Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pułkownik MSW Ukrainy: „Donbas i Krym trzeba zrównać z ziemią”

Posted by Marucha w dniu 2017-04-18 (wtorek)

Pułkownik MSW Ukrainy Władimir Stiebliuk, biorący udział w działaniach wojennych w Donbasie, poinformował o braku możliwości rozwiązania konfliktu drogą dyplomatyczną.

„Oni nas nienawidzą. My nienawidzimy ich. I póki co nie możemy tego zmienić. Zakończyć tę wojnę czyjąś decyzją lub drogą dyplomatyczną? To niemożliwe. Wyzwolić siłą? To oznacza kolosalną liczbę ofiar. Żeby wyzwolić okupowane terytoria Donbasu i Krymu należałoby dokonać czystki” — powiedział Stiebliuk w wywiadzie dla Online.ua.

Jako sposób na dokonanie tej czystki pułkownik podał „zrównanie z ziemią” regionów. Jednocześnie Stiebliuk przyznał, że w takim wypadku świat nie zrozumiałby działań Ukrainy.

„I nie mamy takiej siły, żeby potem móc się przeciwstawić i utrzymać odbite terytoria. Bo co byśmy otrzymali? Terytorium nienawiści? Przecież i tak je mamy” — powiedział Stiebliuk. Poinformował też, że mieszkańcom ŁRL i DRL „żyje się nieźle” — dostają emerytury, jako tako funkcjonuje przemysł.

Wcześniej inny członek ATO — pułkownik Sił Zbrojnych Ukrainy dowodzący grupą operacyjno-taktyczną „Mariupol” Eduard Moskaliow oświadczył, że mieszkańcy Donbasu nienawidzą ukraińskiej armii. [I za co, no za co? – admin]

„Bywało tak, że, na przykład, kiedy weszliśmy do Debalcewa — ludzie bardzo nieprzyjaźnie nas witali. Wiecie, nigdy w życiu nie widziałem tak nienawistnych spojrzeń, że kiedy patrzysz, to aż cię przeszywa ta nienawiść w ich oczach” — opowiadał ukraiński pułkownik. Podzielił się również tym, że na początku zmuszał swoich podwładnych do strzelania.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 to “Pułkownik MSW Ukrainy: „Donbas i Krym trzeba zrównać z ziemią””

 1. Marek said

  [I za co, no za co? – admin]
  ===
  😉
  Za banderu, za faszyzm upadliny.
  I za eurowizju w banderlandzie.

 2. GonDar said

  Za to ich nienawidzą, że jak ruskojęzyczni jadą na zachód czyli nasze Kresy, to tam spotyka ich nienawiść ze strony ukrainojęzycznych.

 3. Pinxit said

  „Stiebliuk bioracy udzial w dzialanach wojennych..”
  W jakich dzialanach wojennych?

  Medialna mafia swiatowa oskarza Asada o mordowanie dzieci syryjskich.
  Ukrainskiej bandy zbojeckiej zadne zachodnie media nie nazwaly po imieniu. A wymordowali tyle dzieci! Mordowali i polskie dzieci, i rosyjskie i ukrainskie.
  Zdumienie ogarnia nad zdumieniem pulkownika armii ukrainskiej.
  „Oni nas nienawidza, nalezy ich zrownac z ziemia”.
  Ten pulkownik to wyjatkowe bydle… moze nie wyjatkowe wsrod ‚swoich’ ze swojego otoczenia.
  Wielu ukrainskich pulkownikow nie wraca do Ukrainy Krymu ani z Rosji dokad sie zabrali zeby nie uczestniczyc w masowych morderstwach.
  No woiec skad sie wziela wojna na Ukrainie?
  Donbas napadl na Kijow i kazal gadac wylacznie po rosyjsku?????
  Ukraina udowodnila ze nie dorosla do organizacji panstwowej i jako panstwo jest tworem sztucznym i prymitywnym. W ogole nie rozumie po co jest parlament, ani jakie rzad ma zobowiazania wobec obywatela.
  W ogole niczego nie rozumie. I nie jest w stanie kontrolowac zwierzecej agresji wobec wspolobywateli.
  Jaskiniowcy.

 4. keram said

  Dokładnie jest tak , jak pisze „Pinxit”, , Ukraina to sztuczny twór , to żaden naród , ale ta dzicz uwielbia , kocha mordować innych w szczególnie bestialski sposób . Ludność Krymu , Donbasu , słusznie ich się obawia , My Polacy powinniśmy wreszcie się obudzić , zaprotestować przeciwko masowemu importowi tego motłochu do naszej ojczyzny.Żydowska polityka „władz” dąży do unicestwienia Polski.

 5. Boydar said

  Słowo „dokładnie” ma nieco inne znaczenie, Panie Keram. Pan Pinxit napisał m.in. – „… ukraińskiej bandy zbójeckiej żadne zachodnie media nie nazwały po imieniu …”. W kontekście zdania poprzedzającego – „… medialna mafia światowa oskarża Asada o mordowanie dzieci syryjskich …”, to rozumiem że Assada jednak nazwały.

 6. Moher49 said

  Przecież oni nic innego nie potrafią. Wymordować, spalić, zburzyć, wyciąć drzewa w sadach, aby żaden ślad nie pozostał.

 7. konfuzjusz said

  Potrafią. Potrafią jeszcze pięknie zaśpiewac i zatańczyć na zgliszczach.

 8. yattakaj said

  kurwy…syn …Mnie się napisało . Prz
  epraszam …państwa !

 9. Regina said

  Niestety,czystki to banderowców specjalność,mają to w genach. Pł.Stiebliuk chętnie zastosowałby to ostateczne rozwiązanie, ale biedaczek nie może, bo świat nie zrozumiałby Ukrainy. Wcześniej J.Tymoszenko wyszła z propozycją, aby ogrodzić seperatystów i wytłuc ich granatami. Jak na kobietę,to dosyć koszmarna propozycja, ale nie ma się komu dziwić,bo to zbrodniara. Ponadto ich kobiety lubią uczestniczyć w pogromach (Wołyń,Bieszczady). Widziałam je w akcji w Odesie, na filmie w internecie.Szok! Ukrainie nie pozostaje nic innego jak „rozwód”. Podzielić Ukrainę i będzie spokój.W końcu to oni napadli na Ukrainę wschodnią, a nie na odwrót. Ponadto banderowcy stanowią mniejszość. Sondaż z 2011 roku (dwa lata przed Majdanem) wykonany przez Research and Branding Group wykazał, że 47% Ukraińców chciałaby pozostać w strukturach ZSRR. Aż 54% wykazała, że zmianą na lepsze byłby powrót w związek z Rosją. Tylko co trzecia (!) osoba wskazała odwrotnie, a byli to mieszkańcy Ukrainy środkowej i zachodniej (w/g Ukraina-Wikipedia).Ameryka do spółki z UE dokonała przewrotu na Ukrainie przy pomocy 1/3 społeczeństwa.Zachód wyspecjalizował się w dokonywaniu puczu z mniejszościami.Dlatego też nie było mowy o referendum,bo nie mieli żadnych szans nawygranie go.

 10. Marcin said

  Uciąłbym łeb przy samej dup…temu pałkownikowi ale obawiam sie ze Szwiat by tego nie zapomniał.

 11. Czolgista said

  Teraz nienawidzą ukraińskiej armii, a wcześniej wmawiali, że nienawidzili sił samooborony, które rzekomo miały celowo ostrzeliwać budynki cywilne wokół własnych pozycji.

 12. Re 9:
  I co dokładnie te „kobiety” robiły?

 13. Zerohero said

  Z tego co powiedział ukraiński pułkownik, trzeźwo myślący człowiek wyciągnie obiektywne wnioski. Za to należy się uznanie panu pułkownikowi. Niestety nie każdy myśli trzeźwo. Człowiek tkwiący w błędzie poznawczym odrzuca fakty niepasujące do jego teorii. Tak na przykład postępuje ypowy ukrainofil natowski odrzucający prawdę o sztuczności Ukrainy. Dla ukrainofila Ukraina jest od Bugu po Donbas, zamieszkują ją 100% Ukraińcy, a jak ktoś na Ukrainie nie lubi polityki Kijowa, to najwyraźniej jest spadochroniarzem rzuconym przez Moskwę, bo niby skąd tam mają być ludzie nie kochający Ukrainy i S.Bandery. Nawiasem: S.Bandery na Ukrainie też nie ma, ale lepiej go nie potępiać, bo się obrażą „banderowcy których nie ma”.

 14. revers said

  Ale to nie jest tylko glos ukrainskiego chorego militarzysty, tym samym jezykiem mowia amerykanscy generalowie z Pentagonu, a nawet uzywaja coraz czesciej zachodni dyplomaci,. ostatnio uzyl podobne slowa brytyjski ex pm Boris Johnson lub pomniejszych politykow jak p. Walesa od pokojowej nagrody Nobla i mowiacy o likwidacji 10 mln Rosjan, Tymoszenko ktora do dzisiaj pociaga za sznurki na Ukrainie choc nie ma takiego wsparcia wladzy jak kiedys.

  Modlitwa o dzieci Donbassa.
  https://vk.com/wall-71830794_387283?z=video-71830794_456242624%2F017679de1a792b9f0d%2Fpl_post_-71830794_387283

  By swiecic dalej Rok 2017, rokiem UPA na Wolyniu, drwiny w oczy warszawskim jajoglowym.

 15. Boydar said

  Między innymi pokojowo i entuzjastycznie tankowały benzynę do butelek, którymi za chwilę ich chłopcy smażyli innych chłopców. Jak się trafiła kobieta też nie było problemu, kobiety się nawet lepiej palą.

  To do Pan Przemysława (12)

Sorry, the comment form is closed at this time.