Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak oPiSałbym partię Prezesa?

Posted by Marucha w dniu 2017-04-18 (wtorek)

W polskojęzycznych mediach z obcym kapitałem o Prawie i Sprawiedliwości pisze się jako o partii konserwatywnej i narodowej.

[Co dowodzi powszechności sku*wienia dziennikarzy i skretynienia ich czytelników – admin]

Sami członkowie i sympatycy PiS-u uważają się za najbardziej prawicowy odłam polskiej prawicy.

Czy rzeczywiście PiS powinno uważać się za formację narodową lub prawicową? W tym celu warto prześledzić ewolucję tej formacji na przestrzeni lat swojego istnienia oraz zwrócić uwagę na spuściznę, do jakiej odnosi się ta formacja.

Ponieważ przyjmuje się, iż ważnym nośnikiem wartości w życiu człowieka jest jego dom rodzinny, zwróćmy więc uwagę, jakimi wartościami zaszczepiani byli w domu bracia Kaczyńscy.

Ich matka, Barbara Kaczyńska, była dobrą znajomą Jana Józefa Lipskiego, masona który znaczną część swojego życia poświęcił na walkę z polskim ruchem narodowym. Po jego śmierci Jadwiga Kaczyńska stara się za wszelką cenę pielęgnować dorobek Lipskiego i jak sama przyznaje jej synowie wychowywali się oraz kształtowali w oparciu o jego przekonania. Nie dziwić więc powinno, skąd wzięła się głęboka niechęć do myśli politycznej narodowej demokracji w ich działalności politycznej.

Oczywiście przyszedł taki czas kiedy Jarosław Kaczyński zdał sobie sprawę, że dla przejęcia pełni władzy w Polsce koniecznym będzie jednak wejście w narodowe buty. Jak na wyrachowanego cynika przystało robi to bez mrugnięcia okiem. Od tej chwili już nie tylko Piłsudski będzie ikoną materiałów propagandowych PiS-u, ale stanie się nim również Dmowski.

Pierwszą ofiarą zmiany kursu stanie się Liga Polskich Rodzin, która stanowiła dla niego najgroźniejszą konkurencję na tzw. polskiej prawicy. Działaniem tym, przy nieocenionej współpracy ojca dyrektora, PiS pozbywa się poważnego konkurenta ułatwiając sobie drogę na szczyt.

Narodowym nie można uznać z pewnością ugrupowania, które poparło przystąpienie Polski do UE, jak i narodowym nie można uznać prezydenta podpisującego traktat lizboński.

Idźmy jednak dalej. Jednym z wyznaczników rzekomego konserwatyzmu PiS-u jest przywiązanie do religii katolickiej i Kościoła jako takiego. Tu warto przypomnieć, iż w początkowym okresie działalności partii braci Kaczyńskich głoszą oni tezę o tym, iż Radio Maryja ma nadajniki na Uralu, co miało rzekomo podkreślać prorosyjskość przesłania stacji ojca dyrektora.

Przy okazji wartości katolickich warto wspomnieć o tym, jak głosuje PiS w Sejmie – ilekroć mają miejsce głosowania w sprawie obrony życia, o przypadkowych osobach na listach wyborczych, które zostają później radnymi z ramienia tej partii mając za sobą karierę w branży porno i nie widząc w tym nic niewłaściwego. Portal prawy.pl informował też o zaangażowaniu Ministerstwa Edukacji w promocję edukacji seksualnej pomimo zapewnień, że takiej polityki prowadził nie będzie.

Partia prezesa nie jest ani partią narodową ani konserwatywną. Narodowcy uznają prymat narodu nad państwem czyli dokładnie tak jak w klasycznej cywilizacji łacińskiej, natomiast prezes nawiązuje do myśli naczelnika Piłsudskiego stawiając państwo ponad narodem. Naród w takim układzie jest tylko trybikiem w budowie państwa, trochę niczym poddani faraona.

Faraon nie był po to żeby poprawiać sytuację życiową swoich poddanych, tylko był po to, aby wzmacniać pozycję własną i pozycję państwa. Przypomnijmy więc tylko, iż Ziuk był niepodległościowym socjalistą i takie też poglądy głosi i wdraża też dzisiejszy PiS.

W naszym kraju scena polityczna jest powywracana do góry nogami. Kiedy do władzy doszło „lewicowe” SLD to zasłynęło zabraniem części ulgi studenckiej na przejazdy PKP i skróceniem zasiłków macierzyńskich, kiedy do władzy doszedł rzekomo „prawicowy” PiS to wprowadził program 500+.

Gdyby PiS był formacją narodową myśląc o polityce demograficznej państwa, miałby na uwadze działania na rzecz przyrostu naturalnego istotnego dla wzrostu siły narodu. W ujęciu PiS-owskim polityka ta ma wzmocnić siłę państwa, która z kolei to siła pozwoli na utrzymanie się u władzy PiS-owskiej neosanacji. PiS, tak jak Piłsudski, nie ukrywa swojej pogardy dla rosyjskiej mentalności i rosyjskiego sposobu sprawowania władzy, uważając przy tym siebie za emanację najlepszych cech cywilizacji łacińskiej.

W rzeczywistości to właśnie PiS próbuje, podobnie tak jak Ziuk i jego świta przed wojną, budować państwo w oparciu mieszankę cywilizacji turańskiej i bizantyńskiej. Wykorzystywanie religii do celów politycznych, rządy autorytarne, kult jednostki, państwo jako obóz militarnych w ciągłej gotowości do konfrontacji zbrojnej, nepotyzm, kolesiostwo, dulszczyzna, wmawianie narodowi, że żyje w państwie które jest mocarstwem.

Siłą takiego państwa jest jednomyślność. Tak jak myśli prezes, tak ma myśleć cała reszta; jakież to różne od myśli Narodowej Demokracji, w której to siłą rozwijającą naród jest wymiana myśli i poglądów. Siłą ruchu narodowego była jego zdolność do ścierania się poglądów na chociażby kwestie gospodarcze, u lewicowych niepodległościowców takiej możliwości nie ma.

PiS, podobnie zresztą jak sanacja, to tradycja romantyczna, a więc gloryfikacja młodzieńczych uniesień, bezsensownych śmierci, klęsk powstańczych a wszystko to okraszone rusofobią, która ma zwierać szeregi i uzasadniać karanie za odchylenia.

Gdyby PiS był więc partią narodową, nie gloryfikowałby przegranych powstań czy biegania po lesie z bronią wbrew rozkazom dowództwa. Gdyby PiS było partią narodową czy konserwatywną, to odsunęłoby emocje i włączył racjonalne myślenie, idąc śladem polityki premiera Węgier Wiktora Orbana.

Rządząca aktualnie Polską partia posiada też dużą zdolność przytulania do siebie ludzi o poglądach, które na co dzień zaciekle zwalcza.

Poza ludźmi z PO, wysokie i ważne funkcje pełnią w PiS-ie ludzie sprawujący kiedyś funkcje w aparacie PRL-owskim. Sam ten fakt wg mnie nikogo nie przekreśla, ale otacza się takimi ludźmi partia, która rzekomo zwalcza tzw. komunę wszelkimi możliwymi środkami. Ostatnio w otoczeniu medialnym partii z Nowogrodzkiej bryluje była kandydatka na Prezydenta RP, pani Ogórek. Trawestując słynne hasło można rzec: „Socjaliści wszystkich partii łączcie się!”

I wreszcie dbałość o interesy żydowskie, ukraińskie czy amerykańskie bardziej niż o interes własnego narodu również nie ma nic wspólnego z poglądami narodowymi.

Im dłużej neosanacyjna formacja Kaczyńskiego, z nim jako neonaczelnikiem będzie u władzy, tym bardziej będzie to miało szkodliwe skutki zarówno dla polskiego konserwatyzmu, jak ruchu narodowego, a tym samym dla narodu polskiego. Z rządów sanacji nie wynikło dla Polski zbyt dużo dobrego, a nasza PiS-owska neosanacja jest w wymiarze intelektualnym tylko popłuczynami swojej poprzedniczki, więc tym bardziej nie będzie raczej dobrego chleba dla Polski z tej zanieczyszczonej mąki.

Arkadiusz Miksa
Za http://prawy.pl/48793-jak-opisalbym-partie-prezesa/
http://miksa.neon24.pl

Komentarzy 18 to “Jak oPiSałbym partię Prezesa?”

 1. Marcin said

  PiS jest narodowy tylko ze narodu wybranego.

 2. Boydar said

  Kiedyś, dość popularne było powiedzenie – „kapitał nie ma narodowości”. Z biegiem czasu okazało się że jednak ma. Dzisiaj bliższą prawdy wydaje się teza – „narodowość ma loża, ale nie jej członkowie”.

  Tak się zastanawiam czasem, jakie zasługi wniósł do historii Mikołaj Kopernik. Nic w jego biografii na nie nie wskazuje. Albo prawie nic. Może był sprytniejszy od nich wszystkich.

 3. JerzyS said

  Widzimy metodę!

  Każdy używa i udoskonala swoją metodę.

  Znając metodę możemy zidentyfikować zleceniodawcę i pośrednika zleceniodawcy!

  Komu wysługiwał się JP1 wiemy.

  „Gdyby PiS był więc partią narodową,
  nie gloryfikowałby przegranych powstań
  czy biegania po lesie z bronią wbrew rozkazom dowództwa”

 4. konfuzjusz said

  JP1, panie Jerzy, nie miał czasu nikomu się wysługiwać. Ot, tak, gwoli literówki.

  A z krytyką bohaterów, chłopaków z Lubelszczyzny i Scyzoryków, niech Pan łaskawie zechce poczekać do sierpnia, wtedy będzie doroczny festiwal plucia.

 5. Stan said

  Wszędzie gdzie dotkniesz to polskie bagno i piekło.
  Przykład idzie z góry od polityków, posłów, prezesów na państwowych nietykalnych posadach,
  trenerów, lekarzy z poczuciem czarnego sumienia, biskupach, itp. którzy codziennie rodakom pokazują Kozakiewicza gest ……

  Tylko szmal, szmal, pazerność, łamanie przepisów, omijanie ich, prawo zawsze jest po ich i tylko
  ich stronie wyciągają wszelkimi sposobami od wszystkich,
  a najlepiej z paru źródeł nieuczciwe brudne pieniądze.

  Taki sposób życia i postępowania dla nich to norma.
  Prześcigają się w tym złodziejskim fachu , aby być najlepszym, to jest dla nich miarą człowieczeństwa.

  Ludzie pozbawieni honoru i godności, nie dbają o młode pokolenie.
  Zwykły szary Polak na tych PANÓW CWANIAKÓW haruje i dawno już stracił nadzieję, że to może się kiedyś skończyć …

  To nie przykład idzie z góry bo kto wzoruje się na politykach?
  To polityka jest emanacją tego co wynika z naszej mentalności na którą składają
  się takie cechy jak kłótliwość, zawiść, obłuda, egoizm, zakłamanie.

  Koniec końców każdy sukces, który zdarzy się „pomimo” potrafimy przekuć w klęskę.
  I tak pewnie będzie z lekkoatletyką, a szkoda bo wydawało się że nadchodzi świt nowego wunderteamu

 6. Pinxit said

  Z panem Miksa zgadzam sie zdecywoanie i w tym, ze obaj nie bardzo wiemy, co kto rozumie pod pojeciem „prawica” czy „lewica”
  Czy wystarczy udawac chrzescijanina, podszywac sie pod katolicyzm zeby miec prawo sie nazywac „prawica”?.

  Podobno kapusta nie przestanie byc kapusta nawet jesli sie ja nazwie fijolkiem alpejskim.
  I czy osoba wierzaca moze byc lewicowa? A prawicowa to koniecznie ksiadz Rydzyk?
  W ogole czy ksiadz powinien byc na lewo, na prawo czy na wprost?
  Kiedys nas uczyli, ze rewolucjonisci sa lewicowi.
  Teraz lewica walczy o pokoj.
  To wszystko jest pokielbaszone choc stanowi wielkie haslo wyborcze w czasie kampanii.
  A juz jak sie patrze na Kaczora i Macierewicza to zaczynam rozumiec na czym polega wybryk natury.

 7. Kojak said

  ZIUL BUDOWAL ? CO NIBY BUDOWAL ? TOC TO ZWYKLY NIEOKRZESANY CHAM I BYDLAK . TAKIM BYDLAKAMI I CHAMAMI SIE TEZ OTACZAL ! NIC NIE BUDOWAL TYLKO SPRAWOWAL ZE SWOJA SZAJKA WLADZE JAK ZWYKLY BANDYTA I RZEZIMIESZEK OTACZAJAC SIE DYLENTANTAMI I LAJDAKAMI ! KILKUNASTU JEGO BYDLAKOW KTORYCH ZROBIL GENERALAMI UCIEKLO Z POLA BITWY W CZASIE II WOJNY SWIATOWEJ !

 8. Zbyszko said

  Od dzisiaj, po tym co usłyszałem w tym materiale:
  .https://www.youtube.com/watch?v=RnxaK3e3aPI
  zmieniam zdanie o Jarosławie Kaczyńskim. Nie wiem co się z nim stało, być może to ta podobno ciężka choroba i widmo… naszej nieśmiertelności. Może to właśnie stąd taka przemiana w kierunku nawrócenia i… zadośćuczynienia. Jako głęboko wierzący katolik, życzę Panu Kaczyńskiemu, żeby zdążył.
  Gorąco zachęcam do wysłuchania tego materiału.
  P.S. m.in, tutaj o naszej nieśmiertelności :
  .https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU&t=3525s

 9. NICK said

  P. Zbyszko. (8).
  Niech un sam szuka Kluczy Piotrowych. Dla siebie.

 10. Maverick said

  Kaczyński ma syndrom małego, a jest posłuszny żydo-masonskiemu NWO. Naprawdę w nosie ma interesy Polski,on gra dla nich..

 11. NC said

  Zbyszko said
  2017-04-18 (wtorek) @ 19:47:50
  Od dzisiaj, po tym co usłyszałem w tym materiale:
  .https://www.youtube.com/watch?v=RnxaK3e3aPI
  zmieniam zdanie o Jarosławie Kaczyńskim.

  Ta wypowiedź JK jest sprzed ponad roku.
  I co zrobiono?

 12. Opis powinien być nawiązany do podziału sceny teatru polityki,wg Stanisława Michalkiewicza,do STRONNICTW:RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Jest tego spadek.że dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  To dokument na doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię!!!
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU,stąd jaka jest i jaka powinna być strategia dla Polski?!

 13. Zbyszko said

  NC @11 zobaczymy. Ludzie zmieniają się w Obliczu Prawdy z którą każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć a naiwnie to oddalamy, bo psuje to nam ten codzienny rytuał picia kawy przy jakiejś Gazecie Wyborowej czy jakiejś innej „Polskiej”.
  Z przesłania danego nam przez Bł Annę Katarzynę Emmerich, wiemy, że ci którym udało się nie spaść poniżej tej wątłej granicy pomiędzy Czyśćcem a piekłem, BŁAGAJĄ, MODLĄ SIĘ, jeżeli Pan Bóg da im czasami Łaskę, WRACAJĄ na Ziemię, by nakłonić ludzi którzy mogą im ulżyć w mękach czyśćcowych, BY NAPRAWILI I ZADOŚĆUCZYNILI ZA ICH GRZECHY.
  Skąd możemy wiedzieć czy zmarły Lech Kaczyński nie dostał Łaski od Pana Boga, by wrócić do brata i prosić go naprawienie jego grzechów, np podpisanie w stosunku do Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski, okupacyjnego TL, czy zatajanie prawdy o Jedwabnym, czy sprawa najważniejsza… NARODOWE MODLITWY ZA MILIONY OFIAR TZW TRANSFORMACJI USTROJOWEJ
  TAM NIE MA ŻARTÓW…
  Z tego co wiem, Pan Jarosław stoi właśnie przed świadomością OBLICZA, którą tak wszyscy – jako niewygodną – odrzucamy.
  Jestem przekonany, święcie wierzę, że TAM u GÓRY to np Edward Gierek (i Władysław Gomułka) jest w NIEWYOBRAŻALNIE LEPSZEJ sytuacji niż Lech Kaczyński.
  Może więc, być może Pan Jarosław Kaczyński o tym wie i próbuje jeszcze naprawić, co tylko się da…
  Zachęcam do zapoznania się z przekazami Bł A.K. Emmerich i wieloma przekazami danymi nam przez innych Świętych i naprawiajmy swoje i naszych bliskich zmarłych grzechy.
  P.S. można się z tych przekazów m.in dowiedzieć, że dusze które ograbiły innych, nakradły, proszą, błagają swoich bliskich na ZIemi, by oddały łupy i zadośćuczyniły za grzechy…. Który potomny jednak, odda łupy ojca, które dostał w spadku? zazwyczaj tak jest że łatwo przyszło, łatwo poszło i czasami nie ma już czego oddawać…
  Oddawajmy więc łupy sami i zadośćuczyniajmy za grzechy sami, póki tu na Ziemi jeszcze jesteśmy…

 14. Zbyszko said

  NC @11 może jeszcze wtedy nie wiedział jak bardzo jest chory i myślał że Pana Boga można oszukać pustymi deklaracjami… Zobaczymy…
  Zachęcam do obejrzenia takiej bardzo sugestywnej wizji poetyckiej, zrobionej na podstawie danych nam właśnie, przez mistyków i Świętych, wielu przekazów:

 15. Yah said

  „Oddawajmy więc łupy sami i zadośćuczyniajmy za grzechy sami, póki tu na Ziemi jeszcze jesteśmy…”

  Słuszne, ale na tym łez padole zamiast skruchy, szał łupienia i grzeszenia.

  Niektórzy maja wszystko, co w materialnym świecie można zdobyć i …. jeszcze im mało.
  Co im jeszcze potrzeba ? Tak zmienić kościół, by przymykał oczy na ich grzechy pod pozorami miłosierdzia i „dostosowania” kościoła do współczesnych czasów.
  Do Prezesa raczej żaden przekaz od Lecha nie dociera. Gdyby docierał, to wiedziałby, że katastrofa smoleńska to nie zamach lub przypadek, tylko kara za sprzedanie Polski UE – ostrzeżenie dla wszystkich postsolidarnościowców i beneficjentów przemian po 1989 roku.

 16. Boydar said

  „… Może więc, być może Pan Jarosław Kaczyński o tym wie i próbuje jeszcze naprawić, co tylko się da …” – Pan Zbyszko

  „… Wystarczyło by „nie kłam” ! …” – Boydar

  „… poparte plutonem egzekucyjnym …” – Pan Gajowy

  „… tyle w tej sprawie …” – Jarosław Kaczyński

  (cytaty powyższe pochodzą ze źródeł niekoniecznie związanych)

 17. NICK said

  Jeżeli jesteście chorzy?
  To macie obowiązek napisać!

  Tak, jestem chory.

  Lecz chcę napisać.

  Pisz!!!

 18. Boydar said

  Panie NICK’u, a czy ja wyglądam na zdrowego ? Co tu pisać …

Sorry, the comment form is closed at this time.