Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador USA: już przekazaliśmy Polsce wszystkie informacje związane z katastrofą smoleńską

Posted by Marucha w dniu 2017-04-21 (piątek)

Paul W. Jones oświadczył, że USA nie może już nic więcej w tej sprawie zrobić. Wypowiedź dyplomaty może być odpowiedzią na wcześniejsze prośby Witolda Waszczykowskiego skierowane do sekretarza stanu USA Rexa Tillersona.

Zapytany o możliwą współpracę w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej Jones oświadczył:

To była niesłychana tragedia dla Polski i dla jej obywateli: utrata prezydenta i pierwszej damy, utrata wszystkich 96 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. To coś, co trudno w pełni pojąć i zrozumieć jakiemukolwiek innemu krajowi.

Minister Waszczykowski poruszył ten temat i był on podnoszony na szeregu spotkań w czasie mojej półtorarocznej misji w Warszawie.

Dodał jednak: Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać te – dość ograniczone – informacje, którymi dysponowaliśmy, ale czujemy, że daliśmy swój wkład do pierwotnego dochodzenia. Zapewniliśmy, aby te same informacje, dotyczące pomocy, której byliśmy w stanie udzielić, dotarły również do polskich władz po zmianie rządu.

Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać. Rozumiemy jednak, jak wielka była to tragedia i rozumiemy, dlaczego jest to w Polsce w dalszym ciągu temat, który budzi emocje – powiedział dyplomata.

kresy.pl / interia.pl
http://kresy.pl

Jak to „nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić”? Żałosne wykręty! Można przecież zbombardować Kreml – a Putina w kajdankach przyprowadzić przed oblicze redaktora „Gazety Polackiej”, Sakiewicza.
Admin

Komentarzy 119 to “Ambasador USA: już przekazaliśmy Polsce wszystkie informacje związane z katastrofą smoleńską”

 1. Adam Ryglowski said

  Uwaga. – ostatnie zdanie …” i co moglismy przekazac „.

  Z ” wypadkiem na Giblartarze tez bylo. „dziwnie” i dalej jest TOP SECRET.
  😞

 2. JerzyS said

  „Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać.”

  co
  ” i co
  mogliśmy
  przekazać.”

  A kiedy przekażą to,
  czego nie mogli przekazać do dziś?

 3. Czolgista said

  Temat zamachu smoleńskiego umiera śmiercią naturalną. Zainteresowanie nim w Polsce jest marginalne, a na arenie międzynarodowej, po za Ukrainą, nikt tej bajki nie bierze na poważnie. Putin się śmieje.

 4. Kojak said

  Przekazalismy wszystko i ……. co moglismy przekazac ! Bandycki belkot bydlakow z USA ! Oni maczali w tym palce i doskonale wiedza kto to zmajstrowal > Jedna grupa zydowstwa po prostu zlikwidowala druga grupe zydowstwa ! Wiec ani jedna grupa ani druga grupa nie pisnie slowa bo caly uklad zydowstwa rzadzacego Polska wylecialby w powietrze i tyle

 5. Czolgista said

  @4
  Winni są piloci, którzy złamali procedury przy bardzo trudnych warunkach pogodowych (widzialność na poziomie 200-400m przy minimum wynoszącym 1km!) i ludzie odpowiedzialni za szkolenie. Nie przypominam sobie, aby naszych pilotów szkolili Amerykanie.
  Piloci nie tylko nie posiadali ważnych uprawnień, ale praktycznie nie byli poddawani obowiązkowym szkoleniom wprowadzonym po katastrofie CASy. Piloci Spec Pułku mieli przynajmniej co 4 miesiące wykonywać próbne lądowanie na maszynie klasy Tu-154. Ostatni raz Protasiuk takie lądowanie wykonywał 5 lat (sic!) przed katastrofą na małym Jak40. Zrezygnowano też ze szkoleń na symulatorach w Rosji. Na dodatek nie rozumieli poleceń wydawanych z rosyjskiej wieży. Nie reagowali na ostrzeżenia TAWS, ani na ostatnie ostrzeżenie rosyjskiego kontrolera, że są poniżej linii pasa startowego i mają natychmiast przejść do lotu poziomego. Teksty Berczyńskiego i Wosztyla, że piloci mogli ignorować ostrzeżenia samolotu dowodzą degrengolady w polskim lotnictwie i zakłamania komisji Macierewicza.
  I takie zaniedbania albo celowe łamanie procedur można mnożyć. Ale najlepiej od razu krzyczeć „Układ!”.

 6. Zerohero said

  @5, Czołgista

  Pan się myli. Na własne oczy widziałem arcydzieło pisowskiej kinematografii i tam było widać

  – że kontrolerzy wmawiają dwukrotnie „na kursie i na ścieżce”. Najwyraźniej są to jedyne słowa jakie powiedziała wieża kontroli lotów.
  – pilot nerwowo wciska jakiś guziczek, a guziczek nie działa – zapewne zepsuty wcześniej przez KGB
  – następnie widać mikroładunki wybuchające na skrzydle, a potem idącą przez kabinę kulę ognia (dwie różne metody destrukcji samolotu)

  czyli był to POCZWÓRNY zamach. Zamach niczym poczwórne salto.

  Obrazu dopełniają uwagi o Rosjanach. tzn. ktoś mówi, że „oni tego mu nie zapomnieli”.
  Kto nie wierzy ten jest z WSI i TVN.
  Kto wie czy wcześniej Lech Kaczyński nie został telepatycznie otruty przez Putina.

  ….a tak na poważnie. W roku 2014 gdy USA szczerze liczyły na atak Rosji na Ukrainę, i gdy histeria antyrosyjska przybierała apogeum, wtedy nawet w TVN zaczeli życzliwie postrzegać kwestię „zamachu”.

 7. Adam Ryglowski said

  Ad 5
  Prosze o porownanie katastrofy w Lesie Kabackim (warszawa , czy okolice)
  FILMY ARCHIWALNE DO OBEJRZENIA !!!
  Z tym , co. bylo pod. Smolenskiem .
  A szukanie winowajcy. pomiedzy. pilotami , to po prostu. CHAMSTWO

 8. Wydarzenie smoleńskie miało jako jeden z celów przytrzymać wyborców myślących histerycznie przy PIS-ie. I to się świetnie udało. Gdyby nie wydarzenie smoleńskie, to PIS-u już by dawno nie było.

 9. Czolgista said

  @7
  Samolot w lesie Kabacki ścinał drzewa, a jednocześnie zniszczył oba skrzydła. Na dodatek rozpadł się na tysiące części, a przecież nie podłożono na jego pokładzie bomby. Nie wiem, po co się powołujesz na tę katastrofę.

  „A szukanie winowajcy. pomiedzy. pilotami , to po prostu. CHAMSTWO”

  Chamstwem to jest wymyślanie bajek o zamachu warszawskim czy smoleńskim, negując wszystkie pozostałe dowody i niszcząc w ten sposób relacje z innym krajem.
  Piloci też się mogą pomylić. W tym wypadku dostali jasne polecenie z wieży. „Warunków do lądowania nie ma.” „Zezwalam na podejście (lądowanie próbne/warunkowe – nie tożsame z pozwoleniem na lądowanie maszyną na lotnisku)”
  Minimum dla lotniska w Smoleńsku to 1km. Widzialność była na poziomie 200-400m, więc pilot znał ryzyko i złamał procedury. Szkolenie w ten sposób pilotów i zezwalanie, aby pod wpływem nacisków polityków lądowali w złych warunkach może doprowadzić znowu do kolejnej katastrofy! Już Major Grzywna jako dowódca samolotu słusznie odmówił lądowania w Gruzji i został za to przez pisiarstwo zwyzywany od tchórzów i zażądano odebrania mu medali.

  Ale oczywiście najlepiej wymyślać zamach.

 10. Wimar said

  Uderz w Smoleńsk a Wimar się odezwie 🙂

  „To była niesłychana tragedia dla Polski i dla jej obywateli: utrata prezydenta i pierwszej damy, utrata wszystkich 96 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. To coś, co trudno w pełni pojąć i zrozumieć jakiemukolwiek innemu krajowi. ”

  No rzeczywiście! W dniu pogrzebu L.Kaczyńskiego prezydent USA grał sobie zrelaksowany w golfa. To się nazywa sojusznicza empatia.

  Niech Pan sobie przypomni, kto przyleciał na pogrzeb…
  Admin

 11. Czolgista said

  @6 Zerohero
  Teraz temat umarł. Już nawet branżowe angielskojęzyczne czasopisma lotnicze piszą w kpiarskim tonie o „ekspertach” Macierewicza.

  Ja mam bardzo odpowiedzialny zawód i gdyby został złapany na tym, że mi się skończyły uprawnienia to bym odpowiadał przed prokuratorem, to tym bardziej mnie szlag trafia jak w Spec Pułku piloci mogą sobie z nieważnym papierkiem i bez uprawnień prowadzić prezydencki samolot! Skala burdelu w naszym kraju jest niewyobrażalna, olewanie procedur nawet widać podczas przejazdów kolumn samochodów BORu, ale są nadal ludzie, którzy udają, że tego nie widzą. Wymyślą zamach i zwalą na kogoś innego. Słonia w menażerii nie widzą.

 12. Wimar said

  Re 5
  Panie Czołgista. Zastanawiam się czy pan jest zwykłym durniem czy po prostu troluje z rozmysłem ?? Pan rzeczywiście ma coś z czołgu – ciężką, zakutą wieżyczkę. Na początek w ramach reedukacji proszę sobie obejrzeć na Sopklatce przynajmniej jeden odcinek „Katastrofy w przestworzach”. Zobaczy pan jak się analizuje wypadki lotnicze i dochodzi do ich przyczyn.

  Panowie Kojak I Ryglowski. Jesteście „na kursie i na ścieżce”. Tak trzymać!!

 13. NICK said

  Tuman?

 14. JerzyS said

  A panowie to jako geografowie,
  czy ludzie po wykształceniu lotniczym?

  Ja studiowałem na wydziale lotniczym i wiem jak zachowuje się konstrukcja kratownicy?

 15. Czolgista said

  @12
  Panie Wimar. Wie Pan, kto jeszcze nie uznaje waszych bajek o zamachu? Pan Gajowy. Ale Pan nie ma jaj, że powiedzieć mu publicznie, że jest On trollem albo durniem tylko rzuca się Pan w kierunku szeregowego forumowicza takiego jak ja. Mówiąc szczerze w bzdury o zamachu nie wierzę głównie dlatego, że cenie opinię Pana Gajowego i Pana Zerohero, którzy jako pierwsi tę waszą niedorzeczną bajkę, doskonale wpisującą się w antyrosyjską zachodnią retorykę. Dlatego grzecznie przypominam, że nie jestem w mojej opinii o bajdurzeniu sekty smoleńskiej zmarginalizowany w Gajówce. To nie jest Klub Gazety (P)Wolskiej czy Niezależna Banderowska.

  przynajmniej jeden odcinek „Katastrofy w przestworzach”.
  Pan się powołuje na serial dokumentalny, w którym katastrofa w Smoleńsku jest pokazana… jako zwykła katastrofa, a rządowi eksperci jako ci, którzy mają rację. 🙂
  Polecam. Odcinek „Śmierć Prezydenta”. Wcześniej miał się nazywać ten odcinek „Błąd pilota”, ale różnej maści Polactwo dopadł ból dupy i producent postanowił zmienić.

  ——
  Oczywiście nie jest Pan osamotniony w swych poglądach na katastrofę smoleńską.
  Nie widzę nikogo na świecie, komu zależałoby na spowodowaniu TAKIEJ katastrofy.
  A polskojęzyczne dupki nawet nie potrafiłyby jej zorganizować. Zbyt wiele było niewiadomych, zbyt wiele czynników przypadkowych, zbyt wysoki poziom niepewności.
  Admin

 16. Czolgista said

  jako pierwsi tę waszą bajkę rozmontowali. Nie dopisałem.

 17. Józef Piotr said

  Panowie Kojak i Ryglowski są na kursie i na ścieżce . Z wami się zgadzam.

  Pan Gajowy też odróznia Sciskanie metalu od rozciągania jak również porcelanę od aluminium i stali.

  Pan czołgista ma coś z rycerza a mianowicie „zakuty łeb”

  Nie wszyscy też czytali ” Pola Laska”

  A LASEK jest brzozowy chociaż aspiruje na szpecjalistę

  Pan WIMAR
  polecić należałoby eksperyment lądowania z pasażerskim poprzednikiem Tu154 na pustyni w nowym mexyku wykonany tuż po „katastrofie” Tu154

 18. Czolgista said

  Najbardziej mnie śmieszy, że nawet dzisiaj się pojawił w Gajówce artykuł ze Sputnika, gdzie Leonid Sigan sobie żartuje z Berczyńskiego jako „pierwszej ofiary bomby termobarycznej”, gdzie stawiane są tezy o zamachu smoleńskim jako amunicji PiS, która pozwala się utrzymać przy korycie. Oczywiście rozanielone towarzystwo, które szybko przyczepia łatki trollów lub durniów każdemu, który nie wierzy w dogmaty religii smoleńskiej, tam nie pójdzie skomentować i nie padną pouczenia, że np. „jak to tak można rozpowszechniać ruską propagandę”. 🙂
  Mam wrażenie, że Panowie-zamachiści smoleńscy są tu tylko od święta i nie widzą jaki jest profil tego portalu oraz co na nim się regularnie pojawia, a potem wyskakują jak Filip z konopi z roszczeniami w niewłaściwym kierunku.

 19. Czolgista said

  @17
  A ja uważam, że jesteś Pan sekciarzem, Józefie Piotrze. Na dodatek nawet musisz powtarzać za kolegami obelgi. Argumenty podała jedynie nasza strona, czyli ja i Zerohero.
  Polemiki oczywiście nie ma. Jest tylko ad personam. Także z mojej strony nie mam zamiaru więcej się wysilać. Jesteś sekciarzem, Józefie Piotrze, którym jest oporny na artykuły zamieszczane przez Gajowego obalające waszą religię smoleńską, m.in. były repliki autorstwa prof. Artymowicza.

  Dr Lasek zbadał ponad setkę katastrof lotniczych? Ile zbadał takich katastrof domorosły specjalista Józef Piotr?

 20. Wimar said

  Re 15 Czołgista
  1.Na temat smoleńska przekonywałem pana Gajowego. Na razie bez skutku, ale mam nadzieje ze sprawa ta zakończy się podobnie jak z WTC.
  2.W sprawie smoleńska kłamie zarówno PO jak PIS a wina AM i ZP w mataczeniu jest tu bezsporna.
  3. Miesza pan pojęcia. Rosja (rosyjskość) a udział w maskirowce, sekcjach, transporcie zwłok to dwie różne sprawy. Czy myśli pan że w Rosji żyją i rzadzą sami prawosławni Rosjanie pochodzenia słowiańskiego ?

  4. Na razie żaden odcinek „katastrofy w przestworzach” nie dotyczył smoleńska. Tam pokazują tylko rozwiązane sprawy.
  5.Filmu”Śmierć Prezydenta” nie oglądałem i nie zamierzam. Wystarczyło mi raz obejrzeć te bzdury prezentowane przez A.Gargas i wiem z jakiego klucza tam ćwierkają.
  6. Oberwało się Panu za obrażanie pilotów, którzy już nie mogą się bronić.

 21. Alina said

 22. Maverick said

  Według mnie nic nie dzieje się bez aprobaty bożej. Tak więc Kaczyński odgrywał sporą rolę w rozkręcaniu konfliktu w Osetii. Obłudnie kłamiąc, oczywiście po stronie kabalarzy.

  Więc naturalną mgłę można uznać za prawo boże.

  Sam w tym okresie planowałem podróż do Polski i miałem bardzo „vivid dreams” że rozbije się polski samolot, we mgle. Myślałem samolubnie ze sen ostrzega mnie i zmieniłem rezerwacje z LOT na United. Marzenie powtórzyło się poprzez 3 noce. Wiedziałem też ze wydarzy się to na wschód od Polski w drugim śnie następnej nocy. . Widziałem wszystko z kabiny samolotu. Anic nie widziałem tylko mgłę. Nawet na forum o tym wspomniałem zanim się wydarzy. Z resztą prorocze marzenia senne miewam często, czy roztrzaskiwały się wahadłowce, 9/11, Tsunami to nawet wiedziałem dokładną lokację. Gdy byłem dzieciakiem wiedziałem że będę spacerował po zaporze Hoover, i powiedziałem to nauczycielce, gdy pokazała nam zdjęcia tej zapory.
  Wczoraj miałem sen, który mnie jeszcze trapi, jeszcze go nie zrozumiałem, coś rozpieprzyło okno do mojego biura w domu jakby potężna eksplozja, i tak się przebudziłem bardo szybko a ciarki przechodziły po moim ciele kilka minut.

  Przed 9/11 miałem podobne sny mieszkałem w TX na północ od lotniska w Houston. Samolotu lecące z północy przelatywały nad naszym domem, i najpierw widzę samolot uderza w dom szkło się sypie, od strony basenu były wielkie okna i myślę coś się urwie lub odpadnie i uderzy w okno, sen się powtarza, znowu budzę pod wrażeniem, ale wszyscy śpią nawet psy. Za trzecim snem dopiero widzę spory szklany budynek. Następnego dnia się to stało.
  Wierzę że dusza podróżuje w snach, opuszcza ciało, i podróżuje w czasie.

 23. Wimar said

  Re 21
  Pani Alino.
  Takimi wstawkami tylko utwierdza pani w poglądach pana Zerohero i Czolgistę.
  Niech Pani sprubuje pomysleć sama,
  Skąd wiadomo,ze scena wsiadania pary prezydenckiej do samolotu pochodzi akurat z 10 kwietnia?. Malo razy latali razem samolotem ?? Sprawdzała pani EXIF zdjęć (filmiku) ?

 24. RomanK said

  A jak Czolgista i Zerohero napisza ze – Woda jest MOKRA…to co????
  Powiesicie ich zeby wyschla????
  Jaka roznica kto mowi prawde??? Prawda jest Prawda bez wzgledu kto ja glosi!

  Panei Maverick…pisze pan tez prawde…:

  Za wszystko odpowiada PanBOG!

  …nie wiem tylko za co biora pieniadze odpowiedzialni notable:-))))) niech pan stara sie to wyjasnic:-)))) bo wyroki Boskie sa neizbadane:-))) moze mi pan nei werzyc..ale tak jest….taka jest Prawda:-)))

 25. Alina said

  23
  To jest najmniej istotny problem w tym filmie. Jest dla mnie zupełnie oczywiste, że film może być fałszerstwem, nie musi – może. jeśli nie jest, widać na nim wiele osób, które nie zginęły w katastrofie. One mogą potwierdzić autentyczność nie tylko filmu, ale i np. prawdziwy czas wylotu delegacji, a nawet porównać procedury z tego wylotu z procedurami zastosowanymi 3 dni wcześniej, kiedy to Tusk poleciał z Pawlakiem i Komorowski do Katynia na to samo lotnisko w Smoleńsku. Tuskowa delegacja dotarła do Katynia z 50 minutowym spóźnieniem, nie wiadomo z jakiego powodu. Czyżby „po drodze” Tusk ustalał jeszcze ostatnie szczegóły planowanej katastrofy/zbrodni za 3 dni?
  Jedno jest pewne. W przypadku tej katastrofy możliwe jest, że zastosowano kilka środków, które do niej doprowadziły. Przynajmniej tak można sądzić po faktach oraz po „faktach medialnych”.

 26. kail1410 said

  I znów się zaczęło.
  A ja mam spory żal do Rosjan, że po masakrze Smoleńskiej (żeby było jasne, jak na razie nikt mnie nie przekonał, po prostu nie wiem co tam się stało) pan ówczesny, wszechwładny premier Władimir Władimirowicz, do spółki z faworytem rosyjskich oligarchów panem prezydentem Miedwiediewem, miast składać kondolencje i ubolewać, nie powiedział ok bierzcie sobie wrak i szukajcie gdzie chcecie. Sprawa jasna, jesteśmy z wami i chcemy pomóc. Ale nie, zagrali na rozkłócenie Polaków, (czego ślady mamy po dziś dzień nawet i tu, w zdecydowanie prorosyjskim zakątku internetu) my zatrzymujemy wrak, do badania katastrofy dajemy podstarzałą pijaczkę na lekach, a wy się wypchajcie, więc pewnie mieli w tym jakiś interes. Divide et impera. Więc jak tu wierzyć w przyjaźń Polsko-Rosyjską w takich warunkach? Nie będzie przyjaźni Polsko-Rosyjskiej, dopóki nie wypracujemy sobie dobrej pozycji gospodarczo-politycznej, „Na pochyłe drzewo i kozy skaczą”. Choć i w obecnych warunkach, spodziewałbym się od „braci słowian” większego szacunku.

 27. Wimar said

  Re 15 Admin
  „Oczywiście nie jest Pan osamotniony w swych poglądach na katastrofę smoleńską.
  Nie widzę nikogo na świecie, komu zależałoby na spowodowaniu TAKIEJ katastrofy.”

  Czyżby??!

  Myśli Pan że wydarzenia 11/9 i 10.04 opracowali różni planiści ?? A przecież co do WTC ma Pan podejrzenia co do sprawstwa- cyt. „Rząd usraelski będzie uparcie wszystkiemu zaprzeczał.”

 28. Wimar said

  Re 25 Alina
  „film może być fałszerstwem, nie musi – może. jeśli nie jest, widać na nim wiele osób, które nie zginęły w katastrofie.”

  Zastanawiała sie pani dlaczego na tak ważną uroczystość jak 70 lecie Katynia nie leciał prezydencki fotograf, ktory zazwyczaj towarzyszył j prezydentowi w mniej ważnych wyjazdach??
  Prosze przeczytać u FYM-a „Zagadka prezydenckiego fotografa”.
  .http://freeyourmind.salon24.pl/397936,zagadka-prezydenckiego-fotografa

 29. Wimar said

  Re 24
  A jak Czolgista i Zerohero napisza ze – Woda jest MOKRA…to co????
  Powiesicie ich żeby wyschła????
  A po co ?
  Wystarczy ja zamrozić do -10 st.C i będzie „sucha” 🙂

  Ma Pan racje twierdząc, że „Wyroki Boskie są niezbadane”

 30. Maverick said

  Mnie się wydaje że widząc ze jesteśmy rolowani poprzez kabalarzy Bóg chce zmienić nasze podejście do rzeczywistości ostrzegając. Jednak te ostrzeżenia nie są brane poważnie w Polsce.
  Nawet wykorzystywane do propagandy te czy inne wydarzenia, a jak wiemy zbliżamy się w zawrotnym tempie do Armagedonu. Matka Boska w Fatimie ostrzegała że wiele narodów zostanie unicestwionych, a wszystko wskazuje ze Polacy nawet pragną tego unicestwienia i to na ochotnika. Tylko głupek porywa się do wojowania, sztuką jest umiejętność przeżycia.
  Narażanie całego narodu to już całkowita zdrada i nieodpowiedzialność, która powinna być karalna.

 31. Zerohero said

  Pomijając niedorzeczność opisu „zamachu” (min. wybuch uzależniony od wystąpienia mgły – inaczej byłaby wtopa), pozostają jeszcze motywy. A te w wykonaniu sekty smoleńskiej są żadne. Ot, Kaczyński był graczem nr. 1 na świecie, własnym ciałem zatrzymał Rosję w Gruzji, a Putin zabił go w akcie zemsty. 🙂 To jest rozumienie geopolityki na poziomie starych bab. Pomijam w tym momencie fakt, że Lech Kaczyński był antypolskim zdrajcą i bardziej zasługiwał na wyrok polskiego państwa podziemnego niż na uwielbienie. Pomijam, że w Gruzji poparł bandziora i kokainistę Sakaszwilego który obecnie jest w Gruzji poszukiwany listem gończym, a karierę robi w „międzynarodowej” Ukrainie. Pomijam, że Gruzini pod izraelskim przywództwem w tym czasie mordowali Osetyjczyków. Niesławnej pamięci Lech Kaczyński to rzeźnik Osetii i Bagdadu.

  Ciekawe, że czołowi eksperci Macierewicza okazują się byłymi PZPR -wcami zaprzyjaźnionymi w młodości z Michnikiem i Kuroniem. Jaki ten świat mały, co?
  A czym się okazują fani Macierewicza?
  Bydłem.
  Ewentualnie takimi samymi PZPRowcami pamiętającymi lata 50.

  Opamiętajcie się albo wynocha, bo już się nudne stało wietrzenie smrodu po waszych bąkach! Jak nie cwany Icek, do idyota.

 32. kail1410 said

  Pan Zerohero to zwykły dureń. Ale to jego sprawa i nic nam do tego.

  A p. Kail1410 to skąd o tym wie? Zrozumiał, co ZeroHero pisze???
  To może i ja jestem durniem, bo bardzo cenię opinie ZeroHero, wyrażane prosto i trafiające w sedno?
  Admin

 33. guła said

  Właśnie, to od dawna wiadome … że spokojnie należy poczekać na tzw dowody – z których cóś może wyniknąć – jak tylko strona rosyjska zakończy dochodzenie.

 34. Pinxit said

  Z calej tej dyskusji o Smolensku i ucieczce agenta USA, lobbysty miltarnego USA i wice przewodniczacego komisji smolenskiej (pod kierunkiem USA) nasuwa sie szalenie prosty, nieskomplikowany wniosek:
  Znow opowiadamy to, co nam kowboje dyktuja: nienawisc do Rosjii i zachwyt nad amerykanskim kompleksem militarnym, w sklad w ktorego wchodza zachodnie media.
  Smolensk nam wyciagaja za kazdym razem jak trzeba sie przyczepic Rosji. Zakladaja nam Amerykanie kajdanki na ruskiej granicy a nam sie wydaje, ze to zlote bransoletki rozdaja za darmo.
  Nic nas nie nauczyla ani tragedia Jugoslawii ani Libii, czy iraku i nic nas nie obchodzi los Aleppo czy Damaszku. Co Polacy wiedza o Palmirze?

  Teraz wielu Polakow opowiada o Polnocnej Korei, jak papugi w ostatnim stadium sklerozy pomagamy soldatesce jankesowskiej w tym co Amerykanie lubia najabardziej: za kazdym razem jak chca zniszczyc kolejne panstwo to sie rzucaja na przywodce i dotad na niego pluja dopoki swiat nie zmieknie i uwierzy we wszystkie gebelsowskie brednie o Serbach, Kadafim, Asadzie czy Putinie. A teraz o Kimie Koreanskim.
  Jak Polakom nie wstyd?
  .
  Jest juz w sieci film o ” USA atrocities in North Korea” ale szukam pelnej wersji angielskiej.

  Zamiast zabrac sie za rzeczowa dyskusje o tym co sie naprawde dzieje na swiecie, np. w Jemenie, Somalii gdzie wlasnie wjechaly wojska Trumpkina – to jak te ufarbowane papugi powtarzamy glupoty i wyzywamy wszystkich od ruskich agentow. Bo tak na kaze USA?

 35. Pinxit said

  Zespol uczonych politologow:

 36. Carlos said

  Debilizm niektorych dyskutantow poraza. Nie pomogly opinie niezaleznych pilotow- latajacych na miedzynarodowych trasach. Nie pomogla opinia wyb. fachowca p. Chybkiego. Nic wam k…a nie pomoze bo jestescie zaczadzeni amokiem antyrosyjskim i prousraelskim. Zero logiki, zero oczytania, zero wyobrazni.

 37. Rafal C. said

  Merytoryczna dyskusja, ot co!

 38. NyndrO said

  Bardzo współczuję wszystkim dotkniętym tym wypadkiem, ale : .https://m.youtube.com/watch?v=fMt6RPvD4Ms

 39. Józef Piotr said

  @ 17 Czołgista

  Wszystko co napisałem to po to aby zmusić do myślenia i nie wchodzić w mielenie słomy które wraz z polemiką nie wyjaśniającą niczego prowadzi na razie na manowce. A tylko poróżnia ludzi. Tak to jest w niewyjaśnionych nigdy przypadkach znaczących dzieje świata ,znamiennych dla pewnych sprawców które z założenia nigdy nie mają być wyjaśnione
  Do pana nic nie trafiło z tych kilku zwięzłych form myślowych
  Jakim jest pan Człowiekiem i co pan wie z teorii i praktyki niszczenia materii ? Analfabeta ? Lub może opłacany za działanie w imieniu sprawców katastrofy a jest ich i tak dużo. I będzie tak dotąd dokąd będzie się o tym mówić. To tak samo jest z panem Laskiem który musi być „brzozowy” bo takiej roli się podjał . Ostatnio wyskoczył z zasobów odwodowych młody profesor Artymowicz . Nie wiem dokładnie co on powiedział ale cos w kontrze do komisji smoleńskiej. Ciekawe że dotąd go nie było a minęło 7 lat

  Powiem panu o zaobserwowanym zdarzeniu ,
  Mojej dziewczynie ongiś na kempingu nad brzegiem jeziora wypadły z rąk trzy talerze porcelanowe ten który wpadł w błoto jak również ten co ladował na trawie ocalały ale ten co uderzył w wystający z ziemi kamień , rozbił się na dużo kawałków
  I tutaj naszła myśl że trzeba było zabrać trzy talerze blaszane bo najwyżej by się pogięły

  Zdejm pan ten chełm z głowy i pomyśl DLACZEGO ?

  A te wszystkie udowodnione już kłamstwa związane z wydarzeniem 10.04.2017 a jest ich multum to też nic panu czołgiście nie mówią ?

  Z tym dochodzeniem do przyczyn katastrofy też jest coś nie tak .Nowa komisja Smoleńska też utajniła mnóstwo rzeczy.
  Czyżby natrafiono na właściwych sprawców ? A oni są silni ponad wszystko ?

  ——
  Co Pan właściwie chce powiedzieć?
  Jakie jest przesłanie Pana wypowiedzi?
  Admin

 40. Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ jest ZMOWA MILCZENIA SMOLEŃSK?!
  Samolot TU 154M był na stanie Wojska Polskiego,a Polska jest w ponadnarodowych strukturach UE i NATO.Obowiązywała umowa wojskowa z FR!!!

  ——
  Zmowa milczenia? MILCZENIA???
  Cała Judeopolonia i jej zasrane zydomedia od siedmiu lat o niczym innym nie pierdolą, Smoleńskowi podporządkowano politykę zagraniczną. Powstało już chyba setki teorii… publikacji na ten temat jest mnóstwo.

  A Pan – zmowa milczenia???
  Admin

 41. Józef Piotr said

  do @ 39

  Nie uwzględniłem wpisu pana @ 34 pinxit który zwraca uwagę w istotną stronę. Może nie ma pełni racji ale coś w tym jest.
  Jest światowy teatr . Jest rozgrywka . Upodlona Polska nadała się do inscenizacji . Bo co tam znaczy 96 człowieków

 42. maniek said

  …za co Kain zabił Abla…/albo odwrotnie/…za opowiadanie starych dowcipów…

  https://marucha.wordpress.com/2011/12/24/a-moze-jednak-nie-katastrofa/

  …tendencyjny filmik – ale pytania są konkretne…

  .https://www.youtube.com/watch?v=d2CsccVeH-w

  …cyt…Ambasador USA: już przekazaliśmy Polsce wszystkie informacje związane z katastrofą smoleńską…

  zapomnieli przekazac jeszcze jednej…NA KTÓREJ PLAZY OPALA SIE były p.rezydent kalkstein – kaczynski…”menczennik” judeopolonii….czy czas i miejsce na zajmowanie sie scierwami i zdrajcami chazarskimi…podszywającymi sie pod ZYDÓW i srającymi im do gniazda…

 43. Józef Piotr said

  W tym wszystkim na arenie teatralnej Europy Środkowej było też wydarzenie pn „Zestrzelenia MH17 „nad Ukrainą w pobliżu Donbasu.
  To wszystko co propaganda nam wciska jest g#wno prawdą.
  Bo to jest też element układanki mającą na celu umoczyć d#pę Rosji. A co? niech się broni. A nuż się zdenerwuje.
  T
  Slady dowodzą że to typowa fałszywa flaga bo zestrzelenia dokonano ze strony Ukraińskiej chociaż Ukrańcy mogli nie maczać w tym palców

  Innym znamiennym propagandowo używanym argumentem jest głoszenie że wszystko co się dzieje na styku Donbasu i Kijowa jest że Rosja walczy bo powstańcy z Donbasu używają broni wyprodukowanej przez Rosję.
  To ci dopiero argument
  A Ukraina czyjej produkcji broń używa ? Czy nie rosyjską ?

  W Paryżu zamachowcy używali kałacha AK47 produkcji ukraińskiej oraz noży produkcji Chińskiej.

  Czyli wg propagandzistów w Polsce to za zamachami stoją Chiny i Ukraina.

 44. Stan said

  Przyczyna katastrofy w Smoleńsku jest banalna:

  Piloci lecą do Smoleńska.
  Od kontrolera białoruskiej przestrzeni powietrznej dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania:
  zamiast 1200 metrów widoczności poziomej (zgodnie z miedzynarodowymi wymaganiami) jest tylko 400.

  Lecą dalej w kierunku lotniska.
  Od kontrolera lotniska w Smoleńsku dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania:
  zamiast 1200 metrów widoczności poziomej jest tylko 400, do tego mgła.

  Lecą dalej w kierunku lotniska.
  Od swoich kolegów z Jaka którzy wylądowali w Smoleńsku w ostatniej chwili (jak sami przyznają)
  dowiadują się że w Smoleńsku nie ma warunków do lądowania:
  zamiast 1200 metrów widoczności poziomej jest tylko 400 (później 200), zamiast 100 metrów podstawy chmur jest „grubo poniżej 50”, pod chmurami mgła.
  Lecą dalej w kierunku lotniska.

  Z jakiego powodu ?

  a) chcieli popełnić spektakularne samobójstwo
  b) nie rozumieli co znaczy „nie ma warunków do lądowania”
  c) działali pod presją wagi lotu i rangi pasażerów; na pokładzie m.in. konstytucyjny zwierzchnik sił zbrojnych
  L. K. oraz dowódca sił powietrznych gen. B.

  Najbardziej sensowna jest odpowiedź „c)”.
  W tym momencie pojawia się na scenie Antoni ze swoimi „ekspertami” i zaczynają mówić o wszystkim
  tylko nie o rzeczy najważniejszej, o odpowiedzialności osób znajdujących się na pokładzie samolotu.

  Antoniwięc działa nie po to by katastrofę wyjaśnić,
  ale po to by odsunąć od prezydenta L. K. odpowiedzialność za katastrofę.

 45. Bronisław said

  Re: 4. Przychylam się do Pańskiego stwierdzenia, Panie Kojak że: „Jedna grupa zydowstwa po prostu zlikwidowala druga grupe zydowstwa ! Wiec ani jedna grupa ani druga grupa nie pisnie slowa bo caly uklad zydowstwa rzadzacego Polska wylecialby w powietrze i tyle”!!! Wariant ten przetestowano także w Rosji pod kierownictwem Stalina!!!
  A cały „bajzel” przy organizacji tej „maszkarady”, służyć miał takiemu pogmatwaniu sprawy tej katastrofy, aby sam Mefistofeles miał problemy z jej wyjaśnieniem?!!! Bardzo gorąco Pana pozdrawiam, Panie Kojak oraz życzę dalszej owocnej pracy dla Polski!

  Króluj Nam Chryste!!!

 46. Siekiera_Motyka said

  Spadające samoloty mają to do siebie ze padają w czasie kiedy dane państwo ma podejmować ważne decyzje.

  Malezja – „Sąd w Kuala Lumpur uznaje Izraela za winę zbrodni przeciwko ludzkości, ludobójstwo” November 26, 2013

  – Malaysia Airlines Flight 370 8 March 2014
  – Malaysia Airlines Flight 17 17 July 2014

  Niemcy – „Niemcy rozważają odprężenie sankcji wobec Rosji” Jan. 8, 2015

  – Germanwings Flight 9525 24 March 2015

  itd. itd.

  Popieram Pana Pinxit (kom. 34) !!!

 47. Adam Ryglowski said

  Ad 42 ) Panie Maniek – ostatnie zdanie. EXCELENT !!! i
  Ad 44) Panie Stan – i to jest. JEDYNA, PRAWIDLOWA ANALIZA ( chyba)
  ……
  A. Ja. od kilku lat pytam :
  KTO. ZAJUMAL KOKPIT ???
  😠😠😠
  Piloci – oficerowie ( a raczej Ich ciala znalazly sie )

  GDZIE. ICH ” STANOWISKO PRACY”. ???

  Szkoda tylko ANNY WALENTYNOWICZ. i Ministra od Finansow – CICHEGO
  BOHATERA , ktory. stopowal BANDYTYZM INTERNACJONALNYCH BANKIEROW
  😢😢

 48. Ortografiozo-Zgrozo said

  Wimar proponuje Pani Alinie: “Niech Pani sprubuje pomysleć sama…”

  Niechze Wimar najpierw sprobuje pomyslec o ortografi.

  Zmowa milczenia dotyczy jednego tabu, szukania winnych tam gdzie sa: w W-wie wsrod walczacej o koryto zydo-komuny w PO-PiS.

 49. Józef Piotr said

  & 46 Siekiera Motyka

  „Malezja – „Sąd w Kuala Lumpur uznaje Izraela za winę zbrodni przeciwko ludzkości, ludobójstwo” November 26, 2013

  – Malaysia Airlines Flight 370 8 March 2014
  – Malaysia Airlines Flight 17 17 July 2014 …”

  Bardzo trafna informacja. Wszystko na to wskazywało a była to zemsta za wcześniejsze osądzenie zbrodni Izraela.

  a teraz po przywołanym przez Pana wyroku Malezja Utraci następny samolot lub co jeszcze gorszego.

  Oby jak najszybciej Malezja stała się Strefą Chińskich interesów . A przed „Smokiem” zadrży nawet Izrael

 50. Pinxit said

  Ja sie nie znam na katastrofie smolenskiej bo nie mam pojecia – podobnie jak wiekszosc wpisowcow- kto to zrobil. Zbyt wiele wersji zaciemnia obrazek.
  Ale uczyli mnie na studiach, w krajach zachodnich, jak sie pisze raporty.
  Takimi podstawowymi zasadami w kazdym raporcie powinno byc:
  – synopsis – krotke streszczenie raportu.
  – opis badanego zjawiska: od samego poczatku – do samego konca. W naszym przypadku przedstawiony opis zdarzen: od inicjatywy podjecia tego przedsiewziecia : decyzje, plany, przygotowanie i cel podrozy i sklad pasazerow
  – opis kazdego odcinka podrozy: od kawalkady limuzyn wiozacych delegacje rzadowa na lotnisko – po sceny pozegnalne. Po 9/11 wszystkie lotniska , zwlaszcza stoleczne, zaopatrzono w bardzo kosztowne kamery, ktore rejestruja ruchy pasazerow, zwlaszcza tych waznych, bo delegacja rzadowa opuszcza kraj wiec powinna byc pompa pozegnalna. Na wszelki wypadek zarejestrowana przez kamery ze wzgledu na bezpieczenstwo przedstawicieli rzadu. No i oczywiscie dziennikarze, reporterzy i w ogole media podkreslajace wage przedsiewziecia: patriotyczne obchody rocznicy tragedii narodowej.
  – Przebieg lotu. Kontakty telefoniczne pasazerow z rodzina pozostawiona w Polsce.
  – Przelot nad granica panstwa i przylot na zamkniete lotnisko – zaciemnione i nie przygotowane do przyjecia samolotow
  – ostatnie proby ladowania

  O ile tragiczny koniec lotu zostal na prawie wszystkie strony „obdyskutowany” to brak informacji o poczatkowej fazie lotu.

  Kazdy raport powinien byc poparty odpowiednimi dokumentami, ktore moga pomo w konkluzji.
  W tym przypadku powinny byc dolaczone:
  – zdjecia satelitarne lotu. Kazdy samolot jest rejestrowany i wieze obserwacyjne maja dokladne dane o kazdym samolocie w przestrzeni powietrznej na calym globie. A napewno w sasiednich panstwach. To byl samolot rzadowy a wiec pod specjalnym nadzorem.
  – zdjecia kamer na obu lotniskach
  – zeznania swiadkow
  – opinie bieglych krajowych i zagranicznych, miedzynarodowych zwiazkow awiacji i wywiady z pilotami podobnych samolotow
  – oficjalne potwierdzenie strony rosyjkiej na zezwolenie wejscia w przestrzen powietrzna Federacji Rosyjskiej
  – oswiadczenia pracownikow lotnisk: w Warszawie i Smirnym
  – probki pobrane z miejsca katastrofy

  Do tego nalezy dolaczyc:
  – cala dokumentacje odprawy lotu z Warszawy
  – wywiady i dokumentacja firmy zabezpieczajacej lotnisko w Warszawie i Smyrnym
  – sprawozdania z wiez lotniczych w sasiednich stolicach: Pragi, Berlina, Minska, Moskwy itp.

  – liste pasazerow
  – korespondencje z Rosja w sprawie lotu i przygotowania lotniska w Smyrnym do ladowanie rzadowego samolotu
  -zeznania osob odpowiedzialnych za delegacje rzadowe i odpowiednia dokumentacja zwiazana z przygotowaniem wyjazdu: lista pasazerow,
  Do tej pory nie wiemy w jaki sposob cala delegacja dotarla na lotniosko: czy wszyscy razem czy pojedynczo. Nie wszyscy pasazerowie byli w Warszawie. I niektorzy dowiedzieli sie, ze maja sie stawic w Warszawie w ostatniej chwili
  – dokument prawny stwierdzajacy, ze sklad delegacji rzadowej byl zgodny z prawem. (Istnieje miedzynarodowe prawo , ze nie mozna wsadzac na samolot calej delegacji rzadowej czy waznych oficjeli panstwowych do jednego samolot).
  – przydaloby sie tez oswiadczenie strony rosyjskiej, dlaczego lotnisko w Smirnym nie bylo przygotowane na przylot polskiego samolotu – ale bylo wczesniej przygotowane na inne loty, w tym z Polski)
  – cala dokumentacj medycyny sadowej: zeznania lekarzy, wywiady z rodzinami ofiar: kto i kiedy wybieral sie w te podroz.
  – skutki katastrofy:polityczne, spoleczne, ekonomiczne itp.

  Do calego kompletu dokumentow przydadza sie zdjecia i opis zdarzen po katastrofie: pogrzeb pary prezydenckiej i pogrzeb polskich generalow: gdzie zostali pochowani?

  Raport powiniem przygotowac zespol specjalistow i rzeczoznawcow: prawnikow, pilotow, lekarzy
  W konkluzji nalezy ujac za, a nawet przeciw: jakie srodki zostaly podjete dla ochrony pasazerow i czego nie dopelniono. Dziwi troche fakt, ze do ekspertyy nie powolano zadnego pilota europejskiego ani zwiazku pilotow z Europ: np. z Wloch, Francji, Czech i Moskwy.

  Bo inaczej taki raport bez ekspertyzy, rzetelnej analizy zdarzen i kompletnej dokumentacji jest… do dupy.

 51. Siekiera_Motyka said

  Ad. 49 – Przypomnę tylko jeszcze jeden szczegół który jest bardzo „ciekawy” dotyczący Malezyjskiego samolotu który był zestrzelony nad Ukraina. Badania sprawy weszły w ręce Holandii (na chama). Nie znam międzynarodowe prawo ale wydaje mi się ze badania tej sprawy to Malezji sprawa. Co ciekawsze. Czarne skrzynki samolotu poleciały do UK !!! Rodziny Malaysia Airlines MH17 PRÓBOWAŁY skłonić ONZ do badania sprawy. Ale nic z tego.

  Resztę to tylko drobne szczegóły jak sprawę „udusili” Zachodnim sposobem.

 52. NICK said

  Biedacy bez zmysłów i wiedzy.

 53. Pinxit said

  51
  Siekiera_Motyka
  Sluszna uwaga.
  Polska domaga sie dochodzenia i samolotu,
  Malezji nie dali ani samolotu ani nie pozwoilili dochodzic.
  Zreszta to lotnisko w Holandii jest od dawna mocno podejrzane. Zwlaszcza ochrona lotniska.

 54. Izaurus said

  Już Rzymianie mieli doskonałą wiedzę o sprawcach zbrodni szukali sprawców według bardzo krótkiej maksymy
  Cui prodest scelus, is fecit
  Ten uczynił zbrodnie, kto na niej skorzystał. No, to kto mógł na niej skorzystać? Jaką to korzyść mieliby z tej zbrodni uzyskać Rosjanie? Chyba nie działali z chęci wywołana obrzydzenia całego świata wobec siebie? No, to kto? Tylko ci, którzy uporczywie się starają o wywołanie wstrętu do Rosji u wszystkich ludów na świecie. Wobec tego nie było to nic innego innego jak operacja fałszywej flagi.
  Tu nasuwa się sprawa nawiązania współpracy między wywiadami wojskowymi FR i Polski, która to sprawa miała miejsce akurat w tym czasie oraz przypomnienie o sprawie zabójstwa syna Bogdana Piaseckiego. Peter Raina szczegółowo to opisał, jak to skrycie ukryci w strukturach UB obcy agenci dokonali zbrodni Taka agentura zapewne jest u nas i Rosji, bo inaczej być nie może i nawiązali współprace

 55. volviak19 said

  ad 50 Pan Pixnit
  „Kazdy raport powinien byc poparty odpowiednimi dokumentami, ktore mogą pomoc w konkluzji.
  W tym przypadku powinny byc dolączone:
  – zdjecia satelitarne lotu. Kazdy samolot jest rejestrowany i wieze obserwacyjne maja dokladne dane o kazdym samolocie w przestrzeni powietrznej na calym globie. A napewno w sasiednich panstwach. To byl samolot rzadowy a wiec pod specjalnym nadzorem.
  – zdjecia kamer na obu lotniskach”
  Cenię Pana wpisy- mało kto o tym pisze, co Pan zapewne dawno zauważył- podpisuję się pod tym.
  Dlatego też co do powyzszego brak takich dokumentów, ponieważ:
  -1/ nie ma żadnych zdjęć ani filmów z dnia feralnego/rzekomego wylotu z monitoringu z lotniska, bo podobno w tym dniu popsuł się cały system kamer ( pamietacie to Państwo z Tv ?)
  -2/ brak zapisu lotu w flightradar24.com, nie ma takiego lotu…sic
  -3/ 8 kwietnia był z wizytą na Litwie Lech Kaczyński, nie odnotowano oficjalnego powrotu, wrócił kanałami? rowerem, czy też poleciał gdzie indziej zrobic sobie od razu operację plastyczną?

 56. Józef Piotr said

  & 50 pan Pixnit
  & 55 pan Volviak
  Zgadzam się z wami
  Te niedobory świadczą o czym ?
  Ano o tym że jest inaczej niż nam się propagandowo wciska . Szczególnie przez zwolenników spróchniałej starej brzozy.
  Co ma do powiedzenia pilot Wosztyl , jeśli może mówić wszystko co wie.
  pana Musia nie za darmo zabili.

 57. Wimar said

  Re 44 Panie Stan.
  Aby poważnie dyskutować na temat smoleńska nie wystarcza wiadomości z Wiadomosci TV, raportu Millera czy Anodiny. Niech Pan się przynajmniej zastanowi nad tym co napisał Pinxit pod 50 a dodatkowo zada sobie pytanie: gdzie k…wa jest ten kokpit ??
  Re 42
  „zapomnieli przekazac jeszcze jednej…NA KTÓREJ PLAZY OPALA SIE były p.rezydent kalkstein – kaczynski…”menczennik” judeopolonii….”
  Panie Maniek. Wytycza Pan nowe horyzonty!. Mnie to samo chodzi czasem po glowie. Z tym, że trzeba się lczyc z tym że za taką myślozbrodnię nawet na gajówce można zyskać zaszczytne miano OSZOŁOMA 
  Re 48
  Pani od polskiego tutaj ??! 
  Re 31
  Panie Zerohero. Nie przyszło Panu do Glowy ze oprócz PIS-owskiej sekty smoleńskiej i oraz całej menażerii POprzedniej ekipy są także ludzie nie związani z żadnym z tych środowisk, którzy widzac, ze nic się tu nie klei chcą po prostu poznać PRAWDĘ ? Czy to zbrodnia ??
  Re 45
  „Przychylam się do Pańskiego stwierdzenia, Panie Kojak że: „Jedna grupa zydowstwa po prostu zlikwidowala druga grupe zydowstwa ! Wiec ani jedna grupa ani druga grupa nie pisnie slowa…”
  Tak samo było podczas II WŚ gdzie angielsko-amerykanska grupa Syjonistów dofinansowała Hitlera po to aby rękami Niemców zlikwidować magiczne 6 mln Mozaistów z Europy wschodniej.

 58. Czolgista said

  Artur Wosztyl nie tylko namawiał załogę tupolewa do łamania procedur, co zapisało się w czarnych skrzynkach, którzy zapis on teraz wygodnie podważa. Człowiek, który pod przysięgą zeznał w prokuraturze, że żadnych wybuchów nie słyszał, a jedynie trzaski jak przy katastrofie (protokół z jego zeznaniami jest dostępny w Sieci), a teraz, gdy już dostał posadkę w PiS wymyślił łgarstwo, że słyszał wybuchy! Żaden ze świadków tylko on – członek PiS. Na dodatek twierdzi razem ze skompromitowanym oszustem Berczyńskim, że alarm „Pull Up” to nic wielkiego. NIC WIELKIEGO, ŻE SYSTEM SAMOLOTU OSTRZEGA CIEBIE, ŻE JESTEŚ PONIŻEJ POZIOMU PASA I ZA CHWILĘ MOŻESZ SIĘ ZDERZYĆ Z ZIEMIĄ!
  Ale takie jawne łamanie procedur i ich obrona pozostanie bez komentarza. Najlepiej zwalić na Rosjan albo potem na naszych ekspertów lotniczych, że są uczestnikami maskirowki albo nobilitują zamach.

  Ale to nic, że Wosztyla obciążają zapisy, sprzeczne zeznania i wielokrotnie publicznie przyznał się, że łamał procedury (np. lądował na GPS). Józef Piotr razem z Aliną, przedstawiciele „ciemnego ludu smoleńskiego” to kupili.

  +
  „To tak samo jest z panem Laskiem który musi być „brzozowy” bo takiej roli się podjał .”

  Lasek zbadał ponad setkę katastrof lotniczych, a Józef Piotr na razie po za wklejkami i uwagami ad personam nigdy nie odniósł się merytorycznie do jego działalności, ale mnie to już nie dziwi.
  Sekcie drzewa-spaghetti, które stworzył Binienda przez celową zmianę parametru G hard wbrew instrukcji obsługi programu LS-DYNA pozostało tylko plucie. 🙂 Od lat to szajchrastwo Biniendy jest znane, a ci dalej wierzą, że samolot jest jak kosiarka, że w ich regili zetnie kilkutonowe drzewa niczym trawe bez krytycznego uszkodzenia konstrukcji skrzydła.

 59. volviak19 said

  ad 56/57- w pełni popieram, ktoś kiedyś rzucił mądre zdanie że zrobią wszystko by jak najbardziej zagmatwać sprawę, tak by wszyscy Polacy skoczyli sobie do gardeł. Myslę że jakby mieli środki techniczne i możliwości to przedstawiliby 38 milionów wersji katastrofy smoleńskiej, dla każdego Polaka. Dość powiedzieć że ważni świadkowie, którzy zobaczyli na własne oczy jaka jest prawda zostali zamordowani, dotyczy nie tylko Smoleńska ale także innych zdarzeń: JFK, 9/11, zamachy false flag we Francji, Niemczech itd.

 60. Wimar said

  Re 55 Volviak19

  Zwrócił pan uwagę na kilka istotnych kwestii.
  Brak zapisu lotu w flightradar24.com,brak kokpitu, brak danych z monitoringu, brak boi ratunkowych…i wiele innych to fakty, których nie mogą zamieść pod dywan zwolennicy teorii „Ląduj dziadu” ; „Pijany Błasik w kokpicie”; „Debeściaki lądują” itp.

 61. Czolgista said

  @Wimar:

  „4. Na razie żaden odcinek „katastrofy w przestworzach” nie dotyczył smoleńska. Tam pokazują tylko rozwiązane sprawy.”

  Jak nie jak tak. Podchodzisz do dyskusji nie mając w ogóle minimalnej i ogólnodostępnej wiedzy o sprawie albo świadomie i z premedytacją łżesz. Podałem ci, że miał tytuł „Śmierć Prezydenta”. Nawet do Googla ci się nie chciało zajrzeć, a będzie innych pouczał o maskirowce.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odcink%C3%B3w_serialu_Katastrofa_w_przestworzach
  Dokładnie odcinek nr 10, emitowany w serii 12.
  Tutaj na stronie National Geographic nadal jest dostępny zwiastun i baner promujący dokument o katastrofie prezydenckiego tupolewa:
  http://www.natgeotv.com/pl/smierc-prezydenta
  W Internecie został umieszczony na wielu serwisach.

  „5.Filmu”Śmierć Prezydenta” nie oglądałem i nie zamierzam.”

  No, patrz, a tak lubisz serię „Katastrofa w przestworzach”. 🙂 Przypominam odcinek nr 10, 12 serii serialu dokumentalnego „Katastrofa w przestworzach”.

  „6. Oberwało się Panu za obrażanie pilotów, którzy już nie mogą się bronić.”

  Gdzie mi się tak oberwało? Ja sobie też zażartuje. Wiesz, co jest zaletą przesiadywania w czołgu? Jesteś chroniony barierą filtrów przed atakiem chemicznym, w tym smrodliwymi propagandowymi bąkami puszczanymi przez propagandzistów smoleńskich. Po mnie to spływa 🙂 Ale teraz na poważnie. Pilotów też „obrażają” Rosjanie z samym Putinem na czele, gdy w publicznych wypowiedziach przypomniał o łamaniu procedur przez polskich pilotów i naciskach ze strony przełożonych. Także nie rozumiem, co ludzie twojego pokroju robią na tym forum, gdzie bezmyślne plucie na Rosjan jest wyśmiewane? Czy to jakaś forma masochizmu?

  Dalsze olewanie procedur i szkoleń doprowadzi do kolejnej katastrofy. Tak to jest jak tym naszym wojskowym śmierdziały kacapem rosyjskie symulatory i stwierdzili, że to nie potrzebne. Rosyjskiego nawigatora też nie chcieli.
  Teraz najlepiej obwinić Rosjan, chociaż nie zezwolili na lądowanie w tak ciężkich warunkach i do końca ostrzegali załogę o niebezpieczeństwie.
  Albo wmawiać jakieś brednie o „zamachu warszawskim”, żeby przypadkiem Macierewicz nie miał monopolu na stworzoną przez siebie religię.

 62. JerzyS said

 63. Czolgista said

  Nie wiem czemu system wciął mój poprzedni wpis, ale już w skrócie powtórzę.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_odcink%C3%B3w_serialu_Katastrofa_w_przestworzach
  Wimar albo świadomie zmyśla albo jest skrajnie niedoinformowany, mimo że na bieżąco może sprawdzić za pomocą wyszukiwarki np. na popularnej Wikipedii, że odcinek „Śmierć Prezydenta” to jest dokument z 12 serii „Katastrofy w przestworzach”. Dokładnie odcinek nr 10.

  Moje pytanie jest takie. Czemu Wimar zabiera głos i poucza innych w sprawach, o których nie ma pojęcia.
  Ja nie mam czasu na dyskusję z osobami niepoważnymi.

 64. Czolgista said

  Oho. Kolejna brednia. Rzekomy brak kokpitu tupolewa:

  Bez żadnej weryfikacji łykacie dezinformację albo sami ją na bieżąco wymyślacie, panowie wyznawcy religii smoleńskiej. Jedną waszą bzdurę obalić, a wymyślicie kolejną.
  Inteligentnego czytelnika zostawiam z materiałem dowodowym. Niech sam wyciągnie wnioski na temat ekipy Macierewicza i FYMa.

 65. Alina said

  Czołgista jak widać dostał odłamkiem smoleńskiej brzozy prosto w głowę. J…ło go zdrowo.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19991&Itemid=47

  ——
  Pani Alino, chylę czoła przez rzeczowością Pani argumentacji.
  Można by jeszcze dla wzmocnienia wymowy Pani komentarza dodać coś o impotencji interlokutora…
  Admin

 66. Czolgista said

  Serwis flightradar24 nie monitoruje wszystkich lotów. Loty na mniejsze lotniska nie są pokazywane. Lotniska Północny Smoleńsk nie ma w ich bazie.

  Boja ratunkową, a fachowo automatyczna radiostacja ratownicza była cały czas w samolocie, ale ją wyłączono z niżej wymienionych powodów. Wszystko jest opisane w raporcie. Winni są żołnierze ze 36 splt.

  „W samolocie Tu-154M nr 101 nie pracowała automatyczna radiostacja ratownicza
  ARM-406P (ELT). Decyzję o wyłączeniu ELT podjęto po stwierdzeniu zakłócania przez tę
  radiostację pracy odbiorników GPS1 i GPS2 w systemie UNS-1D podczas lotu
  z KRAKOWA do WARSZAWY w dniu 28.02.2010 r.
  Decyzję o dalszej eksploatacji samolotu bez ARM-406P podjął Szef Sekcji Techniki
  Lotniczej (STL) 36 splt, który do czasu rozwiązania problemu przez zakład remontowy
  zalecił wykonywanie lotów z wyłączoną radiostacją ratowniczą
  Wyłączenie radiostacji ELT nie miało wpływu na prowadzenie akcji poszukiwawczo-
  -ratowniczej w dniu 10.04.2010 r. „

  Mogę tak lecieć dalej. Zamiast wstrzymać loty tym tupolewem i zmienić położenie automatycznej radiostacji, ludzie z 36 splt z iście ułańską fantazją postanowili latać bez tego urządzenia. Na krzywy ryj. Ale oczywiście to ja znowu obrażam tych naszych niewinnych żołnierzy. To Rosjanie są winni albo jacyś bliżej niezidentyfikowani zamachowcy, że samolot bez tego urządzenia nie nadawał się do takich lotów, ani piloci nie mieli ważnych uprawnień.
  Jakoś to będzie. Moto całej III RP.

 67. Czolgista said

  Alinka wierzy w brzozę-spaghetti, którą stworzył Binienda w swojej oszukańczej symulacji. 🙂 Są portale pisiackie specjalnie przeznaczone dla takich Alinek jak np. Niezależna (Banderowska). Oczywiście po ostatniej kompromitacji starego komucha Berczyńskiego, blefie a la Rońda, przyszła się tutaj wypłakiwać. 🙂 Macie swoje sekciarskie klitki, PiSowcy. Tam się użalajcie, że znowu wam nie wyszło. 🙂

 68. Czolgista said

  Gdzie można zamówić taką szopę aluminiową jaką użyła ekipa latającego cyrku Macierewicza? Wiosenne porządki w ogrodzie przede mną, a przydałoby się miejsce na dodatkowe narzędzia. Nie przeszkadza mi to, że okna były namalowane. 🙂

 69. Wimar said

  Panie Czołgisto.
  1. Nie przypominam sobie kiedy przeszliśmy na TY.
  2. Nie rozumiem po co się tak Pan spina?. Jeszcze jakaś żyłka panu pęknie.
  3. Mysli Pan że obejrzałem wszystkie odcinki „Katastrof w przestworzach”? Nie wiem czy ten odcinek był w Polsce emitowany. Zwracałem Panu uwagę na sposób dochodzenia do prawdy, powagę, kompetencje i determinacje tych ludzi aby wyjaśnić katastrofę a nie mataczenie na każdym kroku tak jak z 9/11
  4. Re 63. Szukał Pan, szukał, analizował aż znalazł slaby punkt po to aby udowodnić ze dyskutant jest niesolidny. To znana metoda manipulacji medialnej. Już kiedyś się spotkałem z takim atakiem, kiedy nie uwzględniłem zmiany czasu w analizie przelotu Tu-154.
  5. Co do tytułu filmu to faktycznie myślałem o filmie „Smoleńsk” a napisałem „Śmierć prezydenta”. Do tej pomyłki mogę sie przyznać.
  6. Re 64. Chyba Pan sobie kpi! To jest kokpit samolotu TU 154 M o numerze bocznym 101 ??.

 70. Stan said

  Ad:57 Wimar
  „Aby poważnie dyskutować na temat smoleńska nie wystarcza wiadomości z Wiadomosci TV,
  raportu Millera czy Anodiny.
  Niech Pan się przynajmniej zastanowi nad tym co napisał Pinxit pod 50 a dodatkowo zada sobie pytanie:
  gdzie k…wa jest ten kokpit ??”

  Proszę zobaczyć zdjęcie kokpitu we wpisie Szanownego Pana Czolgista (serdecznie dziękuje Panu) – wpis Nr 64.
  Wystarczy?
  Ja odwołuje się do mojej logiki i faktów, których nie można w żaden sposób ukryć,
  a zdrowo myślący ludzie powinni trzymać się tylko i wyłącznie faktów, a FANTAZJE pozostawić na nocny sen.

  Uprzejmie proszę Wszystkich Wyznawców Sekty Smoleńskiej o trzeźwość, logikę i argumenty oparte na FAKTACH,
  a fantazje i bzdury nie nadają się nawet do opowiadania dzieciom w przedszkolu.

  Ad: 61 Czolgista
  „Dalsze olewanie procedur i szkoleń doprowadzi do kolejnej katastrofy.
  Tak to jest jak tym naszym wojskowym śmierdziały kacapem rosyjskie symulatory i stwierdzili,
  że to nie potrzebne. Rosyjskiego nawigatora też nie chcieli.
  Teraz najlepiej obwinić Rosjan, chociaż nie zezwolili na lądowanie w tak ciężkich warunkach
  i do końca ostrzegali załogę o niebezpieczeństwie.
  Albo wmawiać jakieś brednie o „zamachu warszawskim”, żeby przypadkiem Macierewicz
  nie miał monopolu na stworzoną przez siebie religię.”

  Święta PRAWDA Szanowny Panie Czolgista.
  Pańskie wpisy przejawiają wielką troskę o przyszłość i bezpieczeństwo w zakresie przyszłych lotów w Polsce.
  Widzimy dzisiaj ze procedury w zakresie bezpieczeństwa tez są olewane i nieprzestrzegane co doprowadziło
  to już do wiele wypadków.
  Tak było jest i będzie, a kolejne katastrofy są nieuniknione.

  Taka to jest mentalność, a „Polak zawsze potrafi”, nawet może wylądować na kartoflisku jak mu powiedzą.

  Dziękuje Panu i pozdrawiam.

 71. Alina said

  65
  O impotencji czołgisty nie można wyciągnąć żadnych wniosków z treści jego wpisów. O stanie umysłu i stosunku do katastrofy w Smoleńsku – jak najbardziej.
  Można jedynie przypuszczać, że wszedł w etap gawędziarski życia mężczyzny, kiedy życie erotyczne przeszło do historii, po nadprodukcji wpisów.

  ——-
  Jak się okazuje – jednak można wyciągać wnioski odnośnie spraw, o których zielonego pojęcia nie mamy.
  Czego dowodem Pani wpis: drugie zdanie zaprzecza pierwszemu.
  Admin

 72. zofia said

  Na kazda smierc a wiec i na tragedie smolenska Pan Bog godzi sie. Nikt nie moze dolozyc nawet minuty do swojego zycia. Jezeli mowimy o odpowiedzialnosci za ta tragedie to odpowiedzialny jest Naczelny Zwierzchnik Sil Zbrojnych RP Prezydent L Kaczynski oraz Sztab Generalny Wojska Polskiego z Generalem Blasikiem wyszkoleni w Natowskich Akademiach Wojskowych (ci szkoleni w Moskwie zgineli wczesniej w katastrofie pod Miroslawcem). Jak mogli zlamac obowiazujace w NATO procedury bezpieczenstwa narazajac dodatkowo zycie innych! Z wielkim bolem stwierdzam, ze ta „wybrana delegacja” miala byc „orszakiem”w rozpoczynajacej sie wlasnie kampani prezydenckiej.
  Dzis mowi sie o „Poleglych” o „Testamancie L Kaczynskiego” a nie o bledach. Zadalam sobie trud i przeczytalam dostepne kroniki z dzialalnosci prezydenta z 2006 r.To nie byl moj prezydent jak rowniez nie jest tez moim prezydentem . A Duda.
  Podaje przyklad i zachecam do przemyslenia. Biedna Tys Polsko!
  . http://www.prezydent.pl/archiwalne-aktualnosci/rok-2006/art,9,prezydent-rp-lech-kaczynski-spotkal-sie-z-delegacja-komitetu-zydow-amerykanskich.html

 73. Carlos said

  w/g sekty smolenskiej, samolot z Chorem Aleksandrowa tez zestrzelil Putin….

 74. Czolgista said

  @69 Wimar
  Teraz na ty, bo jesteś zwykłym załganym trollem, który wypiera się swojej nieznajomości serii dokumentów „Katastrofa w przestworzach”. A tak. To jest kokpit tupolewa, a raczej fragment. Ciężko się spodziewać, aby kokpit samolotu przetrwał w całości po uderzeniu w ziemię przy tak dużej prędkości. Kokpit nie jest wytrzymały, nie przejmuje siły uderzenia, ani niczego podobnego. Jego jedyną funkcją jest utrzymywanie zainstalowanych w nim urządzeń.

  ——————————-
  Panie Gajowy. Nie widzę sensu trzymania tutaj trolla o ksywce operacyjnej Alina. Merytorycznych uwag nie posiada, bo to jest mentalne dziecko w piaskownicy, które wymachuje łopatką. Pomyliła Gajówkę z przedszkolem. Nie zajmujemy się niańczeniem małoletnich bachorów pokroju Aliny, które do dyskusji nie dorosły.

  Rozumiem też, że takie dziadki jak Jarosław „Zawsze Dziewica” Kaczyński mają bujne życie erotyczne. 🙂 Co to w ogóle za argument? Na Konferencjach Smoleńskich to według Alinki powinni najpierw zacząć od pochwalenia się, kto ile panienek zaliczył od ostatniego spotkania, a nie od interpretacji faktów związanych z katastrofą.
  Ale to jest właśnie poziom jaki prezentuje Alinka z sekty drzewa-makaronu a la Binienda. 🙂 Seks jej ciągle w głowie, ale na razie może jedynie się zadowolić prostytuowaniem się dla PiS. 🙂

 75. Czolgista said

  Dziękuje wszystkim tym osobom, które w zalewie propagandy partii Kaczyńskiego nie dały się ogłupić. Przepraszam, że na Wasze wpisy nie odpowiedziałem. Z braku czasu uznałem, że zdarzę odpowiedzieć jedynie na wpisy sekciarstwu.
  Pozdrawiam Panów Zerohero i Stan.

 76. Alina said

  71
  Nie zaprzecza – wystarczy precyzyjnie przeczytać i uruchomić szare komórki te zajmujące się logiką. W jednym zdaniu jest o treści, w drugim o ilości – zbiory rozłączne.
  Jeśli Admin wszystko tak precyzyjnie analizuje jak te proste dwa zdania, to nie dziwię się, że nie widzi słonia w smoleńskiej menażerii.

  ——
  Pani Alino szanowna, najwyraźniej sama Pani nie rozumie, co napisała.
  W piewszym zdaniu pisze Pani słusznie, iż z wpisów Czołgisty nie można wysnuć żadnych wniosków odnośnie jego sprawności seksualnej.
  A już w następnym właśnie takie wnioski Pani wyciąga: „Można jedynie przypuszczać, że wszedł w etap gawędziarski życia mężczyzny, kiedy życie erotyczne przeszło do historii, po nadprodukcji wpisów.”

  Jeśli Pani nie widzi tej oczywistej sprzeczności, to doprawdy… proponuję przejść na „Pudelka” czy temu podobne witrynki.
  Admin

 77. Siekiera_Motyka said

  Ad. 59 – Świadki maja największy problem w tego typu wydarzeniach. Jeżeli nie zorientują się w co wdepnęli to często źle im się sprawa zakończy. A tłum tak i tak się nie zorientuje co się stało ze świadkami bo tłum szybko zapomina szczegóły.

  www airlinereporter com/2011/11/the-lucky-tupolev-tu-154-alrosa-flight-514-crash-and-recovery/

  Dla mnie najbardziej jaskrawy sygnał w tym wszystkim wskazujący że „polski rzad” ma w tym rękę jest fakt że tylu ważnych osób rządu wsiadło w jeden samolot czego poważna korporacja nie zrobiła by ze swoim menażerskim personelem.

  .https://www.youtube.com/watch?v=6nzmnYEcrYA

 78. Alina said

  76
  … Jest napisane dość precyzyjnie „Z TREŚCI WPISÓW”. Potem jest o ILOŚCI wpisów. Więc komentarz Admina jest bez sensu.

  Pani sama jest bez sensu.
  Admin

 79. Alina said

  74 Czołgisto
  Problem z Twoim życiem erotycznym i potencją/impotencją ma Admin – nie ja! To jest ostatnia rzecz, która mnie interesuje

 80. Czolgista said

  @79
  Ty masz, Alinko, wyraźne problemy z głową, o czym świadczy fiksacja wokół życia erotycznego, czyli coś co ominęło w życiu pana Jarosława Kaczyńskiego, anonimowych osób w Internecie i próby stawiania diagnozy na odległość. Zapewne auto-projekcja własnych kompleksów w tej materii. Przypomina to ten kawał o zboczeńcu, któremu psycholog pokazuje niewinne obrazki. W tym wątku jest o samolocie, a Alinka zamiast merytorycznych uwag gada o życiu erotycznym. To inni są zboczeni. 🙂
  Na dodatek jak każdy troll konfabulujesz i jeszcze obrażasz administratora serwisu.

  Jak najbardziej zgadzam się ze stanowiskiem Pana Gajowego. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem prostych tekstów w języku polskim. Albo tendencję do kłamania i publicznego ośmieszania się jak Wacław Berczyński. 🙂

 81. Alina said

  80 Czołgista
  Masz jednak Czołgisto problemu po … uderzeniu tą smoleńską brzozą, poważne …. Stosujesz metody wrogiej propagandy godne Goebbelsa i Urbana. Sam wymyślasz oszczerstwa i przypisujesz je innym. Dno.

  Musisz mieć świadomość, o ile coś ci zostało, że to co piszesz świadczy o tobie

  ——
  Gdyby Pani podała bodaj jakiś cień argumentu, zamiast steku inwektyw…
  Nie liczymy na to.
  Admin

 82. Czolgista said

  Mocne słowa jak na członkinię sekty drzewa-makaronu, w której jeden z kapłanów Binienda celowo zmienił parametr G hard, nadając drzewu maksymalną elastyczność, i pogrubił trzykrotnie blachy tupolewa.
  Banda oszustów z manipulatorem Berczyńskim na czele, który sam się przyznał do ręcznego sterowania przetargiem na wiele miliardów złotych, do czego uprawnień nie miał.

  Tutaj inna symulacja, ta realistyczna, którą ukrywacie przed mniej wtajemniczonymi.

  Przykro mi, że jestem odporny na tani chwyty erystyczne i szantaż emocjonalny. :)))))

 83. guła said


  To jest kokpit TU 154 M. Ten kokpit z #64 jest od kukurużnika.

 84. Czolgista said

  @83
  Myślałem, że Guła jest inteligenty i rozumie, że kokpitu nie jest wytrzymały i rozlatuje się na mniejsze elementy przy silnym uderzeniu, a na zdjęciu jest pokazany jeden z ocalałych fragmentów, który się w nim znajdował.
  Dokładnie jest to fragment panelu z przyrządami pomiarowymi, który obsługuje nawigator, który też siedzi w kokpicie samolotu.
  Jak widać pomyliłem się w ocenie Guły.

 85. Czolgista said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/rosjanie-nie-dali-nam-swojego-nawigatora_141988.html
  Zdjęcie tego panel, gdy jest w jednym kawałku.

 86. Pinxit said

  65
  Pani Alina sie kompletnie skompromitowala powolujac sie na Dakowskiego.

 87. Alina said

  Pinxit zupełnie się skompromitował, bo rzuca stwierdzenia nie poparte żadnymi dowodami. O ile wiem Dakowski, to prof. fizyki jądrowej pan Mirosław Dakowski, człowiek o nieposzlakowanej opinii.

  Tylko kompletny dureń mógł napisać to co Pinxit

  ——-
  Czcigodny prof. Dakowski, jeśli chodzi o Rosję, prezentuje stanowisko, powiedzmy, niezrównoważone.
  Admin

 88. NICK said

  Czy Wy, to wszystko co wyżej, to, piszecie tak naprawdę?

  Prawda jest taka, że w Borach Tucholskich, aktualnie, pada śnieg.
  Przy 3,5 gradusow Celsija.

  Kwiecień-plecień.

 89. Wimar said

  Re 61,74 Pan Czołgista
  Wczoraj ze względu na późną porę odpowiedziałem pobieżnie.
  Dziś chciałbym jeszcze raz powrócić do Pańskich starych i nowych zarzutów.
  1. Wspomniany serial emitowany na Stopklatce nowi tytuł „Katastrofy w przestworzach” a nie „Katastrofa w przestworzach” .Nawet jeśli to to samo to proszę samemu porównać te odcinki gdzie biegli (śledczy) odnaleźli szczątki i zaczeli to wszystko analizować az do wyjaśnienia przyczyny. Nie rozumiem jak można bylo nakręcić odcinek 12/10 nie mając w rekach wraku Tupolewa ani dostępu do niego. Zrobili to nap odstawie przekazu oficjalnego Millera lub Anodiny ?? I Pan to kupił ?
  2. Wrzucił Pan na forum jakieś zdjęcie „udowadniając” że to kokpit (sic!) Widzial Pan kiedyś kokpit samolotu ? To taka przednia jego część gdzie siedzą piloci i nawigator a wiec są siedzenia, manetki, dzwignie, zegary, niepowtarzalna aparatura pokładowa z unikalnymi numerami seryjnymi a do tego jakas obudowa, szyby itp. Dziekuję panie Gula (83) za wsparcie. Re 84 –jest pan odporny na fakty. Reszta kokpitu zamieniła się w energię zgodnie ze wzorem E=mc2 ?? Zastanawiam się co to za złom to co Pan wrzucił ? Jaja pan sobie robi? Te równo obcięte kable obgryzły szczury ?
  3. Ad 66. Myśli Pan że wszelkie zarzuty w 36 Spec Pułku da się zrzucić na konto Polnische Wirtschaft ?? Brak monitoringu na lotnisku również ??
  4. Ad 74,80. Trochę więcej grzeczności w stosunku do kobiet (Pani Alina). Dziwie się że Pan Gajowy toleruje takie chamstwo. Nie każdy urodził się tak mądry jak pan Czolgista. Errare humanum Est!

  ——
  A nie dziwi się Pan, że toleruję takie głupoty, jakie generuje pani Alina?
  Admin

 90. Wimar said

  Re 86 Pinxit
  A czemuż to niby ??

  Pan profesor M.Dakowski jest profesorem fizyki. Już od początku wykazywał niezgodności skutków katastrofy z predkością, pędem, energią kinetyczną itp.Odwoływał się tez do rachunku prawdopodobieństwa tak rzadkich zdarzeń jak to i do zwykłej logiki..Jego referaty (wystąpienia ) nie zostały dopuszczone do oficjalnych konferencji na ten temat m.in na UKSW w Warszawie.

  Nie wiem kim Pan jest ale przydałoby się trochę więcej szacunku dla prof. M.Dakowskiego

 91. Czolgista said

  „2. Wrzucił Pan na forum jakieś zdjęcie „udowadniając” że to kokpit (sic!) Widzial Pan kiedyś kokpit samolotu ? To taka przednia jego część gdzie siedzą piloci i nawigator a wiec są siedzenia, manetki, dzwignie, zegary, niepowtarzalna aparatura pokładowa z unikalnymi numerami seryjnymi a do tego jakas obudowa, szyby itp. Dziekuję panie Gula (83) za wsparcie. Re 84 –jest pan odporny na fakty. Reszta kokpitu zamieniła się w energię zgodnie ze wzorem E=mc2 ?? Zastanawiam się co to za złom to co Pan wrzucił ? Jaja pan sobie robi? Te równo obcięte kable obgryzły szczury ?”

  No tak, bo po katastrofie, według takich niedoinformowanych amatorszczyków jak Wimar czy Guła, kokpit będzie w całości, a nie rozbity na wiele elementów, na dodatek porozrzucanych. :))))) Pokazałem jego fragment, który znaleziono na miejscu, co dowodzi, że elementy kokpitu były we wrakowisku.
  Ja mogę zacząć wrzucać więcej zdjęć kolejnych fragmentów kokpitu, ale to po prostu nie ma sensu. A co to jest to odpowiedziałem. To zdjęcie fragmentu panelu nawigatora.

  „Te równo obcięte kable obgryzły szczury ?”
  Bardzo merytoryczna odpowiedź. 🙂 Wydaje mi się.:)

  „1. Wspomniany serial emitowany na Stopklatce nowi tytuł „Katastrofy w przestworzach” a nie „Katastrofa w przestworzach” .Nawet jeśli to to samo to proszę samemu porównać te odcinki gdzie biegli (śledczy) odnaleźli szczątki i zaczeli to wszystko analizować az do wyjaśnienia przyczyny.”

  Brniemy w kłamstwa dalej i czepiamy się słówek, co? Każdy rozumie, że w domyśle chodziło o serial dokumentalny emitowany na kanale National Geographic, dzięki któremu zostałeś złapany za rękę na nieznajomości tematu.

  „Brak monitoringu na lotnisku również ??”

  Błędną decyzję podjął pilot samolotu i to on zignorował ostrzeżenia z TAWS, co jest grzechem niewybaczalnym w lotnictwie. Był to suma braku w szkoleniu i nacisków ze strony przełożonego.
  To jest oczywiste. Ale po za tupaniem nóżka nie potrafisz w ogóle odnieść się merytorycznie do mojego wpisu.

  „4. Ad 74,80. Trochę więcej grzeczności w stosunku do kobiet”

  To zwykły troll, który pierwszy wpis do mnie pod innym artykułem zaczął od wyzwisk w moim kierunku i innych użytkowników forum, chociaż w ogóle do niego/niej nie zagadałem. Dostała chamską żołnierską wiązankę. Wimar nie ma pełnego obrazu a zabiera głos. Pan Gajowy jej już wcześniej zwracał uwagę, że bełkocze i rzuca bluzgami, pod innymi artykułami. Dla mnie to tylko anonim. Może się nawet nazywać Antek.

 92. maniek said

  …widze,że bez prezentacji sie nie obejdzie…

  filmik tendencyjny – ale pytania konkretne!!

  …z innych danych – p.rezydent kalkstein-kaczynski – POLECIAŁ ….na Litwe..i… – 08.04.10 z niej NIE POWRÓCIŁ!…miał sie tam spotkac z polonią – na spotkanie NIE PRZYSZEDŁ!!…czekało na niego od cholery ludzi…gdzie zniknoł?…
  09.04.10 – miał byc w Czechach…/nie jestem juz tego pewny-sorry/

  …Bondsteel – to ok 2.5 godz lotu z Litwy…

  „wdowcy i wdowy” smolenskie – jakos cicho siedza…jak padają jakies „pytania”…śśśloch rozdziera ciszę…

  …trzaby moze zapytac Marte o co pozarła sie z męzem – i poleciała na plaze …”jugosłowianskie” – SAMA – pare miesiecy – po „pogrzebie”…

  inne wyjasnienia w linku powyzej/42/ jak to zrobiono…/jak kogos to obchodzi!/

  po co?

  http://euromaidanpress.com/2016/07/05/intermarium-an-idea-whose-time-is-coming-again/#arvlbdata

  ps

  oglądającym rozmaite seriale w tiwi – proponuje wywalic to pudło za okno – zrobiłem to juz baaaardzo dawno – przez to stalem sie „wielbicielem” teorii spiskowych i…”oszołomem”…:)) – ale widze WSZYSTKO całkiem inaczej…serio!

 93. NICK said

  Panie JerzyS. (62).
  Jest Pan dobry we podawaniu JAWNYCH podśmiechujek. olszańsko/jabłonowskich.
  Omen/nomen.
  A nie odwrotnie.

  Nie widzi Pan drwin?
  W Pana materiale?

  Nie zauważa Pan, że „Jabłonowski” podaję na tacę?
  TO co zapodać wolno?

  Szperaj, szperaj… .

 94. Adam Ryglowski said

  Panie Maniek
  Ad91)
  😣😒😤😒
  I to by bylo na teraz
  ,…
  a potem hangar/ przejscie dla. OFIAR bylo skasowane \zburzone po paru miechach
  😀😁😀😁😀
  A KTOKOLWIEK. Z. DYSKUTANToW. PODA MI. ,………….
  CO ,Z. KOKPITEM???
  😆

 95. Zerohero said

  Liderzy sekciarzy smoleńskich aktywnie wspierają dżihadystów w Syrii, banderowców na Ukrainie, zacieśnianie siły eurokłchozu i niewolę bankową. Nie jest może to argument bezpośredni (bezpośrednie i tak po sekcie spływają), ale pokazuje bezmiar zbydlęcenia Sekty Smoleńskiej.
  Zabłąkani ludzie którzy wierzą w „zamach” ale w innych kluczowych kwestiach mają przyzwoite poglądy, jest margines.
  GMO, szczepionki – jeśli tylko za tym nie stoi Putin, przyjmą z otwartymi rękami. Poziom obrzezania kory mózgowej przekracza wszelkie granice.

 96. Stan said

  Ad.92 Adam Ryglowski
  Dziękuje Panu – „c” jest trafną odpowiedzią.

  A z KOKPITEM to jest tak.
  Co niektórzy uważają:
  – ze samolot leciał z W-wy do Smoleńska bez KOKPITU lub tez z częścią Kokpitu.
  Inni zaś uważają, z po wypadku i zderzeniu się samolotu z ziemia z prędkością ponad 470 km/h KOKPIT
  powinien być w normalnym stanie z siedzeniami ze skory z manetkami, dźwigniami, zegarami i niepowtarzalna aparatura pokładowa na jednym miejscu w stanie możliwie nadającym się dalej do użytku i czekać powinien na polskich dziennikarzy.

  Inni twierdza, z ten Kokpit wzięli Rosjanie i zainstalowali w innym samolocie.

  Z szacunkiem i ze zrozumieniem dla Państwa co mają jakieś wątpliwości,
  jeśli chodzi o KOKPIT proponuje zrobić następujący eksperyment:

  – z prędkością jaka jest możliwie największa proszę biegnąć i zderzyć się głową ze ścianą
  (może być to prędkość max. 20 – 25 km/h).

  Proszę uważać — zwracam się tu do Pana Wimar, Pana Guła i do Szanownej Pani Aliny.
  Jeśli nic się nie stanie to gratuluje, a jeśli się cos stanie to ja za to nie odpowiadam,
  ale mam wielka nadzieje, że w logicznym myśleniu pomoc może.
  To tyle w tej sprawie.

  A Panią Alinę uprzejmie proszę, aby w życiu nigdy nie obrażała starszych ludzi.
  Kto Pnia tak wychował?
  Nie podaje Pani żadnych argumentów.
  Bez kultury, zasad moralnych w chamski i arogancki sposób obraza Pani starszych ludzi.
  Zycie jeszcze Panią nauczy, a z chamstwem, kłamstwem i manipulacja na długą metę daleko Pani nie zajdzie.

  Stan w jakim znajduje się dzisiaj Polska jest stanem przejściowym i mamy coraz więcej
  jaskółek na niebie niosących nadzieje i wiarę na lepsze i szybkie zmiany.

  Ad:91 Maniek
  Proszę zejść na ziemie i trzymać się w życiu tylko i wyłącznie Faktów, będzie Panu lżej i łatwiej w życiu.
  Życzę tego Panu z całego serca.
  Szanowny Panie Maniek — proszę zobaczyć wpis NR 44.
  Która odpowiedz Pan wybiera ??? „a”, „b”, czy „c”???

  Pozdrawiam Wszystkich Państwa co nie dali się zmanipulować i opierają się na FAKTACH,
  jak i Tych Szanownych Państwa co należą do Sekty Smoleńskiej i opierają się na FANTAZJACH.

 97. guła said

  # 84 A ja się na Tobie nie zawiodłem Grigori. Takiej odpowiedzi spodziewałem się ;). Te elementy z rozbitego kokpitu które po czasie odnalazł zespół dr Laska za ch*j do żadnej wersji Tu 154M wpasować nie daje się. To na tyle.
  Aha
  Może jeszcze to:
  .http://smolenskiefakty.com/Interior_Polish_TU154.jpg

 98. guła said

  No i link do strony
  https://www.google.pl/search?q=kokpit+tu+154m&gws_rd=cr&ei=zZz8WKL5EIKUsgHuu5jICw
  Coby pogrzebać se.

 99. guła said

  A niech mnie, jest i następny … myśliciel. Więcej nie czytam i jak już stwierdziłem dużo wcześniej czekam na zakończenie śledztwa prowadzonego przez stronę rosyjską.

 100. Wimar said

  Panie Czołgista

  Obawiam się , że my dwaj się nie dogadamy.
  Ja Panu mówię o Stopklatce- pan o National Geografic, którego nie oglądam bo nie mam TV Sat.

  Mowie o braku monitoringu, a pan bredzi nie na temat, o ignorowaniu ostrzeżeń z TAWS.
  Obejrzyj pan do końca prezentacje którą wrzucił Maniek (91). Jesli nawalił monitoring lotniskowy to powinny być nagrania z kamer w okularach BOR-owców. Działają na baterie. Skoro takich nagrań nie ma to istnieje podejrzenie o braku dowodów na wylot opisany w raporcie Millera.. Skoro nie ma dowodów na wylot z Okecia to co można sadzić o rzekomej katastrofie( zamachu) na Siewiernym?? Pomyśl Pan logicznie!

  Z kokpitem jest podobnie jak z reszta tego złomu, która zalega pod prymitywnym daszkiem w Smoleńsku. Weź Pan to wszystko, polóz na wagę i porównaj z danymi technicznymi samolotu Tu-154 np z Wikipedii. Następnie powiedz Pan gdzie jest reszta?? E=mc2 ?? Dematerializacja?
  Spadł na polankę czy do oceanu??

  Myśle, że albo przeszedł pan świadomie na „Ciemną Stronę Mocy” albo mówiąc eufemistycznie w wieżyczce coś się porozkręcało. Dlatego kończmy ten nierówny pojedynek. Adieu!

 101. Adam Ryglowski said

  No i w KONCU. co z tym KOKPITEM?…..?
  I TO BY BYLLO NA TYLE
  😄😂😅😄

  A czolgiste i M.A!ine proponuje. Bana na #24 godz. Na przemyslenie???l
  😵😶😷😵

 102. Alina said

  89 Admin
  Co z mojego pisania zostało zakwalifikowane jako głupoty? Może komentarze Admina?

  ——
  Niech Pani nie przeciąga struny, Pani Alino.
  Admin

 103. Czolgista said

  @Wimar

  „Ja Panu mówię o Stopklatce- pan o National Geografic, którego nie oglądam bo nie mam TV Sat.”

  Przecież seria „Katastrofa w przestworzach” wyprodukowana pierwotnie dla National Geographic była emitowana później w innych stacjach, które zapłaciły producentom, w tym emitowana była na Stopklatce.
  Dobrze wiesz o co chodzi od początku, że to jest jedna i ten sam kanadyjski serial dokumentalny, ale rżniesz głupa, bo zostałeś złapany na swojej niewiedzy.

  „Z kokpitem jest podobnie jak z reszta tego złomu, która zalega pod prymitywnym daszkiem w Smoleńsku. Weź Pan to wszystko, polóz na wagę i porównaj z danymi technicznymi samolotu Tu-154 np z Wikipedii. Następnie powiedz Pan gdzie jest reszta?? E=mc2 ?? Dematerializacja?
  Spadł na polankę czy do oceanu??”

  A ty kładłeś to na wagę, że takie idiotyczne eksperymenty proponujesz? Na płycie lotniska Rosjanie pokazali ułożony praktycznie cały kadłub ze skrzydłami i ogonem zanim trafił w inne miejsce.
  Rżniesz dalej koncertowo głupa i bijesz propagandową pianę rodem z ukraińskich portali na temat MH17.

  „Mowie o braku monitoringu, a pan bredzi nie na temat, o ignorowaniu ostrzeżeń z TAWS.”

  Brak nagrań z monitoringu to kłamstwo przez was wielokrotnie powtarzane. Nagrania z monitoringu są i cześć z nich była już prezentowana. Ale wy już wymyślacie jakieś kamerki w okularach. 🙂 Ja to olewam i przechodzę do konkretów. Nagrania z czarnych skrzynek i rejestratorów, odczytanych w trzech różnych krajach, nie da się sfałszować (dlatego czarne skrzynki z 11 września z tych dwóch Boeingów nigdy się nie znalazły). Na nich wyraźnie słychać jak pilot ignoruje ostrzeżenia z TAWS.

  „Myśle, że albo przeszedł pan świadomie na „Ciemną Stronę Mocy” albo mówiąc eufemistycznie w wieżyczce coś się porozkręcało. Dlatego kończmy ten nierówny pojedynek. Adieu!”

  Ja już napisałem. Możesz masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Powtarzam. Ja mam na tę sprawę dokładnie te same poglądy jak Pan Gajowy. Pierwszy raz trafiłem do Gajówki, gdy szukałem różnych materiałów o katastrofie w Smoleńsku. Pierwszy wpis jaki przeczytałem na tym forum to był kpiarski komentarz Pana Gajowego na temat niedorzecznej hipotezy dwóch wybuchów. Potem jeszcze doszły inne: wyśmiewające też maskirowkę – autorstwa Gajowego i Zerohero.
  Ale ty nie masz jaj i po męsku nie napiszesz Gajowemu takim samym tekstem o przechodzeniu na Ciemną Stronę, czy o szaleństwie.
  Jakbyś nie zauważył: to forum naśmiewa się zarówno z propagandy antypolskiej jak i antyrosyjskiej. Jeśli masz trochę godności to nie będziesz więcej zawracać ludziom głowy swoimi bzdurami o maskirowce.

 104. Czolgista said

  @97
  Guła. Ty albo jesteś głupi albo manipulujesz.
  To zdjęcie z wrakowiska, które pokazałem wcześniej to fragment panelu obsługiwanego przez nawigatora. Znajduje się on za pilotami:
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/rosjanie-nie-dali-nam-swojego-nawigatora_141988.html
  Ale to nadal jest element kokpitu samolotu, a ty albo celowo, albo bezmyślnie wstawiasz okrojone zdjęcie, które przedstawia panel z przyrządami dla pilotów, gdzie panelu nawigatora nie ma i jeszcze się kłócisz, co jest kokpitem.
  W Tu-154 w kokpicie siedzi też nawigator.
  Panelu nawigatora na zdjęciu nie umiesz zidentyfikować, ani nie masz pojęcia jak wygląda kokpit tupolewa w całości, Guła, ale pierwszy jesteś pierwszy do pouczania inżynierów lotniczych z wieloletnim doświadczeniem!
  :))))))))))))

 105. maniek said

  …Stan 44 – 96…

  cyt…Ad:91 Maniek
  Proszę zejść na ziemie i trzymać się w życiu tylko i wyłącznie Faktów, będzie Panu lżej i łatwiej w życiu.
  Życzę tego Panu z całego serca.
  Szanowny Panie Maniek — proszę zobaczyć wpis NR 44.
  Która odpowiedz Pan wybiera ??? „a”, „b”, czy „c”???

  …”d”

  …dzięki za życzenia…pozdrawiam!…:))

  jak zrobiono maskirowke…

  cyt…

  antka kobity szwagra brat said
  2011-12-25 (niedziela) @ 02:06:46

  jakies 4 – 5 miesięcy po „zamachu smoleńskim” ułożylo mi sie to wszystko w taki ciąg…

  1.zrobiono mgłe…

  2….we mgle „nadleciał” samolot….wwwwjjjuuu….zerwał linie energetyczną itd…itp…

  3….i….łuubuuduu!…zrobiono katastrofe…

  http://smolensk2010.cba.pl/dziwna_katastrofa/goscinne_skrzydlo/

  …nigdzie nie mogłem sie doprosic – aby pokazano mi choć JEDEN film ze startu Tu154M/military!!/
  …aha!…gdzies to słyszałem – że jest jakis „program”…ochrony „swiatkóf”…

  …i pytanie za 5 pkt!…KTO…leży na Wawelu?…

  całośc…

  https://marucha.wordpress.com/2011/12/24/a-moze-jednak-nie-katastrofa/

  jest tam sporo fajnych komentów …niech Pan zobaczy…ja tylko dorzuciłem pare „hipotetycznych” klocków..

 106. revers said

  sIKORSKI TEZ WIE ALE NIE POWIE :::
  http://wdolnymslasku.com/2017/04/23/wsieci-ujawnia-dotarlismy-do-dokumentow-ktore-udowadniaja-ze-sikorski-klamal-w-sadzie-ws-1004/

 107. Czolgista said

  A Pan Ryglowski w ogóle coś wniósł do dyskusji, po za śmiesznymi emotkonami i kilkoma zdaniami, napisanymi łamaną polszczyzną bez poszanowania zasad gramatyki?

 108. Pinxit said

  87
  Alina
  No to skoro jestsmy w maglu, to chce przypomniec, ze Macierewicz ma nieposzlakowana opinie jako … magister historii.
  W czasach chlopiecych bawil sie zolnierzykami olowianymi i tak mu ten zapal pozostal, ze zostal ministerm obrony o nieograniczonej wladzy..
  Teraz sie moze bawic prawdziwymi zolnierzykami bo ma dlugoletnie doswiadczenie.

  Ja mam nieposzlakowana opinie w swojej dziedzinie humanistycznej, bo jest to zgodne z moim wyksztalceniem ale mam odwage sie przyznac, ze sie nie znam na fizyce, zwlaszcza tej od jader.

 109. Boydar said

  @ Pan NICK (88)

  Ależ Pan się zrobił dociekliwy 🙂

 110. NICK said

  Mamy Kwiecień.
  Plecień.

  Jak i rok cały.

  Sam nie jestem wolny.

  Ani. Doskonały. 🙂 .

 111. Pinxit said

  90
  Wimar
  Odpowiadam:

  Mam duzy szacunek dla nauki ale nie mam szacunku dla badan naukowych skazonych polityka. Bo albo sa badania naukowe, sensu stricte albo jest przemycanka wlasnych uprzedzen i fobii..
  I o to mam pretensje nie tylko do pana Dakowskiego.

  Na tym blogu jest wiecej osob, ktore maja rozmaite tytuly naukowe – jakos roznym madralom nie przeszkadza obrzucac ich niewybrednymi epitetami
  .Ale i akademicy na gajowce nie stronia od wyraznaia braku szacunku dla dla swoich adwersarzy.

  Ja bardzo lubie takie wezwania ex- katedra do rozmowcow: „Uprasza sie z wiekszym szacunkiem do autorytetow..”
  Kiedys kazali mi stac na bacznosc jak wymawiam nazwisko Pilsudskiego.

  Powiem tak:
  Pan Dakowski moze jest naukowcem ale z cala pewnoscia nie ma pojecia o histori Rosji.
  I nie musi miec.
  Ale ta nieznajomosc historii Rosji nie powinna miec wplywu na jego dociekania naukowe.
  Mial sie zajac tym, co sie stalo a nie kto to zrobil.
  Nazywa sie to w researchu (badanaich): point of reference- zakres badanego zjawiska.
  Niestety, znana jest w swiecie komercyjnosc badan naukowych. Najlepszym przykladem sa miliardy dolarow stracone na badania zmian klimatycznych.
  I tylko brytyjscy naukowcy sie przyznali do kantow.
  W przypadku katastrofy smolenskiej wielu „ekspertow’ dostalo gotowy wynik, ktory mieli udowodnic naukowo.
  Akurat nie mam na mysli Dakowskiego, ale przeciez przywleklismy nawet jakiego Bliniende z USA, a potem dr. Berczynskiego.
  Byloby bardzo trudno uwierzyc, ze mieli ci panowie ambicje i motywacje wylacznie naukowe.

 112. Siekiera_Motyka said

  „Kolejna dymisja dra Berczyńskiego. Ekspert Macierewicza nie jest już szefem rady nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych”

  http://fakty.interia.pl/polska/news-berczynski-nie-jest-juz-szefem-rady-nadzorczej-wojskowych-za,nId,2385631

 113. NICK said

 114. Wimar said

  Re 111 Pinxit

  Zgadzam się z Panem co do Piłsudskiego, Biniendy, Nowaczyka, Berczyńskiego czy Rońdy.
  Ale już prof. Chrisa Ciszewskiego czy M.Dakowskiego bym bronił.
  Myli sie tez Pan co do tezy że prof. M.Dakowski nie zna Rosji i jej historii. Poznał ja na własnej skórze i to bardzo dobrze bo już jako mały chłopiec wył wywieziony z Kresow w wagonach bydlęcych na wschód, gdzie przeszedł gehennę tułaczki, głodu. Do Polski wrócił dopiero w 1946 w ramach repatriacji.

  Wikipedia tak o nim pisze. Cyt:
  „Mirosław Dakowski już latem 2010 r. zakwestionował oficjalną wersję przebiegu katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku, m.in. stwierdzając w oparciu o dokonane przez siebie obliczenia, że niemożliwe było, „przy ewentualnej utracie kawałka skrzydła znanej wielkości na wysokości paru metrów wykonanie przez płatowiec półbeczki nad gruntem”, a także powstanie tak dużych uszkodzeń tylko z powodu uderzenia w ziemię. 3 października 2010 r. złożył do Prokuratora Generalnego RP zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa]. Był w tej sprawie przesłuchiwany jako świadek przez Prokuraturę Wojskową, której przedstawił m.in. swoje obliczenia, a złożone zeznanie opublikował w internecie”

  Co prawda jego specjalnością główną jest fizyka jądrowa, nie mniej nie można mu zarzucić braku kompetencji w tej sprawie. Poza tym prof. M.Dakowski nie mówi KTO to zrobił. Raczej sugeruje kto tego NIE zrobił, lub co w tej sprawie jest sprzeczne z prawami fizyki,logiki lub matematyki (rachunek prawdopodobieństwa)
  Pozdrawiam serdecznie.

 115. Pinxit said

  114
  Wimar
  Mam klopoty z argumentem wywozki na Sybir.
  Moi rodzice byli wywiezieni do Niemiec do kacetu a historii Niemiec nigdy nie poznali.
  Zdaje sie, ze ich malo obchodzila.
  A pana Dakowskiego to ja czasami czytam, i jego opinie o Rosji sa dosc krzywdzace i bez pokrycia. Putin Polakow na Sybir nie wysyla.
  Pilsudskiego tez juz nie ma.
  Historie nalezy znac ale nie nalezy zajezdzac jak stara kobyle.
  Pozdrawiam

 116. Marucha said

  Re 114, 115:
  Czcigodny prof. Dakowski, bez względu na jego inne zasługi w nauce, kompromituje się wyjątkowo stronniczym nastawieniem do Rosji.
  Nie wiem, czy wszystko można zrzucić na przezycia sprzed 70 lat…
  Poza tym miałem pewną osobistą historię (kilka lat temu), o której pisać nie chcę, w której prof. Dakowski wykazał się, delikatnie mówiąc, zupełnym brakiem elegancji.

 117. Wimar said

  Re 115 Pinxit
  Co do Rosji być może myli ją ( utożsamia ) z Sowietami

  Re 116
  „Poza tym miałem pewną osobistą historię (kilka lat temu), o której pisać nie chcę, w której prof. Dakowski wykazał się, delikatnie mówiąc, zupełnym brakiem elegancji.”

  Wierzę Panu 🙂
  Jako człowiek ma on swoje minusy.

  ——
  Każdy ma swoje minusy. Ale akurat takiego minusa ze strony sympatycznego prof. Dakowskiego, nie spodziewałem się.
  Nb. nie poniosłem żadnej szkody.
  Admin

 118. andzia said

  Tak trochę koło tematu: sympatyczny Pan Redaktor Maciek prezentuje odezwę J.Kaczyńskiego do Rosjan z 2010r.,Warto obejrzeć, film krótki i ciekawy. .https://www.youtube.com/watch?v=OO01rekTb6k

 119. Alina said

Sorry, the comment form is closed at this time.