Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trybunał w Hadze odrzucił ukraiński wniosek o uznanie Rosji za sponsora terroryzmu w Donbasie

Posted by Marucha w dniu 2017-04-19 (środa)

Ukraiński pozew został uznany w zakresie dotyczącym dyskryminacji krymskich Tatarów przez Rosję. Orzeczenie ma charakter wstępny.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze wydał orzeczenie w sprawie wytoczonej Rosji przez Ukrainę. Ukraina zarzuciła Rosji złamanie dwóch konwencji międzynarodowych – o zwalczaniu finansowania terroryzmu i zakazie dyskryminacji rasowej. Domagała się uznania Rosji za sponsora terrorystów działających w Donbasie oraz stronę stosującą dyskryminację wobec krymskich Tatarów.

Przykładem terroru sponsorowanego przez Rosję miało być zestrzelenie w 2014 roku malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami opanowanymi przez prorosyjskich separatystów.

Trybunał odrzucił ukraiński wniosek o uznanie Rosji za sponsora terroryzmu uznając, że strona ukraińska nie przedstawiła na to wystarczających dowodów. W związku z tym nie ma potrzeby nakładania na Rosję środków tymczasowych, co mogłoby oznaczać obowiązek zaprzestania wspierania separatystycznych republik. W postanowieniu Trybunał w żaden sposób nie odniósł się do strącenia malezyjskiego Boeinga.

W zakresie dotyczącym dyskryminacji krymskich Tatarów Trybunał przyznał rację Ukrainie. Uznał, że po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku istnieje „nieuchronne ryzyko nieodwracalnego uszczerbku” dla mniejszości tatarskiej. Trybunał nakazał Rosji „powstrzymywać się od utrzymywania lub narzucania ograniczeń dla zdolności społeczności krymskich Tatarów do zachowania jej reprezentatywnych instytucji”. Rosja musi także przywrócić nauczanie w języku ukraińskim na Krymie.

Trybunał wezwał także Ukrainę i Rosję do pełnego wypełnienia porozumień mińskich w celu osiągnięcia „pokojowego rozwiązania konfliktu”.

Orzeczenie ma charakter wstępny. Postępowanie przed Trybunałem nie zostało zakończone i może jeszcze trwać kilka lat.

Czytaj także: Ukraina chce osądzenia rosyjskich oficjeli przez Trybunał w Hadze

Kresy.pl / Bloomberg / TVP Info
http://kresy.pl

Komentarzy 6 to “Trybunał w Hadze odrzucił ukraiński wniosek o uznanie Rosji za sponsora terroryzmu w Donbasie”

 1. Blog wolny od atlantyzmu i syjonizmu https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiZwLSczbHTAhWKjCwKHc2EDM0QFggjMAA&url=https%3A%2F%2Fpiotrorlickiblog.wordpress.com%2Fauthor%2Fpiotrorlickiblog%2F&usg=AFQjCNETsjlliKg6ZiBiABijrEVk2DZaKQ&sig2=yjmYXGO_XdzCMThWAJ9KDg

 2. Werdykt korzystny dla tych Polaków,którzy nie popierają procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który intensyfikując militaryzację handlu wojną i pokojem odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.

 3. Pinxit said

  Poroszenko sie wyglupil. Nihil novi … ale sztuka cierpi
  Nie mam 100% pewnosci ale chyba Ukraincy zlozyli ten wniosek jeszcze zanim Klimkin mial zmontowac spotkanie Poroszenko z Trumpem.
  Poroszenko zapomnial, ze w czasie kampanii wyborczej pyskowal na Trumpa i przekazal 2 mln dolarow pani Clintonowej. Mysle, ze biznesman Trump o tym pamieta.
  I nalezy przypuszczac, ze Trybunal w Hadze (wredny jaki jest) ma gdzies zarejestrowana rozmowe Trumpa z Merkelowa, w czasie ktorej Trump zapytal ( jak zwykle niesmialo?) dlaczego USA ma sie opiekowac Ukraina a nie Europa.

  I pewnie w Hadze wiedza o tym, ze Trump domaga sie od Poroszenki wszystkich rozliczen z pieniedzy, ktore administracja Obamy sprezentowala Ukrom. Inaczej do spotkania moze nie dojsc.

  Poroszenko jest za glupi, zeby sklecic jakiekolwiek oskarzenie – prawdziwe czy bez- a Trybunal w Hadze wzial lekcje po katastrofalnym dochodzeniu w sprawie Srebrenicy, i idiotycznej decyzji, ktora musial odszczekac. ( i zmienic sklad sedziow, ktorzy sami sie przyznali do machlojek)

  Poroszenko, ktory przygotowuje frontalna inwazje na Mariupol i Odesse przypomina nie tylko polityke amerykanska „kobry cierpiacej na zespol Downa”;

  Przypomina tez taka jedna scene z westernu, w ktorej bialy pan kowboj padl zemdlony na ziemie a zaprzyjazniony Apacz pochylil sie na nim troskliwie i zapytal:
  „Czy moj bialy brat znow nastapil na grabie?”

  Trump would like to see Ukraine’s expenditure reports, Democrats’ funding – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/04/trump-would-like-to-see-ukraines.html

 4. OSZUKAŃCZE Muzeum Żydów Warszawskich im. Lecha Kaczyńskiego ŻYDO-banderowca, said

  Największym pomnikiem żydo-neo-banderowca Lecha Kaczyńskiego w Warszawie jest OSZUKAŃCZE Muzeum Żydów Warszawskich Polin wybudowane za ok. $400 milionów polskiego podatnika.
  To żydzisko Lech Kaczyński jako Minister „sprawiedliwości” wydał w 2001 roku polecenie ZATRZYMANIA ekshumacji i prowadzenia prac archeologicznych w Jedwabnem, aby NIE można było udowodnić, że żydy w 100% KŁAMIĄ w sprawie incydenty NIEMIECKIEGO w Jedwabnem w czasie II Wojny Światowej.

  Żydowscy neo-banderowscy Lech i Jarosław Kaczyński, a także złodziejo-bandyta D.Tusk + jego pro-prusko mafijni gangsterzy PO przekupieni łapówkami niemców byli INSPIRATORAMI budowania tego „muzeum żydów warszawskich Polin” w Warszwie.
  Żydo-neo-banderowiec Lech Kaczyński, gdy został Prezydentam Warszawy w 18 listopada 2002 natychmiast zaangażował się do zorganizowania budowy Muzeum Żydów Warszawskich Polin w Warszawie.

  „Muzeum Żydów Polskich im. Lecha Kaczyńskiego (1)” :

  Zaraz po OCZERNIENIU Polaków za Jedwabne pod dyktando Lecha Kaczyńskiego, A.Kwaśniewskiego i żydo-komunisty anty-polską KANALIĘ Leszka Millera, oni razem zainicjowali wykup ziemi z budynkami o powierzchni 13 tysięcy metrów kwadratowych w centrum Warszawy za 30 milionów EURO w styczniu 2002 roku.
  Ta KRADZIEŻ 30 milionów EURO polskiemu podatnikowi była OBWIANA ścisłą TAJEMNICA w prasie „polskojęzycznej”. Dopiero w czwartek 16 lipca 2002 roku została opublikowana informacja w zagranicznej prasie, tzn. na przykład w bardzo znanym dzienniku The Guardian News, że „władze Warszawy i III RP” wykupiły działke 13 tysięcy metrów kwadratowych w centrum Warszawy, która to działka została DANA w PREZENCIE żydom zamieszkałym w Warszawie. Ta informacja z czwartek 16 lipca 2002 roku dalej do dzisiaj wisi na internecie tutaj, poczytajcie:

  https://www.theguardian.com/world/2002/jul/18/humanities.artsandhumanities1

  To żydo-neo-banderowiec Lech Kaczynski wspierany oszukańczo przez swojego brata Jarosława oni CELOWO NIE dopuścili do ustalania faktów, aby udowodnić, że żydy bezczelnie KŁAMIĄ w sprawie mordu Jedwabnego i bezpodstawnie OCZERNIAJĄ Polaków !

  Kaczyńscy razem z gangami PiS, PO i żydo-komunistami bandyto-złodzejami SLD razem z anty-polskimi QURWAMI Kwaśniewskim, L.Millerem i Komorowskim z pełnym rozmysłem i wyrachowaniem działali na SZKODĘ etnicznych Polaków OCZERNIAJĄC Polaków za ludobójstwo NIEMIECKIE w Jedwabnem.

  Tym anty-polskim gnidom SLD-PO-PiS-PSL i żerujacym żydom na polakach w Polsce oraz Niemcom chodziło o to, aby znaleźć sztuczny powód w celu spuszczania LAWIN oszczerczych kłamstw na Polaków przez żydostwo, Niemców i żydowskie USA.
  Żydostwu chodziło o to, aby tym kłamliwym OBWINIENIEM Polaków za Jedwabne bezczelnie WYMUŚIĆ poczucie „WINY” wśród etnicznych Polaków na całym Świecie, aby na bazie tego WYMUSZONEGO poczucia „winy” za pomoca kłamstw przydeptać etnicznych Polaków, a następnie WYŁUDZENIĆ setek milionów EURO lub dolarów od polskiego podatnika na budowę tego żydowskiego obiektu na koszt III RP.
  Ten mechanizam WYŁUDZANIA potężnych pieniędzy przez bezczelne żydostwo w innych państwa stał się „normalką”.

  Za tą uknutą INTRYGĘ żydostwa przeciw etnicznym Polakom, też PONOSZĄ winę ci sprzedawczycy Kaczyńscy z ich syjonistycznym neo-banderowskim gangiem PiS, który w swojej anty-polskości niczym się nie różni od tych rozwydrzonych złodzejo-bandytów z gangów PO, SLD, PSL czy tych nowych WYNAJETYCH suqinsynów rewizjonistów sprzedwaczyków N-petru kłamliwie podszywających się za „polaków”.

 5. peacelover said

  …a w wojsku polskim sa czolgisci – Polacy, ktorzy mogliby przesunac ten…stan faktyczny na strone POLSKI !!!

  …a jak by tak,….. ktory z tych czolgistow – Polakow znarowil sie i wyjechal czolgiem obladowanym amunicja
  tam… pod ten szubrawczy objekt ….

  i….. dal ognia… !!! /**/ BUM BUM !!!!

  by… w ciagu kilku minut zamienic to ” ucielesnienie parchatej megalomanii ” w …
  kupe gowna i smrodu ….az po fundamenty lezace na prawdziwej polskiej ziemi !!!!!!

  Moze doczekamy (?) !!!

 6. Boydar said

  A jeśli by w czasie tego bum bum, oberwała nic nie winna sprzątaczka ? Wychowa jej Pan osierocone dzieci ?

Sorry, the comment form is closed at this time.