Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Korea to nie Irak

Posted by Marucha w dniu 2017-04-18 (wtorek)

Kilka dni temu prezydent Trump oświadczył, że „Korea Płn. stała się problemem, którym musimy się zająć”. Powiedział także, że liczy w tym zakresie na współpracę Chin. A jeśli Chiny nie zechcą współpracować to jest gotów załatwić to sam.

W celu „załatwienia problemu” strona amerykańska rozpoczęła wielką akcję polityczną, propagandową i militarną, mającą na celu zastraszenie władz w Pjongjangu. Elementem tej akcji był też pokaz w postaci detonacji bomby o wielkiej sile w Afganistanie (MOAB, Mother of All Bombs).

Jednocześnie nakręcano napięcie w mediach generując przecieki o możliwym ataku w ciągu najbliższej doby. Była to doba, podczas której w Korei Północnej obchodzona miała być 105. rocznica urodzin Kim Ir Sena. Chodziło zapewne o przestraszenie Kim Dzong Una tak, aby obchody odwołał, a przynajmniej osobiście nie brał w nich udziału ze względu na obawy przed amerykańskim atakiem.

Gdyby tak się stało byłoby to propagandowe i psychologiczne zwycięstwo Trumpa i mógłby on wtedy wzmocnić naciski. Tak się nie stało: Kim wziął udział w uroczystościach i przyjął paradę wojskową. Na dodatek pokazano tam, chyba osiem rodzajów rakiet balistycznych, jakimi dysponuje koreańska armia. Od rakiet taktycznych krótkiego zasięgu po międzykontynentalne. Zademonstrowano także, po raz pierwszy, pociski balistyczne Pukkuksong-2, przeznaczone do wystrzeliwania z okrętów podwodnych.

Tym samym Kim pokazał, że się nie boi, że ma czym odpowiedzieć na atak za strony USA i że odpowiedź ta może być miażdżąca, albowiem dysponuje on rozlicznymi środkami przenoszenia głowić jądrowych o różnym zasięgu.

Wygląda na to, że USA nie są w stanie zneutralizować siły militarnej koreańskiego dyktatora przy pomocy środków konwencjonalnych. Pamiętajmy, że Saddam Husajn, dyktator Iraku, dysponował, swego czasu, tylko starymi rakietami średniego zasięgu typu Scud z głowicami konwencjonalnymi, a był w stanie skutecznie nimi zaatakować Izrael i Arabię Saudyjską pomimo tego, że walczył jednocześnie z półmilionową armią USA i jej sojuszników.

Korea posiada rakiety o wiele bardziej zaawansowane, o dużym zasięgu i co najważniejsze ma głowice jądrowe. To jest zupełnie inny poziom zagrożenia.

Trump chciał na początku, zastraszyć Kima, zdobyć przewagę psychologiczną, i to się nie udało. Jeffrey Lewis omawiając w „Foreign Policy” koreańską strategię, napisał, że opiera się ona na zmasowanym ataku bronią jądrową na początku wojny. I taki atak może stać się rzeczywistością zanim Trump zdąży napisać o tym tweeta. Obecny stan meczu Kim – Trump, 1:0 dla Kima.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 81 to “Korea to nie Irak”

 1. Władek said

  Najlepszą forma obrony jest atak. Albo Korea zaatakuje parchów całym swoim potencjałem włącznie z atomowym, albo będzie przez parchów bita, niszczona, mordowana i rozkradana jak inne kraje.

 2. Ale dlaczego? said

  Świat nie jest czarno-biały.
  Korea Płn. to barbarzyński twór ideologii komunistycznej, gdzie ludzie żyją zniewoleni, jak w ZSRR za czasów Stalina.
  Co nie zmienia faktu, że USA, obecnie wynaturzenie ideologii kapitalistycznej, też jest wrzodem.
  I nie zmienia to faktu, że w razie ataku może dojść do wojny atomowej…

 3. La Reine Toronto said

  sytuacja miedzynarodowa jest b.niebezpieczna z powodu Trumpkowej ‚armady’ plynacej w kierunku Koreii Pn.; Japonia, Chiny, Rosja sa w pogotowiu …prosze wysluchac.UK tez jest przeciwna ofensywnosci US jak i Turcja tez.
  Trump jest nieprzywidywalny i zachowuje sie jak chlopczyk bawiacy sie w piaskownicy swoimi zolnierzykami…z niebezpiecznymi kolegami.

 4. elo said

  A jednak bomby atomowej nie zdetonowali koreańczycy jak to mieli w zwyczaju. Przestraszyli się amerykanów.

 5. Władek said

  Nie wydaje mi się, żeby „zniewolenie” Koreańczyków było większe niż zniewolenie tych państw, które zostały zniszczone i wymordowane przez anglo-syjonistycznych podpalaczy świata.

  Prewencyjne uderzenie atomowe Koreańczyków na parchów jest właśnie tym, czego w tej chwili najbardziej im potrzeba, żeby uspokoili się i dali innym narodom żyć w spokoju i pokoju.

 6. Władek said

  Im szybciej i mocniej Koreańczycy uderzą w Trumpa i jego żydowską bandę, tym więcej zrobią dobrego dla całego świata. Nie można pozwolić, by Trump i jego żydowski gang podpalili i zniszczyli cały świat. Niedługo może być za późno…

  http://www.tvn24.pl/usa-pierwszy-lotniczy-test-b61-12,732761,s.html

 7. aa said

  W porzadku. Ale nie rozumie dlaczego autor nazywa Przywodce Korei-dyktatorem
  Trampek i inne przydupasy moga tylko marzyc o poparciu jakim sie on cieszy, przy okazji parady narodowo wojskowej mozna bylo widziec z jaka radoscia narod go wita i jak rozwinieta jest pod kazdym wzgledem KRDL mimo wieloletniej proby izolacji i degradacji. Narod koreanski doskonale zdaje sobie sprawe z jakim bezwzglednym i podlym wrogiem ma do czynienia odwrotnie do np Japonczykow, ktorzy maja wszelkie podstawy aby nienawidziec angloamerykanow-kroliki doswiadczalne bomby atomowej-a jednak poddali sie swemu wrogowi i co gorsze wspolpracuja z nim.
  Wlasnie to ze KRDL ma czym odpowiedziec zapewnia im bezpieczenstwo-imperialisci amerykanscy wraz ze swymi wasalami moga napasc tylko na slabych i bezbronnych-przyklad dla reszty narodow

 8. MARO said

  @2

  Ale pierdzielenie. Chyba wersja z CNN czy z Gazety Wyborczej albo Radia Maryja?

  Jakaś ideologia musi istnieć aby zjednoczyć naród, którego istnienie jest zagrożone. Korea istnieje dzisiaj wyłącznie dzięki interwencji Chin Ludowych i Związku Radzieckiego, które uratowały naród przed ludobójstwem zgotowanym przez Wielkiego Szatana.

  Komunizm, czy raczej narodowy socjalizm, to znacznie lepsza ideologia od konsumeryzmu, krzewienia „demokracji i praw człowieka” czy wpierdzielania kremówek Wojtyły.

  Ciekawe byłoby porównanie społeczeństwa Korei Północnej i Polski czy Ameryki Północnej. Obawiam się że takie porównanie byłoby druzgocące dla kapitalizmu.

 9. markglogg said

  Przytaczam jeszcze raz, co otrzymałem wczoraj. I z komentarzem, że Trump obiecywał swym wyborcom, że nałoży cło 45 % na wyroby chińskie w USA, ale o tej „obiecance” nagle zapomniał:

  roszę poczytać, co donosi poniższy webste:

  https://theconservativetreehouse.com/2017/04/15/president-trump-realigning-geo-political-alliances-and-few-paying-attention/
  or http://tinyurl.com/mjdqkml

  Otóż prezydent Trump spotkał się 6 i 7 kwietnia br. z przezydentem Chin Xi Jinping. I jakie to poczynania PREZYDENTA CHIN obserwujemy w następstwie tego spotkania:

  (What actions has President Trump taken, other than ‘not’ doing something, and what actions has President Xi Jinping taken:)

  ♦ Po raz pierwszy w historii Chiny nie poparły Rosji w veto w Radzie Bezpieczeństwa odnośnie (ataku USA) w Syrii. Chiny tylko wstrzymały się od głosu.

  ♦ Chiny zawróciły około 12 statków z ładunkiem importowanego z Korei Północnej 400 tysiącami ton metrycznych węgla importowanego z Korei Północnej. Chiny rozpoczęły embargo na węgiel z Korei Północnej. Chiny rozpoczęły import węgla do wytopu stali z kopalń USA.

  ♦ Dodatkowo, w ramach sankcji ekonomicznych Chiny wstrzymały eksport ropy naftowej do Korei Północnej.

  ♦ Co więcej w ramach politycznej izolacji – Chiny wstrzymały loty między Pekinem i Phenianem. (No i warto dodać, że Chiny zgromadziły ponad 150 tysięcy swych wojsk na granicy z Pn. Koreą – ponoć by „asystować” uciekinierom koreańskim, gdy amerykańskie bombardowania – zapewne i tamtejszych central atomowych – się zaczną – MG).

  ♦ A w najbardziej uderzającym sejsmicznym wstrząsie w sojuszach geopolitycznych, Chiny stały się otwarte na na dyskusję o zdenuklearyzowanej Korei Północnej – co oznacza pozbawienie tej KRLD broni atomowej. Co więcej, Korea Północna nie ma być włączona do tych rozmów. A zatem Chiny, Stany Zjednoczone, Rosja i Korea Północna będą dyskutować jak pozbawić KRLD broni atomowej.(Jest to rodzaj nowego Planu Marshalla).

  Piękne to wszystko?

  W dodatku w kierunku Korei Północnej płyną aktualnie dodatkowe dwa amerykańskie lotniskowce, a jakiś główny generał USA na BBC powiedział, z godzinę temu, że nareszcie zrobimy coś z tą GNIDĄ (lub słowo w tym rodzaju).

  Czyż nie pięknie zaczyna wyglądać świat w pierwszej połowie XXI wieku? Patrząc wczoraj na defiladę w Phenianie pomyślałem sobie, że to „łabędzi śpiew” (przed)ostatniego reżymu komunistycznego na świecie. Ale przynajmniej był to piękny, dla oka, pokaz.

  What affirmative action did President Trump have to take in order to get China to move toward the position of mutual benefit?
  Answer: None!…”
  More at link site

 10. Siggi said

  W I wojnie koreańsko-amerykańskiej(…miejmy nadzieję ,że ostatnia)zginęło 20% ludności północnej części.Lotnictwo radzieckie strąciło 1001 samolotów USA.
  Wojny nie będzie,pomimo skierowania tam dużych sił morskich USA.Jedynie przypadek może być poczatkiem tragedii,wielkiej tragedii.Tak było w Zatoce Tonkijskiej,kiedy jakiś dwóch podpitych żołnierzy otworzylo ogień do kutra wietnamskiego , ten odpowiedział też ogniem.
  Dotychczas KRLD przeprowadziła sześć testów z bronią nuklearną pod ziemią z użyciem „urządzenia „atomowego,a to nie to samo co głowica atomowa.W opinii rosyjskich generałów,którzy ostatnio występują na tele-show od urzadzenia do głowicy jest spora jeszcze odległość.Tzn aby uzyskać głowicę do rakiety ,muszą jeszcze długo popracować.
  W KRLD wiedzą,że żeby istnieć ,muszą odstraszać militarnie,w przeciwnym wypadku zaraz im…przyniosą demokrację i prawa człowieka.W tej chwili wystarczy im sił konwencjonalnych aby odstraszyć.Konfliktu nie chce Japonia,Korea Południowa a kilka kluczowych państw zachodnich nie popiera tej akcji przeciw Korei Płn.Jednoznaczne zachowanie ChRL i RF,które wzmocniły swoje wojska na granicy z KRLD spowodują,że minie to napięcie.

 11. konfuzjusz said

  Mam nadzieję, panie Siggi, że panskie przewidywania okażą sie trafne. Że zdążymy odejść w sposób mniej lub więcej naturalny.

  A że jakis idiota może przypadkiem nacisnąć guzik, to inna sprawa. Jak ta pani sprzątająca na Kremlu, pamięta pan ten kawał?

 12. Franz said

 13. Ale dlaczego? said

  @Maro
  Nie masz pojęcia o czym mówisz.
  Usprawiedliwianie Korei Płn. jest tak samo głupie jak usprawiedliwianie podpalanie krajów arabskich przez Zachód.
  To 2 strony tego samego zła.
  I jedna i druga jest zbrodnicza.
  Opowiadanie się po którejkolwiek oznacza branie krwi ofiar tych wynaturzeń na swoje ręce.

 14. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/media-tajne-rozmowy-przedstawicieli-chin-w-korei-polnocnej/z6c977x

  11/Ale dlaczego? said
  Usprawiedliwianie Korei Płn. jest tak samo głupie jak usprawiedliwianie podpalanie krajów arabskich przez Zachód.
  —–
  Kompletnie nieadekwatna analogia,wręcz pokraczna.

 15. Pinxit said

  11
  Ale dlaczego?
  A jakie panstwo zaatakowala Korea Polnocna? Komu zagraza?
  Co takiego zbrodniczego ma Korea Polnocna w porownaniu chocby nawet z Katarem, ktory odpowiada za smierc milionow ludzi??
  Dlaczego i na jakiej podstawie oskarzamy Kima o tyranie i zbrodnie?

  Takie chlapanie glupot bez pokrycia i to przez jakiegos „Ale dlaczego”, ktory pochodzi z kraju zaangazowanego aktualnie w kilkanascie nielegalnych, zbrodniczych wojen.
  Zbrodniczy jest polski rzad, ktory napadl na Jugoslawie, ktory pomaga w mordowaniu ludnosci Afganistanu, Libii, a teraz Syrii.
  Popatrz do lustra „ale dlaczego” i zastanow sie czy potrzebujesz nowa twarz czy nowe lusterko?.
  Korea ci sie nie podoba?
  A polskie wojsko i polska policja w Kosowie ci sie podoba?
  A popieranie i finansowanie banderowcow ci sie podoba?

 16. Siggi said

  13/Pinxit said
  —–
  W pełni podzielam i solidaryzuję się z ocean.
  —–
  Dlaczego i na jakiej podstawie oskarzamy Kima o tyranie i zbrodnie?
  Odpowiadam :…na podstwie gazet południowo-koreańskich, w których … samo prawdo,tys prawdo i dżóvno prawdo.Skąd my to znamy?

 17. MARO said

  Warto znać historię.

  Do dzisiaj jedynym krajem, który zdecydował się na użycie broni atomowej przeciwko bezbronnej ludności cywilnej jest Wielki Szatan. Hiroszima i Nagasaki. Żaden inny kraj nie zdecydował się na takie barbarzyństwo. Potem używali jeszcze jakichś cudów ze zubożonym uranem, między innymi w Iraku czy w Jugosławii.

  Kilka krajów ma broń atomową, jest ona dobrym środkiem odstraszania bandytów takich jak wspomniany wyżej Wielki Szatan.

  Korea Północna jest krajem prowadzącym politykę pokojową. Kogo zaatakowała Korea Północna w ostatnich pięćdziesięciu latach?

  Wielki Szatan specjalizuje się wojnie. Ile krajów zaatakował Wielki Szatan, chociażby w ostatnich dziesięciu latach?

  Ja tym skurwysynom Jugosławii nie zapomnę…

  Korea Półniocna potrzebuje broni atomowej w celu odstraszania a nie w celu prowadzenia wojen.

 18. Pinxit said

  14
  Siggi
  Poludniowa Korea nie jest panstwem sensu stricte. . Rzadzi nia kilkanascie korporacji glownie amerykanskich.
  Natomiast mieszkaja tam tez Koreanczycy.
  Ostatnio bardzo sie wystraszyli rzadow pani Park, ktora byla na uslugach tych korporacji.
  Pani Park jest juz w areszcie ale prasa zachodnia dosc oglednie pisala o demonstracjach w Seulu i rozprawie pani prezydent oskarzonej o korupcje. A ta korupcja polegala na tym, ze podpisala zgode na zainstalowanie systemu THAAD, co bylo jawna prowokacja amerykanska.
  THAAD ma silne radary, ktore moga szpiegowac polowe terytorium Chin.
  Ale sa glownie -podobno- przeciwko Korei Polnocnej.
  Naturalnie rzady bylej pani prezydent wyraznie faworyzowaly obce firmy kosztem obywateli koreanskich.
  Jakos tak sie ostatnio sklada, ze Koreanczycy boja sie wojny. Zyje im sie dostatnio i ‚mrowczo” . Pracuja jak mrowki i nie marzy im sie kolejna wojna koreanska.
  Chodza nawet sluchy dosc natarczywe, ze obywatele obu Korei nie mialyby nic przeciwko polaczeniu. Jest to jak na razie niemozliwe, bo Amerykanie napewno by sie nie wyniesli z Seulu a administracja Seulu i nie tylko administracja ale i biznes, oswiata, prawodawstwo, w ogole zarzadzanie mialoby duze klopoty z przestawieniem sie na inny system.
  I to korporacje powoduja, ze oba te panstwa sa sobie urzedowo nieprzychylne.

 19. rafal z said

  myślę że skupienie uwagi na Korei jest tylko blefem USA. A w odpowiednim momencie zaangażują się całkowicie w Syrii

 20. NICK said

  Rafał Z. (16).
  Całkowicie to na pewno NIE. We Syrii. Jest wiele innych pól działań usraelskich. Retorycznie: a gdzie ich nie ma???

  Potem pożoga i zamęt.
  TYLKO. Gdzie jest DIAMENT?
  Prosty. Ludzki. Naturalny.
  Kominek? Słusznie. Napalm. Y.
  Może czucie Wietnamu?

  Angaż usraela to wywoływanie wojny.
  Spoko. Wkrótce.

  NIESPOTYKANE ZADŁUŻENIE usraela=WOJNA.

  Polonusy? W cenie.
  Konsumpcja!!!

  Wnuki tam macie.
  Do FEMA?

 21. Racjonalista said

  Komunizm w wersji propagandowej niczym nie różni się od nacjonalizmu i dlatego jest tak pociągający. W wersji realnej natomiast komunizm polega na nacjonalizacji (zabieranie własności gojom i przekazywanie jej władzy ludowej, czyli żydom). Liczne towarzyszące realnej komunie absurdy mają na celu sowietyzację ludu, czyli degenerację i ogłupienie milionów, by lud był bardziej spolegliwy wobec władzy ludowej (czyli żydowskiej).

  Korea Północna wygląda na kraj, który komunę w wersji propagandowej stosuje także w praktyce, czyli tak naprawdę północnokoreański komunizm to forma nacjonalizmu. Podobne mylenie nacjonalizmu z komunizmem lub socjalizmem ma miejsce w Ameryce Łacińskiej. Winna temu jest komunistyczna propaganda, która zapożyczyła głoszone ludom idee od nacjonalistów i wpoiła ludziom, że to są idee komunistyczne albo socjalistyczne.

 22. Siggi said

  18/Pinxit said
  Chodza nawet sluchy dosc natarczywe, ze obywatele obu Korei nie mialyby nic przeciwko polaczeniu.
  —————
  Także słyszałem o tym.Było to w studio TV ,na którymś z centralnych kanałów Rosyjskiej Federacji i wypowiadały się osoby ,które często jeżdzą do KRLD,mają wiele kontaktów.To nie Polska,gdzie na palcach jednej ręki można policzyć takich,którzy tam byli.Bardzo ciekawe informacje,dane,spostrzeżenia.Najczęściej odwiedzają KRLD przedstawiciele Dumy Państwowej,kół gospodarczych,wojskowych,organizacji społ.zawodowych,także indywidualni turyści.W samym Phenianie jest ponad tysiąc restauracji – dla kogo?Na pokaz?Od 30-tu lat funkcjonują dwie linie metra tak jak w Warszawie.Wiele innych przykładów podają,które świadczą,że życie tam toczy się normalnie z nie takimi patologiami jak na Zachodzie.Tysiące Koreańczyków pokończyło studia w Chinach i ZSRR/Rosji, a obecny przywódca w Szwajcarii.
  Ponad 60-lat kraj i naród jest rozdarty na dwa kawałki.Nie cieszy to ani mieszkańców Północy ani Południa,czemu nie raz dawali wyraz.Rozdzielone sa całe rodziny.
  Rozmówcy rosyjscy twierdzą,że rozwój grożnej sytuacji obecnej może doprowadzić do momentu,że Koreańczycy spontanicznie zareaguja w obliczu grożącej im zagłady i zniszczą granicę.Bez narzucania sobie na wzajem koncepcji politycznych.Sytuacja musi być taka,w której USA musi zrozumieć,że tak dalej być nie może jak jest,żeby Koreańczycy byli całymi pokoleniami zakładnikami ich polityki.To może spowodować bezradność amerykańską,nie będą w stanie stłumić odruchu zjednoczenia narodu koreańskiego i odejdą,a z nimi część elit polit.biznesowych.
  Zjednoczenie Wietnamu było skutkiem krwawej wojny bohaterskich Wietnamczyków.Zjednoczenie Niemiec także odbyło sie na gwałtownej fali wzburzenia w Europie Wsch.,choć wielu mieszkańców Berlina chcieli by aby Mur odbudować i wrócić do NRD.
  Status Hong Kongu ,który jest częścią integralną Chin Ludowych dowodzi,że taka koncepcja ,nawet przejściowa duwsystemowa politycznie także w Korei ma realne szanse.
  Obecny kryzys -jeżeli nie dojdzie do użycia broni-musi się zakończyć trwałym „heppy endem”.Dobrze gdyby tak się stało.

 23. NICK said

  Siggi Panie.
  Szacunek za tą opinię. (22).

 24. Maćko said

  Korea to nie Irak – jasne. 25 milionów mieszkanców i zuzycie stali 9 razy mniejsz niz w Polsce i 800 mniejsze niz w Chinach. Maly, slabo uprzemyslowiony kraj, majacy dluuuga granice z Chinami. 😉

 25. Maćko said

  Przy okazji: https://fa.wikipedia.org/wiki/پینکسیت
  😉

 26. Boydar said

  Panie Macka, a może one to szanują tą stal, i nie muszą co dwa lata kupować nowej pralki bo stara się pragmatycznie rozp…liła ? I jeszcze parę innych przykładów odnośnie „zachodniego” gówna w sklepach.

 27. Maćko said

  Panie Radyobie, stal idzie masowo w infrastrukture i produkcje wojenna. Pralki czy radia tylko malutki % stali zuzywaja. Samochody nawet nie tak duzo, jak by sie moglo wydawac.

  Co do zywotnosci pralek, to nie wiem jakie szajse pan kupuje, ale moja pierwsza trwala Flip 10 lat i sprzedalem somsiadowi, druga tyz Pilip 20 lat i uzywa jej szwagierki syn do dzisiaj a trzecia super-duper-silver-nano Ciamchung opiera nas 7 lat bez narzekania tyle ze halasuje i uzywa za malo wody, jak na mój gust uczulony…. na chemie.

 28. Chiny prą do WYRZUCENIA 30 tyś. żołdaków US Army z Korei Południowej ! said

  Między Chinami a USA od 5 lat rozkręciła się ZIMNA WOJNA o wpływy gospodarcze i polityczne w regionie Pacyfiku.

  Bezpośrednie starcie między tymi wielkimi mocarstwami trudno nawet sobie wyobrazić, więc obie strony generują wojny ZASTĘPCZE, jak ta teraz z Północną Koreją.

  Chiny z Koreią Południową mają bardzo ożywione relacje gospodarcze, a ZJEDNOCZONA Koreia by była lepszym miejscem zbytu na chińskie produkty.

  Kilka lat temu rządy w obydwu Koreiach zaczęły dyskutować o ZJEDNOCZENIU, a ten temat był stymulowany przez Chiny. Relacje z obydwoma Koreiami Południową i Północną nawet się lekko ociepliły i otwarto nawet granicę w celu spotkania się rodzin ROZDZIELONYCH murem niezgody politycznej zorganizowanej przez USA w latach 1950-ych.

  Zjednoczenie Korei by spowodowało WYGNANIE ponad 30 tysięcy żołdaków amerykańskich OKUPUJACYCH Południową Koreię w kilku bazach amerykańskich, niby „obrońców” Korei Południowej.

  Te wojskowe bazy amerykańskie w Korei to pozostałość po wojnie koreańskiej 1950 – 1953 która była wygenerowana przez imperializm amerykański krwawych INTRYG na Półwyspie Koreańskim, czyli opłacenie REBELIANTÓW z południowej części Korei, którzy pod różnymi POZORAMI dali się PODPUŚĆ „dobrodziejom amerykańskim”.

  Przekupieni rebelianci(identycznie jak na ukrainie w 2014r) przeciwstawili się legalnej władzy całej Korei, aby dać pretekst do PODZIELENIA tej Korei na DWIE części, tak aby USA mogło wybudować bazę wojskową tak jak to było zainscenizowane też przez USA z napadem na Jugosławie, aby ROZWALIĆ ten kraj i wygenerować takie islamskie „Kosowo” na Serbskiej ziemi, aby tam wybudować BAZĘ wojskową US Army w celu osaczania Chin i ZSRR oraz posiadania przyczółku w subordynowaniu Japonii wobec USA.

  Oczywiście po zorganizowaniu WOJNY Koreańskiej przez imperializm amerykański w Korei Południowej znalezienie tam WYNAJETYCH frajerów „koreańczyków desydentów demokratycznych”, którzy za US dolary, rozwalili Koreię i stali się „władzą demokratyczną” nosicielami „amerykańskiej demokracji, …a jakże …

  Ta obecna retoryka wojenna USA w kierunku Korei Północnej to kolejna amerykańska „wojna zastępcza”, gdyż bezpośrednie starcie między tymi wielkimi mocarstwami jak Chiny czy Rosja trudno nawet sobie wyobrazić?

  Ten naiwniak D.Trump myśli sobie, że jak raz zaprosił chińskiego prezydenta 7-IV-2017 roku na obiad na Florydę, to niby zaraz Chiny pobiegną za obłudą Waszyngtonska jak barany za sianem.

  Otóż, Chiny chcą PRZEGNAĆ US Army z Korei Południowej i SKASOWAĆ te bazy amerykańskie, aby USA utraciły ten przyczółek w rejonie Pacyfiku i to USA NIE blokowało interesów Chin z Koreią i Krajami Pacyfiku.

  Czyli Chiny mówią WYNOCHA 30 tysiącom żołdaków US Army stacjonującym w Korei Południowej, a potem będzie ZJEDNOCZENIE Korei oraz będą układy o PRZYJAŻNI Chin z JEDNĄ ZJEDNOCZONĄ Koreią !

  Reunion of Korean families:

  Tego NIE życzy sobie imperializm żydo-waszyngtonski i żydo-bankstery z New Yorku:

 29. Maverick said

  Wojny raczej nie będzie bo straty w infrastrukturze poszły by w miliardy a ludzkie to kilka milionów po obu stronach.

  Starzy pamiętają wojnę i straszny głód, ale młodzi nie…

  W napiętej sytuacji wystarczy mała prowokacja.

  W Korei Północnej raczej panują stosunki feudalne owinięte w ideologię komunistyczną. Jak w feudalizmie tak i tam teraz życie ludzkie jest tanie. Władza jest dziedziczona. Posłuszeństwo wobec władzy jest wpajane od 5000 lat filozofią konfucjanizmu, taoizmu i buddyzmu.
  Dla tych co nie widzą to język koreański ma dwie formy jedną dla ludzi z górnej pułki tzw. elit i dla pospólstwa. Czyli istnieją dwa słowa do określenia tej samej czynności. Np. siadaj mówisz do kogoś gdy go respektujesz i jego status 앉으세요.
  anj-euseyo. Po polsku wymowa en czu sejo.

  Do służby i innych mówisz 시아 주
  sia ju.

 30. Maverick said

  Tereny zamieszkiwane poprzez Koreańczyków. Trzeba wspomnieć w Primorskim Kraju na Syberii mieszka około 50 000, trochę na Kamczatce, pozostawieni tam poprzez Japończyków po drugiej wojnie gdzie byli niewolniczą siłą roboczą w kopalniach podczas okupacji japońskiej. Uciekając pozostawili ich tam a oni zdecydowali się zostać w Rosji. Z resztą w okresach nieurodzajów emigrowali często na Syberię.

  Gdy Stalin przesiedlał ludzi w drugą stronę woził Koreańczyków są więc w Uzbekistanie, Turkmenistanie, Tadzikistanie i nawet na Ukrainie.

  Sam spotkałem kiedyś przy stoliku pokerowym piękną Koreankę z Rosji wspaniałe mówiącą po rosyjsku.

  Natomiast przy stuku zachodniej Mongolii istnieje republika zamieszkiwana poprzez spokrewniony lud z Koreańczykami którzy pozostali tam po tym gdy rozpadło się największe imperium świata Chin-gis Hana . Próbował podporządkować sobie i podbić Japonię Chyba wtedy nazywaną Vel ale cała flotę zatopił Tajfun i to nie raz ale dwa razy.

 31. Maverick said

  Polacy z pogardą lubią mówić o Azjatach, ale nie wiedzą ze w spadku po imperium Chin-gis Khana co 3-ci człowiek na świecie nosi geny mongolskie w tym wielu Polaków, nawet Brytyjczyków gdzie nigdy nie dotarli.
  Tak hordy mogolskie czyniły straszne spustoszenia tam gdzie nie chcieli się im podporządkować, wymordowały one 10% ludności a niektórych rejonach do 80% jak na Rusi Kijowskiej. Co definitywnie zatrzymało rozwój Rusi, a mieszkańcy Donbasu i wschodniej Ukrainy to ich potomkowie a nie Ukraińcy. W Polsce też straty były straszne, po tym zaczęła się emigracja do Polski z zachodu. Do dzisiaj w Krakowie świętujemy Lajkonika, a była to kpina z Mongołów że niby przyrośnięci do Konia.

  Coś mnie się wydaje że marzeniem neokonów amerykańskich trockistów jest ustanowić największe imperium, i podporządkować sobie cały świat, dziełem ich ideologi jest dokument zwany American Century. Pozazdrościli Mongołom.

 32. Maverick said

  Epizod z filmu My Way ” Moja Droga”

  Tutaj pomieszani jeńcy wojenni Koreańczycy i Japończycy wzięci do niewoli poprzez Sowietów podczas wyzwalania Mandżurii. Potem dekretem Stalina wysłani na front.

  Tutaj cały film za 2 dolce:

  Warty obejrzenia jeden z lepszych filmów na podstawie faktycznych wydarzeń.
  Jeden z lepszych filmów.

 33. Maverick said

  Ja oglądam azjatyckie filmy na drama fever.

  Roczna subskrypcja 38 dolarów.

  https://www.dramafever.com/drama/4622/My_Way/

  Jest darmowa wersja ale wtedy masz reklamy.

  Może uda się wam podłączyć.

 34. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Jest tego spadek.że dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  To dokument na doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię!!!
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.

 35. KRYZYS W GLOBALIZMIE.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Jest tego spadek.że dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  To dokument na doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię!!!
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.

 36. W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Jest tego spadek.że dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  To dokument na doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię!!!
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU,stąd jaka jest i jaka powinna być strategia dla Polski?!

 37. Siggi said

  Max o atomach w Korei Płn.
  ….https://www.youtube.com/watch?v=dbC3OxMx9j0

 38. Pinxit said

  I znowu nas media wyciulaly!!!

  Podali Chinczycy i Amerykanie , ze te okrety z Hameryki w ogole nie plynely w strone Korei Polnocnej.
  One plynely w druga strone na spotkanie z flota Australii.
  Mnie najbardzie j cieszy zapal blogowiczow do roznistych atakow na zupelnie spokojny kraj jakim jest Korea Polnocna. I ani Chiny ani Rosja sie nie boja Polnocnej Korei. A ta wielka defilada, ktora tak wystraszyla milosnikow amerykanskiej polityki zagranicznej byla z okazji 105 rocznicy urodzin Kim ir Sena – dziadka obecnego Kima. Pewnie dlatego te rakiety na defiladzie nie mogly byc prawdziwe. Zreszta to osobny temat.

  Aircraft Carrier Wasn’t Sailing to Deter North Korea, as U.S. Suggested – The New York Times

 39. Marucha said

  Re 38:
  Zdumiewające jest, że wystarczy kilka razy powtórzyć jakieś wyssane (nie powiem z czego) brednie o „nieobliczalnym” przywództwie KRLD i o „zagrożeniu” dla świata, jakim jest ten kraj, aby – skądinąd inteligentni – ludzie zaczęli jak papugi powtarzać te na niczym nie oparte opinie.
  Nie pomyślą nawet przez chwilę, nie zastanowią się:
  – na kogo napadła Korea Północna przez cały czas swego istnienia?
  – jakie incydenty militarne wywołała/sprowokowała? kogo zbombardowała bez wypowiadania wojny?
  – wobec kogo ma jakieś pretensje?
  – czym przejawia się jej „nieobliczalność”?
  – kogo okradła, komu rozwaliła gospodarkę?

  Przecież JEDYNYM argumentem jednego durnia z drugim jest „Czy chciałbyś tam mieszkać”, tak jakby to pytanie było w jakimkolwiek stopniu relewantne….

 40. Pinxit said

  Nie wiem dlaczego link nie przechodzi:

  Mnie najbardziej boli, ze znieczulica mediow bawi sie w Holywood naszym kosztem. A napewno moim i takim jak ja, ktorzy stracili bliskich w czasie bombowych nalotow. .
  Moze jednak chcieli wielcy tego swiata skierowac nasza uwage w inna strone bo wlasnie kazali napasc na Somalie, bo to tez taki ‚strategiczny’ punkt. No to teraz, w co i kiedy mozemy wierzyc i ile zrodel informacji trzeba sprawdzic, zeby dostac choc troche wiarygodna informacje?.
  Ja ogladam CGTN – chinskie wiadomosci i tam dzis podali o tych manewrach na Oceanie Indyjskim. I rzeczywiscie, australijska prasa podala juz w marcu, ze beda sie te manewry odbywac i nawet podali nazwe tego amerykanskiego lotniskowca.
  Czyli, tylko tacy, ktorzy sledza wszystkie mozliwe zrodla informacji przez 24 godziny na dobe, mogli od poczatku wysmiac ten Holywood i napiecie pod tytulem: beda mordowac czy nie? Straszne!.
  Jeszcze gorzej, ze wiele osob sie ucieszylo, ze ten kolejny znienawidzony przez media ‚dyktator’ i zbrodniarz zostanie zamordowany razem z calym narodem.
  Sparafrazuje Lawrowa: „kto nas wychowal? Kto nas nauczyl manier?

  Probuje jeszcze raz:
  Aircraft Carrier Wasn’t Sailing to Deter North Korea, as U.S. Suggested – The New York Times

  U.S. Aircraft Carrier Went In Wrong Direction For Days After White House Threat

  http://www.huffingtonpost.com.au/2017/04/18/u-s-aircraft-carrier-went-in-wrong-direction-for-days-after-whi_a_22045033/

  What military strike? US war fleet still thousands of kilometres from North Korea | South China Morning Post

  http://www.scmp.com/news/china/diplomacy-defence/article/2088464/us-naval-strike-group-steaming-korea-appears-no-hurry?utm_content=buffer1a868&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 41. Ale dlaczego? said

  Ty Marucha czasami mądrze piszesz.
  Ale niestety czasami masz ograniczone myślenie nienawiścią do jakiegoś państwa, czy innego „tworu”.

  To że nienawidzisz USA przesłania ci, że Korea Płn. to zbrodniczy reżim, gdzie z głody zmarło co najmniej 2 mln ludzi, gdzie kacyki Kimowie opływają w złoto, a ludność głoduje. Gdzie za „nieprawidłowy” uśmiech można trafić do łagru lub zginąć.
  Stalin też był dobrym wójkiem? 60 mln ofiar komunistów w ZSRR to też wirtualne bajki?
  Albo to prowokacyjne teksty mające na celu wyszukiwanie ekstremistów 😀 , albo naprawdę jesteś zaślepiony.
  Sam uważam, że USA to oligarchiczny, skorumpowany twór, który jest kierowany przez finansjerę i Izrael.
  Ale to że jakieś państwo nie wywołało wojny nie oznacza jednocześnie, że zasługuje na współczucie. Paµństwo, czyli rządzący nim. Obywatele to tylko potrzebują pomocy.
  I zgadzam się, że rozgrywka Trampa to zabawa marionetki pociąganej za sznurki w składzie z dynamitem.
  I najlepszym sposobem zneutralizowania Korei Płn. powinny być wysiłki polityczne.
  Choć lepszym sposobem było by obalenie psychicznego Kima znajdując opozycję do jego osoby w samej Korei Płn. Choć być może to bardzo mało prawdopodobne.
  Z drugiej strony, jeśli Kim będzie zagrożony, to rzeczywiście może u żyć broni atomowej. Przyparty do muru stanie się jeszcze bardziej nieobliczalny.
  Podobnie jak każdy szalony satrapa.

  Wietnam jest przykładem kraju, który potrafił ideologię komunistyczną pogodzić z jakimś otwarciem na świat i, było nie było, z szukaniem własnej drogi dobrobytu dla swoich rodaków.
  Kim i cała dynastia to szalony despota, który komunizm wykorzystał do nie tylko władzy, ale do władzy absolutnej, gdzie jego rodacy są tylko mięsem do wykorzystania. Wykorzystania absolutnego.

  Nie masz pojęcia, co działo się w ZSRR do lat ’50 XX wieku. Bo jakbyś miał, to nie bronił byś tak zajadle tego zbrodniczego reżimu.
  Wojna jest natomiast najgorszym rozwiązaniem z możliwych.
  Nie ze względu na obalenie Kima, ale ze względu, wg priorytetu: Zagrożenie wojną jądrową dla całego świata, olbrzymimi ofiarami ludności nawet w ograniczonej wojnie z Koreą Płn.

  I staraj się konstruktywnie komentować wypowiedzi. Nie na zasadzie, tak bo tak. Jak to robią różne gadzinówki.
  O ile nie zdejmiesz tego komentarza 😉

 42. Boydar said

  @ Ale dlaczego

  Skąd te zdenerwowanie ? Przecież Kim nie twierdzi że od razu piznie nuka państwu na terenie Palestyny. Tak że spokojnie, to tylko awaria.

 43. Ale dlaczego? said

  @Boydar

  Akurat Izrael, przy wszystkich antypatiach i sympatiach, nie ma bezpośredniego interesu w Korei Płn.
  Może dlatego tak długo naprawdę zbrodniczy reżim Kima nie interesował „możnych tego świata” 😉

  Komu, kurwa, ten reżym wyrządził zbrodnię?
  Admin

 44. Boydar said

  Śmiem twierdzić, że ‚Ale dlaczego’ nigdy nie widział interesu Izraela; on długi jest, jak anakonda.

 45. Ale dlaczego? said

  @Boydar
  Komentarz dokładnie na poziomie kodomitów i innych moherów.
  A może bardziej merytorycznie?

  ——
  Ja Panu uprzejmie poproszę aby szę wziął i wyniósł z gajówka.
  Mamy własne półgłówki, nowe nam nie potrzebujemy.
  Admin

 46. Pinxit said

  41
  Ale Dlaczego
  Uwazam, ze sie wsypales bo jestes nieostrozny i troche niedouczony. Tacy najlepiej sie ‚sprawdzaja”.
  Otoz nie udawaj, ze nie wiesz dlaczego Izrael nienawidzi Korei.

  Wroble na dachu cwierkaja, ale trzeba sledzic wydarzenia a nie tylko czytac z kartki, co podsuna.

  Otoz Izrael calym sercem nienawidzi Korei Polnocnej bo im sie nie dala rozpanoszyc. To Izrael pomordowal koreanskich naukowcow i Izrael spac nie moze dopoki istnieje suwerenne panstwo Korea.
  A teraz jesli masz odrobine uczciwosci to porownaj ilosc pomordowanych dzieci palestynskich. ilosc wsi Palestynczykow zrownanych z ziemia.
  Do tego nalezy dolozyc izraelska okupacje Palestyny, Wzgorz Golan i kradziezy gazu z Gazy.
  Bardzo chetnie podejme sie porownania Korei, ktora na nikogo nie napadla, nie okrada i nie bombarduje. Izrael bombardowal Damaszek z depleted uranium.
  Widac, ze masz bardzo ograniczone wiadomosci i do tego slaba mozliwosc postrzegania.
  I nie chodzi biedaku o zadna nienawisc. Pomysl dlaczego Polacy pomogli Amerykanom mordowac Serbow i dlaczego Polska napadla na suwerenna Jugoslawie, Libie, Irak, Afganistan a teraz pomaga zlodziejom ropy i gazu w SYrii.

  Nie wiem co gajowy na to, bo nie mam pojecia kiedy sie urodzil i czy moze pamietac, ale mnie nie trzeba przypominac czasow stalinowskich. Jako dzieci nie narzekalismy. Mielismy bardzo dobra edukacje i leczenie bezplatne. Kolonie i obozy tez.
  I nikt nas nie trul szczepionkami ani toksycznym, sztucznym zarciem. I nie straszyl bombami.
  A gdy chodzi o lagry, to USA dawno przegonila Stalina. Tyle, ze w lagrach mozna bylo pracowac i mieszkac w domu i wychodzic z domu bez lancuchow.
  Bardzo male masz informacje.
  Kup sobie pare ksiazek i poczytaj.
  A najlepiej o wiezieniach CIA na terenie ‚demokratycznej Polski. Nawet Stalin by sie nie odwazyl.

  A na dodatek uwazam, ze Izrael powinien kochac Koree. Bo oba te kraje razem z Indiami i Pakistanem nie podpisaly traktatu o nierozprzestrzenianiu broni atomowej.

  Izrael uwaza Koree za wrogie panstwo. (Ciekawe co Izrael ma do Korei? Sam sie przyznaje)

  ISRAEL CONSIDERS NORTH KOREA AN ENEMY STATE

  http://www.tomatobubble.com/israel_vs_north_korea.html

  Izrael juz sprzedal prawa eksploatacji ropy na Wzgorzach Golan, ktore naleza do Syrii:dlatego pomaga zniszczyc Syrie bo Rotszyldy nie moga zaczac eksploatacji Wzgorz – a pieniadze zaplacili.

  Israel Grants Oil Rights in Syria to Murdoch and Rothschild – Craig Murray

  https://www.craigmurray.org.uk/archives/2013/02/israel-grants-oil-rights-in-syria-to-murdoch-and-rothschild/

  Izrael eksportuje kradziony z Gazy gaz:

  Israel exports Palestinian gas to Europe- Farsnews

  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960115000735

  Handel dziecmi w Izraelu:

  The lucrative business of child abuse in Israel – Redress Information & Analysis

  W Izraelu kradna i sprzedaja dzieci:
  http://www.redressonline.com/2016/03/the-lucrative-business-of-child-abuse-in-israel/

  ISIS : ISRAELI SECRET INTELLIGENCE SERVICE || TUT – YouTube

 47. Boydar said

  Ale ja nie znam jidysz w piśmie, a Gajówka to nie Skype.

 48. Aguirre said

  Zdjęcia ściskających się z radości i wzruszenia ludzi nic nie mówią, ja nie jestem w stanie nawet rozpoznać czy ktoś Koreańczyk czy Chińczyk. Społeczeństwami zachodu można manipulować do woli i z jednej i z drugiej strony, ale wmawianie, że ideologia komunistycznego ma w sobie coś dobrego to czysta propaganda. Rację ma człowiek z nickiem „Ale Dlaczego”, że nienawiść do USA przechodzi w nienawiść do całego Zachodu a tym samym akceptację a później wybór znajdującego się na drugim biegunie komunizmu a’la Korea Pn. Powoływanie się na obrazki pokazujące szczęśliwy lud witający swego wodza, to uleganie manipulacji. Bo albo obrazek ten pokazuje fanatyczny, zuniformizowany tłumek traktujący wodza jak pół-boga i tym samym całkowite pranie mózgu obywateli Korei Północnej, albo jest to obrazek propagandowy mający właśnie zrobić dobre wrażenie ale poprzez teatrzyk skonstruowany dla potrzeb właśnie tej propagandy wysyłanej świat – bo oni to kłamią u nas jest dobrze, cudownie a społeczeństwo idealne jak w jakiejś utopi. Kto w to wierzy, wierzy w zabobony o możliwości stworzenia raju na ziemi. Po jednej i drugiej stronie brak jest zdrowego rozsądku. Dobra nie jestem zwolennikiem USA i tzw. Zachodu w wersji liberalizmu, globalizmu itd. ale na miłość Boską jak katolik może widzieć jakiekolwiek sympatie do reżimów komunistycznych tylko dlatego, że walczą z liberalnym zachodem. Wciągani jesteśmy na siłę do opowiedzenie się koniecznie po jakiejś stronie, przepraszam ale nie wybieram, żadnej z nich. Czy dlatego, że rządzą USA tacy a nie inni mam życzyć Amerykanom spuszczenia bomb atomowych przez megalomańskiego szaleńca? – tak jak zaznaczył tutaj ktoś w komentarzu. Czy dlatego, że nie chcę demoliberalizmu to muszę wybrać komunizm, czy narodowy-socjalizm? Nie!!! Większość z komentujących myśli w oparciu o marksistowską „walkę klas” przepojeni tym myśleniem nie są wstanie znaleźć innych rozwiązań niż totalna konfrontacja wojenna jak u Marksa – chaos i ferment permanentnej rewolucji, z której wyłoni się idealny świat albo globalizm liberalny albo globalizm komunistyczny. Gdzie tu ufność w Bożą Opatrzność?

 49. markglogg said

  Wszystko wskazuje na to, że już po wojnie z KRLD.

  Jeszcze wczoraj – lub przedwczoraj – wiceprezydent USA konferował z “naczalstwem” Korei Południowej, zapewniając ją, że USA będzie jej bronić przed KRLD (widziałem na TV), czytałem, że aż 3 lotniskowce USA będą 25 kwietnia br. w pozycji “do ataku” na KRLD, a już dzisiaj, moi znajomi na https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/04/15/korea-w-przededniu-wojny/ wyczaili coś takiego:

  Adm 19 Kwiecień 2017 o 11:07 AM

  No to mamy po wojnie.
  USA poddała się walkowerem.

  —————-
  Hej, sluchajcie
  Zakrztusilam sie dzis przy sniadaniu ogladjac chinskie wiadomosci. Malo mnie smiech nie zadusil.

  Amerykanska armada (flotylla) skirerowala sie na Ocean Indyjski gdzie ma sie spotkac z australijska flota celem towarzyskiego spotkania w czasie wspolnych manewrow.
  I podobno chodzi o to, ze wcale nie mieli zamiaru napasc na Koree!

  Mysle, ze stara chinska szkola metody lagodnej perswazji i tym razem zadzialala.
  Sprobuje znalezc te informacje w zachodnich mediach a kto moze, niech szuka u Chinczykow: CGTV – China

  Trumpion podpisal nowy „executive order” ustawe prezydencka o nowych wizach pracowniczych dla gastarbeiterow.
  Widac brakuje im wykwalifikowanych robotnikow o czym powszechnie wiadomo.
  Sprobuje poszukac, czy Polakom sie cos poszczesci z tymi wizami. Na razie wszyscy maja mieszane uczucia bo szczegolow brak.
  Pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 19.04.2017 03:59:14
  @Tiamat 03:59:14
  To co znalazlam w New York Times: na razie inne media nie ruszaja tematu:

  Aircraft Carrier Wasn’t Sailing to Deter North Korea, as U.S. Suggested – The New York Times

  Ten wielki okret USA, USSCarl Vinson plynal przez Ciesnine Sundajska tysiace mil od Korei Polnocnej.
  Carl Vinson i trzy inne okrety w czasie gdy media sie nimi podniecaly – plynely w zupelnie innym kierunku, mianowicie zeby wziac udzial w australisjko- amerykanskich manewrach na Oceanie Indyjskim, 3500 mil od Korei Polnocnej
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 19.04.2017 05:26:03
  @Tiamat 05:26:03
  Ja czytałam dzisiaj, że The New York Times podał też taką informację (pisała o tym osoba z USA).
  Najbardziej obrzydliwe jest to, że chyba tylko w Polsce tyle kłamliwych, niepotwierdzonych informacji się podaje. Po zdemaskowaniu oszuści albo osoby pozbawione reflleksji szybko to usuwają. Poza tym same nieistotne śmieci na rozmaitych portalach „informacyjnych”. Takiego Kima nam potrzeba, aby zrobił porządek.-:))
  nadużycie link skomentuj
  wercia

 50. Czolgista said

  Popisywanie się przez USA tą bombą o nazwie MOAB i wmawianie ludziom przez nasze media, że wywołuje ona wielkie wrażenie na kimkolwiek po za laikami, jest niepoważne. Ani nie jest ona wielkim osiągnięciem technicznym – ot duży ładunek wybuchowy z zainstalowanym spadochronem, który powoli spada na cel – to na dodatek jest zrzucana z powolnego samolotu transportowego. Stanowi zagrożenie jedynie dla partyzantki, która nie posiada obrony przeciwlotniczej.

 51. Boydar said

  A na YT pokazali, że una ślizgiem w dziurę wpadła, a nie na paraszucie.

 52. matirani said

  Pinxit – filtr wpuszcza tylko 2 linki w jednym wpisie. Jak jest ich wiecej to musi poczekac na aprobate adminów.

  A po polaczeniu sie z okretami australijskimi, to ta flota zjednoczona co bedzie dalej robila?

 53. Marucha said

  Re 41:
  Te, facet, ja ci nie pozwoliłem się do mnie zwracać na „ty”.
  A po drugie – kim jesteś, żeby mnie protekcjonalnie recenzować – czy piszę mądrze, czy wprost przeciwnie?
  Nie pomyliły ci się role?

  Pigdolisz o jakimś „zagrożeniu” ze strony Korei… No to pokaż jakieś.
  Jakie masz dowody na to, że Kim jest „pschiczny”?

  Gówno wiesz o świecie. To znaczy tyle, ile ci do łba nasrają żydomedia. Powtarzasz ich brednie słowo w słowo. Zero własnych przemyśleń. Zero krytycyzmu.
  A masz czelność mnie pouczać.

 54. Pinxit said

  51
  Matirani
  re: co ta flota bedzie dalej robila?

  Nie wiem, ale jest awantura o te manewry, bo sie Chinczykom nie podobaja.
  Pilger wyraznie ostrzega.
  Mnie zlosci, ze to wszystko duzo kosztuje a tymczasem obcinaja fundusz emerytalny, ktory mial panstwowe gwarancje na nietykalnosc.

 55. Maverick said

  Do „Dlaczego”, korpokapitalizm jest nową formą komunizmu, ten cały ruch lewacki zwany „progressive” jaki np. reprezentowała Hitlery Clinton, czy Sanders nie jest niczym innym jak zamordyzm w Korei Północnej. Prawdziwy komunizm wdroży nam USA i będzie brutalniejszy od sowieckiego. Wszystkie znaki na niebie na to wskazują. Odbywa się powoli aby nie wystraszyć zniewolonego już społeczeństwa, spory udział w tym mają fake korpo-newsy.

 56. Pinxit said

  52
  Marucha
  Czekam az moderator popusci.

  Jak moge to sie staram wytlumaczyc temu facetowi ale jeszcze trzyma moderacja. Pewnie niewiele pomoze, bo na program potrzebny jest anty -program
  I jakby facet umial czytac toby juz dawno wyczytal roznice miedzy np. Anglia a Korea.
  Zlosci, ze im ktos mniej wie, tym bardziej ‚poucza”.
  Zastanawiam sie dlaczego jedne narody moga mordowac a innym nie dadza spokoju nawet jak siedza cicho jak mysz pod miotla.
  Bo przeciez jeszcze do niedawna nikogo ta Korea nie intyeresowala.
  Tymczasem sto razy gorszy od Korei jest np. Katar, ktorego sie nikt nie czepia, ze nie wspomne Arabii Saudyjskiej i armii USA nie tylko na Bliskim Wschodzie.

  To jest jeszcze jeden moj powod przeciwko karze smierci: i moje mieszane uczucia gdy chodzi o kare dla na przyklad Tony Blaira,, ktory wymordowal miliony po swiecie.

  Attorney General in court to block Tony Blair prosecution | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-4416852/Attorney-General-court-block-Tony-Blair-prosecution.html

 57. Marucha said

  Re 56:
  Spuśćmy tego trolla/zadaniowca/durnia (niepotrzebne skreślić) w dziurę niepamięci. Tu nie ma z kim dyskutować.

 58. NICK said

  Maverick.
  Dziś inne
  Sprawy.
  Mogę tylko podziękować za powyższe wpisy.
  Bliskie mej oceny.

 59. matirani said

  In the year of 2000 there were seven countries without a Rothschild owned or controlled Central Bank:

  Afghanistan
  Iraq
  Sudan
  Libya
  Cuba
  North Korea
  Iran
  The only countries left in 2003 without a Central Bank owned or controlled by the Rothschild Family were:

  Sudan
  Libya
  Cuba
  North Korea
  Iran
  The only countries left in 2011 without a Central Bank owned or controlled by the Rothschild Family are:

  Cuba
  North Korea
  Iran

  http://www.theeventchronicle.com/finanace/three-countries-left-without-rothschild-central-bank/#

  …..
  Jeszcze tylko 3 Banki Centralne nie sa pod kontrola „innych banków”? Czy to prawda?

 60. matirani said

  Do 54. Pinxit:
  Emeryci, uczcijce Korporacje czynem
  Umierajcie przed terminem.

  W czym skutecznie pomagaja Korporacje typu General Biscuit, Nestle, Coke czy inne Monsanto

 61. Marucha said

  Re 59:
  Sprawa jest jasna i bezdyskusyjna.
  Skoro w Korei Północnej właścicielami banków nie są Rotschildowie, to oczywiste jest, że nie ma tam demokracji nijakiej, a jest za to mordercza dyktatura i ludożerstwo.
  Diagnozę tę potwierdzi na pewno p. Snag

 62. Ale dlaczego? said

  Nikt mi nie musi pisać o tym kim Rotschildowie i jak Izrael okupuje ziemie Palestyńczyków. Bardzo dobrze to wiem.
  Ale uznawanie patologicznej dyktatury w Korei Płn. za ofiarę i przekonanie o „słuszności ich drogi” to już paranoja jakaś.

  Nie będę przytaczał materiałów o zbrodniczym reżimie Kimów, bo mi się nie chce.
  Po co przekonywać ludzi, którzy i tak wiedzą lepiej?

  Swoją drogą może to wynika z przeświadczenia, że jak jeden diabeł mi zagrażający bije się z innym diabłem, to ten drugi jest naszym sprzymierzeńcem? Mało tego. Musi być kimś dużo lepszym…

  Naiwność ludzka nie zna granic…

  ——
  Odwal się, idioto, od Korei Północnej.
  To, że ty albo żydy uznają ten system za „patologiczny” nie oznacza, że byle syjonistyczna kurwa ma prawo „wprowadzać im demokrację”.

  Patologiczny to jest system amerykański: przez całą swą historię mieli zaledwie jakieś 30 lat bez wojny. A po 1945 napadli na kilkadziesiąt państw. Oto lista krajów napadniętyvh, nie uwzględniająca lat 2015-2017.

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011-

  Podaj mi listę krajów napadniętych przez Koreę Północną!

  Więc powtarzam: odwal się od Korei Północnej, bo ona nikomu nie zagraża, a materiały o zbrodniczym systemie są tak samo wiarygodne, jak informacje o broni nuklearnej Iraku i bombie atomowej zrzuconej przez Rosję na Ukrainę.

  Nie pigdol nam, że USA chętnie by napadło na KRLD żeby wyzwolić tamtejszą ludność od dyktatora. Wiemy dobrze, jak takie „wyzwolenie” wygląda: ludobójstwo i grabież.
  Admin

 63. Boydar said

  A te „materiały” to czasem wszystkie nie jedną czcionką pisane ? Za moich czasów młodych, SB była w stanie odnaleźć maszynistę po czcionce właśnie. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie, ale dlatego też można.

 64. Siggi said

  http://wolnosc24.pl/2017/04/20/przyszedl-czas-na-uderzenie-z-pelna-sila-wzmozona-aktywnosc-chin-wokol-polwyspu-koreanskiego-i-grozba-dzialan-odwetowych/

 65. Maćko said

  62. Ale Dlaczego pisze: Nie będę przytaczał materiałów o zbrodniczym reżimie Kimów, bo mi się nie chce.

  Dlaczego? 😉

  Niech sie Panu zechce.

  Pogarda dla innych nie jest ani chrzescijanska ani etyczna.

 66. Boydar said

  Pan niewłaściwie ocenia, Panie Macka; to z szacunkiem czy jego brakiem wspólnego nic nie ma. Panu by się chciało gówna pompować w tę i z powrotem ? Przecież ono dobrze wie, że to tylko gnojówka.

 67. Maćko said

  65+1 😉 Panie Radyob, autor pisze:
  „Nie będę przytaczał materiałów o zbrodniczym reżimie Kimów, bo mi się nie chce.
  Po co przekonywać ludzi, którzy i tak wiedzą lepiej?”

  Dla mnie jest to podszyte pogarda dla innych, na co zwracaja celnie uwage tak Legutko jak i Dugin. Warto widziec tego typu postawy i nazywac je po imieniu.

  Jesli sie myle,,, to autor sprostuje.

  No i nie pisalem o szacunku. I nie wiem co autor wie a czego nie wie, tak jak chinski filozof nie wie, co jest przyjemnoscia dla rybek ani czy jego kolega wiec czy nie co jest dla nich przyjemnoscia.

 68. Boydar said

  W moim rozumieniu, pogarda jest przeciwstawna do szacunku, jak Balladyna do Aliny, stąd i użycie wyrazu. Mówisz ‚partia’, myślisz ‚Lenin’, powinien Pan to znać. Kiedyś jeszcze było o piwie i Żywcu ale dzisiaj to już tylko – mówisz ‚piwo’, myślisz ‚szczyny’, wielbłąda, w dodatku podróbka.

  Poza tym ono tylko tak mówi, że nie zależy mu na przekonaniu; zależy jak najbardziej. Póki co, maca (to nie aluzja w żadnym razie), jak zareagujemy.

 69. Maćko said

  Czekamy wiec na wiecje od „Dlaczega”.

  W miedzyczasie Pan Radyob móglby napisac kto steruje Rotszyldami? Tak przy okazji, jak bedzie moment.

 70. Boydar said

  Kto to nie wiem, i tak naprawdę nie ma to dla mnie większego znaczenia. Bardziej mnie interesuje, do czego dąży i w co wierzy. Wydaje się, że od paru tysięcy lat przygotowuje się do czegoś. I nie jest to ani Paruzja ani nawet czas władzy Bestii. Chrystusa ignoruje, bo sam duszy nie ma i Chrystus go nie pociąga. Dość praktyczne podejście i wiele tłumaczące. Natomiast Szatana w wersji demonicznej sam podsuwa ludziom gdzie może, ale to nie znaczy że go uważa za jakikolwiek argument. W takim razie w co wierzy. Trudno wyczuć, nie kiełbasa; może w CERN który otworzy portal do innego świata, albo w kosmitów którzy wrócą (wierzy że od nich pochodzi) i zrobią mu egzamin z zarządzania. Za wariatem nie trafisz, a ja nie jestem wróżka (tfu!).

  Z jakiegoś powodu stoi „nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. Widać jakieś jeszcze byty Stwórca wykreował w Sobie tylko znanym celu.

 71. Pinxit said

  Cos mi sie tak wydaje, ze jestem jedyna osoba z calego tego klubu dyskusyjnego, ktora jako tak zna Azje Poludniowo Wschodnia bo tam bywam. Ostatni raz wrocilem miesiac temu.W pazdzierniku znowu bede kilka tygodni.

  Czytajac niektore wpisy madrali na temat np. Chin, Korei czy Japonii to mi sie portki trzesa ze smiechu.
  Bo tak naprawde to zaden z tych ekspertow od Korei Poludniowej i Polnocnej nie wpadl jeszcze na to, zeby porownac Azje, chocby tylko Poludniowo Wschodnia z …. Europa czy Bliskim Wschodem gdy chodzi o tak zwane zawadiactwo i awanturnictwo wojenne. W Azji jest taki spokoj!. Nikt nie dyskutuje ani awantur ani wojen. I chociaz margines spoleczny jest wszedzie podobny, to w Azji jest mniej widoczny a wakacje i biznesy nie narzekaja. Ostatnio wystraszyla sie Korea Poludniowa, ze anglosaskie i europejskie turysty naszpikowane zachodnia propaganda przestana przyjezdzac z Europy. A na morzach od Celebesu po Luzon i Morze Poludniowo Chinskie az po Hainan jest tak cicho, pieknie i spokojnie. Spokoj i relaks na lagunach.
  I tak daleko od histerycznej, klotliwej Europy.

  Kazde dziecko w przedszkolu juz wie w calym cywilizowanym swiecie Azji, ze jak USA, Izrael , Saudowie nie napadna – to nikt nie napadnie.
  Tyle, ze teraz to juz Azja mniej sie boi Anglikow, i Amerykanow, czy Francuzow.

  W Indonezji sie boja wahabickich „kaplanow’ z Arabii Saudyjskiej, ktorzy porywaja dzieci. W Malezji sie boja Izraela i Mossadu, bo sie Malezja narazila wyrokiem trybunalu, ktory uznal Izrael za zbrodniarza wojennego – do tej pory malezyjskie linie lotnicze nie moga sie doliczyc samolotow a Mossad i Rotszyldy sie sie kreca po Kuala Lumpur i probuja mieszac. Singapur ma wspolna armie z Izraelem, a floty anglosaskie „pilnuja” ciasnej j Ciesniny Malakka zapchanej tankowcami w ktorych rozne „zachodnie firma” magazynuja przewaznie skaradziona z Bliskiego Wschodu rope, bo czekaja na lepsza cene. Magazynowanie ropy na ladzie i w portach kosztuje duzo pieniedzy. Taniej zaladowac na tankowce i zapchac cala ciesninie. A potem wyslac flote, zeby „bronila swobodnego przeplywu statkow” przed…. Chinczykami.
  Moge sie zalozyc, ze wszyscy w Azjii Poludniowo Wschodniej wiedzieli troche wiecej na temat tej amerykanskiej ‚armady’ i spali spokojnie.

  Prywatnie zas powiem tak:
  Gdyby pan Snag siadl i pomyslal, popatrzyl na mape i choc chwile sie zastanowil. dlaczego Korei Polnocnej nie boi sie Rosja ani Chiny?
  Nie boi sie ich tez Korea Poludniowa.
  Bo to, ze sie nie bardzo kochaja to nie znaczy, ze beda sie obrzucac bombami.
  To nie jest interes Ameryki latac po swiecie i robic porzadki, bo sami maja burdel u siebie i wojuja na wielu frontach. I ani Rosja ani Chiny ani Kambodza, Wietnam, Laos czy Filipiny nie boja sie Korei.
  Od lat USA probuje „zachecic” Japonie do awantury z Chinami. Kombinuja jakby tu Indie z Chinami poroznic, I tez sie nie udaje. Probowali z Wietnamem. Ale Wietnam to nie Polska i nie da sie napuscic na silniejszego od siebie, zeby sie Ameryce przypodobac. Wietnamczycy porosili Rosje, zeby odnowila swoja baze w Da Nang.
  I tez USA i Anglia probowali oderwac Hong Kong od Chin. Probuja Tajwan.
  Nie dadza rady. Nikomu sie w Azji nie marzy pokoj pod amerykanskimi bombami. Ani Rosja ani Chiny nie potrzebuja pomocy USA w tym ani w zadnym innym regionie.
  I zarowno Korea, jak i Wietnam, Laos , Kambodza i Japonia doskonale pamietaja na co stac amerykanskie zbojectwo. Indie tez pamietaja Anglikom pare historycznych zdarzen.
  Ale teraz Azja jest silniejsza niz kiedys.. Gospodarczo, militarnie i politycznie. I stanowi zwarty blok.
  Trudno teraz Amerykanom podbic Azje.

 72. Ale dlaczego? said

  Widzę że wielu z osób tu komentujących ma wyobrażenie o świecie przegięte w stronę przeciwną do wizji „oficjalnej” . Tyle że to przegięcie ociera się o absurd.
  Jesteście takimi samymi ślepcami, jak wielbiciele komunizmu na Zachodzie za czasów stalinowskich. Też nie wierzyli w mordy i miliony ofiar w ZSRR…

  Oglądałem kilka ciekawych filmów o Korei Płn.

  Na tą chwilę wyszukałem 2 ciekawe:

  Oczywiście zaprzeczycie i stwierdzicie, że to kłamstwa 😀

  W sumie nie obchodzi mnie to.
  Czy wierzycie w zbawczą rolę USA, Tuska, Mekrelowej, czy Kima.

  To wasz dziwny sen, nie mój.

  Ten blok jest pełen ciekawych treści, ale i wielu manipulacji i propagandy.

  Łykacie wszystko, co jest sprzeczne z wizją mediów mainstreamowych.

  Bo tak jest łatwiej, widzieć świat biało-czarny.
  Ale to nie jest oznaką mądrości ani poszukiwania PRAWDY.

  ——
  Ponieważ cały „cywilizowany szwiat” jedzie po KRLD jak po burej suce (bez żadnych dowodów na jej rzekomą nieobliczalność), rozsądek i doświadczenie nakazuje zająć stanowisko przeciwne. Oraz pogonić kota świadomym czy nieświadomym poputczkiom syjonizmu.
  Admin

 73. Ale dlaczego? said

  To chciałem wkleić i w końcu znalazłem:

 74. Ale dlaczego? said

  Przepraszam, powyższy link jest do filmu bez końcówki.
  Tu jest cały film:

 75. Boydar said

  Półwysep Koreańczyków w jakiś dziwny sposób kojarzy mi się z … Polską. Uwzględniając nasączenie Rosji niemieckimi agentami, u Czechów tak samo, Prusy Wschodnie, dzikość ziejącą od Litwy i Łotwy, żydoszkopski projekt Ukraina, od zawsze byliśmy otoczeni wrogami mniej lub bardziej śmiertelnymi. Koreańczycy tak samo. Kiedy rzeka krwi podzieliła ten nieszczęsny naród, kolejny raz w historii okazało się, że to dzięki Rosjanom, cokolwiek by to nie miało znaczyć, choć części pozwolono zachować tożsamość i trwałą pamięć przeszłości. U nas, właściwie to samo. Gdyby tych tysięcy nie wysłano na Sybir, dzisiaj trudno byłoby znaleźć na świecie prawdziwego Polaka. Poniekąd też, stworzenie opresyjnego reżimu po wojnie a potem w ramach Układu Warszawskiego, konsolidowało psychicznie naród, także wokół religii a z zachowaniem podstawowych środków ostrożności pozwalało skutecznie codziennie przeżyć do jutra. Może nie udało się wszystkim, ale zdecydowanej liczbie jednak tak. W sumie, nikt nie może powiedzieć, że Armia Czerwona eksterminowała Polaków. Bułką z masłem to może ta nasza rzeczywistość nie była, niemniej jednak spokojnie się dawało przeżyć i wcale nie było to aż takie trudne jak próbują nam dzisiaj wmówić.

  Z pewnością życie w Korei Północnej do łatwych nie należy. To praktycznie jeden wielki obóz paramilitarny z częścią stricto wojskową oraz tą dla cywili. Uwzględniając jednak, że przez kilkadziesiąt lat, codziennie spodziewają się swojego Westerplatte, o żadnym zdziwieniu nie można mówić. Tylko dzięki wojskowemu drylowi i marzuconej odgórnie dyscyplinie jeszcze w ogóle są. Gdyby nie taka ich postawa, już dawno zostaliby pożarci jak dziesiątki innych krajów. Tylko dlatego że gotowi są gryźć i być zagryzionym, ani tygrys ani smok ani różne gudłajskie pachołki nie odważają się na atak.

 76. Boydar said

  Tak dla porządku

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zycie-codzienne-w-korei-polnocnej/j9e6bbt

 77. Maćko said

  Panie „dlaczego” – Pan sie kompletnie myli co do intencji i pozycji Gajówkowiczów!
  (…W sumie nie obchodzi mnie to.
  Czy wierzycie w zbawczą rolę USA, Tuska, Mekrelowej, czy Kima…)

  Swoja droga, milej sie dyskutuje z osobami, jakies imie polskie na pewno poprawilo by atmosfere.
  Maciek z tej strony.

 78. Maćko said

  76. Panie Radyob, ciekawe zdjecia, warto na nie popatrzec, ale niestety malo diagnostyczne, jak to zdjecia reporterskie bez opisu. Z kazdego kraju mozna zrobic zdjecia piekne i straszne, zalezy co sie fotografuje i w którym momencie.
  Np, metro o 5 rano ma inna populacje niz kiedy wracaja z wykladów studenci 😉
  Tych dwóch na rowerach tez nie wiadomo kto i dokad jada.

  Gdby mi dzisiaj ktos zrobil rano fotke jak jechalem zdezelowanym rowerem do pracy w szary dzien to móglby wyciagnac zupelnie mylne wniosk z sytuacji kraju i mojej 😉

  Rower zdezelowany, bo takie maja w wypozyczalni miejskiej a stacje sa co 3 przecznice wiec zawsze rower pod reka, szaro tylko dwa dni co 3 miesiace, a jade rowerem dla zdrowia i wygody, bo nie ma gdzie zaparkowac w centrum a ja lubie wydajnosc, niezaleznosc i ruch na swiezym powietrzu.
  pozdrówka

 79. Boydar said

  „… ale niestety mało diagnostyczne …”

  One wcale nie są diagnostyczne, one są takie … zwyczajne. Prawie takie same jak wszędzie, tylko portrety inne i na wierzchu.

 80. Ale dlaczego? said

  @Boydar

  Dziwny jest ten świat. Jak śpiewał Niemen…
  I rzeczywiście Koreańczycy pomimo innej historii i innej kultury, sporo mają wspólnego z nami. A właściwie nie tyle wspólnego, co równie pokręconą historię…

  Co jest ciekawe dla nas, możemy od nich, szczególnie Korei Płd. uczyć się rozwoju gospodarki. A od całości Koreańczyków umiejętności brylowania między silniejszymi.

  Nasi ( „nasi”) politycy od dziesięcioleci nauczeni są tylko szukać silniejszego pana, któremu mogli by służyć przeciw innemu panu… Jak to się kończy, pokazuje historia.
  Boję się, że obecne władze, ten pisowski teatrzyk, może nas wystawić na wojnę z Rosją. Wielu ich mocodawców zza oceanu zaciera ręce na samą myśl o nowej wojnie w Europie…

 81. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/kim-zakpil-z-trumpa-widok-z-satelity-wprawil-w-oslupienie-6114424266938497a

Sorry, the comment form is closed at this time.