Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ola o Wolne tematy (51 – …
  Ola o Wolne tematy (51 – …
  Boydar o Mane tekel fares
  Joung o Wołynia nie pomścimy!
  NICK o Wolne tematy (51 – …
  Marucha o Albo durnie, albo tchórze
  Boydar o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Nie taki wilk straszny…
  Marucha o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Nie taki wilk straszny…
  guła o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Wołynia nie pomścimy!
  AlexSailor o Nie taki wilk straszny…
  revers o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Juncker o Trumpie: Nie rozumie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 427 obserwujących.

Media podniecają się 7 tys. zł dla Misiewicza? Może przyjrzą się ponad milionowym dofinansowaniem dla projektu Magdaleny Środy.

Posted by Marucha w dniu 2017-04-19 (środa)

1,059 mln zł – dokładnie na takie wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zarządzanego przez PO mógł liczyć projekt badawczy prof. Magdaleny Środy pt.: „Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej”. [K…a, jaki żydowski bełkot… – admin]

Projekt ten został w 2015 roku zakwalifikowany do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Jestem ciekawy na czym dokładnie polegało badanie „obcości, inności i w(y)kluczenia” w perspektywie współczesnej filozofii oraz sztuki i dlaczego kosztowało to aż tyle pieniędzy?

Narodowy Program Rozwoju Humanistyki został ustanowiony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod koniec 2010 r. Jego celem miało być „zapewnienie rozwoju badań humanistycznych o zasadniczym znaczeniu dla zachowania polskiej tożsamości narodowej, w tym dotyczących kultury narodowej”. Ponadto program ten miał wspierać działania mających na celu „upowszechnienie wyników polskich badań humanistycznych i polskiej myśli humanistycznej na świecie”.

Przeglądając wykaz wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki za rok 2015 można znaleźć różne ciekawe pozycje.

Dotację w wysokości 1,217 mln zł otrzymał projekt pt. „W poszukiwaniu transdyscyplinarnej synergii: przełomy gospodarcze Polski z perspektywy historyczno-przyrodniczej na tle europejskim”.

Na nieco ponad 1,1 mln zł mógł liczyć projekt pt. „Kultura polska wobec zachodniej filozofii ezoterycznej w latach 1890-1939”.

Niewiele mniej, bo 1,059 mln zł otrzymał projekt badawczy prof. Magdaleny Środy pt.: „Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej”.

W kontekście grzania tematu 7 tys. zł nagrody wypłaconej Misiewiczowi, może warto, aby któreś z mediów mainstreamowych zainteresowało się ww. dotacjami i sposobem ich wykorzystania? Czy, aby na pewno badanie „obcości, inności i w(y)kluczenia” w perspektywie współczesnej filozofii oraz sztuki spełnia cele Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki? Czy zapewnia rozwój badań humanistycznych o zasadniczym znaczeniu dla zachowania polskiej tożsamości narodowej? Jeśli tak, to czy zasadnym jest przeznaczanie na ten cel kwoty ponad miliona złotych?

Źródło: Wykaz wniosków zakwalifikowanych do finansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki 2015 r. (Nauka.gov.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 16 to “Media podniecają się 7 tys. zł dla Misiewicza? Może przyjrzą się ponad milionowym dofinansowaniem dla projektu Magdaleny Środy.”

 1. Franz said

 2. panMarek said

  Żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie.
  To są dekle. Wyjątkowe. Mściwe, przebiegłe i pazerne jak wyżej.
  Ale winni są goje bo się dają.

 3. Nana said

  Materiał Franza jest ważny! Media głównego nurtu nawet się na ten temat dziś nie zająknęły. Żyją Tuskiem i strajkiem kasty.

 4. Dinozaur said

  W latach 60-70 produkowano takie projekty , młodzież nazywała to działalnością naukawą .

 5. RomanK said

  Jalmuzne dla matolow trzeba jakos madrze nazwac…ztad granty naukowe.
  W Normalnym Kraju na 20 murarzy przypada jednen doktor PhD…w Polsce odwrotnie.

 6. Zbyszko said

  W podobny sposób finansuje się antypolską „sztukę” lewacką, obrażającą Polskość i uczucia narodowe Polaków, przeważnie na poziomie kiczu, żenady i brzydoty. Bez takiego dofinansowania z naszych pieniędzy, ten proceder nie przeżyłby ani jednego dnia. Finansowanie tej destrukcji Polskiej Kultury odbywa się poprzez różnej maści fundacje „sztuki” (i nie tylko) i sieć Biur Wystaw Artystycznych, kiedyś zasłużonych placówek kultury, teraz (po „odzyskaniu wolności”) miejsc dywersji i rozsadnika tego antypolskiego gnoju.
  Niedawno byłem na takiej jednej wystawie (w katowickim Centrum Kultury, tzw pałacu grudniowym), gdzie autor-grafoman wystawiał m.in eksponat w postaci starego radia z doklejonym z papieru świńskim ryjem. Całość miała tytuł „Radio Ma ryja”. Z kolei na wystawie w katowickiej BWA można było oglądać kiedyś wystawę lewackiego „artysty” polegającą na wystawieniu przedmiotów domowego użytku w różne kompozycje, np piramidę z kolorowych plastykowych wiader, albo szachownicę z wag łazienkowych…!!!!!
  Czy oni już wszyscy powariowali!? Czy oni mają nas za idiotów?! sprowadzili sztukę do poziomu grafomańskich rebusów i finansują to z naszych pięniędzy!!!

 7. JerzyS said

  Misiewicz wobec tego to Pikuś

 8. Boydar said

  @ Pan Marek (2)

  Pozwoli Pan, że skomentuję słowami Pana Konesera adresowanymi do mnie choć w innym kontekście; „Panie Marku, Pan jak widać nic nie kuma”

  Czy próbował Pan kiedyś wabić kota na pszenicę ? Ja też nie. Bo kotu pszenica na ch. pridatna. Tak samo z żydami i Panem Jezusem, Jego Drogą i Nauką. W przeciwieństwie do kota, oni bardzo dobrze wiedzą, co TO jest warte, jakie ma konsekwencje a jakich pozwala uniknąć. Tyle że ich TO nie dotyczy. Dotyczy ludzi. Ludzie bowiem mają duszę. A żydzi kupują żelazka. Pan Jezus nie zajmował się żelazkami. Kłopot żydów z Panem Jezusem polega na tym, że psuje im interes obrotu żelazkami właśnie. I oni wcale nie muszą w Niego wierzyć; oni WIEDZĄ że tak właśnie jest. Goj zainfekowany Nauką Chrystusa wymyka się z kołowrotu geszeftu. A to jest absssssolutnie nie do zaakceptowania.

  Swoją drogą, śmieszą mnie te żydowskie zabiegi i starania obserwowane na co dzień, a w dodatku z dnia na dzień coraz silniejsze, upodobnienia się do katolików. To już musztra w wojsku ma więcej sensu, bo faktycznie może się przydać. Czy oni uważają, że jakby co, to nikt ich nie odróżni ? Niech spróbują z kradzionym żelazkiem przejść przez bramkę w Media Markcie, będą mieli próbkę.

 9. peacelover said

  …parchy teraz beda identyfikowane przez TESTY GENETYCZNE !!!
  …podobnie zreszta jak cala „wspolnota rozbojnicza” !!!

  Kroluj nam CHRYSTE !

 10. Boydar said

  Piszą, że na pięć 🙂

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704165238401-nauka-Jakucja-test-sputnik/

 11. Czolgista said

  A kiedy Niewygodne Info, czyli portal, który znany jest z bronienia PiS, napisze o przeżeraniu przez Sakiewicza i jego klikę 6 milionów dotacji z EU na jakiś bzdurny portal internetowy o lasach, który można postawić za wielokrotnie mniejszą sumę.
  Najlepsze, że ten sam Sakiewicz, znany z wchodzenia Ukrainie w wersji banderowskiej do tyłka, wcześniej pisał o dotacjach z EU jako o wódce podawanej alkoholikowi. Ale to było za rządów PO. Teraz sam połakomił się na pieniądze podatników. Zresztą tak robią wszyscy w PiS.

 12. AlexSailor said

  Ha.
  1.059.000 zł.
  Biorąc pod uwagę przeciętną płacę poza wielkimi miastami 2000 zł na łapę, to jest 2360zł przed opodatkowaniem, co rocznie daje 3600 zł podatku dochodowego, to:

  294 Polaków musiało płacić HARACZ zwany podatkiem dochodowym w celu dostarczenia pieniędzy obleśnemu babsztylowi.

  TAKICH i podobnych PROJEKTÓW SĄ TYSIĄCE.

  Do tego dochodzą dotacje dla przedsiębiorstw państwowych, prywatnych i rolników.

  Gdyby to zlikwidować, to okazałoby się, że:

  – 90% urzędasów jest nie potrzebnych,
  – 30% zatrudnionych zajmuje się tylko organizowaniem takich pieniędzy lub rozlicza skomplikowany podatek (łącznie z firmami księgowymi),
  – można było obniżyć VAT do 15%, a na artykuły pierwszej potrzeby zlikwidować go całkowicie,
  – zlikwidować podatek dochodowy dla pracowników,
  – obniżyć do 2-5%, a może nawet zlikwidować podatek dochodowy dla przedsiębiorców,
  – obniżyć CIT do 10%,

  i jeszcze zostałoby pieniędzy w budżecie na zakup nowoczesnego uzbrojenia dla rozbudowanej do 300 tys. armii.
  A nawet na produkcję tego uzbrojenia w Polsce.

 13. Boydar said

  Prawie NIKT nie ma pewności, do kogo/czego trafiła ostatecznie ta kasa. Tak żeśmy się oscylatorem podniecali. Jak dzieci 🙂

 14. RomanK said

  Najwiekszym Oscylatorem jest ZUS…to oscylator rzadowy wylacznie partii rzadzacej,.Podwyzszenie wieku emerytalnego jest zmniejszeniem szansy .
  KTo kuma niech policzy procenty dozywalnosci poszczegolenych grup…i wielkosci sum- jakich nikt nigdy nie dozywa w skali rocznie.
  Podatki i ich wysokosc, oraz liczby placacych podatki- a tych -zyjacych z podatkow ma tez swoje znaczenie..w tym wysokosc zarobkow Polakow…dlatego Polak wyceniony jest 3 krotnie taniej niz inny Europejczyk.. musi utrzymac trzech wlascicieli…co zauwazyl juz Rey..czyli pana . wojta i plebana….
  Jeszcze jedna ciekawostak antyczna…
  dlaczego w jezykach slowianskich wynaggrodzenie nazywamy
  zarobkiem…
  zarobil,
  zarabotal… i inne -jak pensja , zaplata, wynagrodzenie????etz….???

 15. Boydar said

  „… ZUS…to oscylator rządowy wyłącznie partii rządzącej …” – Pan Roman

  Czyli, „ponad podziałami” ? A jednak dwukrotnie z ZUS’u kasę wyprowadzono, praktycznie całą możliwą, może trzy albo mi się pomerdało. To by znaczyło, przy braku specjalnym sprzeciwów ówczesnych a i obecnych, że tak naprawdę, to te wszystkie „partie” to tylko różne macki tej samej ośmiornicy.

  Odkrywcze to to nie jest, ale przyczynia się do ostrości obrazu.

 16. Zerohero said

  @11. Czolgista

  Miałem napisać w podobnym tonie. Zwolennicy PiS są tak zdemoralizowani, że wobec defraudacji dokonywanych przez swoją partię stosują dwie strategie:

  1. krzyczą, że „PO też kradło” – w domyśle: kraść nie jest rzeczą złą, byle kradzione trafiało do „dobrych”.

  2. bezczelnie przemilczają grubsze afery PiS dając do zrozumienia, że max. w wykonaniu PiS to jest poziom Misiewicza. Gdyby tak było w istocie, to PiS nie bałby się rozliczać afer PO. A jednak się boi i woli nie ruszać Platformy. Przypomnijmy, że SMRÓD pisowskich afer sięga jeszcze czasów Porozumienia Centrum i Art-B oraz czasów AWS (de facto kolaicji PO i PiS)….

Sorry, the comment form is closed at this time.