzymanie. Sutek DEPRESJA. Tak samo dziewczyny. Kiedyś myślały, żeby wyjść za mąż, mieć dobrego męża dzieci. matki od wczesnych lat uczyły córki gotować, szyć. Przygotowywały je do roli matki i żony. Dzisiaj od dziecka dziewczynki przyzwyczajane są do wyglądu Barbie. mają być głupiutkie łatwe i wulgarne. jednym słowem Feministki. Nie dostanie portek z dziurami, lub nie zrobi sobie tatuażu , DEPRESJA.

 22. krzyk58 said

  Jest sporo niejasności w opowieściach p.Siwaka, ot choćby odnośnie Berii, czy Żukowa. Źródłem info może być np.Берия – 1 серия – Документальный сериал, 2010 . https://www.youtube.com/watch?v=9nbJ3vZbTQ8&list=PLzC7DSPeVxMPTaNFulXZ5fNHSBuJ7AIPV Czy następny serial: „И примкнувший к ним Шепилов. Все серии. Детективный сериал

 23. Ad. 6

  „Sprawdziłem Newsweeka z 1 lipca 1953, ale żadnej wzmianki o czymkolwiek w Moskwie 27 czerwca 1953, nie było.”

  – I pan się spodziewa, że swoją klęskę oni by nagłaśniali? 🙂 🙂 🙂 Błagam… Odrobina realizmu… 🙂

 24. osoba prywatna said

  Naukowcy z Chin tworzą komputer kwantowy
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-z-chin-tworza-komputer-kwantowy
  Najnowsze badania dowodzą, że rośliny posiadają zdolność podobną do słuchu
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najnowsze-badania-dowodza-ze-rosliny-posiadaja-zdolnosc-podobna-do-sluchu

 25. osoba prywatna said

  W międzyczasie i poza pierwszym planem polityki

  6. Poniekąd w związku z napięciami wokół Korei Płn. wzrastają też napięcia pomiędzy USA i Chinami w kwestii panowania na Południowym Morzu Chińskim. Wygląda na to, że USA mogą wykorzystać „krnąbrność” Korei Płn. jako pretekst do odbudowania swojej militarnej obecności na południe od Chin. Amerykanie ostatnio stracili część kontroli nad tym terytorium za sprawą chińskich sztucznych wysp oraz rozwoju chińskich rakiet. Jedno i drugie zmusiło amerykańskie lotniskowce do oddalenia się od wybrzeży Chin poza zasięg ich pocisków. Teraz mogą liczyć na powrót „przy aplauzie społeczności międzynarodowej” wobec „atomowego zagrożenia” Korei. Ciekawe, że kilkaset głowic nuklearnych Izraela (szacowana liczba, Izrael nigdy nie ujawnił liczby posiadanych głowic) nie jest zagrożeniem pokoju światowego, zaś 21 głowic koreańskich (najwyższe szacunki z końca roku 2016) – są.
  Niektóre źródła podają informację o 150 tysiącach chińskich żołnierzy przemieszczonych na granicę z Koreą. Aczkolwiek chińscy oficjałowie twierdzą, że to absolutnie fałszywa informacja. Jak wszystko dookoła…

  CIĄG DALSZY NIEWĄTPLIWIE NASTĄPI.
  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/swiat-i-polityka/167-w-miedzyczasie-i-poza-pierwszym-planem-polityki

 26. waldorfus said

  Świąteczny ubój rytualny pod zmienioną postacią

  Koniec z naśladowaniem oprawców Chrystusa. Jestem Polakiem i nie chcę żeby za to – https://waldorfus.wordpress.com/2017/04/14/od-maslanego-baranka-weganskie-maslo-z-oleju-i-mleka-sojowego/
  – kiedyś wygnano mnie z Polski.

  Smacznego P. Gajowy…

 27. osoba prywatna said

  „Byłem terrorystą” – weteran izraelskiego wojska o swojej służbie
  http://efektsetnejmalpy.pl/index.php/wiadomosci/aktywizm/126-bylem-terrorysta-weteran-izraelskiego-wojska-o-swojej-sluzbie

 28. Marucha said

  Panie Dictum, nie podoba się Panu preambuła do „Wolnych Tematów”? Toć to nie życzenia Świąteczne. Tylko życzenia beznadziejne.

 29. Dictum said

  ad. 28
  Aaaa, to co innego.
  Może nawet mi się podoba, ale się nie przyznam, bo niejeden porządny człowiek chętnie by powystrzelał, ale mu Dekalog zabrania.

 30. Alina said

 31. Siggi said

  Lp.6 i 8 w/s Kulikowa a Śiwaka.
  —–
  Osobiście zachowuję dalekoidący dystans do tego typu wersji.Jeszcze z l.70-tych tamtego wieku ubiegłego mam za sobą wiele rozmów w Moskwie o tych radzieckich „sensacjach”historycznych m.in. od pewnego starego bolszewika,absolwenta kremlowskich kursów oficerskich(1919-20r.)historyk wojskowości,w l.1946-48 wykładowca w szkol.oficerskiej LWP w Krakowie,Białorusina,który świetnie mówił po polsku i dzielił się ze mną wiedzą o końcówce władzy Stalina i o tym co było potem.Wiele epizodów ,które od niego poznałem ,znajduję czasem w różnych opracowaniach na YouTubu jak choćby to o okolicznościach dojścia do władzy Chruszczowa o czym dowiadujemy się z odnalezionych zapisków gen.Iwana Sierowa pierwszego szefa KGB.
  Jeżeli głoszona teza pochodzi tylko z jednego zródła i brak potwierdzenia z innych żródeł,to ja z gruntu nie przyjmuję tego jako pewnik.Chronię mój łeb przed zaśmiecaniem,co nie jest takie proste w sytuacji ,kiedy mamy do czynienia z nawałnicą kłamstw ,oszustw,”fałszywych flag” itd.
  Kulikowa rozmowa z Siwakiem może być zwykłym pofantazjowaniem dwóch wapniaków.W miarę upływu lat to się wzmaga,sam wiem po sobie.Wnuczkom jeszcze nie wmówiłem ,ale jak doczekam się prawnuków ,to wmówię im ,że ja…odkryłem Amerykę,w co sam powoli wierzę.

  ——
  Wtedy byli w siłę wieku.
  Admin

 32. konik said

  Co się dzieje na Ukrainie – 14.04.2017.
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/04/14/co-sie-dzieje-na-ukrainie-14-04-2017/

 33. snag said

  Holohoax industry ,…

  .http://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.783175!/image/2083218340.PNG_gen/derivatives/headline_609x343/2083218340.PNG

 34. La Reine Toronto said


  no to do tanca Panowie i Panie?

 35. matirani said

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać

 36. matirani said

  8 Marucha – vide 9/11!!!

 37. Siggi said

  33/La Reine Toronto said
  Tango………..
  —–
  Naszym świętym prawem naturalnym ,niezbywalnym jest prawo do … nostaligii.W W związku z tem…
  „Pożegnania”z niezapomnianymi T.Janczarem i M.Wachowiak w rolach głównych wszedł na ekrany (chyba)jesień-1958r.Były to czasy,że na afiszach stało jak byk:…dozwolone od lat …
  „Pożegnania”były chyba od l.16-tu,a ja miałem 14-cie ,byłem w technikum i do kina w Międzyrzeczu miałem 4km i jeszcze trza było znaleść fałszywy pretekst i prosic wych.internatu o zgodę na wyjście tak daleko.Jeszcze w służbowym zeszycie zapisać wyjście-przyjście.Byłem już w miarę „szczypior”,czapę zasunąłęm na łeb,oczy i udało sie wejść.Bilet można było, kupić,ale wpuszczający bileter był zarazem stróżem moralności i oceniał po wyglądzie lub żądał okazania legitymacji i liczył …lata.Jak za mało nie wpuszczał i już.
  Były filmy polskie i zagraniczne także od lat 18-ście.O pułapie wiekowym decydowały niektóre sceny np.jak sie para całowała pół minuty ,to było od l.16-tu,jak do tego wziął w prawą łapę lewy cycek ,jeszcze troche pomasował to już było od l.18-tu.Także filmy tzw.wojenne,krwawe,brutalne ,z trupami miały najwyższy próg wiekowy.Tak było jeszcze prawie całe l.60-te.Ale okowy reżimu obyczajowego odczuwalnie miękły.Do kraju przemycano ze zgniłego dosłownie Zachodu „świerszczyki” porno I filmy na taśmie 8mm 10min.średnio.W miarę jak TiVi krajowe rozwijało się z jednego kanał na dwa i potem jeszcze więcej sale kinowe przestały odgrywać rolę światyń kultury masowej.
  Dawniej obecność w kinie na dobrym filmie było dużym wydarzeniem kulturalnym i tematem rozmów o filmie.Czym jest dziś? Nie wiem ,bo nie chodzę.
  „Pożegnania”widziałem kilkadziesiąt razy.I dziś sobie poszukam na YouTubu,otworzę butelczyne dobrego wina i przeżyję to jeszcze raz,nie wykluczam ,że ze łezką w oku.

  Te polskie tanga z międzywojnia chętnie słucham.Czuć w nich akordy-motywy z miasteczka Bełz gminnego, taki jest wkład w naszą kulture ogólną tych kompozytorów,muzyków,autorów tekstów,których nadal słuchamy,podziwiamy.Chwała im za to.

 38. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/137996,wziecie-przez-ziecia

 39. Rafal C. said

  Ad. 15
  Panie Gajowy! A co jest metoda wiarygodna?

 40. ERROR 404 NSZ said

  Ad 31 Siggi

  Pana Albina znam osobiście, proszę więc nie imputować….

 41. Nemo said

  Coś na czasie. Zawsze na czasie:

  „Najświętszy Sakrament to niewyobrażalna świętość i zarazem największy dostępny człowiekowi w życiu doczesnym Skarb. Dziś jednak spotyka się On często z tragicznym i gorszącym brakiem poszanowania. Już zanik w wielu wspólnotach zbawiennej spowiedzi, udzielanie Komunii świętej do ręki czy w postawie siedzącej, brak klęczników czy paten są wyrazem zwątpienia w realną obecność Pana Jezusa. Tymczasem ta prawda, jakkolwiek trudna, stanowi fundament religii katolickiej i opartej na niej cywilizacji.

  Read more: http://www.pch24.pl/upadek-czci-dla-najswietszego-sakramentu—przejaw-kryzysu-cywilizacji,50901,i.html#ixzz4eIZGNF8y

 42. mironik said

  http://portalaktywni.com/aktualnosci/szumy-w-uszach-telefony-komorkowe/

  Najnowsze badania potwierdzają – telefony komórkowe mogą wywoływać szumy w uszach. Ale to nie koniec. Częste korzystanie z telefonów może prowadzić do zawrotów głowy, migreny, nudności.

  Fale elektromagnetyczne, jakie wytwarzają telefony komórkowe, mogą powodować zmiany poziomu tlenku azotu oraz wapnia w komórkach nerwowych. A to z kolei może powodować szumy w uszach. Jest to istotny problem społeczny. Coraz więcej osób skarży się na kłopoty z uszami.

 43. Listwa said

  @ 7 snag

  Snagu,
  nie plączę i nie mącę.Użyj logiki zanim zaczniesz pisać.

  Wcale nie jest prawdą, że „w/g good book świat/cywilizacja ma ok. 6.000 lat”
  Biblia nie jest księgą, na podstawie której można ustalić wiek ziemi, także wiek cywilizacji. Jej zadaniem nie jest też zajmowanie się geologią.

  Ktoś podał informację z tym wyliczeniem 6000 lat wieku ziemi, ale jest to fałsz i bzdura.
  A ty używasz te zmyślanie do weryfikowania. Weź do ręki Biblię i poczytaj, a nie transportujesz głupotki.

  Czasy Abrahama opisywane w Genesis są prehistorią z punktu widzenia dziejów Izraela, losy Abrahama są zapisane niemal tuż po opisie dzieła stworzenia, ale wiadomo jest, że Abraham to okres ok. 1800 lat przed Chrystusem, a jest to też czas Hammurabiego, króla babilońskiego i obszernego kodeksu prawa starożytnego wschodu. Okres między aktem stworzenia i narodzinami Abrahama nie jest znany. I Biblia nie podejmuje tematu czasu trwania tego okresu, podobnie jak co do innych okresów, Biblia posługuje się symbolika i alegoriami.

  Nie możesz negować pewnych rzeczy twierdząc, ze według Biblii ziemia ma 6000 lat, bo ktoś to niby wyliczył na podstawie Biblii. Chcą się powoływać na Biblię musisz nauczyć się najpierw odczytywać alegorie i symbole i krytycznie patrzeć, co ci podają za pewnik.

  I co to znaczy „ruiny są 6.000 lat starsze od biblijnego ‚początku’ ,…”
  Nie można ustalić wieku atomu, ani czasu istnienia materii z którego był wykonany budynek. Jak stwierdzono, że ruiny mają ponad 6000 lat?
  I jak ustalono że ruiny są starsze o 6000 lat od aktu stworzenia? Jak ustalono datę stworzenia?

  Mącisz Snagu nawet o tym nie wiedząc. Także samemu sobie .

 44. Marucha said

  Re 39:
  A od…się Pan.

 45. Józef Piotr said

  Dla Gajowego:
  A propos wstępniaka:

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BEZ-STRACHU-Albin-Siwak-Taka-jest-PRAWDZIWA-HISTORIA-KOMUNISTYCZNEJ-Rosji

 46. Re 34:
  Za te lubieżne tango św. ojciec Pius by Panią wytargał za kudły.

  Szkoda że nie ma marszałka Żukowa, szkoda, że operację Wisła prowadził nasz KBW, a nie ZSRR. Powystrzelano by żydów chazarskich z OUN-UPA i nie byłoby dzisiaj problemu z czernią.

 47. osoba prywatna said

  Porozmawiajmy o Korei
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/04/14/porozmawiajmy-o-korei/

 48. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34207

 49. Siggi said

  .ad.45,
  ——
  Wystarczy posłuchać tych dwóch materiałów historycznych ,aby przekonać się jak wiele różnych funcjonuje wersji wydarzeń z 1953r. dot.Berii.
  Filmów dok. na YouTubu o tem jest dużo więcej .
  To co napisał A.Siwak na ten temat nie traktuję jako prawda historyczna.
  Z ustaleniem absolutnej prawdy mają problem profesjonalni historycy rosyjscy,którzy mają dostęp do archiwów. A jednak …

  …….https://www.youtube.com/watch?v=NiVWUShU4zA

  …….https://www.youtube.com/watch?v=ctyHMT5a5Dk

 50. Józef Piotr said

  Jeszcze a propos wstępniaka;

  „z książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”[i]:

  ( strona 32) „… tenże Żukow obalił też trzeci mit. Żydzi po drugiej wojnie głosili na cały świat, że władzy nigdy nie oddadzą. Mam na myśli władze NKWD w Moskwie. Do dziś można znaleźć opisy modłów dziękczynnych w synagogach na Zachodzie. Dziękowali Bogu, że mają w ZSRR władzę i rozszerzą ją na cały świat. Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…” ;

  Wypowiedź marszałka Wiktora Kulikowa do Albina Siwaka ( strona 40-41) „… Ale przy okazji powiem Ci, że nigdy bym nie poszedł do Żyda na doradce, a Żyd nie wziąłby mnie z prostej przyczyny: ja bym nie poszedł, bo po śmierci marszałka Żukowa zostałem szefem tajnej organizacji, właśnie tej partyjnej „razwiedki”. A ta organizacja właśnie została założona w celu usunięcia Żydów ze wszystkich zajmowanych przez nich stanowisk i funkcji. Czyli odsunięcia ich od władzy i możliwości wywierania wpływu na sprawy państwa i los ludzi. (…) Otóż kiedy Żukow robił tą czystkę na Biurze Politycznym, to ona by się nie udała, gdybym swoimi ludźmi nie zlikwidował obu moskiewskich garnizonów NKWD. Przecież pół godziny przed godziną wyznaczoną na rozpoczęcie akcji marszałek Żukow zebrał w ministerstwie obrony tych dowódców okręgów podmoskiewskich, którzy mieli wyznaczone konkretne zadania. Ja dostałem rozkaz likwidacji tych obu garnizonów NKWD. A rozkaz był taki: <> A Żydzi na świecie doskonale wiedzą, że to ja dowodziłem tą dywizją, której żołnierze wykonali ten rozkaz. Do dziś można uzyskać dane liczbowe zlikwidowanych obu garnizonów NKWD i jest to prawie cztery tysiące ludzi. I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nasz uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem. Przypomnę ci – mówił marszałek – że i tobie dorobili rodowód rosyjski. Myśmy znali tą gazetę Solidarności, gdzie Mazowiecki na pierwszej stronie, wielkimi literami, głosił: . No i co ty na to ? – spytał. – Przysłowie mówi, że jak się obrzuci kogoś fekaliami, to coś tam się przyczepi i zostanie…”

 51. Yagiel said

  ad 45. i 49.: prawdomówność Siwaka?
  W jego wspomnieniu z Moskwy i Krymu jest Rusłanowa, „ta Rusłanowa”, którą poznał właśnie u bohatera/przyjaciela, byłego pilota – ma być rok który? 80któryś… Tymczasem biografiści upierają się, że „ta Rusłanowa”, Lidia Rusłanowa zmarła w 1973r. – to jak to było?
  Żywa była ‚Ta Rusłanowa’ kilkanaście lat po śmierci, czy były dwie Rusłanowe? Może ktoś z Was mi to objaśnić?

 52. Józef Piotr said

  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=albin+siwak+chomikuj&spf=112

 53. Siggi said

  Dobry straszak … i problem.
  .https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17903638_1028462540587600_8057988598086445276_n.jpg?oh=a71e44bf3eec80849136816e17dfa9b6&oe=5982F217

 54. osoba prywatna said

  Ekspertyza od fachowców z zespołu smoleńskiego!
  .http://img.wiocha.pl/images/7/d/7dc7d47f58828198684dfc8fe24e0bc6.jpg

 55. snag said

  Listwa

  ‚Osobiście znam małżeństwo Katolików z dużej litery na które zawsze można liczyć w czasie potrzeby czy choroby’ – Tu powinienem podkreślić ze wiedza ze wierze w Tego samego po swojemu i nie mają problemu dla nich i dla mnie ważne ze szczerze i nie jestesmy hipokrytami ,…

  Piekło jest pełne tych, którzy wierzą „po swojemu”, zamiast w to, co Chrystus nakazał…
  Admin

 56. Siggi said

  Nie czytam gazet południowo – koreañskich,a szkoda…
  Dlatego ze spraw koreañskich pozostaje mi zoologiczna zazdrość o czuprynę Wodza KRLD.Że mnię musiało tak w życiu pokarać,że mój łeb pasuje tylko do …kippy.Grzebień złożyłem ponad 30 lat temu do domowego archiwum
  Jak silniejszy wiatr,to muszę małą kropelkę „Super glue” i trzyma kippe.

  https://www.youtube.com/watch?v=MTXxp4WdAic

 57. Siggi said

  Korea to nie Irak
  Kilka dni temu prezydent Trump oświadczył, że „Korea Płn. stała się problemem, którym musimy się zająć”. Powiedział także, że liczy w tym zakresie na współpracę Chin. A jeśli Chiny nie zechcą współpracować to jest gotów załatwić to sam.
  W celu „załatwienia problemu” strona amerykańska rozpoczęła wielką akcję polityczną, propagandową i militarną, mającą na celu zastraszenie władz w Pjongjangu. Elementem tej akcji był też pokaz w postaci detonacji bomby o wielkiej sile w Afganistanie (MOAB, Mother of All Bombs). Jednocześnie nakręcano napięcie w mediach generując przecieki o możliwym ataku w ciągu najbliższej doby. Była to doba, podczas której w Korei Północnej obchodzona miała być 105. rocznica urodzin Kim Ir Sena. Chodziło zapewne o przestraszenie Kim Dzong Una tak, aby obchody odwołał, a przynajmniej osobiście nie brał w nich udziału ze względu na obawy przed amerykańskim atakiem.
  Gdyby tak się stało byłoby to propagandowe i psychologiczne zwycięstwo Trumpa i mógłby on wtedy wzmocnić naciski. Tak się nie stało: Kim wziął udział w uroczystościach i przyjął paradę wojskową. Na dodatek pokazano tam, chyba osiem rodzajów rakiet balistycznych, jakimi dysponuje koreańska armia. Od rakiet taktycznych krótkiego zasięgu po międzykontynentalne. Zademonstrowano także, po raz pierwszy, pociski balistyczne Pukkuksong-2, przeznaczone do wystrzeliwania z okrętów podwodnych. Tym samym Kim pokazał, że się nie boi, że ma czym odpowiedzieć na atak za strony USA i że odpowiedź ta może być miażdżąca, albowiem dysponuje on rozlicznymi środkami przenoszenia głowić jądrowych o różnym zasięgu.
  Wygląda na to, że USA nie są w stanie zneutralizować siły militarnej koreańskiego dyktatora przy pomocy środków konwencjonalnych. Pamiętajmy, że Saddam Husajn, dyktator Iraku, dysponował, swego czasu, tylko starymi rakietami średniego zasięgu typu Scud z głowicami konwencjonalnymi, a był w stanie skutecznie nimi zaatakować Izrael i Arabię Saudyjską pomimo tego, że walczył jednocześnie z półmilionową armią USA i jej sojuszników.
  Korea posiada rakiety o wiele bardziej zaawansowane, o dużym zasięgu i co najważniejsze ma głowice jądrowe. To jest zupełnie inny poziom zagrożenia. Trump chciał na początku, zastraszyć Kima, zdobyć przewagę psychologiczną, i to się nie udało. Jeffrey Lewis omawiając w „Foreign Policy” koreańską strategię, napisał, że opiera się ona na zmasowanym ataku bronią jądrową na początku wojny. I taki atak może stać się rzeczywistością zanim Trump zdąży napisać o tym tweeta. Obecny stan meczu Kim – Trump, 1:0 dla Kima.

  Stanisław Lewicki
  http://www.mysl-polska.pl/1213

 58. denuo said

  HIT ! 1 MUZUŁMAŃSKA BRODA POWALIŁA NA ZIEMIĘ 500 NIEMCÓW ! PANIKA W KOŚCIELE W ESSEN !
  .https://www.youtube.com/watch?v=JywiKsjhKKQ

 59. La Reine Toronto said

  ad 35 to dla Pana:

 60. Miet said

  Ad.56.
  Mnie bardzo zastanawia co to za sprawozdawca na tym youtube opisuje to wydarzenie. Przeciez on sie jeszcze nie nauczyl poprawnej i klarownej polskiej mowy a bierze sie reportarze. Poza tym tez sie jeszcze nie naumial, ze w Wielki Piatek nie odprawia sie w kosciolach Mszy Sw.

 61. denuo said

  Musisz to wiedzieć(208)Kurdowie w Londynie, na ulicach pokazują czym jest szariat
  .https://www.youtube.com/watch?v=AjrJsf9up98

 62. snag said

  Miet @ 60 ,…

  Zauważyłem to również w języku pisanym ,…

  A skoroś waść zajrzał to to rzuć okiem na nią i posłuchaj przy okazji.

 63. Miet said

  Oczywiscie moja uwaga dotyczyla #58 a nie 56.

  Snag@62.
  Piekna dziewczyna i pieknie gra – dzieki.

 64. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138009,sobota-15-kwietnia-2017

 65. Damastes87 said

  Wzruszająca, wyciskająca łzy piosenka:

 66. NyndrO said

  Biedny śmieć Szmatko. * „Łapka w górę” 🙂 dla strażnika granicznego. * https://parezja.pl/straz-graniczna-kazala-zdjac-banderowska-flage-ukrainiec-oburzony/

 67. snag said

  Admin ,…

  Niech zgadnę, pomyślał se waść ze panu listwę przekabacę … i … ciach – Listwa je snagoszczelny senor i kuloodporny, yes sir 😉 ,…

  .https://xiquitabacanablog.files.wordpress.com/2016/04/piscadela.jpg?w=500

  ——
  Pana wypowiedzi na temat religii mogą być usuwane bez względu na osobę interlokutora.
  Tak jest. Jesteśmy ciemniakami, odpornymi na wiedzę i logikę.
  Admin

 68. antekwariat said

  Mars napada!

  „Oferta” Waszyngtonu dla Korei Północnej brzmi: „otwórzcie się na naszą kolonizację gospodarczą („umowa handlowa”), a w zamian możecie się rozbroić. A jak nie – to was napadniemy”.
  –> http://chart.neon24.pl/post/138018,mars-napada

 69. snag said

  Listwa ,…

  Można!

  Dowodem są zapiski historyczne na papirusach, texty wykute w kamieniu opiewające dokonania władcy i jego mumia, porównanie wieku trzech artefaktów w niezależnych laboratoriach z wynikiem kilkunastu lat na 3500 jest na to dowodem.

 70. maniek said

  …pozdrowienia od Jerzego Zięby…

  Wszystkim uczestnikom grupy (jest nas już tutaj ponad 60 000) chciałbym życzyć wspaniałych i niezapomnianych, wesołych świąt Wielkiej Nocy ! 🙂

  1.

  Sprawa niezwykle ważna !

  Ważna dla wszystkich Polaków. Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę
  z konsekwencji wprowadzenia tej ustawy. Żebyśmy się nie obudzili kiedy będzie
  już za późno. Wtedy już naprawdę nic się nie da zrobić.

  http://www.polskawolnaodgmo.org/

  2.

  Tutaj mamy „zajawkę” do 3 części, która już niedługo się ukarze.

  3.

  Co zrobić kiedy dziecko już choruje np. na odrę.

  +++++++++++++++++++
  This is his formula:
  2 cc of ascorbic acid, 500 mg/cc
  1 cc of sterile water
  0.5 cc of 8.4% sodium bicarbonate
  1 cc of 2% procaine
  Total volume of 4.5 cc, half injected into each buttock
  No problem with pain with this formula, and no need
  to ice the buttocks like Klenner.
  ++++++++++++++++++++

  4.

  ZAPROSZENIE !!!

  FORUM dla terapeutów… przekazujmy to dalej… Niech się organizują w grupę,
  która zawalczy o zmianę przepisów, lepsze leczenie Polaków itd….
  ++++++++++++++++++++++++
  Forum Polskiej Akademii Zdrowia
  Drodzy Członkowie i Sympatycy Polskiej Akademii Zdrowia!
  Serdecznie zapraszamy do naszego zamkniętego forum. Stanowi ono środowisko
  wymiany informacji dla:

  lekarzy medycyny,
  lekarzy weterynarii,
  farmaceutów,
  lekarzy stomatologów,
  fizjoterapeutów,
  psychologów,
  studentów medycyny,
  studentów farmacji,
  studentów weterynarii,
  pielęgniarek,
  położnych.
  naturopatów
  Administratorem forum jest dr Janusz Kołodziejczyk
  adres e-mail do kontaktu:
  jk.omnibus@gmail.com

  Zapraszamy do aktywności na forum. Przypominamy, że narzędzie, jakim jest
  zamknięte forum dostępne jest tylko dla osób wymienionych powyżej.
  Do forum mają dostęp tylko osoby zarejestrowane na stronie Polskiej Akademii
  Zdrowia oraz uprzednio zweryfikowane w oparciu o przesłane dokumenty.
  W najbliższym czasie będą uruchomione nowe wątki na forum – zachęcamy
  do włączenia się w dyskusję.

  Dokumenty niezbędne do rejestracji na forum:

  http://www.paz.org.pl/…/forum-lekarskie-w-polskiej-akademii…
  Życzymy owocnej wymiany zdań.

  +++++++++++++++++

  Wszelką korespondencję proszę kierować do :

  http://www.paz.org.pl/formularz-kontaktowy/

  Nie tutaj! Nie do mnie 🙂

  5.

  Po Wiośnie Zdrowia

  Pracujemy nad udostępnieniem wykładów wszystkich prelegentów.
  Każdy wykład, kiedy już będzie gotowy, będę tutaj przekazywał.

  6.

  Taka ciekawostka :

  O wit D3 stosowanej na wargi w przypadku opryszczki na wardze 🙂
  +++++++++++++
  Karolina Korona
  Karolina Korona Ja, również przypadkiem, odkryłam coś fenomenalnego: 5g wit C i 15-20 kropel
  jodu z wodą. W ok. 60 sekund po wypiciu swędzenie i pączkowanie całkowicie ustało i się wchłonęło 🙂

  7.

  Lekarze weterynarii, nie skażeni rockefellerowskim systemem medycznym stosują
  wit C ze skutkami fenomenalnymi ! Ale… niektórzy jeszcze nie wiedzą, że zwierzaki
  też da się świetnie leczyć :
  ++++++++++++
  Witaj,
  Dostałeś wiadomość z formularza kontaktowego Twojego sklepu.
  Wiadomość od: […]
  Tytuł: Dziekujemy 🙂
  Treść: Pisze w imieniu mojego taty. Mój tato ma prawie 60lat. Pracuje w Lasach Państwowych i od ponad 10lat czyta, stosuje terapie naturalne, oczyszczające, dba o siebie, zdrowo się odżywia, unika lekarzy https://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/fa5/1.5/16/1f642.png:-). Dzięki temu wygląda na 40lat i dobrze się czuje. Jakiś czas temu zaczął czytać Pana książki. Oczywiście to co wyczytał wprowadził w życie swoje i swoich dzieci. Zakupiliśmy choćby askorbinian sodu a potem kwas askorbinowy z Pana sklepu. Niecały rok temu u naszej suczki doga niemieckiego Kora (wiadomo traktowana jak członek rodziny) weterynarz stwierdził raka kości. Diagnoza amputacja łapki. Tata nie wyraził zgody bo to jest za duży pies i nie da rady bez łapki. Lekarka przepisała tabletki przeciwbólowe i powiedziała, że pół roku sunia pożyje. Tata na początku ostrzykiwał wodą utlenioną, później zaczęli jej podawać askorbinian sodu. Kora żyje, nie ma przerzutów, jest dalej radosnym pieskiem. Owszem guz na łapce jest spory ale poza tym nic jej nie dolega. I najważniejsze żyje. A jakie było zdziwienie weterynarki jak tata zadzwonił aby umówić się na szczepienie przeciwko wściekliźnie . . . Bardzo dziękujemy
  Odpowiedz na maila: […]@gmail.com
  +++++++++++++
  W książce opisałem wyleczenie białaczki u psa stosując srebro i złoto krystaliczne (20 ml w zastrzyku, wokół karku, 3 x dziennie). Leczenie trwało 7 dni! Nie ma śladu po białaczce.
  Innemu pieskowi, to nie była białaczka, spore guzy nowotworowe na grzbiecie, skierowanie do uśpienia, podawano 20 ml srebra i złota krystalicznego do karmy, 3 x dziennie, po 14 dniach nie było śladu po nowotworze.

  Jak zareagowaliby chorzy ludzie? Nie wiadomo 😉 😉

  8.

  Ręce opadają… Radziwiłł na bruk, razem z zarządem CZD.
  To „niecałkowite” oznacza, że dzieci wymagające pomocy JEDYNEGO takiego lekarza w Polsce są tej pomocy pozbawione!! A my na to pozwalamy… pozwalamy, bo to nie o nasze dziecko chodzi… Dla mnie wszystkie te dzieci są NASZE.
  Przecież to się nadaje na sprawę z powództwa kryminalnego. Rodzice dzieci powinni natychmiast złożyć pozew zbiorowy o odmówienie leczenia, to jest niezgodne z Konstytucją.
  Która kancelaria podejmie się tego „pro publico bono” ?

  http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/marek-bachanski-przywrocony-do-pracy-w-czd-nie-bedzie-leczyl,229144.html

  9.

  To jest następna kompromitacja lekarza…i wcale się z tego nie śmieję, bo to śmieszne nie jest https://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/f24/1.5/16/1f641.png:-( Od 3:15 zaczyna się KATASTROFA !!!

  http://pytanienasniadanie.tvp.pl/29881877/choroba-wiencowa-co-warto-o-niej-wiedziec

  10.

  DOSKONAŁY portal, bardzo polecam… :

  http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/03/29/jak-szczepionka-moze-uszkodzic-twoj-mozgu-russell-blaylock/

  11.

  O chorobach przewlekłych

  12.

  I tak dla przypomnienia, bo to temat ciągle bardzo często omawiany :

  13.

  UWAGA : to jest moja nowa, PRYWATNA strona internetowa. Tam umieszczę opisy produktów.
  Polskie prawo zabrania nam na stronie internetowej sklepu napisać prawdę, zrobię więc to tutaj
  czyli na stronie PRYWATNEJ. Pewne rzeczy już są tam umieszczone, ale wielu jeszcze nie ma,
  bo strona jest jeszcze w budowie, dlatego proszę o cierpliwość…

  14.

  Moje OSTATNIE spotkanie.

  http://jerzyzieba.com/spotkania-1/

  To już ostatnie takie moje wystąpienie tego typu w Polsce. Teraz przyszła kolej na to, aby zamiast takich spotkań organizować spotkania lekarzom. Chcę lekarzom organizować nawet kilkudniowe spotkania z tego typu lekarzami jacy byli na Wiośnie Zdrowia. Ja też się tam będą udzielał, ale… więcej osiągnę w ten sposób niż to, że przez kilkanaście godzin mówię do ludzi, a następnie nie ma kto ich dalej poprowadzić.
  Po prostu teraz, kiedy jest już tylu chętnych lekarzy, przyszedł czas na następny etap. Na to, żeby np. kilkuset lekarzy mogło leczyć znacznie lepiej, znacznie bardziej skutecznie w całej Polsce.
  Tym teraz, między innymi, będą się zajmował.

  Będę robił spotkania, ale typowe takie jaki robią inni, czyli trwające powiedzmy 2-3 godz „Spotkania autorskie”.
  Zobaczymy jak to wyjdzie…

  15. Zainteresowanym terapeutom polecam również :

  http://www.terapiawisceralna.pl/terapia-wisceralna/

  Byłem na pierwszej części i naprawdę bardzo żałuję, że nie mogę być na drugiej :-(((

  Jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO… miłej lektury :-))))

  Jerzy Zięba

 71. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138012,co-sie-dzieje-na-ukrainie-15-04-2017

 72. matirani said

  Korea Pólnocna to maly ( 120tyc km2) i niezbyt liczny ( 25,5mln ) kraj, który zagrozenia dla USA nie stanowi.
  https://www2.chileautos.cl/auto/usado/details/CL-AD-5696552

  Oraz:
  http://www.tradingeconomics.com/north-korea/indicators

  Produkcja stali 1079 ts. ton czyli milion ton.

  Polska zuzywa rocznie 13 razy wiecej.

  Azja zanotowała wzrost o 7,1 proc., a więc niemal taki jak światowa średnia. Produkcja wyniosła tam łącznie 93,413 mln ton, z czego 67,2 mln ton przypada na Chiny (wzrost o 7,4 proc.). Dziewięć milionów ton wyprodukowanych w Japonii oznacza wzrost o 2,7 proc. Dla Indii 8,4 mln ton to z kolei dwunastoprocentowy wzrost. W Korei Południowej wyprodukowano 5,86 mln ton, co stanowi wzrost o 3,2 proc.

 73. Listwa said

  Snag

  nie ma czegoś takiego jak poprawianie Pana Boga.
  Jeśli On powie Snagu zrób tak i tak, a Snag sobie to poprawi i zrobi po swojemu to Snag tylko spaprze sprawę.

  To pokarz jakiś papirus albo jakiś napis na murku który będzie dowodem kiedy był akt stworzenia, zanim zaczniesz pokazywać zdjęcia ruin sprzed 6000 lat przed stworzeniem

 74. snag said

  Listwa ,…

  Jeżeli jeszcze nie dotarło do ciebie to podkreślam po raz któryś … Ja nie watpie w Boga i Jego dzieło a bzdury Tory powielane Mateusza który często z tych mitów korzysta żeby mnie przekonać? ,…

  Wybierz się do Egyptian Antiquities Muzeum w Kairze jeśliś ciekawy, I’m not your butler

  I tego ,…

  ——
  Pan wątpi nie tylko w bzdury Tory, ale również w bzdury Ewangelii.
  Admin

 75. Lam said

  ALLONS ENFANTS DE LA PATRIE!
  Wbrew temu, co twierdzą, lub ukrywają, media głównego ścieku (Main Sewage Media), ujawnione przypadkowo wyniki analiz statystycznych superkomputerów Google o wysoko rozwiniętej sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence) wskazują, że w I turze wyborów prezydenckich we Francji w dniu 23 kwietnia 2017 wygra bezwzględną większością i obejmie urząd prezydenta Marine Le Pen.

 76. Alina said

  Wyświetliła mi sie prezentacja katastrofy smoleńskiej, której nie znałam: część kadłuba leży odwrócona, część zaś w pozycji normalnej. Tego nie roztrząsały żadne media. https://www.youtube.com/watch?v=-OB5Rr_Nx7w

 77. matirani said

  Nasz Dziennik
  Krótko
  Polska
  Świat
  Ekonomia
  Myśl
  Wiara
  Sport
  BlogAiD
  Zaproszenia

  Kolejna interwencja ws. „polskiego obozu zagłady”
  Sobota, 15 kwietnia 2017 (18:30)

  Konsulat RP w Monachium wie o użyciu przez bawarski dziennik „Mittelbayerische Zeitung” określenia „polski obóz zagłady” i zamierza interweniować w tej sprawie – poinformował wicekonsul Robert Zadura

 78. Rafal C. said

  Wierze w rozsadek pana gajowego.Pozatem ktos uzyl mojego „Rafal C”.

 79. Siggi said

  ad.70…
  Mam wysokie wymagania poznawcze w zakresie naszego zdrowia.Zdążyłem odsłuchac trzy filmiki.Tego co on gada nie idzie słuchać.
  Co to za kategoria?Wykład naukowy,pogadanka,referat,?
  Skoro autorytatywnie wypowiada się w sprawach czysto medycznych,to dlaczego nie ukończył studiow medycznych,nie zrobił kariery badawczej w klinikach?Red.Nina Grela wydawca „Szamana” słychać jak woła za nim dr Zięba.
  Omijać szerokim łukiem.

 80. NyndrO said

  Panie Boydar, kilka dni temu Pański ulubiony Stanisław był w Lublinie. Rozumiem, że Pan notował.

 81. snag said

  Admin @ 67 ,…

  Narracja ‚good book’ w kontekście historycznym nie trzyma się kupy i wszystko co zbudowane na jej fundamencie – Prawdziwa wiara obroni się sama … bez cenzury.

  Prawdziwie dobry człowiek obroni się bez rewolweru?
  Bua ha ha.
  Admin

 82. Siggi said

  45/Józef Piotr said
  Kiedy Rusłanowa zebrała wystarczająco dużo dowodów, że łapie się dziewczęta jak zwierzęta i zmusza do seksu, przekazała to wszystko Stalinowi. Stalin miał swój negatywny pogląd do Żydów, ale po tym wydarzeniu zmienił swój stosunek do Żydów i był im wyraźnie nieżyczliwy, likwidował ich ze swego otoczenia bądź awansował, ale daleko od Kremla. Było to też związane z powstaniem państwa Izrael, i oficjalnym podpisaniem umowy o współpracy Izraelskiego mosadu i amerykańskiej CIA . Stalin przeląkł się poważnie, że ci co są na Kremlu mogą przekazywać Izraelowi, a ten Amerykanom co się u niego dzieje.

  Tak więc zginął Zinoniew, Kamieniew, Bucharin, Kirów, Tuchaczewski, Rykow, Rakowski, Piątakow. Nie darował Trockiemu – ludzie Stalina szukali go wiele lat, aż dopadli i brutalnie zarąbali motyką.
  —–
  To jest fragment z tego…
  BEZ-STRACHU-Albin-Siwak-Taka-jest-PRAWDZIWA-HISTORIA-KOMUNISTYCZNEJ-Rosji
  Nie mam zamiaru oceniać tego co napisał A.Siwak od strony tzw.warsztatu,mam swoje zdanie na ten temat.Podaję fragment z jego tekstu”Taka-jest-PRAWDZIWA-HISTORIA-KOMUNISTYCZNEJ-Rosji” i każdy kto choć troche zna historię Związku Radzieckiego to zauważy,że Izrael powstał-ogłoszono jako państwo w maju 1948r. a wymienione osoby,które zginęły o o dziesięć lat wcześniej:…Kirow zginął w zamachu na jego życie w 1934r,pozostali po procesach moskiewskich.
  To zdanie o Trockim,że go zarąbali jest symptomatyczne i daje wiele do myślenia także o autorze i jakie on ma pojęcie o Trockim i trockizmie.
  —-
  Do spisywania historii trzeba mięć nadprzyrodzony dar,być wyjątkowo dociekliwym,rzeczowym i przede wszystkim obiektywnym wtedy takie dzieło historyka jest coś warte.

 83. snag said

  Admin @ 74 ,…

  Liczba ’40’ powtarzana jest 146 razy w Starym i Nowym … Zastanawiające i wiarygodne podobnie jak te 6 milionów 😉 ,…

 84. Ad. 50: Józef Piotr said – 2017-04-15 (sobota) @ 16:36:08
  Jeszcze a propos wstępniaka;
  „z książki Albina Siwaka pt. „Syndrom gotowanej żaby”[i]:
  (strona 32) „… tenże Żukow obalił też trzeci mit. Żydzi po drugiej wojnie głosili na cały świat, że władzy nigdy nie oddadzą. Mam na myśli władze NKWD w Moskwie. Do dziś można znaleźć opisy modłów dziękczynnych w synagogach na Zachodzie. Dziękowali Bogu, że mają w ZSRR władzę i rozszerzą ją na cały świat. Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego i zamknięto Kaganowicza, a Kulikow wybił dwa garnizony moskiewskie NKWD, to Żydom na świecie zrzedła mina…”;

  Jest to lansowanie Żukowa nie tylko na ZWYCIĘZCĘ Drugiej Wojny Światowej, ale też na LIKWIDATORA Żydowskiego Monopolu Władzy po II wojnie światowej, czyli Uciszyciela SYNAGOGALNYCH Tańców i Modłów Dziękczynnych za oddanie Żydom przez MESJASZY, tj. Stalina i Hitlera, nie tylko Złota Całego Świata, ale i CAŁEGO ŚWIATA.
  Jak wykazałem to teza, że Żukow jest Głównym Zwycięzcą Drugiej Wojny Światowej jest BŁĘDNA. Na stalingradzkiej radzie wojennej Chruszczow ZŁAMAŁ Samowładztwo, wobec czego front stalingradzki podporządkował się Komisarzom Leningradzkim, za czym poszły inne fronty, wobec czego II wojnę światową WYGRAŁ LENINGRAD.
  Z raportem o ONEJ Radzie Wojennej poleciał do Stalina Chruszczow, którego Stalin zapytał: KTO CI TO KAZAŁ, na co ten SIKORSKI, na co Stalin Ryknął PASZOŁ WON. Wobec tego ten wsiadł do samolotu i poleciał do Kuzyna Litwina w Nowogródku, który nazywał się Bolesław Piasecki.
  Ten poradził Nikicie podpisanie ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, wobec czego Nikita został KATEM w Treblince: Codziennie był spektakl: Iwan Groźny prowadził przez obóz Żyda bijąc go kijem – że sam Hitler przyjechał zobaczyć to i Pogratulować mu z wynalezienie Nowej Praktyki des Antikomunistischbefehls:
  https://marucha.wordpress.com/2016/08/14/czy-hitler-rzeczywiscie-zginal-w-bunkrze-w-berlinie//. Na zdjęciu po lewej stronie Iwna stoi Młodszy Mazowiecki, dalej Tadeusz Mazowiecki i znany mi też bardzo dobry chirurg, Tatar Krymski.
  Po Odsłużeniu w Treblince i Sobiborze Bolesław Piasecki Podarował Iwana Groźnego memu ojcu na Prowodyra polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie, gdzie ten przyczynił się do aresztowania Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, za co został Generałem AMERYKAŃSKIM. Dzięki temu utworzył na KREMLU Tryumwirat z Berią i Żdanowem.
  Gdy interpelowano Trumana, czy tym Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? to odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO – więc czyżby Iwan wybijał Stalinowi z głowy komunizm KIJEM ?????
  To są Proszę Państwa DOWODY, że DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ WYGRAŁ LENINGRAD.
  To jednak NIC w porównaniu z granicą niemiecko-żydowską na Missisipi – z której to może racji w Dzienniku Polskim CHICAGO zastąpiono Paszport Adolfa Hitlera biustem ponętnej blondynki? – Żydzi tańcząc w Synagogach SKARB HOLOKAUSTA ADOLFA HITLERA: http://gazetachicago.com/paszport-hitlera// http://wolna-polska.pl/wiadomosci/paszport-hitlera-2016-02// zapomnieli tylko, że USA podarował Żydom nie Hitler a Stalin, a to przez Płodzenie Amerykanów, w trakcie czego zamordowali 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji.
  Za życia Żukowa cytowano go: Z BZDURAMI O ARESZTOWANIU, OSĄDZENIU I STRACENIU ŁAWRENTEGO BERII NIE MAM NIC WSPÓLNEGO.

 85. pawel said

  ad 79. Siggi

  Znajdź mi Pan jakiegoś profesora medycyny który zamiast szczepić na odrę każe jeść witaminy, zamiast ładować farmaceutyki – wspólnie zastanowi się z pacjentem co jeszcze można zrobić więcej to też go pewnie ludzie posłuchają.
  Wiele osób z mojego otoczenia miała kontakt z onkologami – średnio 2 minuty. Jakieś wskazanie odnośnie diety? Jakieś dodatkowe suplementy? Jakieś białka po usunięciu żołądka? Nie, nie trzeba. Po co?
  Czy cos merytorycznie może mu Pan zarzucić? Przecież on tylko propaguje na razie ciekawostki medyczne. Nic więcej. Narzeczona mojego kuzyna zmarła w szpitalu pół roku temu temu. Prawdopodobnie sepsa. 4 przypadek w ciągu roku na tym oddziale. Będzie pozew zbiorowy. Nawet jak wygrają, to co z tego. A może faktycznie ta witamina C by ją uratowała. Co szkodzi spróbować, skoro i tak nic nie byli w stanie zrobić?

 86. osoba prywatna said

  Izabela Tyrkin – żydowski reżim IIIRP zabronił Polce wjazdu do kraju
  .https://www.youtube.com/watch?v=j219ORqrEOs

 87. osoba prywatna said

  Re 85 – Paweł
  Betonowi nie przetłumaczysz, on wie najlepiej.

 88. osoba prywatna said

  Oficjalna deklaracja o przybyciu do sanatorium w Lądku Zdroju „rannych żołnierzy ukraińskich” – to mniej więcej taka sama sensacja, jak samo naruszanie „zawieszenia broni” w Donbasie przez stronę ukraińską.
  http://chart.neon24.pl/post/138006,naostrzyc-katu-topor

 89. pawel said

  ad 87. Osoba Prywatna

  Absolutnie nie uważam pana Siggi za beton. Jako emerytowany zootechnik zna się na wielu sprawach. I to wcale od naszych spraw zdrowotnych nie odległych.

  Pan Zięba wstrzelił sie w temat i czas idealnie. Nie ma jednak monopolu na wiedzę. Mam nadzieję że za jego przykładem pójdzie wielu innych. Także tych z tytułami naukowymi. Koncerny farmaceutyczne także monopolu nie posiadają, choć bardzo by chciały. Na przykład odkrycie penicyliny i witaminy D3 pokazują że nie ważne są tryliardy na wejście, a chęć i dobre oko, nawet jakiegoś laboranta.
  Wiele leków ratuje życie, ale nie powinno się dyskredytować innych dziedzin – jak np. ziołolecznictwo i medycyna chińska np.
  Mojemu ojcu dyski 30 lat temu nastawił nauczyciel muzyki – znany zresztą w całej Polsce kręgarz. Śmiga do dziś, a już chcieli go kroić. 🙂

 90. Isia said

  … A u nas (woj. dolnośląskie), w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, zimno, pada deszcz, a nawet grad – lodowe kulki, o średnicy około 1 cm, biły w szyby … o spacerze popołudniowym etc. nie ma mowy …

  My mieliśmy z dziećmi i wnukami wybrać się do parku ze zwierzakami… skończyło się na wizycie w miłej i przytulnej Waynes Coffee nad filiżanką kawy z ciastkiem.
  Admin

 91. Listwa said

  @ 74 snag

  Nie będę po muzeach latał i po Kairach, żeby szukać dla ciebie pergaminów i artefaktów. Sam sobie szukaj dowodów na prawdziwość tej twojej „prawdy” z murków.

  Sam powielasz bzdury jak te gadanie o wieku ziemi 6000 lat. Naczytasz się rzeczy których nie możesz pojąć i brykasz jak oślica.

 92. Listwa said

  Pieniądz czy informacja.

  @ 211 Marucha said
  2017-03-01 (środa) @ 08:44:33

  „pieniądz to tylko informacja” – klasyk.
  „Czym będzie pieniądz, gdy une wprowadzą obrót bezgotówkowy?
  Bo przecież stan naszego konta będzie musiał być wyrażony w jakichś jednostkach.
  Czy będzie czymś więcej, niż tylko informacją?”

  Gdy chcemy opisać i dowiedzieć się czym jest w samochodzie układ kierowniczy, hamulcowy, ABS, czy inne układy, nie możemy posługiwać się zwrotem „układ to tylko informacja”, gdyż niczego nie zrozumiemy, ani tego czym te układy są, ani jak pracują.
  Ta zależność jest wystarczającym powodem do pozbycia się z pola widzenia ogólników typu „pieniądz to tylko informacja”- jeśli chcemy poznać czym jest pieniądz. Bo jeśli uznamy, że pieniądz to tylko informacja i w tym zdaniu mieści się cała prawda, to nie można już więcej nic dodać – ale nadal nic nie wiemy, poza anonimową etykietą.

  Więc niezależnie od tego czym jest pieniądz, należy wyrzucić do kosza ogólniki, które w ramach swojej krucjaty „infowar” pan Maćko wciska. I dopiero wtedy podjąć temat pieniądza.

  Niektórzy zupełnie błędnie uważają, że pieniądz nie ma wartości, to jest nieporadny korzeń pojawienia się zwrotu „pieniądz to tylko informacja”. Patrzą oni tylko na kwestię wartości materiału z którego pieniądz jest wykonany. Materialnie pieniądz ma niewielką wartość, ale jego wartość jest na innej płaszczyźnie. Jeśli za 100 zł otrzymam chleb, pomidory, kiełbasę, czystą wodę i herbatę, to te papierowe 100 zł jest tyle warte ile otrzymam za nie dóbr i warte zaspokojenia głodu i zdobycia siły do dalszej pracy. Nie jest prawdą, że owe 100 zł to tylko papier i wartość papieru. W sposób niezauważalny wkroczyła na scenę wartość pieniądza, a jeśli jest wartość, to już zaprzecza, że pieniądz to tylko informacja. A jeśli za 100 zł otrzymam wodę, chleb i kiełbasę, to musi istnieć cos takiego jak zaufanie do pieniądza, a jest to coś odrębnego od informacji, choć zaufanie jest niesione przez informację, ale nie poprzez informacje zawartą na banknocie. Mogą być różne papierowe banknoty i podróbki oryginału, ale tylko prawdziwy pieniądz będzie posiadał informacje, zaufanie i wartość, podróbki tylko informacje.

  Jeśli pieniądz to takie cechy jak wartość, zaufanie i informacja, to czy można twierdzić, że pieniądz jest informacją i tylko informacją? Odpowiedz twierdząca jest błędnym podejściem do tematu tych osób, którzy pieniądz i wiedzę o nim chcieliby zamknąć w jednym ogólniku.
  Pan Macko raczył też wszystkich innym twierdzeniem, że przecież z pieniądza nie buduje się domów, dróg, mostów.
  Nie buduje się, ale wymyślono pieniądz nie po to, aby budować z niego drogi , mosty, domy. Nie jest też po to, aby informował, to nie gazeta lub książka.

  Pieniądz jest narzędziem, które pełni określone funkcje. A jeśli banknot 100 zł jest narzędziem, które posiada określone cechy i pełni określone funkcję (środek wymiany, miernik wartości, środek tezauryzacji), to jest raczej rzeczą, a nie abstrakcyjną informacją służącą informowaniu opisywanym w jednym etykietującym ogólniku. Pieniądz też nie jest informacją o wartości towarów, o ilości dóbr, nie jest ceną, choć cena jest wyrażana w pieniądzu, itp. są to zupełnie inne kategorie.
  Pieniądzem są banknoty emitowane przez bank, ale pieniądzem też mogą być banknoty emitowane przez społeczność lokalną. W obu przypadkach emitowane banknoty będą pełniły funkcję pieniądza i będą posiadały cechy pieniądza. Pan Maćko tutaj również dokonywał niewłaściwej klasyfikacji na pieniądz bankowy i waluty lokalne, pieniądzem nazywając tylko produkt bankowy. W obu przypadkach jest to pieniądz, o ile banknoty uzyskają taki status z dopuszczenia społecznego. Waluty lokalne to też pieniądz.

  Mając ogólny zarys odnośnie cech pieniądza i jego funkcji oraz po pozbyciu się ogólników, można podjąć próbę zrozumienia czym jest pieniądz.

  Pieniądz jest abstraktem pojęciowym, który skojarzony z konkretnym przedmiotem służy wymianie dóbr i usług.

  Skojarzenie z przedmiotem może ulegać zmianie w czasie i w zmieniających się warunkach np. pieniądzem była marka niemiecka, obecnie jest euro, które markę zastąpiło. Pieniądzem może być euro, ale w sytuacji zaburzeń gospodarczych euro może zostać zastąpione złotymi monetami bez konkretnego emitenta bankowego lub państwowego, albo zamiast euro pieniądzem może być kg cukru, porcja antybiotyku lub papierosy. Euro może zostać zastąpione dolarem przy błędnej polityce monetarnej lub w wyniku akcji militarnej albo politycznej juanem.
  Skojarzony przedmiot i używany jako pieniądz nie decyduje o tym czym jest pieniądz, a istota pieniądza jest niezależna od używanego przedmiotu. Czyli nie dlatego banknot jest pieniądzem, bo jest banknotem, albo nie dlatego jest pieniądzem, bo jest emitowany przez bank, ale dlatego, że uzyskał akceptację społeczną jako pieniądz dzięki posiadanym cechom jak informacja, wartość, zaufanie i pełni powszechnie funkcje pieniądza jak wymiana dóbr, miernik wartości, środek tezauryzacji. Do stania się pieniądzem wystarczy stanie się środkiem wymiany, może tak nawet, gdy przedmiot jest pozbawiony jakiejkolwiek informacji.

  Banknot może być pieniądzem i w wyniku zmiany warunków (są liczne) może utracić status pieniądza, ale banknotem pozostaje. Można ująć inaczej, przedmiot lub banknot pełni abstrakcyjną rolę pieniądza jeśli dzięki posiadanym cechom jak informacja, wartość i zaufanie pełni akceptowane społecznie funkcję jak wymiana dóbr, miernik wartości, środek tezauryzacji. W przypadku utraty zaufania ten sam banknot przestanie natychmiast być pieniądzem. Informacja jest abstraktem i pieniądz jest abstraktem, ale pieniądz nie jest informacją, a informacja nie jest pieniądzem.
  Pieniądz towarzyszy ludziom od tysiącleci. Zaczęło się od przysłowiowych muszelek lub patyczków. Najprawdopodobniej zaczęło się od liczenia. Czyli tyle krów ile muszelek. Daj mi tyle jajek ile masz tu patyczków. Potem doszło rozliczanie się, czyli daj mi tyle jajek ile dam ci muszelek, gdy oddam dwa jajka oddasz mi dwie muszelki, potem oddam pozostałe, a ty oddasz mi trzy muszelki.

  Pieniądz pojawił się dopiero w chwili, gdy ktoś przyniósł pięć muszelek i wziął pięć jajek, a ten co miał muszelki udał się do tego, który miał miód i za trzy muszelki wziął pojemnik miodu, wyjaśniając, że za trzy otrzymane muszelki dostanie trzy jajka od tego który był winien jajka. Ten co pożyczył nie oddał jajek temu od którego je wziął, lecz temu który ma miód i trzy muszelki, zamieniając je powtórnie na muszelki. W ten sposób mogła powstać wymiana towarowa i pojawił się pieniądz. Jak dokładnie zrodził się pieniądz raczej nikt nie wie, ale nastąpił początek koncepcji i stały jej rozwój, aż do dziś.

  Nastąpiło oderwanie się od rozliczania wzajemnego, na rzecz czystej wymiany towarowej, czyli oddaję swoją pracę i dobra za muszelki i dostaję inną prace i dobra za muszelki, niezależnie co i kto komu pożyczył. Do wymyślenia pieniądza też musiała przyczynić się chęć pozbycia się wymiany towar za towar, czyli barter. O ile łatwo wymienić jabłko na gruszkę, to już trudniej kozę za chleb. Jeśli koza była warta 200 bochenków chleba, to chcąc sprzedać kozę otrzymywał ich 200, ale po co komu aż tyle w jednym czasie? Muszelki jako pieniądz rozwiązywały sprawę, ktoś sprzedał kozę, a za muszelki nabywał tyle chleba każdego dnia ile potrzebował, a nie tyle ile jest warta koza, łatwiej też było wymienić muszelki na pomidory lub ziemniaki, czyli kozę na pomidory lub ziemniaki, też na czyjąś pracę. Ktoś pracował tyle ile była potrzeba, a nie tyle ile warta koza czy koń. Potem wkroczył mechanizm ustalania cen, co ułatwiło ustalanie wartości towarów i rozliczenia transakcji dzięki ułatwionemu porównywaniu cen i ustaleniu wartości wymiany dwóch różnych towarów co do jakości i co do wartości.

  Potem porzucono muszelki na rzecz monet.
  Władca bił monety, potem państwowa mennica emitowała banknoty, potem bank centralny emituje pieniądz. Równolegle rozwija się prywatna gałąź bankowości. Monarchia i władca przestał istnieć. Kiedyś banki pożyczały tylko to co zgromadziły, potem zaczęły pożyczać poprzez udzielnie kredytów kreując pieniądz. Następuje przejęcie emisji pieniądza przez banki prywatne, ze szkodą dla banku centralnego, państwa, władcy i odejście od złota, które było zabezpieczeniem zaufania do pieniądza, nie wartości pieniądza. Wartość pieniądza to coś innego niż sposób zabezpieczenia jego wartości i zaufania. Pieniądz nie musi być wiele wart, aby być pieniądzem, widać to w procesach inflacyjnych. Władza rozmywa się na rząd, parlament, sądownictwo. Banki prywatne mogą wyemitować więcej kredytów niż posiadają zasobów. Następuje rozwój bankowej infrastruktury technicznej i informatycznej, wszystko ujmowane w ramy prawne. Wszystkim rządzi prawo, a prawem strumienie pieniędzy.

  Ludzkość doszła do etapu, w którym obok obrotu gotówkowego wchodzi obrót bezgotówkowy głównie poprzez przeważający sektor prywatny. Bo obrót bezgotówkowy już jest i obrót bezgotówkowy nie jest odpowiednikiem pieniądza elektronicznego.

  Polega na tym, że w banku zdeponowana jest gotówka. Kupujący nabywa za pomocą karty towar od sprzedającego i do banku przekazywane są informacje: kto kupuje, od kogo kupuje, za ile kupuje. Po czym następuje zmiana właściciela zgromadzonych banknotów w banku. Kupujący towar posiada w banku 10 banknotów po 100 zł, kupując za 100 zł towarów na targu od właściciela warzywniaka dokonuje transakcji, informacje o niej przekazywane są do banku, tam (nie jest ważne jak robią to technicznie) banknot 100 zł kupującego przechodzi na własność sprzedającego, a sprzedający przekazuje kupującemu towar za 100 zł na targu, kupującemu pozostaje w banku 9 banknotów po 100 zł, sprzedający uzyskał i posiada w banku 100 zł. Czyli jak mówią fachowcy, strumień finansowy jest równy odwrotnemu strumieniowi towarowemu, całość wyrażona w pieniądzu.
  Takie transakcje mogą być wykonane wielokrotnie i za każdym razem poprzez operacje księgowe na kontach księgowych dokonywana jest zmiana właściciela pieniądza zdeponowanego w banku i zmiana właściciela towaru na targu. Jednak zawsze zarówno kupujący jak i sprzedający może udać się do banku i poprosić o wypłatę należących do niego zgromadzonych banknotów. Jest też tak w przypadku, gdy kupujący lub sprzedający weszli w posiadanie pieniądza w obrocie bezgotówkowym. Obecnie każdą ilość pieniądza można odebrać z banku w banknotach. Dalsze transakcje mogą być dokonywane tylko gotówką bez pośrednictwa banku i bez zdeponowania gotówki w banku. Po czym właściciel banknotów może ponownie wpłacić je do banku i ponownie może korzystać z karty i transakcji bezgotówkowej, czyli takiej, że do banku przekazywane są trzy informacje i poprzez operacje księgowe następuje zmiana właściciela zdeponowanych banknotów, a wszystko opiera się cały czas na banknotach i operacjach księgowych.
  Obrót handlowy może odbywać się bez banków i ich kreacji, opierając się tylko na mennicy i banknotach. Obrót bezgotówkowy wymaga banków lub punktów depozytowo-rozliczeniowych.

  Pytanie miało chyba brzmieć : „Czym będzie pieniądz, gdy une wprowadzą pieniądz elektroniczny?
  Bo przecież stan naszego konta będzie musiał być wyrażony w jakichś jednostkach.
  Czy będzie czymś więcej, niż tylko informacją?”

  Niezależnie od etapu i zaawansowania metod i sposobów, zawsze rdzeniem idei pieniądza była pierwotna koncepcja muszelek. Jest tak w przypadku bicia monety przez władcę, emisji pieniądza przez bank centralny, czy przy obrocie bezgotówkowym. Gdyż pieniądz jest tym czym jest i nie zmienia tego odejście od prymitywnego bicia monety kiedyś do zaawansowanych technicznie metod tworzenia przeróżnych zabezpieczeń pieniądza papierowego obecnie lub poprzez zmianę sposobu realizacji transakcji.

  Tzw. pieniądz elektroniczny jest nowością koncepcyjną w stosunku do poprzednich etapów wykorzystania pieniądza przez tysiąclecia. Ale zmianą na płaszczyźnie technicznej realizacji transakcji. Zmiana polega na tym, że po raz pierwszy w dziejach transakcje nie będą realizowane z wykorzystaniem pieniądza materialnego, a planowane jest tylko istnienie pieniądza w formie elektronicznej i jego istnienie tylko w systemach techniczno- informatycznych. Natomiast idea muszelek nadal pozostanie wraz z cechami pieniądza i funkcją pieniądza. Swobodna wymiana towar-gotówka ma być zastąpiona siecią techniczną, dyskami, bazą danych i komórkami pamięci. Ciąg zero-jedynkowy, zapisany na konkretnym dysku, w konkretnej (nie dowolnej) bazie danych w konkretnej komórce pamięci jest odpowiednikiem muszelki, monety, banknotu, z tym że nikt już nie będzie mógł podjąć w banku banknotów i ich używać. Banknoty materialne mają być prawnie i fizycznie wyeliminowane (tak jak marka niemiecka) i utracą zaufanie i wartość, a przez to status pieniądza. Pieniądz zostanie skojarzony z wirtualnie istniejącymi banknotami, a nie istniejącymi materialnie, których podstawą istnienia jest zapis na dysku w komórce pamięci.

  Teraz trzeba wejść w świat subtelności.

  Trzeba przedstawić złożoność zagadnienia pieniądz i to zrozumieć. Nie mogę powiedzieć „pieniądz to tylko informacja” tylko dlatego, że nie potrafię o pieniądzu nic powiedzieć. Jest to edukacyjnie i merytorycznie niedopuszczalne.
  Dlaczego pan Macko tak twierdzi? bo odkrył, ze pieniądz sam w sobie jest bez wartości – głodu i pragnienia nim nie zgasimy, mostu i domu nie zbudujemy, nie ogrzeje i nie osuszy. I tak jest. Jednak tak jest tylko na płaszczyźnie materialnej, natomiast ten sam banknot ma wartość jako narzędzie dostępu do dóbr i usług, czyli ma wartość jako pieniądz, nie ma wartości jako banknot. Możemy go wymienić na chleb i wodę, buty i koszulę, węgiel i piec. Jest tak niezależnie od tego czy banknot jest materialny czy wirtualny, czy mamy banknot w ręku, czy mamy go jako ciąg zero-jedynkowy w komórce pamięci na dysku w banku i dostępny tylko za pomocą karty płatniczej.
  Niezależnie od formy istnienia, banknot, czy pieniądz nie informuje, a podobnie jak muszelka jest środkiem wymiany na miód lub jajka.

  Jakie informacje są wartościowe? – prawdziwe.
  Jakie banknoty są wartościowe? – za które otrzymamy dobra i usługi.

  Istnieje podobieństwo między zapisem informacji o nazwisku właściciela konta i banknotów z zapisem ciągu zero-jedynkowego reprezentującego pieniądz elektroniczny lub banknot wirtualny o nominale 100 zł. Jednak pomimo podobieństw, imię i nazwisko właściciela pieniędzy zapisane na dysku nie jest pieniądzem jak banknot wirtualny zapisanym na tym samym dysku i w tej samej bazie danych. Można powiedzieć, że patrząc od strony materialnej i sposobu istnienia, imię i nazwisko oraz wirtualny banknot lub inaczej mówiąc pieniądz elektroniczny są tym samym, jednak patrząc od strony funkcjonalnej są zupełnie czymś innym. A jeśli mamy na myśli banknot i pieniądz to musimy widzieć sprawę tylko z punktu widzenia funkcjonalności i zastosowania, patrząc przez pryzmat idei pieniądza i nie gubiąc jej, ani zastępując formą przechowywania.

  Chiny obecnie mają bardzo duże zasoby pieniądza w dolarach. Mają tez mnóstwo amerykańskich obligacji. Jest tak nie dlatego, że nadrukowali swoich banknotów w swojej walucie i wymienili je na dolary i obligacje. Nie jest tak dlatego, że wykreowali, czyli dokonali na swych dyskach i w komórkach pamięci zapisu wirtualnych banknotów. Zapisy dyskowe banknotów wirtualnych, jak też banknoty materialne, podlegają zupełnie innym prawom zastosowania i użycia oraz zupełnie służą innym celom, niż zapisane informacje o wydarzeniach kulturalnych, politycznych lub nawet nt. banknotów i pieniądza. Duże zasoby pieniądza i papierów amerykańskich u chińczyków, jak też konsekwencje ich przeróżnego wykorzystania, to nie efekt wymiany informacji w celu informowania. Można kupić rakiety balistyczne za pieniądze, ale nie za wizytówki. Sile nabywczej banknotów materialnych i wirtualnych musi towarzyszyć cała sieć zabiegów gwarantujących zaufanie do pieniądza i jego wartość. Samym drukowaniem lub generowaniem informatycznym tego się nie uzyskuje. Z kolei wartość informacji i zaufanie do informacji to zupełnie odmienny zakres cech i zabiegów niż w przypadku pieniądza, choć nazwy są podobne.

  A jest jeszcze coś takiego jak ilość pieniądza. Stałym elementem polityki monetarnej jest stabilizacja wartości pieniądza, czyli też panowanie nad inflacją. Panowanie nad inflacją jest to stabilizowanie cen i ma tu znacznie ilość pieniądza. Gdyby ograniczyć pieniądz do pojęcia informacji, oznaczałoby to paraliż poznawczy i wykonawczy.

  Aczkolwiek pytanie czy pieniądz wirtualny jest informacją nie jest pozbawione sensu. Są podobieństwa pieniądza elektronicznego ze zwykłą informacją, ale są tez kolosalne różnice. Ideowo, funkcjonalnie i znaczeniowo pieniądz elektroniczny nie jest informacją. Tak jak zwykły banknot, banknot elektroniczny zawiera informacje, posługuje się informacją. Fizycznie występuje w formie identycznej jak inne informacje przechowywane na dyskach i bazach danych, jednak jest czymś innym, jest czymś więcej i służy czemuś innemu niż informowanie.

  Jeśli mamy na myśli sposób istnienia i przechowywania, to pieniądz elektroniczny jest informacją, mając na względzie funkcje, istotę, przeznaczenie, pieniądz elektroniczny nie jest informacją. Nie ma żadnych podobieństw między informacją, a pieniądzem materialnym i tu nie ma podstaw do utożsamiania w żadnym z wymiarów banknotów materialnych i monet z informacją i informowaniem. Rosja eksportuje duże ilości gazu i ropy sprzedając je za pieniądze. A po co to robi, jeśli może nadrukować swoich banknotów i wykreować dowolną ilość pieniędzy? Nie dlatego żeby uzyskać informacje albo zapisy na dyskach pamięci. Deficytu handlowego nie uda się zasypać drukowaniem pieniędzy, tym bardziej informacją.

  Pieniądz elektroniczny jest ideowo tym samym czym były monety i banknoty materialne, czy owe muszelki. Od strony realizacji transakcji, przyjął on zaawansowaną technicznie formę obrotu bezgotówkowego, zmienił też formę istnienia na wirtualną zamiast materialnej, czyli metal lub papier zamieniono na ciąg zero-jedynkowy w pamięci dyskowej. Stan naszego konta będzie wyrażany identycznie jak w przypadku operowania banknotami materialnymi, czy przy obrocie bezgotówkowym – był 100 zł i tak będzie, towarzyszy jemu jednocześnie informacja kto jest właścicielem. Ewentualna zmiana zł na euro, to zmiana waluty i zmiana emitenta, nie zmiana idei pieniądza lub zmiana techniki realizacji transakcji. Obrót bezgotówkowy nie oznacza dematerializacji banknotów, a operacje księgowe nie czynią pieniądza elektronicznym.

  Obrotu bezgotówkowego nie należy utożsamiać z pieniądzem elektronicznym. Pomimo pewnych podobieństw, należy odróżnić technikę realizacji transakcji od idei pieniądza i formy występowania pieniądza.
  Pieniądz elektroniczny wprowadza nowe możliwości w kwestii jego zastosowania.

  Oczywiście są konsekwencje zamiany formy istnienia pieniądza. Obrót bezgotówkowy daje te same korzyści dla użytkownika co pieniądz elektroniczny, gdyż jest to taka sama technika realizacji transakcji. Ale zmniejsza się bezpieczeństwo dostępu, banknot jak mamy to mamy, przy obrocie bezgotówkowym i pieniądzu elektronicznym dostępu może nagle nie być. Obu formom (czyli banknot materialny i wirtualny) grozi utrata wartości i spadek zaufania, ale nagły brak dostępu to tylko pieniądz elektroniczny lub obrót bezgotówkowy. Obrót bezgotówkowy można zrealizować z pominięciem sieci transmisji, dysków twardych, procesorów i komórek pamięci. Wystarczy hasła, telefon, papier i długopis. Ale to już inny temat.

  Pieniądz elektroniczny to zespół systemów prawnych, technicznych, informatycznych, zabezpieczających, infrastrukturalnych, tworzących jeden moloch. Daje też nowe możliwości, pozwala realizować transakcje i organizować obrót towarowo-pieniężny z odejściem od klasycznej idei pieniądza (ale nie zerwać z nią), może przyjąć funkcjonalność odmienną niż struktura mennica-banknot.

  Jeśli ktoś chciałby twierdzić, że pieniądz elektroniczny jest informacją, to musiałby jednocześnie określić kogo i w czym informuje. Pieniądz niezależnie od formy istnienia jest biernym narzędziem.
  Gdy chcę kupić samochód, to cena informuje ile banknotów 100 zł musze za niego dać. Ale cena nie jest pieniądzem ani banknotem, jest tylko wyrażona w pieniądzu. Pieniądz jest reprezentowany bądź przez banknoty materialne, które w danym obszarze pełnią rolę pieniądza, bądź poprzez pieniądz elektroniczny uznawany i akceptowany w danym obszarze za środek wymiany. Żadna forma pieniądza nie jest odpowiednikiem wartości kupowanego samochodu, jest tylko narzędziem dostępu do dóbr i środkiem wymiany, czyli oddaje wartościowy towar za niewartościowy pieniądz, ale oddaje ten towar za wartościowy dostęp do innych dóbr. Przy pieniądzu elektronicznym oddaje wartościowy towar za ciąg zero-jedynkowy na dysku w banku. Dopóki ten ciąg daje dostęp do innych dóbr jest prawie ok.

  Ci co mówią „pieniądz to informacja” nie robią tego patrząc na ideę pieniądza, czyli czym pieniądz tak naprawdę jest, oni tak mówią dlatego, że traktują pieniądz za bezwartościowy materialne w zestawieniu z wartością dóbr i użycia dóbr, sugerując się częściowo i czasami sposobem istnienia, jednak tylko fragmentarycznie jest to uzasadnione w przypadku pieniądza elektronicznego.

  Za terminem -pieniądz elektroniczny- kryje się cały system zdolny kontrolować cały światowy obrót towarowo-handlowy oraz sam pieniądz – jego kreację, strumienie, przepływy, ilość, wartość. Uzależniający możliwość handlu oraz istnienia i wykorzystania pieniądza od siebie.
  Najprawdopodobniej będzie zdolny do zsynchronizowania się z takimi systemami jak google- jego analizą, marketingiem, co, kto, kiedy z kim i za ile, z kamerami i mikrofonami w różnych urządzeniach smart, analiza twarzy i głosu, no takie 1984 rok. Ciekawe czy wszystkie muszelki wyzbiera?

  Chociaż wydaje sie że idea euro jest próbą uniezaleznienia sie w jakiś sposób od polityki Fed, ale bank centralny unii jest u niemców, plany mają dobre, ale ciągle im brakuje przestrzeni życiowej naszym kosztem. Brońmy swojego pieniądza i swojej polityki monetarnej, bo bez tego, to jak pływanie kajakiem bez wioseł. Wiecie, albo stoisz i się patrzysz, albo z nurtem nawet jak jest wodospad.
  Te narody się rozwijają które mają świadomość czym jest pieniądz i mają wolność w jego użyciu i prowadzeniu własnej polityki, a nie jak obecna konstytucja u nas.

  Wśród Polaków świadomość jest mizerniutka, gdyby zaszła potrzeba utworzyć własną walutę lokalną, to będzie na to mało czasu – nie będzie czasu i możliwości się uczyć, a jeszcze z pazernością będzie poważny kłopot. Oczywiście trzeba się bronić przed takim „Infowar” który swoimi hasłami i pojęciami odcina nas od zdobycia dość złożonej wiedzy o pieniądzu.

 93. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/kim-sa-egipscy-chrzescijanie-koptyjscy/dcl3b7e

 94. La Reine Toronto said


  Powstanmy!

 95. osoba prywatna said

  Новый бестопливный генератор на постоянных магнитах мощностью 1 и 10 кВт
  http://zaryad.com/2017/02/15/novyj-bestoplivnyj-generator-na-postoyannyh-magnitah-moshhnostyu-1-i-10-kvt/#more-8956

 96. Siggi said

  USA: Żydzi inspirują, neokonserwatyści chwalą Trumpa

  16 kwietnia 2017 14:53
  Zwrot Donalda Trumpa ku agresywnej, „neokonserwatywnej” polityce zagranicznej wobec Syrii i Korei Północnej wywołał liczne komentarze amerykańskich mediów.
  Konserwatywna publicystka Ann Coulter na łamach prawicowego portalu Breitbart News nazwała zarządzony przez prezydenta atak rakietowy na syryjską bazę lotnictwa „niemoralną awanturą, która jest pogwałceniem każdej obietnicy wyborczej i może pogrzebać prezydenturę Trumpa”.
  Media głównego nurtu są natomiast zachwycone. „Wall Street Journal” wyjaśnił zmianę stanowiska Trumpa „dobroczynnym” wzrostem wpływu wielkiego biznesu i lobby żydowskiego na prezydenta. Zbliżenie się Trumpa do bardziej pragmatycznego skrzydła jego administracji, wpływ byłych szefów prywatnego biznesu, którzy są obecnie członkami jego gabinetu, i w końcu kojący wpływ jego córki Ivanki i zięcia Jareda Kushnera, piastujących teraz oficjalne stanowiska w Białym Domu, spowodował, że stanowisko Trumpa w dziedzinie polityki zagranicznej i gospodarczej jest bliższe tradycyjnym poglądom waszyngtońskiego establishmentu politycznego. – napisał amerykański dziennik.
  Jeden z najbardziej prominentnych neokonserwatystów, Charles Krauthammer, na łamach „Washington Post” nazwał atak na syryjską bazę lotniczą „przesłaniem dla całego świata”. Skomentował go też hasłami „Abdykacja Ameryki się skończyła!” i „Koniec chodzenia we śnie. Ameryka powróciła”.
  Wzrost wpływów Żydów w otoczeniu prezydenta przyniósł osłabienie pozycji Stephena Bannona, byłego redaktora naczelnego Breitbart News i szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, który w Białym Domu nadal zajmuje stanowisko tzw. głównego stratega. W wywiadzie dla „New York Post” Trump zagroził, że jeśli konflikt między Bannonem a jego żydowskim zięciem Jaredem Kushnerem się nie skończy, sam go rozstrzygnie – na niekorzyść Bannona. Jeśli Bannon zostanie usunięty, nie będzie już osoby o podobnym statusie w Białym Domu, która mogłaby wywierać na Trumpie nacjonalistyczny nacisk, a bardziej centrystyczne postacie już zyskują na znaczeniu (Ivanka, Gary Cohn). Bez głosu Bannona, Biały Dom staje się bardziej konwencjonalny. – skomentował Jonathan Swan na łamach portalu Axios.
  (Na podstawie PAP i kresy.pl opracował A.D.)
  http://xportal.pl/?p=29077

 97. osoba prywatna said

  Ładna i utalentowana pani z Chorwacji.
  .https://www.youtube.com/watch?v=inBKFMB-yPg

 98. snag said

  Listwa @ 91 ,…

  Ciemny byłeś, ciemny jesteś i ciemny umrzesz … Twoja wola i twoje prawo ,…

  Pogodnych Świąt ,…

 99. Siggi said

  Nowodiewiczy cmentarz w Moskwie.
  Jest więcej filmów o moskiewskich cmentarzach.
  Wielokrotnie odwiedzałem Cmentarz Nowodiewiczy,niektórzy twierdzą ,że ma range podobną do warszawskich Powązek.
  Prawdziwe muzeum sztuki nagrobnej.Spotyka się wielkie dzieła sztuki rzeżbiarskiej sławnych mistrzów.
  Stan cmentarzy ich wyraz dowodzi poziomu cywilizacji i kultury społeczeństw.
  Np. w Czechach 70% urn z prochami bliskich nie są odbierane,,pozostają w magazynach spalarni.

  ….https://www.youtube.com/watch?v=yL6mxfC2sXs

 100. snag said

  PS.

  Nie musisz latać i szukać dla mnie, ja bylem i widzialem … 2 razy ,…

 101. snag said

  Admin @ 81 ,…

  Rozmawiamy o wierze – Wasz rewolwer to ‚drugi policzek’ ,…

  Bua ha ha.
  snag 😉 ,…

  ———
  Aha. Jeśli nie bronimy wiary, tośmy pizdusie.
  A jeśli bronimy – tośmy nietolerancyjne skurwiele.
  Panie Snag… niech mnie Pan nie wkurza w Święta.
  Admin

 102. snag said

  Siggi @ 79 ,…

  Amen !!! ,…

  Przed upowszechnieniem szczepionki na czarna ospę w Europie co roku umierało przeciętnie 50 milionów osób które jadły zdrowe jedzenie zamiast GMO shit, Monsanto jakie znamy dzisiaj nie istniało tudzież środki konserwujące a takich jak ten snake oil peddlers w zamieszczonym wideo spotkałeś na każdym rogu ,…

  Gonić gnidy bo żerują na ignorancji i desperacji chorych ,…

  Widzę, ze Pan odkrył Amerykę – iż są szczepionki wypróbowane i szczepionki, ehem… komercyjne.
  Admin

 103. konfuzjusz said

  Panie Snagu, to nie tak. Pan ma często rzeczy poważne do powiedzenia, ale je tak przedstawia, ze odechciewa się czytać. My już pomału wyrastamy z peerelowskiego wychowania w pogardzie i agresji dla innych (did I say that?). Musi być rewolwer i różaniec, powiedziawszy w skrócie. Bo Najwyższy może sobie na ten przykład pewnegodnia zażyczyć, abyśmy byli Jego narzędziem.

  Ile lat liczy swiat? Proszę pana, nad tym sobie głowy połamali o wiele mądrzejsi od nas. A eksponaty (nie zawsze do pokazania) to są w Pergamonie. Pan zgadnie dlaczego.

 104. konfuzjusz said

  GMO nie wiadomo, kiedy jest szkodliwe i jak, a kiedy nie albo mniej.

  I w tym SENK! Sedno w niewiedzy.

 105. snag said

  Admin @ 102 ,…

  Na temat ‚wypróbowane’ i ‚komercyjne’ nie będę się wypowiadał bom nie specjalista a admina radził bo wie tyle co ja bo gdzieś wyczytał.

  Mnie chodzi o to że skoorwiel robi to świadomie wykorzystujac ludzka desperacje za co powinien wisieć ,…

 106. osoba prywatna said

  „Nowy Porządek Świata i masoneria” – ks. dr Henryk Łuczak SDB
  .https://www.youtube.com/watch?v=-jHfaSTYd9s

 107. Carlos said

  po ilosci wkurzajacych Gajowego wpisow Snaga, zastanawiam sie dlaczego go jeszcze nie wyj…l z Gajowki?

 108. NICK said

  Protestuję. Snag ma pisać!
  Dlaczego? Carlos?
  Bo jest normalny.
  No, w miarę. A będzie lepiej.
  Ma zdolność.
  Wyławiania, po swojemu tego, co Nam.

  Trudno wychodzi.

 109. Listwa said

  @ 101 snag

  Raczej w twój.

  Przed twoją wiedzą z murków bronimy się kagankiem oświaty.

  @ 98 snag

  Wolę to co ty nazywasz ciemnotą niż twoje oświecenie murkowe.

  @ 100 Snag

  Może ci piachu do oczu nalazło, nie wiem.

 110. Głos Prawdy said

  Biedna Syria, umęczona Syria, ile ludzi zginęło i nie przestaje ginąć, znowu był zamach, 200 osób zginęło. Czasami wydaje mi się, że przyroda i pogoda smuci sie z powodu zabijania niewinnych.

 111. Listwa said

  @ 81 snag

  Wszystko się trzyma tak jak trzymać się ma. A kupy to sam się trzymasz. .

 112. snag said

  Konfuzjusz ,…

  Syzyfowa praca odpowiadać szczerze na pańskie czy innych argumenty bo giną w koszu admina który dba żeby owieczki przypadkiem nie zabłądziły … na pustej jak okiem sięgnąć łące, jak snag – Admin wie lepiej co cenzuralne i co wam potrzeba.

  Po to istnieje, żeby przynajmniej w Święta Wielkanocne nikt nam nie srał w chałupie.
  Admin

 113. Siggi said

  50: Józef Piotr said …
  84/Wandaluzja.com said
  Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego…
  —–
  To posiedzenie,to nie Biuro Polityczne(Prezydium) KC KPZR,a poszerzone posiedzenie Rady Ministrów ZSRR,na którym nie strzelano z oczywistych powodów.
  Prócz Żukowa wymienia się przy różnych okazjach jeszcze czterech innych wojskowych,którzy mieliby zastrzelić Berię Ławrentija Pawłowicza,o czym oni mówią w swoich wspomnieniach,każdy inną wersję.
  Beria miał swoich … двойникa-sobowtórów i nie wiadomo który którego załatwił.Jak twierdzi dr hab.Jurij Żukow historyk-archiwista dostęp do archiwów związanych z likwidacja Berii jest nadal zamknięty,o czym mówi w tym linku.Także w tym linku mowa jest gdzie i kto zastrzelił Berię.Najzwyklej Beria -mimo ochrony-wpuścił ludzi ze specjalna pocztą do swojego domu i ciąg dalszy nastąpił.Proces Berii odbył się po jego śmierci i podobno w papierach od tej strony wszystko „gra”.

 114. Siggi said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-turcja-wyniki-referendum-po-przeliczeniu-95-proc-glosow,nId,2382941

 115. pawel said

  Ostatnie w Polsce ognisko epidemiczne, zwane szumnie epidemią czarnej ospy, pojawiło się we Wrocławiu w roku 1963. Chorobę przywlókł agent służb specjalnych, przeprowadzający kontrolę placówek dyplomatycznych w Indiach, skąd 22 maja wrócił do Wrocławia, a niedługo potem zachorował na nieznaną chorobę zakaźną. Gdy 2 czerwca zgłosił się do szpitala MSW (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych), rozpoznano u niego malarię i umieszczono w izolatce. Po dwóch tygodniach wyzdrowiał i został wypisany do domu.

  Niedługo potem zachorowała salowa sprzątająca izolatkę chorego rzekomo na malarię, u której rozpoznano ospę wietrzną, a potem jej córka, pielęgniarka, u której rozpoznano białaczkę. Była to pierwsza śmiertelna ofiara tej epidemii, choć nie wiadomo, ile do jej śmierci przyczynił się wirus czarnej ospy, a ile chemioterapia. Salowa szybko wyzdrowiała, ale zdążyła zarazić syna, a także lekarza, do którego udała się po poradę.

  W kolejnych tygodniach chorowało coraz więcej ludzi, u których diagnozowano różne choroby, najczęściej ospę wietrzną. Przełom nastąpił półtora miesiąca po pierwszych zakażeniach, gdy czteroletni chłopiec, świeżo wyleczony z ospy wietrznej… ponownie zachorował na ospę wietrzną, co jest mało prawdopodobne, gdyż zachorowanie na tę chorobę uodpornia na nią do końca życia. Podobne niecodzienne przypadki zachorowań należało zgłaszać do Miejskiej Stacji Sanitarno-Epidemicznej, która zainteresowała się wszystkimi zachorowaniami na ospę wietrzną w ostatnim czasie i tym sposobem wyszło na jaw, że we Wrocławiu powstało ognisko epidemiczne czarnej ospy. Oficjalnie stan pogotowia przeciwepidemicznego dla miasta Wrocławia i okolic został ogłoszony 15 lipca 1963.

  Wyznaczono cztery szpitale, w których chorych albo podejrzanych o chorobę poddano kwarantannie8, zaś miasto odcięto od reszty kraju kordonem sanitarnym9. Wszystkich mieszkańców (500 tysięcy) wewnątrz kordonu sanitarnego zaszczepiono – większość ponownie, bowiem okazało się, że niemalże wszyscy chorzy byli zaszczepieni wirusem krowianki, czyli konwencjonalną szczepionką stosowaną w ramach szczepień obowiązkowych.

  Stan pogotowia przeciwepidemicznego zniesiono 19 września 1963 roku, czyli trzy miesiące od jego ogłoszenia. W tym czasie na czarną ospę chorowało 99 osób (w tym 25 pracowników służby zdrowia), z czego 7 zmarło (w tym 4 pracowników służby zdrowia).

  W ramach działań przeciwepidemicznych zaszczepiono przeszło 7 milionów ludzi w innych regionach kraju, większość ponownie, gdyż służby medyczne straciły zaufanie do poprzednich szczepień. Poważnym problemem okazały się nadmierne odczyny poszczepienne, w wyniku których zmarło 9 osób.

  Jedynym nosicielem wirusa czarnej ospy jest człowiek, więc od dawna było wiadomo, że istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania tej choroby. W XX wieku w krajach bogatszych epidemii czarnej ospy nie było już od 200 lat, więc ich rządy nie były zainteresowane poświęceniem środków na tę akcję, nie mając z tego żadnego zysku. Było jednak państwo (już go nie ma) ideologiczne, zainteresowane zyskiem propagandowym. Był to ZSRR, który na arenie międzynarodowej odgrywał rolę państwa komunistycznego, a więc troskającego się o dobro ludzkości. W roku 1958 rząd ZSRR rzucił hasło całkowitego wyeliminowania czarnej ospy na świecie.

  Jak to bywa w takich przypadkach, uzgodnienia dyplomatyczne ciągnęły się w nieskończoność, ale w końcu, w roku 1967 powstał międzynarodowy zespół lekarzy do walki z czarną ospą, na czele którego stanął amerykański epidemiolog – Donald Henderson.

  W założeniu głównym orężem w walce z czarną ospą miały być szczepionki. Ponieważ zaszczepienie ochronne całego świata było niewykonalne, opracowano strategię tak zwanych szczepień pierścieniowych, mających polegać na wyizolowaniu kordonem sanitarnym ognisk epidemicznych i wyleczeniu chorych szczepiąc ich10.

  Tutaj pojawił się pierwszy problem, ponieważ okazało się, że w krajach, gdzie wciąż jeszcze tliły się ogniska epidemiczne, 95% przypadków zachorowań na czarną ospę nie było zgłaszanych władzom. Dotyczyło to głównie Indii oraz Bangladeszu, gdzie chorobę traktowano jako przejaw woli bogów, a szczepienie, które rutynowo praktykowano w przypadkach zachorowań na czarną ospę, mogłyby wywołać ich gniew i zesłać jakąś plagę. Woleli więc odchorować ją, jak każdą inną chorobę, zwłaszcza że śmiertelność w przypadku zachorowania na czarną ospę nie była większa od śmiertelności spowodowanej innymi chorobami – grypą, malarią, dżumą, trądem, czy innymi chorobami, powszechnymi w tym rejonie świata.

  Trzeba sobie zdać sprawę, że większość ludności tych rejonów to buddyści, dla których śmierć nie jest końcem życia, lecz ciągiem reinkarnacji w innych wcieleniach, zmierzających do nirwany. Oszukanie choroby szczepieniem oznaczałoby złą karmę skutkującą odrodzeniem w niższych formach życia w przyszłych wcieleniach.

  W tej sytuacji zmieniono strategię rozmieszczając w tych krajach siatkę obserwatorów, którzy niczym agenci wywiadu szpiegowali i donosili o każdym przypadku zachorowania na czarną ospę. Gdy choroba się pojawiła, miejscowy rząd, na mocy międzynarodowych porozumień, wysyłał wojsko, by tworząc kordon sanitarny uniemożliwiło przeniesienie choroby w inne rejony kraju.

  Wówczas na tereny odcięte kordonem sanitarnym wkraczały służby medyczne, ale o szczepieniu, ze względów religijnych, nie mogło być nawet mowy. Zresztą nie były potrzebne. Wyizolowaną ludność poddano stałej obserwacji, a osoby podejrzane o nosicielstwo czarnej ospy poddano kwarantannie w specjalnych namiotach, pełniących rolę izolatek. Po 40 dniach sprawa się wyjaśniała: kto miał wyzdrowieć – wyzdrowiał, a kto miał umrzeć – umarł.

  Jest ironią dziejów, że szczepionki, które odegrały fundamentalną rolę w opanowaniu epidemii czarnej ospy, w całkowitym jej wyeliminowaniu nie odegrały żadnej roli. Być może dlatego cała akcja kosztowała tylko 300 milionów dolarów. W roku 1980 WHO (agenda ONZ zajmująca się wyłącznie chorobami) ogłosiła eradykację, czyli całkowite wytępienie wirusów czarnej ospy z jedynego ich rezerwuaru – organizmów ludzkich.

  Nie znaczy to bynajmniej, że wirus czarnej ospy został zniszczony w ogóle. Dwa lata przed ogłoszeniem eradykacji wirus czarnej ospy wydostał się z laboratorium naukowego w Birmingham, w wyniku czego zmarły dwie osoby – fotograf medyczny wskutek zakażenia wirusem oraz laborant, który przypadkowo dopuścił do wydostania się wirusa, a potem popełnił samobójstwo.

  Po tym wypadku wszystkie znane próbki wirusów ospy prawdziwej zniszczono, ale pozostawiono dwie – w Instytucie Preparatów Wirusowych w Moskwie oraz Centrum Kontroli Chorób w Atlancie. Taka jest wersja oficjalna, niemniej jednak istnieje prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że szczepy wirusa czarnej ospy mogą być potajemnie przechowywane w ramach programów związanych z bronią biologiczną. Nie można także wykluczyć istnienia próbek czarnej ospy w kolekcjonerskich zbiorach mikrobiologów.

  Za: https://jarek-kefir.org/2012/06/27/bioslone-jak-przemijaly-epidemie-ospa-prawdziwa-polio-cholera-i-inne-bezzasadnosc-idei-szczepien/

 116. pawel said

  ad 107 Carlos

  Pan S…g jest szczepionką.

 117. Głos Prawdy said

  „Nie waż się obrażać Rosji więcej! Patrz na mnie! Co ty oczy w inną stronę odwracasz”?

  .http://data.novo24.ru/image/big/2017-04-14_03-15-50_874104.jpg
  Jak donosi agencja RIA novosti, przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy ONZ Matthew Rycroft w swoim przemówieniu oświadczył, że Rosja „nadużywa prawa weta, obsługuje rezym Asada i zastosowanie broni chemicznej”, a także, że Moskwa „straciła zaufanie”. Po czym przedstawiciel Rosji w ONZ Władimir Safronkow zażądał od przedstawiciela Wielkiej Brytanii Matthew Rycrofta nie obrażać Rosję.
  „Nie waż się obrażać Rosji więcej!Boiciesię, sen straciliscie, że będziemy współpracować ze Stanami Zjednoczonymi. Tego się boicie. Wszystko robicie, aby to współdziałanie było osłabione. Spójrz na mnie, oczy-nie odwracaj, co ty oczy w inną stronę odprowadzasz”?
  – zwrócił się Safronkow do Rycrofta.
  Zastępca stałego przedstawiciela Rosji podkreślił również, że Rycroft tylko utrudnia wysiłki wysłannika specjalnego ONZ w sprawie Syrii Stefana de Mistury i nie daje się rozwijać politycznemu procesowi.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=5WYJk3GioWc

 118. pawel said

  Co oni mają z tym drugim policzkiem?

  Katechizm Kościoła Katolickiego przytacza krótkie wyjaśnienie nauki św. Tomasza z Akwinu: „Z samoobrony […] może wyniknąć dwojaki skutek: zachowanie własnego życia oraz zabójstwo napastnika. […] Pierwszy zamierzony, a drugi niezamierzony”.

  Za: http://www.bibula.com/?p=94547

 119. Głos Prawdy said

  Po powrocie do Domu Ojca Mojego Josepha… Benedykta XVI…
  Stolica będzie Nieobsadzona.
  Rozwiązanie… jest takie…
  http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_index.html

 120. matirani said

  Kijowski może pójść do więzienia!
  ..http://www.dzienniknarodowy.pl/6265/kijowski-moze-pojsc-do-wiezienia/

 121. snag said

  Admin @ 112 ,…

  Dlatego wybrałem ten kraj z tuzina innych … żeby nikt nie dyktował mi jak myśleć i co powiedzieć, każdy z nas myśli, ma własny rozum i przyjmie jak uważa a nie jak mu podadzą z uwaga: It’s my way or highway ,…

  ——
  Myśli Pan?
  Nb. dla mnie ważniejsze jest myśleć dobrze, niż za wszelką cenę „samodzielnie”.
  Admin

 122. snag said

  Niedlugo 40 lat ,…

  Bee Gees – Stayin’ Alive (1977)

  .https://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY

 123. snag said

  … oczywiscie z panska ocena co dobre a co złe bo sam nie potrafię 😉 ,…

  ——
  Pan sobie sam oceni, co dobre, a co złe. Ja się w to wtrącał nie będę, bo ani sił nie mam, ani perspektyw nie widzę.
  Natomiast będę się nadal starał, aby profil gajówki pozostał taki, jaki jest i żeby „wolnomyśliciele”, co to mądrzejsi są od samego Św. Tomasza, nie mieli tu za wiele do powiedzenia.
  Admin

 124. snag said

  Pański kram i towar, szkoda ze nie do wyboru w kolorach ,…

 125. osoba prywatna said

  No nie wiem, tu jest potrzebny Pan Wandaluzja.
  .https://www.youtube.com/watch?v=524XP9TGDlg

 126. osoba prywatna said

  Gramoty na brzozowej korze
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramoty_na_brzozowej_korze

 127. Nóżka said

  ad. 117

  Ale komentarze rosyjskojęzycznych wysoce krytykanckie na to wystąpienie JE Safronkowa. Obserwuję to od jakiegoś czasu. Wyzywanie się od putinowskich owiec itp. Do tego roznosi się to w szybkim tempie. Co Pani o tym sądzi?

 128. osoba prywatna said

  Dwa niemieckie statki mogą lada chwila zatonąć. Na pokładzie setki uchodźców*
  Niemieckim statkom ratowniczym na Morzu Śródziemnym grozi po przyjęciu na pokład uchodźców zatonięcie.
  Cytat:
  Statki „Iuventa” organizacji pozarządowej „Jugend rettet” (młodzież ratuje, red.) z Berlina oraz ”Sea-Eye” z Ratyzbony (Regensburg) nadały sygnał „Mayday” do jednostki ratownictwa w Rzymie wzywający o pomoc – poinformowała rzeczniczka organizacji „Jugend rettet” Pauline Schmidt. Oba statki wzięły na pokład na Morzu Śródziemnych ogółem 600 uchodźców z Afryki i same znalazły się w sytuacji zagrożenia. Jak podaje niemiecka agencja prasowa EPD, żaden ze statków nie jest w stanie manewrować. „Sea-Eya” ma ponadto zepsuty silnik.

  Ponieważ pogorszyły się warunki pogodowe, nie można zapewnić ludziom bezpieczeństwa – powiedziała agencji EPD Pauline Schmidt. Ponadto w pobliżu niemieckich statków ratunkowych znajdują się małe łodzie z ogółem 400 uchodźcami. Grozi im zatonięcie, jeśli nie zostaną jak najszybciej przejęci przez inne statki ratownicze.

  W odpowiedzi na wezwanie niemieckich ratowników ruszyły wprawdzie na pomoc statki z włoskiej Lampedusy, ale w drodze wzięły na pokład tylu uchodźców z innych łodzi, że musiały zawrócić – poinformowała Schmidt.
  http://wiadomosci.onet.pl…hodzcow/2mtlznt

  *Uchodźca (ang. refugee, niem. Flüchtling, ros. беженец) – osoba, która musiała opuścić teren, na którym mieszkała ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności. Zagrożenie to jest najczęściej związane z walkami zbrojnymi, klęskami żywiołowymi, prześladowaniami religijnymi bądź z powodu rasy lub przekonań politycznych.

  Konflikt w Libii zakończył się w ubiegłym roku, a zatem dobra manipulacja już w tytule. Poza tym, skąd na Morzu Śródziemnym niemieckie statki?

  Dorzucam też parę najpopularniejszych komentarzy z onetu, wszystkie od tego samego gościa:

  „Znamiona ludobójstwa wyczerpuje próba wyeliminowania grupy ludzi, bez względu na metodę. Nie musi być ono krwawe, może być to zespół działań, prowadzących do wymarcia pewnej grupy ludzi.” Malcolm Fraser, premier Australii w latach 1975-1983
  PRZYMUSOWE zalewanie KAŻDEGO białego i TYLKO białego kraju MILIONAMI nie-białych, oraz ZMUSZANIE białych społeczności do zasymilowania się z nimi JEST ludobójstwem
  Nikt nie robi czegoś podobnego w krajach azjatyckich czy afrykańskich.

  Dlaczego KAŻDY biały kraj jest ZMUSZANY do bycia wielorasowym/wielokulturowym?
  Dlaczego KAŻDY biały kraj ZMUSZA się, aby położył kres swojej rasie i kulturze?
  Nikt nie żąda tego od żadnego nie-białego kraju
  Imigracja i asymilacja są PRZYMUSOWE TYLKO w białych krajach
  Anty-biali nazywają siebie „antyrasistami”, ale ich działania prowadzą do wyeliminowania tylko jednej rasy – białej rasy
  Celem „antyrasizmu” jest ludobójstwo białych dzieci

  Oto lista kilku bogatych, według światowych standardów, nie-białych krajów:
  Czy od Singapuru wymaga się bycia „kotłem rasowym”?
  Czy od Malezji wymaga się bycia „kotłem rasowym”?
  Czy od Kataru wymaga się bycia „kotłem rasowym”?
  Czy od Zjednoczonych Emiratów Arabskich wymaga się bycia „kotłem rasowym”?
  Czy od Japonii wymaga się bycia „kotłem rasowym”?
  A może od Chin? Czy Chiny powinny stawać się wielorasowe, aż Chińczycy staną się w nich mniejszością? Chiny się bogacą, więc powinniśmy się zająć tym niezwłocznie, prawda?
  Przejrzeliśmy was, anty-biali. Wiemy, jaki jest wasz cel. Nazywajcie to jak chcecie, my wiemy, że jest to białe ludobójstwo.
  Różnorodność to kryptonim dla białego ludobójstwa.

 129. Alina said

  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4733-ujawniamy-skandal-postulator-procesu-beatyfikacyjnego-ks-jerzego-popieluszki-wspolpracowal-z-peerelowska-bezpieka

 130. Alina said

  Jerzy Grunwald na ostro: Wracam do Polski! W Szwecji się już nie da żyć przez islamistów!

 131. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/16/napiecie-wojenne-nie-ustaje-amerykanie-poinformowali-brytyjczykow-ze-moga-precyzyjnie-namierzyc-i-zniszczyc-rakiety-kim-dzong-una-podejrzewa-sie-ze-zrobili-to-dzisiaj-rano/

 132. Rafal C. said

  Ad 121.
  Tak jest! Myslec samodzielnie nie odznacza myslec logicznie.

 133. Alina said

  Szok przedświąteczny!
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/138024,wiezienie-za-kukle-zapadl-ostateczny-wyrok

 134. Siggi said

  Myśleć trzeba. Myśleć!
  ŚWIAT 15.04.2017
  Mars napada!
  „Oferta” Waszyngtonu dla Korei Północnej brzmi: „otwórzcie się na naszą kolonizację gospodarczą („umowa handlowa”), a w zamian możecie się rozbroić. A jak nie – to was napadniemy”.

  Uczciwie trzeba przyznać, że to najhojniejsza propozycja od czasu, gdy Hitler wziął Hachę pod pachę i zabrał na kiełbachę, a Hacha z tej uciechy oddał mu całe Czechy…

  Amerykanie od co najmniej dwóch i pół dekady zachowują się, jak sportretowani przez nich samym Marsjanie z filmu Tima Burtona, biegający po świecie i strzelający do wszystkiego, do wtóru okrzyków: „We come in Peace!”. Obama miał równać się pokój, „bo przecież to typowo amerykański soc-demo-liberał”. Jeszcze wczoraj niektórzy równie uparcie wierzyli, że „Trump = pokój, bo przecież to typowo amerykański paleo-patriota” (zabawne, lecz nadal są tacy, którzy w to wierzą, znowu – jak niektóre postaci wyśmiane w „Marsjanie atakują”). A tymczasem „typowo amerykańskie” – to są: Wall Street, kompleks wojenno-przemysłowy i skłonności imperialistyczne. Reszta – to dekoracje, jak indyk, botki i goła baba w prześcieradle ze zniczem. Przyglądając się sytuacji geopolitycznej warto też jednak pamiętać, że poprzednie prawdziwie globalne imperium – brytyjskie, zakończyło swe istnienie dzięki całej serii ZWYCIĘSKICH wojen…
  Wielki Manitou
  Oczywiście, analizując dokładniej i obrazowo mówiąc – to siły, które realizowały swoje interesy ubrane w Zjednoczone Królestwo – po prostu porzuciły wyeksploatowanego nosiciela i cisnęły go na powrót nad ten jego wąski Kanał, samemu przenosząc się do podhodowanego silniejszego organizmu. W tym sensie Imperium to faktycznie nadal istnieje i obserwujemy tego kolejne skutki. Sam mechanizm jest jednak również faktem. Trudno dobić samą siłę sprawczą, o której myślimy, jednak nawet kolejne zwycięstwa – i tak osłabiają jej nosiciela. Jak większość pasożytów – siła ta nie chce bądź nie umie powstrzymać się przed zniszczeniem własnego narzędzia dla uzyskania bieżącego i intensywniejszego zaspokojenia. O jakiej sile mówimy i jakiś to znowu spisek wywietrzył kolejny nawiedzony publicysta? Nie w nazwie przecież rzecz. Możemy napisać: „City”, „Wall Street”, „kapitał”, „Żydzi”, „masoneria”, „finansjera”, „Ocean” – a chodzi po prostu o INTERES.
  Obserwatorzy polityki brytyjskiej, zwłaszcza z okresu sprzed upowszechnienia praw wyborczych i potrafiący zdobyć się na konieczny dystans do wcale licznych przecież spraw istotnie różniących główne stronnictwa na Wyspach – zawsze wskazywali, że najważniejszym elementem, gwarantującym rozwój, trwanie i bezpieczeństwo Imperium – jest jakaś trudna do zdefiniowania, ale ewidentnie wyczuwalna nić ciągłości, dzięki której kolejne rządy, z różnych partii, wrogie wobec siebie i często nie mogące znać czy nie chcące kontynuować tajnych zamiarów poprzedników – i tak prowadziły Brytanię w tym samym kierunku i ku tym samym celom. Skoro więc konsekwencja taka dotyczyła polityki jawnej, tę jaką znamy, a więc już objawowej i dokonanej – to jakie procesy zachodzą i jakie siły działały i działają tam, gdzie decyzje są dopiero wykuwane, a kierunki – określane? Powtórzymy , nie chodzi o jakiś łatwy do nazwania spisek, jakąś królową Elżbietę wychylającą się z chmurki jak na karykaturach Instytutu Schillera. To trochę jak z osławionym Manitou. Pierwotnie nie był to to przecież żaden „Wielki Duch” widziany jako personifikacja, miedzianoskóry Jehowa – ale rodzaj Energii, Siły, Mocy. Podobnie i moc, siła, Interes o którym rozmawiamy – nie musi bynajmniej mieć charakteru „Trójstronnej Komisji Mędrców Syjonu obradującej w Bilderbergu”. Chociaż może…
  Sztandar Iwo Jimy
  Wracając więc do naszej nie tyle analogii, co ciągłości właśnie amerykańsko-brytyjskiej, napędzanej przez tożsamy Interes, siłę sprawczą, której mniej czy bardziej celowym działaniom zawdzięczamy świat takim, jakim jest obecnie – i jakim będzie w najbliższych dniach, tygodniach, a czy dekadach – to się dopiero okaże. Jesteśmy skazani na oglądanie skutków decyzji już przecież podjętych, których wszystkich motywów nie znamy oraz domyślanie się procesów, co do których możemy mieć zaledwie mocno powierzchowne przypuszczenia. W przyziemnych, bardzo, a dla Syryjczyków, Afgańczyków i już wkrótce być może Koreańczyków aż za bardzo przy-ziemnych objawach zgaduje się plany ukryte w planach i nazywa blefami wybuchy. Jak się wydaje, posługujący się tym pojęciem albo nie grali nigdy w pokera, albo zapomnieli co w istocie termin ten oznacza. Dla wyniku rozgrywki nie ma bowiem większego znaczenia, czy blef faktycznie jest blefem – dopóki ktoś nie powie SPRAWDZAM.
  W tym też sensie, tak jak dla ostatecznego światowego przesilenia, dla kolejnej, zwycięskiej oczywiście wojenki korzystniejszy wydawał się wybór Hillary Clinton – tak okazuje się, że czynnik ciągłości polityki imperialnej nadal ma znaczenie decydujące. A zatem pozostaje czekać, aż w końcu jakiś hamburgerowy odpowiednik Mountbattena ostatecznie zamknie i ten rozdział. Bo w walce z pasożytami w ogólnym rozrachunku chodzi przecież o to, by (jeśli nie ma jak ich zlikwidować) nie miały się już gdzie dalej przenosić…
  Konrad Rękas
  http://chart.neon24.pl/post/138018,mars-napada

 135. konfuzjusz said

  Myśleć samodzielnie i starać sie żeby było dobrze. Samodzielnie, Inaczej to będzie stado baranów. Po to człowiek ma rozum (chyba) żeby go uzywał. A jak nie chce używać niech odda w pacht i stanie sie niewolnikiem. Niewolnik też człowiek.

  Czujemy blusa, nieprawdaż…

  ——
  Powtarzam, przeformułowane: myśleć samodzielnie potrafią tylko geniusze. Albo idioci.
  Reszta niech lepiej nie usiłuje wynaleźć prochu na własną rękę.
  Admin

 136. snag said

  Gest, 3 zamiast 10 za spalenie kukły 😉 ,…

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-13/zlagodzona-kara-za-spalenie-kukly-zyda-3-zamiast-10-miesiecy-wiezienia/

  Sędzia Robert Zdych

  W A N T E D !!! Dead or alive ,…

  … a u was bija murzynow, ha 😉 ,…

 137. snag said

  A dla mnie ważniejsze jest myśleć, a czy ‚dobrze’ to życie pokaże a Bóg oceni ,…

 138. matirani said

  92.Panie Listwa – pan sam to wszystko napisal?

 139. Siggi said

  Mnię się przedstawia,że jedynym realnym skutkiem napięcia między USA i KRLD będzie szybkie powiększanie się klubu mocarstw nuklearnych na kuli ziemskiej.
  Okazało się,że posiadanie tej broni ,środków jej przenoszenia jest mocnym argumentem powstrzymywania … demokracji w wyd.aglosaskim i zagwarantowanie sobie niepodległości ,suwerenności.Tylko patrzeć jak do tego klubu dołączą:Iran,Egipt,Turcja,Arabia Saud.Indonezja,Formoza,Włochy,San Eskobar,Kuba,NRD,Brazylia,Argentyna itd.W zasadzie tam gdzie funkcjonują elektrownie atomowe,zwłaszcza typ radziecki niewiele trzeba,aby skonstruować „brudną”bombę A.Wystarczy troche wzbogaconego materiału,żółty cukier i troche trocin dębowych , zapalnik ,już jest.Taka bomba wielkości walizki-dyplomatki,do tego dobrowolec-śmiertnik,żeby z tym poszedł tam gdzie trza i mamy :..bum.Miasto powiatowe znika…
  Polska nie ma elektrowni atomowej ,w ogóle chyba mieć nie będzie,to i suwerenności ma coraz mniej.Nam zawsze pod górkę.
  —–
  Ile kosztuje utrzymanie suwerenności – już moglibyśmy mieć broń jądrową?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47120

 140. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/16/mcmaster-jest-konsensus-z-chinami-ws-kryzysu-wokol-korei-polnocnej/

 141. Siggi said

  Niezwykła i bardzo piękna architektura Korei Północnej-10 foto.
  Patrzeć i podziwiać.
  http://pressa.tv/web-puteshestviya/44970-neobychnaya-i-ochen-krasivaya-arhitektura-severnoy-korei-10-foto.html

 142. Siggi said

  Jestem za ,a nawet przeciw…
  http://gazetatrybunalska.pl/2017/04/ojciec-rydzyk-nastepca-swietego-piotra/

 143. Marucha said

  Re 141:
  To wszystko propaganda i Photoshop.
  Prawda o Korei Północnej jest inna:

 144. Siggi said

  Panorama Warszawy z 1873 roku
  ….https://www.youtube.com/watch?v=Kx4fPdWiihQ

 145. Siggi said

  143/Marucha said
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem… Czy to Dyrekcji nie obowiązuje?
  Wypadało by podać nazwę tej ulicy na foto,bo wiadomo,że ona prowadzi do jednej ze stacji metro w Phenianie.
  Okiej?

 146. Marucha said

  Re 145:

  Dyrekcja ma swoje prawa, których – jak nietrudno zauważyć – nigdy nie nadużywa.
  Nazwy ulicy nie pamiętam, ale cały szwiat wie, że tak tam właśnie jest.

 147. NyndrO said

  Znowu jestem za j*banym Kierownikiem.

 148. NyndrO said

  Dzia-dzia jest praktycznie bezbłędny.

 149. Ad. 82. Siggi said – 2017-04-16 (niedziela) @ 03:37:02
  45/Józef Piotr said
  Kiedy Rusłanowa zebrała wystarczająco dużo dowodów, że łapie się dziewczęta jak zwierzęta i zmusza do seksu, przekazała to wszystko Stalinowi. Stalin miał swój negatywny pogląd do Żydów, ale po tym wydarzeniu zmienił swój stosunek do Żydów i był im wyraźnie nieżyczliwy…
  *****
  DO SPISYWANIA HISTORII TRZEBA MIĘĆ NADPRZYRODZONY DAR; BYĆ WYJĄTKOWO DOCIEKLIWYM, RZECZOWYM I PRZEDE WSZYSTKIM OBIEKTYWNYM, WTEDY TAKIE DZIEŁO HISTORYKA JEST COŚ WARTE.

  Zamistrza gry na Internabiliach uważał się Hitlert, ale zagrały internabilia Józefa Becka. Kto mógł np. przewidzieć, że o losie rewolucji rosyjskiej zadecyduje INTERNABIL Nestor Machno, który kazał kozakom śpiewać Marsyliankę i przeprowadzić z Powodzeniem reformy SZWAJCARSKIE. Gdy Denikin napadł go w Jekaritiernosławiu-Dniepropierowsku to ten wycofał armię do Petlury, żeby podczas bitwy nad Orłem uderzyć na Denikina od tyłu i zagarnąć pociągi ze skarbami KILKUSET arystokratycznych rodów rosyjskich, wobec czego musiał się zadeklarować jako Obywatel Rzezypospolitej, gdyż wiadomo było, że tylko Polacy mu tych skarbów nie zabiorą.
  ZADECYDOWAŁ w Bitwie Warszawskiej odpowiadając Bolszewikom, że z Polakami walczyć Nie Będzie, ale po rozejmie w Mińsku Litewskim zawarł ze Stalinem Sojusz przeciw Wranglowi, umożliwiając Budionnemu zdobycie Krymu, który zaraz po zdobyciu Sewastopola NAPADŁ na Machno. Wobec tego ten wycofał się z flotyllą Pełną Skarbów do Polaków, ale w Odessie byli już CHIŃCZYCY I JAPOŃCZYCY, wobec czego Machno skapitulował przed Rumunami fundując Mocarstowość Rumuńską.
  Rumuni kapitulacją Machno powtórzyli wyczyn Leszka Złotnika z czasu bitwy pod Maratonem, co powtórzył chyba tylko mój ojciec w Kijowie podczas NORYMBERGI ??? Za to Amerykanie zapłacili dla Nikity Chruszczowa stopniem GENERALSKIM, który przedzierzgnął się w Nacjonalistę UKRAIŃSKIEGO ???!!!
  Mój ojciec przyjmując do raportu Żukowa, Rolę-Żymierskiego i Broz-Titę, oraz darując Stalina ANTYKOMUNIŚCIE Chruszczowowi, był Generalissimusem. Wallenstein otrzymał stopień generalissimusa po bitwie Lipskiem, w której zginął Gustaw Adolf a na Generalissimusa dla Adolfa Hitlera po upadku Paryża nie zgodzili się generałowie Wehrmachtu, odkładając to na Przyjęcie przez Kongres USA Preliminarza Pokojowego z Zakopanego.
  Teraz sytuacja powtórzyła się, gdyż Trumpf zlecił Boeingowi i Sikorskyemu wymianę całego parku śmigłowców US Army: GRATULUJĘ.

 150. Siggi said

  c.d. 139…
  Polska jako pierwszy kraj katolicki powinna sięgnąć po broń niekonwencjonalną?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47144
  —————
  Chyba budżetowo poradzilibyś se ze stworzeniem wł. broni jądrowej.
  Problem w ludziach,którzy by nią dysponowali. No np.św.Antoni smoleński uciekający,czy ON powinien otrzymać certyfikat nuklearny dostępu?

 151. osoba prywatna said

  U Davida Rockefellera w jego klatce piersiowej poczynając od 1976 roku biło siedem obcych serc — rekord świata! Otwarcie zachwycał się on tym, że każda z tych przesiadek: „dawała mi siły, tchnęła we mnie nowe życie”. Dożyć dwustu lat głowie rodziny Rockefeller nie udało się, zmarł we śnie w 102 roku swojego życia. Ciekawe jakie sny przyśniły mu się na koniec? I jeżeli sny rodziły się w sercu, czyje to były sny?
  https://treborok.wordpress.com/siedem-serc-rockefellera/?preview=true

 152. osoba prywatna said

  Święta Wielkanocne w polskiej tradycji.
  http://www.gazetagazeta.com/2017/04/swieta-wielkanocne-w-polskiej-tradycji/

 153. konfuzjusz said

  Reszta niech lepiej nie usiłuje wynaleźć prochu na własną rękę.
  Admin

  Za późno.

  Wielu z nas to inżyniery.

 154. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/timmermans-nacjonalizm-jest-jak-wypicie-butelki-w%C3%B3dki-lepsze-samopoczucie-przez-ok-2-godziny-a-potem-b%C3%B3l-g%C5%82owy/ar-AAmytHm?li=AA4WWV&ocid=spartandhp

  NACJONALIZM JEST ANTYTEZĄ LIBERALIZMU czyli Dyktatury Spermy Jerozolimskiej. Nie było bowiem żydowskiego Nacjonalizmu tylko NAZIZM, tak jak niemieckiego nazizmu tylko żydowski, wg gradacji: patriotyzm – nacjonalizm – szowinizm – nazizm. Der Spiegel napisał w transparencie: ŻADNEMU POLSKIEMU, CZESKIEMU CZY WĘGIERSKIEMU NACJONALIŚCIE DO GŁOWY BY NIE PRZYSZŁO WYWŁASZCZANIE, WYPĘDZANIE CZY MORDOWANIE OBCOPEMIEŃCÓW, ALE ZOSTALI DO TEGO PRZYMUSZENI PRZEZ HITLERA, KTÓRY POWOŁYWAŁ SIĘ NA DOBRY PRZYKŁAD TURKÓW W ARMENII.
  Nacjonalizm jest bronią małych narodów, do których należą Polacy z racji wypędzania Polaków z Ukrainy przez Armię Rosyjską a przez Hakatę z Wielkopolski. Odmawianie więc małym narodom prawa do SAMOOBRONY jest skazywaniem ich na nazizm żydowski, działający pod sztandarem Niemieckim czy Rosyjskim.
  W roku 1968 ogłoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ tylko w krajach kapitalistycznych, a ponieważ suma była podana Do Miliarda to pochodziła z instytutów finansowych. LIBERALIZM czyli dyktatura spermy jerozolimskiej zlikwidował więc Wszystkie Instytuty Finansowe LICZĄCE kapitał żydowski, tak że w r. 1990 kapitał żydowski liczyli Tylko Anglicy.
  Gdy sperma jerozolimska zażądała od Anglii Zaprzestania Liczenia Kapitału Żydowskiego jako ANTYSEMITYZMU to Anglicy opublikowali paszport NAZISTY ŻYDOWSKIEGO Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE; Narodowość ŻYDOWSKA; Kapitał KRYMINALNY. Dzięki temu Doktor Tatiana Koragina z moskiewskiego instytutu studiów makroekonomicznych oceniła kapitał stalinowsko-holokaustyczny na 300 bilionów $, gdy kapitał majoracki Rotszyldów szacuje się na 530 bilionów $: GDY W 1917 PRZEJMOWALIŚMY ROSJĘ TO DO ROTSZYLDÓW NALEŻAŁO PÓŁ ŚWIATA, A TERAZ JESTEŚMY TAK BOGACI JAK ROTSZYLDY czyli Piastowie. – Gdy Polacy zobaczyli w Donbasie Nikitę Chruszczowa to Oniemieli: PIAST KOŁODZIEJ !!!
  Tryumfem nazizmu żydowskiego było Przemysłowe Płodzenie AMERYKANÓW, kosztem 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków – 11,5 milionów znanych personalnie – i Stu Małych Narodów Rosji, co jest kazusem, że Odmawianie małym nardom prawa do nacjonalizmu jest wydaniem ich na Żydowski Nazizm czyli KRWAWĄ Dyktaturę Spermy Jerozolimskiej.
  Ostatnio Nazizm Żydowski pojawił się w formie ruchu Wielka Polska Katolicka – Króluj Nam Kopulatorze. Relacja o królu francuskim-jezuicie: MIAŁ POSTAĆ POKRACZNĄ I TWARZ FAUNA. NIE UMIAŁ ANI CZYTAĆ ANI PISAĆ A JEDYNĄ RZECZĄ CO POTRAFIŁ TO KOPULOWAĆ. ROBIŁ TO JAK DZIESIĘĆ DIABŁÓW.
  WPK-KNK walczy o Polski Nacjonalizm FALANGI, która nie była chadecją a Klerykalizmem czyli jezuityzmem. Jest to plan Ławrentego Berii, który kazał swemu agentowi Bolesławowi Piaseckiemu firmować CAŁY polski zbrojny ruch nacjonalistyczny, z której to racji uczono mnie, że Piasecki Wydawał SZAŃCA,
  Z drugiej strony WPK-KNK walczy o Trzeci Świątynię na Ścianie Płaczu, która była PRETORIUM Rzymskim z przebudowy Pałacu Salomona, co jest formułą Żydowskiej Hipoteki Rzymu. Hrabia Kurowski, który nauczył się tego chyba w Jugosławii, mówił, że celem jezuityzmu jest Zapładnianie Bab Spermą z Dupy Cherubina i obcinanie niewolnikom penisów. Niewolnikiem jest zaś Każdy, kto nie ma spermy Angeli Merkel.

 155. Filomena said

  @ 51
  @ 82

  Pan Siwak nie jest profesjonalnym historykiem i wcale siebie za takowego nie uwaza. Na poczatku swojego pierwszego tomu ksiazki „Bez strachu” w jego pierwszym rozdziale wyraznie pisze, ze historia wlasciwie powinni zajac sie profesjonalni historycy i oni powinni starac sie przekazac nam jak najbardziej obiektywna wersje historii. Tak, niestety, nie jest. Historycy pisza wedlug linii roznych grup politycznych. Pisanie prawdy wiekszosc historykow nie interesuje.

  Pan Siwak spotykal w swoim zyciu wielu ciekawych ludzi i slyszal od nich ciekawe historie. Slyszal rzeczy o ktorych otwarcie sie nie mowilo. Informacje zawarte w opowiadaniach pana Siwaka nie zawsze sa scisle. Sa w nich czasami rozbieznosci w datach, znieksztalcenia czy inne luki i niejasnosci. Nie znaczy to jednak, ze w tego typu informacji nie mozna doszukac sie faktow, ze nie maja one wartosci historycznej. Kiedy moja babcia opowiadala mi o banderowcach to nie mowila o nich jako historyk , ale jako zwykly czlowiek, ktory byl czegos swiadkiem i ktory od innych rowniez cos uslyszal.

  Ksiazki pana Siwaka to pewnego typu pamietniki, relacje zawierajace rozne ciekawe, dajace duzo do myslenia informacje, uzupelniajace – moze nie zawsze fachowo – luki w naszej historii. Pan Siwak mowi o tym o czym nie chca mowic profesjonalni historycy.

 156. snag said

  Wina USraelcow 😉 ,,…

 157. Siggi said

  W sprawie pisania książek…nie mylić z telefonicznymi .
  Ja Siggi zaczynałem robić w życiu pierwszy raz etatowo jako nauczyciel w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Sławie(Śl.)pow Wschowa wtedy woj.zielonogórskie od 1 września 1965r.
  Od tamtego czasu piszę książkę i nie mogę dokończyć pt.”Moja droga do Sławy”albo”Moja droga do sławy”.To tytuł roboczy ,ale na któryś muszę się zdecydować.Krajowi wydawcy nie wykazują specjalnego zainteresowania,bo za mało sensacji,za dużo faktów.Liczę ,że chwyci w Ameryce,tem bardziej ,że sporo jest ciekawych epizodów o tym jak byłem pastuchem,jeżdziłem na koniu i czytałem wtedy „Winnetou”Karla Maya.To może chwycić.Nic nie ma o seksie i erotyce,może tylko to,że my podglądali na wsi jak buhaj kopulował latującą sie krowę czy jałówkę.Ale w tej sprawie nie problem „wzbogacić” narrację i fabułę,żeby było …piękniej.
  Przez lenistwo nie skończyłem pisania w l.70-tych tamtego,ubiegłego wieku.Wtedy wystarczyło wydać książkę i …dwóch kolegów i byłbym członkiem Związku Literatów Polskich,a tak jestem dziś tylko zootechnikiem w stanie spoczynku,no nie wiecznego jeszcze.Nie tak szybko ze mną.mam wiele jeszcze przed,zanim na…tamten brzeg.

 158. Miet said

  Pani Filomeno, przyznam sie, ze bardzo podobnie traktuje te wspomnienia Siwaka „Bez strachu”.
  Jakos mam do niego zaufanie i mysle, ze pisze szczerze, mimo, ze jakies tam fakty historyczne i daty moga mu sie czasami platac.

 159. Siggi said

  Drugie życie filmu „Wołyń”
  http://www.mysl-polska.pl/1214

 160. Siggi said

  Pan Bóg jak chce kogoś ukarać,to mu rozum odbiera.I bardzo dobrze. A o Miśku już za niedługo książki będą PiSać,beczeć baranim głosem za wschodnim horyzontem rozlegnie się Wyspiańskiego wołanie :…miałeś hamie złoty róg,ostał ……………..itd.
  http://pikio.pl/wojna-domowa-w-srodowisku-pis-rozlam-jest-bliski/

 161. Siggi said

  Cenne uwagi i argumenty.
  https://turystykaizdrowie.wordpress.com/2016/10/14/mity-o-leczeniu-nowotworow/

 162. Isia said

  … Pani Filomena i Pan Miet …

  … I ja podobnie odbieram wspomnienia Pana Albina Siwaka … moim zdaniem, bardzo cenne, bo pochodzące od świadka wydarzeń, dziejących się na centralnym szczeblu władzy … Pan Siwak wprowadza swoich czytelników w pewne tajniki ówczesnych rządów, znane mu osobiście bądź za pośrednictwem zaprzyjaźnionych osób, wysoko postawionych … osobiście, muszę to przyznać, z wielkim zainteresowaniem czytam publikacje Pana Siwaka, z pochodzenia Polaka, którego żydostwo, swego czasu, mocno prześladowało i próbowało ośmieszyć w oczach Polaków …

 163. Maćko said

  Pani Filomeno, Panie Miet,
  Albina Siwaka odbiera sie tym lepiej im wiecej sie wie o Rosji – ZSRR, Rosjanach, PRLu i kadrach partyjnych PZPRu.
  Podejrzewam, ze osoby absolutnie nie znajace tematu i nie posiadajace intelektu rozwinietego czytaja wspomnienia Siwaka jak Kroniki Marsjanskie.
  Jesli jednak maja troche motywacji poznawczej i zdrowego rozsadku to z czasem dojrzeja.

  Siwaka wspomnnienia sa koherentne i zgodne z duchem czasu. Tak bylo, tak sie ludzie zachowywali a podawane przez niego fakty sa trudne do obalenia, nawet jesli tu i ówdzie ponosi go licencia poetica albo opuszcza pamiec.

 164. denuo said

  śmiertelne ZAGROŻENIE BANDEROWSKIE W POLSCE
  .https://www.youtube.com/watch?v=issTdpoEpv4

 165. denuo said

  śmiertelne ZAGROŻENIE NIEMIECKIE W POLSCE , SKUTKI ! REALNE
  .https://www.youtube.com/watch?v=l4rFzizQsIs

 166. Zbyszko said

  Cd afery handlu polskimi dziećmi. Nowe fakty:
  .https://www.youtube.com/watch?v=bCaEt-HIdzc

 167. SAP said

  Julia Lezhneva (Юлия Михайловна Лежнева), mezzosopran koloraturowy.
  R. Broschi, Son Qual nave ch’agitat’
  .https://www.youtube.com/watch?v=tsneraStokY

 168. Ad. 113. Siggi said – 2017-04-16 (niedziela) @ 18:11:27
  50: Józef Piotr said …
  84/Wandaluzja.com said
  Jak Żukow zastrzelił Berię na posiedzeniu Biura Politycznego…
  *****
  Ta Czołówka może suponować, że to ja napisałem: JAK ŻUKOW ZASTRZELIŁ BERIĘ NA POSIEDZENIU BIURA POLITYCZNEGO…, gdy ja cytowałem tylko Żukowa, który na propozycję Odznaczenia go przez Breżniewa za Zastrzelenie Berii odpowiedział OPRYSKLIWIE.
  Breżniew WYRZUCIŁ za to Żukowa z Polityki posługując się Polakami: Polski generał w średnim wieku wystąpił w TVP z następującą relacją: Było 2 plany Szturmu Berlina: Żukowa i Koniewa. Polacy poparli Żukowa prosząc o DANIE im Politechniki, na co Żukow NIE ZGODZIŁ SIĘ. Dopiero gdy przyszedł raport, że pod Politechniką stracono 242 czołgi to Żukow zadzwownił do Popławskiego: BIERI ETO. – ALE TANKI POD MOJU KOMENDU. – POD TWOJU… Po pierwszym polskim ataku Politechnika skapitulowała. Stracona 2 czołgi i – czego już polski generał nie powiedział – zaatakowano Od Tyłu Reichstag…
  Wobec tego Marszałek Żukow poszedł na polityczną emeryturę, odpowiadając na Odchodnym za propozycję uhonrowania go za Zastrzelenie Berii: Z BZDURAMI O ARESZTOWANIU, OSĄDZENIU I STRACENIU ŁAWRENTEGO BERII NIE MAM NIC WSPÓLNEGO, co było rzuceniem w twarz Wyniesionemu Breżniewowi ŁGARSTWA.
  Archiwum Berii kazał otworzyć dopiero Putin. Znaleziono PUSTE pułki, na których leżał film PROCES BERII – czyli że lakowe pieczęcie założyli Złodzieje wg Praktyki: Wywieść do Izraela, Nasrać, napisać ŚCIŚLE TAJNE i zalakować. Putin nie ujawnił jednak, KTO LAKOWAŁ Archiwum Berii czyli fekalium „Proces Berii”, którym częstował Głupich Polaczków Wołoszański.
  Gdy Chruszczow przywiózł do Belgradu film Proces Berii to pouczono go, że oskarżenie o zbrodnie stalinowskie Berii powoła Front Stalinowski, który ZMIECIE REFORMATORÓW. Reformatorzy zaczynali zaś działalność od ŁGARSTWA „Proces Berii”. Film ten był analizowany przez służby specjalne kilku państw zachodnich, które orzekły, że jest to reżyserowana przez Mołotowa gra sobowtórów kremlowskich, w którym role Berii gra aktor Mirczulawa: http://www.wandaluzja.com/?p=p_323&sName=polityczny-kapital-kryminalny-cz.-ii//
  Gdy wróciłem z RFN do Wrocławia w 1990 r. to zaraz zabrałem się do Załatwiania Sprawy Berii, starając się o spotkanie z Jarosławem Piaseckim – synem ZAUFANEGO agenta Berii Bolesława Piaseckiego. Spotkanie z JP obiecywali mi załatwić znani politycy, w tym Antoni Macierewicz, ale JP bał się tego jak Diabeł Święconej Wody.
  Pisałem również do Ambasady Jugosławii, CZY listy, które woził Bolesław Piasecki między Belgradem a Moskwą były pisane w Belgradzie, czy preparowane w Warszawie – ale informacja Arsena MARTROSYANA, że Beria został Zastrzelony 24 godziny po Aresztowaniu Ignatiewa przesądza sprawę, że Posłanie KC Komunistycznej Partii Jugosławii do KC Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii bolszewików zostało spreparowane w Warszawie, gdyż Aresztowanie Ignatiewa było ZAMACHEM STANU BERII, który miał władzę Policyjną.
  Mnie WYŚMIANO, że Bolesław Piasecki NIGDY KURIEREM DYPLOMATYCZNYM NIE BYŁ, co znaczy, że nazwiskiem tym posługiwał się mój stryj, który został ucharakteryzowany na Berię a miał podobną mazurską urodę. Ponieważ Posłanie KC KPJ było SUZERENITETEM Związku Sowieckiego to Beria MUSIAŁ ten suzerenitet przejąć.
  I jeszcze jedno: SKĄD KARIERA SIWAKA? Otóż Siwak był Radcą Ambasady PRL w Libii a attache ekonomicznym Ambasady PRL w Libii był Doktor Praw Zbigniew Demidow, starszy brat księcia Sławomira Demidowa, z którym kolegowałem się. Otóż Zbigniew rekomendował Siwaka przed Marszałkami Sowieckimi, którzy zwierzali mu się.

 169. Marek said

  Kijowski ma pójść do więzienia?
  ===
  taa, jasne:)
  A pisdzielce obiecali rozliczyć afery platfusów.

 170. Alina said

  http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/wspolpraca-wladz-zydowskich-z-gestapo-w-mordowaniu-wlasnego-narodu-czesc-i

 171. Siggi said

  167/SAP said
  —-
  Piękna muzyka dawna,muzyka baroku.Trudne partie głosowe,ale mezzosoprany coloraturowe,kontralty,alty doskonale sobie radza jak choćby Julia Michaiłowna.
  Szczególnie uwielbiam ten gatunek muzyki.

  Nasza wielka Ewa Podleś – kontalt,alt należy do światowej czołówki wykonawców tego gatunku.
  Vivaldi …https://www.youtube.com/watch?v=9mIQtXVOwEo

  Na jednym z dorocznych edycji Festiwalu Misteria Paschalia w Krakowie wystepowała Vivica Genaux mezzosopran coloratura poch.z Alaski.
  Ta sama pieśn Vivaldi’ego,inna dynamika,też pieknie.
  https://www.youtube.com/watch?v=6obXwIJmAlo

 172. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/17/nowa-religia-zlaicyzowanego-zachodu-zagrozenia-psychoterapii-i-psychologii/

 173. snag said

  10 Year Old Drummer Johanne Astrid

 174. MSz said

  Tak zacznijcie dzień…:-)
  https://turystykaizdrowie.wordpress.com/2016/11/24/poranne-zrodlo-energii/

 175. VA said

 176. Siggi said

  http://opinie.wp.pl/pawel-lisicki-tykajaca-bomba-zegarowa-6113244755904129a

 177. Zbyszko said

  Zbyszko @166 w związku tematem poruszanym na filmie polecam jeszcze artykuł:
  http://idb.neon24.pl/post/138047,czy-eksportowe-polskie-dzieci-jeszcze-zyja

 178. revers said

  Sumienie Narodu: czyli Polska pod bezwarunkowa kuratela USA
  .https://www.youtube.com/watch?v=pD4hUaNY1Ew

  Rozmawia p.Michalkiewicz z p.Jablonskim.

 179. Boydar said

  @ Pan Macka

  Dzisiaj jestem już nikim. „Chemikiem” byłem sto lat temu.

  @ Pan NICK

  „… Jakie zatem wnioski wyciągać? Jak być futurologiem? …”

  Nie ma takiej potrzeby, Panie NICK’u, bycia „futurologiem”. Wystarczy zrozumieć jaki był stan faktyczny np. sto czy dwieście lat temu, komu pasował a komu nie do końca, i co się stało. Czyli jak ten stan się zmienił. W takim kontekście dalsze „ruchy” stają się niejako oczywiste.

  @ Pan Nyndr0

  Nie, nie notowałem. To on notuje. Pilnie zresztą i coraz szybciej.

 180. Boydar said

  http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/harcerze-moga-legalnie-pic-alkohol,artykuly,408583,1.html?src=HP_Left_Section_3

  W sumie, to pocieszające. Byłem przekonany, że do spieprzenia nie pozostało już nic, a jednak …

 181. revers said

  poztem pedofilic, pedalowac, zacigac sie trawka i tylko nie palic ogniska na polanieP p. Boydar..

  a czasami nie robi sie w tym samym czasie drugiego skoku na OFE, czyli na zbiorowe ubezpeiczenia socjalne po raz drugi? juz raz 20 mld cwiknieto, przy innych tematach zastepczych.

 182. Kar said

  re:157/Siggi/”Moja droga do sławy”

  ..proponowalbym zmiane tytulu bestseller’a na; „Latajacy Holender…na drzwiach od stodoly..ze wsi Sława”..zlapie…duze $$..gwarantuje. Trzymam kciuki za przeboj sezonu (!)

 183. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski – Korea Północna
  .https://www.youtube.com/watch?v=x-adWizfR_I

 184. Yagiel said

  ad Wandaluzja 168. – wpis wiele wyjaśnia o karierze Siwaka (pisarza-pamiętnikarza?), ale właściwie co?
  Że książątko carskie Demidow, który zresztą zrzekł się tytułu na rzecz młodszego brata (zabili go), był w dobrych kontaktach z generalicją ArmCzer? Na oko dziwne zestawienie, biorąc pod uwagę wrogość ArmCzer z carską Rosją Romanowych. Jeśli zatem w l.80. potomek książąt ruskich, obywatel PRL, pracownik ambasady w Libii – uczciwy, bo informował o przekrętach w BUDIMEX – czyli kolega Siwaka z tejże ambasady, był zaufanym człowiekiem Żukowa czy następców (Żukow zmarł coś około ‚tej Rusłanowej’) i wskazywał im, komu mogą się zwierzać… Generałowie KA zwierzali się prostemu komuniście polskiemu w celu – ?
  W każdym razie jakoś to pasuje do tezy, że Kreml/Zarząd FRos już wtedy stawiał i stawia diś na odtworzenie Rosji/Rusi. Planują, jak zawsze, na kilkadziesiąt lat naprzód…
  Tylko co ma do tego odsysanie ze Stalina „KGBowskich zbrodni żydowskich”? Rosja jak Piastowie twarda wobec Żydów wnutriennych i inostrannych? Taką Rosję/Kreml opowiada Siwak, prosto i przekonująco. Po to polecał go gienierałom Demidow?

 185. osoba prywatna said

  Polakiem może być Żyd, Polak nie musi być Polakiem
  .https://www.youtube.com/watch?v=nerCldgJI70
  Wspolne dziedzictwo PL BY
  .https://www.youtube.com/watch?v=KW7ZLmvjdZM

  ——
  Żyd nie może być Polakiem.
  Może zaś być dobrym i lojalnym obywatelem (zdarzają się czasami takie dziwolągi).
  Admin

 186. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138048,co-sie-dzieje-w-syrii-17-04-2017

 187. Siggi said

  182/Kar said
  …..ze wsi Sława…
  ———–
  Już poszedł donos do burmistrza miasta i gminy Sława,za zdegradowanie Sławy o kilkusetletnich tradycjach miejskich do rangi wsi.W Sławie od 1945r jak nastała Władza Ludowa nie wolno hodować królików,trzody chlewnej,drobiu,nutrii,bydła,co jednoznacznie potwierdza miejski character.O tem trza wiedzieć.
  Sława ,to kurot,który leży przy brzegach urokliwego jeziora ,najwiekszego w lubuskim,po którym pływa od 1965r spory statek spacerowy na 100osób .
  Okiej?

 188. Siggi said

  .Nowe Lepsze Wiadomości … okazja do śmiechu.
  ………..https://www.youtube.com/watch?v=QjqCC_YNi14

 189. NICK said

  Kłamstwo na kłamstwie kłamstwem zakłamane.
  No i te hołdy powstaniom oddane.
  „Biznesu” ciąg dalszy, rozwojowy.
  To są ‚nasze polskie’ święte krowy.

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/historia-%C5%BCyd%C3%B3w-zwi%C4%85za%C5%82a-si%C4%99-z-polsko%C5%9Bci%C4%85/ar-BBzX5i0?li=BBr5CAq&ocid=UP97DHP

  Żonkile, serduszka, kotyliony… .
  Statyści teatru – Polacy. Miljony.

 190. Siggi said

  http://crowdmedia.pl/biskupi-zaczynaja-separowac-sie-od-pis/

 191. snag said

  Rabin na Ukrainie co to dostał wpie*dol (za coś tam) zmarł z obrażeń w grajdołku gdzie go zawieźli na kurację. Zostawił żonę i 11 dzieci, 12-te w drodze. Ktoś na Ukrainie uwolnił kraj od 13-tki czarno-opakowanych potencjalnych tatusiów i mamuś następnych tuzinów.

  Ile bachorów ma naczalny czarno-opakowanych w Polsce, rabin Schudrich, czy jak mu tam?

  Rabbi brutally attacked in Ukrainę last fall has died of his injuries
  —————————–
  http://www.jns.org/news-briefs/2017/4/17/rabbi-who-was-brutally-attacked-in-ukrainę-in-the-fall-has-died#.WPY9utLyuM8=

 192. osoba prywatna said

  Kolejna próba przemytu broni z Ukrainy do Polski
  http://www.defence24.pl/580435,kolejna-proba-przemytu-broni-z-ukrainy-do-polski

 193. Yagiel said

  Coś już wiem w temaxie Siwak-Kulikow – polecam wywiad z Siwakiem „Syndrom gotowanej żaby” z 2015. (jest taka książka), pierwsze 15 min. pozwala coś juz wiedzieć i rozumieć. To bardzo ciekawe, nawet zachęcające. dla Polaków.

 194. Maćko said

  179- Panie Radyobie, a na cóz pan odpowiadasz, ze nie jestes juz chemikiem? Do jakiego wpisu sie to odnosi? I jaki interes w komunikacie czym Radyob nie jest? 😦

  Zkladajac, ze to do roundoopu, to znajomy ogrodnik-agronom-spec podal, ze po wybiciu chwastów glifosfatem i przeczekaniu 2 tygodni, wszytko potem rosnie normalnie i bez klopotów. Pejzarzysta on, wiec nie je tego, co sieje czy sadzi, ale takie ma obserwacje po 45 latach „ogrodowania”.

 195. Maćko said

  190 OP – …Podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej funkcjonariusze udaremnili próbę wwiezienia dwóch sztuk broni długiej i dwóch sztuk broni krótkiej…

  Ale przemyt! Whaw!
  :-)))))))))))))

 196. Maćko said

  http://www.defence24.pl/433121,beryle-w-strazy-granicznej-powrot-broni-typu-wojskowego

  Historia konstrukcji[edytuj]
  Po decyzji Rady Ministrów by dążyć do członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Ministerstwo Obrony Narodowej zleciło prace nad nowym karabinkiem na nabój 5,56 mm NATO. Oparto się na konstrukcji wz. 88 i wz. 89, będących modyfikacjami klasycznego karabinu Kałasznikowa. Podstawową różnicą była zmiana kalibru z 5,45 na 5,56 mm. Zmieniono także konstrukcję kolby składanej. Badania serii prototypowej odbyły się na przełomie 1995 i 1996. W 1997 nowe karabinki zostały przyjęte do uzbrojenia jako „5,56 mm karabinek szturmowy kbs wz. 96” i „5,56 mm karabinek krótki wz. 96” (zgodnie z polską nomenklaturą wojskową broń strzelająca nabojem pośrednim jest zawsze określana jako karabinek).

 197. Boydar said

  I akurat prawdę gada. Glifosfat luzem w glebie przestał byc glifosfatem i na rośliny już nie zadziała. Na co zadziała to już tylko jego i Monsanto słodka tajemnica

  To jest wykręcanie kotu ogona (biedna kocinka). Na obecność trucizn patogennych dla człowieka gleby nie badał. Hałda pod Gdańskiem, o której tubylcy mówią że w nocy świeci, pozostałość po socjalistycznej gospodarce fosfatami (podobno), też porośnięta jest piękną, zieloną, bujną roślinnością. Sam widziałem dwa tygodnie temu. W Czarnobylu również wszędzie zielono. Powiedz mu Pan, żeby se baranka szczelił.

  Czy Pan wie, jak Amerykańce zaczynały używać Roundup’u ? Chwasty rosły szybciej niż zboże. Był moment okresu wegetacji kiedy wystawały lekko ponad zielone kłosy uprawy. Jechała maszyna z takim zarąbistym wysięgnikiem na którym zamontowane było coś na kształt sznurka wzdłuż. Sznurek nasączany był on-line roztworem Roundup’u. Wysokość ustawienia ramienia dobrana była dokładnie i tylko na te końcówki chwastów, i wyłącznie je się zwilżało. Chwast po dwóch tygodniach padał a zboże nietknięte rosło dalej. I to było prawidłowe oraz jak na mój rozum bezpieczne zastosowanie. Dzisiaj pan rolnik napierdala oprysk po wszystkim i się w żadne niuanse nie bawi; on tego jeść przecież nie będzie.

 198. Maćko said

  Juz 21 filmików i fotków dzieki fonomkuta co nie szanuja czasu innych… a teraz na pewno pewien 1/2 glówek kapusciany wstawi kolejne….

  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

  Gdyba kazdy wstawial bez kropki co mu ekran pokaze, to co by sie stalo z WT?

 199. NICK said

  Zapodam z obowiązku i zamilczę.
  Czy Pan wie, jak Amerykańce zaczynały używać Roundup’u ? Chwasty rosły szybciej niż zboże. Po gliofosfacie – dawka – NIC nie rośnie.
  Obadwaj nie macie pojęcia o gliofosfacie.
  A tu:
  http://www.ogrody.orzysz.org.pl/instrukcje/chwastox_extra.htm

  P.S. jednoliścienne i inne; pestycydy… .Oj.

  Zaraz wynajdę mem. Lub ostry rock.

  P.S.II . Takowoż tzw. chemtrails.

 200. Boydar said

  Nieeeee, Panie NICK’uuuu … plizzzzzzzzzzzzzz … !

  Już lepiej jak mnie Pan zwyzywa od nieuków, ja się poświęcę dla ludzkości i nawet nie będę się odszczekiwał.

 201. osoba prywatna said

  .https://www.facebook.com/488012491354010/photos/a.488241214664471.1073741828.488012491354010/768964123258844/?type=3

 202. NICK said

  Wpis jest dość dramatyczny. Dlaczego?

  P.S. Weź się w garść. 🙂 .

 203. konfuzjusz said

  Panie Maćko, czy on ten ogrodnik to pejzarzysta, czy może przypadkiem pejsażysta? Bo skoro tego nie je…

  Druga sprawa. Tego piosenkarza z grupy Vox, Rynkowskiego skazali za posiadanie nielegalnej amunicji: dwóch sztuk naboju i jednej sztuki pustej łuski. Źródło wp.pl

  A te dwie ukrainki co tydzień temu nazad w wielkośrednicowej hydraulicznej rurze wwoziły do Polin calowe działko w systemie gatlinga to wypuscili czy jeszcze nie?

  Już mnie nic nie zdziwi.

 204. Boydar said

  Cały ? Czy fragmentarycznie ? Może być problem, bez względu na opcję; tu tylko Pan Yah może pomóc.

 205. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34210

 206. konfuzjusz said

  Weż się w garść i licz do stu (1965)

  .https://teksciory.interia.pl/czerwone-gitary-licz-do-stu-tekst-piosenki,t,466202.html

 207. Ad. 184. Yagiel said – 2017-04-18 (wtorek) @ 11:55:04
  ad Wandaluzja 168. – wpis wiele wyjaśnia o karierze Siwaka (pisarza-pamiętnikarza?), ale właściwie co?
  *****
  Dziękuję za ten wywód logiczny. Zwracam jednak uwagę, że Demidow to nie Książątko Romanowów, ale „wierchużka” arystokracji rosyjskiej, kierująca się doktryną Borysa Sawinkowa.
  Mogłem się domyślać, że Zbigniew był agentem SzerSza, i dlatego zrzekł się tytułu na rzecz młodszego brata. Uważam też, że Zbigniew traktował Siwaka tak jak Sławomir mnie: do UJAWNIANIA niektórych tajemnic, których ONI po prostu ogłosić Nie Mogli.
  Siwak jako wysoki funkcjonariusz partyjny, był zobligowany do konfidencji partyjnej, ale jako Fajter na konfidenta się nie nadawał i wiadomo było, że powierzone mu Sekrety UJAWNI, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  Generalicja sowiecka miała kłopoty Historiograficzne, jak no. KTO WYGRAŁ II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, czy sprawę Śledztwa Stalina w/s KLĘSKI Latem 1941, które to Śledztwo w JEDNYM egzemplarzu znalazło się po Śmieci Stalina u Berii, ale wobec Procesu Berii czyli 6 Generałów Moskiewskiego Garnizonu NKWD musiało się znaleźć w aktach procesowych i w Archiwum Sztabu Generalnego Armii Czerwonej – a było to Śledztwo PRZECIW Marszałkowi Żukowi.
  Marszałek Broz-Tito zdezawuował to Śledztwo formułą, że Marszałek Żukow Wygrał II Wojnę Światową – z czym nie zgodziłem się ja, gdyż kazus Chruszczowa jako funkcjonariusza Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS świadczy, że II wojnę światową Wygrał Leningrad a Marszałek został zrzucony z piedestału przez Breżniewa RZEZIĄ Czołgów Sowieckich w Berlinie, czemu ZAPOBIEGŁ Chruszczow pod Stalingradem.
  Historiograficzne ROZGROMIENIE przeze mnie Siwaka zdezaktualizowało narrację Sowieckiego Sztabu Generalnego – przynajmniej do zdezawuowania czy skompromitowania MNIE, co się nie udało, zwłaszcza po wypędzeniu Zbigniewa z Polski przeze mnie, który znalazł emeryturę w Pałacu Demidowów na Riwierze Francuskiej. Tam może przyjmować generałów i marszałków sowieckich, ale Duet z Siwakiem diabli wzięli.

 208. osoba prywatna said

  Polskie wilki wiedzą, jak sobie radzić z migrantami.
  .https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=728635033958420&id=488012491354010&substory_index=0

 209. osoba prywatna said

  .https://www.facebook.com/488012491354010/photos/a.488241214664471.1073741828.488012491354010/674815442673713/?type=3

 210. revers said

  re192

  co to jeest 2 sztuki broni dlugiej, 2 sztuki broni krotkiej zatrzymalo SG? jak rosyjskie FSB w Rosjiprzerwalo rurociag ze stalymi dostawami broni z tzw. milujacej pokoj inaczej uni.

  Zreszta z dostawami broni na ukraine to przescigaja sie wszyscy dostwcy broni, ostatnio tylko z malej Litwy wysalno z 150 ton broni i amunicji na Ukraine, a ze czesc z tych dostaw rykoszetem trafi spowrotem do uni to chyba normalne?

 211. Alina said

  Na forum sadowników https://www.sadownictwo.com.pl/forum/przymrozki-2017,strona-2 znalazłam pesymistyczne dane:
  -7,1 na wysokości 1m w sadzie – gm Obrazów, Sandomierskie.

 212. Siggi said

  Jakie byłyby konsekwencje geopolityczne starcia konwencjonalnego NATO-Rosja?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47177

 213. Siggi said

  Kiedy Zachód uświadomi sobie że nie jest w stanie przyjąć wszystkich imigrantów?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=47169

 214. La Reine Toronto said

  kanapke?

 215. La Reine Toronto said

  http://media.foodnetwork.ca/imageserve/wp-content/uploads/sites/6/2016/04/chi

  kanapke te?

 216. Ona said

  Ad 214. Fuj. to co ty nazywasz kanapką wygląda obrzydliwie i raczej tak samo smakuje.

 217. Boydar said

  Życie w Korei Północnej też wygląda obrzydliwie i na pewno tak samo smakuje 🙂

 218. Boydar said

  A to prawdziwy chiński kotozaur

  za http://jeznach.neon24.pl/post/138043,chinskie-podrobki-zwierzat

 219. Dziś w nocy obejrzałem Kolejny film o EXODUSIE Biblijnym, z melancholijną sentencją, że TRZEBA BĘDZIE POWIEDZIEĆ PRAWDĘ. Prawda zaś o Exodusie jest taka, że faraonem, który zginął w falach Morza Czerwonego był Jechnaton-JEHOWA, gdyż Mojżesz kazał otworzyć tamę w Suezie, przez który wdarło się Morze Czerwone i pochłonęło Egipcjan na tafli solnej Wielkiego Jeziora Gorzkiego.
  Pulę pokerową za EXODUS zgarnęli Kadafi z Berlusconim, z której część przeznaczyli na projekt Ratowania Wenecji MOJŻESZ, gdyż Złoto Mojżesza pochodziło z Drenażu złota za Żelazo Śląskie, nabywane przez Żydów w Wenecji na podstawie konwencji Pelopsa z Poznania z wezyrem Józefem.
  Ja PROTESTOWAŁEM tego Błazeńskiego Mojżesza techniką moskiewsko-warszawską, która podnosząc pałace i kamienice weneckie do ich pierwotnego poziomu, zyskiwała partery na infrastrukturę techniczną i trety handlowe za przyćmionymi szybami, co likwidowało Wenecki Smród i przedłużało sezon na cały rok. Ponieważ Wspaniała Wenecja była dziełem Węgrów, których wygnali papiści, Niemcy, Francuzi i Anglicy w 1177 r. to domagam się budowy Kopii Wenecji nad Balatonem jako POMNIKA KULTURY WĘGIERSKIEJ, co byłoby najbardziej dochodową inwestycją XXI Wieku.
  Drugim nocnym filmem była kolejna repeta fekaliów pruskich i hitlerowskich poznańskiej szkoły archeologicznej za pieniądze Berlińskiego Komitetu Redakcji i Cenzury Mediów Polskich. To ja Uratowałem KURIOZUM Chrztu Polski w r. 966 kwalifikacją Fidelisa Akwitańskiego na złotniczą statuę BAPTYSTERYJNĄ Mieszka I, co Francuzi Potwierdzili dendrologią trzpienia na ROK 966 !!! Mieszko jest w koronie BIZANTYJSKIEJ, co potwierdza mój domysł, że Chrzest był się w Konstantynopolu w obrządku Wschodnim, co Satysfakcjonuje PROTESTY skandynawskie.
  Mieszko, a więc JUNIOR Mieczysław, ochrzcił się jako Król Wandalów, co odnosiło się wówczas do Połabia czyli ODZYSKANEGO po bitwie pod Lipianami w 967 r. Szczecina, który rangę GNIEZNA odzyskał dopiero po bitwie pod Cedynią w r. 972.
  DURACZENIE polaczków Rotundami prowadzi do Nikąd, gdyż na Wawelu budował je grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos a na Lednicy gnieźnieńskiej Erychtonos, gdy nie mógł zdobyć bronionego przez Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona Poznania. Dopiero po zawarciu Pokoju z Chronosem z Prawobrzeża Wisły wygnał Chesę do Pragi, którą ten ustanowił stolicą Kultury Rosneńskiej. Zbadana przez Czechów TWIERDZA kultury badeńskiej w Średniogórzu Morawsko-Czeskim nie była więc nie Chęsy a Erychtonosa.
  Twórcą Imperium Lechitów był Kaszub Leszek Złotnik, który – gdy Scytowie poszli Bronić pod Maratonem Greków – zdobył z partyzantami antyscytyjskimi Płock, gdzie był skarbiec scytyjski. Leszek urzędował na zamku GARGAMEL w Krakowie, który dla Greków był synonimem Gigantomanii – czyli czymś Większym Od Piramid.
  Z tej racji WAWEL nie miał z Bolesławem Chrobrym nic wspólnego, gdyż był zamkiem Biskupim a został zarekwirowany przez Władysława Łokietka, gdy Jan Luksemburski ZBURZYŁ Gargamel. Potem Jan utopił we krwi powstanie polskie we Wrocławiu oraz rozebrał MEGALITYCZNY Płock na kamień wapienny dla Królewca oraz WENEDĘ na cegłę dla Królewca, po czym została nędzna Big Ghost Bydgoszcz. Wspaniałą Węgierską Wenecję nazywano Małą Wenedą.
  Cudem Architektonicznym Wszechczasów był Pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii. Wziął się stąd, że gdy po bitwie pod Wiedniem w r. 339 p.n.e., w której Macedończycy i Epiroci pobili Lechitów i Scytów, Aleksander został Cesarzem Lechickim, to po obaleniu ojca jako NIEWYPŁACALNEGO wywiózł plany Pałacu Waleski Złotowłosej na Gargamelu. Od pałacu tego pochodzą polskie barwy Narodowe, gdyż pałac był z marmuru kłodzkiego Biała Marianna a schodząca do Wisły kolumnada z czerwonego granitu tatrzańskiego. Pałac aleksandryjski Konstantyn Wlk kazał przenieść do Konstantynopola, żeby odebrać Aleksandrii Majestat Światowy a rotunda tego pałacu została powtórzona przez Grzegorza Wlk w postaci rotundy watykańskiej Świętego Piotra, rozbudowanej na Bazylikę Św. Piotra.
  Wyczyn Leszka w Płocku powtórzył tylko Nestor Machno zaganiając w bitwie pod Orłem pociągi ze skarbami kilkuset arystokratycznych rodów rosyjskich, które jednak utracił, gdy flotylla ze skarbami wpłynęła do Odessy, skąd Polaków wygnali Chińczycy i Japończycy. Wobec tego Machno skapitulował przed armią rumuńską więc jego skarby poszły na budowę MOCARSTWOWEJ RUMUNII.
  Większość skarbów rosyjskich powinna być jednak wywieziona przed Armią Czerwoną do Szwajcarii, wobec czego ci, co utracili pod Orłem skarby rodowe muszą je zarejestrować internetowo u mnie, gdyż w razie niedopełnienia tego prawa do nich przejmie Ukraina.
  Podobna sprawa jest ze zdobytym w Kijowie przez marszałka mego ojca Górę-Dolinę Zlotem Stalina, które Generalissimus wiózł do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA a które ojciec przez marszałków: Żukowa, Role-Żymierskiego i Broz-Titę wysłał do Szwajcarii.

 220. Listwa said

  @ 138 matirani

  Panie Maćko – gdyby była Spółdzielnia uruchomiona, to można byłoby nawet z walutą lokalną popracować i mieć z tego ciekawe efekty.

 221. osoba prywatna said

  Czy da się ukryć supertajną instalację w dzisiejszych czasach? Przykład Strefy 51, najtajniejszej eksperymentalnej bazy w USA, świadczy o tym, że jest to bardzo trudne. Dziś do Strefy 51 udają się całe wycieczki w nadziei dostrzeżenia choćby zarysu testowanych tam pojazdów.
  https://www.nwo.report/nwo/cern-aniol-zaglady.html

 222. Maciuś said

  Chciałem zapytać państwo w bulwersującej mnie sprawie. A mianowicie: – co mi grozi – jakie konsekwencje prawne, karne, za niestawienie się na wezwanie do badania lekarskiego, prze lekarza sądowego??? Oświadczam, że „mój” lekarz rodzinny (długoletni, od 1977 r nadal) niespodziewanie dla mnie, odmawia mi wydania zaświadczenia lekarskiego, o niezdolności do odbycia rozprawy przeze mnie, i badania mnie przez lekarza sądowego?! Dodam, że na 100% nie stawię się na wezwanie, na takowe badanie lekarza sądowego, z powodów zdrowotnych, i tym samym niemożliwości stawienia się tamże; ani na rozprawę główną, ani na badanie lekarza sądowego.
  Nie wiem dlaczego lekarz rodzinny nie chce wystawić mi tego zaświadczenia?!? Pomimo, ze jestem jego pacjentem od… 40 lat – 1977r.
  Wiem panie Kierowniku, że to może dla innych i pana szanownego Wacława są to bzdety, ale chciałbym prosić szanowną gajówkę o opinie w tej sprawie, bo adwokat z urzędu („mój”) się nie odzywa – drugi już z rzędu i… urzędu, a ja za nim nie będę biegał, bo nie mam zdrowia. Początek rozprawy głównej, wyznaczono mi na 26 kwietnia 2017r na godz. 9.45. Po przełożeniu jej (sprawy) pierwotnego terminu z 11 kwietnia 2017r z godz. 13.30. Proszę o merytoryczne wpisy.

  ——
  To nie są bzdety, to jest życie.
  A gajówkowicze, jeśli mogą – doradzą, pomogą, wesprą.
  Admin

 223. Listwa said

  @ 221 Maciuś

  Nie ma znaczenia zaświadczenie lekarza rodzinnego, gdy Sąd postanowił oprzeć swą decyzję o opinię biegłego lekarza sądowego.
  Jeśli pan się nie stawi na badanie bez usprawiedliwienia, to uznają że jest pan zdolny do udziału w rozprawie i sprawę przeprowadzą bez pana.

  Swą decyzją Sąd chce niezależnego potwierdzenia pana stanu zdrowia, o którym pan pisał i pana opór jest chybiony.

  Prosze napisać pismo do Sądu , że pan z powodu stanu zdrowia nie jest w stanie udać się na badania w wyznaczonym czasie i miejscu.
  Prosze zwrócić się o przeprowadzenie takiego badania w miejscu zamieszkania lub o przewiezienie na te badanie i odwiezienie do domu po badaniu.
  Takie pismo skierować też do biegłego, jeśli podane jest nazwisko biegłego i adres. Adres badania niekoniecznei musi być adresem korespondencyjnym do biegłego, wtedy tylko do Sądu.

  W obu pismach na końcu prosze napisać:
  Do wiadomości : Sąd (podac szczegóły ) , biegły (podać szczegóły)

  Kopia pisma tez dla strony oskarżającej.

  I tak więcej spokoju panie Maciuś. Pan sobie robi kłopoty swoją asertywnością ponad miarę.

 224. Isia said

  … Pan Siggi …

  … pamiętam jezioro Sławskie z dzieciństwa … byłam tam z Mamą i bratem … nad brzegiem były domki kempingowe, pogoda była słoneczna, ale wieczorem „szalały” chmary komarów, dotkliwe gryząc wczasowiczów … telewizory wystawione były na zewnątrz, ludzie oglądali programy (filmy głównie) „okutani” w pledy, koce etc., a i tak te „gadziny” potrafiły przedostać się przez „bariery ochronne” i ukąsić … tak, że pamiętne to były, dla mnie, wakacje … właśnie z powodu komarów, musiałam się leczyć z powodu ich pogryzień … to wspomnienie pozostało mi do dziś …

 225. Boydar said

  No, no … czyżby Waszczu zrzucał skórę ? W sumie, wiosna …

  http://wiadomosci.wp.pl/w-cztery-oczy-albo-wcale-polacy-nie-chcieli-rozmawiac-z-amerykanami-w-towarzystwie-sojusznikow-6113600710285441a

 226. Maciuś said

  Dziękuję Kochany Listwo; ratuje mi pan dupę przed tymi jegomościami, w większości niezlustrowanych i niezdekomunizowanych, a nadal rozdających karty.
  Wskazówki, niezwykle cenne drogi Listwo :* przyjąłem do wiadomości i je użyję (zastosuję).

 227. Maciuś said

  Dziękuję drogi Wacławie, za możliwość szerokiego dostępu gajówkowiczom do moich problemów. Podbudowuje mnie to bardzo psychicznie.
  Instynkt wyssany u mnie z mlekiem Matki, podpowiada mi, że nie będzie lekko tylko dość… skomplikowanie.

 228. osoba prywatna said

  19 kwietnia 1943 – rocznica powstania w getcie
  .https://www.youtube.com/watch?v=Lj0F2f6D4DE

 229. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski – Muzeum Żydów Polskich im. Lecha Kaczyńskiego (1)
  .https://www.youtube.com/watch?v=lyuqcaHFz1k

 230. osoba prywatna said

  Miliony ludzi mogą w końcu otrzymać dostęp do wody pitnej – dzięki grafenowi
  https://www.nwo.report/zdrowie/miliony-ludzi-moga-koncu-otrzymac-dostep-wody-pitnej-dzieki-grafenowi.html

 231. Boydar said

  http://noizz.pl/spoleczenstwo/mlodzi-piekni-wyksztalceni-i-zadluzeni-jak-sie-zyje-na-kredycie/nmhcjh6?dr=http://www.onet.pl&utm_source=onet.pl&utm_medium=referral&utm_campaign=sgwidget_3

 232. Siggi said

  218/Boydar said
  ———-
  Panie,takimu SS-nowi,który znęca się tak nad kotami, podobnie jaja ogolić na sucho przy samej skórze,tępą żyletką nadrdzewiałą marki RAWA wzór z 1950.Publicznie golić np. w Toruniu niedaleko siedziby Ojca Dyrektora,żeby potem „poszło ‚ jeszcze w Polskę i Amerykę Płn,żeby wszyscy wiedzieli i ostrzec kolejnych wariatów. Po ogoleniu ,nawet jak będą skaleczenia,odkazić Lizolem ,spryskać Roudapem,dodatkowo użyć Denaturat I podpalić,żeby mu zniszczyć mendy na wszelki wypadek.Posmarować Tawotem ,kopnąć w doopu i wypuścić.
  Wskazane,żeby to inne koty z okolicy widziały.Koniecznie procedure należy skamerować i puścić na YouTubu! Okiej?

 233. Boydar said

  Powinny zapisać się do ADL, byłoby im łatwiej

  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zona-seweryna-krajewskiego-elzbieta-krajewska-o-corce-muzyka/sww27g5

 234. osoba prywatna said

  Pierwszy lotniskowiec typu Gerald R. Ford, zamówiony przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, wypłynął niedawno na morze. Ten najnowocześniejszy i najdroższy lotniskowiec świata będzie przechodził przez liczne testy, które zakończą się dopiero w 2018 roku.
  Prace nad okrętem USS Gerald R. Ford rozpoczęły się w 2009 roku i miały dobiec końca w 2015 roku, pochłaniając 10,5 miliardów dolarów. Lecz w wyniku usterek, budowa nieco przedłużyła się. Ostatecznie prace pochłonęły niemal 13 miliardów dolarów + 5 miliardów dolarów na same badania i rozwój lotniskowców nowej klasy.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/najdrozszy-lotniskowiec-swiata-uss-gerald-r-ford-rozpoczal-testy-na-morzu

  Rosyjscy naukowcy stworzyli generator, który może zrewolucjonizować bitwy powietrzne
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjscy-naukowcy-stworzyli-generator-ktory-moze-zrewolucjonizowac-bitwy-powietrzne

 235. Boydar said

  Panie Siggi kochany, ja obserwuję u Pana ewidentne objawy syndromu sztokholmskiego. Dostrzegam mianowicie dziwny a niepokojący sentyment do golenia i obrzynania. Wspominał Pan swego czasu, kilkakrotnie nawet, że zarówno na górze jak też gdzie indziej zaposiada Pan określone braki. Różnie się w życiu zdarza, ale to nie powód żeby w nieszczęściach się zaraz aż tak zakochiwać.

  Temu kotozaurowi zapewne wszystko ślicznie odrośnie, choć znając żółtków, jako dorodne a wysokokaloryczne zwierzę mogą go po gospodarsku przeznaczyć np. na pasztet, z zająca oczywiście. To może lepiej żeby już zostało jak jest.

 236. Boydar said

  Co Alicja znalazła po drugiej stronie lustra …

  https://www.nwo.report/zdrowie/20-klamstw-temat-raka.html

 237. Czolgista said

  @Listwa
  Podziwiam Pana repliki w obronie religii, Panie Listwa, ale na tumanów takich jak Snag/Split, którzy miotą najbardziej wymyślne wyzwiska pod adresem księży, naprawdę szkoda czasu i nie dziwię się, że Admin jego bełkot po prostu wycina. Wielokrotnie kłócił się tutaj, mając podane pod nos definicje słownikowe, że on wie lepiej, bo jego „koledzy ze środowiska”, czyli anonimowi Joe-Shmoe, innej definicji używają albo mają inne opinie. 🙂 Trolle jego pokroju, uważające się za mądrzejszych od wszystkich Doktorów Kościoła, nie umieją jednocześnie przeczytać kilku zdań ze zrozumieniem.

 238. Czolgista said

  Geneza mitologii smoleńskiej:

  http://mjaworski.salon24.pl/770581,artymowicz-i-lasek-o-filmie-podkomisji-berczynskiego
  http://mjaworski.salon24.pl/770581,artymowicz-i-lasek-o-filmie-podkomisji-berczynskiego,2

  Jeszcze mi się przypomniało, odnośnie kłamstw powtarzanych przez różnych niedorozwojów o celowym wybijaniu szyb przez Rosjan we wraku tupolewa. Rosjanie wybili szybę jedynie w miejscu, gdzie była cięta cała konstrukcja w celu przygotowania jej do transportu. Szyby w bezpieczny sposób przeciąć się nie da i trzeba kilka z nich spisać na straty. Cięcie konstrukcji wraku w ten sposób, do transportu na lawecie, jest standardową procedurą wszędzie na świecie. I tak nie znaczenia to przy ustalaniu przyczyny katastrofy, bo specjalista łatwo odróżni uszkodzenia powstałe od wypadku czy wybuchu od tych, które powstały w wyniku cięcia za pomocą specjalistycznego narzędzia.

 239. snag said

  Okazja dorzucić swoje dwa centy zamiast psioczyć 24/7 jak cioty na progu czy zrzynać i wieszać obrazki z kulinarnych książek.

  Zakuty czy listwa, moze wy cos …

  Polish Government Will Not Allow ‘Bloody Harvest’ of Multiculturalism
  —————————-
  http://www.breitbart.com/london/2017/04/19/western-europe-bloody-harvest-multiculturalism-poland/

  The Polish interior minister affirmed Poland will not repeat the Western European policy of multiculturalism which he said has led to the “bloody harvest” of multiple terror attacks across the continent since the start of the migrant crisis.

 240. pawel said

  Symptomy trollowania (wybrane):

  – bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) – jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;

  – prosta do zauważenia sztuczna nieznajomość podstaw tematu danego forum (np. na forum o zaletach systemów komputerowych, troll zapyta, czym jest system komputerowy.);

  – częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

  – za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego[2];

  – celowe wyrażanie zdania różnego od grupy, w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie samo jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji, z której „wyciąga” się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania (daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi);

  – brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

  – chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb[2];

  – skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań przejawianych wobec nich;

  – wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskutantów etc.), także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum[2];

  – konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji etc.;

  – zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. Troll może zmienić się w Troola lub Trrola etc.), albo na poważnych zmianach takich danych (np. Troll staje się „Uczestnikiem”) – celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;

  – tworzenie klonów bądź pacynek (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.

  Za wiki

 241. NICK said

  Dwoma słowami: gościu odpłynął!

  Dawno, zresztą i resztą.
  Byłoby to proste ale mendia znowuż forują. Ojca i syna.
  Nadto są oni narzędziem oraz katem samowolnym.
  Byłoby to jeszcze prostsze, w negatywie, gdyby polactfo ich nie uwielbiało.
  To nie jest wina polactfa.
  To wina Polaków.

  Charakterystyczne, że polonusi nie mają w tej kwestii dobrych rad. Nigdy, dobrych, nie widziałem.

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/patriotyczny-masochizm-jerzego-stuhra/ar-AA7oCdd?li=BBr5MK7&ocid=UP97DHP

  A może dzisiaj? Polonusy?
  Jak? Deratyzować?
  Tutaj… .

 242. pawel said

  ad 231. Boydar.

  Fajnie napisane. Ani słowa o procentach.

 243. snag said

  NICK @ 239

  ;))) ,…

  Nic dodać nic ująć ,…

  „Jerzy Stuhr: Płytki katolicyzm. Taki na niedzielę. Po wyjściu z kościoła od razu możesz iść pod budkę z piwem. W latach 80., gdy zacząłem na dłużej wyjeżdżać za granicę, dostrzegłem, że tam msza jest inna niż nasza, inne kazanie. Ksiądz tłumaczy ewangelię, a nie tylko czyta wytyczne biskupów. Mówi do mnie, rozmawia, a nie wyłącznie poucza. W odróżnieniu od wielu sceptyków uważam jednak, że polski katolicyzm ma dużą szansę na odrodzenie. Wystarczy, że pójdę do Szlachetnej Paczki czy otwieram jak ostatnio z żoną Centrum Psychoonkologii, a spotykam rzesze wolontariuszy, ludzi, którym chrześcijańskie wartości są naprawdę bliskie. Oni potrzebują Kościoła, tyle że uwolnionego od niedzielnych rozkazów biskupa, od tej doktrynersko-politykierskiej stęchlizny, która rozpanoszyła się w polskim katolicyzmie.”

  ——
  Nie dziwię się, że pierdoły żydowskiego aktora Szczura wprawiły Snaga w stan euforii.
  Admin

 244. matirani said

  180 Panie Radyob – Jesweeka nam cytowac nie wypada. Naprawde! Ani GWna. Bojkot i niech zdychaja.

  197 Radyob – racja, racja. Tem bardziej ze raundoopuje nie rolnik tylko BigCorp, której walsciciele siedza sobie w palacach i jedza zdrowe zarcie dla nich tylko wytwarzane.

  Mnie tam interesuje dalej i nie widzialem jasnej w tym problemie odpowiedzi, czy po rozlozeniu sie glifosfatu, to cos co po nim pozostaje jest szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i czy przenika do spozywanej przez ludzi zywnosci.

  199. P.P.S a nie PSII…

 245. snag said

  Sorry … 241

 246. Boydar said

  Ja tego nie pisałem 🙂

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/mak-straci-prawo-do-badania-katastrofy-smole%C5%84skiej-moskwa-planuje-zmiany/ar-BBusiPf?ocid=UP97DHP

 247. denuo said

  f.b będzie wydawał na śmierć swoich użytkowników ateistów i chrześcijan
  .https://www.youtube.com/watch?v=7wVYnLKWZ7U

 248. Boydar said

  (244) to do Pana Pawła było. A teraz do Pana Macki. Glifosfat zostanie wchłonięty. chyba że na pustyni, bo piasek średnio reaguje. Trutka dostanie się do organizmów żywych, które w glebie zawsze są. Tą drogą zostaje wprowadzony do obiegu. My patrzymy głównie na rośliny opryskane podlegające bezpośredniej lub wtórnej konsumpcji. A to wcale nie jest droga jedyna. Być może również nie nie najbardziej podstępna.

  Nigdzie (ja nie spotkałem, może gdzieś są) nie znajdzie Pan badań odnoszących się do cyrkulacji produktów rozpadu glifosfatu. Proszę zauważyć, że większość trucizn musi przereagować (w konsekwencji zmienić formę związku chemicznego) aby odnieść skutek na organizmie. Ale potocznie mówi się, że trucizną są właśnie one.

  Rolnik randapuje, Panie Macka, jak najbardziej. I o to mam pretensję. Tak samo jak do tych pier.dolonych wsioków, które z nieużywanych już studni robiły sobie szamba.

  A tak przy okazji; czy ktoś słyszał o wysypisku puszek po Cyklonie B ? Np. którymś w obozie koncentracyjnym ? W ilościach umożliwiających mordowanie tą metodą na podawaną skalę ?

 249. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138070,co-sie-dzieje-na-swiecie-i-w-donbasie-19-04-2017

 250. Siggi said

  ACTA DIURNA (1026). Napięcie wokół Korei sięga zenitu, polaryzuje się sytuacja w Turcji, nadal leje się krew w Syrii… Zapraszam na serwis ze świata.
  http://jeznach.neon24.pl/post/138063,wtorek-18-kwietnia-2017

 251. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/138083,dwa-kroki-naprzod-jeden-do-tylu

 252. Maciuś said

  Dzisiaj poświąteczna środa. W polityce różne wiadomości. Jak zwykle u nas, te o znaczeniu mało ważnym, wpływie powierzchownym w publicznym odbiorze stają się najważniejsze. Trochę ucichło o Misiewiczu i Macierewiczu, a dzisiaj „gwiazdą” jest Donald Tusk, który pewnie na złość rozbijaczom limuzyn z PiS-u, przyjechał na przesłuchanie pociągiem. Na peronie ścisk i wrzask. To chyba jakaś zapowiedź tego, co się będzie niedługo działo w polskim życiu politycznym. Opozycja bez wyraźnego przywódcy chce w tej roli zobaczyć Tuska. Rząd, czyli PiS, chce Tuska dorwać i sponiewierać. Głupcy nie rozumieją, że robią z niego męczennika prześladowanego mściwością Kaczyńskiego. Zamiast zostawić go w spokoju, żeby sobie politycznie obumarł i zgnił w Brukseli, to będą go ciągać po prokuraturach i sądach. Za każdym kolejnym przesłuchaniem nimb męczennika będzie rósł.
  Wracając do Macierewicza to rzeczywiście postać diaboliczna i to nie tylko z wyglądu. Znamienne, że naskoczył na niego nawet prezydent Andrzej podpiszę wszystko Duda. To nieomylny znak, że z Macierewiczem nie dobrze, bo ktoś taki, jak prezydent Duda atakuje tylko wtedy, gdy dostanie takie polecenie albo atakowany ma już tak słabą pozycję, że się skutecznie nie odgryzie. Czyżby Macierewicz – cesarz Hadrian poświęcił swoją pozycję w rządzie i PiS dla Miśkiewicza – Antinousa. Pewne podobieństwo w relacjach istnieje. Może dowiemy się jak daleko sięga.
  Podczas gdy u nas gry i zabawy towarzysko – polityczne w Ameryce coraz więcej konkretów. Po pierwsze wynika z nich, że Donald Trump wchodzi coraz głębiej w buty swoich poprzedników. Tego się spodziewałem i przewidywałem. Oznacza to również, że nie ma szans na zniesienie wiz dla Polaków. Może być wręcz przeciwnie, bo Trump chce wprowadzić prawo zaostrzające możliwości wjazdu do USA. Kolejny amerykański prezydent zrobił z polaczków idiotów. A co na to nasz prezydent? Prezydent Duda, jak na niego przystało, wie gdzie ma miejsce w szeregu. Najpierw serdecznie przywitał organizację amerykańskich Żydów, którzy pewnie będą szukać antysemitów i odszkodowań za żydowskie majątki, a potem pospieszył z poparciem dla Trumpa za bombardowanie Syrii. O łamaniu obietnic wobec Polaków cisza.
  A Państwo dostrzegacie różnicę między naszymi grami i zabawami, a amerykańskimi realiami?

  Andrzej Szlęzak

 253. Maciuś said

  Polszmat robi sensację z przyjazdu pupilka Makreli – fuj, do Polski. Obrzydliwe. 😮

 254. Maciuś said

  Quo Vadis Domine, czyli pochwała głupoty
  Zastanawiając się kim my ludzie naprawdę jesteśmy skonstatowałem że wielu myślicieli, filozofów i w ogóle sławnych z posiadania dobrze rozwiniętych szarych komórek jak i zasłużonych dla naszego rodzaju, tym co mówili i nauczali, niezbyt wielkim szacunkiem rodzaj ludzki darzyło.
  Pozwalam sobie przytoczyć:
  Shoppenhauer – “Im dłużej znam ludzi tym bardziej cenię swojego psa”
  Thomas Carlyre – “Four Thousand People cross London Bridge daily – mostly Fools”
  („Cztery tysiące ludzi przekracza dziennie most Londyński, przeważnie głupcy”
  Voltaire – “Common sense is not so common”
  (Zdrowy rozsądek nie jest pospolitym walorem”)
  Socrates – “Si Tacuisses, Philosophus Mansises” – “Gdybyś milczał nie dowiedziano by się o Twojej głupocie” Tenże Sokrates chodził z zapaloną świeczką po ulicach Aten a zapytany co robi odpowiadał “Człowieka szukam”.
  Ezra Pound, pisarz i filozof pochodzenia żydowskiego, przez kilkanaście lat żyjący w Anglii, opuszczając ją aby żyć w USA, zapytany został co sądzi o Brytyjczykach – Odpowiedział:
  “Anglik zasłużył na jedno – żeby dać mu w mordę”
  (Bbiorąc pod uwagę moje własne doświadczenia – gorąco popieram.)
  ERRARE HUMANUM EST – Błądzić jest rzecza ludzką. (Seneka).
  Profesor Karol Darwin wysunął teorię że pochodzimy od małpy. Do dziś niektórzy temu nie dają wiary. Brzydzą sie małpami.
  Nazwano nas Homo Sapiens – Człowiek Myślący.
  Profesor Darwin zdecydowanie nie dokończył swojej pracy.
  Ja pozwoliłem sobie ją kontynuować.
  Podzieliłem gatunek ludzki na trzy podgatunki:
  1. Homo Sapiens – człowiek myślący, różni się tym od reszty że MYŚLI. Z niego wywodzą się ludzie nauki, filozofowie, poeci, pisarze nawet wielcy wodzowie jak; Napoleon, Alexander Wielki, Wellington, Admirał Nelson, Król Jan III Sobieski, Kościuszko, Pułaski etc., czy ludzie interesu; Rockefeller, Du Pont, Morgan, Rotschildowie, Bill Gates, Woźniak i cała masa innych.
  2. Homo Laboratus – ten myśli że myśli, a żyje dzięki ciężkiej pracy rąk własnych i nie ma siły żeby mu przetłumaczyć że można inaczej. Jest ich zdecydowana większość. Są bezimienni lecz bardzo potrzebni, bez nich społeczeństwo nie istnieje.
  3. Homo Erectus – ten różni się od małpy tym że stoi w pionie, nie myśli, a zamiast daru mowy powinien otrzymać od natury ogon. Różni się od innych ssaków tylko jedną cechą – zabija dla przyjemności, a zwierzęta zabijają jedynie gdy są głodne.
  Rozwój pokoleniowy działa na zasadzie sinusoidy. Rodzaj ludzki wspina się w góre, osiąga apogeum a potem spada, wracając do poziomu z jakiego wyszedł, w końcu jest wyparty przez inny gatunek i zanika.
  To niezgodne z natura aby rozwijać się w nieskończoność.
  Przykładem są Etruskowie, Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie – rasy te stworzyły wielkie cywilizacje, wspaniałe kultury, naukę i literaturę, a potem zdegenerowały się i znikły z powierzchni ziemi.
  Ci, którzy przyszli na ich miejsce nie zbudowali już nic, a żyli jak mieszkańcy Egiptu, przez kilkanaście stuleci z okradania grobów swych pradziadów. Teraz nie są oni nawet reprezentantami tej samej rasy. Wymieszali się z przybyszami z Północy i Południa i zatracili wszystkie te umiejętności, którymi zasłynęli.
  Klasycznym przykładem takiego powolnego zaniku cywilizacji są Amerykanie. Objawy dekadencji są widoczne na każdym kroku: Wypaczona kultura, zanik wartości rodziny (małżeństwa homoseksualistów), narkotyki, znęcanie się nad dziećmi i bezbronnymi. Zwyrodniałe wiary i kulty religijne. System sprawiedliwości dający przewagę bogatym i nastawiony na odbieranie, nawet niewinnym, wszystkiego co posiadają. USA jest jedynym krajem gdzie nie obowiązuje zasada; winny płaci, co oznacza ze niewinnie oskarżony, mimo że zwolniony przez sąd od winy jest i tak bankrutem gdyż adwokaci zdarli z niego ostatnia skórę i zabrali wszystko co posiadał. Tu przytoczę słynną rozprawę O.J. Simpsona, którego obrona kosztowała go 30,000 $ dziennie.
  Został zwolniony od winy na zasadzie „uzasadnionych wątpliwości”, gdyż cwany adwokat zrobił sędziom przysięgłym, skądinąd prostym ludziom, wodę z mózgów wykładając im zasady DNA w sposób tak zagmatwany jak tylko jest to możliwe.
  Simpsona puszczono wolno tylko po to żeby inny sąd zasądził mu milionowe odszkodowanie za śmierć osoby za zabicie której, został właśnie niedawno uniewinniony.
  Pewien mądry człowiek powiedział – “Jeżeli nic nie ulegnie zmianie i proces degradacji naszej rasy nie zostanie zahamowany, następne wojny będziemy prowadzić na maczugi i proce, jeżeli takie sobie znowu, po raz drugi wymyślimy.”
  Chciałbym spotkać takiego kto byłby w stanie udowodnić ze nie miał racji.
  QUOD DEUS VULT PERDERE, PRIUS DEMENTAT
  “Those who God wishes to destroy, He first makes mad”
  “Kogo Bóg chce zniszczyć – odbiera mu rozum”
  Dlatego pytam: Quo Vadis Domine?
  Cheers

 255. Maciuś said

  Bagsik i Art B po raz wtóry

  Poniższy dokument został napisany w Izraelu przez zamieszanego w aferę Bagsika i Gasiorowskiego, obywatela polskiego wyznania mojżeszowego Meira Bara. Dokument ten został uwierzytelniony w berlińskiej kancelarii adwokackiej. Wygląda na to że hucpa jak rak zainfekowała Polaków. Ktokolwiek, w jakikolwiek sposób miał coś do czynienia z KORem, Magdalenką, Wałęsą i w ogóle wszystkimi, absolutnie wszystkimi ekipami stojącymi przez ostatnie 20 lat przy władzy ma coś nieuczciwego do ukrycia. Wiemy już że były prezydent Wałęsa to agent SB Bolek, były prezydent Kwaśniewski to agent SB Alex teraz dowiadujemy się że przyszły były prezydent Kaczyński otrzymywał ogromne sumy praktycznie skradzione przez Art-B wszystkim Polakom.
  DEKLARACJA
  Tel Aviv 07.10.2007
  Ja, Meir Bar (Brandwain) urodzony 17 października 1951 w Polsce w Warszawie zamieszkały w Izraelu w Kiryat Krinicy, legitymujący się izraelskim dowodem tożsamości Nr 068452325, jako były wspólnik firmy Art-B oświadczam pod pełną odpowiedzialnością co następuje: W czasie działalności firmy Art-B w Polsce finansowaliśmy partię polityczną Porozumienie Centrum (PC) założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, której byli przywódcami. Obydwaj bracia Kaczyńscy w sposób wyczerpujący byli oficjalnie informowani na bieżąco o faktach finansowania ich oraz ich partii politycznej ze środków pochodzących z Art-B z operacji finansowej „Oscylator”. Jednym z dowodów na to jest sprawozdanie złożone dnia 19 stycznia 1993 na ręce Marszałka Sejmu R.P., pana Wiesława Chrzanowskiego przez Macieja Zalewskiego, ówczesnego Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta R.P. oraz Posła na Sejm R.P. W czerwcu 1991 roku na zadanie braci Kaczyńskich środki z „Oscylatora” w wysokości 17 mld PLZ (ówcześnie równowartość 1,7 mln USD) zostały przekazane bezpośrednio Maciejowi Zalewskiemu w gotówce na zakup akcji spółki Telegraf przez Art-B. Jednocześnie na konto firmy „Telegraf” dokonano przelewu w wysokości 40 mld PLZ (równowartość $4,2 mln) na pokrycie niespłaconego kredytu udzielonego tej firmie przez bank BPH w Krakowie. Założona we wrześniu 1990 r. spółka „Telegraf” finansowała działalność partii PC kierowanej przez braci Kaczyńskich. Prezesem spółki był Maciej Zalewski. W akcie oskarżenia przeciwko Bogusławowi Bagsikowi, Andrzejowi Gąsiorowskiemu i mnie cynicznie wliczono tę kwotę jako nierozliczone środki nielegalnie zagarnięte z systemu bankowego. Oświadczam z pełną odpowiedzialnością, że firma Art-B została oszukana przez braci Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Po braku akceptacji z naszej strony do dalszej współpracy z braćmi Kaczyńskimi oraz dalszego wykorzystywania nas do finansowania ich poczynań, nasza działalność została przez nich nagle uznana za kryminalną i niebezpieczną dla systemu działania państwa polskiego. Dodatkowo, po otrzymaniu informacji o finansowaniu przez nas bankrutującej fabryki ciągników „Ursus” w okresie tuż przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Parlamentu R.P. w 1991 roku, bracia Kaczyńscy wpadli w panikę twierdząc, że na skutek naszej działalności „zostaną załatwieni od strony chłopów” oraz że w ten sposób Art-B przeciągnie tych wyborców do konkurencyjnej partii politycznej – Unii Demokratycznej, że Unia wtedy zdobędzie dodatkowo 25% głosów więcej, co w mniemaniu braci Kaczyńskich zaburzy istniejącą równowagę polityczną w Polsce, czyli powodując sytuację utraty przez nich absolutnej władzy, którą wtedy posiadali. Konsekwentnie na skutek działań braci Jarosława i Lecha Kaczyńskiego zmuszeni zostaliśmy do opuszczenia Polski. Systematyczna eksterminacja firmy Art-B za pomocą uruchomionego przez nich aparatu władzy, służb specjalnych, oddziałów antyterrorystycznych Jarosław i Lech Kaczyńscy traktowali jako „precedens na którego przykładzie można było zobaczyć jak państwo polskie może bronić się kiedy jest bezradne”. Operacja finansowa „Oscylator” która przez miesiące stanowiła źródło nieograniczonych wpływów dla partii politycznej kierowanej przez braci Kaczyńskich, będącą wówczas w ich prawnej i profesjonalnej ocenie operacją całkowicie legalną nagle została uznana przez nich za działalność przestępczą w kontekście naszej odmowy na dalsze wykorzystywanie naszego potencjału. Zostały za nami wysłane międzynarodowe listy gończe – za Bogusławem Bagsikiem, Andrzejem Gąsiorowskim, oraz mną Meirem Barem. Następstwem tego Bogusław Bagsik został w 1993 roku aresztowany w Szwajcarii, deportowany do Polski, skazany na 9 lat więzienia, miedzy innymi za rzekome wyprowadzenie kilkuset milionów dolarów przy pomocy „Oscylatora” z polskiego systemu bankowego w tym wliczając środki przekazane na „Telegraf” i PC. Ja zostałem aresztowany w Niemczech w lipcu 2000 roku w Monachium, jednakże nie doszło do mojej ekstradycji do Polski. W tym czasie prokuratorem generalnym w Polsce był Lech Kaczyński – ten sam człowiek, który uprzednio kierował partią PC finansowaną z działalności firmy Art-B ze środków generowanych z tzw. „Oscylatora”. Zdawał on sobie doskonale sprawę, że mój pobyt w polskim więzieniu, oraz moje zeznania w trakcie obrony w procesie w polskim sadzie raz na zawsze mogą skompromitować publicznie braci Kaczyńskich w Polsce, zamykając drogę ich ambitnym i niezaspokojonym planom politycznym. Na moje więc szczęście, z obawy przed możliwością wywołania skandalu i nieuchronną kompromitacją, Lech Kaczyński jako prokurator generalny dokonał świadomie i z premedytacją szeregu formalnych uchybień, co wykluczyło ostatecznie możliwość mojej ekstradycji do Polski. Wykorzystując polskie media Lech Kaczyński objawił społeczeństwu zarzuty o rzekomym wyłudzeniu przeze mnie z polskich banków kwoty 47 mln USD. Natomiast w oficjalnym wniosku o ekstradycję zaniżono drastycznie zarzucaną kwotę pieniężną (po przeliczeniu ze złotówek) do około 322 marek zachodnich – czyli ilości nie kwalifikującej się nawet przy pospolitej kradzieży do jakiegokolwiek ścigania. W Polsce Bogusław Bagsik został skazany za te same rzekome przestępstwa na kwotę kilkuset milionów dolarów, a przecież w przedstawionych mi zarzutach mieliśmy być wspólnikami. Lech Kaczyński będący wówczas Prokuratorem Generalnym R.P. spowodował niedoręczenie do odpowiednich władz w Niemczech końcowego wniosku o dokonanie ekstradycji w wymaganym ustawowo terminie 40 dni. Popełnił to zaniedbanie świadomie i z premedytacja, pomimo bezpośredniego otrzymywania codziennych ponagleń ze strony Prokuratora Generalnego Bawarii zaniepokojonego takim obrotem sprawy. Na ten temat Lech Kaczyński składał publicznie szereg sprzecznych ze sobą i całkowicie niezgodnych z prawdą oświadczeń na przykład, iż zawinił tłumacz, który przez 40 dni nie zdążył przetłumaczyć w sumie krótkiego wniosku o ekstradycję. Innym razem – że to właśnie władze niemieckie bez powiadomienia strony polskiej zmieniły procedurę i uwolniły mnie na trzy dni przed obwiązującym terminem (!!!). Jako osoba odpowiedzialna za resort sprawiedliwości to on sam decydował o każdym kroku, i on był odpowiedzialny za całość procedury. Moim ówczesnym obrońcą by autorytet prawny najwyższej światowej sławy – adwokat Alan Dershovitz, będący wieloletnim rektorem katedry prawa na prestiżowej uczelni Harward, przewodniczącym kilkudziesięciu międzynarodowych komisji prawnych, obrońca w niezliczonej ilości najważniejszych spraw karnych naszego globu. Adwokat Alan Dershovitz odbył osobiście podróż do Polski i spotkał się z Prezydentem R.P. przedstawiając mu swój punkt widzenia na całość zaistniałej sprawy. Poinformował go o międzynarodowym prawnym skandalu jaki zaistnieje, jeżeli dojdzie do mojej ekstradycji. Wyjaśnił w detalach wszystkie błędy proceduralne jakie popełniła polska prokuratura w przebiegu całego postępowania karnego jakie wszczęto przeciwko mnie i moim partnerom z Art-B. Jednocześnie autorytatywnie poinformował Lecha Kaczyńskiego, iż wystawiony przeciwko mnie międzynarodowy list gończy jest wystawiony sprzecznie z obwiązującymi międzynarodowymi przepisami prawa: wniosek o ekstradycję został podpisany przez zastępcę prokuratora rejonowego (!!!) jednej z dzielnic Warszawy. Jarosław Kaczyński miał w pełni świadomość, iż w myśl obwiązujących wówczas przepisów taki wniosek powinien podpisać zastępca prokuratora generalnego, apelacyjnego czy okręgowego, oraz potwierdzony przez odpowiednią w tym przypadku instancję sadu. W identyczny sposób skomentowali ten fakt również sędziowie niemieccy. Sędzia w Monachium po otrzymaniu wniosku o ekstradycję z tak poważnym proceduralnym błędem nie mógł oczywiście podjąć decyzji o przedłużeniu mojego aresztowania w oczekiwaniu na dostarczenie przez polskiego prokuratora generalnego ostatecznego wniosku o dokonanie ekstradycji, wiec polecił natychmiastowe zwolnienie mnie z aresztu po upływie 40 dni. Strona niemiecka konsekwentnie wychodziła z założenia, że strona polska się po prostu pomyliła i wysłała te dokumenty do polskiego Prokuratora Generalnego celem weryfikacji, Niemcy otrzymali te dokumenty od strony polskiej z ponownym potwierdzeniem, że według opinii strony polskiej żadnej pomyłki nie popełniono. W lipcu 2006 roku Andrzejowi Gąsiorowskiemu powinien zakończyć się okres przedawnienia wynoszący 15 lat. Pod pozorem nierozstrzygniętej prawnie w ciągu 15 lat sprawy FOZZ-u, Lech Kaczyński był inicjatorem nowelizacji polskiego prawa wydłużającej czas przedawnienia poważnych przestępstw o następne 5 lat. Niemniej jednak w sprzeczności z aktualnym stanem prawnym podjęto decyzje, iż zarzuty wobec Andrzeja Gąsiorowskiego przedawniają się dopiero w lipcu 2016 r. a wiec po dodatkowych 10 latach (łącznie 25 lat). Tak więc bez względu na sprzeczności z europejskim systemem prawnym, oraz bez uwzględniania zasady – iż wprowadzana nowelizacja prawna nie działa wstecz – Andrzej Gąsiorowski został skutecznie wyeliminowany na dalsze 10 lat jako źródło potencjalnego zagrożenia w politycznej karierze Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Moja deklaracja jest zgodna z prawda i nie jest prowokacją polityczną. Prawda i sumienie nakazało mi sporządzić tą deklarację. Na skutek mojego aresztowania w Niemczech poniosłem koszty związane z moją obroną w wysokości przekraczającej 10 mln USD. Moje imię zostało zniesławione w izraelskich, niemieckich, polskich, i międzynarodowych mediach, powodując wycofanie się wielu partnerów z realizowanych transakcji, skutkiem czego poniosłem straty finansowe sięgające kilkudziesięciu milionów dolarów. Oświadczam, że moja znajomość języka polskiego jest całkowicie wystarczająca dla pełnego zrozumienia treści niniejszego dokumentu bez potrzeby korzystania z tłumacza. Potwierdzam to w obecności notariusza swoim własnoręcznym podpisem.

  Tel Aviv, 7 pazdziernika 2007 roku
  Meir Bar (Brandwainman)

 256. Maciuś said

  z sieci:

  Czytelnicy, trudno muszę o tym powiedzieć. Na Facebooku produkują swe zdolności naciskania na klawisze komputera różni ludzie, a dzieje się to od czasu gdy komunistyczna, zresztą, władza zlikwidowała analfabetyzm. Niefortunnie w wielu przypadkach zdolność stawiania znaków pisarskich nie oznacza zdolności myślenia. Może mam w tym temacie uczulenie ale wielu komentatorów nie ma zielonego pojęcia co oznacza kultura wypowiedzi. Wiadomo że mamy różne zdania, piszemy co myślimy, nie każdemu to się podoba, czego konsekwencją są polemiki, a często inwektywy. Co kto pisze zależy od potencjału intelektualnego autora a odpowiedź od ilości szarych komórek w mózgu komentatora. Ja dzielę ich na kilka gatunków, do najniższego zaliczam dwunożnych, którzy jak im się czyjeś zdanie nie podoba, nazywają autora trollem, albo życzą mu powiększenia mózgownicy, albo pytają skąd się urwał, czy jeszcze gorzej. Dlaczego nie próbują w miarę inteligentnie wykazać że osoba którą krytykują nie ma racji? Czy są tak zadufani w swoje racje że nawet nie próbują dyskutować? Czy po prostu są za głupi i nie posiadają argumentów. Podam tu przykład; ja nie jestem zwolennikiem żadnej z sił, które od wielu już lat próbują się dorobić na rządzeniu Polską. Ani PO ani PiS nie są tymi, którzy powinni być przy władzy. Ostatnio, co prawda, kilka posunięć PiSu powoduje że zaczynam przechylać się na ich stronę, ale kilka innych odżegnuje mnie od oddania im swego głosu w następnych wyborach. Największym problemem tej partii jest nieskończona gloryfikacja katastrofy smoleńskiej, rocznice, miesięcznice i przeróżne nawzajem wykluczające się teorie co tam się tak naprawdę stało. Forsuje się teorię wybuchu ale nikt nie potrafi odpowiedzieć na bardzo proste pytanie. Jeżeli tam był wybuch to znaczy że ktoś podłożył w tym samolocie bombę, a jeżeli tak to czemu Rosjanie nigdy nie podnieśli tego tematu? Przecież to by zwalniało ich od jakiejkolwiek odpowiedzialności za katastrofę. Jeżeli był tam wybuch i to wysoko nad ziemią, to czemu nasza prokuratura chce przesłuchać rosyjski personel lotniska? Jeżeli w kabinie pilota wszystko było jak powinno być, to dlaczego na opublikowanych taśmach z „czarnej skrzynki” słychać głos jeszcze jednej osoby. Kto to był? Bo oznacza to że ktoś wszedł do kabiny pilota, który zaznaczam był pilotem wojskowym i być może wydał mu rozkaz wylądowania. Kto to mógł być? Oczywiście przełożony pilota. A czy to ten przełożony wpadł na pomysł wylądowania na nieprzystosowanym do przyjmowania tak dużych samolotów lotnisku? Czy może polecenie wylądowania zostało wydane przez przełożonego, przełożonego pilota. A dlaczego taka wersja może być prawdopodobna? Bo coś podobnego już raz się zdarzyło w locie do Gruzji. Gdy podniosłem ten temat przekazano mi pobożną radę żebym zmądrzał. Hmm… Czyli mądrzy ludzie wierzą że to był wybuch, sabotaż kontrolerów lotniska czy samobójczy akt pilota? Nikt nigdy nie próbował znaleźć sensownych kontrargumentów. Nikt ze mną logicznie nie dyskutował. Rodacy, jednym z „kamieni węgielnych” demokracji jest prawo do wypowiadania swego zdania, tego już się nauczyliśmy, musimy jeszcze posiąść sztukę inteligentnego dyskutowania z takimi którzy się z nami nie zgadzają. A to Bardzo trudna sztuka.
  Cheers.

 257. snag said

  Admin ,…

  W tym przypadku lata mi kim on jest a ważne co mowi – Zeby nie bylo, jego utyskiwanie na antysemityzm akurat mi wisi i zanim powie cos wiecej na ten temat to radze mu spojrzeć w lustro, zrobić rachunek sumienia i zapytać siebie dlaczego bo Polacy nie są tu jakims wyjatkiem, poza tym nikt ich do Polski nie zapraszał … don’t like it, get the fu*k out, squatter ,…

  Na marginesie, p. Stuhr a kto was kocha? Pytam bo …

  ——
  I właśnie to, co mówi – to typowe żydowskie, antychrześcijańskie GÓWNO, które Panu ambrozją widocznie pachnie.
  Admin

 258. Maciuś said

  Asertywny Maciuś na zapas

  I have a dream……

  W moich marzeniach z dawnych lat, widzę klasę szkoły powszechnej, dzieci siedzące w ławkach ubrane w mundurki a gdy wchodzi Pani Nauczycielka wstają i zgodnym chórem wrzeszczą ile tchu w płucach: „Dzień dobry Pani”, Pani zaś odpowiada: „Dzień dobry dzieci”, potem wszystkie odwracają głowy w lewo tam gdzie są okna i wisi krzyż.
  Żegnają się, składają ręce i mówią: „Dzięki Ci Panie za światłość tej nauki…..”.
  Więcej nie pamiętam.
  Po zakończeniu modlitwy dzieci odwracały się z powrotem do frontowej ściany a tam wisiały różne obrazki, był tam portret Bolesława Bieruta, Konstantego Rokossowskiego, i jak było miejsce wisiała jeszcze tzw. w owych czasach „czwórka bez sternika” czyli nakładające się jeden na drugi profile ojców komunizmu Marksa, Engelsa, Lenina a na końcu Stalina. O!! i jeszcze pamiętam łysy łeb Józefa Cyrankiewicza.
  Był to rok 1952, Warszawa, mała szkółka przy ulicy Czarneckiego, na Żoliborzu.
  Sprawdzałem, do dziś stoi, i wygląda jakby wkoło niej czas się zatrzymał, nawet na ścianach widoczne są jeszcze ślady po kulach, dokładnie jak 50 lat temu.
  W szkole były wtedy jeszcze lekcje religii, uczyła pani Katechetka, a potem ksiądz z pobliskiej parafii Dzieciątka Jezus – o nazwisku Sikora. Pod sutanną miał długie buty tzw. oficerki i pewien jestem miał coś wspólnego z wojskiem bo dyscyplina emanowała z całej jego postawy i zachowania. W tej dyscyplinie trzymał i nas, jak ktoś gadał to dostawał „blachę” w czaszkę. Nie było to zbyt bolesne dla ciała ale bardzo dla duszy, i o to wielebnemu chyba chodziło.
  Warszawa…Warszawa leżała w gruzach. Jadąc tramwajem ulicą Nowotki można było zobaczyć że jedynym stojącym budynkiem był chyba gmach „Gęsiówki” i nowe budujące się bloki osiedla imienia Marcelego Nowotki. Jadąc w stronę placu Komuny Paryskiej, dziś Wilsona, widać było że Żoliborz oszczędzony został cudem jakimś przez Niemców i tych, którzy ich z Warszawy wykurzyli.
  Po ulicach, każdego ranka snuły się wiejskie baby, z bańkami na mleko, kupowało się od nich i mięso i jajka, śmietanę, twaróg i to wszystko co można było do garnka włożyć.
  Ja sam mimo że przez cały rok używałem tylko dwóch par butów, gumowców na zimę i trampek lub tenisówek na lato, jakoś byłem szczęśliwym i normalnym dzieckiem.
  Rodzice jak większość rodziców w owych czasach pracowali, a mną i siostrą opiekowali się Dziadkowie, którzy cały czas z nami mieszkali. Pamiętam Dziadka siedzącego wieczorami z uchem w głośniku starego Telefunkena słuchającego Deutsche Welle, czy jak toto się w czasach owych nazywało.
  Najważniejsze że dnia każdego był na stole gorący obiad a w niedziele wszyscy włącznie z nami dziećmi, ubierali się w świąteczne ubrania, czego zresztą nie cierpiałem i udawali się na godzinę 10-tą, (bo msza dla dzieci) do kościoła.
  Mama szła z siostrą na stronę prawą a ja z Tatą na lewą. Msza jak to msza, była nudna,
  bolały nogi od stania, (Tata nie pozwalał siadać, twierdził że siedzenia są dla ludzi starszych, którzy nie mogą stać, do dziś, psia krówka, jak siądę to czuję wyrzuty sumienia, mimo że nawet według standartów Tatusia już się od dawna kwalifikuję). Wybawieniem była pieśń „Boże coś Polskę przez tak liczne wieki, ochraniał tarczą potęgi i chwały…, bo ona zawsze oznaczała koniec mszy.
  A na sam koniec gdy już wychodziliśmy śpiewano: „My chcemy Boga, w książce, w szkole w marzeniach, bla, bla….dziatek snach”. Melodia była skoczna i radosna. Zrozumiałe. Tyle tego pamiętam, byłem zwykle tak szczęśliwy że to już koniec, że wychodzimy na słońce z mrocznej pachnącej kadzidłami i perfumami, których panie w czasach owych, w odróżnieniu od mydła nie szczędziły, „jaskini wiary”.
  I że już niedługo będę mógł zagwizdać na Janka czy Ryśka i pobiegać na dworze.
  Niewiele pamiętam z dziecinnych tych czasów, ale uderzyło mnie po latach 50-ciu jedno, czasy które wspominam był to rok 1952 okres najtwardszego i najbardziej bezwzględnego stalinizmu, szalała bezpieka, kazamaty UB, jak potem słyszałem, pełne były ofiar.
  To czemu ja tego nie widziałem, nie widzieli moi koledzy, ani nikt kogo wtedy znałem?
  Mój Ojciec nigdy nie był w Partii, nigdy nie ukrywał że nie popiera systemu w którym zmuszony został egzystować. Jakoś nikt go z tego powodu do UB nie ciągał.
  Co więcej, do Warszawy został przeniesiony służbowo z małego miasta nad Wisłą w Północnej Polsce, a przeniesiono go bo znał języki obce, kilka z nich. Mówił płynnie po niemiecku, francusku i rosyjsku. Czerwona władza widocznie takich potrzebowała.
  Zaraz po przeniesieniu Ministerstwo, w którym pracował wysyłało go kilkakrotnie do Szwajcarii, coś tam dla Polaków negocjował.
  To co napisałem to sielski obrazek, taką szkołę i taką Rodzinę można włożyć do marzeń, już takich nie ma.
  Tylko dlaczego nie ma?
  Dlaczego ta szkoła zniknęła, co było w tym złego?
  Czy my przypadkiem nie jesteśmy gorsi niż byliśmy?
  Dlaczego tego obrazu i tych zwyczajów nie potrafiliśmy przekazać naszym dzieciom?
  Martwią się tym, nawet bardziej od nas, Amerykanie. Pewien, czarny zresztą, duchowny powiedział w TV słowa, które mnie głęboko zastanowiły: „Jak byłem w szkole to największym przestępstwem jakie mogłem sobie wyobrazić było pójście na wagary, a teraz…dzieci wystrzeliwują się nawzajem, jako celem nie gardzą też nauczycielami,
  biorą narkotyki i handlują nimi.
  Połowa z nich odchodzi ze szkoły nie kończąc jej, wielu bez umiętności czytania i pisania. Nauczyciele nie wychowują jak kiedyś, przekazują po prostu to co jest w programie i idą do domu.
  Nie mają pojęcia co się dzieje w szkole, a że jest żle dowiadują się z gazet lub nekrologów.
  Wiele dzieci targęło się na swoje życie, skutecznie zresztą, nie mogąc znieść jak są traktowane przez własnych kolegów ze szkolnej ławy.
  Co bywało na ogół kompletnym zaskoczeniem dla nauczycieli.
  To niemożliwe aby w ich szkole, ich właśni uczniowie przez długi czas doprowadzali do samobójstwa innego ucznia czy uczennicę z tej samej klasy, a dla pedagoga (to złe określenie pedagogów już nie ma – oni czuli się odpowiedzialni za to żeby materiał ludzki oddany im pod opiekę wyszedł ze szkoły na własnych nogach, gotowy do życia w społeczeństwie i odpowiednio ukształtowany), przepraszam nauczyciela, było, to co się stało niczym bajką „O Żelaznym Wilku”.
  On, nauczyciel, nigdy by się czegoś takiego nie spodziewał, (po samobójcy) taki spokojny chłopak, lub dziewczyna, musi co powodów tak drastycznego kroku należy szukać gdzieś indziej, w domu lub w dzieciństwie.
  I tu wraca wszechpotężny problem ABUSE.
  Potem, jak analizowano przyczyny nikt nie wskazał palcem na nauczyciela.
  Doszukiwano się tzw. trudnego dzieciństwa, emocjonalnego wykorzystywania, a szczególnie modnego tzw. sexual abuse – znęcania się na podłożu seksualnym.
  Słuchając amerykańskiej TV odnoszę wrażenie że ponad 50 % amerykańskich niewiast było w taki czy inny sposób wykorzystywanymi seksualnie.
  Lub chciało być, a że nie było….
  Mam tylko takie niejasne przeświadczenie że problem został sfabrykowany aby ukryć własną nieudolność i brak odpowiedzialności za wychowanie młodzieży, którą uczycie, czyż nie mam racji Panowie / Panie nauczyciele w USA?
  Młodzi, zreszta, sami chętnie zaadoptowali ten temat. Bywało że osoba, gdy nie mogła sobie dać rady w życiu, albo zrobiła coś złego i nieetycznego, często podpadającego pod kodeks karny, obwiniała tym fakt że za młodu, ktoś ją, czy jego wykorzystał seksualnie.
  O, wtedy popełniony kryminalny akt, to już nie było wykrocznie przeciwko prawu czy ustalonym normom społecznym, to dolegliwość, to było coś co wymagało leczenia.
  Najświeższym przykładem jest Kongresman, pardon, były Kongresman Mark Foley.
  On nie jest świnia i perwert on musi do doktora, biedulek.
  Co najciekawsze Supreme Court of USA, (grupa pierników, często cierpiących na rozmiękczenie mózgu, średnia wieku 85 lat, o ostatnim, który z fotela sędziowskiego przesiadł się prosto do trumny mówiono, że miał obok siebie nieodstępnego „body guard”, którego głównym zajęciem, opłacanym zresztą przez Amerykańskich podatników, bylo informowanie „Jego Honorowości” (Your Honor”) czy ma już pełno w spodniach czy jeszcze nie) Supreme Court of USA stwierdził, że molestowanie za pomocą Internetu jest nie tylko dozwolone (ze względu na zawartą w Kostytucji USA; 1-szą poprawkę traktującą o wolności słowa i swobodzie wyrażania własnych opinii) ale i pożądane społecznie, gdyż uczy nieletnich co może ich spotkać w przyszłości, a szczególnie jak będą się starali o zatrudnienie w Kongresie USA.
  Czy u nas też tak było?
  Mieszkałem blisko Cytadeli, każdego prawie dnia, schodzili się tam spragnieni spokoju i odosobnienia Polacy niosący za pazuchą butelkę z czerwoną kartką i kilo kaszanki. Potem wracali wężykiem w stronę przystanku tramwajowego. My dzieci mówiliśmy do nich „wujku”, to ruski zwyczaj przywieziony przez tych zza Buga, ale jest przykładem ludzkich stosunków. A oni mimo że widzieli jak przez mgłę, nigdy żadnemu dziecku krzywdy nie zrobili.
  Ja, osobiście przez całe moje życie nie zetknąłem się z jednym pojedynczym przykładem znęcania się seksualnie nad nieletnimi, jak również nie pamiętam żeby ktokolwiek z moich kolegów i koleżanek przyszedł do szkoły z objawami pobicia lub innymi śladami, które by świadczyły o niewłaściwym traktowaniu. A przecież my Polacy w tych powojennych czasach, zdecydowanie nie byliśmy narodem aniołów.
  Chociaż, patrząc na Amerykanów, być może nie mam racji.
  Jestem dogłębnie przekonany że gdyby wypadki znęcania się nad nieletnimi miały u nas miejsce, to biorąc pod uwagę akustykę bloków mieszkalnych byłoby to niemożliwe do ukrycia. Nie w Warszawskich osiedlach mieszkaniowych.
  No to dlaczego tak było wtedy, a nie jest teraz?
  Czy chronił nas kościół i wiara że „kto skrzywdzi maluczkich, lepiej by mu było kamień młyński….” tak jakoś gdzieś napisano, jak wspomniałem nie byłem zbyt mocny w literaturze religijnej. Nie wiem.
  Czy chronił nas może Kodeks Karny, komunistyczny zresztą? Nie mam pojęcia.
  To co można by zrobić aby czasy te wróciły….
  Abyśmy byli znowu tacy jak nasi Rodzice…..abyśmy ubrani w najlepsze ciuchy szli rządkiem do kościoła, nawet żeby tylko dać dobry przykład dzieciom, czy wnukom.
  Aby nikomu w mózgu, nawet przez mgnienie oka, nie zaświtała myśl że coś takiego jak znęcanie się seksualne nad nieletnimi w ogóle istnieje.
  Czy wobec tego mam zawołać głosem wielkim, Komuno Wróć!
  Cheers
  PS. I have a dream…
  Marzę że gdy zakończę mój czas na tym padole, to tam u góry jak spotkam lekko zawianego Anioła, który pod pachą będzie miał butelkę Czystej Zwykłej z czerwoną kartką, poznam że to jeden z tych z Cytadeli.
  I jego jedynym grzechem w życiu było to że wracał do domu na cyku, i później niż powinien.
  I powie mi Czołem Towarzyszu….Aniele…???
  Łatwo jest kląć że jest źle i modlić się za Polskę żeby było lepiej.
  Trudniej jest mieć wolę żeby to co złe zmienić.
  Jeszcze trudniej jest czynnie walczyć o zmiany, trzeba widzieć jak…

 259. NICK said

  Na dobranoc. Wszystkim. Wszyscy:

 260. Maćko said

  248. Panie Radio, no wlasnie o to mi chodzilo! Znaczy sie glifosfat sie rozklada na szkodliwe dla ludzi substancje które to sa trwale i przenikaja do zywnosci spozywanej przez zwierzeta domowe i Lemingi.

  Ktos temu przeczy?

  Jeśli nikt przekonywujaco nie zaprzeczy powyzszemu, to uzywanie roudupu powinno byc zakazane jako sprzeczne z pierwsza zasada Etyki mówiaca:

  Szanuj zdrowie i zycie innych.

 261. Maćko said

  257. Osobiscie to bym raczej listwa, ale… Nic to.
  Con cariño:

 262. xyz said

  Jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o Polsce, jest to, że mamy bardzo przystojne dziewczęta. Zła zaś to ta, że wolimy pójść w niedzielę do kościółka, a po mszy zapomnieć o wszystkim. Tak jest bezpieczniej. Polacy są, jak to powiedział Norwid, wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem.

  Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie.

  Stanisław Lem Lehm urodził się we Lwowie 12 września 1921 w rodzinnym mieszkaniu przy ulicy Brajerowskiej 4[2] jako jedyne dziecko żydów judaistów Samuela Lema (inna forma – Lehm, 1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Woller (1892–1979). Siostra ojca Stanisława Lema była matką Mariana Hemara[8] i Henryka Heschelesa. Istnieją także opinie, że Lem był kuzynem lwowskiego matematyka Stanisława Ulama, członka projektu Manhattan, jednak sam Lem nazywał go wyłącznie „znajomym”

 263. xyz said

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2017/04/w-szczepionkach-znajduja-sie-komorki.html

  Faktem naukowym jest to, że szczepionki przeciwko ospie wietrznej (varicella) są wytwarzane nie tylko z komórek tkanki zabitego ludzkiej płodu, ale także z komórek świnki morskiej i krów. W efekcie szczepionka przeciwko ospie jest wielopłodowym koktajlem DNA i chemikaliów, wstrzykiwanym do twojej tkanki i krwi.

 264. xyz said

  http://www.edukacja-klasyczna.pl/dlaczego-ojciec-nie-powinien-narzekac

 265. xyz said

  http://www.kursy-zalewski.info/nieposluszne-dzieci-posluszni-rodzice/

  http://kin-rchristusrex.blogspot.se/2017/04/wychowanie-seksualne-to-zbrodnia.html

  Pierwszy więc cel tego ataku to wstydliwość, drugi – moralność, trzeci: natura (zwłaszcza tożsamość, rozum i wolna wola), czwarty – uczciwość (i odpowiedzialność), piąty – prawda (z poczuciem rzeczywistości i trzeźwością duchową).

  Rezultat – niewolnik bezwolny, zdolny do akceptacji swojego bycia gwałconym, a przy tym jeszcze kochania swojego kata.

 266. xyz said

  http://www.edukacja-klasyczna.pl/w-poszukiwaniu-utraconego-ojca

  http://kin-rchristusrex.blogspot.se/2017/04/martwi-polacy-sa-z-automatu-dawcami.html

  Jednak istnieje wiele kontrowersji związku z „śmiercią mózgu”.

  – Prawie 1/3 członków zespołów transplantacyjnych pobierających narządy do przeszczepu uważa, że w momencie, gdy narządy są pobierane, dawca jeszcze żyje. Również ok. 1/3 anestezjologów w Wielkiej Brytanii podaje dawcom podczas operacji pobrania narządów środki znieczulające w przekonaniu, że mogą oni odczuwać ból. Trudno się im dziwić, skoro widzą normalne reakcje ciała dawców na stosowane leki, reakcje, które nie różnią się od tych obserwowanych u innych chorych. Innymi słowy — pomimo używania przez „Poltransplant” i podobne mu instytucje w innych krajach określenia „zwłoki z bijącym sercem”, lekarze pracujący przy tych „zwłokach” uważają je za żywe. Każdy jednak chyba przyzna, że „żyjące zwłoki” to określenie, z którym niełatwo się pogodzić – stwierdza dominikanin i dr n.med. Jacek Norkowski OP, bioetyk specjalista w dziedzinie śmierci mózgowej.

 267. Boydar said

  Cały adres (strona) dość interesująco się prezentuje (261)

 268. xyz said

  http://kin-rchristusrex.blogspot.se/2017/04/ukraina-rzadza-nami-zydaki-mowi.html

  Ale – przeciwnie – jeśli zaczniecie od oświecania księży, dostarczycie im więcej środków do zniewolenia ludu i do trzymania go silniej pod ich wpływem; albowiem wszelkie ciało udzielne w narodzie będzie działało przeciw poczynaniom rządu, przy którym będą istniały utajone rewolty, konspiracje, w które niestety obfituje historia; nie można spodziewać się, że zmienią postępowanie, gdyż w ich interesie leży istotnie fascynowanie oczu ludu kłamstwem, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami i abstrakcyjnymi czy też niezrozumiałymi ideami teologii.
  Księża zawsze wykorzystają ciemnotę i przesądy ludu, posłużą się religią – w co nie możecie wątpić – jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć. Lecz w końcu cóż z tego wynika? Lud nie wierzy więcej w nic, jak na przykład we Francji, gdzie chłopi nie mając obyczajów ani religii, są bardzo ciemni, przebiegli i występni.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.se/2017/03/marian-skrzypek-kosciuszko-o-religii.html

 269. Marucha said

  Re 256:
  Widzę, że chodziliśmy do tej samej szkoły Nr 35 na Czarnieckiego… i w tych samych latach.
  Pamięta Pan nauczycielkę od rosyjskiego Todtleben? To było babsko… ale jak ona nauczała!

 270. xyz said

  Thomas Storck: Bardzo często nasze tanie towary produkowane są z powodu niskich płac. To tak jak wykorzystanie niewolników – praca niewolnicza może być tańsza, a więc i towary wyprodukowane przez niewolników będą tanie, ale to jest niesprawiedliwe. Celem gospodarki jest umożliwienie każdemu, producentom i konsumentom (a większość z nas należy do obu katehorii), życia w sposób przyzwoity i rozsądny.

  Co do pytania o masową produkcję, koszt niektórych rzeczy może wzrosnąć, ale wzrośnie też jakość. Wiele rzeczy z masowej produkcji to towary tandetne, które trzeba często wymieniać. Produkty w społeczeństwie dystrybucjonistycznym byłyby lepsze i służyły człowiekowi znacznie dłużej, ponieważ są one produkowane z prawdziwą dbałością o jakość produktu, a nie tylko o to, ile sztuk danego dobra producent może sprzedać, oraz i ile pieniędzy uzyska z tego tytułu.

  http://3droga.pl/gospodarka/teka-childress-wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-
  o-dystrybucjonizmie/

 271. Boydar said

  @ XYZ (267) drugi link

  „… świadczy o wysiłkach Naczelnika /Kościuszki/ w propagowaniu świeckiej moralności połączonej z ideą zgodnego współżycia wyznawców wszystkich religii historycznych w celu rozwiązywania problemów realnego życia …”

  Że tez nikomu do głowy nie przyjdzie zadać pytania, jak to możliwe, że dokonania rewolucji antyfrancuskiej w niczym mu jednak szczególnie nie przeszkadzały …

 272. xyz said

  http://3droga.pl/gospodarka/william-t-cavanaugh-niewola-wolnego-rynku/

  Amerykanie zaczęli od pierwszego statku z kilkoma murzyńskimi niewolnikami na plantację bawełny – mają dziś 40 milionów Murzynów i czarnoskórego prezydenta za chwilę takoż. Anglicy dopieszczają Hindusów (zwłaszcza stomatologów – ciekawe, jak to się zaczęło?), Holendrzy wszystkich ze wszystkich portów, toteż żyć się nie da tam absolutnie, chyba że tak jak Leo Beenhakker – na wyjeździe. Rosja do dziś nie może się pozbyć przemytniczego podziemia Czeczeńców. Francja raz zaprosiła tysiąc poszkodowanych przez kolonializm Algierczyków, a za lat naście miłośników bagietek ma być mniej od zwolenników kebaba! Niemcy borykają się z zalewem Turków (Berlin) i Albańczyków. No dobra. A nam też jeszcze brakowało muzułmanów. Panie Boże, zmiłuj się!

  http://kin-rchristusrex.blogspot.se/2017/04/pawe-zarzeczny-przeciwko-przyjmowaniu.html

Sorry, the comment form is closed at this time.