Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ile naprawdę wynoszą w Polsce podatki

Posted by Marucha w dniu 2017-04-21 (piątek)

Wedle pobieżnej analizy za pomocą kalkulatora. Zakładam pracę jako firma jednoosobowa (najniższy możliwy ZUS!) o przychodzie 10000 zł/mc bez ponoszenia żadnych kosztów osiągania przychodu.

Przychód brutto: 12300 zł w tym 2300 VAT.
Koszt Zus: 1200 zł. Zostaje do opodatkowania 8800 zł.

Podatek dochodowy na poziomie 30%: 2640 zł. Zostaje do wydania 6160 zł.
Wydajemy wszystko, więc płacimy ok. 20%VAT, czyli 1230 zł. Zostaje 4870.

Ponieważ wydaliśmy trochę na benzynę, alkohole, papierosy i inne rzeczy obłożone akcyzą, zakładam, że ta akcyza wynosi ok. 500 zł (skromne założenie), czyli zostaje 4370 zł.

12300 -4370 zł daje 7430 zł. Tyle różnych podatków zapłaciliśmy otchłannemu państwu polskiemu.
W procentach to będzie: 60,4%.

Taka jest rzeczywista stopa opodatkowania przychodu w Polsce. To wynika z pobieżnej analizy robionej na kartce ołówkiem. Specjaliści z różnych stowarzyszeń ekonomistów wyliczyli to bardziej dokładnie i wyszło im około 70%. Mamy więc zadowalająca zgodność poglądów.

Przyjmuję do dalszych rozważań średnią: 65% wysokości podatku od przychodu (wartości wytworzonej albo sprzedanej, jak kto woli. Nie chodzi o ścisłość określeń, ale chyba wiadomo o co chodzi.)

Na tym tle nie mogę się nadziwić, że niektórzy wyznają tu poglądy, że państwo polskie wydaje bardzo mało w porównaniu do innych państw, co wynika rzekomo ze statystyk. No tak, wynika i co z tego?

Pamiętam jak za czasów mojej młodości komunistyczna szkoła nauczała ze zgrozą o zachłanności Kościoła Katolickiego, który w Średniowieczu pobierał straszliwą dziesięcinę, czyli 10% za swoje usługi na rzecz zbawienia dusz…

W tej absurdalnie wysokiej stopie opodatkowania przychodów mamy przyczynę chronicznego braku wolnych środków na inwestycje i przyczynę zastoju ekonomicznego w Polsce.

Warto zauważyć, że gdyby wszystkie rodzaje podatków obniżyć równo o 20%, to stopa opodatkowania zmniejszyła by się z 65% na 52. Z tego wynika, że środki naprawdę pozostające do dyspozycji społeczeństwa zwiększyłyby się z 35% na 48%, czyli nastąpił by wzrost środków w dyspozycji społeczeństwa o 37%.

Taka zmiana dałaby rzeczywisty, duży impuls rozwojowy polskiej gospodarce (wzrost konsumpcji i wzrost stopy inwestycji), pod warunkiem oczywiście usunięcia całego prawnego balastu uniemożliwiającego rozwój wolnej przedsiębiorczości.

Nie ma żadnej innej skutecznej drogi rozruszania gospodarki. Tylko uproszczenie prawa i przesunięcie środków z dyspozycji państwa do dyspozycji konsumentów i producentów. Państwo niczego nie wytwarza, tylko tworzy balast kosztów, czarną dziurę w która wpadają pieniądze. Państwo to koszt utrzymywania struktur potrzebnych do utrzymania poziomu cywilizacyjnego. Ten koszt jest dwukrotnie zbyt wysoki!

Mar.Jan

Z wykształcenia inż. mechanik. Z powodu upadku przemysłu w latach dogorywania komuny przekwalifikowałem się na programistę. Zwolennik liberalizmu gospodarczego, w latach 90-tych popierający JKM, aktualnie poszukujący właściwszej formuły. W dziedzinie społecznej – konserwatysta.

http://prawica.net

Komentarzy 28 to “Ile naprawdę wynoszą w Polsce podatki”

 1. Taa…zwolennik konserwatyzmu liberalnego, czyli pomieszania z poplątaniem. Liberalizm gospodarczy to nic innego, jak żydowski kapitalizm w dzisiejszym wydaniu, który doprowadza do rozwarstwienia społecznego, wyzysku biedoty i bogacenia się i tak już nadmiernie utuczonych oligarchów.

  BYŁ taki.
  Admin

 2. Ola said

  co miesiac wydajemy 6160 zl? wow! to nad czym tu plakac?

 3. aj said

  A ja życzę Polakom liberalizmu, bo żydów trzeba bić metodami żydowskimi. Liberalizm czyli SUWERENNOŚĆ w produkcji i handlu w rękach Polaków to ŚMIERĆ dla pasożyta!

 4. Re: Artykul…
  W porownaniu z „dziesiecina” (starozytna), to nie wyglada ta „szesciesiatcina” (nowoczesna) zbyt kolorowo…
  Faktycznie, swiat „idzie naprzod”, wiecej produkujemy, wiecej wytwarzamy, wiecej pijemy I palimy, wiecej razy korzystamy z toalety, wiecej chodzimy, wiecej jezdzimy, wiecej ogladamy no I wszystko wiecej I wiecej…No to rowniez I mamy wiecej „pasoZYDow” tez i w wersji „posrednikowej” miedzy fabryka a klientem…
  No I super…Teraz chyba juz wszyscy widza jak to „cyrk” wyglada, ale malpy sie wciaz chowaja…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Zbyszko said

  Okupant, który osiadł w Polsce, zamieszkał na osiedlach apartamentowców, znalazł „pracę” w administracji państwowej i samorządowej, rozbuchanej 5-krotnie od czasów komuny, dostał wyprawki na zagospodarowanie się itd, itp, niestety jest bardzo kosztowny. Więc trzeba było Polaków na ten cel u lichwy zadłużyć i wyczesać z ich kasy, różnymi podatkami.

 6. Zbyszko said

  Autor słusznie zauważa, że obniżenie podatków pobudziłoby gospodarkę, przede wszystkim ta indywidualną, ale jak by to było? zaczęłaby się w Polsce rozwijać Społeczna Gospodarka Rynkowa? Klasa Średnia? I co wtedy stałoby się z Kapitalizmem Globalistycznym i jego „polskimi” sługusami, którzy zmuszeni by byli do konkurowania z tymi indywidualnymi przedsiębiorcami? Co by to było, gdyby ludzie przestali kupować zatrute chemiczne badziewie, bezprawnie nazywane żywnością i zaczęli kupować zdrowe produkty o polskich rolników? Co by to było, gdyby ludzie zaczęli kupować produkty dobre (bo nareszcie byłby ich stać) a nie (z konieczności, z biedy) tani szajs? Co by to było, gdyby ludzie coraz bardziej świadomi (z oczyszczonymi z toksyn mózgami) zaczęli się organizować i pogonili by okupanta z administracji i samorządów i zaczęli się sami rządzić? Itd, itp… Co by to było?
  Więc chyba widać wyrażnie, że podatki muszą być wysokie i coraz wyższe. A populację wymierających niewolników wyreguluje się np programem 500+

 7. Re: 6 Zbyszko..
  Co by to bylo???.. Ano byloby, ze wreszcie „jerozolimska szlachta” talmudyczna wziela by sie wreszcie za lopaty I widly, bo jak na razie niczego nie zbudowala ani niczego nie wymyslila…
  No I faktycznie, „ich” swiat „wiecznych posrednikow” I „wiecznych spekulantow” przestalby istniec…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Ola said

  hej, nie jest zle! Dzis na pasku w tv ( niemieckiej) informacja , ze gospodarka polska bardzo szybko obecnie rosnie. W telegazecie rozwinieto , ze dochod narodowy , czy tam jak go tam zwa, zgodnie ze slowami Morawieckiego wzrosl w Polsce prawie o 4 %! To wysmienicie.

 9. Re: 8 Ola
  A dlaczego tylko o 4% a nie np: o 40%????…
  Coz wiec stoi na przeszkodzie aby wzrost gospodarczy byl na poziomie 50-60%???…

  Prosze nie dostawac „orgazmow” z tych 4%… (wzrostu dodatkowego zysku do lichwiarskiej kabzy)…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. NICK said

  Tytuł.
  A ile wynoszą we Kanadzie?
  Ile płacicie; Polacy?

 11. Ola said

  wlasnie, madrale!
  Niemcy na przyklad placa ciagle podatek po zjednoczeniu Niemcow na pomoc NRD-owcom, co by staneli na nogi . Wysokosc zaleznie od dochodow. U mnie to jest 23,45 € miesiecznie . to juz na lebka, na upartego i dwa , tydzien da sie przezyc.
  Ale Niermcy , jak to Niemcy , pokorny , ulozony narod i placa bez rzucania q i ch.

  ——-
  Bo płacą na SWOICH.
  Admin

 12. NICK said

  Ola się wqurviła?
  „Ale Niermcy , jak to Niemcy , pokorny , ulozony narod i placa bez rzucania q i ch.”

  Ola się objawiła.
  Pełna krasa!
  Spierdalaj!
  Jak dla mnie….. .

  Podcieraj stare genitalia….. .

 13. Re: 10 NICK

  Czy szanowny NICK (gajowkowy „gawendziarz” I potakiwacz) chcialby mi doniesc, ze w Kanadzie rowniez murzynow bija????..

  Owszem sa podatki, a jest ich (bylo 329 rodzajow w 2011roku) a teraz nie wiem, bo „wypadlem” z lichwiarskiego systemu kontroli…

  I dla przypomnienia: temat jest” ile naprawde wynosza w Polsce podatki???” – a nie w Kanadzie czy USA. I jesli bedzie temat zwiazany z podatkami w Polnocnej Ameryce, to bardzo chetnie zabiore glos I nawet w szczegolach wyloze „kawe na lawe” przypominawszy rowniez, ze kontrole nad finansami sprawuja dokladnie ci sami, (zydowscy lichwiarze), ktorzy „szkolili” obecnego morawieckiego „juniora”…

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Bezrobotny said

  USA ma najwyzsze podatki na swiecie, a mimo to, juz w setnym dniu prezydentury D. Trumpa zabraknie pieniedzy na wydarki rzadowe. Trzeba prosic Chiny i Japonie o pozyczke na wojne z ich sasiadem Korea Polnocna. W czasie wojny nie trzeba placic odserek (7% budzetu) wiec beda dodatkowe pieniadze na pensje dla prezydenta i jego urzednikow na ponad 100 dni ich urzedowania.

 15. Do Gajowego Maruchy w sprawie wpisu nr 12 niejakiego „NICK”a”…

  Panie Gajowy, prosze o szybka weryfikacje – wulgarnego wpisu ad persona do p. Oli (bez wzgledu jakie ta pani wnosi poglady I forme komentarzy).

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Re: 14 Bezrobotny.
  Na panskim miejscu bylbym bardziej ostrozniejszy w wydawaniu takiej opinii n/t najwiekszych podatkow jakie ma USA.
  Obawiam sie, ze jeszcze w roku 2011 mialem okazje porownywac ilosc (rodzajow) podatkow w USA I Kanadzie, to wychodzilo, ze w USA bylo 217 rodzajow podatkow a w Kanadzie 329 rodzajow.

  Nie wiem jak wyglada sytuacja w Szwecji, Norwegii, Niemiec czy Anglii, ale nie jest rzecz w tym, czy ktos moze przezyc czy zarobic, ale w tym rzecz na jakim poziomie lichwiarski syndykat finansowy stal sie bezczelny I bezwzgledy wobec tworcow I uslugodawcow w danym kraju. Oczywiscie, ze mam na mysli poziom wiedzy obywatelskiej wobec zydowskiego szakala lichwiarskiego.
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. O ile dobrze pamietam, to w Polsce bylo ustanowionych 139 rodzajow podatkow, lecz w chwili obecnej nie mam na ten temat wiedzy.

 17. NICK said

  A pisałeś byłeś, żeś jest ponad!!
  Kartami.
  Sam sobie.
  Przeczysz.

  Wulgarny? (15)..

  Pojęcia mylisz.

  Będąc nijakim?

  Przestań płakać, poproszę.

  A co? Już Cię służby nie nachodzą?
  Masz spokój?
  We rękawie osuszonym?

 18. Marucha said

  Re 12, 17:
  Panie NICK,
  Bez względu na to, iż poglądy Pani Oli niespecjalnie mi się podobają – uprzejmie proszę o nie obrażanie jej (i innych Pań) przy pomocy niemerytorycznych wpisów przywołujących genitalia lub tp.. To po prostu nie uchodzi.
  Nie uchodzi.

 19. NICK said

 20. wyliczenie z tylka, wiekszosc DG z takim przychodem jest na 19% liniowym, przez 2 lata ZUS wynosi okolo 500 zł

 21. rick said

  Inżynier mechanik przekwalifikowany na programistę okazuje się być geniuszem ekonomicznym.
  Ciekawy przypadek. Nie wiedziałem, że poprawa kondycji ekonomicznej obywateli jest taka prosta.

  Pan inżynier ma dziecinne pojęcie o ekonomii państwa a wypowiada się jak ekspert.
  Skąd się wzięło ta pewność co do swojej wiedzy o ekonomii ?

  Obstawiam lekkie niedomaganie umysłowe, polegające na upraszczaniu rzeczywistości do prostych schematów.
  Tak prostych, że deformujących rzeczywistość ekonomiczną.

  Rady dla pana inżyniera:
  1) Nie wypowiadać się w sprawach, o których ma się średnie pojęcie. A jeżeli już to z pozycji szukającego odpowiedzi.
  2) Zakładać, że rzeczywistośc jest bardzo złożona. Jeśli dziedzina, którą się zajmujemy wydaje się nam być złożona, to
  tak samo traktujmy inne dziedziny.

  Sam nie jestem ekonomistą, ale prymitywność rozwiązania inżyniera mnie poraziła. Ale temat oczywiście jest ważny.
  Wg mnie obniżenie podatków nic nie da, bo:
  1) nie starczy urzędnikom na ich pensje a członkom partii na jej finansowanie
  2) nie będzie kasy dla Ukrainy czy na zasiłki dla Żydów, studia dla Ukaińców i tych kilkuset uchodźco-islamo-terrorystów
  3) nie będzie kasy na porno-juedo-teatry, porno-judeo-muzea, porno-judeo- sztukę
  4) nie będzie kasy na 500+, aby kupić przyszłych wyborców
  5) nie będzie kasy na zakup uzbrojenia od judeo – zakładów zbrojeniowych z USA za dwukrotne stawki
  6) nie będzie kasy na informatyzację, czyli kontrolę każdej transakcji obywatela
  7) nie będzie kasy na judeo-wojny
  8) nie będzie kasy na lichwę dla obrzezanych z tytułu zaciągniętych wielomiliardowych pożyczek
  9) itd.

  Dlatego III RP NIGDY podatków nie obniży.
  A jeśli nawet będą dawać kasę za darmo np. 500+ – to będą tą kasę pożyczać czyli Naród zadłużać.

  Bo aby obniżyć podatki należałoby:
  1) zmniejszyć liczbę urzędników z ok 444 tys (!) do poziomu PRL (160 tys. -1981)
  2) sprowadzić wszystkich Polaków z zagranicy w tym ze wschodu
  3) wywalić Ukraińców lub nakazać im płacić podatki za korzystanie z infrastuktury Polski w kwocie np. 1000/m-c lub inaczej: każdemu Polakowi płacić 1000 zł za fakt posiadania narodowości polskiej
  4) wprowadzić podatek obrotowy (lidle i biedronki zwinęłyby się w miesiąc)
  5) zlikwidować wszystkie partie, wywalić 9/10 posłów i senatorów, pensje obniżyć do średniej krajowej,
  6) zlikwidować wszystkie media z przeważającym kapitałem zagranicznym, ustalić go na poziomie np. 0%
  7) wywalić z kraju członków KOD, PO, Nowoczesnej z zakazem powrotu z powodu finansowania przez obce agentury
  8) zdelegalizować wszystkie organizacje lewackie i masońskie, za porno karać śmiercią, w tym za porno sztuki, internet, tv,
  za wróżki kara 50 batów
  9) wywalić z Polski wszystkich biskupów o nazwisku Polak, Nycz i innych nawołujących do przyjmowania potencjalnych terrorystów
  10) wywalić z Polski wszystkich palących Menorę (symbol państwowy obcego państwa) uznając to za zdradę, zwłaszcza prezydentów
  11) zburzyć wszystkie meczety, i zakazać islamu jako systemu patologicznego nawołującego do napaści zbrojnej oraz judaizmu jako systemu rasistowskiego traktujących nieobrzezanych jak bydło. Deportować wszystkich obrzezanych do ich kraju, za ukrywanie narodowości kara pozbawienia całego majątku lub śmierci.
  12) wywalić wielkie koncerny z Polski a zwłaszcza te, które produkują GMO, szczepionki z rtęcią, coca-colę z aspartamem, pastę z fluorem, środki „higieniczne”, , nasiona z Monsanto itd., wywalić banki zagraniczne
  13) wprowadzić prawo z 1936 i poprawić uznając nadrzędność Prawa Naturalnego, wywalić 90% sędziów
  14) wprowadzić karę publicznej chłosty lub ciężkich obozów pracy dla urzędników, którzy cokolwiek ukradli
  15) uznać III RP za państwo nielegalne, bardziej nielegalne niż PRL, wezwać Niemcy do rekompensaty za zniszczenia wojenne w kwocie przynajmniej 1 bln USD w złocie – to samo w stosunku do Rosji (pan Kękuś już taki wniosek złożył do sądu)
  16) Zmniejszyć ustawową lichwę do poziomu 0 %, czyli ZERO oprocentowania kredytów, lokat itd, tylko opłaty manipulacyjne. Kara śmierci za lichwę. Wszystkie aktualne kredyty anulować, klienci zwracają tylko to co pożyczyli.
  17) Wszyscy ci, którzy przejęli zakłady pańśtwowe po „przemianie” – mają je oddać państwu legalnemu. Wnioski o odszkodowania składać wobec ministrów III RP i PRL.
  18) Zakać aborcji, in vitro, eutanazji, rozwodów, pod groźbą surowych publicznych kar chłosty lub ciężkiego więzienia a w przypadku nie uznania winy – śmierci, zakaz głosowania przez kobiety, przywrócenie roli Głowy Rodziny (nie może być rodzina związkiem partnerskim niejenolitym w poważnych decyzjach, dzieci, żona podporządkowane są Głowie Rodziny)
  19) itd

  Powiedzieć Narodowi, że aktualna władza już nigdy Go nie będzie okradać, niszczyć w sposób materialny i moralny.
  Tak samo Naród nigdy już nie będzie okradać i oszukiwać Państwa. Bo państwo to jest po raz pierwszy od czasów Piastów – Legalne, prawowite, katolickie i polskie.

  Również powiedzieć:
  Dlatego Państwo decyduje się w ciągu najbliższych 10 lat zmniejszyć liczbę Policji o połowę, gdyż przestępczość prawie zniknie.
  Ponadto liczbę urzędników wszelkich organów kontrolnych również o połowę.
  Przestępstwo wobec Państwa LEGALNEGO jest przestępstwem wobec Boga.

  Przestępstwo wobec Państwa NIELEGALNEGO jest często nie przestępstwem ale konieczną walką o przeżycie własne, rodziny i Narodu.

 22. Re: 17 NICK
  Moze jeszcze raz powtorze specjalnie dla ograniczonego przestrzennie ludzkiego indywiduum:
  „moj telefon jest na podsluchu, jak rowniez I provider internetowy z ktorego korzystam I bylbym szczesliwy, gdyby najzwyczajniej pozbawiono mnie zycia, ktorego mam juz po dziurki w nosie. Nie uzalalem sie nigdy w jakiejkolwiek formie, ani rowniez w sensie materialistycznej, bez wzgledu na okolicznosci I bez wzgledu na to co publicznie pisze na jakikolwiek temat zwiazany z syjonistycznymi przekretami politycznymi czy finansowymi, gdyz doskonale wiedzialem od samego poczatku z jakim diabelskim „lewiatanem” mam do czynienia. Nie boje sie I zadnego strachu nie odczuwam z tego tytulu, a wiec wszystkie interesujace sie moja osoba sluzby mam dokladnie tam, „gdzie slonce nie dochodzi”…

  Czy cos jeszcze mam szanownemu NICK’owi dodac? Czy juz wystarczy?
  I juz nie zamierzam sie wiecej powtarzac, ani nie zycze sobie, aby jakies „NICK’i” mi o tej kwestii przypominaly, bowiem jeszcze daleko „NICK’om” do takiego stanu do jakiego z wlasnej I nie przymuszonej woli zgodzilem sie znalezc.

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://piolskawalczaca.com

 23. Re: 2O Rick
  Czyzby nawiazywal Pan do tego, aby nikomu wrecz nie oplacalo sie krasc, oszukiwac I kombinowac, ani rowniez klamac?
  Obawiam sie, ze sluszna wiekszosc w chwili obecnej zdemoralizowana I oglupiona nie zgodzi sie na bycie (przemiane) bycia uczciwym, prawdomownym czy szczerym w swom obecnie zyciowym postepowaniu. Przykro mi, ale nasza narodowa „gawiedz” jest jak „gawiedz” prowadzona przez Mojzesza przez ponad 40 lat przez pustynie (klamstwa, oszustwa, spekulacji, kombinatorstwa, czy zwyklego zlodziejstwa, ktora musi zostac na pustyni, by nowe pokolenie, ktore takiej terminologii nie znalo moglo ujrzec Ziemie Obiecana…
  Przyzwyczajenia „socjalistyczne” (czy sie spi czy sie lezy…”) dosc powaznie okupuja takowa swiadomosc z ktorej bardzo trudno jest sie im wyrwac czy ja pokonac (przezwyciezyc). To tak samo, jak wygrac z samym soba, lub pokonac samego siebie (swojego „ja”).
  Generalnie: ciezka sprawa, nad ktora tutaj w Gajowce z uporem maniakow walczymy do ostatniego slowa I do ostatniej napisanej publicznie litery…
  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Generalnie: podoba mi sie panski wpis. Cos sie dzieje I do Kogos bedziemy musieli sie zwrocic..

 24. Pinxit said

  20
  Rick

  O ile z pierwsza czescia wpisu sie zgadzam, to co do drugiej mam pewne zastrzezenia.
  Mianowicie uczyli nas w PRL-u, ze brudnej wanny nie nalezy myc zajzajerem (kwasem solnym).

  Nie wierze w burzenie swiatyn- od tego sa zydzi. W Polsce mamy bardzo stare meczety, ktore nikomu jakos do niedawna nie przeszkadzaly
  Zlikwidowac wszystkie partie – w jaki sposob?. Raczej wprowadzic jasniejsze kryteria dla osob, ktore chca kandydowac do parlamentu
  Nie bardzo rozumiem na czym polega zalozenie, ze „przestepstwo wobec panstwa jest przestepstwem wobec Boga” – i kto bedzie decydowac co jest przestepstwem a co nie jest? Assange ma klopoty, bo podobno popelnil przestepstwo wobec USA, ktorego nie jest nawet obywatelem
  – w jaki sposob spedzic z powrotem do Polski 8 milionow Polakow?
  – W PRL- u w ogole nie bylo podatku dochodowego dla pracownikow zatrudnionych w zakladach i instytucjach panstwowych.
  – gospodarka kraju nie moze opierac sie na „zysku dla zysku” i monopolach.
  – dobrze byloby przywrocic role zwiazkow zawodowych i kontroli BHP we wszystkich zakladach pracy

  Mysle, ze brakuje jednego bardzo waznego punktu: niekomercyjna edukacja i niekomercyjna troska o dzieci.

 25. Re: 23 Pinixit.
  Obawiam sie, ze jednak slusznosc ma Rick jesli chodzi o delegalizacje „partii” ktore nie maja zadnej odpowiedzialnosci personalnej a jemu chodzi wlasnie o odpowiedzialnosc personalna (osobista) poslow znajdujacych sie w Sejmie.

  Osobiscie: poprawilbym punkt 16, a mianowicie :calkowita LIKWIDACJA lichwy, a uprawianie jej w prywatnych bankach okreslilbym jako przestepstwo podlegajace najsurowszej karze wiezienia (lub ciezkich robot).(jesli juz).

  Generalnie: Rick kojarzy co z czym sie je, ale przy szerszym gronie Polakow troszczacych sie o wlasny Narod jestem przekonany, ze bedzie sklonny uwzglednic (pewne) niedociagniecia I uzna wyzszosc argumentow (konkretnych argumentow).
  W kazdym razie, bardzo ciesze sie I jestem rad, ze takie wpisy wreszczie pojawiaja sie juz w Gajowce.
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. NICK said

  Pan mi NIC dodawać nie musi.
  Pan jest zatrzymany.
  Na pewnym etapie.

  Sam z siebie czy też spolegliwie? Nieważne.

  Tak czy siak z szacunkiem pozostaję.
  Za całokształt.
  Panie Jaśku.

 27. Wieś Rządzi Światem said

  …Te liczne doświadczenia przekonały nas o tym, że prowadzenie działalności w Czechach jest dużo prostsze, a przede wszystkim zupełnie inna jest kultura urzędnicza i nastawienie urzędów. Pierwszą i podstawową rolą urzędów, z którymi ma do czynienia przedsiębiorca jest kontrola i korygowanie błędów, a nie kontrolowanie w celu naliczenia kar. Ta drobna zmiana – nawet przy bardzo podobnym obciążeniu podatkowym – powoduje, że przedsiębiorca nie boi się każdej decyzji. …
  https://mambiznes.pl/wywiady/firma-w-czechach-proste-podatki-ale-nawet-5-tys-zl-na-zus-3435

 28. […] Ile naprawdę wynoszą w Polsce podatki […]

Sorry, the comment form is closed at this time.