Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali

Posted by Marucha w dniu 2017-04-19 (środa)

To, co dzieje się aktualnie w związku z Donbasem, świadczy o utracie przez ukraińskie państwo jednej z głównych jego właściwości. Takie zdanie wyraził w audycji radia Sputnik lider partii Wielka Ojczyzna Nikołaj Starikow.

Starikow uważa, że blokada handlowa Donbasu, zorganizowana przez siły tak zwanych „aktywistów” ukraińskich, jest oznaką korozji ukraińskiej państwowości.

Administracja prezydenta oraz rząd Ukrainy także wcześniej niejednokrotnie krytykowały tę samowolną blokadę, wyrządzającą szkody gospodarcze, finansowe i polityczne Ukrainie. Równocześnie władze jawnie nie mają żadnych możliwości ani do zmuszenia, ani też do przekonania uczestników blokady, by zaniechali swoje działania.

O rozpoczęciu blokady republik Donbasu, które proklamowały swoją niepodległość, kombatanci „batalionów ochotniczych” poinformowali 26 grudnia 2016 roku. Najpierw inicjatorzy blokady wyjaśniali swoje poczynania, powołując się na dążenie do jak najszybszego wyzwolenia wziętych do niewoli uczestników tak zwanej ATO — czyli operacji antyterrorystycznej, znajdujących się na terytoriach republik Donieckiej i Ługańskiej. Później lista ich żądań została rozszerzona.

Aktualne poczynania „aktywistów” są spowodowane bezczynnością i biernością Kijowa, w tym także tym, że ukraińskie władze nie zrobiły niczego w celu wykonania porozumień mińskich — uważa Nikołaj Starikow.

„Jeśli sięgniemy po porozumienia mińskie, aby sprawdzić, który to punkt z nich został wykonany przez Kijów, odkryjemy ze zdziwieniem, że żaden. Nawet ten najprostszy — wymiana wszystkich jeńców — dotychczas nie może być dokonany z jakichś absolutnie niezrozumiałych dla mnie powodów, w wyniku hamowania tego procesu przez władze kijowskie. To, co dzieje się obecnie na Ukrainie, nazywa się chaosem” — powiedział Nikołaj Starikow.

Według niego ta sytuacja poskutkuje dalszą korozją ukraińskiej państwowości.

„W lutym 2014 roku doszło do najstraszniejszej rzeczy, jaka może spotkać państwo: pozbawiono go monopolu na przemoc. Teraz ta przemoc na terytorium państwa, nazywanego Ukrainą, jest stosowana przez każdego chętnego. Jeśli zechcemy, zablokujemy drogę. Jeśli zechcemy — zablokujemy budynek administracji prezydenta. Czy też tereny, które nie znajdują się pod naszą kontrolą. Każdy, kto chce, robi, co chce. Prowadzi to do zniszczenia państwa, który to proces da się zatrzymać za pomocą tylko jednego sposobu: jeśli państwu zostanie przywrócony monopol na przemoc” — zakłada Nikołaj Starikow.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali”

 1. Czolgista said

  Nikołaj Starikow to osobnik negujący Zbrodnię Katyńską, którą potępił Medwiediew, Putin i rosyjska Duma. Skala zbrodni i jej mocodawcy są powszechnie znani. Sputnik dobierając takich gości do audycji dla Polaków, jak ten zagorzały obrońca NKWD, sam siebie marginalizuje.

 2. Boydar said

  Ten „Starikow” (u nas nazywał by się Nowopolski, Warszawski albo Kwaśniewski) i jego sponsorzy nie mogą ni w ząb pojąć, jakim cudem Ruskim udaje się z żelazną konsekwencją realizować plan rekonstrukcji obszaru „Ukrainy” bez jednej rosyjskiej bomby, czołgu czy karabinu. Wot zagwozdka 🙂

  Specjalnie się tym procesem p. Starikow nie przejmuje, bo przekonany jest, bazując na historycznych doświadczeniach, że „jeszcze nie było tak, żeby nie było jak”, trzeba się tylko odpowiednio do wiatru dupą ustawić. Ale zdziwiony najwyraźniej jest również.

 3. Czolgista said

  @2
  Starikow najpierw wybija się na tematach bliskich Rosjanom, by za chwilę puścić laikom stalinowskiego smrodliwego bąka o niemieckiej odpowiedzialności za Katyń. Nikt nie wbija takiego klina pomiędzy Rosjan i Polaków jak takie Starikowy.

 4. Boydar said

  Ja już w końcu nie wiem, czy taki JKM chce dalej zabijać tych Rosjan czy może jednak nie.

 5. ewas said

  Wiktor Iljuchin, z wykształcenia prawnik zajmował się sprawą Katynia i został zwolniony z pracy w prokuraturze, gdy wszczął postępowanie karne przeciwko M. Gorbaczowowi
  z art.”zdrada ojczyzny”. Umarł na serce, mimo że na zdrowie nie narzekał…
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9288653,Nie_zyje_Wiktor_Iljuchin__Zaciekly

 6. WI42 said

  @Czołgista
  „Nikołaj Starikow to osobnik negujący Zbrodnię Katyńską, którą potępił Medwiediew, Putin i rosyjska Duma.”
  Dokładniej negujący ilość ofiar zbrodni NKWD – on mówi o ok. 4 tys. Ostanio również zamieścił na swojej stronie informację o kontraweryjnej książce Grovera Furr o Katyniu – patrz link
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Grover_Furr

 7. Czolgista said

  @6
  To jest negacjonizm, bo on wmawia, że polskim oficerom i policjantom w liczbie 4 tysięcy należało się, a resztę ofiar dopisuje na konto niemieckie.

 8. Filomena said

  Starikow jest dosc kontrowersyjnym historykiem. Podpada on samym Rosjanom. Wielu Rosjan zarzuca mu, ze zupelnie ignoruje czynnik zydowski w tragicznych losach Rosji. Obwinia we wszystkim Anglo-Sasow a Zydow prawie nie wspomina – nawet wtedy kiedy mowi o takich postaciach jak Parwus i jemu podobnych.

  Tylko ze w gwardii Lenina i wsrod innych wysoko postawionych bolszewikow typowych Anglo-Sasow nie bylo. I nawet samych Rosjan bylo tam wyjatkowo malo. Tam bylo prawie 85 procent Zydow o czym kiedys otwarcie wspomnial Putin.

 9. Siggi said

  6/WI42 said

  Jest link książki o Katyniu napisanej przez tego z Ameryki,piszę tak jak czytam Grovera Ferra.Muszę tylko się dobrać i ściągnąć. Bardzo mnie ciekawi,czy jest mowa o tych Polakach,którzy uniknęli śmierci.Było ich około 450 osób m.in.Stanisław Świaniewicz,Józef Czapski,no I najbardziej znany ks.Paszkowski Zdzisław,który dość często występował w różnych programach radiowych i TV.Od ks.Paszkowskiego dowiadujemy się bardzo
  wiele .

 10. Siggi said

  8/Filomena said
  Pani Filomeno,Starikowa Mikołaja Wiktorowicza względnie często słucham do końca.Jego materiałów na YouTubu jest sporo.On prócz swojej publicystyki ,ma na koncie ponad 50 książek z najnowszej historii XXw.dot.głównie Rosji przedrewolucyjnej,jak i ZSRR i obecnej RF.Na spotkania autorskie przychodzi sporo ludzi i on uwierzył ,że rozkręci działalność polityczną pod hasłami nacjonalistycznymi we właściwym rozumieniu tego słowa.Mocno akcentuje dobro narodowego interesu Rosji,Rosjan ,takie jego i innych prawo.Jak dotychczas nie zauważam u niego skrajności,ekstermizmu.Jest spokojny,rzeczowy ,analityczny ,dysponuje bogata wiedza.Zdarzają się ataki słowne z sali ,kiedy krytycznie ocenia politykę Zachodu zwłaszcza anglosasów w stosunku do Rosji.Jest filmic ,który pokazuje w Moskwie spotkanie studentów i nauczycieli akademickich ze Starikowem w auli ,która jest mi bdb znana podczas którego jeden z młodych ludzi zarzucał mu nienawiść do Zachodu.Nawet podnióśł sie szum w auli,były próby przerwania spotkania,a Starikow spokojnie odpowiedział,ze:…jak komuś nie odpowada to co głoszę,może wyjść i kilka osób wyszło.
  W ubiegłym roku w związku z wyborami parlamentarnymi ugrupowanie „Wielikeoje Otechestwo”,którego jest liderem podjęło procedury rejestracyjne,zebrało dużo więcej niż trzeba podpisów ,jednak nie zarejestrowano.Nie znam powodów,a Starikow nie wypowiadał swojej krytyki tej decyzji.Dalej robi to co robi: …pisze ,czyta,jeżdzi,spotyka się ,wygłasza odczyty.
  Problem wpływu angielskich służb specjalnych na bieg dziejóww Rosji sięga czasów cara Iwana IV Grożnego i trwa do dziś.Sam nie potrafię sobie wyczerpująco wyjaśnić,dlaczego właśnie na tej linii Anglia-Rosja tak się dzieje mimo,że nawet występowała wspólnota krwi miedzy monarchiami m.in.Mikołaj II był w kuzynowstwie z królem Anglii,nie wiem w jakim procencie,ale byli.
  Symptomatycznym zjawiskiem jest ucieczka w l.90-tych na Wyspy kilkanaście tysięcy ob.Rosji,którzy okradli państwo rosyjskie w okrutny sposób i w Anglii znajdują spokojny azyl,właśnie w Anglii.Nie do USA,Izraela w takim stopniu jak do Anglii.
  Gruntownie analizuje te zjawiska ,wydarzenia prof.Fursow Andrej Ilicz,którego także można i warto posłuchać na YouTubu.

 11. Filomena said

  @ 10

  Ja wcale nie neguje wplywu Anglo-Sasow szczegolnie Wielkiej Brytanii. Krolestwo Brytyjskie mialo olbrzymi wplyw na wydarzenia w roznych krajach. Mialo ono swoj palec w zamachu na cara Pawla. Jego roli nie da sie zminimalizowac. I tu Starikow robi dobra robote. Niektorzy Rosjanie jednak zarzucaja mu, ze omija temat syjonistow i im podobnym i ich roli w zamachach i rewolucjach.

Sorry, the comment form is closed at this time.